1269 1007 Ägghöna Gustavsberg. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:25)
1269 1204 Akryl Oidentifierad konstnär. Gitarr. Signerad, daterad -10, ca 120x40 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:20)
1269 1090 Akvarell Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, daterad 1947,38x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:17)
1269 1407 Akvarell Ester Henning (1887-1985), Sverige. Blommor i vas, pannå, signerad, 25x33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:12)
1269 1162 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1946. Ca 22x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:12)
1269 1086 Akvatint Arthur Andersson (1888-1980), Sverige. Motivet: 42x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:51)
1269 1414 Aladåbform + 9 st. Kakformar, koppar. Längd: 24 resp. 7,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:48)
1269 1383 Ampel 1800-tal, metall, diameter: 42, inkomplett
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:01)
1269 1052 Ampel Alabaster. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:01)
1269 1348 Ampel Gustaviansk stil, glas och mässing. Höjd: ca 100 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:12)
1269 1215 Arbetslampor 4 st. Industri. Höjd: 80-100cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:05)
1269 1181 Armband 18 k guld. Vikt: 25 g. Längd: 19cm.
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:00)
1269 1180 Armband med 2 berlocker, 18k guld. Vikt: 12,6 gr. Längd: 19cm.
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:58)
1269 1182 Armband med berlocker, 18 k guld. Vikt: 22,5 g. Längd: 19cm.
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:01)
1269 1166 Armbandsur 18k guld, Certina. Botten. Diameter: 2,1cm. Total längd m armband: 20cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:20)
1269 9035 Askfat ekivokt motiv, dubbelsidig. Brons. 14x9 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:13)
1269 1290 Bägare silver, Ryssland, 1184. Höjd: 6,5 cm, Vikt: 54 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:38)
1269 1385 Bänk Bemålad, trä. Längd: 101, modell äldre
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:02)
1269 1211 Bänk Längd: 149 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:02)
1269 1190 Båtratt diameter: 83 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:10)
1269 1069 Bestick silver, 10 delar, Bruttovikt: 580g (varav knivar 125 g).
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:10)
1269 1068 Bestick silver, 13 delar, Bruttovikt: 250g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:09)
1269 1302 Bestick silver, 5+ 5+ 1 st. Bruttovikt: 420g.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:54)
1269 1365 Bestickuppsättning Facette, Gense, 1950-tal
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:38)
1269 1301 Bestickuppsättning i schatull, nysilver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:55)
1269 1089 Bestickuppsättning nysilver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:01)
1269 1029 Bestickuppsättning nysilver, ca 100 del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:48)
1269 1080 Biblioteksur höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:00)
1269 1150 Bijouterier diverse + tändare med mera
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:59)
1269 1423 Bijouterier parti diverse
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:12)
1269 1233 Blandteknik 4 st, Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, 1960,27x34 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:27)
1269 1135 Blandteknik Eva Hellbom (1920-2009), Sverige. Signerad, daterad -84, ca 48x71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:05)
1269 1159 Blandteknik Harry Kampf (1926-1989), Sverige. Signerad, daterad -70, stilleben, 45x36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:30)
1269 1060 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, daterad 1966,27x30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:30)
1269 1372 Blomlåda 60/70-tal. Längd: 46, djup: 42 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:46)
1269 9044 Bockbord Bredd: 141 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:54)
1269 1201 Bokskåp 1880-tal, mahogny/valnöt, Bredd: 109. Djup: 55 cm, höjd: 218 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:03)
1269 1276 Bordsfotogenlampa metall /glasskärm, elektrifierad. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:04)
1269 1231 Bordslampa Georg Jensen. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:07)
1269 1275 Bordslampa höjd: 41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:49)
1269 1014 Bordslampa höjd: 72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:16)
1269 1249 Bordslampa Kina. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:54)
1269 1248 Bordslampa Kina. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:53)
1269 1183 Bordslampfot Kina. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:03)
1269 1152 Bordsur höjd: 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:38)
1269 1263 Bricka pläter. Längd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:31)
1269 1281 Byrå bemålad. Bredd: 50 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:28)
1269 9357 Byrå med stenskiva, Rokokostil. Bredd: 89, djup: 50 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:40)
1269 9190 Byrå omkring sekelskiftet 1900, Bemålad. Bredd: 94. Djup: 49 cm. Höjd: 79 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:19)
1269 1369 Byrå Sent 1800-tal. Bredd: 108 cm. Djup: 47 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:48)
1269 1333 Champagneglas 6 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Modell Helena, Orrefors. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:05)
1269 9188 Chiffonjé Furu, 1800-tal. Bredd: 103. Djup: 53 cm. Höjd: 122 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:05)
1269 1355 Coasters 3 st. Samt sked, cigarettetui och 4 smycken. Diameter: 9-12cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:18)
1269 1311 Damejeanner 2 st. Höjd: 45-55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:30)
1269 1256 Dekorelement längd: 53 cm, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:14)
1269 1345 Docka med porslinshuvud. Höjd: 45 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:11)
