1489 6151 Akryl BO DUBERG. Eka på vattnet. Signerad, daterad -77. Akryl på duk, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 43x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)
1489 6039 Akryl Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Människor. Signerad, daterad 1980. Duk, 27x18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)
1489 7388 Akryl Oidentifierad konstnär. Höstlandskap. Signerad. Duk, 49x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:58)
1489 6045 Akryl Oidentifierad konstnär. Komposition i orange, grön och blå. Ej signerad. Akryl på duk, 89x73 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)
1489 5369 Akvarell Dan Leonette (f. 1941), Blomster. Signerad. Akvarell, ca 26x26 cm, yttermått inklusive ram: 48x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:01)
1489 6384 Akvarell John Wierth (1920-2003), Sverige. "I nattljuset". Signerad, akvarell, 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:55)
1489 7270 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:29)
1489 7289 Bägare 2 st, Porslin, Rävar. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:37)
1489 7273 Bajonett längd: 63 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:14)
1489 7419 Bajonetter 2 st. Modell äldre. Längd: 48 - 70
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:57)
1489 7148 Bänk stoppad. Längd: 150. Djup: 70 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:31)
1489 7020 Barnfåtölj med fotpall
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:10)
1489 7304 Bestick nysilver, bland annat Chippendale, ca 150-200 delar, monogram
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:15)
1489 7324 Bestick silver, 42 delar. Längd: 14-21,5, Bruttovikt: 1875 g, varav knivar 765 g
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:30)
1489 7290 Bestick silver, Udda, 10 delar, Vikt: ca 465 g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:54)
1489 7149 Bestickschatull björk. Längd: 50, djup: 34 cm, höjd: 18 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:47)
1489 7106 Blandteknik 2 st, Harry Booström (1917-1996), Sverige. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 22x21-21x17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:08)
1489 7113 Blandteknik 2 st, Rune Hagberg (1924-2015), Sverige. Signerade, Diptyk. Blandteknik, bildmått: 19x14 cm, yttermått inklusive ram: 23x18 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:18)
1489 7099 Blandteknik A Vivian. Signerad. Blandteknik, bildmått: 38x26cm, yttermått inklusive ram: 58x45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:56)
1489 7199 Blandteknik Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), Sverige. Signerad, daterad -77, figurer, 20x12 cm, yttermått inklusive ram: 30x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:57)
1489 7227 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, daterad -60. Bladets mått: 83x43 cm, yttermått inklusive ram: 102x60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:05)
1489 7069 Blandteknik Torsten Föllinger (1922-2010), Sverige. Signerad, daterad 95. Blandteknik, bildmått: 17x14cm, yttermått inklusive ram: 42x32cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:59)
1489 7378 Bokhylla mahogny. Bredd: 165, djup: 30 cm, höjd: 128 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:29)
1489 6416 Bokhylla med sekretärdel, 1930-tal, Intarsia. Bredd: 90, djup: 25 cm, höjd: 130 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:55)
1489 7150 Bokhylla ROOM. Bredd: 83 cm. Djup: 33 cm, höjd: 163 cm + sockel (höjd 8 cm)
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:53)
1489 7307 Bokhylla Teak. Bredd: 80, djup: 36 cm, höjd: 170 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:21)
1489 7259 Bokhylla Teak. Bredd: 80, djup: 40 cm, höjd: 173 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:48)
1489 7143 Bokhyllor 2 st, fråm R. O. O. M. Bredd: 83. Djup: 33 cm. Höjd: 83-133
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:41)
1489 7144 Bokhyllor 2 st, ROOM. Bredd: 83 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 203 cm, + sockel (höjd 8 cm)
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:55)
1489 7272 Bokskåp Björk, 1800-tal, överdel med glasade dörrar. Bredd: 97 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 198 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:59)
1489 7118 Bord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Anna". Bord med tidningshylla, furu, ej märkt. Bredd: 60 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:11)
1489 7164 Bordsfotogenlampa höjd: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:20)
1489 7026 Bordslampa Bergboms, marmor. Höjd: 44cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:05)
1489 7012 Bordslampa Iittala, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:34)
1489 7327 Bordslampa Mässing med glaskupa. Lilux, Stockholm. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:50)
1489 7163 Bordslampfötter Ett par, marmor. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:07)
1489 7035 Bordslampor Ett par. Höjd: 44cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:58)
1489 7383 Bordsur marmor / mässing, Ny-Louis seize. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:33)
1489 7030 Bordsur Seiko, mässing och glas, quartz. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:02)
1489 7339 Bordsur Sent 1800-tal på sockel, Joseph Leja, Stockholm. Längd: 38, höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:28)
1489 7242 Brickbord björk. Bredd: 90 cm, djup: 53 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)
1489 7280 Broderier 1800-tal, diverse
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:05)
1489 7074 Brosch silver, 925, Torun Bülow-Hübe (1927-2004), Sverige. Georg Jensen. Längd: 10cm, vikt: 26,7g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:44)
1489 7411 Buljongkoppar 11 st. Rosenthal. Diameter: 12,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:20)
1489 7410 Buljongkoppar 8 st. Wedgwood + 2 extrafat. Diameter: 13 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:20)
