1338 5297 Åkdynor + bonad, 3 st, modell äldre
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:30)
1338 5245 Akryl Tommy Holmberg, monogramsignerad. Motivet: 53x40cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:03)
1338 2482 Akvarell A E Howarth, Signerad, landskap med hus, 16x29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:49)
1338 5591 Akvarell Britta Nehrman (1901-1978), Sverige. "Utanför mitt fönster". Signerad. Motivet: 26x21,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:46)
1338 5243 Akvarell Edith Jansson. Signerad, 1989. Motivet: 23x32cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:21)
1338 5222 Akvarell Frans Lindström (1874-1954), Sverige. "Parti af Stallmästargården". Signerad. Motivet: 13x22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:58)
1338 5090 Akvarell Hasse Karlsson, Signerad, "Litet stilleben", bladets mått: 17x17 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:25)
1338 4193 Akvarell Kina, 43x50 cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:32)
1338 4151 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, "Bordighera". Motivet: 36x17cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:12)
1338 5579 Akvareller 2 st, Gunilla Svensson Kjellstedt, "Murgrönor & Sommar", 1988 & 1990,25x21 & 25x24 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:42)
1338 5325 Allmogeföremål diverse, trä
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:22)
1338 2333 Ampel Empirestil. Diameter: ca 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:17)
1338 5311 Ampel Karl Johan. Diameter: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:56)
1338 5128 Armband 18k guld, Pansar. Längd: 20cm, vikt: 11g.
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:25)
1338 5405 Armband 18k guld, S-länk. Längd: 12cm, defekt, av, vikt: 5g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:16)
1338 5845 Armband 18k guld, vikt: 22g, X-länk
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:12)
1338 5844 Armband 18k guld. Vikt: 55g, AMV, Stockholm, 1971. Vikt: 55g
S�ldes f�r 20.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:56)
1338 5738 Armband 2 st, bland annat silver
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:32)
1338 5055 Armband med berlocker, 18k guld, 1959. Vikt: ca 8g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:49)
1338 5054 Armbandsur 14K, Damur, Polhem, flexband doublé, bruttovikt: 15,1g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:18)
1338 5131 Armbandsur 18k guld, Certina. Längd: 18cm, bruttovikt: 25g.
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:17)
1338 5406 Armbandsur 2 st, 14K, gravyr, bruttovikt: 18g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:56)
1338 5432 Armbandsur 2 st, bland annat Golday, automatisk, manuell, defekt.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:05)
1338 5764 Assietter 10 + 12 st, Rörstrand & Gustavsberg. Diameter: 16,5 -
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:32)
1338 5680 Assietter 12 st, Reijmyre Glasbruk, Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:05)
1338 5712 Assietter 4 st, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Diameter: 18,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:50)
1338 5482 Assietter 4 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten, Rörstrand, Dia 18 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:48)
1338 5546 Assietter 6 st, Gustavsberg, diameter: 17, Flora
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)
1338 5700 Bägare + ljusstake, 2 delar, silver. Höjd: 7-8 cm, Vikt: 140g ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:50)
1338 5474 Bägare + saltkar, 3 delar, silver. Höjd: 3-7 cm, Vikt: 225g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)
1338 5512 Bägare Böhmen, Kristall, slipad. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:41)
1338 5332 Bägare Ett par, Tenn, Santesson, 1890. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:17)
1338 5463 Bajonetter 2 st. Längd: 56 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:42)
1338 5469 Barnstolar Ett par, LC-stolen, korgmöbel, sitthöjd 32 cm ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:34)
1338 5599 Barntallrikar 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, "Baby", Motiv med björn & elefant. Diameter: 20,5-21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:43)
1338 5481 Bestick 24 delar, 1950-tal, Rostfritt / teakskaft
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:08)
1338 5119 Bestick 3 delar, silver, med etui. Vikt: 150g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:18)
1338 5370 Bestick silver, Udda, vikt: 440g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)
1338 5023 Blandteknik David Wallin (1876-1957), Sverige. Stuga, Monogramsignerad. Motivet: 13x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:38)
1338 4150 Blandteknik Holger Hjorth, Sverige. Porträtt. Signerad, daterad 1961. Motivet: 24x16cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:10)
1338 5361 Blandteknik Richard Ingelsson (f. 1901), Sverige. Kvinna. Signerad, daterad -68. Motivet: 40x27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:03)
1338 5495 Blomsterbord 1970-tal, teak, plåtlåda. Bredd: 114 cm. Djup: 38 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:13)
1338 5187 Blomsterbord Längd: 116cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)
1338 5025 Blyerts Oidentifierad konstnär. Porträtt, Signerad Uggla. Motivet: 17x12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:10)
1338 5184 Bokhylla Gustaviansk stil, mahogny, Mässingsdekor, Bredd: 175. Djup: 28 cm, höjd: 85 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:45)
1338 5173 Bokhylla med lådor, mahogny. Bredd: 82, djup: 28 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:26)
1338 5413 Bokhylleskåp 3-sektioner, Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. 50/60-tal, teak. Bredd: 63 + 2x90. Djup: 45 cm, höjd: 172 cm, brännstämplad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:33)
1338 5829 Bokverk Människans Könslif, 1917
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:56)
1338 5787 Bordsfotogenlampa glas. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:42)
1338 5342 Bordsfotogenlampa jugendstil, mässing. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:52)
1338 5341 Bordsfotogenlampa mässing, el. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:55)
1338 5327 Bordsfotogenlampa mässingsfot / glaskupa, tidigt 1900-tal. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:21)
1338 5408 Bordsgarnityr 3 delar, Louis XV-stil, 1800-talets slut. Höjd: 27-38cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:50)
1338 5541 Bordsklocka mässing. Höjd: 11, på träställning
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:49)
1338 5694 Bordsklockor 6 st, mässing, olika åldrar. Höjd: 6-12 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:26)
1338 5555 Bordslampa 1960-tal, Boréns, Mässing / teak. Höjd: 47 (böjbar)
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:18)
1338 5073 Bordslampa Bemålad. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:24)
1338 4032 Bordslampa fd fotogen. Höjd: 61, omkring 1900
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:50)
1338 5157 Bordslampa höjd: 58cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:17)
1338 5356 Bordslampa Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, mässing, Nr: 2483. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:08)
1338 5066 Bordslampa Lumina "Saphine", Design: Tommaso Cimini
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:36)
1338 5429 Bordslampa mässing, ENCO. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:35)
1338 5577 Bordslampa modifierad vas, Kina. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:47)
1338 5566 Bordslampa Strindbergsmodell, Glaskupa, smidesfot. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:07)
1338 5690 Bordslampa Teak, 1960-tal. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)
1338 5691 Bordslampfot 20-tal, vitmetall. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:21)
1338 5070 Bordslampfot Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Lindshamars Glashytta. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:44)
1338 5358 Bordslampfot Med skulptur, Napoli. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:18)
1338 5540 Bordslampfot Porcelaine de Limoges, nutida. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:32)
1338 5265 Bordslampfot Royal Copenhagen, porslin. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:45)
1338 5687 Bordslampfötter Ett par, mässing. Höjd: 30 + hållare
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:40)
1338 5374 Bordslampor 2 st. Höjd: 83-90cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:53)
1338 5468 Bordslampor Ett par, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Höjd: 59cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:10)
1338 5808 Bordsur Funkis, elektrisk. Längd: 43, djup: 8 cm, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:17)
1338 5454 Bordsur Kundo, mässing och glas. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:35)
1338 5086 Brevkortsalbum Med äldre fotografier, bland annat Stockholm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:57)
1338 5314 Brevpress Hand, brons. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)
1338 5305 Brevpress Sent 1800-tal, dekor med glaspärlor. Längd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:14)
1338 5326 Bricka Jugend, mässing och porslin. Längd: 42, djup: 21 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:33)
1338 5404 Brosch 18k guld, med oäkta sten, 4g. Längd: 4 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:40)
1338 5397 Brosch Dräktspänne, med pärla, 18k guld, 1946,7g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:35)
1338 5528 Burk med lock Sterlingsilver, Siam. Diameter: 7,5. Höjd: 9 cm, Vikt: 175g ca.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:53)
1338 5498 Burkar med lock 2 st, Arabia. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:26)
1338 5300 Byrå 1800-tal, Björk. Bredd: 29, djup: 28 cm, höjd: 88 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:48)
1338 4046 Byrå 1800-tal. Bredd: 96, djup: 46 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:38)
1338 5559 Byrå 1950-tal, Teak. Bredd: 70, djup: 35 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:06)
1338 5143 Byrå 50-60-tal, teak. Bredd: 78 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 67 cm, slitage
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:55)
1338 4177 Byrå England, mahogny. Bredd: 85 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:48)
1338 5743 Byrå med stenskiva. Bredd: 90 cm. Djup: 45 cm, höjd: 78 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:57)
1338 5522 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 61 cm. Djup: 35 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:44)
1338 5785 Byrå Rotting. Bredd: 50, djup: 30 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:57)
1338 5564 Byrå Tidigt 1900-tal, Bemålad. Bredd: 60 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:01)
