Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 27 juli 2020 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1338 5297  Åkdynor + bonad, 3 st, modell äldre

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:30)

1338 5245  Akryl Tommy Holmberg, monogramsignerad. Motivet: 53x40cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:03)

1338 2482  Akvarell A E Howarth, Signerad, landskap med hus, 16x29 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:49)

1338 5591  Akvarell Britta Nehrman (1901-1978), Sverige. "Utanför mitt fönster". Signerad. Motivet: 26x21,5

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:46)

1338 5243  Akvarell Edith Jansson. Signerad, 1989. Motivet: 23x32cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:21)

1338 5222  Akvarell Frans Lindström (1874-1954), Sverige. "Parti af Stallmästargården". Signerad. Motivet: 13x22 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:58)

1338 5090  Akvarell Hasse Karlsson, Signerad, "Litet stilleben", bladets mått: 17x17 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:25)

1338 4193  Akvarell Kina, 43x50 cm. Signerad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:32)

1338 4151  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, "Bordighera". Motivet: 36x17cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:12)

1338 5579  Akvareller 2 st, Gunilla Svensson Kjellstedt, "Murgrönor & Sommar", 1988 & 1990,25x21 & 25x24 cm. Signerad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:42)

1338 5325  Allmogeföremål diverse, trä

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:22)

1338 2333  Ampel Empirestil. Diameter: ca 50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:17)

1338 5311  Ampel Karl Johan. Diameter: 60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:56)

1338 5128  Armband 18k guld, Pansar. Längd: 20cm, vikt: 11g.

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:25)

1338 5405  Armband 18k guld, S-länk. Längd: 12cm, defekt, av, vikt: 5g.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:16)

1338 5845  Armband 18k guld, vikt: 22g, X-länk

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:12)

1338 5844  Armband 18k guld. Vikt: 55g, AMV, Stockholm, 1971. Vikt: 55g

S�ldes f�r 20.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:56)

1338 5738  Armband 2 st, bland annat silver

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:32)

1338 5055  Armband med berlocker, 18k guld, 1959. Vikt: ca 8g

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:49)

1338 5054  Armbandsur 14K, Damur, Polhem, flexband doublé, bruttovikt: 15,1g.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:18)

1338 5131  Armbandsur 18k guld, Certina. Längd: 18cm, bruttovikt: 25g.

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:17)

1338 5406  Armbandsur 2 st, 14K, gravyr, bruttovikt: 18g.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:56)

1338 5432  Armbandsur 2 st, bland annat Golday, automatisk, manuell, defekt.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:05)

1338 5764  Assietter 10 + 12 st, Rörstrand & Gustavsberg. Diameter: 16,5 -

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:32)

1338 5680  Assietter 12 st, Reijmyre Glasbruk, Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Diameter: 18 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:05)

1338 5712  Assietter 4 st, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Diameter: 18,5

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:50)

1338 5482  Assietter 4 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten, Rörstrand, Dia 18 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:48)

1338 5546  Assietter 6 st, Gustavsberg, diameter: 17, Flora

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)

1338 5700  Bägare + ljusstake, 2 delar, silver. Höjd: 7-8 cm, Vikt: 140g ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:50)

1338 5474  Bägare + saltkar, 3 delar, silver. Höjd: 3-7 cm, Vikt: 225g ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)

1338 5512  Bägare Böhmen, Kristall, slipad. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:41)

1338 5332  Bägare Ett par, Tenn, Santesson, 1890. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:17)

1338 5463  Bajonetter 2 st. Längd: 56 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:42)

1338 5469  Barnstolar Ett par, LC-stolen, korgmöbel, sitthöjd 32 cm ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:34)

1338 5599  Barntallrikar 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, "Baby", Motiv med björn & elefant. Diameter: 20,5-21 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:43)

1338 5481  Bestick 24 delar, 1950-tal, Rostfritt / teakskaft

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:08)

1338 5119  Bestick 3 delar, silver, med etui. Vikt: 150g.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:18)

1338 5370  Bestick silver, Udda, vikt: 440g

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)

1338 5023  Blandteknik David Wallin (1876-1957), Sverige. Stuga, Monogramsignerad. Motivet: 13x20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:38)

1338 4150  Blandteknik Holger Hjorth, Sverige. Porträtt. Signerad, daterad 1961. Motivet: 24x16cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:10)

1338 5361  Blandteknik Richard Ingelsson (f. 1901), Sverige. Kvinna. Signerad, daterad -68. Motivet: 40x27 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:03)

1338 5495  Blomsterbord 1970-tal, teak, plåtlåda. Bredd: 114 cm. Djup: 38 cm, höjd: 46 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:13)

1338 5187  Blomsterbord Längd: 116cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)

1338 5025  Blyerts Oidentifierad konstnär. Porträtt, Signerad Uggla. Motivet: 17x12 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:10)

1338 5184  Bokhylla Gustaviansk stil, mahogny, Mässingsdekor, Bredd: 175. Djup: 28 cm, höjd: 85 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:45)

1338 5173  Bokhylla med lådor, mahogny. Bredd: 82, djup: 28 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:26)

1338 5413  Bokhylleskåp 3-sektioner, Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. 50/60-tal, teak. Bredd: 63 + 2x90. Djup: 45 cm, höjd: 172 cm, brännstämplad

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:33)

1338 5829  Bokverk Människans Könslif, 1917

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:56)

1338 5787  Bordsfotogenlampa glas. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:42)

1338 5342  Bordsfotogenlampa jugendstil, mässing. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:52)

1338 5341  Bordsfotogenlampa mässing, el. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:55)

1338 5327  Bordsfotogenlampa mässingsfot / glaskupa, tidigt 1900-tal. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:21)

1338 5408  Bordsgarnityr 3 delar, Louis XV-stil, 1800-talets slut. Höjd: 27-38cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:50)

1338 5541  Bordsklocka mässing. Höjd: 11, på träställning

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:49)

1338 5694  Bordsklockor 6 st, mässing, olika åldrar. Höjd: 6-12 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:26)

1338 5555  Bordslampa 1960-tal, Boréns, Mässing / teak. Höjd: 47 (böjbar)

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:18)

1338 5073  Bordslampa Bemålad. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:24)

1338 4032  Bordslampa fd fotogen. Höjd: 61, omkring 1900

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:50)

1338 5157  Bordslampa höjd: 58cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:17)

1338 5356  Bordslampa Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, mässing, Nr: 2483. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:08)

1338 5066  Bordslampa Lumina "Saphine", Design: Tommaso Cimini

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:36)

1338 5429  Bordslampa mässing, ENCO. Höjd: 71 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:35)

1338 5577  Bordslampa modifierad vas, Kina. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:47)

1338 5566  Bordslampa Strindbergsmodell, Glaskupa, smidesfot. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:07)

1338 5690  Bordslampa Teak, 1960-tal. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)

1338 5691  Bordslampfot 20-tal, vitmetall. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:21)

1338 5070  Bordslampfot Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Lindshamars Glashytta. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:44)

1338 5358  Bordslampfot Med skulptur, Napoli. Höjd: 34cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:18)

1338 5540  Bordslampfot Porcelaine de Limoges, nutida. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:32)

1338 5265  Bordslampfot Royal Copenhagen, porslin. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:45)

1338 5687  Bordslampfötter Ett par, mässing. Höjd: 30 + hållare

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:40)

1338 5374  Bordslampor 2 st. Höjd: 83-90cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:53)

1338 5468  Bordslampor Ett par, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Höjd: 59cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:10)

1338 5808  Bordsur Funkis, elektrisk. Längd: 43, djup: 8 cm, höjd: 23 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:17)

1338 5454  Bordsur Kundo, mässing och glas. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:35)

1338 5086  Brevkortsalbum Med äldre fotografier, bland annat Stockholm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:57)

1338 5314  Brevpress Hand, brons. Längd: 17 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)

1338 5305  Brevpress Sent 1800-tal, dekor med glaspärlor. Längd: 16 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:14)

1338 5326  Bricka Jugend, mässing och porslin. Längd: 42, djup: 21 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:33)

1338 5404  Brosch 18k guld, med oäkta sten, 4g. Längd: 4 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:40)

1338 5397  Brosch Dräktspänne, med pärla, 18k guld, 1946,7g

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:35)

1338 5528  Burk med lock Sterlingsilver, Siam. Diameter: 7,5. Höjd: 9 cm, Vikt: 175g ca.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:53)

1338 5498  Burkar med lock 2 st, Arabia. Höjd: 9cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:26)

1338 5300  Byrå 1800-tal, Björk. Bredd: 29, djup: 28 cm, höjd: 88 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:48)

1338 4046  Byrå 1800-tal. Bredd: 96, djup: 46 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:38)

1338 5559  Byrå 1950-tal, Teak. Bredd: 70, djup: 35 cm, höjd: 82 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:06)

