1540 7103 Affisch Reklamaffisch, Asien, 77x51 cm, yttermått inklusive ram: 92x68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:14)
1540 7318 Akryl Max Book (f. 1953), Signerad, daterad a tergo 2007. "En ljus en kyla". Akryl på duk, 39x45, oramad
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:50)
1540 7003 Akvarell Anna Essipova. "Tornfalk". Signerad. Akvarell. Bildmått: 38x56 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:05)
1540 7298 Akvarell C Hultberg. Signerad, daterad 84, stuga, 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 30x38, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:39)
1540 7408 Akvarell Ginzburg, Signerad, stugor. Akvarell, bildmått: 15x20,5, yttermått inklusive ram: 27x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:41)
1540 7339 Akvarell Greger Johansson (f. 1942), Sverige. "Sidensvans". Signerad, daterad -97. Akvarell, bildmått: 27x21 cm, yttermått inklusive ram: 44x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:07)
1540 6021 Akvarell Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Komposition, Signerad. Akvarell, bildmått: 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 77x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:18)
1540 6022 Akvarell Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 64. Akvarell, 54x34 cm, yttermått inklusive ram: 74x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:19)
1540 7129 Akvarell Karl Hjalmar Bergquist (1894-1972), Sverige. "Gullholmen, Stefanus sjöbod". Signerad, daterad -63. Akvarell, bildmått: 33x44 cm, yttermått inklusive ram: 50x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:08)
1540 7409 Akvarell Oidentifierad konstnär. Anskärskobbarna, Åsmansboda. Signerad, daterad -91. Akvarell, 23x45 cm, yttermått inklusive ram: 39x60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:40)
1540 7284 Ampel senjugend, mässing med kupa i frostat glas. Diameter: 59 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:12)
1540 7087 Amplar ett par, Gustavsberg, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:48)
1540 7381 Armband 18k guld, 12,2 gr. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:56)
1540 7380 Armband 18k guld, 7,8 gr. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:13)
1540 7379 Armband 18k guld, 8,4 gr. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:52)
1540 6062 Armbandsur 18K vitguld, Certina, med diamanter, 4xca0,05ct. Längd: 17cm, manuell uppvridning. Bruttovikt: 18,7g
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:40)
1540 7097 Bakformar 15 delar. Längd: ca 7-23 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:08)
1540 6147 Batiktavla Jan Sisefsky (1930-1998), Sverige. "Jericotrumpet". Signerad, daterad -75. Yttermått inklusive ram: 79x79 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:26)
1540 7146 Bestick + fat + bägare, 6 delar, silver. Längd: 14-19. Diameter: 9 cm. Höjd: 10 cm, vikt: 235g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:50)
1540 7132 Bestick 15 delar, silver, udda. Längd: 9-24,5, vikt: 450g brutto
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:11)
1540 7145 Bestick 7 delar, silver. Udda, Längd: 17-28. Vikt: 435g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:22)
1540 7354 Bestick silver, 11 delar, diverse. Vikt: 195 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:15)
1540 6007 Bläck Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Universal swing". Signerad. Bläck på papper. Bildmått: 38x25 cm, yttermått inklusive ram: 48x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:00)
1540 7331 Blandteknik Jean Skoglund (1908-1948), Sverige. Signerad, daterad 31,25x31 cm, yttermått inklusive ram: 31x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:36)
1540 7428 Blandteknik Kina, modell äldre. Blandteknik, bildmått: 32x26 cm, yttermått inklusive ram: 77x41 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:03)
1540 7320 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, Komposition. Blandteknik, bildmått: 38x83 cm, yttermått inklusive ram: 49x94 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:51)
1540 7123 Blomsterbord/etagere 3 st hyllplan, gjuten metall. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:53)
1540 7490 Bokhylla England, Intarsia. Bredd: 96 cm, djup: 34 cm, höjd: 137 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:03)
1540 7486 Bokhylleskåp England, mahogny. Bredd: 88 cm, djup: 33 cm, höjd: 184 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:37)
1540 7496 Bokhylleskåp England. Bredd: 148 cm, djup: 38 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:22)
1540 7163 Bokskåp 1800-tal, bemålad, överdel med glasade pardörrar. Bredd: 90 cm. Djup: 50 cm, höjd: 232 cm, nyckel
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:57)
1540 7371 Bord + 4 stolar, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Svensk Fur, Sörgården. Diameter: 80 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:38)
1540 7229 Bord med klaffar, mahogny. Bredd: 85+ 2x20, djup: 52 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:38)
1540 7171 Bord med metallskiva, Bredd: 84 cm. Djup: 44 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:50)
1540 7424 Bord med tidningshylla. Diameter: 60 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:46)
1540 7179 Bordslampa Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. No 2332/2. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:21)
1540 7062 Bordslampa höjd: 65 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:48)
1540 6237 Bordslampa Kina. Höjd: 40 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:23)
1540 6236 Bordslampa Kina. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:22)
1540 7214 Bordslampa Kina. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:35)
1540 6193 Bordslampa Kristall. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:13)
1540 6244 Bordslampa Porslin. Höjd: 88 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:31)
1540 7128 Bordslampfot Edgar Böckman, keramik. Signerad. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:10)
1540 7433 Bordssurtout + dubbelkarott, 2 delar, Pläterat, England. Längd: 22-26. Höjd: 13-31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:29)
1540 7328 Brasskärm Bemålad. Höjd: 104 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:45)
1540 7421 Brevpress Anna Stina Åberg, mässing, 1984. Längd: 13,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:32)
