1448 8028 Affisch Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901), Frankrike. (efter), bildmått: 78X58, yttermått inklusive ram: 92X72 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:55)
1448 8401 Äggkoppar 11 st, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Plast. Höjd: 5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:04)
1448 7010 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Atoms and cells". Signerad. Akryl på duk. Bildmått: 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:51)
1448 8018 Akvarell + litografi + etsningar, 4 delar, Francois Debert, oramade lösa blad, bladets mått: 25x32 - 20x38, akvarell. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:55)
1448 8184 Akvarell Allan Österlind (1855-1938), Sverige. Dansande Spanjorskor. Signerad. Akvarell, bildmått: 51x36, yttermått inklusive ram: 73x56 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:56)
1448 7138 Akvarell Arne Nilsson (1925-1979), Sverige. Signerad. Akvarell, bildmått: 44x36, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:37)
1448 8021 Akvarell Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Figur i säng. Signerad, -49. Akvarell, bildmått: 22x29, yttermått inklusive ram: 36x42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:41)
1448 8395 Akvarell Egron Lundgren (1815-1875), Sverige, tillskriven. "Hinduisk flicka". Ej signerad, påskrift a tergo. Akvarell, 18x13 cm, yttermått inklusive ram: 36x33 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:23)
1448 8096 Akvarell Erik Andersson. Signerad, daterad 13, Skonaren Vega, 28x37, yttermått inklusive ram: 45x54, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:29)
1448 8023 Akvarell Ernst Küsel (1873-1942), Sverige. Killing. Signerad, daterad 1929. Akvarell, bildmått: 34x27, yttermått inklusive ram: 50x43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:30)
1448 8535 Akvarell John Haavs Johnson (1915-1968), Sverige. Sjöjungfrur. Signerad. Akvarell, bildmått: 30x37 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:31)
1448 8141 Akvarell Louis Bastin (1912-1979), Sverige. "I Lampljuset". Signerad, akvarell. Bladets mått: 13x16, yttermått inklusive ram: 26x24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:14)
1448 8546 Akvarell Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Västerås Juli 1954". Signerad, akvarell, 22x29, yttermått inklusive ram: 36x43 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 21:01)
1448 7223 Akvareller 3 st. Signerade, Stockholmsmotiv, yttermått inklusive ram: 50x40, akvarell
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:57)
1448 8543 Akvareller, pasteller 6 st, Oidentifierad konstnär. Signerade, landskap / stilleben, yttermått inklusive ram: 49x52 - 60x50, akvarell
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:40)
1448 7163 Alessi 3 delar, Bryggare + fruktskål + citronpress. Höjd: 22-30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:17)
1448 8427 Appliquer ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:55)
1448 7147 Appliquer Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:54)
1448 7573 Armbandsur 14K vitguld, Omega. Diameter: 17,3mm, manuell, plexiglas, bruttovikt: 19,4g.
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:03)
1448 7132 Armbandsur Sandoz of Switzerland, manuell. Diameter: 20mm, stål. Längd: 20cm, serienr: 4008x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:26)
1448 8250 Askar + fat 4 delar, lackarbete, Ryssland. Längd: 9-19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:21)
1448 8481 Assietter 10 st, Gefle. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:54)
1448 8434 Assietter 10 st, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Kastehelmi, Iittala. Pressglas. Lanserades 1964. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:53)
1448 8576 Assietter 20 st. Gustavsberg. Diameter: 18, nagg
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:05)
1448 8360 Bägare + saltkar, 3 delar, silver. Höjd: 4 - 6 cm, vikt: 110g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:26)
1448 8258 Bägare + servettring, 5 st, silver. Höjd: 3-4 cm. Vikt: 70g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:26)
1448 8414 Bergère Rokokostil. Höjd: 82 cm, djup: 60 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:34)
1448 8275 Bergère Rokokostil. Höjd: 99 cm, djup: 68 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:22)
1448 8261 Bestick silver, CG Hallberg, 39 delar, 1962. Längd: 11-21 cm, bruttovikt: 1650g, varav knivar 626g
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:46)
1448 8082 Bestickuppsättning 60 delar, nysilver + fiskbestick, 24 delar, nysilver, Svensk Spets
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:03)
1448 8545 Blandteknik 2 st, Kina, fåglar, blandteknik, yttermått inklusive ram: 41x31cm. Signerad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:03)
1448 8177 Blandteknik 2 st, Kina, yttermått inklusive ram: 24x25 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:29)
1448 8130 Blandteknik 2 st, Kina. Blandteknik, bildmått: 33x21, yttermått inklusive ram: 45x36 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:15)
1448 8142 Blandteknik 3 st, Orientaliska, yttermått inklusive ram: 24x18-33x25 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 21:09)
1448 8454 Blandteknik Adelssköldar, yttermått inklusive ram: 14x59cm. . Ej signerad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:30)
1448 8026 Blandteknik Carl de Witt, Komposition. Signerad, blandteknik, pannå, 42x55, yttermått inklusive ram: 58x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:16)
1448 8378 Blandteknik Dick Ljunggren (f. 1951), Sverige. Komposition. Signerad. Blandteknik. Bladets mått: 36x30cm, yttermått inklusive ram: 45x37cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:17)
1448 8371 Blandteknik Gunnar Wahlqvist (1920-2006), Sverige. Signerad, blandteknik, daterad -67. Blandteknik, 48x64 cm, yttermått inklusive ram: 67x82 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:11)
1448 8438 Blandteknik Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Domherrar. Signerad, blandteknik, 14x20 cm, yttermått inklusive ram: 30x35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:52)
1448 8179 Blandteknik Kina, resande sällskap. Blandteknik, bildmått: 29x40, yttermått inklusive ram: 44x55 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:03)
1448 8512 Blandteknik Weiny Granqvist (f. 1947), Sverige. Signerad, blandteknik, daterad 99, "svängrum", duk, 82x120cm, yttermått inklusive ram: 110x150cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:29)
1448 8027 Blyerts Ariel Ben-David (f. 1942), Israel. "Rachel II". Signerad, daterad -74. Bildmått: 61x42, yttermått inklusive ram: 74x55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:12)
1448 8358 Bockbord Bemålat. Bredd: 307, djup: 81 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 9.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:11)
1448 8269 Bokhylla England, Idegran. Bredd: 153, djup: 31 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:35)
1448 8411 Bokhylla mahogny. Bredd: 116, djup: 28 cm, höjd: 150 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:23)
1448 8145 Bonad Indo Isfahan, från NK, 118x180 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:30)
1448 8480 Bord längd: 160 cm, djup: 80 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:17)
1448 8170 Bord Längd: 90 cm. Djup: 45 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:51)
1448 8174 Bord Med lådor. Diameter: 51cm, höjd: 63cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:16)
1448 8072 Bordsdekoration + ett par ljusstakar, Skultuna, mässing. Höjd: 16 - 20
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:45)
1448 7520 Bordsdekorationer Metall, tuppar. Höjd: 9-22cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:53)
1448 8210 Bordskanon Stafsjö Bruk, på trälavett. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:45)
1448 8426 Bordslampa 1950-tal. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:37)
1448 8350 Bordslampa Art Déco. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:06)
1448 8349 Bordslampa Hemi-3. Höjd: ca 36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:42)
1448 8038 Bordslampa höjd: 61cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:39)
1448 7184 Bordslampa Kina, modifierad vas. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:51)
1448 8366 Bordslampfot glas och metall. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:25)
1448 8582 Bordslampfot mässing. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:36)
