1248 7291 Akvarell Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Flicka och tupp, 13x20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:28)
1248 7311 Akvarell Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Signerad. 1930, bro, 28x40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:44)
1248 7228 Akvarell Gustaf Sjöberg, Maderö. Signerad, daterad 1924. Motivet: 19x29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:02)
1248 7314 Akvarell Johan Kahl (1831-1905), Sverige. Ljugarn, signerad. 1904,22x29
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:56)
1248 7315 Akvarell Johan Kahl (1831-1905), Sverige. Visby, 1868, signerad. 24x17
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:54)
1248 7312 Akvarell Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad. Motivet: 22x17
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:50)
1248 7122 Akvarell Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. "Porträtt III", Signerad, bladets mått: 20,5x15
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:58)
1248 7744 Ampel Alabaster. Diameter: 40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:24)
1248 6198 Ampel Jugend, Koppar, glaskupa, diameter: 32
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:36)
1248 6470 Appliquer ett par, Gustaviansk stil, mässing. Höjd: 40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:58)
1248 7642 Appliquer Ett par, mässing. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:01)
1248 7168 Armband 18k, 13g ca, 1953, Stigbert, Stockholm. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:46)
1248 7176 Armband länk, 18k, CFG, 1972. Längd: 18
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:55)
1248 7169 Armlänk 18k, 30g ca, 1962. Längd: 19
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:48)
1248 7127 Askfat 2 st, silver. Längd: 9-13
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:54)
1248 7216 Assietter 12 + 1 delar, Kantonporslin, tidigt 1900-tal, diameter: 15-22
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:49)
1248 7222 Assietter 12 st, Rosenthal, diameter: ca 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:55)
1248 7460 Assietter 12 st. Tyskland. Diameter: 19
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:55)
1248 7141 Assietter 4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, diameter: 16, (2 st djupa tallrikar)
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:06)
1248 7361 Bägare 5 st, silver. Höjd: 4,5-9
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:55)
1248 6766 Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 20. Vikt: 250 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:46)
1248 7380 Bestick 13 + 2Vasa, silver. Längd: 11-21
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:15)
1248 7575 Bestick 1950-60-tal, diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:29)
1248 7049 Bestick mm 19 delar, silver, olika modeller. Längd: 10,5-21
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:19)
1248 7481 Bestickuppsättning nysilver, inkl fiskbestick, Wiskemann
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:33)
1248 7259 Blandteknik Aleksander Ristmägi (1902-1972), Sverige. Man till häst, signerad. Motivet: 29x36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:44)
1248 7226 Blandteknik B Frank, Vinterstad. Signerad, daterad -05, Motivet: 16x27
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:59)
1248 7320 Blandteknik Eric Heinertz (1908-1965), Sverige. Par vid brygga, signerad, -62, pannå, 37x45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:01)
1248 7257 Blandteknik Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Flicka, signerad. Motivet: 10x18
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:41)
1248 7072 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Kossor på äng. Signerad PL -98, ca 15x19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:41)
1248 7640 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad. Komposition, 68x93
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:05)
1248 6214 Blandteknik / collage Carl Erik Bodén (f. 1909), 68x48, Figur till häst, signerad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:24)
1248 7691 Blomlådor 2 st. Zink. Längd: 53, djup: 28 cm, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:13)
1248 7721 Bokhylla "Pira", Design: Olof Pira 1959. 4 gavlar 24 hyllplan. Bredd: 273 cm. Höjd: 242 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:44)
1248 6694 Bokhylla metall och trä. Bredd: 93. Djup: 42 cm, höjd: 148 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:52)
1248 6137 Bokskåp Betsad björk, Bredd: 101 cm. Djup: 32 cm, höjd: 147cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:59)
1248 7183 Bonad kith Mjöen, "Sitron Citron", 48x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:02)
1248 7165 Bonbonjär Ingrid Atterberg (1920-2008), "Spiral", Upsala-Ekeby, diameter: 11,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:42)
1248 7651 Bord konstmaterial. Diameter: 71 cm. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:04)
1248 7616 Bord med klaff, furu, Bredd: 97 cm. Djup: 43+ 30cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:46)
1248 7300 Bordsdekoration Fisk, järn med gulddekor. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:00)
1248 6452 Bordsfotogenlampa höjd: 51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:37)
1248 6473 Bordsfotogenlampa höjd: ca 80
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:01)
1248 7089 Bordslampa Art Déco-stil. Höjd: 37
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:53)
1248 7509 Bordslampa Ateljé Lyktan metall, "Stekpannan". Höjd: 39
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:25)
1248 7191 Bordslampa Ateljé Lyktan. Förkromad metall. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:37)
1248 7088 Bordslampa Frankrike. Höjd: 18
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:56)
1248 7511 Bordslampa Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Liduskuben, metall. Höjd: 40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:27)
1248 7699 Bordslampa höjd: 87 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:32)
1248 7129 Bordslampa höjd: 88 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:11)
1248 7420 Bordslampa Mässing / läder. Höjd: 45
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:23)
1248 6683 Bordslampa Mässing / plåtskärm, nutida. Höjd: 55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:33)
1248 6111 Bordslampa Royal Copenhagen. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:30)
1248 7694 Bordslampa tidigt 1900-tal, Glasfot / metall. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:27)
1248 7050 Bordslampfot figural, porslin / mässing. Höjd: 30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:42)
1248 7751 Bordslampfot Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 25 cm. Modifierad vas
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:28)
1248 7479 Bordslampfot Keramik. Höjd: 38
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:30)
1248 7719 Bordslampfot Kolonn, mässing. Höjd: 45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:43)
1248 6269 Bordslampfot Rörstrand. Höjd: 52cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:00)
1248 7084 Bordslampor ett par. Höjd: 75
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:38)
1248 7234 Bordstabletter + bricka + underlägg, 9 delar, Josef Frank & Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn. Diameter: 23,5 cm, 40-53x30-38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:20)
1248 7632 Bordsur mässing, Jaeger le Coultre. Diameter: 9,5
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:51)
1248 7022 Bordsur Tidigt 1900-tal, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:27)
1248 7215 Brevkniv Tenn, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Längd: 20,1934
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:44)
1248 7346 Brevpress Knut, metall. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:36)
1248 7384 Brevpressar 3 st. Marcolin, kristall. Höjd: 4 - 8
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:32)
1248 7249 Bricka Nysilver, Gallerkant, England. Längd: 45
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:49)
1248 7219 Bricka Tenn, kakelplattor, 50x30 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:52)
1248 7357 Brickor 3 st, silver. Längd: 12-22
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:48)
1248 7555 Brosch Jugend, brons, Herman Bergmans konstgjuteri, 7,5x8
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:02)
1248 7268 Brosch silver. Längd: 7 cm, höjd: 3 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:35)
1248 7745 Broscher 3 st, bland annat Estrid Eriksson, 3,5-6x4-6 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:24)
1248 7284 Brudpallar ett par. Längd: 35
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:12)
1248 7287 Buljongkoppar 10 st, Rosenthal. Diameter: 12,5 cm, höjd: 4,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:19)
1248 7243 Butiksinredning Papperhållare. Längd: 70, djup: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:35)
1248 7665 Byrå björk, 1920-tal. Bredd: 109, djup: 45 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:46)
1248 7260 Byrå England, nutida. Bredd: 42, djup: 30 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:47)
1248 7275 Byrå med stenskiva, Bredd: 85 cm. Djup: 42cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:34)
1248 7330 Byrå Rokokostil, Intarsia, Bredd: 50cm. Djup: 35 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:10)
1248 6325 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 89, djup: 48 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:19)
1248 7663 Byrå Rokokostil. Bredd: 87, djup: 40 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:42)
1248 7204 Byrå sengustaviansk stil, 1800-tal, mahogny, stenskiva. Bredd: 86. Djup: 47 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:48)
1248 6134 Byrå sengustaviansk stil, med stenskiva, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 109cm. Djup: 47 cm. Höjd: 80cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:55)