1540 7534 Brickor 2 st, Fyris, Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Längd: 59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:38)
1540 1013 Brosch 18k guld, med diamanter, 2,25 ct. 3xca0,05ct, 18xca0,01ct, 32x0,06ct. Längd: 5cm. Vikt: 12,5g
S�ldes f�r 17.500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:53)
1540 7167 Byrå 1800-tal, bemålad. Bredd: 79 cm, djup: 33 cm, höjd: 99 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:05)
1540 7457 Byrå England. Bredd: 71 cm, djup: 24 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:57)
1540 7467 Byrå England. Bredd: 71 cm, djup: 29 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:59)
1540 7199 Byrå Furu. Bredd: 85 cm, djup: 42 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:09)
1540 6226 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 110 cm, djup: 47 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:10)
1540 7524 Byrå mahogny, Karl Johan. Bredd: 104 cm, djup: 49 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:10)
1540 7388 Byrå med stenskiva. Bredd: 50 cm, djup: 26 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:07)
1540 7413 Byrå med stenskiva. Bredd: 62 cm, djup: 34 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:14)
1540 7141 Byrå Rokokostil, med stenskiva, bemålad. Bredd: 100 cm. Djup: 58 cm. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:58)
1540 7211 Cake stand höjd: 80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:44)
1540 7550 Champagnekylare Skultuna. Höjd: 23 cm, diameter: 21,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:10)
1540 7115 Dalahästar 2 st, bland annat Nils Olsson, Nusnäs, Dalarna. Längd: 10-15. Höjd: 10-15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:46)
1540 7058 Damarmbandsur 14 & 18k, Longines, ur 14k, armband 18k. Vikt: 23g brutto, boettens, diameter: 5 cm, tota. Längd: 16 cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:34)
1540 7295 Dekorelement Jugend, H G Luitwieler. Diameter: 51 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:13)
1540 7431 Djupa tallrikar 4 st, "Pomona", Raija Uosikkinen (1923-2004), Finland. Arabia, diameter: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:49)
1540 7136 Emalj Heinz Pressler. Signerad, daterad -66. Yttermått inklusive ram: 36x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:32)
1540 7387 Emmafåtölj Nyrokokostil
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:29)
1540 7478 Etagebord England. Bredd: 70 cm, djup: 40 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:24)
1540 6017 Etsning Paul Cézanne, efter. "Portrait de peintre Armand Guillaumin au pendu". Ej signerad. Bildmått: 15,5x12 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:13)
1540 7217 Fällbord 1800-tal, Alm. Diameter: 84 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:50)
1540 7276 Fällbord pelarfot, mahogny. Diameter: 57 cm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:16)
1540 7505 Färgetsning Allan Österlind (1855-1938), Sverige. Flamenco. Signerad. Bildmått: 45x56 cm, yttermått inklusive ram: 81x92 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:56)
1540 6019 Färglitografi 2 st, Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad och numrerad. Färglitografi, bildmått: 18x31 cm, yttermått inklusive ram: 35x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:14)
1540 7069 Färglitografi 4 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 66/100. Färglitografi, bildmått: 39x56 cm, yttermått inklusive ram: 48x63 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:52)
1540 7294 Färglitografi Anders Hultman, Signerad. Numrerad 55/290. Färglitografi, bildmått: 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 33x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:25)
1540 6222 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 23/50. Färglitografi, bildmått: 37x47 cm, yttermått inklusive ram: 71x78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:04)
1540 7302 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 197/360, daterad 76. Färglitografi, bildmått: 19x24 cm, yttermått inklusive ram: 36x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:28)
1540 7152 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. "Ofelia". Signerad, numrerad 74/150. Färglitografi, bildmått: ca 38x43 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:34)
1540 7509 Färglitografi Gösta Gustavson. Signerad, numrerad EA 1975, daterad i Tantolunden. Färglitografi, bildmått: 56x44 cm, yttermått inklusive ram: 73x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:18)
1540 7124 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004). Signerad, numrerad 223/280, kustmotiv. Färglitografi, bildmått: 27x36 cm, yttermått inklusive ram: 42x53 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:16)
1540 7182 Färglitografi Jens Fänge (f. 1965), Sverige. Signerad, numrerad 12/25. Färglitografi, bildmått: 34x32 cm, oramat löst blad, bladets mått: 50x42 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:26)
1540 7543 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 59/290. Färglitografi, bildmått: 31x30 cm, yttermått inklusive ram: 52x48 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:18)
1540 2039 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 301/310. Färglitografi, bildmått: 38x54 cm, yttermått inklusive ram: 56x70 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:51)
1540 5313 Färglitografi Lisa Rinnevuo (f. 1972), Sverige. Signerad, numrerad 26/195, Färglitografi, bildmått: 44x31 cm, yttermått inklusive ram: 60x47cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:41)
1540 7154 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Quadratyk. Signerad, numrerad 82/200, bildyta ca 25x20 cm, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 40x29 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:09)
1540 7304 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940). Signerad, numrerad 232/360, "Stigbergsgatan". Färglitografi, bildmått: 20x22 cm, yttermått inklusive ram: 40x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:24)
1540 7089 Färglitografi Marianne Lindberg De Geer (f. 1946), Sverige. "Rabbit Tales" Signerad, numrerad 95/250, Färglitografi, oramat löst blad, 44x51 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:54)
