Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 21 juni 2021 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1404 6182  Akryl Hans Sandell. Signerad, daterad 91, yttermått inklusive ram: 66x52 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:40)

1404 5459  Akvarell Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Signerad, daterad 1948, "vinet provus". Motivet: 34x24, yttermått inklusive ram: 43x33, akvarell

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:45)

1404 5460  Akvarell Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Signerad, daterad 1948, Den gyldene musen. Motivet: 34x24, yttermått inklusive ram: 43x33, akvarell

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:48)

1404 5458  Akvarell Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Signerad, daterad 1948, trubadur. Motivet: 34x24, yttermått inklusive ram: 44x33, akvarell

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:43)

1404 6010  Akvarell Nils Nilsson. Signerad, daterad 18, Blomster, 20x45, yttermått inklusive ram: 35x59, akvarell

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:06)

1404 6042  Akvarell Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. Monogramsignerad, akvarell, 24x31, yttermått inklusive ram: 33x40 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:12)

1404 6396  Akvarell Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. "Spanska valv", Signerad. Akvarell, 41x31 cm, yttermått inklusive ram: 55x46 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:24)

1404 6130  Allmoge 7 delar, modell äldre

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:06)

1404 6082  Arkivskåp Ek, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 48, djup: 36 cm, höjd: 181 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:41)

1404 6240  Armband silver, Claes Giertta (1926-2007), Sverige. Sterling, 1990. Diameter: 6,5, vikt: ca 50g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:59)

1404 6028  Armbandsur 9 st. Tota. Längd: 18,5-21,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:37)

1404 5518  Armring Silver P Kuhn, 1958. Vikt: 28 g. Diameter: 7 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:20)

1404 6379  Assietter 7 st, majolika, Rörstrand, diameter: 15 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:23)

1404 6378  Assietter glas. Diameter: 16 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:28)

1404 6111  Bägare Sterlingsilver, Sigurd Persson (1914-2003), Sverige. 1954. Höjd: 7 cm. Vikt: ca 110 g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:33)

1404 6273  Bänk Furu, bemålat. Längd: 100 cm. Djup: 47 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:20)

1404 6138  Bemålat tryck Ikon, triptyk, yttermått inklusive ram: 57x83 cm, oramad

S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 21:11)

1404 6153  Bestick 24 delar, Silverplätering/Pärlemo, England. I etui. Bruttovikt: 890g, varav knivar 500g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:57)

1404 6322  Bestick ca 46 delar, silver. Bruttovikt: ca 2985 g, varav knivar: ca 1400 g

S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:51)

1404 6092  Bestickuppsättning 50 del ca, Nysilver, Modell Vasa. Längd: 15-22 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:21)

1404 6267  Blandteknik 5 st, Vietnam, 1900-tal, Signerade. Yttermått inklusive ram: 46x55cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:43)

1404 5379  Blandteknik Bertil Norén (1889-1934), Sverige. Signerad, 42x57 cm, yttermått inklusive ram: 62x75 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:52)

1404 6039  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 56, komposition, bladets mått: 21x28, yttermått inklusive ram: 31x36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:39)

1404 6052  Blandteknik Verner Molin (1907-1980), Sverige. Mörksuggor. Signerad, daterad -55,29x37, yttermått inklusive ram: 40x49 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:26)

1404 6045  Blandteknik Verner Molin (1907-1980), Sverige. Signerad, daterad 1957, mörksugga, 37x53, yttermått inklusive ram: 57x67 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:06)

1404 6241  Blyinfattade fönster 2 st, 60x50 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:49)

1404 6175  Blyinfattat fönster 40x30 cm

1404 6429  Bojan Orientalisk. Höjd: 21, nutida

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:12)

1404 6279  Bokhylla Tidigt 1900-tal, betsad björk. Bredd: 174. Djup: 28 cm, höjd: 87 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:02)

1404 6311  Bokhylleskåp 1940-tal. Bredd: 148 cm. Djup: 28 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 21:04)

1404 6242  Bordsfotogenlampor ett par. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:42)

1404 6245  Bordslampa Italien. Höjd: 63cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:46)

1404 6080  Bordslampa omkring 1900, Strindbergsmodell, smide / glaskupa. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:08)

1404 5051  Bordslampfötter ett par, mässing. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:51)

1404 6318  Bordslampfötter Ett par, Sölve Carlsson, mässing. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:09)

1404 6098  Bordspingla silver, Danmark. Höjd: 12 cm. Vikt: ca 70 g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:55)

1404 5131  Borste silver, 1907, Familjen von Brauners vapensköld. Längd: 7 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:29)

1404 6296  Brickbord mahogny. Bredd: 84, djup: 54 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:30)

1404 6243  Brosch silver, "Balandanga", Bahia Brasilien. Vikt: ca 35 g. Bredd: 5 cm, höjd: 7 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:31)

1404 6348  Byrå 1800-tal, Alm. Bredd: 109. Djup: 46 cm. Höjd: 95 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:17)

1404 6308  Byrå Gustaviansk stil, Med stenskiva, Intarsia. Bredd: 80 cm. Djup: 44 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:41)

1404 6314  Byrå Intarsia. Bredd: 42 cm. Djup: 30 cm, höjd: 68 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:16)

