Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 13 januari 2014 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

869 2503  Affischer 2 st, efter Jirlow och Eldh, ca 100x65

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:18)

869 2291  Akvarell Alexander Langlet (1870-1953), Stuga vid kust, motivet: 13 x 20 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:36)

869 2098  Akvarell Andre Kaplan, modell, 41 x 28

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:31)

869 2274  Akvarell Anna Billing, Landskap, motivet: 18 x 12

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:32)

869 2346  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Vår/ vinter, bladets mått: 35x50

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:51)

869 2332  Akvarell Evy Låås (1923-1999), blommor i vas, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 38x56

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:40)

869 2319  Akvarell Evy Låås (1923-1999), blommor, signerad. bladets mått: 44x51

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:29)

869 2333  Akvarell Evy Låås (1923-1999), blomstilleben, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 35x38

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:41)

869 2452  Akvarell Evy Låås (1923-1999), blomvas, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 36x50

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:05)

869 2342  Akvarell Evy Låås (1923-1999), docka, bladets mått: 61x46

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:47)

869 2338  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Fönster med blommor, stämpelsign a tergo, bladets mått: 50x56

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:44)

869 2349  Akvarell Evy Låås (1923-1999), fönsterinteriör, bladets mått: 53x75

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:58)

869 2330  Akvarell Evy Låås (1923-1999), fönsterinteriör, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 56x47

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:37)

869 2324  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Hjortron, stämpelsign a tergo, bladets mått: 47x55

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:31)

869 2337  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Interiör, stämpelsign a tergo, bladets mått: 45x62

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:43)

869 2329  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Interiör, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 55x55

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)

869 2347  Akvarell Evy Låås (1923-1999), jordgubbar, bladets mått: 41x51

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:56)

869 2363  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Katt i fönster, osignerad, 27x38

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:01)

869 2344  Akvarell Evy Låås (1923-1999), köksbänk, stämpelsign a tergo, bladets mått: 41x46

869 2318  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Köksinteriör, bladets mått: 61x46

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:30)

869 2315  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Köksinteriör, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 55x78

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)

869 2314  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Köksinteriör, stämpelsign. a tergo, signerad. bladets mått: 77x56

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:24)

869 2334  Akvarell Evy Låås (1923-1999), stilleben, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 33x26

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:41)

869 2350  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Trädgård med rosor, bladets mått: 45x48

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:53)

869 2335  Akvarell Evy Låås (1923-1999), trädgård, stämpelsign a tergo, bladets mått: 39x56

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:42)

869 2340  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Trädgårdsmotiv, stämpelsign a tergo, bladets mått: 45x55

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:45)

869 2326  Akvarell Evy Låås (1923-1999), Vas med blommor, sämpelsign. a tergo, bladets mått: 49x71

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:34)

869 2220  Akvarell G Bacarisas, torghandel, motivet: 25 x 35

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:35)

869 2068  Akvarell Japan, motivet: 128x62

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:14)

869 2300  Akvarell Kina, 98x44

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:51)

869 2229  Akvarell oidentifierad konstnär, "Brevduvor", sign 1956, mm35 x 22

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:49)

869 1548  Akvarell Oscar Reutersvärd (1915-2002), "Perspective Japonaise no 425 aag, bladets mått: 38 x 28

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:32)

869 2279  Akvarell Tillskriven Arvid Cronstrand, Sign AC, Marin, 10 x 14

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:47)

869 2286  Akvareller / tusch 2 st, Jägare & Hästar, motivet: 19 x 26 ca

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:30)

869 2047  Ampel Karl Johan-stil, dia 50

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:55)

869 2257  Armband 3 st, Orientaliska

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)

869 2457  Armband 50-tal

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:12)

869 2226  Armband Silver/ Emalj, W A Bolin, 1959

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:46)

869 2038  Armbandsur + mormorsur, bland annat. 1930-tal

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:15)

869 1749  Armbandsur 6 st.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:21)

869 2381  Armring brons, antik

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:29)

869 2063  Bägare silver, Norge, graverad, höjd: 15, 90g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:34)

869 2182  Baktråg 1800-ta, längd: 81

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:24)

869 2172  Bijouterier

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:57)

869 2185  Bijouterier diverse

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)

869 2504  Blandteknik 2 st, Gamla Stockholm, Slottet med tre kronor, 22x20, 16x20

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:18)

869 2415  Blandteknik 4 st, Asien, Erotiska motiv, ca 8x10

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:55)

869 1315  Blandteknik Einar Forseth (1892-1988), 57x43

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:12)

869 2151  Blandteknik Elsie Tapper, "Utskär", 31x53

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:14)

869 2410  Blandteknik Gerald Steffe, 1971, motivet: 18x14

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:53)

869 2161  Blandteknik Gösta Bohm (1890-1981), signerad, 1924, 28x19

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:31)

869 9752  Blandteknik John Arsenius (1818-1903), Stallinteriör med schimmel, signerad 18x21

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:12)

869 2276  Blandteknik oidentifierad konstnär, Sign Wakim, Figurer, 49 x 63

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:39)

869 1603  Blandteknik Severin Nilson (1846-1918), ekipage på väg, motivet: 11 x 15

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:59)

869 2393  Blandteknik Signerad, 1981, "Snake Window" mm: 31x95

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:41)

