Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 9 mars 2020 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1312 8258  Affisch Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. Signerad på tryck. Motivet: 54x40cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:46)

1312 8124  Akryl Gerd Miller (1925-1988), Sverige. Kronprinsessan Victoria. Signerad, akryl, 49x45 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:45)

1312 8561  Akryl Oidentifierad konstnär. Signerad, 28x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:45)

1312 8650  Akvarell Acke Hallgren (1885-1940), Sverige, tillskriven. Kungsbroplan 3. Tidigt 1900-tal, ej signerad. Akvarell, 33x45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:20)

1312 8514  Akvarell Bert Forkström. Signerad, daterad 1985,24x35 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:31)

1312 8126  Akvarell Håkan Bull (f. 1953), Sverige. "Väktaren". Signerad, 66x51 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:10)

1312 8168  Akvarell monogramsignerad, fåglar, 29x39 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:23)

1312 8034  Akvarell Signerad Wallander 1878. Motivet: 18x31cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:59)

1312 8344  Akvareller 2 st. Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv. Motivet: 31x50 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:48)

1312 8234  Akvareller 3 st, Helge Sjökvist, Stockholmsmotiv. Signerad. Motivet: 20x15- 15x20cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:08)

1312 8648  Akvareller Acke Hallgren (1885-1940), Sverige. 7 st akvareller med Stockholmsmotiv, bland annat Riddarhuset. Delvis monogramsignerade, troligen 1912. Motivet: 36x23 - 23x26 cm

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:02)

1312 8586  Ampel Gustavsberg, 1924. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:50)

1312 8405  Applikation Fasantupp, 1800-tal, 33x40cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:23)

1312 8312  Armband 18k guld. Vikt: 14,9g, X. Länk, längd: 18cm.

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:44)

1312 8310  Armband 18k guld. Vikt: 24,6g. Bismarck, med berlocker, längd: 19cm.

S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:21)

1312 8425  Armband 7 st. Silver, bland annat Giertta. Vikt: 285g, diameter: 5-7 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:56)

1312 8335  Armbandsur 18k guld, bruttovikt: 12,7g. Damur, Omega. Diameter: 17,3mm, läderband

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:16)

1312 8334  Armbandsur 18k guld, bruttovikt: 52g. Omega De Ville, quartz, originalarmband. Längd: 18cm. Diameter: 20mm

S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:20)

1312 8211  Assietter 11st, Rosenthal. Diameter: 20cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:16)

1312 8417  Assietter 12 st, Royal Copenhagen, Musselmalet, helblond. Diameter: 17,5 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:28)

1312 8144  Bägare 10 st. Silver. Höjd: 4 - 21 cm, vikt: 550g

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:35)

1312 8283  Bägare silver, 1908, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 22 cm, vikt: 380g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:56)

1312 8285  Bägare silver, 1933, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 16 cm, vikt: 395g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:05)

1312 8037  Bägare silver, 1945. Höjd: 23 cm, vikt: 420 g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:06)

1312 8244  Bålskål skål + fat, rutslipad kristall. Diameter: 22 -32 cm. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:42)

1312 8113  Barnstol Thonet, etiketterad. Rotting. Höjd: 63 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:52)

1312 8235  Bestick 18 delar, silver (830), bruttovikt: 720g. Längd: 16-19cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:14)

1312 8403  Bestick 39 delar, nysilver, modell Olga

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:19)

1312 8257  Bestick 59 delar, nysilver. Längd: 17-22cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:45)

1312 8147  Bestick 8 delar, silver, bland annat såsskedar. Längd: 16 - 24 cm, bruttovikt: 275g (varav knivar 130g)

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:48)

1312 8146  Bestick 9 delar, silver. Längd: 9 - 21 cm, bruttovikt: 275g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:33)

1312 8195  Biblioteksur sent 1800-tal. Höjd: 65 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:34)

1312 7294  Biskviporslin 4 delar, Wedgwood. Diameter: 20, höjd: 13 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:09)

1312 8173  Blandteknik 2 st. Per Medstrand (f. 1957), Sverige. Monogramsignerade, 76x34 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:32)

1312 8309  Blandteknik 3 st. Anders Hammargren, gubbar. Signerade, 35x27 ca.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)

1312 8621  Blandteknik Alfred Wahlberg (1834-1906), Sverige. Tillskriven, "Klädesholmen 1913,14x22 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:29)

1312 8172  Blandteknik Erik Olson (1901-1986), Sverige. Skiss. Signerad. Motivet: 20x29 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:02)

1312 6016  Blandteknik Gustav Feith (1875-1951), Österrike. Blomsterstilleben, ängsblommor i vas. Signerad, daterad 1940, ca 40x28 cm

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:47)

1312 5109  Blandteknik Martin Säflund (1894-1976), Sverige. Wik Uppsala, Signerad, 19x41 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:17)

1312 8511  Blandteknik Oidentifierad konstnär. England, 1800-tal, 26x38 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)

1312 8518  Blomsterbord Björk, Karl Johanstil, 1920-tal. Bredd: 65, djup: 30 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:51)

1312 8343  Blomsterbord längd: 88 cm, djup: 32 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:31)

1312 8428  Blomsterbord stenskiva. Bredd: 110. Djup: 35 cm, höjd: 45 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:31)

1312 8437  Bokhylla Björk. Bredd: 77, djup: 30 cm, höjd: 90 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:05)

1312 8557  Bokstöd ett par, marmor. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:13)

1312 8058  Bokstöd försilvrade. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)

1312 8507  Bokverk 2 band Osvald Sirén, Kinas konst under 3 årtusenden

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:04)

1312 8688  Bonad omkring 1900,55x148 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:16)

1312 8696  Bord + 2 pallar, + ställ, orientaliska, med ben och pärlemorinläggningar. Höjd: 32-53cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:34)

1312 8304  Bord med låda, Rokokostil, bemålad. Bredd: 73, djup: 45 cm, höjd: 67 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:13)

1312 8115  Bordslampa Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Höjd: 49 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:30)

1312 8574  Bordslampa Funkis. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:41)

1312 8663  Bordslampa Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Metall. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:54)

1312 8535  Bordslampa Kina, med skärm. Höjd: 80cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:03)

1312 8353  Bordslampa mässing. Höjd: 66 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:15)

1312 8600  Bordslampfot Aneta, design: Uno Dahlén, mässing, Etiketterad. Höjd: 44 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:21)

1312 8690  Bordslampfot Porslin, Fürstenberg. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:43)

1312 8381  Bordslampor Ett par, alabaster. Höjd: ca 70cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:23)

1312 7216  Bordslampor ett par, Frostat glas. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:20)

1312 8464  Bordslampor ett par, mässing, Bergboms. Höjd: 67 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:33)

1312 8531  Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 57cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:07)

1312 8382  Bordslampsfötter Ett par. Höjd: ca 30 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:23)