1404 6151  Byrå Italien. Bredd: 46, djup: 35 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:38)

1404 5369  Byrå med stenskiva. Bredd: 76, djup: 42 cm, höjd: 74 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:39)

1404 6238  Byrå NK. Bredd: 107, djup: 46 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:56)

1404 6090  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 89, djup: 42 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:54)

1404 6213  Cafébord Gjutjärn med stenskiva. Diameter: 60cm, höjd: 70cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:06)

1404 6334  Champagnevisp 14K. Längd: 9cm. Vikt: 5,6g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:20)

1404 5421  Cocktailpinnar 12 st, silver. Längd: 9 cm. Vikt: 40 g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:45)

1404 3424  Dalaskåp 1700-/1800-tal, furu. Bredd: 86 cm. Djup: 57 cm, höjd: 200 cm, nyckel

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:12)

1404 6453  Dokumentskrin omkring 1900, mahogny, 32, djup: 24 cm, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:36)

1404 6456  Draperi omkring 1900, ca 135x280 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:04)

1404 6188  Emaljmålning Stig Sellén (f. 1924), Sverige. Signerad, daterad 84,35x35 cm, oramad

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:08)

1404 5184  Emmafåtöljer Ett par, 1890-tal

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:57)

1404 6230  Etsning ÅKE W HANSSON. Signerad, numrerad 93/100, "dockspelaren". Motivet: 32x24cm, yttermått inklusive ram: 56x42cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:54)

1404 5535  Etsning Conny Berglund. Signerad, numrerad 101/175. Motivet: 7x7cm, yttermått inklusive ram: 19x19cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:56)

1404 6058  Etsning Hermann Talvik (1906-1984), Sverige. Signerad, daterad 1982. Motivet: 44x36, yttermått inklusive ram: 58x49 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:28)

1404 6169  Etsning Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. Signerad, numrerad 19/20, daterad -53. Motivet: 13x14,5, yttermått inklusive ram: 30x32 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:48)

1404 6435  Etsningar 2 st, Lennart Glemme (f. 1927), Sverige. Signerad, Stockholmsmotiv. Motivet: 10x13cm, yttermått inklusive ram: 25x27cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:04)

1404 6161  Fällstol Trädgård

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:52)

1404 6181  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 21/125. Motivet: 49x48, yttermått inklusive ram: 82x75 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:07)

1404 5006  Färgetsning Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 47/65, daterad -83. Oramat löst blad. Längd: 109 cm, djup: 79 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:22)

1404 5003  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 21/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:43)

1404 6003  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 22/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:43)

1404 5004  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 48/100, daterad 1977, Haskel 135. Oramat löst blad. Motivet: ca 130x88 cm. Bladets mått: 140x96,5 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:42)

1404 5466  Färglitografi 4 st, Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Son. Bladets mått: 38x48- 46x55 cm. Signerad, oramad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:02)

1404 6415  Färglitografi Andreas Ribbung (f. 1967), Hus. Signerad, numrerad 134/200. Motivet: 30x40, yttermått inklusive ram: 46x55 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:40)

1404 6189  Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 282/390. Motivet: 34x27, yttermått inklusive ram: 46x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:33)

1404 6283  Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 63/310. Motivet: 32x26, yttermått inklusive ram: 49x42 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:09)

1404 6250  Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 75/260, yttermått inklusive ram: 70x56cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:18)

1404 6282  Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Dans. Signerad, numrerad 74/350. Motivet: 50x39, yttermått inklusive ram: 65x50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:11)

1404 6200  Färglitografi Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numrerad 251/325. Motivet: 51x63, yttermått inklusive ram: 63x83 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:48)

1404 6172  Färglitografi Harald Lyth (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad 8/290, yttermått inklusive ram: 61x42 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:08)

1404 5265  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Kvinnor på strand. Motivet: 63x99, yttermått inklusive ram: 76x111 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:30)

1404 5467  Färglitografi Lasse Wahlberg, 4 st. Signerad, numrerad 200-upplaga, bladets mått: 62x75, oramade lösa blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:05)

1404 6286  Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 265/300. Motivet: 48x39, yttermått inklusive ram: 69x56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:34)

1404 6284  Färglitografi Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, numrerad 162/225. Bladets mått: 43x30, yttermått inklusive ram: 71x50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:57)

1404 5295  Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numrerad 40/350. Motivet: 31x43cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:25)

1404 6186  Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 42/58, daterad 1979. Motivet: 40x30, yttermått inklusive ram: 58x43 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:19)

1404 6198  Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 43/58, daterad 1979, bladets mått: 55x40, yttermått inklusive ram: 58x43 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:26)

1404 6190  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 205/360. Motivet: 33x26, yttermått inklusive ram: 51x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:41)

1404 6102  Färglitografi Roj Friberg (f. 1934), Sverige. "Framtidsvision". Signerad, numrerad 39/350, rym54x75, yttermått inklusive ram: 68x88 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:01)

1404 6185  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 65/460, "Nattbris". Motivet: 30x42, yttermått inklusive ram: 50x60 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:33)

1404 6104  Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm. Signerad, numrerad 228/360, -81,42x55, yttermått inklusive ram: 56x68 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:32)

1404 6194  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 89/150, yttermått inklusive ram: 61x90 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:45)

