818 1260 Affisch Efter Marc Chagall, "Die Zauberflöte", 102x65
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:23)
818 5151 Akvarell Arvid Nilsson, Lidingöbron, 37x48
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:40)
818 5144 Akvarell Einar Nerman (1888-1983), Troll, 30x28
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:33)
818 6254 Akvarell Elisabeth Warling, Signerad, 17x24
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:20)
818 1281 Akvarell Gunnar Stålbrand (f. 1925), "Pyret & Patsy", signerad-49, motivets mått: 23x30
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:08)
818 1291 Akvarell Iván Grünewald (1911-1996), nakenmodell, signerad, motivets mått: 19x14
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:47)
818 1058 Akvarell Margareta Ginsburg, vattendrag, signerad 1999, motivets mått: 76x58
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 21:07)
818 1061 Akvarell Oidentifierad konstnär, i kupén, motivets mått: 38x52
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:02)
818 7448 Akvarell osignerad, 29x21
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:21)
818 1421 Akvarell Pietro Dalla Santa (1931-2002), sjöbod skärgård, signerad, motivets mått: 62x42
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:28)
818 1103 Akvarell signerad, Kina, pandor, signerad, motivets mått: 45x34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:01)
818 1060 Akvareller 2 st, Asien, 18x33
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:01)
818 1480 Allmogemålning Kopia, motivets mått: 54x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:21)
818 1171 Ampel Empirestil, diameter: 57
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:22)
818 7657 Ampel Gustaviansk stil, blå glaskupa, diameter: 50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:36)
818 7412 Ampel med prismor, diameter, ca 60
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:37)
818 1401 Ampel Prismor, höjd: 50
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:36)
818 1079 Ampel Prismor/mässing, diameter: 38
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:01)
818 5271 Armband 18 k. med safir samt två småsafirer samt 8 diamanter tot. 0, 04 ct 4, 7 g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:16)
818 1300 Armband 18K
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:15)
818 7483 Bägare 2 st, Silver, höjd: 120g ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:40)
818 7062 Bägare Tenn, Firma Svenskt Tenn, 1944, höjd: 15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:46)
818 1237 Bajonetter 2 st, längd: 48
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:52)
818 1110 Banjo Framus, i väska
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:20)
818 1403 Barglob höjd: 95
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:46)
818 1006 Bergère Louis XV-stil
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:36)
818 1230 Bestickuppsättning Nysilver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:32)
818 1186 Blandteknik Guastav Rydberg, signerad 1879, motivets mått: 18x13
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:24)
818 1107 Blandteknik Kina, sekelskifte 1900, 67x53
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:09)
818 1368 Blandteknik Lars Norrman (1915-1979), geishor, motivets mått: 10x18
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:55)
818 1022 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sultan & lutaspelerska, motivets mått: 24 x 22
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:34)
818 1250 Blandteknik Zoia, Gårdsinteriör, signerad 1931, St. Tropez, motivets mått: 44x36
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:05)
818 1161 Bojan + vas, Kina, höjd: 15-20
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:40)
818 1378 Bokhylla Tidigt 1900-tal, Mahogny, längd: 112, djup: 29, höjd: 136
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:03)
818 1383 Bokhylla Tidigt 1900-tal, mahogny, längd: 54, djup: 27, höjd: 145
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:08)
818 1045 Bokskåp Sent 1800-tal, längd: 76, djup: 44, höjd: 230
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:34)
818 1443 Boksnurra engelsk stil, höjd: 28 (bordsmodell)
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:06)
818 1225 Bord smide, glasskiva, dia 80, höjd: 76, R. O. O. M
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:04)
818 1270 Bordslampa 20-tal, koppar/glas
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:38)
818 1384 Bordslampa 50-tal, plåtskärm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:10)
818 1325 Bordslampfot kristall
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:39)
818 1081 Bordslampfötter 1 par, Luyxus
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:48)
818 1407 Bordslampor 1 par, metall / plåtskärmar, höjd: 45
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:55)
818 7181 Bordsur Metall, höjd: 27
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:02)
818 7229 Bordsur Rokokostil, höjd: 26
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:20)
818 7199 Bordsur Sign Anders Larson Forsbo, 1819, höjd: 30
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:45)
818 1450 Brasskärm höjd: 112
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:19)
818 1457 Bricka nysilver, Ryssland, Märkt 1867, längd: 36
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:18)
818 1133 Bricka PLäter, diameter: 46
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:25)
818 1256 Bricka med handtag Sent 1800-tal, Carlström Ns, längd: 80
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:11)
818 1140 Brickor 7st, Nysilver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:42)
818 1257 Brickor Ns / rostfritt
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:13)
818 1243 Brödkorgar 2 st, Silver, Dia9, höjd: 5, 1925, CG Hallberg CGH, 90g ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:58)
818 1146 Burk med lock, Kina, 1800-tal, höjd: 12
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:50)
818 9015 Byrå Barock, längd: 121, djup: 60, höjd: 76
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:50)
818 4179 Byrå England, Mahogny, längd: 113, djup: 53, höjd: 112
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:22)
818 9008 Byrå Rokoko, 1700-talets andra hälft, med marmorskiva, längd: 120, djup: 64, höjd: 80
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 5 april 2013 08:51)
818 7559 Byrå Rokokostil, längd: 72, djup: 39, höjd: 80
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:29)
818 1097 Byrå Rokokostil, stenskiva, längd: 62, djup, 32, höjd: 69
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:27)
818 1426 Byrå Sengustaviansk, mahogny, längd: 90, djup: 48, höjd: 86
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:03)
818 1228 Cafestol Märkt Thonet
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:38)