1489 7269 Byrå 1800-tal, Ek. Bredd: 105, djup: 48 cm, höjd: 81 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:19)
1489 7151 Byrå 1940-/50-tal. Bredd: 66. Djup: 30 cm. Höjd: 65 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:06)
1489 6592 Champagneglas 11 st. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:49)
1489 7401 Coasters 5 delar. Diameter: 9, nysilver
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:09)
1489 7021 Dekorelement Asien. Längd: 82cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:14)
1489 7325 Dosa silver, 1932, motiv av man i empirestil. Längd: 8 cm, Vikt: 55 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:43)
1489 6471 Dosor + ljusstake, 4 delar, 1800-tal, mässing. Längd: 11-19. Diameter: 8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:15)
1489 7284 Dosor 6 delar. Längd: 5-14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:21)
1489 7390 Draperi Paisleymönstrat, 159x340 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:12)
1489 6350 Etagehylla Glas. Bredd: 62, djup: 40 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:07)
1489 1014 Etsning Carl Larsson (1853-1919), Sverige. Lisbeth och kalven. Bildmått: 29x22 cm, yttermått inklusive ram: 50x41 cm. Signerad
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:32)
1489 7380 Etsning Gabriel Uggla, PT. Signerad. Bildmått: 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:47)
1489 6465 Etsning Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrerad 7/15. Bildmått: 19x18,5, yttermått inklusive ram: 39x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:54)
1489 6406 Etsningar 12 st. Bladets mått: ca 35x50. Diverse oramade lösa blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:39)
1489 7352 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Fjäril. Signerad. Bladets mått: 16,5x17 cm, yttermått inklusive ram: 38,5x39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:46)
1489 7204 Färgkrita Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Hållö. Signerad. Bildmått: 35x43 cm, yttermått inklusive ram: 51x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:33)
1489 6196 Färgkritor 2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 50 & 50x41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:15)
1489 6080 Färglitografi Bo Larsson (f. 1945), Sverige. "Interiör med burspråk". Signerad, färglitografi, numrerad 204/260. Bildmått: 50x68 cm
1489 6085 Färglitografi Einar Rosén (1910-1998), Sverige. Vinter i bostadsområdet. Signerad, färglitografi, numrerad 54/310. Bildmått: 37x49 cm
1489 7095 Färglitografi Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Signerad, PT. Färglitografi, bildmått: 27x38cm, yttermått inklusive ram: 42x52cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:17)
1489 7063 Färglitografi Hans Ekvall (f. 1918), Sverige. Signerad, numrerad 35/60. Färglitografi, bildmått: 35x18cm, yttermått inklusive ram: 53x35cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:30)
1489 6107 Färglitografi Jan Forsberg (f. 1932), Sverige. Grind vid gård. Signerad, färglitografi, numrerad 64/160. Bildmått: 38x56 cm
1489 6165 Färglitografi Jan Manker (f. 1941), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1984. Numrerad 19/170. Färglitografi, 40x50 cm
1489 6495 Färglitografi Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 261/360. Färglitografi. Bladets mått: 70x60 cm, yttermått inklusive ram: 82x95
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:14)
1489 6032 Färglitografi Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Landsväg mot horisont. Signerad, daterad -69. Numrerad 204/360. Färglitografi, bildmått: 40x50cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)
1489 7142 Färglitografi Lars Huck Hultgren (f. 1931), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 150/280. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 57x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:30)
1489 6019 Färglitografi Lenny Clarhäll (f. 1938), Sverige. Huvud med hatt. Signerad, färglitografi, numrerad 111/260. Bildmått: 41x49 cm
1489 7093 Färglitografi Marc Guyard (f. 1932), Frankrike. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), 1986. Färglitografi, bildmått: 41x33cm, yttermått inklusive ram: 60x48cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:56)
1489 6100 Färglitografi Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Stilleben med blommor. Signerad Kåks, daterad -99. Numrerad 57/1000. Färglitografi, bildmått: 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 64x52 cm
1489 6035 Färglitografi Ove Olson (1903-1975), Sverige. Stadsmotiv. Signerad, daterad -57. Numrerad 144/260. Färglitografi, bildmått: 55x43 cm
1489 7094 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 228/320. Färglitografi, bildmått: 32x41cm, yttermått inklusive ram: 49x57cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:19)
1489 7051 Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 237/275, daterad 1993. Färglitografi. Bladets mått: 50x38cm, yttermått inklusive ram: 70x57cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:48)
1489 6010 Färglitografi Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. ”Barnen vid grinden”. Grafiskt blad. Signerad, färglitografi, numrerad 127/26. Bildmått: 37x54 cm
1489 6054 Färglitografi Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Två målare. Signerad, numrerad 210/360. Färglitografi, bildmått: 31x58 cm, yttermått inklusive ram: 46x64 cm
1489 7048 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 9/1500. Färglitografi, bildmått: 64x48cm, yttermått inklusive ram: 81x63cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:28)
1489 5312 Färglitografi Viola Larsson-Allvar (1918-2004), Sverige. Hängande gren över vatten och näckros. Signerad VioLA, numrerad 192/360. Färglitografi, bildmått: 60x50 cm
1489 7096 Färglitografi Vytautas Kasiulis (1918-1995), Signerad, numrerad 12/210. Färglitografi, bildmått: 21x30cm, yttermått inklusive ram: 35x43cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:31)
1489 6266 Färglitografier 2 st, Lis Kläpp (f. 1953), Sverige. Rävar & Hus. Signerade, 225-upplaga. Färglitografi, bildmått: 22x25 cm, yttermått inklusive ram: 42x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:23)