1448 8451 Bordslampfot Orrefors, glas. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:47)
1448 8356 Bordspendyl Bullé. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 21:01)
1448 7559 Bordsspegel silverram, Persien, 41x28 cm, bruttovikt: 1740 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:39)
1448 8070 Bordständare 2 st. + penna, mässing, Skultuna. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:14)
1448 7527 Bordsur Türler, Längd: 18cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:48)
1448 8548 Brandbil + brandstation, 2 delar, plåt, "J D N Germany", Johann Distler, Nürnberg, 1920-/30-tal. Längd: 29-30 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:07)
1448 8171 Brevpress/skulptur Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, 1978. Sten med silverdekor. Längd: 7cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:26)
1448 8039 Bricka Intarsia, Längd: 65cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:11)
1448 8035 Brickbord + bricka + tabletter 4 st, textil, Firma Svenskt Tenn. Diameter: 50 längd: 56 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:50)
1448 7050 Burk med lock, blått glas, 1960-tal. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:44)
1448 8377 Byrå Bemålad. Bredd: 52, djup: 20 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:53)
1448 8278 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 66, djup: 40 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:25)
1448 1040 Byrå Hauptstil, Intarsia, med stenskiva. Bredd: 102 cm. Djup: 50 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:07)
1448 8408 Byrå Louis XV-stil, med stenskiva. Bredd: 81, djup: 42 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:19)
1448 8268 Byrå sengustaviansk stil, stenskiva. Bredd: 50, djup: 33 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:46)
1448 8266 Byrå sengustaviansk stil, stenskiva. Bredd: 86 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:59)
1448 1011 Cigarettetui Silver/emalj, Hästporträtt 7x8, Vikt: ca 125 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:19)
1448 8463 Cigarettetuier 2 st, silver, graverade. Längd: 8-12 cm. Vikt: ca 260g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:03)
1448 8209 Cigarettskrin Ystad-Metall, mässing. Längd: 18, djup: 9,5 cm, höjd: 3 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:43)
1448 8196 Damarmbandsur 18k guld, Tissot. Vikt: 20g brutto. Diameter: 1,5 cm, längd: 18 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:14)
1448 8376 Étagère med låda, mahogny. Längd: 52, djup: 36 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:34)
1448 8199 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, numrerad 26/150, Man med luta. Bildmått: 20,5x14, yttermått inklusive ram: 44x34 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:20)
1448 8132 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, numrerad 29/24, familj, yttermått inklusive ram: 48x42cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:15)
1448 8181 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Solflicka. Signerad, numrerad 9/40. Bildmått: 20x15, yttermått inklusive ram: 39x32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:47)
1448 8338 Etsning Folke Gullby (1912-1982), Sverige. Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 21/310,14x25, yttermått inklusive ram: 36x43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:43)
1448 8393 Etsning Hannes Postma (f. 1933), Holland. Signerad, daterad 1962. Bildmått: 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 63x73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:50)
1448 8379 Etsning Mariana Manner (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 101/130, daterad 84, "rå". Bildmått: 25x20cm, yttermått inklusive ram: 46x33cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:51)
1448 8019 Etsning Olle Hagdahl (1910-1991), Sverige. Signerad, numrerad 19/25, daterad -48. Bildmått: 32x22, yttermått inklusive ram: 50x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:39)
1448 8467 Etsning Svenerik Jakobsson (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 130/250, daterad 1980, "besök på betonghyllan". Bildmått: 25x32, yttermått inklusive ram: 39x49 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:30)
1448 8200 Etsningar 2 st, Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerade. Bildmått: 18,5x13 - 21x11,5, yttermått inklusive ram: 41x30 - 41,5x30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:13)
1448 8441 Etsningar 2 st, Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Signerad. Bildmått: 20x25, yttermått inklusive ram: 45x47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:45)
1448 8188 Färgetsning Alain Berck-Vitz (f. 1953), Signerad, numrerad ea. Bladets mått: 35x39, yttermått inklusive ram: 41x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:22)
1448 8017 Färgetsningar 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), oramade lösa blad. Signerade. Bladets mått: 54x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:10)
1448 8104 Färgetsningar 3 st, Francois Debert. Signerade, 100-upplaga, yttermått inklusive ram: 55x44-74x54cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:43)
1448 8129 Färglitografi 2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad pt, daterad -75, landskap med växter & fågel. Färglitografi, bildmått: 20x28, yttermått inklusive ram: 40x45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:05)
1448 8030 Färglitografi André Lanskoy (1902-1976), komposition. Signerad, numrerad 15/100. Färglitografi, bildmått: 66x50, yttermått inklusive ram: 84x67 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:26)
1448 8106 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 168/200. Färglitografi. Bladets mått: 45x55cm, yttermått inklusive ram: 54x63cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:40)
1448 8382 Färglitografi Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. Signerad, numrerad 199/200, "blå måndag". Färglitografi, bildmått: 58x50cm, yttermått inklusive ram: 79x67cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:43)
1448 8518 Färglitografi Josef Petersson (f. 1976), Sverige. Signerad, numrerad 12/20. Färglitografi. Bladets mått: 42x60, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:09)
1448 8094 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 296/500, daterad 87. Färglitografi, bildmått: 36x28, yttermått inklusive ram: 52x41 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:11)
1448 8380 Färglitografi Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. Signerad, numrerad 49/380. Färglitografi. Bladets mått: 55x40cm, yttermått inklusive ram: 64x48cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:24)
1448 8133 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 11/45, HC-upplaga (hors de commerce). Färglitografi. Bladets mått: 40x61cm, yttermått inklusive ram: 60x80cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:43)
1448 8093 Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 98/360. Färglitografi, bildmått: 66x47, yttermått inklusive ram: 85x63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:40)
1448 8095 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 316/460, daterad 1972. Färglitografi, bildmått: 22x23, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:08)
1448 8464 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 61/150, yttermått inklusive ram: 65x47cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:09)
1448 8577 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, kvinna, Färglitografi, bildmått: 41x28cm, yttermått inklusive ram: 64x49cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:49)
1448 7059 Färglitografi Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, numrerad 79/360. Färglitografi, bildmått: 40x50cm, yttermått inklusive ram: 52x62cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:45)
1448 7047 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 485/500. Färglitografi, bildmått: 29x43, yttermått inklusive ram: 44x58 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:41)
1448 7329 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 170/200. Färglitografi. Bladets mått: 31x37, yttermått inklusive ram: 47x52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:01)
1448 8509 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 161/360, "the white swan". Färglitografi, bildmått: 91x75cm, yttermått inklusive ram: 115x98cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:27)
