1312 8258 Affisch Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. Signerad på tryck. Motivet: 54x40cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:46)
1312 8124 Akryl Gerd Miller (1925-1988), Sverige. Kronprinsessan Victoria. Signerad, akryl, 49x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:45)
1312 8561 Akryl Oidentifierad konstnär. Signerad, 28x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:45)
1312 8650 Akvarell Acke Hallgren (1885-1940), Sverige, tillskriven. Kungsbroplan 3. Tidigt 1900-tal, ej signerad. Akvarell, 33x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:20)
1312 8514 Akvarell Bert Forkström. Signerad, daterad 1985,24x35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:31)
1312 8126 Akvarell Håkan Bull (f. 1953), Sverige. "Väktaren". Signerad, 66x51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:10)
1312 8168 Akvarell monogramsignerad, fåglar, 29x39 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:23)
1312 8034 Akvarell Signerad Wallander 1878. Motivet: 18x31cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:59)
1312 8344 Akvareller 2 st. Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv. Motivet: 31x50 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:48)
1312 8234 Akvareller 3 st, Helge Sjökvist, Stockholmsmotiv. Signerad. Motivet: 20x15- 15x20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:08)
1312 8648 Akvareller Acke Hallgren (1885-1940), Sverige. 7 st akvareller med Stockholmsmotiv, bland annat Riddarhuset. Delvis monogramsignerade, troligen 1912. Motivet: 36x23 - 23x26 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:02)
1312 8586 Ampel Gustavsberg, 1924. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:50)
1312 8405 Applikation Fasantupp, 1800-tal, 33x40cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:23)
1312 8312 Armband 18k guld. Vikt: 14,9g, X. Länk, längd: 18cm.
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:44)
1312 8310 Armband 18k guld. Vikt: 24,6g. Bismarck, med berlocker, längd: 19cm.
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:21)
1312 8425 Armband 7 st. Silver, bland annat Giertta. Vikt: 285g, diameter: 5-7 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:56)
1312 8335 Armbandsur 18k guld, bruttovikt: 12,7g. Damur, Omega. Diameter: 17,3mm, läderband
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:16)
1312 8334 Armbandsur 18k guld, bruttovikt: 52g. Omega De Ville, quartz, originalarmband. Längd: 18cm. Diameter: 20mm
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:20)
1312 8211 Assietter 11st, Rosenthal. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:16)
1312 8417 Assietter 12 st, Royal Copenhagen, Musselmalet, helblond. Diameter: 17,5 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:28)
1312 8144 Bägare 10 st. Silver. Höjd: 4 - 21 cm, vikt: 550g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:35)
1312 8283 Bägare silver, 1908, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 22 cm, vikt: 380g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:56)
1312 8285 Bägare silver, 1933, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 16 cm, vikt: 395g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:05)
1312 8037 Bägare silver, 1945. Höjd: 23 cm, vikt: 420 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:06)
1312 8244 Bålskål skål + fat, rutslipad kristall. Diameter: 22 -32 cm. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:42)
1312 8113 Barnstol Thonet, etiketterad. Rotting. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:52)
1312 8235 Bestick 18 delar, silver (830), bruttovikt: 720g. Längd: 16-19cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:14)
1312 8403 Bestick 39 delar, nysilver, modell Olga
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:19)
1312 8257 Bestick 59 delar, nysilver. Längd: 17-22cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:45)
1312 8147 Bestick 8 delar, silver, bland annat såsskedar. Längd: 16 - 24 cm, bruttovikt: 275g (varav knivar 130g)
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:48)
1312 8146 Bestick 9 delar, silver. Längd: 9 - 21 cm, bruttovikt: 275g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:33)
1312 8195 Biblioteksur sent 1800-tal. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:34)
1312 7294 Biskviporslin 4 delar, Wedgwood. Diameter: 20, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:09)
1312 8173 Blandteknik 2 st. Per Medstrand (f. 1957), Sverige. Monogramsignerade, 76x34 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:32)
1312 8309 Blandteknik 3 st. Anders Hammargren, gubbar. Signerade, 35x27 ca.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)
1312 8621 Blandteknik Alfred Wahlberg (1834-1906), Sverige. Tillskriven, "Klädesholmen 1913,14x22 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:29)
1312 8172 Blandteknik Erik Olson (1901-1986), Sverige. Skiss. Signerad. Motivet: 20x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:02)
1312 6016 Blandteknik Gustav Feith (1875-1951), Österrike. Blomsterstilleben, ängsblommor i vas. Signerad, daterad 1940, ca 40x28 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:47)
1312 5109 Blandteknik Martin Säflund (1894-1976), Sverige. Wik Uppsala, Signerad, 19x41 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:17)
1312 8511 Blandteknik Oidentifierad konstnär. England, 1800-tal, 26x38 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)
1312 8518 Blomsterbord Björk, Karl Johanstil, 1920-tal. Bredd: 65, djup: 30 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:51)
1312 8343 Blomsterbord längd: 88 cm, djup: 32 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:31)
1312 8428 Blomsterbord stenskiva. Bredd: 110. Djup: 35 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:31)
1312 8437 Bokhylla Björk. Bredd: 77, djup: 30 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:05)
1312 8557 Bokstöd ett par, marmor. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:13)
1312 8058 Bokstöd försilvrade. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)
1312 8507 Bokverk 2 band Osvald Sirén, Kinas konst under 3 årtusenden
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:04)
1312 8688 Bonad omkring 1900,55x148 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:16)
1312 8696 Bord + 2 pallar, + ställ, orientaliska, med ben och pärlemorinläggningar. Höjd: 32-53cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:34)
1312 8304 Bord med låda, Rokokostil, bemålad. Bredd: 73, djup: 45 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:13)
1312 8115 Bordslampa Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:30)
1312 8574 Bordslampa Funkis. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:41)
1312 8663 Bordslampa Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Metall. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:54)
1312 8535 Bordslampa Kina, med skärm. Höjd: 80cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:03)
1312 8353 Bordslampa mässing. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:15)
1312 8600 Bordslampfot Aneta, design: Uno Dahlén, mässing, Etiketterad. Höjd: 44 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:21)
1312 8690 Bordslampfot Porslin, Fürstenberg. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:43)
1312 8381 Bordslampor Ett par, alabaster. Höjd: ca 70cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:23)
1312 7216 Bordslampor ett par, Frostat glas. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:20)
1312 8464 Bordslampor ett par, mässing, Bergboms. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:33)
1312 8531 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 57cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:07)
1312 8382 Bordslampsfötter Ett par. Höjd: ca 30 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:23)
1312 8677 Bordslyster höjd: 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:14)
1312 7126 Bordspendyl Alabaster. Höjd: 33-44 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:14)
1312 8088 Bordssurtout Skultuna. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:41)
1312 8069 Bordstabletter 4+ 9 st, Josef Frank. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:43)
1312 8466 Bordsur 1920-tal, Intarsia. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:16)
1312 8065 Bricka silver. Längd: 19 cm, vikt: 145g
1312 8259 Brickor + dubbelkarott, 3 delar, Nysilver. Längd: 33-48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:41)
1312 8262 Buljongkoppar 12 st. Diameter: 11 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:42)
