1263 4278 Adventsljusstake Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:43)
1263 4242 Ägghöna + äggkoppar+ smörask, 6 delar, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 8-19 cm ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:29)
1263 2033 Akvarell Arthur Bassett Waller (1882-1975), signerad, "Rocks, Isla of Man", 25x35
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:45)
1263 4356 Akvarell Christina Levinsson, "Vallmo", signerad, 17x14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:08)
1263 4115 Akvarell Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Timmer, signerad. 54x73 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:22)
1263 4495 Akvarell Kina, ur Samling av Nils Palmgren, 15x20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:25)
1263 4087 Akvarell Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinnor, signerad. 12x16 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:37)
1263 2215 Akvarell Monogramsignerad, E. F. 09,32x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:21)
1263 2280 Akvarell Oidentifierad konstnär. Ryssland, Vinter, 39x50 cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:08)
1263 4008 Akvarell Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Perspective japonaise, signerad. 29x22 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:53)
1263 4108 Akvareller 2 st, Kj Dahlén-Lundgren, signerad. Kust, 42x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:11)
1263 4037 Aladåbformar + bricka, diverse, koppar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:33)
1263 4347 Arkivskåp ek, Bredd: 103 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 145cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:58)
1263 4313 Bänk Ek. Längd: 116. Djup: 39 cm. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:26)
1263 4173 Barnspis Bolinders, järn, med tillbehör, Längd: 36 cm. Djup: 27cm, höjd: 29-63 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:57)
1263 4198 Båtratt Trä, Asien, diameter: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:19)
1263 4290 Bestick + fruktskål, Alessi, ca 20 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:06)
1263 4351 Bestick silver, Udda, 14 delar. Vikt: ca 240 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:01)
1263 4480 Bestickuppsättning diverse, nysilver
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:10)
1263 4349 Bestickuppsättning silver, Chippendale, 38 delar, bruttovikt: ca 1020 g (varav knivar ca 580 g)
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:00)
1263 4172 Biblioteksur mahogny, omkring 1900. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:56)
1263 4148 Blandteknik 5 st, Robyn Levy, Kanada. Diameter: 28 cm, 33-36x34,5-37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:00)
1263 4213 Blandteknik Axel Fredrik Lilienstolpe, Stockholm, signerad. 27x41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:03)
1263 4130 Blandteknik Elin Höglund (1914-2010), Sverige. Kvinna, 58x38 cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:56)
1263 4430 Blandteknik Kerstin Thorvall (1925-2010), Sverige. Självporträtt, Signerad KT -90, ca 50x40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:24)
1263 4393 Blandteknik Kina. Motivet: 48x50 cm
S�ldes f�r 16.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:16)
1263 4122 Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Templet, 14x17 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:31)
1263 4206 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Dans. Signerad Lindquist -44, ca 31x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:52)
1263 4209 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna. Motivet: 26x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:00)
1263 4023 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad. Par vid sjö, 45x24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:21)
1263 4203 Blandteknik Signerad, "Sista April", oramad, bm65x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:47)
1263 4208 Blyerts Gustaf Jansson, Modell, omkring 1900,57x24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:58)
1263 2058 Bok i fodral "Picasso á Antibes", Fernand Hazan, 1960. Längd: 31,5cm. Djup: 25,5cm. Höjd: 3,5cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:34)
1263 2168 Bokhylleskåp Ett par, idegran, England. Bredd: 91. Djup: 33 cm. Höjd: 200 cm / sektion, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:55)
1263 4022 Boksnurra mahogny, Längd: 37cm. Djup: 37 cm, höjd: 36cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:15)
1263 4297 Bokstöd ett par, Hästar. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:15)
1263 4492 Bord 1950-tal, Bredd: 102cm. Djup: 54cm, höjd: 57cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:14)
1263 4504 Bord diameter: 80 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:31)
1263 4505 Bord Furu, 2 st iläggsskivor. Diameter: 110 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:32)
1263 4059 Bord med hylla, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 60 cm. Djup: 35 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:20)
1263 4329 Bordslampa Hund. Höjd: 38, nutida
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:39)
1263 4064 Bordslampa Luxus. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:09)
1263 4399 Bordslampa mässing. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:04)
1263 4406 Bordslampa mässing. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:23)
1263 4065 Bordslampa porslin. Höjd: 60 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:10)
1263 2255 Bordslampa Tiffanystil, 1940-tal. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:45)
1263 4339 Bordslampa Watt & Veke. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:50)
1263 4043 Bordslampfot mässing. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:00)
1263 4042 Bordslampfot mässing. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:59)
1263 4337 Bordslampor ett par, mässing, skärmar Josef Frank. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:47)
1263 4518 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:13)
1263 4300 Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:20)
1263 4063 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:07)
1263 4259 Bordslampor ett par, mässing. Höjd: ca 56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:01)
1263 4335 Bordstabletter brickor, 9 delar, Josef Frank. Längd: 27-40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:46)
1263 4460 Bordsur "Bulle". Höjd: 40 cm ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:42)
1263 4333 Bordsur Bronserad, 1800-tal. Höjd: 35. Längd: 46 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:43)
1263 4348 Bricka + fat, mässing, Firma Svenskt Tenn. Diameter: 10 längd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:57)
1263 4066 Bricka mässing, omkring 1900. Diameter: 34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:12)
1263 4423 Bricka plåt, bemålad. Längd: 71 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:14)
1263 4264 Brickbord bricka i mässing. Bredd: 77, djup: 54 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:26)
