1515 1016 "föremål" 3 delar, Per B Sundberg, för IKEA. Längd: 8-27 cm. Djup: 7-17,5 cm. Höjd: 2,5-9 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:50)
1515 4188 Akvarell Margareta Linton (1931-2011), Sverige. Man. Signerad, daterad -58. Akvarell, bildmått: 55x40 cm, yttermått inklusive ram: 71x56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:24)
1515 3280 Akvarell Michael Shevarjov (f. 1958). Signerad, akvarell, stilleben, 71x53 cm, yttermått inklusive ram: 92x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:15)
1515 4325 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Sand 95,16x22 cm, yttermått inklusive ram: 20x26 cm, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:47)
1515 4069 Ampel Alabaster. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:28)
1515 4212 Armbandsur 3 st, Swatch, 1980-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:22)
1515 4340 Assietter 18 st, omkring sekelskiftet 1900. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:42)
1515 4107 Bestick silver, 8 delar, udda. Vikt: 300 gr ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:54)
1515 4042 Biblioteksur Warmink. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:57)
1515 1001 Blandteknik Franz Kortejohann (1864-1936), Tyskland, Landskap med väg. Signerad, blandteknik, 55x83 cm, yttermått inklusive ram: 72x101 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:44)
1515 4221 Blandteknik Jscek Sowicki komposition. Signerad, daterad -90. Blandteknik, bildmått: 56x75 cm, yttermått inklusive ram: 76x94 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:30)
1515 4222 Blandteknik Oscar Björck (1860-1929), Sverige. Landskap, monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 12,5x17 cm, yttermått inklusive ram: 26x30 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:24)
1515 4218 Blandteknik Ossian Elgström (1883-1950), Sverige. Monogramsignerad 1943, "Tor okk Tjalve strider mot jätteklanen", 73x50 cm, yttermått inklusive ram: 81x60 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:43)
1515 3397 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Figurer. Signerad, blandteknik, 26x20 cm, yttermått inklusive ram: 45x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:08)
1515 4120 Blomsterbord 1800-tal. Bredd: 47 cm, djup: 34 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:17)
1515 3378 Bokhylla teak. Bredd: 90 cm, djup: 42 cm, höjd: 155 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:04)
1515 3286 Boksida Persisk, yttermått inklusive ram: 30x21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:40)
1515 3287 Boksida Persisk, yttermått inklusive ram: 40x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:30)
1515 4360 Bokverk Carl Kylberg (1878-1952), Sverige. 1939, Lejonet Leo, med originallitografier, nr 163/200 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:08)
1515 4277 Bordsfotogenlampa höjd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:49)
1515 4278 Bordsfotogenlampa höjd: 63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:56)
1515 4014 Bordslampa höjd: 34cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:51)
1515 3232 Bordslampa Jugend. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:42)
1515 4037 Bordslampa mässing / plåtskärm. Örsjö (ÖIA), Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:38)
1515 4147 Bordslampa mässing. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:29)
1515 4260 Bordslampa mässing. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:36)
1515 3103 Bordslampa Strindbergsmodell. Saknar glaskupa. Höjd: ca 26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:37)
1515 4145 Bordslampfot mässing. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:41)
1515 4151 Bordslampfot nutida. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:58)
1515 4146 Bordslampfötter Ett par, "Porcelaine". Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:11)
1515 4156 Bordslampfötter Ett par, figurala, efter Auguste Moreau, patinerad metall. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:57)
1515 4033 Buljongkoppar 6 st, Rosenthal, diameter: 13. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:38)
1515 3178 Byrå 1890-tal, björk. Bredd: 92 cm, djup: 42 cm, höjd: 108 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:53)
1515 4337 Byrå Bemålad, rokokostil. Bredd: 33 cm, djup: 31 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:08)
1515 4351 Byrå ljus fanér av lövträ, nutida. Bredd: 105 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:20)
1515 4099 Byrå med stenskiva. Bredd: 65 cm. Djup: 36 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:20)