1489 6267 Färglitografier 2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Stilleben. Signerade, 250-upplaga. Färglitografi, bildmått: 26x38 cm, yttermått inklusive ram: 39x49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:25)
1489 7158 Fat + burk med lock, 10 delar, emalj på koppar, Steinbock, Österrike. Diameter: 6 - 13, höjd: 7 -70-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:58)
1489 7298 Fat + sockersked+ tång. Silver. Vikt: 201g, fat, diameter: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:21)
1489 7033 Fat 3 st, Arabia, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Längd: 25cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:44)
1489 7309 Fat 3 st, Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Lagun, Gustavsberg, stengods, 16x16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:16)
1489 7017 Fat 4 st, Pukeberg. Längd: 5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:49)
1489 7136 Fat på fot, Royal Copenhagen, Musselmalet. Diameter: 21. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:13)
1489 7028 Fat Rörstrand. Längd: 30cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:16)
1489 6397 Fat Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Anemone, Arabia, Finland. Stengods. Diameter: 33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:51)
1489 7139 Fat på fot Erik Höglund (1932-1998), Sverige. "Chribska", -92. Diameter: 25 cm. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:28)
1489 7128 Fåtölj 1940-tal, Plysch
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:31)
1489 7132 Fåtölj 1950/60-tal, Läder/Teak
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:13)
1489 7131 Fåtölj Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Safarimodell
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:15)
1489 7123 Fåtölj Läder
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:19)
1489 7365 Fåtöljer ett par
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:17)
1489 7126 Fåtöljer ett par, Funkis
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:55)
1489 7125 Fåtöljer ett par, velour
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:44)
1489 7382 Figurin Rosenthal, groda. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:01)
1489 7418 Florett längd: 107 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:56)
1489 7347 Fotoramar 4 st, trä & metall, omkring 1900. Höjd: 14-30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:28)
1489 7283 Fotoramar ett par, nysilver, 18x12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:19)
1489 7184 Frimärken hela världen, 2 album
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:22)
1489 6328 Gardiner ett par, 1950-tal. Höjd: ca 190 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:32)
1489 7344 Glas 3 st. Eva Englund (1937-1998), Sverige. "Maja", Orrefors. Handmålad dekor. Höjd: 11-15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:59)
1489 6573 Glasögonfodral silver, Danmark. Längd: 11, vikt: 73 br
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:49)
1489 7412 Glasservisdelar 24 delar, graverad dekor. Höjd: 8 - 14
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:41)
1489 6276 Glasservisdelar 26 delar, 10+ 8+ 8 st. Höjd: 15-20, Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Illusion, Orrefors.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:45)
1489 6590 Glasservisdelar 37 delar, rutmönster. Höjd: 8 - 15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:43)
1489 7315 Glasservisdelar 45 del ca, Helga, snarlika, bland annat 12 st Rödvinsglas. Höjd: 12-18 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:58)
1489 7384 Glöggmuggar 19 st. Stockholms glasbruk, Skansen, munblåsta. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:49)
1489 7152 Golvlampa björk, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Staken". Höjd: 133
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:43)
1489 7153 Golvlampa furu, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Staken". Höjd: 133
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 21:02)
1489 7329 Grafiskt blad Carl Einar Häckner med flera, "Rädda fritidsgårdarnaturné". Bildmått: 54x28 cm, yttermått inklusive ram: 63x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:05)
1489 7180 Grogglas 9 st. Etsad dekor. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:45)
1489 7159 Hallbyrå Intarsian. Bredd: 33, djup: 33 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:03)
1489 7167 Hink koppar. Höjd: 25 cm
1489 7303 Jordglob med belysning. Höjd: 41
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:24)
1489 7120 Kaffe/tegods Versace, 3+ 2+ 1 delar, kopp, diameter: 10 cm, fat, diameter: 16,5 cm, tallrik, diameter: 21 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:53)
1489 7319 Kaffegods Gefle, Amanita, 8 delar + ett extra fat
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:02)
1489 6460 Kaffeskedar 12 st, silver, Franska Liljan. Längd: 10 cm, Vikt: ca 175 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:45)
1489 7089 Kaffeskedar 12st, Mema, 1957, modell: Patricia. Längd: 12st, vikt: 191,6g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:20)
1489 7330 Kägelspel 1950-tal, saknar kula. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:08)
1489 7331 Kandelaber Gusum, mässing. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:28)
1489 7399 Kandelabrar Ett par, nysilver. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:36)
1489 7332 Kandelabrar ett par, överdel silver, fot nysilver, höjd: 34 cm, vikt: nederdelar: ca 800g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:56)
1489 7407 Kannor + cocktailshaker, 3 delar, glas / nysilver. Höjd: 27 ca.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:49)
1489 7404 Kapsylöppnare 2 st. "Ducky", Paris. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:37)
1489 7392 Karmstol 1950-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:35)
1489 7250 Karmstol hopfällbar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:15)