1263 4308 Byrå bemålad, Bredd: 100cm. Djup: 47cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:25)
1263 4220 Byrå England. Bredd: 68, djup: 41 cm, höjd: 154 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:27)
1263 4158 Byrå Gustaviansk stil. Bredd: 117. Djup: 48 cm. Höjd: 79 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:59)
1263 4330 Byrå Gustaviansk stil. Bredd: 55, djup: 40 cm, höjd: 115 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:40)
1263 4520 Byrå rokokostil. Bredd: 85 cm, djup: 48 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:10)
1263 4324 Byrå Sekelskifte 1900, bemålad, Bredd: 84cm. Djup: 47cm. Höjd: 86 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:34)
1263 1111 Byrå sengustaviansk stil, 1800-tal. Mahogny. Bredd: 109. Djup: 48 cm. Höjd: 88 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:32)
1263 2382 Byrå sengustaviansk stil, mahogny. Bredd: 87, djup: 49 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:00)
1263 4438 Byst Alessandro Moretti, terrakotta. Höjd: 18cm ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:40)
1263 4024 Caméer 20 st. Längd: 4 cm, bredd: 3,5 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 21:01)
1263 2161 Dalahästar 8 st. Höjd: 7-18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:31)
1263 4048 Damarmbandsur 18k, bruttovikt 10 g ca. Längd: 3 cm, bredd: 1,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:58)
1263 4034 Dekorelement Konstmassa. Längd: 42, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:29)
1263 4188 Dragspel "Selecta", Royal Standard. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:19)
1263 2088 Dragspel Balloné Burini. Längd: 40cm. Djup: 18cm. Höjd: 40cm.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:51)
1263 2089 Dragspel i väska, Accordeon King. Längd: 34cm. Djup: 18cm. Höjd: 40cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:52)
1263 2487 Dräktpistoler 3 st, Flintlås & snäpplås, Balkan, dekor, 1800-tal. Längd: 42-45 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:34)
1263 4232 Drum table England, diameter: 50, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:26)
1263 4097 Etsning Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige. Sign i plåten. Motivet: 68x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:24)
1263 4467 Etsning Ragnhild Nordensten (1888-1951), Sverige. 1937, Konserthuset. Motivet: 19x23 cm
1263 4215 Etsning Signerad, 1990. Motivet: 53x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:05)
1263 4093 Etsning Ulf Trotzig (1925-2013), Sverige. Fågel. Signerad, numrerad 27/50. Motivet: 13x11 cm
1263 4238 Fällbord 1800-tal, bemålad skiva. Diameter: 92. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:04)
1263 4018 Färgetsning Alvar Sunol (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 29/50. Motivet: 62x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:56)
1263 4433 Färgetsning Peter Wever. Signerad, numrerad 74/150. Motivet: 30x49 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:23)
1263 4237 Färglitografi Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, numrerad 49/210, Gata. Motivet: 45x53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:49)
1263 2142 Färglitografi Antoni Clavé (1913-2005), EA-upplaga, signerad. Motivet: 51x69 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:02)
1263 4021 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 156/390. Motivet: 33x27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:02)
1263 4020 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 191/250. Motivet: 70x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:59)
1263 4357 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 3/375. Motivet: 42x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:09)
1263 4019 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 50/85. Motivet: 50x63 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:58)
1263 4143 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. 215/260, figurer. Signerad, daterad -86. Motivet: 45x39 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:00)
1263 4013 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 176/380. Motivet: 32x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:51)
1263 4452 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Ljusterö. Signerad, numrerad 313/360. Motivet: 38x51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:25)
1263 4449 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 179/360. Motivet: 34x44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:23)
1263 4451 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 294/360,34x44 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:25)
1263 4009 Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad 95/200. Motivet: 35x35 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:47)
1263 2231 Färglitografi Cecilia Sikström (f. 1962), Sverige. Signerad, numrerad 157/180, ca 58x55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:58)
1263 2306 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. HC-upplaga. Signerad, numrerad 241/40. Motivet: 49x58 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:36)
1263 4427 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 82/200. Motivet: 50x69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:21)
1263 2286 Färglitografi Gieron, PT, - 77, Teatralisk scen. Signerad. Motivet: 74x51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:11)
1263 4120 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 31/75. Motivet: 25x20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:29)
1263 4007 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Signerad, numrerad 77/350, Stockholm. Motivet: 27x33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:44)
1263 4016 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, numrerad 1344/1400. Motivet: 38x46 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:53)
1263 4012 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 190/750. Motivet: 44x6
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:49)
1263 4431 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad Bolin, numrerad 45/100. Motivet: 55x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:25)
1263 4534 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad. 67/500. Motivet: 38x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:54)
1263 4511 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 45/75. Bladets mått: 53x70 cm, löst blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:50)
1263 4362 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Sign ej numrerad. Signerad. Motivet: 43x58 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:14)
1263 4107 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Krusbär. Signerad, numrerad 112/150, -81. Motivet: 29x36 cm
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:14)
1263 4011 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 81/310. Motivet: 34x42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:49)
1263 4112 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Sommarnatt på Lilla Nassa. Signerad, numrerad 227/275. Motivet: 29x47 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:18)
