Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 12 september 2022 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1489 6151  Akryl BO DUBERG. Eka på vattnet. Signerad, daterad -77. Akryl på duk, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 43x32 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)

1489 6039  Akryl Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Människor. Signerad, daterad 1980. Duk, 27x18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)

1489 7388  Akryl Oidentifierad konstnär. Höstlandskap. Signerad. Duk, 49x60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:58)

1489 6045  Akryl Oidentifierad konstnär. Komposition i orange, grön och blå. Ej signerad. Akryl på duk, 89x73 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)

1489 5369  Akvarell Dan Leonette (f. 1941), Blomster. Signerad. Akvarell, ca 26x26 cm, yttermått inklusive ram: 48x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:01)

1489 6384  Akvarell John Wierth (1920-2003), Sverige. "I nattljuset". Signerad, akvarell, 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 52x67 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:55)

1489 7270  Ampel Karl Johanstil. Diameter: 47 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:29)

1489 7289  Bägare 2 st, Porslin, Rävar. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:37)

1489 7273  Bajonett längd: 63 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:14)

1489 7419  Bajonetter 2 st. Modell äldre. Längd: 48 - 70

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:57)

1489 7148  Bänk stoppad. Längd: 150. Djup: 70 cm, höjd: 40 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:31)

1489 7020  Barnfåtölj med fotpall

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:10)

1489 7304  Bestick nysilver, bland annat Chippendale, ca 150-200 delar, monogram

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:15)

1489 7324  Bestick silver, 42 delar. Längd: 14-21,5, Bruttovikt: 1875 g, varav knivar 765 g

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:30)

1489 7290  Bestick silver, Udda, 10 delar, Vikt: ca 465 g

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:54)

1489 7149  Bestickschatull björk. Längd: 50, djup: 34 cm, höjd: 18 cm, nyckel

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:47)

1489 7106  Blandteknik 2 st, Harry Booström (1917-1996), Sverige. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 22x21-21x17 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:08)

1489 7113  Blandteknik 2 st, Rune Hagberg (1924-2015), Sverige. Signerade, Diptyk. Blandteknik, bildmått: 19x14 cm, yttermått inklusive ram: 23x18 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:18)

1489 7099  Blandteknik A Vivian. Signerad. Blandteknik, bildmått: 38x26cm, yttermått inklusive ram: 58x45cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:56)

1489 7199  Blandteknik Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), Sverige. Signerad, daterad -77, figurer, 20x12 cm, yttermått inklusive ram: 30x22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:57)

1489 7227  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, daterad -60. Bladets mått: 83x43 cm, yttermått inklusive ram: 102x60 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:05)

1489 7069  Blandteknik Torsten Föllinger (1922-2010), Sverige. Signerad, daterad 95. Blandteknik, bildmått: 17x14cm, yttermått inklusive ram: 42x32cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:59)

1489 7378  Bokhylla mahogny. Bredd: 165, djup: 30 cm, höjd: 128 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:29)

1489 6416  Bokhylla med sekretärdel, 1930-tal, Intarsia. Bredd: 90, djup: 25 cm, höjd: 130 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:55)

1489 7150  Bokhylla ROOM. Bredd: 83 cm. Djup: 33 cm, höjd: 163 cm + sockel (höjd 8 cm)

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:53)

1489 7307  Bokhylla Teak. Bredd: 80, djup: 36 cm, höjd: 170 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:21)

1489 7259  Bokhylla Teak. Bredd: 80, djup: 40 cm, höjd: 173 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:48)

1489 7143  Bokhyllor 2 st, fråm R. O. O. M. Bredd: 83. Djup: 33 cm. Höjd: 83-133

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:41)

1489 7144  Bokhyllor 2 st, ROOM. Bredd: 83 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 203 cm, + sockel (höjd 8 cm)

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:55)

1489 7272  Bokskåp Björk, 1800-tal, överdel med glasade dörrar. Bredd: 97 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 198 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:59)

1489 7118  Bord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Anna". Bord med tidningshylla, furu, ej märkt. Bredd: 60 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:11)

1489 7164  Bordsfotogenlampa höjd: 40 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:20)

1489 7026  Bordslampa Bergboms, marmor. Höjd: 44cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:05)

1489 7012  Bordslampa Iittala, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Längd: 20 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:34)

1489 7327  Bordslampa Mässing med glaskupa. Lilux, Stockholm. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:50)

1489 7163  Bordslampfötter Ett par, marmor. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:07)

1489 7035  Bordslampor Ett par. Höjd: 44cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:58)

1489 7383  Bordsur marmor / mässing, Ny-Louis seize. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:33)

1489 7030  Bordsur Seiko, mässing och glas, quartz. Höjd: 28cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:02)

1489 7339  Bordsur Sent 1800-tal på sockel, Joseph Leja, Stockholm. Längd: 38, höjd: 38 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:28)

1489 7242  Brickbord björk. Bredd: 90 cm, djup: 53 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)

1489 7280  Broderier 1800-tal, diverse

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:05)

1489 7074  Brosch silver, 925, Torun Bülow-Hübe (1927-2004), Sverige. Georg Jensen. Längd: 10cm, vikt: 26,7g

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:44)

1489 7411  Buljongkoppar 11 st. Rosenthal. Diameter: 12,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:20)

