1625 9081 Akvarell Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad. Bildmått: 69x48 cm. Akvarell, yttermått inklusive ram: 85x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:46)
1625 3100 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Tallin", bladets mått: 25x25 cm, yttermått inklusive ram: 30x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:16)
1625 3383 Akvarell Signerad Robert, Motiv från Piazza San Marco, Venedig. Signerad, akvarell, bildmått: 29x14 cm, yttermått inklusive ram: 44x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:01)
1625 3226 Akvarell Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad, daterad 85. Akvarell, bildmått: 74x55 cm, yttermått inklusive ram: 94x74 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:16)
1625 9209 Akvareller 2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad, daterad 1902/1903 cm, yttermått inklusive ram: 18x24 & 30x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:52)
1625 3305 Akvareller 2 st, orientaliska, 48x30 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 62x44 cm. Signerad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:13)
1625 9349 Akvareller 4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signerade, Stockholm, bland annat Tegnérgatan, yttermått inklusive ram: 26x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:00)
1625 3249 Altarljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:47)
1625 3363 Appliquer Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna, mässing. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:19)
1625 3345 Appliquer ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:10)
1625 3297 Armband 10 k. Med pärlor. Längd: 18 cm, vikt: -2,9 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:54)
1625 3424 Armband 18k guld. Vikt: 6,5g ca. Längd: ca 24 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:18)
1625 3423 Armband 18k guld. Vikt: 8g ca. Längd: ca 20 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:46)
1625 1008 Armbandsur Swatch, Trésor Magique, platina, limiterad och numrerad, 00082/12999,1993, plexiglas, automatiskt urverk, boett och krona i platina, originalförpackning i rostfritt stål innehållande bandbytarverktyg och extra armband. Bottens, diameter: 3,8 cm, total längd med armband: 23 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:39)
1625 3393 Armlänk med 5 st berlocker, 18k guld, K&EC, 1955, Längd: 18 cm. Vikt: 16,8 g
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:26)
1625 3365 Armring Sterlingsilver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1956. Vikt: 25gm. Diameter: 6,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:36)
1625 3367 Bestick i etui 36 delar, nysilver. Längd: 17-20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:48)
1625 3052 Biblioteksur höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:58)
1625 3191 Blandteknik Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. Signerad, daterad 1926, Wickleby, Damporträtt, 48x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x37 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:18)
1625 3028 Blandteknik Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. Signerad a tergo, oramat löst blad. Bladets mått: 101x104 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:19)
1625 3027 Blandteknik Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numrerad 33/52. Bladets mått: 79x107 cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:01)
1625 3270 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, figurer, 60x86 cm, yttermått inklusive ram: 65x91 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:41)
1625 3097 Blomsterbord 1960-tal, Teak / kopparlåda. Bredd: 45 cm, djup: 41 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:38)
1625 3429 Bokhylla Englesson. Bredd: 58 cm, djup: 39 cm, höjd: 204 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:22)
1625 3347 Bokhylla mahogny. Bredd: 140 cm, djup: 28 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:57)
1625 8244 Bokhylleskåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Laserat. Bredd: 105 cm. Djup: 42 cm, höjd: 195 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:18)
1625 3331 Bord perstorpsskiva. Bredd: 99 cm, djup: 74 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:30)
1625 3304 Bord senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ben med claw and ball avslut. Bredd: cm. Bredd: 67 cm, djup: 47 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:33)
1625 3045 Bordslampa Belid. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:32)
1625 3083 Bordslampa Bergboms. Mässing. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:37)
1625 1003 Bordslampa Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. Höjd: 65 cm. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:21)
1625 3395 Bordslampa mässing, Orientalisk stil. Höjd: 86 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:35)
1625 3399 Bordslampa Rodolfo Dordoni, Lumiere Piccola, Foscarini Murano. Glasskärm, Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:46)
1625 3038 Bordslampa Uno & Östen Kristiansson för Luxus, Vittsjö, "Flens", Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:50)
1625 3142 Bordslampfot Kolonn, nysilver. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:05)
1625 3098 Bordslampfötter Ett par, fd tapetvalsar. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:41)
1625 9047 Bordslampor 2 st, Kai Lange, Fog & Mørup, Royal Copenhagen, Tistel, keramik med dekor av tistel. Höjd: 29 + 32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:56)
1625 3389 Bordslampor Ett par, Le Dauphin, France, kupor av glas. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:23)
1625 3388 Bordslampor ett par, Orientalisk stil, metall. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:28)
1625 3056 Bordsur Alessi, design: Michael Graves. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:39)
1625 3325 Brosch 18k guld. Med pärlor, Vikt: 4 g. Diameter: 2,5 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:46)
1625 3432 Broscher 2 st, silver, bland annat Granat. Vikt: ca 7 g och ca 10g. Bredd: 4-5 cm, höjd: 1,5-2 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:36)
1625 3138 Byrå Betsad furu, 1800-tal. Bredd: 102 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 83 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:30)
1625 3178 Byrå Gustaviansk stil, 1920-tal. Bredd: 98 cm, djup: 51 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:28)
1625 3339 Byrå Gustaviansk stil. Bredd: 68 cm, djup: 41 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:18)
1625 3354 Byrå Miniatyr. Bredd: 40 cm, djup: 22 cm, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:47)
