Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 19 augusti 2019 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1269 1007  Ägghöna Gustavsberg. Längd: 24 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:25)

1269 1204  Akryl Oidentifierad konstnär. Gitarr. Signerad, daterad -10, ca 120x40 cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:20)

1269 1090  Akvarell Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, daterad 1947,38x45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:17)

1269 1407  Akvarell Ester Henning (1887-1985), Sverige. Blommor i vas, pannå, signerad, 25x33 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:12)

1269 1162  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1946. Ca 22x27 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:12)

1269 1086  Akvatint Arthur Andersson (1888-1980), Sverige. Motivet: 42x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:51)

1269 1414  Aladåbform + 9 st. Kakformar, koppar. Längd: 24 resp. 7,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:48)

1269 1383  Ampel 1800-tal, metall, diameter: 42, inkomplett

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:01)

1269 1052  Ampel Alabaster. Diameter: 45 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:01)

1269 1348  Ampel Gustaviansk stil, glas och mässing. Höjd: ca 100 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:12)

1269 1215  Arbetslampor 4 st. Industri. Höjd: 80-100cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:05)

1269 1181  Armband 18 k guld. Vikt: 25 g. Längd: 19cm.

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:00)

1269 1180  Armband med 2 berlocker, 18k guld. Vikt: 12,6 gr. Längd: 19cm.

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:58)

1269 1182  Armband med berlocker, 18 k guld. Vikt: 22,5 g. Längd: 19cm.

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:01)

1269 1166  Armbandsur 18k guld, Certina. Botten. Diameter: 2,1cm. Total längd m armband: 20cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:20)

1269 9035  Askfat ekivokt motiv, dubbelsidig. Brons. 14x9 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:13)

1269 1290  Bägare silver, Ryssland, 1184. Höjd: 6,5 cm, Vikt: 54 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:38)

1269 1385  Bänk Bemålad, trä. Längd: 101, modell äldre

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:02)

1269 1211  Bänk Längd: 149 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:02)

1269 1190  Båtratt diameter: 83 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:10)

1269 1069  Bestick silver, 10 delar, Bruttovikt: 580g (varav knivar 125 g).

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:10)

1269 1068  Bestick silver, 13 delar, Bruttovikt: 250g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:09)

1269 1302  Bestick silver, 5+ 5+ 1 st. Bruttovikt: 420g.

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:54)

1269 1365  Bestickuppsättning Facette, Gense, 1950-tal

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:38)

1269 1301  Bestickuppsättning i schatull, nysilver

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:55)

1269 1089  Bestickuppsättning nysilver

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:01)

1269 1029  Bestickuppsättning nysilver, ca 100 del

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:48)

1269 1080  Biblioteksur höjd: 23 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:00)

1269 1150  Bijouterier diverse + tändare med mera

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:59)

1269 1423  Bijouterier parti diverse

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:12)

1269 1233  Blandteknik 4 st, Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, 1960,27x34 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:27)

1269 1135  Blandteknik Eva Hellbom (1920-2009), Sverige. Signerad, daterad -84, ca 48x71 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:05)

1269 1159  Blandteknik Harry Kampf (1926-1989), Sverige. Signerad, daterad -70, stilleben, 45x36 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:30)

1269 1060  Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, daterad 1966,27x30 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:30)

1269 1372  Blomlåda 60/70-tal. Längd: 46, djup: 42 cm, höjd: 45 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:46)

1269 9044  Bockbord Bredd: 141 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:54)

1269 1201  Bokskåp 1880-tal, mahogny/valnöt, Bredd: 109. Djup: 55 cm, höjd: 218 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:03)

1269 1276  Bordsfotogenlampa metall /glasskärm, elektrifierad. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:04)

1269 1231  Bordslampa Georg Jensen. Höjd: 61 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:07)

1269 1275  Bordslampa höjd: 41 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:49)

1269 1014  Bordslampa höjd: 72 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:16)

1269 1249  Bordslampa Kina. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:54)

1269 1248  Bordslampa Kina. Höjd: 66 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:53)

1269 1183  Bordslampfot Kina. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:03)

1269 1152  Bordsur höjd: 16 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:38)

1269 1263  Bricka pläter. Längd: 55 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:31)

1269 1281  Byrå bemålad. Bredd: 50 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:28)

1269 9357  Byrå med stenskiva, Rokokostil. Bredd: 89, djup: 50 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:40)

1269 9190  Byrå omkring sekelskiftet 1900, Bemålad. Bredd: 94. Djup: 49 cm. Höjd: 79 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:19)

1269 1369  Byrå Sent 1800-tal. Bredd: 108 cm. Djup: 47 cm, höjd: 87 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:48)

1269 1333  Champagneglas 6 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Modell Helena, Orrefors. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:05)

1269 9188  Chiffonjé Furu, 1800-tal. Bredd: 103. Djup: 53 cm. Höjd: 122 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:05)

1269 1355  Coasters 3 st. Samt sked, cigarettetui och 4 smycken. Diameter: 9-12cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:18)