1338 5143  Byrå 50-60-tal, teak. Bredd: 78 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 67 cm, slitage

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:55)

1338 4177  Byrå England, mahogny. Bredd: 85 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:48)

1338 5743  Byrå med stenskiva. Bredd: 90 cm. Djup: 45 cm, höjd: 78 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:57)

1338 5522  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 61 cm. Djup: 35 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:44)

1338 5785  Byrå Rotting. Bredd: 50, djup: 30 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:57)

1338 5564  Byrå Tidigt 1900-tal, Bemålad. Bredd: 60 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:01)

1338 5779  Champagneglas 11 st, Älghults glasbruk, Replikor från regalskeppet Vasa. Höjd: 21,5 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:48)

1338 5755  Champagneglas 5 st, Kristall. Höjd: 17,5 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:15)

1338 5233  Champagnekylare Nysilver. Höjd: 25cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:14)

1338 5697  Chiffonjé Sent 1800-tal, Betsad furu. Bredd: 110. Djup: 48 cm, höjd: 132 cm, nyckel

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:13)

1338 5807  Cigarrskrin silver, monogram. Längd: 17. Djup: 9 cm, höjd: 4 cm, Vikt: 500g ca

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)

1338 5026  Collier 3 st, silver (925), bland annat Alton. Diameter: 10-14cm. Vikt: 88g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:05)

1338 5841  Dagbädd Skinn / krom, löstagbar plymå, nutida. Längd: 192 cm. Djup: 95 cm. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:43)

1338 5543  Djupa tallrikar 10 st, Vinranka, Gefle, diameter: 24,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:03)

1338 5021  Dockskåp + möbler, 1970-tal. Bredd: 71. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:52)

1338 5565  Doktorsväska Skinn. Längd: 35 cm, nutida

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:18)

1338 5707  Drum table England, mahogny / läder. Diameter: 50, höjd: 58 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:41)

1338 5388  Eldhund Längd: 42cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:50)

1338 4476  Emaljmålning monogramsignerad, Häst, 17x22cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:11)

1338 5728  Emmafåtölj nyrokoko, plyschklädsel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:19)

1338 4588  Emmafåtöljer Ett par

1338 5480  Etagebord Sent 1800-tal. Bredd: 62, djup: 41 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:35)

1338 5258  Etsning Acke Åslund (1881-1958), Sverige. "Bondkvarter". Signerad, daterad 1916. Motivet: 25x32 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:22)

1338 5578  Etsning Anna Rube, "Katt i korg", daterad 94,. Signerad, numrerad 3/10, bladets mått: 34x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)

1338 5338  Etsning Carl Larsson (1853-1919), Sverige. Ej signerad, Modell. Motivet: 8x11, oramat löst blad

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:36)

1338 5221  Etsning Emil Österman, Gustav V, tryckt signatur, 1918. Ej signerad. Motivet: 30x15,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:47)

1338 5549  Etsning Erik Ekroth (1883-1954), Sverige. Kvinna. Signerad, daterad 1917,28x23 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:58)

1338 5350  Etsning Lea Ignatius (1913-1990), Finland. "Tyven II". Signerad, numrerad 4/50, daterad 1979. Motivet: 20x26 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:37)

1338 5354  Etsning Maija Karma (1914-1999), Finland. Fågel. Signerad, daterad -76. Motivet: 8x9 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:34)

1338 4054  Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, Helsingfors, 1919. Motivet: 17,5x32 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:24)

1338 5262  Etsning Ossian Elgström (1883-1950), Sverige. "Snöstorm i Karesuando II". Signerad, numrerad 4/4. Motivet: 29,5x24,5

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:44)

1338 4062  Etsning Stockholm från Mosebacke, eftertryck. Ej signerad. Motivet: 45x72 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:43)

1338 5359  Etsning Ulf Trotzig (1925-2013), Sverige. Signerad, numrerad 159/200. Motivet: 34x27 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:45)

1338 5339  Etsningar Föreningen för grafisk konst, diverse. Ej signerad

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:46)

1338 5031  Färgetsning Carol Domingues. Signerad, numrerad 19/120. Motivet: 12x16cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)

1338 5255  Färgetsning Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 172/220. Motivet: 50x34cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)

1338 5724  Färglitografi Alexandre Kaj Lindström (f. 1959), Signerad, numrerad 26/150, ca 72x53 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:51)

1338 4017  Färglitografi Anders Österlin (1926-2011), Sverige. Signerad, numrerad 185/330. Motivet: 43x56, komposition

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:38)

1338 5248  Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Rymd. Signerad, numrerad 187/200. Motivet: 40x80 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:16)

1338 4089  Färglitografi Christina Knall (f. 1947), Sverige. Nybroviken. Signerad, numrerad 54/360. Motivet: 45x60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:00)

1338 5121  Färglitografi Eric Pehap (1912-1981), Signerad, 1959. Motivet: 31x51cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:56)

1338 4662  Färglitografi Eusebio Sempere (1923-1985), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 44/125. Motivet: 45x44 ca

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:01)

1338 4663  Färglitografi Eusebio Sempere (1923-1985), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 56/125. Motivet: 45x44 cm

1338 5363  Färglitografi J Möller, klippor. Signerad, numrerad 84/360. Motivet: 21x31 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:58)

1338 4661  Färglitografi Joan Ponc (1927-1984), Sverige. Signerad, numrerad 57/125. Motivet: 67x47cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:46)

1338 5352  Färglitografi Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), Sverige. "Kavaljeren". Signerad, numrerad 71/90. Motivet: 42x36 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:41)

1338 5357  Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 10/360, daterad -75. Motivet: 21x27 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:14)

1338 5792  Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 139/385, daterad -89. Motivet: 27x34,5 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)

1338 5395  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 207/310. Motivet: 29x45cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:48)

1338 5449  Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 33/285, Man på cykel. Motivet: 54x63 ca

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:08)

1338 5117  Färglitografi Margareta Renberg (1945-2005), Sverige. Signerad, numrerad 43/83. Motivet: 29x25 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:01)

1338 5112  Färglitografi Margit Ljung (1918-1988), Sverige. Signerad, numrerad 75/88. Motivet: 67x50cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:45)

1338 4153  Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 70/380. Motivet: 35x29cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)

1338 5013  Färglitografi Oidentifierad konstnär, "Slalom". Signerad, numrerad 61/100, daterad -88. Motivet: 46x66 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)

1338 5789  Färglitografi Peter Åström (f. 1946), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 1/18, , bladets mått: 62x47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:37)

1338 4018  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad 56/110. Motivet: 46x40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:38)

1338 4627  Färglitografi Rolf Lidberg (1930-2005), Sverige. Troll. Signerad, numrerad 64/300, daterad -71. Motivet: 31x41 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:25)

1338 4658  Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 107/175, Motivet: 47x38cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:38)

1338 5257  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Ljusårssalen Aniara". Signerad, numrerad 168/260. Motivet: 41x48cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:30)

1338 5355  Färglitografi Sven-Erik Johansson, Surrealistiskt motiv. Signerad, numrerad 283/310, daterad 1978. Motivet: 17x26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:08)

1338 4222  Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927). Signerad, numrerad 64/200mm: 50x65 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:32)

1338 5014  Färglitografi Thore Löfberg (f. 1954), Sverige. "Flower". Signerad, numrerad 12/90. Motivet: 19x18 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:04)

1338 5526  Färglitografier 12 st, Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. European Impossible Figures. Signerad, numrerad 91/190. Motivet: 33x26 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:45)

1338 4402  Färglitografier 3 st, Gösta Linderholm (f. 1941), Sverige. Signerad. Bladets mått: 57x81, oramade lösa blad

1338 5507  Fat 14 st, Kina, diameter: 8 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:50)

1338 5514  Fat 2 st, Kina. Längd: 18 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:03)

1338 4474  Fat Signerad KE, 19x17cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:05)

1338 5601  Fat silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1947, diameter: 36,580g

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:23)

1338 5083  Fat & skålar 4 st, Kina. Diameter: 11-26cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:58)

1338 5095  Fat & skålar 7 delar, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Längd: 7,5cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:54)

1338 5515  Fat på fot 2 st, Kina. Längd: 20 Dia: 17 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)

1338 5830  Fåtölj + fotpall, Stalands, nutida, Ställbar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:39)

1338 5378  Fåtölj Ett par, med Carl Malmsten tyg

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:17)

1338 5380  Fåtölj Med Carl Malmstenklädsel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:16)

1338 5831  Fåtöljer Ett par, Stalands, nutida

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:40)

1338 5531  Fickur 18k guld, diameter: 4,7

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)

1338 5435  Figurin Kvinna, Tyskland, porslin. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:38)