1248 7607 Byrå Valnöt, 1890-tal, Bredd: 80 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 73cm
1248 7213 Champagneglas 10 st, Enrico Bernardo, Zwiesel. Höjd: 23,5
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:30)
1248 7349 Champagneglas 14 st. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:37)
1248 7132 Champagneglas 2 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda, Artist Collection. Höjd: 25
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:16)
1248 7024 Champagneglas Ett par, 1800-tal. Höjd: 14 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:38)
1248 7250 Chokladkanna + bordspingla, 2 delar, försilvrad, bland annat Skultuna Bruk. Höjd: 9-18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:50)
1248 7298 Cremékoppar 8 st, Rörstrand. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:14)
1248 5613 Damarmbandsur Certina, 18k, diameter boetten: 2 cm, boettens, diameter: 2 cm. Längd: 20,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:29)
1248 7455 Dessertskålar 11 st. Glas. Höjd: 7, diameter: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:43)
1248 7016 Diverse bland annat memorabilia M/S Kungsholm samt nysilver
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:10)
1248 7306 Dockskåpsmöbler 3 lådor
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:20)
1248 7304 Dockskåpsmöbler Diverse, 3 st backar
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:01)
1248 7585 Dokumentskåp 2 delar. Bredd: 30-43 cm, djup: 22 cm, höjd: 19-22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:46)
1248 7063 Dosor 2 st, 1800-tal, trä / cloisonné. Diameter: 7,5 längd: 7,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:19)
1248 7267 Dräktsmycke längd: 27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:33)
1248 7613 Dukar 6 st, Linne
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:43)
1248 7101 Emaljföremål 20 delar, Kockums. Längd: 10-55
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:47)
1248 7307 Etagebord senempire, Bredd: 47 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 74cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:38)
1248 7746 Etagehylla nutida. Höjd: 130
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:27)
1248 6047 Etsning Arthur Luiz Piza, komposition, signerad, 88/99. Motivet: 40x39
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:13)
1248 7109 Etsning Bertha Hansson, tryckt signatur, Fåglar I, numrerad 223/260. Motivet: 26x19,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:26)
1248 7227 Etsning Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. "Hundäxing & Lund Gröö", signerad. Motivet: 29x19
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:00)
1248 7489 Etsning Max Brüning (1887-1968), modell. Motivet: 42x27
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:58)
1248 7510 Etsning signerad, Dansande par, 1948,1/20. Motivet: 22x13
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:26)
1248 7193 Färgetsning efter Modigliani, Du Louvre, Jaques Villon Sci, ej signerad. Motivet: 49x30 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:48)
1248 7595 Färgkrita Oidentifierad konstnär. Signerad. Komposition, 24x31
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:09)
1248 7276 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 1/99. Motivet: 74x54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:34)
1248 7262 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 3/260. Motivet: 35x43
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:55)
1248 6018 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Golfare. Signerad, numrerad 126/260. Motivet: 62x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:15)
1248 7263 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 107/180, Motivet. 57x45
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:52)
1248 7071 Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad 51/200, ca 38x31 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:40)
1248 7675 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 275/295. Motivet: 42x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:29)
1248 6041 Färglitografi Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, numrerad 85/110. Motivet: 72x51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:50)
1248 7674 Färglitografi Gunnar Larson (f. 1925), Stenhusen, 1995. Signerad, numrerad 6/275. Motivet: 35x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:26)
1248 7310 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Waxholmsbåt. Signerad, numrerad 11/300,1963. Motivet: 28x68
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:43)
1248 7211 Färglitografi Jan Håfström (f. 1937), Sverige. "uppbrott". Signerad, daterad 1990,60/270, löst blad, bladets mått: 92,5x60,5
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:57)
1248 7265 Färglitografi Jan Zielecki (f. 1949). Signerad, numrerad 38/190. Motivet: 70x56
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:55)
1248 7468 Färglitografi Kirstie Ekelund (f. 1955), Sverige. Signerad, numrerad 77/170. Motivet: 42x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:11)
1248 7308 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. And. Signerad, numrerad 32/310. Motivet: 45x63
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:40)
1248 7258 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Hamn med fiskebåtar. Signerad, numrerad 147/260. Motivet: 18x62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:42)
1248 7159 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Morgontoilette. Signerad, numrerad 86/360. Motivet: 45x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:21)
1248 5480 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad. Spelande kvinnor. EA-upplaga. Motivet: 43x65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:48)
1248 6044 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, daterad 1970,202/360, bladets mått: 42x32´ca
1248 7137 Färglitografi Lillan Michelin (f. 1947), Sverige. "Prinsessan Bodrol Bodour ". Signerad, numrerad 263/290. Motivet: 60x78 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:39)
1248 7282 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 17/54, motivets mått: 27x22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:00)
1248 7156 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. "Stigbergsgatan". Signerad, numrerad 125/360, ca 20x23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:06)
1248 7073 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 243/380, stilleben. Motivet: 35x29
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:42)
1248 7108 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad, numrerad 50/95. Motivet: 14,5x18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:24)
1248 7078 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 90/100. Motivet: 57x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:10)
1248 7034 Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signerad, numrerad 327/360. Motivet: 45x51
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:12)
1248 6252 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 186/200, bladets mått: 61x45, löst blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:35)
1248 7136 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 80/200. Bladets mått: 75x55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:46)
1248 6040 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Vettar. Signerad, daterad -85,175/190. Motivet: 47x73
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:54)
1248 7188 Färglitografi Ralph Judell (f. 1935), Sverige. Signerad, daterad -79, Landskap, 58/145. Motivet: 25x49
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:24)
1248 7253 Färglitografi Reidar Fritzvold (1920-1998), Norge. "Skogtjern Vår". Signerad, numrerad 33/200, daterad -84. Motivet: 32x43 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:32)
1248 7467 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Interiör. Signerad, numrerad 234/310. Motivet: 26x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:09)
1248 6012 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinter i skärgården. Signerad, numrerad 129/310. Motivet: 28x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:57)
1248 7157 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholms ström. Signerad, numrerad 85/100. Motivet: 44x55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:07)
1248 7588 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 32/260. Motivet: 40x46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:51)
1248 7200 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "The Appointment". Signerad, numrerad 17/360, ca 85x68 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:34)
1248 7531 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 176/210, daterad 1978. Motivet: 33x35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:55)
1248 7138 Färglitografier 2 st, Ingbritt Irene Lagerberg (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 82/190, bladets mått: 28x25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:41)
1248 2056 Färglitografier 2 st. Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Hos tandläkaren. Signerad, numrerad 68/200, bladets mått: 53x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:43)
1248 6024 Färglitografier 3 st, Göran Brusewitz, Sverige. Fåglar och grävling. Signerade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:21)
1248 7134 Fästmansservis 6 delar, Herend, diameter: 32
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:25)
1248 7539 Fat + skål, 3 delar, Kina, diameter: 19,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:05)
1248 7270 Fat + tallrikar, 2+ 3, Kina/Japan. Diameter: ca 22-32 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:37)
1248 4028 Fat Ett par, 1700-tal, Kina, qian long. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:33)
1248 7086 Fat Imaridekor. Diameter: 33
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:38)
1248 7436 Fat Meissen, 1908. Diameter: 25