1540 6263 Färglitografi Max Papart (1911-1994), Frankrike. Signerad, numrerad 70/100. Färglitografi, bildmått: 53x50 cm, yttermått inklusive ram: 74x65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:06)
1540 6259 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Signerad, numrerad 28/150. Färglitografi, bildmått: 45x34 cm, yttermått inklusive ram: 58x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:02)
1540 7153 Färglitografi Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. "Fossil och stjärnor". Signerad, numrerad 11/160, daterad 2002. Färglitografi, bildmått: 16,5x25 cm, oramat löst blad. Bladets mått: 31x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:51)
1540 6318 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numrerad 57/260, daterad -68. Färglitografi, bildmått: 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 66x56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:10)
1540 7412 Färglitografi Owe Ryderberg. Signerad, numrerad 2/20, Fiskeläge. Färglitografi, bildmått: 30x38 cm, yttermått inklusive ram: 43x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:09)
1540 7221 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Färglitografi, bildmått: 31x24 cm, yttermått inklusive ram: 55x45 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:10)
1540 7406 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad pt, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 26x42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:51)
1540 7239 Färglitografi Pierre Dmitrienko (1925-1974), Frankrike. Signerad, numrerad 89/90, daterad 1969. Färglitografi, bildmått: 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 79x67 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:47)
1540 7405 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 217/360. Färglitografi, bildmått: 15x11 cm, yttermått inklusive ram: 36x28 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:59)
1540 7296 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 307/360. Färglitografi, bildmått: 22x16 cm, yttermått inklusive ram: 35x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:27)
1540 7303 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad HC 21/50. Färglitografi, bildmått: 28x17 cm, yttermått inklusive ram: 48x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:44)
1540 6167 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Stenbrott. Signerad, numrerad 122/300. Färglitografi, bildmått: 51x33 cm, yttermått inklusive ram: 73x56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:14)
1540 7191 Färglitografi Teresa Wennberg (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 195/250. Färglitografi, bildmått: 70x52 cm, yttermått inklusive ram: 84x63 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:02)
1540 7225 Färglitografier 2 st. Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901), Frankrike. Efter. Färglitografi, bildmått: 31x21 resp. 27x21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:16)
1540 7161 Fat Kina. Diameter: 29,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:57)
1540 7414 Fat Württembergische Metallwarenfabrik WMF, Jugend. Reliefdekor. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:21)
1540 6231 Fåtöljer ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:15)
1540 7032 Figurer 2 st, Steiff, Kalle Stropp & Grodan boll. Höjd: 12-20 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:07)
1540 6241 Figurin Lladro. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:27)
1540 7092 Fiskgryta Aluminium. Längd: 59 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:03)
1540 7101 Flakonger Orrefors, Strömbergshyttan, 6 st. Höjd: cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:30)
1540 7198 Gardiner ett par, vardera 282x137 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:49)
1540 7029 Gardinomtag ett par, mässing. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:29)
1540 7473 Glas 12 st, "Sergel". Höjd: 11-19 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:28)
1540 7392 Glas 12+ 9 st, Orrefors. Höjd: 14-19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:30)
1540 7035 Glas 9+ 10 st, Vin+ likör. Höjd: 9,5-16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:19)
1540 7503 Glasmålning Guinet, Signerad, yttermått inklusive ram: 46x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:22)
1540 7344 Glasmålning Leif Arle, Signerad, 60x68 cm, yttermått inklusive ram: 63x73 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:33)
1540 7427 Glasmålning Oidentifierad konstnär. Signerad, sittande kvinna, 47x38 cm, yttermått inklusive ram: 60x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:29)
1540 6524 Glasmålningar 3 st, Oidentifierad konstnär. Man med katt, monogramsignerade B 2003, oramade, 40x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:27)
1540 7444 Glasservis 29 delar, Orrefors "Silvia", Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Höjd: 7-20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:26)
1540 7052 Glasservisdelar 37 delar, Pippi, bland annat karaff. Höjd: 6,5-19 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:24)
1540 7402 Glasservisdelar ca 20 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:10)
1540 7210 Golvlampa 2-armad. Höjd: ca 150
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:58)
1540 7173 Golvlampa Belid. Höjd: 144 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 21:00)
1540 7072 Golvlampa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Staken. Höjd: 132 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:08)
1540 7532 Golvlampa Firma Svenskt Tenn, No 1842. Höjd: 96 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:13)
1540 6190 Golvlampa Teak, 1960-tal. Höjd: 118 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:08)
1540 7061 Golvlampa Trä. Höjd: 167 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:48)
1540 7165 Golvlampbord Funkis. Höjd: 160 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:52)
1540 7386 Golvlampor ett par, uplight. Höjd: 177 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:15)
1540 6096 Golvvas Sven Bolin, Höganäs, glaserad keramik. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:43)
1540 6331 Gouache Gerd Miller "Ensam pappa". Signerad, på papp, 50x70, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:25)
1540 7292 Gräddkanna silver, Dahlgren, 1857. Höjd: 12,5 cm, vikt: 88g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:28)