1338 5456  Figurin Minton, Sea breezes. Porslin/metall, Höjd: 23cm

1338 5816  Figuriner 7 delar, Rex Spanien, Porslin. Höjd: 13-19 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:09)

1338 5242  Figuriner 8st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. All världens barn. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 10-12cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)

1338 5379  Fiskbestick 14 delar, 6 + 6 + 2 st, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Gense. Längd: 18,5-24

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)

1338 5763  Fiskfat + kanna, 2 delar. Längd: 25-52 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:35)

1338 5029  Fiskservis 9delar, Johnon bros. Diameter: 26-37cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:31)

1338 5207  Flintlåspistoler 2 st, Intarsia. Längd: 39 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:50)

1338 5017  Floretter 2 st, Toledo. Längd: 104cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:46)

1338 5733  Fotpall Längd: 35 cm. Djup: 24 cm, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:21)

1338 5693  Fruktassietter + fat på fot, 6 + 2 delar, majolika, Schramberg, diameter: 20-25 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:39)

1338 5312  Fruktassietter 8 st, Gefle, diameter: 20 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:49)

1338 5303  Gallerskål Flintgods, otydlig märkning, diameter: 21,5, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:40)

1338 5598  Gallerskål Porslin, Bing & Grøndahl, hassel, diameter: 20,5, höjd: 9 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:32)

1338 5455  Gardiner + lampskärm, Bakertyg, + omtag, 220x125 / st

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:55)

1338 5467  Gardiner Marja Metsovaara, "Kukko", 1960-tal. Fyra längder a 150x116 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:30)

1338 4035  Gardinkappor 2 st, Marimekko, 50x235 / st

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:52)

1338 4390  Gitarr Akustisk, "Husets gitarr"

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:28)

1338 5384  Glas 11st. Höjd: 6cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:51)

1338 5383  Glas 12 st. Höjd: 12cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:09)

1338 5028  Glasservis 10+ 8. Höjd: 9-11cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)

1338 5344  Glasservis 34st. Höjd: 8cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)

1338 5033  Glasservis 35 delar. Höjd: 11-13cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:06)

1338 5804  Glasservis 45 delar, Pippi, Walter Hickman, Kosta Boda. Cylinderformade glas med luftbubbla. Höjd: 7-18 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:10)

1338 5768  Glasservis 47 delar, Slipade. Höjd: 10-13 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:48)

1338 5818  Glasservis 58 delar, Tidigt 1900-tal, Fyrkantig fot. Höjd: 7,5-13 cm

1338 5742  Glasservisdelar 19 delar, Kristall. Höjd: 8-20 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:36)

1338 5499  Glasservisdelar 34 delar ca. Höjd: 8-12cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:06)

1338 5082  Glasskulpturer 3 st, Bland annat Kosta Boda. Höjd: 9-16cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:28)

1338 5030  Golvlampa 1960-tal. Höjd: 154cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:13)

1338 5524  Golvlampa höjd: 134cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:12)

1338 5365  Golvlampor Ett par, Fagerlunds belysning, mässing. Höjd: 128cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:10)

1338 5133  Golvskulptur Hund. Höjd: 81cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:44)

1338 4623  Golvur 1800-tal, Bemålat. Höjd: 220

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:08)

1338 5299  Golvurna Stengods, Signerad. Höjd: 37 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:09)

1338 4589  Golvvas Tilgman Keramik. Signerad, Marian Z, 1964. Höjd: 58cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)

1338 5418  Golvvas Tyskland, 1960-tal. Höjd: 51 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:57)

1338 5340  Grafik & teckningar Mapp, diverse

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)

1338 5562  Grafiska blad 4 st, Eftertryck, Stockholm, ramens innermått: 28x34 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:20)

1338 4240  Grafiskt blad Taimi Borg (f. 1941), Sverige. "Skåne". Signerad, numrerad 9/30. Gicléetryck på duk. Motivet: 48x60cm, ej ramad, lös duk

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:42)

1338 4029  Gravyr Efter Nicola Poussin, Den heliga familjen, 1779. Motivet: 44x32 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:51)

1338 5606  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:33)

1338 5607  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:02)

1338 5608  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:05)

1338 5609  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:07)

1338 5610  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:10)

1338 5611  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:12)

1338 5612  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:15)

1338 5613  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:17)

1338 5614  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:20)

1338 5615  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:22)

1338 5616  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:25)

1338 5617  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)

1338 5618  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:30)

1338 5619  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:33)

1338 5620  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:35)

1338 5621  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:38)

1338 5622  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:40)

1338 5623  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:43)

1338 5624  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:45)

1338 5625  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:48)

1338 5626  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:50)

1338 5627  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)

1338 5628  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:55)

1338 5629  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:58)

1338 5630  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:00)

1338 5631  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:03)

1338 5632  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:06)

1338 5633  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:08)

1338 5634  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:11)

1338 5635  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:13)

1338 5636  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:16)

1338 5637  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:18)

1338 5638  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:21)

1338 5639  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:23)

1338 5640  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:26)

1338 5641  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:28)

1338 5642  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:31)

1338 5643  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:34)

1338 5644  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:36)

1338 5645  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)

1338 5646  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:41)

1338 5647  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:44)

1338 5648  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:46)

1338 5649  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:49)

1338 5650  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:51)

1338 5651  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:54)

1338 5652  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)

1338 5653  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:59)

1338 5654  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:01)

1338 5655  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:04)

1338 5656  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:07)

1338 5657  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:09)

1338 5658  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:12)

1338 5659  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)

1338 5660  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:17)

1338 5661  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:19)

1338 5662  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)

1338 5663  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:24)

1338 5664  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:27)

1338 5665  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:29)

1338 5666  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:32)

1338 5667  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:35)

1338 5668  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)

1338 5669  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:40)

1338 5670  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:42)

1338 5672  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:47)

1338 5673  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:50)

1338 5674  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:52)

1338 5142  Hallbyrå 50-60-tal, teak. Bredd: 80 cm. Djup: 33 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:38)

1338 5568  Hallmöbel längd: 82 cm, djup: 30 cm, höjd: 52-61 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:50)

1338 5847  Halsband 18k guld, flätat, 22g. Längd: 43 cm

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)

1338 5053  Halsband 18k guld, vikt: 15g

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:46)

1338 5398  Halsband 18k guld, Vikt: 17g. Längd: 43 cm

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:41)

1338 5846  Halsband 18k guld, vikt: 25g, tvåradigt. Längd: 42 cm

S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:01)

1338 5050  Halsband med hängen. Höjd: 5-7 cm

1338 5058  Halsband med hänge 18k guld, 1987,4g ca

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:24)

1338 5056  Halsband med hänge 18k guld. Vikt: 7g, pärla

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:49)

1338 5407  Hänge 18k guld, svamp. Höjd: 2cm, vikt: 1g.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:04)

1338 5491  Herrbetjänt höjd: 101cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:39)

1338 5132  Herrur 18k guld, Tissot. Diameter: 33mm, läderband, gravyr, bruttovikt: 32g.

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:43)

1338 5472  Hörnskåp Vitrin. Höjd: 205, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:22)

1338 5550  Intarsiatavla Sorrento Italien, blomsterstilleben, 65x30 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:46)

1338 5360  Jordglob höjd: 40cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:24)

1338 5080  Jordglob med belysning. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:12)

1338 5752  Kaffe / teservisservis 34 delar, Karlskrona, Hald

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:49)

1338 4034  Kaffekanna + bulkruka, 2 delar, bland annat Skultuna, mässing. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:51)

1338 5308  Kaffeservis 27 delar, Rosenthal, Sanssouci

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:04)

1338 5065  Kaffeservis 3 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen. Höjd: 5-20 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)

1338 5165  Kaminattrapp Längd: 59 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 85 cm

1338 5387  Kandelabrar Ett par, USA. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:06)

1338 5470  Kannor 2 st, Kina. Höjd: 9 + träsocklar

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:02)

1338 5760  Kannor 2 st, omkring 1900. Höjd: 29-32 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:11)

1338 5016  Karaff & glas 3 delar, Italien. Höjd: 9,2-24cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:43)

1338 4586  Karbidlampa Primus. Höjd: 34cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:47)

1338 5145  Karmstol + stolar, nyrokoko stil.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:19)

1338 5837  Karmstol 50/60-tal

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)

1338 5796  Karmstol Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. "Louis Ghost", Kartell, Polykarbonat

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:58)

1338 4576  Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:13)

1338 4146  Karmstolar Ett par, rokokostil

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:55)

1338 5127  Kedja 18k guld, Balestra, pansar. Längd: 54cm, vikt: 26g.