1489 6568 Karott Silver med trähandtag, Heimbürger, Danmark 1931. Diameter: 18,5 längd: 31 cm, vikt: 400 gr ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:38)
1489 6233 Kista Med Relief (Bauermotiv). "1941", Bredd: 121. Djup: 49 cm. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:54)
1489 7254 Kökspall med stege, 1950-tal. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:59)
1489 7119 Konjakskupor 6 st, Orrefors. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:26)
1489 7409 Konstglas 4 delar, bla. Kosta Boda. Höjd: 10 - 14
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:05)
1489 7328 Koppar med fat 2 st, Gefle Lillemor, A Percy, + 1 kopp med spricka. Höjd: 2-6,5 cm
1489 7413 Kristall 4 delar, skålar + fat. Höjd: 4 - 13
1489 7183 Kryddburk porslin med trälock, Arabia. Längd: 14, djup: 9 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:37)
1489 7275 Kuddar 2 st, flamskvävnad. Längd: 38-52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:33)
1489 7172 Kuvertbord med hylla, bemålat, 50x520. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:52)
1489 7402 Kuverttallrikar 10 st. Metall. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:29)
1489 7162 Lampbord ett par. Bredd: 53, djup: 40 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:30)
1489 7299 Lampbord Teak, Folke Ohlsson, Frisco. Bredd: 54, djup: 45 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:30)
1489 7088 Lampskärmar 2 st, Firma Svenskt Tenn, lyra & La plata. Diameter: 24 respektive 30 cm.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:00)
1489 7385 Lanternor 2 st, Elektrifierade. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:51)
1489 6489 Leksaksdjur 4 st, 2 st Steiff (gris & anka), modell äldre. Längd: ca 15-33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:24)
1489 7377 Litografi Ture Sjölander (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad 8 / 50, daterad -66,65x100 cm, yttermått inklusive ram: 84x118 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:56)
1489 6221 Ljuslyktor 16 st, Iittala, diameter: 9, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:01)
1489 7059 Ljusstakar 4 st, mässing. Höjd: 14-25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:37)
1489 5280 Ljusstakar Ett par, empirestil, Höjd: 20 cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:05)
1489 7403 Ljusstakar Ett par, glas, Orrefors. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:29)
1489 7400 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:44)
1489 7364 Ljusstake Metall, nutida. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:25)
1489 7024 Lockurna Bavaria. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:25)
1489 7081 Lockurna Hackefors. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:33)
1489 7308 Malmkrona höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:08)
1489 7251 Mat / kaffeservis 65 del ca, Rörstrand, "Concord"
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:40)
1489 7249 Matbord Superellips, björk, design: Bruno Mathsson / Piet Hein. Bredd: 240. Djup: 120 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 21:01)
1489 7182 Matservis 20 del ca, Arabia
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:29)
1489 7301 Matservisdelar Royal Copenhagen, Bemålad, ca 50 del
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:53)
1489 7305 Matskedar silver, 4 st, Hellsten (E7. Längd: 22,5, vikt: 245 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:52)
1489 6467 Matta Kina, Semiantik, 183x265 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:09)
1489 6547 Matta Orientalisk, 116x160 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:06)
1489 6586 Matta orientalisk, 150x252
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:06)
1489 6435 Matta orientalisk, 171x248 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:53)
1489 7101 Matta Orientalisk, 185x276
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:36)
1489 7102 Matta Orientalisk, 76x143
1489 7391 Matta orientalisk, 97x157 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:10)
1489 6449 Matta orientalisk, Afghan, 135x204 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:32)
1489 6585 Matta orientalisk, Afghan, 172x247
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:10)
1489 6469 Matta orientalisk, Afshar, 126x132 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:13)
1489 6303 Matta orientalisk, Guldafghan, 235x310 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:11)
1489 6476 Matta orientalisk, Khersak, 92x139 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:22)
1489 6370 Matta Orientalisk, Mahal, 206x140 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:32)
1489 6414 Matta orientalisk, Silke, Figural, 106x140 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:45)
1489 7262 Matta Röllakan, 196x292 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:59)
1489 7263 Matta Röllakan, Signerad E, 166x253 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:59)
1489 7178 Mattallrikar 12 st. Arabia. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:58)
1489 7173 Nattygsbord England, mahogny. Bredd: 51, djup: 31 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:50)
1489 7376 Nattygsbord mahogny. Bredd: 59, djup: 27 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:28)
1489 7190 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Hamnen Malmö. Signerad, daterad 1959. Olja på pannå, 35x25 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:14)
1489 7201 Oljemålning Alb Larsson, Strandbild. Signerad. Olja på duk, 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 45x55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:34)
1489 1030 Oljemålning Albert Berg (1825-1884), Sverige. Båtar vid kust. Signerad. Daterad 1858, Olja på duk, 32x45 cm, yttermått inklusive ram: 46x61 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:21)
1489 1021 Oljemålning Alois Arnegger (1879-1963), Österrike. Skogsglänta med fiskande man. Signerad. Olja på duk 100x73 cm, yttermått inklusive ram: 107x82 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:33)
1489 6002 Oljemålning Axel Lind (1907-2011), Sverige. Hus i lövskog. Signerad. Olja på duk, 46x36cm, yttermått inklusive ram: 71x59 cm