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:52)
1248 7343 Fat på fot, silver, 1858. Höjd: 13 cm, diameter: 26 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:30)
1248 7743 Fat Royal Copenhagen, II-sortering, diameter: 34
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:24)
1248 7453 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp. 20x20
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:43)
1248 7152 Fat / skålar 5 delar, Kina, diameter: 11-20
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:58)
1248 6817 Fåtölj + fotpall
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:27)
1248 7692 Fåtölj formgjuten plast, /krom, svart
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:17)
1248 7092 Fåtöljer ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:58)
1248 6582 Figuriner 2 st, Porslin, Art Déco. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:45)
1248 7716 Figuriner 2 st. B&G /, Royal Copenhagen, barn och fågel. Höjd: 7 - 12
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:39)
1248 6058 Figuriner 3 st, bland annat Goebel och USSR. Höjd: 10-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:09)
1248 6821 Fladdermusfåtölj 50/60-tal, galon + kudde
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:53)
1248 7031 Flöten 8 st, modell äldre, glas, diameter: 12-13
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:11)
1248 7506 Fotografi Wolfgang Eichler, 98/100. Motivet: 46x30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:21)
1248 7080 Fotoramar diverse
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 april 2019 12:32)
1248 6727 Fotpallar ett par, 1800-tal. Längd: 34cm. Djup: 34cm. Höjd: 22cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:45)
1248 7473 Frukostbricka Bemålad. Längd: 58, djup: 40 cm, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:20)
1248 7410 Fruktassietter 11 st, Rosenthal, diameter: 20
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:14)
1248 7446 Fruktassietter 15 delar. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:24)
1248 7458 Fruktskålar på fot, 2 st. Glas. Höjd: 19 - 23
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:47)
1248 7043 Gallerskål + fat, Kina, 1800-tal, Blåvitt kompaniporslin. Längd: 16,5-20,5
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:05)
1248 7094 Garderobsskåp 1800-tal, Valnöt. Bredd: 85. Djup: 45 cm, höjd: 178 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:03)
1248 7069 Gardiner 2 längder, ca 230
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:50)
1248 7273 Gitarr Spanien. Längd: 101 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:29)
1248 7708 Glas 12. St. Kristall. Höjd: 12
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:33)
1248 7635 Glas Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. 4+ 4+ 1+ 2. Höjd: 11-23
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:00)
1248 7002 Glaskanna Reijmyre Glasbruk, grön. Höjd: 32
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:13)
1248 7568 Glasservis Iittala, olika modeller, 13+ 8 delar. Höjd: 6-13
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:22)
1248 6346 Glasservis Kosta, 23 delar. Höjd: 7-12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:46)
1248 6015 Glasservisdelar 32 delar, "Porter", Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 8-24
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:05)
1248 7223 Glassköljare porslin. Längd: 26, rokokostil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:56)
1248 7754 Golvlampa 3-armad, trä och mässing. Höjd: ca 177 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:30)
1248 7633 Golvlampa Glas. Höjd: 83
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:55)
1248 7379 Golvlampa mässing, Fagerhult. Höjd: 145
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:12)
1248 7661 Golvlampa mässing. Höjd: 155
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:48)
1248 7688 Golvlampa mässing. Höjd: 165
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:03)
1248 7305 Golvlampfötter Ett par, mässing. Höjd: 158
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:02)
1248 7483 Golvskulptur Kaktus, Metall. Höjd: 140
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:46)
1248 7385 Gräddkanna + sockerskål, 2 delar, silver, Mocka. Höjd: 5-6,1964, MGAB
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:25)
1248 7124 Grafiska blad 4 st, Flora, Boksidor. Motivet: 14,5x8,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:04)
1248 7463 Grafiska blad Paris 1900 + 2 mappar
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:07)
1248 6187 Grafiskt blad Marc Chagall (1887-1985) Frankrike (efter). Motivet: 36x26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:27)
1248 6011 Gravyr efter Annibal Carracci, Orlando & Olympia, Bartolozzi, 42x44,5 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:11)
1248 7495 Gravyr Kolorerad, 1800-tal, Tillbedjan. Motivet: 33x43
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:08)
1248 7019 Gravyr Venus & Adonis. Motivet: 15x21
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:17)
1248 7712 Grötskål Tenn. Diameter: 24, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:38)
1248 7378 Gueridon Järn. Höjd: 142, för ljus
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:53)
1248 7172 Halsband länk, 18k, 21g ca, BMA, 1975, Stockholm. Längd: 37
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:52)
1248 7179 Halsband med hänge 18k, stenar, 13g ca
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:58)
1248 7235 Hängskåp vitrin, 60, djup: 18 cm, höjd: 113 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:23)
1248 7578 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 101
1248 7701 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 106
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:34)
1248 6749 Hörnkonsolbord höjd: 88 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:15)
1248 7417 Hörnskåp Anno 1848, bemålat. Bredd: 120. Djup: 140 cm. Höjd: 187 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:09)
1248 6183 Hörnvitrinskåp England. Djup: 35 cm, höjd: 181 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:20)
1248 7396 Kaffe /teservis 24 delar, Bodega, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:40)
1248 7697 Kaffe-/ teservis ca 30 delar, Måsen, Bing & Grøndahl
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:42)
1248 7452 Kaffegods 1800-tal, 18 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:37)
1248 7450 Kaffegods Royal Tuscan, ca 30 del
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:34)
1248 7444 Kaffegods Royal Tuscan, ca 30 delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:18)
1248 7456 Kaffekoppar 3 st, Empire, bland annat Meissen & Wien, koppar. Diameter: 6-10 cm, fat. Diameter: 13-16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:46)
1248 7023 Kaffekoppar 7 st, 1800-tal, porslin, olika tillverkare, bland annat Empire
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:33)
1248 7140 Kaffekoppar med fat 6 st, Kina, 1800-tal, + extra kopp. Höjd: 6
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:03)
1248 7220 Kaffeservis 3 delar, porslin. Höjd: 11-15
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:53)
1248 6599 Kaffeservis mässing / porslin, Främre orienten
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:06)
1248 7133 Kaffeservisdelar 18 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:17)
1248 6093 Kaffeskedar 14+ 2, silver. Längd: 12 cm ca. Vikt: 230 g
1248 7756 Kandelaber GAB Guldsmedsaktiebolaget, nysilver, 5-armad. Höjd: 24
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:30)
1248 6832 Kandelaber Smide. Höjd: 59
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:43)
1248 7570 Kanna + skål. Höjd: 9-25
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:24)
1248 7366 Kanoner Ett par, gjutjärn/trä. Längd: 70
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:31)
1248 7118 Karaff + 9 glas, Orup. Höjd: 8-24
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:29)
1248 7067 Karaff med glas + extra glas, Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. Skruf. Höjd: 9-24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:13)
1248 7065 Karaffer 2 st, 1800-tal, glas. Höjd: 20-24
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:23)
1248 7753 Karaffer 2 st, Orrefors, Vicke Lindstrand/Ingeborg Lundin. Höjd: ca17-22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:28)
1248 7027 Karaffer 4 st + skål på fot, Kristall. Höjd: 21-37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:51)
1248 7731 Karmstolar Ett par, "Stockholm", AB Linde Nilsson, Lammhult, nutida
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:23)
1248 7212 Karmstolar Ett par, barockstil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:25)
1248 7730 Karmstolar Ett par, England
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:22)
1248 7326 Karmstolar Ett par, Karl Johanstil, intarsia
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:09)
1248 7327 Karmstolar Ett par, Karl Johanstil, intarsia
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:10)
1248 7328 Karmstolar Ett par, Karl Johanstil, intarsia
1248 7582 Karmstolar ett par, Karl Johanstil, mahogny
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:39)
1248 7573 Kartellur mässing. Höjd: 50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:30)
1248 7603 Kelim ca 170x240
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:32)
1248 7554 Keramikplatta Persisk, 22x22 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:10)
1248 7740 Klackring 18k, med sten, 4g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:08)
1248 6351 Klockställ + 3 st fickur. Klockställ längd 10cm. Djup 10cm. Höjd 16,5cm. Fickur, diameter: 4,5-5cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:51)
1248 7698 Knivar 4 st. Längd: 23-33
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:37)
1248 7711 Kolonnljusstakar Ett par, Mässing / marmor. Höjd: 19
1248 7447 Kompass Type P10, England 1940-tal, låda. Längd: 23 cm, djup: 23 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:28)
