1467 6270 Aftonväska grön, pärldekor, 1920-tal. Längd: 19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:55)
1467 6267 Aftonväska längd: 20cm, tenn, omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:46)
1467 6470 Akryl 2 st, Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad a tergo, 40x30cm, oramade
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:26)
1467 6472 Akryl Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad a tergo, duk, 50x40cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:29)
1467 6479 Akryl Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad a tergo, duk, 50x40cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:34)
1467 6495 Akryl Nutida Konstnär, blommor. Signerad L Larsson. Duk, 50x61 cm, oramad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:48)
1467 6489 Akryl Nutida Konstnär, segelbåtar. Signerad L Larsson. Duk, 50x50 cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:45)
1467 7260 Akvarell Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Signerad, akvarell, 14x28cm, yttermått inklusive ram: 32x45cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:35)
1467 6468 Akvarell Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad, akvarell, 54x35cm, yttermått inklusive ram: 72x52cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:22)
1467 6297 Akvarell Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Signerad, akvarell, fåglar, 33x48cm, yttermått inklusive ram: 52x65cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:34)
1467 6329 Akvarell Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Signerad, akvarell, fåglar, 34x48cm, yttermått inklusive ram: 52x65cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:04)
1467 6330 Akvarell Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Signerad, fåglar. Akvarell, bildmått: 34x48cm, yttermått inklusive ram: 52x65cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:05)
1467 6323 Akvarell Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Signerad, fåglar. Akvarell, bildmått: 37x42cm, yttermått inklusive ram: 54x58cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:01)
1467 7340 Akvarell Oidentifierad konstnär. Ej signerad, akvarell, bladets mått: 70x21cm, yttermått inklusive ram: 81x31cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:29)
1467 6467 Akvarell Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. Modell. Signerad, daterad -83. Akvarell, bildmått: 31x25, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:22)
1467 7098 Akvareller 2 st, Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 24x32, akvarell
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:31)
1467 7218 Appliquer ett par, Rokokostil. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:51)
1467 7477 Armband + broscher, diverse, bland annat silver
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:21)
1467 6523 Armband 18k guld, 4-radigt. Längd: 19cm, vikt: 28g.
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:09)
1467 7446 Armband 18k guld, Bismarck, med fyra berlocker. Längd: 20cm, vikt: 20,9g
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:16)
1467 7439 Armband 18k guld, dubbel X-länk. Längd: 20cm, GK, 1967, vikt: 47,7g
S�ldes f�r 18.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:29)
1467 7443 Armband 18k guld, Fantasi. Längd: 19cm, vikt: 33,4g
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:22)
1467 6517 Armband 18k guld, med en berlock, HÅN, 1963. Längd: 20cm, vikt: 16g.
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:03)
1467 6499 Armband 18k guld, X-länk, 1965. Längd: 20cm, vikt: 28,2g
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:52)
1467 7528 Armband & örhängen 14K, Längd: 1-18cm. Vikt: 1,6g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:24)
1467 7347 Armbandsur 2 st, Ellesse, quartz. Diameter: 30-35cm, stål/läderband. Batteribyte krävs.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:06)
1467 7349 Armbandsur 3 st, Ellesse, quartz. Diameter: ca 40cm, stål/läderband. Batteribyte krävs
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:01)
1467 5081 Armbandsur Omega Constellation f300Hz Electronic Chronometer, datum, doublé, quartz. Diameter: 40mm, läderband, med etui
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:57)
1467 7410 Armbandsur Tissot, 18k guld. Diameter: 3,2 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:19)
1467 7482 Armring Sterlingsilver, NiSa, 1995. Vikt: 58g ca. Diameter: 6,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:02)
1467 7414 Assiett3er 12 st, Rörstrand, Sundborn. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:12)
1467 7088 Bägare 2 st Böhmen + spegelplatå. Höjd: 13-15 längd: 33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:40)
1467 7440 Bemålat tryck Landskap med vandrande sällskap. Ej signerad. Uppklistrat papper på duk, 62x88 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:58)
1467 7466 Berlocker 2 st, Elefant och skorpion. Längd: 1-2cm, vikt: 2,4g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:41)
1467 7090 Bestick 5+ 5 delar, silver. Längd: 15-17 cm, bruttovikt: 340g, varav knivar 220g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:35)
1467 7099 Blandteknik Akira Kubo. Signerad a tego Paris 1966, komposition, duk, 24x18, blandteknik, yttermått inklusive ram: 26x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:55)
1467 7136 Blandteknik Björn Berg (1923-2008), Sverige. Signerad, daterad 89, marin. Blandteknik, bildmått: 25x34cm, yttermått inklusive ram: 44x52cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:23)
1467 6420 Blandteknik Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, blandteknik, 31x40, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:28)
1467 6417 Blandteknik Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, blandteknik, i tunnelbanan, 36x43, yttermått inklusive ram: 55x61 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:22)
1467 7427 Blandteknik Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Kärlekspar. Signerad, blandteknik, 27x12, yttermått inklusive ram: 44x29 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:53)
1467 6053 Blandteknik George Oyston (1861-1937), Storbritannien. Signerad, daterad 1914,13x19, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:58)
1467 7153 Blandteknik Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. Signerad, daterad 70,54x44, yttermått inklusive ram: 60x51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:24)
1467 6469 Blandteknik Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad, blandteknik, blomsterstilleben, 57x39cm, yttermått inklusive ram: 72x52cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:24)
1467 7141 Blandteknik Lars Rading (1954-1993), Sverige. Komposition, Signerad. Blandteknik på pannå, 114x84cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:12)
1467 7277 Blandteknik Orientalisk, blomstermotiv. Blandteknik, bildmått: 38x28, yttermått inklusive ram. 52x39
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:39)
1467 7170 Blandteknik/collage Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad a tergo, mm; 22x13cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 33x24cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:16)
1467 7083 Blomskål Gefle. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:14)
1467 7315 Bokhylla omkring 1900. Bredd: 96 cm. Djup: 30 cm, höjd: 169 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:27)
1467 7422 Bokhylleskåp Jugend, bemålat. Bredd: 90 cm. Djup: 29 cm, höjd: 150 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:25)
1467 7376 Bokverk 15 st, Albert Engström (1869-1940), Sverige. Helfranska band
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:55)
1467 7396 Bokverk 39 band, Strindberg, Halvfranska
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:34)
1467 7389 Bonad Hildur Lindgren Wickberg (1905-2000), Sverige. Monogramsignerad, 140x150 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:33)
1467 7084 Bonad Jaktmotiv, 200x220 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:52)
1467 7243 Bonbonjär Herend. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:42)
1467 7294 Bord omkring sekelskiftet 1900, omarbetat. Bredd: 131, djup: 64 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:29)
1467 7041 Bordsfotogenlampa mässing. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:51)