1312 8378 Byrå 1800-talets slut. Bredd: 104 cm. Djup: 56 cm, höjd: 87 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:39)
1312 8573 Byrå Bemålad. Bredd: 67, djup: 33 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:52)
1312 8368 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 111 cm. Djup: 48 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:44)
1312 8596 Byrå Italien, intarsia, Bredd: 43 cm. Djup: 33cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:39)
1312 8026 Byrå Längd: 85 cm. Djup: 43 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:53)
1312 8128 Byrå med stenskiva. Bredd: 78, djup: 44 cm, höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:23)
1312 8683 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 90, djup: 48 cm, höjd: 82 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:24)
1312 8449 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 90, djup: 52 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:44)
1312 8293 Coaster + skrin. Diameter: 10 längd: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:07)
1312 8634 Collage Oidentifierad konstnär. 1960-tal, 50x60 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:24)
1312 8082 Dalahäst modell äldre. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:26)
1312 8424 Dalahäst modell äldre. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:50)
1312 8191 Dekorelement 2 delar, trä, Kina, 15x35 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:55)
1312 8669 Dockor 2 st, Thailand. Höjd: 66,80-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:01)
1312 8263 Etagehylla sent 1800-tal, Bredd: 49 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 100cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:12)
1312 8048 Etsning eftertryck, kolorerad, Stockholm. Ej signerad. Motivet: 21x28cm
1312 8096 Etsning Johan Fredrik Martin (efter), Gustaf Adolfs torg, Stockholm. Ej signerad. Motivet: 35x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:51)
1312 8644 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna. Signerad, numrerad 37/45. Motivet: 30x39 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:53)
1312 8041 Etui silver/sköldpadd. Längd: 8 cm. Vikt: 65 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:13)
1312 5085 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Provtryck. Haskel 151. Oramat löst blad. Signerad. Motivet: 23,5x32 cm, bladets mått: 46x56cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:29)
1312 8203 Färglitografi 2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerade, 39x53cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:15)
1312 8068 Färglitografi 5 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, 360-upplaga. Motivet: 37x42cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:47)
1312 8205 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, numrerad 200/260. Motivet: 31x42cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:49)
1312 8631 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Arbetare. Signerad, numrerad 16/150. Motivet: 57x74 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:57)
1312 8250 Färglitografi Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Gärdesgård. Signerad, numrerad 267/360. Motivet: 50x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:29)
1312 7287 Färglitografi Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Signerad, daterad -91. Motivet: 30x24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:03)
1312 8301 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numrerad 164/310, daterad 1956. Motivet: 36x41 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:03)
1312 8206 Färglitografi Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Daterad, 1975, "rymdmålaren". Signerad. Motivet: 36x47cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:43)
1312 8645 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. "Katt och Råtta". Signerad, numrerad 51/100. Motivet: 42x54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:12)
1312 8240 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 81/175, "näbbdjur". Motivet: 49x61cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)
1312 8226 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. Motivet: 62x42cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:03)
1312 8252 Färglitografi Nils Zetterberg. Signerad, numrerad 212/360, daterad, 1982. Motivet: 34x40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:18)
1312 8198 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 46/200. Motivet: 19x26cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:03)
1312 8442 Färglitografi Olga Semenova (f. 1953), Ryssland. Flicka vid flygel. Signerad, numrerad 144/290. Motivet: 39x55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:24)
1312 8441 Färglitografi Olga Semenova (f. 1953), Ryssland. Signerad, numrerad 47/150, , Flicka vid schackbräde. Motivet: 50x39 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)
1312 8254 Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. "Gryning". Signerad, numrerad 336/375. Motivet: 39x48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:16)
1312 8632 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vinterbrygga. Signerad, numrerad 166/360. Motivet: 47x34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:20)
1312 8123 Färglitografi Roger Risberg (1956-2011), Sverige. "Tandläkarskräck", PT, monogramsignerad. Motivet: 51x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:30)
1312 8562 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 35/75, Tristan da Cuhna. Motivet: 20x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:29)
1312 8399 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 4/75. Motivet: 38x27cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:47)
1312 8453 Färglitografi Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Signerad, numrerad 59/200,1993, bladets mått: 43x31 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:50)
1312 8641 Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 241/290, par, 1987. Motivet: 48x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:52)
1312 8537 Färglitografi Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad, daterad 1973. Motivet: 72x54cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:34)
1312 8639 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Paris, numrerad . Signerad, numrerad 77/360. Motivet: 73x89 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:10)
1312 8308 Färglitografier 10st, Leif Ahnlund (f. 1949), Sverige. Signerade, 1992, oramade. Motivet: 60x83cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:26)
1312 7102 Fat 3 st, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Upsala Ekeby. Längd: 27- 37cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:42)
1312 8150 Fat 5 delar, silver. Längd: 11-30 cm, vikt: 560g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:15)
1312 8040 Fat 6 st, silver. Längd: 11 cm, vikt: 190g
1312 8246 Fat Åsa Brandt. Signerad. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:45)
1312 8162 Fat på fot, gjutjärn. Diameter: 29. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:53)
1312 8079 Fat på fot, Royal Copenhagen. Diameter: 22. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:05)
1312 8615 Fat silver. Diameter: 35 cm. Vikt: 650g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:45)
1312 8616 Fat silver. Längd: 23 cm. Vikt: 180g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:37)
1312 8411 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 16x16 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)
1312 7027 Fat Upsala Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Längd: 37cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:35)
1312 8494 Fåtölj + Fotpall, Br Andersson, läder
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:06)
1312 8496 Fåtölj + fotpall, Bröderna Andersson, läder
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:17)
1312 8543 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Husfadern
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:26)
1312 8544 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Husfadern
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:47)
1312 8341 Fåtölj Farmor, Omklädd, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:10)
1312 8375 Fåtölj Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. "Skrindan". Rygg och sits med lösa dynor
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:31)
1312 8377 Fickur + 2 st armband, bland annat 1800-tal
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:53)
1312 8605 Fickur 14k guld, Omega. Diameter: 4,5 Bruttovikt ca 75 gr
