869 2503 Affischer 2 st, efter Jirlow och Eldh, ca 100x65
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:18)
869 2291 Akvarell Alexander Langlet (1870-1953), Stuga vid kust, motivet: 13 x 20 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:36)
869 2098 Akvarell Andre Kaplan, modell, 41 x 28
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:31)
869 2274 Akvarell Anna Billing, Landskap, motivet: 18 x 12
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:32)
869 2346 Akvarell Evy Låås (1923-1999), Vår/ vinter, bladets mått: 35x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:51)
869 2332 Akvarell Evy Låås (1923-1999), blommor i vas, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 38x56
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:40)
869 2319 Akvarell Evy Låås (1923-1999), blommor, signerad. bladets mått: 44x51
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:29)
869 2333 Akvarell Evy Låås (1923-1999), blomstilleben, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 35x38
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:41)
869 2452 Akvarell Evy Låås (1923-1999), blomvas, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 36x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:05)
869 2342 Akvarell Evy Låås (1923-1999), docka, bladets mått: 61x46
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:47)
869 2338 Akvarell Evy Låås (1923-1999), Fönster med blommor, stämpelsign a tergo, bladets mått: 50x56
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:44)
869 2349 Akvarell Evy Låås (1923-1999), fönsterinteriör, bladets mått: 53x75
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:58)
869 2330 Akvarell Evy Låås (1923-1999), fönsterinteriör, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 56x47
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:37)
869 2324 Akvarell Evy Låås (1923-1999), Hjortron, stämpelsign a tergo, bladets mått: 47x55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:31)
869 2337 Akvarell Evy Låås (1923-1999), Interiör, stämpelsign a tergo, bladets mått: 45x62
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:43)
869 2329 Akvarell Evy Låås (1923-1999), Interiör, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 55x55
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)
869 2347 Akvarell Evy Låås (1923-1999), jordgubbar, bladets mått: 41x51
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:56)
869 2363 Akvarell Evy Låås (1923-1999), Katt i fönster, osignerad, 27x38
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:01)
869 2344 Akvarell Evy Låås (1923-1999), köksbänk, stämpelsign a tergo, bladets mått: 41x46
869 2318 Akvarell Evy Låås (1923-1999), Köksinteriör, bladets mått: 61x46
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:30)
869 2315 Akvarell Evy Låås (1923-1999), Köksinteriör, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 55x78
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)
869 2314 Akvarell Evy Låås (1923-1999), Köksinteriör, stämpelsign. a tergo, signerad. bladets mått: 77x56
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:24)
869 2334 Akvarell Evy Låås (1923-1999), stilleben, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 33x26
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:41)
869 2350 Akvarell Evy Låås (1923-1999), Trädgård med rosor, bladets mått: 45x48
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:53)
869 2335 Akvarell Evy Låås (1923-1999), trädgård, stämpelsign a tergo, bladets mått: 39x56
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:42)
869 2340 Akvarell Evy Låås (1923-1999), Trädgårdsmotiv, stämpelsign a tergo, bladets mått: 45x55
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:45)
869 2326 Akvarell Evy Låås (1923-1999), Vas med blommor, sämpelsign. a tergo, bladets mått: 49x71
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:34)
869 2220 Akvarell G Bacarisas, torghandel, motivet: 25 x 35
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:35)
869 2068 Akvarell Japan, motivet: 128x62
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:14)
869 2300 Akvarell Kina, 98x44
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:51)
869 2229 Akvarell oidentifierad konstnär, "Brevduvor", sign 1956, mm35 x 22
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:49)
869 1548 Akvarell Oscar Reutersvärd (1915-2002), "Perspective Japonaise no 425 aag, bladets mått: 38 x 28
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:32)
869 2279 Akvarell Tillskriven Arvid Cronstrand, Sign AC, Marin, 10 x 14
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:47)
869 2286 Akvareller / tusch 2 st, Jägare & Hästar, motivet: 19 x 26 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:30)
869 2047 Ampel Karl Johan-stil, dia 50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:55)
869 2257 Armband 3 st, Orientaliska
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)
869 2457 Armband 50-tal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:12)
869 2226 Armband Silver/ Emalj, W A Bolin, 1959
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:46)
869 2038 Armbandsur + mormorsur, bland annat. 1930-tal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:15)
869 1749 Armbandsur 6 st.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:21)
869 2381 Armring brons, antik
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:29)
869 2063 Bägare silver, Norge, graverad, höjd: 15, 90g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:34)
869 2182 Baktråg 1800-ta, längd: 81
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:24)
869 2172 Bijouterier
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:57)
869 2185 Bijouterier diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)
869 2504 Blandteknik 2 st, Gamla Stockholm, Slottet med tre kronor, 22x20, 16x20
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:18)
869 2415 Blandteknik 4 st, Asien, Erotiska motiv, ca 8x10
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:55)
869 1315 Blandteknik Einar Forseth (1892-1988), 57x43
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:12)
869 2151 Blandteknik Elsie Tapper, "Utskär", 31x53
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:14)
869 2410 Blandteknik Gerald Steffe, 1971, motivet: 18x14
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:53)
869 2161 Blandteknik Gösta Bohm (1890-1981), signerad, 1924, 28x19