1489 7410  Buljongkoppar 8 st. Wedgwood + 2 extrafat. Diameter: 13 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:20)

1489 7269  Byrå 1800-tal, Ek. Bredd: 105, djup: 48 cm, höjd: 81 cm, nyckel

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:19)

1489 7151  Byrå 1940-/50-tal. Bredd: 66. Djup: 30 cm. Höjd: 65 cm, nyckel

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:06)

1489 6592  Champagneglas 11 st. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:49)

1489 7401  Coasters 5 delar. Diameter: 9, nysilver

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:09)

1489 7021  Dekorelement Asien. Längd: 82cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:14)

1489 7325  Dosa silver, 1932, motiv av man i empirestil. Längd: 8 cm, Vikt: 55 g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:43)

1489 6471  Dosor + ljusstake, 4 delar, 1800-tal, mässing. Längd: 11-19. Diameter: 8 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:15)

1489 7284  Dosor 6 delar. Längd: 5-14 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:21)

1489 7390  Draperi Paisleymönstrat, 159x340 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:12)

1489 6350  Etagehylla Glas. Bredd: 62, djup: 40 cm, höjd: 81 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:07)

1489 1014  Etsning Carl Larsson (1853-1919), Sverige. Lisbeth och kalven. Bildmått: 29x22 cm, yttermått inklusive ram: 50x41 cm. Signerad

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:32)

1489 7380  Etsning Gabriel Uggla, PT. Signerad. Bildmått: 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:47)

1489 6465  Etsning Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrerad 7/15. Bildmått: 19x18,5, yttermått inklusive ram: 39x36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:54)

1489 6406  Etsningar 12 st. Bladets mått: ca 35x50. Diverse oramade lösa blad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:39)

1489 7352  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Fjäril. Signerad. Bladets mått: 16,5x17 cm, yttermått inklusive ram: 38,5x39 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:46)

1489 7204  Färgkrita Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Hållö. Signerad. Bildmått: 35x43 cm, yttermått inklusive ram: 51x58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:33)

1489 6196  Färgkritor 2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 50 & 50x41 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:15)

1489 6080  Färglitografi Bo Larsson (f. 1945), Sverige. "Interiör med burspråk". Signerad, färglitografi, numrerad 204/260. Bildmått: 50x68 cm

1489 6085  Färglitografi Einar Rosén (1910-1998), Sverige. Vinter i bostadsområdet. Signerad, färglitografi, numrerad 54/310. Bildmått: 37x49 cm

1489 7095  Färglitografi Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Signerad, PT. Färglitografi, bildmått: 27x38cm, yttermått inklusive ram: 42x52cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:17)

1489 7063  Färglitografi Hans Ekvall (f. 1918), Sverige. Signerad, numrerad 35/60. Färglitografi, bildmått: 35x18cm, yttermått inklusive ram: 53x35cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:30)

1489 6107  Färglitografi Jan Forsberg (f. 1932), Sverige. Grind vid gård. Signerad, färglitografi, numrerad 64/160. Bildmått: 38x56 cm

1489 6165  Färglitografi Jan Manker (f. 1941), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1984. Numrerad 19/170. Färglitografi, 40x50 cm

1489 6495  Färglitografi Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 261/360. Färglitografi. Bladets mått: 70x60 cm, yttermått inklusive ram: 82x95

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:14)

1489 6032  Färglitografi Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Landsväg mot horisont. Signerad, daterad -69. Numrerad 204/360. Färglitografi, bildmått: 40x50cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)

1489 7142  Färglitografi Lars Huck Hultgren (f. 1931), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 150/280. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 57x46 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:30)

1489 6019  Färglitografi Lenny Clarhäll (f. 1938), Sverige. Huvud med hatt. Signerad, färglitografi, numrerad 111/260. Bildmått: 41x49 cm

1489 7093  Färglitografi Marc Guyard (f. 1932), Frankrike. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), 1986. Färglitografi, bildmått: 41x33cm, yttermått inklusive ram: 60x48cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:56)

1489 6100  Färglitografi Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Stilleben med blommor. Signerad Kåks, daterad -99. Numrerad 57/1000. Färglitografi, bildmått: 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 64x52 cm

1489 6035  Färglitografi Ove Olson (1903-1975), Sverige. Stadsmotiv. Signerad, daterad -57. Numrerad 144/260. Färglitografi, bildmått: 55x43 cm

1489 7094  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 228/320. Färglitografi, bildmått: 32x41cm, yttermått inklusive ram: 49x57cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:19)

1489 7051  Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 237/275, daterad 1993. Färglitografi. Bladets mått: 50x38cm, yttermått inklusive ram: 70x57cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:48)

1489 6010  Färglitografi Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. ”Barnen vid grinden”. Grafiskt blad. Signerad, färglitografi, numrerad 127/26. Bildmått: 37x54 cm

1489 6054  Färglitografi Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Två målare. Signerad, numrerad 210/360. Färglitografi, bildmått: 31x58 cm, yttermått inklusive ram: 46x64 cm

1489 7048  Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 9/1500. Färglitografi, bildmått: 64x48cm, yttermått inklusive ram: 81x63cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:28)

1489 5312  Färglitografi Viola Larsson-Allvar (1918-2004), Sverige. Hängande gren över vatten och näckros. Signerad VioLA, numrerad 192/360. Färglitografi, bildmått: 60x50 cm