869 2145  Blandteknik Sigvard Bernadotte (1907-2002), 1986, 28x22

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:36)

869 2157  Blandteknik Sjömansarbete, 25x31

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:42)

869 2294  Blandteknik Tillskriven Ilon Wikland (ej sign), "Kasper och trafiktrollet" Ur häftet Skolradio, motivet: 22 x 19 ca

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:53)

869 2293  Blandteknik Tillskriven Ilon Wikland (ej sign), 'Jag kan inte räkna dem alla' ur häftet Skolradio, motivet: 22 x 18 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:47)

869 2289  Blyerts 4 st, modell äldre, höjd: 14-30, bredd: 16-32

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:30)

869 2031  Blyertsteckning oidentifierad konstnär, blommor i vas, signerad, 1824, motivet: 23x17

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:45)

869 1375  Bockbord valnöt, 1800-tal, längd: 100, djup: 55, höjd: 75

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:08)

869 2166  Böcker 2 st, Peter Dahl (f. 1934), med 2 st Litografier osignerade

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:41)

869 2375  Bonbonière + skål, keramik, längd: 17 resp. , höjd: 12

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:22)

869 2044  Bordslampa JEK-design, metall / plexiglas, höjd: 85

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:47)

869 2271  Bordslampa metall

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:14)

869 2087  Bordslampa metall, Tiffanystil, höjd: 73

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:15)

869 2064  Bordslampa porslin, Italien, höjd: 48

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:38)

869 2495  Bordslampa+ vägglampa

869 2392  Bordständare Sarone, längd: 8

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:40)

869 2373  Brännvinssked Silver

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:22)

869 2231  Bricka 1881, bemålad, längd: 47

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:49)

869 2104  Bricka trä, längd: 53

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:46)

869 2043  Brosch 1800-tal, glas, förgylld metall, J Sabbagh, Paris

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:44)

869 2448  Brosch + hänge Silver 6 Agatat, längd: 80

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:58)

869 1756  Broscher 2 st. + hänge

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:31)

869 2440  Broscher & hängsmycken 4 delar, Bla silver

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:53)

869 1774  Butlerklocka brons, 1700-tal, höjd: 17

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:53)

869 2418  Byrå 1800-tal, England, längd: 91, djup: 48, höjd: 104

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:05)

869 2467  Byrå 1880-tal, Furu, längd: 95, djup: 53, höjd: 112

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:21)

869 1421  Byrå England, Med skrivskiva, längd: 73, djup: 46, höjd: 76

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:01)

869 2037  Byrå Senbarockstil, längd: 75, djup: 47, höjd: 75

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:04)

869 2483  Champagneglas 6 st, Gustav IIIs monogram

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:21)

869 1742  Collier + broscher, 2 st. samt hänge

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:05)

869 1740  Collier antikt+ örhängen, 2 par

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:00)

869 2211  Collier Odlade Sötvattenspärlor med silverlås, L ca 40

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:33)

869 2210  Collier Odlade sötvattenspärlor, längd: ca 150

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:32)

869 2472  Damskrivbord 1880-tal, Bemålat, längd: 71, djup: 44, höjd: 74

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:00)

869 2459  Dekorelement 100 del ca, metall

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:13)

869 2234  Dhurrymatta 284x370

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:20)

869 2221  Diadem + hängsmycke, Vintage

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:41)

869 1703  Djupa tallrikar 3 st, KPM / Berlin, omkring 1900, diameter: 23, 5

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:48)

869 2058  Dockskåp Lundby, med diverse inredning, längd: , längd: 70, höjd: 45

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:23)

869 2377  Dosa porslin, Porcelaine de Paris, längd: 10

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:25)

869 2014  Elgitarr Helakustisk kropp, Cobra Jab, White Arrow

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:54)

869 2398  Etsning + litografi, Max Walter Svanberg (1912-1994), 16x13 resp 26x20

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:44)

869 1451  Etsning Anders Zorn (1860-1920), Självporträtt, ej sign, 11 x 75

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:52)

869 2193  Etsning Axel Wallert (1890-1962), kvinna som skalar potatis, signerad. 1918, 10/ 50, motivet: 15x12

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:59)

869 2119  Etsning Belle-Vue, Vid roslagstullen i Stockholm, no 23, motivet: 31x38

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:38)

869 2095  Etsning Cirkuselefant, motivet: 10x8

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:27)

869 1302  Etsning David Ahlqvist, Grind, motivet: 18x12

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:01)

869 1303  Etsning David Ahlqvist, Hus, motivet: 15x20

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:01)

869 2387  Etsning efter Albrecht Dürer, motivet: 24x19

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:37)

869 1169  Etsning Hans Wigert (f. 1932), Ansikte, 2/ 15, motivet: 29x27

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:23)

869 2404  Etsning Louis Sparre, Mälartorget, motivet: 28x20

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:48)

869 2283  Etsning oidentifierad konstnär, Stämpelsign Lundquist, Kvinna, motivet: 12 x 7

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:19)

869 2162  Etsning Ragnar Lindén (1919-1989), 77/ 90, 1971, insekter, motivet: 25x23

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:34)

869 2159  Etsning Slussområdet, motivet: 16x24

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:29)

