1166 5029 Ampel Empire, diameter: ca 30
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 19:03)
1166 5022 Badkarssoffa Rokoko, längd: 190 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:40)
1166 5043 Bestick 97 delar, silver, Prins Albert, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1960-tal
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 19:25)
1166 5017 Blandteknik Aly Ben Salem (1910-2001), Sverige. 22x27
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:40)
1166 5010 Bordsur Empire, förgylld brons, längd: 23 cm, djup: 10 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:17)
1166 1148 Byrå Directoire, Frankrike, 1790-tal, + extra skiva, längd: 98 cm, djup: 48 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 19:18)
1166 5036 Erotisk speldosa Omkring 1900, längd: 39 cm. Inköpt 1989 på Galerie De 3 Gratien, Amsterdam
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:04)
1166 5047 Karmstolar ett par, design: Josef Frank, Modell 2087
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:02)
1166 5021 Karmstolar ett par, Rokoko
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:41)
1166 5030 Konsol 1700-/1800-tal, längd: 37 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:02)
1166 5027 Konsolbord Gustavianskt med marmorskiva, längd: 74 cm, djup: 37 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 17.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:58)
1166 5044 Ljusstakar Ett par, Senempire, Förgylld & Patinerad brons, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 19:27)
1166 5033 Oljemålning Andreas Friis (1890-1983), Danmark. Badstrand, signerad och daterad 1926. 30x40 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 20:18)
1166 3022 Oljemålning Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Badande barn i Jujuy Argentina, 108x72 cm. Proveniens konstnärens släkt
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:37)
1166 3023 Oljemålning Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Klara Kyrka, Stockholm, 107x56 cm. Proveniens konstnärens släkt
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:42)
1166 3021 Oljemålning Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Metande barn på brygga, 122x120 cm. Proveniens konstnärens släkt
S�ldes f�r 15.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:35)
1166 3024 Oljemålning Bertram Schmiterlöw (1920-2002), stadsbild, Jujuy Argentina, 1954. 65x83 cm. Proveniens konstnärens släkt
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:43)
1166 5005 Oljemålning Helmer Osslund (1866-1938), Sverige. "Faxälven vid Granvåg", uppklistrad Pannå, 26x34
S�ldes f�r 15.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 20:54)
1166 5032 Oljemålning Roberto Maresca, Damporträtt, 64x47
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 19:40)
1166 9579 Skänk omkring 1800, Bemålad, längd: 118 cm, djup: 65 cm, höjd: 122 cm
S�ldes f�r 17.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 19:49)
1166 5007 Skrivbord design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Nya Guldheden, längd: 120 cm, djup: 60 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:41)
1166 5045 Skrivschatull 1700-tal, Kompletterat, Intarsia, 35, djup: 30 cm, höjd: -22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 19:57)
1166 5042 Skulptur Johan Theodor Lundberg, Royal Copenhagen, Stranden & Vågen, 1897, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 20:31)
1166 5049 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stina med katt ur Skulpturer, Gustavsberg 1958-1967, målad och delvis glaserad stengodslera, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 20:31)
1166 5025 Spegel Gustaviansk, höjd: 125 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:42)
1166 5028 Spegellampetter ett par, Gustavianska, höjd: 38 cm, kompletterade
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 19:03)
1166 5026 Spelbord sengustaviansk stil, 1800-tal, mahogny, längd: 92 cm, djup: 2x45 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:46)
1166 5002 Stolar 1 par + 1, Sengustavianska
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:26)
1166 5011 Stolar 4 st, Gustavianska
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 19:53)
1166 5024 Stolar ett par, Sengustavianska
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:41)
1166 1311 Stop silver, London, 1760, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:21)
1166 5003 Taburett Gustaviansk
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:27)
1166 5006 Träsnitt Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. 95/150, motivet: 25x18
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 20:57)
1166 9475 Vinglas 8 st, Kosta, Odelberg Junior. Slipad och graverad dekor av fasetter och romber samt förgylld dekor, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 26 februari 2018 18:49)