1269 1115 Dörrkläpp Gjutjärn, Hackspett. Längd: 16 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:02)
1269 1071 Dosa silver, 1835. Längd: 7 cm, Vikt: 70 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:15)
1269 1272 Dosor 2 st. Diameter: 9 + cm, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:55)
1269 1416 Dragkista 1800-tal, Bemålad. Bredd: 99, djup: 48 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:59)
1269 1411 Elbas Squier. Längd: 120 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:28)
1269 9132 Elgitarr Ibanez, RG-series RG 320EX, Serie no 070622214 cm. Längd: 100 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:07)
1269 1147 Emaljmålning Sture Valentin Nilsson (1924-1990), Sverige. Komposition, 30x40 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:01)
1269 1208 Etsning Folke Gullby (1912-1982), Sverige. "Söndagsmetaren", 223/310, signerad. Motivet: 14x25,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:32)
1269 1210 Etsning Jukka Vänttinen (f. 1954). "Kasern två I ". Signerad, numrerad 23/50, daterad -82, ca 49,5x34 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:33)
1269 1235 Etsning Louis Sparre (1863-1964), Sverige. "Vägen till Gränna". Motivet: 18x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:38)
1269 1124 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1941. Motivet: 19x17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:08)
1269 1125 Etsning Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. 12/85, signerad. Motivet: 24x18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:09)
1269 1119 Etsning Signerad, Bangård 1. Motivet: 26x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:49)
1269 1126 Etsning Stig Danielson (1936-2014), Sverige. Bokhandel. Signerad, numrerad 5/160, ca 25x34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:31)
1269 1297 Etsningar 5 st, Figurer. Motivet: 20x14 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:48)
1269 1358 Färgetsning Karta över Italien. Motivet: 24x30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:02)
1269 1223 Färgetsning Shoichi Hasegawa (f. 1929), Japan. 98/110, komposition, signerad. Motivet: 49x59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:31)
1269 1117 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. EA-upplaga, 36x27 cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:31)
1269 9299 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 135/150. Motivet: 59x82 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:23)
1269 1396 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, EA-upplaga, ansikte. Motivet: 46x58 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:17)
1269 1325 Färglitografi CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Signerad, numrerad 22/100. Motivet: 78x55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:45)
1269 1121 Färglitografi Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Signerad, 100 ex. Motivet: 36x31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 21:00)
1269 9045 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stilleben med Citroner och blommor. Signerad, numrerad 365/375. Motivet: 47x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:58)
1269 1321 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Visby. Signerad, numrerad 207/250. Motivet: 27x40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:34)
1269 1128 Färglitografi Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Signerad, numrerad 1/300, komposition, bladets mått: 66x49 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:36)
1269 8020 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelbåt. Signerad, numrerad 105/360. Motivet: 46x66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:10)
1269 1059 Färglitografi Henrik Allert (f. 1937), Sverige. "Gröngöling". Signerad, numrerad 136/155. Motivet: 41x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:02)
1269 1224 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. 192/290. Signerad, daterad -92. Motivet: 33x40 ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:33)
1269 1195 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 191/360. Motivet: 32x26 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:29)
1269 1245 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 213/295. Motivet: 24x18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:49)
1269 1194 Färglitografi Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Spårvagnar. Signerad, daterad 220/225. Motivet: 26x19 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:28)
1269 1198 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Dansande par. Signerad, numrerad 165/350. Motivet: 44x34 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:38)
1269 1214 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Pojke på mur, 36x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:05)
1269 9147 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Segelbåt. Numrerad 215/290. Ej signerad. Motivet: 53x47 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:06)
1269 1058 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 10/100, daterad 1989. Motivet: 43x29 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:07)
1269 1091 Färglitografi Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 17/100. Motivet: 40x28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:15)
1269 1236 Färglitografi Peter Engberg. Signerad, numrerad 23/150. Bladets mått: 42x60, löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:39)
1269 9119 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vintermotiv. Signerad, numrerad 122/350. Motivet: 34x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:13)
1269 1230 Färglitografi signerad, Flicka vid piano. Bladets mått: 38x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:47)
1269 1226 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. "Mariefred", PT, signerad. Motivet: 51x61 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:36)
1269 9024 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 325/360. Motivet: ca 37x45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:04)
1269 1207 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad. Motivet: 26x36 cm
1269 1225 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "Jeromes". Signerad, numrerad 182/360. Motivet: 46x55 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:34)