1489 7096  Färglitografi Vytautas Kasiulis (1918-1995), Signerad, numrerad 12/210. Färglitografi, bildmått: 21x30cm, yttermått inklusive ram: 35x43cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:31)

1489 6266  Färglitografier 2 st, Lis Kläpp (f. 1953), Sverige. Rävar & Hus. Signerade, 225-upplaga. Färglitografi, bildmått: 22x25 cm, yttermått inklusive ram: 42x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:23)

1489 6267  Färglitografier 2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Stilleben. Signerade, 250-upplaga. Färglitografi, bildmått: 26x38 cm, yttermått inklusive ram: 39x49 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:25)

1489 7158  Fat + burk med lock, 10 delar, emalj på koppar, Steinbock, Österrike. Diameter: 6 - 13, höjd: 7 -70-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:58)

1489 7298  Fat + sockersked+ tång. Silver. Vikt: 201g, fat, diameter: 18 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:21)

1489 7033  Fat 3 st, Arabia, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Längd: 25cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:44)

1489 7309  Fat 3 st, Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Lagun, Gustavsberg, stengods, 16x16 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:16)

1489 7017  Fat 4 st, Pukeberg. Längd: 5cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:49)

1489 7136  Fat på fot, Royal Copenhagen, Musselmalet. Diameter: 21. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:13)

1489 7028  Fat Rörstrand. Längd: 30cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:16)

1489 6397  Fat Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Anemone, Arabia, Finland. Stengods. Diameter: 33 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:51)

1489 7139  Fat på fot Erik Höglund (1932-1998), Sverige. "Chribska", -92. Diameter: 25 cm. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:28)

1489 7128  Fåtölj 1940-tal, Plysch

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:31)

1489 7132  Fåtölj 1950/60-tal, Läder/Teak

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:13)

1489 7131  Fåtölj Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Safarimodell

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:15)

1489 7123  Fåtölj Läder

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:19)

1489 7365  Fåtöljer ett par

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:17)

1489 7126  Fåtöljer ett par, Funkis

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:55)

1489 7125  Fåtöljer ett par, velour

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:44)

1489 7382  Figurin Rosenthal, groda. Höjd: 5 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:01)

1489 7418  Florett längd: 107 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:56)

1489 7347  Fotoramar 4 st, trä & metall, omkring 1900. Höjd: 14-30 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:28)

1489 7283  Fotoramar ett par, nysilver, 18x12 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:19)

1489 7184  Frimärken hela världen, 2 album

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:22)

1489 6328  Gardiner ett par, 1950-tal. Höjd: ca 190 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:32)

1489 7344  Glas 3 st. Eva Englund (1937-1998), Sverige. "Maja", Orrefors. Handmålad dekor. Höjd: 11-15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:59)

1489 6573  Glasögonfodral silver, Danmark. Längd: 11, vikt: 73 br

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:49)

1489 7412  Glasservisdelar 24 delar, graverad dekor. Höjd: 8 - 14

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:41)

1489 6276  Glasservisdelar 26 delar, 10+ 8+ 8 st. Höjd: 15-20, Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Illusion, Orrefors.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:45)

1489 6590  Glasservisdelar 37 delar, rutmönster. Höjd: 8 - 15

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:43)

1489 7315  Glasservisdelar 45 del ca, Helga, snarlika, bland annat 12 st Rödvinsglas. Höjd: 12-18 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:58)

1489 7384  Glöggmuggar 19 st. Stockholms glasbruk, Skansen, munblåsta. Höjd: 5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:49)

1489 7152  Golvlampa björk, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Staken". Höjd: 133

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:43)

1489 7153  Golvlampa furu, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Staken". Höjd: 133

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 21:02)

1489 7329  Grafiskt blad Carl Einar Häckner med flera, "Rädda fritidsgårdarnaturné". Bildmått: 54x28 cm, yttermått inklusive ram: 63x36 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:05)

1489 7180  Grogglas 9 st. Etsad dekor. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:45)

1489 7159  Hallbyrå Intarsian. Bredd: 33, djup: 33 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:03)

1489 7167  Hink koppar. Höjd: 25 cm

1489 7303  Jordglob med belysning. Höjd: 41

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:24)

1489 7120  Kaffe/tegods Versace, 3+ 2+ 1 delar, kopp, diameter: 10 cm, fat, diameter: 16,5 cm, tallrik, diameter: 21 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:53)

1489 7319  Kaffegods Gefle, Amanita, 8 delar + ett extra fat

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:02)

1489 6460  Kaffeskedar 12 st, silver, Franska Liljan. Längd: 10 cm, Vikt: ca 175 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:45)

1489 7089  Kaffeskedar 12st, Mema, 1957, modell: Patricia. Längd: 12st, vikt: 191,6g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:20)

1489 7330  Kägelspel 1950-tal, saknar kula. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:08)

1489 7331  Kandelaber Gusum, mässing. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:28)

1489 7399  Kandelabrar Ett par, nysilver. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:36)

1489 7332  Kandelabrar ett par, överdel silver, fot nysilver, höjd: 34 cm, vikt: nederdelar: ca 800g

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:56)

1489 7407  Kannor + cocktailshaker, 3 delar, glas / nysilver. Höjd: 27 ca.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:49)