1515 4185 Byrå senjugend. Mahogny. Bredd: 84 cm. Djup: 48 cm, höjd: 153 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:31)
1515 4024 Byrå Tallboy, valnöt och mahogny. Bredd: 85 cm. Djup: 45 cm, höjd: 120 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:04)
1515 4293 Champagneglas 4 st, Boda Nova. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:36)
1515 4005 Champagneglas 7 st, Orrefors. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:03)
1515 4285 Champagneglas 8 st, Orrefors. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:03)
1515 4056 Dalahästar 2 st. Höjd: 9-13 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:30)
1515 3256 Damsko Kina, antik. Längd: 11 cm. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:54)
1515 3060 Dekorelement Ett par, 1800-tal, Putti, snidat trä. Längd: 20 cm. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:42)
1515 4034 Djupa tallrikar 8 st, Wedgwood, England, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:46)
1515 4164 Dukar 2 st + 10 servetter, 180x170-194
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:26)
1515 3400 El-ljusstake längd: 47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:20)
1515 4075 Emmafåtölj
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:25)
1515 4227 Etsningar 6 st, porträtt, 1800-tal, yttermått inklusive ram: 51x36 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:11)
1515 4026 Fågelbad Metall. Höjd: 19cm, diameter: 23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:21)
1515 3034 Fällbord diameter: 60 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:06)
1515 4214 Färgetsning Oidentifierad konstnär. Signerad Gasser. Signerad, numrerad 59/60, daterad -80. Bildmått: 22x16 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:39)
1515 4241 Färgetsning Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 31x21 cm, yttermått inklusive ram: 51x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:21)
1515 4088 Färgetsningar 2 st, frukt, eftertryck. Bildmått: 37x23 cm, yttermått inklusive ram: 65x44 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:09)
1515 4087 Färgetsningar 2 st, igelkott respektive ekorre. Ej signerad. Bildmått: 9x17 cm, yttermått inklusive ram: 23x31 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:30)
1515 4248 Färglitografi Anders Österlin (1926-2011), Sverige. Signerad, numrerad 57/300. Färglitografi, bildmått: 58x47 cm, yttermått inklusive ram: 77x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:36)
1515 4237 Färglitografi Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Signerad, numrerad 4/100. Färglitografi. Bladets mått: 56,5x76,5, yttermått inklusive ram: 59x79
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:44)
1515 4220 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 289/360. Färglitografi, bildmått: 56x46 cm, yttermått inklusive ram: 82x60
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:12)
1515 4098 Färglitografi Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sverige. Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 84/475, saknar glas. Färglitografi. Bladets mått: 49x72 cm, yttermått inklusive ram: 76x100 cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:22)
1515 3362 Färglitografi Gösta Gustavson, Norrbro. Signerad, numrerad 187/ 300, daterad 183. Färglitografi, bildmått: 58x41 cm, yttermått inklusive ram: 75x54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:54)
1515 4215 Färglitografi Heinz Müller-Tosa (1943). Signerad, numrerad 56/60, daterad 1978. Färglitografi, bildmått: 31x30 cm, yttermått inklusive ram: 52x52 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:20)
1515 4067 Färglitografi Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad 28/180, daterad -95. Färglitografi, bildmått: 22x26 cm, yttermått inklusive ram: 43x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:41)
1515 3370 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Sjöjungfrun. Signerad, numrerad 349/750. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x49
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:34)
1515 4234 Färglitografi Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, numrerad 3/70, daterad -79, komposition. Färglitografi, bildmått: 43,5x43,5, yttermått inklusive ram: 92x72 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:40)
1515 4019 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 217/260. Färglitografi, bildmått: 40x30cm, yttermått inklusive ram: 56x44cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:52)
1515 4239 Färglitografi Ricardo Carpani (1930-1997), Argentina. Figurer. Signerad, numrerad 29/150. Färglitografi, bildmått: 72,5x42,5, yttermått inklusive ram: 89x58 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:57)