1248 7332 Konsolbord senempire. Bredd: 94cm. Djup: 50 cm. Höjd: 82cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:15)
1248 7534 Konstglas 2 delar, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 16 - 22
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:59)
1248 7388 Konstglas 2 delar, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 8-20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:31)
1248 7702 Konstglas 2 delar, Flygsfors. Längd: 16-19
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:34)
1248 7387 Konstglas 5 delar, bland annat: Kosta Boda, Höjd: 3 - 27
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:26)
1248 7041 Koppar 2 st, Kina, Vapensköld. Höjd: 7-7,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:00)
1248 7042 Koppar 4 st, Kina / Japan, 1700-tal. Höjd: 6-10 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:08)
1248 7557 Kuriosa 4 delar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:05)
1248 7153 Kuriosa 5 delar, Kina. Höjd: 3-17, diameter: 4-6
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:56)
1248 7624 Kuriosa diverse, bland annat silver, 7 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:23)
1248 7184 Lackask Kina, modell äldre. Diameter: 28,5 cm, höjd: ca 14,5 cm
S�ldes f�r 18.500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:29)
1248 7558 Lackaskar 4 st, Kina
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:12)
1248 7704 Leksaksbil Schuco. Längd: 10
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:35)
1248 6292 Leksakshund modell äldre. Längd: 34 cm, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:28)
1248 7364 Litografi Carl Johan De Geer (f. 1938), Sverige. Ansikten. Signerad, numrerad 45/150. Ramens innermått: 57x42 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:16)
1248 7255 Litografi Emil Johanson-Thor (1889-1958), Sverige. "Gränd i gamla Anderslöv", 52/260. Signerad, daterad -57. Motivet: 22x32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:34)
1248 7237 Litografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Julmarknad". Signerad, numrerad 1/10 "Sveg". Motivet: 36x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:29)
1248 7302 Litografi Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. Tryckt signatur, 50x41 cm, löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:39)
1248 7597 Litografi Stig EH Rousk (f. 1934), Sverige. Stockholm. Motivet: 25x30
1248 7703 Litografisk affisch Sonia Delaunay, 1971, ca 74x51 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:33)
1248 6576 Ljusask 1800-tal, Allmoge. Längd: 20
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:24)
1248 3592 Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 80
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:11)
1248 3397 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 85 ca
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:57)
1248 6085 Ljuskrona med prismor, 1900-tal. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:09)
1248 7112 Ljuskrona med prismor. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:39)
1248 5393 Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:28)
1248 7717 Ljusstakar 2 st, bland annat senempire, mässing / sten. Höjd: 22-27
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:39)
1248 7161 Ljusstakar 4 st, Blå Blom, Gustavsberg. Höjd: 12
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:34)
1248 7081 Ljusstakar ett par, + kopp med fat. Höjd: 13-18
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:24)
1248 7749 Ljusstakar ett par, brons, Jetmar & Son, Danmark. Höjd: 15
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:26)
1248 7128 Ljusstakar Ett par, Gusums bruk. Höjd: 23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:55)
1248 7528 Ljusstakar ett par, jugend, Metall. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:55)
1248 7457 Ljusstakar Ett par, kristall, Orrefors. Höjd: 18
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:45)
1248 6353 Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:56)
1248 7280 Ljusstakar ett par, nysilver, England. Höjd: 21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:49)
1248 7091 Ljusstakar ett par, Orientaliska. Höjd: 24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:57)
1248 7652 Ljusstakar Ett par, Santesson, Tenn. Höjd: 15
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:27)
1248 7097 Ljusstakar Ett par, silver, 1968. Höjd: 7
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:14)
1248 5366 Ljusstakar ett par, silver, för fyra ljus vardera. Diameter: 14, vikt. 100 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:52)
1248 6099 Ljusstakar Ett par, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1966. Höjd: 24 cm. Vikt: 406 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:10)
1248 6510 Ljusstakar Ett par, smide, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 37 cm
1248 7545 Ljusstakar ett par, Zink. Höjd: 36
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:36)
1248 7569 Ljusstakar Iittala, 5 st, Festivo. Höjd: 8-12
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:24)
1248 7064 Ljusstake 1800-tal, mässing. Höjd: 13,5
1248 7030 Ljusstake Designhouse. Längd: 20
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:06)
1248 7339 Ljusstake Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Mässing. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:24)
1248 7733 Ljusstake Marmor/Mässing. Höjd: 28
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:53)
1248 7435 Ljusstake Sengustaviansk, trä, provinsarbete. Höjd: 25,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:49)
1248 7521 Ljusstake silver, England. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:47)
1248 6447 Ljusstake Smide. Höjd: 58
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:37)
1248 7051 Ljusstumpslåda 1800-tal, intarsia. Längd: 26, djup: 19 cm, höjd: 9 cm
1248 6256 Lockurna Ikora, Württembergische Metallwarenfabrik WMF. Höjd: ca 23 cm
1248 7401 Mapp "Atlas Pittoresque"
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 21:13)
1248 7732 Matbord Gustaviansk stil, Brännmärkt SOL, 3 st ilägg, diameter: 115, höjd: 74 cm, ilägg 3x55
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:29)
1248 7316 Matsalsgrupp 13 delar, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Ambassadör", Åfors Möbelfabrik. Bord+ 12 stolar+ 3 ilägg (3x58 cm), Längd: 154cm. Djup: 102cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:51)
1248 6233 Matservis 32 delar, Hackefors
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:33)
1248 7693 Matservis 35 delar, Vesta, Rörstrand
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:27)
1248 6291 Matservis 54 delar, Johnson and Bros
1248 6229 Matservisdelar 14 delar, Spode, Alenite, Tallrikar + terrin & skålar + 3 extra fat. Diameter: 16-25
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:18)
1248 7567 Matservisdelar Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten, 24 del
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:21)
1248 7448 Matservisdelar Rörstrand, Vasa, ca 40 del
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:25)
1248 7386 Matskedar 5 + 3 st, silver. Längd: 18
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:26)
1248 7739 Matta Kerman, orientalisk, Persien, tidigt 1900-tal, 210x330
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:08)
1248 7198 Matta Kina, 308x400
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:25)
1248 7560 Matta orientalisk, 101x193
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:11)
1248 7562 Matta orientalisk, 105x397
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:13)
1248 7565 Matta orientalisk, 128x218
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:19)
1248 7587 Matta orientalisk, 131x197
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:48)
1248 7583 Matta orientalisk, 145x297
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:45)
1248 7431 Matta orientalisk, 295x395
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:45)
1248 7586 Matta orientalisk, 317x425
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 21:03)
1248 7502 Matta orientalisk, 56x87
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:21)
1248 7210 Matta Orientalisk, 80x107
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:19)
1248 7209 Matta Orientalisk, 81x108
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:17)
1248 6634 Matta orientalisk, Bakhtiari, 148x196
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:25)
1248 6056 Matta Orientalisk, Beludje, 100x192
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:41)
1248 7666 Matta orientalisk, Bochara, Pakistan, 127x181
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:58)
1248 7667 Matta orientalisk, Bochara, Pakistan, 80xz191
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:02)
1248 7561 Matta orientalisk, Galleri, 102x288
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:12)
1248 7589 Matta orientalisk, Galleri, 108x307
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:56)
1248 7564 Matta orientalisk, Galleri, 75x425
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:18)
1248 7208 Matta Orientalisk, Galleri, 79x305
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:14)
1248 6052 Matta orientalisk, Galleri, 80x295
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:31)
1248 7206 Matta orientalisk, Tafresh, 132x201
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:09)
1248 7503 Mattor Kina, 2 st kina, 43x80 respektive 56x108
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:18)
1248 7102 Miniatyrer 20 st, Höganäs, John Andersson. Höjd: 2-7,5
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:44)
1248 7103 Miniatyrer 20 st, Höganäs, John Andersson. Höjd: 3-8
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:45)
1248 7650 Mjukdjur 2 st, Steiff, Hund/Kyckling. Längd: 9-45 cm, höjd: 13-22 cm
1248 7649 Mjukdjur Steiff, Flodhäst. Längd: 61
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:09)
1248 7526 Modellbåt trä, Norrskär, 1910. Längd: 50, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:49)