1448 8510 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 232/360, Färglitografi, bildmått: 91x75cm, yttermått inklusive ram: 115x98cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:39)
1448 8383 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Kvinna. Signerad, numrerad 75/225. Färglitografi. Bladets mått: 79x59cm, yttermått inklusive ram: 87x66cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:39)
1448 8556 Färglitografi Wiking Svensson (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 82/95, daterad -53. Färglitografi, bildmått: 26x37, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:52)
1448 8025 Färglitografier 2 st, Alan Cox, "Long Barrow I & II". Signerad, daterad -76, yttermått inklusive ram: 92x72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:47)
1448 8192 Färglitografier 3 st, Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. 190-upplaga. Signerade, yttermått inklusive ram: 34x29 - 36x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:58)
1448 8530 Fat + ljusstake, Gefle. Diameter: 34, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:18)
1448 8355 Fat Ett par, Asien. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:41)
1448 8321 Fat Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Arabia. Diameter: 33,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:37)
1448 8525 Fat silver, Bernard Buffet (1928-1999), Frankrike. Le Medaillier, Paris. Diameter: 20cm, med etui. Vikt: 191g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:26)
1448 8073 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg, 20x20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:54)
1448 8158 Fat och skål 2 delar, Gertrud Båge (f. 1935), Sverige. Längd: 31cm. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:31)
1448 8011 Fåtölj "Jetson", Nubuk, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Dux
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:16)
1448 7479 Fåtölj flätad plast, 1950-tals stil
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:25)
1448 8273 Fåtöljer ett par, Rokokostil, Rotting. Höjd: 44-94 cm, djup: 63 cm, bredd: 68 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:10)
1448 8041 Figuriner Ett par. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:43)
1448 8148 Flaskor 3+ 1st Erik Höglund. Höjd: 23-32cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:46)
1448 8139 Folkdräkt Bohuslän, "Inlands Norra Härad", storlek: 38-40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:27)
1448 8255 Fossil längd: 30 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:39)
1448 8195 Fotografi Henry Barnard, Guggenheim. Signerad, daterad -96. Bildmått: 34x22, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:10)
1448 8051 Frimärken diverse Hela Världen
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:24)
1448 8067 Glas 12 st. Timo Sapaneva, Kekkerit, Iittala. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:27)
1448 8069 Glas 12 st. Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Kekkerit, Iittala. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:50)
1448 8157 Glas 6 st, frostad glas. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:32)
1448 7176 Glas 8 st, Reijmyre Glasbruk. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:37)
1448 8076 Glasfat Mats Jonasson, Målerås. Diameter: 43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:00)
1448 8252 Glasservis 59 delar, 1800-tal, slipad dekor. Höjd: 7-30 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:43)
1448 8370 Golvlampa mässing, Falkenbergs belysning. Höjd: 147
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:41)
1448 8573 Golvlampa mässing. Höjd: 149cm
1448 8066 Golvlampaa trä och metall. Höjd: 130 ca. 1950-tal
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:23)
1448 8486 Golvvas Glas, Holmegaard. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:24)
1448 8317 Grafiska blad 2 st. Militaria, yttermått inklusive ram: 40x29 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:53)
1448 7006 Grafiskt blad Anna Essipova, "Uggla". Signerad, numrerad 25/50, Giclee fine art. Bildmått: 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 31x43 cm, oramat löst blad
1448 7007 Grafiskt blad Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Angel". Signerad, numrerad 3/100, Giclee fine art. Bildmått: 24x18 cm, yttermått inklusive ram: 31x20 cm, oramat löst blad
1448 8049 Grogglas 6 st + karaff, Kjellander. Höjd: 13,5-26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:03)
1448 8204 Halsband med hänge silver, Sterling, läderband. Vikt: 20g. Längd: 39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:43)
1448 8263 Herrbetjänt höjd: 112 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:57)
1448 8357 Hörnskåp Allmoge. Höjd: 171
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:49)
1448 8522 Huggare längd: 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:08)
1448 8065 Hushållsvåg TIX, Favorit, Eskilstuna + 2 st. Litermått, plåt, Höjd: 21 - 30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:26)
1448 7162 Ishink + karaff, Orrefors. Höjd: 14-28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:16)
1448 8425 Kaffe-/ teservis Rosenthal, Sanssouci 45 del
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:37)
1448 7525 Kaffegods 27 delar, Bing & Grøndahl, Måsen
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:00)
1448 8478 Kaffegods Rosenthal, 27 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:05)
1448 8483 Kaffegods Tuscan, England, 23 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:54)
1448 8050 Kaffekanna Musselmalet, Royal Copenhagen. III-sortering, Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:18)
1448 8475 Kaffekanna silver, Importstämplar. Höjd: 19, vikt: 330g ca
1448 8160 Kaffekoppar med fat 13 delar, Royal Copenhagen. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:53)
1448 8324 Kaffeservisdelar 14 delar, England
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:23)
1448 8159 Kaffeservisdelar 25 delar, Rörstrand. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:12)
1448 8333 Kaffeservisdelar ca 70 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:09)
1448 7415 Kaffeskedar 12 st, silver, Etui, Östersund. Längd: 10,5, Vikt: ca 130 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:32)
1448 8325 Kakburkar Plåt, diverse, modell äldre
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:21)
1448 8293 Kamferkista Asien. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:50)
1448 8331 Kandelaber Nysilver. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:51)
1448 8043 Kanna höjd: 44cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:21)
1448 8534 Kanna Koppar. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:49)
1448 8528 Karaff + 10 glas, Reijmyre. Höjd: 6-24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:30)
1448 8054 Karaff Goebel. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:56)
1448 8059 Karaffer 4 st. Höjd: 32 - 39
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:48)
1448 8413 Karmstol bemålad
1448 7240 Karmstol Karl Johan, mahogny
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:28)
1448 8277 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:14)
1448 8521 Kartellur Metall, 63x30 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:28)
1448 8364 Konsolbord nyrokoko. Bredd: 72 cm. Djup: 38 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:15)
1448 8354 Konstglas fat, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:52)
1448 8143 Kopparstick Sovande kvinna, "Le comde de Tessin", yttermått inklusive ram: 36x26 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:50)
1448 8572 Kuddfodral 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Pottery", design: House Stockholm, 44x43cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:51)
1448 6454 Kuverttallrikar 5 st, Tenn, Firma Svenskt Tenn. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:49)
1448 8175 Lampett Smide. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:48)
1448 7180 Länstol rokokostil, omklädd
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:46)
1448 8323 Lergodskärl 2 st. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:58)
1448 8045 Litografi + Tusch, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Yttermått inklusive ram: 32x23-35x25 cm. Signerad
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:37)
1448 8063 Litografier 6 st. Oidentifierad konstnär, 360: upplaga. Signerade, yttermått inklusive ram: 32x22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:58)