1515 4187 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Drömlandskap. Signerad, numrerad 314/390. Färglitografi. Bladets mått: 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 62x52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:56)
1515 4161 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrerad 139/260. Färglitografi, bildmått: 25x45 cm, yttermått inklusive ram: 40x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:21)
1515 3278 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 206/360. Färglitografi, bildmått: 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 74x82 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:14)
1515 3279 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 82/360. Färglitografi, bildmått: 50x63 cm, yttermått inklusive ram: 74x84 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:12)
1515 4032 Fat + cigarettkopp, 2 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, diameter: 15,5. Höjd: 4-5,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:27)
1515 4171 Fåtölj RIX möbler, kretong
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:28)
1515 4209 Fickur 18k guld. Diameter: 5,5 cm, höjd: 7,5 cm, vikt: 116g brutto
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:55)
1515 4210 Fickur 5 st, bland annat silver, omkring 1900
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:38)
1515 4211 Fickur 6 st, omkring 1900, bland annat silver, bland annat Omega
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:22)
1515 4122 Flaskor 2 st, bland annat: Mariestads bryggeri. Höjd: ca. 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:17)
1515 4057 Flaskskepp väggmodell, modell äldre. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:37)
1515 4036 Fotpallar 3 st, modell äldre. Längd: 36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:48)
1515 3096 Glas 2 + 2 st, Kosta Boda/Orrefors, bland annat "polka", A Nilsson, Sverige. Höjd: 14-19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:58)
1515 4172 Glas 6+ 6+ 6 st. Bohemia, Höjd: 10-14,5cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:40)
1515 4177 Glas 8+ 8 st, Boda Nova. Höjd: 22-22,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:19)
1515 4284 Glasservis 50 delar ca, Orrefors. Höjd: 14,5 - 18,5 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:32)
1515 4153 Golvlampa Fagerhult. Höjd: 110 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:27)
1515 4154 Golvlampa mässing, NAFA. Höjd: 128 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:19)
1515 3305 Golvlampa Metall. Höjd: 167 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:39)
1515 4119 Gonggong Japan. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:08)
1515 4206 Gräddkanna + sockerskål, 2 delar, Rosenthal, 1980-tal. Höjd: 9-10 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:56)
1515 3072 Gräddkanna silver, 1814. Höjd: 12 cm, Vikt: ca 115 g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:23)
1515 4121 Grafiska blad Erik Olsson Sanda och Örjan Håkansson. Signerade, numrerade och daterade, ca 17x49 cm, yttermått inklusive ram: 34x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:31)
1515 4354 Halvmånebord Gustaviansk stil. Bredd: 120 cm, djup: 60 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:09)
1515 4117 Handspegel mässing. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:10)
1515 4114 Handspegel silver, England. Längd: 24 cm, bruttovikt: 315 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:16)
1515 4315 Herrbetjänt höjd: 101 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:51)
1515 4126 Hörnskåp Allmoge, Bemålat. Höjd: 232 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:54)
1515 4027 Järngryta Tripod, gjutjärn. Diameter: 46cm. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:23)
1515 3268 Kanna glas, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:20)
1515 4101 Karaff med silvermontering, England. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:30)
1515 4097 Karmstol 1800-tal, omklädd sits, trissor
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:48)
1515 4196 Karmstol rokokostil, 1920-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:51)
1515 4226 Karta "Britannia Roman", modell äldre, yttermått inklusive ram: 39x45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:53)
1515 4071 Kista/skrin Allmoge. Längd: 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:24)
1515 4261 Kökspall höjd: 63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:44)