1489 7404  Kapsylöppnare 2 st. "Ducky", Paris. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:37)

1489 7392  Karmstol 1950-tal

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:35)

1489 7250  Karmstol hopfällbar

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:15)

1489 6568  Karott Silver med trähandtag, Heimbürger, Danmark 1931. Diameter: 18,5 längd: 31 cm, vikt: 400 gr ca

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:38)

1489 6233  Kista Med Relief (Bauermotiv). "1941", Bredd: 121. Djup: 49 cm. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:54)

1489 7254  Kökspall med stege, 1950-tal. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:59)

1489 7119  Konjakskupor 6 st, Orrefors. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:26)

1489 7409  Konstglas 4 delar, bla. Kosta Boda. Höjd: 10 - 14

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:05)

1489 7328  Koppar med fat 2 st, Gefle Lillemor, A Percy, + 1 kopp med spricka. Höjd: 2-6,5 cm

1489 7413  Kristall 4 delar, skålar + fat. Höjd: 4 - 13

1489 7183  Kryddburk porslin med trälock, Arabia. Längd: 14, djup: 9 cm, höjd: 16 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:37)

1489 7275  Kuddar 2 st, flamskvävnad. Längd: 38-52 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:33)

1489 7172  Kuvertbord med hylla, bemålat, 50x520. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:52)

1489 7402  Kuverttallrikar 10 st. Metall. Diameter: 31 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:29)

1489 7162  Lampbord ett par. Bredd: 53, djup: 40 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:30)

1489 7299  Lampbord Teak, Folke Ohlsson, Frisco. Bredd: 54, djup: 45 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:30)

1489 7088  Lampskärmar 2 st, Firma Svenskt Tenn, lyra & La plata. Diameter: 24 respektive 30 cm.

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:00)

1489 7385  Lanternor 2 st, Elektrifierade. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:51)

1489 6489  Leksaksdjur 4 st, 2 st Steiff (gris & anka), modell äldre. Längd: ca 15-33 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:24)

1489 7377  Litografi Ture Sjölander (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad 8 / 50, daterad -66,65x100 cm, yttermått inklusive ram: 84x118 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:56)

1489 6221  Ljuslyktor 16 st, Iittala, diameter: 9, höjd: 4 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:01)

1489 7059  Ljusstakar 4 st, mässing. Höjd: 14-25cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:37)

1489 5280  Ljusstakar Ett par, empirestil, Höjd: 20 cm.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:05)

1489 7403  Ljusstakar Ett par, glas, Orrefors. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:29)

1489 7400  Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:44)

1489 7364  Ljusstake Metall, nutida. Höjd: 41 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:25)

1489 7024  Lockurna Bavaria. Höjd: 33cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:25)

1489 7081  Lockurna Hackefors. Höjd: 28cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:33)

1489 7308  Malmkrona höjd: 40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:08)

1489 7251  Mat / kaffeservis 65 del ca, Rörstrand, "Concord"

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:40)

1489 7249  Matbord Superellips, björk, design: Bruno Mathsson / Piet Hein. Bredd: 240. Djup: 120 cm. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 21:01)

1489 7182  Matservis 20 del ca, Arabia

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:29)

1489 7301  Matservisdelar Royal Copenhagen, Bemålad, ca 50 del

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:53)

1489 7305  Matskedar silver, 4 st, Hellsten (E7. Längd: 22,5, vikt: 245 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:52)

1489 6467  Matta Kina, Semiantik, 183x265 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:09)

1489 6547  Matta Orientalisk, 116x160 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:06)

1489 6586  Matta orientalisk, 150x252

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:06)

1489 6435  Matta orientalisk, 171x248 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:53)

1489 7101  Matta Orientalisk, 185x276

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:36)

1489 7102  Matta Orientalisk, 76x143

1489 7391  Matta orientalisk, 97x157 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:10)

1489 6449  Matta orientalisk, Afghan, 135x204 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:32)

1489 6585  Matta orientalisk, Afghan, 172x247

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:10)

1489 6469  Matta orientalisk, Afshar, 126x132 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:13)

1489 6303  Matta orientalisk, Guldafghan, 235x310 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:11)

1489 6476  Matta orientalisk, Khersak, 92x139 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:22)

1489 6370  Matta Orientalisk, Mahal, 206x140 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:32)

1489 6414  Matta orientalisk, Silke, Figural, 106x140 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:45)

1489 7262  Matta Röllakan, 196x292 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:59)

1489 7263  Matta Röllakan, Signerad E, 166x253 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:59)

1489 7178  Mattallrikar 12 st. Arabia. Diameter: 24 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:58)

1489 7173  Nattygsbord England, mahogny. Bredd: 51, djup: 31 cm, höjd: 100 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:50)

1489 7376  Nattygsbord mahogny. Bredd: 59, djup: 27 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:28)

1489 7190  Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Hamnen Malmö. Signerad, daterad 1959. Olja på pannå, 35x25 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:14)

1489 7201  Oljemålning Alb Larsson, Strandbild. Signerad. Olja på duk, 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 45x55 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:34)

1489 1030  Oljemålning Albert Berg (1825-1884), Sverige. Båtar vid kust. Signerad. Daterad 1858, Olja på duk, 32x45 cm, yttermått inklusive ram: 46x61 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:21)