1625 3004 Champagneglas 4 st, "Gripsholm", Reijmyre Glasbruk. Diameter: 6,5 cm, höjd: 20,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:41)
1625 3285 Champagneglas 5 st, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, "Clown", bemålade med dekor av prickar, etikettmärkta. Signerade. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:08)
1625 3306 Collier 18k guld. Vitt och gult guld. Längd: 42 cm, vikt: 23 g
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:23)
1625 3006 Crèmekoppar 9 st, blandade modeller, bland annat royal copenhagen, porslin. Höjd: 8-10 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:31)
1625 3068 Djupa tallrikar + assietter, 5 + 6 delar, Rörstrand, "Parisienne". Diameter: 18-26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:47)
1625 3043 Dörrstopp EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firma Svenskt Tenn. Längd: 16 cm, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:52)
1625 2031 Dosa silver, 1804, NL, invändigt förgylld. Längd: 10 d, 4,5, höjd: 2 ca cm, vikt: 105g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:09)
1625 3158 Draperi Romanex de Boussac, 120x255 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:57)
1625 3036 Etsningar 2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 44x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:21)
1625 8224 Fällbord "Krogsta", ur Ikea 1700-tals serie, brunbetsad, tredelad pelarfot. Diameter: 63 cm, höjd 75 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:19)
1625 3171 Fällbord Alm. Diameter: 79 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:23)
1625 3293 Färgetsning Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 44/100. Färglitografi, bildmått: 43x38 cm, yttermått inklusive ram: 55x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:42)
1625 9122 Färgetsningar 3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerade, HC-upplaga, 68x53, oramade lösa blad, ej ramade
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:08)
1625 9379 Färgetsningar 4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade, numrerade, 51x42 - 61x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:24)
1625 3257 Färglitografi 2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 360 upplaga, yttermått inklusive ram: 59x68 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:09)
1625 3202 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 83/90. Färglitografi, bildmått: 64x88 cm, yttermått inklusive ram: 78x102 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:23)
1625 3204 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 83/90. Färglitografi, bildmått: 64x88 cm, yttermått inklusive ram: 78x102 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:43)
1625 3203 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 84/90. Färglitografi, bildmått: 64x88 cm, yttermått inklusive ram: 78x102 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:49)
1625 3200 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 84/90. Färglitografi, bildmått: 89x65 cm, yttermått inklusive ram: 103x78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:16)
1625 3209 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. "Placa Major de Sky City". Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bildmått: 80x58 cm, yttermått inklusive ram: 105x82 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:39)
1625 3116 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 3/250. Färglitografi, bildmått: 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 48x57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:23)
1625 3026 Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numrerad 48/52. Färglitografi. Bladets mått: 79x106 cm, yttermått inklusive ram: 90x116 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:03)
1625 3443 Färglitografi på duk, Rippe. Signerad, numrerad 16/25, Smögen, 36x55, oramad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:23)
1625 9271 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren", påskrift a tergo. Signerad, numrerad 53/300. Färglitografi, bildmått: 37x30 cm, yttermått inklusive ram: 62x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:10)
1625 3183 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:36)
1625 3184 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:02)
1625 3186 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:52)
1625 3187 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:27)
1625 9265 Färglitografier 2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad, numrerad 124/150, daterad 1981. Färglitografi, bildmått: 40x57 cm, yttermått inklusive ram: 52x68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:58)
1625 3444 Fat Pukeberg, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Diameter: 46 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:10)
1625 3044 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs Studio. Fat i fajans med dekor av blomster. Signerad med Studiohanden, 32x25 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:34)
1625 9376 Fat Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, Kosta Boda ateljè, 337379600,2/500. Diameter: 32 cm Ställ i plexiglas medföljer
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:16)
1625 8246 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:38)
1625 1026 Fåtölj Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobstextil, böjträ
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:23)
1625 3160 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedese, skiktlimmat och formpressat trä
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:32)
1625 3070 Fåtöljer Ett par, "Artwood"
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:30)
1625 3126 Fåtöljer Ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:57)
1625 3054 Figuriner 2 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 28-31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:14)
1625 9197 Figuriner 3 st, Barn, Bing & Grøndahl. Höjd: 11-20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:37)
1625 3408 Fodral till tändsticksask Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. Längd: 12 cm. Djup: 7 cm. Höjd: 3 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:00)
1625 3118 Fönsterlampor 3 st, möjligen Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Ej märkta, mässing. Längd: 14 cm. Djup: 14 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:09)
1625 3213 Fototyp efter "Jean Cocteau", meny, yttermått inklusive ram: 51x36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:12)
1625 3208 Fotpallar Ett par, 1800-tal, björk. Längd: 31 cm
1625 3155 Frukostkopp med fat Maastricht, Holland, Tecla
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:29)
