1441 3098 Affisch Andy Warhol (1928-1987), USA. Mao, utställningsaffisch. Bladets mått: 94x62cm, yttermått inklusive ram: 101x71cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:29)
1441 3100 Affisch Andy Warhol (1928-1987), USA. Utställningsaffisch, cars, yttermått inklusive ram: 70x100cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:25)
1441 3101 Affisch Andy Warhol (1928-1987), USA. Utställningsaffisch, Liljevalchs Konsthall, yttermått inklusive ram: 100x71cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:26)
1441 3099 Affisch Andy Warhol (1928-1987), USA. Utställningsaffisch, yttermått inklusive ram: 100x70cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:35)
1441 8207 Affisch Jean Harlow, Hurrell Art Expo, Edward Weston Graphic, 1980. Bladets mått: 99x66 cm, yttermått inklusive ram: 102x72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:12)
1441 3102 Affisch/tryck Efter Auguste Rodin. Bladets mått: 50x40cm, yttermått inklusive ram: 81x61cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:38)
1441 9008 Akryl Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Motiv med musicerande troll. Signerad, daterad 2000. Akryl på duk, 74x100 cm, yttermått inklusive ram: 90x116 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:08)
1441 8559 Akryl Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Motiv med troll. Signerad, daterad oktober -98. Akryl på duk, 65x81 cm, yttermått inklusive ram: 77x93 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:11)
1441 3250 Akvarell Axel Axelson (1854-1892), Sverige. Signerad, daterad 1879, "Calle del Paradiso, Venezia". Akvarell, bildmått: 44x26, yttermått inklusive ram: 72x55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:08)
1441 3275 Akvarell Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Vinter. Signerad. Akvarell, bildmått: 23x17 cm, yttermått inklusive ram: 35x28 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:45)
1441 9024 Akvarell Carl Michael Lundberg (f. 1972), Sverige. Signerad, daterad -12, akvarell, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:07)
1441 9025 Akvarell Carl Michael Lundberg (f. 1972), Sverige. Signerad, daterad -12, akvarell, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
1441 9026 Akvarell Carl Michael Lundberg (f. 1972), Sverige. Signerad, daterad -12. Akvarell, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:09)
1441 3537 Akvarell Ljubi Lidströmer, bladets mått: 56x75, yttermått inklusive ram: 63x83, akvarell. Signerad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:13)
1441 9065 Akvarell Michail Sjevarjov (f. 1958), Sverige. Museikajen, Stockholm, Signerad. Akvarell, bildmått: 47x62, yttermått inklusive ram: 64x78 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:01)
1441 3398 Akvarell Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. Signerad, daterad 1927, "Möja". Akvarell, bildmått: 27x37cm, yttermått inklusive ram: 32x43cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:34)
1441 9459 Assietter 10+ 1st, Rosenthal. Diameter: 17-28cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:20)
1441 3516 Assietter 8st, Rosenthal. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:24)
1441 3476 Barometer Mässing/plast. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:33)
1441 3329 Barometer omkring 1900, Ekfeldts. Höjd: 97 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:00)
1441 3118 Barskåp Louis XV-stil, intarsia, spegelglas och belysning. Bredd: 88 cm. Djup: 38 cm. Höjd: 142 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:29)
1441 3144 Bergère 1920-tal, björk. Längd: 70 cm, djup: 75 cm, höjd: 113 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:24)
1441 3514 Bestick 12+ 10 delar, silver, Finland, bruttovikt: 454 g (varav knivar 58 g)
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:19)
1441 3510 Bestick 5+ 5 delar, gafflar och knivar, CG Hallberg, 1960. Längd: 18-22cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:46)
1441 3512 Bestick silver, 8 delar, udda. Längd: 13,5-21cm. Vikt: 225 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:30)
1441 3515 Bestickuppsättning 48 delar, silver, Mema, 1990. Längd: 10,5-19cm, bruttovikt: 1057 g (varav knivar: 273 g)
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:25)
1441 3412 Bestickuppsättning ca 60 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:09)
1441 3262 Blandteknik Alexander Valentinov Sredin (1872-1934), Ryssland. Folksamling, Minnesmöte på Revolutionsdagen i Paris. Ej signerad, intygas a tergo av konstnärens dotter. Blandteknik, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 38x47 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:23)
1441 3372 Blandteknik BECK & JUNG, Sverige. Holger Bäckström (1939-1997) och Bo Ljungberg (1939-2007). Signerad, blandteknik, numrerad 20/125, daterad 1977. Färglitografi. Bladets mått: 65x50cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:16)
1441 3004 Blandteknik Leonardo Huerta. Signerad, komposition. Blandteknik, bildmått: 33x23cm, yttermått inklusive ram: 63x52cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:19)
1441 3321 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Ej signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 36x38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:16)