1540 7158 Grafiska blad 3 st, oramade lösa blad, Grafiska Sällskapet. Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Peter Sjöblom, Denis Stéen (f. 1929), Sverige. Signerade och numrerade 122/260. Bladets mått: ca 50x40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:18)
1540 6004 Grafiskt blad Anna Essipova. "Uggla". Signerad, numrerad 30/50. Giclee fine art. Bildmått: 28x38 cm, oramat löst blad. Bladets mått: 30x43 cm
1540 7001 Grafiskt blad Catrin Johansson. "Ser inte, hör inte". Signerad, numrerad 49/60. Giclee fine art. Bildmått: 28x55 cm, oramat löst blad, bladets mått: 41x61 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:01)
1540 6010 Grafiskt blad Rikke Darling (f. 1975), Danmark. "Bubbles". Signerad, numrerad 31/100. Giclee fine art. Bildmått: 50X40 cm, oramat löst blad, bladets mått: 50X40 cm
1540 7230 Hallbord England. Bredd: 91 cm, djup: 45 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:32)
1540 7056 Hallbyrå 1960-tal, Teak. Bredd: 70 cm, djup: 32 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:45)
1540 7383 Halsband 3 st. Längd: 44-114
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:01)
1540 7323 Halsband Silver / flodpärlor, Filigranarbete, vintage. Längd: 48 cm, bruttovikt: 4 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:11)
1540 7177 Halvmånebord Bemålat. Bredd: 113 cm, djup: 56 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:59)
1540 7148 Hattar 3 st, 2 st höga hattar NK & London, Officershatt
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:17)
1540 7477 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 105 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:58)
1540 7376 Huggare Orientalisk. Längd: 62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:16)
1540 6487 Jardiniere + fat, 2 delar, Kristall, omkring 1900. Längd: 22-26 cm
1540 7075 Jardiniere nysilver, CG Hallberg, kristallskål. Längd: 36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:30)
1540 7088 Jordglob Philips, äldre modell. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:27)
1540 7346 Kaffegods 24 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:29)
1540 7347 Kaffegods Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Blå Aster, Gustavsberg, 1970-tal, benporslin, 7 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:50)
1540 6474 Kaffekoppar 4 + 2 + 2 fat, Imaridekor. Längd: 22 cm
1540 7107 Kaffeservis 17 delar, kanna, sockerskål, gräddkanna, 14 koppar + fat, Okura, Japan. Höjd: 5-17 cm
1540 7193 Kaffeskedar silver, i etui, 10 cm, Vikt: 105 g. Längd: 10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:11)
1540 7183 Kandelabrar ett par, mässing. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:55)
1540 7521 Karaff + glas, 13 delar, nutida. Höjd: 8,5-26 cm
1540 7033 Karaffer 2 st + 5 snapsglas. Höjd: 11-20,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:27)
1540 7520 Karaffer 6 st, glas / kristall. Höjd: 21-28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:58)
1540 7525 Karmstol Teak
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:36)
1540 7065 Karmstolar ett par, Karl Andersson & Söner
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:35)
1540 7219 Karta Asien, Kolorerad, yttermått inklusive ram: 59x64 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:31)
1540 7290 Kista betsad furu. Bredd: 47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:49)
1540 7500 Kökspall 1950-tal. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:08)
1540 7273 Konstglas 2 delar, Kosta Boda. Höjd: 9-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:21)
1540 6483 Konstglas 2 delar, Rosenthal & Kosta Atelje, Lindblad. Höjd: 7-8,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:30)
1540 7420 Konstglas 5 delar. Höjd: 9-23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:23)
1540 6383 Konstglas 6 delar. Höjd: 13-24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:26)
1540 6502 Konstglas signerad, bredd: 2002 cm, smide och glas, 53x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:49)
1540 7246 Kopparbalja diameter: ca 52 cm. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:42)
1540 5300 Kopparstick Karta "Breda", Ur Pufendorfs verk om Karl X Gustafs bragder, bladets mått: 25x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:38)
1540 7522 Kopparstick Kolorerat, "Rose Campanule", 1800-tals ram. Bildmått: 29x22 cm, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:52)
1540 7416 Kuverttallrikar Tenn, 6 st, 1968. Diameter: 29 cm
1540 6211 Lampetter ett par. Stjärnmetall, brons, Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:32)
1540 7422 Lampkupor diverse 1 krt
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:34)
1540 7315 Laserprint BECK & JUNG (Holger Bäckström, 1939-1997, Bo Ljungberg, 1939-2007). Signerad, numrerad 98/225, daterad 1989, Computer ink plot. Bildmått: 18x14 cm, yttermått inklusive ram: 32x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:55)
1540 7244 Lavoar Längd: 58 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 97 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:28)
1540 6543 Leksaksbilar 4 + 1 st flygplan, Japan. Längd: 20-25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:31)
1540 7026 Likörservis 6 + 1 delar, Blått glas med silverdekor. Höjd: 6-26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:43)
1540 7093 Likörservis 9 delar, karaff, 6 glas, fruktskål, fat, Diameter: 32 cm. Höjd: 9,5-33 cm Sandviksglas, Edward Hald (1883-1980), Sverige
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:07)
1540 7162 Linnedukar diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 21:01)
1540 6121 Ljuskrona empirestil, prismor. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:15)
1540 6248 Ljuskrona empirestil. Höjd: 75 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:40)
1540 7204 Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:10)
1540 6436 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:42)
1540 7114 Ljusstakar ett par, bemålad metall. Höjd: 20 cm
1540 7417 Ljusstakar ett par, Patinerad metall, Grodor. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:13)
1540 7350 Ljusstakar ett par, silver, MGAB, 1968. Höjd: 6,5 cm, bruttovikt: 230 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:47)
1540 7293 Ljusstakar Ett par, silver, Norge, Importstämplar, graverade, fylld fot. Höjd: 8 cm. Vikt: 400g brutto
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:57)