S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:56)

1338 5269  Kedja 2 st, 18k guld. Ett med hänge. Bruttovikt: ca 5g

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:16)

1338 5129  Kedja & hängen 3 delar, 18k guld, defekt. Vikt: 5g.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:25)

1338 5523  Kista på ben Kurbitsbemålad. Bredd: 40 cm. Djup: 30 cm. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:02)

1338 5223  Kista/skåp Asien. Bredd: 86 cm. Djup: 52 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:21)

1338 4411  Klaffbord 1800-tal, bemålat. Bredd: 100, djup: 52+ 2x22, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:24)

1338 5493  Klaffbord bemålad. Diameter: 100cm höjd: 76 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:43)

1338 5250  Klaffbord Bemålat. Bredd: 102 cm. Djup: 55,2x21 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:52)

1338 5494  Klaffbord Längd: 14 + 2x38cm. Djup: 69 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:33)

1338 5427  Klaffbord omkring 1900, bemålat. Bredd: 46 + 2x17, djup: 80 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:12)

1338 5329  Klocka brons. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:36)

1338 5786  Koffertar 2 st, Längd: 92 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:02)

1338 5425  Kökspall 1950-tal

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)

1338 5237  Kolhämtare höjd: 43cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:36)

1338 5812  Kolhämtare Koppar / mässing. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:57)

1338 5802  Koppar med fat 3 st, "Kandinsky design", 1996, + häfte

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:21)

1338 5108  Kopparstick 4 st, Kina, 11x12-16x24cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:00)

1338 5809  Krokar 6 st, metall. Höjd: 7,5 Cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:22)

1338 5158  Kuriosa 3 delar, Asien. Längd: 10-12. Höjd: 5-8,5

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:01)

1338 5761  Kuverttallrikar 8 + 2 st, Pillivuyt, diameter: 31 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:35)

1338 5170  Lampbord Emaljskiva, Signerad P Törneman. Bredd: 50, djup: 50 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:51)

1338 5168  Lampbord Ett par, Glasskiva / mässing. Bredd: längd. 45, djup: 35 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:30)

1338 5367  Lampbord Ett par. Bredd: 50 cm. Djup: 35 cm, höjd: 46 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:09)

1338 5295  Lås 3 st, Modell äldre. Längd: 4-17 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:29)

1338 5695  Läskpress silver, graverad. Längd: 13 cm, Vikt: 190g ca.

1338 5689  Leksaksbilar 5 st. Dinky toys, i Originalförpackning

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:39)

1338 5431  Ljusknopp till kandelaber, brons, fågel. Höjd: 13,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:02)

1338 5708  Ljuskrona empirestil, med prismor. Höjd: 70

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:57)

1338 4340  Ljuskrona empirestil, prismor. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:10)

1338 3069  Ljuskrona Gustaviansk stil, omkring 1900, överdel med Biskopsmössa. Höjd: 90 ca

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:49)

1338 5438  Ljuskrona Med prismor. Höjd: 72cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:28)

1338 5319  Ljuslykta mässing, Tidigt 1900-tal, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:02)

1338 5094  Ljusstakar Ett par, Danmark. Längd: 11cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)

1338 5810  Ljusstakar Ett par, Grillby, mässing. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:02)

1338 5208  Ljusstakar Ett par, nysilver, Nyrokoko. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:28)

1338 4674  Ljusstakar Ett par, silver, 1970. Höjd: 20 cm, bruttovikt: ca 465 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:29)

1338 4676  Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 13 cm, bruttovikt: bruttovikt: ca 310g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:32)

1338 5010  Ljusstake + ställ. Höjd: 21-47cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:56)

1338 5440  Ljusstake höjd: 30cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:03)

1338 5098  Ljusstake Josef Frank, "Klövern", Firma Svenskt Tenn. Mässing. Höjd: 36cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:09)

1338 4075  Lockurna Kina. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:16)

1338 4126  Lykta höjd: 65 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:29)

1338 5489  Målarstege höjd: 93cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:05)

1338 5567  Målarstege trä. Höjd: 132

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:08)

1338 5692  Månbord Ett par, mahogny, Sent 1800-tal, diameter: 120, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:49)

1338 4708  Manschettknappar Ett par. Längd: 2cm, vikt: 9g.

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:16)

1338 5428  Matbord 1950-tal, teak, 101x101 cm. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:16)

1338 5457  Matbord Jugend, Utdragsskivor, Bemålat. Bredd: 110 2x44, djup: 89 cm, höjd: 78 cm

1338 5458  Matbord mahogny. Diameter: 119. Höjd: 74 cm, 3 st ilägg a 56 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:20)

1338 5182  Matsalsgrupp 1+ 6, Gustaviansk stil. Diameter: 115cm. Höjd: 75 cm, 3-iläggsskivor, 3x50cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:53)

1338 5336  Matsalsgrupp 11 delar, 10+ 1. Längd: 160 cm. Djup: 96 cm. Höjd: 70 cm, + 2st iläggsskivor

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:07)

1338 5822  Matsalsgrupp 7 delar, Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Längd: 145 cm. Djup: 89 cm. Höjd: 74 cm + 2 st iläggsskivor

S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:47)

1338 5183  Matsalsskåp Gustaviansk stil, mahogny, mässingsdekor. Bredd: 98, djup: 48 cm, höjd: 128 cm, nyckel

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:41)

1338 5110  Matsalsskåp Med vitrin. Bredd: 89 cm. Djup: 42 cm, höjd: 197 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:17)

1338 5500  Matservis 39 delar ca, Gefle, Julia.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:39)

1338 5713  Matservis 55 del ca, Rörstrand / Lidköping

1338 5159  Matservis 55 delar, Gustavsberg, Asiatic

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:11)

1338 5141  Matservis Ca 40 delar, Polen

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:29)

1338 5445  Matservis ca 70 delar, Gustavsberg, opak.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:01)

1338 5195  Matservis Tjeckien, 49 del

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:43)

1338 5027  Matservisdelar 32 delar, Rörstrand, Grön Anna

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:04)

1338 5093  Matservisdelar 70 del ca, "Triumf", Gustafsberg

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:09)

1338 5368  Matskedar 12 st, silver, Modell Vasa, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1934. Längd: 19,560g

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:47)

1338 5683  Matta Handknuten, nutida, 246x339 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:39)

1338 5385  Matta Kelim, 100x165 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:15)

1338 5040  Matta Kina, 122x189cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:48)

1338 5041  Matta Kina, 141x201cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:24)

1338 5679  Matta Kina, 168x225 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:29)

1338 5682  Matta Kina, 172x220 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:34)

1338 5678  Matta Kina, 215x306 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:33)

1338 5783  Matta Orientalisk, 104x148 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:21)

1338 4068  Matta Orientalisk, 110x190 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:44)

1338 5784  Matta Orientalisk, 115x213 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:28)

1338 5043  Matta Orientalisk, 120x187cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:48)

1338 5005  Matta Orientalisk, 144x208cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:20)

1338 5192  Matta Orientalisk, 42x26cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:02)

1338 5042  Matta Orientalisk, 81x310cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:51)

1338 5154  Matta Orientalisk, 90x150cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:47)

1338 5782  Matta Orientalisk, 92x180 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:38)

1338 5506  Matta orientalisk, bochara, 125x176cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:59)

1338 5747  Matta orientalisk, Bochara, 68x95

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:05)

1338 5716  Matta Orientalisk, Bochara, galleri, 78x293 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:02)

1338 5717  Matta Orientalisk, Bochara, Galleri, 96x342 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:23)

1338 5389  Matta Orientalisk, Figural, 124x204 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:48)

1338 5471  Matta Orientalisk, Isfahan, 380x500 cm

S�ldes f�r 28.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:32)

1338 5264  Matta Orientalisk, Kashgai, 211x304 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:01)

1338 5008  Matta Orientalisk. Signerad, 179x278cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:06)

1338 6025  Matta Röllakan, Signerad, 175x237 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)

1338 5681  Mattallrikar + assietter, 6 + 6 st. Blå Blomst, Royal Copenhagen. Diameter: 17,5-22 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:03)

1338 5547  Mattallrikar + djupa, 12 delar, (6+ 6st), Rosette, Rörstrand, diameter: 20,5-24 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:46)

1338 5518  Mattallrikar + uppläggningsfat, 17 + 1 delar, Rörstrand, diameter: 2. Längd: 43 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:52)

1338 5045  Medalj 18k guld, Nordstjärneorden. Längd: 5cm, bruttovikt: 3g.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:08)

1338 5791  Mjölkkanna metall

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:02)

1338 5757  Mockakoppar 10 + 2 delar, Rosenthal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:42)

1338 5765  Mockakoppar 12 st, Lidköping, Forseth

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:29)

1338 5715  Mockakoppar 12 st, Rosenthal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:40)

1338 5353  Mockakoppar 21 delar, Meissen. Höjd: 6cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:41)

1338 5766  Mockakoppar 8 st, Bing & Grøndahl

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:10)

1338 5767  Mockakoppar 8 st, Musselmalet, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:17)