1338 5779 Champagneglas 11 st, Älghults glasbruk, Replikor från regalskeppet Vasa. Höjd: 21,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:48)
1338 5755 Champagneglas 5 st, Kristall. Höjd: 17,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:15)
1338 5233 Champagnekylare Nysilver. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:14)
1338 5697 Chiffonjé Sent 1800-tal, Betsad furu. Bredd: 110. Djup: 48 cm, höjd: 132 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:13)
1338 5807 Cigarrskrin silver, monogram. Längd: 17. Djup: 9 cm, höjd: 4 cm, Vikt: 500g ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)
1338 5026 Collier 3 st, silver (925), bland annat Alton. Diameter: 10-14cm. Vikt: 88g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:05)
1338 5841 Dagbädd Skinn / krom, löstagbar plymå, nutida. Längd: 192 cm. Djup: 95 cm. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:43)
1338 5543 Djupa tallrikar 10 st, Vinranka, Gefle, diameter: 24,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:03)
1338 5021 Dockskåp + möbler, 1970-tal. Bredd: 71. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:52)
1338 5565 Doktorsväska Skinn. Längd: 35 cm, nutida
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:18)
1338 5707 Drum table England, mahogny / läder. Diameter: 50, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:41)
1338 5388 Eldhund Längd: 42cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:50)
1338 4476 Emaljmålning monogramsignerad, Häst, 17x22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:11)
1338 5728 Emmafåtölj nyrokoko, plyschklädsel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:19)
1338 4588 Emmafåtöljer Ett par
1338 5480 Etagebord Sent 1800-tal. Bredd: 62, djup: 41 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:35)
1338 5258 Etsning Acke Åslund (1881-1958), Sverige. "Bondkvarter". Signerad, daterad 1916. Motivet: 25x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:22)
1338 5578 Etsning Anna Rube, "Katt i korg", daterad 94,. Signerad, numrerad 3/10, bladets mått: 34x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)
1338 5338 Etsning Carl Larsson (1853-1919), Sverige. Ej signerad, Modell. Motivet: 8x11, oramat löst blad
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:36)
1338 5221 Etsning Emil Österman, Gustav V, tryckt signatur, 1918. Ej signerad. Motivet: 30x15,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:47)
1338 5549 Etsning Erik Ekroth (1883-1954), Sverige. Kvinna. Signerad, daterad 1917,28x23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:58)
1338 5350 Etsning Lea Ignatius (1913-1990), Finland. "Tyven II". Signerad, numrerad 4/50, daterad 1979. Motivet: 20x26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:37)
1338 5354 Etsning Maija Karma (1914-1999), Finland. Fågel. Signerad, daterad -76. Motivet: 8x9 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:34)
1338 4054 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, Helsingfors, 1919. Motivet: 17,5x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:24)
1338 5262 Etsning Ossian Elgström (1883-1950), Sverige. "Snöstorm i Karesuando II". Signerad, numrerad 4/4. Motivet: 29,5x24,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:44)
1338 4062 Etsning Stockholm från Mosebacke, eftertryck. Ej signerad. Motivet: 45x72 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:43)
1338 5359 Etsning Ulf Trotzig (1925-2013), Sverige. Signerad, numrerad 159/200. Motivet: 34x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:45)
1338 5339 Etsningar Föreningen för grafisk konst, diverse. Ej signerad
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:46)
1338 5031 Färgetsning Carol Domingues. Signerad, numrerad 19/120. Motivet: 12x16cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)
1338 5255 Färgetsning Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 172/220. Motivet: 50x34cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)
1338 5724 Färglitografi Alexandre Kaj Lindström (f. 1959), Signerad, numrerad 26/150, ca 72x53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:51)
1338 4017 Färglitografi Anders Österlin (1926-2011), Sverige. Signerad, numrerad 185/330. Motivet: 43x56, komposition
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:38)
1338 5248 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Rymd. Signerad, numrerad 187/200. Motivet: 40x80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:16)
1338 4089 Färglitografi Christina Knall (f. 1947), Sverige. Nybroviken. Signerad, numrerad 54/360. Motivet: 45x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:00)
1338 5121 Färglitografi Eric Pehap (1912-1981), Signerad, 1959. Motivet: 31x51cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:56)
1338 4662 Färglitografi Eusebio Sempere (1923-1985), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 44/125. Motivet: 45x44 ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:01)
1338 4663 Färglitografi Eusebio Sempere (1923-1985), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 56/125. Motivet: 45x44 cm
1338 5363 Färglitografi J Möller, klippor. Signerad, numrerad 84/360. Motivet: 21x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:58)
1338 4661 Färglitografi Joan Ponc (1927-1984), Sverige. Signerad, numrerad 57/125. Motivet: 67x47cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:46)
1338 5352 Färglitografi Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), Sverige. "Kavaljeren". Signerad, numrerad 71/90. Motivet: 42x36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:41)
1338 5357 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 10/360, daterad -75. Motivet: 21x27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:14)
1338 5792 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 139/385, daterad -89. Motivet: 27x34,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)
1338 5395 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 207/310. Motivet: 29x45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:48)
1338 5449 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 33/285, Man på cykel. Motivet: 54x63 ca
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:08)
1338 5117 Färglitografi Margareta Renberg (1945-2005), Sverige. Signerad, numrerad 43/83. Motivet: 29x25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:01)
1338 5112 Färglitografi Margit Ljung (1918-1988), Sverige. Signerad, numrerad 75/88. Motivet: 67x50cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:45)
1338 4153 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 70/380. Motivet: 35x29cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)
1338 5013 Färglitografi Oidentifierad konstnär, "Slalom". Signerad, numrerad 61/100, daterad -88. Motivet: 46x66 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)
1338 5789 Färglitografi Peter Åström (f. 1946), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 1/18, , bladets mått: 62x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:37)
1338 4018 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad 56/110. Motivet: 46x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:38)
1338 4627 Färglitografi Rolf Lidberg (1930-2005), Sverige. Troll. Signerad, numrerad 64/300, daterad -71. Motivet: 31x41 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:25)
1338 4658 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 107/175, Motivet: 47x38cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:38)
1338 5257 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Ljusårssalen Aniara". Signerad, numrerad 168/260. Motivet: 41x48cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:30)
1338 5355 Färglitografi Sven-Erik Johansson, Surrealistiskt motiv. Signerad, numrerad 283/310, daterad 1978. Motivet: 17x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:08)
1338 4222 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927). Signerad, numrerad 64/200mm: 50x65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:32)
1338 5014 Färglitografi Thore Löfberg (f. 1954), Sverige. "Flower". Signerad, numrerad 12/90. Motivet: 19x18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:04)
1338 5526 Färglitografier 12 st, Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. European Impossible Figures. Signerad, numrerad 91/190. Motivet: 33x26 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:45)
1338 4402 Färglitografier 3 st, Gösta Linderholm (f. 1941), Sverige. Signerad. Bladets mått: 57x81, oramade lösa blad
1338 5507 Fat 14 st, Kina, diameter: 8 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:50)
1338 5514 Fat 2 st, Kina. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:03)
1338 4474 Fat Signerad KE, 19x17cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:05)
1338 5601 Fat silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1947, diameter: 36,580g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:23)
1338 5083 Fat & skålar 4 st, Kina. Diameter: 11-26cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:58)
1338 5095 Fat & skålar 7 delar, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Längd: 7,5cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:54)
1338 5515 Fat på fot 2 st, Kina. Längd: 20 Dia: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)
1338 5830 Fåtölj + fotpall, Stalands, nutida, Ställbar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:39)
1338 5378 Fåtölj Ett par, med Carl Malmsten tyg
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:17)
1338 5380 Fåtölj Med Carl Malmstenklädsel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:16)
1338 5831 Fåtöljer Ett par, Stalands, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:40)
1338 5531 Fickur 18k guld, diameter: 4,7
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)
1338 5435 Figurin Kvinna, Tyskland, porslin. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:38)
1338 5456 Figurin Minton, Sea breezes. Porslin/metall, Höjd: 23cm
1338 5816 Figuriner 7 delar, Rex Spanien, Porslin. Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:09)
1338 5242 Figuriner 8st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. All världens barn. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 10-12cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)
1338 5379 Fiskbestick 14 delar, 6 + 6 + 2 st, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Gense. Längd: 18,5-24
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)
1338 5763 Fiskfat + kanna, 2 delar. Längd: 25-52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:35)
1338 5029 Fiskservis 9delar, Johnon bros. Diameter: 26-37cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:31)
1338 5207 Flintlåspistoler 2 st, Intarsia. Längd: 39 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:50)
1338 5017 Floretter 2 st, Toledo. Längd: 104cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:46)
1338 5733 Fotpall Längd: 35 cm. Djup: 24 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:21)
1338 5693 Fruktassietter + fat på fot, 6 + 2 delar, majolika, Schramberg, diameter: 20-25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:39)
1338 5312 Fruktassietter 8 st, Gefle, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:49)