1467 7587 Bordslampa jugendstil. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:23)
1467 7017 Bordslampa mässing, Boréns. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:46)
1467 6557 Bordslampa mässing, Kolonn. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:42)
1467 7220 Bordslampa mässing. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:31)
1467 7172 Bordslampa Porta Romana. Höjd: 67cm, metall
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:11)
1467 7392 Bordslampfot Luxus, blått glas. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:27)
1467 7238 Bordslampfot Modell Nylund. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:56)
1467 7040 Bordslampor ett par, Glas. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:37)
1467 7173 Bordslampor Ett par, Porto Romana, glas. Höjd: 71cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:21)
1467 7296 Bordslampor Ett par. Höjd: 68cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:21)
1467 7387 Bordsur nutida. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:47)
1467 6025 Brevkniv silver, + 2st påpetare, bland annat Georg Jensen. Längd: 9-21cm. Vikt: 157g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:56)
1467 7186 Brickbord Ett par. Bredd: 73 cm. Djup: 44 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:24)
1467 7306 Brödkorgar mm 4 delar, nysilver. Längd: 20-26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:40)
1467 7451 Brosch 14K, med en opal. Längd: 3cm, vikt: 9,1g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:24)
1467 7453 Brosch 18k guld. Längd: 5cm, vikt: 10,4g
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:54)
1467 6533 Brosch 18k guld. Längd: 6cm. Vikt: 8,2g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:19)
1467 7437 Burkar med lock Ett par, keramik. Längd: 12cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:54)
1467 7286 Byrå mahogny, 1800-tal, 51x30. Höjd: 81 cm
1467 7023 Byrå Rokokostil med stenskiva, bemålad. Bredd: 82, djup: 45 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:19)
1467 7029 Byst brons, Märkt Ant Amorgasti, 1919. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:50)
1467 7564 Cabaret Kina, 9 delar. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:17)
1467 6581 Cafébord design: Lassen, Montana, DJOB. Bredd: 60, djup: 60 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:03)
1467 7297 Cafébord träskiva, bemålat metallunderrede Diameter: 60. Höjd: 74 cm, kantskada
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:07)
1467 7298 Cafébord träskiva, bemålat metallunderrede. Diameter: 60, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:50)
1467 7529 Champagneglas 11 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "Helena", Orrefors. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:08)
1467 7448 Collier 18k guld, Doserat Bismarck. Längd: 45cm, skadad lås. Vikt: 14,6g
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:26)
1467 7190 Damarmbandsur 18k guld, POS, manuell. Diameter: 2cm, Längd: 17, bruttovikt: 16,2g, med etui
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:50)
1467 7574 Damarmbandsur Certina, 18k guld, datum. Diameter: 2,3
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:40)
1467 7239 Eldhundar ett par, 1800-/1900-tal. Längd: 46 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:59)
1467 6162 Etsning Björn Brusewitz (f. 1948), Sverige. Signerad, daterad 1981, perrong. Bildmått: 25x22, yttermått inklusive ram: 37x34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:37)
1467 6337 Etsning Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. "Flying India Steffe". Signerad, numrerad 38/110. Bildmått: 47x28 cm, yttermått inklusive ram: 58x46cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:58)
1467 7027 Etsning Jukka Vänttinen (f. 1954), Signerad, numrerad 143/295, daterad 2004, "efter regnet". Bildmått: 21x12 bm: 36x26, oramat löst blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:40)
1467 7070 Etsningar 2 st, Erik Olsson Sanda (1919-2006), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 39x71-44x70 cm
1467 7517 Fajansfat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Figurin, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 5cm (figurin). Längd: 30cm (fat)
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:49)
1467 6532 Fällbord mahogny, 1800-tal. Diameter: 90, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:19)
1467 7031 Färgkrtita Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad. Bildmått: 32x24 cm, yttermått inklusive ram: 46x38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:32)
1467 7158 Färglitografi 2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad upplaga 290, yttermått inklusive ram: 56x68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:13)
1467 7159 Färglitografi 2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad upplaga 290, yttermått inklusive ram: 58x66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:32)
1467 7161 Färglitografi 3 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 290 upplaga, yttermått inklusive ram: 58x68-62x74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:01)
1467 7589 Färglitografi 3 st, May K Leon (f. 1945), Sverige. Son, yttermått inklusive ram: 40x35-45x52 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:35)
1467 7164 Färglitografi Åke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 189/290. Färglitografi, bildmått: 60x45, yttermått inklusive ram: 77x62 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:25)
1467 6373 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Tvätt. Signerad, numrerad 156/260. Färglitografi, bildmått: 32x45, yttermått inklusive ram: 55x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:35)
1467 7308 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 226/250. Färglitografi, bildmått: 71x51, yttermått inklusive ram: 89x63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:18)
1467 6450 Färglitografi Bengt Olson (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 79/100, daterad 1957. Färglitografi, bildmått: 43x53cm, yttermått inklusive ram: 60x68cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:09)
1467 7591 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad Hc, Skeppsbron. Färglitografi, bildmått: 34x45, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:19)
1467 7155 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 113/150. Färglitografi, bildmått: 43x35, yttermått inklusive ram: 64x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:32)
1467 6272 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 15/200. Färglitografi, bildmått: 51x67cm, yttermått inklusive ram: 72x87cm
1467 7178 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Cirkus. Signerad, numrerad 63/260. Färglitografi, bildmått: 34x25, yttermått inklusive ram: 53x42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:37)
1467 7176 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kaj. Signerad, numrerad 24/200. Färglitografi, bildmått: 30x39, yttermått inklusive ram: 50x57 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:19)
1467 6276 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 98/300, café exteriör. Färglitografi, bildmått: 68x50cm, yttermått inklusive ram: 85x66cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:03)
1467 7409 Färglitografi Efter Fernand Legér. Numrerad 67/180, tryckt signatur. Färglitografi, bildmått: 43x59 cm, yttermått inklusive ram: 55x71 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:07)
1467 7191 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Fisk. Signerad, numrerad 39/75, daterad -64. Färglitografi, bildmått: 33x39, yttermått inklusive ram: 52x57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:24)
1467 7033 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 2/200. Bladets mått: 75x55 cm, yttermått inklusive ram: 82x63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:15)
1467 7095 Färglitografi Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Signerad, numrerad 29/60. Färglitografi, bildmått: 38x25, yttermått inklusive ram: 57x42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:43)
1467 7301 Färglitografi Gösta Gustavsson. Signerad, daterad 1977, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 44x55, yttermått inklusive ram: 60x71cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:50)