869 2241  Etsning Tex Berg (f. 1933), "Missionshuset", motivet: 24 x 33, 16/ 25

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:10)

869 2239  Etsning Tex Berg (f. 1933), "Svartlå", 3/ 25, motivet: 24 x 32

869 4070  Etsning Werner E A Hoffmann, August Strindberg, motivet: 17x24

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:00)

869 2154  Etsningar Siv Colling, Osignerade, Triptyk, ca 12x12

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:20)

869 2411  Fågelbad Alabaster, diameter, 21, höjd: 19

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:57)

869 2029  Färglitografi Adrian von Arkel, Stockholmsmotiv, 13/ 30, motivet: 42x60

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:21)

869 2400  Färglitografi  Alf Olsson, 1980, vid havet, 95/ 360 mm: 31x39

869 2148  Färglitografi  Bengt Nordenborg (f. 1938), 20/ 260, motivet: 61x48

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:08)

869 2032  Färglitografi Björn Berg (1923-2008), motiv från Paraguay, 210/ 300, signerad, motivet: 30x42

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:46)

869 1165  Färglitografi  Erland Cullberg (1931-2012), figur, signerad, motivet: 65x50

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:17)

869 2055  Färglitografi Evy Låås (1923-1999), blomsterstilleben, 15/ 360, signerad, -77, motivet: 40x50

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:44)

869 2352  Färglitografi  Evy Låås (1923-1999), violer, motivet: 38x56

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:56)

869 2191  Färglitografi Göran Folcker (1920-2000), signerad. 1982, 174/ 260, motivet: 38x29

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:56)

869 2005  Färglitografi  Göran Hahne (f. 1943), 150/ 360, Skärgård, 37 x 53

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:07)

869 2006  Färglitografi  Göran Hahne (f. 1943), 288/ 360, Skärgård, motivet: 50 x 80

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:11)

869 2150  Färglitografi  Gunnar Brusewitz (1924-2004), 71/ 250, motivet: 30x45 (löst blad)

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:13)

869 2390  Färglitografi  Gustav Rudberg (1915-2001), 209/ 360, motivet: 44x50

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:40)

869 2073  Färglitografi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), EA 9/ 15, signerad, motivet: 70x48

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:39)

869 2322  Färglitografi  Lennart Jirlow (f. 1936), 46/ 225, Cirkus, bm90 x 72, Löst blad

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:30)

869 2423  Färglitografi  Madeleine Pyk (f. 1934), EA (konstnärens exemplar), La Campanette, motivet: 55x42

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:09)

869 2030  Färglitografi Maria Bonewska, Stockholmsmotiv, 299/ 350, motivet: 27x33

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:39)

869 2149  Färglitografi  Nerman, HC-upplaga, motivet: 27x27

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:10)

869 2298  Färglitografi  Oscar Reutersvärd (1915-2002), 251/ 500, "NT" New Tecnologi (Microsoft), ramens innermått: 29 x 20

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:32)

869 1254  Färglitografi  Peter Dahl (f. 1934), EA (konstnärens exemplar), motivet: 42x57

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:40)

869 1248  Färglitografi  Peter Dahl (f. 1934), PT, motivet: 45x61

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:34)

869 2406  Färglitografi  Robert Högfeldt (1894-1986), 76/ 360, 41x51

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:51)

869 2109  Färglitografi S Clark, "Gråtrutar", 49/ 360, signerad, motivet: 35x53

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:17)

869 2114  Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), "Slas", 201/ 260, signerad, -70, motivet: 35x50

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:32)

869 2026  Färglitografi Stina Sunesson (1925-1998), "Folkdans", 47/ 350, signerad, motivet: 56x80

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:12)

869 2156  Färglitografi  Sven Bertil Berg, 61/ 150, "Stilleben med äpple II", motivet: 29x39

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:25)

869 2475  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), -49, Sign i tryck, ej numrerad, 52 x 44,

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:10)

869 2388  Färglitografi  Sven X:et Erixson (1899-1970), motivet: 35x43,

869 2116  Färglitografi  Sven X:et Erixson (1899-1970), signed, motivet: 27x35 cm, with dedication.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:32)

869 1266  Färglitografi  Ulf Greder (f. 1949), 101/ 360, Bouléspelare, motivet: 49x60

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:53)

869 1249  Färglitografi  Ulf Greder (f. 1949), 316/ 360, motivet: 50x60

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:35)

869 1263  Färglitografi  Ulf Greder (f. 1949), Boulespelare, 316/ 360, motivet: 49x60

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:51)

869 2111  Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), musikstund, 87/ 360, motivet: 45x35

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:23)

869 2508  Färglitografi  Ulf Trotzig (f. 1925), 680/ 750, motivet: 40x58

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:43)

869 2424  Färglitografi  Uno Vallman (1913-2004), 1951, motivet: 48x63

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:10)

869 2429  Färglitografi  Uno Vallman (1913-2004), 1953 med dedikation, motivet: 35x68

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:15)

869 2036  Färglitografier 2 st. Mari Söderlund, numrerade och signerade, motivet: 37x47

869 2266  Fat Kina, celadon, diameter: 40

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:26)

869 2500  Fåtölj

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:36)

869 1575  Fåtölj Carl Malmsten, Farmor, plyschklädsel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:39)

869 2164  Fåtölj skinn

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:40)