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:07)
1312 8287 Fickur silver, Omega, graverad. Diameter: 5 cm, bruttovikt: 90g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)
1312 8556 Figurin Art Déco. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:34)
1312 7405 Figurin Goebel, Häst, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:34)
1312 8547 Figuriner 2 st, B&G + Royal Copenhagen. Höjd: 11-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:32)
1312 8546 Figuriner/skulpturer 5 del Bla Lisa Larson. Höjd: 6-15 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:39)
1312 8279 Fingerborg 18k guld, 1800-tal, originalask, Höjd: 2 cm. Vikt: 3,5 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:15)
1312 8355 Fisktallrikar 10 st. Syco, Sverige, diameter: 27 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:24)
1312 8070 Flaska Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans, Gustavsberg. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:26)
1312 8061 Fotogenlampa höjd: 44cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:26)
1312 8643 Fotografi / tavla Reproduktion, "Stockholm från Söder 1901", 48x80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:07)
1312 8176 Fotografier Gustav V och Carl XV, 34x25, 5 + 27,5x19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:56)
1312 8393 Fruktservis 1800-talets slut, 6+ 1. Diameter: 20-28cm, höjd: 16cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:54)
1312 8694 Fruktservis 6 delar, Rosenthal. Diameter: 20-23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:47)
1312 8422 Fruktskål 5 delar, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Kosta Boda. Diameter: 46cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)
1312 8236 Glas 5 st, Vinglas. Modell Gripsholm, design: Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:49)
1312 8028 Glas 6 st, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:32)
1312 8238 Glas 6 st, Skruf. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:21)
1312 8237 Glas modell Karlberg. 10 st. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:54)
1312 8662 Glaskupa Till takarmatur, 1940-tal, diameter: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:53)
1312 8610 Glasservis ca. 30 delar, graverad dekor. Höjd: 9,5-15,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:21)
1312 8592 Glasservisdelar 14 delar. Höjd: 9-14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:38)
1312 8541 Glasservisdelar 19st. Höjd: 13-15cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:33)
1312 8013 Glasservisdelar modell Karlberg, Kosta, 24 delar, höjd: 8-16 cm (8 cm, 10 cm, 12 cm, 16 cm)
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:51)
1312 8019 Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 118
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:50)
1312 8492 Golvlampa mässing, höj- och sänkbar. Höjd: 151 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:47)
1312 7087 Golvlampa mässing, tre ljuspunkter. Höjd: 160cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:14)
1312 8566 Golvlampa mässing. Höjd: 115
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)
1312 7276 Golvlampa mässing. Höjd: 141
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:42)
1312 8139 Golvur bemålat. Höjd: 200, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:08)
1312 8530 Golvvas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Negro, Upsala-Ekeby 1953-1958. Delvis glaserad stengodslera med vita blad på brun boten. Märkt undertill: Upsala-Ekeby. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:57)
1312 8420 Gräddkanna + sockerskål+ vas + askfat 6 st, Royal Copenhagen, Helblond. Höjd: 7-11, diameter: 7,5 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:18)
1312 8282 Gräddkannor 2 st, 1 st silver. Höjd: 8-10 cm. Vikt: ca 225 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:26)
1312 8671 Grafiskt blad Gicléetryck, Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 3/150. Motivet: 23x17,5cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:24)
1312 8672 Grafiskt blad Gicléetryck, Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 52/150, i Soffan. Motivet: 51x68cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:34)
1312 8519 Gravyr 17x50 cm
1312 8521 Gravyr Djurmotiv, 43x55 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:02)
1312 8153 Gravyr Karlberg Slott. Motivet: 25x56 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:04)
1312 7123 Hallampa höjd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:57)
1312 8578 Hänge 18k guld. Vikt: 2g. Afrodite, längd: 3,5cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:50)
1312 8414 Hänge silver. Vikt: 16,5g. Med rökkvarts. Diameter: 2,5 cm
1312 8525 Hänge & örhängen 18k guld. Vikt: 2,8g. Med pärlor, längd på hänge, 2,5cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:20)
1312 8576 Hängen 18k guld. Vikt: 3,6g. Medaljong & hänge. Längd: 1-2 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:07)
1312 8438 Hängskåp Allmoge. Höjd: 102
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:44)
1312 8529 Herrbetjänt Italien. Höjd: 107cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:48)
1312 8102 Hurts med tre lådor, Engelsk stil. Längd: 37, djup: 27 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:16)
1312 8039 Ikon 50x34cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:11)
1312 8118 Ikoner 2 st. 30x20 + 31x27
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:46)
1312 8181 Ikoner 2 st. Ryssland, 40x33 + 45x32 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:43)
1312 8182 Ikoner 5 st. Ryssland, 21x14 - 30x24 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:18)
1312 7329 Jardiniere + vas, Rörstrand. Längd: 28, höjd: 13-33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:00)
1312 8018 Jardiniere nysilver, kristall. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:09)
1312 8014 Kaffegods 17 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen + 6 extra fat
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:38)
1312 8558 Kaffegods 7 delar, Gustavsberg, Blå Blom
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:02)
1312 8163 Kaffeservis 17 delar, Sanssouci, Rosenthal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:32)
1312 8038 Kaffeservis 3 delar, CG Hallberg, 1909. Höjd: 8-16 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:04)
1312 8107 Kaffeservis 3 delar, nysilver. Höjd: 17- 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:32)
1312 8693 Kaffeservis Bavaria, Thomas, 24 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:15)
1312 8686 Kaffeservis England, Royal Albert, 11 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:56)
1312 8673 Kakelugnsskåp höjd: 195 cm, nyckel
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:35)
1312 8432 Kamera Leica M2 med objektiv Leitz Wetzlar summicron. Serie No 945678, ej funktionstestad. Längd: 14 cm, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:09)
1312 8435 Kameror 3 st, (Linhof Super Technika 6x9, Linhof Super Rollex 56x72, Rollieflex) + diverse tillbehör. Ej funktionstestade
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:29)
1312 8219 Kanapé nyrokoko, Längd: 139cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:12)
1312 8465 Käppar 3 st (1 med stickvapen+ 1 med plunta). Höjd: 87-90 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:58)
1312 8239 Karaff Med 6st, glas, Skruf, Lars Hellsten (f. 1933), Sverige. Höjd: 9-22cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:13)
1312 8072 Karaff med glas+ bricka, 8 delar, Orientalisk, metall. Höjd: 10-25 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:16)
1312 8083 Karaffer 2 st, med silvermontering. Höjd: 25-27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:27)
1312 8607 Karamellburkar 4 st, Dixi Miniatyr. Höjd: ca 26cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:34)
1312 8100 Karmstol Rokokostil. Höjd: 88 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:51)
1312 8114 Karmstol Thonet. Höjd: 92, slitage
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:45)
1312 8371 Karmstolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:58)
1312 8184 Karta Skandinavien, ur Svecia Antiqua et Hodierna. Motivet: 26x37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:12)
1312 8314 Kedja + 2st ringar. 18k guld, ringstorlek: 17½. Totalvikt: 7g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:26)
1312 8526 Kedja 18k guld. Vikt: 5,3g. Model: Venezia, längd: 46cm.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:13)
1312 8575 Kedja & armband 18k guld, vitguld. Vikt: 8,1g. S-länk, längd: 18 - 44cm.