1540 7021 Ljusstake vänskapsknuten, mässing, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:34)
1540 6366 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, en ilägg. Längd: 138 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:30)
1540 7085 Matservis ca 75 delar, Copeland Spodes Tower, England
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:15)
1540 6067 Matservisdelar 15 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Rörstrand Bodega
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:21)
1540 7338 Matservisdelar 17 delar, "Maria", Rosenthal, 8 st mattallrikar 24,5 cm, 7 assietter 21,5 cm, 2 uppläggningsfat 26-29 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:30)
1540 7397 Matservisdelar Iittala, Origo, 30 del ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:57)
1540 7144 Matskedar 5 st, silver, 1800-tal. Längd: 17,5-21, vikt: 260g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:48)
1540 7321 Matta Gabbeh, 205x287 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:25)
1540 7280 Matta gallerimodell, orientalisk, 76x610 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:45)
1540 7248 Matta orientalisk, 109x220 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:51)
1540 7224 Matta orientalisk, 123x190 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:46)
1540 6099 Matta Orientalisk, 128x235 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:19)
1540 7459 Matta Orientalisk, 137x240 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:51)
1540 5295 Matta Orientalisk, 142x210 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:02)
1540 7236 Matta orientalisk, 176x262 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:36)
1540 7195 Matta orientalisk, 187x268 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:14)
1540 6321 Matta Orientalisk, 190x285 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:14)
1540 6311 Matta Orientalisk, 90x145 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:02)
1540 7289 Matta orientalisk, Bocchara, 220x300 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:48)
1540 7223 Matta orientalisk, Bochara, 120x184 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:45)
1540 7222 Matta orientalisk, Bochara, 130x197 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:09)
1540 7499 Matta Orientalisk, Galleri, 114x288 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:16)
1540 7369 Matta Orientalisk, Khorasan, 120x206 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:58)
1540 7390 Matta orientalisk, Silke, 65x100 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:34)
1540 7205 Mikroskop Ernst Leitz, Wetzar. Höjd: 31- 36. I skåp
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:13)
1540 7474 Mikroskop Swift. Längd: 23 cm, djup: 18 cm, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:10)
1540 7396 Modellbåt längd: 60 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:07)
1540 7051 Muggar 6 st, Royal Copenhagen, porslin / gummi. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:55)
1540 7131 Myntsamling 14 + 2 st. Astrid Lindgren 1907-2002, silver, Mynthuset. 19/2000-tal. + pärm med intyg. Diameter: ca 1,7-4 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:43)
1540 7329 Nöthårsmatta 170x240 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:09)
1540 4184 Objekt Bengt Bengtsson. "Marilyn". Signerad, numrerad 12/50. Tryck på plexiglas. Bildmått: 25x18 cm
1540 6354 Oljemålning Andrzej Tomaszewski, Stilleben. Signerad, daterad 1989. Olja på duk, 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 21:02)
1540 7343 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Seglande barn. Signerad. Olja på duk, 55x64 cm, yttermått inklusive ram: 68x80 cm
1540 6522 Oljemålning Björn Wessman (f. 1949), Sverige. "Bluefingered Dawn", 11,5x16,5 cm, yttermått inklusive ram. 17x22 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:23)
1540 7300 Oljemålning Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 38x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:23)
1540 6009 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Rapsfält". Signerad. Olja på duk, 40x60 cm, oramad
1540 6417 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. "Abiskojokks kanjon". Signerad. Olja på duk, 65x92 cm, yttermått inklusive ram: 68x95 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:23)
1540 7539 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Sverige. Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, 63x94,5, yttermått inklusive ram: 69x101 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:34)
1540 7540 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Sverige. Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, 66x94 cm, yttermått inklusive ram: 69x97 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:14)
1540 7118 Oljemålning John Malm, Lundagatan. Signerad. Olja på pannå, 10x9, yttermått inklusive ram: 16x16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:27)
1540 7070 Oljemålning Karl Tirén (1869-1955), Sverige. Signerad, daterad 1934, Lappland. Olja på pannå, 65x107 cm, yttermått inklusive ram: 80x122 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:56)
1540 7404 Oljemålning L Lundegårdh, Motiv från Öland. Signerad. Olja på duk, 29x46 cm, yttermått inklusive ram: 40x57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:39)
1540 6345 Oljemålning L Stevens, 1892, porträtt. Signerad. Olja på pannå, 26x20 cm, yttermått inklusive ram: 36x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:48)
1540 6064 Oljemålning Nikolay Majsuradze. Signerad a tergo, komposition. Olja på duk, 39x58cm, yttermått inklusive ram: 55x75cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:42)
1540 6065 Oljemålning Nikolay Majsuradze. Signerad a tergo. Olja på duk, 39x48cm, kroginteriör, yttermått inklusive ram: 56x66cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:43)
1540 7456 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Komposition. Ej signerad. Olja på duk, 56x46 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:30)
1540 7359 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Marin, oramad, ej signerad. Olja på duk, 33x41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:22)
1540 7373 Oljemålning Oidentifierad konstnär. E. Schwebs. Signerad, daterad 1933, Fågel. Olja på pannå, oramad, 60x45 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:56)