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:31)
869 9752 Blandteknik John Arsenius (1818-1903), Stallinteriör med schimmel, signerad 18x21
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:12)
869 2276 Blandteknik oidentifierad konstnär, Sign Wakim, Figurer, 49 x 63
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:39)
869 1603 Blandteknik Severin Nilson (1846-1918), ekipage på väg, motivet: 11 x 15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:59)
869 2393 Blandteknik Signerad, 1981, "Snake Window" mm: 31x95
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:41)
869 2145 Blandteknik Sigvard Bernadotte (1907-2002), 1986, 28x22
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:36)
869 2157 Blandteknik Sjömansarbete, 25x31
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:42)
869 2294 Blandteknik Tillskriven Ilon Wikland (ej sign), "Kasper och trafiktrollet" Ur häftet Skolradio, motivet: 22 x 19 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:53)
869 2293 Blandteknik Tillskriven Ilon Wikland (ej sign), 'Jag kan inte räkna dem alla' ur häftet Skolradio, motivet: 22 x 18 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:47)
869 2289 Blyerts 4 st, modell äldre, höjd: 14-30, bredd: 16-32
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:30)
869 2031 Blyertsteckning oidentifierad konstnär, blommor i vas, signerad, 1824, motivet: 23x17
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:45)
869 1375 Bockbord valnöt, 1800-tal, längd: 100, djup: 55, höjd: 75
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:08)
869 2166 Böcker 2 st, Peter Dahl (f. 1934), med 2 st Litografier osignerade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:41)
869 2375 Bonbonière + skål, keramik, längd: 17 resp. , höjd: 12
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:22)
869 2044 Bordslampa JEK-design, metall / plexiglas, höjd: 85
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:47)
869 2271 Bordslampa metall
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:14)
869 2087 Bordslampa metall, Tiffanystil, höjd: 73
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:15)
869 2064 Bordslampa porslin, Italien, höjd: 48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:38)
869 2495 Bordslampa+ vägglampa
869 2392 Bordständare Sarone, längd: 8
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:40)
869 2373 Brännvinssked Silver
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:22)
869 2231 Bricka 1881, bemålad, längd: 47
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:49)
869 2104 Bricka trä, längd: 53
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:46)
869 2043 Brosch 1800-tal, glas, förgylld metall, J Sabbagh, Paris
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:44)
869 2448 Brosch + hänge Silver 6 Agatat, längd: 80
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:58)
869 1756 Broscher 2 st. + hänge
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:31)
869 2440 Broscher & hängsmycken 4 delar, Bla silver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:53)
869 1774 Butlerklocka brons, 1700-tal, höjd: 17
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:53)
869 2418 Byrå 1800-tal, England, längd: 91, djup: 48, höjd: 104
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:05)
869 2467 Byrå 1880-tal, Furu, längd: 95, djup: 53, höjd: 112
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:21)
869 1421 Byrå England, Med skrivskiva, längd: 73, djup: 46, höjd: 76
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:01)
869 2037 Byrå Senbarockstil, längd: 75, djup: 47, höjd: 75
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:04)
869 2483 Champagneglas 6 st, Gustav IIIs monogram
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:21)
869 1742 Collier + broscher, 2 st. samt hänge
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:05)
869 1740 Collier antikt+ örhängen, 2 par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:00)
869 2211 Collier Odlade Sötvattenspärlor med silverlås, L ca 40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:33)
869 2210 Collier Odlade sötvattenspärlor, längd: ca 150
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:32)
869 2472 Damskrivbord 1880-tal, Bemålat, längd: 71, djup: 44, höjd: 74
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:00)
869 2459 Dekorelement 100 del ca, metall
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:13)
869 2234 Dhurrymatta 284x370
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:20)
869 2221 Diadem + hängsmycke, Vintage
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:41)
869 1703 Djupa tallrikar 3 st, KPM / Berlin, omkring 1900, diameter: 23, 5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:48)
869 2058 Dockskåp Lundby, med diverse inredning, längd: , längd: 70, höjd: 45
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:23)
869 2377 Dosa porslin, Porcelaine de Paris, längd: 10
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:25)
869 2014 Elgitarr Helakustisk kropp, Cobra Jab, White Arrow
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:54)
869 2398 Etsning + litografi, Max Walter Svanberg (1912-1994), 16x13 resp 26x20
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:44)
869 1451 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Självporträtt, ej sign, 11 x 75
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:52)
869 2193 Etsning Axel Wallert (1890-1962), kvinna som skalar potatis, signerad. 1918, 10/ 50, motivet: 15x12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:59)
869 2119 Etsning Belle-Vue, Vid roslagstullen i Stockholm, no 23, motivet: 31x38
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:38)
869 2095 Etsning Cirkuselefant, motivet: 10x8
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:27)
869 1302 Etsning David Ahlqvist, Grind, motivet: 18x12
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:01)
869 1303 Etsning David Ahlqvist, Hus, motivet: 15x20
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:01)
869 2387 Etsning efter Albrecht Dürer, motivet: 24x19
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:37)
869 1169 Etsning Hans Wigert (f. 1932), Ansikte, 2/ 15, motivet: 29x27
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:23)
869 2404 Etsning Louis Sparre, Mälartorget, motivet: 28x20
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:48)