1625 3157 Gardiner 3 st kappor Design Josef Frank, Vegetable tree. 33x125 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:04)
1625 3195 Glas 9 st, Ebba von Wachenfeldt (f. 1959), Sverige. Höjd: 13-15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:22)
1625 9216 Glasservis 50 del ca, Boda, "Clayton", bland annat rödvin & champagne. Höjd: 8-18 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:22)
1625 3361 Glasservis Orrefors, Karolina. Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:24)
1625 9151 Glasservisdelar 16 delar, Elis Bergh "Karlberg", Kosta Boda, 8 likörglas. Höjd: 10 cm, 8 st vitvinsglas. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:33)
1625 3149 Glasservisdelar 18 delar, Starkvinsglas, Seltersglas, Snapsglas, Hald, Kristall, slipad dekor, Orrefors. Höjd: 8-11 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:21)
1625 3238 Golvlampa 2-armad. Höjd: ca 165
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:13)
1625 3047 Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 116 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:47)
1625 9214 Golvlampa Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:12)
1625 3468 Golvlampa mässing, BWÅ. Höjd: 125 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:02)
1625 3394 Golvlampa mässing, Enco. Höjd: 156 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:57)
1625 3411 Golvlampa vitmålad metall. Höjd: 195 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:03)
1625 9298 Gouacher 3 st, oramade lösa blad, Indien, bland annat erotiska motiv, bladets mått: 23x16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:49)
1625 3107 Gräddkanna + sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Höjd: 8-10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:36)
1625 3277 Grafiska blad 4 st, eftertryck. Signerade Dubois, Erotiska motiv, yttermått inklusive ram: 67x48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:45)
1625 9331 Gravyr kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått inklusive ram: 52x65 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:28)
1625 3148 Grogglas 6 st, Sandvik, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:09)
1625 3422 Halsband 18k guld. Längd: 44 cm, vikt: 11g ca
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:17)
1625 3312 Halskedja 18k guld. Med hänge, 18k med briljant ca 0,2 ct. Längd: 36 cm, vikt: 2,7 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:21)
1625 3402 Halskedja med hänge i camé, 18k guld. Längd: ca 49 cm, kedjan. Vikt: 3,58 g, camé vikt: 4,58 g, bruttovikt: 8,16 g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:32)
1625 3405 Halskedja med hänge, 14k guld. Längd: 45 cm, vikt: 1,5 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:47)
1625 3403 Halskedja med hänge, 18k guld. Längd: 40 cm Vikt: 6,8 g
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:43)
1625 3406 Hängen 2 st, 18K guld. Vikt: 3, 76 g + 0,63 g, bruttovikt: 4,4 g, längd: 0,5-1 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:55)
1625 3338 Hängskåp 1800-tal, glasade dörrpar. Bredd: 60 cm. Djup: 31 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:42)
1625 3246 Herrarmbandsur Facit, stål, Boettens storlek: 4,6x4,2 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:38)
1625 3259 Herrarmbandsur Longines, Hydro Conquest, quartz. Diameter: 4 cm boetten). Stålarmband medföljer, box medföljer
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:44)
1625 3250 Herrarmbandsur Maurice Lacroix, stål, Quartz, Diameter: (boetten)37, i Box
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:42)
1625 3344 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 105 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:38)
1625 3280 Herrbetjänt Trä. Höjd: 97 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:53)
1625 3435 Ingenjörsring 18k guld. Vikt: 8g ca. Diameter: 2 cm, höjd: 0,4 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:05)
1625 3129 Jardiniere Porslin. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:25)
1625 3061 Jordglob på pelarfot. Höjd: 65 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:59)
1625 3212 Kaffe & mockakoppar 31 delar, Rosenthal, floral dekor
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:06)
1625 3082 Kaffe / tekoppar 6 + 2 delar, Blå Blomst, Gustavsberg
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:54)
1625 8324 Kaffeservis 35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar med fat, 12 assietter, 4 smörfat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, liten skål
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:56)
1625 3013 Kaffeservisdelar 8 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musselmalet, delvis helblond. Höjd: 7-22 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:06)
1625 3366 Kaffeskedar 12 st, silver, floral dekor, GEWE, 1963. Längd: 10 cm. Vikt: 115g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:25)
1625 9382 Karaffer 2 par, kristall. Höjd: 27-33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:37)
1625 3205 Karmstol Kai Lyngfeldt Larsen, 1960-tal, Wejen, Danmark, teak, skinnklädsel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:59)
1625 3090 Karmstol Louis XV-stil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:11)
1625 3461 Kedja med hänge, 18k guld. Längd: 42 cm, Vikt: 6,8 g
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:54)
1625 3460 Keramik 3 delar, Orientaliskt. Diameter: 11-24, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:09)
1625 3229 Kista längd: 115 cm, nyckel
1625 3059 Kista längd: 61 cm, djup: 35 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:04)
1625 3373 Klackring 18k guld, med sten, 7,5g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,5 cm, höjd: 2 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:56)
1625 2025 Kompottsked silver, Ryssland Andrej Antonovich Kovalsky, Moskva, Neiellodekor, förgylld. Längd: 19,5 cm, vikt: 60g ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:51)
1625 9238 Konstglas 5 delar, bland annat Ulrika Hydman Vallien. Höjd: 1-22 c
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:01)
1625 9333 Kopparstick Vy mot Pont Neuf. Bildmått: 22x47 cm, yttermått inklusive ram: 46x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:26)
1625 3222 Kryddburk + skärbräda, 2 delar, Arabia, Ulla Procupe & Gunvor Olin Grönros. Längd: 13-27. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:49)
1625 3464 Kuddar Ett par, uppsydda av tyg från Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. "Teheran", linne, ca 40x40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:06)
1625 9322 Lackskrin Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39 cm. Djup: 17 cm. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:54)
