Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 27 september 2021 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1420 4539  Affischer 3 st, Cirkus, yttermått inklusive ram: 62x47 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:18)

1420 4350  Äggskålar 2 st, Fasaner. Längd: 26 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)

1420 4219  Akvarell Ellen Jolin (1854-1939), Sverige. Signerad, daterad 1905, stadsgata, 25x17, yttermått inklusive ram: 28x20, akvarell

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:49)

1420 4383  Akvarell Kina, oramat löst blad, bladets mått: 41x34, akvarell. Ej signerad

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:32)

1420 4123  Akvarell Lasse Lindqvist (1924-1998), Sverige. "Strandsiesta II". Signerad. Akvarell, bildmått: 43x59, yttermått inklusive ram: 67x77 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:58)

1420 4281  Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad "EJ", "Mentone 1890 mars". Akvarell, bildmått: 43x29, yttermått inklusive ram: 55x41 ca

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:39)

1420 4378  Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad AL, -94,20x27, yttermått inklusive ram: 26x33, akvarell

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:29)

1420 4020  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad 1937, Marrakech, 62x48, yttermått inklusive ram: 77x62, akvarell

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:21)

1420 4066  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Graham, 1895, kvinna i huva, 29x22, yttermått inklusive ram: 40x34, akvarell

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:45)

1420 4376  Akvarell Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1800-tal, ej signerad. Akvarell, 32x27, yttermått inklusive ram: 40x36 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:08)

1420 4366  Akvareller Kina, 5 st, akvarell. Ej signerad, oramad

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:36)

1420 4285  Aladåbform keramik. Längd: 20, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:46)

1420 4099  Ampel 1920-tal, glas, diameter: 40 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:08)

1420 4471  Ampel Karl Johanstil, metall. Diameter: 56cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:13)

1420 4122  Ampel med prismor Glaskupa, Gustaviansk stil. Diameter: 32 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:20)

1420 4071  Applipquer Ett par, Nyrokoko. Mässing, prismor. Höjd: 18 ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:32)

1420 3273  Armband 18k guld, Berlock med röda stenar. Längd: 18cm, vikt: 23,9g

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:47)

1420 4085  Askkopp modell äldre, Bil, med cigarettkopp och tändsticksfack, metall. Längd: 30 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:42)

1420 4395  Assietter 10 st. Opalinglas, Lindshammar, design: Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Diameter: 18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:07)

1420 4234  Assietter 12 st, "Winifred", Rosenthal, diameter: 22 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:27)

1420 4190  Assietter 15 st, Royal Copenhagen, Helblond. Diameter: 17,5

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:10)

1420 4573  Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1944. Höjd: 20 cm. Vikt: ca 400g

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:38)

1420 4060  Barnstol 1800-tal, bemålad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:41)

1420 4396  Bestick i etui, silver, 20 delar. Längd: 14-19 cm, bruttovikt: 725g. Varav knivar 467g

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:54)

1420 4403  Bestick silver, ca 75 delar. Längd: 19-23 cm, bruttovikt: ca 5300g

S�ldes f�r 20.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:26)

1420 4316  Biblioteksbord Barock, kompletterat. Ek. Bredd: 132 cm. Djup: 66 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:01)

1420 4553  Biblioteksstege England. Längd: 48. Höjd: 63 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:54)

1420 4344  Bläckställ 2 st, Japan, ca 20x13 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:06)

1420 4255  Blandteknik Aleah Koury. Signerad, Blandteknik, bildmått: 35x55cm, yttermått inklusive ram: 53x72cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:27)

1420 4128  Blandteknik Curt Fors (f. 1935), Sverige. "Form och två askfat". Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 43x32 cm, yttermått inklusive ram: 65x52 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:18)

1420 3015  Blandteknik Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Copper oxidation". Signerad. Mixed media, 40x32cm, yttermått inklusive ram: 45x36,5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:24)

1420 3007  Blandteknik Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Taste like vacation". Signerad 2021. Akryl/epoxy, 20x20cm, oramad

1420 4509  Blandteknik Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, daterad 72, fåglar. Blandteknik, bildmått: 18x31cm, yttermått inklusive ram: 35x46cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:54)

1420 4198  Blandteknik Harald Skogsberg (1889-1980), Sverige. "Skrivvakt". Signerad. Blandteknik, bildmått: 25x21 cm, yttermått inklusive ram: 37x33 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:34)

1420 7200  Blandteknik John Jon-And (1889-1941), Sverige. "Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:21)

1420 4465  Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Blandteknik, bildmått: 35x33cm, yttermått inklusive ram: 49x46cm. Ej signerad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:03)

1420 3037  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition, 60x72, yttermått inklusive ram: 74x87 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:06)

1420 4292  Blandteknik Sven Delblanc, original till bok "Senecas död", Choix 1987. Blandteknik, bildmått: 28x34, yttermått inklusive ram: 42x52 cm. Signerad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:14)

1420 3400  Blandteknik Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad. Blandteknik, bildmått: 22x12 cm, yttermått inklusive ram: 33x22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:40)

1420 4035  Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Svarta lådan". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 36x52

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:50)

1420 4213  Bokhylla Empirestil, mahogny. Bredd: 108, djup: 32 cm, höjd: 145 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:03)

1420 4120  Bolskål Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Elme glasbruk. Längd: 33 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:08)

1420 4335  Bord metall, 51x51. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:30)

1420 3041  Bordslampa 1930-tal, Tenn. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:52)

1420 4508  Bordslampa Kaiser, Tyskland. Höjd: 42cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:41)

1420 4507  Bordslampa mässing. Höjd: 53cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:48)

1420 4322  Bordslampa Monica Backström (1939-2020), Sverige. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:04)

1420 4477  Bordslampfot mässing, kolonn. Höjd: 32cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:14)

1420 4462  Bordslampfot Onyx, mässing, höjd: 28cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:01)

1420 4235  Bordslampfot Porslin, Signerad B Oppelig, figural. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:03)

1420 4570  Bordslampor ett par, design: Fredrik Wallner. Höjd: 62 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:50)

1420 4161  Bordslampor ett par, Italien. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:48)

1420 4520  Bordsprydnader 2 st, Tuppar, metall. Höjd: 26cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:54)

1420 4393  Bordssurtout nysilver och glas. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:16)

1420 4331  Bordstelefon röd Kobra. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:41)

1420 4406  Brevpress/skulptur sten och mässing. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:26)

1420 4391  Bricka + skålar 4 delar, Längd: 22-67

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:18)

1420 4392  Bricka nysilver, England, Gallerkant. Längd: 62 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:25)

1420 4100  Bricka med handtag Nyrokoko, Porslin / nysilver, Rörstrand Cremona, diameter: 3. Längd: 43 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:39)

1420 4562  Brickor 2 st, mässing. Längd: 55-63 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:11)

1420 4389  Brickor 2 st, nysilver, Krupp-Berndorff, Monogram. Längd: 64 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:36)

1420 3287  Brosch 18k guld. Längd: 2cm, vikt: 8,3g.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:20)

1420 4410  Burk med lock, Tenn, Utställningen i Stockholm 1909, Schröder&Olsson. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:27)