1312 8677  Bordslyster höjd: 40 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:14)

1312 7126  Bordspendyl Alabaster. Höjd: 33-44 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:14)

1312 8088  Bordssurtout Skultuna. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:41)

1312 8069  Bordstabletter 4+ 9 st, Josef Frank. Längd: 40 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:43)

1312 8466  Bordsur 1920-tal, Intarsia. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:16)

1312 8065  Bricka silver. Längd: 19 cm, vikt: 145g

1312 8259  Brickor + dubbelkarott, 3 delar, Nysilver. Längd: 33-48 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:41)

1312 8262  Buljongkoppar 12 st. Diameter: 11 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:42)

1312 8378  Byrå 1800-talets slut. Bredd: 104 cm. Djup: 56 cm, höjd: 87 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:39)

1312 8573  Byrå Bemålad. Bredd: 67, djup: 33 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:52)

1312 8368  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 111 cm. Djup: 48 cm, höjd: 81 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:44)

1312 8596  Byrå Italien, intarsia, Bredd: 43 cm. Djup: 33cm. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:39)

1312 8026  Byrå Längd: 85 cm. Djup: 43 cm, höjd: 80 cm, nyckel

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:53)

1312 8128  Byrå med stenskiva. Bredd: 78, djup: 44 cm, höjd: 74 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:23)

1312 8683  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 90, djup: 48 cm, höjd: 82 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:24)

1312 8449  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 90, djup: 52 cm, höjd: 81 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:44)

1312 8293  Coaster + skrin. Diameter: 10 längd: 15 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:07)

1312 8634  Collage Oidentifierad konstnär. 1960-tal, 50x60 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:24)

1312 8082  Dalahäst modell äldre. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:26)

1312 8424  Dalahäst modell äldre. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:50)

1312 8191  Dekorelement 2 delar, trä, Kina, 15x35 ca

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:55)

1312 8669  Dockor 2 st, Thailand. Höjd: 66,80-tal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:01)

1312 8263  Etagehylla sent 1800-tal, Bredd: 49 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 100cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:12)

1312 8048  Etsning eftertryck, kolorerad, Stockholm. Ej signerad. Motivet: 21x28cm

1312 8096  Etsning Johan Fredrik Martin (efter), Gustaf Adolfs torg, Stockholm. Ej signerad. Motivet: 35x53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:51)

1312 8644  Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna. Signerad, numrerad 37/45. Motivet: 30x39 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:53)

1312 8041  Etui silver/sköldpadd. Längd: 8 cm. Vikt: 65 g

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:13)

1312 5085  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Provtryck. Haskel 151. Oramat löst blad. Signerad. Motivet: 23,5x32 cm, bladets mått: 46x56cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:29)

1312 8203  Färglitografi 2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerade, 39x53cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:15)

1312 8068  Färglitografi 5 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, 360-upplaga. Motivet: 37x42cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:47)

1312 8205  Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, numrerad 200/260. Motivet: 31x42cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:49)

1312 8631  Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Arbetare. Signerad, numrerad 16/150. Motivet: 57x74 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:57)

1312 8250  Färglitografi Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Gärdesgård. Signerad, numrerad 267/360. Motivet: 50x40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:29)

1312 7287  Färglitografi Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Signerad, daterad -91. Motivet: 30x24 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:03)

1312 8301  Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numrerad 164/310, daterad 1956. Motivet: 36x41 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:03)

1312 8206  Färglitografi Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Daterad, 1975, "rymdmålaren". Signerad. Motivet: 36x47cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:43)

1312 8645  Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. "Katt och Råtta". Signerad, numrerad 51/100. Motivet: 42x54 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:12)

1312 8240  Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 81/175, "näbbdjur". Motivet: 49x61cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)

1312 8226  Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. Motivet: 62x42cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:03)

1312 8252  Färglitografi Nils Zetterberg. Signerad, numrerad 212/360, daterad, 1982. Motivet: 34x40cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:18)

1312 8198  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 46/200. Motivet: 19x26cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:03)

1312 8442  Färglitografi Olga Semenova (f. 1953), Ryssland. Flicka vid flygel. Signerad, numrerad 144/290. Motivet: 39x55 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:24)

1312 8441  Färglitografi Olga Semenova (f. 1953), Ryssland. Signerad, numrerad 47/150, , Flicka vid schackbräde. Motivet: 50x39 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)

1312 8254  Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. "Gryning". Signerad, numrerad 336/375. Motivet: 39x48 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:16)

1312 8632  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vinterbrygga. Signerad, numrerad 166/360. Motivet: 47x34 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:20)

1312 8123  Färglitografi Roger Risberg (1956-2011), Sverige. "Tandläkarskräck", PT, monogramsignerad. Motivet: 51x40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:30)

1312 8562  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 35/75, Tristan da Cuhna. Motivet: 20x42 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:29)

1312 8399  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 4/75. Motivet: 38x27cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:47)

1312 8453  Färglitografi Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Signerad, numrerad 59/200,1993, bladets mått: 43x31 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:50)

1312 8641  Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 241/290, par, 1987. Motivet: 48x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:52)

1312 8537  Färglitografi Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad, daterad 1973. Motivet: 72x54cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:34)

1312 8639  Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Paris, numrerad . Signerad, numrerad 77/360. Motivet: 73x89 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:10)

1312 8308  Färglitografier 10st, Leif Ahnlund (f. 1949), Sverige. Signerade, 1992, oramade. Motivet: 60x83cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:26)

1312 7102  Fat 3 st, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Upsala Ekeby. Längd: 27- 37cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:42)

1312 8150  Fat 5 delar, silver. Längd: 11-30 cm, vikt: 560g

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:15)

1312 8040  Fat 6 st, silver. Längd: 11 cm, vikt: 190g

1312 8246  Fat Åsa Brandt. Signerad. Diameter: 25cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:45)

1312 8162  Fat på fot, gjutjärn. Diameter: 29. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:53)

1312 8079  Fat på fot, Royal Copenhagen. Diameter: 22. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:05)

1312 8615  Fat silver. Diameter: 35 cm. Vikt: 650g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:45)

1312 8616  Fat silver. Längd: 23 cm. Vikt: 180g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:37)

1312 8411  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 16x16 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)

1312 7027  Fat Upsala Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Längd: 37cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:35)

1312 8494  Fåtölj + Fotpall, Br Andersson, läder

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:06)

1312 8496  Fåtölj + fotpall, Bröderna Andersson, läder

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:17)

1312 8543  Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Husfadern

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:26)

1312 8544  Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Husfadern

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:47)

1312 8341  Fåtölj Farmor, Omklädd, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:10)

1312 8375  Fåtölj Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. "Skrindan". Rygg och sits med lösa dynor

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:31)

1312 8377  Fickur + 2 st armband, bland annat 1800-tal

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:53)

1312 8605  Fickur 14k guld, Omega. Diameter: 4,5 Bruttovikt ca 75 gr

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:07)