1625 3330 Lampbord Ett par, 1960/70-tal, riopalisander, (citesintyg medföljer). Bredd: 57 cm. Djup: 38 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:44)
1625 3351 Lampbord omkring sekelskiftet 1900, avlutat. Bredd: 80 cm, djup: 54 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:37)
1625 3167 Lampbord tidigt 1900-tal. Diameter: 47 cm. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:38)
1625 9318 Litografi Robert Benson (f. 1939), Storbritannien. "Mick Jagger". Signerad, numrerad ac, yttermått inklusive ram: 105x75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:31)
1625 9321 Litografier 2 st, 1800-tal, Slaget vid Leipzig & Warschau. Bildmått: 47x80 cm, yttermått inklusive ram: 78x108 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:44)
1625 3179 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:35)
1625 3410 Ljuskrona empirestil. Höjd: ca 75 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:43)
1625 3232 Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd, ca 70 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:56)
1625 3233 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:32)
1625 3242 Ljuslyktor 2+ 2 st, Orrefors, Carat. Diameter: 9-12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:37)
1625 3146 Ljuslyktor 3 st, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Caesar head. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:09)
1625 3163 Ljusstakar 2 st, smide. Höjd: 25-42 cm
1625 3241 Ljusstakar ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström, Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:41)
1625 1005 Ljusstakar ett par, Sengustavianska, trä och mässing. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:49)
1625 9113 Ljusstakar Ett par, silver, Ceson, 1976. Höjd: 18 cm, bruttovikt: 410g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:23)
1625 3316 Matbord månbord, omkring 1900. Diameter: 120 cm. Bredd: ca 220 cm. Djup: 120 cm. Höjd: 72 cm, 2 st iläggsskivor a 50cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:04)
1625 9353 Matsalsgrupp 1960-tal, 5 delar, bord + 4 stolar. Längd: 138 cm. Djup: 95 cm. Höjd: 74 + 2 iläggx50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:24)
1625 9287 Matsalsgrupp 9 delar, Gustaviansk stil, 3 st, iläggsskivor, Dia 120. Höjd: 74 cm, ilägg 3x55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:40)
1625 3115 Matservisdelar 26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:59)
1625 3359 Matta 149x168 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:50)
1625 3150 Matta Gabbeh, 204x295 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:42)
1625 3087 Matta Galleri, Orientalisk, 82x394 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:46)
1625 3279 Matta orientalisk 202x296 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:52)
1625 9012 Matta orientalisk, 135x227
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:30)
1625 3089 Matta orientalisk, 153x243 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:34)
1625 9013 Matta orientalisk, 220x305 ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:37)
1625 3466 Matta orientalisk, 276x370 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:25)
1625 9332 Matta orientalisk, Afghan, 125x178 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:24)
1625 9339 Matta orientalisk, Bönematta, silkesinslag, floral dekor, 92x152 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:34)
1625 8159 Matta orientalisk, floral dekor, 190x302 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:16)
1625 3441 Matta orientalisk, Galleri, 79x288 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:33)
1625 3358 Matta orientalisk, Galleri, Afghan, 94x380 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:05)
1625 8349 Matta Orientalisk, Nain, Part Silk, 77x197 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:34)
1625 9124 Matta Orientalisk, Tibet, 184x262 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:21)
1625 9365 Miniatyrer 5 st. Varav 3 st. Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 6-12 cm
1625 9373 Miniatyrvas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods, Rörstrand. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:08)
1625 3108 Mocka / kaffekoppar 22 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 9 st mockakoppar, 5 st kaffekoppar, 6 st assietter, gräddkanna, sockerskål
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:45)
1625 9290 Modellbåt Segelmodell på ställning, segel i textil, med åror, harpun, nä. Längd: 45 cm, höjd: cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:52)
1625 9299 Modellok Bayerische S 3/6. Längd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:50)
1625 2012 Nattljusstakar Ett par, silver, DH&Co, 1839. Diameter: 14 cm, höjd: 7,5 cm, vikt: 360g ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:14)
1625 3172 Nattygsbord ett par, mahogny, 1940-tal. Bredd: 35 cm, djup: 43 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:56)
1625 3469 Nattygsbord ett par, Norrgavel, Nirvan Richter (f. 1954), Sverige. Bredd: 55 cm. Djup: 26 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:34)
1625 3352 Nattygsbord ett par. Bredd: 35 cm, djup: 43 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:02)
1625 3173 Nattygsbord Rokokostil. Bredd: 39 cm, djup: 31 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:34)
1625 3440 Nattygsbord Rokokostil. Bredd: 43 cm, djup: 34 cm, höjd: 66 cm, nutida
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:56)
1625 3217 Oljemålning Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. Olja på duk, 54x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:05)
1625 3400 Oljemålning Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Olja på duk, "Småland, afton VI, 181x200 cm, oramad
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:59)
1625 3086 Oljemålning Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor. Signerad. Olja på duk, 58x78 cm, yttermått inklusive ram: 76x97 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:31)
1625 1024 Oljemålning Frans Roselli (1833-1868), tillskriven, Ljusterfiske, duk på pannå, 42x65 cm, yttermått inklusive ram: 59x82 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:11)
1625 3290 Oljemålning Fritz Massaquoi (1926-2022), USA. Signerad a tergo, Liberia. Olja på duk, 35x49 cm, yttermått inklusive ram. 39x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:07)
1625 3180 Oljemålning Gösta Gustavsson. Signerad, daterad 1937, landskap. Olja på duk, 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 61x77 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:17)
1625 3467 Oljemålning Gustav Arne (f. 1925), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 31x26 cm, yttermått inklusive ram: 41x36 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:49)