1540 7471 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Religiöst motiv. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 45x20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:06)
1540 6272 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på pannå, landskap, yttermått inklusive ram: 28x36cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:26)
1540 7360 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Mor & barn, ej signerad, oramad, 67x46 cm
1540 7116 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Porträtt föreställande Furstinnan av d´loste, Ej signerad. Olja på pannå, 16x11 cm, yttermått inklusive ram: 21x16 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:54)
1540 6294 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Riddarfjärden. Signerad N Lindfors. Olja på duk, 48x62 cm, yttermått inklusive ram: 59x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:42)
1540 7018 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Anna B-m, daterad 1896, kust. Olja på pannå, 17x30 cm, yttermått inklusive ram: 26x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:35)
1540 7074 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad H Wagner, kustmotiv med fiskebåtar. Olja på duk, 66x102 cm, yttermått inklusive ram: 77x112 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:19)
1540 7073 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad H Wagner, Motiv från Holland. Olja på duk, 50x80 cm, yttermått inklusive ram: 59x90 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:54)
1540 7502 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Hammarquist, stilleben, 1967. Olja på pannå, 39x55 cm, yttermått inklusive ram: 47x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:01)
1540 7332 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 44, "Finska säljägare. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:29)
1540 7192 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Komposition. Olja på duk, 65x73 cm, yttermått inklusive ram: 70x75 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:17)
1540 7137 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, fågelö, 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 30x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:22)
1540 7028 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben med fiskar, ej signerad, Daterad 1906. Olja på duk, 44x28 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:59)
1540 7515 Oljemålning Orientalisk. Signerad, 63x52 cm, yttermått inklusive ram: 65x54 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:49)
1540 7316 Oljemålning Rune Persson (1914-1990), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 34x39 cm
1540 6031 Oljemålning Thure Malmberg (1894-1968), Åland. Väderkvarn. Signerad, daterad -54. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:29)
1540 6171 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Fågel. Signerad a tergo 1999, Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
1540 7281 Oljemålning Wilhelm Wik (1897-1987), Sverige. Geometrisk komposition, Signerad, Daterad 1972, oramad. Olja på duk, 55x38 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:45)
1540 7143 Örhängen ett par, 18k guld, bruttovikt: 5 g. Diameter: 1,5 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:24)
1540 7336 Pall 1960-tal, konstläder. Längd: 53 cm, djup: 31 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:35)
1540 7313 Pall Keramik i form av elefant, keramik. Höjd: 42 cm. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:22)
1540 7071 Papperskorg Vipp. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:45)
1540 7086 Parti glas skål, getingfälla, plunta. Diameter: 26 cm, höjd: 11-20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:03)
1540 7445 Parti smycken 7 delar, bland annat Evfa Attling, silver. Vikt: 50 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:28)
1540 7326 Piedestal sekelskiftet 1900. Höjd: 115 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:40)
1540 7080 Plädar 2 st, 115x160 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:47)
1540 7049 Plastbehållare diverse, bland annat Gustavsberg
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:13)
1540 6482 Pokalglas Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. Kosta. Slipad dekor. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:29)
1540 7335 Potta Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Gustavsberg. Diameter: 21 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:52)
1540 7535 Prydnadshattar diverse, Keramik
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:46)
1540 7108 Remmare 12 st, olivfärgade. Höjd: 18,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:17)
1540 7019 Ridstövlar 2 par, med stövelknektar. Längd: 29 cm, djup: 9,5 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:26)
1540 7055 Rockhängare trä, märkt CG. Längd: 115 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:39)
1540 7432 Safaristol sits och rygg i canvas, armstöd i läder
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:57)
1540 7120 Salladsskål med bestick, 3 delar, trä. Längd: 40 cm, diameter: 40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:38)
1540 7529 Serveringsvagn Bemålad. Längd: 68 cm, djup: 47 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:26)
1540 6405 Servisdelar 20 delar, Vilhelm Kåge, Tussilago, Gustavsberg
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:09)
1540 7060 Servisdelar England, 28 delar, Royal Albert, Lady Hamilton
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:45)
1540 7401 Servisdelar Rörstrand, Ostindia, ca 25 delar. Diameter: 14-27 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:14)
1540 7216 Servisdelar Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq + terrin Rustik
1540 6257 Servisdelar Tjeckoslovakien, ca 50 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:54)
1540 7274 Sidobord ett par, Peter Ghyczy, ben i mässing, bordsskiva i glas, 61,5x61,5. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:58)
1540 7494 Silverkedjor 2 st. Med varsitt hänge. Kedjan. Längd: 36 resp. 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:54)
1540 7066 Sittpuff längd: 60 cm
1540 7111 Skål + fat, 2 delar, keramik. Diameter: 28-34 cm. Höjd: 6-12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:38)
1540 6431 Skål + ströare, Picknick & Gense Pierre Forsell. Diameter: 20 cm, höjd: 9-15,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:38)