869 2417  Fåtöljer 1 par, 1920-tal

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:00)

869 2482  Fåtöljer 1 par, Chippendale stil

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:12)

869 9893  Fåtöljer 1 par, Mats Theselius, 'Bruno', formgiven 1997, Klädd med koskinn

S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:50)

869 2086  Fickurssamling 15 st. i skåp, bland annat. silver

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:17)

869 1758  Figurgrupp porslin, höjd: 18

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:37)

869 2040  Figurin Rosenthal, D Charol, Rosenthal, höjd: 17

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:21)

869 2370  Figurin terracotta, Mongol, höjd: 14

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:21)

869 2403  Figurin trä, höjd: 9

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:47)

869 2323  Figuriner 1 par, porslin, höjd: 30

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:30)

869 2041  Figuriner 3 st. 1800-tal, höjd: 16

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:31)

869 2327  Figuriner 3 st. Naapoli, Dresden, höjd: 19 - 26

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:37)

869 2173  Figuriner 4 st, B& G, höjd: 5-11

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:47)

869 1748  Figuriner glas, fåglar, 5 st, längd: 8-12

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:18)

869 2113  Fiskbestick 6 del, nysilver

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:27)

869 2371  Fiskbestick Pläter, 24 del, i etui

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:21)

869 2130  Fisktallrikar 5 st. Johnson Bros

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:41)

869 2024  Fladkong silver, Niello, Ryssland, höjd: 6

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:01)

869 2219  Flakong Lalique France, höjd: 14

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:41)

869 2402  Fotografi Lennart Nilsson, 1987, 57x50

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:49)

869 2369  Fruktkorg Silver, Berlin, 1800-tal, längd: 33 (lagning)

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:21)

869 2084  Gardin Almedahls efter Josef Frank, "Bows" ca 220 x400

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:07)

869 2502  Glas 2+ 2 st, Orrefors, "Clown", Design Anne Nilsson

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:50)

869 2432  Glas 8+ 12

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:16)

869 2297  Glas på fot, 6 st

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:29)

869 2102  Golvlampfot mässing, ställbar

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:35)

869 1392  Golvvas Kina, höjd: 59

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:30)

869 2223  Gouache Liling Nyström (1913-1977), Parad, 30 x 24 cm

869 1519  Gouache Tillskriven Gerd Miller, 28x19

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:26)

869 2213  Gratulationstavla Till Anna Christina Olsdotter, 1852, papperssiluett, 41 x 32

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:25)

869 2196  Gravfigurin Terracotta, höjd: 35

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:12)

869 2462  Grogglas 2 st. Kosta, höjd: 15

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:54)

869 1755  Halsband 3 st

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:30)

869 2447  Halsband 50/ 60-tal

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:57)

869 2446  Halsband 50/ 60-tal

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:57)

869 2445  Halsband 50/ 60-tal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:56)

869 2443  Halsband 50/ 60-tal

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:54)

869 2441  Halsband 70/ 80-tal

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:52)

869 2203  Halsband Bergkristall, längd: ca 60

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:26)

869 1753  Halsband pärlemor

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:28)

869 2208  Halsband Vintage, Odlade pärlor, längd: ca 42

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:30)

869 3186  Handspegel Silver, Mappin & Webb, London, längd: 20

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:19)

869 2386  Handtag för piska, 1800-tal, längd: 21

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:37)

869 2207  Hänge + Lornjett, Silver

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:29)

869 2444  Hängen + sten Bärnsten

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:55)

869 2216  Hängsmycke Silver

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:37)

869 2217  Hängsmycke Vintage

869 2449  Herrsmycken Bla granater & silvergripar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:03)

869 2171  Kaffekoppar 13 del

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:46)

869 1311  Kaffeservis 27 del, Rosenthal

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:09)

869 2117  Kaffeservis 3 delar. koppar/ mässing, Jugend

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:34)

869 2128  Kaffeservis ca 20 del. KPM

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:01)

869 2262  Kakemono Diptyk, 40x26

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:24)

869 1289  Kamferkista längd: 93, djup: 46, höjd: 55

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:48)

869 2362  Kandelabrar 1 par, mässing, 1800-tal. , höjd: 36

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:00)

869 2376  Kanna Pläter England + lockpokal, Nysilver

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:24)

869 2395  Karaffer 2 st. samt kanna. , höjd: 10-27

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:42)

869 2061  Karmstolar 3 st. Breuer-kopior, krom/ läder

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:26)

869 2062  Keramiktavlor 3 st. Japan, ramens innermått: 31x24

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:33)

869 2320  Konstglas 2 delar. Bertil Vallien (f. 1938), Kosta Boda, höjd: 22 - 23

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:29)

869 2051  Köpmandisk björk, 1940-tal, längd: 200, djup: 60, höjd: 95

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:32)

869 2179  Kopparstick efter Lorenz Bernini, 16-1700-tal, 32x20

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:06)

869 2287  Kopparstick Madonna, ramens innermått: 29 x 23

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:28)

869 1746  Krus etruskiskt ?, höjd: 24

869 2227  Krus / vaser 4 st, glaserat lergods, höjd: 17-24

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:44)

869 2200  Kurbitsmålning Tygduk, Stadsmotiv, 49 x 47

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:22)