1448 7315 Ljuskrona Gustaviansk stil, med glasskål. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:16)
1448 8365 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 67cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:03)
1448 8121 Ljuskrona Oscariansk, med prismor. Höjd: 87cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:13)
1448 8205 Ljusplåt Jugend, mässing, 40x25 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:10)
1448 7202 Ljusplåtar Ett par, mässing, Lars Holmström, Arvika. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:18)
1448 8057 Ljusstakar + bägare och vaser, 7 delar, fattigmanssilver. Höjd: 12 - 24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:01)
1448 8165 Ljusstakar + kaffemugg, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. "Rainbow", Rörstrand. Höjd: 8-13 cm
1448 7421 Ljusstakar ett par, försilvrade, Nyrokoko. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:52)
1448 8487 Ljusstakar Ett par, Kristall. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:49)
1448 8217 Ljusstakar Ett par, Tenn, 1961. Höjd: 12,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:28)
1448 8162 Ljusstakar silver, Ett par, England. Höjd: 13cm, bruttovikt: 366g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:14)
1448 8232 Ljusstake Smide. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:51)
1448 8013 Lockurna Wedgwood. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:26)
1448 8320 Malmkrona 6-armad, mässing. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:03)
1448 8373 Månbord Furu, avlutad. Diameter: 125, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:40)
1448 8231 Matbord 1950-tal, skiva i teak, ben i metall. Bredd: 130 cm. Djup: 75 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:57)
1448 8372 Matbord 1950-tal. Bredd: 80+ 2x28, djup: 70 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:42)
1448 7249 Matbord Rokokostil. Bredd: 158, djup: 108 cm, höjd: 75 + 2 iläggx40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:38)
1448 8424 Matbord Teak, Utdragsskivor. Bredd: 120 + 2x30, djup: 80 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:14)
1448 8264 Matsalsgrupp 7 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 110, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:10)
1448 8420 Matsalsgrupp England, Idegran, 9 delar, Bord + 2 karmstolar + 6 stolar. Diameter: 107, höjd: 73 + 2iläggx44 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:09)
1448 7535 Matservisdelar 11 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten, nutida. Diameter: 12-24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:24)
1448 8080 Matservisdelar 20 delar, Bavaria
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:43)
1448 8527 Matservisdelar 30 delar, Rörstrand, Flytande blått, 10 st mattallrikar (25 cm), 10 st djupa tallrikar (25 cm), 10 st assietter (21 cm)
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:01)
1448 8353 Matservisdelar 35 delar, Japan
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:18)
1448 8164 Matservisdelar 8 delar, vinranka, Gefle
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:28)
1448 8034 Matservisdelar ca 55 delar, Hackefors
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:06)
1448 8033 Matservisdelar ca 60 delar, Hackefors
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:47)
1448 8574 Matta Galleri, 80x300cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:46)
1448 8504 Matta Gunilla Lagerhem-Ullberg (f. 1955), Sverige. Kasthall, gallerimodell, 67x727 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:01)
1448 8503 Matta Kasthall, Gunilla Lagerhem-Ullberg (f. 1955), Sverige. 203x292 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:50)
1448 8431 Matta orientalisk, 128x210 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:49)
1448 8282 Matta orientalisk, 130x210 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:49)
1448 8368 Matta orientalisk, 135x210cm
1448 8444 Matta orientalisk, 156x217 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:01)
1448 8445 Matta orientalisk, 166x207 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:22)
1448 8281 Matta orientalisk, 200x298 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:58)
1448 8352 Matta Orientalisk, 213x400cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:43)
1448 8447 Matta orientalisk, 68x195cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:22)
1448 8514 Matta Orientalisk, 71x110cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:09)
1448 8288 Matta orientalisk, 85x140 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:41)
1448 7343 Matta orientalisk, Afshar-Sirian, 150x220 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:16)
1448 8285 Matta orientalisk, Bönematta, 86x140 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:40)
1448 8283 Matta orientalisk, Bönematta, 88x150 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:22)
1448 8402 Matta Orientalisk, bönematta, 90x150 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:28)
1448 8571 Matta orientalisk, Djadjim, Antik, 146x238 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:12)
1448 8513 Matta Orientalisk, figural, 80x104cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:33)
1448 7067 Matta orientalisk, galleri, 67x200cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:08)
1448 8515 Matta Orientalisk, galleri, 79x292cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:32)
1448 8303 Meccano England, 1950-tal. Längd: 46 cm, bredd: 34 cm
1448 8163 Mockakoppar 8st, Rosenthal. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:07)
1448 8155 Muggar 6 st, Upsala Ekeby. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:13)
1448 8183 Oljemålning Alain Berck-Vitz (f. 1953), "Le Passage". Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 37x69, yttermått inklusive ram: 53x85 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:04)
1448 8112 Oljemålning Alain Berck-Vitz (f. 1953), Signerad, "gare des souvenirs". Olja på duk, yttermått inklusive ram:, 56x67cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:16)
1448 8102 Oljemålning Alain Berck-Vitz (f. 1953), Signerad, clown. Olja på duk, 34x26cm, yttermått inklusive ram: 49x41cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:23)
1448 8190 Oljemålning Alain Berck-Vitz (f. 1953), Signerad. Olja på duk, oramad, 27x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:56)
1448 1031 Oljemålning Albert Rieger (1834-1905), Österrike. Landskap med stuga, 1800-tal. Signerad. Olja på duk, 74x100 cm, yttermått inklusive ram: 114x140 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:04)
1448 8091 Oljemålning Andrzej Frackiewicz, Signerad Polsk konstnär, hästar. Olja på duk, 72x60, yttermått inklusive ram: 75x62 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:06)
1448 8492 Oljemålning Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Monogramsignerad. Olja på pannå, 21x26, yttermått inklusive ram: 28x43cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:58)
1448 8491 Oljemålning Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Monogramsignerad. Olja på pannå, 40x32cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:46)
1448 8136 Oljemålning Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad, daterad 1890, "Londondimma Themsen". Olja på pannå, 20x24cm, yttermått inklusive ram: 34x38cm
S�ldes f�r 20.500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 21:01)
1448 8553 Oljemålning Anton Genberg (1862-1939), Sverige. Signerad, daterad 1925, Åreskutan. Olja på pannå, 59x72, yttermått inklusive ram: 72x85 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:54)
1448 8029 Oljemålning Arne Nyman (1918-1987), (tillskriven), Självporträtt med gitarr, ej signerad. Olja på pannå, 53x63, yttermått inklusive ram: 68x80 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:40)
1448 8116 Oljemålning Arvid Herbert (1897-1956), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 1941. Olja på pannå, 50x60cm, yttermått inklusive ram: 68x79cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:49)
1448 7255 Oljemålning Bert ”Målare” Atterving, Signerad. Olja på duk, 72x59, yttermått inklusive ram: 75x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:53)
1448 8238 Oljemålning Bertil Tägtström (1878-1972), Sverige. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 51x61cm, yttermått inklusive ram: 60x71cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:35)