1420 4304  Byrå 1800-tal, mahogny. Bredd: 110, djup: 55 cm, höjd: 92 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:45)

1420 4460  Byrå 1800-tal, mahogny. Bredd: 97cm. Djup: 49 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:35)

1420 4587  Byrå Längd: 91 cm. Djup: 46 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:36)

1420 4447  Byrå Miniatyr. Bredd: 21, djup: 13 cm, höjd: 36 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:00)

1420 4463  Byrå Omkring 1900-tal. Bredd: 84 cm. Djup: 45 cm, höjd: 105 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:31)

1420 4500  Byrå sengustaviansk stil, mahogny. Bredd: 90. Djup: 48 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:15)

1420 4208  Byrå Tallboy, 1880-tal. Bredd: 80, djup: 56 cm, höjd: 158 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:17)

1420 4058  Carborundumetsning Antoni Clavé (1913-2005), komposition. Signerad, numrerad 40/40, bladets mått: 76x57, yttermått inklusive ram: 93x73 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:11)

1420 4256  Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 17/75, bladets mått: 43x27cm, yttermått inklusive ram: 51x35cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:26)

1420 4400  Cigarettetui + 2 skedar, silver. Längd: 10-18 cm. Vikt: 170g.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:33)

1420 4108  Cigarettetui Silver (900), Tyskland, "NK", monogram. Längd: 9, vikt: 130g ca

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:37)

1420 3291  Collier 14K, guldlås, med turkos/gröna stenar, och pärlor. Längd: 48cm, bruttovikt: 74g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:31)

1420 3285  Collier 18k guld, med pärlor. Längd: 120cm. Vikt: 21,4g

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:15)

1420 3292  Collier Malakitstenar, doublé lås. Längd: 60cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)

1420 4192  Dalahäst Bemålad. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:53)

1420 3040  Dekorelement Gips, Bemålat, 43x47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:50)

1420 4398  Dessertgafflar 12 st, silver. Längd: 15 cm Vikt: 315 g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:45)

1420 4513  Djupa tallrikar 12 st, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. "Partu", Kosta Boda, diameter: 17 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:01)

1420 4159  Dörröverstycken 2 par. Längd: 60-12 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:06)

1420 4390  Dosa Metall, Tempelhund. Längd: 8 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:47)

1420 4215  Emaljmålning Signerad LG, 57x90 cm, oramad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:20)

1420 4346  Espressomaskin Pavoni. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:09)

1420 4191  Etsning Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. "Skogsbäcken". Bildmått: 12x17, yttermått inklusive ram: 31x36 cm. Signerad

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:10)

1420 4081  Etsning Max Brünning, Signerad, porträtt. Bildmått: 23x18, yttermått inklusive ram: 56x41 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:22)

1420 4424  Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 8/10,1958. Bildmått: 58x26, yttermått inklusive ram: 79x44 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:49)

1420 4591  Etsning Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad. Bildmått: 11x17, yttermått inklusive ram: 30x36 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:45)

1420 4379  Etsning Robert Thegerström (1857-1919), Sverige. Signerad, daterad 1897, björkar. Bildmått: 14x11, yttermått inklusive ram: 41x30 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:22)

1420 4588  Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Signerad, "Flora Suecia II". Bildmått: 32x23, yttermått inklusive ram: 62x51 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:54)

1420 4414  Färgetsning Astrid Sylwan (f. 1970), Sverige. Signerad, numrerad 44/70, "2". Bildmått: 24,5x24,5, yttermått inklusive ram: 56x42 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:52)

1420 4413  Färgetsning Astrid Sylwan (f. 1970), Sverige. Signerad, numrerad 44/70, "I". Bildmått: 24,5x24,5, yttermått inklusive ram: 56x42 cm

1420 3500  Färgetsning Jorge Castillo, Figurscen. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Bildmått: 43x62 cm, yttermått inklusive ram: 63x79 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:54)

1420 4280  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 22/125, "Rolls Toys". Bildmått: 48x49, yttermått inklusive ram: 83x78 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:15)

1420 4165  Färgetsningar 3 st, Dorothea Tanning (1910-2012), USA. Signerad, numrerad 70/100. Bildmått: 27x22, yttermått inklusive ram: 46x36 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:19)

1420 4080  Färgkrita Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Förlaga, Landskap. Signerad, daterad 1936-40. Bildmått: 26x33, yttermått inklusive ram: 445 51

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:27)

1420 4132  Färgkrita Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, kvinna, 26x20, yttermått inklusive ram: 37x30 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:36)

1420 4133  Färgkrita Oidentifierad konstnär. Signerad, -53,32x40, yttermått inklusive ram: 43x51 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:03)

1420 4420  Färglitografi Bamse Kragh-Jacobsen (1913-1992), Danmark. Palett. Signerad, numrerad 18/18, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 46x69 cm, yttermått inklusive ram: 65x86 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:14)

1420 3317  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 208/360. Färglitografi. Bladets mått: 45x62cm, yttermått inklusive ram: 51x71cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:32)

1420 4278  Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Pingvin. Signerad, med dedikation. Färglitografi. Bladets mått: 81x54, yttermått inklusive ram: 91x57 ca

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:10)

1420 4026  Färglitografi Catrina Liljegren (f. 1962), Sverige. Signerad, numrerad 195/200. Färglitografi. Bladets mått: 38x38, yttermått inklusive ram: 46x46 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:30)

1420 4417  Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad hc 10/45, Stilleben. Färglitografi, bildmått: 45x55, yttermått inklusive ram: 72x81 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:41)

1420 4287  Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Figurer. Signerad, numrerad 63/250. Färglitografi, bildmått: 31x24, yttermått inklusive ram: 44x34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:17)

1420 4152  Färglitografi Georg Winberg. Signerad, numrerad 108/250. Färglitografi, bildmått: 32x50, yttermått inklusive ram: 45x61 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:38)

1420 4073  Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 1/290. Färglitografi, bildmått: 79x50, yttermått inklusive ram: 97x67 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:45)

1420 4153  Färglitografi H G Carlström, Strandgräs. Signerad, numrerad 81/340, daterad -76. Färglitografi, bildmått: 34x47, yttermått inklusive ram: 55x67 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:13)

1420 3498  Färglitografi Jaques Villon (1875-1963), Signerad, numrerad 345/400. Färglitografi, daterad bildmått: 32x26, yttermått inklusive ram: 52x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:45)

1420 4124  Färglitografi John Wierth (1920-2003), Sverige. Signerad, numrerad 287/325, solnedgång. Färglitografi, bildmått: 45x58, yttermått inklusive ram: 65x74 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:03)

1420 4151  Färglitografi Jörgen Fogelquist (1927-2005), Sverige. Signerad, numrerad 255/460, komposition. Färglitografi, bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 50x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:52)

1420 4197  Färglitografi Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Signerad, numrerad 310/460, daterad 1972. Färglitografi, bildmått: 20x24, yttermått inklusive ram: 32x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:05)

1420 4199  Färglitografi Lennart Sand (f. 1946), Sverige. Ej numrerad. Färglitografi, bildmått: 35x45, yttermått inklusive ram: 58x67 cm. Signerad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:44)

1420 4561  Färglitografi med bladguld, Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad, numrerad 217/300. Färglitografi, bildmått: 31x40, yttermått inklusive ram: 47x64 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:15)