1489 7193 Oljemålning Bengt Ossler (1932-1998), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på pannå, 25x55 cm, yttermått inklusive ram: 28x59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:47)
1489 7213 Oljemålning Bo Hultén (f. 1945), Sverige. "Insikt i sig själv". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 30x45 cm, yttermått inklusive ram: 32x47 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:56)
1489 7091 Oljemålning BrittMari Jacobson (1918-1992), Sverige. Signerad. Olja på duk, 32x42cm, yttermått inklusive ram: 56x66cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:48)
1489 7219 Oljemålning Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Fjällandskap. Signerad. Olja på pannå, 48x88 cm, yttermått inklusive ram: 70x108 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:25)
1489 7241 Oljemålning Carl E Johansson, hav. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:52)
1489 6270 Oljemålning Carl Einar Figge Fredriksson (1887-1951), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1944. Olja på duk, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 60x52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:57)
1489 6254 Oljemålning Edlef ter Haar Romeny (1926-2017), Sverige. Komposition, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x71 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:48)
1489 7191 Oljemålning Einar Fagstad, landskap. Signerad, daterad 1980. Olja på pannå, 30x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:50)
1489 7244 Oljemålning Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -54. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 90x75 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:26)
1489 6134 Oljemålning Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Figurer. Signerad. Olja på duk, uppfodrad på pannå, 21x18 cm, yttermått inklusive ram: 23,5x20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:27)
1489 6140 Oljemålning Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Seglats. Signerad. Olja på pannå, 13x23 cm, yttermått inklusive ram: 24x35 cm
1489 6389 Oljemålning Evert, Signerad, Stilleben med frukter. Olja på duk, 64x79 cm, yttermått inklusive ram: 77x93 cm
1489 7067 Oljemålning F Konstantin. Signerad. Olja på pannå, 29x38cm, yttermått inklusive ram: 42x51cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:09)
1489 7220 Oljemålning Greta Ruteby, Kust. Signerad, daterad 1992. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:39)
1489 7224 Oljemålning Greta Ruteby, stilleben, "Vippor". Signerad. Olja på duk, 90x90 cm, yttermått inklusive ram: 93x93 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:04)
1489 6046 Oljemålning Gunnar Nordström (f. 1921), Sverige. "Grön vårvinteris. Halland". Signerad, daterad 1987. Olja på duk, 91x73 cm
1489 6142 Oljemålning Gunnar Nordström (f. 1921), Sverige. Klippor. Signerad. Olja på duk, 91x75 cm, yttermått inklusive ram: 95x100 cm
1489 9167 Oljemålning H Rosendorf, fåraherde. Signerad. Olja på duk, 70x105 cm, yttermått inklusive ram: 136
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:36)
1489 7189 Oljemålning Hans Osswald, Komppsition. Olja på pannå, 30x60 cm, yttermått inklusive ram: 32x63 cm. Signerad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:50)
1489 7310 Oljemålning Johan Jacob Silvén (1851-1924), Sverige. Kustlandskap med hus. Signerad. Olja på duk, 20x52 cm, yttermått inklusive ram: 26x59
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:20)
1489 7195 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Blommor. Signerad. Olja på pannå, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 41x58 cm
1489 7372 Oljemålning John Malm. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 10x10 cm, yttermått inklusive ram: 14x14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:01)
1489 5103 Oljemålning John Phillip. R. A. Highland Courtship, tillskriven. Olja på pannå, 19x16 cm, yttermått inklusive ram: 39x36 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:11)
1489 7137 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Venedig, signerad. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:50)
1489 7092 Oljemålning Mats Nörle (f. 1946), Sverige. Signerad, björkar. Olja på pannå, 22x16cm, yttermått inklusive ram: 31x25cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:48)
1489 7356 Oljemålning Nils Bäcklin (1913-1989), Sverige. Landskap. Signerad, 28x34 cm, yttermått inklusive ram: 39x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:18)
1489 6252 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Fiskare med båtar på stranden. Signerad. Olja på duk på pannå, 36x19 cm, yttermått inklusive ram: 46x30
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:43)
1489 7236 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 62x71 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:56)
1489 7221 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Vårens andedräkt". Olja på duk, 137x91 cm, yttermått inklusive ram: 142x96 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:55)
1489 6168 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Monogramsignerad UL, daterad -02. Olja på duk, 46x38 cm
1489 7141 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Modell. Signerad, daterad -92. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x57 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:32)
1489 7240 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogram EA, komposition, yttermått inklusive ram: 126x99 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:48)
1489 7261 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad C S, -82, kustmotiv. Olja på duk, 37x51 cm, yttermått inklusive ram: 58x71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:22)
1489 7375 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, insjölandskap. Olja på duk, 50x30 cm, yttermått inklusive ram: 64x46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:15)
1489 6528 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Lindgren, 1914, vinterlandskap. Olja på duk, 17x43 cm, yttermått inklusive ram: 2954
