1289 4189 Adventsljusstakar ett par, mässing. Höjd: 44
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:22)
1289 4549 Affisch Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Signerad. Ramens innermått: 67x51 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:02)
1289 4118 Akvarell Alastair Paterson, Segelbåtar, Signerad. Motivet: 13,5x17,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:57)
1289 4155 Akvarell Carl Lindqvist, 1899, Stockholm, 35x60 cm. Signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:48)
1289 4223 Akvarell Fält Artillerie, 31x76 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:36)
1289 4237 Akvarell Gerda Zielfeldt (1893-1947), Sverige. Signerad, 24x17 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:39)
1289 4272 Akvarell J F V, målad efter plansch, an Nicanders Runor, 1834,14x17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:48)
1289 4125 Akvarell Jeanette Öberg (1968), "Blå kvinna". Signerad. Motivet: 33x23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:07)
1289 4271 Akvarell Letti Rapp (f. 1942), Refsnäs, ramens innermått: 28x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:34)
1289 2396 Akvarell Michael Shevarjov (f. 1958), Ryssland. Signerad. Bladets mått: 75x56 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:53)
1289 4354 Akvarell Oidentifierad konstnär. Dam. Ej signerad, akvarell på pannå, 49x31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:48)
1289 4120 Akvarell Oidentifierad konstnär. Fiskande flicka, omkring 1900. Ej signerad. Akvarell, 27,5x21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:36)
1289 4170 Akvarell Oidentifierad konstnär. Kyss. Signerad, daterad 1991. Motivet: 34x24 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:12)
1289 4131 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Lolli, Venedig. Motivet: 33x23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:54)
1289 2065 Akvarell Otto Nowak. Signerad, daterad 1927,21x20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:37)
1289 1479 Akvarell Viljo Hurme (1893-1987), Finland. Arbetande kvinnor. Signerad, daterad -16, ca 26,5x26,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:17)
1289 4617 Akvareller 4 st, Johan Oscar Cantzler (1844-1921), Stockholmsmotiv, monogramsignerade
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:21)
1289 4465 Akvareller Oidentifierad konstnär. 4 st, Bernard, 1950-tal. Signerad. Motivet: 23x30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:41)
1289 4516 Ampel prismor, diameter: 30, höjd: 35 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:37)
1289 4505 Arkivskåp med jalusi. Bredd: 51cm. Djup: 49 cm, höjd: 200cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:21)
1289 2226 Armbandsur 3+ 1 fickur. Bland annat Certina och Seiko. Diameter: 3,5 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:43)
1289 4530 Armbandsur Certina, 18k guld, bruttovikt: 21,7g. Quartz. Diameter: 33m, gravyr, batteribyte krävs, armband i stål
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:28)
1289 4319 Assietter 20 st, Reijmyre Glasbruk. Diameter: 19
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:34)
1289 4136 Bajonett längd: 49 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:26)
1289 4576 Bålskål + Kanna. Höjd: 21-26cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:10)
1289 4532 Bestick i väska Solingen
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:31)
1289 4318 Bläckställ längd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:03)
1289 4380 Blandteknik Helge Artelius (1895-1989), Sverige. Pojke med bricka, Signerad. Motivet: 15,5x14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:13)
1289 1621 Blandteknik Ingalill Sjöblom, komposition. Signerad, 45x56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:20)
1289 4493 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, daterad 1971. Motivet: 28x38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:49)
1289 4234 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, Afrika, 65x95 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:46)
1289 4153 Blandteknik Sylvia Strindberg, figurer, signerad, 23x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:30)
1289 4052 Blyerts Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. "Danae och guldregnet". Signerad, daterad 1938. Motivet: 37x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:26)
1289 4377 Bokhylleskåp Björk. Bredd: 134. Djup: 33 cm, höjd: 140 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:53)
1289 4006 Bokhylleskåp Längd: 149 cm. Djup: 28 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:54)
1289 2382 Bokskåp nyrenässans. Bredd: 113. Djup: 54 cm, höjd: 215 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:34)
1289 4087 Boksnurra England, Intarsia. Längd: 47, djup: 47 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:09)
1289 4550 Bokverk 2 st, Bibel & Kyrkoordningen, 1729 & 1736
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:18)
1289 2307 Bord Diameter: 62cm. Höjd: 71cm, + Ett par stolar.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:55)
1289 4364 Bord Med glasskiva, Thailand. Bredd: 135 cm. Djup: 68 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:54)
1289 2394 Bordsfotogenlampa Elektrifierad. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:47)
1289 4624 Bordslampa "Elflugan", design: Marie Lundgren och Kina Strandberg. 19 st ljuspunkter. Höjd: 40cm, med kartong
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:54)
1289 4144 Bordslampa A&E Design. Höjd: 48cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:18)
1289 4417 Bordslampa fd Fotogen. Höjd: 62cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:55)
1289 4028 Bordslampa Iloomi, Cave Ball. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:51)
1289 4485 Bordslampa keramik, oxblod. Höjd: 90
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:56)
1289 4593 Bordslampa mässing, form av oljelampa, Aladdin GMA. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:29)
1289 4098 Bordslampa Vetrarti, Italien, glas / trä. Höjd: 35
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:27)
1289 4029 Bordslyster höjd: 40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:31)
1289 4157 Bordspendyl 1800-tal. Höjd: 33
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:43)
1289 4026 Brännvinsflaska Tenn. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:11)
1289 4414 Brevkortsalbum omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 21,5cm. Djup: 6cm. Höjd: 29,5cm.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:39)
1289 2447 Bricka nysilver. Längd: 66
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:23)
1289 4461 Buddha Thailand. Längd: 65, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:53)
1289 4594 Buketthållare silver, 1800-tal. Längd: 13cm, bruttovikt: 22g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:45)
1289 4541 Byrå 1950-tal, Teak. Bredd: 65, djup: 30 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:06)
1289 4207 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 76, djup: 43 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:02)
1289 4265 Byrå med intarsia och stenskiva, Bredd: 80cm. Djup: 44 cm. Höjd: 75cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:33)
1289 4267 Byrå med intarsia, Bredd: 90 cm. Djup: 47 cm, höjd: 68 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:49)
1289 4621 Camé Förgyllt silver, 1874,4,5x4, Vikt: ca 15g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:23)
1289 4173 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 45/90. Bladets mått: 45x39 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:43)
1289 4404 Champagneglas Eva Englund (1937-1998), Sverige. "Maja", + skål. Höjd: 14-20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:07)
1289 6373 Champagnestrutar 3 st. Omkring 1800. Höjd: ca 21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:11)
1289 9016 Collage Endre Nemes (1909-1985), Sverige. "Ställd på spetsen". Signerad 1966. Motivet: 23x15 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:23)
1289 2229 Collier 18k guld. Vikt: 22,2g. Med vita stenar, längd: ca 40cm, bredd: 3,6-7,8mm.