818 1053 Cloissonnétavla 12x23
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:37)
818 1137 Crémekoppar 6 st, Kunglig Dansk Royal Copenhagen, flytande blått
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:33)
818 7485 Dalahäst modell äldre
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:43)
818 1333 Emalskyltar 2 st. modell äldre, 60x66 + 12x34
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:48)
818 1117 Etsning handkolorerad + litografi, Madeleine Pyk (f. 1934), 20x12 + 34x25
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:32)
818 1289 Etui Silver, 160gr, 11x7
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:40)
818 1185 Färgetsning Linde Klinckowström, 1/7, "Till en folkvisa", 19x16
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:24)
818 1173 Färgetsning Oidentifierad konstnär, 14/40, 40x39
818 1111 Färglitografi 2 st, Bengt Landin (f. 1933), signerade, motivets mått: 49x45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:23)
818 1372 Färglitografi Acke Olodenburg, motivets mått: 53x42
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:58)
818 1258 Färglitografi Bert Håge Häverö (f. 1932), 137/360, motivets mått: 35x40
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:15)
818 1340 Färglitografi Dali, onumrerad, osignerad, motivets mått: 69x53, glas saknas
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:57)
818 7340 Färglitografi Erik Olsson, 1952, 204/260, motivets mått: 39x82
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:07)
818 1177 Färglitografi Karl E Harr, Norskt kustmotiv, signerad, motivets mått: 22x32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:23)
818 1370 Färglitografi Lars Holm (f. 1956), 73/290, skärgårdsvik, motivets mått: 43x72
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:56)
818 1374 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), 91/150, signerad, motivets mått: 26x34
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:59)
818 1361 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 10/350, motivets mått: 30x43
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:47)
818 7218 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), PT, signerad, 49x39
818 1037 Färglitografi Signerad, Nybroviken, 41/100, 60x68
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:51)
818 1425 Färglitografi Sveenolov Ehren, Stockholmsmotiv, 271/360, signerad, motivets mått: 44x59
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:44)
818 1001 Färglitografier 2 st, Elis Ryberg (1919-1985), p. t, motivets mått: 33x44
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:18)
818 1365 Färglitografier 2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), motivets mått: 33x19 + 20x30
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:53)
818 1454 Fat 3 delar, Kina, 8-19
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:13)
818 1317 Fat Anna-Lisa Thomson (1905-1952), UE Upsala-Ekeby, diameter: 39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:21)
818 8094 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Pungo, Gustavsberg 1953-1964, stengods, längd: 35
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:30)
818 1047 Fåtöljer 1 par, France & Daverkosen, Denmark
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:32)
818 1082 Fåtöljer 1 par, läder, 60/70-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:49)
818 1446 Fåtöljer 1 par, nyrokoko, plysch
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:12)
818 1315 Fåtöljer 1 par, plysch
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:10)
818 1136 Figuriner 2 st, längd: Kunglig Dansk Royal Copenhagen, hund, längd: 9-13
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:32)
818 1198 Figuriner 2 st. , Kunglig Dansk Royal Copenhagen, höjd: 12 - 19
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:41)
818 1216 Figuriner 2 st. Royal Dux, höjd: 15 - 20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:32)
818 1172 Figuriner 3 st, Goebbels, höjd: 6-9
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:17)
818 1044 Figuriner 7st, de sju dvärgarna, Goebel, höjd: 7
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:26)
818 7495 Fiol + stråke, i fodral
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:50)
818 1353 Fotoramar diverse, små
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:42)
818 1247 Fruktskål på fot Kristall, höjd: 22 Dia23, Sent 1800-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:03)
818 1099 Fyllehund Glas, längd: 26
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:51)
818 1466 Glasmontrar 3 st. , höjd: 36 - 55, 1800-tal
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:24)
818 7343 Glasskulpturer ca 30 del, Bla Mats Jonasson, för WWF
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:13)
818 1438 Golvlampa 3st ledbara armar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:58)
818 1473 Golvlampa 50-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:08)
818 1131 Golvlampa Delvis mässing
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:44)
818 1086 Golvlampa Mässing, höj & sänkbar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:04)
818 1005 Golvlampa Uplight, Italien
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:27)
818 1463 Golvlampfot metall
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:09)
818 1084 Grafik Diverse, bland annat. Baskin
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 21:03)
818 1441 Grafiska blad 4+ 3, 1800-tal, motivets mått: 28x18 + 25x37
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:02)
818 1180 Gravyr efter M Aubert, motivets mått: 46x35
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:28)
818 1489 Gravyrer + etsningar, m. m
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:37)
818 1108 Gravyrer 2 st, 1800-tal, handkolorerade, motivets mått: 29x20 + 26x18
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:11)
818 1065 Gravyrer 2 st, ihopramade, 1800-tal, a 22x16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:09)
818 1335 Gravyrer 2 st. efter bla. Thelot, motivets mått: 33x37, en saknar glas
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:47)
818 1147 Gravyrer 4 st, 1700-tal, svenska kungar, 53x42
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:56)
818 1316 Grogglas 12 st
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:17)
818 1295 Hallykta smide / råglas, höjd: ca 30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:51)
818 7132 Halsband med kors, 18 k, 3, 1 gr
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:25)
818 1227 Hänge 18K, ca 5g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:32)
818 1398 Hängskåp med spegel i dörrem, längd: 35, djup: 20, höjd: 74
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:36)
818 1382 Hängskåp rokokostil, Valnöt, vitrin, längd: 85, djup: 22, höjd: 85, omkring 1900
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:11)
818 1439 Herrbetjänt Plexiglas