1515 4334 Konsolbord Karl Johan, med låda. Bredd: 88 cm, djup: 46 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:43)
1515 4102 Kopp silver. Höjd: 5 cm, vikt: 35 gr ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:45)
1515 4275 Koppargryta + hink och kanna, med lock. Bredd: 58 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:44)
1515 4051 Kopparstick "Linnocence". Bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:45)
1515 4081 Lampbord ett par, Bemålade. Bredd: 48 cm, djup: 34 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:17)
1515 4228 Litografi + etsning + gravyr, 3 delar, Mahognyramar, yttermått inklusive ram: 35x43 - 47x40 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:02)
1515 3184 Litografi Barbro Bäckström (1939-1990), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 112/125, daterad 1977, bladets mått: 62x45 cm, yttermått inklusive ram: 70x51 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:10)
1515 3338 Litografi Barbro Bäckström (1939-1990), Sverige. Signerad, daterad 1981. Bildmått: 60x40 cm, yttermått inklusive ram: 66x51 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:33)
1515 4223 Ljuskrona empirestil. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:24)
1515 4224 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:18)
1515 4136 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:16)
1515 4233 Ljuskronor Ett par, bemålat trä. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:52)
1515 4001 Ljusstakar 2 st, Orrefors, Celeste, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:18)
1515 4250 Ljusstake "Constella" Klong, för fem ljus, design: Eva Shildt. Längd: 63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:53)
1515 4112 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Blomljus". Diameter: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:08)
1515 4104 Manschettknappar 2 par, silver. Vikt: 25 gr
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:14)
1515 4213 Manschettknappar Ett par, 18k guld. Vikt: 8,5
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:20)
1515 4160 Matbord Gastone Rinaldi, "Sabrina", krom / rökfärgad glasskiva, 1970-tal. Diameter: 130 cm. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:32)
1515 4265 Matbord teak. Bredd: 120 cm + 2 utdragsskivor 32 cm, bredd: 80 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 21:08)
1515 4074 Matsalsgrupp 5 delar, mahogny. Diameter: 115 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:37)
1515 4225 Matsalsgrupp 8 delar, Matbord + 7 st stolar, 3 st ilägg. Gustaviansk stil, axknippedekor. Diameter: 110 cm. Djup: 75 cm, ilägg 45 cm / st
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:23)
1515 4202 Matservisdelar 23 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:49)
1515 4012 Matservisdelar 9 delar, Ostindia, Rörstrand, Blå dekor på ljusblå botten
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:12)
1515 4100 Matta orientalisk, 114x198 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:22)
1515 4322 Matta Orientalisk, 122x184 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:13)
1515 4323 Matta Orientalisk, 132x212 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:34)
1515 4344 Matta orientalisk, 140x215 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:28)
1515 4342 Matta orientalisk, 154x194 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:28)
1515 4321 Matta orientalisk, 197x297 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:35)
1515 4343 Matta orientalisk, Bochara, 132x185 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:35)
1515 4249 Mattallrikar 5 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Diameter: 27 cm
1515 4162 Minkjacka + avtagbar kapuschong, storlek: 42-44 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:48)
1515 4259 Modellfartyg längd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:38)
1515 4349 Nattygsbord Ett par, bemålade. Bredd: 40 cm, djup: 35 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:21)
1515 1027 Oljemålning 1700-tal, Porträtt av adelsdam, Restaurerad. Ej signerad. Olja på duk, 70x60 cm, oramad
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:01)
1515 4329 Oljemålning Åke Corshammar (1904-1974), Sverige. Stensån Båstad. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:32)
1515 4303 Oljemålning Åke Östberg (f. 1946), Sverige. Domherrar i snö. Signerad. Olja på duk, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 45x53
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:26)
1515 4089 Oljemålning Arild Forsgren (1890-1944), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 48x68 cm, yttermått inklusive ram: 62x82 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:38)