1420 4473  Färglitografi Naemi Eriksson (1920-2002), Sverige. Signerad, numrerad 13/170, daterad 79. Färglitografi, bildmått: 57x40cm, yttermått inklusive ram: 72x54cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:03)

1420 4021  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 16/175, daterad -50. Färglitografi, bildmått: 37x50, yttermått inklusive ram: 54x65 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:44)

1420 4148  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosa hamn. Signerad, numrerad 95/360. Färglitografi, bildmått: 31x46 cm, yttermått inklusive ram: 47x57 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:22)

1420 4586  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 354/360. Färglitografi, bildmått: 44x60, yttermått inklusive ram: 46x62 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)

1420 4426  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 79/125. Färglitografi, bildmått: 48x61cm, yttermått inklusive ram: 67x77cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:47)

1420 3321  Färglitografier 2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT. Signerad, daterad 75. Färglitografi, bildmått: 20x28cm, yttermått inklusive ram: 33x42cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:38)

1420 3318  Färglitografier 2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "the news", "Tower Hill". Signerad. Färglitografi, bildmått: 22x17cm, yttermått inklusive ram: 36x29cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:36)

1420 3357  Färglitografier 3 st, Staffan Kron. Signerade, 360-upplaga, yttermått inklusive ram: ca 44x56cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:05)

1420 4353  Fat + skålar, Kina, porslin. Diameter: 8 - 18

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:20)

1420 4069  Fat + skålfat, 5 delar, 1700 / 1800-tal, diameter: 32-44 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:32)

1420 3090  Fat + tallrikar, 4 delar, Berlin/Meissen. Diameter: 24-32 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:46)

1420 4341  Fat 2 st, Meissen, reliefdekor löv. Diameter: 24-25 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:56)

1420 3019  Fat Arabia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Diameter: 34 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:22)

1420 4339  Fat Porslin, Bing & Grøndahl. Längd: 26 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:03)

1420 4456  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 15x15 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:24)

1420 4558  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Fajans. Längd: 17 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:25)

1420 4166  Fat Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Längd: 33 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:08)

1420 4096  Fat / skålfat 12 st, Tenn, 1700-/1800-tal, diameter: 21-45 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:07)

1420 3426  Fåtölj 1940-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:55)

1420 4585  Fåtölj Plysch

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:41)

1420 4439  Fåtölj sadelgjord, björk, 1940-tal

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:01)

1420 4435  Fåtölj sadelgjord, böjträ, 1940-tal

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:00)

1420 4177  Figuriner 4 st, Royal Copenhagen. Höjd: 6-14 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:50)

1420 3369  Figuriner Goebel, 6 st. Höjd: 10-19 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:51)

1420 3367  Figuriner Goebel, 6 st. Höjd: 8-14 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:49)

1420 4496  Filmplansch yttermått inklusive ram: 103x72 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:21)

1420 4174  Fiskservis England, Copeland, 15 delar. Längd: ca 27-46 cm, djup: 22-26 cm, höjd: 3-15 cm, tallrik, diameter: 27 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:27)

1420 4333  Fotografi Sofia Hydman. Flicka med fläta. Signerad, numrerad 1/50. Färglitografi, bildmått: 46x17, yttermått inklusive ram: 73x53 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:35)

1420 4259  Frimärken 2 st. Tyskland, Oldenburger

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:44)

1420 4260  Frimärken sedlar, brevkort i 3 album, Norden

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:20)

1420 4203  Garderobsskåp Jugend, spegeldörr, mahogny. Bredd: 115, djup: 47 cm, höjd: 197 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:06)

1420 4537  Gardiner 2 st, Josef Frank (1885-1967), Österrike. "Vegetable Tree", Bredd: 160. Höjd: 140 cm, Firma Svenskt Tenn

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:14)

1420 4186  Gardinlängder 2 st, Marimekko, "Ananas", Maja Isola, 120x130 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:25)

1420 4361  Glas på fot, 12 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:27)

1420 4030  Glasplåtar till Laterna Magica, 10 st, 7x32 cm

1420 4325  Glasservis ca 40 delar. Höjd: ca 9-10,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:28)

1420 4135  Glasservisdelar + ishink, 12 delar. Höjd: 8-15 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:05)

1420 4121  Glasservisdelar 39 delar, Helga. Höjd: 10-18 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:47)

1420 4104  Glasskrin + plakett, 2 delar, omkring 1900. Längd: 14. Höjd: 10 cm, plakett i relief, biskviporslin, 13,5x9,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:08)

1420 4257  Golvlampa 1950-tal stil. Höjd: 145cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:01)

1420 4476  Golvlampa Boréns, mässing. Höjd: 138cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:58)

1420 4478  Golvlampa mässing. Höjd: 140cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:21)

1420 4294  Golvlampa Mässing/Läder. Höjd: ca 130

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:07)

1420 4522  Golvvas höjd: 65cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:09)

1420 8073  Golvvas Kina, nutida. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:01)

1420 4556  Grafiskt blad Efter Matisse, tryckt signatur. Bildmått: 18x13, yttermått inklusive ram: 37x28 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:37)

1420 4014  Grafiskt blad Gicléetryck, Catrin Johansson, "The zebracode". Signerad, numrerad 15/31, ca 70x28cm, yttermått inklusive ram: 71x31 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:41)

1420 3005  Grafiskt blad Gicléetryck, KC-Json, "Reflection". Signerad, numrerad 19/50. Bildmått: 28x38 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:24)

1420 3001  Grafiskt blad Gicléetryck, Monica Sahlin (1948-2014), Sverige. "Förälskad". Signerad, numrerad 12/20. Bildmått: 50x40cm, oramat löst blad

1420 4009  Grafiskt blad Rikke Darling (f. 1975), Danmark. "Bubbles". Giclée på canvas. Signerad, numrerad 24/100. Bildmått: 45x55cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:43)

1420 4095  Grötskålar + stop, tenn, 6 delar, 1700-/1800-tal. Diameter: 21 cm, höjd: 21 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:37)

1420 4093  Grötskålar 3 st, 1800-tal, tenn. Diameter: 23 ca. Höjd: 16-17 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:36)

1420 4312  Gunghäst omkring sekelskiftet 1900. Längd: 95 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:47)

1420 4222  Gungstol Edsbyverken

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:04)

1420 4209  Gungstol Rotting

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:49)

1420 4536  Hallbyrå mahogny. Bredd: 53, djup: 37 cm, höjd: 79 cm, nyckel

1420 4271  Handduksväv hellinne, Dalsjöfors, oklippt, 55x70 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:44)

1420 4210  Hatthylla längd: 138 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:08)

1420 4557  Herrur Certina, 18k guld. Höjd: 0,7 cm, diameter: 34 mm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:19)

1420 4036  Hink Rörstrand. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:10)

1420 3137  Hörnskåp 1800-tal, Bredd: 68 cm. Djup: 46 cm, höjd: 103 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:32)

1420 4309  Hörnvitrinskåp Sengustaviansk. Höjd: 195 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:53)

1420 4291  Ishink glas, Orrefors. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:19)