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:16)
1289 2137 Dalahäst höjd: 31,5cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:26)
1289 4229 Dalahästar + träskulpturer, 2+ 4 st. Höjd: 8-17cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:20)
1289 4325 Dessertskålar på fot, 6 st, tenn. Höjd: 16cm
1289 4130 Djupa tallrikar Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg, "Krona", diameter: 25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:40)
1289 4459 Dockhus Nyare, 2st + tillbehör. Längd: 45cm (större) 27cm (mindre). Djup: 33cm (större) 16,5cm (mindre). Höjd: 37cm (större) 29 cm (mindre.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:44)
1289 4595 Dockskåpsmöbler 11 delar, trä, 1930-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:41)
1289 4590 Dragspel Bugari Armando, Banger Exclusive. Höjd: 50cm, med fodral
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:19)
1289 4540 Emmafåtölj rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:16)
1289 4543 Etsning Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrerad 49/100. Motivet: 13x18cm
1289 4262 Etsning efter Boucher. Motivet: 32x35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:35)
1289 4338 Etsning Robert Thew (1758-1802), England. Shakespeare. Ej signerad. Motivet: 58x41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:49)
1289 4247 Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. "Midsommar". Signerad. Motivet: 19x20 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:29)
1289 4457 Färglitografi 3 st, Stockholmsmotiv. Ej signerad. Motivet: 18x29cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:41)
1289 4113 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Blomsterstilleben, Signerad, ej daterad. Motivet: 72x52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:56)
1289 4045 Färglitografi Alf Olsson (f. 1925), Sverige. "Regnbågen". Signerad, numrerad 50/125, daterad -73. Motivet: 52x42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:50)
1289 4002 Färglitografi Alfred De Dreux (efter). Hästar, "Giaffar", 1800-tal. Motivet: 46x57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:23)
1289 4159 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 184/200m med dedikation. Motivet: 30x22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:26)
1289 4044 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 81/150, , bm50x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:05)
1289 2484 Färglitografi Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, numrerad 287/410. Motivet: 37x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:39)
1289 4035 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 26/360. Motivet: 48x58cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 21:00)
1289 4239 Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, numrerad 208/310. Motivet: 35x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:30)
1289 2169 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Natt i Dabarobra". Signerad, daterad 1991, numrerad 222/385. Motivet: 39x58cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:23)
1289 2167 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, daterad 1995, numrerad 333/385. Motivet: 38x57cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:27)
1289 4168 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 1369/2000. Motivet: 42x57 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:51)
1289 4230 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 35/100, "Katt och råtta. Motivet: 50x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:19)
1289 4554 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 215/250. Motivet: 35x25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:24)
1289 4141 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Torget. Signerad, numrerad 226/275. Motivet: 50x37cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:17)
1289 4037 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 126/325. Motivet: 51x36cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:43)
1289 4250 Färglitografi Räv. Signerad, numrerad HC 45/50. Motivet: 32x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:25)
1289 4020 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 234/350, bladets mått: 44x55, löst blad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:55)
1289 8224 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 252/350. Motivet: 24x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:43)
1289 4520 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 47/400. Motivet: 27x21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:21)
1289 4065 Färglitografi Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. "La Serenata I". Signerad, numrerad 36/50, Guadalajara, daterad 1947. Motivet: 62x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:40)
1289 4021 Färglitografier 2 st, Carl-Erik Ljungström (1911-1974), Sverige. Signerad, numrerad 41/150. Motivet: 41x33cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:39)
1289 2481 Färglitografier 3 st, Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Oramad. Signerad, numrerad 2/360, ca 42x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:27)
1289 4426 Fat + 2 st, vaser, Delft. Diameter: 37. Höjd: 19-21cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:20)
1289 4442 Fat + Kanna, Delft. Diameter: 27. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:13)
1289 4486 Fat 2 st, Rosenthal, design: Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 31cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:28)
1289 4146 Fat 3 st, Iittala, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Europakarta. Diameter: 9-16,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:11)
1289 4513 Fat 4 st, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Diameter: 33
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:48)
1289 4514 Fat 9+ 1 st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Diameter: 27-33
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:16)
1289 2439 Fat Japan, Imaridekor, 35x37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:05)
1289 4236 Fat Japan. Diameter: 31cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:10)
1289 4444 Fat Jugendstil, brons. Längd: 19cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:30)
1289 4228 Fat Kina, 3 delar. Diameter: 23-30cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:55)
1289 4481 Fat Rosenthal. Diameter: 29cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:48)
1289 2072 Fåtölj Finn Östergaard, Albert
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:37)
1289 4263 Fåtöljer Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:54)
1289 2480 Flintlåspistol Belgien, 1700-tal, 53
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:48)
1289 4108 Fotografi Willy Rojas, 63/100, Signerad, "Sugar", 35x52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:31)