1338 5303 Gallerskål Flintgods, otydlig märkning, diameter: 21,5, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:40)
1338 5598 Gallerskål Porslin, Bing & Grøndahl, hassel, diameter: 20,5, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:32)
1338 5455 Gardiner + lampskärm, Bakertyg, + omtag, 220x125 / st
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:55)
1338 5467 Gardiner Marja Metsovaara, "Kukko", 1960-tal. Fyra längder a 150x116 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:30)
1338 4035 Gardinkappor 2 st, Marimekko, 50x235 / st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:52)
1338 4390 Gitarr Akustisk, "Husets gitarr"
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:28)
1338 5384 Glas 11st. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:51)
1338 5383 Glas 12 st. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:09)
1338 5028 Glasservis 10+ 8. Höjd: 9-11cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)
1338 5344 Glasservis 34st. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)
1338 5033 Glasservis 35 delar. Höjd: 11-13cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:06)
1338 5804 Glasservis 45 delar, Pippi, Walter Hickman, Kosta Boda. Cylinderformade glas med luftbubbla. Höjd: 7-18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:10)
1338 5768 Glasservis 47 delar, Slipade. Höjd: 10-13 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:48)
1338 5818 Glasservis 58 delar, Tidigt 1900-tal, Fyrkantig fot. Höjd: 7,5-13 cm
1338 5742 Glasservisdelar 19 delar, Kristall. Höjd: 8-20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:36)
1338 5499 Glasservisdelar 34 delar ca. Höjd: 8-12cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:06)
1338 5082 Glasskulpturer 3 st, Bland annat Kosta Boda. Höjd: 9-16cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:28)
1338 5030 Golvlampa 1960-tal. Höjd: 154cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:13)
1338 5524 Golvlampa höjd: 134cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:12)
1338 5365 Golvlampor Ett par, Fagerlunds belysning, mässing. Höjd: 128cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:10)
1338 5133 Golvskulptur Hund. Höjd: 81cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:44)
1338 4623 Golvur 1800-tal, Bemålat. Höjd: 220
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:08)
1338 5299 Golvurna Stengods, Signerad. Höjd: 37 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:09)
1338 4589 Golvvas Tilgman Keramik. Signerad, Marian Z, 1964. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)
1338 5418 Golvvas Tyskland, 1960-tal. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:57)
1338 5340 Grafik & teckningar Mapp, diverse
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)
1338 5562 Grafiska blad 4 st, Eftertryck, Stockholm, ramens innermått: 28x34 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:20)
1338 4240 Grafiskt blad Taimi Borg (f. 1941), Sverige. "Skåne". Signerad, numrerad 9/30. Gicléetryck på duk. Motivet: 48x60cm, ej ramad, lös duk
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:42)
1338 4029 Gravyr Efter Nicola Poussin, Den heliga familjen, 1779. Motivet: 44x32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:51)
1338 5606 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:33)
1338 5607 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:02)
1338 5608 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:05)
1338 5609 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:07)
1338 5610 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:10)
1338 5611 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:12)
1338 5612 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:15)
1338 5613 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:17)
1338 5614 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:20)
1338 5615 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:22)
1338 5616 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:25)
1338 5617 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)
1338 5618 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:30)
1338 5619 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:33)
1338 5620 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:35)
1338 5621 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:38)
1338 5622 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:40)
1338 5623 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:43)
1338 5624 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:45)
1338 5625 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:48)
1338 5626 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:50)
1338 5627 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)
1338 5628 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:55)
1338 5629 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:58)
1338 5630 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:00)
1338 5631 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:03)
1338 5632 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:06)
1338 5633 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:08)
1338 5634 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:11)
1338 5635 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:13)
1338 5636 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:16)
1338 5637 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:18)
1338 5638 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:21)
1338 5639 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:23)
1338 5640 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:26)
1338 5641 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:28)
1338 5642 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:31)
1338 5643 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:34)
1338 5644 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:36)
1338 5645 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)
1338 5646 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:41)
1338 5647 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:44)
1338 5648 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:46)
1338 5649 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:49)
1338 5650 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:51)
1338 5651 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:54)
1338 5652 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)
1338 5653 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:59)
1338 5654 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:01)
1338 5655 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:04)
1338 5656 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:07)
1338 5657 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:09)
1338 5658 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:12)
1338 5659 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)
1338 5660 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:17)
1338 5661 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:19)
1338 5662 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)
1338 5663 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:24)
1338 5664 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:27)
1338 5665 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:29)
1338 5666 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:32)
1338 5667 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:35)
1338 5668 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)
1338 5669 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:40)
1338 5670 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:42)
1338 5672 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:47)
1338 5673 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:50)
1338 5674 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:52)
1338 5142 Hallbyrå 50-60-tal, teak. Bredd: 80 cm. Djup: 33 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:38)
1338 5568 Hallmöbel längd: 82 cm, djup: 30 cm, höjd: 52-61 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:50)
1338 5847 Halsband 18k guld, flätat, 22g. Längd: 43 cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)
1338 5053 Halsband 18k guld, vikt: 15g
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:46)
1338 5398 Halsband 18k guld, Vikt: 17g. Längd: 43 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:41)
1338 5846 Halsband 18k guld, vikt: 25g, tvåradigt. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:01)
1338 5050 Halsband med hängen. Höjd: 5-7 cm
1338 5058 Halsband med hänge 18k guld, 1987,4g ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:24)
1338 5056 Halsband med hänge 18k guld. Vikt: 7g, pärla
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:49)
1338 5407 Hänge 18k guld, svamp. Höjd: 2cm, vikt: 1g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:04)
1338 5491 Herrbetjänt höjd: 101cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:39)
1338 5132 Herrur 18k guld, Tissot. Diameter: 33mm, läderband, gravyr, bruttovikt: 32g.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:43)
1338 5472 Hörnskåp Vitrin. Höjd: 205, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:22)
1338 5550 Intarsiatavla Sorrento Italien, blomsterstilleben, 65x30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:46)
1338 5360 Jordglob höjd: 40cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:24)
1338 5080 Jordglob med belysning. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:12)
1338 5752 Kaffe / teservisservis 34 delar, Karlskrona, Hald
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:49)
1338 4034 Kaffekanna + bulkruka, 2 delar, bland annat Skultuna, mässing. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:51)
1338 5308 Kaffeservis 27 delar, Rosenthal, Sanssouci
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:04)
1338 5065 Kaffeservis 3 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen. Höjd: 5-20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)
1338 5165 Kaminattrapp Längd: 59 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 85 cm
1338 5387 Kandelabrar Ett par, USA. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:06)
1338 5470 Kannor 2 st, Kina. Höjd: 9 + träsocklar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:02)
1338 5760 Kannor 2 st, omkring 1900. Höjd: 29-32 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:11)
1338 5016 Karaff & glas 3 delar, Italien. Höjd: 9,2-24cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:43)
1338 4586 Karbidlampa Primus. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:47)
1338 5145 Karmstol + stolar, nyrokoko stil.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:19)
1338 5837 Karmstol 50/60-tal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)
1338 5796 Karmstol Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. "Louis Ghost", Kartell, Polykarbonat
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:58)
1338 4576 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:13)
1338 4146 Karmstolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:55)
1338 5127 Kedja 18k guld, Balestra, pansar. Längd: 54cm, vikt: 26g.