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:42)
1312 8527 Kedja & hänge 18k guld. Vikt: 3,6g. Model: Venezia. Längd: 68cm, hänge, diameter: 16,9mm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:58)
1312 8328 Kista på benställning, ek. Bredd: 49, djup: 46 cm, höjd: 69 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:59)
1312 8247 Knivställ Württembergische Metallwarenfabrik WMF, Jugend, dekor med kvinna. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:51)
1312 8370 Konsolbord Nyrokoko. Valnöt/Mahogny. Bredd: 46 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 80 cm
1312 8427 Konsolbordsunderrede rokokostil. Längd: 150 cm. Djup: 50 cm, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:37)
1312 8078 Kopp + ask, Herend, Meissen, bland annat andrasortering. Diameter: 7. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:37)
1312 8093 Kopparkittel på ben. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:25)
1312 8033 Kopparstick 3 st, William Duke, 24x31 - 30x45cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:13)
1312 8042 Kopparstick 4 st, båtar. Motivet: 24x41cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:47)
1312 8217 Kristallkrona Med prismor. Höjd: ca 65cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:11)
1312 8135 Kristallskål Orrefors, design: Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Diameter: 24, höjd: 15 cm, i schatull
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:24)
1312 8268 Krucifix mässing. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:18)
1312 8509 Kuriosa 11 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:12)
1312 8116 Lampa " a", plast / plåt, Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:16)
1312 8098 Lampbord Ett par, Engelsk stil. Bredd: 45, djup: 63 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:37)
1312 8326 Lampbord Ett par, glas och mässing. Bredd: 46, djup: 63 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:34)
1312 8491 Lampbord ett par, Mässing med glasskivor. Bredd: 42, djup: 42 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:28)
1312 8678 Lampbord Rokokostil, Intarsia. Bredd: 56, djup: 37 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:29)
1312 8374 Leksaksbil Prämeta, Mercedes Benz, modell äldre. Längd: 14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)
1312 8066 Likörset 6 delar. Karaff med silverbeslag, Höjd: 5-20 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:11)
1312 8269 Litografier 3 st. Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 176/199. e, + bok, Torgny Lindgren / Peter Dahl, "Kärleksguden Frö", i mapp
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:38)
1312 8103 Litografier 4 st. Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerade och numrerade, ramens innermått: 46x56 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:14)
1312 8646 Ljuskrona från Firma Svenskt Tenn, metall. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)
1312 8478 Ljuskrona Mässing med prismor. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:34)
1312 8001 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:50)
1312 8218 Ljuskrona Med prismor. Höjd: ca 93cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:15)
1312 8416 Ljuslykta glas, Göran Wärff + skålfat, Mats Jonason. Höjd: 15 + , diameter: 25 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:48)
1312 8186 Ljusstakar 3par, mässing / malm. Höjd: 18 - 22
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:56)
1312 8086 Ljusstakar 4 st, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Nr 69-70, Skultuna. Längd: 7-32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:55)
1312 8390 Ljusstakar 5 par, mässing. Höjd: 15- 24cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:08)
1312 8456 Ljusstakar ett par, Karlskrona lampfabrik. Mässing med glaskupa. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:46)
1312 8281 Ljusstakar ett par, silver, 2-armade. Höjd: 17 cm, vikt: 480g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:52)
1312 7137 Ljusstake silver, England. Höjd: 29 cm, bruttov: 820g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:19)
1312 8469 Ljusstake Smide, sjuarmad. Längd: 67, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:09)
1312 8691 Lockskålar + dosa, 3 delar, porslin. Längd: 8-14 resp. Diameter: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:07)
1312 8164 Lockurna Wien, 1900-tal. Höjd: 42 cm
1312 8274 Luktdosa silver, 1700-/1800-tal. Höjd: 6 cm, vikt: 35g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:33)
1312 8517 Målarstege höjd: 185 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:40)
1312 8661 Månbord Ett par, Gustaviansk stil, Mässingsdekor, Dia 110. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:31)
1312 8389 Margretheskålar 6 st, Rosti, Danmark + 4 slevar. Design: Acton Björn / Sigvard Bernadotte & Erik Lehmann, Jacob Jensen. Höjd: 12-14 cm, diameter: 16-24 cm, längd: 18-29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:03)
1312 8439 Matsalsgrupp Engelsk stil, Bord + 4 stolar + 2 st iläggsskivor
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:30)
1312 8120 Matsalsgrupp teak, bordet: Längd: 120. Djup: 80 cm. Höjd: 72 + 4 stolar + 1 ilägg
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:15)
1312 7169 Matsalsstolar 8 st. Slitage
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:04)
1312 8384 Matservis ca. 50 delar, Rörstrand, Jugend
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:11)
1312 8695 Matservis Rosenthal, ca 55 del
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)
1312 8306 Matservisdelar ca 55 delar, Gefle, Tokio
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:43)
1312 8654 Matta Kelim, 238x173cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:21)
1312 8656 Matta Kelim, 241x184cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:13)
1312 8505 Matta Kina, Helsilke, 123x46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:20)
1312 8342 Matta Orientalisk, 147x190 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:17)
1312 7238 Matta orientalisk, 159x242 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:15)
1312 8104 Matta Orientalisk, 207x321 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:03)
1312 7062 Matta Orientalisk, 240x155cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:31)
1312 8360 Matta orientalisk, 70x130 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:16)
1312 8474 Matta orientalisk, 82x147 cm
1312 8473 Matta orientalisk, 83x135 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:30)
1312 8472 Matta orientalisk, 90x177 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:27)
1312 8141 Matta Orientalisk, Afghan, 157 x190 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:28)
1312 8243 Matta orientalisk, figural, 200x135 cm
S�ldes f�r 19.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 21:01)
1312 8302 Matta orientalisk, Kerman, 157x245 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:43)
1312 8229 Matta Orientalisk, old Saruk, 170x247 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)
1312 8140 Matta Orientalisk, Pakistan, 130x200 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:18)
1312 8409 Matta Pakistan, galleri, 77x280cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:40)
1312 8046 Miniatyrer 2 st. Brons. Höjd: 2 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:05)
1312 8015 Mockakoppar 5 st, Blå Vifte, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:51)
1312 8291 Modellflygplan Diverse
1312 8299 Modellskepp längd: 58 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:46)
1312 8295 Modellskepp längd: 80 cm
1312 8570 Nötknäppare Hund, Metall. Längd: 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:55)
1312 8064 Olivpinnar 12 st, Sterling. Längd: 7 cm
1312 8640 Oljemålning Agneta Livijn, Komposition. Signerad, daterad 2013. Olja på duk, Motivet: 49x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:59)