1420 4092  Järnskyltar 2 st, "Beware of the Dog & Save water drink Beer". Längd: 17-18 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:19)

1420 4034  Jordglob höjd: 37 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:51)

1420 4086  Kaffegods ca 20 delar, Blå Blom, Gustavsberg

1420 4555  Kaffegods Rörstrand, 11 del

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:03)

1420 4491  Kaffekoppar 10st, med fat, Rosenthal, Pompadour

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:14)

1420 4481  Kaffeservis ca 20 delar, Limoges, Frankrike

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:39)

1420 8070  Kaffeservisdelar 21 delar, + ett fat, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:18)

1420 4267  Kaffeservisdelar ca 15 delar, Rosenthal.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:03)

1420 4530  Kakburkar 4 st, plåt. Höjd: 13-18cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:41)

1420 4318  Kandelabrar ett par, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:12)

1420 4038  Kandelabrar ett par, Rörstrand, Daldansen. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:45)

1420 4576  Kanna Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:34)

1420 3110  Kanna Danmark. Höjd: 27cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:43)

1420 4364  Kannor 6 delar, Empire. Höjd: 18-27 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:01)

1420 4545  Kapsylöppnare mässing, And. Längd: 11 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:28)

1420 4358  Karaffer 4 st, Glas. Höjd: 23-27 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:02)

1420 4468  Karaffer 5 st, glas/kristall. Höjd: 22-29cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:51)

1420 4326  Karmstol Rokoko, Kompletterad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:19)

1420 3021  Karmstol rokokostil, bemålad, omklädd

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:47)

1420 3022  Karmstol rokokostil, omklädd

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:43)

1420 4543  Karmstolar 3 st

1420 4211  Karmstolar ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. ”Solna". Stomme av ek. Genombruten rygg. Sitthöjd: ca 45 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:28)

1420 3135  Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:31)

1420 4452  Karotter diverse 5 delar. Diameter: 13-22 längd: 20-39 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:36)

1420 4466  Kartellur Omkring 1900-tal, Metall, 65x32cm, nyckel

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:04)

1420 3281  Kedja 18k guld. Längd: 47cm, vikt: 6,2g

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:01)

1420 4273  Kikare Med fodral, Goerz. Längd: 15 cm, djup: 17 cm, höjd: 8 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:42)

1420 4484  Kolonner Ett par, plast. Höjd: 264

1420 4168  Konjakskupor 20 st. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:21)

1420 4037  Konstglas 3 delar, Kosta Boda, Kaktusar. Höjd: 11-17 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:39)

1420 4441  Konstglas 3 delar, Mats Jonasson, Målerås. Höjd: 7-10 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:48)

1420 4360  Konstglas 3 delar. Höjd: 7-20 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:28)

1420 4440  Konstglas 5 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 7-22 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:00)

1420 4455  Konstglas diverse, 10 delar, bland annat Vallien. Höjd: 2-16 cm

1420 4189  Koppar med fat, 12 delar, Royal Copenhagen, Halvblond. Höjd: ca 1,8-6,3 cm, diameter: ca 7,2-13,5 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:26)

1420 4357  Koppar med fat, 1800-tal, 12 delar. Höjd: ca 2,7-7 cm, diameter: ca 8,5-15 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:27)

1420 4548  Kopparkagge med tapp. Längd: 24 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:33)

1420 4109  Krutdosor + miniterrin, 5 delar, tenn. Höjd: 5-10 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:48)

1420 4489  Kuriosa 4 delar, Orientaliskt. Höjd: 9-10 längd: 21 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:11)

1420 4401  Kuriosa 8 delar, silver. Vikt: 165g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:02)

1420 4258  Kuverttallrikar 4 st. Tenn. Diameter: 32 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:07)

1420 4164  Lampa med förstoringsglas. Höjd: 46 cm, diameter: 19 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:57)

1420 4419  Lampbord Ett par. Bredd: 43 cm. Djup: 43 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:13)

1420 4307  Lampbord med låda, björk. Bredd: 60, djup: 38 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:39)

1420 4428  Lampett Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Reflex", Skultuna, mässing. Höjd: 38cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:42)

1420 4302  Lampetter 1 par med prismor. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:56)

1420 4323  Lampetter Ett par, mässing, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna, "Reflex". Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:54)

1420 4342  Läsljusstake Frankrike. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:42)

1420 3485  Litografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 34/75, bladets mått: 33x25, yttermått inklusive ram: 39x32 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:13)

1420 3219  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 55 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:59)

1420 3029  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: ca 50 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:35)

1420 4183  Ljuskrona mässing, 1800-tal. Diameter: 60 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:21)

1420 4529  Ljuslykta Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, mässing, glaskupa. Höjd: 36cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:32)

1420 4106  Ljusstakar 3 st, 1800-tal, Tenn. Höjd: 10-20. Signerade EW & GW

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:02)

1420 4160  Ljusstakar 4 st, Glas. Celeste, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors. Höjd: 30-42 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:54)

1420 4105  Ljusstakar Ett par, 1800-tal, tenn, kolonn. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:26)

1420 4116  Ljusstakar Ett par, omkring 1900, No 39, mässing. Höjd: 21 ca

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:47)

1420 4137  Ljusstakar Ett par, silver, CG Hallberg, 1926. Höjd: 18 cm, bruttovikt: 1356g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:39)

1420 4110  Ljusstakar Ett par, silver, CG Hallberg, 1944. Höjd: 17, vikt: 1000g brutto

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:45)

1420 4136  Ljusstakar ett par, silver, TESI Tenn & Silver AB, Göteborg, 1953. Höjd: 16 cm, bruttovikt: 828g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:23)

1420 4276  Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 20cm, bruttovikt: 574g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:12)

1420 3032  Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 8 cm, bruttovikt: ca 170g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:17)

1420 4052  Ljusstake Lisa Larson För Sandbergs Nora. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:53)

1420 4336  Lockurnor med lock, 2 st, Holland. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:37)

1420 3469  Manschettknappar 18k guld, + örhängen, hängen, ring. Vikt: 7g

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:00)

1420 4087  Mat / kaffeservis 42 delar, Arctica Arabia

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:24)

1420 4264  Matbord Teak. Diameter: 115cm, höjd: 74cm, + 2stiläggsx75cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:17)

1420 4243  Matservis 59 delar, Rörstrand, omkring 1900

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:34)

1420 4244  Matservis 80 del ca, Theodore Haviland Limoges, för NK

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:20)

1420 4374  Matservis ca. 85 delar, Tirschenreuth, Bavaria, Tyskland

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:53)

1420 4449  Matservis KPM, ca 70 del

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:28)

1420 4483  Matservisdelar 25 delar, Annika, Rörstrand

1420 4461  Matservisdelar 66 delar, Arctica, Arabia

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:36)

1420 4387  Matskedar 3+ 2+ 1 st, silver. Längd: 21 cm. Vikt: 240g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:27)

1420 4580  Matta orientalisk, 104x157 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:59)

1420 4582  Matta orientalisk, 125x180 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:48)

1420 4487  Matta orientalisk, 161x232 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:13)

1420 3159  Matta Orientalisk, 300x385cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:13)

1420 4486  Matta orientalisk, Afghan, 143x197 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:56)