1269 1064 Fårskinn 2 st, stolsöverdrag (passar till "Eva", Bruno Mathsson). Längd: 120cm. Djup: 50cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:39)
1269 1336 Fat 2 st, Emalj, Olden, Norge. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:47)
1269 1305 Fat på fot, ett par, Porslin. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:08)
1269 1271 Fat Rörstrand, Jugend. Diameter: 13 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:50)
1269 1331 Fåtölj
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:48)
1269 1374 Fåtölj Ekselius, JOC
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:48)
1269 1022 Fåtölj mahogny
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:53)
1269 1238 Fåtölj Rokokostil
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:43)
1269 1375 Fåtölj Safarimodell
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:52)
1269 1413 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:58)
1269 1382 Fåtöljer Ett par, Rotting
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:58)
1269 1003 Figurin porslin, kvinna med hund. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:06)
1269 1270 Figuriner 6 st. Bla Herend. Höjd: 2-13cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:48)
1269 1081 Fiskerulle Ambassadeur 6000 c. Rulle. Höjd: 7cm. Diameter: 7cm. Med handtag höjd: 11cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:01)
1269 1114 Fiskgryta Koppar. Längd: 48 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:00)
1269 1062 Fotpall Längd: 37cm. Djup: 27cm. Höjd: 10cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:38)
1269 1292 Fruktservis Gefle, 20 delar. Assietter, diameter: 20cm. Fat/skål: 24-30cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:40)
1269 1040 Garderobsskåp Ek, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 73. Djup: 50 cm, höjd: 180 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:14)
1269 1417 Garderobsskåp mahogny. Bredd: 76, djup: 56 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:04)
1269 1418 Garderobsskåp mahogny. Bredd: 76, djup: 56 cm, höjd: 200 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:05)
1269 9043 Gitarr Takeharu, Japan. Modell WTR100,12-strängad. Längd: 108 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:52)
1269 1406 Glasfåglar 12 st. Kosta Boda. Höjd: 6 - 10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:47)
1269 1332 Glasservis Orrefors, Optica, 64 delar. Höjd: 9-24
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:56)
1269 1067 Glasservisdelar Karlberg, 41 delar
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:56)
1269 1045 Golvlampa "Bumlingen", Ateljé Lyktan, Åhus. Anders Pehrson, 1900-talets andra hälft. Vit. Höjd: 134cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:38)
1269 1381 Golvlampa 1940-/50-tal, Höj / sänkbar. Tota. Höjd: 120cm.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:06)
1269 1019 Golvlampa 2-armad. Höjd: 145 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:21)
1269 1101 Golvlampa 2-armad. Tota. Höjd: 175cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:02)
1269 1018 Golvlampa 3-armad. Höjd: 145 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:21)
1269 1017 Golvlampa höjd: 140 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:18)
1269 1240 Golvlampa mässing. Höjd: 140 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:44)
1269 9105 Gouache Oidentifierad konstnär. 2 st. Signerad, daterad -93, ca 25x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:32)
1269 1267 Gräddkanna + sockerskål, silver, 1955. Höjd: 4 cm. Vikt: 125 g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:44)
1269 1337 Grafiska blad Svenska Fåglar Efter Von Wright, ca 100 st, bladets mått: 38x27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:48)
1269 1259 Grafiskt blad Drottning Desideria, kronprinsessan Josefinas landstigning i Stockholm. Motivet: 19x31 cm
1269 1309 Grafiskt blad Gunnar Hallström (1875-1943), Sverige. Karl XII vid gravöppningen 1917. Signerad "Gunnar Hallström Riddarholmskyrkan 1917", ca 37x60 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:20)
1269 1354 Gravyr Johan Fredrik Martin (efter), Sjöslag. Motivet: 48x71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:19)
1269 1260 Gravyrer 3 st. Porträtt, Frankrike, 1800-tal, 19x12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:23)
1269 1008 Hallykta metall, glas. Orientalisk. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:36)
1269 1167 Halskedja 18 k guld. Vikt: 12,4 g. Längd: ca 60 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:23)
1269 1179 Halskedja 18 k guld. Vikt: 8,6 g. Längd: 45cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:55)
1269 1184 Halskedja 18k guld. Vikt: 10 gr. Längd: ca 50 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:03)
1269 1021 Heliogravyrer Mapp, Francisco de Goya (1746-1828), Spanien. 43 st. 20x30cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:06)
1269 1127 Högtalare Ett par, Högtalare Bang & Olufsen Beolab 4000. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:36)
1269 5311 Högtalare Högtalare Bang & Olufsen Beolab 3500. Längd: 112 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:20)
1269 8165 Hörnskåp Allmoge, 1800-tal. Höjd: 187 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:30)
1269 1144 Ingefärskrus Kina, med fotmontering. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:32)
1269 1380 Järnburk 1800-tal. Längd: 19. Djup: 12 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:54)
1269 1219 Jordglob med kompass, 30-tal. "Columus-Jordglob" Edwin Hammar Stockholm, Höjd: 54 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:22)
1269 1002 Jubileumsporslin 5 delar, Rörstrand. Höjd: 2 - 9 cm
1269 1364 Kaffe / tekoppar 20 del ca, Blå Blom, reliefdekor i underglasyrblått mot vit botten
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:37)
1269 1093 Kaffegods 11 delar, Royal Blue, Berslem
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:20)
1269 1156 Kaffeservis England Royal Albert, 14 DEL
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:46)
1269 1362 Kaffeservisdelar 20 delar, Lidköping, Einar Forseth (1892-1988), Sverige.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:38)
1269 1153 Kandelaber mässing. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:41)
1269 1048 Käppar 6 st. Höjd: 87-115cm.