869 2265  Kuriosa 6 del, Orientaliskt

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:30)

869 2295  Lampbord Tidigt 1900-tal, med hylla, bemålat, längd: 64, djup: 43, höjd: 72

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:14)

869 2412  Lås med nyckel, längd: 27

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:54)

869 1286  Lejaur 1800-tal, höjd: 80

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:46)

869 2120  Lergods 4 delar. tallrikar + skålar, Skåne

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:43)

869 2408  Litografi Albert Engström (1869-1940), 63/ 100, motivet: 32x23

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:55)

869 2060  Litografi Björn Jonsson, vintermotiv, signerad, motivet: 29x43

869 2028  Litografi Einar Forseth (1892-1988), Kungsholmen, signerad, 1952, motivet: 36x45

869 2275  Litografi Pierre Marie Brisson, bladets mått: 66 x 49

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)

869 2331  Litografier 2 st. Einar Nerman (1888-1983), 328/ 350, signerade, motivet: 37x25

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:35)

869 2174  Litografiskt tryck Tryckt 1903, Kvinna, motivet: 46x55

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:56)

869 2181  Ljuskrona Rokoko stil, 6-ljusarmar, höjd: 60 ca

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:32)

869 1558  Ljuskrona smide, 1800-tal, dia 90

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:39)

869 2364  Ljuslyktor kristall, Berg, Kosta, höjd: 7

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:01)

869 1782  Ljusstakar 1 par ebenholtz. , höjd: 21

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:03)

869 4091  Ljusstakar 1 par, porfyr och mässing, 1800-tal, höjd: 19

S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:15)

869 2165  Ljusstakar 1 par, Tenn, J. längd. höjd, 1931, höjd: 15

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:36)

869 2401  Ljusstakar 2 par. tenn samt Kalk, nysilver, höjd: 8 - 13

869 2082  Ljusstakar 2+ 2+ 3 delar, För värmeljus, Bla Orrefors, höjd: 3-7

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:06)

869 1752  Ljusstake förgylld brons, empire. , höjd: 29

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:26)

869 2256  Lockurna Kina, höjd: 18

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:21)

869 2492  Lockurna Kina, höjd: 30 ca

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:31)

869 2260  Lockurna Kina, höjd: 41

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:26)

869 2070  Lockurnor 2 st. Kina, varav en saknar lock, höjd: 33 + 20

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:26)

869 2247  Lockurnor 3 st, Kina, 1900-tal, höjd: 28 x 35

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:25)

869 2458  Manschettknappar 2 par

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:17)

869 2042  Mapp 37 st. tryck, Stockholmsbilder, efter Ferdinand Boberg, ur tredje serien

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:22)

869 2296  Matbord Tidigt 1900-tal, Furu, utdragbara skivor, längd: 80-140, djup: 80, höjd: 76

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:19)

869 2250  Matsalsstolar 4 st+ 1 karmstol, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:33)

869 2425  Matsalsstolar 4 st. rokokostil, bemålade

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:14)

869 2258  Matservisdelar 38 del. Lyx, Gustavsbertg

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:22)

869 1185  Matservisdelar Gustavsberg, Wexiö Guld, ca 40 del

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:24)

869 2270  Matservisdelar+glas 45 del, delvis Party, Kosta Boda, Designer: Göran Wärff (f. 1933)

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:52)

869 2017  Matskedar 6 st. silver, 1700-tal

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:07)

869 2002  Matta Afghan, 170 x 103

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:28)

869 2001  Matta Afghan, 250 x 164

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:24)

869 2139  Matta gallerimodell, Kelim, semi antik, 72x457

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:34)

869 2004  Matta orientalisk, 340x240

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:43)

869 2127  Matta orientalisk, Heriz, 300x208

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:51)

869 2140  Matta orientalisk, Kelim, semi antik, 164x115

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)

869 2141  Matta orientalisk, Väst persisk, 305x175

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)

869 2138  Mattor 1 par, Soumak, 65x50

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:33)

869 2481  Nattygsbord Husquarna, plast, längd: 38, djup: 38, höjd: 50

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:35)

869 2251  Oljemålning Albert Eldh (1878-1955), Mansstudie, 30 x 24

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:54)

869 2505  Oljemålning Alexander Roos (1895-1973), Landskaps motiv, 23x31

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:20)

869 1279  Oljemålning Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Engelskt Landskap, 24x33

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:46)

869 2419  Oljemålning Axel Hamborn (1892-1987), hamnmotiv, signerad, 38x45

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:02)

869 2052  Oljemålning Axel Lind (1907-2011), blommor i vas, signerad, duk, 72x100

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:04)

869 2233  Oljemålning Axel Nipstad (1901-1953), Fjällandskap, signerad, pannå, 46x60

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:57)

869 2146  Oljemålning C Holst, Kustlandskap, signerad. 1905, duk, 34x73

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:37)

869 4055  Oljemålning Carl Brandt, Vinterlandskap, 66 x 97

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:19)

869 2509  Oljemålning Eric Hallström (1893-1946), Stockholmsmotiv, 38x46

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:44)

869 2354  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), Fågelholk, signerad. , 69x58

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:55)

869 2360  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), marsvin, signerad. , 22x29

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:59)

869 2358  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), prommenad, signerad. , 24x31

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:58)