1467 7300 Färglitografi Gösta Gustavsson. Signerad, daterad 1977, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 56x43cm, yttermått inklusive ram: 73x60cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:55)
1467 7150 Färglitografi Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 232/360, Landskap. Färglitografi, bildmått: 37x51, yttermått inklusive ram: 57x69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:41)
1467 7397 Färglitografi Jan Stenvinkel (1933-1989), Sverige. Signerad. Färglitografi, numrerad 4/125, yttermått inklusive ram: 82x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:55)
1467 6177 Färglitografi Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), Sverige. Signerad, 50-upplaga. Färglitografi, bildmått: 35x49 cm, yttermått inklusive ram: 54x68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:50)
1467 6357 Färglitografi Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 269/290, Stilleben. Färglitografi, bildmått: 33x45, yttermått inklusive ram: 53x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:56)
1467 7134 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, daterad 75, PT. Färglitografi, bildmått: 21x26cm, yttermått inklusive ram: 33x42cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:14)
1467 7305 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 76/385, daterad 91. Färglitografi, bildmått: 42x33, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:21)
1467 7193 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Skalbaggar. Signerad, numrerad 68/385, daterad -85. Färglitografi, bildmått: 27x35, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:20)
1467 7071 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 184/310. Färglitografi, bildmått: 27x40, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:39)
1467 7594 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Motiv från Sydamerika. Signerad, numrerad 206/360. Färglitografi, bildmått: 25x71 cm, yttermått inklusive ram: 38x81 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:31)
1467 7025 Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), Sverige. "Räinar". Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Färglitografi, bildmått: 44x62, yttermått inklusive ram: 57x74 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:35)
1467 7100 Färglitografi Lars Stenstad (f. 1921), Sverige. Signerad, numrerad II: Etat 14/15. Färglitografi, bildmått: 21x19, yttermått inklusive ram: 44x40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:29)
1467 7592 Färglitografi Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 134/360, Norrskär. Färglitografi, bildmått: 40x49, yttermått inklusive ram: 62x67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:47)
1467 7192 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 74/150. Färglitografi. Bladets mått: 56x37, yttermått inklusive ram: 79x58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:37)
1467 7384 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numrerad 48/360. Färglitografi, bildmått: 41x58cm, yttermått inklusive ram: 55x71cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:53)
1467 6334 Färglitografi Pacula Kazimierz (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 14/25, daterad 99. Hc-upplaga. Färglitografi, bildmått: 44x28cm, yttermått inklusive ram: 63x45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:45)
1467 7151 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 327/375. Färglitografi, bildmått: 32x43, yttermått inklusive ram: 49x58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:28)
1467 6419 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 334/375. Färglitografi, bildmått: 32x42, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:26)
1467 7492 Färglitografi Peter Wahlbeck. Signerad, numrerad 7/170. Färglitografi. Bladets mått: 42x42, yttermått inklusive ram: 56x56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:16)
1467 6371 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad pt, "Stilleben i syrénberså". Färglitografi, bildmått: 30x46, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
1467 2118 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Höstkväll". Signerad, daterad 1942, ej numrerad. Färglitografi, bildmått: 11,5x31cm, yttermått inklusive ram: 30x50cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:43)
1467 6413 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 345/250. Färglitografi, bildmått: 22x37, yttermått inklusive ram: 40x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:16)
1467 6336 Färglitografi Rune Johansson, HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, numrerad 24/30. Färglitografi, bildmått: 40x30cm, yttermått inklusive ram: 57x46cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:57)
1467 7593 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, numrerad EA. Färglitografi, bildmått: 25x20, yttermått inklusive ram: 51x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:15)
1467 7330 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 244/350. Färglitografi, bildmått: 34x41cm, yttermått inklusive ram: 52x57cm
1467 7325 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad. Färglitografi, bildmått: 33x40cm, yttermått inklusive ram: 57x63cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:46)
1467 7171 Färglitografi Tage Åsén (f. 1943), Sverige. "Konstmarknad. Signerad, numrerad EA, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 47x36, yttermått inklusive ram: 64x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:21)
1467 7166 Färglitografi Tage Åsén (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad EA, 1982, "Kuggad vid Carolinabacken" mm: 40x54, yttermått inklusive ram: 60x73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:53)
1467 7167 Färglitografi Tage Åsén (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad EA, daterad -78, "Makten och härligheten". Färglitografi, bildmått: 54x40. Yttermått inklusive ram: 74x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:04)
1467 7076 Färglitografi Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad. Färglitografi, bildmått: 58x76, yttermått inklusive ram: 73x91 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:01)
1467 6271 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 35/360, " the cricketers". Färglitografi, bildmått: 50x60cm, yttermått inklusive ram: 70x82cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:56)
1467 7299 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 44/150, yttermått inklusive ram: 80x62 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:11)
1467 6376 Färglitografier 2 st, John Christoforou (1921-2014), Storbritannien. Signerad, numrerad 280-upplaga, komposition. Färglitografi, bildmått: 38x35, yttermått inklusive ram: 57x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:43)
1467 7345 Fat + vas, Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 5-16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:10)
1467 7180 Fat 2 st, Royal Copenhagen. Längd: 16cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:24)
1467 7111 Fat Firma Svenskt Tenn, 1948. Diameter: 24,5cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:29)
1467 7406 Fat Gefle, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Keramik. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:56)
1467 7367 Fat Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans. Längd: 13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:53)
1467 7431 Fat orientaliskt. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:47)
1467 7403 Fat Royal Copenhagen, Musselmalet. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:18)
1467 7200 Fat Väinö Aaltonen, Kupitaan Savi. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:57)
1467 7189 Fåtöljer Ett par, Fogia
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:06)
1467 7184 Fåtöljer Ett par, sammet
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:01)
1467 7407 Fickur 14k guld. Diameter: 5 cm, längd: 7 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:36)
1467 7254 Figurin Hund, Porslin, Dahl-Jensen. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:31)
1467 6451 Figuriner 3 st, Nao/Lladro. Höjd: 7-21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:10)