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:52)
1269 1278 Karaff kristall. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:15)
1269 9307 Karta Skandinavien, 20x26 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:41)
1269 1257 Kartellur mässing, omkring 1900. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:23)
1269 1028 Keramik Wedgwood, 14 delar, Va. Höjd: 13cm. Skålar. Diameter: 13-14cm. Höjd: 7-15cm. Assiette, diameter: 15cm. Koppfat: diameter:
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:45)
1269 1110 Kista/soffbord Rotting. Bredd: 116, djup: 66 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:23)
1269 1154 Knivar 3 st. Längd: 30-45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:41)
1269 1218 Kohud 180x210 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:14)
1269 1327 Köksutensilier 5 del Le Creuset
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:26)
1269 9155 Konstglas skål + tillbringare. Bla en Nuutajärvi/Notsjö, Finland. Höjd: 17-24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:34)
1269 1306 Kopp med fat, Berlin, 1800-tal. Fat, diameter: 16cm. Kopp (utan handtag. Höjd: 9cm. Diameter: 10cm. Kopp m. Handtag höjd: 12cm.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:08)
1269 9016 Kopparstick Marc Balakjian (1938-2017), Storbritannien. Signerad, daterad -83. EA-upplaga. Mezzotint. 7,5x9,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:36)
1269 1006 Kruka + spilkum, lergods, bland annat Höganäs, höjd: 10 - 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:17)
1269 1239 Kuvertbord valnöt, 45x45, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:51)
1269 1013 Lanternor 2 st. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:14)
1269 1032 Litografi Arne Lindqvist (1927-2010), Sverige. "Bareller i snö". Signerad, daterad 1983. Motivet: 14,5x27,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:58)
1269 1141 Litografi Carpani. Signerad, numrerad 2/150. Motivet: 57x42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:24)
1269 1122 Litografi Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. Signerad, numrerad 98/310. Motivet: 30x18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:56)
1269 1395 Litografi Felix Hatz (1904-1999), Signerad, numrerad 19/30, stilleben. Motivet: 63x47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:16)
1269 1193 Litografi Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Kvinna. Signerad, 35x22 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:26)
1269 1312 Litografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. 2 st, Fredmans epistel 28 respektive 79, bladets mått: 43x29 cm. Signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:35)
1269 1134 Litografi Världskarta, 73x103 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:05)
1269 9084 Litografier 4 st. Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Numrerade och signerade, bladets mått: 24x33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:46)
1269 1247 Ljuskrona höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:54)
1269 1335 Ljuskrona mässing. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:22)
1269 1023 Ljusstakar 1 par+ 4 punschkoppar, silver. Höjd: 4-5 cm. Bruttovikt: 230g.
1269 1051 Ljusstakar 3 st + vas, Fattigmanssilver. Höjd: 16-26 cm. Bruttovikt: 750g.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:59)
1269 1269 Ljusstakar Ett par, silver, Peru. Höjd: 8,5 cm, Vikt: 265 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:47)
1269 1005 Ljusstakar mässing, 14,1700-/1800-tal, + 6 st. Skultuna. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:11)
1269 1307 Ljusstake 3-armad. Mässing. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:09)
1269 1410 Lockurna Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:26)
1269 1421 Lockurnor 3 st. Kina. Höjd: 19 - 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:06)
1269 1399 Mapp Konstnärsklubben, bland annat Lennart Rodhe & Gösta Werner, komplett, signerade. Bladets mått: 50x70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:24)
1269 1079 Maskintelegraf mässing och plast. Nutida replika. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:59)
1269 1329 Matsalsgrupp 5 delar, bord + 4 stolar, + 3 ilägg. Längd: 130. Djup: 90 cm, höjd: 72 + 3x30 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:30)
1269 1220 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 104. Höjd: 73 + 1 ilägg
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:22)
1269 1200 Matsalsstolar 6 st. Höjd: 99 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:55)
1269 1099 Matservis Hutschenreuther, 56 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:17)
1269 1359 Matservisdelar 48 delar, Atalanta, Gustavsberg
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:27)
1269 1274 Matta orientalisk, 104x205 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:57)
1269 1076 Matta orientalisk, 150x260 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:52)
1269 9343 Matta orientalisk, 168x230
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:34)
1269 1075 Matta orientalisk, 265x190 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:46)
1269 1216 Matta orientalisk, Bochara, 128x184 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:13)
1269 1279 Miniatyrer glas, bland annat Bertil Vallien, Kosta Boda. Höjd: 4 - 7 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:16)
1269 1011 Miniatyrporträtt kvinna. Motivet: 7x5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:45)
1269 9034 Mockaskedar 12, silver, GEWE, 1957. Längd: 8,5 cm, Vikt: 70 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:12)