1441 3280 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad E Åkesson, Orderritt, 1950. Blandteknik, bildmått: 20x25, yttermått inklusive ram: 34x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:48)
1441 3323 Blandteknik Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Japonaise. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 32x26 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:53)
1441 9371 Blandteknik Porträtt, 10 st, Nils Selander (1877-1949), Signerade, 18x11 - 15x10,5, Oramade
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:36)
1441 3081 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Landskap, Signerad. Blandteknik, 46x54 cm, yttermått inklusive ram: 65x75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:43)
1441 3326 Blomsterbord Allmoge. Bredd: 40, djup: 25 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:03)
1441 3480 Bokhylla Bemålad. Bredd: 75 cm. Djup: 29 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:25)
1441 3572 Bokverk 3 st, Teckningar till Kunglig prakt från barock och rokoko & Teckningar av Johan Tobias Sergel i Nationalmuseum
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:01)
1441 9115 Bokverk 5 band, 1824, P OVIDII, "Metamorphoseon", Halvfranska band, med gravyrer
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:30)
1441 3508 Bordsfotogenlampfot omkring 1900. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:39)
1441 3247 Bordsgarnityr "Russia", klocka & ljusstakar, marmor / mässing, 1900-talets andra hälft. Längd: 22, djup: 10 cm, höjd: 24,5 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:54)
1441 3415 Bordslampa "Olympia", Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Metall. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:12)
1441 3055 Bordslampa Asien, modifierad vas. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:14)
1441 3017 Bordslampa Bergboms. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:33)
1441 3559 Bordslampa Fagerhult, höj- och sänkbar. Höjd: ca 90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:28)
1441 3457 Bordslampfot Asea, mässing. Höjd: 41cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:02)
1441 3602 Bordslampfot Glas, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:19)
1441 3401 Bordslampfot höjd: 30cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:12)
1441 3519 Bordslampfot Italien. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:51)
1441 3394 Bordslampfot mässing. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:39)
1441 3592 Bordslampfot omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:31)
1441 3517 Bordslampfötter Ett par, Kina. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:33)
1441 3062 Bordslampor Ett par, keramik. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:17)
1441 9091 Bordslampsfötter Ett par, Flygsfors. Märkta. Höjd: 35 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:23)
1441 3003 Bordspendyl Förgylld metall. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:46)
1441 3497 Bordsstafflier 2 st. Höjd: 50 - 78
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:05)
1441 3422 Borstar 2 st, silver. Längd: 18-25cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:24)
1441 9230 Brandhake Järn. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:04)
1441 3266 Brasställ mässing. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:22)
1441 3414 Brickor 3 st, + 3 st, underlägg, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Längd: 43-65cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:24)
1441 3092 Burk med lock Glas / mässingsdekor, diameter: 7. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:13)
1441 3452 Byrå Björk. Bredd: 55 cm. Djup: 32cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:18)
1441 3339 Byrå bonad björk. Bredd: 87, djup: 46 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:18)
1441 3473 Byrå England. Bredd: 71 cm. Djup: 29 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:50)
1441 3116 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 80 cm. Djup: 44 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:47)
1441 3120 Byrå Hauptstil, med stenskiva, Bredd: 112 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:29)
1441 3451 Byrå Längd: 95 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 99 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:32)
1441 9120 Byrå Rokokostil, med stenskiva, bemålad. Bredd: 85, djup: 45 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:26)
1441 3064 Byrå Rokokostil. Bredd: 65 cm. Djup: 31 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:40)
1441 3070 Byrå Rokokostil. Bredd: 68 cm. Djup: 33 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:04)
1441 3314 Byrå sengustaviansk stil, mahogny. Bredd: 100. Djup: 52 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:57)
1441 3420 Champagnecoasters Ett par, nysilver. Diameter: 16cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:06)
1441 3527 Collage Max Papart (1911-1994), Frankrike. Signerad. Bildmått: 54x70cm, yttermått inklusive ram: 76x92cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:58)
1441 3150 Dalahästar 6 st. Höjd: 8-15cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:49)