1263 4358 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad 45/285. Motivet: 39x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:10)
1263 4322 Färglitografi signerad, numrerad 32/180, "Sommarkvällar på Österlen". Motivet: 53x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:30)
1263 2235 Färglitografi Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, numrerad 27/60, bladets mått: 70x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:36)
1263 4180 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrerad 154/260. Motivet: 30x55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:49)
1263 2490 Fat + rökelsekar. Diameter: 40 resp, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:44)
1263 4142 Fat + vas, 5+ 1, Tenn, 1800-tal. Diameter: 18-36 cm, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:41)
1263 4100 Fat + vas, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Diameter: 33 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:29)
1263 4076 Fat Kina. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:16)
1263 4051 Fat Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:10)
1263 4269 Fat på fot, Porslin, Frankrike. Diameter: 23, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:37)
1263 4289 Fat silver, CG Hallberg, 1939. Diameter: 29 cm. Vikt: ca 445 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:05)
1263 4298 Fåtölj + fotpall, "Meda, Italy", nutida
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:16)
1263 4540 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Karin
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:10)
1263 4046 Fickur Jacques. Diameter: 6 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:57)
1263 4262 Figurin Lladro. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:24)
1263 4272 Figurin Porslin, Sittande flicka. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:36)
1263 4274 Figurin Royal Copenhagen, Kvinna med getter. Höjd: 23,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:37)
1263 4271 Figurin Royal Copenhagen. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:35)
1263 4370 Figuriner 2 st, Tigrar, Dmitrov/Keramos. Längd: 10-15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:57)
1263 4421 Figuriner 7 st, Danmark. Höjd: 4-15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:09)
1263 4190 Fiol George Search, Philadelfia. Längd: 61cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:14)
1263 4191 Fiol med stråke, Stradivariuskopia. Längd: 61cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:20)
1263 4192 Fiol med stråke. Längd: 58cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:20)
1263 2071 Fiol Stradivariuskopia. Längd: 59cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:37)
1263 4286 Fiskservis Johnson Bros, England. 6+ 1 delar. Längd: 27-40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:01)
1263 4544 Flaskschatull Pukeberg, glasflaskor, Skinnfodral. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:40)
1263 4216 Fotografier 4 st, fartyg, besättning, motiv från Freja och Drott. Motivet: 17x24,21x28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:04)
1263 4327 Fotpall + kudde, Svensk tenn. Längd: 30 cm, djup: 37 cm, höjd: 20 cm, 35x35 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:38)
1263 4086 Fotpallar Ett par, Rokokostil. Längd: 26 cm, djup: 36 cm, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:36)
1263 2454 Frimärken i album, bra Islandssamling
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:04)
1263 4102 Gardiner Ett par, 214x132 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:33)
1263 4151 Gardinomtag 6 st. Längd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:43)
1263 4444 Glas 6 delar, 2+ 2+ 1+ 1, Orrefors. Höjd: 13-27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:07)
1263 2123 Glas Orrefors, 6+ 10 st. Höjd: 9-16,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:00)
1263 4341 Glasservis Alfredo Häberli, "Essence", Iittala. 28 delar. Höjd: 10-23 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:52)
1263 4155 Golvlampa Bergsboms. Höjd: 150 cm ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:10)
1263 4537 Golvlampa höjd: 117 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:57)
1263 4195 Golvurna Kina. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:19)
1263 4387 Grafiska blad 2 st, 1800-tal. Motivet: 63x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:42)
1263 2361 Grafiska blad 6 st, bland annat Stig Åsberg. Signerad. Motivet: 14x19 - 42x35, lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:58)
1263 4132 Grafiskt blad Bilder från Sveriges hufvudstad och folk, ramens innermått: 53x67 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:59)
1263 4131 Grafiskt blad Bombardement de Paris. Motivet: 48x62 cm
1263 4263 Gunghäst längd: 130 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:25)
1263 4003 Hängare krom, nutida. Längd: 100 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:15)
1263 4299 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 108 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:19)
1263 4475 Herrbetjänt höjd: 100 cm ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:00)
1263 4372 Herrbetjänt höjd: 108 cm. Bredd: 42 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:27)
1263 4167 Herrbetjänt höjd: 111 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:46)
1263 4002 Industrilampor 3 st. Diameter: 44 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:13)
1263 4268 Jardiniere Glas. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:32)
1263 4491 Jardiniere Orrefors, kristall. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:17)
1263 4501 Jumfrur 12 st. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:36)
1263 4340 Kaffegods Royal Copenhagen, Musselmalet, ca 25 del
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:51)
1263 4445 Kaffeservis 29 delar, Rosenthal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:14)
1263 4500 Kaffeservis Gustavsberg, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. 12 delar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:33)
1263 4217 Kaffeservisdelar mm 40 del ca, Måsen, Bing & Grøndahl
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:08)
1263 4105 Kakburkar 2 st, plåt. Längd: 23-33 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:46)
1263 4494 Kakemonos 2 st, Japan, 148x55 respektive 164x72 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:21)
1263 4127 Kandelaber nysilver. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:45)
1263 4154 Kannor + grötskål, diverse, Tenn
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:43)
1263 4509 Karaff + glas, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. 1+ 3+ 4. Höjd: 8-27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:08)
1263 4508 Karaff Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:08)
1263 4156 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:53)
1263 4226 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:17)
1263 4254 Karmstol rokokostil, bemålad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:56)
1263 2241 Karmstolar ett par
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:52)
