1420 4539 Affischer 3 st, Cirkus, yttermått inklusive ram: 62x47 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:18)
1420 4350 Äggskålar 2 st, Fasaner. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)
1420 4219 Akvarell Ellen Jolin (1854-1939), Sverige. Signerad, daterad 1905, stadsgata, 25x17, yttermått inklusive ram: 28x20, akvarell
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:49)
1420 4383 Akvarell Kina, oramat löst blad, bladets mått: 41x34, akvarell. Ej signerad
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:32)
1420 4123 Akvarell Lasse Lindqvist (1924-1998), Sverige. "Strandsiesta II". Signerad. Akvarell, bildmått: 43x59, yttermått inklusive ram: 67x77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:58)
1420 4281 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad "EJ", "Mentone 1890 mars". Akvarell, bildmått: 43x29, yttermått inklusive ram: 55x41 ca
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:39)
1420 4378 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad AL, -94,20x27, yttermått inklusive ram: 26x33, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:29)
1420 4020 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad 1937, Marrakech, 62x48, yttermått inklusive ram: 77x62, akvarell
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:21)
1420 4066 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Graham, 1895, kvinna i huva, 29x22, yttermått inklusive ram: 40x34, akvarell
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:45)
1420 4376 Akvarell Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1800-tal, ej signerad. Akvarell, 32x27, yttermått inklusive ram: 40x36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:08)
1420 4366 Akvareller Kina, 5 st, akvarell. Ej signerad, oramad
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:36)
1420 4285 Aladåbform keramik. Längd: 20, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:46)
1420 4099 Ampel 1920-tal, glas, diameter: 40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:08)
1420 4471 Ampel Karl Johanstil, metall. Diameter: 56cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:13)
1420 4122 Ampel med prismor Glaskupa, Gustaviansk stil. Diameter: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:20)
1420 4071 Applipquer Ett par, Nyrokoko. Mässing, prismor. Höjd: 18 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:32)
1420 3273 Armband 18k guld, Berlock med röda stenar. Längd: 18cm, vikt: 23,9g
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:47)
1420 4085 Askkopp modell äldre, Bil, med cigarettkopp och tändsticksfack, metall. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:42)
1420 4395 Assietter 10 st. Opalinglas, Lindshammar, design: Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:07)
1420 4234 Assietter 12 st, "Winifred", Rosenthal, diameter: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:27)
1420 4190 Assietter 15 st, Royal Copenhagen, Helblond. Diameter: 17,5
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:10)
1420 4573 Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1944. Höjd: 20 cm. Vikt: ca 400g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:38)
1420 4060 Barnstol 1800-tal, bemålad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:41)
1420 4396 Bestick i etui, silver, 20 delar. Längd: 14-19 cm, bruttovikt: 725g. Varav knivar 467g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:54)
1420 4403 Bestick silver, ca 75 delar. Längd: 19-23 cm, bruttovikt: ca 5300g
S�ldes f�r 20.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:26)
1420 4316 Biblioteksbord Barock, kompletterat. Ek. Bredd: 132 cm. Djup: 66 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:01)
1420 4553 Biblioteksstege England. Längd: 48. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:54)
1420 4344 Bläckställ 2 st, Japan, ca 20x13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:06)
1420 4255 Blandteknik Aleah Koury. Signerad, Blandteknik, bildmått: 35x55cm, yttermått inklusive ram: 53x72cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:27)
1420 4128 Blandteknik Curt Fors (f. 1935), Sverige. "Form och två askfat". Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 43x32 cm, yttermått inklusive ram: 65x52 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:18)
1420 3015 Blandteknik Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Copper oxidation". Signerad. Mixed media, 40x32cm, yttermått inklusive ram: 45x36,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:24)
1420 3007 Blandteknik Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Taste like vacation". Signerad 2021. Akryl/epoxy, 20x20cm, oramad
1420 4509 Blandteknik Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, daterad 72, fåglar. Blandteknik, bildmått: 18x31cm, yttermått inklusive ram: 35x46cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:54)
1420 4198 Blandteknik Harald Skogsberg (1889-1980), Sverige. "Skrivvakt". Signerad. Blandteknik, bildmått: 25x21 cm, yttermått inklusive ram: 37x33 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:34)
1420 7200 Blandteknik John Jon-And (1889-1941), Sverige. "Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:21)
1420 4465 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Blandteknik, bildmått: 35x33cm, yttermått inklusive ram: 49x46cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:03)
1420 3037 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition, 60x72, yttermått inklusive ram: 74x87 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:06)
1420 4292 Blandteknik Sven Delblanc, original till bok "Senecas död", Choix 1987. Blandteknik, bildmått: 28x34, yttermått inklusive ram: 42x52 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:14)
1420 3400 Blandteknik Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad. Blandteknik, bildmått: 22x12 cm, yttermått inklusive ram: 33x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:40)
1420 4035 Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Svarta lådan". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 36x52
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:50)
1420 4213 Bokhylla Empirestil, mahogny. Bredd: 108, djup: 32 cm, höjd: 145 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:03)
1420 4120 Bolskål Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Elme glasbruk. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:08)
1420 4335 Bord metall, 51x51. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:30)
1420 3041 Bordslampa 1930-tal, Tenn. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:52)
1420 4508 Bordslampa Kaiser, Tyskland. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:41)
1420 4507 Bordslampa mässing. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:48)
1420 4322 Bordslampa Monica Backström (1939-2020), Sverige. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:04)
1420 4477 Bordslampfot mässing, kolonn. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:14)
1420 4462 Bordslampfot Onyx, mässing, höjd: 28cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:01)
1420 4235 Bordslampfot Porslin, Signerad B Oppelig, figural. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:03)
1420 4570 Bordslampor ett par, design: Fredrik Wallner. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:50)
1420 4161 Bordslampor ett par, Italien. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:48)
1420 4520 Bordsprydnader 2 st, Tuppar, metall. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:54)
1420 4393 Bordssurtout nysilver och glas. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:16)
1420 4331 Bordstelefon röd Kobra. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:41)
1420 4406 Brevpress/skulptur sten och mässing. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:26)
1420 4391 Bricka + skålar 4 delar, Längd: 22-67
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:18)
1420 4392 Bricka nysilver, England, Gallerkant. Längd: 62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:25)
1420 4100 Bricka med handtag Nyrokoko, Porslin / nysilver, Rörstrand Cremona, diameter: 3. Längd: 43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:39)
1420 4562 Brickor 2 st, mässing. Längd: 55-63 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:11)