1467 6149 Figuriner 4 st, Hummel. Höjd: 10-17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:05)
1467 7503 Figuriner 5 st, Spanien och Danmark. Höjd: 13-32cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:42)
1467 7556 Fotpallar 2 st. Längd: 33-35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:59)
1467 7551 Fotpallar ett par, 1800-tal, petit pointsklädsel. Diameter: 34, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:32)
1467 7418 Fruktservis 13 delar, Gefle, Botanica. Diameter: 20-30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:59)
1467 7419 Gafflar + kompottsked, silver. Längd: 14-17 cm, vik: 65g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:13)
1467 7115 Gardinhängare Med dekor, metall. Längd: 101cm. Höjd: 47,5cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:34)
1467 7362 Glas 6+ 2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. "Chateau", Kosta Boda. Höjd: 8-19 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:35)
1467 7363 Glas 6+ 6 st, bland annat Orrefors. Höjd: 12-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:04)
1467 7013 Glas 9+ 2 st, Etsad dekor. Höjd: 10,5-13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:13)
1467 7530 Glasservis 48 delar, Orrefors. Höjd: 12,5- 18,5 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:57)
1467 7366 Glasservisdelar 20 delar. Höjd: 9-10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:27)
1467 7043 Glasservisdelar 25 delar, Orrefors, Karolina. Höjd: 8-22 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:45)
1467 7059 Glasservisdelar 38 delar, Orrefors. Höjd: 14,5-18,5
1467 7413 Glasservisdelar Helga, ca 30 delar, 4,5-18 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:40)
1467 6461 Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 132
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:04)
1467 7550 Golvlampa mässing och trä. Höjd: 160
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:54)
1467 7309 Golvlampa nutida, Replika. Höjd: 145cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:27)
1467 7318 Golvlampor Ett par, nutida, mässing/plast. Höjd: 195cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:21)
1467 6206 Golvur Westerstrand. Höjd: 197
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:16)
1467 7494 Golvvas Kina, 1900-tal. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:51)
1467 7321 Golvvas West Germany. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:26)
1467 7204 Göteborgsstol mahogny
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:33)
1467 6063 Grafiskt blad David Wiberg. "Landskap". Signerad, numrerad 45/50. Giclee fine art. Bildmått: 51X55 cm. Bladets mått: 59X61 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:57)
1467 6059 Grafiskt blad Lena Wiik. "Rapsfält". Signerad, numrerad 14/60. Giclee fine art. Bildmått: 59x60 cm. Bladets mått: 61x61 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:54)
1467 7120 Hallbord mahogny, 1920-tal. Bredd: 71, djup: 30 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:27)
1467 7468 Halsband Sterlingsilver, MSM. Längd: 74, vikt: 120g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:29)
1467 7480 Halsband med hänge Jugend. Silver, emalj och pärlor. "Depose 900". Längd: 4-42 cm. Vikt: ca 7,5g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:44)
1467 7475 Halsring med hänge Sterlingsilver, 2003, IS, Ingegerd Samson, diameter: 14. Vikt: 45g ca
1467 7430 Halvmodell America. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:15)
1467 7449 Hänge 18k guld, Stockholms Stadshus. Längd: 2cm, vik: 2,7g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:45)
1467 7467 Hänge med kedja Olle Olsson, silver, 1968, diameter: 4,5. Längd: 65, vikt: 50g ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:26)
1467 7476 Hänge med kedja silver, Finland. Höjd: 5 cm. Längd: 58 cm, vikt: ca 20g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:24)
1467 7469 Hänge med kedja silver. Längd: 80, vikt: 50g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:31)
1467 7426 Hängskåp Allmoge, Bemålat, märkt 1796. Bredd: 41, djup: 30 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:39)
1467 7595 Hatthylla Metall, knoppar i trä, Bredd: 134 cm. Djup: 29 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:32)
1467 7378 Herrbetjänt trä. Höjd: 99 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:07)
1467 7217 Höganäskrus 3 st. Höjd: 20-27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:47)
1467 6234 Hummel 6 delar, diverse
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:19)
1467 7470 Ikon Ryssland, mässing och emalj, 14,5x12 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:26)
1467 7123 Ingefärskruka med lock, Kina. Blåvitt porslin. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:29)
1467 7372 Jardiniere Porslin. Längd: 38, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:33)
1467 7412 Kaffe/moccaskedar 11+ 12 st, silver. Längd: 9,5-10 cm. Vikt: 190g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:04)
1467 7576 Kaffeservis 3, delar, nysilver, Christofle. Höjd: 9-20 cm
1467 6017 Kaffeskedar 14st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Rosenholm. Längd: 11cm, vikt: 161g, med etui.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:09)
1467 7257 Kaffeskedar silver, 13 st. Längd: 11 cm. Vikt: 180g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:49)
1467 7112 Kanna silver. Höjd: 14cm, vikt: 75,2g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:45)
1467 7505 Kanna med koppar 7 delar, Keramik. Höjd: 6-24cm
1467 7540 Kannor och karotter, 17 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma, Gustavsberg 1955-1979, flamfast gods med brun glasyr. Höjd: 5 - 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:18)
1467 7420 Käppar 2 st. Längd: 87-92 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:51)
1467 7126 Karaff Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:13)
1467 7559 Karaff med propp, Boda, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:25)
1467 6562 Karaff med silvermontering. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:45)
1467 7185 Karmstolar Ett par, Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. "Louis Ghost", Kartell. Formgjuten transparent polykarbonat
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:16)
1467 7462 Kedja med hänge 18/21K. Längd: 62cm, vikt: 8,1g
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:49)
1467 7456 Kedja med hänge 18k guld, Kedja pansar, med guldklump. Längd: 56cm vikt: 10g
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:11)
1467 7459 Kedja med hänge 18k guld, med en nyckelpiga. Längd: 42cm, vikt: 1g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:24)
1467 7450 Kedja med hänge 18k guld, modell: Figaro, med en citrin. Längd: 70cm, vikt: 11,9g
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:22)
1467 7457 Kedja med hänge 18k guld, Pansar, med bergskristall. Längd: 44cm. Vikt: 11,9g
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:54)
1467 7463 Kedja med medaljong 18k guld, Pansar. Längd: 50cm. Vikt: 18g
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:38)
1467 7542 Keramik 4 delar, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 3 - 16
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:35)
1467 7541 Keramik 5 delar, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 4 - 22
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:18)
1467 7569 Keramik 7 delar, Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Höjd: 2-12 cm
1467 7322 Keramik / porslin 3 delar, bland annat Carl Harry Stålhane & Mari Simmulson. Höjd: 6-25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:12)
1467 7202 Kopparkittel 1800-tal, diameter, 55, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:09)
1467 7379 Korgstol
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:08)
1467 7472 Krucifix Ryssland, Mässing / bemålat porslin, 23x14 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:20)
1467 7110 Kruka "Tolvekarna", Erika Pekkari, Firma Svenskt Tenn. Glaserat stengods med tillhörande krukfat i mässing. Höjd: 16cm. Diameter: 17cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:51)
1467 6112 Krukor och kanna, stengods, 5 delar. Höjd: 11 - 29
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:26)