1338 5433  Mugg Arabia, Mumin. Höjd: 8cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:29)

1338 5836  Nattygsbord Ett par, 1940-/50-tal, Alm. Bredd: 45, djup: 30 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:22)

1338 5186  Nattygsbord mahogny, NK. Bredd: 45 cm. Djup: 30 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:15)

1338 5416  Ölglas 4 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: 22,5cm

1338 4437  Ölglas & snapsglas 12st + 9st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: 11-22cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:46)

1338 5439  Oljemålning Astrid Edman. Signerad, Tjädrar. Olja på duk, 63x101cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:26)

1338 5116  Oljemålning Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Sträckande svanar. Signerad. Olja på duk, 50x60 ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:37)

1338 4112  Oljemålning Börje Nehlin. Signerad, lada i skog, 31x53,5 cm, olja på pannå

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:42)

1338 5273  Oljemålning Carl Luthander (1879-1967), Sverige. Landskap med gård. Signerad. Olja på duk, 41x45 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:04)

1338 5746  Oljemålning Carl-Erik Billeström (f. 1920), Sverige. Grind. Signerad. Olja på duk, 54x82 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:40)

1338 5485  Oljemålning Christine Eriksson, "Vallmofält på Fyn". Monogramsignerad, daterad a tergo -97. Olja på pannå, 33x40cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:19)

1338 5172  Oljemålning Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Signerad, 1946. Olja på pannå, 32x44cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:59)

1338 5279  Oljemålning Einar Bergsten, Hus. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 36x44 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:20)

1338 5284  Oljemålning Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Tillskriven. Utsikt, ej signerad. Olja på pannå, 30x26 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:21)

1338 5409  Oljemålning Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, 1963, Lodjur. Olja på duk, 37x45cm

S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:12)

1338 5773  Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Västkust. Signerad. Olja på duk, 64x53 cm

1338 5123  Oljemålning Elsa Celsing (1880-1974), Sverige. Porträtt. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 73x60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:28)

1338 5282  Oljemålning Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Tillskriven, Man. Ej signerad. Olja på pannå, 18x18 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:08)

1338 5288  Oljemålning Gunnar Wallentin (1905-1997), Sverige. Kustlandskap. Signerad, -44. Olja på pannå, 26x36 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:50)

1338 5209  Oljemålning Hans Johansson, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 54x45 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:05)

1338 5212  Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Äng i månsken. Signerad. Olja på pannå, 60x60 ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:45)

1338 5253  Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Träd, Signerad. Olja på pannå, 26x34 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:04)

1338 4599  Oljemålning Harald Wentzel. Signerad, änder. Olja på duk, 87x137cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:32)

1338 3013  Oljemålning Harry Booström (1917-1996), Sverige. "Vinter i Snöjens stenbrott". Signerad. Olja på pannå, ca 40x60 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:27)

1338 5588  Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), "Rackarbacken" Visby. Signerad, daterad 1956. Olja på pannå, 18x20,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:02)

1338 5585  Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), "Visby från klinten". Signerad, daterad 1960. Olja på duk, 37x45 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:45)

1338 5590  Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), Marin. Signerad, daterad 1912. Olja på pannå, 19x28 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:16)

1338 5593  Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), Silverhättan Visby. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 32x39 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:55)

1338 5587  Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), Självporträtt. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 45x37 cm

1338 5592  Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), Solnedgång, Signerad, 1940. Olja på pannå, 12x20,5

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)

1338 5584  Oljemålning Herman Hägg (1884-1966), Visby från havet. Signerad, 1955. Olja på pannå, 24x34 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:59)

1338 5572  Oljemålning Herman Reijers (1935-2001), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1960. Olja på duk, 55x81 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:15)

1338 4051  Oljemålning Hjalmar Rautiainen (1879-1961), Finland. Självporträtt. Signerad, olja på pappannå, 24x19 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:19)

1338 4362  Oljemålning Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Åsmon Ångermanland, monogramsignerad. Olja på duk, signerad a tergo 1952,59x72 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:37)

1338 5503  Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Berså, Signerad, -96, Olja på duk, 53x64cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:58)

1338 5289  Oljemålning ISE Johansson, Kust, Signerad. Olja på pannå, 23x23 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:46)

1338 5422  Oljemålning Japan. Signerad. Olja på duk, 79x59cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:24)

1338 5788  Oljemålning Jean Rosengren (1894-1965), Sverige. Skånegård, Signerad. Olja på duk, 34x49 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:09)

1338 5148  Oljemålning Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Stickande flicka. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 55x46cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:02)

1338 4039  Oljemålning Kjell Löwenadler (1905-1993), Sverige. Signerad, daterad 1978, Gärdesgård. Olja på pannå, 64x52 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:58)

1338 8294  Oljemålning Knut Sprengel (1877-1926), Sverige. "Röttle". Signerad, daterad 1903, Olja på duk, 56x73 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:56)

1338 5139  Oljemålning Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Hemblingar. Signerad. Olja på duk, 49x23cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:57)

1338 5256  Oljemålning Lars Tjernberg, "Sjöutsikt Hälsingland". Signerad. Olja på pannå, 14x16 ca

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:59)

1338 5410  Oljemålning Lennart Larsson. Signerad, stadsmotiv. Olja på pannå, 25x32cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:30)

1338 5111  Oljemålning Malte Nyberg-Tolf (1929-2014), Sverige. Signerad. Olja på duk, 54x44cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)

1338 5152  Oljemålning Märtha K-Ky Johansson, 1960, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 54x45cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:00)

1338 5215  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Familj. Ej signerad. Olja på duk, 27x41 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:03)

1338 5291  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fiskebåt på strand. Ej signerad. Olja på pannå, 22x29 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)

1338 5213  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flicka med katt. Ej signerad. Olja på duk, 71x54 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:07)

1338 5287  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinna i folkdräkt. Omkring 1900, ej signerad. Olja på duk, uppfodrad duk, 22x18 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:18)

1338 5254  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1921, Hamnmotiv. Olja på pannå, 15x21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:31)

1338 5241  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad R Weaver, kust. Olja på pannå, 24x29 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:42)

1338 5151  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, fiskeläge. Olja på duk, 34x68cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:37)

1338 5278  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, H Stone, hus i landskap. Olja på duk, 23x30 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:42)

1338 5246  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kustmotiv, 28x46 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:36)

1338 5727  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, marin. Olja på pannå, 30x43 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:21)

1338 5153  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, paris. Olja på duk, 49x39cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:32)

1338 5037  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 49x76cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:33)

1338 4156  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, tjädrar. Olja på pannå, 18x23cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:20)

1338 5294  Oljemålning Olle Forss, Visby. Signerad. Olja på pannå, 21x26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:13)

1338 4667  Oljemålning Örjan Sätre (f. 1952), Sverige. "Stenar i vatten". Signerad, daterad -82. Olja på pannå, 36x40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:16)

1338 5229  Oljemålning Oscar Keen (1867-1949), Sverige. Mansporträtt. Signerad, daterad 1914. Olja på pannå, 24x19 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:14)

1338 5039  Oljemålning Paul Kasting, "Montmartre". Signerad. Olja på duk, 41x49cm

1338 4084  Oljemålning Pekkila Möllerswärd (1894-1975). Signerad, daterad 1939, motiv från Uppsala. Olja på pannå, 28x38 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:42)

1338 5015  Oljemålning Philippe de Rougemont (1891-1965), Frankrike. Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 60x50 cm

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:32)

1338 4386  Oljemålning Pietro Dalla Santa (1931-2002), Sverige. Man i båt, Signerad. Olja på duk, 64x53 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:30)

1338 5024  Oljemålning Ruth Wahlström, blomsterstilleben, Signerad. Olja på pannå, 23x17 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)

1338 5271  Oljemålning Signerad Dencker, 1952, bokskog. Olja på duk, 66x96 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:59)

1338 5270  Oljemålning Signerad Paviz Paris, Gatuscen. Olja på pannå, 33x40 cm

1338 5286  Oljemålning Signerad Paviz Paris. Olja på pannå, 16x23 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:39)

1338 5150  Oljemålning Signerad, Natascha, " den lyckliga modern på ängen", 1983. Olja på pannå, 53x54cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:28)

1338 5149  Oljemålning signerad, Natascha, "Mor och dotter på promenad", 1983. Olja på pannå, 43x54cm

1338 5420  Oljemålning Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, 59x48cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:40)

1338 5046  Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Signerad, "Allt vad i viljen att människorna skola göra eder, det gören i och dem", Olja på duk. Motivet: 185 x127, ramens yttermått: 212x155

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:10)

1338 5146  Oljemålning Ulf Ålund (f. 1948), Sverige. "blåvingar". Signerad. Olja på duk, 55x70cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:20)

1338 5554  Oljemålning W Liljenberg, Sträckande svandar. Signerad. Olja på duk, 31x88 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:24)