1420 4389 Brickor 2 st, nysilver, Krupp-Berndorff, Monogram. Längd: 64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:36)
1420 3287 Brosch 18k guld. Längd: 2cm, vikt: 8,3g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:20)
1420 4410 Burk med lock, Tenn, Utställningen i Stockholm 1909, Schröder&Olsson. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:27)
1420 4304 Byrå 1800-tal, mahogny. Bredd: 110, djup: 55 cm, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:45)
1420 4460 Byrå 1800-tal, mahogny. Bredd: 97cm. Djup: 49 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:35)
1420 4587 Byrå Längd: 91 cm. Djup: 46 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:36)
1420 4447 Byrå Miniatyr. Bredd: 21, djup: 13 cm, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:00)
1420 4463 Byrå Omkring 1900-tal. Bredd: 84 cm. Djup: 45 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:31)
1420 4500 Byrå sengustaviansk stil, mahogny. Bredd: 90. Djup: 48 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:15)
1420 4208 Byrå Tallboy, 1880-tal. Bredd: 80, djup: 56 cm, höjd: 158 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:17)
1420 4058 Carborundumetsning Antoni Clavé (1913-2005), komposition. Signerad, numrerad 40/40, bladets mått: 76x57, yttermått inklusive ram: 93x73 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:11)
1420 4256 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 17/75, bladets mått: 43x27cm, yttermått inklusive ram: 51x35cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:26)
1420 4400 Cigarettetui + 2 skedar, silver. Längd: 10-18 cm. Vikt: 170g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:33)
1420 4108 Cigarettetui Silver (900), Tyskland, "NK", monogram. Längd: 9, vikt: 130g ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:37)
1420 3291 Collier 14K, guldlås, med turkos/gröna stenar, och pärlor. Längd: 48cm, bruttovikt: 74g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:31)
1420 3285 Collier 18k guld, med pärlor. Längd: 120cm. Vikt: 21,4g
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:15)
1420 3292 Collier Malakitstenar, doublé lås. Längd: 60cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)
1420 4192 Dalahäst Bemålad. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:53)
1420 3040 Dekorelement Gips, Bemålat, 43x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:50)
1420 4398 Dessertgafflar 12 st, silver. Längd: 15 cm Vikt: 315 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:45)
1420 4513 Djupa tallrikar 12 st, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. "Partu", Kosta Boda, diameter: 17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:01)
1420 4159 Dörröverstycken 2 par. Längd: 60-12 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:06)
1420 4390 Dosa Metall, Tempelhund. Längd: 8 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:47)
1420 4215 Emaljmålning Signerad LG, 57x90 cm, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:20)
1420 4346 Espressomaskin Pavoni. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:09)
1420 4191 Etsning Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. "Skogsbäcken". Bildmått: 12x17, yttermått inklusive ram: 31x36 cm. Signerad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:10)
1420 4081 Etsning Max Brünning, Signerad, porträtt. Bildmått: 23x18, yttermått inklusive ram: 56x41 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:22)
1420 4424 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 8/10,1958. Bildmått: 58x26, yttermått inklusive ram: 79x44 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:49)
1420 4591 Etsning Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad. Bildmått: 11x17, yttermått inklusive ram: 30x36 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:45)
1420 4379 Etsning Robert Thegerström (1857-1919), Sverige. Signerad, daterad 1897, björkar. Bildmått: 14x11, yttermått inklusive ram: 41x30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:22)
1420 4588 Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Signerad, "Flora Suecia II". Bildmått: 32x23, yttermått inklusive ram: 62x51 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:54)
1420 4414 Färgetsning Astrid Sylwan (f. 1970), Sverige. Signerad, numrerad 44/70, "2". Bildmått: 24,5x24,5, yttermått inklusive ram: 56x42 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:52)
1420 4413 Färgetsning Astrid Sylwan (f. 1970), Sverige. Signerad, numrerad 44/70, "I". Bildmått: 24,5x24,5, yttermått inklusive ram: 56x42 cm
1420 3500 Färgetsning Jorge Castillo, Figurscen. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Bildmått: 43x62 cm, yttermått inklusive ram: 63x79 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:54)
1420 4280 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 22/125, "Rolls Toys". Bildmått: 48x49, yttermått inklusive ram: 83x78 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:15)
1420 4165 Färgetsningar 3 st, Dorothea Tanning (1910-2012), USA. Signerad, numrerad 70/100. Bildmått: 27x22, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:19)
1420 4080 Färgkrita Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Förlaga, Landskap. Signerad, daterad 1936-40. Bildmått: 26x33, yttermått inklusive ram: 445 51
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:27)
1420 4132 Färgkrita Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, kvinna, 26x20, yttermått inklusive ram: 37x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:36)
1420 4133 Färgkrita Oidentifierad konstnär. Signerad, -53,32x40, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:03)
1420 4420 Färglitografi Bamse Kragh-Jacobsen (1913-1992), Danmark. Palett. Signerad, numrerad 18/18, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 46x69 cm, yttermått inklusive ram: 65x86 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:14)
1420 3317 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 208/360. Färglitografi. Bladets mått: 45x62cm, yttermått inklusive ram: 51x71cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:32)
1420 4278 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Pingvin. Signerad, med dedikation. Färglitografi. Bladets mått: 81x54, yttermått inklusive ram: 91x57 ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:10)
1420 4026 Färglitografi Catrina Liljegren (f. 1962), Sverige. Signerad, numrerad 195/200. Färglitografi. Bladets mått: 38x38, yttermått inklusive ram: 46x46 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:30)
1420 4417 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad hc 10/45, Stilleben. Färglitografi, bildmått: 45x55, yttermått inklusive ram: 72x81 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:41)
1420 4287 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Figurer. Signerad, numrerad 63/250. Färglitografi, bildmått: 31x24, yttermått inklusive ram: 44x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:17)
1420 4152 Färglitografi Georg Winberg. Signerad, numrerad 108/250. Färglitografi, bildmått: 32x50, yttermått inklusive ram: 45x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:38)
1420 4073 Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 1/290. Färglitografi, bildmått: 79x50, yttermått inklusive ram: 97x67 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:45)
1420 4153 Färglitografi H G Carlström, Strandgräs. Signerad, numrerad 81/340, daterad -76. Färglitografi, bildmått: 34x47, yttermått inklusive ram: 55x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:13)
1420 3498 Färglitografi Jaques Villon (1875-1963), Signerad, numrerad 345/400. Färglitografi, daterad bildmått: 32x26, yttermått inklusive ram: 52x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:45)
1420 4124 Färglitografi John Wierth (1920-2003), Sverige. Signerad, numrerad 287/325, solnedgång. Färglitografi, bildmått: 45x58, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:03)
1420 4151 Färglitografi Jörgen Fogelquist (1927-2005), Sverige. Signerad, numrerad 255/460, komposition. Färglitografi, bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:52)
1420 4197 Färglitografi Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Signerad, numrerad 310/460, daterad 1972. Färglitografi, bildmått: 20x24, yttermått inklusive ram: 32x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:05)