1467 7042 Kryddburkställ Pyro. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 21:00)
1467 7320 Kuddar 4 st, Josef Frank (1885-1967), Österrike. 30x30-35x35cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:01)
1467 7436 Kuvertväska Dior, 26x18 cm + skärp, Gucci. Längd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:27)
1467 7566 Lampbord ett par, mässing, med glasskivor. Bredd: 44, djup: 34 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:06)
1467 7546 Lampbord ett par, Mässing/Onyx. Bredd: 55, djup: 40 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:42)
1467 7317 Lampbord NK Nordiska Kompaniet, märkt med metallbricka. Bredd: 69 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:36)
1467 7461 Läsbord längd: 54 cm, djup: 40 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:44)
1467 7245 Leksaker 3 st, Steiff. Höjd: 9-23cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:39)
1467 7154 Litografi efter Pablo Picasso. Tryckt signatur, ej handsignerad. Numrerad 154/2000, daterad 1973. Henri Dechams, Mourlot. Bildmått: 56x40 cm, yttermått inklusive ram: 73x58 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:01)
1467 6342 Litografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numrerad 63/200, "Afrika". Bildmått: 29x29, yttermått inklusive ram: 50x48 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:32)
1467 7026 Litografi Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Signerad HC, "Järv jagar renar". Bildmått: 16x22, yttermått inklusive ram: 29x34 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:30)
1467 6345 Litografi Staffan Ullström (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 42/50. Bildmått: 21x26, yttermått inklusive ram: 43x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:38)
1467 7213 Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 110. Bredd: 67 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:44)
1467 6180 Ljuskrona Gustaviansk stil, med blå glasskål (skadad). Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:52)
1467 6157 Ljuskrona med prismor. Höjd: ca 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:29)
1467 7535 Ljuskrona Reijmyre Glasbruk, med prismor. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:19)
1467 6181 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:53)
1467 7445 Ljusstakar + fat, 3 delar, Tenn, 1933,1929. Diameter: 28. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:59)
1467 6569 Ljusstakar 1 par + bläckställ, mässing, Gusum. Höjd: 13-18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:52)
1467 7364 Ljusstakar ett par, Mässing med glaskupa. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:45)
1467 6542 Ljusstakar ett par, nysilver, Frankrike. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:28)
1467 7221 Ljusstakar ett par, Tenn, 1800-tal. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:35)
1467 7053 Lockurna Eva Jancke-Björk (1882-1981), Sverige. Bo Fajans. Lergods, krackelyrglasyr, reliefdekor i form av blommor och blad. Djupstämplad "Bo Fajans Gefle, Made in Sweden", märkt "3428,1535". Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:27)
1467 6486 Lockurna Samson porslin, Frankrike. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:42)
1467 7504 Madonna Trä. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:53)
1467 7581 Målarstege höjd: 104 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:23)
1467 7061 Månskensampel höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:49)
1467 7428 Mappar 2 st. Med blad av Einar Nerman, 44x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:13)
1467 7531 Martiniglas 13 st, Intermezzo, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Orrefors. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:06)
1467 7355 Matsalsgrupp 7 delar, Gustaviansk stil. Längd: 140 cm. Djup: 100 cm, höjd: 75 cm, iläggsskivor, 2x55cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 21:03)
1467 7089 Matservis 48 delar, Heikki Orvola (f. 1943), Finland. "Festivo", Rörstrand
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:58)
1467 7416 Matservisdelar Gefle, "Pigg", 19 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:16)
1467 6453 Matservisdelar Rörstrand, ca 30 delar, Pia Rönndahl (f. 1953), Sverige.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:12)
1467 7290 Matta orientalisk, 135x315 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:13)
1467 7485 Matta Orientalisk, 204x310cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:21)
1467 6201 Matta orientalisk, Afghan, 127x170 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:49)
1467 7289 Matta orientalisk, Antik, Heris, 254x367 cm
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:10)
1467 7548 Matta orientalisk, Figural, 104x150 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:43)
1467 7133 Matta orientalisk, Figural, 185x276 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:17)
1467 7484 Matta röllakan, 201x283cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:06)
1467 6571 Medaljer 2 st, Patriotiska sällskapet. Höjd: 4,5
1467 7359 Medaljonger 3 st, Napoleon. Diameter: 6,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:48)
1467 7516 Miniatayr mässing. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:02)
1467 7144 Modellbilar / småbilar parti diverse, 1 kartng
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:33)
1467 7143 Modellbilar / småbilar parti diverse, 1 kartong
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:00)
1467 7055 Modellskepp längd: 68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:54)
1467 7146 Nyckelskåp + väggljusstake, gråmålat trä, Nedholm. Höjd: 41 - 45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:14)
1467 7415 Oljemålning Anatoli Kaigorodoff. Signerad, daterad 43, landskap. Olja på duk, 39x45,5cm, yttermått inklusive ram: 50x57cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:11)
1467 7045 Oljemålning Börje Frykenstam (f. 1936), Sverige. Tennstopet. Signerad. Olja på duk, 37x40 cm, yttermått inklusive ram: 40x43 cm
1467 7024 Oljemålning Carl Einar Figge Fredriksson (1887-1951), Sverige. Signerad, daterad 39, "Hermelins fall, Stora sjöfallet, Lappland". Olja på duk, 47x38, yttermått inklusive ram: 58x49 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:09)
1467 6445 Oljemålning Carl Ewald Lönngren (1839-1902), Sverige. Signerad, daterad 1882, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 31x44cm, yttermått inklusive ram: 39x52cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:06)
1467 6190 Oljemålning Chahab Tayefeh-Mohajer (f. 1951), Frankrike. Signerad. Olja på duk, 101x70 cm, yttermått inklusive ram: 106x75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:06)
1467 6114 Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Lekande barn. Signerad. Olja på duk, 80x64, yttermått inklusive ram: 90x75cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:56)
1467 7195 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. "Västgöta nation". Signerad. Olja på pannå, 44x31, yttermått inklusive ram: 54x41 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:16)
1467 6176 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:49)
1467 7194 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Stadsmotiv med bro. Signerad. Olja på pannå, 26x39 cm, yttermått inklusive ram: 32x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:51)
1467 6363 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Västerbron, Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:13)
1467 7302 Oljemålning David Parsén (1896-1977), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 64x66cm, yttermått inklusive ram: 76x79cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:32)
1467 7263 Oljemålning Enrico Frattini, piprökande pojke. Signerad. Olja på duk, 39x29, yttermått inklusive ram: 53x42 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:15)
1467 6077 Oljemålning F Klint, porträtt. Signerad. Olja på pannå, 46x37, yttermått inklusive ram: 54x46
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:12)
1467 7064 Oljemålning Fabian Lundqvist (1913-1989), Sverige. Signerad. Olja på duk, 46x55 cm, oramad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:42)
1467 7065 Oljemålning Fabian Lundqvist (1913-1989), Sverige. Signerad. Olja på duk, 46x55, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:15)