1625 3378 Oljemålning Harry Waldow (1887-1969), Kvinnofigur i skogslandskap, Signerad. Uppförd duk på pannå, 67x46 cm, yttermått inklusive ram: 77x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:05)
1625 9147 Oljemålning Holger Hagström (1905-1982), Sverige. Sjöfåglar. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 105x107 cm, yttermått inklusive ram: 123x125 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:51)
1625 9205 Oljemålning Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Vattendrag. Signerad. Olja på duk, 70x58 cm, yttermått inklusive ram: 87x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:46)
1625 3292 Oljemålning Ivan Bergdahl (f. 1929), Sverige. "Vaivantjåkko, i Abiskodeltat". Signerad. Olja på duk, 37x60 cm, yttermått inklusive ram. 40x63 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:39)
1625 3190 Oljemålning Jalbert, Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 31x23 cm, yttermått inklusive ram: 41x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:11)
1625 3156 Oljemålning Janusz Rafal Glowacki (f. 1959). Signerad, daterad 88. Olja på duk, 126x195 cm, yttermått inklusive ram: 131x201 cm
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:36)
1625 1013 Oljemålning Johan Ericson (1849-1925), Sverige. Signerad, daterad 1895, kustbild med båtar. Olja på pannå, 24x18 cm, yttermått inklusive ram: 43x38 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:41)
1625 3002 Oljemålning Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad -82, kvinna i fåtölj. Olja på duk oramad, yttermått inklusive ram: 150x130 cm
S�ldes f�r 53.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:07)
1625 3263 Oljemålning Madonnan med Barnet, ej signerad, uppfodrad duk. Olja på duk, 55x44 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:24)
1625 9266 Oljemålning Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. "Gränd". Signerad, daterad 2012. Häfte medföljer. Olja på duk, 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 38x31 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:00)
1625 8367 Oljemålning Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:06)
1625 3253 Oljemålning O Bäckner, Signerad, "träd och väg". Olja på duk, 23x25 cm, yttermått inklusive ram: 25x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:26)
1625 3377 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Komposition, osignerad. Olja på duk, 100x150 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:40)
1625 3320 Oljemålning Oidentifierad konstnär, reproduktion efter Tamara De Lempica, "Woman with a Dove". Ej signerad. Olja på duk, 117x87 cm, yttermått inklusive ram: 122x92 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:40)
1625 3271 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Night on the town". Signerad, daterad 2016, oramad. Olja på duk, 90x65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 21:07)
1625 9390 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal. Signerad, skymning kust. Olja på pannå, 19x24 cm, yttermått inklusive ram: 40x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:10)
1625 3261 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kustmotiv. Olja på pannå, 21x39 cm, yttermått inklusive ram: 41x60 cm
1625 9313 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flickporträtt, oramad, ej signerad. Olja på duk, 55x46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:17)
1625 3215 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, militär med fana. Signerad. Olja på pannå, 31x23 cm, yttermått inklusive ram: 52x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:56)
1625 3262 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Religiöst motiv. Ej signerad. Olja på pannå, oramad, 55x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:47)
1625 3135 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Alb Kragh. Olja på duk, 53x65 cm, yttermått inklusive ram: 72x82 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:09)
1625 3077 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 74x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:20)
1625 3266 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna på tigerfäll, omkring 1900. Olja på duk, 53x73 cm, yttermått inklusive ram: 80x100 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:32)
1625 3255 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, parismotiv. Olja på duk, 42x50 cm, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:33)
1625 9389 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 59x111 cm, yttermått inklusive ram: 87x140 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:07)
1625 3080 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Sydländsk hamnbild. Olja på duk, 60x12 cm, yttermått inklusive ram: 72x133 cm
1625 3218 Oljemålning Robert Melin (1963), Kvinna på häst. Signerad, daterad -98. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 125x172 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:32)
1625 9091 Oljemålning Sven-Arne Höken Hökenström (f. 1947), Sverige. Signerad, erotiskt motiv. Olja på duk: 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 635x3
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:31)
1625 3225 Oljemålning Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad, daterad 84, modell. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 82x78 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:36)
1625 3256 Oljemålning W Zier, Signerad, Lökken. Olja på duk, 55x64 cm, yttermått inklusive ram: 66x76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:46)
1625 1025 Oljemålning Wiktor Korecki (1890-1980), Polen. Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x80 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:15)
1625 3295 Örhängen 18k guld. Ett par. Vikt: 5 g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:40)
1625 3452 Örhängen Ett par, 18K guld, GFAB, Vikt: 1,3 g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:06)
1625 3453 Örhängen Ett par, 18k guld, med sten, Bruttovikt: 1,7 g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:05)
1625 3450 Örhängen Ett par, med 5 små diamanter, 14k guld, bruttovikt: 4,3 g ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:13)
1625 3296 Örhängen ett par, med pärla. Längd: 2,5 cm, Vikt: 2 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:43)
1625 3442 Örhängen Ett par, med safir, diamant, smaragd, 18k guld, bruttovikt: 1,2
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:06)
1625 3317 Örhängen ett par, så kallade örstickare, 18k guld med briljant ca 0,15 ct. Vikt: 1,3 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:58)
1625 3438 Örhängen Två par, så kallade örstickare, med stenar, 18k guld, Bruttovikt: ca 1,09 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:41)
