210 6033 Akvarell Anna Palm de Rosa, Motiv från "Wermdön" Stockholms skärgård 39x59
S�ldes f�r 25.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 8008 Akvarell Ellen Palm, -44, interiör, 55x58
S�ldes inte (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6015 Bergèrer 1 par, Louis XVI-stil, förgyllda
S�ldes f�r 12.800 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6026 Bockbord 17/1800-tal, L.175 D.100 H.76
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6021 Bordsklocka 1800-tal, mässing
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6010 Bordsuppsats Tyskland, H41
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6018 Färglitografi Roland Svensson, Motiv från Sthlms skärgård, 102/350, 24x20
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6007 Fåtöljer 1 par, Bruno Mathsson "Pernilla"
S�ldes f�r 4.500 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6009 Fickur 1700-tal, sköldpadd
210 6036 Glasservis ca 40 del
210 6004 Golvur England, H200
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6029 Golvur Vitmålat, 1800-tal
S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6030 Gravyr Zorn, Mona, 24x17
S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6028 Kabinettskåp 1800-tal, björk, H83
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6024 Kandelabrar 1 par, 1800-tal h.44
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6020 Karaffer Ett par, 1800-tal, H.37
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6025 Karmstol mahogny, Karl Johan
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6041 Karmstolar 3 st. Carl Johan Wadström, Stockholm, sengustavianska, Prov. Sthlms gamla Opera.
S�ldes f�r 38.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6043 Litografi Carl Larsson "FLICKAN SOM VÄFVER RÖDA GULDBAND" Bladstorlek 63x48. Något gulnad, något blekt.
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6013 Ljuskrona Oscariansk, H105
S�ldes f�r 15.100 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6035 Ljuskrona rokokostil, H.90
S�ldes f�r 10.300 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6023 Ljusstakar Ett par, Tidigt 1800-tal, kompletterade, H.35
210 6014 Matta orientalisk, Khum, 356x230
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 4132 Oljemålning 132x113
S�ldes f�r 9.900 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6040 Oljemålning 17/1800-tal, sign, Kvinna i hatt, 76 x 58
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6008 Oljemålning Bär sign, Mont san Michel, 46 x 72
210 6039 Oljemålning Joahn Ossian Andrsson, 50x75
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6006 Oljemålning Julius Granberg, d'aprés Neuville, Militärer, 65 x 451896
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6037 Oljemålning Karl Bergman, 39x60
210 6032 Pastell Gabrielli, Hundvalpar, 52 x 76
210 6042 Pelarbord mahogny, nyrokoko, dia 40 h. 45
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6063 Pelarbord stenmassa dia 77 h. 70
210 6016 Piedestal 1880-tal,
210 6012 Piedestal m. kruka Rörstrand, (sk), H106
210 6022 Salongsbord 1800-tal, pelare, L.134 D.80 H.78
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 4108 Salongsbord England, mahogny, H74
210 6002 Saltkar 1 par, silver
210 6005 Skål på fot silver, 1856, H12
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6034 Skrivbyrå 1800-tal, mahogny, L.110 D.50 H.97
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6027 Snedklaffsskåp 2 del. 1800-tal, L95 D46 H190
S�ldes f�r 7.700 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6011 Spegel med konsol nyrokoko, förgylld, H252
210 4127 Stol Svensk rokoko
S�ldes f�r 3.700 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6017 Stolar 6 st, 1880-tal, skinnklädsel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 januari 2003 18:30)
210 6003 Suecia antiqua-blad div lösa grafiska blad ur boken
210 6019 Vas silver, Ryssland, H.24