S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:56)
1338 5269 Kedja 2 st, 18k guld. Ett med hänge. Bruttovikt: ca 5g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:16)
1338 5129 Kedja & hängen 3 delar, 18k guld, defekt. Vikt: 5g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:25)
1338 5523 Kista på ben Kurbitsbemålad. Bredd: 40 cm. Djup: 30 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:02)
1338 5223 Kista/skåp Asien. Bredd: 86 cm. Djup: 52 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:21)
1338 4411 Klaffbord 1800-tal, bemålat. Bredd: 100, djup: 52+ 2x22, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:24)
1338 5493 Klaffbord bemålad. Diameter: 100cm höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:43)
1338 5250 Klaffbord Bemålat. Bredd: 102 cm. Djup: 55,2x21 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:52)
1338 5494 Klaffbord Längd: 14 + 2x38cm. Djup: 69 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:33)
1338 5427 Klaffbord omkring 1900, bemålat. Bredd: 46 + 2x17, djup: 80 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:12)
1338 5329 Klocka brons. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:36)
1338 5786 Koffertar 2 st, Längd: 92 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:02)
1338 5425 Kökspall 1950-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)
1338 5237 Kolhämtare höjd: 43cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:36)
1338 5812 Kolhämtare Koppar / mässing. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:57)
1338 5802 Koppar med fat 3 st, "Kandinsky design", 1996, + häfte
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:21)
1338 5108 Kopparstick 4 st, Kina, 11x12-16x24cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:00)
1338 5809 Krokar 6 st, metall. Höjd: 7,5 Cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:22)
1338 5158 Kuriosa 3 delar, Asien. Längd: 10-12. Höjd: 5-8,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:01)
1338 5761 Kuverttallrikar 8 + 2 st, Pillivuyt, diameter: 31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:35)
1338 5170 Lampbord Emaljskiva, Signerad P Törneman. Bredd: 50, djup: 50 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:51)
1338 5168 Lampbord Ett par, Glasskiva / mässing. Bredd: längd. 45, djup: 35 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:30)
1338 5367 Lampbord Ett par. Bredd: 50 cm. Djup: 35 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:09)
1338 5295 Lås 3 st, Modell äldre. Längd: 4-17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:29)
1338 5695 Läskpress silver, graverad. Längd: 13 cm, Vikt: 190g ca.
1338 5689 Leksaksbilar 5 st. Dinky toys, i Originalförpackning
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:39)
1338 5431 Ljusknopp till kandelaber, brons, fågel. Höjd: 13,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:02)
1338 5708 Ljuskrona empirestil, med prismor. Höjd: 70
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:57)
1338 4340 Ljuskrona empirestil, prismor. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:10)
1338 3069 Ljuskrona Gustaviansk stil, omkring 1900, överdel med Biskopsmössa. Höjd: 90 ca
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:49)
1338 5438 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 72cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:28)
1338 5319 Ljuslykta mässing, Tidigt 1900-tal, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:02)
1338 5094 Ljusstakar Ett par, Danmark. Längd: 11cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)
1338 5810 Ljusstakar Ett par, Grillby, mässing. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:02)
1338 5208 Ljusstakar Ett par, nysilver, Nyrokoko. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:28)
1338 4674 Ljusstakar Ett par, silver, 1970. Höjd: 20 cm, bruttovikt: ca 465 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:29)
1338 4676 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 13 cm, bruttovikt: bruttovikt: ca 310g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:32)
1338 5010 Ljusstake + ställ. Höjd: 21-47cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:56)
1338 5440 Ljusstake höjd: 30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:03)
1338 5098 Ljusstake Josef Frank, "Klövern", Firma Svenskt Tenn. Mässing. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:09)
1338 4075 Lockurna Kina. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:16)
1338 4126 Lykta höjd: 65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:29)
1338 5489 Målarstege höjd: 93cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:05)
1338 5567 Målarstege trä. Höjd: 132
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:08)
1338 5692 Månbord Ett par, mahogny, Sent 1800-tal, diameter: 120, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:49)
1338 4708 Manschettknappar Ett par. Längd: 2cm, vikt: 9g.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:16)
1338 5428 Matbord 1950-tal, teak, 101x101 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:16)
1338 5457 Matbord Jugend, Utdragsskivor, Bemålat. Bredd: 110 2x44, djup: 89 cm, höjd: 78 cm
1338 5458 Matbord mahogny. Diameter: 119. Höjd: 74 cm, 3 st ilägg a 56 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:20)
1338 5182 Matsalsgrupp 1+ 6, Gustaviansk stil. Diameter: 115cm. Höjd: 75 cm, 3-iläggsskivor, 3x50cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:53)
1338 5336 Matsalsgrupp 11 delar, 10+ 1. Längd: 160 cm. Djup: 96 cm. Höjd: 70 cm, + 2st iläggsskivor
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:07)
1338 5822 Matsalsgrupp 7 delar, Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Längd: 145 cm. Djup: 89 cm. Höjd: 74 cm + 2 st iläggsskivor
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:47)
1338 5183 Matsalsskåp Gustaviansk stil, mahogny, mässingsdekor. Bredd: 98, djup: 48 cm, höjd: 128 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:41)
1338 5110 Matsalsskåp Med vitrin. Bredd: 89 cm. Djup: 42 cm, höjd: 197 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:17)
1338 5500 Matservis 39 delar ca, Gefle, Julia.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:39)
1338 5713 Matservis 55 del ca, Rörstrand / Lidköping
1338 5159 Matservis 55 delar, Gustavsberg, Asiatic
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:11)
1338 5141 Matservis Ca 40 delar, Polen
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:29)
1338 5445 Matservis ca 70 delar, Gustavsberg, opak.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:01)
1338 5195 Matservis Tjeckien, 49 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:43)
1338 5027 Matservisdelar 32 delar, Rörstrand, Grön Anna
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:04)
1338 5093 Matservisdelar 70 del ca, "Triumf", Gustafsberg
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:09)
1338 5368 Matskedar 12 st, silver, Modell Vasa, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1934. Längd: 19,560g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:47)
1338 5683 Matta Handknuten, nutida, 246x339 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:39)
1338 5385 Matta Kelim, 100x165 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:15)
1338 5040 Matta Kina, 122x189cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:48)
1338 5041 Matta Kina, 141x201cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:24)
1338 5679 Matta Kina, 168x225 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:29)
1338 5682 Matta Kina, 172x220 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:34)
1338 5678 Matta Kina, 215x306 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:33)
1338 5783 Matta Orientalisk, 104x148 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:21)
1338 4068 Matta Orientalisk, 110x190 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:44)
1338 5784 Matta Orientalisk, 115x213 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:28)
1338 5043 Matta Orientalisk, 120x187cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:48)
1338 5005 Matta Orientalisk, 144x208cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:20)
1338 5192 Matta Orientalisk, 42x26cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:02)
1338 5042 Matta Orientalisk, 81x310cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:51)
1338 5154 Matta Orientalisk, 90x150cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:47)
1338 5782 Matta Orientalisk, 92x180 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:38)
1338 5506 Matta orientalisk, bochara, 125x176cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:59)
1338 5747 Matta orientalisk, Bochara, 68x95
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:05)
1338 5716 Matta Orientalisk, Bochara, galleri, 78x293 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:02)
1338 5717 Matta Orientalisk, Bochara, Galleri, 96x342 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:23)
1338 5389 Matta Orientalisk, Figural, 124x204 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:48)
1338 5471 Matta Orientalisk, Isfahan, 380x500 cm
S�ldes f�r 28.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:32)
1338 5264 Matta Orientalisk, Kashgai, 211x304 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:01)
1338 5008 Matta Orientalisk. Signerad, 179x278cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:06)
1338 6025 Matta Röllakan, Signerad, 175x237 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)
1338 5681 Mattallrikar + assietter, 6 + 6 st. Blå Blomst, Royal Copenhagen. Diameter: 17,5-22 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:03)
1338 5547 Mattallrikar + djupa, 12 delar, (6+ 6st), Rosette, Rörstrand, diameter: 20,5-24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:46)
1338 5518 Mattallrikar + uppläggningsfat, 17 + 1 delar, Rörstrand, diameter: 2. Längd: 43 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:52)
1338 5045 Medalj 18k guld, Nordstjärneorden. Längd: 5cm, bruttovikt: 3g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:08)
1338 5791 Mjölkkanna metall
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:02)
1338 5757 Mockakoppar 10 + 2 delar, Rosenthal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:42)
1338 5765 Mockakoppar 12 st, Lidköping, Forseth
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:29)