1489 1021  Oljemålning Alois Arnegger (1879-1963), Österrike. Skogsglänta med fiskande man. Signerad. Olja på duk 100x73 cm, yttermått inklusive ram: 107x82 cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:33)

1489 6002  Oljemålning Axel Lind (1907-2011), Sverige. Hus i lövskog. Signerad. Olja på duk, 46x36cm, yttermått inklusive ram: 71x59 cm

1489 7193  Oljemålning Bengt Ossler (1932-1998), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på pannå, 25x55 cm, yttermått inklusive ram: 28x59 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:47)

1489 7213  Oljemålning Bo Hultén (f. 1945), Sverige. "Insikt i sig själv". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 30x45 cm, yttermått inklusive ram: 32x47 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:56)

1489 7091  Oljemålning BrittMari Jacobson (1918-1992), Sverige. Signerad. Olja på duk, 32x42cm, yttermått inklusive ram: 56x66cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:48)

1489 7219  Oljemålning Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Fjällandskap. Signerad. Olja på pannå, 48x88 cm, yttermått inklusive ram: 70x108 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:25)

1489 7241  Oljemålning Carl E Johansson, hav. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x80 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:52)

1489 6270  Oljemålning Carl Einar Figge Fredriksson (1887-1951), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1944. Olja på duk, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 60x52 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:57)

1489 6254  Oljemålning Edlef ter Haar Romeny (1926-2017), Sverige. Komposition, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x71 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:48)

1489 7191  Oljemålning Einar Fagstad, landskap. Signerad, daterad 1980. Olja på pannå, 30x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x46 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:50)

1489 7244  Oljemålning Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -54. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 90x75 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:26)

1489 6134  Oljemålning Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Figurer. Signerad. Olja på duk, uppfodrad på pannå, 21x18 cm, yttermått inklusive ram: 23,5x20 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:27)

1489 6140  Oljemålning Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Seglats. Signerad. Olja på pannå, 13x23 cm, yttermått inklusive ram: 24x35 cm

1489 6389  Oljemålning Evert, Signerad, Stilleben med frukter. Olja på duk, 64x79 cm, yttermått inklusive ram: 77x93 cm

1489 7067  Oljemålning F Konstantin. Signerad. Olja på pannå, 29x38cm, yttermått inklusive ram: 42x51cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:09)

1489 7220  Oljemålning Greta Ruteby, Kust. Signerad, daterad 1992. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x73 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:39)

1489 7224  Oljemålning Greta Ruteby, stilleben, "Vippor". Signerad. Olja på duk, 90x90 cm, yttermått inklusive ram: 93x93 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:04)

1489 6046  Oljemålning Gunnar Nordström (f. 1921), Sverige. "Grön vårvinteris. Halland". Signerad, daterad 1987. Olja på duk, 91x73 cm

1489 6142  Oljemålning Gunnar Nordström (f. 1921), Sverige. Klippor. Signerad. Olja på duk, 91x75 cm, yttermått inklusive ram: 95x100 cm

1489 9167  Oljemålning H Rosendorf, fåraherde. Signerad. Olja på duk, 70x105 cm, yttermått inklusive ram: 136

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:36)

1489 7189  Oljemålning Hans Osswald, Komppsition. Olja på pannå, 30x60 cm, yttermått inklusive ram: 32x63 cm. Signerad

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:50)

1489 7310  Oljemålning Johan Jacob Silvén (1851-1924), Sverige. Kustlandskap med hus. Signerad. Olja på duk, 20x52 cm, yttermått inklusive ram: 26x59

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:20)

1489 7195  Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Blommor. Signerad. Olja på pannå, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 41x58 cm

1489 7372  Oljemålning John Malm. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 10x10 cm, yttermått inklusive ram: 14x14 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:01)

1489 5103  Oljemålning John Phillip. R. A. Highland Courtship, tillskriven. Olja på pannå, 19x16 cm, yttermått inklusive ram: 39x36 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:11)

1489 7137  Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Venedig, signerad. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:50)

1489 7092  Oljemålning Mats Nörle (f. 1946), Sverige. Signerad, björkar. Olja på pannå, 22x16cm, yttermått inklusive ram: 31x25cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:48)

1489 7356  Oljemålning Nils Bäcklin (1913-1989), Sverige. Landskap. Signerad, 28x34 cm, yttermått inklusive ram: 39x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:18)

1489 6252  Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Fiskare med båtar på stranden. Signerad. Olja på duk på pannå, 36x19 cm, yttermått inklusive ram: 46x30

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:43)

1489 7236  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 62x71 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:56)

1489 7221  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Vårens andedräkt". Olja på duk, 137x91 cm, yttermått inklusive ram: 142x96 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:55)

1489 6168  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Monogramsignerad UL, daterad -02. Olja på duk, 46x38 cm

1489 7141  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Modell. Signerad, daterad -92. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x57 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:32)

1489 7240  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogram EA, komposition, yttermått inklusive ram: 126x99 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:48)

1489 7261  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad C S, -82, kustmotiv. Olja på duk, 37x51 cm, yttermått inklusive ram: 58x71 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:22)

1489 7375  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, insjölandskap. Olja på duk, 50x30 cm, yttermått inklusive ram: 64x46 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:15)