1263 4390 Karmstolar Ett par, Barockstil
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:49)
1263 4157 Karmstolar ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:58)
1263 2209 Karta Motivet: 56x85 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:19)
1263 4265 Kartellur brons. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:29)
1263 2001 Kelim Persisk, 149x200
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:02)
1263 4287 Keramik 10 delar, Mateus. Diameter: 19-27 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:02)
1263 4400 Kökspall 50/60-tal. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:05)
1263 4248 Kolteckning + färgkrita, + litografi, 3 st. Motivet: 25x41 - 30x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:44)
1263 4083 Korgstol bemålad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:33)
1263 4316 Kuverttallrikar 10 st. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:28)
1263 4252 Litografi efter Zorn, Signerad i tryckplåt. Motivet: 25x18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:51)
1263 2147 Litografi Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Isaac Grünewald - Einar Jolin". Signerad, numrerad 77/100. Motivet: 23x31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:12)
1263 4523 Litografier 12 st, Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. 250 upplaga, signerad, fåglar, bladets mått: 57x45, lösa blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:12)
1263 4236 Litografier Diptyk, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 76/150. Motivet: 59x87 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:39)
1263 2366 Ljuskrona gustaviansk stil. Höjd: 60 cm
1263 2367 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:14)
1263 1071 Ljuskrona höjd: ca 60
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:56)
1263 1072 Ljuskrona höjd: ca 60
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:57)
1263 4382 Ljuskrona mässing. Höjd: ca 85 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:40)
1263 4057 Ljuskrona med prismor. Höjd: 50 cm ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:19)
1263 4101 Ljusstakar + vas+ fat, 5 delar, bland annat Björn Wiinblad, Rosenthal. Höjd: 21,5 cm ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:32)
1263 4103 Ljusstakar 2 st, mässing. Höjd: 19-24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:36)
1263 4044 Ljusstakar Ett par, Gusum, mässing. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:01)
1263 4413 Ljusstakar Ett par, Malm. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:56)
1263 4070 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2019 09:43)
1263 4295 Ljusstakar ett par, Metall. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:14)
1263 4499 Ljusstakar ett par, silver, 1861. Höjd: 16 cm, bruttovikt: ca 330 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:32)
1263 4128 Ljusstakar Ett par, silver, 1933. Höjd: 27 cm, bruttovikt: ca 1480 g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:46)
1263 2532 Ljusstakar Ett par, silver, CG Hallberg, 1947. Höjd: 12 cm. Bruttovikt: 661 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:15)
1263 2531 Ljusstakar Ett par, silver, T Eldh, 1966. Höjd: 8 cm, bruttov. 274 g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:14)
1263 4309 Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 18 cm, bruttovikt: ca 885 g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:25)
1263 2541 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 7,5 cm, bruttov. 101 g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:39)
1263 4062 Ljusstakar Ett par, Skultuna. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:06)
1263 4303 Ljusstake "Vänskapsknuten", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:23)
1263 4067 Målarstege höjd: 180 cm ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:16)
1263 1385 Malmkrona Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:37)
1263 4088 Mapp med teckningar, Gösta Törnqvist, diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:54)
1263 2386 Matbord Herrgården, design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 140, djup: 100 cm, höjd: 74 + 3 ilägg
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:20)
1263 4407 Matbord Teak, Tibro, Bredd: 145 cm. Djup: 99 cm, höjd: 73cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:24)
1263 4221 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, 2st ilägg, diameter: 111, höjd: 72 cm, + 2x40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:12)
1263 4224 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, bord+ 4 stolar+ 1 ilägg. Diameter: 115cm + 48 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:15)
1263 4388 Matsalsgrupp 7 delar, design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. 3 iläggsskivor. Längd: 140 cm. Djup: 100 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:43)
1263 2467 Matsalsgrupp Bord + 4 stolar. Längd: 127, djup: 96 cm, höjd: 76 + 2 st iläggsskivor
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:10)
1263 4260 Matsalsskåp 1700-tal, Valnöt. Bredd: 165, djup: 61 cm, höjd: 225 cm, nyckel
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:18)
1263 4440 Matservis 43 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Spisa Ribb, Gustavsberg 1955-1974, brun och svart streck- och kantdekor
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:42)
1263 4473 Matservis 53 delar
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:56)
1263 4061 Matservis 55 delar, Bavaria
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:04)
1263 4436 Matservisdelar 22 delar, Tiara, Gustavsberg
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:35)
1263 4364 Matta Indien. Diameter: 150 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:17)
1263 4443 Matta orientalisk, 120x180 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:01)
1263 4381 Matta orientalisk, 142x190 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:30)
1263 4282 Matta orientalisk, 142x226 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:52)
1263 2195 Matta orientalisk, 147x222 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:59)
1263 4281 Matta orientalisk, 175x220 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:46)
1263 4283 Matta orientalisk, 202x265 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:50)
1263 4222 Matta Orientalisk, Afghan, 116x189 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:13)
1263 4383 Matta orientalisk, Bochara, 114x134 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:34)
1263 4194 Matta orientalisk, Figural, 142x210 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:33)
1263 2433 Matta orientalisk, Galleri, 92x640 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:24)
1263 4126 Matta orientalisk, Isfahan, silke, 102x150 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:38)
1263 4183 Matta Röllakan, Axeco, 290x340 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:24)
1263 4079 Mockaservis 13 delar, Hackefors
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:30)
1263 4450 Nattygsbord Ett par, 50-tail, Teak, Bredd: 45 cm. Djup: 33cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:23)