869 2355  Oljemålning Evy Låås (1923-1999), studie, signerad. 1942, 50x31

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:56)

869 2100  Oljemålning Fruktstilleben, ram med spegelglas, 32 x 48

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:34)

869 1497  Oljemålning Göran Hausenkamp (f. 1962), figurer, signerad, 100x100

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)

869 1496  Oljemålning Göran Hausenkamp (f. 1962), figurer, signerad, 100x100, oramad

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:24)

869 2168  Oljemålning Gurli Kuylenstierna (1866-1957), Stilleben, 27x22

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:44)

869 2099  Oljemålning Håkan G Carlström, sommaräng, 37 x 45

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:32)

869 1712  Oljemålning Jörgen Emil Aabye, monogramsign 1925, Tulpaner i vas, 49 x 37

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:17)

869 2011  Oljemålning Karl Bergman (1891-1965), Kustlandskap med tallar, 48 x 78

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:24)

869 2008  Oljemålning Kurt Lindon (f. 1910), "Paris" Pont de Grenelle, 21 x 34

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:02)

869 1754  Oljemålning Luigi Gioli(1854-1947), Näten bärgas, signerad, duk 45x75

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:58)

869 2391  Oljemålning målad på glas, oidentifierad konstnär, ramens innermått: 24x17

869 2394  Oljemålning marin, 1800-tal, oidentifierad konstnär, 32x44

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:42)

869 2057  Oljemålning oidentifierad konstnär, klippor, signerad, 46x65

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:50)

869 2245  Oljemålning oidentifierad konstnär, På duk, Träd, 50x38

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:15)

869 2244  Oljemålning oidentifierad konstnär, signerad, Fjällandskap, 57 x 73

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:13)

869 2009  Oljemålning oidentifierad konstnär, Stockholmsmotiv, 30 x 42

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:04)

869 2094  Oljemålning Olle Idewall (f. 1928), 'Ödegård Östergarn', 54 x 64

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:26)

869 4046  Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), 1940, Trädgård, 50 x 65 ca

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:27)

869 2284  Oljemålning Orientalisk, motivet: 30 x 21

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:22)

869 2170  Oljemålning Osignerad, Landskap med blommor, 24x20

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:46)

869 2506  Oljemålning S Hedlund, utsikt mot Stockholms Slott, signerad. , 33x39

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:21)

869 2282  Oljemålning Sign Ahlgren -42, Kvinna vid spegel, 21 x 14

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:14)

869 2277  Oljemålning Sign CA Dahlsktröm, Man till häst, 22 x 32

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:42)

869 2143  Oljemålning Sign Lindberg, 1941, 70x60 Landskap, (dukskada)

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:31)

869 1502  Oljemålning Stig EH Rousk, Utsikt mot Stadshuset, 1976, 73x66

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:30)

869 2246  Oljemålning Stig Winnerskog (f. 1930), 'Skymning' 60 x 73

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:14)

869 2142  Oljemålning Teodor Wibom, 50x60 oramad

869 2180  Oljemålningar Axel Peter (1863-1942), 1 par, porträtt, 55x45

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:20)

869 1736  Opiumpipa förmodligen silver, längd: 39

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:57)

869 2204  Örhängen 1 par + hängsmycke, Silver/ Bergkristall, 1970-tal

869 2214  Örhängen 1 par + hängsmycke, Granater

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:41)

869 2212  Örhängen 1 par+ armband, Silver

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:34)

869 2209  Örhängen 1 par, Silver/ Bergkristall

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:31)

869 2205  Örhängen 1 par, Silver/ Bergkristall, 1930-tal

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:32)

869 2215  Örhängen 1 par, Silver/ Onyx/ odlade pärlor

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:39)

869 2206  Örhängen 1 par, Silver/ Röd Agat

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:29)

869 2218  Örhängen 1 par, Granater

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:38)

869 2187  Örhängen 3 par

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:47)

869 2442  Örhängen Ett par, 50-tal, silverkrokar

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:53)

869 2160  Pall

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:33)

869 2450  Parti bokmärken

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:00)

869 2451  Parti konstböcker bland annat. Picasso

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:04)

869 2132  Parti smycken/klockor Bla Dyrberg/ pilgrim

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:45)

869 2305  Pastell Evy Låås (1923-1999), Blomstilleben, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 62x52

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:13)

869 2304  Pastell Evy Låås (1923-1999), flicka med hund, stämpelsign. a tergo bm: 50x65

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:12)

869 2396  Pastell oidentifierad konstnär, monogramsign, L V, Studie, 50x36

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:59)

869 2280  Pastell Tillskriven Gösta Bohm, Monogramsign GB, Kvinna, 40 x 30

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:49)

869 1612  Penna 14k, Cross, Irland

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:41)

869 2485  Penselvas Kina, höjd: 29

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:22)

869 2491  Penselvas Kina, höjd: 31

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:27)

869 2292  Piedestaler 2 st, Stenskiva, längd: 25-60, höjd: 60-66

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:44)

869 2035  Pinnsoffa 1950-tal, längd: 130

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 21:01)

869 4079  Pokal med lock Firma Svenskt Tenn, Nils Fougstedt, 1925, höjd: 27

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:41)

869 2249  Porslin 9 del, 7 tallrikar + kanna + tekopp, 'Italian'