1489 6528  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Lindgren, 1914, vinterlandskap. Olja på duk, 17x43 cm, yttermått inklusive ram: 2954

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:12)

1489 6194  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Nelisson, "Blles", Stilleben med skaldjur & Champagne. Olja på duk, 77x98 cm, yttermått inklusive ram: 95x114 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:57)

1489 6193  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Nelisson, Stilleben med frukt & Champagne. Olja på duk, 77x98 cm, yttermått inklusive ram: 95x114 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:52)

1489 7237  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Strand, Musiker. Olja på pannå, 69x44 cm, yttermått inklusive ram: 60x75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:29)

1489 7294  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1800-tal. Olja på duk, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x33 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:38)

1489 7225  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 78x53 cm, yttermått inklusive ram: 95x70 cm

1489 7207  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1950, skogsparti. Olja på pannå, 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:43)

1489 7019  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 90. Olja på duk, 51x39cm, yttermått inklusive ram: 68x56cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:48)

1489 6522  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Highland cattle, 1900-tal. Olja på duk, 75x49 cm, yttermått inklusive ram: 92x66 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:54)

1489 6390  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, kust. Olja på duk, 39x78 cm, yttermått inklusive ram: 55x95 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:04)

1489 7234  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, öga. Olja på duk, 63x54 cm, yttermått inklusive ram: 66x57 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:34)

1489 7223  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 100x90 cm, yttermått inklusive ram: 114x104 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:31)

1489 7053  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 30x38cm, yttermått inklusive ram: 48x59cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:01)

1489 7248  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Träd, ej signerad. Olja på pannå, 21x30 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:07)

1489 7186  Oljemålning Oscar Keen (1867-1949), Sverige. Interiör. Signerad, daterad 1919. Olja på pannå, 24x32 cm, yttermått inklusive ram: 38x47 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:40)

1489 6526  Oljemålning Otto Tigerhielm, "Svartlögafjärden". Signerad. Olja på duk, 34x56 cm, yttermått inklusive ram: 63x84 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:04)

1489 6220  Oljemålning Sven Lignell (f. 1927), Sverige. "Landskap från Brålanda". Signerad. Olja på pannå, 62x81 cm, yttermått inklusive ram: 70x90 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:39)

1489 7197  Oljemålning Vasilije Jordan (1934-2019), Kroatien. Palett, Signerad. Olja på duk, 20x20 cm, yttermått inklusive ram: 26x26 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:16)

1489 7243  Oljemålning Yngve Sebastian (1921-2003), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 51x58 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:14)

1489 7138  Oljemålningar 2 st, Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Signerade. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 26x24 - 47x56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:31)

1489 7217  Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade BA, pannå, yttermått inklusive ram: 33x24 - 29x36 cm

1489 7231  Oljemålningar 2 st, Ragnar Lindquist (1906-1986), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, yttermått inklusive ram: 83x76 - 79x90 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:11)

1489 7367  Oljemålningar ett par. Signerade, Tanzania. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 61x59-61x61 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:41)

1489 7127  Öronlappsfåtöljer ett par

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:19)

1489 7177  Paraplyställ metall. Höjd: 49 cm

1489 7306  Parti bestick silver, udda, 9 delar. Längd: 11 - 21, vikt: 370 g: ca

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:34)

1489 7351  Parti grafik 1700-1900-tal, oramade lösa blad, bland annat Stockholms Slott

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:22)

1489 7160  Pelarbord 1800-tal, bemålat, diameter: 47, höjd: 66 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:53)

1489 7370  Pelarbord 1890-tal, bemålat. Diameter: 46, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:56)

1489 7291  Pipställ med pipor, bland annat silver. Längd: 36 cm. Djup: 36 cm, höjd: 84 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:37)

1489 7194  Ramar 2 st. Innermått 34x29 + 38x46 cm

1489 7076  Ring silver, 925, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1979, storlek: 16½. Vikt: 8,7g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:47)

1489 7077  Ring silver, 925, Torun Bülow-Hübe (1927-2004), Sverige. Georg Jensen, med bergkristall, storlek: 17. Vikt: 16,8g

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:13)

1489 7129  Salongsbord Ek, 1920-tal. Bredd: 116, djup: 73 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:48)

1489 7333  Såsskål Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1830. Silver, invändigt förgylld. Diameter: 18 cm. Höjd: 10 cm. Vikt: 565g

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:10)

1489 7279  Sejdel Glas med silvermontering. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:51)

1489 7271  Sekretär Sengustaviansk, mahogny. Bredd: 104, djup: 52 cm, höjd: 110 cm, nyckel

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:25)

1489 6351  Serveringsvagn England. Längd: 85 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:11)

1489 6278  Serveringsvagn mahogny, med lös bricka. Längd: 83 cm

1489 7346  Servisdelar 10 delar, Gefle, Mullbär

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:41)

1489 7169  Servisdelar 5 delar, "Tuna", Rörstrand + 25 delar, Ironstone

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:05)

1489 7286  Servisdelar 62 del

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:51)

1489 7335  Shaker 2st Nysilver. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:29)

1489 6401  Sideboard Ek, 1930-tal. Längd: 126. Djup: 53 cm, höjd: 116 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:21)

1489 7235  Sideboard mahogny. Längd: 162, djup: 54 cm, höjd: 93 cm, nyckel

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:05)