1515 4093 Oljemålning Arne Cassel (1898-1965), Sverige. Signerad, stadsmotiv. Olja på duk, 60x72 cm, yttermått inklusive ram: 83x92 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:23)
1515 3081 Oljemålning Bror Forssell (1883-1959), Sverige. "Vägen till Uglefjäll". Signerad. Olja på pannå, 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:36)
1515 3088 Oljemålning Bror Forssell (1883-1959), Sverige. By. Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:44)
1515 4165 Oljemålning Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 45x47 cm, yttermått inklusive ram: 56x55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:51)
1515 3181 Oljemålning Carl Bendtson, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 25x40 cm, yttermått inklusive ram: 378x51 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:04)
1515 4052 Oljemålning Edith Geert (f. 1908), Stilleben. Signerad. Olja på duk, 64x54 cm, yttermått inklusive ram: 79x68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:47)
1515 3386 Oljemålning Erik Abrahamson (1871-1907), Sverige. Skördelandskap. Signerad, daterad 1905. Olja på pannå, 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:34)
1515 4053 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 55x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:41)
1515 4305 Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Fruktträd i blom. Signerad. Olja på duk, 81x81 cm, yttermått inklusive ram: 90x90 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:47)
1515 4046 Oljemålning Jens Sinding Christensen (1888-1980), Danmark. Kyrkoruin. Signerad. Olja på pannå, 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:38)
1515 3325 Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 49x73 cm, yttermått inklusive ram: 66x90 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:33)
1515 4307 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skärgårdsklippor. Signerad, daterad 86. Olja på duk, 60x90 cm, yttermått inklusive ram: 67x97 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:15)
1515 4318 Oljemålning Lars Greger (f. 1947), Sverige. Skärgårdsmotiv, Signerad. Olja på duk, 26x53 cm, yttermått inklusive ram: 29x57 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:26)
1515 4319 Oljemålning Lars-Åke Svenheden (f. 1935), Sverige. "Akterlig vind" Signerad, daterad -02. Olja på duk, 39x54 cm, yttermått inklusive ram: 46x61 cm, yttermått inklusive ram: 57x81 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:31)
1515 4300 Oljemålning Lars-Åke Svenheden (f. 1935), Sverige. Signerad, daterad -00. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 41x46 cm
1515 4299 Oljemålning Lars-Åke Svenheden (f. 1935), Sverige. Signerad, daterad 99, marin. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:04)
1515 4217 Oljemålning Nils Eklund, ej signerad, man. Olja på duk, 71x56 cm, yttermått inklusive ram: 76x60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:35)
1515 4134 Oljemålning Oidentifierad konstnär, 1950-tal, ej signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 91x64 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:14)
1515 4135 Oljemålning Oidentifierad konstnär, kvinna med luta. Signerad. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 69x60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:20)
1515 4062 Oljemålning Osvald Rasmussen (1885-1972), Danmark. Interiör. Signerad. Olja på duk, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 36x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:56)
1515 4063 Oljemålning Per Flemming (f. 1940), Danmark. "Drivtömmer / Fregment", monogramsignerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 82x82 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:13)
1515 4304 Oljemålning Ralph Judell (f. 1935), Sverige. Sensommarbukett. Signerad, daterad 88. Olja på duk, 50x33 cm, yttermått inklusive ram: 59x42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:27)
1515 1037 Oljemålning Rikard Lindström (1882-1943), Sverige. Venedig. Signerad. Olja på duk, 59x80 cm, yttermått inklusive ram: 77x98 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:26)
1515 4320 Oljemålning Sten Jansson, "Solglitter". Signerad, daterad 89. Olja på pannå, 34x31 cm, yttermått inklusive ram: 39x37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:11)
1515 4302 Oljemålning Stig Jakobsson (f. 1935), Sverige. Gråsparvar, monogramsignerad, daterad -89. Olja på pannå, 14,5x20,5 cm, yttermått inklusive ram: 24,5x 31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:17)