869 2283 Etsning oidentifierad konstnär, Stämpelsign Lundquist, Kvinna, motivet: 12 x 7
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:19)
869 2162 Etsning Ragnar Lindén (1919-1989), 77/ 90, 1971, insekter, motivet: 25x23
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:34)
869 2159 Etsning Slussområdet, motivet: 16x24
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:29)
869 2241 Etsning Tex Berg (f. 1933), "Missionshuset", motivet: 24 x 33, 16/ 25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:10)
869 2239 Etsning Tex Berg (f. 1933), "Svartlå", 3/ 25, motivet: 24 x 32
869 4070 Etsning Werner E A Hoffmann, August Strindberg, motivet: 17x24
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:00)
869 2154 Etsningar Siv Colling, Osignerade, Triptyk, ca 12x12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:20)
869 2411 Fågelbad Alabaster, diameter, 21, höjd: 19
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:57)
869 2029 Färglitografi Adrian von Arkel, Stockholmsmotiv, 13/ 30, motivet: 42x60
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:21)
869 2400 Färglitografi Alf Olsson, 1980, vid havet, 95/ 360 mm: 31x39
869 2148 Färglitografi Bengt Nordenborg (f. 1938), 20/ 260, motivet: 61x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:08)
869 2032 Färglitografi Björn Berg (1923-2008), motiv från Paraguay, 210/ 300, signerad, motivet: 30x42
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:46)
869 1165 Färglitografi Erland Cullberg (1931-2012), figur, signerad, motivet: 65x50
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:17)
869 2055 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), blomsterstilleben, 15/ 360, signerad, -77, motivet: 40x50
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:44)
869 2352 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), violer, motivet: 38x56
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:56)
869 2191 Färglitografi Göran Folcker (1920-2000), signerad. 1982, 174/ 260, motivet: 38x29
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:56)
869 2005 Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), 150/ 360, Skärgård, 37 x 53
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:07)
869 2006 Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), 288/ 360, Skärgård, motivet: 50 x 80
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:11)
869 2150 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), 71/ 250, motivet: 30x45 (löst blad)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:13)
869 2390 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), 209/ 360, motivet: 44x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:40)
869 2073 Färglitografi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), EA 9/ 15, signerad, motivet: 70x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:39)
869 2322 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), 46/ 225, Cirkus, bm90 x 72, Löst blad
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:30)
869 2423 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), EA (konstnärens exemplar), La Campanette, motivet: 55x42
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:09)
869 2030 Färglitografi Maria Bonewska, Stockholmsmotiv, 299/ 350, motivet: 27x33
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:39)
869 2149 Färglitografi Nerman, HC-upplaga, motivet: 27x27
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:10)
869 2298 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), 251/ 500, "NT" New Tecnologi (Microsoft), ramens innermått: 29 x 20
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:32)
869 1254 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), EA (konstnärens exemplar), motivet: 42x57
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:40)
869 1248 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, motivet: 45x61
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:34)
869 2406 Färglitografi Robert Högfeldt (1894-1986), 76/ 360, 41x51
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:51)
869 2109 Färglitografi S Clark, "Gråtrutar", 49/ 360, signerad, motivet: 35x53
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:17)
869 2114 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), "Slas", 201/ 260, signerad, -70, motivet: 35x50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:32)
869 2026 Färglitografi Stina Sunesson (1925-1998), "Folkdans", 47/ 350, signerad, motivet: 56x80
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:12)
869 2156 Färglitografi Sven Bertil Berg, 61/ 150, "Stilleben med äpple II", motivet: 29x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:25)
869 2475 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), -49, Sign i tryck, ej numrerad, 52 x 44,
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:10)
869 2388 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), motivet: 35x43,
869 2116 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), signed, motivet: 27x35 cm, with dedication.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:32)
869 1266 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), 101/ 360, Bouléspelare, motivet: 49x60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:53)
869 1249 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), 316/ 360, motivet: 50x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:35)
869 1263 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Boulespelare, 316/ 360, motivet: 49x60
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:51)
869 2111 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), musikstund, 87/ 360, motivet: 45x35
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:23)
869 2508 Färglitografi Ulf Trotzig (f. 1925), 680/ 750, motivet: 40x58
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:43)
869 2424 Färglitografi Uno Vallman (1913-2004), 1951, motivet: 48x63
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:10)
869 2429 Färglitografi Uno Vallman (1913-2004), 1953 med dedikation, motivet: 35x68
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:15)
869 2036 Färglitografier 2 st. Mari Söderlund, numrerade och signerade, motivet: 37x47
869 2266 Fat Kina, celadon, diameter: 40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:26)
869 2500 Fåtölj
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:36)