1312 8287  Fickur silver, Omega, graverad. Diameter: 5 cm, bruttovikt: 90g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)

1312 8556  Figurin Art Déco. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:34)

1312 7405  Figurin Goebel, Häst, höjd: 19 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:34)

1312 8547  Figuriner 2 st, B&G + Royal Copenhagen. Höjd: 11-19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:32)

1312 8546  Figuriner/skulpturer 5 del Bla Lisa Larson. Höjd: 6-15 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:39)

1312 8279  Fingerborg 18k guld, 1800-tal, originalask, Höjd: 2 cm. Vikt: 3,5 g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:15)

1312 8355  Fisktallrikar 10 st. Syco, Sverige, diameter: 27 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:24)

1312 8070  Flaska Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans, Gustavsberg. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:26)

1312 8061  Fotogenlampa höjd: 44cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:26)

1312 8643  Fotografi / tavla Reproduktion, "Stockholm från Söder 1901", 48x80 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:07)

1312 8176  Fotografier Gustav V och Carl XV, 34x25, 5 + 27,5x19 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:56)

1312 8393  Fruktservis 1800-talets slut, 6+ 1. Diameter: 20-28cm, höjd: 16cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:54)

1312 8694  Fruktservis 6 delar, Rosenthal. Diameter: 20-23 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:47)

1312 8422  Fruktskål 5 delar, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Kosta Boda. Diameter: 46cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)

1312 8236  Glas 5 st, Vinglas. Modell Gripsholm, design: Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Höjd: 16cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:49)

1312 8028  Glas 6 st, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Höjd: 8cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:32)

1312 8238  Glas 6 st, Skruf. Höjd: 19cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:21)

1312 8237  Glas modell Karlberg. 10 st. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:54)

1312 8662  Glaskupa Till takarmatur, 1940-tal, diameter: 50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:53)

1312 8610  Glasservis ca. 30 delar, graverad dekor. Höjd: 9,5-15,5 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:21)

1312 8592  Glasservisdelar 14 delar. Höjd: 9-14 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:38)

1312 8541  Glasservisdelar 19st. Höjd: 13-15cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:33)

1312 8013  Glasservisdelar modell Karlberg, Kosta, 24 delar, höjd: 8-16 cm (8 cm, 10 cm, 12 cm, 16 cm)

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:51)

1312 8019  Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 118

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:50)

1312 8492  Golvlampa mässing, höj- och sänkbar. Höjd: 151 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:47)

1312 7087  Golvlampa mässing, tre ljuspunkter. Höjd: 160cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:14)

1312 8566  Golvlampa mässing. Höjd: 115

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)

1312 7276  Golvlampa mässing. Höjd: 141

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:42)

1312 8139  Golvur bemålat. Höjd: 200, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:08)

1312 8530  Golvvas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Negro, Upsala-Ekeby 1953-1958. Delvis glaserad stengodslera med vita blad på brun boten. Märkt undertill: Upsala-Ekeby. Höjd: 47cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:57)

1312 8420  Gräddkanna + sockerskål+ vas + askfat 6 st, Royal Copenhagen, Helblond. Höjd: 7-11, diameter: 7,5 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:18)

1312 8282  Gräddkannor 2 st, 1 st silver. Höjd: 8-10 cm. Vikt: ca 225 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:26)

1312 8671  Grafiskt blad Gicléetryck, Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 3/150. Motivet: 23x17,5cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:24)

1312 8672  Grafiskt blad Gicléetryck, Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 52/150, i Soffan. Motivet: 51x68cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:34)

1312 8519  Gravyr 17x50 cm

1312 8521  Gravyr Djurmotiv, 43x55 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:02)

1312 8153  Gravyr Karlberg Slott. Motivet: 25x56 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:04)

1312 7123  Hallampa höjd: 34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:57)

1312 8578  Hänge 18k guld. Vikt: 2g. Afrodite, längd: 3,5cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:50)

1312 8414  Hänge silver. Vikt: 16,5g. Med rökkvarts. Diameter: 2,5 cm

1312 8525  Hänge & örhängen 18k guld. Vikt: 2,8g. Med pärlor, längd på hänge, 2,5cm.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:20)

1312 8576  Hängen 18k guld. Vikt: 3,6g. Medaljong & hänge. Längd: 1-2 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:07)

1312 8438  Hängskåp Allmoge. Höjd: 102

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:44)

1312 8529  Herrbetjänt Italien. Höjd: 107cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:48)

1312 8102  Hurts med tre lådor, Engelsk stil. Längd: 37, djup: 27 cm, höjd: 63 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:16)

1312 8039  Ikon 50x34cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:11)

1312 8118  Ikoner 2 st. 30x20 + 31x27

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:46)

1312 8181  Ikoner 2 st. Ryssland, 40x33 + 45x32 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:43)

1312 8182  Ikoner 5 st. Ryssland, 21x14 - 30x24 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:18)

1312 7329  Jardiniere + vas, Rörstrand. Längd: 28, höjd: 13-33 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:00)

1312 8018  Jardiniere nysilver, kristall. Längd: 27 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:09)

1312 8014  Kaffegods 17 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen + 6 extra fat

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:38)

1312 8558  Kaffegods 7 delar, Gustavsberg, Blå Blom

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:02)

1312 8163  Kaffeservis 17 delar, Sanssouci, Rosenthal

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:32)

1312 8038  Kaffeservis 3 delar, CG Hallberg, 1909. Höjd: 8-16 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:04)

1312 8107  Kaffeservis 3 delar, nysilver. Höjd: 17- 30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:32)

1312 8693  Kaffeservis Bavaria, Thomas, 24 del

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:15)

1312 8686  Kaffeservis England, Royal Albert, 11 del

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:56)

1312 8673  Kakelugnsskåp höjd: 195 cm, nyckel

S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:35)

1312 8432  Kamera Leica M2 med objektiv Leitz Wetzlar summicron. Serie No 945678, ej funktionstestad. Längd: 14 cm, höjd: 8 cm

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:09)

1312 8435  Kameror 3 st, (Linhof Super Technika 6x9, Linhof Super Rollex 56x72, Rollieflex) + diverse tillbehör. Ej funktionstestade

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:29)

1312 8219  Kanapé nyrokoko, Längd: 139cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:12)

1312 8465  Käppar 3 st (1 med stickvapen+ 1 med plunta). Höjd: 87-90 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:58)

1312 8239  Karaff Med 6st, glas, Skruf, Lars Hellsten (f. 1933), Sverige. Höjd: 9-22cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:13)

1312 8072  Karaff med glas+ bricka, 8 delar, Orientalisk, metall. Höjd: 10-25 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:16)

1312 8083  Karaffer 2 st, med silvermontering. Höjd: 25-27 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:27)

1312 8607  Karamellburkar 4 st, Dixi Miniatyr. Höjd: ca 26cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:34)

1312 8100  Karmstol Rokokostil. Höjd: 88 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:51)

1312 8114  Karmstol Thonet. Höjd: 92, slitage

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:45)

1312 8371  Karmstolar Ett par, rokokostil

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:58)

1312 8184  Karta Skandinavien, ur Svecia Antiqua et Hodierna. Motivet: 26x37 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:12)

1312 8314  Kedja + 2st ringar. 18k guld, ringstorlek: 17½. Totalvikt: 7g

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:26)

1312 8526  Kedja 18k guld. Vikt: 5,3g. Model: Venezia, längd: 46cm.