1338 5715 Mockakoppar 12 st, Rosenthal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:40)
1338 5353 Mockakoppar 21 delar, Meissen. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:41)
1338 5766 Mockakoppar 8 st, Bing & Grøndahl
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:10)
1338 5767 Mockakoppar 8 st, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:17)
1338 5433 Mugg Arabia, Mumin. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:29)
1338 5836 Nattygsbord Ett par, 1940-/50-tal, Alm. Bredd: 45, djup: 30 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:22)
1338 5186 Nattygsbord mahogny, NK. Bredd: 45 cm. Djup: 30 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:15)
1338 5416 Ölglas 4 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: 22,5cm
1338 4437 Ölglas & snapsglas 12st + 9st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: 11-22cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:46)
1338 5439 Oljemålning Astrid Edman. Signerad, Tjädrar. Olja på duk, 63x101cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:26)
1338 5116 Oljemålning Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Sträckande svanar. Signerad. Olja på duk, 50x60 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:37)
1338 4112 Oljemålning Börje Nehlin. Signerad, lada i skog, 31x53,5 cm, olja på pannå
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:42)
1338 5273 Oljemålning Carl Luthander (1879-1967), Sverige. Landskap med gård. Signerad. Olja på duk, 41x45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:04)
1338 5746 Oljemålning Carl-Erik Billeström (f. 1920), Sverige. Grind. Signerad. Olja på duk, 54x82 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:40)
1338 5485 Oljemålning Christine Eriksson, "Vallmofält på Fyn". Monogramsignerad, daterad a tergo -97. Olja på pannå, 33x40cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:19)
1338 5172 Oljemålning Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Signerad, 1946. Olja på pannå, 32x44cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:59)
1338 5279 Oljemålning Einar Bergsten, Hus. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 36x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:20)
1338 5284 Oljemålning Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Tillskriven. Utsikt, ej signerad. Olja på pannå, 30x26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:21)
1338 5409 Oljemålning Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, 1963, Lodjur. Olja på duk, 37x45cm
S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:12)
1338 5773 Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Västkust. Signerad. Olja på duk, 64x53 cm
1338 5123 Oljemålning Elsa Celsing (1880-1974), Sverige. Porträtt. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 73x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:28)
1338 5282 Oljemålning Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Tillskriven, Man. Ej signerad. Olja på pannå, 18x18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:08)
1338 5288 Oljemålning Gunnar Wallentin (1905-1997), Sverige. Kustlandskap. Signerad, -44. Olja på pannå, 26x36 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:50)
1338 5209 Oljemålning Hans Johansson, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 54x45 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:05)
1338 5212 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Äng i månsken. Signerad. Olja på pannå, 60x60 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:45)
1338 5253 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Träd, Signerad. Olja på pannå, 26x34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:04)
1338 4599 Oljemålning Harald Wentzel. Signerad, änder. Olja på duk, 87x137cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:32)
1338 3013 Oljemålning Harry Booström (1917-1996), Sverige. "Vinter i Snöjens stenbrott". Signerad. Olja på pannå, ca 40x60 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)
1338 5588 Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), "Rackarbacken" Visby. Signerad, daterad 1956. Olja på pannå, 18x20,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:02)
1338 5585 Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), "Visby från klinten". Signerad, daterad 1960. Olja på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:45)
1338 5590 Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), Marin. Signerad, daterad 1912. Olja på pannå, 19x28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:16)
1338 5593 Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), Silverhättan Visby. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 32x39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:55)
1338 5587 Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), Självporträtt. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 45x37 cm
1338 5592 Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), Solnedgång, Signerad, 1940. Olja på pannå, 12x20,5
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)
1338 5584 Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), Visby från havet. Signerad, 1955. Olja på pannå, 24x34 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:59)
1338 5572 Oljemålning Herman Reijers (1935-2001), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1960. Olja på duk, 55x81 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:15)
1338 4051 Oljemålning Hjalmar Rautiainen (1879-1961), Finland. Självporträtt. Signerad, olja på pappannå, 24x19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:19)
1338 4362 Oljemålning Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Åsmon Ångermanland, monogramsignerad. Olja på duk, signerad a tergo 1952,59x72 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:37)
1338 5503 Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Berså, Signerad, -96, Olja på duk, 53x64cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:58)
1338 5289 Oljemålning ISE Johansson, Kust, Signerad. Olja på pannå, 23x23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:46)
1338 5422 Oljemålning Japan. Signerad. Olja på duk, 79x59cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:24)
1338 5788 Oljemålning Jean Rosengren (1894-1965), Sverige. Skånegård, Signerad. Olja på duk, 34x49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:09)
1338 5148 Oljemålning Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Stickande flicka. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 55x46cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:02)
1338 4039 Oljemålning Kjell Löwenadler (1905-1993), Sverige. Signerad, daterad 1978, Gärdesgård. Olja på pannå, 64x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:58)
1338 8294 Oljemålning Knut Sprengel (1877-1926), Sverige. "Röttle". Signerad, daterad 1903, Olja på duk, 56x73 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:56)
1338 5139 Oljemålning Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Hemblingar. Signerad. Olja på duk, 49x23cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:57)
1338 5256 Oljemålning Lars Tjernberg, "Sjöutsikt Hälsingland". Signerad. Olja på pannå, 14x16 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:59)
1338 5410 Oljemålning Lennart Larsson. Signerad, stadsmotiv. Olja på pannå, 25x32cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:30)
1338 5111 Oljemålning Malte Nyberg-Tolf (1929-2014), Sverige. Signerad. Olja på duk, 54x44cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)
1338 5152 Oljemålning Märtha K-Ky Johansson, 1960, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 54x45cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:00)
1338 5215 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Familj. Ej signerad. Olja på duk, 27x41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:03)
1338 5291 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fiskebåt på strand. Ej signerad. Olja på pannå, 22x29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)
1338 5213 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flicka med katt. Ej signerad. Olja på duk, 71x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:07)
1338 5287 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinna i folkdräkt. Omkring 1900, ej signerad. Olja på duk, uppfodrad duk, 22x18 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:18)
1338 5254 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1921, Hamnmotiv. Olja på pannå, 15x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:31)
1338 5241 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad R Weaver, kust. Olja på pannå, 24x29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:42)
1338 5151 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, fiskeläge. Olja på duk, 34x68cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:37)
1338 5278 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, H Stone, hus i landskap. Olja på duk, 23x30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:42)
1338 5246 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kustmotiv, 28x46 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:36)
1338 5727 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, marin. Olja på pannå, 30x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:21)
1338 5153 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, paris. Olja på duk, 49x39cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:32)
1338 5037 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 49x76cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:33)
1338 4156 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, tjädrar. Olja på pannå, 18x23cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:20)
1338 5294 Oljemålning Olle Forss, Visby. Signerad. Olja på pannå, 21x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:13)
1338 4667 Oljemålning Örjan Sätre (f. 1952), Sverige. "Stenar i vatten". Signerad, daterad -82. Olja på pannå, 36x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:16)
1338 5229 Oljemålning Oscar Keen (1867-1949), Sverige. Mansporträtt. Signerad, daterad 1914. Olja på pannå, 24x19 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:14)
1338 5039 Oljemålning Paul Kasting, "Montmartre". Signerad. Olja på duk, 41x49cm
1338 4084 Oljemålning Pekkila Möllerswärd (1894-1975). Signerad, daterad 1939, motiv från Uppsala. Olja på pannå, 28x38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:42)