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:59)
818 8174 Höna + kyckling Lisa Larson (f. 1931), Keramikstudion i Gustavsberg (K-Studio), -95/96, höjd: 8-19
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:38)
818 1456 Huvudkudde Kina, Katt, Porslin, längd: 34
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:16)
818 7354 Ingefärskrus 1 par, Kina, trälock, höjd: 18
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:58)
818 1452 Jalusiskrivbord ek, tidigt 1900-tal, längd: 167, djup: 100, höjd: 110
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:22)
818 1254 Jardiniere Sent 1800-tal, Vitmetall, längd: 55
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:09)
818 1268 Kabinettskåp Sent 1800-tal, längd: 67, djup: 42, höjd: 156
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:28)
818 1143 Kaffekoppar 11-del, Frankrike, pärlemordekor
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:45)
818 1174 Kaffekoppar 6 st, Musselmalet, Kunglig Dansk Royal Copenhagen
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:34)
818 1251 Kaffeservis 9 del, Berlin / KPM
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:11)
818 1313 Kanapé 1800-tal, plysch, lo. 190
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:09)
818 1098 Kandelabrar 1 par, malm, höjd: 34
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:51)
818 1153 Kandelabrar 1 par, vitmetall, höjd: 40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:33)
818 1430 Kanna Kina, celadonglasyr, höjd: 17
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:38)
818 1391 Karaffer 4 st, modell äldre
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:17)
818 1028 Karmstolar 1 par, Karl Johan-stil
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 21:08)
818 1470 Karmstolar 1 par, mahogny, England
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:47)
818 1399 Karmstolar Gustaviansk stil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:33)
818 1458 Keramik 9 del, "Sophie"
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:36)
818 1484 Kista 1771800-tal, , längd: 83, djup: 56, höjd: 49
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:21)
818 1464 Kista 1800-tal, bemålad, längd: 79
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:10)
818 1328 Kista bemålad, 1800-tall. 90, djup: 48, höjd: 54
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:18)
818 1090 Kista på benställning, 1700-tal, ek, senare benställning, höjd: 77
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:33)
818 1091 Kista på senare benställning, 1800-tal, karvsnitt, ek, höjd: 74
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:35)
818 1405 Klaffbord 1800-tal, betsat, längd: 83, höjd: 75
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:52)
818 1109 Knappdragspel Pelimanni, 1930-/40-tal, i väska
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:18)
818 1038 Knivar 4 st
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:52)
818 1083 Kobratelefoner 3 st
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:51)
818 1150 Kolteckning monogramsignerad, putti med delfin, motivets mått: 36x42
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:11)
818 6361 Konstglas 13 del, Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Åfors Glasbruk, "Opticonen, 1972"
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:54)
818 1176 Konstglas 4 delar, Kosta Boda + Orrefors
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:43)
818 1049 Koppar 6 delar, modell äldre
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:40)
818 1388 Kopparstick "Octavien & Cleopatre", motivets mått: 41 x 53
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:14)
818 1386 Kopparstick Amoriner, motivets mått: 16 x 22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:12)
818 1442 Kopparstick Drottningholm, 1692, 31x58
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:04)
818 1465 Kornischer 4 st, längd: 180
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:27)
818 7597 Kristallfigurer 7 del, Swarowski
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:37)
818 1273 Kronskålar 2 st. Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, höjd: 10 + 12
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:38)
818 1412 Kryddburkar 12 delar, Tjeckien
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:59)
818 1343 Kryddburkar 5 + 3 st. Höganäs, höjd: 9 + 14
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:23)
818 1094 Kuriosa 6 delar, Kina/Japan
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:14)
818 1088 Lampbord Sent 1800-tal, på hjul, längd: 45, djup: 40, höjd: 75
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:16)
818 1411 Lampetter Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:58)
818 1233 Länsfåtöljer Ett par, Sent 1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:48)
818 1485 Lavoar med marmorskiva, (spricka), , längd: 100, djup: 52, höjd: 100
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:22)
818 1073 Leksak Groda, Steiff ?, höjd: 35
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:33)
818 1269 Linne 1st kartong
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:30)
818 1392 Litografi "Den heliga familjen", motivets mått: 45 x 35
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:18)
818 1119 Litografi 2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 128/385 + 160/385, motivets mått: 36x27 + 41x33
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:34)
818 1118 Litografi 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), 10/360, bladets mått: 65x50
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:40)
818 1375 Litografi Anders Zorn (1860-1920), motivets mått: 30x20
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:01)
818 1123 Litografi Bengt Landin (f. 1933), 333/390, signerad, motivets mått: 34x28
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:03)
818 1055 Litografi Bert Håge Häverö (f. 1932), 226/360, signerad, 46x37
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:51)
818 1282 Litografi E. A, signerad Henning-91, bladets mått: 48x64
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:11)
818 1124 Litografi Einar Jolin (1890-1976), 320/360, signerad, motivets mått: 47x55
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:08)
818 1126 Litografi Elis Ryberg (1919-1985), 180/340, signerad, 38x46
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:06)
818 1453 Litografi Elis Ryberg (1919-1985), 303/360, signerad, motivets mått: 53x63
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:24)
818 1385 Litografi Frankrike, utsmyckade hästar, motivets mått: 31 x 41
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:11)
818 1105 Litografi Göran Boström, 181/220, signerad-94, motivets mått: 30x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:06)
818 1115 Litografi Lena A Linderholm (f. 1947), 72/225, signerad, bladets mått: 78x58