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:13)

1312 8575  Kedja & armband 18k guld, vitguld. Vikt: 8,1g. S-länk, längd: 18 - 44cm.

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:42)

1312 8527  Kedja & hänge 18k guld. Vikt: 3,6g. Model: Venezia. Längd: 68cm, hänge, diameter: 16,9mm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:58)

1312 8328  Kista på benställning, ek. Bredd: 49, djup: 46 cm, höjd: 69 cm, nyckel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:59)

1312 8247  Knivställ Württembergische Metallwarenfabrik WMF, Jugend, dekor med kvinna. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:51)

1312 8370  Konsolbord Nyrokoko. Valnöt/Mahogny. Bredd: 46 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 80 cm

1312 8427  Konsolbordsunderrede rokokostil. Längd: 150 cm. Djup: 50 cm, höjd: 92 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:37)

1312 8078  Kopp + ask, Herend, Meissen, bland annat andrasortering. Diameter: 7. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:37)

1312 8093  Kopparkittel på ben. Höjd: 59 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:25)

1312 8033  Kopparstick 3 st, William Duke, 24x31 - 30x45cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:13)

1312 8042  Kopparstick 4 st, båtar. Motivet: 24x41cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:47)

1312 8217  Kristallkrona Med prismor. Höjd: ca 65cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:11)

1312 8135  Kristallskål Orrefors, design: Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Diameter: 24, höjd: 15 cm, i schatull

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:24)

1312 8268  Krucifix mässing. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:18)

1312 8509  Kuriosa 11 del

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:12)

1312 8116  Lampa " a", plast / plåt, Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:16)

1312 8098  Lampbord Ett par, Engelsk stil. Bredd: 45, djup: 63 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:37)

1312 8326  Lampbord Ett par, glas och mässing. Bredd: 46, djup: 63 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:34)

1312 8491  Lampbord ett par, Mässing med glasskivor. Bredd: 42, djup: 42 cm, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:28)

1312 8678  Lampbord Rokokostil, Intarsia. Bredd: 56, djup: 37 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:29)

1312 8374  Leksaksbil Prämeta, Mercedes Benz, modell äldre. Längd: 14 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)

1312 8066  Likörset 6 delar. Karaff med silverbeslag, Höjd: 5-20 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:11)

1312 8269  Litografier 3 st. Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 176/199. e, + bok, Torgny Lindgren / Peter Dahl, "Kärleksguden Frö", i mapp

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:38)

1312 8103  Litografier 4 st. Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerade och numrerade, ramens innermått: 46x56 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:14)

1312 8646  Ljuskrona från Firma Svenskt Tenn, metall. Höjd: 57 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)

1312 8478  Ljuskrona Mässing med prismor. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:34)

1312 8001  Ljuskrona Med prismor. Höjd: 55cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:50)

1312 8218  Ljuskrona Med prismor. Höjd: ca 93cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:15)

1312 8416  Ljuslykta glas, Göran Wärff + skålfat, Mats Jonason. Höjd: 15 + , diameter: 25 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:48)

1312 8186  Ljusstakar 3par, mässing / malm. Höjd: 18 - 22

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:56)

1312 8086  Ljusstakar 4 st, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Nr 69-70, Skultuna. Längd: 7-32 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:55)

1312 8390  Ljusstakar 5 par, mässing. Höjd: 15- 24cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:08)

1312 8456  Ljusstakar ett par, Karlskrona lampfabrik. Mässing med glaskupa. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:46)

1312 8281  Ljusstakar ett par, silver, 2-armade. Höjd: 17 cm, vikt: 480g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:52)

1312 7137  Ljusstake silver, England. Höjd: 29 cm, bruttov: 820g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:19)

1312 8469  Ljusstake Smide, sjuarmad. Längd: 67, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:09)

1312 8691  Lockskålar + dosa, 3 delar, porslin. Längd: 8-14 resp. Diameter: 14 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:07)

1312 8164  Lockurna Wien, 1900-tal. Höjd: 42 cm

1312 8274  Luktdosa silver, 1700-/1800-tal. Höjd: 6 cm, vikt: 35g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:33)

1312 8517  Målarstege höjd: 185 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:40)

1312 8661  Månbord Ett par, Gustaviansk stil, Mässingsdekor, Dia 110. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:31)

1312 8389  Margretheskålar 6 st, Rosti, Danmark + 4 slevar. Design: Acton Björn / Sigvard Bernadotte & Erik Lehmann, Jacob Jensen. Höjd: 12-14 cm, diameter: 16-24 cm, längd: 18-29 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:03)

1312 8439  Matsalsgrupp Engelsk stil, Bord + 4 stolar + 2 st iläggsskivor

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:30)

1312 8120  Matsalsgrupp teak, bordet: Längd: 120. Djup: 80 cm. Höjd: 72 + 4 stolar + 1 ilägg

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:15)

1312 7169  Matsalsstolar 8 st. Slitage

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:04)

1312 8384  Matservis ca. 50 delar, Rörstrand, Jugend

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:11)

1312 8695  Matservis Rosenthal, ca 55 del

S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)

1312 8306  Matservisdelar ca 55 delar, Gefle, Tokio

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:43)

1312 8654  Matta Kelim, 238x173cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:21)

1312 8656  Matta Kelim, 241x184cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:13)

1312 8505  Matta Kina, Helsilke, 123x46 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:20)

1312 8342  Matta Orientalisk, 147x190 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:17)

1312 7238  Matta orientalisk, 159x242 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:15)

1312 8104  Matta Orientalisk, 207x321 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:03)

1312 7062  Matta Orientalisk, 240x155cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:31)

1312 8360  Matta orientalisk, 70x130 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:16)

1312 8474  Matta orientalisk, 82x147 cm

1312 8473  Matta orientalisk, 83x135 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:30)

1312 8472  Matta orientalisk, 90x177 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:27)

1312 8141  Matta Orientalisk, Afghan, 157 x190 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:28)

1312 8243  Matta orientalisk, figural, 200x135 cm

S�ldes f�r 19.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 21:01)

1312 8302  Matta orientalisk, Kerman, 157x245 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:43)

1312 8229  Matta Orientalisk, old Saruk, 170x247 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)

1312 8140  Matta Orientalisk, Pakistan, 130x200 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:18)

1312 8409  Matta Pakistan, galleri, 77x280cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:40)

