743 7031 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Brudtärnan, signerad, 14, 9x19, 8, Hjert & Hjert, nr. 204
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:59)
743 7034 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Självporträtt i vargskinsspäls, 1916, 17, 7x12. Hjert&Hjert nr. 164
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:43)
743 7043 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Pierrot, 45/50, motivets mått: 19 x 13
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:55)
743 7017 Etsning Jukka Vänttinen (f. 1954), -93, "Löftet om ett liv", 24/70, motivets mått: 50 x 18
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:11)
743 7009 Etsning Stig Borglind (1892-1965), sign, motivets mått: 22x28
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:27)
743 3589 Färgetsning André Masson (1896-1987), sign, EA IV/XX, motivets mått: 44x35
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:15)
743 7002 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), 22/100, "Les Oh! Tomobiles VIII" 1972, motivets mått: 41 x 55
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:44)
743 7001 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), 77/100, Figurer, motivets mått: 30 x 22
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:41)
743 7077 Färglitografi + bok, Mårten Andersson, 1135/1400, motivets mått: 45x48
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:19)
743 7011 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), 272/310, Varvsarbetare, motivets mått: 57 x 67
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:04)
743 7048 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), 345/390, ramens innermått: 45x36
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:07)
743 7419 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 105/200, bladets mått: 74 x 57
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:22)
743 7035 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 22/100, signerad, motivets mått: 53x33
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:38)
743 7076 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), signerad 20/125, motivets mått: 52x77
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:10)
743 7007 Färglitografi Bo E Lundquist (f. 1937), 107/250, motivets mått: 49x35
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:46)
743 7021 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), "Non Violence", 61/200, bladets mått: 54 x 76
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:24)
743 7094 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), signerad, HC xxv/xxd, motivets mått: 47x57
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:27)
743 7018 Färglitografi Corneille (1922-2010), -86, Apa, 187/200, motivets mått: 33 x 30
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:15)
743 9059 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), 41/50, motivets mått: 67x50
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:16)
743 7012 Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), Marint motiv, 195/260, motivets mått: 38x52
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:46)
743 7096 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), signerad, 248/360, motivets mått: 67x51
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:38)
743 9166 Färglitografi Helmi Kuusi (1913-2000), 1955, Vid båtbryggan, 149/250, motivets mått: 48x62
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:22)
743 7013 Färglitografi Jim Dine, 1982, Louisiana Hearts, 53/100 mm: 22x35
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:23)
743 1006 Färglitografi Karel Appel (1921-2006), 19/120, signesrad, motivets mått: 72x53
S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:20)
743 1005 Färglitografi Karel Appel (1921-2006), 83/130, signerad 1973, motivets mått: 50x66, oramad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:00)
743 7003 Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Komposition. Sign. 92/150. motivets mått: 46x70
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:05)
743 7092 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), signerad, 89/150, motivets mått: 30x23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:24)
743 7074 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Kock, 1/195, bladets mått: 86 x 62
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:04)
743 7014 Färglitografi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 1975, 63/70, motivets mått: 62x47
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:27)
743 7062 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), 466/480, 42x54
S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:14)
743 7061 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), 63/310, 54x69
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:12)
743 7024 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), (sign i tryck), motivets mått: 67 x 51
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:45)
743 9353 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), signerad. 1973, 38/50, motivets mått: 20x28
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:03)
743 7038 Färglitografi Luciano Pavarotti, HC-upplaga, signerad, 'villaggio di pescatori', bladets mått: 50x71
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:21)
743 7075 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 52/135, Figurer, motivets mått: 30 x 38
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:06)
743 7095 Färglitografi Mats Norryd (1944-1989), signerad, p. t, motivets mått: 48x74
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:28)
743 7020 Färglitografi Olle Kåks (1941-2003), -97, Blommor, 7/90, motivets mått: 69 x 48
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:31)
743 7083 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), 115/350, motivets mått: 31x43
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:16)
743 7081 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), 215/350, motivets mått: 31x43
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:14)
743 7082 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), 246/260, motivets mått: 32x44
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:15)
743 7079 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), 318/350 mm: 33x43
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:12)
743 7080 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), 67/350 mm: 31x43
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:20)
743 7059 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 204/250, 1979, 40x28
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:07)
743 7040 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 228/290, motivets mått: 41x58
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:24)
743 7084 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), festsällskap, signerad, E. A, motivets mått: 58x79
S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:16)
743 7089 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), kroginteriör, signerad, 111/375, motivets mått: 42x58
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:22)
743 7088 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), kroginteriör, signerad, 111/375, motivets mått: 42x58
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:21)
743 7087 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), kroginteriör, signerad, 111/375, motivets mått: 42x58
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:20)
743 7086 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), kroginteriör, signerad, 111/375, motivets mått: 42x58
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:19)
743 6461 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Provtryck, bladets mått: 87x60
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:25)