1269 1311  Damejeanner 2 st. Höjd: 45-55 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:30)

1269 1256  Dekorelement längd: 53 cm, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:14)

1269 1345  Docka med porslinshuvud. Höjd: 45 ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:11)

1269 1115  Dörrkläpp Gjutjärn, Hackspett. Längd: 16 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:02)

1269 1071  Dosa silver, 1835. Längd: 7 cm, Vikt: 70 g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:15)

1269 1272  Dosor 2 st. Diameter: 9 + cm, höjd: 6 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:55)

1269 1416  Dragkista 1800-tal, Bemålad. Bredd: 99, djup: 48 cm, höjd: 81 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:59)

1269 1411  Elbas Squier. Längd: 120 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:28)

1269 9132  Elgitarr Ibanez, RG-series RG 320EX, Serie no 070622214 cm. Längd: 100 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:07)

1269 1147  Emaljmålning Sture Valentin Nilsson (1924-1990), Sverige. Komposition, 30x40 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:01)

1269 1208  Etsning Folke Gullby (1912-1982), Sverige. "Söndagsmetaren", 223/310, signerad. Motivet: 14x25,5 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:32)

1269 1210  Etsning Jukka Vänttinen (f. 1954). "Kasern två I ". Signerad, numrerad 23/50, daterad -82, ca 49,5x34 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:33)

1269 1235  Etsning Louis Sparre (1863-1964), Sverige. "Vägen till Gränna". Motivet: 18x23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:38)

1269 1124  Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1941. Motivet: 19x17 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:08)

1269 1125  Etsning Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. 12/85, signerad. Motivet: 24x18 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:09)

1269 1119  Etsning Signerad, Bangård 1. Motivet: 26x32 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:49)

1269 1126  Etsning Stig Danielson (1936-2014), Sverige. Bokhandel. Signerad, numrerad 5/160, ca 25x34 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:31)

1269 1297  Etsningar 5 st, Figurer. Motivet: 20x14 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:48)

1269 1358  Färgetsning Karta över Italien. Motivet: 24x30 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:02)

1269 1223  Färgetsning Shoichi Hasegawa (f. 1929), Japan. 98/110, komposition, signerad. Motivet: 49x59 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:31)

1269 1117  Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. EA-upplaga, 36x27 cm. Signerad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:31)

1269 9299  Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 135/150. Motivet: 59x82 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:23)

1269 1396  Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, EA-upplaga, ansikte. Motivet: 46x58 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:17)

1269 1325  Färglitografi CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Signerad, numrerad 22/100. Motivet: 78x55 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:45)

1269 1121  Färglitografi Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Signerad, 100 ex. Motivet: 36x31 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 21:00)

1269 9045  Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stilleben med Citroner och blommor. Signerad, numrerad 365/375. Motivet: 47x55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:58)

1269 1321  Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Visby. Signerad, numrerad 207/250. Motivet: 27x40 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:34)

1269 1128  Färglitografi Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Signerad, numrerad 1/300, komposition, bladets mått: 66x49 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:36)

1269 8020  Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelbåt. Signerad, numrerad 105/360. Motivet: 46x66 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:10)

1269 1059  Färglitografi Henrik Allert (f. 1937), Sverige. "Gröngöling". Signerad, numrerad 136/155. Motivet: 41x30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:02)

1269 1224  Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. 192/290. Signerad, daterad -92. Motivet: 33x40 ca

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:33)

1269 1195  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 191/360. Motivet: 32x26 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:29)

1269 1245  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 213/295. Motivet: 24x18 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:49)

1269 1194  Färglitografi Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Spårvagnar. Signerad, daterad 220/225. Motivet: 26x19 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:28)

1269 1198  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Dansande par. Signerad, numrerad 165/350. Motivet: 44x34 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:38)

1269 1214  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Pojke på mur, 36x31 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:05)

1269 9147  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Segelbåt. Numrerad 215/290. Ej signerad. Motivet: 53x47 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:06)

1269 1058  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 10/100, daterad 1989. Motivet: 43x29 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:07)

1269 1091  Färglitografi Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 17/100. Motivet: 40x28 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:15)

1269 1236  Färglitografi Peter Engberg. Signerad, numrerad 23/150. Bladets mått: 42x60, löst blad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:39)

1269 9119  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vintermotiv. Signerad, numrerad 122/350. Motivet: 34x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:13)

1269 1230  Färglitografi signerad, Flicka vid piano. Bladets mått: 38x27 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:47)

1269 1226  Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. "Mariefred", PT, signerad. Motivet: 51x61 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:36)

1269 9024  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 325/360. Motivet: ca 37x45 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:04)

1269 1207  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad. Motivet: 26x36 cm

1269 1225  Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "Jeromes". Signerad, numrerad 182/360. Motivet: 46x55 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:34)

1269 1064  Fårskinn 2 st, stolsöverdrag (passar till "Eva", Bruno Mathsson). Längd: 120cm. Djup: 50cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:39)

1269 1336  Fat 2 st, Emalj, Olden, Norge. Längd: 47 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:47)