1404 3481  Färglitografier 2 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 21/100. Motivet: 20x15, yttermått inklusive ram: 33x30 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:30)

1404 5005  Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grenar". Signerad, numrerad 69/75, oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x78 cm. Motivet: 82x58,5 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:53)

1404 6263  Fat + vas + dosa, Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Lagun, Gustavsberg. Delvis silverdekor. Längd: 13-23. Höjd: 5-13 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:47)

1404 6287  Fat 2 st, Sterlingsilver, Borgila, graverade, 1959,1957. Diameter: 14-25. Vikt: ca 750g

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:04)

1404 6422  Fat 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Längd: 13-26cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:25)

1404 6024  Fat Rörstrand. Diameter: 34cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:31)

1404 6110  Fat silver, CG Hallberg, 1915. Längd: 24 cm. Vikt: 210 g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:28)

1404 6424  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Prunus. Längd: 30cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:01)

1404 5149  Fat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, 29x29cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:34)

1404 6323  Fat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 30cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:45)

1404 5485  Fat & kanna 12 delar, Rosenthal. Höjd: 22cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:45)

1404 5525  Fåtölj "Järpen", Niels Gammelgaard, IKEA, Svartlackerad metall

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:20)

1404 6442  Fåtölj "Lips", Nils Gammelgård, IKEA, plast / metallben

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:32)

1404 6150  Fåtölj + fotpall, Gustaviansk stil, rotting

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:34)

1404 6356  Fåtölj 1880-tal, Balusterkarmar, omklädd

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:48)

1404 6384  Fåtölj Blå

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:05)

1404 5529  Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:31)

1404 6088  Fåtöljer 1 par + bord, Rotting. Diameter: 60, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:27)

1404 6162  Fåtöljer ett par

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:56)

1404 5482  Figuriner 3 st, Spanien/Danmark. Höjd: 10-23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:41)

1404 6068  Fisktallrikar 6 st, "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Längd: 26 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:48)

1404 5324  Flaskor 3 st, Antika. Höjd: 15-32 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:33)

1404 6032  Fotografier 4 st, över Stockholm, yttermått inklusive ram: 10x40cm-26x32cm

1404 6223  Fruktassietter 12st + 3st delar, Gefle, Röd rubin. Längd: 18-26cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:16)

1404 6030  Gardiner 2 par. Längd: ca 220 cm, djup: 113 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:59)

1404 6072  Glas 10 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:06)

1404 5036  Glas Orrefors. 8+ 9 st, Höjd: 8-13

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:35)

1404 6096  Glaslådor till kryddhylla, 11 + 12 delar, Orrefors. Längd: 17-22. Bredd: 5-12 ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:22)

1404 5358  Glasservisdelar 21st, Kosta Boda, Chateau. Höjd: 13-20cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:19)

1404 6324  Glasservisdelar 45 delar, Slipade på fot. Höjd: 9-15cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:36)

1404 6331  Glasservisdelar 8 + 3 + 1 delar, Karolina, Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 11-14,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:02)

1404 6460  Golvlampa höjd: 132cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:17)

1404 6095  Göteborgsstolar Ett par

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:23)

1404 6447  Gravyr "Madame Adeleide de France", efter Nattier, Blifford R James. Signerad, mm;35x50, yttermått inklusive ram: 60x74 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:24)

1404 6294  Gravyrer 2 st, Berlin 1795/6, yttermått inklusive ram: 47x60 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:07)

1404 6377  Gravyrer Ett par, Italien, stadsmotiv. Motivet: 41x65, yttermått inklusive ram: 68x90 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:34)

1404 6183  Gungstol

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:10)

1404 6271  Hallmöbel Med spegel. Bredd: 97cm, höjd: 237 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:29)

1404 6449  Hög hatt Bodecker, i låda, med sorgband

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:30)

1404 5084  Högtalare ett par, Carlsson, OA 4 typ 1. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:21)

1404 5521  Horn Längd: 46cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:54)

1404 6009  Hörnskåp mahogny, med vitrin. Bredd: 58 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 179 cm, nyckel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:24)

1404 5475  Hörnvitrinskåp England, Idegran. Höjd: 91 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:23)

1404 6202  Jordglob Med belysning. Höjd: 48cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:37)

1404 5027  Kaffekanna 3 delar, Nysilver, AG Dufva, med skål och gräddkanna. Höjd: 7-23cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:30)

1404 6109  Kaffekanna silver, 1851, Larsson & Co. Höjd: 26 cm, vikt: ca 900 g

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:34)

1404 6371  Kaffekanna med rechaud Jugend, mässing. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:39)

1404 6155  Kalk silver, Tyskland. Barockstil, 1800-tal. Höjd: 40 cm, Vikt: ca 810 g.