1338 2326  Oljemålning Wilhelm Behm (1859-1934), Sverige. Skogslandskap. Signerad, daterad 1922. Olja på duk, 31x22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:08)

1338 5277  Oljemålning Wilhelm Gernandt, Båtar i månsken, Signerad. Olja på duk, 34x44 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:08)

1338 1087  Oljemålning Zoia Krukowskaja (1903-1999), Sverige. "Teaterbåten". Signerad. Olja på pannå, 37x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:13)

1338 5274  Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Musiker & café. En signerad. Olja på duk, 32x64 & 45x53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:08)

1338 5464  Oljemålningar 3 st, Inger Gullers Schöllin, monogramsignerade. Olja på pannå, 11x11 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:16)

1338 5720  Örhängen Ett par, 18k guld, 1955, skruv, med pärlor, vikt: 1g

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:01)

1338 5057  Örhängen Ett par, 18k guld, skruvlås. Vikt: ca 3g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)

1338 5719  Örhängen Ett par, silver, 1999, SKRUV. Höjd: 4,5, Vikt: 5g ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:34)

1338 5762  Ostkupa med fat, kristall, omkring 1900, diameter: 26 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:18)

1338 5421  Pall Furu. Längd: 65, djup: 27 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:34)

1338 5492  Pall höj- och sänkbar

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:43)

1338 5032  Pallar Ett par, "Palle", Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Höjd: 42cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:08)

1338 4443  Pärlcollier 18k guld, doserat. Längd: 52cm, bruttovikt: 19g.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:04)

1338 5371  Parti bijouterier diverse

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:49)

1338 5118  Parti förstadagsbrev & ostämplade frimärken, diverse valörer

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:45)

1338 5084  Parti förstadagsbrev mm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:25)

1338 5401  Parti koppar 3 delar. Höjd: 19-29cm

1338 5267  Pastell Carlberg, Stilleben. Signerad, 53x44 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:20)

1338 3041  Pastell Hans Robert Pippal (1915-1998), Österrike. "Blick aus Steinhof, Wien". Signerad, daterad 1940. Pastell, 44x61 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:33)

1338 5219  Pastell Oidentifierad konstnär. Kalhygge. Motivet: 20x34 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:02)

1338 5019  Pennställ Soapstone, Asien, Skulpterad. Höjd: 14 längd: 24 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:23)

1338 5191  Piedestal Kina. Höjd: 37cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:26)

1338 5478  Piedestal majolika, omkring 1900. Höjd: 86 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:33)

1338 5315  Piedestal omkring 1900, mahogny. Längd: 42, djup: 42 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:40)

1338 5558  Piedestal trä, bemålad. Höjd: 82 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:18)

1338 5424  Piedestaler 2 st. Höjd: 74-83 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:01)

1338 5240  Pinnstol Omkring 1900-tal, snurrstol, bemålad

1338 5349  Pinnstolar 4 st

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:29)

1338 5251  Pinnstolar 4 st, 1800-tal, bemålade

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)

1338 5709  Plafond Tidig 1900-tal, mässing / tyg, diameter: 65 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:36)

1338 5513  Pluntor + kannor, 5 delar, glas, olika åldrar. Höjd: 12-20 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:38)

1338 5201  Porslinstavlor 2 st, Kina, 22x16cm

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:01)

1338 5230  Porslinstavlor 2 st, Rokokomotiv, 24x17 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:03)

1338 5181  Pottskåp sengustaviansk stil, mahogny. Bredd: 41 cm. Djup: 30 cm. Höjd: 72 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:09)

1338 5175  Pottskåp sengustaviansk stil, stenskiva. Bredd: 45. Djup: 30 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:54)

1338 5483  Prakturnor ett par, majolika. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:21)

1338 5075  Puderstol senbarockstil, tidigt 1900-tal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:21)

1338 5711  Punschkoppar 6 st, silver, T Eldh, 1949. Höjd: 5 cm, Vikt: 220g ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)

1338 5012  Remmare 4 st. Höjd: 21cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:30)

1338 5061  Ring 18k guld, 1960,7g ca, rött & vitt guld, storlek: 18½

1338 5060  Ring 18k guld, Claes Giertta (1926-2007), Sverige. 5g ca, storlek: 19½.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:21)

1338 5063  Ring 18k guld, med bergkristall, storlek: 17½. Vikt: 3g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:59)

1338 5062  Ring 18k guld, med briljanter, 5x0,01ct, storlek: 19½, Vikt: 4g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:35)

1338 5377  Ring 18k guld, med briljanter, storlek: 16½. Vikt: 2g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:03)

1338 5375  Ring 18k guld, med citrin, storlek: 17, år 1968,8g

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:38)

1338 4372  Ring 18k guld, med diamant, 1xca0,10ct, 1954, storlek: 16½. Vikt: 2g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:45)

1338 4364  Ring 18k guld, med diamanter och blå safir, 2xca0,16ct, storlek: 17. Vikt: 2g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)

1338 5400  Ring 18k guld, med vita stenar, storlek: 18¼. Vikt: 2g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)

1338 5064  Ring 18k guld, storlek: 19. Vikt: 4g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:17)

1338 4248  Ring 18K vitguld, Elona Elon Arenhill, 1982, med diamanter och blå safir, 2xca0,10ct, storlek: 18. Vikt: 11g

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:10)

1338 4086  Ring 18K vitguld, med briljantslipade diamanter, 1xca0,23ct, 2x0,10ct, storlek: 16¼. Vikt: 3g

S�ldes inte (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:28)

1338 4220  Ring 18K vitguld, med diamanter 6xca0,03ct, storlek: 19½. Vikt: 6g.

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)

1338 5130  Ring 23K, gravyr, storlek: 18. Vikt: 5g

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:34)

1338 5848  Ring 23k, Skrotguld, vikt: 3g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:25)

1338 5044  Ringar 14K, med vita stenar, defekt. Vikt: 2g.

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:41)

1338 5701  Ringar 2 st, Sterlingsilver, 1960-tal, med stenar, Vikt: 34g brutto

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:54)

1338 5126  Ringar 3 st, 18k guld, gravyr, storlek: 18-19. Vikt: 13g

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:57)

1338 5702  Ringar 3 st, Sterlingsilver, med stenar, 60tal, Vikt: 64g brutto

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)

1338 5505  Rödvinsglas 6 st, Chateau, Kosta Boda. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:15)

1338 4425  Salongsbord Louis XVI-stil. Bredd: 119 cm. Djup: 60 cm, höjd: 45 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:57)

1338 5557  Salongsbord Tidigt 1900-tal, Bemålad, diameter: 64, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:44)

1338 5074  Salongsbord Tidigt 1900-tal, Ek. Bredd: 65, djup: 44 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:15)

1338 4059  Samovar 1800-tal, Ryssland, mässing. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:38)

1338 4426  Sängram Grange, Frankrike. Längd: 200 cm. Djup: 160 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:58)

1338 5317  Såskanna silver, 1957, Gustaviansk stil. Längd: 21. Höjd: 19 cm, Vikt: 300g ca

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:01)

1338 5390  Såsskålar med fat 3 delar, silver, märkt GAB (H9). Höjd: 6cm, längd: 17cm, vikt: 209g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:02)

1338 5560  Satsbord 3 delar, mahogny. Höjd: 49-57 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:47)

1338 5249  Sekretär 1800-tal, bemålad. Bredd: 107 cm. Djup: 44 cm, höjd: 105 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)

1338 5214  Sekretär Omkring 1800-tal, Gustaviansk. Bredd: 108cm. Djup: 56 cm, höjd: 109 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:50)

1338 5122  Serigrafi 8st, Eric Pehap (1912-1981), Signerad, 1991,25x24cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:49)

1338 5823  Serveringsvagn löstagbar bricka. Längd: 68 cm. Djup: 45 cm, höjd: 58 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:48)

1338 5570  Serveringsvagn med klaff, Perstorpsskiva. Längd: 60-89, djup: 45 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:01)

1338 5750  Servisdelar 16 delar, Rörstrand, Japan

1338 5077  Servisdelar 5 delar, Royal Copenhagen, Blå Blomst. Längd: 24-30cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:49)

1338 5685  Servisdelar Mat- och kaffeservis, 100 del ca, Porsgrund, Norge

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:50)

1338 5436  Sideboard 20-tal, Björk. Längd: 176. Djup: 58 cm. Höjd: 108 cm, nyckel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:35)

1338 5476  Sideboard 30-tal, Ek, Intarsia. Längd: 91. Djup: 46 cm, höjd: 95 cm, nyckel

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:39)

1338 5475  Sideboard 50/60-tal, teak. Längd: 150, djup: 43 cm, höjd: 88 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:30)

1338 5734  Sideboard med låda. Längd: 95 cm. Djup: 39 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:32)