869 1575 Fåtölj Carl Malmsten, Farmor, plyschklädsel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:39)
869 2164 Fåtölj skinn
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:40)
869 2417 Fåtöljer 1 par, 1920-tal
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:00)
869 2482 Fåtöljer 1 par, Chippendale stil
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:12)
869 9893 Fåtöljer 1 par, Mats Theselius, 'Bruno', formgiven 1997, Klädd med koskinn
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:50)
869 2086 Fickurssamling 15 st. i skåp, bland annat. silver
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:17)
869 1758 Figurgrupp porslin, höjd: 18
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:37)
869 2040 Figurin Rosenthal, D Charol, Rosenthal, höjd: 17
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:21)
869 2370 Figurin terracotta, Mongol, höjd: 14
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:21)
869 2403 Figurin trä, höjd: 9
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:47)
869 2323 Figuriner 1 par, porslin, höjd: 30
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:30)
869 2041 Figuriner 3 st. 1800-tal, höjd: 16
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:31)
869 2327 Figuriner 3 st. Naapoli, Dresden, höjd: 19 - 26
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:37)
869 2173 Figuriner 4 st, B& G, höjd: 5-11
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:47)
869 1748 Figuriner glas, fåglar, 5 st, längd: 8-12
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:18)
869 2113 Fiskbestick 6 del, nysilver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:27)
869 2371 Fiskbestick Pläter, 24 del, i etui
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:21)
869 2130 Fisktallrikar 5 st. Johnson Bros
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:41)
869 2024 Fladkong silver, Niello, Ryssland, höjd: 6
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:01)
869 2219 Flakong Lalique France, höjd: 14
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:41)
869 2402 Fotografi Lennart Nilsson, 1987, 57x50
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:49)
869 2369 Fruktkorg Silver, Berlin, 1800-tal, längd: 33 (lagning)
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:21)
869 2084 Gardin Almedahls efter Josef Frank, "Bows" ca 220 x400
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:07)
869 2502 Glas 2+ 2 st, Orrefors, "Clown", Design Anne Nilsson
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:50)
869 2432 Glas 8+ 12
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:16)
869 2297 Glas på fot, 6 st
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:29)
869 2102 Golvlampfot mässing, ställbar
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:35)
869 1392 Golvvas Kina, höjd: 59
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:30)
869 2223 Gouache Liling Nyström (1913-1977), Parad, 30 x 24 cm
869 1519 Gouache Tillskriven Gerd Miller, 28x19
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:26)
869 2213 Gratulationstavla Till Anna Christina Olsdotter, 1852, papperssiluett, 41 x 32
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:25)
869 2196 Gravfigurin Terracotta, höjd: 35
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:12)
869 2462 Grogglas 2 st. Kosta, höjd: 15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:54)
869 1755 Halsband 3 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:30)
869 2447 Halsband 50/ 60-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:57)
869 2446 Halsband 50/ 60-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:57)
869 2445 Halsband 50/ 60-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:56)
869 2443 Halsband 50/ 60-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:54)
869 2441 Halsband 70/ 80-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:52)
869 2203 Halsband Bergkristall, längd: ca 60
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:26)
869 1753 Halsband pärlemor
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:28)
869 2208 Halsband Vintage, Odlade pärlor, längd: ca 42
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:30)
869 3186 Handspegel Silver, Mappin & Webb, London, längd: 20
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:19)
869 2386 Handtag för piska, 1800-tal, längd: 21
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:37)
869 2207 Hänge + Lornjett, Silver
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:29)
869 2444 Hängen + sten Bärnsten
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:55)
869 2216 Hängsmycke Silver
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:37)
869 2217 Hängsmycke Vintage
869 2449 Herrsmycken Bla granater & silvergripar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:03)
869 2171 Kaffekoppar 13 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:46)
869 1311 Kaffeservis 27 del, Rosenthal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:09)
869 2117 Kaffeservis 3 delar. koppar/ mässing, Jugend
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:34)
869 2128 Kaffeservis ca 20 del. KPM
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:01)
869 2262 Kakemono Diptyk, 40x26
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:24)
869 1289 Kamferkista längd: 93, djup: 46, höjd: 55
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:48)
869 2362 Kandelabrar 1 par, mässing, 1800-tal. , höjd: 36
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:00)
869 2376 Kanna Pläter England + lockpokal, Nysilver
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:24)
869 2395 Karaffer 2 st. samt kanna. , höjd: 10-27
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:42)
869 2061 Karmstolar 3 st. Breuer-kopior, krom/ läder
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:26)
869 2062 Keramiktavlor 3 st. Japan, ramens innermått: 31x24
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:33)
869 2320 Konstglas 2 delar. Bertil Vallien (f. 1938), Kosta Boda, höjd: 22 - 23
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:29)
869 2051 Köpmandisk björk, 1940-tal, längd: 200, djup: 60, höjd: 95
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:32)
869 2179 Kopparstick efter Lorenz Bernini, 16-1700-tal, 32x20
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:06)
869 2287 Kopparstick Madonna, ramens innermått: 29 x 23
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:28)