1448 8245 Oljemålning Bill Flodin (1934-1976), Sverige. "Okänd vision". Signerad. Olja på pannå, 90x91cm, yttermått inklusive ram: 93x95cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:33)
1448 8246 Oljemålning Bill Flodin (1934-1976), Sverige. Signerad, komposition. Olja på pannå, 91x105cm, yttermått inklusive ram: 93x110cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:24)
1448 8135 Oljemålning Carl Arne Lundell (1915-1991), Sverige. Signerad, daterad 1953. Olja på pannå, landskap, 21x26cm, yttermått inklusive ram: 30x35cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:15)
1448 8137 Oljemålning David Wallin (1876-1957), Sverige. "Norge 1921", monogramsignerad. Olja på pannå, 16x20, yttermått inklusive ram: 34x38 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:04)
1448 8117 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, daterad 54, stilleben. Olja på duk, 50x60cm, yttermått inklusive ram: 66x78cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:27)
1448 8542 Oljemålning Eerik Haamer (tillskriven). "Fiskehamnen". Signerad. Olja på pannå, 28x44cm, yttermått inklusive ram: 44x61cm
S�ldes f�r 16.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:57)
1448 8507 Oljemålning Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. "Österlen". Signerad. Olja på duk, 53x64cm, yttermått inklusive ram: 73x84cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:27)
1448 8506 Oljemålning Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, "Trosaån". Olja på pannå, 49x60cm, yttermått inklusive ram: 73x84cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:14)
1448 8501 Oljemålning Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, landskap, "Österlen". Olja på duk, 54x65cm, yttermått inklusive ram: 72x83cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:02)
1448 8499 Oljemålning Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, Stadsmotiv. Olja på pannå, 61x50cm, oramad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:42)
1448 7258 Oljemålning Ella Brizel, Signerad. Olja på pannå, 32x24, yttermått inklusive ram: 42x34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:57)
1448 8044 Oljemålning Emile Breysse (1880-1965), Frankrike. Signerad, klippor. Olja på pannå, 49x66cm, yttermått inklusive ram: 62x79cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:59)
1448 3037 Oljemålning Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, daterad 1901, blomsterstilleben. Olja på duk, 43x32cm, yttermått inklusive ram: 54x41cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:21)
1448 8541 Oljemålning Ernst Jõesaar (1905-1985), Estland. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 33x26cm, yttermått inklusive ram: 45x38cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:48)
1448 8388 Oljemålning fragment, 1700-tal, ej signerad. Olja på duk på pannå, 26x41, yttermått inklusive ram: 47x63 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:10)
1448 8239 Oljemålning Georg Forsberg Grind. Signerad, marin. Olja på pannå, 28x35cm, yttermått inklusive ram: 37x45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:44)
1448 8242 Oljemålning Georg Forsberg Grind. Signerad. Olja på pannå, 49x67cm, yttermått inklusive ram: 65x83cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:40)
1448 8345 Oljemålning Gottfried Sträng (1894-1967), Sverige. Marin. Signerad G Sträng. Olja på duk, 45x60cm, yttermått inklusive ram: 61x75cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:11)
1448 8500 Oljemålning Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Signerad, "gotländsk kustbild". Olja på duk, 32x97cm, yttermått inklusive ram: 45x112cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:24)
1448 7325 Oljemålning Gunnar Nordström (f. 1921), Sverige. Landskap med bro. Signerad. Olja på duk, 62x52, yttermått inklusive ram: 81x72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:30)
1448 8439 Oljemålning Harald Westman, monogramsignerad 1938. Olja på pannå, 30x46, yttermått inklusive ram: 42x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:50)
1448 8416 Oljemålning Harry Thomse (1903-1988), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 1932. Olja på duk, 40x48 cm, yttermått inklusive ram: 61x69 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:56)
1448 8031 Oljemålning Hercules Brabazon Brabazon, ej signerad, Venedig, oramad. Olja på duk, 61x88 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:54)
1448 7531 Oljemålning Hjalmar Olander. Signerad, daterad 1927. Olja på pannå, 25x37cm, yttermått inklusive ram: 36x45cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:21)
1448 8113 Oljemålning Hvenmark. Signerad, komposition. Olja på pannå, 49x58cm, yttermått inklusive ram: 62x72cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:35)
1448 8417 Oljemålning Ivan Constantin Johansson (1895-1946), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad Constantin, daterad -35. Olja på duk, 88x109 cm, yttermått inklusive ram: 96x117 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:38)
1448 7358 Oljemålning J Marqué, Stilleben. Signerad, daterad -62. Olja på duk, 71x90, yttermått inklusive ram: 81x100 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:02)
1448 8384 Oljemålning Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Signerad, landskap med träd, 29x29cm, yttermått inklusive ram: 44x42cm
1448 8385 Oljemålning Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Signerad, landskap med träd, 29x29cm, yttermått inklusive ram: 44x42cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:18)
1448 8134 Oljemålning Karl Örbo (1890-1958), Sverige. Signerad, daterad 1922, Fjällandskap. Olja på duk, 46x60cm, yttermått inklusive ram: 56x70cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:06)
1448 8511 Oljemålning Katarzyna Wazyk. Komposition med figurer. Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 116x80cm, yttermått inklusive ram: 130x95cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:32)
1448 8412 Oljemålning Kurbits. Signerad, daterad Nylén 1955. Olja på duk, 86x110, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:17)
1448 8088 Oljemålning Lars Olof Kolsrud, monogramsignerad 1987, "söndagsutflykt". Olja på duk, 27x35, yttermått inklusive ram: 35x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:54)
1448 7357 Oljemålning Lasse Johnson (1899-1992), Sverige. Västkust. Signerad, daterad -43. Olja på duk, 73x92, yttermått inklusive ram: 85x103 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:58)
1448 7429 Oljemålning Mariska Klammer (f. 1877), Ungern. Läsande flicka. Signerad, Olja på duk, 80x66cm, yttermått inklusive ram: 101x85cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:01)
1448 8539 Oljemålning Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Ballerina. Signerad. Olja på duk, 80x60cm, oramad
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:00)
1448 8459 Oljemålning Oidentifierad konstnär, England. Landsväg. Ej signerad. Olja på duk, 44x42, yttermått inklusive ram: 54x52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:25)
1448 8558 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Ej signerad. Olja på duk, 68x48, yttermått inklusive ram: 83x62 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:34)
1448 8387 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Herreman, 1700-/1800-tal. Olja på duk, 76x62, yttermått inklusive ram: 87x73 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:19)
1448 8120 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Olja på duk, 130x96cm, yttermått inklusive ram: 135x101cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:20)
1448 8452 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, naken modell, 1800-tal. Olja på pannå, 21x27cm, oramad.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:51)
1448 8089 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad -39, "Söndagsmorgon på Tallmon". Olja på pannå, 55x40, yttermått inklusive ram: 61x47 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:56)
1448 8460 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad 94, Landskap. Olja på pannå, 21x32, yttermått inklusive ram: 30x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:21)
1448 8544 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad PH, omkring 1900, Skymning. Olja på pannå, 18x26, yttermått inklusive ram: 27x35 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:26)
1448 8493 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Nutida, Ej signerad, komposition. Olja på duk, 65x47cm, oramad
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:06)