1338 5834  Sideboard / sminkbord 50/60-tal, Teak. Bredd: 89. Djup: 35 cm, höjd: 74 cm

1338 5124  Silverbestick 22st, Längd: 8-16c. Vikt: 250g.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:04)

1338 4467  Skål Teak, 50/60-tal. Längd: 40 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:54)

1338 5180  Skål på fot Kina, diameter: 12, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:47)

1338 5600  Skål på fot Porslin, Putti, KPM. Längd: 20, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)

1338 4677  Skålar 2 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, vikt: 250g. Längd: 14-15,5

1338 5437  Skålar 2 st, silver. Diameter: 11-12cm. Borgila, 1977 respektive 1947. Vikt: 316g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:30)

1338 5537  Skålar 3 st, Japan, Signerade, nutida. Längd: 8,5-17 cm

1338 5001  Skålar 3 st, Kina. Diameter: 13-21cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:51)

1338 5419  Skålar 4 st, 1950-tal, (3 + 1 st), Fuga & Åfors. Längd: 9, diameter: 20 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:14)

1338 5193  Skålfat 2 st, Kina. Diameter: 17cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:37)

1338 5205  Skålfat 3 st, Kina, diameter: 22,5-23 cm

1338 5200  Skålfat 4 st, Kina, 2+ 2. Diameter: 14-22cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:23)

1338 5194  Skålfat 4 st, Kina. Diameter: 23cm, dekor i famille rose

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:25)

1338 5196  Skålfat 8st, 6+ 2. Diameter: 24-27,5cm

S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:19)

1338 5411  Skålfat Herend. Längd: 20cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:36)

1338 4686  Skålfat Inga-Lill Persbrandt (f. 1945), Sverige. Konstglas. Diameter: 35 cm

1338 5203  Skålfat Kina. Diameter: 22cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:32)

1338 5226  Skålfat Kina. Diameter: 43,5cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:17)

1338 5833  Skänk 50/60-tal, utdragsskiva, Teak. Bredd: 79. Djup: 42 cm, höjd: 72 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:01)

1338 4565  Skåp Längd: 111 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 144 cm, nyckel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:07)

1338 4162  Skåp Med lådor. Bredd: 100 cm. Djup: 44 cm, höjd: 155 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:28)

1338 5415  Skinkfat dekor av grishuvuden, Rörstrand. Längd: 48cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:52)

1338 5307  Skrin 2 st, 1800-tal. Längd: 15-24 cm

1338 5109  Skrivbord Bemålad. Bredd: 108 cm. Djup: 53 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:17)

1338 5553  Skrivbord Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, mahogny, Bredd: 174 cm. Djup: 69 cm. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)

1338 4163  Skrivbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 131 cm. Djup: 65 cm, höjd: 77 cm, nyckel

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:29)

1338 5793  Skrivbordslampa Toledo, Artemide. Ställbar höjd. Designad av Michele De Lucchi, Giancarlo Fassina. Max höjd ca 128 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:05)

1338 5310  Skrivställ mässing, gallerkant. Längd: 20 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)

1338 5228  Skulptur brons, 32x23cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:15)

1338 5580  Skulptur Ernst Wench, Rosenthal, sittande kvinna, porslin, handmålad. Höjd: 15 längd: 16 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:26)

1338 5002  Skulptur höjd: 15cm

1338 5496  Skulptur Keramik, Nittsjö. Längd: 22cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:38)

1338 5487  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Adam I, Gustavsberg. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:10)

1338 5268  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Charlotta ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Glaserad stengodslera med cromotryckt dekor. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:07)

1338 5806  Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Nuutajärvi, Fågel. Längd: 16, höjd: 13,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:06)

1338 5477  Skulptur Örn, metall. Höjd: 10 längd: 20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:51)

1338 5536  Skulptur Tempellejon, Trä, Asien. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:39)

1338 5323  Skulptur Tenn, Hjortdjur, Asien. Längd: 15, höjd: 16,5 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:45)

1338 5003  Skulpturer 2 delar. Höjd: 2-9cm

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:02)

1338 5484  Skulpturer 2 st, Clowner, Murano, Italien. Höjd: 22-25cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:32)

1338 5538  Skulpturer 4 st, bland annat Inuit, sten, Signerade, bland annat Joshua Joe. Höjd: 5-18 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:57)

1338 5034  Skulpturer Ett par, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Omkring sekelskiftet 1900, Oscar. Höjd: 11,5cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:36)

1338 5479  Slagbord längd: 20 + 2x60, djup: 80 cm, höjd: 72 cm, bemålat

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:43)

1338 5373  Smycken 5 delar, Kalevala Koru, Finland, Finland, Halsband & Broscher

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:55)

1338 5051  Smycken 6 delar, silver, Vikt: 80g ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:22)

1338 5049  Smyckeset 3 del Silver, Eric Robbert, Halsband + armband + ring, 1973, Vikt: 100g ca

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:11)

1338 5511  Snäckfat 6 st, Mappin & Webb, nysilver, 3 st glasinsatser. Längd: 14 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:40)

1338 5167  Snapsglas 13st. Höjd: 8cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:58)

1338 4173  Snedklaffsekretär mahogny. 1800-tal, Sengustaviansk, Bredd: 82 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 95 cm, nyckel

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:42)

1338 5426  Snurrfåtölj 1960-tal, omklädd

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)

1338 5155  Snurrfåtöljer Ett par, 50/60-tal, galon.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:02)

1338 5441  Snurrfåtöljer Ett par, plysch

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:28)

1338 5114  Snurrstolar Ett par, Fiberglas, 60/70-tal

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:45)

1338 5740  Soffa 2-sits, nutida. Längd: 168 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:23)

1338 5161  Soffa Bröderna Andersson. Längd: 192cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:30)

1338 5832  Soffbord 50/60-tal, Teak, Glasskiva. Bredd: 90, djup: 55 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:31)

1338 5171  Soffbord Glasskiva / mässing. Bredd: 106, djup: 55 cm, höjd: 51 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)

1338 5446  Soffgrupp 3 delar, Plysch, soffa + 2 st fåtöljer. Längd: 205

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:43)

1338 5486  Soppslev Silver / träskaft, Göteborg, 1833. Längd: 40 cm, Vikt: 120 g brutto

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:58)

1338 5534  Soppslevar + sockerskedar, 4 st, silver, 1800-tal. Längd: 19-22 cm, Vikt: 180g ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:44)

1338 5069  Spegel 1800-tal, mahogny

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:18)

1338 5843  Spegel 1920-tal. Längd: 44 cm. Höjd: 114 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:32)

1338 5087  Spegel 1960-tal, Teak, 96x45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:48)

1338 5552  Spegel 20-tal, Ådringsmålad, slipat glas, 80x64 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)

1338 5134  Spegel Dia 53cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:53)

1338 5135  Spegel Diameter: 53cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:38)

1338 5569  Spegel Fönster, bemålad, 60x45 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:07)

1338 5849  Spegel Gustaviansk stil, 103x49 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:30)

1338 5790  Spegel nutida. Höjd: 75 cm, bredd: 46 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:37)

1338 4615  Spegel omkring 1900, bemålad, 140x64 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:44)

1338 5260  Spegel reliefram, 1900-tal, 56x49 cm

1338 5686  Spegel rokokostil, 64x42 cm

1338 5137  Spegel rokokostil, plast, 56x66cm

1338 5824  Spegel teak, 1950-tak. Längd: 40 cm. Höjd: 95 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:30)

1338 5218  Spegel Teak, 1950-tal, 120x34cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)

1338 5036  Spegel Teak, Aksel Kjersgaard, 109x45cm, ej signerad

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)

1338 5423  Spegel Teak, Nygeverken, Nyköping, 28x40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:20)

1338 5551  Spegel Träram, nutida, 57x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:25)

1338 4348  Spegelbyrå Nyrokoko, valnöt och mahogny. Bredd: 96 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 175 cm, nyckel

1338 5259  Spegellampett Gustaviansk stil, 1900-tal, 44x27 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:10)

1338 5705  Spegellampett Gustaviansk stil, 43x26 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:03)

1338 5224  Spegellampetter Ett par, rokokostil, 46x17 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:03)

1338 5302  Spetsglas 1700-tal, Gustav III. Höjd: 16,5

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:48)

1338 5225  Spritskåp Anno 1904. Bredd: 34 cm. Djup: 17 cm, höjd: 56 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:25)

1338 5394  Stege höjd: 129cm

1338 5754  Stekfat + djupa tallrikar, 5 + 1 delar, Flytande blått, Rörstrand, diameter: 2. Längd: 37 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:52)

1338 5753  Stekfat England, PW & Co, 36x45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:21)

1338 5769  Stekfat Flytande blått, Gustafsberg. Längd: 44 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:25)