1338 5015 Oljemålning Philippe de Rougemont (1891-1965), Frankrike. Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 60x50 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:32)
1338 4386 Oljemålning Pietro Dalla Santa (1931-2002), Sverige. Man i båt, Signerad. Olja på duk, 64x53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:30)
1338 5024 Oljemålning Ruth Wahlström, blomsterstilleben, Signerad. Olja på pannå, 23x17 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)
1338 5271 Oljemålning Signerad Dencker, 1952, bokskog. Olja på duk, 66x96 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:59)
1338 5270 Oljemålning Signerad Paviz Paris, Gatuscen. Olja på pannå, 33x40 cm
1338 5286 Oljemålning Signerad Paviz Paris. Olja på pannå, 16x23 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:39)
1338 5150 Oljemålning Signerad, Natascha, " den lyckliga modern på ängen", 1983. Olja på pannå, 53x54cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:28)
1338 5149 Oljemålning signerad, Natascha, "Mor och dotter på promenad", 1983. Olja på pannå, 43x54cm
1338 5420 Oljemålning Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, 59x48cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:40)
1338 5046 Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Signerad, "Allt vad i viljen att människorna skola göra eder, det gören i och dem", Olja på duk. Motivet: 185 x127, ramens yttermått: 212x155
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:10)
1338 5146 Oljemålning Ulf Ålund (f. 1948), Sverige. "blåvingar". Signerad. Olja på duk, 55x70cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:20)
1338 5554 Oljemålning W Liljenberg, Sträckande svandar. Signerad. Olja på duk, 31x88 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:24)
1338 2326 Oljemålning Wilhelm Behm (1859-1934), Sverige. Skogslandskap. Signerad, daterad 1922. Olja på duk, 31x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:08)
1338 5277 Oljemålning Wilhelm Gernandt, Båtar i månsken, Signerad. Olja på duk, 34x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:08)
1338 1087 Oljemålning Zoia Krukowskaja (1903-1999), Sverige. "Teaterbåten". Signerad. Olja på pannå, 37x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:13)
1338 5274 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Musiker & café. En signerad. Olja på duk, 32x64 & 45x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:08)
1338 5464 Oljemålningar 3 st, Inger Gullers Schöllin, monogramsignerade. Olja på pannå, 11x11 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:16)
1338 5720 Örhängen Ett par, 18k guld, 1955, skruv, med pärlor, vikt: 1g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:01)
1338 5057 Örhängen Ett par, 18k guld, skruvlås. Vikt: ca 3g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)
1338 5719 Örhängen Ett par, silver, 1999, SKRUV. Höjd: 4,5, Vikt: 5g ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:34)
1338 5762 Ostkupa med fat, kristall, omkring 1900, diameter: 26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:18)
1338 5421 Pall Furu. Längd: 65, djup: 27 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:34)
1338 5492 Pall höj- och sänkbar
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:43)
1338 5032 Pallar Ett par, "Palle", Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:08)
1338 4443 Pärlcollier 18k guld, doserat. Längd: 52cm, bruttovikt: 19g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:04)
1338 5371 Parti bijouterier diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:49)
1338 5118 Parti förstadagsbrev & ostämplade frimärken, diverse valörer
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:45)
1338 5084 Parti förstadagsbrev mm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:25)
1338 5401 Parti koppar 3 delar. Höjd: 19-29cm
1338 5267 Pastell Carlberg, Stilleben. Signerad, 53x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:20)
1338 3041 Pastell Hans Robert Pippal (1915-1998), Österrike. "Blick aus Steinhof, Wien". Signerad, daterad 1940. Pastell, 44x61 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:33)
1338 5219 Pastell Oidentifierad konstnär. Kalhygge. Motivet: 20x34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:02)
1338 5019 Pennställ Soapstone, Asien, Skulpterad. Höjd: 14 längd: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:23)
1338 5191 Piedestal Kina. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:26)
1338 5478 Piedestal majolika, omkring 1900. Höjd: 86 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:33)
1338 5315 Piedestal omkring 1900, mahogny. Längd: 42, djup: 42 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:40)
1338 5558 Piedestal trä, bemålad. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:18)
1338 5424 Piedestaler 2 st. Höjd: 74-83 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:01)
1338 5240 Pinnstol Omkring 1900-tal, snurrstol, bemålad
1338 5349 Pinnstolar 4 st
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:29)
1338 5251 Pinnstolar 4 st, 1800-tal, bemålade
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)
1338 5709 Plafond Tidig 1900-tal, mässing / tyg, diameter: 65 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:36)
1338 5513 Pluntor + kannor, 5 delar, glas, olika åldrar. Höjd: 12-20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:38)
1338 5201 Porslinstavlor 2 st, Kina, 22x16cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:01)
1338 5230 Porslinstavlor 2 st, Rokokomotiv, 24x17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:03)
1338 5181 Pottskåp sengustaviansk stil, mahogny. Bredd: 41 cm. Djup: 30 cm. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:09)
1338 5175 Pottskåp sengustaviansk stil, stenskiva. Bredd: 45. Djup: 30 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:54)
1338 5483 Prakturnor ett par, majolika. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:21)
1338 5075 Puderstol senbarockstil, tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:21)
1338 5711 Punschkoppar 6 st, silver, T Eldh, 1949. Höjd: 5 cm, Vikt: 220g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)
1338 5012 Remmare 4 st. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:30)
1338 5061 Ring 18k guld, 1960,7g ca, rött & vitt guld, storlek: 18½
1338 5060 Ring 18k guld, Claes Giertta (1926-2007), Sverige. 5g ca, storlek: 19½.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:21)
1338 5063 Ring 18k guld, med bergkristall, storlek: 17½. Vikt: 3g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:59)
1338 5062 Ring 18k guld, med briljanter, 5x0,01ct, storlek: 19½, Vikt: 4g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:35)
1338 5377 Ring 18k guld, med briljanter, storlek: 16½. Vikt: 2g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:03)
1338 5375 Ring 18k guld, med citrin, storlek: 17, år 1968,8g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:38)
1338 4372 Ring 18k guld, med diamant, 1xca0,10ct, 1954, storlek: 16½. Vikt: 2g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:45)
1338 4364 Ring 18k guld, med diamanter och blå safir, 2xca0,16ct, storlek: 17. Vikt: 2g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)
1338 5400 Ring 18k guld, med vita stenar, storlek: 18¼. Vikt: 2g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)
1338 5064 Ring 18k guld, storlek: 19. Vikt: 4g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:17)
1338 4248 Ring 18K vitguld, Elona Elon Arenhill, 1982, med diamanter och blå safir, 2xca0,10ct, storlek: 18. Vikt: 11g
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:10)
1338 4086 Ring 18K vitguld, med briljantslipade diamanter, 1xca0,23ct, 2x0,10ct, storlek: 16¼. Vikt: 3g
S�ldes inte (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:28)
1338 4220 Ring 18K vitguld, med diamanter 6xca0,03ct, storlek: 19½. Vikt: 6g.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)
1338 5130 Ring 23K, gravyr, storlek: 18. Vikt: 5g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:34)
1338 5848 Ring 23k, Skrotguld, vikt: 3g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:25)
1338 5044 Ringar 14K, med vita stenar, defekt. Vikt: 2g.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:41)
1338 5701 Ringar 2 st, Sterlingsilver, 1960-tal, med stenar, Vikt: 34g brutto
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:54)
1338 5126 Ringar 3 st, 18k guld, gravyr, storlek: 18-19. Vikt: 13g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:57)
1338 5702 Ringar 3 st, Sterlingsilver, med stenar, 60tal, Vikt: 64g brutto
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)
1338 5505 Rödvinsglas 6 st, Chateau, Kosta Boda. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:15)
1338 4425 Salongsbord Louis XVI-stil. Bredd: 119 cm. Djup: 60 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:57)
1338 5557 Salongsbord Tidigt 1900-tal, Bemålad, diameter: 64, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:44)
1338 5074 Salongsbord Tidigt 1900-tal, Ek. Bredd: 65, djup: 44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:15)
1338 4059 Samovar 1800-tal, Ryssland, mässing. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:38)
1338 4426 Sängram Grange, Frankrike. Längd: 200 cm. Djup: 160 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:58)
1338 5317 Såskanna silver, 1957, Gustaviansk stil. Längd: 21. Höjd: 19 cm, Vikt: 300g ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:01)
1338 5390 Såsskålar med fat 3 delar, silver, märkt GAB (H9). Höjd: 6cm, längd: 17cm, vikt: 209g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:02)
1338 5560 Satsbord 3 delar, mahogny. Höjd: 49-57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:47)
1338 5249 Sekretär 1800-tal, bemålad. Bredd: 107 cm. Djup: 44 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)
1338 5214 Sekretär Omkring 1800-tal, Gustaviansk. Bredd: 108cm. Djup: 56 cm, höjd: 109 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:50)
1338 5122 Serigrafi 8st, Eric Pehap (1912-1981), Signerad, 1991,25x24cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:49)
1338 5823 Serveringsvagn löstagbar bricka. Längd: 68 cm. Djup: 45 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:48)
1338 5570 Serveringsvagn med klaff, Perstorpsskiva. Längd: 60-89, djup: 45 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:01)