1248 7085 Mynt diverse
1248 7726 Mynt diverse
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:54)
1248 6827 Nattygsbord Ett par, nutida. Bredd: 50, djup: 32 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:04)
1248 6396 Neontavla Hans Frode (f. 1951), Sverige. "Guldfisk". Signerad, daterad -87, ramens innermått: 40x60, med belysning
1248 7462 Nysilver 3 del + sockersked, omkring 1900. Höjd: 25-43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:59)
1248 7422 Oljemålning 1800-tal, Porträtt av Morell Mackenzie. Olja på duk, 30x26
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:32)
1248 7608 Oljemålning Allmogemotiv. Olja på duk, 71x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:37)
1248 7335 Oljemålning Arne Andersson, signerade. Olja på pannå, 32x32
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:14)
1248 6746 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Olja på duk, 61x35
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:13)
1248 5344 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Signerade. Olja på duk, 70x100
1248 7229 Oljemålning C Widgren, 1911, Kustmotiv med båtar, signerad. Olja på duk, 37x68
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:05)
1248 7490 Oljemålning Carl Berchmans, signerad, klostermunk. Olja på duk, 66x56
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:01)
1248 7429 Oljemålning Carl Enequist (1862-1900), Sverige. ”Francis”, barnporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 31x40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:25)
1248 7430 Oljemålning Carl Enequist (1862-1900), Sverige. Porträtt av gosse. Olja på duk, 39x34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:26)
1248 5348 Oljemålning Curt Sjöberg (1911-1987), Signerad, daterad 74, Trosaån. Olja på duk, 45x53
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:30)
1248 7195 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Vasabron, signerad. Olja på pannå, 33x25
1248 7232 Oljemålning Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. "Mendrizio, Tessin Schweiz". Motiv med by. Olja på pannå, signerad, 28x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:11)
1248 7004 Oljemålning Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Stilleben, signerad. Olja på duk, 60x50
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:28)
1248 7377 Oljemålning Erika Bengtsdotter (f. 1955), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 81x85 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:05)
1248 7469 Oljemålning G Umger, fiskeläge, signerad. Olja på duk, 30x25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:13)
1248 7486 Oljemålning Gojmir Anton Kos (1896-1970), Slovenien. Marknad, signerad. Olja på duk, 70x90 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:49)
1248 6743 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Kvinnor. Olja på duk, 73x92
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:07)
1248 6742 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Kvinnor. Olja på duk, 92x73
1248 6741 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Landskap. Olja på duk, 64x81
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:05)
1248 6709 Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, Ängel, signerad. Olja på pannå, 47x29
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:19)
1248 6710 Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, Frukt. Olja på duk, signerad. 50x65
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:17)
1248 7487 Oljemålning Gunnar Johansson, figur mot rött, sig. Olja på duk, 116x89
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:47)
1248 7404 Oljemålning Hans Osswald Larsson, man, signerad, HOL, -39. Olja på pannå, 57x45
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:59)
1248 7194 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. "Skuggor på verandan". Signerad. Olja på duk, 45x62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:50)
1248 7593 Oljemålning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, daterad 1928, Utsikt från fönster. Olja på pannå, 56x39
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:03)
1248 4006 Oljemålning Helmer Osslund (1866-1938), Sverige. Oväder, signerad. Olja på pannå, 34x40
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:26)
1248 6687 Oljemålning Jan Runefelt. Signerad, daterad -89, Vardagsstilleben. Olja på pannå, 61x58
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:36)
1248 7641 Oljemålning Johan Boström. Signerad, daterad 1907. Olja på duk, 58x78
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:56)
1248 7070 Oljemålning Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Häst. Olja på papper, 20x19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:39)
1248 7513 Oljemålning Josef Öberg, signerad a tergo, "I Restaurangen 1927". Olja på pannå, 34x22 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:31)
1248 7676 Oljemålning Juhasz, Landskap, signerad. Olja på duk, 24x47
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:45)
1248 7293 Oljemålning Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Ballerinor. Olja på pannå, 24x34 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:54)
1248 7329 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Hav, signerad, 1992. Olja på pannå, 23x33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:10)
1248 7309 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Hoburgen. Signerad. Olja på duk, 53x65
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:41)
1248 7313 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Kust, signerad. -88. Olja på pannå, 19x30
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:49)
1248 7389 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Apelsin. Olja på pannå, 26x43
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:31)
1248 7391 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Signerad, daterad -18, päron. Olja på pannå, 38x35
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:33)
1248 7390 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad 2018, ca 33x23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:32)
1248 7231 Oljemålning Lennart Jarstad (1911-1980), Sverige. Blåsippor. Signerad. Olja på pannå, 20x25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:19)
1248 6735 Oljemålning Nils Acke, Stilleben. Signerad, daterad 46. Olja på duk, 35x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:55)
1248 7301 Oljemålning Oidentifierad konstnär, skogsparti, 1800-tal, Frankrike, monogramsignerad, 33x27
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:51)
1248 7500 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Haremskvinde". Signerad. Olja på duk, 67x50 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:18)
1248 6013 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterförsäljerskor. Signerad "Hartwig". Olja på duk, 53x67
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:59)
1248 7677 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Olja på duk, 40x32
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:07)
1248 7076 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap. Olja på duk, 50x65 cm
1248 6190 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marilyn Monroe. Olja på duk, 65x160
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:06)
1248 7695 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad SH, Eka. Olja på pannå, 20x23
1248 7426 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Porträtt. Olja på duk, 60x50
1248 5334 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad 1877, Fransk kust. Olja på pannå, 23x29
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:05)
1248 7639 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad C W 1902. Olja på duk, 60x107
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:55)
1248 7492 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Huus, modell. Olja på duk, 46x31
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:03)
1248 6658 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kalmar slott. Olja på duk, 65x100
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:52)
1248 7508 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna med flätor. Olja på pannå, 32x29
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:25)
1248 7504 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna. Olja på duk, 58x30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:19)
1248 7592 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. 1966, hus i landskap. Olja på duk, 46x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:56)
1248 7655 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Stilleben. Olja på pannå, 25x50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:36)
1248 7427 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Skogsstig. Olja på duk, omkring 1900,48x40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:24)
1248 7748 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stad. Signerad, daterad -71,37x50
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:38)
1248 6192 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vandrande figur. Olja på duk, 38x22
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:16)
1248 7199 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vinterlandskap Jämtland, Signerad Wennerberg. Olja på duk, 64x87 cm
1248 7376 Oljemålning Olle Almgren, vårblommor, signerad, 1962. Olja på duk, 32x40
1248 1026 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Konstnär i parken", Signerad. Olja på duk, 82x98
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:45)
1248 1078 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ljus i mörkret", Signerad. Olja på duk, 65x80
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:18)
1248 1076 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Olivträd", Signerad. Olja på duk, 60x73
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:09)
1248 1073 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Spännande", Signerad. Olja på duk, 65x65
1248 7493 Oljemålning Oskar Johansson. Signerad, daterad 1918, stilleben. Olja på duk, 34x66