1625 3174 Pall Alm. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:39)
1625 3168 Pall mahogny. Sadelgjord, Längd: 43 cm. Djup: 43 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:21)
1625 3176 Pallar 2 st, bemålade. Höjd: 44-60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:37)
1625 9183 Pallar 4 st, omkring 1900, bemålade. Längd: 38 cm, djup: 38 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:13)
1625 3018 Pallar Ett par, svarvade ben, präglat skinn på toppskiva. Bredd: 45 cm, djup: 26 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:46)
1625 3321 Pärlcollier med lås i 18k vitguld med pärla och smådiamanter. Längd: 94 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:54)
1625 3463 Parti bijouterier Diverse, örhängen, armband, brosch
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:04)
1625 9062 Parti linnedukar & servetter 6 dukar om 110x330 cm, 130x190 cm, 160x200 cm, 115x115 cm, 130x130 cm, 150x150 cm, 10 servetter 70x70 cm, 8 servetter 47x47 cm, 4 st servetter 60x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:58)
1625 3252 Parti silver diverse, 10 delar. Vikt: 370 gr ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:18)
1625 3462 Parti silversmycken Bland annat Karl Laine, Finland, samt 3 armband, 2 halsband, 4 par örhängen, ett hänge, vikt; ca 66 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:25)
1625 3189 Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, 34x32 cm, yttermått inklusive ram: 41x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:03)
1625 3342 Piedestal höjd: 65 cm, diameter: 32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:33)
1625 3239 Piedestal med 2 stenskivor. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:59)
1625 3224 Piedestal med stenskivor. Längd: 25 cm. Djup: 25 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:52)
1625 3414 Piedestal med stenskivor. Längd: 59 cm, djup: 27 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:58)
1625 3034 Piedestal trä. Höjd: 71 cm. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:58)
1625 3434 Piedestal/etagere mässing och glas. Höjd: 84 cm, diameter: 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:06)
1625 3060 Plansch Stockholm, panorama, yttermått inklusive ram: 30x216 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:19)
1625 9256 Porslinsplattor 12+ 3 st. Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Nymölle, Danmark. Diameter: 15-18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:36)
1625 3283 Reklammärken 3 album + låda
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:46)
1625 3221 Reservoarpenna Mont Blanc. Längd: 12 cm
1625 3127 Resväska Läder, 1940-tal, 51x31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:03)
1625 3436 Ring 18k guld, Finland. Vikt: 3g ca, ringmått 11
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:24)
1625 3425 Ring 18k guld, med 3 st briljanter. Vikt: 2,6g brutto, ringmått 9
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:36)
1625 3451 Ring 18k guld, med smådiamanter, Bruttovikt: 1,7 g ca, ringmått 15
1625 3300 Ring 18k guld. Med aquamarin, Ringmått, 16,5. Vikt: 2,9 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:59)
1625 3457 Ring 18k guld. Med tre vita stenar, Ringmått 18. Vikt: 2,7 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:19)
1625 3459 Ring 18k guld. Ringmått: 16,5. Vikt: 2,1 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:00)
1625 3431 Ring 18k guld. Vikt: 3,5g ca, ringmått 10
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:37)
1625 3433 Ring 18k guld. Vikt: 3,5g ca, ringmått 11
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:52)
1625 3430 Ring 18k guld. Vikt: 4,5g, ringmått 22
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:29)
1625 3327 Ring 18k guld. Vitguld, med briljant ca 0,2 ct. Ringmått: 18,5. Vikt: 3,4 g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:35)
1625 3329 Ring 18k guld. Vitguld, med safir och smådiamanter, Ringmått: 16, Vikt: 4,8 g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:13)
1625 3328 Ring 18k guld. Vitguld, med smådiamanter. Vikt: 1,7 g. Ringmått: 17,3
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:36)
1625 3064 Saltkar + fat, silver. Diameter: . Längd: 17 cm, vikt: 290 g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:08)
1625 3286 Samearbete 10 del ca, Kåsor Väskor
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:14)
1625 3287 Samekniv med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:26)
1625 3055 Samlartallrikar 11 st, Royal Copenhagen, H C Andersen. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:26)
1625 3170 Satsbord 3 delar, Rokokostil. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:50)
1625 3159 Serigrafi Axel Bengtsson (1905-1976), Sverige. Signerad, numrerad 212/260, daterad 75 "Priffe i skogen". Silkscreen, bildmått: 36x47 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:44)
1625 3058 Serigrafi efter Andy Warhol, yttermått inklusive ram: 84,5x84,5
1625 3025 Serigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, Silkscreen, numrerad 6/8, daterad - 89. Bredd: 56x38 cm, yttermått inklusive ram: 86x68 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:55)
1625 9039 Serigrafi på tyg Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Signerad i trycket, EA-upplaga, 95x120 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:33)
1625 3101 Sidenmålning Signerad, Asien. Bildmått: 42x33 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:36)
1625 9320 Silkscreen Bernt Carlzon, Janis Joplin, beskuren, ej signerad, yttermått inklusive ram: 65x85 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:39)
1625 3139 Skål "Moon", Kartell, Mario Bellini, polykarbonat, märkt. Diameter: 45 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:32)
1625 3113 Skål + askkopp, 2 delar, mässing. Längd: 12-17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:20)
1625 3243 Skål Orrefors, Carat. Diameter: 20 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:27)
1625 3449 Skål på fot, silver, 1859. Höjd: 17 cm, diameter: 18 cm, vikt: 290 gr ca
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:40)
1625 9153 Skål på fot, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 20,5 cm, diameter: 17,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:37)
1625 3245 Skål Skruf för Svenskt Tenn, design: Mimmi Blomqvist, "Sirkka". Diameter: 30 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:20)
1625 3207 Skål med fåglar Alabaster, (lösa fåglar), diameter: 27. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:42)
1625 3125 Skål på fot + vinglas, 2 delar, Ulrica Hydman Vallien & Kjell Engman, Kosta Boda. Höjd: 21-25, diameter: 10-18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:03)