1312 8255 Oljemålning Agneta Zerveus, "Sandhamn i Mars". Signerad. Olja på duk, 60x49 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:50)
1312 8175 Oljemålning Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. Hus i vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 74x52 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:51)
1312 8027 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad. Olja på duk, 64x79cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:33)
1312 8554 Oljemålning Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 32x45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:45)
1312 8635 Oljemålning Brita Nordenberg (f. 1943), Sverige. "De blå bergen, Teressopolis". Signerad. Olja på duk, 61x65 cm
1312 8129 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Komposition. Olja på pannå, Signerad, 1000x61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:19)
1312 8228 Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Barn på äng. Olja på duk. Signerad. 79x62cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:42)
1312 8180 Oljemålning Christoffer Wallroth (1841-1916), Sverige. Motiv från Filipstad. Ej signerad. Olja på pannå, 27x35 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:51)
1312 8189 Oljemålning efter Meindert Hobbema (1663-1709). Landskap med hus och figurer. Ej signerad. Olja på duk, 43x59 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:40)
1312 8158 Oljemålning Eila Juntunen, Hamn. Signerad. Olja på duk, 30x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:21)
1312 7218 Oljemålning Einar Bager (1887-1990), Sverige. Signerad, daterad 1946. Olja på duk, 36x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:22)
1312 8630 Oljemålning Erik Törning (1928-1999), Sverige. Porträtt. Olja på duk, Signerad, 80x65 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:34)
1312 7282 Oljemålning Ernst Röhlander (1880-1966), Sverige. Bornholm, Signerad. Olja på duk, 33x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:54)
1312 8183 Oljemålning Evald Kallstenius (1898-1957), Sverige. Marin. Intygas av Alfhild Kallstenius a tergo, Ej signerad. Olja på duk, 34x42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:01)
1312 7145 Oljemålning Gaston Law, "Lokken", 1967cm. Signerad. Olja på duk, 39x49cm
1312 8582 Oljemålning Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Signerad, daterad 1971. Olja på duk, 44x53 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:25)
1312 7011 Oljemålning Ivar Ekelund (1908-2002), Sverige. Signerad, Hustak. Olja på duk, 46x35 cm
1312 8174 Oljemålning Jack Eichborn (1906-1981), Sverige. Sydländsk by. Signerad. Olja på pannå, 45x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:20)
1312 8657 Oljemålning Jan B Pospisil (1898-1968), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 45x37cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:23)
1312 8178 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Orrar i vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:55)
1312 8071 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Venedig. Signerad. Olja på duk, 32x40cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:29)
1312 8637 Oljemålning Lazar Dimitrijevic, "Våren - Impression". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 62x72 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:37)
1312 7033 Oljemålning Ludvig Jacobsen (1890-1957), Danmark. Signerad. Olja på duk, 50x52cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:46)
1312 8167 Oljemålning M Miller, stilleben. Signerad. Olja på pannå, 26x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:11)
1312 8369 Oljemålning Oidentifierad konstnär, kust. Signerad. Olja på duk, 59x78 cm
1312 8271 Oljemålning Oidentifierad konstnär, kvinna på café, monogramsignerad. Olja på duk, 41x27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:30)
1312 8185 Oljemålning Oidentifierad konstnär, stilleben med frukter, England, 1800-tal. Ej signerad. Olja på pannå, 25x28 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:25)
1312 8629 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Ej signerad. Olja på duk, 43x55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:36)
1312 8618 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Damporträtt, 1800-tal. Ej signerad. Motivet: 22x16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:55)
1312 8622 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flicka. Ej signerad. Olja på duk, 40x31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:12)
1312 8617 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Gård, Österrike, 23x17 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:31)
1312 8406 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med borg. Ej signerad. Olja på duk, 47x66cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:27)
1312 8619 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad, daterad Ludvig -18. Olja på duk, 24x38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:39)
1312 8614 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Paris. Signerad. Olja på duk, 89x119cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:03)
1312 8628 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Porträtt av Drottning Kristina, (kopia). Ej signerad. Olja på pannå, 53x40 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:36)
1312 8638 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Susan G, Komposition. Olja på duk, 110x110 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:27)
1312 1526 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Utsikt mot Billingen. Sign Arkel, 1945. Olja på duk, 64x98 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:29)
1312 8125 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vinterlandskap. Signerad, daterad 1897. Olja på pannå, 59x49 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:32)
1312 7038 Oljemålning Robert Leepin (1885-1967), Danmark. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 90x71cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:55)
1312 7317 Oljemålning Ruben Wallström (1888-1953), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 42x34cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:38)
1312 8035 Oljemålning Signerad Scoppa. Olja på duk, 65x38cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:04)
1312 8408 Oljemålning Signerad, L Boehm, landskap. Olja på duk, 50x40cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:02)
1312 8625 Oljemålning Silvia Schmidt (1861-1944), Österrike, tillskriven. Landskap med tupp. Ej signerad, Olja på duk, 115x75 cm, ej ram
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:59)
1312 8626 Oljemålning Silvia Schmidt (1861-1944), Österrike. Kvinnoporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 68x51 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:48)
1312 8627 Oljemålning Silvia Schmidt (1861-1944), Österrike. Mytologiskt motiv, (kopia). Ej signerad. Olja på duk, 48x38 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:18)
1312 8623 Oljemålning Silvia Schmidt (1861-1944), Österrike. Porträtt av Kvinna, (kopia), ej signerad. Olja på duk, 46x40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:20)
1312 8177 Oljemålning Simony Jensen (1864-1923), Danmark. Läser brev. Signerad, daterad 1906. Olja på duk, 44x38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:08)
1312 7217 Oljemålning Sven Persson. Signerad, daterad 1968. Olja på duk, 45x80 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:21)
1312 8346 Oljemålning Tadeusz Kamasa (1924-2003), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 35x41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:32)
1312 8410 Oljemålning Thure Malmberg (1894-1968), Åland. Skuta, Åland. Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 45x37 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:01)
1312 7036 Oljemålning Waldemar Albertsen (1868-1954), Danmark. Signerad. Olja på duk, 41x31cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:52)
1312 8154 Oljemålning Wilhelm Schütze, blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 55x80 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:55)