869 1746 Krus etruskiskt ?, höjd: 24
869 2227 Krus / vaser 4 st, glaserat lergods, höjd: 17-24
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:44)
869 2200 Kurbitsmålning Tygduk, Stadsmotiv, 49 x 47
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:22)
869 2265 Kuriosa 6 del, Orientaliskt
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:30)
869 2295 Lampbord Tidigt 1900-tal, med hylla, bemålat, längd: 64, djup: 43, höjd: 72
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:14)
869 2412 Lås med nyckel, längd: 27
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:54)
869 1286 Lejaur 1800-tal, höjd: 80
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:46)
869 2120 Lergods 4 delar. tallrikar + skålar, Skåne
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:43)
869 2408 Litografi Albert Engström (1869-1940), 63/ 100, motivet: 32x23
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:55)
869 2060 Litografi Björn Jonsson, vintermotiv, signerad, motivet: 29x43
869 2028 Litografi Einar Forseth (1892-1988), Kungsholmen, signerad, 1952, motivet: 36x45
869 2275 Litografi Pierre Marie Brisson, bladets mått: 66 x 49
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)
869 2331 Litografier 2 st. Einar Nerman (1888-1983), 328/ 350, signerade, motivet: 37x25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:35)
869 2174 Litografiskt tryck Tryckt 1903, Kvinna, motivet: 46x55
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:56)
869 2181 Ljuskrona Rokoko stil, 6-ljusarmar, höjd: 60 ca
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:32)
869 1558 Ljuskrona smide, 1800-tal, dia 90
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:39)
869 2364 Ljuslyktor kristall, Berg, Kosta, höjd: 7
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:01)
869 1782 Ljusstakar 1 par ebenholtz. , höjd: 21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:03)
869 4091 Ljusstakar 1 par, porfyr och mässing, 1800-tal, höjd: 19
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:15)
869 2165 Ljusstakar 1 par, Tenn, J. längd. höjd, 1931, höjd: 15
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:36)
869 2401 Ljusstakar 2 par. tenn samt Kalk, nysilver, höjd: 8 - 13
869 2082 Ljusstakar 2+ 2+ 3 delar, För värmeljus, Bla Orrefors, höjd: 3-7
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:06)
869 1752 Ljusstake förgylld brons, empire. , höjd: 29
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:26)
869 2256 Lockurna Kina, höjd: 18
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:21)
869 2492 Lockurna Kina, höjd: 30 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:31)
869 2260 Lockurna Kina, höjd: 41
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:26)
869 2070 Lockurnor 2 st. Kina, varav en saknar lock, höjd: 33 + 20
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:26)
869 2247 Lockurnor 3 st, Kina, 1900-tal, höjd: 28 x 35
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:25)
869 2458 Manschettknappar 2 par
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:17)
869 2042 Mapp 37 st. tryck, Stockholmsbilder, efter Ferdinand Boberg, ur tredje serien
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:22)
869 2296 Matbord Tidigt 1900-tal, Furu, utdragbara skivor, längd: 80-140, djup: 80, höjd: 76
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:19)
869 2250 Matsalsstolar 4 st+ 1 karmstol, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:33)
869 2425 Matsalsstolar 4 st. rokokostil, bemålade
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:14)
869 2258 Matservisdelar 38 del. Lyx, Gustavsbertg
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:22)
869 1185 Matservisdelar Gustavsberg, Wexiö Guld, ca 40 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:24)
869 2270 Matservisdelar+glas 45 del, delvis Party, Kosta Boda, Designer: Göran Wärff (f. 1933)
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:52)
869 2017 Matskedar 6 st. silver, 1700-tal
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:07)
869 2002 Matta Afghan, 170 x 103
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:28)
869 2001 Matta Afghan, 250 x 164
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:24)
869 2139 Matta gallerimodell, Kelim, semi antik, 72x457
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:34)
869 2004 Matta orientalisk, 340x240
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:43)
869 2127 Matta orientalisk, Heriz, 300x208
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:51)
869 2140 Matta orientalisk, Kelim, semi antik, 164x115
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)
869 2141 Matta orientalisk, Väst persisk, 305x175
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)
869 2138 Mattor 1 par, Soumak, 65x50
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:33)
869 2481 Nattygsbord Husquarna, plast, längd: 38, djup: 38, höjd: 50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:35)
869 2251 Oljemålning Albert Eldh (1878-1955), Mansstudie, 30 x 24
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:54)
869 2505 Oljemålning Alexander Roos (1895-1973), Landskaps motiv, 23x31
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:20)
869 1279 Oljemålning Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Engelskt Landskap, 24x33
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:46)
869 2419 Oljemålning Axel Hamborn (1892-1987), hamnmotiv, signerad, 38x45
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:02)
869 2052 Oljemålning Axel Lind (1907-2011), blommor i vas, signerad, duk, 72x100
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:04)
869 2233 Oljemålning Axel Nipstad (1901-1953), Fjällandskap, signerad, pannå, 46x60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:57)
869 2146 Oljemålning C Holst, Kustlandskap, signerad. 1905, duk, 34x73
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:37)
869 4055 Oljemålning Carl Brandt, Vinterlandskap, 66 x 97
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:19)
869 2509 Oljemålning Eric Hallström (1893-1946), Stockholmsmotiv, 38x46
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:44)
869 2354 Oljemålning Evy Låås (1923-1999), Fågelholk, signerad. , 69x58
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:55)
869 2360 Oljemålning Evy Låås (1923-1999), marsvin, signerad. , 22x29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:59)