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:30)
818 1114 Litografi Lena A Linderholm (f. 1947), EA (konstnärens exemplar), signerad, bladets mått: 43x41
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:29)
818 1125 Litografi Maria Hillfon (f. 1945), 179/380, SIGNERAD, motivets mått: 35X29
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:06)
818 1423 Litografi Max Walter Svanberg (1912-1994), 82/100, signerad, motivets mått: 64x55
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:25)
818 1219 Litografi Otte Sköld (1894-1958), Odengatan, signerad-51, motivets mått: 42x33
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:55)
818 7190 Litografi Peter Dahl (f. 1934), Affisch, Signerad, löst blad, bladets mått: 61, 5 x 45
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:28)
818 7670 Litografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 114/310, siognerad, motivets mått: 41x31
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:20)
818 1003 Litografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 266/310, signerad, motivets mått: 31x42
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:24)
818 1112 Litografi Roland Svensson (1910-2003), 47/250, signerad, motivets mått: 43x55
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:25)
818 1187 Litografi Roland Svensson (1910-2003), vettskytte, 1930, motivets mått: 24x37
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:26)
818 1116 Litografi Ulf Wahlberg (f. 1938), 196/210, motivets mått: 32x41
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:31)
818 1280 Litografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 139/150, signerad, motivets mått: 59x87
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:53)
818 1440 Litografier 14st, Oidentifierad konstnär
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:59)
818 1056 Litografier 2 st, efter Martin, motivets mått: 37x54
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:55)
818 1002 Litografier 2 st, Evy Låås (1923-1999), 24/275 + 45/275, signerade, motivets mått: 34x39
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:23)
818 1113 Litografier 3 st, Oscar Reutersvärd (1915-2002), signerade, motivets mått: 57x37
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:26)
818 1063 Litografier 4 st, Debert, signerade, motivets mått: 18x26
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:03)
818 7488 Ljuskrona Barockstil, höjd: 50
818 7004 Ljuskrona Empire-stil, höjd: 50
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:39)
818 1095 Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd: 55
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:29)
818 1357 Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd: 95
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:46)
818 7003 Ljuskrona höjd: 55
818 1427 Ljuskrona Mässing, 6-armad, diameter: 59
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:09)
818 1039 Ljuskrona Venetiansk, höjd: 115
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:17)
818 1168 Ljusplåtar 1 par, mässing, höjd: 52
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:01)
818 1144 Ljusstakar 1 par, nysilver, höjd: 25
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:49)
818 1345 Ljusstakar 2 st. Lisa Larson (f. 1931), höjd: 12
818 1469 Ljusstakar 5 st. fattigmanssilver
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:34)
818 7283 Ljusstakar Ett par, Figurala, Porslin,
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:54)
818 1020 Ljusstakar Ett par, Gustaviansk stil, Tenn, Santesson, höjd: 18
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:29)
818 1018 Ljusstakar Ett par, Morianer, höjd: 28, konstmassa / metall
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:55)
818 1241 Ljusstakar Ett par, nysilver, höjd: 26
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:56)
818 6323 Ljusstakar Ett par, Porslin, Napoli, höjd: 22, Putto
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:05)
818 1021 Ljusstakar Ett par, Silver, 1964, Göteborg, höjd: 16
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:25)
818 1096 Ljusstake Barockstil, brons, höjd: 49
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:39)
818 1341 Ljusstake Silver, 3-armad, höjd: 21, längd: 31
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:58)
818 1158 Lockurnor 1 par, Kina, höjd: 25
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:37)
818 1167 Månbord 1 par, sekelskifte 1900, betsad furu, längd: 105, djup: 53, höjd: 76
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:56)
818 9076 Månbord Senempire, diameter: ca 130, höjd: 72
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:24)
818 1142 Matbestick Olika modeller, nysilver
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:48)
818 1229 Matbord England, Idegran, 1 st ilägg, längd: 180, djup: 106, höjd: 76
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:39)
818 1486 Matbord Gustaviansk stil, 1 st ilägg med sarg, , längd: 140, djup: 100, höjd: 75
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:44)
818 1218 Matbord mahogny, England, 95x95, höjd: 74 + 1 ilägg, längd: 64
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:38)
818 1154 Matsalsgrupp 5 delar, + 1st iläggsskivor, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:31)
818 7341 Matsalsgrupp Idegran, 9 del + 2 ilägg
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:10)
818 1071 Matservisdelar cirka 70-del, Hira China
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:23)
818 7565 Matservisdelar Rosenthal, Maria, ca 65 del
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:42)
818 1050 Matta Kina, 140x200
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:17)
818 1029 Matta Kina, 150x90
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:13)
818 1072 Matta orientalisk, Afghan, 140x215
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:28)
818 1309 Matta orientalisk, Afghan, 225x325, slitage
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:10)
818 1207 Matta orientalisk, Bachtiari, trädgårdsmotiv, 287x170
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:18)
818 7330 Matta orientalisk, Ghom, 130x197
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:10)
818 1213 Matta orientalisk, Hamadan, 197x134
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:21)
818 1206 Matta orientalisk, Hamadan, 285x102
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:16)
818 1212 Matta orientalisk, Hamadan, 300x92
818 1308 Matta orientalisk, Karadja, semiantik, 140x100
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:07)
818 1170 Matta orientalisk, Kashan, 200x300
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:14)
818 1208 Matta orientalisk, Mahal, 318x131
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:18)
818 1210 Matta orientalisk, Qushan kurd, 280x155
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:19)
818 7331 Matta orientalisk, Täbriz, silkeinslag, inramad, 48x37