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:12)
1489 6194 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Nelisson, "Blles", Stilleben med skaldjur & Champagne. Olja på duk, 77x98 cm, yttermått inklusive ram: 95x114 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:57)
1489 6193 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Nelisson, Stilleben med frukt & Champagne. Olja på duk, 77x98 cm, yttermått inklusive ram: 95x114 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:52)
1489 7237 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Strand, Musiker. Olja på pannå, 69x44 cm, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:29)
1489 7294 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1800-tal. Olja på duk, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:38)
1489 7225 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 78x53 cm, yttermått inklusive ram: 95x70 cm
1489 7207 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1950, skogsparti. Olja på pannå, 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:43)
1489 7019 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 90. Olja på duk, 51x39cm, yttermått inklusive ram: 68x56cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:48)
1489 6522 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Highland cattle, 1900-tal. Olja på duk, 75x49 cm, yttermått inklusive ram: 92x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:54)
1489 6390 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, kust. Olja på duk, 39x78 cm, yttermått inklusive ram: 55x95 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:04)
1489 7234 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, öga. Olja på duk, 63x54 cm, yttermått inklusive ram: 66x57 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:34)
1489 7223 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 100x90 cm, yttermått inklusive ram: 114x104 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:31)
1489 7053 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 30x38cm, yttermått inklusive ram: 48x59cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:01)
1489 7248 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Träd, ej signerad. Olja på pannå, 21x30 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:07)
1489 7186 Oljemålning Oscar Keen (1867-1949), Sverige. Interiör. Signerad, daterad 1919. Olja på pannå, 24x32 cm, yttermått inklusive ram: 38x47 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:40)
1489 6526 Oljemålning Otto Tigerhielm, "Svartlögafjärden". Signerad. Olja på duk, 34x56 cm, yttermått inklusive ram: 63x84 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:04)
1489 6220 Oljemålning Sven Lignell (f. 1927), Sverige. "Landskap från Brålanda". Signerad. Olja på pannå, 62x81 cm, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:39)
1489 7197 Oljemålning Vasilije Jordan (1934-2019), Kroatien. Palett, Signerad. Olja på duk, 20x20 cm, yttermått inklusive ram: 26x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:16)
1489 7243 Oljemålning Yngve Sebastian (1921-2003), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 51x58 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:14)
1489 7138 Oljemålningar 2 st, Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Signerade. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 26x24 - 47x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:31)
1489 7217 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade BA, pannå, yttermått inklusive ram: 33x24 - 29x36 cm
1489 7231 Oljemålningar 2 st, Ragnar Lindquist (1906-1986), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, yttermått inklusive ram: 83x76 - 79x90 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:11)
1489 7367 Oljemålningar ett par. Signerade, Tanzania. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 61x59-61x61 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:41)
1489 7127 Öronlappsfåtöljer ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:19)
1489 7177 Paraplyställ metall. Höjd: 49 cm
1489 7306 Parti bestick silver, udda, 9 delar. Längd: 11 - 21, vikt: 370 g: ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:34)
1489 7351 Parti grafik 1700-1900-tal, oramade lösa blad, bland annat Stockholms Slott
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:22)
1489 7160 Pelarbord 1800-tal, bemålat, diameter: 47, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:53)
1489 7370 Pelarbord 1890-tal, bemålat. Diameter: 46, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:56)
1489 7291 Pipställ med pipor, bland annat silver. Längd: 36 cm. Djup: 36 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:37)
1489 7194 Ramar 2 st. Innermått 34x29 + 38x46 cm
1489 7076 Ring silver, 925, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1979, storlek: 16½. Vikt: 8,7g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:47)
1489 7077 Ring silver, 925, Torun Bülow-Hübe (1927-2004), Sverige. Georg Jensen, med bergkristall, storlek: 17. Vikt: 16,8g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:13)
1489 7129 Salongsbord Ek, 1920-tal. Bredd: 116, djup: 73 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:48)
1489 7333 Såsskål Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1830. Silver, invändigt förgylld. Diameter: 18 cm. Höjd: 10 cm. Vikt: 565g
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:10)
1489 7279 Sejdel Glas med silvermontering. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:51)
1489 7271 Sekretär Sengustaviansk, mahogny. Bredd: 104, djup: 52 cm, höjd: 110 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:25)
1489 6351 Serveringsvagn England. Längd: 85 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:11)
1489 6278 Serveringsvagn mahogny, med lös bricka. Längd: 83 cm
1489 7346 Servisdelar 10 delar, Gefle, Mullbär
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:41)
1489 7169 Servisdelar 5 delar, "Tuna", Rörstrand + 25 delar, Ironstone
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:05)
1489 7286 Servisdelar 62 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:51)