869 2358 Oljemålning Evy Låås (1923-1999), prommenad, signerad. , 24x31
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:58)
869 2355 Oljemålning Evy Låås (1923-1999), studie, signerad. 1942, 50x31
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:56)
869 2100 Oljemålning Fruktstilleben, ram med spegelglas, 32 x 48
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:34)
869 1497 Oljemålning Göran Hausenkamp (f. 1962), figurer, signerad, 100x100
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)
869 1496 Oljemålning Göran Hausenkamp (f. 1962), figurer, signerad, 100x100, oramad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:24)
869 2168 Oljemålning Gurli Kuylenstierna (1866-1957), Stilleben, 27x22
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:44)
869 2099 Oljemålning Håkan G Carlström, sommaräng, 37 x 45
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:32)
869 1712 Oljemålning Jörgen Emil Aabye, monogramsign 1925, Tulpaner i vas, 49 x 37
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:17)
869 2011 Oljemålning Karl Bergman (1891-1965), Kustlandskap med tallar, 48 x 78
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:24)
869 2008 Oljemålning Kurt Lindon (f. 1910), "Paris" Pont de Grenelle, 21 x 34
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:02)
869 1754 Oljemålning Luigi Gioli(1854-1947), Näten bärgas, signerad, duk 45x75
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:58)
869 2391 Oljemålning målad på glas, oidentifierad konstnär, ramens innermått: 24x17
869 2394 Oljemålning marin, 1800-tal, oidentifierad konstnär, 32x44
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:42)
869 2057 Oljemålning oidentifierad konstnär, klippor, signerad, 46x65
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:50)
869 2245 Oljemålning oidentifierad konstnär, På duk, Träd, 50x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:15)
869 2244 Oljemålning oidentifierad konstnär, signerad, Fjällandskap, 57 x 73
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:13)
869 2009 Oljemålning oidentifierad konstnär, Stockholmsmotiv, 30 x 42
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:04)
869 2094 Oljemålning Olle Idewall (f. 1928), 'Ödegård Östergarn', 54 x 64
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:26)
869 4046 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), 1940, Trädgård, 50 x 65 ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:27)
869 2284 Oljemålning Orientalisk, motivet: 30 x 21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:22)
869 2170 Oljemålning Osignerad, Landskap med blommor, 24x20
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:46)
869 2506 Oljemålning S Hedlund, utsikt mot Stockholms Slott, signerad. , 33x39
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:21)
869 2282 Oljemålning Sign Ahlgren -42, Kvinna vid spegel, 21 x 14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:14)
869 2277 Oljemålning Sign CA Dahlsktröm, Man till häst, 22 x 32
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:42)
869 2143 Oljemålning Sign Lindberg, 1941, 70x60 Landskap, (dukskada)
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:31)
869 1502 Oljemålning Stig EH Rousk, Utsikt mot Stadshuset, 1976, 73x66
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:30)
869 2246 Oljemålning Stig Winnerskog (f. 1930), 'Skymning' 60 x 73
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:14)
869 2142 Oljemålning Teodor Wibom, 50x60 oramad
869 2180 Oljemålningar Axel Peter (1863-1942), 1 par, porträtt, 55x45
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:20)
869 1736 Opiumpipa förmodligen silver, längd: 39
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:57)
869 2204 Örhängen 1 par + hängsmycke, Silver/ Bergkristall, 1970-tal
869 2214 Örhängen 1 par + hängsmycke, Granater
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:41)
869 2212 Örhängen 1 par+ armband, Silver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:34)
869 2209 Örhängen 1 par, Silver/ Bergkristall
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:31)
869 2205 Örhängen 1 par, Silver/ Bergkristall, 1930-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:32)
869 2215 Örhängen 1 par, Silver/ Onyx/ odlade pärlor
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:39)
869 2206 Örhängen 1 par, Silver/ Röd Agat
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:29)
869 2218 Örhängen 1 par, Granater
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:38)
869 2187 Örhängen 3 par
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:47)
869 2442 Örhängen Ett par, 50-tal, silverkrokar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:53)
869 2160 Pall
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:33)
869 2450 Parti bokmärken
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:00)
869 2451 Parti konstböcker bland annat. Picasso
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:04)
869 2132 Parti smycken/klockor Bla Dyrberg/ pilgrim
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:45)
869 2305 Pastell Evy Låås (1923-1999), Blomstilleben, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 62x52
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:13)
869 2304 Pastell Evy Låås (1923-1999), flicka med hund, stämpelsign. a tergo bm: 50x65
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:12)
869 2396 Pastell oidentifierad konstnär, monogramsign, L V, Studie, 50x36
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:59)
869 2280 Pastell Tillskriven Gösta Bohm, Monogramsign GB, Kvinna, 40 x 30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:49)
869 1612 Penna 14k, Cross, Irland
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:41)
869 2485 Penselvas Kina, höjd: 29
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:22)
869 2491 Penselvas Kina, höjd: 31
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:27)
869 2292 Piedestaler 2 st, Stenskiva, längd: 25-60, höjd: 60-66
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:44)
869 2035 Pinnsoffa 1950-tal, längd: 130
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 21:01)
869 4079 Pokal med lock Firma Svenskt Tenn, Nils Fougstedt, 1925, höjd: 27
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:41)
869 2249 Porslin 9 del, 7 tallrikar + kanna + tekopp, 'Italian'
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:31)