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:11)
818 1209 Matta orientalisk, Tuisserkhan, 230x148
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:18)
818 1211 Matta orientalisk, Wiss, 205x155
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:19)
818 1320 Mockakoppar 7 del. Crown Devon
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:25)
818 1069 Mumma/champagneglas 5 st
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:18)
818 1139 Nysilver Diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:36)
818 6489 Oljemålning 1600/1700-tal, Madonna, 34x26
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:27)
818 1366 Oljemålning A. Wilhelms, marin, signerad 191949, ramens innermått: 49x65
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:55)
818 1102 Oljemålning Alex Peter, sommarhus, signerad-1908, ramens innermått: 36x45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:58)
818 1263 Oljemålning Arvid Andersson (f. 1934), rådjur i snö, signerad, 26x22
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:18)
818 1220 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), signerad, ramens innermått: 33x69
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:56)
818 1432 Oljemålning Birger Öberg, stadsmotiv, signerad, 66x53
818 6515 Oljemålning Björn Adegren, 'Skulptur', Signerad Björn A. 50 x 41
818 9080 Oljemålning Blomsterstilleben, omkring 1800. 45 x 36
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:12)
818 1059 Oljemålning Brita Nordencreutz (1899-1982), landskap, signerad, ramens innermått: 23x27
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:56)
818 1165 Oljemålning Chr. Berg, åmotiv, signerad, motivets mått: 30x40
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:49)
818 7013 Oljemålning David Höckert, Strandparti fr Värmland Näset, signerad D Höckert. 26x19
818 1009 Oljemålning David Klöcker von Ehrenstrahl, efter. Daterad 1846, 120x100
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:41)
818 1376 Oljemålning Dina Rönnberg, landskap 32x72
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:02)
818 1178 Oljemålning Eddie Hammarström, 'Sensommardag', signerad, 28x58
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:26)
818 1494 Oljemålning Evald Björnberg, arbete på åker, signerad 1935, ramens innermått: 74x92
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:17)
818 1493 Oljemålning Evald Björnberg, Stockholmsmotiv, signerad 1954, ramens innermått: 32x48
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:10)
818 6551 Oljemålning Folke Ricklund (1900-1986), signerad Mexico, -58. 32x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:17)
818 1221 Oljemålning Fredrik Landergren (f. 1957), komposition, signerad-86, ramens innermått: 28x28
818 1224 Oljemålning G. Svensson, skärgårdsmotiv, signerad Arild-55, ramens innermått: 50x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:02)
818 1418 Oljemålning Göran Hausenkamp (f. 1962), "Sommargyllingar", signerad, 109x150
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:34)
818 3003 Oljemålning Greta Gerell (1898-1982), Drottningholm, signerad Gerell. 21x27
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:15)
818 1127 Oljemålning Gunvor Sigrand, blommor, signerad, ramens innermått: 23x27
818 9072 Oljemålning Helge Frender, Modell på stol, 55x45
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:18)
818 1122 Oljemålning Helmut Mantel, marin, signerad, rrim: 80x60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:03)
818 1017 Oljemålning Höns, 19 x 14
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:59)
818 1419 Oljemålning Jan B Pospisil (1898-1968), örnar, signerad, ramens innermått: 100x150
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:19)
818 7392 Oljemålning Jean Sandberg, Marin, signerad 1887, 58x88
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:04)
818 1379 Oljemålning John Öhvall, skogsglänta, 75x60
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:10)
818 1483 Oljemålning KG Holmberg, segelskuta, signerad, -63, 40x109
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:02)
818 1336 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), sydländskt motiv, 32x39
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:50)
818 6336 Oljemålning Kopia efter Maas, Läsande man, Sign K W-g 1918, 47 x 36
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:41)
818 1054 Oljemålning Leo Janis (f. 1922), kust, signerad, ramens innermått: 37x45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:41)
818 6063 Oljemålning Ludvig Richarde, Kustmotiv Bohuslän, 24 x 34
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:29)
818 1367 Oljemålning Nils Olzen, vintermotiv, signerad, 50x65, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:54)
818 1064 Oljemålning odientifierad konstnär, motiv från Abisko, signerad Leander-Engström, ramens innermått: 38x45
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:06)
818 9065 Oljemålning Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Damporträtt, 61 x 51
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 2 april 2013 08:50)
818 1347 Oljemålning Oidentifierad konstnär, blomsterstilleben, signerad, ramens innermått: 72x52
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:28)
818 1223 Oljemålning Oidentifierad konstnär, monogramsignerad EJ-69, ramens innermått: 35x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:01)
818 1299 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Societefolk Frankrike, signerad, ramens innermått: 69x44
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:01)
818 1104 Oljemålning Oidentifierad konstnär, stilleben med hatt på stol, signerad Poppen-45, ramens innermått: 33x24
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:07)
818 1297 Oljemålning Osignerad, komposition, ramens innermått: 62x50
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:53)
818 1306 Oljemålning P Pontén, blommor, signerad, 40x33
818 1460 Oljemålning Porträtt av Georg Klaudius Schröder, Kopia 1875 av Elis Jakobsson, 73 x 62
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:23)
818 1166 Oljemålning Ragnar Swahn (1882-1964), Kalmar Slott, signerad, ramens innermått: 76x108
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:55)
818 1188 Oljemålning Ragni Cawén (1891-1981), signerad, ramens innermått: 27x35
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:33)
818 1478 Oljemålning S. Warberg, kvarnbyggnad, signerad-54, ramens innermått: 46x55
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:19)
818 7587 Oljemålning signerad, Komposition, 69 x 69
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:23)
818 7289 Oljemålning Thyra Stenberg, Dam i hatt, Föreställande Amanda Asschier, Karlshamn, signerad 1913, 130 x 95
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:01)
818 7672 Oljemålning Ulf Röll Larsen (f. 1948), Danmark. Komposition. Signerad, daterad -90. Ramens innermått: 70x60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:28)