1338 5750 Servisdelar 16 delar, Rörstrand, Japan
1338 5077 Servisdelar 5 delar, Royal Copenhagen, Blå Blomst. Längd: 24-30cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:49)
1338 5685 Servisdelar Mat- och kaffeservis, 100 del ca, Porsgrund, Norge
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:50)
1338 5436 Sideboard 20-tal, Björk. Längd: 176. Djup: 58 cm. Höjd: 108 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:35)
1338 5476 Sideboard 30-tal, Ek, Intarsia. Längd: 91. Djup: 46 cm, höjd: 95 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:39)
1338 5475 Sideboard 50/60-tal, teak. Längd: 150, djup: 43 cm, höjd: 88 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:30)
1338 5734 Sideboard med låda. Längd: 95 cm. Djup: 39 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:32)
1338 5834 Sideboard / sminkbord 50/60-tal, Teak. Bredd: 89. Djup: 35 cm, höjd: 74 cm
1338 5124 Silverbestick 22st, Längd: 8-16c. Vikt: 250g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:04)
1338 4467 Skål Teak, 50/60-tal. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)
1338 5180 Skål på fot Kina, diameter: 12, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:47)
1338 5600 Skål på fot Porslin, Putti, KPM. Längd: 20, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)
1338 4677 Skålar 2 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, vikt: 250g. Längd: 14-15,5
1338 5437 Skålar 2 st, silver. Diameter: 11-12cm. Borgila, 1977 respektive 1947. Vikt: 316g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:30)
1338 5537 Skålar 3 st, Japan, Signerade, nutida. Längd: 8,5-17 cm
1338 5001 Skålar 3 st, Kina. Diameter: 13-21cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:51)
1338 5419 Skålar 4 st, 1950-tal, (3 + 1 st), Fuga & Åfors. Längd: 9, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:14)
1338 5193 Skålfat 2 st, Kina. Diameter: 17cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:37)
1338 5205 Skålfat 3 st, Kina, diameter: 22,5-23 cm
1338 5200 Skålfat 4 st, Kina, 2+ 2. Diameter: 14-22cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:23)
1338 5194 Skålfat 4 st, Kina. Diameter: 23cm, dekor i famille rose
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:25)
1338 5196 Skålfat 8st, 6+ 2. Diameter: 24-27,5cm
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:19)
1338 5411 Skålfat Herend. Längd: 20cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:36)
1338 4686 Skålfat Inga-Lill Persbrandt (f. 1945), Sverige. Konstglas. Diameter: 35 cm
1338 5203 Skålfat Kina. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:32)
1338 5226 Skålfat Kina. Diameter: 43,5cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:17)
1338 5833 Skänk 50/60-tal, utdragsskiva, Teak. Bredd: 79. Djup: 42 cm, höjd: 72 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:01)
1338 4565 Skåp Längd: 111 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 144 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:07)
1338 4162 Skåp Med lådor. Bredd: 100 cm. Djup: 44 cm, höjd: 155 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:28)
1338 5415 Skinkfat dekor av grishuvuden, Rörstrand. Längd: 48cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:52)
1338 5307 Skrin 2 st, 1800-tal. Längd: 15-24 cm
1338 5109 Skrivbord Bemålad. Bredd: 108 cm. Djup: 53 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:17)
1338 5553 Skrivbord Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, mahogny, Bredd: 174 cm. Djup: 69 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)
1338 4163 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 131 cm. Djup: 65 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:29)
1338 5793 Skrivbordslampa Toledo, Artemide. Ställbar höjd. Designad av Michele De Lucchi, Giancarlo Fassina. Max höjd ca 128 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:05)
1338 5310 Skrivställ mässing, gallerkant. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)
1338 5228 Skulptur brons, 32x23cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:15)
1338 5580 Skulptur Ernst Wench, Rosenthal, sittande kvinna, porslin, handmålad. Höjd: 15 längd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:26)
1338 5002 Skulptur höjd: 15cm
1338 5496 Skulptur Keramik, Nittsjö. Längd: 22cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:38)
1338 5487 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Adam I, Gustavsberg. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:10)
1338 5268 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Charlotta ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Glaserad stengodslera med cromotryckt dekor. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:07)
1338 5806 Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Nuutajärvi, Fågel. Längd: 16, höjd: 13,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:06)
1338 5477 Skulptur Örn, metall. Höjd: 10 längd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:51)
1338 5536 Skulptur Tempellejon, Trä, Asien. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:39)
1338 5323 Skulptur Tenn, Hjortdjur, Asien. Längd: 15, höjd: 16,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:45)
1338 5003 Skulpturer 2 delar. Höjd: 2-9cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:02)
1338 5484 Skulpturer 2 st, Clowner, Murano, Italien. Höjd: 22-25cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:32)
1338 5538 Skulpturer 4 st, bland annat Inuit, sten, Signerade, bland annat Joshua Joe. Höjd: 5-18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:57)
1338 5034 Skulpturer Ett par, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Omkring sekelskiftet 1900, Oscar. Höjd: 11,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:36)
1338 5479 Slagbord längd: 20 + 2x60, djup: 80 cm, höjd: 72 cm, bemålat
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:43)
1338 5373 Smycken 5 delar, Kalevala Koru, Finland, Finland, Halsband & Broscher
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:55)
1338 5051 Smycken 6 delar, silver, Vikt: 80g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:22)
1338 5049 Smyckeset 3 del Silver, Eric Robbert, Halsband + armband + ring, 1973, Vikt: 100g ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:11)
1338 5511 Snäckfat 6 st, Mappin & Webb, nysilver, 3 st glasinsatser. Längd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:40)
1338 5167 Snapsglas 13st. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:58)
1338 4173 Snedklaffsekretär mahogny. 1800-tal, Sengustaviansk, Bredd: 82 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 95 cm, nyckel
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:42)
1338 5426 Snurrfåtölj 1960-tal, omklädd
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)
1338 5155 Snurrfåtöljer Ett par, 50/60-tal, galon.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:02)
1338 5441 Snurrfåtöljer Ett par, plysch
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:28)
1338 5114 Snurrstolar Ett par, Fiberglas, 60/70-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:45)
1338 5740 Soffa 2-sits, nutida. Längd: 168 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:23)
1338 5161 Soffa Bröderna Andersson. Längd: 192cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:30)
1338 5832 Soffbord 50/60-tal, Teak, Glasskiva. Bredd: 90, djup: 55 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:31)
1338 5171 Soffbord Glasskiva / mässing. Bredd: 106, djup: 55 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)
1338 5446 Soffgrupp 3 delar, Plysch, soffa + 2 st fåtöljer. Längd: 205
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:43)
1338 5486 Soppslev Silver / träskaft, Göteborg, 1833. Längd: 40 cm, Vikt: 120 g brutto
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:58)
1338 5534 Soppslevar + sockerskedar, 4 st, silver, 1800-tal. Längd: 19-22 cm, Vikt: 180g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:44)
1338 5069 Spegel 1800-tal, mahogny
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:18)
1338 5843 Spegel 1920-tal. Längd: 44 cm. Höjd: 114 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:32)
1338 5087 Spegel 1960-tal, Teak, 96x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:48)
1338 5552 Spegel 20-tal, Ådringsmålad, slipat glas, 80x64 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)
1338 5134 Spegel Dia 53cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)
1338 5135 Spegel Diameter: 53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:38)
1338 5569 Spegel Fönster, bemålad, 60x45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:07)
1338 5849 Spegel Gustaviansk stil, 103x49 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:30)
1338 5790 Spegel nutida. Höjd: 75 cm, bredd: 46 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:37)
1338 4615 Spegel omkring 1900, bemålad, 140x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:44)
1338 5260 Spegel reliefram, 1900-tal, 56x49 cm
1338 5686 Spegel rokokostil, 64x42 cm
1338 5137 Spegel rokokostil, plast, 56x66cm
1338 5824 Spegel teak, 1950-tak. Längd: 40 cm. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:30)
1338 5218 Spegel Teak, 1950-tal, 120x34cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)
1338 5036 Spegel Teak, Aksel Kjersgaard, 109x45cm, ej signerad
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)
1338 5423 Spegel Teak, Nygeverken, Nyköping, 28x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:20)
1338 5551 Spegel Träram, nutida, 57x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:25)
1338 4348 Spegelbyrå Nyrokoko, valnöt och mahogny. Bredd: 96 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 175 cm, nyckel
1338 5259 Spegellampett Gustaviansk stil, 1900-tal, 44x27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:10)
1338 5705 Spegellampett Gustaviansk stil, 43x26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:03)
1338 5224 Spegellampetter Ett par, rokokostil, 46x17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:03)
1338 5302 Spetsglas 1700-tal, Gustav III. Höjd: 16,5
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:48)
1338 5225 Spritskåp Anno 1904. Bredd: 34 cm. Djup: 17 cm, höjd: 56 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:25)
1338 5394 Stege höjd: 129cm
1338 5754 Stekfat + djupa tallrikar, 5 + 1 delar, Flytande blått, Rörstrand, diameter: 2. Längd: 37 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:52)