1489 7124  Sideboard Teak. Längd: 150, djup: 42 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:40)

1489 7358  Sigillstämpel Kina, sten. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:51)

1489 6564  Skål + 1 par saltkar, nysilver och glas. Höjd: 3-10 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:28)

1489 7334  Skål + såsslev, diameter: 14. Höjd: 7, längd: 20 cm, vikt: 215ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:23)

1489 7406  Skål + vas, Wedgwood. Diameter: 20, höjd: 10 + cm, höjd: 12 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:16)

1489 5327  Skål Kina, blåvit, diameter, 14, höjd: 7 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:11)

1489 7282  Skål Kina. Diameter: 23, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:43)

1489 6473  Skål Lars Sestenick, Steninge Slott, 2003, diameter: 38 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:20)

1489 7034  Skål Orrefors, glas. Diameter: 20cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:05)

1489 7313  Skål på fot Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Artist Collection, Kosta Boda. Diameter: 18, höjd: 20 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:02)

1489 7416  Skålar 2 st, Glaserat lergods. Diameter: 22-23 cm

1489 7369  Skålar 2 st, Kina. Diameter: 10,5-12 cm

1489 7321  Skänk Bemålad. Bredd: 104. Djup: 43 cm, höjd: 96 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)

1489 7174  Skåp omkring 1900, bemålat. Bredd: 60, djup: 34 cm, höjd: 164 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:49)

1489 7105  Skedar silver, Rosenholm, Jacob Ängman, 10+ 12 delar. Längd: 11-18 cm, Vikt: ca 560 g.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:39)

1489 7115  Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 5,5

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:50)

1489 6274  Skulptur Bisonoxe, Upsala-Ekeby, Göran Andersson. Längd: 30. Höjd: 24 cm, Stengods

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:52)

1489 6455  Skulptur Buddha, trä. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:44)

1489 7336  Skulptur Flygplan, mässing, snurrbara. Diameter: 28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:51)

1489 6373  Skulptur Lergods, Anders Jansson. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:42)

1489 7387  Skulptur Lladro, barn. Höjd: 34 cm

1489 7046  Skulptur Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. I form av flaska, glas. Signerad. Höjd: 35cm

1489 7257  Skulptur Yayoi Kusama (f. 1929), Japan. "Pumpkin". Objekt, multipel, gjuten resin. Originaletui. Höjd: 10,5 cm. Utgiven av Benesse Holding Inc, Naoshima, Japan

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:45)

1489 6593  Skulpturer 2 st, Lladro. Höjd: 25-30 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:15)

1489 6589  Skulpturer 62 st, Delft, Hus i Amsterdam, för KLM & BOLS. Höjd: 8-11 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:28)

1489 7389  Soffa + 1 par fåtöljer, sengustaviansk stil. Längd: 168

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:05)

1489 7322  Soffbord Bemålat. Bredd: 135, djup: 90 cm, höjd: 40 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:04)

1489 7140  Soffbord Willy Rizzo, laminat / plåt, 1970-tal. Bredd: 128. Djup: 30 cm. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:40)

1489 7006  Solur diameter: 26 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:24)

1489 7044  Spegel 147x56cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:32)

1489 7373  Spegel 1950-tal, 109x46 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:23)

1489 7265  Spegel Empire, 97x46 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:01)

1489 7374  Spegel Förgylld ram, 60x48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:42)

1489 7256  Spegel Fornnordisk stil, 75x62 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:01)

1489 7295  Spegel nutida, 85x45 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:41)

1489 7266  Spegel Oval, mahogny, 90x58 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:46)

1489 7264  Spegel Senempire, 118x52 cm

1489 6582  Spelbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 90, djup: 2x45 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:03)

1489 7316  Starkvinsglas 13 st. Höjd: 11,5

1489 7130  Stolar 3 st, Charles och Ray Eames, "Eames Plastic Chair", Vitra. Sits i tygklädd polypropylen, underrede i kromat stål

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:55)

1489 7058  Stolar 4 st, Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:08)

1489 6424  Stolar 8 st, Engelsk stil

1489 7043  Stolar Ett par

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:28)

1489 2064  Stolar Ett par, Åry, design: Hans Olsen, Sweden. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:15)

1489 7267  Stolar ett par, Göteborgsmodell, mahogny

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:16)

1489 7156  Stolar Ett par, Josef Hoffman, Wittman, med intyg, 1980-tal

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:40)

1489 7041  Stolar Ett par, rokokostil

1489 7252  Stop med lock 2 st, Höganäs, " Skiphult 1881 & 1886". Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:38)

1489 7253  Syltkrukor 2 st, Höganäs. Höjd: 24-27 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:39)

1489 7154  Taburetter Ett par. Längd: 35, djup: 30 cm, höjd: 46 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:39)

1489 7200  Takarmatur 1960-tal, Teak / mässing, kupor av glas. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:51)

1489 7341  Takarmatur fd grammofontratt, bemålad plåt. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:34)

1489 7342  Takarmatur fd grammofontratt, bemålad plåt. Höjd: 50 ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:22)

1489 7343  Takarmatur fd grammofontratt, bemålad plåt. Höjd: 60 ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:49)

1489 7320  Takarmatur glas, 20-tal. Diameter: 24 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:53)