1269 1096 Modellflygplan + penna, Cross, Netjet. Längd: 37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:06)
1269 1352 Mormorsur 14k guld. Diameter: 3,2, bruttovikt 23,6 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:14)
1269 1387 Näverkont + skor. Längd: 45cm. Djup: 15cm. Höjd: 55cm. Sko. Längd: 30cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:04)
1269 1273 Nysilver 3 delar, bland annat: Kanna WMF. Kann. Höjd: 18cm. Gräddkanna höjd: 6cm. Diameter: 10cm. Fat, diameter: 13cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:52)
1269 9005 Oljemålning Axel Hennix (1905-1988), Sverige. Signerad och daterad A Hennix -60. Olja på pannå, 36x60 cm
1269 8179 Oljemålning Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndrum, signerad 1920. Olja på pannå, 19x27
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:55)
1269 9212 Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Bromarfjärden, signerad. Olja på duk, 50x41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:14)
1269 9213 Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Skogsbacke. Signerad. Olja på duk, 40x49 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:20)
1269 1390 Oljemålning Elvin Larsson, Fingerborgsört. Signerad, daterad -38. Olja på duk, 80x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:10)
1269 1324 Oljemålning Emil Anjou. Signerad, daterad 1941, blommande äppelträd. Olja på duk, 72x99 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:36)
1269 1391 Oljemålning Felix Hatz (1904-1999), Klockan, signerad. Olja på duk, 92x65 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:10)
1269 1323 Oljemålning Gabriel Strandberg (1885-1966), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 42x37 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:34)
1269 1389 Oljemålning Gustaf Arnolds (1881-1969), Sverige. "Pojke med tupp", tillskriven, ej signerad. Olja på duk, 81x63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:05)
1269 1084 Oljemålning Joel Lundegårdh (1876-1968), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 60x90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:47)
1269 9149 Oljemålning Josef Öberg (1890-1967), Sverige. Skärgårdslandskap. Signerad J Öberg, daterad 1941. Olja på duk, 30x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:12)
1269 1129 Oljemålning Karl Abel, Studie. Signerad. Olja på pannå, 13x9
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:37)
1269 1283 Oljemålning Kurt Björkegren (f. 1929), komposition, Signerad. Olja på pannå, 20x13 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:46)
1269 1316 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, daterad -81, "Januariafton, Gotland". Olja på pannå, 25x33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:55)
1269 1192 Oljemålning Lars Huck Hultgren (f. 1931), Sverige. Ett par, signerad, målad på trä, 51x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:19)
1269 1322 Oljemålning Lasse Johnsson. Signerad, daterad 1963. Olja på duk, 72x76 cm
1269 1404 Oljemålning Märta Zetterqvist, "Landskap Tjörn", signerad. Olja på pannå, 38x46 cm
1269 1136 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Damporträtt. Olja på duk, 60x50 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:09)
1269 1035 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fiskeläge. Olja på pannå, 36x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:03)
1269 1056 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Interiör med kvinna. Olja på duk, 50x60 cm
S�ldes f�r 19.500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:57)
1269 1205 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Monogramsignerad. Olja på pannå, 71x58 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:30)
1269 1262 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Mansporträtt, 1700-/1800-tal. Olja på pannå, 10x10 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:34)
1269 1146 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marin. Sign Jansen. Olja på pappannå, 19x24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:35)
1269 8070 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marinmotiv. Signerad A Nilsson. Olja på duk, 45x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:31)
1269 1092 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sign E. N 31, Norway. Olja på pannå, 21x31 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:15)
1269 1296 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, omkring 1900, pojke vid åstrand. Olja på pannå, 13x20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:46)
1269 1088 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, vinterlandskap. Olja på pannå, 20x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:56)
1269 1282 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 20x26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:21)
1269 1116 Oljemålning Olev Mikiver (1922-1994), Sverige. Signerad, daterad 1968. Signerad. Olja på duk, 50x52 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:21)
1269 1033 Oljemålning Olof Leyman (1911-1974), Sverige. Signerad, Stilleben. Olja på duk, 52x50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:04)
1269 9009 Oljemålning Otto Plersch. Signerad, daterad -88. Olja på pannå, 59x59 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:36)
1269 1057 Oljemålning Paavo Airola (1918-1983), Sverige. Stilleben, signerad. Olja på pannå, 60x47 cm
1269 8021 Oljemålning Ragnar Swahn (1882-1964), Sverige. Stugor i skymningslandskap. Signerad. Olja på duk, 75x107 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:16)
1269 1094 Oljemålning Rudolf Gowenius (1896-1960), Sverige. Signerad, daterad 58. Olja på duk. 55x43