1269 1305  Fat på fot, ett par, Porslin. Diameter: 22 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:08)

1269 1271  Fat Rörstrand, Jugend. Diameter: 13 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:50)

1269 1331  Fåtölj

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:48)

1269 1374  Fåtölj Ekselius, JOC

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:48)

1269 1022  Fåtölj mahogny

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:53)

1269 1238  Fåtölj Rokokostil

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:43)

1269 1375  Fåtölj Safarimodell

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:52)

1269 1413  Fåtöljer Ett par

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:58)

1269 1382  Fåtöljer Ett par, Rotting

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:58)

1269 1003  Figurin porslin, kvinna med hund. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:06)

1269 1270  Figuriner 6 st. Bla Herend. Höjd: 2-13cm.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:48)

1269 1081  Fiskerulle Ambassadeur 6000 c. Rulle. Höjd: 7cm. Diameter: 7cm. Med handtag höjd: 11cm.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:01)

1269 1114  Fiskgryta Koppar. Längd: 48 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:00)

1269 1062  Fotpall Längd: 37cm. Djup: 27cm. Höjd: 10cm.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:38)

1269 1292  Fruktservis Gefle, 20 delar. Assietter, diameter: 20cm. Fat/skål: 24-30cm.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:40)

1269 1040  Garderobsskåp Ek, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 73. Djup: 50 cm, höjd: 180 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:14)

1269 1417  Garderobsskåp mahogny. Bredd: 76, djup: 56 cm, höjd: 200 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:04)

1269 1418  Garderobsskåp mahogny. Bredd: 76, djup: 56 cm, höjd: 200 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:05)

1269 9043  Gitarr Takeharu, Japan. Modell WTR100,12-strängad. Längd: 108 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:52)

1269 1406  Glasfåglar 12 st. Kosta Boda. Höjd: 6 - 10 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:47)

1269 1332  Glasservis Orrefors, Optica, 64 delar. Höjd: 9-24

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:56)

1269 1067  Glasservisdelar Karlberg, 41 delar

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:56)

1269 1045  Golvlampa "Bumlingen", Ateljé Lyktan, Åhus. Anders Pehrson, 1900-talets andra hälft. Vit. Höjd: 134cm.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:38)

1269 1381  Golvlampa 1940-/50-tal, Höj / sänkbar. Tota. Höjd: 120cm.

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:06)

1269 1019  Golvlampa 2-armad. Höjd: 145 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:21)

1269 1101  Golvlampa 2-armad. Tota. Höjd: 175cm.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:02)

1269 1018  Golvlampa 3-armad. Höjd: 145 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:21)

1269 1017  Golvlampa höjd: 140 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:18)

1269 1240  Golvlampa mässing. Höjd: 140 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:44)

1269 9105  Gouache Oidentifierad konstnär. 2 st. Signerad, daterad -93, ca 25x43 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:32)

1269 1267  Gräddkanna + sockerskål, silver, 1955. Höjd: 4 cm. Vikt: 125 g.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:44)

1269 1337  Grafiska blad Svenska Fåglar Efter Von Wright, ca 100 st, bladets mått: 38x27 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:48)

1269 1259  Grafiskt blad Drottning Desideria, kronprinsessan Josefinas landstigning i Stockholm. Motivet: 19x31 cm

1269 1309  Grafiskt blad Gunnar Hallström (1875-1943), Sverige. Karl XII vid gravöppningen 1917. Signerad "Gunnar Hallström Riddarholmskyrkan 1917", ca 37x60 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:20)

1269 1354  Gravyr Johan Fredrik Martin (efter), Sjöslag. Motivet: 48x71 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:19)

1269 1260  Gravyrer 3 st. Porträtt, Frankrike, 1800-tal, 19x12 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:23)

1269 1008  Hallykta metall, glas. Orientalisk. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:36)

1269 1167  Halskedja 18 k guld. Vikt: 12,4 g. Längd: ca 60 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:23)

1269 1179  Halskedja 18 k guld. Vikt: 8,6 g. Längd: 45cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:55)

1269 1184  Halskedja 18k guld. Vikt: 10 gr. Längd: ca 50 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:03)

1269 1021  Heliogravyrer Mapp, Francisco de Goya (1746-1828), Spanien. 43 st. 20x30cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:06)

1269 1127  Högtalare Ett par, Högtalare Bang & Olufsen Beolab 4000. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:36)

1269 5311  Högtalare Högtalare Bang & Olufsen Beolab 3500. Längd: 112 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:20)

1269 8165  Hörnskåp Allmoge, 1800-tal. Höjd: 187 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:30)

1269 1144  Ingefärskrus Kina, med fotmontering. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:32)

1269 1380  Järnburk 1800-tal. Längd: 19. Djup: 12 cm, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:54)

1269 1219  Jordglob med kompass, 30-tal. "Columus-Jordglob" Edwin Hammar Stockholm, Höjd: 54 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:22)

1269 1002  Jubileumsporslin 5 delar, Rörstrand. Höjd: 2 - 9 cm

1269 1364  Kaffe / tekoppar 20 del ca, Blå Blom, reliefdekor i underglasyrblått mot vit botten

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:37)

1269 1093  Kaffegods 11 delar, Royal Blue, Berslem

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:20)

1269 1156  Kaffeservis England Royal Albert, 14 DEL

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:46)

1269 1362  Kaffeservisdelar 20 delar, Lidköping, Einar Forseth (1892-1988), Sverige.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:38)

1269 1153  Kandelaber mässing. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:41)

1269 1048  Käppar 6 st. Höjd: 87-115cm.