1489 7146  Takarmatur Josef Frank (1885-1967), Österrike. No 2479, Firma Svenskt Tenn, 3-ljusarmar, mässing. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:09)

1489 7003  Takarmatur med prismor. Höjd: ca 75 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:12)

1489 6358  Takarmatur Prismor. Diameter: 32 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:16)

1489 7005  Takarmaturer 4 st, Zero, Thomas Sandell (f. 1959), Sverige. A-Lampan, glas, metall. Höjd: 25ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:48)

1489 6456  Tallrikar + kaffekoppar, 12 + 12 + 8 st, st, Rosenthal, diameter: 21,5-25,5

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:39)

1489 7414  Tallrikar 10 st, Villeroy & Boch. Diameter: 26,5

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:20)

1489 7049  Tallrikar 6 st, Piero Fornasetti (1913-1988), Italien. Nagg. Diameter: 26cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:03)

1489 7015  Tavla Oidentifierad konstnär. 31x39cm, yttermått inklusive ram: 39x49cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:16)

1489 6403  Teckning Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), Sverige. 31x16 cm, yttermått inklusive ram: 33x18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:04)

1489 7281  Tekanna Kina. Höjd: 10,5

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:22)

1489 7016  Tekoppar med fat 7st, Spisa Ribb, Gustavsberg. Höjd: 6cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:15)

1489 7179  Terrin med lock + kanna, Mullbär, Gefle. Höjd: 15 - 18

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:03)

1489 7032  Trädgårdslampor Ett par + fotogenlampa, mässing. Höjd: 33-40cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:26)

1489 7340  Trädgårdsstolar Ett par, USA, Metall, 1940-tal

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:59)

1489 7397  Trädgårdsurnor ett par, metall, grönpatinerade. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:15)

1489 4014  Träsnitt 8 st, Carl Meurling, Sprithistoria, yttermått inklusive ram: 54x65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:02)

1489 7109  Träsnitt Petter Zennström (f. 1945), Sverige. Signerad, daterad 87. Bildmått: 16x14 cm, yttermått inklusive ram: 23x19 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:15)

1489 7355  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad pt, daterad 1971. Bildmått: 23x40 cm, yttermått inklusive ram: 33,5x50,5

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:44)

1489 7108  Träsnitt Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. Signerad, numrerad 4/10, daterad 51. Bildmått: 7x10 cm, yttermått inklusive ram: 30x26 cm

1489 7013  Tulpanvas Kina. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:47)

1489 7302  Väggarmatur Ateljé Lyktan. Diameter: 18 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:32)

1489 7361  Väggpanel Nyrokoko, med spegel & oljemålning, 173x106 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:23)

1489 7116  Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986, delvis glaserad och målad vit stengodslera, 22,5x22,5 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:55)

1489 6273  Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Skepp ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986, delvis glaserad och målad vit stengodslera, 22,5x22,5 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:38)

1489 7260  Väggur 1800-tal, 61x48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:34)

1489 7031  Väggur höjd: 60cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:57)

1489 7337  Värmefat 1800-tal, Kanton, Kina, nagg. Diameter: 25 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:43)

1489 7408  Vas + fat, Argenta, Gustavsberg. Höjd: 2 - 8

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:45)

1489 7166  Vas + gallerskål, porslin, Herend. Höjd: 15 - 13

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:03)

1489 7350  Vas + skålfat, 2 delar, Kina, 1600-/1700-tal, diameter: 21. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:57)

1489 7027  Vas höjd: 34cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:25)

1489 7349  Vas Jugendstil, glas. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:36)

1489 7134  Vas Kina, Porslin, tillverkningsskador. Höjd: 30,5

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:32)

1489 7045  Vas Kina. Höjd: 38cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:54)

1489 5368  Vas Konstglas, överfångsglas. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:09)

1489 7417  Vas Persisk, Keramik. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:34)

1489 7114  Vas Pia Törnell, Rörstrand, 1997. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:38)

1489 5321  Vaser + lockurna, 3 delar, Imaridekor. Höjd: 11-20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:02)

1489 7038  Vaser 2 st, Josef Scott, glas. Höjd: 13cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:58)

1489 7039  Vaser 4 st, Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 4-12cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:08)

1489 4017  Vinprovarglas 9 st, 1934-5. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:07)

1489 7311  Vitrinskåp Engelsk stil. Bredd: 52 cm, höjd: 195 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:28)

1489 6437  Vitrinskåp England. Bredd: 98. Djup: 43 cm, höjd: 195 cm

1489 7268  Vitrinskåp mahogny. Bredd: 87, djup: 35 cm, höjd: 150 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:32)

1489 7165  Ytterfoder 2 st. Höjd: 15 ca.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:15)

1489 7079  Ytterfoder 3 st, Empire, Liljekonvalj. Höjd: 14cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:29)

1489 7080  Ytterfoder 3 st, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Oktavius, Gustavsberg. Diameter: 29cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 19:57)

1489 7362  Ytterfoder 5 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 9,5-15,5 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:41)

1489 7078  Ytterfoder Ett par, Empire, Liljekonvalj. Höjd: 14cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 20:01)

1489 6504  Ytterfoder ett par, Porslin. Höjd: 31, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:09)

1489 6452  Ytterfoder Slottsboden, "De Kungliga Slotten". Höjd: 18, diameter: 22 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 september 2022 18:35)