S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 21:04)

1404 6299  Kandelaber mässing. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:58)

1404 6452  Kapphängare 5 st, mässing, 2 + 2 + 1 st. Höjd: 13-15, modell äldre

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:40)

1404 6381  Karaff + plunta, 2 delar, bland annat Oscar II. Höjd: 24-25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:12)

1404 6217  Karaff med silverpropp. Höjd: 23 cm. Bruttovikt: 1330 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:52)

1404 5449  Karaffer + jardinierer, 2+ 2 st. Längd: 25-33, höjd: 34 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:28)

1404 6129  Kärl 3 st, Allmoge, trä. Höjd: 17-34 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:38)

1404 5523  Karotter 4 st, Längd: 20-25cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:53)

1404 6225  Kartor 2 st, 1700-tal, yttermått inklusive ram: 33x43 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:29)

1404 6361  Kista omkring 1800. Bredd: 166, djup: 70 cm, höjd: 70 cm

1404 6123  Klädsel Kina, Tidigt 1900-tal, broderad dekor. Längd: 101 cm, djup: 70-147 cm

S�ldes f�r 13.500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:52)

1404 6152  Klaffbord 1800-tal, Avlutad furu. Bredd: 50 + 2x23, djup: 103 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:19)

1404 6023  Kopparstick 2 st, Bland annat, E. Chiewitz, "fiskartorpet", yttermått inklusive ram: 15x44cm-36x42cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:13)

1404 6221  Kopparstick Axel Herman Hägg (1835-1921), Sverige. Signerad, katedral, Verona. Motivet: 57x40, yttermått inklusive ram: 68x54 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:59)

1404 6081  Korgar 4 st, flätade. Längd: 23-92 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:03)

1404 5524  Kräfttallrikar 15st, glas. Diameter: 28cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:04)

1404 6132  Låda Allmoge, Originalmålning, 1700-/1800-tal. Längd: 26, djup: 40 cm, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:04)

1404 5355  Lampbord ett par, glas och mässing. Bredd: 58. Djup: 43 cm, höjd: 63 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:12)

1404 6316  Lampbord Ett par, mässing och glas, Bredd: 60 cm. Djup: 44 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:21)

1404 6280  Lampbord Ett par. Kromunderrede, skivor i plexiglas. Bredd: 41 cm, djup: 45 cm, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:29)

1404 6208  Lampetter med prismor, ett par. Höjd: ca 35 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:55)

1404 6450  Lås 3 st, modell äldre. Längd: 9-11cm, djup: 2 cm, höjd: 6-8 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:32)

1404 6126  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:19)

1404 6419  Ljusstakar 3 st, Anna Kraitz. Höjd: 13cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:53)

1404 5483  Ljusstakar 5 st, Kristall, Kosta. Höjd: 19-28 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:42)

1404 6232  Ljusstakar Ett par, kristall. Höjd: 22,5

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:47)

1404 5409  Ljusstakar silver, ett par, MGAB, 1972 respektive 1971. Höjd: 18 cm. Bruttovikt: 448g

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:07)

1404 6083  Matbord Ek. Diameter: 120. Höjd: 73 cm, + 3 iläggx50 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:04)

1404 6425  Matbord Engelsk modell, NK Nordiska Kompaniet, Etiketterad, med rundade iläggsskivor i eget skåp, diameter: 128 - 184

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 21:13)

1404 6458  Matbord Med iläggsskivor, 3 st, 3x63cm. Bredd: 96 cm. Djup: 95 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:45)

1404 6089  Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar. Diameter: 105, höjd: 74 + 2 iläggx33 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:23)

1404 6212  Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar. Diameter: 114. Höjd: 74 cm, + 6iläggx17-50 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:15)

1404 6423  Matservisdelar 4 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor. Höjd: 13-20cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:38)

1404 6327  Matservisdelar ca 20 delar, Kastehelmi, Glas, blå

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:38)

1404 5092  Matservisdelar Glas, 24+ 24+ 20 delar

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:19)

1404 6246  Matservisdelar Rörstrand, Risa, ca 65 del

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:05)

1404 6033  Matservisdelar Rosenthal, Maria, Björnbär, ca 50 delar

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:56)

1404 5132  Matsked silver, 1805, Noblin, med vapensköld. Längd: 21,5 cm. Vikt: ca 60 g

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:31)

1404 5534  Matta Orientalisk, 107x190cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:53)

1404 5268  Matta Orientalisk, 112x197 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:27)

1404 5533  Matta orientalisk, 123x117cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:14)

1404 5531  Matta Orientalisk, 135x188cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:20)

1404 6159  Matta orientalisk, 160x315 cm

S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:20)

1404 5267  Matta Orientalisk, 170x260 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:26)

1404 5530  Matta Orientalisk, 67x96cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:03)

1404 5532  Matta Orientalisk, 93x150cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:58)

1404 6207  Matta Orientalisk, Sarok, 250x349cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:03)

1404 4038  Miniatyrer 8 st, Signerade. Motivet: 8x6, yttermått inklusive ram: 14x11 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:29)

1404 6029  Mockaskedar 12st, A. G Dufva, Stockholm. Längd: 11 cm, med etui. Vikt: ca 100 g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:31)

1404 5077  Modellskepp 3 st. Höjd: 38-56 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:51)

1404 5076  Modellskepp 4 st. Höjd: 29-39 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:49)

1404 6350  Monterbord Sent 1800-tal. Bredd: 56, djup: 43 cm, höjd: 72 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:21)

1404 6410  Nattljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 12cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:50)

1404 6239  Nattygsbord ett par, NK. Bredd: 55, djup: 42 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:33)

1404 5383  Nattygsbord ett par, Rokokostil. Bredd: 31, djup: 29 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:57)