1515 4049 Oljemålningar 2 st, August Lundberg (1882-1946), Sverige. Stilleben & Fors. Signerade, pannå, yttermått inklusive ram: 48x58 & 59x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:52)
1515 4060 Oljemålningar Per Flemming (f. 1940), Danmark. 2 st, "Drivtömmer / Fregment", monogramsignerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 32x32 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:45)
1515 3173 Oljemålningar Triptyk, Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Signerad. Olja på duk, 68x56 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:13)
1515 4267 Pall 1950/60-tal. Konstläder. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:42)
1515 4335 Pall rokokostil. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:24)
1515 4174 Pallar 4 st. Längd: 28-61 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:39)
1515 4163 Päls Saga Mink, storlek 42 - 44, längd. Längd: 114 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:13)
1515 4361 Parti frimärken Sverige, 6 album, 2 kartonger
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:10)
1515 4231 Parti porslin 7 delar, Kina, 1900-tal. Höjd: 10,5-14 cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:56)
1515 4262 Parti vettar bemålat trä, ca 13- 15 cm, Nynäshamns Konsthantverk
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:54)
1515 4178 Piedestal med stenskiva. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:45)
1515 4133 Pigtittare tre lådor, mahogny, sent 1800-tal. Längd: 60 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:18)
1515 4028 Plafond Östen Kristiansson, "Plafo", Luxus. Diameter: 55 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:14)
1515 4079 Pottskåp omkring sekelskiftet 1900, bemålat. Bredd: 57 cm, djup: 50 cm, höjd: 95 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:21)
1515 6299 Prispokaler + coasters, 17 delar, silver. Vikt: 400 gr ca. Diameter: 5-13 cm, höjd: 1-5 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:00)
1515 4357 Relieftavlor 3 st. Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Brons på Ölandssten. Signerad, numrerad 68/240, daterad 77, ca 30x30 cm, yttermått inklusive ram: 45x45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:01)
1515 4072 Rökbord Funkis. Bredd: 60 cm, djup: 60 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:44)
1515 4184 Rökbord Funkis. Bredd: 60. 60, höjd: 58 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:18)
1515 4274 Salongsbord bredd, 85. Djup: 55 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:25)
1515 3356 Samlartallrikar 11 st. HC Andersen, Bing & Grøndahl. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:22)
1515 4359 Sängöverkast broderad sammet, fodrat, 260x265 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:14)
1515 3160 Satsbord 3 delar, bemålade. Höjd: 52 - 56
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:59)
1515 4132 Satsbord med kakelplattor, rokokostil. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:49)
1515 4155 Servetter Linne, oklippta. Längd: 312 cm, bredd: 51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:21)
1515 4197 Skål + fat, Italien, GDP, Giordana di Ponzano, Dekor med frukter, diameter: 26. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:27)
1515 4201 Skål + glas, 3 delar, Bertil Vallien & Ulrica Hydman Vallien, diameter: 26. Höjd: 11-24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:08)
1515 4157 Skål + kanna, 2 st, Rörstrand, Gunnar Nylund + Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 8- 16 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:39)
1515 4030 Skål + skålfat, keramik. Diameter: 15-40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:43)
1515 4118 Skål + tillbringare, rött glas. Höjd: 8-18 cm
1515 4143 Skål Alabaster, Kina. Diameter: 15 cm, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:38)
1515 4085 Skål Simon Gate (1883-1945), Sverige. Orrefors. Kristall. Diameter: 21 cm, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:11)
1515 4045 Skålar + burkar mm 4 delar, cloisonné. Höjd: 4-10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:26)
1515 4139 Skålar + ljusstakar, 6 delar, Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Rörstrand. Diameter: 5 -23, höjd: 3 - 7
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:01)
1515 4170 Skålar + vas, 7 delar, Kina. Höjd: 5 - 16
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:33)
1515 4047 Skålar 2 st, Kina, Äggskalsporslin. Diameter: 8-12,5
1515 3274 Skålar 3 st. Glaserad keramik, bland annat Fertash, Persien. Diameter: 17-21cm. Höjd: ca. 8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:39)
1515 4295 Skålar 6 delar, kristall. Höjd: 8-12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:54)