1289 2039 Fotoramar diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:11)
1289 4062 Fotpall nutida, Retrostil. Längd: 49cm. Breddd: 43 cm. Höjd: 37cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:25)
1289 2097 Fruktservis Nittsjö, 7 delar. Diameter: 18-31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:43)
1289 2258 Garderob Längd: 65 cm. Djup: 66 cm, höjd: 260cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:11)
1289 2259 Garderob Längd: 65 cm. Djup: 66 cm. Höjd: 260cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:11)
1289 4110 Gardinkappa + dukar / textil, Josef Frank, Tulpaner, Anakreon, Firma Svenskt Tenn. Längd (största duken): 232cm Höjd: 58cm. Längd (minsta duken): 22,5cm. Höjd: 62cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:20)
1289 2425 Garnityr Charisma, 925 Silver. Vikt: 110g, Collier. Längd: 40cm, ett par örhängen, 1st armring öppningsbar, 1st ring, storlek: 18
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:16)
1289 4169 Gjutjärnsspis Miniatyr, Ankarsrum. Längd: 33 cm. Djup: 20 cm, höjd: 20 cm, saknar delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:54)
1289 4424 Glas Orrefors, 18 delar, 6+ 6+ 6. Höjd: 6,5-20cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:45)
1289 4405 Glasobelisk Orrefors, Jan Johansson. Signerad. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:22)
1289 4241 Glöggmuggar 16 st. Glas. Höjd: 7 ca.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:47)
1289 4268 Golvlampa höjd: 163 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:42)
1289 4005 Golvlampa mässing, 2-armad. Höjd: 124cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:41)
1289 4256 Golvlampa mässing. Höjd: 180
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:39)
1289 4278 Golvlampa Tvåarmad. Höjd: 143cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:05)
1289 2199 Golvlampa Uplight. Höjd: 186 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:34)
1289 2200 Golvlampa Uplight. Höjd: 186 cm
1289 4285 Golvur 1800-tal. Höjd: 198
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:18)
1289 1444 Golvur England. Höjd: 230cm ca.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:21)
1289 4492 Gouache Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Modell. Signerad, numrerad -80,37x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:40)
1289 2483 Grafiska blad 9st. Signerade, lösa blad i mapp, 32x15 - 70x56cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:36)
1289 4559 Gungstol Amerikansk modell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:48)
1289 4287 Hallbyrå mahogny. Bredd: 43, djup: 30 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:21)
1289 4564 Hängskåp längd: 58 cm, djup: 15 cm, höjd: 64 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:28)
1289 4138 Hängur Solvil et Titus, Genève, 1960-tal, manuell, 17 jewels. Diameter: 20mm.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:13)
1289 4512 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 105
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:35)
1289 4298 Herrbetjänt mässing. Höjd: 120
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:31)
1289 4039 Hörnskåp Allmoge. Höjd: 118
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:30)
1289 4139 Jordglob Med belysning. Höjd: 41cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:02)
1289 4011 Julkrubba Längd: 55cm. Djup: 29cm. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:16)
1289 4497 Jultallrikar Kunglig Dansk mm, 28 + 4 + 2 st, diameter: 18-19
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:14)
1289 4581 Kaffeservis 21 delar, Gustavsberg, Prunus, 6st koppar med fat, + 2st fat, 4st tallrikar, 9st assietter.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:20)
1289 4435 Kaffeservis ca 17 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:52)
1289 4458 Kakelplattor 3 st, 13x13cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:56)
1289 4033 Kakelugnsskåp höjd: 218 cm
S�ldes f�r 21.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:03)
1289 4215 Kandelabrar Ett par, nysilver. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:46)
1289 4494 Kanna + skål, Tomtedekor, Rörstrand. Diameter: 26. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:56)
1289 4472 Kannor 2 st, lergods, + spilkum
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:40)
1289 4469 Kannor 3 st, Stengods. Höjd: 20-30cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:20)
1289 4243 Kapsylöppnare metall, andhuvud. Längd: 11
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:26)
1289 4580 Karaffer + kanna + kakfat, 4 delar, Kristall. Höjd: 18-26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:59)
1289 4317 Karaffer 2 st, omkring 1900, kristall. Höjd: 27 cm ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:15)
1289 4162 Karaffer 3 st. Höjd: 32-35
1289 4202 Karmstolar ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:27)
1289 4259 Kista 1756. Bredd: 108, djup: 66 cm, höjd: 50 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:51)
1289 4031 Klädhängare mässing. Höjd: 184cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:04)
1289 4276 Klädskåp senjugend, med spegel. Bredd: 81,5 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 193 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:51)
1289 4430 Klappträ 1778. Längd: 83
1289 4047 Knappask Ask för kragknappar, tenn. Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna. Dekor av man som tittar ner i hål. Diameter: ca 6,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:50)
1289 4584 Konjakskupor 9 st. Orrefors. Höjd: 6,5 cm
1289 4083 Konsolbord med stenskiva, Nyrokoko. Bredd: längd. 74, djup: 32 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:08)
1289 4104 Konsoler 6 st. Höjd: 12-22
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:15)
1289 4484 Konstglas 3 delar, Italien. Längd: 18-31 cm
1289 4546 Konstglas 7 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Boda. Längd: 10-11, höjd: 2,5-24
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:35)
1289 4423 Konstglas Skål + 2 vaser. Bland annat Kosta Boda. Höjd: ca 12-16cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:46)
1289 4400 Kuddar 3 st, Flamskvävnad. Längd: 43x45cm (stor). 37x27cm (små)
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:21)
1289 4399 Kuddar 4 st, Morris / Baker / J Frank. 45x45 (stora). 36x36 (lilla)
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:07)
1289 4398 Kudde AB MMF, Märta Måås-Fjetterström, ca 40x40 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:54)
1289 4555 Lampbord Ett par, mahogny, Bredd: 62 cm. Djup: 42cm. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:16)
1289 4362 Lampbord Ett par. Thailand. Bredd: 60 cm, djup: 42 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:55)
1289 4289 Lampskärm Tiffanystil. Diameter: 38
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:36)