818 1148 Oljemålningar 1 par, kortspelande ynglingar, 47x69, kopior
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:52)
818 1128 Oljemålningar 3 st, Stig Wennström, 137x82 + 35x35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:12)
818 7552 Örhängen 1 par 18 k med pärlor och smådiamanter, WA Bolin, Stockholm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:09)
818 7133 Pärlcollier med silverlås
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:30)
818 1321 Parti koppar
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:27)
818 1394 Parti linne Bla dukar & virkat överkast (enkelsäng)
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:22)
818 1016 Parti linne Dukar mm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:29)
818 7614 Parti skålar / vaser kristall
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:58)
818 1393 Parti textilier Jugend & möbeltyger, modell äldre
818 1402 Pelarbord 1800-tal, dia 65, höjd: 70
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:35)
818 1266 Pelarbord Karl Johan, längd: 104, djup: 70, höjd: 73
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:27)
818 1041 Pelarbord sent 1800-tal, låda, höjd: 78
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:16)
818 7576 Pelarbord spegelklätt, längd: 100, djup: 65, höjd: 68
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:58)
818 1155 Penselvaser 1 par, Kina, höjd: 26
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:33)
818 1351 Pianopall
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:40)
818 1129 Piedestal Empirestil, höjd: 80
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:13)
818 1032 Piedestal Sekelskifte, höjd: 105
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:41)
818 1068 Plunta Cedersbergs glasbruk, höjd: 21
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:17)
818 6076 Porslin 5 delar, Kina, 1700-/1800-tal, höjd: 8-10
818 1435 Porslin 8-del, Kina
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:42)
818 1036 Porslin Kina, 5 delar
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:50)
818 1033 Porslin Kina, 9 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:38)
818 6574 Pottskåp Sengustavianskt, mahogny, längd: 59, djup: 35, höjd: 76
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:23)
818 1390 Ram med oljetryck, Familj i båt, motivets mått: 54 x 66
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:16)
818 1487 Relief betong, slottet Tre Kronor, branden, 39x29
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:24)
818 1371 Reliefplatta järn, Romerskt motiv, Dia39
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:01)
818 7136 Ring 18 k, med 4 briljanter, 3, 8 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:30)
818 7140 Ring 18 k, vitguld, med briljant, 1, 8 g
818 7141 Ring 18 k, vitguld, med briljant, 2, 1 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:48)
818 7139 Ring 18 k, vitguld, med briljanter, 1, 4 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:36)
818 7135 Ring 23 k, 2, 5 gr
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:28)
818 1164 Ruyi Kina, porslin, längd: 49
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:46)
818 1451 Salongsbord 1800-tal, valnöt, längd: 106, djup: 66, höjd: 104
818 1488 Salongsbord Gustaviansk stil, Sekelskifte 1900, Bemålat, L125, djup: 82, höjd: 75
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:27)
818 1310 Salongsbord mahogny, 1800-tal, längd, 113, djup: 71, höjd: 70
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:05)
818 1311 Salongsbord sent 1800-tal, längd: 98, djup: 63, höjd: 70
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:07)
818 7016 Salt/pepparkar 4 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Gustavsberg, "Florian"
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:27)
818 1240 Samovar Silver on Copper, 1800-tal, höjd: 39
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:55)
818 1363 Sekretär England, längd: 55, djup: 41, höjd: 95
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:49)
818 1031 Sekretär Mahogny, längd: 100, djup: 46, höjd: 125
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:20)
818 9060 Sekretär Sengustaviansk, mahogny, Stenskiva, längd: 90, djup: 45, höjd: 124
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:59)
818 1290 Serigrafi Roy Lichtenstein, "Yellow and green brushstrokes", signerad 1966, motivets mått: 13x27
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:44)
818 1120 Servisdelar 16-del, "Blå Husar", Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:42)
818 1285 Servisdelar 19 del. 'Blå Eld', Rörstrand, (en del med nagg)
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:17)
818 1283 Servisdelar ca. 55 del. "Grön Anna", Rörstrand
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 21:03)
818 1130 Servisdelar cirka 30-del, 'Primula', Stig Lindberg (1916-1982), Giustavsberg
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:25)
818 1337 Servisdelar cirka 30-del, Iittala
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:52)
818 7408 Servisdelar UE Upsala-Ekeby, Kosmos, ca 25 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:37)
818 1013 Sideboard Teak, med skjutdörrar, längd: 150, djup: 42, höjd: 70
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:56)
818 1034 Sidenbroderier 2 st, Kina, 50x10
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:46)
818 1106 Sidenmålningar 2 st, Vietnam, signerade, motivets mått: 35x50
818 1242 Silver 4 delar, skålar & koppar, 205g ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:56)
818 1322 Skål + fat, Orrefors, miniatyr, dia 7
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:27)
818 1277 Skål + karaff med propp, kristall, Orrefors,
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:47)
818 7156 Skål Konstglas, Barbro Jönsson, -89, Dia20
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:43)
818 8026 Skål med handtag, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsbergs Studio, Giovanni Pugno, längd: 28, höjd: 17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:47)
818 7299 Skålar 2 st, Kina, diameter: 14-20
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:25)
818 1159 Skålar 3 st, Kina, diameter: 11-19
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:44)
818 1279 Skålfat B-L Sandell, Gustavsberg, dia 30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:53)
818 1356 Skänk 1800-tal, Bemålad, längd: 110, djup: 55, höjd: 120
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:45)
818 1359 Skolplancher 11 st. ca 60x90
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:51)
818 7005 Skolplanscher 3 st. ca 60x90
818 1288 Skrin Silver, England, Birmingham, längd: 17, 36g0r
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:39)
818 1132 Skrivbord Sekelskifte 1900, läderyta, längd: 135, djup: 77, höjd: 75
