762 7002 Bachtiari semiantik, 142x213
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 19:35)
762 7011 Bao-tou/suiyan Tidigt 1900-tal, 89x180
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 17:52)
762 7004 Chanteh Väskframsida, antik, Gashgai, 40x48
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 19:24)
762 7013 Chuval Yomut, semiantik, 81 x 116
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 18:20)
762 7021 Esfahan 1900-talets början, 142x212
S�ldes f�r 8.100 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 19:15)
762 7008 Gashgai Antik, 165x230
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 18:15)
762 7014 Gashgai Tidigt 1900-tal, 280x180, ställvis slitage
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 17:16)
762 7020 Hadji-jalili Täbriz, tidigt 1900-tal, 125x182
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 18:05)
762 7009 Hästtäcke Senneh, tidigt 1900-tal, 180x75
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 18:07)
762 7001 Karabagh tidigt 1900-tal, molnbandsmönster, 142x186, lagningar, äldre malskador
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 19:56)
762 7012 Kashan Semiantik, 138x204
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 18:05)
762 7006 Kerman Antik, 54x108
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 19:27)
762 7005 Parmattor Kerman, antika, 55x54
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 19:25)
762 7016 Ryamatta Sverige, 1813, 129x190
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 17:44)
762 7022 Teheran Antik, 199x292
S�ldes f�r 20.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 18:49)