1289 4478 Läsbord höjd: 90cm, höj / sänkbart
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:05)
1289 4340 Lavoar Med stenskiva. Bredd: 80 cm. Djup: 52 cm, höjd: 106 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:24)
1289 4588 Likörglas mm 18 delar, Orrefors. Höjd: 8-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:35)
1289 4119 Litografi Eduard Wiiralt (1898-1954), Estland. Numrerad 49/75, ej signerad, 14,5x10,5 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:24)
1289 4622 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 55 cm ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:35)
1289 4557 Ljuslampetter Ett par, mässing, järn. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:54)
1289 4503 Ljuslampetter Ett par, med prismor. Höjd: 19
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:29)
1289 4574 Ljuslykta Kosta, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:56)
1289 4579 Ljuslykta Orrefors, kristall. Höjd: 22,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:44)
1289 4511 Ljusstakar 3 st, Kosta. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:59)
1289 4328 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 11,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:35)
1289 2408 Ljusstakar Ett par, Orrefors. Höjd: 13,5cm
1289 4218 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 18cm, Vikt: ca 870g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:46)
1289 2420 Ljusstake + skedar, 3 delar, silver, bland annat Sterling. Längd: 13-16. Höjd: 19 cm, bruttovikt: 345 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:08)
1289 4483 Ljusstake 5-armad, GAB Guldsmedsaktiebolaget, brons. Längd: 38, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:04)
1289 4475 Ljusstake från Anagram, Gruftorp Design. Höjd: 72
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:06)
1289 4366 Lockurnor Ett par, porslin, Bing & Grøndahl, Copenhagen. Höjd: 34
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:57)
1289 4479 Masker med mera, africana, 7 delar. Höjd: 20-42 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:24)
1289 4193 Matbord Teak. Bredd: 110, djup: 70 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:18)
1289 4488 Mätinstrument höjd: 25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:33)
1289 4079 Matsalsgrupp 7 delar, Åmells, "Sergel", Matbord + 6 st stolar, diameter: 120. Höjd: 73,3 iläggsskivor á 47 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:20)
1289 4240 Matsalsgrupp 9 delar, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ambassadör, bord+ 8 stolar+ 3 ilägg (54), Längd: 160 cm. Djup: 111 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:31)
1289 4185 Matservis 47 delar, Johnson Bros. England
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:05)
1289 4132 Matservisdelar 22 delar, Orrefors, diameter: 15-32
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:43)
1289 4179 Matta 130x211
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:28)
1289 4038 Matta 680x93cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:17)
1289 4379 Matta Kina, 60x115
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:51)
1289 4506 Matta Matta, orientalisk, semi-antik Hamadan, 108x164
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:53)
1289 4245 Matta orientalisk, 110x155
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:12)
1289 4269 Matta orientalisk, 130x207
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:15)
1289 4175 Matta orientalisk, 158x256
1289 4294 Matta orientalisk, 212x311
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:54)
1289 4184 Matta orientalisk, 274x370
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:49)
1289 4191 Matta Orientalisk, 320x195
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:52)
1289 4295 Matta orientalisk, 62x150
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:34)
1289 4174 Matta orientalisk, Beshir, 268x184
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:23)
1289 4182 Matta orientalisk, Engelas, 153x200
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:27)
1289 4060 Matta orientalisk, Figural, 61x96 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:03)
1289 4061 Matta Orientalisk, figural. Bredd: 138cm. Längd: 188cm.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:10)
1289 4300 Matta orientalisk, galleri, 80x340
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:20)
1289 4097 Matta Orientalisk, Tabris, Silkeinslag, 150x200
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:33)
1289 4074 Minkjacka storlek: 36/38, med skärp, Saga Mink
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:03)
1289 4260 Mjölkpallar 2 st, 1800-tal. Mått (stor): Längd: 47cm. Djup 30cm. Höjd: 36cm. 71cm(inkl ryggstöd). Mått liten: Längd: 37,5cm. DJup: 20,5cm. Höjd: 20cm. 40 cm (med ryggstöd)
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:17)
1289 4544 Mockakoppar 6st med fat, Sèvresmärke. Höjd: 5cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:32)
1289 4535 Mynt 21,6K. Vikt: 4g. Kaiser Wilhelm II, König von Preußen, Deutscher Kaiser Deutsches Reich 1910. Diameter: 19,5mm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:14)
1289 4007 Nattygsbord 2 st. Bredd: 50 cm. Djup: 34 cm. Höjd: 57,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:32)
1289 4014 Nattygsbord Ett par. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:46)
1289 2330 Oljemålning 2 st, Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 32x40cm
1289 4149 Oljemålning 2 st, M. Pohlingo. Signerad. Olja på duk, 60x78,5cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:09)
1289 4147 Oljemålning 2 st, Maj-Britt Niklasson. Signerad. Olja på duk, 62x82, resp, 66x76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:17)
1289 4198 Oljemålning Åke Schmägers (1905-1970), Sverige. Signerad Tunis 1931. Olja på pannå, 45x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:14)
1289 2340 Oljemålning Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Signerad. Olja på duk, 90x95 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:38)
1289 4102 Oljemålning Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. Stuga i vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 74x52 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:37)
1289 4533 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Ourikadalen. Signerad, daterad 1974. Olja på duk, 80x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:32)
1289 4477 Oljemålning Brita Garby, Stadsbild, Signerad. Olja på pannå, 27x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:41)
1289 4282 Oljemålning Carl Arvid Bergström-Percy. Signerad. Olja på duk, 60x84cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:54)
1289 2272 Oljemålning Conny Ahlgren, Sverige. Pensel. Signerad. Olja på duk, 30x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:49)