1420 4199 Färglitografi Lennart Sand (f. 1946), Sverige. Ej numrerad. Färglitografi, bildmått: 35x45, yttermått inklusive ram: 58x67 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:44)
1420 4561 Färglitografi med bladguld, Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad, numrerad 217/300. Färglitografi, bildmått: 31x40, yttermått inklusive ram: 47x64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:15)
1420 4473 Färglitografi Naemi Eriksson (1920-2002), Sverige. Signerad, numrerad 13/170, daterad 79. Färglitografi, bildmått: 57x40cm, yttermått inklusive ram: 72x54cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:03)
1420 4021 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 16/175, daterad -50. Färglitografi, bildmått: 37x50, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:44)
1420 4148 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosa hamn. Signerad, numrerad 95/360. Färglitografi, bildmått: 31x46 cm, yttermått inklusive ram: 47x57 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:22)
1420 4586 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 354/360. Färglitografi, bildmått: 44x60, yttermått inklusive ram: 46x62 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)
1420 4426 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 79/125. Färglitografi, bildmått: 48x61cm, yttermått inklusive ram: 67x77cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:47)
1420 3321 Färglitografier 2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT. Signerad, daterad 75. Färglitografi, bildmått: 20x28cm, yttermått inklusive ram: 33x42cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:38)
1420 3318 Färglitografier 2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "the news", "Tower Hill". Signerad. Färglitografi, bildmått: 22x17cm, yttermått inklusive ram: 36x29cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:36)
1420 3357 Färglitografier 3 st, Staffan Kron. Signerade, 360-upplaga, yttermått inklusive ram: ca 44x56cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:05)
1420 4353 Fat + skålar, Kina, porslin. Diameter: 8 - 18
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:20)
1420 4069 Fat + skålfat, 5 delar, 1700 / 1800-tal, diameter: 32-44 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:32)
1420 3090 Fat + tallrikar, 4 delar, Berlin/Meissen. Diameter: 24-32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:46)
1420 4341 Fat 2 st, Meissen, reliefdekor löv. Diameter: 24-25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:56)
1420 3019 Fat Arabia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Diameter: 34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:22)
1420 4339 Fat Porslin, Bing & Grøndahl. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:03)
1420 4456 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 15x15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:24)
1420 4558 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Fajans. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:25)
1420 4166 Fat Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:08)
1420 4096 Fat / skålfat 12 st, Tenn, 1700-/1800-tal, diameter: 21-45 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:07)
1420 3426 Fåtölj 1940-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:55)
1420 4585 Fåtölj Plysch
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:41)
1420 4439 Fåtölj sadelgjord, björk, 1940-tal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:01)
1420 4435 Fåtölj sadelgjord, böjträ, 1940-tal
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:00)
1420 4177 Figuriner 4 st, Royal Copenhagen. Höjd: 6-14 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:50)
1420 3369 Figuriner Goebel, 6 st. Höjd: 10-19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:51)
1420 3367 Figuriner Goebel, 6 st. Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:49)
1420 4496 Filmplansch yttermått inklusive ram: 103x72 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:21)
1420 4174 Fiskservis England, Copeland, 15 delar. Längd: ca 27-46 cm, djup: 22-26 cm, höjd: 3-15 cm, tallrik, diameter: 27 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:27)
1420 4333 Fotografi Sofia Hydman. Flicka med fläta. Signerad, numrerad 1/50. Färglitografi, bildmått: 46x17, yttermått inklusive ram: 73x53 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:35)
1420 4259 Frimärken 2 st. Tyskland, Oldenburger
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:44)
1420 4260 Frimärken sedlar, brevkort i 3 album, Norden
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:20)
1420 4203 Garderobsskåp Jugend, spegeldörr, mahogny. Bredd: 115, djup: 47 cm, höjd: 197 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:06)
1420 4537 Gardiner 2 st, Josef Frank (1885-1967), Österrike. "Vegetable Tree", Bredd: 160. Höjd: 140 cm, Firma Svenskt Tenn
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:14)
1420 4186 Gardinlängder 2 st, Marimekko, "Ananas", Maja Isola, 120x130 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:25)
1420 4361 Glas på fot, 12 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:27)
1420 4030 Glasplåtar till Laterna Magica, 10 st, 7x32 cm
1420 4325 Glasservis ca 40 delar. Höjd: ca 9-10,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:28)
1420 4135 Glasservisdelar + ishink, 12 delar. Höjd: 8-15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:05)
1420 4121 Glasservisdelar 39 delar, Helga. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:47)
1420 4104 Glasskrin + plakett, 2 delar, omkring 1900. Längd: 14. Höjd: 10 cm, plakett i relief, biskviporslin, 13,5x9,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:08)
1420 4257 Golvlampa 1950-tal stil. Höjd: 145cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:01)
1420 4476 Golvlampa Boréns, mässing. Höjd: 138cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:58)
1420 4478 Golvlampa mässing. Höjd: 140cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:21)
1420 4294 Golvlampa Mässing/Läder. Höjd: ca 130
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:07)
1420 4522 Golvvas höjd: 65cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:09)
1420 8073 Golvvas Kina, nutida. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:01)
1420 4556 Grafiskt blad Efter Matisse, tryckt signatur. Bildmått: 18x13, yttermått inklusive ram: 37x28 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:37)
1420 4014 Grafiskt blad Gicléetryck, Catrin Johansson, "The zebracode". Signerad, numrerad 15/31, ca 70x28cm, yttermått inklusive ram: 71x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:41)
1420 3005 Grafiskt blad Gicléetryck, KC-Json, "Reflection". Signerad, numrerad 19/50. Bildmått: 28x38 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:24)
1420 3001 Grafiskt blad Gicléetryck, Monica Sahlin (1948-2014), Sverige. "Förälskad". Signerad, numrerad 12/20. Bildmått: 50x40cm, oramat löst blad
1420 4009 Grafiskt blad Rikke Darling (f. 1975), Danmark. "Bubbles". Giclée på canvas. Signerad, numrerad 24/100. Bildmått: 45x55cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:43)
1420 4095 Grötskålar + stop, tenn, 6 delar, 1700-/1800-tal. Diameter: 21 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:37)
1420 4093 Grötskålar 3 st, 1800-tal, tenn. Diameter: 23 ca. Höjd: 16-17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:36)
1420 4312 Gunghäst omkring sekelskiftet 1900. Längd: 95 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:47)
1420 4222 Gungstol Edsbyverken
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:04)
1420 4209 Gungstol Rotting
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:49)
1420 4536 Hallbyrå mahogny. Bredd: 53, djup: 37 cm, höjd: 79 cm, nyckel
1420 4271 Handduksväv hellinne, Dalsjöfors, oklippt, 55x70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:44)
1420 4210 Hatthylla längd: 138 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:08)
1420 4557 Herrur Certina, 18k guld. Höjd: 0,7 cm, diameter: 34 mm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:19)
1420 4036 Hink Rörstrand. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:10)
1420 3137 Hörnskåp 1800-tal, Bredd: 68 cm. Djup: 46 cm, höjd: 103 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:32)