1338 5753 Stekfat England, PW & Co, 36x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:21)
1338 5769 Stekfat Flytande blått, Gustafsberg. Längd: 44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:25)
1338 5780 Stekfat Kina, Blåvitt kompaniporslin. Längd: 32,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:59)
1338 5337 Stol Allmoge, 1800-tal
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:20)
1338 5819 Stol Jerzy Kernar, trä. Höjd: 34-71 cm, bredd: ca 39,5 cm, djup: ca 54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:04)
1338 5748 Stol nyrokoko
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:04)
1338 5573 Stolar 2 st, barockstil, 1800-tal, kompletterade
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:55)
1338 5393 Stolar 4 st, 1800-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:01)
1338 5781 Stolar 4 st, 1930-/40-tal, Betsad björk
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:46)
1338 5778 Stolar 4 st, 1940-/50-tal, Galonsits
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:30)
1338 5729 Stolar 4 st, nyrokokostil
1338 5561 Stolar Ett par, barockstil, skulpterade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:31)
1338 5217 Stubbstol Bemålad. Höjd: 43,5 - 77 cm, bredd: 52 cm, djup: ca 54 cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:27)
1338 5018 Sybord Intarsia, Gustaviansk stil. Bredd: 60, djup: 40 cm, höjd: 70 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:03)
1338 4144 Sybord mahogny, 1800-tal. Bredd: 52 cm. Djup: 39 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:53)
1338 5189 Sybord mahogny, Bredd: 42 cm. Djup: 42 cm, höjd: 68cm
1338 5835 Sykorg 50/60-tak, Teak. Längd: 57, djup: 44 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:10)
1338 5509 Syltkruka med lock Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:29)
1338 5011 Syltkrukor 3 delar. Diameter: 14-23cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:55)
1338 5232 Symaskin Singer. Längd: 51cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:31)
1338 5369 Taburett höjd: 43cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:52)
1338 4603 Takarmatur 1950-tal, mässing / glaskupor. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:47)
1338 5417 Takarmatur 1950-tal, Opalinglas. Höjd: 30 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:05)
1338 5563 Takarmatur 50/60-tal, Glaskupor. Höjd: 58 cm
1338 5382 Takarmatur diameter: 45cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:55)
1338 5381 Takarmatur diameter: 57cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:36)
1338 5067 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Ellysette, fanér. Höjd: 25 ca, ej signerade
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:49)
1338 5091 Takarmatur höjd: 16cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:55)
1338 5234 Takarmatur höjd: 46cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:29)
1338 5364 Takarmatur Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:41)
1338 4639 Takarmatur Med glaskupa. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:46)
1338 4705 Takarmatur Med prismor. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:16)
1338 5850 Takarmatur med prismor. Höjd: 30, nutida
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:34)
1338 5162 Takarmatur Prismor. Diameter: 46cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:03)
1338 5334 Takarmatur Tidigt 1900-tal, mässing, glaskupa. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:18)
1338 5068 Takarmaturer 2 st, Stilnovo Milano, Italy, metall, diameter: 37, Design: Lomazzi
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)
1338 5448 Tallrikar 12st, Kina. Diameter: 23,5cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:41)
1338 4262 Tallrikar 12st, Orrefors, Lars Hellsten (f. 1933), Sverige. Påfågel. Diameter: 25,5cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:03)
1338 5198 Tallrikar 2 st, Kanton. Diameter: 24,5-27cm
1338 5204 Tallrikar 4 st, Kina, blåvitt, diameter: 19,5-23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)
1338 5197 Tallrikar 4 st, Kina. Diameter: 22-23cm
1338 5597 Tallrikar 6 st, Kina, diameter: 22 cm
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:19)
1338 5447 Tallrikar 8st, Rörstrand Japan. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:52)
1338 5020 Tallrikar & assietter 7 delar, Gustafsberg, Flytande blått, diameter: 21-24,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:55)
1338 5805 Tantalus metall, tre flaskor. Längd: 34. Djup: 14 cm, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:05)
1338 5298 Tavla blyertsteckning, 1800-tal, föreställande Emilia Lagerberg. Signerad. Motivet: 15x13 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:03)
1338 5771 Tavla Karta, "Knutstorp", 51x40 cm
1338 5714 Te / kaffekoppar 18 del ca, Blå Blomst, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:29)
1338 5102 Tenn 4 delar, bland annat terrin. Höjd: 6-23 cm. Bredd: 14-21 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:38)
1338 5516 Terrin Masons, England. Längd: 28 cm
1338 5759 Terrin Rörstrand, omkring 1900. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)
1338 5321 Tespindel silver, 1800-tal, trähandtag. Diameter: 6, Längd: 16 cm, Vikt: 25g ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:01)
1338 5839 Textiltavla Jobstryck, 77x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)
1338 5576 Trädgårdsstolar Ett par
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:59)
1338 5125 Trädgårdsurnor Ett par, Metall. Diameter: 31 cm, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:26)
1338 5304 Träskulptur Afrika, modell äldre. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 31.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:23)
1338 5473 Träsnitt Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Signerad, numrerad 413/542, daterad -75
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)
1338 5115 Träsnitt Hans Osswald (f. 1919), Sverige. Signerad, numrerad 21/25, daterad -54. Motivet: 39x55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:10)
1338 5301 Tubkikare Tidigt 1900-tal, mässing / mahogny. Längd: 20-48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:38)
1338 5004 Tusch Kina. Motivet: 99x32cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:24)
1338 5330 Tvättservis 2 delar, Porslin, England. Diameter: 37, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:31)
1338 5313 Uppläggningsfat Musselmalet, Helblond, Royal Copenhagen, diameter
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)
1338 5239 Urna Asien, metall. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:24)
1338 5309 Våg + vikter, omkring 1900,10kg. Längd: 53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:58)
1338 5071 Väggarmaturer Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. V149, mässing / glaskupor
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:50)
1338 5072 Väggarmaturer Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. V149, mässing / glaskupor
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)
1338 5488 Väggplatta Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsberg, 22x36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:58)
1338 5745 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Blommor, 21,5x21,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:53)
1338 5444 Väggplattor 2 st, Lotta Melanton (f. 1943), Sverige. Guldfärgad keramik, 24x25 cm respektive diameter 24 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:16)
1338 5097 Väggrelief 24x19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)
1338 5238 Väggrelief Gösta Carell (1888-1962), Sverige. "Hilda Deros", 1921, gips, 34x25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:07)
1338 5838 Väggskulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Signerad Kosta Boda B Vallien, 22x22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:13)
1338 5688 Väggtermometer Skulpterad, metall, kvinna. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:06)
1338 5452 Väggur längd: 85cm
1338 5461 Väggur rokokostil. Höjd: 50 cm
1338 5736 Vapen + skördekniv, 5 delar, modell äldre. Längd: 25-74 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:20)
1338 4645 Värmeunderlägg 2 st, Järn, Knäckebröd, diameter: 21-28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:13)
1338 5206 Vas + fat, 2 delar, Kina, diameter: 21, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:48)
1338 5328 Vas Arabia, Liisa Hallama. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:14)
1338 5392 Vas höjd: 19cm, gravyr
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:55)
1338 5227 Vas Kina. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:58)
1338 5081 Vas Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:31)
1338 5078 Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)
1338 5096 Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:22)
1338 5801 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Studiohanden. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:41)
1338 5346 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:01)
1338 4671 Vaser + fat, 3 delar, Asien, 1900-tal, diameter: 15, höjd: 21-31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:25)
1338 5542 Vaser 2 st, Domino Rörstrand & Bo Borgström Åseda. Höjd: 20-25 cm
1338 5076 Vaser 2 st. Britten Rååg, Steninge Slott, Höjd: 28cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:22)
1338 5434 Vaser 3 delar, Kina. Höjd: 9-17cm
1338 5107 Vaser Ett par, Kina. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:07)
1338 4687 Vaser Ett par, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:38)
1338 5140 Vaser & skål Ett par + 1, Kina. Höjd: 5-13cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:05)
1338 5710 Väska Näverkont
1338 5296 Vävnad Barbro Nilsson (1899-1983), Sverige. Signerad BN, ca 31x28 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:47)
1338 4176 Vitrinskåp 2-delar, Ek, Engelsk stil. Bredd: 117 cm. Djup: 45 cm, höjd: 191 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:46)
1338 4171 Vitrinskåp Längd: 115 cm. Djup: 43 cm, höjd: 172 cm, nyckel
1338 5177 Vitrinskåp rokokostil, intarsia. Bredd: 68, djup: 35 cm, höjd: 142 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:36)
1338 5684 Ytterfoder 7 st. Höjd: 16 cm