1289 4261 Oljemålning Gösta Idås (1912-1996), Sverige. By. Signerad. Olja på pannå, 72x58 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:01)
1289 4200 Oljemålning Ilja Schewelow. Signerad, daterad 1943, studie. Olja på duk, 41x32 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:23)
1289 4372 Oljemålning Ingegerd Torhamn (1898-1994), Sverige. Violer, monogramsignerad. Olja på pannå, 32x23 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:28)
1289 4258 Oljemålning Johan Jansson, landskap med bäck. Signerad, 1914. Olja på duk, 71x57 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:39)
1289 4126 Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Fiskebåtar, Signerad. Olja på duk, 34x49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:48)
1289 2426 Oljemålning John Johnson (1915-1968), Sverige. Motiv från Paris, Pont l'Archevêché. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:20)
1289 4600 Oljemålning Josef Öberg (1890-1967), Sverige. Utsikt från Nacka mot söder. Signerad. Olja på pannå, 31x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:34)
1289 4281 Oljemålning K. Johanson. Signerad. Olja på duk, 52x73cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:05)
1289 4607 Oljemålning Karl Gustav Holmberg (1916-1994), Sverige. Kust. Signerad. Olja på pannå, 31x38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:18)
1289 4122 Oljemålning Kathrin Bernekorn (f. 1955), Sverige. "Sandstrand I". Signerad. Olja på duk, 29x69 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:24)
1289 4335 Oljemålning Lennart Pilotti (1912-1981), Sverige. Flicka. Signerad. Olja på pannå, 46x37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:28)
1289 4592 Oljemålning Ludvig Holm, Gårdsmotiv. Signerad. Olja på duk, 31x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:52)
1289 4273 Oljemålning målad på läder, orientaliskt motiv, 19x12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:33)
1289 4625 Oljemålning Märt Bormeister (1916-1991), Tallin. Signerad. Olja på pannå, 47x60cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:09)
1289 2154 Oljemålning Monica Wadsted (1940-2009), Sverige. Signerad. Olja på duk, 49x49-95x85 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:30)
1289 4032 Oljemålning Napoleon Bonaparte. Signerad. Olja på duk, 149x108cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:12)
1289 1346 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, komposition, Ej signerad. Olja på duk, 59x71 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:41)
1289 2352 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Högbergsgatan". Signerad Sjögren 1942. Olja på pannå, 43x54cm
1289 4121 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Igelkott. Signerad Larsson -98. Olja på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:22)
1289 4333 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kust. Ej signerad. Olja på duk, 37x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:03)
1289 4330 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap. Ej signerad. Olja på duk, 31x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:36)
1289 4034 Oljemålning Oidentifierad Konstnär. Liggande modell. Signerad. Olja på pannå, 15x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:47)
1289 4355 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marin. Signerad E Joors. Olja på pannå, 17x29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:33)
1289 4124 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad KVO, 1899, Öresund. Olja på duk, 42x63 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:18)
1289 4196 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring sekelskiftet 1900, monogramsignerad GM. Olja på pannå, 64x40 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:40)
1289 4171 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Pojke med såpbubblor. Signerad. Olja på duk, 50x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:35)
1289 4003 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1800-tal. Olja på duk, 47x33 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:38)
1289 4105 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap med by. Olja på pannå, 29x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:18)
1289 2280 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Mallorca, Valdemossa. Olja på duk, 60x73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:58)
1289 4232 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris. Olja på duk, 60x80 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:21)
1289 4167 Oljemålning Peder Cappelen Thurmann (1839-1919), Norge, kopia efter. Ljusterfiske i månsken. Signerad KP. Olja på duk, 42x35,5cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:37)
1289 4027 Oljemålning Ragnar Johansson (1913-1997), Sverige. Oljemålning. Signerad. Olja på duk, 116x27cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:31)
1289 4455 Oljemålning Sankt Otto. Signerad, monogramsignerad. Olja på pannå, 26x19cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:22)
1289 2471 Oljemålning Sven-Åke Lindengren (Ess-Å) (f. 1929), Sverige. "Från skärgården". Signerad, daterad ESS-Å 1972. Olja på duk, x4,5cm
1289 4227 Oljemålning Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. "Vintersol Yttersta tvärgränd", signerad. Olja på duk, 49x60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:31)
1289 4226 Oljemålning Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. "Vintersolnedgång Södra Yxlan", signerad. Olja på duk, 49x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:34)
1289 4439 Oljemålning Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Tillskriven, Signerad Ulf, Komposition med figur. Olja på duk, 60x92, oramad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:26)
1289 2033 Oljemålning Zoia Krukowskaja (1903-1999), Sverige. Stadsbild, Signerad. Olja på pannå, 40x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:17)
1289 4041 Oljemålningar 2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Kvinnor & Gubbar. Signerade. Olja på duk, 11x15 & 10x29 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:25)
1289 4376 Oljemålningar 2 st, Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Monogramsignerade OL. Olja på pannå, 10x17 respektive 14x21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:42)
1289 4016 Oljemålningar 3 st, Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Varav 1 osignerad. Oramade, 15x20 - 24x33 cm
1289 4015 Örhängen Ett par, 18k guld, med pärlor, bruttovikt: 2,2g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:40)
1289 4303 Pall Längd: 50,5cm. Djup: 36,5cm. Höjd: 34cm.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:48)
1289 4537 Pall rokokostil, Längd: 42cm. Djup: 33,5cm. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:48)
1289 2216 Pärlcollier silverlås (925) med stenar. Längd: 63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:16)