1420 4309 Hörnvitrinskåp Sengustaviansk. Höjd: 195 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:53)
1420 4291 Ishink glas, Orrefors. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:19)
1420 4092 Järnskyltar 2 st, "Beware of the Dog & Save water drink Beer". Längd: 17-18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:19)
1420 4034 Jordglob höjd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:51)
1420 4086 Kaffegods ca 20 delar, Blå Blom, Gustavsberg
1420 4555 Kaffegods Rörstrand, 11 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:03)
1420 4491 Kaffekoppar 10st, med fat, Rosenthal, Pompadour
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:14)
1420 4481 Kaffeservis ca 20 delar, Limoges, Frankrike
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:39)
1420 8070 Kaffeservisdelar 21 delar, + ett fat, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:18)
1420 4267 Kaffeservisdelar ca 15 delar, Rosenthal.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:03)
1420 4530 Kakburkar 4 st, plåt. Höjd: 13-18cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:41)
1420 4318 Kandelabrar ett par, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:12)
1420 4038 Kandelabrar ett par, Rörstrand, Daldansen. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:45)
1420 4576 Kanna Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:34)
1420 3110 Kanna Danmark. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:43)
1420 4364 Kannor 6 delar, Empire. Höjd: 18-27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:01)
1420 4545 Kapsylöppnare mässing, And. Längd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:28)
1420 4358 Karaffer 4 st, Glas. Höjd: 23-27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:02)
1420 4468 Karaffer 5 st, glas/kristall. Höjd: 22-29cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:51)
1420 4326 Karmstol Rokoko, Kompletterad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:19)
1420 3021 Karmstol rokokostil, bemålad, omklädd
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:47)
1420 3022 Karmstol rokokostil, omklädd
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:43)
1420 4543 Karmstolar 3 st
1420 4211 Karmstolar ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. ”Solna". Stomme av ek. Genombruten rygg. Sitthöjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:28)
1420 3135 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:31)
1420 4452 Karotter diverse 5 delar. Diameter: 13-22 längd: 20-39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:36)
1420 4466 Kartellur Omkring 1900-tal, Metall, 65x32cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:04)
1420 3281 Kedja 18k guld. Längd: 47cm, vikt: 6,2g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:01)
1420 4273 Kikare Med fodral, Goerz. Längd: 15 cm, djup: 17 cm, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:42)
1420 4484 Kolonner Ett par, plast. Höjd: 264
1420 4168 Konjakskupor 20 st. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:21)
1420 4037 Konstglas 3 delar, Kosta Boda, Kaktusar. Höjd: 11-17 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:39)
1420 4441 Konstglas 3 delar, Mats Jonasson, Målerås. Höjd: 7-10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:48)
1420 4360 Konstglas 3 delar. Höjd: 7-20 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:28)
1420 4440 Konstglas 5 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 7-22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:00)
1420 4455 Konstglas diverse, 10 delar, bland annat Vallien. Höjd: 2-16 cm
1420 4189 Koppar med fat, 12 delar, Royal Copenhagen, Halvblond. Höjd: ca 1,8-6,3 cm, diameter: ca 7,2-13,5 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:26)
1420 4357 Koppar med fat, 1800-tal, 12 delar. Höjd: ca 2,7-7 cm, diameter: ca 8,5-15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:27)
1420 4548 Kopparkagge med tapp. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:33)
1420 4109 Krutdosor + miniterrin, 5 delar, tenn. Höjd: 5-10 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:48)
1420 4489 Kuriosa 4 delar, Orientaliskt. Höjd: 9-10 längd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:11)
1420 4401 Kuriosa 8 delar, silver. Vikt: 165g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:02)
1420 4258 Kuverttallrikar 4 st. Tenn. Diameter: 32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:07)
1420 4164 Lampa med förstoringsglas. Höjd: 46 cm, diameter: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:57)
1420 4419 Lampbord Ett par. Bredd: 43 cm. Djup: 43 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:13)
1420 4307 Lampbord med låda, björk. Bredd: 60, djup: 38 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:39)
1420 4428 Lampett Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Reflex", Skultuna, mässing. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:42)
1420 4302 Lampetter 1 par med prismor. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:56)
1420 4323 Lampetter Ett par, mässing, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna, "Reflex". Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:54)
1420 4342 Läsljusstake Frankrike. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:42)
1420 3485 Litografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 34/75, bladets mått: 33x25, yttermått inklusive ram: 39x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:13)
1420 3219 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:59)
1420 3029 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:35)
1420 4183 Ljuskrona mässing, 1800-tal. Diameter: 60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:21)
1420 4529 Ljuslykta Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, mässing, glaskupa. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:32)
1420 4106 Ljusstakar 3 st, 1800-tal, Tenn. Höjd: 10-20. Signerade EW & GW
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:02)
1420 4160 Ljusstakar 4 st, Glas. Celeste, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors. Höjd: 30-42 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:54)
1420 4105 Ljusstakar Ett par, 1800-tal, tenn, kolonn. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:26)
1420 4116 Ljusstakar Ett par, omkring 1900, No 39, mässing. Höjd: 21 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:47)
1420 4137 Ljusstakar Ett par, silver, CG Hallberg, 1926. Höjd: 18 cm, bruttovikt: 1356g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:39)
1420 4110 Ljusstakar Ett par, silver, CG Hallberg, 1944. Höjd: 17, vikt: 1000g brutto
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:45)
1420 4136 Ljusstakar ett par, silver, TESI Tenn & Silver AB, Göteborg, 1953. Höjd: 16 cm, bruttovikt: 828g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:23)
1420 4276 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 20cm, bruttovikt: 574g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:12)
1420 3032 Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 8 cm, bruttovikt: ca 170g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:17)
1420 4052 Ljusstake Lisa Larson För Sandbergs Nora. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:53)
1420 4336 Lockurnor med lock, 2 st, Holland. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:37)
1420 3469 Manschettknappar 18k guld, + örhängen, hängen, ring. Vikt: 7g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:00)
1420 4087 Mat / kaffeservis 42 delar, Arctica Arabia
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:24)
1420 4264 Matbord Teak. Diameter: 115cm, höjd: 74cm, + 2stiläggsx75cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:17)
1420 4243 Matservis 59 delar, Rörstrand, omkring 1900
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:34)
1420 4244 Matservis 80 del ca, Theodore Haviland Limoges, för NK
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:20)
1420 4374 Matservis ca. 85 delar, Tirschenreuth, Bavaria, Tyskland
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:53)
1420 4449 Matservis KPM, ca 70 del
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:28)
1420 4483 Matservisdelar 25 delar, Annika, Rörstrand
1420 4461 Matservisdelar 66 delar, Arctica, Arabia