1420 4583  Matta orientalisk, Galleri, 78x280 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:48)

1420 4579  Matta orientalisk, Galleri, 82x310 cm

1420 4581  Matta orientalisk, Pakistan, 100x160 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:11)

1420 4274  Matta Röllakan, 142x202 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:28)

1420 4103  Mattallrikar 9 st, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928), diameter: 24,5

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:47)

1420 4107  Miniatyr omkring 1900, Elisabeth Czapek, Signerad, porträtt av kvinna, 7,5x6, yttermått inklusive ram: 12x10 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:39)

1420 4372  Miniatyrer ett par, Damporträtt, yttermått inklusive ram: 15x13 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:24)

1420 4373  Miniatyrer ett par, Damporträtt, yttermått inklusive ram: 18x16 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:59)

1420 4179  Miniatyrmålning Porslin, Rosenthal, yttermått inklusive ram: 8x9

1420 4180  Miniatyrmålning yttermått inklusive ram: 9,5x7

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:15)

1420 4167  Moccaservisdelar Tuscan, England, 18 del

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:28)

1420 4469  Mockaservis 15 delar, Rosenthal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:57)

1420 4090  Muggar + assietter, 17 delar, brunt stengods, 1970-tal. Höjd: ca 2-9 cm, diameter: ca 7-20,5 cm

1420 4261  Mynt parti diverse, 1800-/1900-tal

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:59)

1420 4497  Mynt Sverige ca 1000 g. Diameter: ca 2,5-3,3 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:55)

1420 3261  Nattygsbord Ett par, mahogny, England. Bredd: 62, djup: 40 cm, höjd: 63 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:45)

1420 4320  Nyckelskåp 1800-tal. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:08)

1420 4286  Oljemålning 1800-tal, Oidentifierad konstnär. Landskap med stuga, ej signerad. Olja på pannå, 20x27, yttermått inklusive ram: 36x40 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:12)

1420 4067  Oljemålning 1800-tal, religiöst motiv, ej signerad. Olja på pannå, 29x21, yttermått inklusive ram: 46x38 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:41)

1420 4126  Oljemålning Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 26,5x26,5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:08)

1420 4599  Oljemålning Anna Gardell-Ericson (1853-1939), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått: 50x40cm, oramad

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:36)

1420 4188  Oljemålning Arne Nilsson (1925-1979), Sverige. Signerad, komposition, 95x81. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 100x83 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:17)

1420 4019  Oljemålning Arne Öhdén (1919-1986), Sverige. Signerad, daterad 1951. Olja på duk, 44x54, yttermått inklusive ram: 64x74 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:44)

1420 4284  Oljemålning Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Sydländskt landskap. Signerad. Olja på duk, 40x50, yttermått inklusive ram: 45x55 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:11)

1420 3507  Oljemålning Axel Skilving (1909-1978), Sverige. Gaustafjället, Telemark. Signerad Skilving. Olja på duk, 65x67, yttermått inklusive ram: 91x93 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:52)

1420 4141  Oljemålning Bo Lassen (1919-1993), Sverige. Ballerina. Signerad. Olja på pannå, 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 31x27 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:50)

1420 4129  Oljemålning Brita af Klercker (1906-2001), Sverige. "Provencalskt Landskap, Utställd SAK. Signerad. Olja på duk, 32x44 cm, yttermått inklusive ram: 50x63

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:59)

1420 4022  Oljemålning Britt-Louise Kellberg-Nordström (f. 1925), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 70x79 cm, yttermått inklusive ram: 77x87 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:48)

1420 4063  Oljemålning Carl Brandt (1852-1930), Vinterlandskap med härbre. Signerad, daterad 1902. Olja på duk, 66x98, yttermått inklusive ram: 89x122 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:17)

1420 4490  Oljemålning Carl Olof Petersen, Ringsjön, Skåne. Signerad. Olja på duk, 63x79cm, yttermått inklusive ram: 78x95cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:09)

1420 4172  Oljemålning Emil Lemon (1895-1968), Sverige. Kust. Signerad. Olja på pannå, 54x44, yttermått inklusive ram: 68x59 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:23)

1420 4065  Oljemålning Emma Sparre (tillskriven), Sterbhusstämpel a tergo, Landskap. Ej signerad. Olja på pannå, 24x27, yttermått inklusive ram: 46x51 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:36)

1420 4059  Oljemålning Ernst Söderberg (1889-1967), Sverige. Stilleben med skulptur & blomvas. Signerad, daterad -52. Olja på duk, 80x64, yttermått inklusive ram: 96x80 cm

1420 4375  Oljemålning Franz Schmidt-Glinz, tillskriven. Väderkvarn, Ej signerad. Olja på pannå, 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:15)

1420 4125  Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Västkust. Signerad. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 34x44 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:52)

1420 4054  Oljemålning Gustaf Carlström (1896-1964), Sverige. "Laga underkläder". Signerad, daterad 1932. Olja på duk, 110x100 cm, yttermått inklusive ram: 127x115 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:57)

1420 3512  Oljemålning Hulda Hasselroth, tillskriven. Hästar. 1800-tal. Ej signerad. Olja på duk, 60x73 cm, yttermått inklusive ram: 88x100 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:08)

1420 4147  Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 8,5x8,5, yttermått inklusive ram: 17x17

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:34)

1420 4127  Oljemålning Kalle Eklund (1891-1964), Sverige. Skärgård. Signerad. 1942, Olja på pannå, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:27)

1420 4057  Oljemålning Kliuchnikov, Signerad, Stilleben. Olja på duk, 39x44, oramad

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:19)

1420 4381  Oljemålning kopia efter Tirén, Spelman, Signerad. Olja på duk, 82x57, yttermått inklusive ram: 102x77 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:35)

1420 4474  Oljemålning L Nyblom. Signerad, daterad 1893. Olja på duk, ringmur, 23x28cm, yttermått inklusive ram: 30x37cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:34)

1420 4146  Oljemålning Lauri Nila (1898-1983), Finland. Signerad. Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 55x62 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:46)

1420 4498  Oljemålning Lisa Netz (f. 1936), Sverige. Signerad. Olja på duk, 64x92cm, yttermått inklusive ram: 67x97cm

1420 3069  Oljemålning Louise af Geijerstam (1870-1956), Sverige. Signerad, daterad 1924, Skövde. Olja på duk, 50x74, yttermått inklusive ram: 58x82 cm

1420 3121  Oljemålning Ludvig Frid (1855-1909), Sverige, tillskriven, ej signerad. Duk på pannå, 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 32x36 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:49)

1420 4540  Oljemålning marin, Signerad N Doren. Olja på duk, 60x90, yttermått inklusive ram: 69x100 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:24)

1420 4422  Oljemålning Märtha Åkerberg-Sirinyan (1919-2010), Sverige. Kust, Gotland. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x49 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:32)

1420 4078  Oljemålning Morten Müller, fiskare. Signerad. Olja på duk, 40x55, yttermått inklusive ram: 47x62 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:54)

1420 4048  Oljemålning Oidentifierad konstnär, Ryssland. Signerad a tergo. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 104x108 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:15)

1420 4282  Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Ostronplockare Normandie, ej signerad. Olja på duk, 20x33, yttermått inklusive ram: 29x42 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:27)