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:52)

1269 1278  Karaff kristall. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:15)

1269 9307  Karta Skandinavien, 20x26 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:41)

1269 1257  Kartellur mässing, omkring 1900. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:23)

1269 1028  Keramik Wedgwood, 14 delar, Va. Höjd: 13cm. Skålar. Diameter: 13-14cm. Höjd: 7-15cm. Assiette, diameter: 15cm. Koppfat: diameter:

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:45)

1269 1110  Kista/soffbord Rotting. Bredd: 116, djup: 66 cm, höjd: 45 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:23)

1269 1154  Knivar 3 st. Längd: 30-45 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:41)

1269 1218  Kohud 180x210 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:14)

1269 1327  Köksutensilier 5 del Le Creuset

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:26)

1269 9155  Konstglas skål + tillbringare. Bla en Nuutajärvi/Notsjö, Finland. Höjd: 17-24 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:34)

1269 1306  Kopp med fat, Berlin, 1800-tal. Fat, diameter: 16cm. Kopp (utan handtag. Höjd: 9cm. Diameter: 10cm. Kopp m. Handtag höjd: 12cm.

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:08)

1269 9016  Kopparstick Marc Balakjian (1938-2017), Storbritannien. Signerad, daterad -83. EA-upplaga. Mezzotint. 7,5x9,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:36)

1269 1006  Kruka + spilkum, lergods, bland annat Höganäs, höjd: 10 - 20 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:17)

1269 1239  Kuvertbord valnöt, 45x45, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:51)

1269 1013  Lanternor 2 st. Höjd: ca 35 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:14)

1269 1032  Litografi Arne Lindqvist (1927-2010), Sverige. "Bareller i snö". Signerad, daterad 1983. Motivet: 14,5x27,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:58)

1269 1141  Litografi Carpani. Signerad, numrerad 2/150. Motivet: 57x42 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:24)

1269 1122  Litografi Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. Signerad, numrerad 98/310. Motivet: 30x18 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:56)

1269 1395  Litografi Felix Hatz (1904-1999), Signerad, numrerad 19/30, stilleben. Motivet: 63x47 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:16)

1269 1193  Litografi Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Kvinna. Signerad, 35x22 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:26)

1269 1312  Litografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. 2 st, Fredmans epistel 28 respektive 79, bladets mått: 43x29 cm. Signerad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:35)

1269 1134  Litografi Världskarta, 73x103 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:05)

1269 9084  Litografier 4 st. Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Numrerade och signerade, bladets mått: 24x33 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:46)

1269 1247  Ljuskrona höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:54)

1269 1335  Ljuskrona mässing. Höjd: ca 60 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:22)

1269 1023  Ljusstakar 1 par+ 4 punschkoppar, silver. Höjd: 4-5 cm. Bruttovikt: 230g.

1269 1051  Ljusstakar 3 st + vas, Fattigmanssilver. Höjd: 16-26 cm. Bruttovikt: 750g.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:59)

1269 1269  Ljusstakar Ett par, silver, Peru. Höjd: 8,5 cm, Vikt: 265 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:47)

1269 1005  Ljusstakar mässing, 14,1700-/1800-tal, + 6 st. Skultuna. Höjd: 6 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:11)

1269 1307  Ljusstake 3-armad. Mässing. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:09)

1269 1410  Lockurna Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:26)

1269 1421  Lockurnor 3 st. Kina. Höjd: 19 - 30 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:06)

1269 1399  Mapp Konstnärsklubben, bland annat Lennart Rodhe & Gösta Werner, komplett, signerade. Bladets mått: 50x70 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:24)

1269 1079  Maskintelegraf mässing och plast. Nutida replika. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:59)

1269 1329  Matsalsgrupp 5 delar, bord + 4 stolar, + 3 ilägg. Längd: 130. Djup: 90 cm, höjd: 72 + 3x30 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:30)

1269 1220  Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 104. Höjd: 73 + 1 ilägg

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:22)

1269 1200  Matsalsstolar 6 st. Höjd: 99 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:55)

1269 1099  Matservis Hutschenreuther, 56 del

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:17)

1269 1359  Matservisdelar 48 delar, Atalanta, Gustavsberg

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:27)

1269 1274  Matta orientalisk, 104x205 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:57)

1269 1076  Matta orientalisk, 150x260 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:52)

1269 9343  Matta orientalisk, 168x230

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:34)