1289 4049 Parti koppar 12 delar, kastruller & grytor, nutida
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:12)
1289 4012 Parti koppar 8 delar, bland annat hink, Höjd: 5,5-25cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:07)
1289 4436 Parti koppar En kartong
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:39)
1289 4381 Parti kuriosa 10 delar, Kina. Höjd: 2-13
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:08)
1289 4326 Parti porslin 6 delar, Kina. Diameter: 5-11
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:43)
1289 4314 Parti silver 7 delar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:16)
1289 4462 Pasteller 2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Ej signerade, 42x53 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:15)
1289 4264 Pelarbord Ett par, Bredd: 49cm. Djup: 42cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:07)
1289 4133 Piedestal Gustaviansk stil. Omkring 1900, trä, J Olsson Gefle, Längd: 31. Djup: 31 cm. Höjd: 103 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:40)
1289 4500 Piedestal höjd: 77 cm, gjutjärn, bemålad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:52)
1289 4025 Piedestal höjd: 90 cm
1289 4208 Pinnstolar 4 st, Björk
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:16)
1289 4528 Planschverk MEISTERWERKE DER KRIEGSMALEREI, bok, tryckt i Leipzig, 1900-talets första hälft, No 425, skinnband, med färgplanscher, guldsnitt, ca 50x62 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:44)
1289 4383 Porslin 8 delar, Danmark, olika modeller. Diameter: 6-12cm. Höjd: 1,5-8cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:10)
1289 4421 Porslinstavla Kina, 20x12cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:05)
1289 4345 Prydnadskoppar 2 st. Limoges. Höjd: 6 - 7
1289 4251 Pubtavlor 4 st, mede jugendmotiv, 66x36 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:52)
1289 4231 Ram Förgylld, 1800-tal, ramens innermått: 65x54cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:30)
1289 4222 Ramar 10st, porträtt, rim 13x10cm, ca
1289 4304 Ramar Ett par, mässing, ramens innermått: 28x25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:10)
1289 4301 Resväskor 3 st, läder
1289 4342 Ring 18k guld, vitguld. Vikt: 4,3g. Med briljantslipade diamanter, 1xca0,36ct, 3xca0,01ct, storlek: 17½, behöver rodieras om
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:06)
1289 4587 Rödvinsglas 6 st, Orrefors, 1977, dekor med Båtskrov, Modell America & Sverige". Höjd: 15,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:19)
1289 4353 Rökbord med kopparskiva. Diameter: 60, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:10)
1289 4178 Röllakan 140x200
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:34)
1289 1311 Röllakan 200x300 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:04)
1289 4181 Röllakan 202x298
1289 4180 Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 167x242
1289 2161 Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. IS, 140x206 cm
1289 4432 Rullmålning Kina. Längd: 61cm. Höjd: 158cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:34)
1289 4344 Sameknivar 3 st. Signerade, bland annat ISAK Stromeng. Längd: 20 - 40
1289 4563 Sänggavlar 4 delar, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 110cm. Höjd: 77-92cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:12)
1289 4538 Satsbord 3 delar, Kakelskivor. 55x40cm (största bordet). Höjd (lägsta till högsta): 51-56cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:17)
1289 4350 Sättugnsplatta Gjutjärn. Längd: 49, höjd: 29,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:23)
1289 4589 Saxofon Pure Tone, serienr: 6013. Längd: 74cm, med fodral.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:11)
1289 4290 Schweizerkniv Wenger. Längd: 8,5cm, med etui.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:12)
1289 4288 Sekretär Rokokostil, Intarsia. Bredd: 69, djup: 47 cm, höjd: 91 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:37)
1289 4050 Serigrafier 2 st, Veronica Hjort, Jimi Hendrix, 20-upplaga. Signerade, 47,5x33 & 33x47,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:50)
1289 4341 Serveringsvagn mahogny, Längd: 80+ 40 cm. Djup: 50cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:41)
1289 4585 Servetthållare Gense. Längd: 7, design: Mattias mikaelsson, metall
1289 4510 Servisdelar 15 del ca, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:26)
1289 4508 Servisdelar Mat- och kaffeservis, 60 delar, Måsen, Bing & Grøndahl
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:04)
1289 4275 Sideboard Längd: 216 cm. Djup: 37,5 cm. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:08)
1289 4166 Sideboard mahogny. Längd: 107. Djup: 32 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:25)
1289 4411 Skål Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:57)
1289 4378 Skål II-sortering. Längd: 21. Höjd: 12,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:07)
1289 4220 Skål Kina, brons. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:03)
1289 4407 Skål Kosta Boda Göran Wärff. Längd: 21cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:46)
1289 4413 Skål Signerad. Diameter: 29,5cm, höjd: 19,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:37)
1289 4566 Skålar 2 st, Orrefors och Kosta Boda. Höjd: 6-13cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:16)
1289 4347 Skålar 3 st, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten. Diameter: 13,5-23,5cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:51)
1289 4445 Skålar 3 st, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Konstglas. Längd: 9-22cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:59)
1289 4249 Skålar 3 st. Kristall, bland annat Orrefors. Höjd: 8 - 12
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:22)
1289 4437 Skålar 4 delar. Kina, Diameter: 10,5-15cm, nagg
1289 4233 Skålar Kina, 3 delar. Diameter: 12-20cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:13)
1289 4429 Skaldjursfat 1800-tal. Längd: 52cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:38)
1289 4089 Skålfat Simon Gate (1883-1945), Sverige. Orrefors, slipat. Längd: 25, djup: 25 cm, höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:06)
1289 4363 Skåp Med glasskiva, Thailand. Bredd: 45 cm. Djup: 30 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:12)
1289 4090 Skedar diverse, silver, bland annat Rosenholm. Längd: 10-15 cm, Vikt: ca 200 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:23)
1289 4346 Skepp Koppar. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:34)
1289 4293 Skrivbord England, mahogny. Bredd: 107. Djup: 53 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:02)
1289 2389 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900, Bemålat. Bredd: 90, djup: 65 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:42)