1312 7138 Oljemålningar Oidentifierad konstnär. 2 st. Signerad Gaubert. Olja på pannå, 36x53cm
1312 8524 Örhängen 18k guld. Vikt: 1,9g. Ett par, med pärlor, längd: 3cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:25)
1312 8577 Örhängen 18k guld. Vikt: 2g. Ett par, diameter: 8,4mm. Saknar en snurrebuss
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:12)
1312 5161 Örhängen ett par + 1 st, 18k guld, pärlor
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:14)
1312 3567 Örhängen Ett par, guld / silver, 14k. Emalj och diamanter, Ryssland. Vikt: ca 10 g
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:37)
1312 8338 Pall Danmark, teak. Märkt ”Made in Denmark", 55x45 cm. Höjd: 29-36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:22)
1312 8331 Pallar 2 st. Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:06)
1312 8565 Pallar 4 st. Höjd: 36 cm, diameter: 32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:56)
1312 8564 Pallar 4 st. Höjd: 66-74 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:28)
1312 8602 Pallar Ett par, 1940-tal, galon. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:02)
1312 8132 Pälsjacka Mink, storlek: 40 ca.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:47)
1312 8094 Paraplyställ mässing. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:28)
1312 8423 Parti bijouterier, bland annat silver
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)
1312 8288 Parti Silver/nysilver, 9 delar. Vikt: 380g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:29)
1312 8520 Parti guld 18k guld. Vikt: 7,5g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:38)
1312 8687 Parti linne Dukar/servetter
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:28)
1312 8063 Parti silver diverse
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:16)
1312 8445 Piedestal med stenskivor. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:00)
1312 8429 Piedestal stenskivor. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:40)
1312 8325 Piedestal stenskivor. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:55)
1312 8323 Piedestal stenskivor. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:52)
1312 8130 Piedestal trä, ådringsmålad. Höjd: 115
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:42)
1312 8568 Pinnstolar 6 st
1312 8569 Pinnstolar ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:37)
1312 8105 Portfölj The Bridge, läder. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:59)
1312 8049 Portvinsglas 12 st. Höjd: 14 cm
1312 8572 Räknemaskin Modell äldre. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:30)
1312 8036 Ram Förgyllt, 66x52cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:36)
1312 8502 Ring 18k guld, vitguld. Vikt: 2,6g. Med briljantslipade diamanter, 1xca0,45ct, 14x0,01ct, storlek: 18 cm
S�ldes f�r 15.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:36)
1312 8321 Ring 18k guld. Vikt: 2,7g. Med blå sten, storlek: 16, bucklig.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:18)
1312 6025 Ring 18k guld. Vikt: 3,3g. Vitguld, med briljantslipade diamanter, 6xca0,16ct, storlek: 18¼
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:41)
1312 8324 Ring 18k guld. Vikt: 8,2g. Med ett par örhängen, storlek: 18, gravyr, längd: 2cm, med lila stenar.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:59)
1312 6026 Ring 18k guld. Vikt: 8,2g. Vitguld, med diamanter, 20xca0,02ct, Heribert Engelbert AB, storlek: 17¼.
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:50)
1312 8316 Ring 18k guld. Vikt: 8,4g. Med vit syntetisk sten, storlek: 19 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:06)
1312 5160 Ring Ring, storlek: 17¾, + örhängen, 18k guld, pärlor & briljanter
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:22)
1312 8412 Ring silver. Vikt: 10,9g. Med rökkvarts, storlek: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:19)
1312 8053 Rökelsekar + fat och kanna. Höjd: 43-60cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:24)
1312 8540 Röllakan Ulla Parkdal, märkt UP, 205x135cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:39)
1312 8580 Sängram Handgjord. Bredd: ca 180 cm. Längd: ca 200 cm, höjd: ca 130 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:08)
1312 8584 Satsbord 3 delar, med kakelplattor, 35x50 cm. Höjd: 53-56 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:25)
1312 8446 Satsbord 3 delar, Rokokostil, mahogny. Höjd: 49-53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:33)
1312 8362 Seltersglas 8 + 9 st. Höjd: 8 - 10
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:11)
1312 8347 Serietidningar 3st pärmar, Bland annat, Fantomen, Stålmannen
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:43)
1312 8242 Serigrafi 3 st, Sven Olof Jonn. Signerad. Motivet: 51x50cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:34)
1312 8668 Serigrafier 2 st. Oidentifierad konstnär. Föreställande August Strindberg. Saknar signatur. Motivet: 44x47 cm + 65x63 cm
1312 8199 Serigrafier 3 st, Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Signerad, numrerad 16/30, Marilyn Monroe, 81x64cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:49)
1312 8330 Serveringsvagn Sandin & Bülow. Längd: 70, djup: 48 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)
1312 8421 Servisdelar 11 koppar med fat + 3+ 1 uppläggningsfat
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:15)
1312 8003 Servisdelar 20 delar, Rörstrand.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:25)
1312 8272 Servisdelar 5 st, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten. Höjd: 10-17cm
1312 8313 Servisdelar England, Broadhurst, Svenska Slott, 1978, ca 80 del
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:01)
1312 8436 Sideboard Ulferts. Längd: 200, djup: 42 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)
1312 8278 Sigill 3 st, 1 med chatelaine. Höjd: 2-6 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:30)
1312 8560 Silver 3 de. Längd: 7-17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:36)
1312 8148 Silver 8 delar, bland annat: Ljusstakar. Höjd: 4 - 18, bruttovikt: ca 490 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:52)
1312 8463 Sittpuff diameter: 44 cm, höjd: 40 cm, nutida
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:33)
1312 8131 Sjömanskista Engelsk stil, bemålad. Bredd: 86, djup: 46 cm, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:08)
1312 8692 Skål Orrefors, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Diameter: 18, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:55)
1312 8394 Skål silver, Liljegren, Mema. Diameter: 16cm, vikt: 280g, gravyr, med etui
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:40)
1312 8290 Skål silver. Diameter: 29 cm, vikt: 490g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:41)
1312 8080 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, fajans. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:38)
1312 8559 Skålar 2 st, Royal Copenhagen. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:47)
1312 8413 Skålar 3 delar, Målerås, Mats Jonasson. Diameter: 13 - 24
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:33)
1312 8265 Skålar 4 st. Kristall, Orrefors. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:20)
1312 8004 Skålar 6 st, Grönt glas. Diameter: 14-21cm
1312 8587 Skålar ett par, Kosta Boda. Höjd: 9 cm
1312 8549 Skålar/fat 9 delar, Argenta. Höjd: 3-6 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:54)
1312 8658 Skänk 2 delar, Med vitrinskåp, Bredd: 103 cm. Djup: 201 cm. Höjd: 43 cm
1312 8155 Skåp med lådor, omkring 1900, rikt skulpterat, bemålat. Bredd: 94, djup: 49 cm, höjd: 166 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:46)
1312 8062 Sked Georg Jensen, Danmark, silver. Längd: 12 cm. Vikt: 20g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:05)
1312 8149 Skedar 15 delar, silver. Längd: 11 - 16. Vikt: ca 210 g
1312 8523 Skolplanscher 6 st, 85-105x65-80 cm