1269 1075  Matta orientalisk, 265x190 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:46)

1269 1216  Matta orientalisk, Bochara, 128x184 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:13)

1269 1279  Miniatyrer glas, bland annat Bertil Vallien, Kosta Boda. Höjd: 4 - 7 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:16)

1269 1011  Miniatyrporträtt kvinna. Motivet: 7x5

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:45)

1269 9034  Mockaskedar 12, silver, GEWE, 1957. Längd: 8,5 cm, Vikt: 70 g

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:12)

1269 1096  Modellflygplan + penna, Cross, Netjet. Längd: 37 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:06)

1269 1352  Mormorsur 14k guld. Diameter: 3,2, bruttovikt 23,6 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:14)

1269 1387  Näverkont + skor. Längd: 45cm. Djup: 15cm. Höjd: 55cm. Sko. Längd: 30cm.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:04)

1269 1273  Nysilver 3 delar, bland annat: Kanna WMF. Kann. Höjd: 18cm. Gräddkanna höjd: 6cm. Diameter: 10cm. Fat, diameter: 13cm.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:52)

1269 9005  Oljemålning Axel Hennix (1905-1988), Sverige. Signerad och daterad A Hennix -60. Olja på pannå, 36x60 cm

1269 8179  Oljemålning Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndrum, signerad 1920. Olja på pannå, 19x27

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:55)

1269 9212  Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Bromarfjärden, signerad. Olja på duk, 50x41 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:14)

1269 9213  Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Skogsbacke. Signerad. Olja på duk, 40x49 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:20)

1269 1390  Oljemålning Elvin Larsson, Fingerborgsört. Signerad, daterad -38. Olja på duk, 80x48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:10)

1269 1324  Oljemålning Emil Anjou. Signerad, daterad 1941, blommande äppelträd. Olja på duk, 72x99 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:36)

1269 1391  Oljemålning Felix Hatz (1904-1999), Klockan, signerad. Olja på duk, 92x65 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:10)

1269 1323  Oljemålning Gabriel Strandberg (1885-1966), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 42x37 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:34)

1269 1389  Oljemålning Gustaf Arnolds (1881-1969), Sverige. "Pojke med tupp", tillskriven, ej signerad. Olja på duk, 81x63 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:05)

1269 1084  Oljemålning Joel Lundegårdh (1876-1968), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 60x90 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:47)

1269 9149  Oljemålning Josef Öberg (1890-1967), Sverige. Skärgårdslandskap. Signerad J Öberg, daterad 1941. Olja på duk, 30x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:12)

1269 1129  Oljemålning Karl Abel, Studie. Signerad. Olja på pannå, 13x9

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:37)

1269 1283  Oljemålning Kurt Björkegren (f. 1929), komposition, Signerad. Olja på pannå, 20x13 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:46)

1269 1316  Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, daterad -81, "Januariafton, Gotland". Olja på pannå, 25x33 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:55)

1269 1192  Oljemålning Lars Huck Hultgren (f. 1931), Sverige. Ett par, signerad, målad på trä, 51x57 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:19)

1269 1322  Oljemålning Lasse Johnsson. Signerad, daterad 1963. Olja på duk, 72x76 cm

1269 1404  Oljemålning Märta Zetterqvist, "Landskap Tjörn", signerad. Olja på pannå, 38x46 cm

1269 1136  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Damporträtt. Olja på duk, 60x50 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:09)

1269 1035  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fiskeläge. Olja på pannå, 36x47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:03)

1269 1056  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Interiör med kvinna. Olja på duk, 50x60 cm

S�ldes f�r 19.500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:57)

1269 1205  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Monogramsignerad. Olja på pannå, 71x58 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:30)

1269 1262  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Mansporträtt, 1700-/1800-tal. Olja på pannå, 10x10 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:34)

1269 1146  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marin. Sign Jansen. Olja på pappannå, 19x24 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:35)

1269 8070  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marinmotiv. Signerad A Nilsson. Olja på duk, 45x64 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:31)

1269 1092  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sign E. N 31, Norway. Olja på pannå, 21x31 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:15)

1269 1296  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, omkring 1900, pojke vid åstrand. Olja på pannå, 13x20 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:46)

1269 1088  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, vinterlandskap. Olja på pannå, 20x65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:56)

1269 1282  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 20x26 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:21)

1269 1116  Oljemålning Olev Mikiver (1922-1994), Sverige. Signerad, daterad 1968. Signerad. Olja på duk, 50x52 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:21)

1269 1033  Oljemålning Olof Leyman (1911-1974), Sverige. Signerad, Stilleben. Olja på duk, 52x50 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:04)

1269 9009  Oljemålning Otto Plersch. Signerad, daterad -88. Olja på pannå, 59x59 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:36)

1269 1057  Oljemålning Paavo Airola (1918-1983), Sverige. Stilleben, signerad. Olja på pannå, 60x47 cm

1269 8021  Oljemålning Ragnar Swahn (1882-1964), Sverige. Stugor i skymningslandskap. Signerad. Olja på duk, 75x107 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:16)