1467 7262 Oljemålning Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Paris. Signerad. Olja på duk, 53x55 cm, yttermått inklusive ram: 60x63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:45)
1467 7278 Oljemålning Georg Fischhof (1859-1914), Österrike. Hamnmotiv. Signerad med pseudonym H Wagner. Olja på duk, 53x67 cm, yttermått inklusive ram: 70x85 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:35)
1467 7036 Oljemålning Gunnar Bergquist (1903-1995), Sverige. Stockholm. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
1467 7408 Oljemålning Gustav Mägi. Komposition. Signerad. Olja på pannå, 34x43cm, yttermått inklusive ram: 47x57cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:44)
1467 7072 Oljemålning Hans Belin (1936-2007), Sverige. "Aftonens Impressioner". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 31x22 cm, av konstnären snidad ram
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:53)
1467 7073 Oljemålning Hans Belin (1936-2007), Sverige. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 31x22 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:51)
1467 7074 Oljemålning Hans Belin (1936-2007), Sverige. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 31x22 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:19)
1467 7092 Oljemålning Hans Hermansson (f. 1930), Sverige. "Landskap med vägar II". Signerad. Olja på duk, 47x41, yttermått inklusive ram: 49x42 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:42)
1467 7038 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 53x64 cm
1467 7269 Oljemålning Knut Janson (1882-1966), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, 1945. Olja på duk, 19x26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:47)
1467 7198 Oljemålning Mårten Garbring (f. 1918), Sverige. Fiskeläge. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 27x34, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:44)
1467 7035 Oljemålning Nils Zetterman, Mariaberget. Monogramsignerad. Olja på duk, 48x66, yttermått inklusive ram: 50x69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:43)
1467 7272 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, 2 Kvinnor. Olja på pannå, 70x33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:13)
1467 7264 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Segelskutor, monogramsignerad, 1934 duk, 23x31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:14)
1467 7030 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, marin. Signerad. Olja på duk, 46x55 cm, yttermått inklusive ram: 58x68 cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:55)
1467 7261 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Abstrakt motiv. Signerad. Olja på duk, 76x33 cm
1467 7267 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 33x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:23)
1467 7258 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 39x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:16)
1467 7129 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad Stilleben, omkring sekelskiftet 1900, duk på pannå, 61x75, yttermått inklusive ram: 70x83 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:45)
1467 6452 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, landskap. Olja på duk, 36x53cm, yttermått inklusive ram: 54x75cm
1467 5068 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal. Olja på duk, 37x44cm, yttermått inklusive ram: 53x61cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:36)
1467 7268 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal. Olja på duk, 39x32, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
1467 7275 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Krabbor. Signerad Dewoon. Olja på pannå, 21x51 cm
1467 7058 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Strandberg. Olja på pannå, 46x32, yttermått inklusive ram: 56x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:36)
1467 7121 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, REG. Olja på pannå, 62x172cm, yttermått inklusive ram: 64x117cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:58)
1467 7034 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stockholmsmotiv. Signerad G Arvlind 1941. Olja på pannå, 40x47 cm, yttermått inklusive ram: 44x51 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:59)
1467 7057 Oljemålning Olle Martinsson (f. 1932), Sverige. "Ropsten". Signerad, daterad 1969. Olja på duk, 37x60, yttermått inklusive ram: 46x69 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:02)
1467 6285 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, daterad 43, interiör. Olja på duk, 50x64cm, yttermått inklusive ram: 72x87cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:18)
1467 7187 Oljemålning Robert Kennedy. Signerad, daterad 1939, hund. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 102x135 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:56)
1467 7094 Oljemålning Rolf Norrman, Signerad, mansporträtt komposition. Olja på pannå, 36x23, yttermått inklusive ram: 52x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:58)
1467 7103 Oljemålning Signerad H Falk. Olja på duk, 73x61, yttermått inklusive ram: 91x80 cm
1467 7107 Oljemålning signerad I Hansander. Signerad, daterad -65. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 27x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:39)
1467 7039 Oljemålning Sivert Jonsson, Signerad, "Bevakning". Olja på duk, 44x54, yttermått inklusive ram: 47x57 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:09)
1467 6118 Oljemålning Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, Barnensdag. Olja på duk, 36x39cm, yttermått inklusive ram: 60x60cm
1467 6405 Oljemålning Sven Lingardsz (f. 1944), Sverige. Signerad, brödklocka, 32x42. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:00)
1467 6404 Oljemålning Sven Lingardsz (f. 1944), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 32x41, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:58)
1467 7328 Oljemålning Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. "Havet I". Signerad, daterad 1961. Olja på duk, 72x92cm, yttermått inklusive ram: 77x98cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:30)
1467 7334 Oljemålning Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. "Segelbåtar II". Signerad, daterad -61. Olja på pannå, 59x72cm, yttermått inklusive ram: 68x81cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:50)
1467 7293 Örhängen 18k guld, Ett par, med vita stenar. Vikt: 2,3g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:38)
1467 7465 Örhängen 18k guld, Ett par. Längd: 4cm, vikt: 1,9g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:01)
1467 7460 Örhängen 18k guld, Två par. Längd: 2-3cm vikt: 3,6g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:02)
1467 7229 Pall Allmoge. Längd: 44cm. Höjd: 34cm
1467 7124 Paraduniform för Major, (storlek L)
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:16)
1467 7373 Paraplyställ metall. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:27)
1467 7371 Paraplyställ Porslin. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:23)
1467 7481 Pärlcollier Silverlås (835). Längd: 48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:31)
1467 7538 Parti bijouterier diverse, bland annat silver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:07)
1467 7563 Parti dosor bland annat Meissen. Höjd: 2-10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:29)
1467 7048 Parti kopppar en kartong
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:22)
1467 7357 Parti prismor till ljuskronor, en kartong
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:40)
1467 7572 Parti silver diverse, 7 delar
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:03)
1467 7537 Parti smycken silver, Halsring, armband, örhängen, med mera, Vikt: 140g ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:59)
1467 7497 Penselvas Kina, 1900-tal. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:09)
1467 7385 Plafond Råglas. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:37)
1467 7108 Plafonder 2 st. Diameter: 26-35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:03)
1467 7582 Plåtskylt "Utfart" 41x164 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:36)