1263 4293 Nattygsbord ett par. Bredd: 40, djup: 35 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:11)
1263 4550 Nubbeglas 7 st. Höjd: 25 cm
1263 4343 Ölglas 6 st. Classic Cars Collection, Oldsmobile, 1985. Höjd: 20, i schatull
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:54)
1263 4032 Oljelampa + vas+ bricka, silver. Höjd: 2-14 cm. Vikt: ca 200 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:08)
1263 4205 Oljemålning 1800-tal, signerad 1888. Amning. Olja på duk, 57x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:51)
1263 4435 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Vekerum. Olja på duk, signerad. 24x33 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:27)
1263 2252 Oljemålning August Hammarström, Motiv från Nacka. Signerad. Olja på duk, 27x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:41)
1263 2427 Oljemålning Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. "When", signerad. Olja på duk, 65x54 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:13)
1263 4006 Oljemålning Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Skärgård. Signerad, daterad 1941. Olja på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:43)
1263 4538 Oljemålning Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Sträckande svanar. Olja på duk, 48x74. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:09)
1263 4109 Oljemålning Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Hus, Åland, signerad. -79. Olja på duk, 91x130 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:13)
1263 1068 Oljemålning Carl Ludvig Messman, Högklint Gotland. Signerad. Olja på duk, 50x68
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:52)
1263 4060 Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Kvinna, signerad. Olja på duk, 82x64 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:37)
1263 4354 Oljemålning E Bager. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 38x46 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:06)
1263 2154 Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. "Interiör från förmaket", signerad. Olja på duk, 41x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:23)
1263 4420 Oljemålning Emma Ekwall (1838-1925), Sverige. Porträtt, signerad. Olja på duk, 62x46 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:09)
1263 4214 Oljemålning Eric Hallström (1893-1946), Sverige. Signerad, Hus och figurer. Olja på pannå, 26x34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:03)
1263 4530 Oljemålning Erik Jönsson, landskap med figurer. Signerad. Olja på pannå, 40x48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:52)
1263 4111 Oljemålning ertrud Wieselgren (f. 1929), Sverige. Träd, signerad. Olja på duk, 65x81 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:17)
1263 2523 Oljemålning G Ingemar Erixon, "Västerhav vid Lysekil", signerad, 1990. Olja på duk, 57x64 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:05)
1263 4096 Oljemålning Göte Halvarsson (f. 1927), Sverige. Älg, signerad. Olja på duk, 50x79 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:23)
1263 4456 Oljemålning Gunnar Johnsson, figurkomposition. Olja på duk, 115x88 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:30)
1263 4529 Oljemålning Gyllenberg. Signerad, daterad 36, landskap. Olja på duk, 36x53 cm
1263 4545 Oljemålning Helge Holmlund (1911-1989), Sverige. Brygga, signerad. Olja på duk, 51x61
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:58)
1263 4392 Oljemålning Hermann Sichter. Signerad, daterad 63. Olja på duk, 53x34 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:50)
1263 4095 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Man med cykel, signerad. Olja på duk, 50x64 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:20)
1263 4185 Oljemålning John Carlsson (1896-1979), Sverige. Stadsmotiv med bro, Signerad. Olja på pannå, 45x53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:56)
1263 4258 Oljemålning Ludvig Richarde (1862-1929), marin. Signerad, daterad 1903. Olja på duk, 66x115
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:59)
1263 4448 Oljemålning Manne Hallengren (1875-1951), Sverige. Landskap med hus, signerad. Olja på duk, 48x69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:22)
1263 2294 Oljemålning mansporträtt. Olja på pannå, 29x23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:25)
1263 4386 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, bro. Olja på pannå, 26x20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:37)
1263 4257 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, mansstudie. Olja på duk, 25x20 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:58)
1263 2225 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Holländskt landskap. Signerad. Olja på pannå, 22x28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:36)
1263 4394 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Olja på pannå, 100x70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:55)
1263 4391 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinnostudie. Olja på duk, 1960-tal, 82x99 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:48)
1263 4139 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marknad, Paris. Olja på pannå, 30x34 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:34)
1263 4510 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Motiv från Nordafrika. Signerad HV Hunt, daterad 1887. Olja på duk, 25x34 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:28)
1263 4029 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Rökande man. Olja på duk, 45x34 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:57)
1263 4379 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1918. Olja på pannå, 32x26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:11)
1263 4229 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna vid spegeln. Olja på duk, 38x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:53)
1263 1017 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap med kor. Olja på duk, 78x95
1263 4041 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sydländskt motiv. Olja på duk, 26x39 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:58)
1263 4005 Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -78. Olja på duk, 45x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:42)
1263 1067 Oljemålning Otto Hamel (1866-1950), Tyskland. Stadsmotiv. Olja på duk, 40x54
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 21:04)
1263 4422 Oljemålning Owe Gustafson (f. 1940), Sverige. Komposition, monogramsignerad, 12x12 cm
1263 2516 Oljemålning Rune Person, Stilleben, Signerad. Olja på pannå, 12x16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:59)
1263 4184 Oljemålning Signerad Eero Kempp, -71. Olja på duk, 50x72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:53)
1263 2156 Oljemålning Signerad Krawe, Utsikt från Söder mot långholmsvarvet, oramad. Olja på duk, 38x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:25)
1263 4471 Oljemålning Sven Ingmarsson, Landskap, signerad. Olja på duk, 51x31 cm