1540 6207 Skål Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: . Längd: 11 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:17)
1540 6382 Skål Kosta Boda, Unik, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:32)
1540 6392 Skål Reijmyre Glasbruk, Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Höjd: 30 cm, diameter: 27,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:42)
1540 7461 Skål Royal Copenhagen, musselmalet, helblond. Diameter: 28 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:51)
1540 6390 Skål Sigurd Persson (1914-2003), Sverige. Kosta Boda. Diameter: 19,5 cm, höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:38)
1540 6480 Skål Sofiero, Orrefors. Längd: 23 cm. Höjd: 10,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:27)
1540 7489 Skål ugnsfast, Picknick, Rörstrand. Längd: 22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:03)
1540 7426 Skålar + ljusstakar, 4 delar, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Berndt Friberg & Wilhelm Kåge. Längd: 7-21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:52)
1540 7549 Skålar 2 st, Jonathan Adler. Diameter: 10 cm, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:30)
1540 7357 Skålar 2 st, Kina. Diameter: 9 cm, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:14)
1540 7536 Skålar 3 st, Saara Hopea (1925-1984), Finland. "Näppylä/Krokus", Nuutajärvi Notsjö, Finland. Pressglas. Diameter: 15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:53)
1540 7064 Skaldjursbestick 10+ 10+ 6 st
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:04)
1540 7311 Skålfat 2 st, Kina. Diameter: 22,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:18)
1540 6413 Skålfat 3 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster, Längd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:19)
1540 6466 Skålfat Gustavsbergs Studio, fajans. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:20)
1540 7528 Skåp Betsad furu, 2-delat. Bredd: 85 cm, djup: 42 cm, höjd: 161 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:13)
1540 7314 Skåp omkring 1800,2-delat, bemålat. Bredd: 120 cm, djup: 50 cm, höjd: 205 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:39)
1540 7441 Skåp omkring sekelskiftet 1900, bemålat. Bredd: 46 cm. Djup: 44 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:37)
1540 6563 Skedar 11 st, silver. Längd: 10 cm. Vikt: 130 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:33)
1540 7548 Skohorn Manolo Blahnik, Habitat. Vitmetall, nutida. Längd: 27 cm. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:55)
1540 6445 Skrivbord Engelsk modell, Med hyllor. Bredd: 99 cm. Djup: 40 cm, höjd: 77 cm
1540 7227 Skrivbord Engelsk stil, mahogny. Bredd: 115 cm, djup: 53 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:18)
1540 7247 Skrivbord England, grön läderskiva. Bredd: 121 cm. Djup: 60 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:46)
1540 7100 Skulptur 1900-tal, keramik. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:09)
1540 7083 Skulptur Buddha, 1900-tal, Thailand, metall. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:01)
1540 7099 Skulptur Buddha, 1900-tal. Keramik, Höjd: 35cm
S�ldes f�r 9.800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 21:28)
1540 7112 Skulptur Carl Olof Trygg (1910-1993) fiskare, figurin, trä. Längd: 27 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:25)
1540 6395 Skulptur glas, Kerstin Bränngård (f. 1917), Sverige. Signerad KB. Höjd: 23,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:48)
1540 7186 Skulptur Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Nike". Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:39)
1540 6446 Skulptur plåt, kvinnofigur. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:56)
1540 7102 Skulpturer 2 st, keramik. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:06)
1540 7355 Skulpturer 5 st, Bing & Grøndahl, Isbjörnar. Längd: 14-21, höjd: 6-14 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:28)
1540 7175 Slagbord 1800-tal, bemålat. Bredd: 136 cm. Djup: 17+ 2x58, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:19)
1540 6513 Smyckesgarnityr + armband, bijouterier 4 + 1 delar, bland annat Lisner
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:05)
1540 7498 Smyckesgarnityr med granater, 4 delar, kedjan. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:23)
1540 6394 Snapsglas 13 st, bland annat Reijmyre. Höjd: 16-20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:46)
1540 7271 Soffa Howardmodell, England, på trissor, lösa plymåer med dunfyllning. Längd: 185 cm. Djup: 105 cm
1540 7324 Soffa längd: 175 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:25)
1540 7168 Soffbord 2-delat, metall. Diameter: 65-75, höjd: 39-44 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:41)
1540 7466 Soffbord England. Bredd: 124 cm, djup: 64 cm, höjd: 55 cm
1540 7130 Soppslev + strösockersked + uppläggningssked, 3 delar, silver, 2 st med träskaft. Längd: 17-45, vikt: 205g brutto
1540 6144 Spegel + spegellampetter, 3 delar, 1920-/30-tal, Tenn. Höjd: 33-51 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:18)
1540 7240 Spegel 118x79 cm
1540 7084 Spegel 1900-tal. 58x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:08)
1540 7095 Spegel Empirestil, 78x36 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:48)
1540 6307 Spegel Nyrokoko, 235x65 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:03)
1540 7374 Spegel Rokokostil, 80x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:15)
1540 7395 Spegellampetter ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:32)
1540 6485 Starkvinsglas 5 + 5 st, grönt glas. Höjd: 12,5-13,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:33)
1540 7446 Stegpall 1950/60-tal. Längd: 59 cm, djup: 31 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:21)
1540 6238 Stekfat 2 st. Längd: 45-49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:24)
1540 7036 Stekhuv Pläter. Längd: 31 cm
1540 7468 Stereoskåp England, Idegran. Bredd: 55 cm, djup: 48 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:51)
1540 7393 Stjärnkikare Zenith, på stativ. Längd: 72 cm, höjd: ca 117 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:40)
1540 7378 Stolar 4 st, Rokokostil
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:27)
1540 7480 Stolar ett par, Frank-tyg
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:05)