1420 3421  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, flicka. Olja på duk, 29x24, yttermått inklusive ram: 39x34 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:46)

1420 4377  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kvinna i landskap. Olja på duk, 27x41, yttermått inklusive ram: 34x48 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:57)

1420 4589  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fåglar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x74cm, oramad

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:22)

1420 4499  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Hundar. Signerad. Olja på pannå, 15x19cm, yttermått inklusive ram: 25x30cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:06)

1420 4195  Oljemålning Oidentifierad konstnär. P Van der Berg, Signerad, Sluss. Olja på duk, 40x50, yttermått inklusive ram: 49x58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:57)

1420 4045  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ryssland. Signerad, daterad -89. Yttermått inklusive ram: 90x94 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:50)

1420 4384  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Heinz. Olja på duk, 70x104, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:47)

1420 4017  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad LM. 2004. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x62 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:59)

1420 4595  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Lys, clown. Olja på pannå, 33x23cm, yttermått inklusive ram: 64x55cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:51)

1420 4044  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Petrovich. Olja på pannå, 40x30, yttermått inklusive ram: 55x44 cm

1420 4018  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1884, Landskap med ruin. Olja på duk, 70x98, yttermått inklusive ram: 90x120 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:56)

1420 4554  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap. Olja på duk, 24x34, yttermått inklusive ram: 37x47 cm

1420 4596  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, P Söderström, nattliga väsen. Olja på duk, 57x80cm, yttermått inklusive ram: 74x95cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:26)

1420 4131  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, skogsväg. Olja på pannå, 29x18, yttermått inklusive ram: 39x29 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:54)

1420 4251  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja på duk, 29x38, yttermått inklusive ram: 42x52 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:38)

1420 3250  Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. "Spelman". Signerad, daterad -74. Olja på pannå, 17x21, yttermått inklusive ram: 19x23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:46)

1420 4070  Oljemålning omkring 1900, Lotsljus på strand, ej signerad. Olja på duk, 24x19, yttermått inklusive ram: 37x32 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 21:20)

1420 4062  Oljemålning omkring 1900. Signerad Geijer, Kustby med fiskebåtar. Olja på duk, 70x102, yttermått inklusive ram: 97x130 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:17)

1420 4025  Oljemålning Otto Lindberg (1880-1955), Sverige. Signerad, daterad 1933, insjö med fiskarstugor. Olja på duk, 58x98 cm, yttermått inklusive ram: 67x109

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:38)

1420 8137  Oljemålning Paul Hermann Schoedder (1887-1971), Tyskland. Porträtt. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 65x55 cm, yttermått inklusive ram: 80x71 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:14)

1420 4156  Oljemålning Rigmor Ilstedt (f. 1941), Sverige. Modell. Signerad, daterad -56. Olja på duk, 65x45, yttermått inklusive ram: 73x52 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:04)

1420 4597  Oljemålning Signerad, L Carlson, 1948, väderkvarn. Olja på duk, 60x84cm, yttermått inklusive ram: 75x100cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:50)

1420 8165  Oljemålning Stig Wåhlberg, kust. Signerad, daterad 2007. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 61x54 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:01)

1420 4594  Oljemålning Ubut Bali. Ej signerad. Olja på duk, 55x38cm, yttermått inklusive ram: 67x79cm

1420 4130  Oljemålningar 2 st Gunnar Johnsson, Kompositioner. Signerad, yttermått inklusive ram: 30x42 & 33x41 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:23)

1420 4171  Oljemålningar 2 st, Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Landskap med fåglar & djur. Signerade. Olja på duk, 45x53, yttermått inklusive ram: 60x70 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:02)

1420 3401  Oljemålningar 2 st, Lasse Persson. Signerad a tergo. Olja på duk, 16x22-19x24, oramade

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:41)

1420 4196  Oljemålningar Oidentifierad konstnär. 2 st, Monogramsignerade CT, stilleben. Olja på pannå, 20x17, yttermått inklusive ram: 31x27 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:50)

1420 3286  Örhängen 14K, Ett par, med mabépärlor. Diameter: 2cm, + ett örhänge. Vikt: 14,5g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:18)

1420 3270  Örhängen 18k guld, Ett par, med gröna stenar. Längd: 2cm. Vikt: 1,9g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:36)

1420 4031  Örhängen 9 par, silver. Vikt: 25 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:37)

1420 4578  Orientmattor 2 st, 62x107 cm

1420 4355  Ostkupor 2 st, glas och nysilver. Diameter: 20-22 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:51)

1420 4043  Ostrontallrikar 13 st. Diameter: 24 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)

1420 4527  Pall Med stenskiva. Höjd: 36cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:59)

1420 4212  Pallar ett par, Nyrokoko. Längd: 45 cm, djup: 50 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:52)

1420 4227  Papperskorg Vipp. Höjd: 49 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:44)

1420 3296  Pärlcollier Silverlås 830, doserat. Längd: 58cm, vikt: 14,5g.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:38)

1420 4446  Parti kåsor, bland annat samearbeten. Längd: ca 14-21 cm, djup: ca 4,5-13 cm, höjd: ca 3-10cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:05)

1420 4289  Pastell + bok, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Original till boken "Henrietta ska du också glömma". Bildmått: 41x32, yttermått inklusive ram: 52x42 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:22)

1420 4145  Pastell Juhan Nömmik (1902-1975), Estland. Signerad, Landskap. Bildmått: 31x38, yttermått inklusive ram: 54x60 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:17)

1420 4220  Pedalhink KIFA, metall. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:26)

1420 4089  Penselvas Kina, 1900-tal. Höjd: 27 cm

1420 4072  Piedestal Asien, trä, diameter: 37, höjd: 51 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:36)

1420 4206  Piedestal Metall/Glas. Längd: 39 D- 39, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:24)

1420 4042  Plåtbrickor 2 st, Bemålade. Längd: 61-68 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:11)

1420 4111  Plunta Glas, "1821", Monogram. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:42)

1420 4055  Pokal med lock Böhmen. Kristall, slipad, Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:29)

1420 4279  Pokaler 3 delar, mässing. Höjd: 23-27cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:48)

1420 4409  Porslin 4 delar, Kuriosa. Diameter: ca 8-14,5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:26)

1420 4178  Porslin 5 delar, Kgl Dansk/Herend. Höjd: 9-20 cm

1420 4181  Porslin 5 delar, Royal Copenhagen, Meissen. Höjd: 2,5-8 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:42)

1420 4347  Porslin Meissen, 5 delar. Längd: 10-18 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:50)

1420 4051  Porslinstavla Rörstrand, 1881. Diameter: 35, yttermått inklusive ram: 63x63 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:42)

1420 4388  Punschkoppar + mugg, 6+ 1 delar, silver. Höjd: 5-8 cm. Vikt: 295g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:58)

1420 4412  Råglasplafond diameter: 60 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:10)

1420 3465  Ring 14K, med pärlor och briljant. Vikt: 2,8g, ringmått 12,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:54)

1420 3271  Ring 18k guld, med blå safir, storlek: 16½. Vikt: 2,1g.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:39)

1420 3467  Ring 20K, gravyr, orange sten. Vikt: 6g, ringmått: 12

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:57)