1263 4517 Oljemålning Thomas Holm (f. 1957), Sverige. Signerad a tergo, 2010. Olja på duk, 99x99 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:17)
1263 4017 Oljemålning William Fleetwood (1915-1993), Sverige. Blomsterstilleben, signerad. Olja på duk, 65x53 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:54)
1263 4182 Oljemålningar 4 st, Gino Tassinari (1920-2001), Italien. Landskap. Motivet: 7x12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:52)
1263 2337 Örhängen 3 st, 18 k, med pärlor, 2,7 gr
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:58)
1263 4050 Örhängen 3 st, 18k, vitguld
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:03)
1263 4049 Örhängen Ett par, 18k, vitguld med stenar
1263 4454 Pall 1950-tal, teak. Längd: 61 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:27)
1263 4081 Pall diameter: 40 cm. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:29)
1263 4317 Paraplyställ höjd: 51 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:29)
1263 4409 Paraplyställ Kina, porslin, nutida. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:51)
1263 2488 Parpistoler Belgien, 1800-talets mitt. Längd: 20, niellodekor
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:40)
1263 4521 Parti nysilver diverse, bland annat Shaker
1263 4104 Parti porslin 4 delar, Kina. Höjd: 6-13 cm ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:41)
1263 4524 Parti silver bland annat cigarettskrin
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:20)
1263 2309 Pastell Harry Booström (1917-1996), Sverige. Signerad, Landskap, 11x19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:37)
1263 2393 Penselvas Kina. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:24)
1263 4246 Piedestal bemålad. Längd: 26, djup: 26 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:41)
1263 4159 Puderstol Rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:01)
1263 4432 Ram modell äldre, ramens innermått: 35x43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:31)
1263 4090 Ram ramens innermått: 41x35 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:08)
1263 4073 Remmare 18 st. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:00)
1263 2324 Ring 18 k, med akvamarin. Vikt: 2,1 gr. Ringmått: 16,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:47)
1263 2321 Ring 18 k, med briljant, 1,5 gr. Ringmått: 18
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:51)
1263 2322 Ring 18 k, med briljant, 1,9 gr. Ringmått: 18
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:57)
1263 2315 Ring 18 k, med briljant, 2 gr. Ringmått: 16,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:48)
1263 2332 Ring 18 k, vitguld, med stenar, 2,7 gr. Ringmått: 17
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:54)
1263 2319 Ring 20 k, 3,6 gr. Ringmått: 17
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:45)
1263 4267 Rökelsekar Otydliga stämplar. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:34)
1263 4199 Ryamatta Marianne Richter (1916-2010), Sverige. 140x193
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:22)
1263 4201 Ryamatta Marianne Richter (1916-2010), Sverige. 140x195
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:27)
1263 4531 Ryamatta Terttu Tomero, "Sopukka" ll, Finland, 83x151 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:49)
1263 4134 Salongsbord Gustaviansk stil. Diameter: 85cm, höjd: 64 cm
1263 4486 Salongsbord med kakelplattor, Bredd: 80cm. Djup: 49 cm, höjd: 68 cm
1263 4342 Salongsbord Valnöt. Bredd: 96, djup: 66 cm, höjd: 72 cm
1263 4367 Sängar Otto Wretling (1876-1971), Sverige. 1930-tal, ett par. Längd: 210 cm. Djup: 96 cm. Höjd: 81cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:36)
1263 4320 Satsbord 2 delar. Höjd: 56-60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:33)
1263 4168 Satsbord 3 delar, björk. Höjd: 52-55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:53)
1263 4256 Schatull längd: 55 cm, djup: 37 cm, höjd: 60 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:43)
1263 4266 Schatull med ej komplett glasservis. Längd: 33 cm. Djup: 24 cm. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:29)
1263 4514 Schatull med glaspluntor, mahogny. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:29)
1263 2246 Sekretär 1800-tal, Bemålad, Bredd:107 cm. Djup: 50cm, höjd: 104 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:54)
1263 4219 Sekretär England. Bredd:51, djup: 46 cm, höjd: 99 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:11)
1263 2301 Serigrafi David Bracken. Signerad, Stockholm, Motivet: 32x95 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:31)
1263 4304 Serveringsvagn med lådor, Längd: 85 cm. Djup: 48 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:30)
1263 4094 Servisdelar 37 delar, Grön Anna, Rörstrand
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:11)
1263 4277 Servisdelar Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods, 8 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:42)
1263 4513 Sextant Richmond. Längd: 28,5 cm, djup: 31 cm, höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:28)
1263 4543 Shaker Folke Ahrström (1907-1997), GAB Guldsmedsaktiebolaget, med sil, nysilver. Höjd: 22 cm
1263 4302 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 150, djup: 48 cm, höjd: 93 cm, nutida
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:24)
1263 1136 Sideboard Skiffer/stålrör. Längd: 128, djup: 43 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:50)
1263 4311 Skål + ljusstakar, 3 delar. Georg Jensen. Rostfritt. Diameter: 8 cm. Längd: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:26)
1263 4410 Skål + vas+ glas, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Diameter: 26 cm, höjd: 10-20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:52)
1263 4496 Skål på fot, Firma Svenskt Tenn, 1927. Diameter: 26 cm
1263 4279 Skål Royal Copenhagen, Jingle bells. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:44)
1263 2213 Skålar 3 st. + vas, Edgar Böckman, Höganäs. Höjd: 7 - 13 cm
1263 4548 Skålfat 3 st, Kina. Diameter: ca 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:31)
1263 4503 Skåp Teak, Bredd: 97cm. Djup: 45 cm. Höjd: 105 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:37)
1263 4284 Skedar 4 st. Silver, en saknar stämpel. Vikt: ca 235 g. Längd: ca 17-28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:51)
1263 4275 Skedar 5 st, silver, Ryssland, 1895. Längd: 22 cm. Vikt: ca 390 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:38)
1263 4326 Skolkarta "MellanEuropa". Längd: 223cm. Djup: 3cm. Höjd: 237cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:38)
1263 4331 Skrivbord Jugend, + 2 stolar. Bredd: 120, djup: 58 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:43)
1263 4401 Skrivbord Teak, Bredd: 150. Djup: 77m, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:11)
1263 4519 Skrivbordslampor Ett par. Höjd: 107 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:14)
1263 4223 Skrivbyrå valnöt, Bredd: 102cm. Djup: 45 cm. Höjd: 98 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:14)
1263 4052 Skrivmaskin Remington
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:07)