869 2112 Porslinsdelar 4 delar, Royal Copanhagen, Danmark
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:26)
869 2267 Poshti 1 par, (kuddar) 60x100
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)
869 2088 Provdocka metall, höjd: 160
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:16)
869 2039 Prydnadskopp Empirestil, Bavaria
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:17)
869 2178 Puderdosa silver
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:02)
869 2023 Ragusked silver, längd: 28
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:58)
869 2163 Ram 1800-tal, med litografiskt tryck, ramens yttermått: 52x73, 5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:33)
869 2288 Ramar 4 st, miniatyrer, höjd: 12-18
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:29)
869 2169 Regisörsstolar 2 st
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:49)
869 1339 Remmare 10 st
869 1038 Remmare 10 st
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:53)
869 2184 Resebestick pärlemor
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:32)
869 2013 Resegarderob med inredning, höjd: 103 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:35)
869 2059 Resegarderob skinn
869 2224 Ring + hängsmycke, Granater
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:45)
869 2225 Ring Silver/ Bergkristall, 1980-tal
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:46)
869 1099 Salongsbord Gustaviansk stil, längd: 116, djup: 67, höjd: 71
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:09)
869 2470 Saltkar Silver, London, med glasinsats, höjd: 6
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:47)
869 2222 Samearband 2 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:44)
869 2067 Sängram Gustaviansk stil, bredd 150
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:08)
869 2053 Satsbord 2 delar. kakelplattor, Gustaviansk stil, längd: 45, djup: 37, höjd: 50
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:09)
869 2474 Serigrafi efter Henri Matisse, 'Blue nude', motivet: 34 x 26
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:09)
869 2202 Serigrafi Efter Warhol, Marilyn, 90x90
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:24)
869 2201 Serigrafi Efter Warhol, Marilyn, 90x90
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:24)
869 2091 Serveringsbord Dumbwaiter, mahogny, England, höjd: 80
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:01)
869 2101 Serveringsvagn glas & mässing, längd: 78
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:34)
869 2439 Servisdelar Gustavsberg, ca 30 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)
869 2437 Servisdelar Gustavsberg, Dagmar, ca 40 del
869 2435 Servisdelar Gustavsberg, Krona, ca 30 del
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:22)
869 2434 Servisdelar Gustavsberg, Vadstena, 33 del
869 2199 Sidenmålningar 3 st, Orientaliska, motivet: 36x29
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:18)
869 2121 Sidentryck 2 st, 17x32, 4x15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:39)
869 2413 Silver 7 del. bla England
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:54)
869 2090 Sjömanssäckar 3 st. tyg, 2 st. mässingslås
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:54)
869 2253 Skål + skålfat, Kina, längd: 26 Dia 13
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:18)
869 2197 Skål Glaserat lergods, Antik, (lagad), diameter: 25, höjd: 12
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:13)
869 2414 Skål Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), höjd: 10
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:55)
869 2416 Skål silver, snäckformad, Whytock & Sons, Dundee
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:57)
869 1781 Skål soapstone, längd: 11
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:02)
869 2469 Skål på fot + jardiniere 2 delar, kristall, diameter: 20, längd: 24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:46)
869 2254 Skålar 2 st, Kina, diameter: 14-22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:19)
869 2264 Skålar 3 st, Kina, diameter, 16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)
869 1705 Skålfat Famille Rose, Kina, diameter: 23, 5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:55)
869 2118 Skålfat keramik, Lisa Larson (f. 1931), 20x20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:35)
869 1670 Skålfat Kina, dia 28
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)
869 2421 Skåp Sekelskifte, Mahogny, Intarsia, längd: 93, djup: 52, höjd: 150
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:05)
869 1767 Skrin agat, förgylld brons, empire, Ryssland ca 1820. , längd: 6, liten spricka
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:47)
869 2124 Skrivbord Gustaviansk stil, längd: 106, djup: 58, höjd: 79
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:09)
869 2471 Skrivbord Sekelskifte 1900, Bemålat, längd: 101, djup: 57, höjd: 76
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:52)
869 4016 Skrivbord Sengustavianskt, Danmark, tidigt 1800-tal, längd: 109, djup: 70, höjd: 147
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:50)
869 2281 Skulptur Alessandro Moretti, Lergods, 1945, höjd: 30
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:51)
869 2096 Skulptur Bing & Grøndahl, Leopard, längd: 45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:28)
869 2085 Skulptur brons, på marmorsockel, Art Déco-stil, höjd: 55
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:08)
869 2456 Skulptur Ernst Billgren (f. 1957), 100 svenska orter, Rådjur, Falun, brons, höjd: 30 inkl. sockel, längd: 20
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)
869 1610 Skulptur mässing, hund, höjd: 12
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:33)
869 2389 Skulpturer 3 st, bland annat ebenholtz, höjd: 12- 17
869 2135 Soffa Nyrokokostil, längd: 210
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:00)
869 2501 Soffbord + 1 ilägg, diameter: 89, höjd: 61
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:56)
869 2012 Soffbord 60-tal, längd: 120, djup: 61, höjd: 56
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:59)
869 2105 Soffbord teak, 1970-tal, längd: 106, djup: 34, höjd: 40
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:49)
869 2081 Soffbord trä, Design Yngvar Sandström, längd: 180, djup: 90, höjd: 53