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:55)
1269 1087 Oljemålning S Baskakow, stilleben. Signerad. Olja på duk, 70x90 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:54)
1269 9004 Oljemålning Sven Alstherberg, Komposition, 1968. Signerad Alstherberg. Olja på pannå, 49x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:56)
1269 9334 Oljemålning Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Albufeira. Signerad, daterad -72. Olja på pannå, 28x38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:28)
1269 9335 Oljemålning Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Uteservering. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 28x37 cm
1269 9373 Oljemålning Valerij Chirkov (f. 1943), Sverige. Komposition, signerad. Olja på pannå, 50x39 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:26)
1269 9376 Oljemålning Valerij Chirkov (f. 1943), Sverige. Komposition, signerad. Olja på pannå, 58x43 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:29)
1269 1294 Oljemålningar 2 st, Benny Andersson. Signerade. Olja på pannå/ olja på duk, 12x 17 respektive 25x20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:43)
1269 9375 Oljemålningar 2 st, Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad. Olja på pannå
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:28)
1269 1145 Oljemålningar 2 st, Sami Rinne, signerad, Figurkompositioner. Olja på pannå, 32x20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:32)
1269 1203 Paraply + scarf, Christian Dior. Parapl. Höjd: 55cm. Diameter: 90cm. Scarf: 65x65
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:09)
1269 1054 Paraplyställ Metall. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:08)
1269 1188 Pärlhalsband odlade pärlor. Längd: 40 + armband, sten
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:10)
1269 1165 Parti bijouterier bland annat silver
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:25)
1269 1106 Parti koppar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:29)
1269 9125 Parti koppar 4 delar
1269 1367 Parti linne Dukar & servetter
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:41)
1269 1083 Parti nysilver 6 delar, bland annat WMF. Höjd: 11-24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:09)
1269 1063 Piedestal med stenskivor. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:39)
1269 1328 Pinnstolar 4 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:29)
1269 9064 Pins + medaljer, modell äldre. Längd: 23-26cm. Höjd: 25-30cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:03)
1269 1009 Planscher 3 st. Varg, berguv, duvhök, efter Nils Tirén, 72x95 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:35)
1269 1140 Plåtbilar 2 st, Tyskland/Japan. Längd: 18-24 cm
1269 1422 Porslin 5 delar, Kina. Blåvitt, Höjd: 5 - 29, skador lagningar
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:10)
1269 1420 Porslin 8 delar, Imaridekor, sprickor och lagningar. Fat, diameter: 14-24cm. Skål, diameter: 12cm Höjd: 7cm. Va. Höjd: 15-20cm.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:01)
1269 1340 Pottskåp England. Bredd: 52, djup: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:59)
1269 1298 Remmare 10 st. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:49)
1269 1299 Remmare 14 st. Höjd: 20cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:50)
1269 1095 Renhorn Bemålat. Höjd: ca 105 bredd ca 135 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:01)
1269 1191 Ring 18 k guld, med pärla. Bruttovikt: 6,2 g. Ringmått: 17,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:11)
1269 1169 Ring 18k guld, med pärla, bruttovikt: 4,2 g. Ringmått: 16,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:39)
1269 1174 Ring 18k guld. Vikt: 2,6 gr. Ringmått: 17,5
1269 1173 Ring 18k guld. Vikt: 3,7 g. Ringmått: 13.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:47)
1269 1285 Ring 18k vitguld, med briljant 0,75 ct. Enl. Gravyr. Ringmått 17, bruttovikt: ca 7 g
S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:08)
1269 1175 Ring 18k vitguld. Vikt: 2,5 gr. RIngmått: 16,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:48)
1269 9370 Ring vitt guld / stenar, ringmått: 16 mm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:20)
1269 1176 Ringar 2 st + hänge, 14k guld. Ringmått: 17-20
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:50)
1269 1172 Ringar 2 st, 18k guld. Vikt: 4,3 gr. Ringmått: 17-18.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:45)
1269 1170 Ringar 3 st, 18k guld. Vikt: 2,8 gr. RIngmått: 16-17
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:43)
1269 1107 Rökbord diameter: 61 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:48)
1269 1113 Rökbord Orientalisk stil. Diameter: 43, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:59)
1269 1042 Säckvåg Längd: 45cm. Djup: 95cm. Höjd: 57cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:23)
1269 1097 Salongsbord Louis XV-stil, Intarsia. Bredd: 59, djup: 59 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:36)
1269 9142 Salongsbord NK Verkstäder. Diameter: 75 cm, höjd: 70 cm, märkt med mässingsbricka
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:53)
1269 1268 Saltkar 4 st. + kagge, brons / glas. Längd: 10 - 13 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:45)
1269 9107 Samlartallrikar 19 st, olika modeller, bland annat Sven Jonson, Gustavsberg. Diameter: 18-22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:42)
1269 1222 Sängram Gustaviansk stil, ca 95x200
1269 1229 Sängramar ett par, Gustaviansk stil, 140x200 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:45)