1263 4291 Skulptur Brons Ganesha, i glaskupa. Höjd: 10-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:08)
1263 4123 Skulptur Gunnel Frieberg (1919-2010), Sverige. Lejonunge, signerad. Metall. Höjd: 25 cm ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:38)
1263 4344 Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Kalle. Höjd: 18
1263 4323 Skulptur Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. På sockel. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:36)
1263 4425 Skulptur Kvinna, papper. Höjd: 40 cm ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:15)
1263 4437 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:38)
1263 4164 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Kalle ur Larsons ungar, Gustavsberg. Höjd: 19
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:17)
1263 4378 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur Menageri, Gustavsberg. Höjd: 11 cm ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:09)
1263 4161 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg, Tomte med lykta, ljusstake. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:22)
1263 4380 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Liten katt, Gustavsberg. Höjd: 10 cm ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:11)
1263 4162 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lotta ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1979, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:16)
1263 4345 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:55)
1263 2201 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Moses, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg. Längd: 29 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:10)
1263 4163 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pelle ur Larsons ungar, Gustavsberg 1964-1980, höjd: 21 cm, delvis glaserad och målad brun stengodslera
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:17)
1263 4405 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pingviner ur Noas ark, Gustavsberg. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:22)
1263 4197 Skulptur Sten, Kina, på träsockel. Höjd: 14-20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:20)
1263 4125 Skulptur Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Kvinna, signerad. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:36)
1263 4417 Skulpturer 2 st, Boris Stojkov, Gustavsberg. Längd: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:05)
1263 4477 Skulpturer 2 st, gips. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:04)
1263 4240 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katter, Gustavsberg. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:27)
1263 4239 Skulpturer 4 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg. Höjd: 10-21 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:25)
1263 4160 Skulpturer 5 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lilla Zoo, 1955, Gustavsberg. Höjd. Längd: 7-15 cm. Höjd: 5-12 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:11)
1263 4241 Skulpturer 6 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lillskansen, Gustavsberg, 1978. Längd: 8-15 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:29)
1263 4375 Skulpturer 7 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hundar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg. Höjd: 10-16 cm ca
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:04)
1263 4377 Skulpturer 8 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Kennel, Gustavsberg. Höjd: 7-11 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:07)
1263 4368 Sminkbord + pall, bemålad, Bredd: 110 cm. Djup: 45 cm, höjd: 135 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:33)
1263 4075 Snapsglas 8 st. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:13)
1263 4314 Snurrpall diameter: 38 cm. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:28)
1263 2290 Soffa Bröderna Andersson. Längd: 198 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:21)
1263 2233 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 154 cm cm cirka
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:38)
1263 4306 Soffa Eilersen. Längd: 180 cm. Extra metallben
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:24)
1263 4234 Soffa skinn, Norell, Chesterfieldmodell. Längd: 200 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:28)
1263 4516 Soffbord Bredd: 106 cm, djup: 66 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:23)
1263 2372 Soffbord Bredd: 70 cm. Djup: 130 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:03)
1263 2169 Soffbord Butlers tray, Bredd: 134 cm. Djup: 80 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:32)
1263 4245 Soffbord ROOM. Bemålat. 101x101 cm. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:40)
1263 4053 Spegel + appliquer, mässing. Diameter: 47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:05)
1263 2445 Spegel + konsolbord+ tre krön. Sengustaviansk stil. Höjd: 73+ 164 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:14)
1263 4174 Spegel 1920-tal, slipat glas, 141x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:06)
1263 4247 Spegel Gustaviansk stil, 101x46 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:45)
1263 4140 Spegel Karl Johan, mahogny, 82x31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:34)
1263 4515 Spegel mässing. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:43)
1263 4285 Spegel nutida, 157x56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:57)
1263 4146 Spegel Rokokostil, 112x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:54)
1263 4325 Spegellampett 1800-tal, 48x25 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:37)
1263 4250 Spegellampett Gustaviansk stil, förgylld, 42x26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:48)
1263 4249 Spegellampetter Ett par, Gustaviansk stil, Förgyllda, 42x27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:47)
1263 4133 Spelbord Bredd: 89cm. Djup: 44 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:03)
1263 4137 Stekfat Kina, 1800-tal. Längd: 38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:17)
1263 4177 Stolar 3 st, Allmoge, 1800-tal, snarlika, bemålade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:11)
1263 4253 Stolar 4 + 2 st, Gustaviansk stil
1263 4539 Stolar 6 st, 1940-tal
1263 4502 Stolar 8 st, Leksandmodell, 1800-tal, furu
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:30)
1263 4080 Stolar Ett par, bemålade
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:28)
1263 4202 Stolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:50)
1263 4522 Supkoppar + pokal, 6+ 1, K Anderson, silver. Höjd: 4-17 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:15)
1263 4169 Sybord med lyrfot, Intarsia, mahogny, Bredd: 59cm. Djup: 40 cm, höjd: 74 cm, nyckel
1263 4310 Sypuff längd: 56 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:26)
1263 4170 Taburett Karl Johan. Längd: 57 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:55)
1263 4153 Tågbana + lok+ vagnar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:38)
1263 4365 Takarmatur Art Déco. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:25)
