376 1023 Afshar Antik, 122x188, jämnt slten, korroderad, kortsidor saknar några knutrader, mindre lagning, even wear, corroded, ends missing a few rows of knots, minor repair
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1025 Afshar Antik, 147x173, ställvis slitage, mindre trampveck, parts with wear, minor folding wear
S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1031 Afshar Antik, mindre lagning, 141x185, minor repair
S�ldes f�r 7.100 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1028 Anatol kurd Antik, 131x263, trampveck, en kortsida skadade fransar, folding wear, one end with damaged fringes
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1030 Bachtiari Antik, 200x287, kortsidor saknar ngn knutrad, ends missing a few rows of knots
S�ldes f�r 27.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1029 Bachtiari Semi-antik, 135x215, mindre malspår, minor mothdamages
376 1016 Bachtiari semi-antik, 137x204
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1006 Bao-tou semi-antik, 157x263, mindre fläckar, en långsida behöver översyn, minor stains, one side with damages
376 1015 Bao-tou semi-antik, 163x232, mindre lagningar och fläckar, minor repairs and stains
S�ldes f�r 20.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1008 Bao-tou semi-antik, 63x126, korroderad, mindre lagningar, corroded, minor repairs
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1010 Bao-tou semi-antik, 68x126, en kortsida behöver översyn, one end with minor damages
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1013 Bao-tou semi-antik, 68x132, en kortsida med skador, one end with damages
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1002 Bao-tou semi-antik, 70x132, figural, korroderat brunt garn, malspår, liten lagning, corroded brown pile, minor repair, mothdamages
S�ldes inte (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1037 Bidjov Semi-antik, 120x192, lättare färgblödning, mindre lagningar, en kortsida med senare fransar, minor colourbleed, minor repairs, one end with new fringes
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1033 Bordjalou Kazak, Antik, 103x191, jämnt ställvis hårdare slitage, fläck, even partly heavier wear, stain
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1001 Chuval Tekke antik, 81x117, skador, lagningar, slitage, damages, repairs, wear
376 1018 Chuval Tekke, antik, 83x120, mindre malskador och slitage, textilbaksida, minor mothdamages and wear, textile back
S�ldes f�r 4.300 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1003 Ghom semi-antik, 138x220, jämnt sliten ställvis hårdare, stela fläckar, spår av lim på baksidan, even wear, partly heavier, stiff stains, traces of glue at the back
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1026 Ghom semiantik, 135x195, en kortsida saknar några knutrader, one end missing a few rows of knots
376 1035 Heriz Antik, 88x468, full lugghöjd, full pile
S�ldes f�r 10.600 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1022 Isfahan Antik, 141x210, kortsidor med skador, lagning, ends with damages, repair
376 1032 Kashan Semi-antik, 280x360, ett hörn med mindre skada, one end with minor damage
S�ldes f�r 19.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1027 Kashan semiantik, bottenfält i silke, full lugghöjd , 134x205, cremepile in silk, full pile
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1019 Lori-pambak Daterad 1915/16, 175x293, trampveck, mindre lagning, folding wear, minor repair
S�ldes f�r 50.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1014 Makden Tibet, semi-antik, 67x127, mindre malspår och skador, minor mothdamages and parts with damaged pile
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1021 Melas Antik, 120x185, korroderat svart garn, mindre lagning, corroded black pile, minor repair
S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1020 Mushkabad Antik, 357x440, jämnt ställvis hårt slitage, fläckar, lagningar (en större), even partly heavier wear, stiff stains, repairs , one larger
376 1011 N.v persisk Antik, 122x583, senare langett, mindre lagning, minor repair, new selveges
376 1024 N.v persisk Antik, 140x200, ställvis ngt slitage, kortsida med skada, parts with wear, one end with damage
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1036 Sarab Antik, 93x372, full lugghöjd, full pile
376 1017 Sarough-ferahan Antik, 355x435, jämnt ställvis hårdare slitage, mindre lagning, kortsida med skada, even partly heavier wear, minor repair, one side with damage
S�ldes f�r 35.600 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1038 Senneh semi-antik, 161x252, ställvis ngt slitage, places with minor wear
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1007 Silke-kashan semi-antik, 126x213, jämnt ställvis hårdare slitage, 1st kortsida behöver översyn, even heavy wear, one end with damages
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1005 Silkekashan semi-antik, 130x205, full lugghöjd, full pile
S�ldes f�r 28.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1012 Täbriz Antik, 156x227, hårt sliten, långsidor med skada, korroderad, heavy wear, corroded, sides with damages
S�ldes f�r 18.000 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)
376 1009 Tekke Antik, 210x310, jämnt sliten, liten bristning, kortsidor med skador, even wear, minor hole, ends with damages
S�ldes f�r 9.500 kr (Sista budtid är den 24 oktober 2005 16:00)