1269 1313 Serigrafi 3 st, Richard Davies, Stockolmsmotiv. Signerad, 125-upplaga, daterade 1988. Bladets mått: 74x108 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:36)
1269 1171 Serveringsvagn rotting / råglas. Längd: 81. Djup: 46 cm. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:44)
1269 1360 Servisdelar 14 delar, Helblond, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:32)
1269 1280 Servisdelar 24 delar, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. "Härd", Boda Nova
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:20)
1269 1103 Servisdelar Arabia, 37 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:04)
1269 1361 Servisdelar Mat- och kaffeservis, 39 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:49)
1269 1350 Servisdelar Villeroy & Boch, Amapola, ca 90 del
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:14)
1269 1070 Silver diverse, 9 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:11)
1269 1142 Skål + bojan, Kina. Höjd: 8-9 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:48)
1269 1105 Skål + vas, Stelton. Höjd: 7-18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:28)
1269 1291 Skål Orrefors, Gate. Diameter: 23 cm
1269 1155 Skål Orrefors. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:45)
1269 9070 Skål Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Längd: 8, höjd: 3 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:25)
1269 1363 Skålar 3 st, Fuga, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors, diameter: 10-19 cm. Höjd: 6-10cm.
1269 1266 Skålar 8 st. Sterlingsilver, Peru. Diameter: 7 cm, Vikt: 129 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:42)
1269 1186 Skålar Ett par, Kina. Höjd: 5, diameter: 11 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:07)
1269 9138 Skålfat glas, Bohemia Crystal, Tjeckien. Ca 38x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:27)
1269 1104 Skålfat Kosta Boda, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Längd: 49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:27)
1269 1044 Skåp Ek, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 96. Djup: 54 cm. Höjd: 200 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:26)
1269 1300 Skedar 12 del silver, Samearbete, Vikt: 215 g. Längd: 10-25cm.
1269 9133 Skedar 12 st, NS + Bordsborste, med skyffel, nysilver. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:30)
1269 1024 Skedar 12 st, Samearbete, silver. Längd: 11 cm, Vikt: 150 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:49)
1269 1213 Skrivbordslampa 1950-tal. Höjd: 30ca
1269 1187 Skulptur + fat, keramik, Kina. Höjd: 18 + längd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:07)
1269 1371 Skulptur Elsa Sundberg, Hp, Putto, 1950, metall. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:44)
1269 1251 Skulptur keramik, papegoja. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:09)
1269 1082 Skulptur Lalique Paris. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:06)
1269 1412 Skulptur Leif Jacobsson (f. 1959), Sverige. Plåt. Höjd: 48, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:51)
1269 1253 Skulptur orientalisk. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:12)
1269 1265 Skulptur porslin, groda, Hischinger. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:48)
1269 1252 Skulptur porslin, hund. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:20)
1269 1254 Skulptur / vas porslin, Napoleon. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:11)
1269 7404 Skulpturer 2 st, Auguste Moreau. "Moissonneur". Patinerad zink, stensockel, Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:42)
1269 1386 Slagbord Bemålat, omkring 1900. Bredd: 32 + 2x66. Djup: 106 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:03)
1269 1100 Slagbord Bemålat. Bredd: 36 + 2x71, djup: 127 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:44)
1269 1237 Slagbord ek, 1800-tal. Bredd: 60 + 2x63, djup: 114 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:51)
1269 1178 Smycken diverse bla silver. Bruttovikt: 150g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:57)
1269 1189 Smycken diverse, örhängen med mera, bland annat 18 k guld
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:06)
1269 1043 Snickarbänk längd: ca 220, djup: ca 90, höjd: ca 87 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:23)
1269 9295 Soffbord Butlers Tray. Bredd: 92, djup: 67 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:56)
1269 1111 Soffbord diameter: 90 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:37)
1269 1109 Soffbord med stenskiva. Bredd: 70, djup: 70 cm, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:27)
1269 1376 Soffbord Rüdiger von Münchew, 1/8 -64, diameter: 106, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:49)
1269 1185 Solfjädrar 3 st. Kina, uppklistrade på papper, bladets mått: 22x36 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:03)
1269 1041 Spegel + konsol. Höjd: 225+ 64 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:44)
1269 1026 Spegel 1940-/50-tal. Diameter: 49 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:03)
1269 1370 Spegel Karl Johan, mahogny, 122x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:44)
1269 1314 Spegel Markaryd, mässing. Diameter: 42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:43)
1269 1319 Spegel nutida, 86x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:23)
1269 1234 Spelbord längd: 87 cm, djup: 2x43 cm, höjd: 76 cm
1269 1050 Spritkök omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:57)
1269 1330 Stol 1950-tal
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:39)
1269 1388 Stol 1950-tal, pinnmodell
1269 1217 Stol Thonet
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:15)