743 7060 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, 40x30
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:08)
743 7090 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), signerad, p. t, motivets mått: 59x42
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:23)
743 7085 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), signerad, p. t, motivets mått: 90x61
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:15)
743 7071 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Fiskande pojke, sign. 269/410, motivets mått: 25 x 36
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:18)
743 7010 Färglitografi Roj Friberg (f. 1934), "Kulturskymning", 40/50, motivets mått: 53 x 57
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:50)
743 5064 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 'Sommardrömmen', 1975, 121/300, bladets mått: 38x28
S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:02)
743 7051 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 134/350, motivets mått: 27x42
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:12)
743 4105 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Gillöga, p. t. 1/40, signerad och dedikerad, motivets mått: 23x35
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:50)
743 7072 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Skärgård, sign. 117/140, motivets mått: 29x41
743 4106 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), skärgårdsmotiv, 223/300, signerad, motivets mått: 40x29
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:51)
743 7022 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), "the toad", 1966, E. A, signerad Dalí, motivets mått: 51x39
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:18)
743 7006 Färglitografi Stellan Mörner (1896-1979), 60/75, motivets mått: 31x44
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:58)
743 7004 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), 285/390, motivets mått: 53x65
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:41)
743 7005 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), 285/390, motivets mått: 53x69
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:43)
743 8119 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 124/350, subject size: 52x32,
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:21)
743 7025 Färglitografi Torsten Renqvist (1924-2007), 12/62, 1964, motivets mått: 71 x 54
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:31)
743 7053 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), 121/360, "Londonrest, Rules", 50x60
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:42)
743 4081 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 259/300, signerad, motivets mått: 36xc48
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 20:01)
743 7091 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), signerad, 47/320, motivets mått: 45x34
743 1007 Färglitografi Vaserely, 114/250, signerad, motivets mått: 54x52, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:50)
743 7037 Färglitografi Victor Semenovic Vilner, 1925-?, 3/11, motivets mått: 52x36
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:03)
743 7046 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Komposition, 170/250, motivets mått: 60x50
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:05)
743 7069 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 116/125, Komposition, bladets mått: 68 x 54
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:11)
743 7070 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 116/125, Komposition, bladets mått: 68 x 64
S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:20)
743 7078 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), Absolut vodka, p. t, motivets mått: 89x64
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:10)
743 3543 Färglitografier 4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, motivets mått: 46x73
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:18)
743 7050 Grafiskt blad Le Corbusier, Motiv från mappen Aeuvre Plastique, osignerad, liggande modeller, motivets mått: 15, 5 x 23
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:37)
743 7026 Grafiskt blad Max Walter Svanberg (1912-1994), "Oförnuftets stjärnor" 186/235, motivets mått: 50 x 37
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:33)
743 7066 Kopparstick 3 st, Stockholms börs, rådhus & Operan, motivets mått: 17 x 20
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:43)
743 7008 Kopparstick 3 st. Motiv från Kina, 1700-tal. Printed for Carington Bowles, London mm: 17, 5x26
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:10)
743 7042 Kopparstick Karta över Italien, 1742, "Homannianis" 51 x 59
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:31)
743 7015 Litografi Antoni Tapies (1923-2012), 31/100, bladets mått: 55x76
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:23)
743 7016 Litografi Lars Norrman (1915-1979), glasblåsare, 183/260, motivets mått: 42x33
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:49)
743 7030 Litografi Lena A Linderholm (f. 1947), motivets mått: 24 x 18, Blomster
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:26)
743 8097 Litografi Lennart Rodhe (1916-2005), 1972, 205/320, motivets mått: 27x35
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:49)
743 8034 Litografi Max Papart (1911-1994), 100/150, motivets mått: 31x60
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:13)
743 7039 Litografi Michel Macreau, 1935-1995, 10/90, bladets mått: 80x57
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:28)
743 7027 Litografi Olle Kåks (1941-2003), signerad. Kåks 88/175, motivets mått 59x41
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:15)
743 7073 Litografi Olle Nyman (1909-1999), -71, 46/400, Träd, motivets mått: 75 x 61
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:02)
743 8417 Litografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Odenplan, signerad och daterad, motivets mått: 40x46
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:42)
743 7023 Litografi Peter Dahl (f. 1934), 36/90, motivets mått: 55x39
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:38)
743 7033 Litografi Peter Dahl (f. 1934), sign, ur Fradmans epistlar, bladets mått: 43x30
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:10)
743 7032 Litografi Peter Dahl (f. 1934), sign, ur Fredmans epistlar, bladets mått: 43x30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:09)
743 7028 Litografi Peter Dahl (f. 1934), ur Fredmans epistlar, motivets mått: 41x60
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:17)
743 7049 Litografi Salvador Dalí (1904-1989), 1973, "Pantagruel-serien", 42/50, Sign i blyerts, motivets mått: 74 x 51
S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:57)
743 7036 Litografi Saül Steinberg, 'Nuits de la fondation Maegth, motivets mått: 88x58
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:54)
743 6177 Litografi signerad. i trycket Pierre Fix Masseau (1905-1994), Exactitude, printed in France by Bedos & co-79, bladets mått: 100x62
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:25)
743 8332 Litografi Timo Solin, -86, sign, EA (konstnärens exemplar), ramens innermått: 44x34
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:04)
743 7029 Offsettryck Ola Billgren (1940-2001), osignerad, motivets mått: 32x55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 19:48)
743 7019 Serigrafi C Göran Karlsson (f. 1944), "Erotisk dans III", -92, 26/120, motivets mått: 39 x 29
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 17:19)
743 5122 Träsnitt Lars Stenstad (f. 1921), -79, 'Spegling', ET 44/110, motivets mått: 43 x 53
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2012 18:08)
743 6174 Utställningsaffisch Le Corbusier, Galeri Connection 1975, bladets mått: 73x51