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:31)

869 2112  Porslinsdelar 4 delar, Royal Copanhagen, Danmark

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:26)

869 2267  Poshti 1 par, (kuddar) 60x100

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)

869 2088  Provdocka metall, höjd: 160

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:16)

869 2039  Prydnadskopp Empirestil, Bavaria

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:17)

869 2178  Puderdosa silver

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:02)

869 2023  Ragusked silver, längd: 28

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:58)

869 2163  Ram 1800-tal, med litografiskt tryck, ramens yttermått: 52x73, 5

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:33)

869 2288  Ramar 4 st, miniatyrer, höjd: 12-18

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:29)

869 2169  Regisörsstolar 2 st

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:49)

869 1339  Remmare 10 st

869 1038  Remmare 10 st

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:53)

869 2184  Resebestick pärlemor

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:32)

869 2013  Resegarderob med inredning, höjd: 103 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:35)

869 2059  Resegarderob skinn

869 2224  Ring + hängsmycke, Granater

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:45)

869 2225  Ring Silver/ Bergkristall, 1980-tal

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:46)

869 1099  Salongsbord Gustaviansk stil, längd: 116, djup: 67, höjd: 71

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:09)

869 2470  Saltkar Silver, London, med glasinsats, höjd: 6

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:47)

869 2222  Samearband 2 st

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:44)

869 2067  Sängram Gustaviansk stil, bredd 150

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:08)

869 2053  Satsbord 2 delar. kakelplattor, Gustaviansk stil, längd: 45, djup: 37, höjd: 50

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:09)

869 2474  Serigrafi efter Henri Matisse, 'Blue nude', motivet: 34 x 26

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:09)

869 2202  Serigrafi Efter Warhol, Marilyn, 90x90

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:24)

869 2201  Serigrafi Efter Warhol, Marilyn, 90x90

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:24)

869 2091  Serveringsbord Dumbwaiter, mahogny, England, höjd: 80

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:01)

869 2101  Serveringsvagn glas & mässing, längd: 78

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:34)

869 2439  Servisdelar Gustavsberg, ca 30 del

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)

869 2437  Servisdelar Gustavsberg, Dagmar, ca 40 del

869 2435  Servisdelar Gustavsberg, Krona, ca 30 del

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:22)

869 2434  Servisdelar Gustavsberg, Vadstena, 33 del

869 2199  Sidenmålningar 3 st, Orientaliska, motivet: 36x29

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:18)

869 2121  Sidentryck 2 st, 17x32, 4x15

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:39)

869 2413  Silver 7 del. bla England

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:54)

869 2090  Sjömanssäckar 3 st. tyg, 2 st. mässingslås

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:54)

869 2253  Skål + skålfat, Kina, längd: 26 Dia 13

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:18)

869 2197  Skål Glaserat lergods, Antik, (lagad), diameter: 25, höjd: 12

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:13)

869 2414  Skål Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), höjd: 10

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:55)

869 2416  Skål silver, snäckformad, Whytock & Sons, Dundee

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:57)

869 1781  Skål soapstone, längd: 11

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:02)

869 2469  Skål på fot + jardiniere 2 delar, kristall, diameter: 20, längd: 24

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:46)

869 2254  Skålar 2 st, Kina, diameter: 14-22

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:19)

869 2264  Skålar 3 st, Kina, diameter, 16

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)

869 1705  Skålfat Famille Rose, Kina, diameter: 23, 5

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:55)

869 2118  Skålfat keramik, Lisa Larson (f. 1931), 20x20

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:35)

869 1670  Skålfat Kina, dia 28

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)

869 2421  Skåp Sekelskifte, Mahogny, Intarsia, längd: 93, djup: 52, höjd: 150

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:05)

869 1767  Skrin agat, förgylld brons, empire, Ryssland ca 1820. , längd: 6, liten spricka

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:47)

869 2124  Skrivbord Gustaviansk stil, längd: 106, djup: 58, höjd: 79

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:09)

869 2471  Skrivbord Sekelskifte 1900, Bemålat, längd: 101, djup: 57, höjd: 76

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:52)

869 4016  Skrivbord Sengustavianskt, Danmark, tidigt 1800-tal, längd: 109, djup: 70, höjd: 147

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:50)

869 2281  Skulptur Alessandro Moretti, Lergods, 1945, höjd: 30

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:51)

869 2096  Skulptur Bing & Grøndahl, Leopard, längd: 45

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:28)

869 2085  Skulptur brons, på marmorsockel, Art Déco-stil, höjd: 55

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:08)

869 2456  Skulptur Ernst Billgren (f. 1957), 100 svenska orter, Rådjur, Falun, brons, höjd: 30 inkl. sockel, längd: 20

S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)

869 1610  Skulptur mässing, hund, höjd: 12

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:33)

869 2389  Skulpturer 3 st, bland annat ebenholtz, höjd: 12- 17

869 2135  Soffa Nyrokokostil, längd: 210

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:00)

869 2501  Soffbord + 1 ilägg, diameter: 89, höjd: 61

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:56)

869 2012  Soffbord 60-tal, längd: 120, djup: 61, höjd: 56

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:59)

869 2105  Soffbord teak, 1970-tal, längd: 106, djup: 34, höjd: 40

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:49)