1269 7467 Stolar 12 st. Mahogny
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:14)
1269 1244 Stolar 4 st. Nyrokoko
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:49)
1269 9361 Stolar 5 st. Nyrokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:15)
1269 1246 Stolar Ett par Senempire
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:49)
1269 1242 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:46)
1269 1338 Stolar ett par, Gustaviansk stil
1269 1132 Stop Tenn, 1864. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:59)
1269 1289 Strösockerskål + gräddkanna, silver. Höjd: 8,5 cm. Vikt: 210g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:35)
1269 1343 Sybord med låda, mahogny. Bredd: 58. Djup: 35 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:05)
1269 9094 Sybord omkring 1900. Bredd: 60, djup: 40 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:21)
1269 1378 Takarmatur 50/60-tal, glas och mässing. Höjd: 50 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:52)
1269 1409 Takarmatur Ateljé Lyktan, läder. Diameter: 53. Höjd: 40 cm
1269 1072 Takarmatur Glas. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:40)
1269 9171 Takarmatur Glasskärmar. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:07)
1269 1286 Takfotogenlampa majolika. Höjd: 117 cm + 3 extra ljushållare
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:21)
1269 1347 Tallrikar 4 st, Kina, blåvita. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:11)
1269 1356 Tallrikar 4+ 1 st, fajans. Diameter: 23-25 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:19)
1269 1015 Tamburmajor Gemla. Höjd: 198 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:18)
1269 1016 Tamburmajor Gemla. Höjd: 198 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:18)
1269 1066 Tantalus för 2 karaffer. Höjd: 32 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:58)
1269 1012 Tavelram förgylld, ramens innermått: 90x110 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:49)
1269 1118 Teckning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Monogramsignerad -48. Tusch. 15x11 cm
1269 1120 Teckning Oidentifierad konstnär. Tusch. Sign AB, ca 26x26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:52)
1269 1133 Tekoppar med fat, 6 delar, + kanna. Royal Copenhagen, Musselmalet
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:04)
1269 1202 Textilier 6 st rullar. Längd: 129cm. Höjd: 255cm.
1269 1112 Tidningsställ Rotting. Längd: 46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:04)
1269 1379 Trädgårdsstolar Ett par, trä, bemålade
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:53)
1269 1130 Träsnitt Japan, 30x36 cm
1269 1164 Träsnitt Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, daterad 59. Motivet: 29x35 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:13)
1269 1227 Träsnitt Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Rosor, ET, signerad. Motivet: 44x55 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:36)
1269 1085 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 52/100. Motivet: 41x55 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:49)
1269 1137 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 4/25, Komposition, 1959. Motivet: 46x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:11)
1269 1318 Vägghylla John Kandell (1925-1991), Sverige. "Pilaster", Källemo. Björk. Brännmärkt. Höjd: 205 cm. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 205 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:09)
1269 9184 Väggur sent 1800-tal. Höjd: 120 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:33)
1269 1250 Vagnslyktor Ett par. Höjd: ca. 70 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:57)
1269 1148 Vas + fat, 2 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Diameter: 33 cm (fat). Höjd: 18. 5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:54)
1269 1004 Vas Argenta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:08)
1269 1255 Vas Bo Fajans. Diameter: 42 cm
1269 1377 Vas Glaserad, Djur. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:51)
1269 7408 Vas Karl Lindeberg (1877-1931), Sverige. Jugend, överfångsglas, med dekor av liljekonvaljer, Signerad, Kosta. Diameter: 16, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:48)
1269 1073 Vas Orientalisk. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:42)
1269 1061 Vas Orrefors. Ariel, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:37)
1269 1049 Vas Rörstrand, Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:52)
1269 1149 Vaser 2 delar, Orrefors. Höjd: 16 cm, diameter: 24 cm. + vas Iittala, höjd: 18 cm
1269 1212 Vaser 2 st, keramik, bland annat Rörstrand, Ritzi. Höjd: ca. 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:58)
1269 9262 Vaser 2 st. Kristall. Höjd: 20 - 34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:45)
1269 1344 Vaser ett par, Duijn, Holland. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:07)
1269 1368 Vattentunna Koppar. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:43)
1269 1342 Vinkylare mahogny. Längd: 30, djup: 30 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:04)
1269 1098 Vitrinskåp Louis XV-stil. Bredd: 69, djup: 35 cm, höjd: 143 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:12)
1269 1288 Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 15-25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:33)
1269 1326 Ytterfoder ett par, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 15 cm
1269 1046 Ytterfoder I form av björkstubbe. Gustavsberg, 1900-talets första delar, Flintgods. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:49)