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:46)
818 7623 Skrivbordslampa Art déco
818 1264 Skulptturer 3 st. lergods / gips, bland annat. Ruth Milles (1873-1941), höjd: ca 20
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:22)
818 8158 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), "Familjen", Keramikstudion i Gustavsberg (K-Studio), höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:13)
818 1043 Skulptur "Kalle", Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, höjd: 18
818 1274 Skulptur "Kalle", Lisa Larson (f. 1931), höjd: 19
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:40)
818 1275 Skulptur "Pelle", Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, höjd: 20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:41)
818 9061 Skulptur 1700-tal, Religiös, mörkhyad man, höjd: 58
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:05)
818 1080 Skulptur Bing & Grøndahl, höjd: 20, längd: 23
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:01)
818 1346 Skulptur Bulldog, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 7
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:28)
818 1193 Skulptur Danmark, isbjörn, längd: 26+
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:33)
818 7470 Skulptur Efter Gaudens, brons, höjd: 58+ sockel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:28)
818 7147 Skulptur Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), längd: 7
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:02)
818 1042 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Beata ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, längd: 19 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:24)
818 8142 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 26 cm
818 8082 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Lejon, höjd: 15
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:39)
818 8081 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Lejon, höjd: 15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:38)
818 1482 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, pudel, höjd: 19
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:39)
818 8015 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 14 cm
818 8143 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:02)
818 8124 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:38)
818 8162 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:33)
818 1276 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Lotta ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1979, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:43)
818 8067 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:38)
818 1196 Skulptur Nao, flicka, höjd: 28
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:38)
818 1067 Skulptur Pojken med grodan, patinerad gips, höjd: 52
818 1181 Skulptur Porslin, tidigt 1900-tal, björn, höjd: 24, längd: 27
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:42)
818 1192 Skulptur Rörstrand, höns, höjd: 17
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:31)
818 1461 Skulptur Tillskriven Aurelio Teno, Djur, höjd: 21 ink sockel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:05)
818 1408 Skulptur Zink, Vattenbärerska, höjd: 33
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:56)
818 1197 Skulpturer 2 st. Lladro, djur, höjd: 9 - 28
818 1195 Skulpturer 2 st. Nao & Lladro, Japanskor, längd: 16 - 27
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:37)
818 1194 Skulpturer 2 st. Nao, höjd: 18 + 27
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:34)
818 7604 Skulpturer 3 st, porslin, Spanien, höjd: 20-29
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:48)
818 1199 Skulpturer 3 st. djur, Kunglig Dansk /B&B, höjd: 14 - 19
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:43)
818 1226 Skulpturer 3 st. Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, sjöfåglar, längd: 9 - 17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:21)
818 1191 Skulpturgrupp Nao, flickor, höjd: 19
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:30)
818 1448 Slagbord furu, 1800-tal, längd: 170, djup: 106, höjd: 78
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:15)
818 7027 Snedklaffsekretär omkring 1800. , längd: 95, djup: 43, höjd: 93
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:10)
818 7144 Sockerskål Silver, Kullander, 1957, höjd: 8
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:46)
818 1026 Soffa Karl Johan
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:56)
818 1445 Soffa nyrokoko, plysch, längd: 145
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:11)
818 1314 Soffa Omkring 1900, längd: 132
818 9006 Soffa Sengustaviansk Förgylld, längd: 192
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:24)
818 1202 Soffa sent 1800-tal, trissor
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:17)
818 1092 Soffbord Rokokostil, etikettmärkt Nordiska kompaniet, längd: 80, djup: 50, höjd: 55
818 1381 Soffbord trä / glasskiva, längd: 80, djup: 80, höjd: 55, nutida
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:04)
818 1491 Speelbord bemålat, , längd: 91, djup: 45, höjd: 77
818 1267 Spegel etsad dekor, 1920-tal, höjd: 95
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:29)
818 1327 Spegel förgylld, rokokostil, höjd: 54
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:21)
818 1265 Spegel Gustaviansk stil, 1800-tal, höjd: 69
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:24)
818 1307 Spegel Gustaviansk stil, höjd: 58
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:34)
818 9063 Spegel Gustaviansk, Fält med Gouache motiv, höjd: 104
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:15)
818 1011 Spegel höjd: 109
818 1492 Spelbord sent 1800-tal, , längd: 90, djup: 45, höjd: 77
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:42)
818 1329 Stege Trä
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:29)
818 1048 Stekfat England, längd: 54
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 2 april 2013 09:08)
818 1236 Stickvapen Solingen, längd: 49
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:50)
818 1471 Stol design Helge Sibast, Danmark
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:43)
818 1409 Stolar 1 par, 1700-/1800-tal, ek
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:57)
818 1052 Stolar 1 par, 1800-tal, björk
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:33)
818 7239 Stolar 1 par, rokoko, kompletterade
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:58)
818 1145 Stolar 1 par, Senempire
818 1312 Stolar 3 st. nyrokoko
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:08)
818 1217 Stolar 4 st
818 6150 Stolar Ett par, barockstil, Sent 1800-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:28)
818 1093 Stormlykta Glas, höjd: 48
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:08)
818 1244 Supkopp Silver, 1779, AF, Dia5, höjd: 3