1540 1020 Stolar Ett par, sengustavianska, omkring 1800, provinsarbete. Etikettmärkt FAS. Bladmönstrad sarg med lejonmaskaroner, bemålade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:54)
1540 7166 Stolar ett par, sent 1800-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:11)
1540 7511 Stridsgissel taggade kulor förbundna med järnkedja. Troligen tidigt 1900-tal. Längd: ca 143 cm. Kulans, diameter: ca 7-9 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:53)
1540 7037 Svepask Märkt 1659. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:04)
1540 7493 Sybord lyrformad fot, mahogny, Karl Johanstil. Bredd: 55 cm, djup: 37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:26)
1540 7226 Sybord mahogny. Bredd: 56 cm, djup: 40 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:48)
1540 7054 Takarmatur Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:05)
1540 7348 Takarmatur Glasstavar. Höjd: 40 ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:02)
1540 7059 Takarmatur höjd: ca 70 cm
1540 7170 Takarmatur mässing. Diameter: 58 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:45)
1540 7079 Takarmatur med prismor, Lamp Gustaf, Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 21:23)
1540 7207 Takarmatur PH-lampa, design: Poul Henningsen, Louis Poulsen. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:40)
1540 7542 Tallrikar 10 delar, Krasse, Gustafsberg, + 1 karott flytande blått. Diameter: 19-25 cm, längd: 32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:35)
1540 7243 Tamburmajor Trä och metall, nutida. Höjd: 184 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:23)
1540 7063 Tavla Broderad, yttermått inklusive ram: 51x51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:59)
1540 6068 Tekoppar ca 15-del, 4 koppar med fat, Rörstrand
1540 7046 Telefonhyllor 2 st, 1950-tal, teak / string. Bredd: 35-40, djup: 23-24, höjd: 16-20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:27)
1540 7024 Termos + vas, 2 delar, Koppel, Georg Jensen respektive "Savoy", Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Höjd: 12-24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:39)
1540 7050 Terrin Paratiisi, Arabia. Längd: 25 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:23)
1540 7025 Teservisdelar 17 delar, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:13)
1540 7133 Teskedar 6 st, silver, Snäckan. Längd: 14,5-15, vikt: 130
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:12)
1540 7139 Teskedar 9 + 3 st, silver, Franska Liljan. Längd: 13,5 cm. Vikt: 194g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:05)
1540 7440 Teskedar silver, Samearbeten, 9 st. Längd: 10,5-12 cm. Vikt: 120 g
1540 7403 Trädgårdsgrupp 3 delar, stolar+ bord, aluminium. Diameter: 66,5 cm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:26)
1540 7078 Trädgårdsgrupp 4 delar. Diameter: 107 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:29)
1540 7418 Trädgårdsgrupp 5 delar. 1 bord, 4 stolar, 1950-tal, metallunderrede, träribbor. Diameter: 86 cm. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:33)
1540 7220 Träsnitt Japan, 3 st, yttermått inklusive ram: 50x35-76x64 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:16)
1540 7517 Tryck 2 st. Rådjur, 70x50, oramade
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:29)
1540 7140 Uppläggningssked silver, Hallengren, 1920. Längd: 26 cm, vikt: 112g
1540 7181 Väggarmatur Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. No 2226. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:46)
1540 7122 Väggbord Modell "Harding", NK Nordiska Kompaniet, Formgivet 1922, brickmärkt, mörkbetsad björk, skiva med rotting. Bredd: 70 cm. Djup: 32,5 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:13)
1540 7476 Vägghylla England, Idegran. Bredd: 49 cm, djup: 18 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:36)
1540 7106 Väggljushållare/ljusstake 2 + 1, järn, 2 st 50x50 cm + 1 st 40x40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:51)
1540 6208 Väggplattor 2 st Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Jordgubbar" respektive "Plommon" ur Pomona, Gustavsberg 1974-1979. Gustavsberg. Målad och glaserad stengodslera, 22x22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:18)
1540 6503 Väggrelief Lennart Nyman (1918-2008), Sverige. En farlig lustgård, 1976, trä och metall, 45x33 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:51)
1540 7213 Väggvitrinskåp Ek, Intarsia. Bredd: 46 cm, djup: 27 cm, höjd: 83 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:58)
1540 7375 Värja 1800-tal. Längd: 92 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:44)
1540 7272 Vas + fat, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Diameter: 21 cm. Höjd: 4-17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:20)
1540 7429 Vas + ljuslykta, Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Kista Boda. Diameter: 11-20 cm, höjd: 9-12 cm
1540 7358 Vas + Punschmuggar, 4 delar, silver. Höjd: 4,5-7,5, vikt: 280 gr ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:16)
1540 7361 Vas + skålar, 3 delar, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Boda. Höjd: 4-12 cm
1540 6430 Vas Erkkitapio Siiroinen (1944-1996), Finland. "Kasper". Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:36)
1540 6492 Vas Kosta Boda, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kristall. Höjd: 20 cm
1540 7356 Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:24)
1540 7368 Vas Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:36)
1540 7419 Vas Tage Andersen (f. 1947), Danmark. Patinerad metall, på sockel. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:56)
1540 7425 Vaser 2 st, Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Diameter: 11-20 cm Höjd: 9-16 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:38)
1540 7487 Vaser ett par, Kjellander. Kristall, 1910-20-tal. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:08)
1540 7023 Vinglas + tillbringare, 3 delar, Ulrica Hydman-Vallien & Gunnel Sahlin. Höjd: 26-30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 18:12)
1540 7363 Vinglas 10 st, Olivslipning. Höjd: 15 cm
1540 7497 Vitrinskåp England. Bredd: 100 cm, djup: 38 cm, höjd: 192 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 19:18)
1540 6181 Ytterfoder + vas, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Diameter: 9-15 cm. Höjd: 13-26,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 maj 2023 20:20)