1515 4108 Skedar + gaffel, 10+ 1 st, silver, Danmark. Vikt: 400 ca, längd: 17-20 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:19)
1515 4125 Sköld Metall. Diameter: 58 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:31)
1515 4080 Skrivbord + stol, omkring sekelskiftet 1900. Bordet med uppsats. Bredd: 96 cm. Djup: 51 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:16)
1515 4096 Skrivbord Gustaviansk stil, mahogny, läderskiva. Bredd: 141 cm, djup: 80 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:35)
1515 4235 Skulptur 1920-tal, Kvinna, metall / träsockel. Höjd: 22,5 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:46)
1515 4109 Skulptur Bror Hjorth (1894-1968), Sverige. Terrakotta. Höjd: 5+ 9 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:10)
1515 4294 Skulptur Glas, fisk, Murano. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:59)
1515 4208 Skulptur Häst, ej signerad. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:34)
1515 4283 Skulptur Katt, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Längd: 11 cm, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:45)
1515 4243 Skulptur Oidentifierad konstnär. Kvinna, träsockel. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:10)
1515 4142 Skulptur osignerad, tänkande man, konstmaterial / stensockel, bemålad. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:32)
1515 4258 Skulptur porslin, leopard, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:48)
1515 4010 Skulptur Porslin. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:38)
1515 4064 Skulptur Rick Jones. Signerad, daterad 1984, Lergods + boa, "Lola". Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:29)
1515 4068 Skulptur Rolf Karlsson. Signerad, daterad -79, mässing / stål. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:59)
1515 1015 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, All världens barn. Höjd: 11-12 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:48)
1515 4242 Skulpturer Ett par, tempelhundar, patinerad metall. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:07)
1515 4002 Snapsglas 7 st, Orrefors, "Clown", Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:58)
1515 3201 Soffbord 1930-tal, glasskiva, hylla, diameter: 70, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:22)
1515 4065 Spegel Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. Skulpterad, Monogramsignerad, -73,60x67 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:28)
1515 4061 Spegel Gustaviansk stil, Belgien, 75x40 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:42)
1515 4332 Spegel Gustaviansk stil, nutida, 78x43 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:40)
1515 4006 Spegel mahogny, 47x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:20)
1515 4179 Spegel nutida, 86x44 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:57)
1515 1049 Spegel sent 1800-tal, dekor med ekollon, 120x80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:47)
1515 4092 Spelbord 1800-tal, mahogny. Bredd: 88 cm, djup: 43x2 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:32)
1515 4007 Spelbord mahogny. Bredd: 85 cm, djup: 41x2 cm, höjd: 77 cm
1515 4091 Stolar 2+ 2+ 1 st
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:32)
1515 4023 Stolar 4 st, bemålade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:45)
1515 4355 Stolar 4 st. Karl Andersson & söner, Leksandsmodell, björk
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:52)
1515 4130 Stolar 8 st, Andreu World
S�ldes f�r 13.500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:16)
1515 4203 Stolar Ett par, 1950-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:31)
1515 4352 Stolar Ett par, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Stolab, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben. Bemålade
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:03)
1515 4131 Sybord med låda, omkring sekelskiftet 1900, furu. Bredd: 59 cm. Djup: 41 cm, höjd: 76 cm
1515 4141 Syltkrukor 4 st. Gustafsberg. Höjd: 12 - 16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:08)
1515 4150 Takarmatur + bordslampa, metall, florala. Höjd: 35-52 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:10)
1515 4348 Takarmatur 1940-tal, glas /mässing, droppformade prismor. Höjd: 63 cm
1515 3330 Takarmatur globlampa, 1930-tal, kupa av glas. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:01)
1515 4149 Takarmatur mässing / glaskupor. Höjd: 53 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:48)
1515 4180 Takarmatur mässing, Jugend. Höjd: 97 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:10)