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:36)
1420 4387 Matskedar 3+ 2+ 1 st, silver. Längd: 21 cm. Vikt: 240g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:27)
1420 4580 Matta orientalisk, 104x157 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:59)
1420 4582 Matta orientalisk, 125x180 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:48)
1420 4487 Matta orientalisk, 161x232 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:13)
1420 3159 Matta Orientalisk, 300x385cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:13)
1420 4486 Matta orientalisk, Afghan, 143x197 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:56)
1420 4583 Matta orientalisk, Galleri, 78x280 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:48)
1420 4579 Matta orientalisk, Galleri, 82x310 cm
1420 4581 Matta orientalisk, Pakistan, 100x160 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:11)
1420 4274 Matta Röllakan, 142x202 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:28)
1420 4103 Mattallrikar 9 st, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928), diameter: 24,5
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:47)
1420 4107 Miniatyr omkring 1900, Elisabeth Czapek, Signerad, porträtt av kvinna, 7,5x6, yttermått inklusive ram: 12x10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:39)
1420 4372 Miniatyrer ett par, Damporträtt, yttermått inklusive ram: 15x13 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:24)
1420 4373 Miniatyrer ett par, Damporträtt, yttermått inklusive ram: 18x16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:59)
1420 4179 Miniatyrmålning Porslin, Rosenthal, yttermått inklusive ram: 8x9
1420 4180 Miniatyrmålning yttermått inklusive ram: 9,5x7
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:15)
1420 4167 Moccaservisdelar Tuscan, England, 18 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:28)
1420 4469 Mockaservis 15 delar, Rosenthal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:57)
1420 4090 Muggar + assietter, 17 delar, brunt stengods, 1970-tal. Höjd: ca 2-9 cm, diameter: ca 7-20,5 cm
1420 4261 Mynt parti diverse, 1800-/1900-tal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:59)
1420 4497 Mynt Sverige ca 1000 g. Diameter: ca 2,5-3,3 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:55)
1420 3261 Nattygsbord Ett par, mahogny, England. Bredd: 62, djup: 40 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:45)
1420 4320 Nyckelskåp 1800-tal. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:08)
1420 4286 Oljemålning 1800-tal, Oidentifierad konstnär. Landskap med stuga, ej signerad. Olja på pannå, 20x27, yttermått inklusive ram: 36x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:12)
1420 4067 Oljemålning 1800-tal, religiöst motiv, ej signerad. Olja på pannå, 29x21, yttermått inklusive ram: 46x38 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:41)
1420 4126 Oljemålning Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 26,5x26,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:08)
1420 4599 Oljemålning Anna Gardell-Ericson (1853-1939), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått: 50x40cm, oramad
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:36)
1420 4188 Oljemålning Arne Nilsson (1925-1979), Sverige. Signerad, komposition, 95x81. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 100x83 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:17)
1420 4019 Oljemålning Arne Öhdén (1919-1986), Sverige. Signerad, daterad 1951. Olja på duk, 44x54, yttermått inklusive ram: 64x74 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:44)
1420 4284 Oljemålning Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Sydländskt landskap. Signerad. Olja på duk, 40x50, yttermått inklusive ram: 45x55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:11)
1420 3507 Oljemålning Axel Skilving (1909-1978), Sverige. Gaustafjället, Telemark. Signerad Skilving. Olja på duk, 65x67, yttermått inklusive ram: 91x93 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:52)
1420 4141 Oljemålning Bo Lassen (1919-1993), Sverige. Ballerina. Signerad. Olja på pannå, 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 31x27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:50)
1420 4129 Oljemålning Brita af Klercker (1906-2001), Sverige. "Provencalskt Landskap, Utställd SAK. Signerad. Olja på duk, 32x44 cm, yttermått inklusive ram: 50x63
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:59)
1420 4022 Oljemålning Britt-Louise Kellberg-Nordström (f. 1925), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 70x79 cm, yttermått inklusive ram: 77x87 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:48)
1420 4063 Oljemålning Carl Brandt (1852-1930), Vinterlandskap med härbre. Signerad, daterad 1902. Olja på duk, 66x98, yttermått inklusive ram: 89x122 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:17)
1420 4490 Oljemålning Carl Olof Petersen, Ringsjön, Skåne. Signerad. Olja på duk, 63x79cm, yttermått inklusive ram: 78x95cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:09)
1420 4172 Oljemålning Emil Lemon (1895-1968), Sverige. Kust. Signerad. Olja på pannå, 54x44, yttermått inklusive ram: 68x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:23)
1420 4065 Oljemålning Emma Sparre (tillskriven), Sterbhusstämpel a tergo, Landskap. Ej signerad. Olja på pannå, 24x27, yttermått inklusive ram: 46x51 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:36)
1420 4059 Oljemålning Ernst Söderberg (1889-1967), Sverige. Stilleben med skulptur & blomvas. Signerad, daterad -52. Olja på duk, 80x64, yttermått inklusive ram: 96x80 cm
1420 4375 Oljemålning Franz Schmidt-Glinz, tillskriven. Väderkvarn, Ej signerad. Olja på pannå, 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:15)
1420 4125 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Västkust. Signerad. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 34x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:52)
1420 4054 Oljemålning Gustaf Carlström (1896-1964), Sverige. "Laga underkläder". Signerad, daterad 1932. Olja på duk, 110x100 cm, yttermått inklusive ram: 127x115 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:57)
1420 3512 Oljemålning Hulda Hasselroth, tillskriven. Hästar. 1800-tal. Ej signerad. Olja på duk, 60x73 cm, yttermått inklusive ram: 88x100 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:08)
1420 4147 Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 8,5x8,5, yttermått inklusive ram: 17x17
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:34)
1420 4127 Oljemålning Kalle Eklund (1891-1964), Sverige. Skärgård. Signerad. 1942,
Olja på pannå, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:27)
1420 4057 Oljemålning Kliuchnikov, Signerad, Stilleben. Olja på duk, 39x44, oramad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:19)
1420 4381 Oljemålning kopia efter Tirén, Spelman, Signerad. Olja på duk, 82x57, yttermått inklusive ram: 102x77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:35)
1420 4474 Oljemålning L Nyblom. Signerad, daterad 1893. Olja på duk, ringmur, 23x28cm, yttermått inklusive ram: 30x37cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:34)
1420 4146 Oljemålning Lauri Nila (1898-1983), Finland. Signerad. Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 55x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:46)
1420 4498 Oljemålning Lisa Netz (f. 1936), Sverige. Signerad. Olja på duk, 64x92cm, yttermått inklusive ram: 67x97cm
1420 3069 Oljemålning Louise af Geijerstam (1870-1956), Sverige. Signerad, daterad 1924, Skövde. Olja på duk, 50x74, yttermått inklusive ram: 58x82 cm
1420 3121 Oljemålning Ludvig Frid (1855-1909), Sverige, tillskriven, ej signerad. Duk på pannå, 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 32x36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:49)
1420 4540 Oljemålning marin, Signerad N Doren. Olja på duk, 60x90, yttermått inklusive ram: 69x100 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:24)
1420 4422 Oljemålning Märtha Åkerberg-Sirinyan (1919-2010), Sverige. Kust, Gotland. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:32)
1420 4078 Oljemålning Morten Müller, fiskare. Signerad. Olja på duk,
40x55, yttermått inklusive ram: 47x62 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:54)