1248 7230 Oljemålning Otto Lindström (1883-1932), Sverige. Hus i landskap. Signerad. Olja på duk, 53x80 cm
1248 7337 Oljemålning Pär Thorell, hustak, signerad, -53, Olja på pannå, 30x45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:17)
1248 5343 Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, skogssjö. Olja på duk, 50x60
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:22)
1248 7408 Oljemålning Rune Person, sittande kvinna, signerad. Olja på pannå, 77x65
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:03)
1248 7331 Oljemålning Ruth Sjögren (1885-1978), Sverige. Blommor i vas, signerad. Olja på pannå, 34x26
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:20)
1248 7402 Oljemålning Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. "Beth sover", signerad, -47. Olja på duk, 40x32
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:52)
1248 7591 Oljemålning Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Gatuvy, signerad. Olja på duk, 100x81
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:00)
1248 7123 Oljemålning Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, "Krognotan Operakällaren". Motivet: 23x13,5
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:59)
1248 7277 Oljemålning Sven Linderoth (1859-1934), Sverige. Signerad, daterad 1915, Skärgård. Olja på duk, 48x85
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:35)
1248 7325 Oljemålning tillskriven Karl-Gustaf Pehrsson, stilleben. Olja på pannå, 37x41
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:11)
1248 6731 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad. Olja på duk, 27x34
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:48)
1248 6823 Oljemålning Valerij Chirkov, "Have a nice summer I", signerad. Olja på pannå, 77x58 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:35)
1248 7322 Oljemålning Visby ringmur. Olja på pannå, 28x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:06)
1248 7522 Oljemålningar 2 st. Oidentifierad konstnär, Fartygsporträtt, signerade, 1942. Olja på pannå, 49x68
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:45)
1248 7162 Oljetryck kungafamiljen, Oscar II, 40x50
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:36)
1248 7014 Örhängen 2 par, Swarowskikristall / saltvattenpärlor
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:12)
1248 7181 Örhängen Ett par, 18k, med stenar3,2g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:00)
1248 7579 Pall Bröderna Andersson. Längd: 65 cm, djup: 39 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:35)
1248 7532 Paraplyställ höjd: 410 cm, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:59)
1248 7581 Paraplyställ höjd: 50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:38)
1248 7551 Parfymflakong Frankrike. Höjd: 10
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:55)
1248 7536 Part kuriosa 4 delar, Kina. Höjd: 8-11
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:32)
1248 7771 Parti dukar och servetter, linne damast, 45x48-150x340 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:48)
1248 7383 Parti bestick silver, 10-18, olika modeller
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:23)
1248 7696 Parti koppar diverse, bland annat aladåbformer
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:31)
1248 7052 Parti kuriosa Diverse
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:05)
1248 7445 Parti linne
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:19)
1248 6295 Parti ljushållare Motivet, modell äldre
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:31)
1248 7501 Pastell Krosny, signerad. Motivet: 69x48
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:16)
1248 7111 Pelarbord ett par. Diameter: 53, höjd: 60 cm
1248 7236 Pianopall med fack. Längd: 60, djup: 35 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:27)
1248 7130 Piedestal + urna, Metall. Höjd: 140
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:07)
1248 6457 Piedestal med stenskiva. Höjd: 68
1248 7700 Pistol Replika. Längd: 43
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:33)
1248 7768 Plunta glas, 1800-tal. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:31)
1248 7044 Pokal + mugg, 2 delar, opalinglas, 1830-tal, Bemålade. Höjd: 12-12,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:12)
1248 7055 Porslin 3 delar, Kina / Japan, diameter: 13-17
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:06)
1248 7135 Porslin 5 delar, Kina, diameter: 13-23
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:27)
1248 7757 Pottskåp + potta, Furu, Potta "Astrid Rörstrand". Längd: 44, djup: 44 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:31)
1248 6322 Pottskåp Ådringsmålat. Bredd: 38, djup: 34 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:16)
1248 7203 Pottskåp Gustaviansk stil, 1800-tal, mahogny. Bredd: 48, djup: 38 cm, höjd: 70 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:40)
1248 6298 Praktkanna Nysilver, Jugend, CG Hallberg. Höjd: 41
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:42)
1248 7418 Punschkoppar 10 st, silver. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:14)
1248 7033 Punschkylare + KOPPAR, 6 st, tennkoppar 1978, Kyl 1976, Skandia Tenn. Höjd: 22 cm, koppar, höjd: 3,5 cm, diameter: 6,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:14)
1248 7241 Radio AGA Baltic, likström, med antenn, 1920-tal. Längd: 36-78,5 cm, djup: 23 cm, höjd: 34,5-85 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:33)
1248 7062 Ramar 2 st, 1800-tal, Akvarell & broderi, ramens innermått: 11x9 & 10-13,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:16)
1248 7517 Relieftavlor 2 st, trä, 16/1700-tals par, 24x17
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:39)
1248 7628 Relieftavlor 2 st, Trä. Indonesien, 64x53 respektive 53x50
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:29)
1248 7741 Ring 18k, 1975, med sten. Vikt: ca 7,5g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:09)
1248 7180 Ring 18k, kristaller, 4g ca, 1973
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:59)
1248 7182 Ring 18k, med pärla. Vikt: ca 3g, 1966
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:01)
1248 7177 Ring 18k, röd sten, 4,5g ca, ABJ, 1955, Stockholm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:56)
1248 7173 Ring med stenar, 18k, Stigbert, HE, 1955
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:53)
1248 7171 Ring med sten 18k, 5g ca, BLA, 1958
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:54)
1248 7170 Ring med sten 18k, 5g ca, GLM, 1958
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:50)
1248 7155 Rökelsehållare Bambu, Asien. Höjd: 47
1248 7529 Rökelsekar brons, Asien. Längd: 12-5, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:56)
1248 7066 Rökelsekar Kina, Glaserat lergods, på träsockel. Längd: 12,5, djup: 8 cm, höjd: 8,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:24)
1248 7126 Rökutensilier + cigarrskrin, nysilver, 6 delar. Diameter: 7-21,5 cm, höjd: 6,5-12 cm, längd: 17,5 cm
1248 7656 Röllakan 137x202
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:35)
1248 7657 Röllakan 142x200
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:36)
1248 6635 Ryamatta Marianne Richter (1916-2010), Sverige. 192x137
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:24)
1248 7686 Safaristolar 3 st. Teak / canvas, SEA
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:05)
1248 7714 Salongsbord Ek. Diameter: 85, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:39)
1248 7110 Samekniv Signerad ÅR. Längd: 26,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:27)
1248 7324 Schatullbyrå Intarsia, Bredd: 49 cm. Djup: 35cm, höjd: 74cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:08)
1248 7285 Sekretär Barn. Bredd:51, djup: 36 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:10)
1248 7348 Seltersglas 11 st. Höjd: 10 cm
1248 7659 Serveringsvagn mässing, glas, Längd: 70 cm. Djup: 45 cm, höjd: 62cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:38)
1248 6714 Servisdelar 11+ 12 delar, Colorado, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. 1955-1962, Gustavsberg, diameter, 17-21
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:23)
1248 7449 Servisdelar Flytande blått, ca 14 del
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:33)
1248 7638 Servisdelar Gustavsberg, Colorado, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. 12+ 8 delar, 17-21
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:38)
1248 7087 Servisdelar Porslin. 5 delar
1248 7571 Servisdelar Rosenthal, Maria, 6 del
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:26)
1248 6819 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 185. Djup: 42 cm. Höjd: 80 cm, nyckel finns
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:57)
1248 7645 Sideboard med jalusi, teak, Längd: 81 cm. Djup: 38cm, höjd: 65cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:04)
1248 7505 Sidenmålningar 2 st, Kina. Motivet: 39x29
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:20)
1248 7269 Sigill 2 st. Höjd: 9-10,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:36)
1248 7434 Sigillsamling
1248 7036 Siluettavla Johan Leksell (1874-1932), Sverige. 35x14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:15)
1248 7151 Skål + burk med lock, 3 delar, Kina. Höjd: 6-12 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:54)
1248 7576 Skål + lockurna, Kina. Diameter: 38, höjd: 29 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:33)
1248 7350 Skål + skålfat, Imaridekor. Diameter: 22-28
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:37)
1248 7279 Skål Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 11, diameter: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:48)
1248 7538 Skål Rörstrand, Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Höjd: 10, diameter: 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:04)
1248 7345 Skål silver. Diameter: 17 cm, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:32)
1248 6768 Skål Tenn, Firma Svenskt Tenn, 1944. Längd: 31