1269 1094  Oljemålning Rudolf Gowenius (1896-1960), Sverige. Signerad, daterad 58. Olja på duk. 55x43

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:55)

1269 1087  Oljemålning S Baskakow, stilleben. Signerad. Olja på duk, 70x90 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:54)

1269 9004  Oljemålning Sven Alstherberg, Komposition, 1968. Signerad Alstherberg. Olja på pannå, 49x59 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:56)

1269 9334  Oljemålning Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Albufeira. Signerad, daterad -72. Olja på pannå, 28x38 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:28)

1269 9335  Oljemålning Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Uteservering. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 28x37 cm

1269 9373  Oljemålning Valerij Chirkov (f. 1943), Sverige. Komposition, signerad. Olja på pannå, 50x39 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:26)

1269 9376  Oljemålning Valerij Chirkov (f. 1943), Sverige. Komposition, signerad. Olja på pannå, 58x43 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:29)

1269 1294  Oljemålningar 2 st, Benny Andersson. Signerade. Olja på pannå/ olja på duk, 12x 17 respektive 25x20 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:43)

1269 9375  Oljemålningar 2 st, Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad. Olja på pannå

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:28)

1269 1145  Oljemålningar 2 st, Sami Rinne, signerad, Figurkompositioner. Olja på pannå, 32x20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:32)

1269 1203  Paraply + scarf, Christian Dior. Parapl. Höjd: 55cm. Diameter: 90cm. Scarf: 65x65

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:09)

1269 1054  Paraplyställ Metall. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:08)

1269 1188  Pärlhalsband odlade pärlor. Längd: 40 + armband, sten

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:10)

1269 1165  Parti bijouterier bland annat silver

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:25)

1269 1106  Parti koppar

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:29)

1269 9125  Parti koppar 4 delar

1269 1367  Parti linne Dukar & servetter

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:41)

1269 1083  Parti nysilver 6 delar, bland annat WMF. Höjd: 11-24

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:09)

1269 1063  Piedestal med stenskivor. Höjd: 71 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:39)

1269 1328  Pinnstolar 4 st

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:29)

1269 9064  Pins + medaljer, modell äldre. Längd: 23-26cm. Höjd: 25-30cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:03)

1269 1009  Planscher 3 st. Varg, berguv, duvhök, efter Nils Tirén, 72x95 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:35)

1269 1140  Plåtbilar 2 st, Tyskland/Japan. Längd: 18-24 cm

1269 1422  Porslin 5 delar, Kina. Blåvitt, Höjd: 5 - 29, skador lagningar

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:10)

1269 1420  Porslin 8 delar, Imaridekor, sprickor och lagningar. Fat, diameter: 14-24cm. Skål, diameter: 12cm Höjd: 7cm. Va. Höjd: 15-20cm.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:01)

1269 1340  Pottskåp England. Bredd: 52, djup: 45 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:59)

1269 1298  Remmare 10 st. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:49)

1269 1299  Remmare 14 st. Höjd: 20cm.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:50)

1269 1095  Renhorn Bemålat. Höjd: ca 105 bredd ca 135 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:01)

1269 1191  Ring 18 k guld, med pärla. Bruttovikt: 6,2 g. Ringmått: 17,5

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:11)

1269 1169  Ring 18k guld, med pärla, bruttovikt: 4,2 g. Ringmått: 16,5

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:39)

1269 1174  Ring 18k guld. Vikt: 2,6 gr. Ringmått: 17,5

1269 1173  Ring 18k guld. Vikt: 3,7 g. Ringmått: 13.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:47)

1269 1285  Ring 18k vitguld, med briljant 0,75 ct. Enl. Gravyr. Ringmått 17, bruttovikt: ca 7 g

S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:08)

1269 1175  Ring 18k vitguld. Vikt: 2,5 gr. RIngmått: 16,5

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:48)

1269 9370  Ring vitt guld / stenar, ringmått: 16 mm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:20)

1269 1176  Ringar 2 st + hänge, 14k guld. Ringmått: 17-20

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:50)

1269 1172  Ringar 2 st, 18k guld. Vikt: 4,3 gr. Ringmått: 17-18.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:45)

1269 1170  Ringar 3 st, 18k guld. Vikt: 2,8 gr. RIngmått: 16-17

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:43)

1269 1107  Rökbord diameter: 61 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:48)

1269 1113  Rökbord Orientalisk stil. Diameter: 43, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:59)

1269 1042  Säckvåg Längd: 45cm. Djup: 95cm. Höjd: 57cm.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:23)

1269 1097  Salongsbord Louis XV-stil, Intarsia. Bredd: 59, djup: 59 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:36)

1269 9142  Salongsbord NK Verkstäder. Diameter: 75 cm, höjd: 70 cm, märkt med mässingsbricka

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:53)

1269 1268  Saltkar 4 st. + kagge, brons / glas. Längd: 10 - 13 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:45)