1404 6018  Nyckelharpa Längd: 94cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:19)

1404 6097  Oljemålning 1700-/1800-tal, Fiolspelande kvinna, ej signerad. Olja på pannå, 36x25, yttermått inklusive ram: 53x41 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:11)

1404 6156  Oljemålning 1800-tal, Oidentifierad konstnär. Religiöst motiv. Ej signerad. Olja på duk, 82x61, yttermått inklusive ram: 93x72 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:33)

1404 4506  Oljemålning Åke Bjurhamn (f. 1945), Sverige. "Fin utsikt över havet". Signerad, daterad -87. Olja på duk, 46x55 cm, oramad

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:16)

1404 6193  Oljemålning Almar Bech (1876-1950), Sverige. Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, 58x65, yttermått inklusive ram: 73x79 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:45)

1404 6328  Oljemålning Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Signerad, måsar. Olja på duk, 45x64cm, yttermått inklusive ram: 64x84cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:01)

1404 6376  Oljemålning David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Kust. Signerad, daterad -32. Olja på duk, 29x37 cm, yttermått inklusive ram: 38x46 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:55)

1404 5373  Oljemålning David Wallin (1876-1957), Sverige. Signerad, daterad 1947, flicka. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 68x79 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:45)

1404 6369  Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Fyrisån Uppsala. Signerad. Olja på duk, 30x41, yttermått inklusive ram: 38x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:30)

1404 6364  Oljemålning Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Dombron Uppsala. Signerad, daterad 2/8 1926. Olja på duk, 31x23, yttermått inklusive ram: 40x32 cm

S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:41)

1404 6084  Oljemålning Gordon Macfie (1919-1971), Hamburgsund, 1953. Signerad. Olja på pannå, 31x48 cm, yttermått inklusive ram: 41x58 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:28)

1404 6071  Oljemålning Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 64x79, yttermått inklusive ram: 68x83 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:08)

1404 6192  Oljemålning Ingegerd Torhamn (1898-1994), Sverige. (tillskriven), ej signerad. Olja på pannå, 61x50 cm, oramad

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:34)

1404 6195  Oljemålning Jan Stenvinkel (1933-1989), Sverige. Signerad, "Fram till lustgårdens närhet", 1987. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x95 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:06)

1404 4084  Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 34x46, yttermått inklusive ram: 50x63 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:10)

1404 6305  Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1700-/1800-tal. Ej signerad. Olja på pannå, 26x17cm, yttermått inklusive ram: 34x26cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:37)

1404 6020  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kopia, kvinnoporträtt, Charlotte Emerentze Emerentia von Raben. Olja på duk, 76x61cm, yttermått inklusive ram: 95x80cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:49)

1404 6015  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kvinnoporträtt. Olja på duk, 77x61cm, yttermått inklusive ram: 95x80cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:54)

1404 6016  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, mansportätt. Olja på duk, 77x62cm, yttermått inklusive ram: 95x80cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:11)

1404 6014  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, mansportätt. Olja på duk, 77x62cm, yttermått inklusive ram: 95x80cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:39)

1404 6019  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, mansporträtt. Olja på duk, 77x62cm, yttermått inklusive ram: 95x80cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:10)

1404 6330  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, tempel. Olja på pannå, 15x14cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:14)

1404 6255  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marin. Monogramsignerad HG. Olja på duk, 23x34cm, yttermått inklusive ram: 44x54cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:34)

1404 6063  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Modell. Ej signerad. Olja på pannå, 58x30, yttermått inklusive ram: 65x36 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:40)

1404 6046  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad IR, Skogsväg. Olja på pannå, 31x38, yttermått inklusive ram: 47x54 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:37)

1404 6257  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, vinterlandskap. Olja på pannå, 32x39cm, yttermått inklusive ram: 40x48cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:46)

1404 6141  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Religiös, ej signerad. Olja på pannå, Motivet: 37x29, yttermått inklusive ram: 54x43 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:44)

1404 6332  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad GP, 1800-tal. Olja på duk, 16x21cm, yttermått inklusive ram: 26x31cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:00)

1404 6265  Oljemålning Olavi Laine (f. 1922), Signerad, hamn. Olja på duk, 52x80cm, yttermått inklusive ram: 67x94cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:44)

1404 4505  Oljemålning Otto Schloss (1884-1950), Sverige. Gatumusikanter. Signerad. Olja på pannå, 57x47, yttermått inklusive ram: 61x50 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:17)

1404 5378  Oljemålning P Kurbatov. Signerad, daterad 45, sjömotiv, 52x64, yttermått inklusive ram: 73x85 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:49)

1404 6297  Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x63 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:12)

1404 6164  Oljemålning Rudolf Gitsler (1873-1906), Sverige. Motiv från Tjockö, Signerad. Olja på duk, 33x58, yttermått inklusive ram: 53x79 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:28)

1404 6427  Oljemålning Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 42x50cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:08)

1404 6099  Oljemålning Sivert Jonsson, "Dialog". Signerad. Olja på duk, 56x68, yttermått inklusive ram: 60x71 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:08)

1404 5515  Oljemålning Stephen Kaye, Manhattan. Signerad. Olja på duk, 121x151, yttermått inklusive ram: 125x155 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:51)

1404 4498  Oljemålning Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på pannå, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm

1404 6335  Örhängen 18k guld, Ett par. Diameter: 3cm, vikt: 4,9g.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:00)

1404 5509  Örhängen Ett par, 18k guld, onyxdroppar. Längd: 4, vikt 3,4g brutto

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:35)

1404 5210  Örhängen & brosch 14K, 3 delar. Längd: 4-6cm, bruttovikt: 10,8g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:25)

1404 5240  Öronlappsfåtölj

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:32)

1404 6231  Pall Arne Jacobsen för Fritz Hansen. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:52)

1404 6140  Paradvärja Magill Bros, New York. Längd: 95 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:48)

1404 6078  Parti bijouterier

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:40)

1404 5512  Parti bijouterier bland annat Silver, Lapis Lazuli & Kalevala

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:29)

1404 5514  Parti formar diverse, Koppar & plåt, 13 del

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:06)

1404 6382  Parti linne dukar och servetter, diverse, modell äldre

1404 6026  Parti nysilver 5 delar. Längd: 14-30cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:34)

1404 5429  Pelarbord 1800-tal, Björk, lackerat. Bredd: 61. Djup: 47 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:51)

1404 6201  Porslin 16 delar, Handmålat, troligen Frankrike, omkring 1900. Diameter: 21-23 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:26)

1404 6142  Prakturna Rörstrand, Majolika. Längd: 47, höjd: 38 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:41)

1404 6345  Ram innermått 30x24 cm, yttermått inklusive ram: 44x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:07)

1404 6256  Ramar 4 st, innermått: ca 6-31x9-44 cm yttermått: ca 16-42x19-56 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:07)

1404 6337  Ring 18k guld, gravyr. Vikt: 4g.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:02)

1404 5510  Ring Björn Weckström, Sterlingsilver, för Lapponia, Vikt: va 9 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:03)

1404 5511  Ringar + halsband + armband, 5 delar, silver, bland annat Thomas Sabo. Vikt: ca 45 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:55)

1404 6387  Rökbord Orientaliskt. Diameter: 60, höjd: 63 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:56)

1404 6216  Rökelsekar brons, Kina. Diameter: 29, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:19)

1404 6347  Salongsbord Karl Johan, mahogny, 2 st iläggsskivor. Diameter: 127. Höjd: 70 cm, ilägg 39-59 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:59)

1404 6101  Saltkar ett par, silver, England. Diameter: 6,5, Vikt: ca 80 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:13)

1404 5474  Sekretär England, Idegran. Bredd: 75, djup: 47 cm, höjd: 98 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:22)

1404 6380  Seltersglas 9 + 4 + 6 st, Festong, olika åldrar. Höjd: 7-8 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:37)

1404 5143  Serveringsvagn Mahogny/glas. Längd: 74. Djup: 41 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:20)

1404 6315  Serveringsvagn Vit, metall. Längd: 66 cm. Djup: 40 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:38)

1404 6233  Servisdelar Mat- och kaffeservis, 32 delar, Vinranka, Gefle

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:21)

1404 5228  Sideboard Kerstin Olby, "Stena line". Olby Design, 1990-talets mitt. Körsbär. Två skjutbara dörrar med bakomliggande hyllplan. Mittendel med fem lådor. Skiva av kalksten. Bredd: 190 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:49)

1404 6022  Siluettavlor 3 st, Johan Leksell (1874-1932), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 17x13-20x27cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:15)

1404 6112  Silver diverse, 5 delar. Höjd: 4-10,300 g brutto

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:20)

1404 5519  Silverkäppar 3 st. Längd: 90-90cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:06)

1404 6100  Skål + ströare. 5 st, silver. Höjd: 2,5-15 cm, Vikt: ca 120 g

1404 6306  Skål Lapis Lazuli, diameter: 15,5, höjd: 5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:58)

1404 6163  Skålar 2 st, Koka Blå + Canaria. Höjd: 16,5-21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:11)

1404 6027  Skålar 4 delar, Nysilver. Diameter: 14-23cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:39)

1404 6312  Skåp Barockstil, o 1800-tal. Bredd: 106 cm. Djup: 60 cm, höjd: 190 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:37)

1404 6440  Skåp Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Bra Bohag, "Karl Anderssons", Teak, Skjutdörrar / skåpdel. Bredd: 135. Djup: 46 cm, höjd: 126 cm, nyckel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:07)

1404 6362  Skåp senbarockstil, 1800-tal, saknar nyckel. Bredd: 107 cm. Djup: 53 cm, höjd: 213 cm

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:55)

1404 6148  Skåpöverdel Allmoge, Järvsö, " KAD 1835". Längd: 125, djup: 32 cm, höjd: 114 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:05)

1404 6451  Skiftnycklar 2 st, modell äldre. Längd: 33-36, bland annat Carl Gustafs Gevärsfaktori

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:39)

1404 6326  Skrin Firma Svenskt Tenn, 1944, Tenn och mässing. Längd: 13 cm. Djup: 8,5 cm. Höjd: 4,5 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:07)

1404 6008  Skrivbord Bambu. Bredd: 92 cm. Djup: 61 cm. Höjd: 76 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:35)

1404 5163  Skrivbord Rokokostil, Asien. Bredd: 130 cm. Djup: 63 cm. Höjd: 101 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:11)