1489 7335 Shaker 2st Nysilver. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:29)
1489 6401 Sideboard Ek, 1930-tal. Längd: 126. Djup: 53 cm, höjd: 116 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:21)
1489 7235 Sideboard mahogny. Längd: 162, djup: 54 cm, höjd: 93 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:05)
1489 7124 Sideboard Teak. Längd: 150, djup: 42 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:40)
1489 7358 Sigillstämpel Kina, sten. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:51)
1489 6564 Skål + 1 par saltkar, nysilver och glas. Höjd: 3-10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:28)
1489 7334 Skål + såsslev, diameter: 14. Höjd: 7, längd: 20 cm, vikt: 215ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:23)
1489 7406 Skål + vas, Wedgwood. Diameter: 20, höjd: 10 + cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:16)
1489 5327 Skål Kina, blåvit, diameter, 14, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:11)
1489 7282 Skål Kina. Diameter: 23, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:43)
1489 6473 Skål Lars Sestenick, Steninge Slott, 2003, diameter: 38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:20)
1489 7034 Skål Orrefors, glas. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:05)
1489 7313 Skål på fot Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Artist Collection, Kosta Boda. Diameter: 18, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:02)
1489 7416 Skålar 2 st, Glaserat lergods. Diameter: 22-23 cm
1489 7369 Skålar 2 st, Kina. Diameter: 10,5-12 cm
1489 7321 Skänk Bemålad. Bredd: 104. Djup: 43 cm, höjd: 96 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)
1489 7174 Skåp omkring 1900, bemålat. Bredd: 60, djup: 34 cm, höjd: 164 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:49)
1489 7105 Skedar silver, Rosenholm, Jacob Ängman, 10+ 12 delar. Längd: 11-18 cm, Vikt: ca 560 g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:39)
1489 7115 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 5,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:50)
1489 6274 Skulptur Bisonoxe, Upsala-Ekeby, Göran Andersson. Längd: 30. Höjd: 24 cm, Stengods
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:52)
1489 6455 Skulptur Buddha, trä. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:44)
1489 7336 Skulptur Flygplan, mässing, snurrbara. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:51)
1489 6373 Skulptur Lergods, Anders Jansson. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:42)
1489 7387 Skulptur Lladro, barn. Höjd: 34 cm
1489 7046 Skulptur Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. I form av flaska, glas. Signerad. Höjd: 35cm
1489 7257 Skulptur Yayoi Kusama (f. 1929), Japan. "Pumpkin". Objekt, multipel, gjuten resin. Originaletui. Höjd: 10,5 cm. Utgiven av Benesse Holding Inc, Naoshima, Japan
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:45)
1489 6593 Skulpturer 2 st, Lladro. Höjd: 25-30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:15)
1489 6589 Skulpturer 62 st, Delft, Hus i Amsterdam, för KLM & BOLS. Höjd: 8-11 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:28)
1489 7389 Soffa + 1 par fåtöljer, sengustaviansk stil. Längd: 168
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:05)
1489 7322 Soffbord Bemålat. Bredd: 135, djup: 90 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:04)
1489 7140 Soffbord Willy Rizzo, laminat / plåt, 1970-tal. Bredd: 128. Djup: 30 cm. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:40)
1489 7006 Solur diameter: 26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:24)
1489 7044 Spegel 147x56cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:32)
1489 7373 Spegel 1950-tal, 109x46 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:23)
1489 7265 Spegel Empire, 97x46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:01)
1489 7374 Spegel Förgylld ram, 60x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:42)
1489 7256 Spegel Fornnordisk stil, 75x62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:01)
1489 7295 Spegel nutida, 85x45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:41)
1489 7266 Spegel Oval, mahogny, 90x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:46)
1489 7264 Spegel Senempire, 118x52 cm
1489 6582 Spelbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 90, djup: 2x45 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:03)
1489 7316 Starkvinsglas 13 st. Höjd: 11,5
1489 7130 Stolar 3 st, Charles och Ray Eames, "Eames Plastic Chair", Vitra. Sits i tygklädd polypropylen, underrede i kromat stål
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:55)
1489 7058 Stolar 4 st, Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:08)
1489 6424 Stolar 8 st, Engelsk stil
1489 7043 Stolar Ett par
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:28)
1489 2064 Stolar Ett par, Åry, design: Hans Olsen, Sweden. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:15)
1489 7267 Stolar ett par, Göteborgsmodell, mahogny
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:16)
1489 7156 Stolar Ett par, Josef Hoffman, Wittman, med intyg, 1980-tal
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:40)
1489 7041 Stolar Ett par, rokokostil
1489 7252 Stop med lock 2 st, Höganäs, " Skiphult 1881 & 1886". Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:38)
1489 7253 Syltkrukor 2 st, Höganäs. Höjd: 24-27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:39)
1489 7154 Taburetter Ett par. Längd: 35, djup: 30 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:39)
1489 7200 Takarmatur 1960-tal, Teak / mässing, kupor av glas. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:51)
1489 7341 Takarmatur fd grammofontratt, bemålad plåt. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:34)
1489 7342 Takarmatur fd grammofontratt, bemålad plåt. Höjd: 50 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:22)
1489 7343 Takarmatur fd grammofontratt, bemålad plåt. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:49)
1489 7320 Takarmatur glas, 20-tal. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:53)
