Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 3 juni 2013 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

831 5025  Akvarell Evy Låås (1923-1999), 1942, blomstilleben, 16 x 22

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 19:26)

831 5061  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Sign Evy, "Till Pappa på 50-års dagen, Evy", syrener i glasburk, motivets mått: 32x36

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 18:20)

831 5065  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Tillskriven, Blomsterstilleben, (saknar glas), motivets mått: 63x56

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 18:25)

831 5030  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Trädgård, motivets mått: 43 x 59

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 19:32)

831 5034  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Villa med trädgård, motivets mått: 54 x 76

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 19:36)

831 5003  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Vintermotiv med katt, bladets mått: 40 x 56

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 18:02)

831 5044  Bonader  2 st, Evy Låås (1923-1999), (tillskrivna), handgjorda, Applikationsteknik, ej färdiga eller signerade, 107 x 130 & 37 x 45 ca

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 19:55)

831 5051  Färglitografi  Evy Låås (1923-1999), 1974, gulsparven, HC 2/30, motivets mått: 40x45

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 20:49)

831 5066  Färglitografi  Evy Låås (1923-1999), 1977, HC-upplaga, Interiör, motivets mått: 57x67

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 18:27)

831 5047  Färglitografi  Evy Låås (1923-1999), 1983, 20/26, Katt i vinterlandskap, motivets mått: 23x35

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 20:43)

831 5060  Färglitografi  Evy Låås (1923-1999), 1990, Kaktusar, 73/280, motivets mått: 53x50

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 18:19)

831 5049  Färglitografi  Evy Låås (1923-1999), 1990, katt, 1/130 mm: 25x31

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 20:47)

831 5058  Färglitografi  Evy Låås (1923-1999), Gårdspumpen, 326/375, 1978, motivets mått: 41x45

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 18:17)

831 5056  Färglitografi  Evy Låås (1923-1999), HC-upplaga, 1977, Syrener i fönster, motivets mått: 40x50

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 18:15)

831 5045  Färglitografi  Evy Låås (1923-1999), Interiör, 360/360, -76, bladets mått: 88 x 116

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 19:01)

831 5050  Färglitografi  Evy Låås (1923-1999), PT, Blomster, motivets mått: 33x35

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 20:48)

831 5040  Färglitografi  Evy Låås (1923-1999), PT, vinterlandskap, motivets mått: 44x57

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 18:27)

831 5062  Färglitografi  Evy Låås (1923-1999), Tillskriven, Violer, motivets mått: 41x40

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 18:23)

831 5015  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), (tillskriven), 33 x 24

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 19:15)

831 5022  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), (tillskriven), Interiör, 73 x 73

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 19:22)

831 5002  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), Blomsterstilleben, 1942, 46 x 32

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 18:00)

831 5020  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), Katt i vinterlandskap, 66 x 70

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 19:21)

831 5027  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), Komposition, 18 x 20

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 19:29)

831 5008  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), Man vid fönster, 39 x 39

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 18:08)

831 5037  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), signerad, Rönnbär i vas, motivets mått: 57x60

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 18:23)

831 5024  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), Stämpelsign a tergo, Ekollon, 38 x 35

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 19:24)

831 5017  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), Stilleben, 1942, oramad, 45 x 36

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 19:17)

831 5052  Teckning Blyerts, Evy Låås (1923-1999), Lekon, bladets mått: 20x28 (oramad)

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2013 20:55)