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:59)
818 7502 Svärd 2 st, Kina
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:55)
818 1334 Sybord 1800-tal, höjd: 75
818 1046 Sybord Sent 1800-tal, höjd: 74
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:41)
818 1085 Taburett Empirestil, 1800-tal, längd: 60
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:19)
818 1100 Takarmatur 50-tal, diameter: 54
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:55)
818 1010 Takarmatur Emaljpendel, Danmark, diameter: 35
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:52)
818 7375 Takarmatur PH, diameter: 50 (buckla)
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:48)
818 1012 Takarmatur PH-lampa, Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danmark, Dia50
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:57)
818 1389 Takarmatur smide, Italien
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:15)
818 1205 Takarmaturer 1 par, Nybro, mässing/plast, diameter: 45
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:59)
818 1406 Tallrik Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Dia27
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:53)
818 1189 Tallrikar 10st, Imari, 1700-/1800-tal
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:37)
818 1434 Tallrikar 2 st, Kina, diameter: 18
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:44)
818 1352 Tallrikar 9 del, Famille rose, Kina,
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:45)
818 1151 Tavelram 1800-tal, ramens innermått: 34x27
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:15)
818 1152 Tavelram Förgylld, ramens innermått: 52x42
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:16)
818 1087 Tavelramar 7st, förgyllda
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:11)
818 1369 Tavlor 4 st. växter&djur, 23x17
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:59)
818 1360 Te/kaffegods 12 delar, Denby
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:47)
818 6009 Teckningar 3 st, Hjalmar Mörner (1794-1857), Recto, Verso, Med kvarlåtensskapsstämpel 'Mörner', Utförda under konstnärens vistelse i Italien, (1818-1828)
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:42)
818 1350 Teglas 12 st. Iittala
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:33)
818 1135 Tekoppar 4st med fat, 1800-talets 1: a hälft, + 1st extra fat
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:30)
818 1138 Tenn 16-del, tenn
818 1475 Tenn Diverse
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:10)
818 1078 Teservis cirka 30-del, Savi, Finland
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:54)
818 7674 Textiltavlor 5 st, Caroline Axellie (f. 1970)
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 21:02)
818 1377 Tidningskorg trä
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:01)
818 1141 Toiletteartiklar 7 delar, silver/sköldpadd/glas
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:41)
818 1373 Trädgårdspallar Ett par
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:58)
818 1255 Träsnitt 3 st. Maja Fjaestad (1873-1961), blommor, signerade, motivets mått: 18x13 + 27x30
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:10)
818 7098 Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), motivets mått: 10x8
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:57)
818 1089 Träsnitt Susanne Hellström-Triumf, 1/7, signerad, motivets mått: 53x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:18)
818 1301 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 78/360, signerad, motivets mått: 32x42
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:20)
818 1019 Tyg Chintz, England, bredd: 140, längd: 470
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:10)
818 1253 Uppläggningsfat 2 st, omkring 1900, längd: 30-34
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:08)
818 1284 Utställningsaffisch Yrjö Edelmann (f. 1941), signerad och dedikerad, motivets mått: 60x86
818 1287 Väggarmaturer 2 st. , 1950-tal, metall / glas
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:36)
818 1023 Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Vikingaskepp, 23 x 23, Gustavsberg
818 1355 Väggreliefter 3 st, (en med ljusarm), höjd: 28-45, konstmassa
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:44)
818 1040 Väggskulpturer 1 par, signerade, Trygg, höjd: 29
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:16)
818 1404 Väggur rokokostil, höjd: 65
818 1239 Vapen 4 delar, Souvenir
818 1437 Vas Johansfors Glasbruk, Orup, höjd: 24
818 8103 Vas Karin Björquist (f. 1927), ur Indigo, Gustavsbergs Studio, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:35)
818 1429 Vas Kina, blå-vit, höjd: 16
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:47)
818 1160 Vas Kina, glaserat stengods, höjd: 26
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:39)
818 1156 Vas Kina, höjd: 21
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:34)
818 7372 Vas Kina, höjd: 23
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:31)
818 1214 Vas Kina, höjd: 39
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:31)
818 1157 Vas med lock + kanna, Kina, höjd: 12-15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:35)
818 7524 Vas Silver, höjd: 13
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:45)
818 1070 Vas Tidigt 1900-tal, höjd: 23
818 1304 Vas UE Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), höjd: 25, 5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:28)
818 1431 Vaser 2 st, Kina, bambu, höjd: 18-19
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:54)
818 1303 Vaser 2 st. Stålhane /Gunnar Nylund, höjd: 17 - 27
818 1014 Vaser 5 st, Glas, höjd: 11-24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:57)
818 1474 Väskor 4 st
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:14)
818 1354 Vikskärm 3-delad, höjd: 149
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 18:43)
818 1468 Vinglas 12 st. olika, Frankrike
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:30)
818 1261 Vinkylare Koppar, Jugend, Skultuna, höjd: 20
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:15)
818 1262 Vinkylare + stekhuv Ns / EP, höjd: 25, längd: 26
818 1162 Vinvas Kina, höjd: 19
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:41)
818 7593 Vitrinskåp Ek, längd: 100, djup: 38, höjd: 185
818 1025 Vitrinskåp Intarsia, längd: 85, djup: 35, höjd: 166 (1 sidoglas saknas)
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:53)
818 1395 Vitrinskåp nutida, längd: 68, djup: 43, höjd: 195
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 19:30)
818 1319 Vitvinsglas 3 st. 1800-tal
818 1416 Ytterfoder "Octavia", Karin Björquist (f. 1927), höjd: 34, diameter: 43
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:22)
818 1415 Ytterfoder Empire + Oktavia, 3+ 3, höjd: 6-17
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2013 20:20)