1448 8469 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, -57. Olja på pannå, 32x40, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:18)
1448 8508 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, allé. Olja på duk, 100x72cm, yttermått inklusive ram: 110x82cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:24)
1448 8474 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1950, Lofoten. Olja på duk, 44x54, yttermått inklusive ram: 59x68 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:28)
1448 8442 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, fjäll. Olja på duk, 20x45, yttermått inklusive ram: 30x56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:37)
1448 8107 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Flicka. Olja på duk, 59x29cm, yttermått inklusive ram: 67x39cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:22)
1448 8053 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 60x90, yttermått inklusive ram: 75x105 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:44)
1448 8100 Oljemålning signerad J Griffin, landskap med får. Olja på duk, 30x45, yttermått inklusive ram: 48x64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:44)
1448 8046 Oljemålning signerad Rasmussen, interiör. Olja på duk, 64x95, yttermått inklusive ram: 82x113 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:47)
1448 8453 Oljemålning Signerad, väderkvarn. Olja på pannå, 17x21cm, yttermått inklusive ram: 27x32cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:48)
1448 1028 Oljemålning Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, strand cafét. Olja på pannå, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 61x70cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:48)
1448 8127 Oljemålning Sven Rybin (f. 1914), Sverige. Hus vid kust. Signerad, daterad 1949. Olja på pannå, 28x37, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:39)
1448 8123 Oljemålning Sven Rybin (f. 1914), Sverige. Signerad, daterad 1955, stilleben. Olja på duk, 26x33cm, yttermått inklusive ram: 31x38cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:05)
1448 8114 Oljemålning Sven Rybin (f. 1914), Sverige. Signerad, daterad 1956, man i pickelhuva. Olja på duk, 64x54cm, yttermått inklusive ram: 72x62cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:38)
1448 8151 Oljemålning Sven Sinde. Signerad, Paris. Olja på pannå, 14x29cm, yttermått inklusive ram: 21x36cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:20)
1448 7534 Oljemålning Tadevz Kamasa. Signerad, flicka. Olja på duk, 64x53cm, yttermått inklusive ram: 84x74cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:22)
1448 8055 Oljemålning Ture Wall, porträtt. Signerad, daterad 1916, Olja på duk, 44x32, oramad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:33)
1448 1017 Oljemålning Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Sydländsk innergård. Signerad, intyg a tergo. Olja på duk, 38x57, yttermått inklusive ram: 53x73 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:10)
1448 8306 Pallar Ett par, 1950-tal. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:53)
1448 7351 Pärlcollier 18k guld, med vitguldslås. Längd: 50cm, vikt: 15,3g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:34)
1448 8058 Parti kristall 7 delar, Böhmisk. Höjd: 12 - 24
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:06)
1448 8326 Parti smycken bland annat silver / brons
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:55)
1448 8128 Pastell Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Morgonsol. Signerad. Bildmått: 23x31, yttermått inklusive ram: 378x46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:43)
1448 7157 Pelarbord Björkrot, omkring 1900. Höjd: 76, diameter: 46 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:15)
1448 8012 Piedestal med stenskivor. Höjd: 65 cm, 25x25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:32)
1448 8172 Piedestal Med stenskivor. Höjd: 66cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:26)
1448 8173 Piedestal Med stenskivor. Höjd: 66cm
1448 8071 Pluntor Ett par, mässing, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna. Höjd: 18+ 6 st. Bägare, höjd: 4,5 cm, Skultuna
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:16)
1448 8520 Pokalglas 1800-tal. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:35)
1448 8302 Porslin 8 delar, Herend. Längd: 8-13, höjd: 7,5-10 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:26)
1448 8176 Porslinstavla Kina, 24x16, yttermått inklusive ram: 30x22 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:16)
1448 7513 Rakspegel Längd: 35 cm. Djup: 20 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:12)
1448 8156 Remmare 6 st. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:51)
1448 8450 Reseskrivmaskin Olivetti. "Valentine", formgiven av Ettore Sottsass och Perry A King 1969, plast. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:57)
1448 8523 Reseur Ett par, omkring 1900. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:42)
1448 8227 Ring 10k, Med röd sten, storlek: 18. Vikt: 2g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:50)
1448 8226 Ring 18k guld, med grön sten, med, diameter: 5x0,01ct, storlek: 17½. Vikt: 2,7g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:15)
1448 8218 Ring 18k guld, med lila sten, storlek: 17. Vikt: 4,4g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:55)
1448 8224 Ring 18k guld, med månstenar, storlek: 18. Vikt: 4,2g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:45)
1448 8222 Ring 18k guld, med safir, storlek: 17. Vikt: 2,6g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:09)
1448 7344 Ring 18K vitguld, halvallians, med briljantslipade diamanter, 11x0,05ct, KGS, 1963, med gravyr/inskription, stl: 17. Vikt: 4,8g.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:17)
1448 8223 Ring 18K vitguld, med diamanter 1xca0,23ct, 8xca0,05ct. Vikt: 3,2g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:53)
1448 8216 Ringar 3 st, 18k guld, storlek: 17½. Vikt: 9g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:41)
1448 8271 Rökbord Orientaliskt. Diameter: 51, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:02)
1448 8284 Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 170x234 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:41)
1448 8567 Röllakan sign AG S, 162x241 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:19)
1448 8565 Röllakan Signerad EL, 1950-tal, 170x236 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:07)
1448 8566 Röllakan Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad SB. 135x195 cm
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:23)
1448 8363 Sabel med balja, modell, 1846. Längd: 113
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:53)
1448 7041 Salladsbestick 4 st, silver, Bolivia. Längd: 8-24cm, vikt: 334,8g.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:03)
1448 8562 Saltkar + sked, 2 delar, Georg Jensen, Sterlingsilver. Längd: 6 cm. Vikt: 25g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:27)
1448 8299 Sameknivar 3 st. Längd: 24 - 29
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:28)
1448 8311 Samovar metall, Ryssland. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:57)
1448 8423 Satsbord England, 3 delar. Höjd: 56-60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:43)
1448 8342 Sekretär 1940-tal. Bredd: 85 cm. Djup: 47 cm, höjd: 182 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:27)
1448 8419 Seltersglas 20 st, slipad dekor, höjd: 7-8 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:12)
1448 8374 Serveringsvagn + tidningsställ. Längd: 45-60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:32)
1448 8551 Serveringsvagn 1950, Mässing/trä/keramik. Längd: 45cm, höjd: 70cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:30)
1448 8280 Serveringsvagn längd: 56+ 2x23, djup: 55 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:56)
1448 8422 Serveringsvagn mässing och glas. Längd: 39, djup: 39 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:29)
1448 8432 Servisdelar 8 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:51)
1448 8322 Servisdelar Mat- och kaffeservis, ca 40 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq, Gustavsberg
1448 8489 Sideboard England. Längd: 154 cm. Djup: 40 cm, höjd: 90 cm
1448 8265 Sideboard med glasskivor. Längd: 171, djup: 43 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:31)
1448 8153 Sidenmålning Asien, yttermått inklusive ram: 31x36cm