1420 4048 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Ryssland. Signerad a tergo. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 104x108 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:15)
1420 4282 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Ostronplockare Normandie, ej signerad. Olja på duk, 20x33, yttermått inklusive ram: 29x42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:27)
1420 3421 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, flicka. Olja på duk, 29x24, yttermått inklusive ram: 39x34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:46)
1420 4377 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kvinna i landskap. Olja på duk, 27x41, yttermått inklusive ram: 34x48 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:57)
1420 4589 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fåglar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x74cm, oramad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:22)
1420 4499 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Hundar. Signerad. Olja på pannå, 15x19cm, yttermått inklusive ram: 25x30cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:06)
1420 4195 Oljemålning Oidentifierad konstnär. P Van der Berg, Signerad, Sluss. Olja på duk, 40x50, yttermått inklusive ram: 49x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:57)
1420 4045 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ryssland. Signerad, daterad -89. Yttermått inklusive ram: 90x94 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:50)
1420 4384 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Heinz. Olja på duk, 70x104, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:47)
1420 4017 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad LM. 2004. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:59)
1420 4595 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Lys, clown. Olja på pannå, 33x23cm, yttermått inklusive ram: 64x55cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:51)
1420 4044 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Petrovich. Olja på pannå, 40x30, yttermått inklusive ram: 55x44 cm
1420 4018 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1884, Landskap med ruin. Olja på duk, 70x98, yttermått inklusive ram: 90x120 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:56)
1420 4554 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap. Olja på duk, 24x34, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
1420 4596 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, P Söderström, nattliga väsen. Olja på duk, 57x80cm, yttermått inklusive ram: 74x95cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:26)
1420 4131 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, skogsväg. Olja på pannå, 29x18, yttermått inklusive ram: 39x29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:54)
1420 4251 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja på duk, 29x38, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:38)
1420 3250 Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. "Spelman". Signerad, daterad -74. Olja på pannå, 17x21, yttermått inklusive ram: 19x23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:46)
1420 4070 Oljemålning omkring 1900, Lotsljus på strand, ej signerad. Olja på duk, 24x19, yttermått inklusive ram: 37x32 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 21:20)
1420 4062 Oljemålning omkring 1900. Signerad Geijer, Kustby med fiskebåtar. Olja på duk, 70x102, yttermått inklusive ram: 97x130 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:17)
1420 4025 Oljemålning Otto Lindberg (1880-1955), Sverige. Signerad, daterad 1933, insjö med fiskarstugor. Olja på duk, 58x98 cm, yttermått inklusive ram: 67x109
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:38)
1420 8137 Oljemålning Paul Hermann Schoedder (1887-1971), Tyskland. Porträtt. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 65x55 cm, yttermått inklusive ram: 80x71 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:14)
1420 4156 Oljemålning Rigmor Ilstedt (f. 1941), Sverige. Modell. Signerad, daterad -56. Olja på duk, 65x45, yttermått inklusive ram: 73x52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:04)
1420 4597 Oljemålning Signerad, L Carlson, 1948, väderkvarn. Olja på duk, 60x84cm, yttermått inklusive ram: 75x100cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:50)
1420 8165 Oljemålning Stig Wåhlberg, kust. Signerad, daterad 2007. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 61x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:01)
1420 4594 Oljemålning Ubut Bali. Ej signerad. Olja på duk, 55x38cm, yttermått inklusive ram: 67x79cm
1420 4130 Oljemålningar 2 st Gunnar Johnsson, Kompositioner. Signerad, yttermått inklusive ram: 30x42 & 33x41 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:23)
1420 4171 Oljemålningar 2 st, Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Landskap med fåglar & djur. Signerade. Olja på duk, 45x53, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:02)
1420 3401 Oljemålningar 2 st, Lasse Persson. Signerad a tergo. Olja på duk, 16x22-19x24, oramade
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:41)
1420 4196 Oljemålningar Oidentifierad konstnär. 2 st, Monogramsignerade CT, stilleben. Olja på pannå, 20x17, yttermått inklusive ram: 31x27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:50)
1420 3286 Örhängen 14K, Ett par, med mabépärlor. Diameter: 2cm, + ett örhänge. Vikt: 14,5g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:18)
1420 3270 Örhängen 18k guld, Ett par, med gröna stenar. Längd: 2cm. Vikt: 1,9g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:36)
1420 4031 Örhängen 9 par, silver. Vikt: 25 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:37)
1420 4578 Orientmattor 2 st, 62x107 cm
1420 4355 Ostkupor 2 st, glas och nysilver. Diameter: 20-22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:51)
1420 4043 Ostrontallrikar 13 st. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)
1420 4527 Pall Med stenskiva. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:59)
1420 4212 Pallar ett par, Nyrokoko. Längd: 45 cm, djup: 50 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:52)
1420 4227 Papperskorg Vipp. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:44)
1420 3296 Pärlcollier Silverlås 830, doserat. Längd: 58cm, vikt: 14,5g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:38)
1420 4446 Parti kåsor, bland annat samearbeten. Längd: ca 14-21 cm, djup: ca 4,5-13 cm, höjd: ca 3-10cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:05)
1420 4289 Pastell + bok, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Original till boken "Henrietta ska du också glömma". Bildmått: 41x32, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:22)
1420 4145 Pastell Juhan Nömmik (1902-1975), Estland. Signerad, Landskap. Bildmått: 31x38, yttermått inklusive ram: 54x60 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:17)
1420 4220 Pedalhink KIFA, metall. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:26)
1420 4089 Penselvas Kina, 1900-tal. Höjd: 27 cm
1420 4072 Piedestal Asien, trä, diameter: 37, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:36)
1420 4206 Piedestal Metall/Glas. Längd: 39 D- 39, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:24)
1420 4042 Plåtbrickor 2 st, Bemålade. Längd: 61-68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:11)
1420 4111 Plunta Glas, "1821", Monogram. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:42)
1420 4055 Pokal med lock Böhmen. Kristall, slipad, Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:29)
1420 4279 Pokaler 3 delar, mässing. Höjd: 23-27cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:48)
1420 4409 Porslin 4 delar, Kuriosa. Diameter: ca 8-14,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:26)
1420 4178 Porslin 5 delar, Kgl Dansk/Herend. Höjd: 9-20 cm
1420 4181 Porslin 5 delar, Royal Copenhagen, Meissen. Höjd: 2,5-8 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:42)
1420 4347 Porslin Meissen, 5 delar. Längd: 10-18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:50)
1420 4051 Porslinstavla Rörstrand, 1881. Diameter: 35, yttermått inklusive ram: 63x63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:42)