1404 6211  Skrivbyrå 1800-tal, mahogny. Bredd: 95, djup: 47 cm, höjd: 90 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:08)

1404 6418  Skulptur Arabia, Lillemor Mannerheim (1927-1994), Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:50)

1404 6075  Skulptur Bengt Edenfalk (1924-2016), Sverige. Skruf. Konstglas. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:17)

1404 6307  Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 16,5

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:39)

1404 6417  Skulptur Fågel, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg. Längd: 23cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:05)

1404 6107  Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 10 längd: 12 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:24)

1404 5448  Skulptur Kina, Porslin, Kvinna. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:39)

1404 6105  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:56)

1404 6416  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:52)

1404 5206  Skulptur Per Nordahl (f. 1938), Sverige. Hästhuvud, brons. Monogramsignerad PN. Längd: 19 cm. Höjd: 19 cm inkl sockel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:22)

1404 5346  Skulptur Royal Dux, Elefant. Längd: 60, höjd: 45 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:56)

1404 5412  Skulptur Rune Wall, trä, Kvinna. Längd: 20 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:27)

1404 6219  Skulptur silver, Granatäpple. Sterling, Höjd: 10 cm. Vikt: ca 115 g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:53)

1404 5444  Skulptur Sten, Häst. Längd: 35, höjd: 26 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:20)

1404 6139  Skulptur Sten, Religiös. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:16)

1404 5088  Skulptur Upsala-Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Eskimå. Längd: 23, höjd: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:13)

1404 6218  Skulpturer 2 st, Brasilien, Ananas. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:24)

1404 5513  Skulpturer 2 st, Buddha, porslin. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:58)

1404 5030  Skylt Aluminia, "Tuborg 1873-1908". Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:26)

1404 6248  Skyltdocka Modist. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:23)

1404 5208  Slagbord 1800-tal, kompletterat, Ek, med låda. Bredd: 48 + 2x67, djup: 95 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:23)

1404 6457  Snurrfåtölj skinn

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:51)

1404 6443  Snurrpall Sent 1800-tal. Längd: 37 cm, djup: 37 cm, höjd: 46 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:34)

1404 6114  Sockerskrin silver. Längd: 9 cm. Höjd: 9 cm, vikt: ca 230 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:40)

1404 6385  Soffa "Marocko", 1980-tal. Längd: 200

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:08)

1404 6086  Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Visingsö. Längd: 205 cm

1404 5282  Soffa Nyrokoko. Längd: 125

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:46)

1404 5526  Soffbord Glas & trä. Bredd: 110 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:48)

1404 6293  Soppslev + strösockersked + fiskspade. Silver. Längd: 19-40 cm. Vikt: ca 185 g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:27)

1404 6344  Spatserkäpp ca 1840, skuret ben, med senare silverbeslag, Fredrik Oskar Ahlström, Södertälje, 1883. Längd: 83 cm. Bruttovikt: ca 160 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:19)

1404 6276  Spegel + konsolbord, Nyrokoko, mahogny. Höjd: 76 + 172

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:52)

1404 6118  Spegel 1920-tal, 140x62 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:21)

1404 9105  Spegel Empire, mahogny. + inkomplett konsol, Bredd: 81 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 82 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:22)

1404 6329  Spegel Gustaviansk stil, 38x63cm

1404 6136  Spegel Gustaviansk stil, bronserad, 102x40 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:53)

1404 4031  Spegel Nyrokoko, 55x60 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:25)

1404 5517  Spegel Nyrokoko, 60x36 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:24)

1404 5257  Spegel Rokoko, 124x52 cm

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:40)

1404 6117  Spegel rokokostil, sent 1900-tal, 100x44 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:42)

1404 6359  Spegel Sengustaviansk, med gouacher, 105x54 cm

S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:13)

1404 6254  Spegel med konsolbord Gustaviansk stil, 102x50cm, stenskiva. Bredd: 52 cm. Djup: 27 cm. Höjd: 71 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:46)

1404 6205  Speglar 3 st, 32x27cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:14)

1404 6093  Spelbord Jugend, med spelplan & marker. Bredd: 45+ 45, djup: 90 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:32)

1404 5349  Spelbord mahogny. Bredd: 82, djup: 42 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:54)

1404 6143  Staffli trä, ställbar. Bredd: 49 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:22)

1404 6144  Staffli trä. Bredd: 62, ställbar höjd

1404 6301  Stereoskop med bilder ca 30 st. Längd: 26 cm, djup: 18,5 cm, höjd: 8,5 cm. Bilder: 9x18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:52)

1404 6251  Stol

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:15)

1404 6149  Stolar 4 st, Allmoge, furu

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:13)

1404 6210  Stolar 4 st, Chippendale stil.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:03)

1404 6399  Stolar 4 st, mahogny, 1800-tal

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:54)

1404 5190  Stolar 8 st, barockstil

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:06)

1404 6358  Stolar Ett par, 1800-tal, Bemålade, Gotland

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:20)

1404 6421  Stolar Ett par, Sent 1800-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:26)

1404 6113  Stop + ask med lock, silver. Höjd: 3-9, ca 280 g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:17)

1404 6106  Strösockerskål på fot, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1906. Höjd: 25. Vikt: ca 450 g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:58)