1312 8046  Miniatyrer 2 st. Brons. Höjd: 2 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:05)

1312 8015  Mockakoppar 5 st, Blå Vifte, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:51)

1312 8291  Modellflygplan Diverse

1312 8299  Modellskepp längd: 58 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:46)

1312 8295  Modellskepp längd: 80 cm

1312 8570  Nötknäppare Hund, Metall. Längd: 28 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:55)

1312 8064  Olivpinnar 12 st, Sterling. Längd: 7 cm

1312 8640  Oljemålning Agneta Livijn, Komposition. Signerad, daterad 2013. Olja på duk, Motivet: 49x50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:59)

1312 8255  Oljemålning Agneta Zerveus, "Sandhamn i Mars". Signerad. Olja på duk, 60x49 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:50)

1312 8175  Oljemålning Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. Hus i vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 74x52 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:51)

1312 8027  Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad. Olja på duk, 64x79cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:33)

1312 8554  Oljemålning Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 32x45 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:45)

1312 8635  Oljemålning Brita Nordenberg (f. 1943), Sverige. "De blå bergen, Teressopolis". Signerad. Olja på duk, 61x65 cm

1312 8129  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Komposition. Olja på pannå, Signerad, 1000x61 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:19)

1312 8228  Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Barn på äng. Olja på duk. Signerad. 79x62cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:42)

1312 8180  Oljemålning Christoffer Wallroth (1841-1916), Sverige. Motiv från Filipstad. Ej signerad. Olja på pannå, 27x35 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:51)

1312 8189  Oljemålning efter Meindert Hobbema (1663-1709). Landskap med hus och figurer. Ej signerad. Olja på duk, 43x59 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:40)

1312 8158  Oljemålning Eila Juntunen, Hamn. Signerad. Olja på duk, 30x44 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:21)

1312 7218  Oljemålning Einar Bager (1887-1990), Sverige. Signerad, daterad 1946. Olja på duk, 36x43 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:22)

1312 8630  Oljemålning Erik Törning (1928-1999), Sverige. Porträtt. Olja på duk, Signerad, 80x65 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:34)

1312 7282  Oljemålning Ernst Röhlander (1880-1966), Sverige. Bornholm, Signerad. Olja på duk, 33x47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:54)

1312 8183  Oljemålning Evald Kallstenius (1898-1957), Sverige. Marin. Intygas av Alfhild Kallstenius a tergo, Ej signerad. Olja på duk, 34x42 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:01)

1312 7145  Oljemålning Gaston Law, "Lokken", 1967cm. Signerad. Olja på duk, 39x49cm

1312 8582  Oljemålning Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Signerad, daterad 1971. Olja på duk, 44x53 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:25)

1312 7011  Oljemålning Ivar Ekelund (1908-2002), Sverige. Signerad, Hustak. Olja på duk, 46x35 cm

1312 8174  Oljemålning Jack Eichborn (1906-1981), Sverige. Sydländsk by. Signerad. Olja på pannå, 45x43 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:20)

1312 8657  Oljemålning Jan B Pospisil (1898-1968), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 45x37cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:23)

1312 8178  Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Orrar i vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:55)

1312 8071  Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Venedig. Signerad. Olja på duk, 32x40cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:29)

1312 8637  Oljemålning Lazar Dimitrijevic, "Våren - Impression". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 62x72 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:37)

1312 7033  Oljemålning Ludvig Jacobsen (1890-1957), Danmark. Signerad. Olja på duk, 50x52cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:46)

1312 8167  Oljemålning M Miller, stilleben. Signerad. Olja på pannå, 26x32 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:11)

1312 8369  Oljemålning Oidentifierad konstnär, kust. Signerad. Olja på duk, 59x78 cm

1312 8271  Oljemålning Oidentifierad konstnär, kvinna på café, monogramsignerad. Olja på duk, 41x27 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:30)

1312 8185  Oljemålning Oidentifierad konstnär, stilleben med frukter, England, 1800-tal. Ej signerad. Olja på pannå, 25x28 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:25)

1312 8629  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Ej signerad. Olja på duk, 43x55 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:36)

1312 8618  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Damporträtt, 1800-tal. Ej signerad. Motivet: 22x16 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:55)

1312 8622  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flicka. Ej signerad. Olja på duk, 40x31 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:12)

1312 8617  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Gård, Österrike, 23x17 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:31)

1312 8406  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med borg. Ej signerad. Olja på duk, 47x66cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:27)

1312 8619  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad, daterad Ludvig -18. Olja på duk, 24x38 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:39)

1312 8614  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Paris. Signerad. Olja på duk, 89x119cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:03)

1312 8628  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Porträtt av Drottning Kristina, (kopia). Ej signerad. Olja på pannå, 53x40 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:36)

1312 8638  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Susan G, Komposition. Olja på duk, 110x110 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:27)

1312 1526  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Utsikt mot Billingen. Sign Arkel, 1945. Olja på duk, 64x98 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:29)

1312 8125  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vinterlandskap. Signerad, daterad 1897. Olja på pannå, 59x49 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:32)

1312 7038  Oljemålning Robert Leepin (1885-1967), Danmark. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 90x71cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:55)

1312 7317  Oljemålning Ruben Wallström (1888-1953), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 42x34cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:38)

1312 8035  Oljemålning Signerad Scoppa. Olja på duk, 65x38cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:04)

1312 8408  Oljemålning Signerad, L Boehm, landskap. Olja på duk, 50x40cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:02)

1312 8625  Oljemålning Silvia Schmidt (1861-1944), Österrike, tillskriven. Landskap med tupp. Ej signerad, Olja på duk, 115x75 cm, ej ram

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:59)

1312 8626  Oljemålning Silvia Schmidt (1861-1944), Österrike. Kvinnoporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 68x51 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:48)

1312 8627  Oljemålning Silvia Schmidt (1861-1944), Österrike. Mytologiskt motiv, (kopia). Ej signerad. Olja på duk, 48x38 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:18)

1312 8623  Oljemålning Silvia Schmidt (1861-1944), Österrike. Porträtt av Kvinna, (kopia), ej signerad. Olja på duk, 46x40 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:20)

1312 8177  Oljemålning Simony Jensen (1864-1923), Danmark. Läser brev. Signerad, daterad 1906. Olja på duk, 44x38 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:08)

1312 7217  Oljemålning Sven Persson. Signerad, daterad 1968. Olja på duk, 45x80 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:21)

1312 8346  Oljemålning Tadeusz Kamasa (1924-2003), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 35x41 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:32)

1312 8410  Oljemålning Thure Malmberg (1894-1968), Åland. Skuta, Åland. Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 45x37 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:01)

1312 7036  Oljemålning Waldemar Albertsen (1868-1954), Danmark. Signerad. Olja på duk, 41x31cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:52)

1312 8154  Oljemålning Wilhelm Schütze, blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 55x80 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:55)