1312 8563 Skomakarlampor 2 st + 1 skärm. Höjd: 9-11 cm, diameter: 20-26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)
1312 8073 Skrin 2 st, nysilver. Längd: 15-16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:21)
1312 8398 Skrin daterat 1887, med diverse spelmarker. 28x28, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:42)
1312 8462 Skrivbord + 1 par stolar, bemålat. Bredd: 103, djup: 58 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:27)
1312 8007 Skulptur B&G Höjd: 13cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:12)
1312 8585 Skulptur brons. Höjd: 32 cm
1312 8383 Skulptur Efter Rhodin, Austin production, 1979. Höjd: 55cm
1312 8110 Skulptur glas, Skruf. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:17)
1312 8138 Skulptur Hagenauers art, Kvinna, Längd: 41cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)
1312 8222 Skulptur höjd: 82cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:39)
1312 8122 Skulptur José Luis Sanches, "Levatian", brons. Signerad och numrerad, sockel av marmor. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:14)
1312 8134 Skulptur keramik, elefant. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)
1312 8108 Skulptur koppar / metall, Frega, -08. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:08)
1312 8471 Skulptur Kristall, hund. Längd: 22. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:28)
1312 8005 Skulptur Lejon ur serien Afrika, Gustavsberg. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 5cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:59)
1312 8006 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Från All världens barn, Gustavsberg. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:30)
1312 8386 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:43)
1312 8057 Skulptur Örnhuvud, mässing. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)
1312 8112 Skulptur patinerad metall, häst. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:10)
1312 8396 Skulptur T Fridh, Terrakotta, liggande modell. Längd: 39cm, höjd: 17cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:53)
1312 8165 Skulpturer 2 st, Ett par, porslin, skadat finger. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:11)
1312 8090 Skulpturer 3 st, Augarten. Höjd: 24cm
1312 8081 Skulpturer 3 st, bland annat Uno Westerberg, katter. Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:36)
1312 8552 Skulpturer 3 st, Keramik, Elefant/björnar. Höjd: 15-33 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:06)
1312 8233 Smycken Armband, halskedja med hänge. Längd: 31cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:19)
1312 8468 Sockerskrin silver, 1900. Längd: 14 cm. Höjd: 16 cm, vikt: 460g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:12)
1312 5025 Sockerströare 4 st, silver. Längd: 18-21 cm. Vikt: 200 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:54)
1312 7210 Soffa + 1 fåtölj, 1959. Soffa Djup: ca 83cm. Längd: ca 205cm. Höjd: ca 73cm. Fåtöl. Längd: 92cm. Höjd: ca 73cm.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:12)
1312 8101 Soffa 3-sits, med plymåer. Längd: 200
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:57)
1312 8659 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Visingsö, Längd: 203
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:30)
1312 5346 Soffbord + lampbord, Asien. Bredd: 130, djup: 70 cm, höjd: 50 + 40x40, höjd: 54 cm
1312 8538 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Teak. Bredd: 130 cm. Djup: 62 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:33)
1312 8137 Soffbord Engelsk stil, mahogny. Diameter: 110, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:33)
1312 8095 Soffbord med hylla. Bredd: 100, djup: 54 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:53)
1312 8025 Spegel 133x52cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:39)
1312 8127 Spegel 1950-tal, 117x35 cm
1312 8447 Spegel Gustaviansk stil, 110x45, nutida
1312 8450 Spegel Gustaviansk stil, oval, 74x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:05)
1312 8085 Spegel Karl Johan, 158x64cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:59)
1312 8366 Spegel Med konsolbord, stenskiva, nyrokoko 1880-tal, 162x65cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:25)
1312 8077 Spegel Nyrokoko, 150x72cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)
1312 8156 Spegel nyrokoko, förgylld, 159x62 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:21)
1312 8031 Spegel Oval, 47x56cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:38)
1312 8490 Spegel Oval, 67x60, nutida
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:30)
1312 8664 Spegel rokokostil, 1950-tal, 110x50 cm
1312 8666 Spegel rokokostil, 1950-tal, 110x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:25)
1312 8689 Spegellampetter ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:16)
1312 8603 Spegellampetter ett par. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:21)
1312 8647 Speglar 2 st, bland annat Fish-eye. Diameter: 38. Höjd: 73 längd: 49 cm
1312 8595 Spelbord 1890-tal. Bredd: 89. Djup: 2x44 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:21)
1312 8215 Spelbord mahogny. Bredd: 87 cm. Djup: 43x2 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:57)
1312 8009 Spelbord senempire, Bredd: 87 cm. Djup: 42cm. Höjd: 77cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:59)
1312 8583 Starkvinsglas 10 st. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:50)
1312 7007 Stekfat Ostindiskt. Längd: 32cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:10)
1312 8024 Stol Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Artek chair68.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:13)
1312 8609 Stol Hans J Wegner (1914-2007), Danmark. "Hjertestole", Fritz Hansen. Stämplad FH, Made in Denmark. Teak
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:39)
1312 8092 Stol Rokoko, kompletterad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:21)
1312 7363 Stolar 4 st, Barockstil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:42)
1312 7255 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:10)
1312 8350 Stolar 4 st. Björk, 1800-tal, snarlika
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:37)
1312 8528 Stolar Ett par, 1800-tal, Rokokostil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:38)
1312 7279 Stolar Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:45)
1312 7143 Stolar Ett par, Tehokaluste, Finland
1312 8352 Stolar karmstol + 3 stolar, 1880-tal
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:04)
1312 8588 Stop Keramik. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 21:01)
1312 8166 Stringhylla 3 hyllplan. Bredd: 78 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:03)
1312 8680 Stringhylla 6 hyllplan, 78x20 cm. Höjd: 101 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:19)
1312 8479 Stringhylla ca 5-plan. Med 5 lådor. Höjd: ca 210cm. Låda: 78x20x32,78x34x43
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:17)
1312 8087 Taburett Gustaviansk stil. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:36)
1312 8633 Taburett läder, England. Längd: 63, djup: 40 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:38)
1312 8089 Taburett Rokokostil, 1800-tal. Höjd: 49cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:26)
1312 8532 Takarmatur 3-armad, mässing. Höjd: 63cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:08)
1312 8029 Takarmatur höjd: 37cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:36)
1312 8023 Takarmatur höjd: 52cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:35)
1312 7394 Takarmatur Italien, glas. Höjd: 38 cm. Diameter: ca 46cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 21:01)
1312 8021 Takarmatur Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:33)
1312 8142 Takarmatur Le Klint, Danmark. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:49)
1312 8261 Takarmatur Markaryd. Höjd: ca 110cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:39)