1269 9107  Samlartallrikar 19 st, olika modeller, bland annat Sven Jonson, Gustavsberg. Diameter: 18-22 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:42)

1269 1222  Sängram Gustaviansk stil, ca 95x200

1269 1229  Sängramar ett par, Gustaviansk stil, 140x200 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:45)

1269 1313  Serigrafi 3 st, Richard Davies, Stockolmsmotiv. Signerad, 125-upplaga, daterade 1988. Bladets mått: 74x108 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:36)

1269 1171  Serveringsvagn rotting / råglas. Längd: 81. Djup: 46 cm. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:44)

1269 1360  Servisdelar 14 delar, Helblond, Musselmalet, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:32)

1269 1280  Servisdelar 24 delar, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. "Härd", Boda Nova

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:20)

1269 1103  Servisdelar Arabia, 37 del

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:04)

1269 1361  Servisdelar Mat- och kaffeservis, 39 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:49)

1269 1350  Servisdelar Villeroy & Boch, Amapola, ca 90 del

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:14)

1269 1070  Silver diverse, 9 del

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:11)

1269 1142  Skål + bojan, Kina. Höjd: 8-9 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:48)

1269 1105  Skål + vas, Stelton. Höjd: 7-18 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:28)

1269 1291  Skål Orrefors, Gate. Diameter: 23 cm

1269 1155  Skål Orrefors. Diameter: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:45)

1269 9070  Skål Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Längd: 8, höjd: 3 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:25)

1269 1363  Skålar 3 st, Fuga, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors, diameter: 10-19 cm. Höjd: 6-10cm.

1269 1266  Skålar 8 st. Sterlingsilver, Peru. Diameter: 7 cm, Vikt: 129 g

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:42)

1269 1186  Skålar Ett par, Kina. Höjd: 5, diameter: 11 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:07)

1269 9138  Skålfat glas, Bohemia Crystal, Tjeckien. Ca 38x38 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:27)

1269 1104  Skålfat Kosta Boda, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Längd: 49 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:27)

1269 1044  Skåp Ek, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 96. Djup: 54 cm. Höjd: 200 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:26)

1269 1300  Skedar 12 del silver, Samearbete, Vikt: 215 g. Längd: 10-25cm.

1269 9133  Skedar 12 st, NS + Bordsborste, med skyffel, nysilver. Längd: 15 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:30)

1269 1024  Skedar 12 st, Samearbete, silver. Längd: 11 cm, Vikt: 150 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:49)

1269 1213  Skrivbordslampa 1950-tal. Höjd: 30ca

1269 1187  Skulptur + fat, keramik, Kina. Höjd: 18 + längd: 20 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:07)

1269 1371  Skulptur Elsa Sundberg, Hp, Putto, 1950, metall. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:44)

1269 1251  Skulptur keramik, papegoja. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:09)

1269 1082  Skulptur Lalique Paris. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:06)

1269 1412  Skulptur Leif Jacobsson (f. 1959), Sverige. Plåt. Höjd: 48, höjd: 58 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:51)

1269 1253  Skulptur orientalisk. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:12)

1269 1265  Skulptur porslin, groda, Hischinger. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:48)

1269 1252  Skulptur porslin, hund. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:20)

1269 1254  Skulptur / vas porslin, Napoleon. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:11)

1269 7404  Skulpturer 2 st, Auguste Moreau. "Moissonneur". Patinerad zink, stensockel, Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:42)

1269 1386  Slagbord Bemålat, omkring 1900. Bredd: 32 + 2x66. Djup: 106 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:03)

1269 1100  Slagbord Bemålat. Bredd: 36 + 2x71, djup: 127 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:44)

1269 1237  Slagbord ek, 1800-tal. Bredd: 60 + 2x63, djup: 114 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:51)

1269 1178  Smycken diverse bla silver. Bruttovikt: 150g.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:57)

1269 1189  Smycken diverse, örhängen med mera, bland annat 18 k guld

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:06)

1269 1043  Snickarbänk längd: ca 220, djup: ca 90, höjd: ca 87 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:23)

1269 9295  Soffbord Butlers Tray. Bredd: 92, djup: 67 cm, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:56)

1269 1111  Soffbord diameter: 90 cm, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:37)

1269 1109  Soffbord med stenskiva. Bredd: 70, djup: 70 cm, höjd: 31 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:27)

1269 1376  Soffbord Rüdiger von Münchew, 1/8 -64, diameter: 106, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:49)

1269 1185  Solfjädrar 3 st. Kina, uppklistrade på papper, bladets mått: 22x36 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:03)

1269 1041  Spegel + konsol. Höjd: 225+ 64 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:44)

1269 1026  Spegel 1940-/50-tal. Diameter: 49 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:03)

1269 1370  Spegel Karl Johan, mahogny, 122x49 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:44)

1269 1314  Spegel Markaryd, mässing. Diameter: 42 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:43)

1269 1319  Spegel nutida, 86x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:23)

1269 1234  Spelbord längd: 87 cm, djup: 2x43 cm, höjd: 76 cm

1269 1050  Spritkök omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:57)