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:01)
869 2468 Spegel Empire stil, höjd: 70
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:43)
869 2097 Spegel Gustaviansk stil, höjd: 73
869 1159 Spegel höjd: 121
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:40)
869 2033 Spegel oval, intarsia, höjd: 85
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:55)
869 1738 Spegel senbarocktyp, höjd: 47
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:58)
869 1711 Spegellampetter Ett par, kompletterade, "O Skogsberg", höjd: 70
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:08)
869 2003 Spelbord 1880-tal, längd: 87, djup: 43, höjd: 77
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:31)
869 2272 Stekfat Rörstrand, längd: 44
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:20)
869 4002 Stenbord med låda, Gotland, Barock, längd: 140, djup: 75, höjd: 86
S�ldes f�r 17.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:20)
869 2499 Stol 40/ 50-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:35)
869 2106 Stolar 1 par, mahogny, omkring 1900
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:56)
869 2230 Stolar 1 par, Sekelskifte
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:49)
869 2107 Stolar 1 par, skratt-modell, NK, 1926
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:58)
869 1050 Stolar 5 st, 1890-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:48)
869 2248 Stolar 6 st, Rokoko stil, svartmålade
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:26)
869 2048 Svärd längd: 100
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:44)
869 2430 Sybord omkring 1900, längd: 54, djup: 42, höjd: 62
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:51)
869 2497 Takarmartur
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:33)
869 2496 Takarmartur
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:31)
869 2034 Takarmatur 1950-tal, höjd: 33
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:56)
869 1692 Takarmatur 20-tal, koppar / glaskupor, höjd: 65
869 2079 Takarmatur 40-tal, höjd: 55, mässing / glakupa
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:09)
869 2507 Takarmatur Plast, höjd: 33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:41)
869 2069 Takarmatur prissmor, Gustaviansk stil, höjd: 80
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:20)
869 1305 Tallrik Kina, Blåvit, diameter: 27
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:03)
869 2436 Tallrikar Gustavberg, 15 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:22)
869 2438 Tallrikar Gustavsberg, ca 20 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:24)
869 2433 Tallrikar Rörstrand, 38 del
869 2129 Tavelram förgylld, 68x100
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:07)
869 2158 Tavelramar 2 st, 24x29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:28)
869 2176 Tavla Broderad, Sekelskifte, 30x32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:56)
869 2252 Teckning Josefina Holmlund (1827-1905), Marin, 30 x 45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:51)
869 2089 Teodolit mätinstrument, mässing, höjd: 21
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:20)
869 2155 Träsnitt Jan Afzelius (1929-2000), motivet: 20x34
869 2147 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 12/ 360, motivet: 70x62
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:07)
869 2473 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), utsikt från Ateljen, 84/ 250, motivet: 58 x 47
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:08)
869 2083 Trattgrammofon höjd: 65
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:07)
869 2405 Tryck 2 st, efter Joan Miró, motivet: 35x25 ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:57)
869 2153 Tryck 2 st, Ulf Hinders (f. 1950), Signerade
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:19)
869 1775 Tulpanvas brons, Holland, 'Noaks Ark', höjd: 23
869 2080 Tulpanvaser 2 st, Alvar Aalto (1898-1976), "Savoy", höjd: 9-16
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:04)
869 2027 Tusch Einar Nerman (1888-1983), signerad, motivet: 35 x4
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:15)
869 2378 Uppläggningsfat + 2 st. tallrikar, bland annat. Gustafsberg, Davenport, . 44 + dia 27
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:23)
869 1704 Uppläggningsfat Meissen, II-sort, längd: 54
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:47)
869 2188 Urna Capodimonte
869 2092 Vägglampor Ett par, Josef Frank, Modell 2389, Firma Svenskt Tenn, höjd: 32
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:26)
869 2093 Vägglampor Ett par, mässing, höjd: 25
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:25)
869 2242 Väggrelief Almar Arwidson (f. 1913), teak, 2006, 'Björn i ide', 72 x 36
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:11)
869 2228 Väggrelief Torso, betong, höjd: 57 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:44)
869 2397 Vas keramik, indiansk, höjd: 17
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:44)
869 2071 Vas Kina, blå/ vitt, höjd: 39
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:27)
869 2255 Vas Kina, höjd: 24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:25)
869 2488 Vas Kina, höjd: 27
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:25)
869 2263 Vas Kina, höjd: 39
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:27)
869 2261 Vas Oxblodsglasyr, höjd: 36
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:29)
869 2167 Vas signerad. J-O Lake, Ekenäs, höjd: 28
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:44)
869 2045 Vas Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), höjd: 33
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 18:49)
869 2487 Vaser 2 st, Kina, höjd: 21-26
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 20:23)
869 2054 Vaser 2 st. Göran Wärff (f. 1933), Kosta Boda, höjd: 20 + 25
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:36)
869 1617 Vaser 2 st. mässing, Kina, höjd: 12 ink. sockel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:16)
869 2431 Vinglas 6+ 5, bland annat. Orrefors
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:16)
869 2454 Ytterfoder längd: 30
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:05)
869 2453 Ytterfoder signerad. 1915, längd: 18
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 januari 2014 19:04)