1625 9366 Skålar 2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Längd: 12-23, resp. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:52)
1625 3206 Skålfat Meissen, Dia 31. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 21:00)
1625 3343 Skåp 1880-tal, vitmålad. Bredd: 112 cm, djup: 51 cm, höjd: 125 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:14)
1625 3177 Skåp Allmoge. Bredd: 75 cm, djup: 33 cm, höjd: 95 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:34)
1625 3340 Skåp längd: 69 cm, djup: 25 cm, höjd: 75 cm, nutida
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:36)
1625 9280 Skåp på benställning, 1920-tal. Bredd: 72 cm. Djup: 27 cm, höjd: 150 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:05)
1625 3230 Skomakarstol
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:56)
1625 3398 Skrin 2 st, glas och mässing, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 11-13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:44)
1625 3392 Skrin bemålat. Längd: 37 cm, djup: 27 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:04)
1625 3105 Skrivbord 1960-tal, teak. Bredd: 150 cm, djup: 63 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:08)
1625 3024 Skrivbord jugend, ek. Bredd: 144 cm. Djup: 69 cm. Höjd: 79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:02)
1625 3350 Skrivbord mahogny, läderskiva. Bredd: 134 cm, djup: 75 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:40)
1625 3092 Skrivbord med bokhylledel 1950-tal, Teak. Längd: 120 cm, djup: 63 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:02)
1625 3372 Skulptur Byst, gips. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:15)
1625 3309 Skulptur Guanyin, Kina, Blanch de Chine. Träsockel. Höjd: 24-26,5cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:16)
1625 3397 Skulptur keramik, Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:03)
1625 3445 Skulptur Konstglas, Lalique, Katt. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:14)
1625 3223 Skulptur Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Amalia, ur serien ABC-flickor, Gustavsberg, Polykrom glasyr på stengodslera, märkt Gustavsberg. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:18)
1625 3362 Skulptur Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Ur serien Sekelskifte. Höjd: 19 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:39)
1625 3095 Skulptur Zenia Larsson (1922-2007), Sverige. Tillskriven, ej signerad, Mor & barn, lergods på träsockel. Längd: 9 cm, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:46)
1625 3404 Slagbord betsat. Bredd: 26 + 2x52, djup: 73 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:51)
1625 9100 Smörhundar 2 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "Nobel", Gense. Gjutjärn. Med etikett. Längd: ca 10,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:39)
1625 9247 Smörtaxar + smörkarotter med glasinsats, nysilver, 6 delar, 8,5 cm. Diameter: 12 cm
1625 3066 Snapsglas 11 st, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent", Kosta. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:25)
1625 9008 Snurrfåtölj "Conform", Tygklädsel, nackkudde
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:27)
1625 8248 Soffa + 1 par karmstolar, Gustaviansk stil. Längd: 166 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:32)
1625 3356 Soffa + Fåtölj, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Längd: 198 cm
1625 3439 Soffa Howardmodell, Furninova. Längd: 205 cm
1625 3042 Soffbord Fritz Hansen. Bredd: 75 cm, djup: 75 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:29)
1625 3426 Soffbord glas och mässing. Diameter: 110 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:15)
1625 3035 Soffbord Gustaviansk stil, med benavslut i mässing. Bredd: 130 cm, djup: 61 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:59)
1625 3349 Soffbord Säffle Möbelfabrik, Svante Skogh, teak. Bredd: 156 cm, djup: 57 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:46)
1625 3104 Soffbord med lös bricka Seffle Möbelfabrik, ek, vändbar bricka (vit / svart), möjligen Kindt-Larsen. Brännstämplad. Längd: 153 cm. Djup: 57 cm. Höjd: 50 cm
1625 3337 Spegel + väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:29)
1625 3051 Spegel 128x80, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:06)
1625 3417 Spegel 1900-talets början, 59x36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:46)
1625 9165 Spegel Gustaviansk stil, 60x28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:23)
1625 3416 Spegel Nyrokoko, 71x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:38)
1625 9088 Spegellampett "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgylld, avlång med uppsvängt genombrutet krön. Svängd ljusarm av mässing, 58x16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:45)
1625 3307 Spelbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 89 cm. Djup: 44 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:38)
1625 3111 Stekfat Kina, blåvitt kompaniporslin, 33x26 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:16)
1625 3093 Stol "Ero[S]", Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. Kartell, Polykarbonat, Märkt
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:50)
1625 3166 Stolar 4 st, 1800-tal, Gustaviansk stil, bemålade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:13)
1625 3413 Stolar 4 st, Sent 1800-tal, Genombruten rygg med spjälor. Formpressad sits
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:15)
1625 3022 Stolar 6 st, Pederali, Italien, 3D Colour 775, underrede i metall, sits i svart/vit plast. Höjd: 84 cm, sitthöjd 48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:42)
1625 9144 Stolar Ett par, Gustaviansk stil, 1800-tal, provinsarbeten
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:40)
1625 3169 Stolar ett par, Svensk Fur, design: Göran Malmvall, ej märkta
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:22)
1625 3336 Stringhylla längd: 80 cm, djup: 23 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:43)
1625 3369 Syltkrukor 4 st, bland annat Rörstrand. Höjd: 12-24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:06)
1625 9110 Takarmatur + takkupa, Majolika, höj -och sänkbar, mässing, fotogen. Höjd: 120 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:00)
1625 9103 Takarmatur 9 st ljushållare, kupa av glas, mässing. Diameter: 61 cm
1625 3137 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Mässing / tygskärm. Diameter: 46 cm. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:22)
1625 9250 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Trä / metall / glaskupor. Höjd: 31 cm, diameter: 32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:21)
