Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 28 maj 2012 17:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

762 7002  Bachtiari semiantik, 142x213

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 19:35)

762 7011  Bao-tou/suiyan Tidigt 1900-tal, 89x180

S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 17:52)

762 7004  Chanteh Väskframsida, antik, Gashgai, 40x48

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 19:24)

762 7013  Chuval Yomut, semiantik, 81 x 116

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 18:20)

762 7021  Esfahan 1900-talets början, 142x212

S�ldes f�r 8.100 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 19:15)

762 7008  Gashgai Antik, 165x230

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 18:15)

762 7014  Gashgai Tidigt 1900-tal, 280x180, ställvis slitage

S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 17:16)

762 7020  Hadji-jalili Täbriz, tidigt 1900-tal, 125x182

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 18:05)

762 7009  Hästtäcke Senneh, tidigt 1900-tal, 180x75

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 18:07)

762 7001  Karabagh tidigt 1900-tal, molnbandsmönster, 142x186, lagningar, äldre malskador

S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 19:56)

762 7012  Kashan Semiantik, 138x204

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 18:05)

762 7006  Kerman Antik, 54x108

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 19:27)

762 7005  Parmattor Kerman, antika, 55x54

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 19:25)

762 7016  Ryamatta Sverige, 1813, 129x190

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 17:44)

762 7022  Teheran Antik, 199x292

S�ldes f�r 20.000 kr (Sista budtid är den 28 maj 2012 18:49)