1312 8136 Takarmatur mässing. Diameter: 52, höjd: 40 cm
1312 7085 Takarmatur mässing. Höjd: 70cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:11)
1312 8458 Takarmatur med blå iläggsskål. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:17)
1312 8161 Takarmatur med prismor, 1960-tal. Diameter: 37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:09)
1312 8160 Takarmatur med prismor. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:23)
1312 8534 Takarmatur Med prismor. Höjd: ca 50cm
1312 8119 Takarmatur prismor. Diameter: 61. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:24)
1312 8022 Takarmatur Tiffanystil. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:11)
1312 8354 Tallrikar + assietter, 6+ 6 st. Diameter: 21 - 27
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:13)
1312 8364 Tallrikar 12 st. Franklin Porcelaine, fågelmotiv. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:22)
1312 8357 Tallrikar 16 delar + såskanna, Rörstrand. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:33)
1312 8190 Tallrikar 2 st. Dekor i famille rose, Kina. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:53)
1312 8363 Tallrikar 4 + 4 st. Gustafsberg och Rörstrand. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:12)
1312 8008 Tallrikar 5 st, Grönt glas. Diameter: 22cm
1312 8698 Tallrikar Ett par, Kina. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:54)
1312 8504 Tavelram empire, 1800-tal, ramens innermått: 20x27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:22)
1312 8522 Tavla "Peasant", 100x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:15)
1312 8434 Tavla Ragnhild Langlet, Broderad, diameter: 36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:01)
1312 8651 Tavla Silkebroderi, matta, 30x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:06)
1312 8055 Tazza Sent 1800-tal, 48. Höjd: 32
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:08)
1312 8510 Teckning Tusch, Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad 1968,32x23,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:22)
1312 8056 Tekannor 2 st, Kina. Höjd: 17,5- 21cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:28)
1312 8121 Teservisdelar 19 delar, Spodes Italian, England + extrafat
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:45)
1312 8099 Tidningsställ Engelsk stil. Längd: 56, djup: 36 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:20)
1312 8376 Toilettebord Valnöt. Bredd: 94 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 164 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:32)
1312 8333 Trädgårdsfåtöljer 4 st. Brafab. Konstrotting, ställbara. Nutida, nyskick
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:23)
1312 8196 Trädgårdsurna på sockel, gjutjärn. Total, höjd: 52 cm
1312 8579 Träskulptur Björn. Längd: 18. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:08)
1312 8555 Träsnitt 2 st, Japan, 36x25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:19)
1312 8297 Träsnitt 3 st, Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. 91/260. Signerade, Affärsmotiv. Motivet: 39x50
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:49)
1312 8454 Träsnitt Gunnar Erkner (f. 1929), Sverige. Signerad, numrerad 164/310, daterad 1977, Kornhamnstorg, 37x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:04)
1312 8111 Träsnitt Japan. Motivet: 34x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:41)
1312 8699 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 420/420, daterad 1979. Motivet: 43x50cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:22)
1312 8253 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, numrerad 376/470, daterad -79. Motivet: 44x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:24)
1312 7292 Tryck 8st, Napoleon, på tyska. Motivet: 10x8cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:07)
1312 8415 Tusch monogramsignerad AK, 1998,18x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:58)
1312 7119 Väggarmaturer Ett par, Taiba Falkenberg belysning. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:06)
1312 8317 Väggpendyl omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 148 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:18)
1312 8545 Väggplatta Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 28x17 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:19)
1312 8551 Väggplatta Gustavsberg. Landskapsblomma, Södermanland, 21x34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:40)
1312 8273 Väggrelief Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. Gustavsberg. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:03)
1312 8002 Väggrelief Höganäs, 24x21cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:46)
1312 8548 Väggrelief Hummel. Diameter: 13 cm
1312 8249 Väggrelief Stig-Åke Lund (f. 1932), Sverige. "Flyplog", silver. Signerad, daterad -73. Motivet: 15x15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:37)
1312 8419 Väggskulptur höjd: 30cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:10)
1312 8251 Väggskulptur Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Gustavsberg, Katt på stol, 44x25 cm
1312 8380 Väggur 60x47cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:15)
1312 8391 Vas + skål, glas, Kosta Boda, och Flygsfors. Höjd: 16 - 21
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:32)
1312 8209 Vas 2 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. Höjd: 10-16 cm
1312 8248 Vas A Moreau (efter), Deposse, Paris. Brons, jugend. Höjd: 35 cm ink sockel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:11)
1312 8210 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:47)
1312 8264 Vas Kina. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:19)
1312 8267 Vas Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:08)
1312 8067 Vas Royal Copenhagen. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:13)
1312 8152 Vas silver, Tore Eldh. Höjd: 17 cm. Vikt: ca 125 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:11)
1312 8284 Vas silver. Höjd: 17 cm, vikt: 180g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:06)
1312 8470 Vas Upsala-Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:21)
1312 8109 Vas Upsala-Ekeby. Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:04)
1312 8054 Vaser + fat, Kina. Höjd: 3-16,5cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:56)
1312 8455 Vaser 1 par + 1 kanna, nysilver och glas, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 32-36 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:04)
1312 8300 Vaser 1 par + 1 st, Glas. Höjd: 14-17 cm
1312 8475 Vaser 2 st, Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:39)
1312 8392 Vaser 2 st, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 30-32cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:41)
1312 8193 Vaser 2 st. Kina. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:23)
1312 8387 Vaser Ett par, glas, Jugend, Frankrike. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:17)
1312 8533 Vette längd: 35cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:43)
1312 8170 Vevgrammofonmöbel delbar, ek, med tillbehör, bland annat ca. 80 stenkakor. Längd: 40, djup: 48 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:30)
1312 8010 Vindflöjel höjd: 166 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:00)
1312 8280 Vitrinskåp Längd: 67 cm. Djup: 35 cm, höjd: 152 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)
1312 8674 Vitrinskåp Rokokostil, Intarsia. Bredd: 76, djup: 37 cm, höjd: 138 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:20)
1312 8460 Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 12-15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:33)
1312 8550 Ytterfoder 6 del div. Höjd: 12-15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:12)
1312 8670 Ytterfoder majolika, diameter: 18, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:22)
1312 8388 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, diameter: 25cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:53)