1625 9255 Takarmatur mässing / glasplattor, slipat glas. Höjd: 40 ca
1625 3333 Takarmatur mässing. Diameter: 34 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 21:12)
1625 3091 Takarmatur med prismor. Diameter: 25 cm, höjd: 30 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:29)
1625 3334 Takarmatur prismor. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:51)
1625 9157 Takarmatur Roberto Galli, smide med glaskupa. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:52)
1625 3106 Takarmatur Rokokostil, med prismor. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:28)
1625 9015 Tallrikar 2 st, Kina, dekor av växter och fladdermöss, Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 21:01)
1625 3472 Tallrikar Rosenthal, 23 delar. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:57)
1625 3131 Tavelramar 5 st, yttermått inklusive ram: 32x40-74x90 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:31)
1625 3465 Tekoppar mm 8 delar, Ostindia, Rörstrand, bland annat kanna, (5 fat)
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:11)
1625 3194 Terrin med fat Porslin, Genombruten dekor. Längd: 19-22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:53)
1625 3011 Teservis 20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffekoppar, 8 assietter, tekanna, gräddkanna, sockerskål, serveringsfat, 8 kaffekoppar, 8 assietter, tekanna, gräddkanna, sockerskål, serveringsfat
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:01)
1625 3153 Teservisdelar 11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:53)
1625 3094 Toilettebord 1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, djup: 40 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:59)
1625 9032 Torrnålsgravyr Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, daterad -1960, vintreträd. Bildmått: 9x7, yttermått inklusive ram: 34x26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:43)
1625 3409 Trädgårdsbord Bemålad metall. Diameter: 120 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:56)
1625 9396 Trädgårdsbord Järnfot, aluminiumskiva, diameter: 75. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:30)
1625 3335 Trädgårdsgrupp 5 delar
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:34)
1625 9393 Trädgårdsstolar Ett par, Ormbunke, Melins Anderstorp
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:20)
1625 3368 Trärelief H Philip, Porträtt av Franz Liszt. Höjd, 48 cm. Längd: 46 cm, djup: 2 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:46)
1625 3193 Träsnitt Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, daterad 74. Bildmått: 10x12 cm, yttermått inklusive ram: 15x17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:55)
1625 3384 Träsnitt Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 97/100. Bildmått: 6x5,5, yttermått inklusive ram: 12,5x12,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:15)
1625 3121 Tusch Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Figur, No 378. Bildmått: 29x20 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:59)
1625 3012 Uppläggningsfat + djupa tallrikar, 5 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet, Längd: 24-38. Diameter: 23-26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:56)
1625 9149 Väggbelysning Ett par, utomhus, metall, gultonat glas. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:17)
1625 3040 Väggpendyl Rokokostil. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:14)
1625 3386 Väggplatta Heljä Liukko-Sundström (f. 1938), Finland. Arabia. Signerad, daterad 84. Keramik, 21x26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:41)
1625 3211 Väggplatta Lisa Larson (1931-2024), Sverige. "Gamla Stan" ur serien "Väggplattor", Gustavsberg 1963. Målad och glaserad stengodslera, 28x28,5 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:59)
1625 3244 Väggur Canetti, Wakita Paradise Quartz, design: S Mihara, 1980-tal. Diameter: 31 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:42)
1625 3341 Väggvitrinskåp längd, 66, djup: 16 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:03)
1625 3275 Vas 1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:21)
1625 9241 Vas Berlin KPM. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:10)
1625 3119 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:53)
1625 9371 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods, Rörstrand. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:02)
1625 9074 Vas Kina, med blomsterdekor, hänklar i form av fohundar. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:17)
1625 3112 Vas Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Rörstrand. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:41)
1625 9374 Vas Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Lagun, stengods, Gustavsberg, samt saltströare, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Stengods, Gustavsberg. Höjd: 7 - 17,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:13)
1625 3120 Vaser + bonbonjär, 3 delar, bland annat "Vår lilla stad", Jie. Höjd: 13-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:38)
1625 3109 Vaser / ljusstakar Ett par, Ulla Kraitz (f. 1936), Sverige. Stengods. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:10)
1625 3073 Vattenkokare + skål, 2 delar, Alessi, bland annat Philippe Starck, "Hot Bertaa". Höjd: 12-25. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:41)
1625 3396 Vigselring 18k guld, Vikt: 7,7 g.
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:29)
1625 3144 Vinglas + starkvin, 2 + 2 delar, Sengustavianska. Höjd: 9,5-12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:06)
1625 9079 Vinglas 6 st, Signe Persson-Melin (1925-2022), Sverige. "Ruben", Sverige. Höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:35)
1625 3130 Vinkyl Orrefors, design: Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Helena. Höjd: 20 cm
1625 3049 Vinkylare Metall. Höjd: 20 cm, diameter: 20 cm
1625 3128 Vinöppnare + öppnare. Höjd: 9,5-12 cm
1625 7067 Vitrinskåp 1900-tal, Holländsk modell. Bredd: 133 cm, djup: 45 cm, höjd: 201 cm, nyckel
1625 3427 Vitrinskåp längd: 57 cm, djup: 25 cm, höjd: 177 cm, nutida
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:45)
1625 3284 Vykort + reklammärken/foton, 4 pärmar samt 2 lådor
S�ldes f�r 44.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 21:14)
1625 3282 Vykort brevkort, reklammärken, foton med mera
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:05)
1625 3039 Ytterfoder 2 st, Betong Dia- 34-36, höjd: 25-30 ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:20)
1625 3370 Ytterfoder 4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:27)
1625 9312 Ytterfoder Ett par, glaserade, reliefdekor. Diameter: 37 cm, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:13)