1448 8298 Silver silver, 4 delar. Saltkar 2 st London 1880 + etui Tyskland + gräddkanna Danmark. Vikt: 210g. Höjd: ca 3-9 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:24)
1448 8161 Silverkoppar 6 st, silver. Höjd: 7cm, vikt: 80g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:15)
1448 7568 Skål Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Diameter: 13, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:57)
1448 8403 Skål Kina. Sannolikt Ming Wan Li, Diameter: 15 cm. Höjd: 5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:19)
1448 7524 Skål Konstglas, Älg. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 21:05)
1448 7543 Skål Kristall, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "För nit och redlighet". Diameter: 24, i träschatull
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:33)
1448 8310 Skål Orrefors, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Diameter: 17,5, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:30)
1448 5055 Skål med lock "La Merediana". Skål i glas med lock, försilvrad skulpterad fot. Italien, 1990-tal. Diameter: 30 cm. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:38)
1448 8472 Skålar 2 st, Böhmen. Längd: 13, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:54)
1448 8332 Skålar på fot 3 st, Nysilver. Höjd: 10-20cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:02)
1448 8449 Skedar 6+ 1, st, silver. Längd: 12-18 cm. Vikt: 115g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:47)
1448 8024 Skolplanscher 5 st, modell äldre, 70x89 - 80x105 cm, oramad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:16)
1448 8198 Skrin med lock, glas, 1800-tal. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:46)
1448 8079 Skrivbord 1800-tal, bemålat, avlutad skiva. Bredd: 120, djup: 67 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:54)
1448 8495 Skrivbord England, + stol, Bredd: 138 cm. Djup: 77 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:18)
1448 8267 Skrivbord Sengustaviansk, stil, mahogny. Bredd: 134, djup: 74 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:01)
1448 8297 Skrivbordslampa mässing, Belin. Höjd: 52 cm
1448 8212 Skrivbordsuppsats 3 delar, omkring 1900, mässing. Längd: 10-19. Höjd: 7-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:20)
1448 8301 Skulptur + 2 vaser, keramik / trä. Höjd: 10 - 14
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:37)
1448 8243 Skulptur + dekorelement, Asien. Längd: 28-36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:03)
1448 8236 Skulptur + Mask, Afrika, trä och metall. Längd: 29-48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:44)
1448 7576 Skulptur + vas, 2 delar, Royal Copenhagen. Höjd: 17 - 25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:08)
1448 8207 Skulptur Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Ansikte, Signerad, Keramik på träsockel. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:46)
1448 8314 Skulptur Björk, Schackspelare. Längd: 20 cm
1448 8215 Skulptur brons, "Hanuman". Höjd: 14,1900-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:39)
1448 6277 Skulptur brons. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:41)
1448 7521 Skulptur Diskuskastare. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:57)
1448 8251 Skulptur Fågel, Orientalisk, Glaserad Keramik. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:32)
1448 8248 Skulptur Gips, Huvud. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:44)
1448 8237 Skulptur Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Signerad. Bemålad gips, träsockel. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:27)
1448 8244 Skulptur Häst, brons. Längd: 36 cm. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:21)
1448 8313 Skulptur Kayser, EP, Kulstötare. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:53)
1448 8203 Skulptur Kina, glaserad stengodslera, man. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:30)
1448 8052 Skulptur Madonna, Järn. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:20)
1448 8259 Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 89, granit. Höjd: 30 inkl sockel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:27)
1448 8078 Skulptur porslin, björnar, Markup Bela, Zsolnay Pecs, Ungern. Signerad, 1900. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:36)
1448 8430 Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:13)
1448 8308 Skulptur Schaubach. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:41)
1448 8182 Skulptur Thomas Hellström (1924-2006), Sverige. Nittsjö, Uggla, glaserat keramik. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:38)
1448 8221 Skulpturer 2 st Lisa Larson Tax+ räv. Längd: 8-15
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:30)
1448 8219 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur serien Sekelskifte, Gustaf & Sigrid. Höjd: 15-17 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:55)
1448 8037 Skulpturer 2 st. Höjd: 6-15cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:56)
1448 7387 Skulpturer 3 st, Herend. Höjd: 8-23cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:32)
1448 8098 Skulpturer 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, All Världens Barn. Höjd: 11-14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:01)
1448 8329 Skulpturer 3 st, metallfåglar på stensockel. Längd: 9-11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:06)
1448 8211 Skulpturer 3 st, Monica Backström (1939-2020), Sverige. Ägg, Boda. Höjd: 6-21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:44)
1448 8014 Skulpturer 3 st, Murano, Fåglar. Höjd: 35-35 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:30)
1448 8316 Skulpturer ett par, Trä, Afrikana. Höjd: 28 cm
1448 8262 Skulpturer Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, sälar 2 st, monterade. Längd: 16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:25)
1448 8471 Smörkrukor 2 st, bland annat "Nynäs Gård", diameter: 13-20. Höjd: 10-14 cm
1448 8496 Snurrstol höj- och sänkbar.
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:53)
1448 8476 Sockerskål silver, England, knopp i form av lejon med sköld. Höjd: 13. Vikt: 170g ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:38)
1448 8415 Soffbord Chippendalestil, valnöt. Diameter: 90, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:24)
1448 7276 Soffbord Glas / krom, 70x70. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:30)
1448 8554 Soffbord med glasskiva. Bredd: 127, djup: 76 cm, höjd: 52 cm
1448 8461 Soffbord Nils Rahm, 1990, med silverfat, 1990, (vikt: ca 650 g), Camwood från Liberia. Bredd: 122 cm. Djup: 71 cm. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:10)
1448 7155 Soppslev silver, Winnerstrand, 1907. Vikt: 180g ca, längd: 34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:09)
1448 8334 Spegel 78x47cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:37)
1448 7412 Spegel 85x63 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:19)
1448 8122 Spegel barockstil, 58x32cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:50)
1448 8118 Spegel Gustaviansk stil, 118x52cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:41)
1448 8409 Spegel Gustaviansk stil, 79x37 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:58)
1448 8296 Spegel mässing. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:25)
1448 8335 Spegel Oval, 78x60cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:17)
1448 8064 Spegel oval, 81x55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:38)
1448 8406 Spegel Sent 1800-tal, 70x46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:40)
1448 8256 Spegellampett Gustaviansk stil. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:01)
1448 8400 Spegellampetter Ett par, Gustaviansk stil, 60x37 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:12)
1448 8468 Speglar Ett par, Nyrokoko, 56x43 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:06)
1448 7368 Spiselkrans MDF. Längd: 155, djup: 36 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:32)
1448 8270 Staffli höjd: 185 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:53)
1448 8561 Stekhuvar 2 st, nysilver, England. Längd: 26-34, höjd: 20-23 cm
1448 7251 Stol Gustaviansk, Prov
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:44)
1448 8458 Stolar 2 st
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:41)
1448 8101 Stolar 5 st, 4-design, Danmark, fourcast 2 one
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:56)
1448 8315 Stolar 6 st + pall. Leksandsmodell, bemålade
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:23)
1448 7115 Stolar 6 st, svartmålade