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:54)
1248 7451 Skål Wedgwood. Diameter: 20, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:42)
1248 7218 Skålar + fat, 3 + 3 delar, Kina, diameter: 8-15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:51)
1248 7154 Skålar + fat, 6 delar, Kina, diameter: 7-11
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:03)
1248 7297 Skålar + tallrikar, 6+ 6+ 3. Diameter: 12-14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:12)
1248 7537 Skålar 4 st, Keramik. Diameter: 10-18
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:04)
1248 7040 Skålar 4 st, Kina, diameter: 8-8,5. Längd: 13, höjd: 4,5-5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:58)
1248 7461 Skålar 5 st. Kristall. Höjd: 6 - 21
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:53)
1248 7725 Skålfat Josef Ekberg Gustavsberg. Diameter: 37
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:51)
1248 7520 Skålfot Jugend, Britanniametall. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:43)
1248 6567 Skänk Gustaviansk stil. Bredd: 160. Djup: 47 cm. Höjd: 100 cm, nutida, nyckel
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:41)
1248 6144 Skåp mahogny, Bredd: 112cm. Djup: 46 cm, höjd: 174 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:15)
1248 7615 Skedar 18 st, silver. Längd: 14 cm ca
1248 7395 Skedar 4 st + 1 gaffel, silver, 1700-/1800-tal. Längd: ca 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:39)
1248 7363 Skedar 6 st, silver. Längd: 21 cm ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:10)
1248 7365 Skedar 6+ 2 st, silver. Längd: 14-22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:20)
1248 7614 Skedar 8+ 2+ 1+ 1, silver. Längd: 22 cm ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:42)
1248 7352 Skrin Metall, 18x10
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:45)
1248 6726 Skrivbord 1890-tal. Bredd: 122. Djup: 61 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:43)
1248 6660 Skrivbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 96, djup: 45 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:02)
1248 7758 Skrivbord med klaff Alm. Längd: 90 + 17, djup: 62 cm, höjd: 78 cm
1248 7247 Skrivbordsstol England, Skinn
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:43)
1248 6302 Skulptur Afrikana, Lergods. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:23)
1248 7341 Skulptur Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:26)
1248 7342 Skulptur Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:30)
1248 7233 Skulptur Bemålad gips, Kvinnohuvud, på träsockel. Höjd: 25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:18)
1248 7105 Skulptur Boris Zats (f. 1968), Sverige. Kvinna, mässing, 98/160. Höjd: 23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:20)
1248 7604 Skulptur brons, Buddha. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:38)
1248 7533 Skulptur brons, Indien. Höjd: 17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:59)
1248 7547 Skulptur brons, Kvinna, på marmorsockel. Signerad. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:47)
1248 7245 Skulptur Buddha på lotusblomma, Glaserad keramik. Höjd: 41
1248 7295 Skulptur Buddha, trä. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:11)
1248 7544 Skulptur efter Auguste Rodin, Tänkaren. Brons, stensockel. Höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:13)
1248 7454 Skulptur Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Häst. Höjd: 13
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:43)
1248 7296 Skulptur Häst, brons. Höjd: 13 cm
1248 7096 Skulptur Herman Neujd (1872-1931), Sverige. Läsande flicka, Gips. Höjd: 21
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:10)
1248 7059 Skulptur Kina, Buddha, glaserat lergods / trä. Höjd: 20,1900-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:14)
1248 7299 Skulptur Kina, Sten. Längd: 23
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:56)
1248 7525 Skulptur Kvinna, Bemålat lergods. Höjd: 53
1248 4004 Skulptur Lars Drougge (f. 1930), Sverige. Signerad, daterad -68. Trä, bemålad. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:06)
1248 6713 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:22)
1248 7003 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Charlotte, Gustavsberg. Höjd: 17
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:15)
1248 7359 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt, Gustavsberg. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:50)
1248 7356 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm. Höjd: 19
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:47)
1248 7355 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pelle ur Larsons ungar, Gustavsberg 1964-1980. Höjd: 20 cm, delvis glaserad och målad brun stengodslera
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:45)
1248 6505 Skulptur Metall, 1800-tal. Höjd: 50
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:39)
1248 7631 Skulptur Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Iittala. Glas. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:48)
1248 6522 Skulptur Parian, Flicka, Gustavsberg, Jugend, 1908. Höjd: 16
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:01)
1248 6517 Skulptur Parian, Gustavsberg, 1906. Höjd: 24 cm
1248 7351 Skulptur Parian, Gustavsberg. Längd: 12,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:41)
1248 7543 Skulptur Patinerad brons, efter Milo, Stensockel. Höjd: 35
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:12)
1248 7082 Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Uggla, WWF. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:27)
1248 6067 Skulptur Royal Copenhagen. Höjd: 30 cm
1248 7620 Skulptur signerad. Rökande pojke, Brons Austria, kallmålad. Höjd: 20
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:56)
1248 6715 Skulptur terrakotta, Näsvall. Höjd: 24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:24)
1248 7530 Skulptur Trä, Kina. Längd: 8, höjd: 4,5 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:04)
1248 7621 Skulptur V Szczeblewski, Brson Austria, Pojke som visslar. Höjd: 21
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:57)
1248 7553 Skulpturer 2 st brons, Höjd: 20-23
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:00)
1248 6304 Skulpturer 3 st, Afrikana, trä. Höjd: 55-115
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:26)
1248 6583 Skulpturer 3 st, Orientaliska. Höjd: 10-20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:39)
1248 7294 Skulpturer 4 st, Asien, brons. Höjd: 9-13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:10)
1248 6586 Skulpturer 4 st, Djur, bland annat Gustavsberg. Längd: 10-20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:45)
1248 6539 Skulpturer ett par, parian, höjd 33-34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:20)
1248 7602 Slagbord Ett par, Ikea 1700-tals serie, "Bergslagen", Bredd: 117 cm. Djup: 22+ 2x70 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:23)
1248 7432 Smyckesskyltar 2 st, (händer). Höjd: 18-31
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:45)
1248 7394 Snapsglas 4 st. Harlequin, Gense. Höjd: 18
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:34)
1248 3318 Snedklaffsekretär England, 1700-/1800-tal, mahogny. Bredd:115. Djup: 60 cm, höjd: 103 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:55)
1248 7465 Sockerskål + Tekanna, Dufva/Hallberg, nysilver. Höjd: 12-16
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:05)
1248 7612 Sockerskål på fot, nyrokoko. Höjd: 40 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:49)
1248 6113 Sockerskålar 3 st, Royal Copenhagen. Höjd: 8 cm ca
1248 7611 Soffa Chesterfield modell. Längd: 164
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:40)
1248 7678 Soffa Fästmanssoffa, rokokostil. Längd: 88
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:58)
1248 7413 Soffa senempire, valnöt. Längd: 250 cm
1248 7423 Soffbord 1930-tal, björk / intarsia, 55x55. Höjd: 55, skada
1248 7577 Soffbord Laminat / kromben, (Jakaranda imitation). Bredd: 100 cm. Djup: 100 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:32)
1248 7475 Soffbord med stenskiva. Bredd: 88, djup: 60 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:30)
1248 7580 Soffbord Teak. Bredd: 147. Djup: 59 cm, höjd: 48 cm, utdragsskivor
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:37)
1248 7707 Solur Koppar, mässing. Höjd: 73
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:37)
1248 7658 Spegel 122x47
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:36)
1248 7644 Spegel 71x71
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:04)
1248 6399 Spegel Empire, renoverad, 92x43
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:18)
1248 7759 Spegel Gustaviansk stil, 117x49
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:43)
1248 7653 Spegel mahogny, 83x59
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:33)
1248 7647 Spegel nutida, 78x100
1248 7762 Spegel Orientalisk, 98x74
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:31)
1248 6667 Spegel Rokokostil, 116x49
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:12)
1248 7090 Spegel Teak, 112x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:53)
1248 7572 Spegel Venetianska, 69x47
1248 6442 Spegellampetter ett par, 51x30
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:29)
1248 6703 Spelbord Nyrokoko. Bredd: 89, djup: 44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:00)
1248 7470 Staffli höjd: 176 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:17)
1248 7054 Stekfat Kina, Blåvitt kompaniporslin. Längd: 36
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:08)
1248 6816 Stol 1800-tal, England
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:26)
1248 7477 Stol Louis XV-stil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:32)
1248 7643 Stol Rokokostil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:01)
1248 7303 Stol Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Sadelgjord
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:49)