1420 4388 Punschkoppar + mugg, 6+ 1 delar, silver. Höjd: 5-8 cm. Vikt: 295g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:58)
1420 4412 Råglasplafond diameter: 60 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:10)
1420 3465 Ring 14K, med pärlor och briljant. Vikt: 2,8g, ringmått 12,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:54)
1420 3271 Ring 18k guld, med blå safir, storlek: 16½. Vikt: 2,1g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:39)
1420 3467 Ring 20K, gravyr, orange sten. Vikt: 6g, ringmått: 12
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:57)
1420 3487 Ring Förgyllt sterlingsilver, Flora Danica, "FDJ". Vikt: 5 g, ringmått: ca 13
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:21)
1420 3129 Ryamattor 2 st, Berga Ullspinneri, 65xx108cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:33)
1420 4224 Salongsbord Bemålat. Diameter: 75, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:54)
1420 4205 Salongsbord Funkis, Betsad björk. Bredd: 80, djup: 80 cm, höjd: 63 cm
1420 3350 Salongsbord Längd: 91 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:31)
1420 4223 Salongsbord Nyrokoko, Valnöt. Bredd: 120, djup: 70 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:42)
1420 4270 Samekniv Längd: 27cm
1420 4313 Satsbord 3 delar, Barockstil. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:21)
1420 4032 Scarf Hermès, 90x90 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:12)
1420 3260 Sekretär England. Bredd: 62, djup: 72 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:43)
1420 4453 Serveringsskåp 1940-tal, Intarsia. Bredd: 120, djup: 45 cm, höjd: 160 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)
1420 4521 Serveringsvagn Vikbar. Längd: 60 cm. Djup: 42 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:37)
1420 4551 Servisdelar 4 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet. Höjd: 8-12cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:30)
1420 4450 Servisdelar Bing & Grøndahl, Måsen, 16 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:05)
1420 4027 Servisdelar diverse, Upsala-Ekeby. Diameter: 17-24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:01)
1420 4568 Servisdelar Gustavsberg, Kaffe/te, 18 del + extra fat
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:28)
1420 4182 Skål + vas, Reijmyre Glasbruk, Paul Kedelv (1917-1990), Sverige. Höjd: 6-27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:26)
1420 3211 Skål Konstglas. Diameter: 18, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:56)
1420 3505 Skål Kosta, "Ventana", Mona Morales-Schildt (1908-1999), Sverige. Diameter: 17, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:29)
1420 4567 Skål Kristall. Diameter: 28, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:40)
1420 4448 Skål porslin och mässing, 1800-tal. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:40)
1420 4574 Skål silver, 1947. Diameter: 13,5. Vikt: 139g
1420 4506 Skål Tjeckien, Diameter: 25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:18)
1420 4519 Skål Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Orrefors. Längd: 27 cm
1420 3107 Skål & fat Upsala Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Corso". Höjd: 6cm, längd: 11cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:39)
1420 4356 Skålar + penselbad, 5 delar, porslin, Kina. Höjd: 5 - 9
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:06)
1420 4429 Skålar + Skulpturer, 4 delar, B Skogh, Gustavsberg. Längd: 12 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:29)
1420 4359 Skålar 3 st, Kina. Diameter: 9 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:41)
1420 4175 Skålar 3 st, Orrefors. Diameter: 18-22 cm
1420 4275 Skålar 8 delar, Kina, mässing. Höjd: 5-30cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:07)
1420 4068 Skålfat 1700-/1800-tal, Tenn, diameter: 56 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:22)
1420 4301 Skålfat Kina. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:02)
1420 4061 Skålfat Tidigt 1900-tal, Kina / Japan, cloisonné. Diameter: 58 cm
S�ldes f�r 50.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 21:19)
1420 3309 Skåp 1930-tal, Betsat. Bredd: 74, djup: 34 cm, höjd: 122 cm, nyckel
1420 4200 Skåp Bemålat. Bredd: 116, djup: 41 cm, höjd: 165 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:21)
1420 4467 Skåp England. Bredd: 57 cm. Djup: 47 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:20)
1420 4204 Skåp Jugend, Ek. Bredd: 78. Djup: 51 cm. Höjd: 170 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:35)
1420 4202 Skåp Jugend, Ek. Bredd: 89. Djup: 55 cm, höjd: 188 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:25)
1420 4194 Skåp omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 128. Djup: 52 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:35)
1420 4399 Sked/gaffel 6 delar, nysilver, etui. Längd: 19 cm
1420 4575 Skrin med lock, silver. Längd: 22 cm. Vikt: 1270g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:08)
1420 4559 Skrin med lock Björk, 1800-tal, + piphuvuden. Längd: 16 cm, djup: 12 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:28)
1420 4308 Skrivbord 1700-/1800-tal. Bredd: 143. Djup: 85 cm, höjd: 91 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:15)
1420 4598 Skrivbyrå mahogny, 1800-tal. Bredd: 102cm, djup: 56cm, höjd: 89cm, slitage
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:11)
1420 4228 Skrivschatull 1800-tal, Valnöt. Längd: 42, djup: 29 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:45)
1420 3014 Skulptur Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. Träd. Signerad. Naitråd på betongsockel. Höjd: ca 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:24)
1420 4083 Skulptur A Olson, Rorsman, järn. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:19)
1420 4240 Skulptur Arabia, sovande boxer, porslin. Längd: 35, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:42)
1420 4230 Skulptur Hutschenreuther, Falk. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:47)
1420 4236 Skulptur Isbjörn. Längd: längd. 28, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 21:01)
1420 4329 Skulptur Keramik, Simon, Söholm. Höjd: 17 cm
1420 4443 Skulptur Konstglas, Studio Åhus. Längd: 14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:31)
1420 4480 Skulptur Konstmassa, Austin Inc 1961, kyssen. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:40)
1420 4112 Skulptur Kvinna, "Reged Des". Förkromad metall / träsockel. Höjd: 17-20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:13)
1420 4547 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:14)
1420 4433 Skulpturer 3 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Längd: 7-8 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:39)
1420 4265 Skulpturer 3 st, Kina. Höjd: 22-25cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:24)
1420 3196 Skulpturer 3 st. DAO, 18 - 28. Höjd: ca 16,5-27 cm
1420 4362 Smycken diverse Asien
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:06)
1420 4193 Snapsglas 6 st, Helena Gibson (f. 1957), Höjd: 23-30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:36)
1420 4253 Soffa Bröderna Andersson. Längd: ca 200cm. Djup: ca 90 cm. Höjd: ca 75 cm, sitthöjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:33)
1420 4254 Soffa Bröderna Andersson. Längd: ca 200cm. Djup: ca 90 cm. Höjd: ca 75 cm, sitthöjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:40)
1420 3025 Soffa Gustaviansk stil, Sent 1800-tal. Bemålad, Längd: 120
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:01)
1420 4459 Soffa skinn, Chesterfield, Proveniens Hotel Diplomat, tidigt 1900-tal. Längd: 190
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:41)
1420 4458 Soffbord Butlers tray, mahogny. Bredd: 120, djup: 90 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:44)
1420 3267 Soffbord glas och krom. Bredd: 102, djup: 55 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:31)
1420 4523 Sparbössa Skulptur, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gunnar Sträng. Höjd: 16cm
1420 3077 Spegel bronserad ram, 104x117 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:31)
1420 4117 Spegel Gustaviansk stil, Förgylld, 80x56
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:51)