1441 3332 Emaljtavla/skiva A Törneman, 90x90 cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:24)
1441 3474 Emmafåtölj 60-talsklädsel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:13)
1441 3114 Emmafåtölj Nyrokokostil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:23)
1441 3059 Etsning efter Zorn. Signerad i tryck. Bildmått: 18x12, yttermått inklusive ram: 39x31 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:31)
1441 3302 Etsning Mikael Wahrby (f. 1952), Sverige. "Tratt". Signerad, numrerad 30/90, daterad -90. Bildmått: 33x30 cm, yttermått inklusive ram: 53x48 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:08)
1441 3283 Etsning Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Skärgård. Signerad. Bildmått: 10x13,5, yttermått inklusive ram: 31x38 cm
1441 3050 Etsning Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, numrerad 1/20,64x49, yttermått inklusive ram: 80x63 cm
1441 9105 Etsningar 3 st, Föreningen för grafisk konst, Albert Engström/Olle Hjortzberg, yttermått inklusive ram: 32x42-47x36 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:57)
1441 3366 Etsningar 3 st, Stina Carlsson, Signerad, oramade lösa blad. Längd: 50 cm. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:47)
1441 3365 Färgetsning Christina Lindeberg (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 73/180. Bildmått: 15x26, yttermått inklusive ram: 36x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:38)
1441 8387 Färgetsning Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 18/50, daterad -90, "Älva", oramat löst blad. Bladets mått: 49x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:40)
1441 3361 Färglitografi Nina Thorgeirsdottir (f. 1967), Sverige. "Cafeinteriör". Signerad, numrerad 48/190. Färglitografi, bildmått: 49x65 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:15)
1441 3358 Färglitografi Barbro Andersson (f. 1948), Sverige. Stockros. Signerad, numrerad 17/150, daterad 1990, Färglitografi. Bladets mått: 78x58 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:03)
1441 3153 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Herrar. Signerad, numrerad 50&/75. Färglitografi. Bladets mått: 83x70, yttermått inklusive ram: 87x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:08)
1441 3108 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Blidösund. Signerad. Färglitografi, bildmått: 34x46cm, yttermått inklusive ram: 47x60cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:49)
1441 3364 Färglitografi Björn Aurebekk (f. 1948), Norge. Sittande kvinna. Signerad, färglitografi, numrerad 151/198, oramat löst blad. Bladets mått: 46x31 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:35)
1441 3067 Färglitografi Bo Svensson, Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 58/115, yttermått inklusive ram: 48x60cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:58)
1441 3406 Färglitografi Bo Swenson (f. 1932), Sverige. Signerad, numrerad 185/195, yttermått inklusive ram: 79x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:04)
1441 3402 Färglitografi C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 6/270, daterad 91. Färglitografi, bildmått: 62x45, yttermått inklusive ram: 78x61 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:11)
1441 3083 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 184/200. Färglitografi, bildmått: 29x40, yttermått inklusive ram: 56x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:36)
1441 3405 Färglitografi Harald Lyth (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad 54/290, yttermått inklusive ram: 94x61 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:32)
1441 3066 Färglitografi Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, numrerad 160/260, daterad 74. Färglitografi, bildmått: 47x63cm, yttermått inklusive ram: 52x67cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:47)
1441 3068 Färglitografi Johan Pettersson. Signerad, numrerad 189/360, daterad 96, gris. Färglitografi, bildmått: 33x46cm, yttermått inklusive ram: 51x62cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:21)
1441 3147 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 16/385, daterad 93. Färglitografi, bildmått: 33x41cm, yttermått inklusive ram: 46x51cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:48)
1441 3084 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad pt, daterad 84. Färglitografi, bildmått: 40x52, yttermått inklusive ram: 61x74 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:02)
1441 3533 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 58/295, daterad 1997. Färglitografi, bildmått: 30x30, yttermått inklusive ram: 45x45 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:36)
1441 9519 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Waxholmsbåt. Signerad, numrerad 196/290. Färglitografi. Bladets mått: 40x30, yttermått inklusive ram: 62x52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:23)
1441 3568 Färglitografi Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 97/175,2010, stilleben. Färglitografi, bildmått: 41x27cm, yttermått inklusive ram: 62x43cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:23)
1441 3567 Färglitografi Max Book (f. 1953). Signerad, numrerad 59/90, daterad 2014. Färglitografi. Bildmått: 48x36 cm, yttermått inklusive ram: 57x45cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:53)