1404 6236  Sybord 1800-tal. Bredd: 55, djup: 39 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:40)

1404 6275  Sybord Sent 1800-tal, mahogny. Bredd: 49, djup: 35 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:37)

1404 5335  Taburetter Ett par. Höjd: 47cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:25)

1404 6119  Takarmatur "Planet", By Rydéns, diameter: 66 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:46)

1404 6085  Takarmatur Carl Thore. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:13)

1404 5501  Takarmatur Kare, Reiter & Schönhofen OHG. Med reflektorlampor. Diameter: 58 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:07)

1404 5522  Takarmatur Mässig, glas. Höjd: 56cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:11)

1404 5445  Takarmatur mässing och glas. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:20)

1404 5537  Takarmatur mässing och glas. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:25)

1404 6448  Takarmatur med prismor. Diameter: 40, höjd: 30 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:02)

1404 6125  Takarmatur med prismor. Diameter: 55, höjd: 40 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:11)

1404 6170  Takarmatur med prismor. Höjd: ca 60 cm

1404 4549  Takarmatur Oscariansk stil, prismor, nutida. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:52)

1404 4373  Takarmatur Oscariansk stil, prismor, nutida. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:28)

1404 4374  Takarmatur Oscariansk stil, prismor, nutida. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:28)

1404 6013  Takarmatur Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. PH5. Lameller i metall. Diameter: 50 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:28)

1404 5140  Takarmatur Prismor. Höjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:10)

1404 5443  Takarmatur Putti. Diameter: 40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:19)

1404 5039  Takarmatur Supertube, Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Längd: 160 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:37)

1404 5216  Takarmatur Venetiansk stil. Höjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:31)

1404 5091  Tallrikar 12 st, Tognana, Italy. Diameter: 32 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:17)

1404 6289  Tallrikar 7 + 1 st, 1950-tal, diameter: 24 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:28)

1404 6087  Tamburmajor höjd: 183 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:15)

1404 5081  Tavelram ramens innermått: 31x40, yttermått inklusive ram: 45x53 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:46)

1404 5083  Tavelram ramens innermått: 44x21, yttermått inklusive ram: 59x37 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:45)

1404 5080  Tavelram ramens innermått: 65x52, yttermått inklusive ram: 75x61 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:42)

1404 6441  Te/kaffeskedar 12+ 6 st, silver. Längd: 11-12,5. Vikt: ca 210 g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:46)

1404 6076  Teak 6 delar. Längd: 27-55, diameter: 7-25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:29)

1404 6135  Teckning Oidentifierad konstnär. Signerad, studie, 1924. Motivet: 30x22, yttermått inklusive ram: 51x41 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:27)

1404 6325  Tekanna Royal Copenhagen, Blå Blomst. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:03)

1404 6034  Textil på rulle, lin. Fåglar. House 'n Home, ca 144x640 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:50)

1404 6035  Textilier 3 rullar, GP Baker, "Peony and bloom, Canton", 144x255,143x155,147x318 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:39)

1404 5095  Tillbringare 3+ 1 st Glas. Höjd: 21-29 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:24)

1404 6147  Trädgårdsfåtöljer Ett par, Ormbunke, lättmetall. Bredd: 70 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:11)

1404 6145  Trädgårdssoffa Ormbunke, lättmetall. Längd: 144 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:25)

1404 5047  Väggfotogenlampor ett par, Koppar. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:46)

1404 6077  Väggplatta Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 19x19 cm

1404 5527  Väggrelief Claes Giertta (1926-2007), Sverige. Signerad, 57x55cm, oramad

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:29)

1404 6444  Väggrelief Stig Blomberg (1901-1970), Sverige. Brons, Signerad, Herman Gergman, 22x24 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:59)

1404 6258  Väggrelief Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Stengods, Gustavsberg, motiv av tre figurer, delvis glaserad. Signerad Stig L, ca 38x38,5 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:34)

1404 6249  Väggskulptur Arne Jones (1914-1976), Sverige. "Blossom", aluminium. Ej signerad. 18x12 cm, yttermått inklusive ram: 20x15 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:53)

1404 5134  Väggvitrinskåp Ek. Bredd: 117, djup: 24 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:45)

1404 6103  Vas + Bägare, silver. Höjd: 15-18,5, Vikt: ca 155 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:13)

1404 6461  Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Glaserad stengodslera. Signerad med Studiohanden. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 19:08)

1404 5029  Vas Royal Copenhagen. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:25)

1404 5481  Vas & fat 10st, Reijmyre Glasbruk. Diameter: 18cm. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:39)

1404 6031  Vaser 2 st, Kina. Höjd: 16-30cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:50)

1404 6386  Vitrinskåp Åmell, Grönlaserat. Bredd: 96, djup: 50 cm, höjd: 199 cm, nyckel

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:17)

1404 6247  Vitrinskåp Bemålat. Bredd: 95, djup: 39 cm, höjd: 176 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:57)

1404 6227  Vitrinskåp Ek/valnöt. Bredd: 121 cm. Djup: 41 cm, höjd: 203 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:08)

1404 6288  Vitvinsglas 14 st, Orrefors. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 20:33)

1404 6203  Ytterfoder Ett par. Diameter: 31cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 21 juni 2021 18:52)