1312 7138  Oljemålningar Oidentifierad konstnär. 2 st. Signerad Gaubert. Olja på pannå, 36x53cm

1312 8524  Örhängen 18k guld. Vikt: 1,9g. Ett par, med pärlor, längd: 3cm.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:25)

1312 8577  Örhängen 18k guld. Vikt: 2g. Ett par, diameter: 8,4mm. Saknar en snurrebuss

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:12)

1312 5161  Örhängen ett par + 1 st, 18k guld, pärlor

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:14)

1312 3567  Örhängen Ett par, guld / silver, 14k. Emalj och diamanter, Ryssland. Vikt: ca 10 g

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:37)

1312 8338  Pall Danmark, teak. Märkt ”Made in Denmark", 55x45 cm. Höjd: 29-36 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:22)

1312 8331  Pallar 2 st. Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:06)

1312 8565  Pallar 4 st. Höjd: 36 cm, diameter: 32 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:56)

1312 8564  Pallar 4 st. Höjd: 66-74 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:28)

1312 8602  Pallar Ett par, 1940-tal, galon. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:02)

1312 8132  Pälsjacka Mink, storlek: 40 ca.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:47)

1312 8094  Paraplyställ mässing. Höjd: 82 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:28)

1312 8423  Parti bijouterier, bland annat silver

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)

1312 8288  Parti Silver/nysilver, 9 delar. Vikt: 380g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:29)

1312 8520  Parti guld 18k guld. Vikt: 7,5g.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:38)

1312 8687  Parti linne Dukar/servetter

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:28)

1312 8063  Parti silver diverse

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:16)

1312 8445  Piedestal med stenskivor. Höjd: 65 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:00)

1312 8429  Piedestal stenskivor. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:40)

1312 8325  Piedestal stenskivor. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:55)

1312 8323  Piedestal stenskivor. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:52)

1312 8130  Piedestal trä, ådringsmålad. Höjd: 115

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:42)

1312 8568  Pinnstolar 6 st

1312 8569  Pinnstolar ett par

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:37)

1312 8105  Portfölj The Bridge, läder. Längd: 42 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:59)

1312 8049  Portvinsglas 12 st. Höjd: 14 cm

1312 8572  Räknemaskin Modell äldre. Längd: 25 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:30)

1312 8036  Ram Förgyllt, 66x52cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:36)

1312 8502  Ring 18k guld, vitguld. Vikt: 2,6g. Med briljantslipade diamanter, 1xca0,45ct, 14x0,01ct, storlek: 18 cm

S�ldes f�r 15.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:36)

1312 8321  Ring 18k guld. Vikt: 2,7g. Med blå sten, storlek: 16, bucklig.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:18)

1312 6025  Ring 18k guld. Vikt: 3,3g. Vitguld, med briljantslipade diamanter, 6xca0,16ct, storlek: 18¼

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:41)

1312 8324  Ring 18k guld. Vikt: 8,2g. Med ett par örhängen, storlek: 18, gravyr, längd: 2cm, med lila stenar.

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:59)

1312 6026  Ring 18k guld. Vikt: 8,2g. Vitguld, med diamanter, 20xca0,02ct, Heribert Engelbert AB, storlek: 17¼.

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:50)

1312 8316  Ring 18k guld. Vikt: 8,4g. Med vit syntetisk sten, storlek: 19 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:06)

1312 5160  Ring Ring, storlek: 17¾, + örhängen, 18k guld, pärlor & briljanter

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:22)

1312 8412  Ring silver. Vikt: 10,9g. Med rökkvarts, storlek: 18 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:19)

1312 8053  Rökelsekar + fat och kanna. Höjd: 43-60cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:24)

1312 8540  Röllakan Ulla Parkdal, märkt UP, 205x135cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:39)

1312 8580  Sängram Handgjord. Bredd: ca 180 cm. Längd: ca 200 cm, höjd: ca 130 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:08)

1312 8584  Satsbord 3 delar, med kakelplattor, 35x50 cm. Höjd: 53-56 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:25)

1312 8446  Satsbord 3 delar, Rokokostil, mahogny. Höjd: 49-53 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:33)

1312 8362  Seltersglas 8 + 9 st. Höjd: 8 - 10

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:11)

1312 8347  Serietidningar 3st pärmar, Bland annat, Fantomen, Stålmannen

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:43)

1312 8242  Serigrafi 3 st, Sven Olof Jonn. Signerad. Motivet: 51x50cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:34)

1312 8668  Serigrafier 2 st. Oidentifierad konstnär. Föreställande August Strindberg. Saknar signatur. Motivet: 44x47 cm + 65x63 cm

1312 8199  Serigrafier 3 st, Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Signerad, numrerad 16/30, Marilyn Monroe, 81x64cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:49)

1312 8330  Serveringsvagn Sandin & Bülow. Längd: 70, djup: 48 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)

1312 8421  Servisdelar 11 koppar med fat + 3+ 1 uppläggningsfat

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:15)

1312 8003  Servisdelar 20 delar, Rörstrand.

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:25)

1312 8272  Servisdelar 5 st, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten. Höjd: 10-17cm

1312 8313  Servisdelar England, Broadhurst, Svenska Slott, 1978, ca 80 del

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:01)

1312 8436  Sideboard Ulferts. Längd: 200, djup: 42 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)

1312 8278  Sigill 3 st, 1 med chatelaine. Höjd: 2-6 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:30)

1312 8560  Silver 3 de. Längd: 7-17 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:36)

1312 8148  Silver 8 delar, bland annat: Ljusstakar. Höjd: 4 - 18, bruttovikt: ca 490 g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:52)

1312 8463  Sittpuff diameter: 44 cm, höjd: 40 cm, nutida

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:33)

1312 8131  Sjömanskista Engelsk stil, bemålad. Bredd: 86, djup: 46 cm, höjd: 33 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:08)

1312 8692  Skål Orrefors, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Diameter: 18, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:55)

1312 8394  Skål silver, Liljegren, Mema. Diameter: 16cm, vikt: 280g, gravyr, med etui

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:40)

1312 8290  Skål silver. Diameter: 29 cm, vikt: 490g

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:41)

1312 8080  Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, fajans. Längd: 17 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:38)

1312 8559  Skålar 2 st, Royal Copenhagen. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:47)

1312 8413  Skålar 3 delar, Målerås, Mats Jonasson. Diameter: 13 - 24

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:33)

1312 8265  Skålar 4 st. Kristall, Orrefors. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:20)

1312 8004  Skålar 6 st, Grönt glas. Diameter: 14-21cm

1312 8587  Skålar ett par, Kosta Boda. Höjd: 9 cm

1312 8549  Skålar/fat 9 delar, Argenta. Höjd: 3-6 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:54)

1312 8658  Skänk 2 delar, Med vitrinskåp, Bredd: 103 cm. Djup: 201 cm. Höjd: 43 cm