1489 7146 Takarmatur Josef Frank (1885-1967), Österrike. No 2479, Firma Svenskt Tenn, 3-ljusarmar, mässing. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:09)
1489 7003 Takarmatur med prismor. Höjd: ca 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:12)
1489 6358 Takarmatur Prismor. Diameter: 32 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:16)
1489 7005 Takarmaturer 4 st, Zero, Thomas Sandell (f. 1959), Sverige. A-Lampan, glas, metall. Höjd: 25ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:48)
1489 6456 Tallrikar + kaffekoppar, 12 + 12 + 8 st, st, Rosenthal, diameter: 21,5-25,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:39)
1489 7414 Tallrikar 10 st, Villeroy & Boch. Diameter: 26,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:20)
1489 7049 Tallrikar 6 st, Piero Fornasetti (1913-1988), Italien. Nagg. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:03)
1489 7015 Tavla Oidentifierad konstnär. 31x39cm, yttermått inklusive ram: 39x49cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:16)
1489 6403 Teckning Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), Sverige. 31x16 cm, yttermått inklusive ram: 33x18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:04)
1489 7281 Tekanna Kina. Höjd: 10,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:22)
1489 7016 Tekoppar med fat 7st, Spisa Ribb, Gustavsberg. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:15)
1489 7179 Terrin med lock + kanna, Mullbär, Gefle. Höjd: 15 - 18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:03)
1489 7032 Trädgårdslampor Ett par + fotogenlampa, mässing. Höjd: 33-40cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)
1489 7340 Trädgårdsstolar Ett par, USA, Metall, 1940-tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:59)
1489 7397 Trädgårdsurnor ett par, metall, grönpatinerade. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:15)
1489 4014 Träsnitt 8 st, Carl Meurling, Sprithistoria, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:02)
1489 7109 Träsnitt Petter Zennström (f. 1945), Sverige. Signerad, daterad 87. Bildmått: 16x14 cm, yttermått inklusive ram: 23x19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:15)
1489 7355 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad pt, daterad 1971. Bildmått: 23x40 cm, yttermått inklusive ram: 33,5x50,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:44)
1489 7108 Träsnitt Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. Signerad, numrerad 4/10, daterad 51. Bildmått: 7x10 cm, yttermått inklusive ram: 30x26 cm
1489 7013 Tulpanvas Kina. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:47)
1489 7302 Väggarmatur Ateljé Lyktan. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:32)
1489 7361 Väggpanel Nyrokoko, med spegel & oljemålning, 173x106 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:23)
1489 7116 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986, delvis glaserad och målad vit stengodslera, 22,5x22,5 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:55)
1489 6273 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Skepp ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986, delvis glaserad och målad vit stengodslera, 22,5x22,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:38)
1489 7260 Väggur 1800-tal, 61x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:34)
1489 7031 Väggur höjd: 60cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:57)
1489 7337 Värmefat 1800-tal, Kanton, Kina, nagg. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:43)
1489 7408 Vas + fat, Argenta, Gustavsberg. Höjd: 2 - 8
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:45)
1489 7166 Vas + gallerskål, porslin, Herend. Höjd: 15 - 13
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:03)
1489 7350 Vas + skålfat, 2 delar, Kina, 1600-/1700-tal, diameter: 21. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:57)
1489 7027 Vas höjd: 34cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:25)
1489 7349 Vas Jugendstil, glas. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:36)
1489 7134 Vas Kina, Porslin, tillverkningsskador. Höjd: 30,5
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:32)
1489 7045 Vas Kina. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:54)
1489 5368 Vas Konstglas, överfångsglas. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:09)
1489 7417 Vas Persisk, Keramik. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:34)
1489 7114 Vas Pia Törnell, Rörstrand, 1997. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:38)
1489 5321 Vaser + lockurna, 3 delar, Imaridekor. Höjd: 11-20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:02)
1489 7038 Vaser 2 st, Josef Scott, glas. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:58)
1489 7039 Vaser 4 st, Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 4-12cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:08)
1489 4017 Vinprovarglas 9 st, 1934-5. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:07)
1489 7311 Vitrinskåp Engelsk stil. Bredd: 52 cm, höjd: 195 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:28)
1489 6437 Vitrinskåp England. Bredd: 98. Djup: 43 cm, höjd: 195 cm
1489 7268 Vitrinskåp mahogny. Bredd: 87, djup: 35 cm, höjd: 150 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:32)
1489 7165 Ytterfoder 2 st. Höjd: 15 ca.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:15)
1489 7079 Ytterfoder 3 st, Empire, Liljekonvalj. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:29)
1489 7080 Ytterfoder 3 st, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Oktavius, Gustavsberg. Diameter: 29cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:57)
1489 7362 Ytterfoder 5 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 9,5-15,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:41)
1489 7078 Ytterfoder Ett par, Empire, Liljekonvalj. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:01)
1489 6504 Ytterfoder ett par, Porslin. Höjd: 31, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:09)
1489 6452 Ytterfoder Slottsboden, "De Kungliga Slotten". Höjd: 18, diameter: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:35)