1420 3487  Ring Förgyllt sterlingsilver, Flora Danica, "FDJ". Vikt: 5 g, ringmått: ca 13

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:21)

1420 3129  Ryamattor 2 st, Berga Ullspinneri, 65xx108cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:33)

1420 4224  Salongsbord Bemålat. Diameter: 75, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:54)

1420 4205  Salongsbord Funkis, Betsad björk. Bredd: 80, djup: 80 cm, höjd: 63 cm

1420 3350  Salongsbord Längd: 91 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 69 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:31)

1420 4223  Salongsbord Nyrokoko, Valnöt. Bredd: 120, djup: 70 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:42)

1420 4270  Samekniv Längd: 27cm

1420 4313  Satsbord 3 delar, Barockstil. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:21)

1420 4032  Scarf Hermès, 90x90 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:12)

1420 3260  Sekretär England. Bredd: 62, djup: 72 cm, höjd: 100 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:43)

1420 4453  Serveringsskåp 1940-tal, Intarsia. Bredd: 120, djup: 45 cm, höjd: 160 cm, nyckel

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)

1420 4521  Serveringsvagn Vikbar. Längd: 60 cm. Djup: 42 cm, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:37)

1420 4551  Servisdelar 4 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet. Höjd: 8-12cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:30)

1420 4450  Servisdelar Bing & Grøndahl, Måsen, 16 del

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:05)

1420 4027  Servisdelar diverse, Upsala-Ekeby. Diameter: 17-24 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:01)

1420 4568  Servisdelar Gustavsberg, Kaffe/te, 18 del + extra fat

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:28)

1420 4182  Skål + vas, Reijmyre Glasbruk, Paul Kedelv (1917-1990), Sverige. Höjd: 6-27 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:26)

1420 3211  Skål Konstglas. Diameter: 18, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:56)

1420 3505  Skål Kosta, "Ventana", Mona Morales-Schildt (1908-1999), Sverige. Diameter: 17, höjd: 9 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:29)

1420 4567  Skål Kristall. Diameter: 28, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:40)

1420 4448  Skål porslin och mässing, 1800-tal. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:40)

1420 4574  Skål silver, 1947. Diameter: 13,5. Vikt: 139g

1420 4506  Skål Tjeckien, Diameter: 25cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:18)

1420 4519  Skål Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Orrefors. Längd: 27 cm

1420 3107  Skål & fat Upsala Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Corso". Höjd: 6cm, längd: 11cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:39)

1420 4356  Skålar + penselbad, 5 delar, porslin, Kina. Höjd: 5 - 9

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:06)

1420 4429  Skålar + Skulpturer, 4 delar, B Skogh, Gustavsberg. Längd: 12 ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:29)

1420 4359  Skålar 3 st, Kina. Diameter: 9 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:41)

1420 4175  Skålar 3 st, Orrefors. Diameter: 18-22 cm

1420 4275  Skålar 8 delar, Kina, mässing. Höjd: 5-30cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:07)

1420 4068  Skålfat 1700-/1800-tal, Tenn, diameter: 56 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:22)

1420 4301  Skålfat Kina. Diameter: 35 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:02)

1420 4061  Skålfat Tidigt 1900-tal, Kina / Japan, cloisonné. Diameter: 58 cm

S�ldes f�r 50.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 21:19)

1420 3309  Skåp 1930-tal, Betsat. Bredd: 74, djup: 34 cm, höjd: 122 cm, nyckel

1420 4200  Skåp Bemålat. Bredd: 116, djup: 41 cm, höjd: 165 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:21)

1420 4467  Skåp England. Bredd: 57 cm. Djup: 47 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:20)

1420 4204  Skåp Jugend, Ek. Bredd: 78. Djup: 51 cm. Höjd: 170 cm, nyckel

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:35)

1420 4202  Skåp Jugend, Ek. Bredd: 89. Djup: 55 cm, höjd: 188 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:25)

1420 4194  Skåp omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 128. Djup: 52 cm, höjd: 200 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:35)

1420 4399  Sked/gaffel 6 delar, nysilver, etui. Längd: 19 cm

1420 4575  Skrin med lock, silver. Längd: 22 cm. Vikt: 1270g

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:08)

1420 4559  Skrin med lock Björk, 1800-tal, + piphuvuden. Längd: 16 cm, djup: 12 cm, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:28)

1420 4308  Skrivbord 1700-/1800-tal. Bredd: 143. Djup: 85 cm, höjd: 91 cm

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:15)

1420 4598  Skrivbyrå mahogny, 1800-tal. Bredd: 102cm, djup: 56cm, höjd: 89cm, slitage

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:11)

1420 4228  Skrivschatull 1800-tal, Valnöt. Längd: 42, djup: 29 cm, höjd: 35 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:45)

1420 3014  Skulptur  Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. Träd. Signerad. Naitråd på betongsockel. Höjd: ca 42 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:24)

1420 4083  Skulptur A Olson, Rorsman, järn. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:19)

1420 4240  Skulptur Arabia, sovande boxer, porslin. Längd: 35, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:42)

1420 4230  Skulptur Hutschenreuther, Falk. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:47)

1420 4236  Skulptur Isbjörn. Längd: längd. 28, höjd: 26 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 21:01)

1420 4329  Skulptur Keramik, Simon, Söholm. Höjd: 17 cm

1420 4443  Skulptur Konstglas, Studio Åhus. Längd: 14 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:31)

1420 4480  Skulptur Konstmassa, Austin Inc 1961, kyssen. Höjd: 29cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:40)

1420 4112  Skulptur Kvinna, "Reged Des". Förkromad metall / träsockel. Höjd: 17-20 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:13)

1420 4547  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 27cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:14)

1420 4433  Skulpturer 3 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Längd: 7-8 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:39)

1420 4265  Skulpturer 3 st, Kina. Höjd: 22-25cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:24)

1420 3196  Skulpturer 3 st. DAO, 18 - 28. Höjd: ca 16,5-27 cm

1420 4362  Smycken diverse Asien

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:06)

1420 4193  Snapsglas 6 st, Helena Gibson (f. 1957), Höjd: 23-30 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:36)

1420 4253  Soffa Bröderna Andersson. Längd: ca 200cm. Djup: ca 90 cm. Höjd: ca 75 cm, sitthöjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:33)

1420 4254  Soffa Bröderna Andersson. Längd: ca 200cm. Djup: ca 90 cm. Höjd: ca 75 cm, sitthöjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:40)

1420 3025  Soffa Gustaviansk stil, Sent 1800-tal. Bemålad, Längd: 120

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:01)

1420 4459  Soffa skinn, Chesterfield, Proveniens Hotel Diplomat, tidigt 1900-tal. Längd: 190

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:41)

1420 4458  Soffbord Butlers tray, mahogny. Bredd: 120, djup: 90 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:44)

1420 3267  Soffbord glas och krom. Bredd: 102, djup: 55 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:31)

1420 4523  Sparbössa Skulptur, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gunnar Sträng. Höjd: 16cm

1420 3077  Spegel bronserad ram, 104x117 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:31)

1420 4117  Spegel Gustaviansk stil, Förgylld, 80x56

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:51)