1312 8155  Skåp med lådor, omkring 1900, rikt skulpterat, bemålat. Bredd: 94, djup: 49 cm, höjd: 166 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:46)

1312 8062  Sked Georg Jensen, Danmark, silver. Längd: 12 cm. Vikt: 20g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:05)

1312 8149  Skedar 15 delar, silver. Längd: 11 - 16. Vikt: ca 210 g

1312 8523  Skolplanscher 6 st, 85-105x65-80 cm

1312 8563  Skomakarlampor 2 st + 1 skärm. Höjd: 9-11 cm, diameter: 20-26 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)

1312 8073  Skrin 2 st, nysilver. Längd: 15-16 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:21)

1312 8398  Skrin daterat 1887, med diverse spelmarker. 28x28, höjd: 21 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:42)

1312 8462  Skrivbord + 1 par stolar, bemålat. Bredd: 103, djup: 58 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:27)

1312 8007  Skulptur B&G Höjd: 13cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:12)

1312 8585  Skulptur brons. Höjd: 32 cm

1312 8383  Skulptur Efter Rhodin, Austin production, 1979. Höjd: 55cm

1312 8110  Skulptur glas, Skruf. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:17)

1312 8138  Skulptur Hagenauers art, Kvinna, Längd: 41cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)

1312 8222  Skulptur höjd: 82cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:39)

1312 8122  Skulptur José Luis Sanches, "Levatian", brons. Signerad och numrerad, sockel av marmor. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:14)

1312 8134  Skulptur keramik, elefant. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:40)

1312 8108  Skulptur koppar / metall, Frega, -08. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:08)

1312 8471  Skulptur Kristall, hund. Längd: 22. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:28)

1312 8005  Skulptur Lejon ur serien Afrika, Gustavsberg. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 5cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:59)

1312 8006  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Från All världens barn, Gustavsberg. Höjd: 13cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:30)

1312 8386  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:43)

1312 8057  Skulptur Örnhuvud, mässing. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)

1312 8112  Skulptur patinerad metall, häst. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:10)

1312 8396  Skulptur T Fridh, Terrakotta, liggande modell. Längd: 39cm, höjd: 17cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:53)

1312 8165  Skulpturer 2 st, Ett par, porslin, skadat finger. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:11)

1312 8090  Skulpturer 3 st, Augarten. Höjd: 24cm

1312 8081  Skulpturer 3 st, bland annat Uno Westerberg, katter. Höjd: 8-14 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:36)

1312 8552  Skulpturer 3 st, Keramik, Elefant/björnar. Höjd: 15-33 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:06)

1312 8233  Smycken Armband, halskedja med hänge. Längd: 31cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:19)

1312 8468  Sockerskrin silver, 1900. Längd: 14 cm. Höjd: 16 cm, vikt: 460g

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:12)

1312 5025  Sockerströare 4 st, silver. Längd: 18-21 cm. Vikt: 200 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:54)

1312 7210  Soffa + 1 fåtölj, 1959. Soffa Djup: ca 83cm. Längd: ca 205cm. Höjd: ca 73cm. Fåtöl. Längd: 92cm. Höjd: ca 73cm.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:12)

1312 8101  Soffa 3-sits, med plymåer. Längd: 200

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:57)

1312 8659  Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Visingsö, Längd: 203

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:30)

1312 5346  Soffbord + lampbord, Asien. Bredd: 130, djup: 70 cm, höjd: 50 + 40x40, höjd: 54 cm

1312 8538  Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Teak. Bredd: 130 cm. Djup: 62 cm, höjd: 58 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:33)

1312 8137  Soffbord Engelsk stil, mahogny. Diameter: 110, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:33)

1312 8095  Soffbord med hylla. Bredd: 100, djup: 54 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:53)

1312 8025  Spegel 133x52cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:39)

1312 8127  Spegel 1950-tal, 117x35 cm

1312 8447  Spegel Gustaviansk stil, 110x45, nutida

1312 8450  Spegel Gustaviansk stil, oval, 74x54 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:05)

1312 8085  Spegel Karl Johan, 158x64cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:59)

1312 8366  Spegel Med konsolbord, stenskiva, nyrokoko 1880-tal, 162x65cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:25)

1312 8077  Spegel Nyrokoko, 150x72cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:10)

1312 8156  Spegel nyrokoko, förgylld, 159x62 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:21)

1312 8031  Spegel Oval, 47x56cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:38)

1312 8490  Spegel Oval, 67x60, nutida

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:30)

1312 8664  Spegel rokokostil, 1950-tal, 110x50 cm

1312 8666  Spegel rokokostil, 1950-tal, 110x50 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:25)

1312 8689  Spegellampetter ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:16)

1312 8603  Spegellampetter ett par. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:21)

1312 8647  Speglar 2 st, bland annat Fish-eye. Diameter: 38. Höjd: 73 längd: 49 cm

1312 8595  Spelbord 1890-tal. Bredd: 89. Djup: 2x44 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:21)

1312 8215  Spelbord mahogny. Bredd: 87 cm. Djup: 43x2 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:57)

1312 8009  Spelbord senempire, Bredd: 87 cm. Djup: 42cm. Höjd: 77cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:59)

1312 8583  Starkvinsglas 10 st. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:50)

1312 7007  Stekfat Ostindiskt. Längd: 32cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:10)

1312 8024  Stol Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Artek chair68.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:13)

1312 8609  Stol Hans J Wegner (1914-2007), Danmark. "Hjertestole", Fritz Hansen. Stämplad FH, Made in Denmark. Teak

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:39)

1312 8092  Stol Rokoko, kompletterad

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:21)

1312 7363  Stolar 4 st, Barockstil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:42)

1312 7255  Stolar 4 st, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:10)

1312 8350  Stolar 4 st. Björk, 1800-tal, snarlika

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:37)

1312 8528  Stolar Ett par, 1800-tal, Rokokostil

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:38)

1312 7279  Stolar Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:45)

1312 7143  Stolar Ett par, Tehokaluste, Finland

1312 8352  Stolar karmstol + 3 stolar, 1880-tal

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:04)

1312 8588  Stop Keramik. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 21:01)

1312 8166  Stringhylla 3 hyllplan. Bredd: 78 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:03)

1312 8680  Stringhylla 6 hyllplan, 78x20 cm. Höjd: 101 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:19)

1312 8479  Stringhylla ca 5-plan. Med 5 lådor. Höjd: ca 210cm. Låda: 78x20x32,78x34x43

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:17)

1312 8087  Taburett Gustaviansk stil. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:36)

1312 8633  Taburett läder, England. Längd: 63, djup: 40 cm, höjd: 42 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:38)

1312 8089  Taburett Rokokostil, 1800-tal. Höjd: 49cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:26)

1312 8532  Takarmatur 3-armad, mässing. Höjd: 63cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:08)

1312 8029  Takarmatur höjd: 37cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:36)

1312 8023  Takarmatur höjd: 52cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:35)