1467 7388 Plexi Catrin Johansson. "Zebracode". Signerad, numrerad 33/50. Tryck på plexiglas, 25x18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:18)
1467 7323 Porslin 4 delar, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten, + 2 lock, diameter: 19. Längd: 27-40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:16)
1467 7087 Porslin 5 delar, Kina/Japan. Diameter: 12-30, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:18)
1467 6068 Porslin 7 delar, Kina, bland annat: vaser, Höjd: 10 - 17
1467 6588 Pottskåp 1800-tal, med jalusi. Bredd: 49. Djup: 33 cm. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:57)
1467 7432 Prakturna Florens Italien. Höjd: 18,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:42)
1467 7498 Punschkoppar 6 st, silver. Höjd: 4cm, med etui. Vikt: ca 185 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:52)
1467 7032 Punschservis Karaff+ 8 glas. Höjd: 5-31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:48)
1467 7473 Reseikoner 7 st, Ryssland, Brons / emalj. Höjd: 6-12 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:44)
1467 7444 Ring 14K, med en opal och diamanter, 2xca0,01ct, storlek: 17. Vikt: 3,6g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:35)
1467 7455 Ring 18k guld, med en akvamarin, storlek: 16½. Vikt: 2,2g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:52)
1467 7230 Ring 18k guld, med en blå sten, storlek: 18. Vikt: 5,6g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:18)
1467 7447 Ring 18k guld, med en syntetisk sten, ringmått: ca 16. Vikt: 5,2g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:10)
1467 5664 Ring Platina, med diamanter, 1xca0,23ct, 10xca0,03ct, storlek: 19½. Vikt: 3g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:59)
1467 6536 Ring & örhängen 18k guld, stl, 18½, med pärlor, 1955. Vikt: 8,6g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:21)
1467 7312 Rökbord Kopparskiva. Diameter: 60cm, höjd: 60cm
1467 6513 Rökbord senjugend, med kopparskiva. Diameter: 58. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:00)
1467 5539 Salongsbord mahogny, 1800-tal. Bredd: 135, djup: 90 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:13)
1467 7381 Samovar höjd: 42cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:24)
1467 7557 Scarf Gucci, Fåglar, 85x85 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:22)
1467 6383 Sekretär Ek, omkring 1800. Bredd: 97. Djup: 46 cm. Höjd: 140 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:22)
1467 6518 Serveringsvagn England, mahogny. Längd: 76, djup: 50 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:04)
1467 7549 Serveringsvagn mässing. Längd: 68, djup: 41 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:22)
1467 7174 Servisdelar 17 delar, Rörstrand, Grön Anna
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:19)
1467 7519 Servisdelar 25 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Spisa Ribb, Gustavsberg 1955-1974, brun och svart streck- och kantdekor
1467 7179 Servisdelar 3 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:53)
1467 7375 Servisdelar Arabia, 23 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:52)
1467 7078 Servisdelar Gustavsberg, "Allmoge", 17 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:36)
1467 7374 Servisdelar Höganäs, 19 del
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:29)
1467 5273 Servisdelar Mat- och kaffeservis, ca. 60 delar, Rosenthal, Maria
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:34)
1467 7579 Sideboard Teak. Längd: 190, djup: 43 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:41)
1467 6589 Sidebord/barskåp England, Art Déco. Bredd: 136. Djup: 49 cm, höjd: 103 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 21:02)
1467 7183 Sidentavla Japan, yttermått inklusive ram: 46x36cm
1467 7382 Skål Glas. Diameter: 39cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:03)
1467 7568 Skål Orrefors, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Längd: 20, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:19)
1467 7142 Skål på for, med lock, nysilver, 1800-tal. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:25)
1467 6069 Skål stengods, Kina. Diameter: 21, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:12)
1467 7510 Skål Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:39)
1467 7244 Skål Ultima Thule, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Serien formgiven 1968. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:34)
1467 6488 Skål med lock Kina, Sent 1800-tal. Höjd: 13, diameter: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:44)
1467 7518 Skålar 2 st, Grön och orange. Höjd: 17-23cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:24)
1467 7080 Skålar 2 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand. Diameter: 17-23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:02)
1467 7543 Skålar 3 st. Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 7 - 10 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:27)
1467 7565 Skålar ett par, Kina, på ställ. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:34)
1467 7545 Skålfat 2 st. Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster, en glaserad. Längd: 27 - 32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:42)
1467 7232 Skålfat Kina, 1700-tal. Diameter: 34 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:20)
1467 6519 Skålfat Masons, Imaridekor, porslin. Längd: 29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:04)
1467 7132 Skänk avlutad, 1890-tal. Bredd: 101D. 47. Höjd: 121 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:13)
1467 6396 Skåp Bemålad. Bredd: 63 cm. Djup: 33 cm, höjd: 95 cm
1467 7580 Skåp Plåt, (Industri), 3 dörrar. Bredd: 109, djup: 50 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:23)
1467 7292 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 113. Djup: 57 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:41)
1467 7332 Skulptur Bror Hjorth (1894-1968), Sverige. Terrakotta, Sign BHJ, Ansikte. Höjd: 15 inkl sockel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:07)
1467 7578 Skulptur Fritz Klimsch. Parian. Signerad, Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:12)
1467 7401 Skulptur Gefle, Arthur Pecy. Höjd: 30,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:40)
1467 7493 Skulptur Gips, flicka med flätor. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:37)
1467 6152 Skulptur Indien. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:22)
1467 6425 Skulptur Kristall, Obelisk, ej signerad. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:39)
1467 7511 Skulptur Lena Lervik (f. 1940), Sverige. Brons. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:43)
1467 7248 Skulptur Nittsjö, Rådjur med kid. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:25)
1467 6151 Skulptur Sten, Elefant. Signerad Thomas Tandi, Zimbawbe, Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:21)
1467 7369 Skulptur Trä, Moses. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:26)
1467 6621 Skulptur Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Glasblock, Kosta. Bredd: 22 cm. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:47)
1467 6614 Skulpturer 2 st, Porslin Lladro/Nao. Höjd: 23-28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:17)
1467 7526 Skulpturer 2 st, Rörstrand och Gustavsberg. Längd: 9-23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:05)
1467 7140 Skulpturer 3 st. Metall. Höjd: 19 - 37
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:54)
1467 7521 Skulpturer 4 delar, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Advent. Höjd: 11-18cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:02)
1467 7513 Skulpturer 4 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höns. Höjd: 8-19cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:29)
1467 7507 Skulpturer 5 st, Nittsjö, djur. Höjd: 7-20cm
1467 7490 Skulpturer/ljusstakar 7st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtar. Höjd: 13-20cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:40)
1467 7050 Slagbord Lackad furu, 1800-tal. Bredd: 60+ 2x50, djup: 102 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:20)
1467 6258 Soffa Empirestil. Längd: 150
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:26)
1467 7583 Soffbord glas och mässing. Bredd: 112, djup: 60 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:26)