1289 4522 Skrivdon mässing, 1800-tal. Längd: 25
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:15)
1289 4548 Skrivskåp 1700-tal, intarsia, Bredd: 108 cm. Djup: 53 cm. Höjd: 215cm, nyckel
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:32)
1289 4575 Skulptur 3 st, Lladro och B&G, flickor. Höjd: 13-25cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:09)
1289 4476 Skulptur brons, nutida. Längd: 28, höjd: 25 cm
1289 4277 Skulptur brons, Venus de Milo, efter Archille Collas, Sanson Succ. Hamburg. Höjd: 40
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:44)
1289 1187 Skulptur brons. Signerad CK, Gjutare Guss: A. Zöttl Wien. Höjd: 12 cm. Bredd 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:45)
1289 4489 Skulptur Ebba Hedqvist (1909-2001), Sverige. Kvinna, keramik. Höjd: 16 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:29)
1289 4433 Skulptur Ett par, Kina, drakar, 26x26cm
1289 4618 Skulptur fossil. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:57)
1289 4572 Skulptur Glas, Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Nr. 90016. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:16)
1289 2432 Skulptur Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, Fågel, på träsockel. Höjd: 23
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:49)
1289 4253 Skulptur keramik, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Fågel, Rörstrand. Höjd: , höjd: 19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:43)
1289 4449 Skulptur Konstglas, fågel. Längd: 24cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:26)
1289 2010 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), ur "Utrotningshotade djur", samlarserie för WWF (begränsad upplaga), Kungsörn, 1976. Höjd: 19 längd: 27 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:31)
1289 4094 Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Glasfågel, Nuutajärvi. Längd: 22, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:15)
1289 4422 Skulptur Parian Hutschenreuther. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:48)
1289 4490 Skulptur Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Längd: 25 cm ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:36)
1289 4095 Skulpturer 2 st, Elefant & Isbjörn, Dahl Jensen & B&G. Längd: 13-14, höjd: 6-14 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:15)
1289 4518 Skulpturer 2 st, Lladro. Höjd: 24-25
1289 4450 Skulpturer 2 st, Rokoko par. Höjd: 29,1900-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:27)
1289 4562 Skulpturer 2 st. Kattor, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, g. Höjd: 10 - 12cm.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:17)
1289 4024 Skulpturer 6 st, Kosta, WWF. Höjd: 8-17
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:50)
1289 2201 Slagbord Längd: 54+ 2x65 cm. Djup: 111 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:47)
1289 2371 Slagbord omkring 1800, Bredd: 48+ 2x68cm. Djup: 100 cm. Höjd: 76cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:27)
1289 4352 Slipsnål 18k guld. Vikt: 3,8g. Med diamanter och safirer, 11xca0,01ct, längd: 6,5cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:34)
1289 4368 Soffa Gustaviansk stil, nutida. Längd: 180
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:08)
1289 5371 Soffa Gustaviansk. Längd: 180cm. Höjd: 91cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:57)
1289 4070 Soffbord Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Björk. Bredd: 70, djup: 50 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:20)
1289 4561 Soffbord med världskarta, England. Bredd: 102, djup: 61 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:04)
1289 4441 Soppterriner 4 st. Längd: 27-37cm
1289 4187 Spegel + ett par, Lampetter, Tenn. Höjd: 33-50
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:27)
1289 4190 Spegel 1960-tal, 122x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:29)
1289 4172 Spegel 97x69cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:50)
1289 4279 Spegel Blyinfattat glas. Höjd: 100x56cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:53)
1289 4129 Spegel omkring 1900,47x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:35)
1289 4080 Spegel rokokostil, 1900-tal, 110x47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:35)
1289 4252 Spegel Teak, 124x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:55)
1289 4008 Speglar Ett par. Höjd: 42-68cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:53)
1289 4369 Spritskåp 1700-/1800-tal, bemålat. Bredd: 63, djup: 28 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:27)
1289 4058 Stekfat Blåvitt kompaniporslin, 35x26 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:49)
1289 4610 Stekfat blåvitt, Kina, omkring 1800. Längd: 35. Bredd: 26,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:36)
1289 4504 Stekfat Kompaniporslin. Längd: 34,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:43)
1289 4164 Stol design: Alexander Lervik, "Rib"
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:50)
1289 4536 Stolar 4 st
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:38)
1289 4509 Stolar Ett par, Chippendale stil, betsad björk, Tyg Josef Frank Anakreon
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:25)
1289 4446 Stop silver, Graverad, Alfa-Laval, CG Hallberg, 1928. Höjd: 13,300g ca, invändigt förgylld, Vikt: ca 300 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:30)
1289 4224 Strålkastare Modell äldre. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:17)
1289 4468 Syltkrukor 3 st. Höjd: 20-32cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:28)
1289 4470 Syltkrukor 7st. Höjd: 13-25cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:23)
1289 4297 Taburett Rokokostil. Höjd: 47cm. Diameter: 50cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:13)
1289 1654 Takarmatur + väggarmatur. Höjd: 40-46 cm
1289 4495 Takarmatur 30-tal. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:11)
1289 4586 Takarmatur Diameter: 39cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:19)
1289 1580 Takarmatur Glas, mässing. Längd: 44cm, höjd: 20-70cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:34)
1289 4498 Takarmatur glaskupa. Höjd: 52 cm
1289 4214 Takarmatur höjd: 63cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:29)
1289 4373 Takarmatur mässing och glas. Höjd: 20 cm ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:33)
1289 4010 Takarmatur med blå iläggsskål och prismor. Diameter: 45 cm
1289 4194 Takarmatur med prismor. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:24)
1289 4291 Takarmatur med prismor. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:56)
1289 4292 Takarmatur med prismor. Höjd: ca 40
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:35)
1289 4467 Takarmatur metall, blommor, Guldfärgad. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:49)
1289 4071 Takarmatur metall, diameter: 47