1248 7660 Stol Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Sibbo
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:39)
1248 7333 Stolar 3 st, Senempire
1248 7474 Stolar 4 st
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:25)
1248 7075 Stolar 4 st, 1950. Tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:51)
1248 6459 Stolar 6 st, nyrenässans
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:53)
1248 7606 Stolar 6 st, omkring sekelskiftet 1900, laserad
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:34)
1248 7625 Stolar 6 st, Rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:26)
1248 7484 Stolar ett par, Rokoko
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:43)
1248 7752 Stolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:28)
1248 7433 Stop Porslin. Höjd: 17
1248 6461 Sybord lyrformad fot, mahogny. Bredd: 56, djup: 39 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:46)
1248 7584 Taburett Gustaviansk stil. Höjd: 45 cm bredd: 50 cm, djup 35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:46)
1248 6437 Takarmatur England, plåt. Höjd: 36 cm
1248 7664 Takarmatur mässing och glas. Höjd: ca 45
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:51)
1248 7713 Takarmatur med prismor. Diameter: 45
1248 7400 Takarmatur Orrefors, Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Diameter: 35
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:42)
1248 7514 Takarmatur PH-lampa, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Diameter: 50
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:32)
1248 6261 Takarmatur PH-lampa. Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:36)
1248 7197 Takarmatur rokokostil, mässing och glas. Höjd: 40 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:30)
1248 7710 Takfotogenlampa Majolika. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:38)
1248 7626 Tallrikar 21 st, Country style, England. Diameter: 20-26
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:41)
1248 7747 Tallrikar Glas, 10 st. Längd: 29
1248 7439 Tapetrullar 2+ 1 st, Gyllenläderstil
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:54)
1248 7371 Tavla Lackarbete, inläggningar av pärlemor och ben, Japan, bildmått, 58x46
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:44)
1248 6388 Tavlor 2 st. Sidenbroderier, Kina. Motivet: 91x23
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:01)
1248 7150 Tennbägare 12 + 6 + 6 delar. Höjd: 7-14,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:49)
1248 7392 Tennstop + skålfat, tenn. Höjd: 32 + , diameter: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:34)
1248 7145 Terrin + fat, 2 delar, Arabia, Anemone, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Längd: 36 Dia: 18
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:52)
1248 7214 Terrin med lock Rörstrand. Längd: 34
1248 7007 Teservis 14 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq, Gustavsberg 1966-1985, ugnssäker, brun med vita kanter
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:31)
1248 7001 Teservis 15 delar, Tea röd / blå, Gustavsberg, flintgods
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:07)
1248 7099 Teservisdelar 17 + 16 delar, Spode & Grindley, Spodes Italian & Scenes after Constable
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:18)
1248 6826 Teskedar 7 st. Silver, England, Australiens kantoner. Vikt: ca 112 g. Längd: 11cm.
1248 7286 Tidningsställ 1960-tal. Längd: 45 cm, djup: 26 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:11)
1248 7354 Toastrack nysilver, England. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:44)
1248 7761 Toby jug med tapp, på stativ, nysilver. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:35)
1248 7370 Trädgårdssoffa "Louisiane", Fermob. Ribbor i lackerat stål. Längd: 150 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:36)
1248 7240 Trädgårdsstolar Ett par, Melins Metall
1248 7373 Trädgårdsurnor Ett par + 1, gjutjärn. Höjd: 15 - 40
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:43)
1248 7372 Trädgårdsurnor Ett par, Gjutjärn. Höjd: 62
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:56)
1248 7374 Trampbil 1940-tal. Längd: 110, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:51)
1248 7238 Träskulptur Häst, Bemålad. Längd: 29, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:30)
1248 7405 Träsnitt 2 st. Ivan Ivarson (1900-1939), Sverige. Ramens innermått: 55x45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:00)
1248 7131 Träsnitt Lars Stenstad (f. 1921), Sverige. Signerad, daterad -82,27/35. Motivet: 44x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:12)
1248 7512 Tusch Rita Loohagen, Strindberg, signerad, 31x25
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:37)
1248 7617 Tvättservis 5 delar, England. Diameter: 15-40 cm, höjd: 4,5-31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:47)
1248 6279 Uppläggningsbestick 2 delar, silver. Längd: 23-28cm. Vikt: ca 152 g.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:11)
1248 7709 Väggarmatur Le Klint, ek, dragspelsarm. Längd: ca 44-140 cm
1248 6105 Väggarmaturer Ett par, Norrgavel. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:22)
1248 7637 Väggbonad Orientalisk, 215x140 ca
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:20)
1248 6464 Väggfotogenlampa mässing, elektrifierad. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:50)
1248 7736 Väggfotogenlampor 2 st, Modell äldre. Höjd: 30-32
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:03)
1248 7627 Vägglampa Firma Svenskt Tenn, modell nr 2600. Höjd: 47 cm ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:08)
1248 7755 Vägglystrar Ett par, mässing, prismor. Höjd: 34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:30)
1248 7358 Vägglystrar Ett par, med prismor. Höjd: 40 cm ca
1248 7760 Vägglystrar Ett par, prismor. Höjd: 40
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:34)
1248 6675 Väggplatta Royal Copenhagen, Parian. Diameter: 26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:25)
1248 7556 Väggrelief brons, Afrikana. Höjd: 34
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:03)
1248 7549 Väggrelief Kina. Diameter: 38
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:51)
1248 6022 Väggtelefon omkring 1900, nyare sladd. Höjd: 60
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:19)
1248 7119 Väggtelefon Telefonbolaget, 1915, omarbetad. Höjd: 70
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:36)
1248 6624 Väggur Joseph Leja, Stockholm. Höjd: 56
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:04)
1248 6063 Väggur omkring 1900. Höjd: 110 cm ca
1248 6701 Väggur Sent 1800-tal. Höjd: 68
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:58)
1248 7574 Värja längd: 88 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:28)
1248 7147 Vas + askfat, 2 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, diameter: 8 h, 11
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:33)
1248 7742 Vas + coasters, 3 delar, Nysilver, Gallia, Christofle, Höjd: 26,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:10)
1248 7552 Vas + skålar, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 3-1. Längd: 16-20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:59)
1248 7382 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:13)
1248 7166 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. "Selecta", Gustavsberg. Höjd: 21
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:44)
1248 7011 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:12)
1248 7318 Vas Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Höjd: 28
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:01)
1248 7764 Vas Glas, omkring 1900. Höjd: 20, slipad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:37)
1248 7221 Vas Imaridekor, 1900-tal. Höjd: 25
1248 7763 Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Upsala-Ekeby, Sverige. Höjd: 26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:36)
1248 7720 Vas Kina, porslin. Höjd: 23
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:51)
1248 7266 Vas Kina. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:33)
1248 7630 Vas Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 27
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:47)
1248 7006 Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:29)
1248 7278 Vas Michael Anastassiades för Firma Svenskt Tenn. "Flask". Glas med knopp och fot i mässing. Höjd: 19 cm. Diameter: 15 cm
1248 7114 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:53)
1248 7068 Vaser 2 st, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, glaserad stengodslera. Höjd: 20-38
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 19:14)
1248 7244 Vaser 2 st, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: , höjd: 22-29, Rörstrand & Gustavsberg, bland annat josef Ekberg
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:38)
1248 7723 Vattenkokare Design: Frank Gehry, "Pito", Alessi. Höjd: ca 17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:44)
1248 7261 Vettar 2 st. Längd: 30-40 cm ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:42)
1248 7610 Vikskärm Längd: 3x40 c. Höjd: 175cm
1248 7634 Vinglas Britta Mårds, 6 st. Höjd: 18
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:59)
1248 7347 Vinprovarglas 9 st. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:35)
1248 7274 Vitrinskåp Louis XV-stil, Bredd: 69 cm. Djup: 35 cm, höjd: 143 cm
1248 6670 Vitrinskåp Louis XV-stil. Bredd: 70, djup: 36 cm, höjd: 142 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:15)
1248 7438 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 9,5-15,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:53)
1248 7440 Ytterfoder Förgylld dekor, nutida. Höjd: 15 cm. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:55)
1248 7056 Ytterfoder Kina. Höjd: 10
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 20:07)
1248 7317 Ytterfoder koppar, 1920-tal. Höjd: 25
1248 7248 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, diameter: 26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 april 2019 18:48)