1263 4366 Takarmatur Art Déco. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:24)
1263 4526 Takarmatur med prismor. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:19)
1263 4542 Takarmatur Norm 69, plats. Höjd: 45 cm ca
1263 4527 Takarmatur Prismor. Höjd: ca 25 cm
1263 4147 Takarmatur Tiffanystil, diameter: 55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:52)
1263 4231 Takarmatur Uno och Östen Kristiansson för Luxus, Teak, Glaskupor, frostade, saknar etikett. Längd: ca 60cm. Djup: ca 60cm. Höjd: 80cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:24)
1263 4507 Takarmatur Venetiansk stil. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:38)
1263 4056 Takarmaturer Ett par, Glob. Höjd: 35 cm ca
1263 2415 Takfläkt krom, nutida, inköpt på NK. Höjd: 37 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:59)
1263 2349 Takfotogenlampa 1800-tal, majolika. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:45)
1263 4458 Tallrikar 18 st, Johnson Bros, England. Diameter: ca 24 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:33)
1263 4141 Tallrikar 19 st, tenn, olika. Diameter: ca 23 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:41)
1263 4098 Tavlor 3 st, Insekter, frukt, svamp. Motivet: 23x15,23x29 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:26)
1263 4488 Tavlor 4 st, porträtt, metall, 16x11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:12)
1263 4144 Teckningar och grafik. Parti. Oramade. Motivet: ca 16x22 cm - 57x40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:07)
1263 2548 Tekanna Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:44)
1263 4036 Tekoppar 5 st, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:32)
1263 4498 Tenn 5 delar. 1700-/1800-tal, Diameter: 23 resp. Höjd: 11-14 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:27)
1263 4280 Tennstop 2 st, 1800-tal. Höjd: 18 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:45)
1263 4411 Terrin + burkar, 2 delar, Kina. Längd: 24 cm, djup: 21 cm, höjd: 12-14 cm, diameter: 10 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:54)
1263 4178 Terrin med fat Musselmalet, Royal Copenhagen, II-sortering. Längd: 41 Dia: 24 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:44)
1263 4371 Tidningsställ längd: 44 cm, djup: 50 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:20)
1263 4129 Trädgårdsgrupp 3 delar, bord+ 2 karmstolar, Längd: 80cm. Djup: 52cm, höjd: 67 cm
1263 4453 Trädgårdsstolar Ett par
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:25)
1263 4166 Trädgårdsurnor Ett par, Betong. Längd: 54, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:39)
1263 4315 Trädgårdsurnor Ett par, järn, nutida. Höjd: 24 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:28)
1263 2167 Trärelief Asien, Buddha. Motivet: 19x70 cm
1263 4210 Träsnitt Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Får, 109/542, Signerad. Motivet: 18,5x27,5 cm
1263 2153 Tusch Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Illustrationsförslag till Eyvind Johnson bok "Drömmar om rosor och eld". Signerad. 28x15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:22)
1263 4532 Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Caféinteriör, signerad. 29x19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:51)
1263 4211 Tuschteckning Fritz von Dardel (1817-1901), Sverige. "Drottning Emilia och hennes hov", signerad. Roma 1843, Rom, 21x28 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:05)
1263 4193 Tvärflöjt Yamaha 211 s, etui
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:24)
1263 4336 Underlägg/coasters design: Josef Frank, 24 delar. Diameter: 10-24 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:51)
1263 4373 Utomhusbelysning Ett par, Smide. Höjd: 45 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:26)
1263 4404 Vägghylla John Kandell (1925-1991), Sverige. "Pilaster", Källemo. Björk. Brännmärkt. Höjd: 205 cm. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm, höjd: 205 cm
1263 4535 Vägglampor Ett par, 1950-tal. Längd: ca 32 cm, djup: 8 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:55)
1263 4055 Vägglampor Ett par. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:09)
1263 4546 Vägglampor Ett par. Längd: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:24)
1263 4165 Väggljusstake I form av tomte, Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Gustavsberg. Glaserad keramik. Höjd: 42 cm
1263 4089 Väggpendyl Hedemora. Höjd: 70 cm ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:51)
1263 4251 Väggplatta bemålad gips. Carl Michael Bellman. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:52)
1263 1330 Väggrelief Anita Wangel (1929-2013), Sverige. Komposition med katter. Emaljerad plåt. Signerad Anita -80. 2x75x52 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:53)
1263 2026 Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Plommon ur serien Pomona, Gustavsberg 1974-1979. Målad och glaserad stengodslera, 21,5x22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:32)
1263 4350 Vällingklocka höjd: ca 30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:02)
1263 4150 Värja med pärlemo. Längd: 100 cm ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:41)
1263 2489 Värjor 2 st, troligen Spanien, 1800-tal, en med klinga från Toledo, monogram Y2. Längd: 94-97 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:40)
1263 4312 Vas + 1 par glas+ 2 assietter, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 20-25 ca, diameter: 19 cm
1263 4196 Vas + bojan, 2 delar, Kina, porslin. Höjd: 10-12 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:17)
1263 4026 Vas gummi. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:40)
1263 4288 Vas Iittala. Höjd: 25,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:04)
1263 4547 Vas Kina. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:30)
1263 2097 Vas mässing, Per Myrström. Höjd: 23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:35)
1263 9413 Vas Orrefors, Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. Signerad 2007. Höjd: 40, Limited
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:40)
1263 2472 Vas Porslin, Snäckformad, Mood. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:24)
1263 2395 Vas Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:25)
1263 2155 Vas Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:24)
1263 4474 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Pungo, Gustavsberg 1953-1964, stengods. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:54)
1263 1384 Vaser ett par, Orientaliska, brons. Höjd: 15
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 20:36)
1263 4099 Vinglas 9 st. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:27)
1263 4276 Vitvinsglas 6 st. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:41)
1263 4439 Ytterfoder 3 st, bland annat Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 12-15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:46)
1263 4418 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 16-25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 18:07)
1263 4321 Ytterfoder 6 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 juli 2019 19:31)