1269 1330  Stol 1950-tal

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:39)

1269 1388  Stol 1950-tal, pinnmodell

1269 1217  Stol Thonet

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:15)

1269 7467  Stolar 12 st. Mahogny

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:14)

1269 1244  Stolar 4 st. Nyrokoko

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:49)

1269 9361  Stolar 5 st. Nyrokokostil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:15)

1269 1246  Stolar Ett par Senempire

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:49)

1269 1242  Stolar Ett par, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:46)

1269 1338  Stolar ett par, Gustaviansk stil

1269 1132  Stop Tenn, 1864. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:59)

1269 1289  Strösockerskål + gräddkanna, silver. Höjd: 8,5 cm. Vikt: 210g.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:35)

1269 1343  Sybord med låda, mahogny. Bredd: 58. Djup: 35 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:05)

1269 9094  Sybord omkring 1900. Bredd: 60, djup: 40 cm, höjd: 75 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:21)

1269 1378  Takarmatur 50/60-tal, glas och mässing. Höjd: 50 ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:52)

1269 1409  Takarmatur Ateljé Lyktan, läder. Diameter: 53. Höjd: 40 cm

1269 1072  Takarmatur Glas. Höjd: ca 60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:40)

1269 9171  Takarmatur Glasskärmar. Höjd: ca 55 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:07)

1269 1286  Takfotogenlampa majolika. Höjd: 117 cm + 3 extra ljushållare

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:21)

1269 1347  Tallrikar 4 st, Kina, blåvita. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:11)

1269 1356  Tallrikar 4+ 1 st, fajans. Diameter: 23-25 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:19)

1269 1015  Tamburmajor Gemla. Höjd: 198 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:18)

1269 1016  Tamburmajor Gemla. Höjd: 198 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:18)

1269 1066  Tantalus för 2 karaffer. Höjd: 32 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:58)

1269 1012  Tavelram förgylld, ramens innermått: 90x110 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:49)

1269 1118  Teckning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Monogramsignerad -48. Tusch. 15x11 cm

1269 1120  Teckning Oidentifierad konstnär. Tusch. Sign AB, ca 26x26 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:52)

1269 1133  Tekoppar med fat, 6 delar, + kanna. Royal Copenhagen, Musselmalet

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:04)

1269 1202  Textilier 6 st rullar. Längd: 129cm. Höjd: 255cm.

1269 1112  Tidningsställ Rotting. Längd: 46 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:04)

1269 1379  Trädgårdsstolar Ett par, trä, bemålade

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:53)

1269 1130  Träsnitt Japan, 30x36 cm

1269 1164  Träsnitt Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, daterad 59. Motivet: 29x35 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:13)

1269 1227  Träsnitt Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Rosor, ET, signerad. Motivet: 44x55 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:36)

1269 1085  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 52/100. Motivet: 41x55 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:49)

1269 1137  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 4/25, Komposition, 1959. Motivet: 46x55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:11)

1269 1318  Vägghylla John Kandell (1925-1991), Sverige. "Pilaster", Källemo. Björk. Brännmärkt. Höjd: 205 cm. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 205 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:09)

1269 9184  Väggur sent 1800-tal. Höjd: 120 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:33)

1269 1250  Vagnslyktor Ett par. Höjd: ca. 70 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:57)

1269 1148  Vas + fat, 2 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Diameter: 33 cm (fat). Höjd: 18. 5 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:54)

1269 1004  Vas Argenta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:08)

1269 1255  Vas Bo Fajans. Diameter: 42 cm

1269 1377  Vas Glaserad, Djur. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:51)

1269 7408  Vas Karl Lindeberg (1877-1931), Sverige. Jugend, överfångsglas, med dekor av liljekonvaljer, Signerad, Kosta. Diameter: 16, höjd: 13 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:48)

1269 1073  Vas Orientalisk. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:42)

1269 1061  Vas Orrefors. Ariel, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:37)

1269 1049  Vas Rörstrand, Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:52)

1269 1149  Vaser 2 delar, Orrefors. Höjd: 16 cm, diameter: 24 cm. + vas Iittala, höjd: 18 cm

1269 1212  Vaser 2 st, keramik, bland annat Rörstrand, Ritzi. Höjd: ca. 25 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:58)

1269 9262  Vaser 2 st. Kristall. Höjd: 20 - 34 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:45)

1269 1344  Vaser ett par, Duijn, Holland. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:07)

1269 1368  Vattentunna Koppar. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:43)

1269 1342  Vinkylare mahogny. Längd: 30, djup: 30 cm, höjd: 46 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 19:04)

1269 1098  Vitrinskåp Louis XV-stil. Bredd: 69, djup: 35 cm, höjd: 143 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:12)

1269 1288  Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 15-25 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 20:33)

1269 1326  Ytterfoder ett par, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 15 cm

1269 1046  Ytterfoder I form av björkstubbe. Gustavsberg, 1900-talets första delar, Flintgods. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 augusti 2019 18:49)