1515 4255 Takarmatur med glaskupa, elektrifierad. Längd: 130 cm, diameter: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:09)
1515 4253 Takarmatur med prismor. Diameter: 43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:35)
1515 4256 Takarmatur med prismor. Diameter: 44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:12)
1515 4257 Takarmatur med prismor. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:39)
1515 3372 Takarmatur metall. Diameter: 80 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:45)
1515 3176 Takarmatur Philips Hue, med fjärrkontroll. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:00)
1515 4038 Takarmatur prismor, blå iläggsskål. Höjd: 45 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:51)
1515 4039 Takarmatur rokokostil. Längd: 80 cm, diameter: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:01)
1515 4252 Takarmaturer ett par, med prismor. Diameter: ca 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:03)
1515 4181 Takarmaturer ett par, teak och mässing. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:27)
1515 4066 Tallrikar 4 + 2 st, Kina, bland annat famille verte. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:49)
1515 4041 Tallrikar Med mera, 6 delar, Kina. Diameter: 12-24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:41)
1515 4055 Termoskanna + askar, 3 delar, 1950-tal. Längd: 11-15, höjd: 24 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:21)
1515 4025 Trädgårdssoffa Trä och gjutjärn. Längd: 200cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:08)
1515 3277 Träsnitt 2 st, Kina, yttermått inklusive ram: 71x23 cm
1515 4070 Träsnitt Nishikawa Sukenobu (1671-1751), yttermått inklusive ram: 32x21 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:36)
1515 4263 Trätavlor 2 st, Vettar, bemålat trä. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:44)
1515 4279 Trätavlor 2 st, Vettar, bemålat trä. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:43)
1515 4175 Tvärflöjt i etui. Längd: 42 cm, djup: 10 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:24)
1515 4105 Uppläggningsbestick 5 delar, silver. Längd: 11-22. Vikt: 200 ca
1515 4076 Väggarmatur 1950/60-tal, 2-armad. Ledad. Längd: 40 cm, diameter: ca 11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:13)
1515 4015 Väggarmatur Trä, Längd: 28cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:12)
1515 4048 Vägghyllor 9 hyllplan, bland annat String. Bredd: 78 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:50)
1515 4264 Vägglykta på träsockel. Längd: 25 cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:52)
1515 4182 Väggrelief brons, Medeltidsslott, 23x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:33)
1515 4286 Värmeflaska mässing, P. A Stoss. Längd: 29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:48)
1515 4270 Vas Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Pärlfiskaren, Orrefors. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:56)
1515 4127 Vas porslin, Aluminia, Royal Copenhagen. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:49)
1515 4204 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:58)
1515 3272 Vaser 3 delar, färgat glas, modell äldre. Höjd: 12 - 24
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:32)
1515 4043 Vaser 3 st+ skål + burkar med lock 2 st. Lackarbeten. Höjd: 18-20,5, diameter: 7,5-15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:16)
1515 4291 Vinglas + KARAFF, 6+ 1, Intermezzo. Höjd: 22 - 30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:02)
1515 4116 Vinglas 11 st, Reijmyre Glasbruk. Höjd: ca 11 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 19:42)
1515 4289 Vinglas 4 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 18 - 24 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:58)
1515 4269 Vitrinskåp England. Bredd: 105 cm. Djup: 27 cm, höjd: 187 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 20:36)
1515 4271 Vitrinskåp England. Bredd: 196 cm. Djup: 38 cm, höjd: 190 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:19)
1515 4095 Vitrinskåp glas / metall, nutida. Bredd: 35 cm, djup: 35 cm, höjd: 185 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:13)
1515 3376 Vitrinskåp Jugend, Björk. Bredd: 75 cm, djup: 35 cm, höjd: 195 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:20)
1515 4084 Ytterfoder Milles-krukan / Milles Flowerpot, Millesgården, Gustavsberg. Reliefdekor av blommor. Diameter: 16,5 cm. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:38)
1515 4083 Ytterfoder med fat Kina. Diameter: 24 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 januari 2023 18:59)