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:46)
1448 7246 Stolar ett par, rokokostil
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:35)
1448 8230 Stolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:25)
1448 8398 Stolar Ett par, rokokostil, bemålade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:42)
1448 8307 Svepask + 2 st. Stop. Trä. Höjd: 26 längd: 53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:35)
1448 8421 Sybord Jugend. Bredd: 59, djup: 36 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:55)
1448 7312 Sybord mahogny, 1800-tal, Bredd: 70 cm. Djup: 44 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:17)
1448 8405 Sybord omkring 1900, bambu, Målade kineserier, 57, djup: 37 cm, höjd: 73 cm
1448 8291 Taburetter Ett par, bemålade. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:28)
1448 8552 Takarmatur mässing, med glasprismor. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 21:01)
1448 8309 Takarmatur mässing. Höjd: 50 ca.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:22)
1448 7178 Takarmatur Metall, nutida. Höjd: 50, diameter: 40 cm
1448 8407 Takarmatur omkring 1900, färgat glas, koppar. Diameter: 63 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:43)
1448 8336 Takarmatur Textil, Handarbete. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:32)
1448 8399 Takfotogenlampa Jugend, mässing, kupa av glas. Höjd: ca 58 cm
1448 8524 Tallrikar 4 st, Kina, diameter: 20-25,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:05)
1448 8138 Tallrikar 4 st, Versace, "Barocco", Rosenthal, diameter: 31 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:27)
1448 8346 Tavla Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 33x44cm, yttermått inklusive ram: 53x62cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:03)
1448 8287 Tavla Orientalisk, yttermått inklusive ram: 173x40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:27)
1448 8206 Tazza Sent 1800-tal, brons, reliefdekor. Diameter: 30 cm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:27)
1448 8020 Teckningar 3 st, Birger Lundquist (1910-1952), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 30x38 - 47x38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:39)
1448 8056 Tekannor 2 st. Porslin, England. Höjd: 12 - 14
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:31)
1448 8294 Tennsoldater parti. Höjd: ca 4-6 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:52)
1448 8457 Tennstop 2 st, Tenn. Höjd: 21-27cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:01)
1448 7168 Terrin omkring 1900, Flytande blått, "Rhoda Gardens". Längd: 36, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:24)
1448 7231 Teservisdelar 9 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq, Gustavsberg
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:17)
1448 8087 Teservisdelar Gefle, 16 delar, Arthur Percy (1886-1976), Sverige.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:35)
1448 7107 Teskedar 12 st, silver, etui. Längd: 11 cm, Vikt: ca 130 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:13)
1448 8131 Textiltavla Asien, ej signerad. Bildmått: 28x28cm, yttermått inklusive ram: 45x45cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:28)
1448 8086 Textiltavlor 2 st, yttermått inklusive ram: 36x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:49)
1448 8274 Tidningsställ Rotting. Höjd: 58 längd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:13)
1448 8484 Trädgårdsurnor Ett par, Gjutjärn, Dekor med Keruber & festonger, diameter: 31, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:57)
1448 8201 Träsnitt 2 st, Japan, 1900-tal. Bildmått: 33x20, yttermått inklusive ram: 45x32 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:11)
1448 8178 Träsnitt Japan, bladets mått: 18,5x13, yttermått inklusive ram: 30x24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:45)
1448 8126 Träsnitt Japan, diptyk. Bildmått: 38x49, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:38)
1448 8392 Träsnitt Torbjörn Zetterholm (f. 1921), Sverige. Signerad, numrerad 42/100, daterad 1952. Bildmått: 34x26, yttermått inklusive ram: 47x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:05)
1448 8502 Trattgrammofon nutida replika. Bredd: 31 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:49)
1448 8084 Tryck Robert Hilmersson (f. 1973), Sverige. "Having a ball". Plexiglas. Signerad, numrerad 5/25, a tergo, yttermått inklusive ram: 80x80 cm
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:31)
1448 8180 Tuschlavering Keruber. Signerad Forsselius. Bladets mått: 20x26, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:26)
1448 8304 Väckarklockor bland annat Junghans. Höjd: 7 - 10
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:41)
1448 8348 Väggarmatur EAE, mässing. Längd: 63-100
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:47)
1448 8257 Väggrelief Arne Jones (1914-1976), Sverige. "Blossom". Aluminium, 18x12 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:06)
1448 8477 Väggreliefer Ett par, Gips, Gustav III, medföljande ljushållare i smide, (ej borrade), 57x33 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:41)
1448 8580 Vas + skål, 2 delar, bland annat Danmark, diameter: 11,5, höjd: 5,5-13,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 21:00)
1448 7378 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, glas. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:02)
1448 8433 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Nymölle. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:55)
1448 8295 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:52)
1448 8319 Vas Keramik, Upsala-Ekeby. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:50)
1448 8047 Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:57)
1448 8578 Vas Royal Copenhagen. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:37)
1448 8526 Vas & fat 3 delar, Saxbo, Danmark. Höjd: 3-16cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:51)
1448 8529 Vas & skål 2 delar, Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Diameter: 10cm. Höjd: 3cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:43)
1448 8061 Vaser + skålar + fat, 12 delar, Laguna. Höjd: 2 - 17
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:22)
1448 8062 Vaser + skålar + fat, Laguna, Gustavsberg. Höjd: 2 - 17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:04)
1448 8581 Vaser 2 st, Kosta Boda, bland annat Kjell Engman. Höjd: 15-27 cm
1448 8060 Vaser 2 st. Japan. Höjd: 14 - 23
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:16)
1448 8016 Vinglas + likörglas, 9 + 7 st, Böhmen. Höjd: 13-20 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:23)
1448 8560 Vinglas + skål, "Maja", Eva 7 + 1 delar, Englund (1937-1998), Sverige. Orrefors. Glas med målad dekor. Höjd: 17-18,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:06)
1448 8272 Vinglas 4 st, på fot, Versace. Rosenthal, Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:38)
1448 8149 Vinglas 5 st, Kosta Boda, chateau. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:05)
1448 8300 Vinglas 5 st. Rutslipade. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:48)
1448 8015 Vinglas 8 st, Boda, Bouquet, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:49)
1448 7280 Vinkylare Glas, Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Höjd: 20. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:21)
1448 8466 Vinkylare nysilver, diameter: 19, höjd: 19 cm
1448 8497 Vitrinskåp EK. Bredd: 146 cm. Djup: 46cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:01)
1448 8292 Vitrinskåp Louis XV-stil. Bredd: 71. Djup: 52 cm, höjd: 140 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:16)
1448 7248 Vitrinskåp Rokokostil, bemålat. Bredd: 140, djup: 45 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:38)
1448 7285 Vitvinsglas 11 st, Älghult. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:28)
1448 8532 Whiskyglas 8st. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:29)
1448 8488 Ytterfoder 2 st, Gustavsberg, Liljekonvalj. Höjd: 14-17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 18:39)
1448 8446 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 13-21cm
1448 8305 Ytterfoder Ett par, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:43)
1448 8404 Ytterfoder porslin. Kina. Diameter: 24. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 20:38)
1448 8229 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 17cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 februari 2022 19:14)