1338 5780  Stekfat Kina, Blåvitt kompaniporslin. Längd: 32,5 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:59)

1338 5337  Stol Allmoge, 1800-tal

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:20)

1338 5819  Stol Jerzy Kernar, trä. Höjd: 34-71 cm, bredd: ca 39,5 cm, djup: ca 54 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:04)

1338 5748  Stol nyrokoko

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:04)

1338 5573  Stolar 2 st, barockstil, 1800-tal, kompletterade

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:55)

1338 5393  Stolar 4 st, 1800-tal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:01)

1338 5781  Stolar 4 st, 1930-/40-tal, Betsad björk

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:46)

1338 5778  Stolar 4 st, 1940-/50-tal, Galonsits

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:30)

1338 5729  Stolar 4 st, nyrokokostil

1338 5561  Stolar Ett par, barockstil, skulpterade

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:31)

1338 5217  Stubbstol Bemålad. Höjd: 43,5 - 77 cm, bredd: 52 cm, djup: ca 54 cm

S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:27)

1338 5018  Sybord Intarsia, Gustaviansk stil. Bredd: 60, djup: 40 cm, höjd: 70 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:03)

1338 4144  Sybord mahogny, 1800-tal. Bredd: 52 cm. Djup: 39 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:53)

1338 5189  Sybord mahogny, Bredd: 42 cm. Djup: 42 cm, höjd: 68cm

1338 5835  Sykorg 50/60-tak, Teak. Längd: 57, djup: 44 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:10)

1338 5509  Syltkruka med lock Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:29)

1338 5011  Syltkrukor 3 delar. Diameter: 14-23cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:55)

1338 5232  Symaskin Singer. Längd: 51cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:31)

1338 5369  Taburett höjd: 43cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:52)

1338 4603  Takarmatur 1950-tal, mässing / glaskupor. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:47)

1338 5417  Takarmatur 1950-tal, Opalinglas. Höjd: 30 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:05)

1338 5563  Takarmatur 50/60-tal, Glaskupor. Höjd: 58 cm

1338 5382  Takarmatur diameter: 45cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:55)

1338 5381  Takarmatur diameter: 57cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:36)

1338 5067  Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Ellysette, fanér. Höjd: 25 ca, ej signerade

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:49)

1338 5091  Takarmatur höjd: 16cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:55)

1338 5234  Takarmatur höjd: 46cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:29)

1338 5364  Takarmatur Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:41)

1338 4639  Takarmatur Med glaskupa. Höjd: 45cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:46)

1338 4705  Takarmatur Med prismor. Diameter: 45 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:16)

1338 5850  Takarmatur med prismor. Höjd: 30, nutida

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:34)

1338 5162  Takarmatur Prismor. Diameter: 46cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:03)

1338 5334  Takarmatur Tidigt 1900-tal, mässing, glaskupa. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:18)

1338 5068  Takarmaturer 2 st, Stilnovo Milano, Italy, metall, diameter: 37, Design: Lomazzi

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)

1338 5448  Tallrikar 12st, Kina. Diameter: 23,5cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:41)

1338 4262  Tallrikar 12st, Orrefors, Lars Hellsten (f. 1933), Sverige. Påfågel. Diameter: 25,5cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:03)

1338 5198  Tallrikar 2 st, Kanton. Diameter: 24,5-27cm

1338 5204  Tallrikar 4 st, Kina, blåvitt, diameter: 19,5-23 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)

1338 5197  Tallrikar 4 st, Kina. Diameter: 22-23cm

1338 5597  Tallrikar 6 st, Kina, diameter: 22 cm

S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:19)

1338 5447  Tallrikar 8st, Rörstrand Japan. Diameter: 25cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:52)

1338 5020  Tallrikar & assietter 7 delar, Gustafsberg, Flytande blått, diameter: 21-24,5

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:55)

1338 5805  Tantalus metall, tre flaskor. Längd: 34. Djup: 14 cm, höjd: 31 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:05)

1338 5298  Tavla blyertsteckning, 1800-tal, föreställande Emilia Lagerberg. Signerad. Motivet: 15x13 ca

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:03)

1338 5771  Tavla Karta, "Knutstorp", 51x40 cm

1338 5714  Te / kaffekoppar 18 del ca, Blå Blomst, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:29)

1338 5102  Tenn 4 delar, bland annat terrin. Höjd: 6-23 cm. Bredd: 14-21 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:38)

1338 5516  Terrin Masons, England. Längd: 28 cm

1338 5759  Terrin Rörstrand, omkring 1900. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:27)

1338 5321  Tespindel silver, 1800-tal, trähandtag. Diameter: 6, Längd: 16 cm, Vikt: 25g ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 21:01)

1338 5839  Textiltavla Jobstryck, 77x75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:39)

1338 5576  Trädgårdsstolar Ett par

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:59)

1338 5125  Trädgårdsurnor Ett par, Metall. Diameter: 31 cm, höjd: 36 cm

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:26)

1338 5304  Träskulptur Afrika, modell äldre. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 31.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:23)

1338 5473  Träsnitt Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Signerad, numrerad 413/542, daterad -75

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)

1338 5115  Träsnitt Hans Osswald (f. 1919), Sverige. Signerad, numrerad 21/25, daterad -54. Motivet: 39x55 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:10)

1338 5301  Tubkikare Tidigt 1900-tal, mässing / mahogny. Längd: 20-48 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:38)

1338 5004  Tusch Kina. Motivet: 99x32cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:24)

1338 5330  Tvättservis 2 delar, Porslin, England. Diameter: 37, höjd: 27 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:31)

1338 5313  Uppläggningsfat Musselmalet, Helblond, Royal Copenhagen, diameter

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:56)

1338 5239  Urna Asien, metall. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:24)

1338 5309  Våg + vikter, omkring 1900,10kg. Längd: 53 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:58)

1338 5071  Väggarmaturer Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. V149, mässing / glaskupor

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:50)

1338 5072  Väggarmaturer Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. V149, mässing / glaskupor

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:22)

1338 5488  Väggplatta Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsberg, 22x36 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:58)

1338 5745  Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Blommor, 21,5x21,5

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:53)

1338 5444  Väggplattor 2 st, Lotta Melanton (f. 1943), Sverige. Guldfärgad keramik, 24x25 cm respektive diameter 24 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:16)

1338 5097  Väggrelief 24x19cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:37)

1338 5238  Väggrelief Gösta Carell (1888-1962), Sverige. "Hilda Deros", 1921, gips, 34x25 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:07)

1338 5838  Väggskulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Signerad Kosta Boda B Vallien, 22x22 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:13)

1338 5688  Väggtermometer Skulpterad, metall, kvinna. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:06)

1338 5452  Väggur längd: 85cm

1338 5461  Väggur rokokostil. Höjd: 50 cm

1338 5736  Vapen + skördekniv, 5 delar, modell äldre. Längd: 25-74 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:20)

1338 4645  Värmeunderlägg 2 st, Järn, Knäckebröd, diameter: 21-28 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:13)

1338 5206  Vas + fat, 2 delar, Kina, diameter: 21, höjd: 27 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:48)

1338 5328  Vas Arabia, Liisa Hallama. Höjd: 7 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:14)

1338 5392  Vas höjd: 19cm, gravyr

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:55)

1338 5227  Vas Kina. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:58)

1338 5081  Vas Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 11cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:31)

1338 5078  Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 26cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:14)

1338 5096  Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 28cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 18:22)

1338 5801  Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Studiohanden. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:41)

1338 5346  Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 22cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:01)

1338 4671  Vaser + fat, 3 delar, Asien, 1900-tal, diameter: 15, höjd: 21-31 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:25)

1338 5542  Vaser 2 st, Domino Rörstrand & Bo Borgström Åseda. Höjd: 20-25 cm

1338 5076  Vaser 2 st. Britten Rååg, Steninge Slott, Höjd: 28cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:22)

1338 5434  Vaser 3 delar, Kina. Höjd: 9-17cm

1338 5107  Vaser Ett par, Kina. Höjd: 27cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:07)

1338 4687  Vaser Ett par, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:38)

1338 5140  Vaser & skål Ett par + 1, Kina. Höjd: 5-13cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:05)

1338 5710  Väska Näverkont

1338 5296  Vävnad Barbro Nilsson (1899-1983), Sverige. Signerad BN, ca 31x28 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 19:47)

1338 4176  Vitrinskåp 2-delar, Ek, Engelsk stil. Bredd: 117 cm. Djup: 45 cm, höjd: 191 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:46)

1338 4171  Vitrinskåp Längd: 115 cm. Djup: 43 cm, höjd: 172 cm, nyckel

1338 5177  Vitrinskåp rokokostil, intarsia. Bredd: 68, djup: 35 cm, höjd: 142 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 juli 2020 20:36)

1338 5684  Ytterfoder 7 st. Höjd: 16 cm