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:43)
1289 2378 Takarmatur Metall/plast. Höjd: 22, diameter: 40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:29)
1289 4135 Takarmatur Orrefors, glaskupor. Höjd: 65
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:32)
1289 4496 Takarmatur råglas. Diameter: 48, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:30)
1289 2376 Takarmatur Secto Design, Finland. Höjd: 45 cm
1289 4022 Takfotogenlampa omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 103 cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:36)
1289 4213 Tallrikar 2 st. Fajans, Marieberg, daterade 1770, dekor av kinesierier. Diameter: 24, ca
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:36)
1289 4623 Tavleramar Ett par, Gustaviansk stil, ramens innermått: 50x38 cm
1289 4466 Tavlor 4 st, Frisyrmodeller & Locktänger. Motivet: 27x22 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:24)
1289 4057 Terrin Blåvitt kompaniporslin. Längd: 35, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:10)
1289 4431 Teservis 3 delar, WMF/Hutschenreuther. Höjd: 8-20cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:24)
1289 4163 Textil/bonad Elsa Gullberg, Stockholm, 145x75 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:30)
1289 4473 Tidningsställ Porada, Italy. Höjd: 74
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:41)
1289 4374 Torrnålsetsning Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. 11/20, "Ruiner". Signerad, daterad 1985. Motivet: 17x14,5 ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:30)
1289 4507 Trädgårdsbänk längd: 81 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:07)
1289 4255 Trädgårdssoffa Metall. Längd: 128
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:41)
1289 4401 Trähästar 8 st, Olika modeller & åldrar. Höjd: 3-21
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:03)
1289 4270 Träsnitt Einar Norelius (1900-1985), Sverige. 210/300, träd och groda. Signerad, 26x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:36)
1289 4611 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 242/360, daterad 1972, Slussen. Motivet: 17x57 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:39)
1289 4158 Tusch 3 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad, 16x20 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:26)
1289 4613 Tuschteckningar 2 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Samer. Signerad. Motivet: 41x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:53)
1289 4427 Uppläggningsfat med lock. Längd: 50
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:27)
1289 4142 Urna Ett par, kinesiskt. Höjd: 24cm
1289 4030 Väggbonad 150x200
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:45)
1289 4091 Vägglystrar Ett par, prismor. Höjd: 34 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:51)
1289 4327 Vägglystrar Ett par. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:09)
1289 2204 Väggrelief Gips, 42x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:47)
1289 4101 Väggrelief trä, bemålad, 32x190
1289 4351 Väggsköld Gjutjärn. Diameter: 56
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:14)
1289 4480 Väggtallrik 2 st, Rosenthal, design: Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 15cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:24)
1289 4063 Väggur Gustaviansk stil, Holmia Stockholm. Höjd: 50
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:59)
1289 4558 Väggvaser Ett par, Kina, Qing-dynastin. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:16)
1289 4382 Väggvitrin rokokostil, nutida. Längd: 67, djup: 17 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:55)
1289 4054 Värmefat Blåvitt kompaniporslin, diameter: 2. Längd: 29
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:18)
1289 4389 Vas + skålar, 4 delar, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Höjd: 4-27, diameter: 10-14
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:26)
1289 4145 Vas 2 st, Iittala Alvar Aalto, blåa. Höjd: 9-16cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:08)
1289 4093 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Boda. Höjd: 16
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:06)
1289 4569 Vas Fiskgraal, Edward Hald (1883-1980), Sverige. Orrefors, nr 104-E6. Höjd: 17cm
1289 2295 Vas Hackefors, + ett par ljusstakar, mässing. Höjd: 4-17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:17)
1289 2109 Vas Höganäs, Jugend. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:55)
1289 2025 Vas Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:02)
1289 4109 Vas Kina, 1900-talets andra hälft. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:53)
1289 2407 Vas Kina, Porslin. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:18)
1289 4195 Vas Kina. Höjd: 34
1289 4408 Vas Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:10)
1289 4578 Vas Kristall, Orrefors. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:35)
1289 4452 Vas majolika, Rörstrand. Höjd: 33
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:44)
1289 4418 Vas med glas. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:31)
1289 4577 Vas med lock, Rosenthal, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Höjd: 14-15cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:41)
1289 4053 Vas porslin, nutida. Höjd: 33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:33)
1289 4570 Vas Rosenthal, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Höjd: 10,5cm
1289 4384 Vas Simon Gate (1883-1945), Sverige. Orrefors, Pressglas, Signerad. Höjd: 16
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:26)
1289 4396 Vas Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta, ej signerad. Höjd: 16,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:48)
1289 4482 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:19)
1289 4235 Vaser Kina, 3 delar. Höjd: 15,5-18cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:27)
1289 4434 Vette Trä. Längd: 26cm
1289 4199 Vinkorg för 12 flaskor. Längd: 44cm. Djup: 40cm. Höjd: 37,5cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:34)
1289 4078 Vitrinskåp Åmells, "Drottningholm". Bredd: 145, djup: 43 cm, höjd: 220 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:26)
1289 4244 Vitrinskåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgården, Bredd: 100cm. Djup: 38 cm, höjd: 176cm, nyckel
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 20:11)
1289 4460 Vitrinskåp Thailand. Bredd: 113, djup: 66 cm, höjd: 180 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 18:42)
1289 4420 Vykort ca 500 st, 1900-talets första hälft
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:29)
1289 4440 Ytterfoder 4 st, Bo Fajans. Höjd: 13-15
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 november 2019 19:25)
1289 4464 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 25 cm (storlek 3)