869 2081  Soffbord trä, Design Yngvar Sandström, längd: 180, djup: 90, höjd: 53

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:01)

869 2468  Spegel Empire stil, höjd: 70

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:43)

869 2097  Spegel Gustaviansk stil, höjd: 73

869 1159  Spegel höjd: 121

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:40)

869 2033  Spegel oval, intarsia, höjd: 85

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:55)

869 1738  Spegel senbarocktyp, höjd: 47

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:58)

869 1711  Spegellampetter Ett par, kompletterade, "O Skogsberg", höjd: 70

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:08)

869 2003  Spelbord 1880-tal, längd: 87, djup: 43, höjd: 77

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:31)

869 2272  Stekfat Rörstrand, längd: 44

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:20)

869 4002  Stenbord med låda, Gotland, Barock, längd: 140, djup: 75, höjd: 86

S�ldes f�r 17.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:20)

869 2499  Stol 40/ 50-tal

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:35)

869 2106  Stolar 1 par, mahogny, omkring 1900

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:56)

869 2230  Stolar 1 par, Sekelskifte

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:49)

869 2107  Stolar 1 par, skratt-modell, NK, 1926

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:58)

869 1050  Stolar 5 st, 1890-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:48)

869 2248  Stolar 6 st, Rokoko stil, svartmålade

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:26)

869 2048  Svärd längd: 100

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:44)

869 2430  Sybord omkring 1900, längd: 54, djup: 42, höjd: 62

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:51)

869 2497  Takarmartur

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:33)

869 2496  Takarmartur

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:31)

869 2034  Takarmatur 1950-tal, höjd: 33

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:56)

869 1692  Takarmatur 20-tal, koppar / glaskupor, höjd: 65

869 2079  Takarmatur 40-tal, höjd: 55, mässing / glakupa

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:09)

869 2507  Takarmatur Plast, höjd: 33

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:41)

869 2069  Takarmatur prissmor, Gustaviansk stil, höjd: 80

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:20)

869 1305  Tallrik Kina, Blåvit, diameter: 27

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:03)

869 2436  Tallrikar Gustavberg, 15 del

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:22)

869 2438  Tallrikar Gustavsberg, ca 20 del

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:24)

869 2433  Tallrikar Rörstrand, 38 del

869 2129  Tavelram förgylld, 68x100

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:07)

869 2158  Tavelramar 2 st, 24x29

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:28)

869 2176  Tavla Broderad, Sekelskifte, 30x32

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:56)

869 2252  Teckning Josefina Holmlund (1827-1905), Marin, 30 x 45

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:51)

869 2089  Teodolit mätinstrument, mässing, höjd: 21

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:20)

869 2155  Träsnitt Jan Afzelius (1929-2000), motivet: 20x34

869 2147  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 12/ 360, motivet: 70x62

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:07)

869 2473  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), utsikt från Ateljen, 84/ 250, motivet: 58 x 47

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:08)

869 2083  Trattgrammofon höjd: 65

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:07)

869 2405  Tryck 2 st, efter Joan Miró, motivet: 35x25 ca

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:57)

869 2153  Tryck 2 st, Ulf Hinders (f. 1950), Signerade

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:19)

869 1775  Tulpanvas brons, Holland, 'Noaks Ark', höjd: 23

869 2080  Tulpanvaser 2 st, Alvar Aalto (1898-1976), "Savoy", höjd: 9-16

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:04)

869 2027  Tusch Einar Nerman (1888-1983), signerad, motivet: 35 x4

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:15)

869 2378  Uppläggningsfat + 2 st. tallrikar, bland annat. Gustafsberg, Davenport, . 44 + dia 27

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:23)

869 1704  Uppläggningsfat Meissen, II-sort, längd: 54

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:47)

869 2188  Urna Capodimonte

869 2092  Vägglampor Ett par, Josef Frank, Modell 2389, Firma Svenskt Tenn, höjd: 32

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:26)

869 2093  Vägglampor Ett par, mässing, höjd: 25

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:25)

869 2242  Väggrelief Almar Arwidson (f. 1913), teak, 2006, 'Björn i ide', 72 x 36

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:11)

869 2228  Väggrelief Torso, betong, höjd: 57 ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:44)

869 2397  Vas keramik, indiansk, höjd: 17

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:44)

869 2071  Vas Kina, blå/ vitt, höjd: 39

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:27)

869 2255  Vas Kina, höjd: 24

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)

869 2488  Vas Kina, höjd: 27

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:25)

869 2263  Vas Kina, höjd: 39

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:27)

869 2261  Vas Oxblodsglasyr, höjd: 36

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:29)

869 2167  Vas signerad. J-O Lake, Ekenäs, höjd: 28

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:44)

869 2045  Vas Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), höjd: 33

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:49)

869 2487  Vaser 2 st, Kina, höjd: 21-26

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:23)

869 2054  Vaser 2 st. Göran Wärff (f. 1933), Kosta Boda, höjd: 20 + 25

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)

869 1617  Vaser 2 st. mässing, Kina, höjd: 12 ink. sockel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:16)

869 2431  Vinglas 6+ 5, bland annat. Orrefors

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:16)

869 2454  Ytterfoder längd: 30

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:05)

869 2453  Ytterfoder signerad. 1915, längd: 18

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:04)