1420 4297  Spegel NK, Etiketterad, Funkis, 1930-tal. Diameter: 90 cm

S�ldes f�r 25.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:53)

1420 4488  Spegel omkring 1900,165x58 cm

1420 4293  Spegel sent 1800-tal, förgylld, 72x55 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:40)

1420 4305  Spelbord nyrenässans. Bredd: 90. Djup: 45x2 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:26)

1420 4216  Stol Barockstil, Gyllenläder

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)

1420 4512  Stolar 3 st, nyrokoko

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:16)

1420 8307  Stolar 4 st, Empirestil

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:29)

1420 4442  Stolar 4 st, Origlia, Italien, vita, lady P.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:35)

1420 4572  Stolar 6 st, Nyrokoko

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:44)

1420 4225  Stringhyllor 3 hyllplan. Bredd: 78 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:20)

1420 4163  Takarmatur Jugend. Diameter: 26 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:52)

1420 4266  Takarmatur Med prismor. Diameter: 35cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)

1420 4514  Tallrikar 6 st, Ryssland, Folklivssagor, diameter: 19 cm

1420 4283  Tallrikar Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932. 11 st + 2 st flata + 8 st djupa. Diameter: 24 - 27 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:38)

1420 3419  Tallrikar Rörstrand, 1800-tal, 23 delar. Diameter: 23 cm

1420 4218  Tamburmajor Metall, Tranås. Höjd: 183

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:24)

1420 4138  Tårtspade + kaffeskedar, silver, 13 + 1 delar. Längd: 11-17 cm. Vikt: 210g

1420 4176  Tekanna England, Queen Mary& George V, Höjd: 10 cm

1420 4272  Tekannor 3 delar, lergods. Höjd: 3-10cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:30)

1420 4324  Tekopp + Kanna, Sovjet. Höjd: 10-29 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:44)

1420 4097  Tennstop 7 st, 1800-/1900-tal. Höjd: 17-28 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:40)

1420 4094  Terrin + grötskål + stop, 6 delar, 1700-/1800-tal, tenn, diameter: 21-23. Höjd: 12-21 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:34)

1420 4600  Teservisdelar 14 delar, Rosenthal, Pompadour. Höjd: 7cm. Diameter: 28cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:19)

1420 4571  Textiltavlor 2 st, Asien, yttermått inklusive ram: 70x55cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:32)

1420 4505  Tillbringare Rörstrand. Höjd: 24cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:22)

1420 4241  Träskulptur Älg, 1957. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:58)

1420 4546  Träskulptur Signerad. Längd: 38. Djup: 17 cm, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:56)

1420 4154  Träsnitt Vide Janson (1924-2007), Sverige. Signerad, numrerad 41/260, fågel. Bildmått: 35x44, yttermått inklusive ram: 51x68 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:45)

1420 4288  Tusch 4 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad 1952, med dedikationer, yttermått inklusive ram. 28x22 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:32)

1420 4368  Tusch Lars Börjesson (1922-1999), Sverige. Träd. Signerad. Bildmått: 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 42x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:31)

1420 4155  Tusch Lasse Lindqvist (1924-1998), Sverige. "Midsommar". Signerad, daterad 1973. Bildmått: 40x57 cm, yttermått inklusive ram: 55x72 cm

1420 4144  Tusch Lasse Lindqvist (1924-1998), Sverige. Signerad, 20x24, yttermått inklusive ram: 32x36 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:12)

1420 4143  Tusch Poul Ströyer (1923-1996), Sverige. "Bagdad Telefon AB". Signerad. Bladets mått: 12x16 cm, yttermått inklusive ram: 16x22 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:16)

1420 4295  Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Bokillustration baksidan av "På palmblad och rosor". Signerad, daterad -05. Bildmått: 27x18, yttermått inklusive ram: 40x29 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:56)

1420 4298  Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Originalillustration till boken "Sov du så diskar jag", -04. Signerad, dedikation. Bildmått: 19x29, yttermått inklusive ram: 32x42 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:00)

1420 4140  Uppläggningsfat + skål & burk med lock, 4 delar, Arabia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. "Rosmarin". Längd: 36, diameter: 10-32 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:38)

1420 4526  Utomhusbelysning 6 st. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:33)

1420 4382  Väggljusstake Eve, Ängel. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:28)

1420 4457  Väggplatta B Skogh. Signerad, daterad 1980,23x23 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:45)

1420 4593  Väggrelief Arabia, Naile Wafin (f. 1920), 48x34 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:32)

1420 4226  Väggur med lod, 33x29 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:06)

1420 4430  Vas + figurin + miniatyr, Gustavsberg, 3 delar. Höjd: 2,5-15 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:47)

1420 4039  Vas + Skål, Rörstrand, Daldansen. Höjd: 18-22 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:57)

1420 4432  Vas + skulptur, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 6,5-10 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:05)

1420 4269  Vas 1800-tal, Kina, glaserad stengodslera. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:22)

1420 4404  Vas Böhmen. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:27)

1420 4229  Vas Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 15,5, längd: 20 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:46)

1420 4518  Vas Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Rörstrand. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:09)

1420 4162  Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:16)

1420 4343  Vas Metall, Drake. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:43)

1420 4231  Vas nysilver, Jugend. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:14)

1420 4242  Vas omkring 1900, relief med blommor. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:43)

1420 3082  Vaser 2 st, Flussglas, bemålat. Höjd: 32-38 cm

1420 4528  Vaser 2 st, Rörstrand. Höjd: 17-19cm

1420 4337  Vaser 2 st, Rosenthal/Italy. Höjd: 16-23 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:10)

1420 3083  Vaser 3 st, bemålat opalinglas. Höjd: 22-33 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:30)

1420 4427  Vaser 3 st, bland annat Upsala Ekeby. Höjd: 15-18 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:36)

1420 4566  Vaser 3 st, Kristall. Höjd: 20-32 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:59)

1420 4431  Vaser 3 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Open Mind. Höjd: 9-11 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:28)

1420 4434  Vaser 4 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 7-12 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:43)

1420 4114  Vaser Ett par, nutida. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:37)

1420 4504  Vaser ett par. Höjd: 22cm

1420 4569  Vinglas 19 delar. Höjd: 15 cm

1420 4503  Vinöppnare Stål. Längd: 33cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:17)

1420 4310  Vitrinskåp 1880-tal, Valnöt. Bredd: 87, djup: 43 cm, höjd: 198 cm, nyckel

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:55)

1420 4158  Vykort ca 700 st

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:22)

1420 4565  Ytterfoder 1 par + 1, Gustavsberg, Empire(Liljekonvalj. Diameter: 19-20 cm

1420 4563  Ytterfoder 3 st, Gustavsberg, Plantina, Diameter: 13-15 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:03)

1420 4334  Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde/Milles. Diameter: 13-17 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)

1420 4184  Ytterfoder 6 st, diverse. Höjd: 10-15 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:25)

1420 4451  Ytterfoder 8 st, Waldemarsudde. Diameter: 10-26, höjd: 9-15 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:41)

1420 4564  Ytterfoder ett par, Gefle. Diameter: 21 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:12)

1420 4516  Ytterfoder Porslin. Diameter: 20. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:26)