1420 4297 Spegel NK, Etiketterad, Funkis, 1930-tal. Diameter: 90 cm
S�ldes f�r 25.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:53)
1420 4488 Spegel omkring 1900,165x58 cm
1420 4293 Spegel sent 1800-tal, förgylld, 72x55 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:40)
1420 4305 Spelbord nyrenässans. Bredd: 90. Djup: 45x2 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:26)
1420 4216 Stol Barockstil, Gyllenläder
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)
1420 4512 Stolar 3 st, nyrokoko
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:16)
1420 8307 Stolar 4 st, Empirestil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:29)
1420 4442 Stolar 4 st, Origlia, Italien, vita, lady P.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:35)
1420 4572 Stolar 6 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:44)
1420 4225 Stringhyllor 3 hyllplan. Bredd: 78 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:20)
1420 4163 Takarmatur Jugend. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:52)
1420 4266 Takarmatur Med prismor. Diameter: 35cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)
1420 4514 Tallrikar 6 st, Ryssland, Folklivssagor, diameter: 19 cm
1420 4283 Tallrikar Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932. 11 st + 2 st flata + 8 st djupa. Diameter: 24 - 27 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:38)
1420 3419 Tallrikar Rörstrand, 1800-tal, 23 delar. Diameter: 23 cm
1420 4218 Tamburmajor Metall, Tranås. Höjd: 183
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:24)
1420 4138 Tårtspade + kaffeskedar, silver, 13 + 1 delar. Längd: 11-17 cm. Vikt: 210g
1420 4176 Tekanna England, Queen Mary& George V, Höjd: 10 cm
1420 4272 Tekannor 3 delar, lergods. Höjd: 3-10cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:30)
1420 4324 Tekopp + Kanna, Sovjet. Höjd: 10-29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:44)
1420 4097 Tennstop 7 st, 1800-/1900-tal. Höjd: 17-28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:40)
1420 4094 Terrin + grötskål + stop, 6 delar, 1700-/1800-tal, tenn, diameter: 21-23. Höjd: 12-21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:34)
1420 4600 Teservisdelar 14 delar, Rosenthal, Pompadour. Höjd: 7cm. Diameter: 28cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:19)
1420 4571 Textiltavlor 2 st, Asien, yttermått inklusive ram: 70x55cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:32)
1420 4505 Tillbringare Rörstrand. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:22)
1420 4241 Träskulptur Älg, 1957. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:58)
1420 4546 Träskulptur Signerad. Längd: 38. Djup: 17 cm, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:56)
1420 4154 Träsnitt Vide Janson (1924-2007), Sverige. Signerad, numrerad 41/260, fågel. Bildmått: 35x44, yttermått inklusive ram: 51x68 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:45)
1420 4288 Tusch 4 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad 1952, med dedikationer, yttermått inklusive ram. 28x22 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:32)
1420 4368 Tusch Lars Börjesson (1922-1999), Sverige. Träd. Signerad. Bildmått: 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 42x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:31)
1420 4155 Tusch Lasse Lindqvist (1924-1998), Sverige. "Midsommar". Signerad, daterad 1973. Bildmått: 40x57 cm, yttermått inklusive ram: 55x72 cm
1420 4144 Tusch Lasse Lindqvist (1924-1998), Sverige. Signerad, 20x24, yttermått inklusive ram: 32x36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:12)
1420 4143 Tusch Poul Ströyer (1923-1996), Sverige. "Bagdad Telefon AB". Signerad. Bladets mått: 12x16 cm, yttermått inklusive ram: 16x22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:16)
1420 4295 Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Bokillustration baksidan av "På palmblad och rosor". Signerad, daterad -05. Bildmått: 27x18, yttermått inklusive ram: 40x29 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:56)
1420 4298 Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Originalillustration till boken "Sov du så diskar jag", -04. Signerad, dedikation. Bildmått: 19x29, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:00)
1420 4140 Uppläggningsfat + skål & burk med lock, 4 delar, Arabia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. "Rosmarin". Längd: 36, diameter: 10-32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:38)
1420 4526 Utomhusbelysning 6 st. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:33)
1420 4382 Väggljusstake Eve, Ängel. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:28)
1420 4457 Väggplatta B Skogh. Signerad, daterad 1980,23x23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:45)
1420 4593 Väggrelief Arabia, Naile Wafin (f. 1920), 48x34 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:32)
1420 4226 Väggur med lod, 33x29 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:06)
1420 4430 Vas + figurin + miniatyr, Gustavsberg, 3 delar. Höjd: 2,5-15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:47)
1420 4039 Vas + Skål, Rörstrand, Daldansen. Höjd: 18-22 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:57)
1420 4432 Vas + skulptur, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 6,5-10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:05)
1420 4269 Vas 1800-tal, Kina, glaserad stengodslera. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:22)
1420 4404 Vas Böhmen. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:27)
1420 4229 Vas Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 15,5, längd: 20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:46)
1420 4518 Vas Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Rörstrand. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:09)
1420 4162 Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:16)
1420 4343 Vas Metall, Drake. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:43)
1420 4231 Vas nysilver, Jugend. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:14)
1420 4242 Vas omkring 1900, relief med blommor. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:43)
1420 3082 Vaser 2 st, Flussglas, bemålat. Höjd: 32-38 cm
1420 4528 Vaser 2 st, Rörstrand. Höjd: 17-19cm
1420 4337 Vaser 2 st, Rosenthal/Italy. Höjd: 16-23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:10)
1420 3083 Vaser 3 st, bemålat opalinglas. Höjd: 22-33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:30)
1420 4427 Vaser 3 st, bland annat Upsala Ekeby. Höjd: 15-18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:36)
1420 4566 Vaser 3 st, Kristall. Höjd: 20-32 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:59)
1420 4431 Vaser 3 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Open Mind. Höjd: 9-11 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:28)
1420 4434 Vaser 4 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 7-12 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:43)
1420 4114 Vaser Ett par, nutida. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:37)
1420 4504 Vaser ett par. Höjd: 22cm
1420 4569 Vinglas 19 delar. Höjd: 15 cm
1420 4503 Vinöppnare Stål. Längd: 33cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:17)
1420 4310 Vitrinskåp 1880-tal, Valnöt. Bredd: 87, djup: 43 cm, höjd: 198 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:55)
1420 4158 Vykort ca 700 st
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:22)
1420 4565 Ytterfoder 1 par + 1, Gustavsberg, Empire(Liljekonvalj. Diameter: 19-20 cm
1420 4563 Ytterfoder 3 st, Gustavsberg, Plantina, Diameter: 13-15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:03)
1420 4334 Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde/Milles. Diameter: 13-17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:33)
1420 4184 Ytterfoder 6 st, diverse. Höjd: 10-15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:25)
1420 4451 Ytterfoder 8 st, Waldemarsudde. Diameter: 10-26, höjd: 9-15 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:41)
1420 4564 Ytterfoder ett par, Gefle. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:12)
1420 4516 Ytterfoder Porslin. Diameter: 20. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:26)