1467 7585 Spegel 102x43cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:24)
1467 6199 Spegel Empirestil, 88x38 cm
1467 7303 Spegel förgylld, 125x61 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:30)
1467 7489 Spegel Fröseke, 96x43cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:02)
1467 7523 Spegel Rokokostil, 120x55cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:02)
1467 7488 Spegel Rokokostil, sent 1800-tal, 72x59cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:19)
1467 7555 Spegel tygklädd ram, 78x78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:15)
1467 7086 Spetsglas på hög fot, 7 st. Höjd: 22-38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:10)
1467 7433 Spiselhundar ett par, keramik. Höjd: 20 cm
1467 7342 Stekfat Kina, blåvitt. Längd: 41cm, höjd: 35cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:30)
1467 7131 Stol "Tamago", Robby Cantarutti, ArrMet, Area Declic, Italien, 2000-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:54)
1467 3450 Stolar + karmstolar, 6 + 2 st, rokokostil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:48)
1467 7019 Stolar 3 st, design: Giandomenico Belotti för Alias Italy
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:03)
1467 7214 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:11)
1467 6113 Stolar 4 st. 1800-tal, bemålade. Höjd: 86 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:33)
1467 1038 Stolar ett par, Sengustavianska
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:07)
1467 6066 Ströare & såsslev 3 delar, silver. Längd: 19-21cm. Vikt: 108g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:24)
1467 7313 Sybord Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Med korg. Bredd: 58,2x25 cm. Djup: 45 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:45)
1467 7163 Takarmatur 1920-tal. Höjd: 61cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:14)
1467 7395 Takarmatur Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:41)
1467 7273 Takarmatur Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Glas och mässing. Diameter: 40cm, höjd: 36cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:01)
1467 7266 Takarmatur diameter: 47 cm, semipendel, Fog & Morup och design av Claus Bonderup och Torsten Thorup
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:39)
1467 7464 Takarmatur Frama Design, Koppar, "Large". Diameter: 52 cm, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:35)
1467 7483 Takarmatur mässing, 12-armad. Diameter: 73cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:16)
1467 6574 Takarmatur med prismor. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:55)
1467 7562 Takarmatur Orrefors, Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:49)
1467 7265 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:46)
1467 7547 Takarmatur Plåt. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:21)
1467 7553 Takarmatur Rosa prismor. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:47)
1467 7077 Takarmatur Tiffanystil. Diameter: 40 cm
1467 7233 Tallrik Kina. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:56)
1467 7506 Te/kaffekoppar 20 delar, bland annat, Rosenthal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:26)
1467 7341 Teburk Royal Copenhagen, musselmalet. Höjd: 12cm, saknar lock
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:01)
1467 7515 Teburk Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:16)
1467 7145 Teservisdelar 35 delar, Bing & Grøndahl, Blå Måsen.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:18)
1467 7113 Tillbringare Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Johansfors glasbruk. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:19)
1467 7438 Trädgårdsbord konstrotting, glasskiva. Diameter: 120. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:16)
1467 6251 Trädgårdsurnor Ett par, metall. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:45)
1467 6253 Trädgårdsurnor Ett par, metall. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:50)
1467 6254 Trädgårdsurnor Ett par, metall. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:48)
1467 6252 Trädgårdsurnor Ett par, metall. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:43)
1467 6184 Träsnitt Petter Zennström (f. 1945), Sverige. "Soluppgång (Black Elks Speks)". Signerad, daterad 1976. Bildmått: 32x25 cm, yttermått inklusive ram: 48x38 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:57)
1467 7125 Uppläggningsfat Porslin, England, med monogram. 54x43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:34)
1467 7157 Utställningsaffisch Litografisk, Miro, yttermått inklusive ram: 61x54 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:46)
1467 7391 Väggarmatur Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Orrefors. Höjd: 24 cm
1467 7018 Väggplåtar 2 st, mässing. Diameter: 26-47 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:53)
1467 7512 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Smultron, 21x21cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:01)
1467 7138 Väggrelief Plåt, blomstermotiv. Signerad i trycket Karl axel Pehrson, 60x43cm, oramad
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:54)
1467 6064 Väggskulptur Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Pink breast plate". Epoxygjutning, 40x30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:11)
1467 7114 Vas Aldo Londi (1911-2003), Italien. Bitossi, Italien. Vas i blå glasyr, stengods. Höjd: 17 cm
1467 7399 Vas Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:59)
1467 7508 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:58)
1467 7365 Vas Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 16 längd: 20,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:03)
1467 7514 Vas Iittala, Finland. Kristall. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:54)
1467 7253 Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. 'Negro', Upsala-Ekeby 1953-1958. Delvis glaserad stengodslera med vita blad på brun boten. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:16)
1467 7249 Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. 'Negro', Upsala-Ekeby 1953-1958. Delvis glaserad stengodslera med vita blad på brun boten. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:40)
1467 7240 Vas Kina. Höjd: 26cm
1467 7573 Vas Lisa Larson (f. 1931), Sverige, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Stengods. Längd: 22 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:53)
1467 7149 Vas Royal Copenhagen, Porslin. Höjd: 23 cm
1467 6615 Vas Royal Copenhagen. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:18)
1467 7197 Vas Satsuma, 1900-tal. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:18)
1467 7361 Vas Stengods, Rörstrand, II-sortering. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:40)
1467 7201 Vaser 2 st. Sten. Höjd: 15 - 23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:18)
1467 7509 Vaser 4 delar. Höjd: 9-24cm
1467 7486 Vävnad Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 83x110cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:48)
1467 7532 Vinglas 4 st, Orrefors. Höjd: 20,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:53)
1467 7567 Vinkylare mässing. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:49)
1467 7356 Vitrinskåp Gustaviansk stil. Bredd: 110 cm. Djup: 46 cm, höjd: 178 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:59)
1467 7584 Vitrinskåp Gustaviansk stil. Bredd: 93, djup: 39 cm, höjd: 200 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:06)
1467 6216 Vitrinskåp Med stenskiva. Bredd: 66 cm. Djup: 35 cm, höjd: 155 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:52)
1467 7091 Vykort/brev Sverige, ca 700 st 3 st album + låda
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:58)
1467 7522 Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, Krokus. Höjd: 13-16cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:12)
1467 7348 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 13-25 cm. Höjd: 13 cm (storlek 1)
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 20:54)
1467 7527 Ytterfoder 8 st, Gustavsberg, Octavia. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 19:51)
1467 7539 Ytterfoder med fat, Majolika, Rörstrand. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 maj 2022 18:42)