1312 7394  Takarmatur Italien, glas. Höjd: 38 cm. Diameter: ca 46cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 21:01)

1312 8021  Takarmatur Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Diameter: 50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:33)

1312 8142  Takarmatur Le Klint, Danmark. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:49)

1312 8261  Takarmatur Markaryd. Höjd: ca 110cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:39)

1312 8136  Takarmatur mässing. Diameter: 52, höjd: 40 cm

1312 7085  Takarmatur mässing. Höjd: 70cm.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:11)

1312 8458  Takarmatur med blå iläggsskål. Diameter: 30 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:17)

1312 8161  Takarmatur med prismor, 1960-tal. Diameter: 37 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:09)

1312 8160  Takarmatur med prismor. Diameter: 31 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:23)

1312 8534  Takarmatur Med prismor. Höjd: ca 50cm

1312 8119  Takarmatur prismor. Diameter: 61. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:24)

1312 8022  Takarmatur Tiffanystil. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:11)

1312 8354  Tallrikar + assietter, 6+ 6 st. Diameter: 21 - 27

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:13)

1312 8364  Tallrikar 12 st. Franklin Porcelaine, fågelmotiv. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:22)

1312 8357  Tallrikar 16 delar + såskanna, Rörstrand. Diameter: 26 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:33)

1312 8190  Tallrikar 2 st. Dekor i famille rose, Kina. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:53)

1312 8363  Tallrikar 4 + 4 st. Gustafsberg och Rörstrand. Diameter: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:12)

1312 8008  Tallrikar 5 st, Grönt glas. Diameter: 22cm

1312 8698  Tallrikar Ett par, Kina. Diameter: 21 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:54)

1312 8504  Tavelram empire, 1800-tal, ramens innermått: 20x27 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:22)

1312 8522  Tavla "Peasant", 100x50 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:15)

1312 8434  Tavla Ragnhild Langlet, Broderad, diameter: 36 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:01)

1312 8651  Tavla Silkebroderi, matta, 30x41 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:06)

1312 8055  Tazza Sent 1800-tal, 48. Höjd: 32

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:08)

1312 8510  Teckning Tusch, Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad 1968,32x23,5

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:22)

1312 8056  Tekannor 2 st, Kina. Höjd: 17,5- 21cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:28)

1312 8121  Teservisdelar 19 delar, Spodes Italian, England + extrafat

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:45)

1312 8099  Tidningsställ Engelsk stil. Längd: 56, djup: 36 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:20)

1312 8376  Toilettebord Valnöt. Bredd: 94 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 164 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:32)

1312 8333  Trädgårdsfåtöljer 4 st. Brafab. Konstrotting, ställbara. Nutida, nyskick

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:23)

1312 8196  Trädgårdsurna på sockel, gjutjärn. Total, höjd: 52 cm

1312 8579  Träskulptur Björn. Längd: 18. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:08)

1312 8555  Träsnitt 2 st, Japan, 36x25 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:19)

1312 8297  Träsnitt 3 st, Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. 91/260. Signerade, Affärsmotiv. Motivet: 39x50

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:49)

1312 8454  Träsnitt Gunnar Erkner (f. 1929), Sverige. Signerad, numrerad 164/310, daterad 1977, Kornhamnstorg, 37x54 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:04)

1312 8111  Träsnitt Japan. Motivet: 34x26 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:41)

1312 8699  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 420/420, daterad 1979. Motivet: 43x50cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:22)

1312 8253  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, numrerad 376/470, daterad -79. Motivet: 44x52 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:24)

1312 7292  Tryck 8st, Napoleon, på tyska. Motivet: 10x8cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:07)

1312 8415  Tusch monogramsignerad AK, 1998,18x29 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:58)

1312 7119  Väggarmaturer Ett par, Taiba Falkenberg belysning. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:06)

1312 8317  Väggpendyl omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 148 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:18)

1312 8545  Väggplatta Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 28x17 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:19)

1312 8551  Väggplatta Gustavsberg. Landskapsblomma, Södermanland, 21x34 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:40)

1312 8273  Väggrelief Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. Gustavsberg. Diameter: 26cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:03)

1312 8002  Väggrelief Höganäs, 24x21cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:46)

1312 8548  Väggrelief Hummel. Diameter: 13 cm

1312 8249  Väggrelief Stig-Åke Lund (f. 1932), Sverige. "Flyplog", silver. Signerad, daterad -73. Motivet: 15x15 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:37)

1312 8419  Väggskulptur höjd: 30cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:10)

1312 8251  Väggskulptur Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Gustavsberg, Katt på stol, 44x25 cm

1312 8380  Väggur 60x47cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:15)

1312 8391  Vas + skål, glas, Kosta Boda, och Flygsfors. Höjd: 16 - 21

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:32)

1312 8209  Vas 2 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. Höjd: 10-16 cm

1312 8248  Vas A Moreau (efter), Deposse, Paris. Brons, jugend. Höjd: 35 cm ink sockel

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:11)

1312 8210  Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:47)

1312 8264  Vas Kina. Höjd: 58cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:19)

1312 8267  Vas Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 32cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:08)

1312 8067  Vas Royal Copenhagen. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:13)

1312 8152  Vas silver, Tore Eldh. Höjd: 17 cm. Vikt: ca 125 g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:11)

1312 8284  Vas silver. Höjd: 17 cm, vikt: 180g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:06)

1312 8470  Vas Upsala-Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:21)

1312 8109  Vas Upsala-Ekeby. Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:04)

1312 8054  Vaser + fat, Kina. Höjd: 3-16,5cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:56)

1312 8455  Vaser 1 par + 1 kanna, nysilver och glas, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 32-36 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:04)

1312 8300  Vaser 1 par + 1 st, Glas. Höjd: 14-17 cm

1312 8475  Vaser 2 st, Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 13-19 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:39)

1312 8392  Vaser 2 st, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 30-32cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:41)

1312 8193  Vaser 2 st. Kina. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:23)

1312 8387  Vaser Ett par, glas, Jugend, Frankrike. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:17)

1312 8533  Vette längd: 35cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:43)

1312 8170  Vevgrammofonmöbel delbar, ek, med tillbehör, bland annat ca. 80 stenkakor. Längd: 40, djup: 48 cm, höjd: 105 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:30)

1312 8010  Vindflöjel höjd: 166 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:00)

1312 8280  Vitrinskåp Längd: 67 cm. Djup: 35 cm, höjd: 152 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:13)

1312 8674  Vitrinskåp Rokokostil, Intarsia. Bredd: 76, djup: 37 cm, höjd: 138 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:20)

1312 8460  Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 12-15 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 19:33)

1312 8550  Ytterfoder 6 del div. Höjd: 12-15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 20:12)

1312 8670  Ytterfoder majolika, diameter: 18, höjd: 17 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:22)

1312 8388  Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, diameter: 25cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 9 mars 2020 18:53)