1441 3485 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Signerad, numrerad 26/200. Färglitografi. Bladets mått: 69x52cm, yttermått inklusive ram: 77x61cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:05)
1441 3551 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 123/450, daterad 1979. Färglitografi, bildmått: 65x50cm, yttermått inklusive ram: 82x65cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:35)
1441 3362 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Ej signerad, färglitografi. Bladets mått: 70x50cm, oramat löst blad
1441 3104 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 324/350, yttermått inklusive ram: 78x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:33)
1441 8291 Färglitografi Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, numrerad 164/225, komposition. Färglitografi. Bladets mått: 45x60cm, yttermått inklusive ram: 58x74cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:17)
1441 3564 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 24/240, daterad 92. Färglitografi, bildmått: 40x62cm, yttermått inklusive ram: 58x78cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:38)
1441 3263 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 40/90. Färglitografi, bildmått: 11x15, yttermått inklusive ram: 25x27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:39)
1441 3534 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. PT. Signerad. Färglitografi, bildmått: 37x28, yttermått inklusive ram: 55x44 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:24)
1441 9361 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad PT, "Sommarkväll, Tornö", variant 1,1979. Färglitografi, bildmått: 50x40, yttermått inklusive ram: 66x56 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:18)
1441 9357 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Tristan Da Cunha. Signerad ej numrerad, 1977. Färglitografi, bildmått: 47x60, yttermått inklusive ram: 63x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:19)
1441 3127 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad 177/360. Färglitografi, bildmått: 33x43, yttermått inklusive ram: 49x60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:27)
1441 3526 Färglitografi signerad och numrerad, 69/250. Färglitografi, bildmått: 33x52cm, yttermått inklusive ram: 54x75cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:06)
1441 3404 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 224/225, daterad 84. Färglitografi, bildmått: 40x50, yttermått inklusive ram: 53x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:42)
1441 9436 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad och numrerad 252/380. Färglitografi, bildmått: 31x27, yttermått inklusive ram: 50x45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:30)
1441 9450 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad och numrerad 267/300, Färglitografi, bildmått: 35x47, yttermått inklusive ram: 60x69 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:45)
1441 3435 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 132/150. Färglitografi, bildmått: 38x56, yttermått inklusive ram: 59x78 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:20)
1441 8289 Färglitografier 2 st, Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, numrerad 164/225, komposition. Färglitografi. Bladets mått: 42x30cm, yttermått inklusive ram: 59x45cm
1441 3536 Färglitografier 2 st. NE Johansson. Signerade, yttermått inklusive ram: 66x50-60x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:11)
1441 3367 Färglitografier 4 st, Bernard Vercruyce & Zarov, oramade lösa blad. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 28x21 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:13)
1441 3383 Fat Gustavsberg, Grazia. Längd: 15cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:24)
1441 3397 Fat Konstglas, Gösta Sigvard. Diameter: 31cm
1441 3597 Fat silver. Längd: 31, vikt: ca 340 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:47)
1441 3382 Fat & skål 3 delar, Laholm keramik. Längd: 15-28cm, höjd: 11cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:08)
1441 3030 Fåtölj
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:54)
1441 3031 Fåtölj
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:55)
1441 3032 Fåtölj
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:57)
1441 3033 Fåtölj
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:14)
1441 3034 Fåtölj
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:23)
1441 8436 Fåtölj Oscar Magnusson, "Sydney", ben i svartlackerad bok, textilklädsel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:40)
1441 3069 Fåtöljer Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:28)
1441 3154 Figurin Hjortkid, Bing & Grøndahl, porslin. Höjd: 17,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:16)
1441 3333 Figuriner 2 st. Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Adam och Eva. Gustavsberg. Höjd: 21 - 22
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:35)
1441 3371 Figuriner Ett par, hundar, Porslin, "Italy". Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:17)
1441 3511 Fisktallrikar 6 st, V&B. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:39)
1441 3499 Fisktallrikar 6 st. Selfmann Weiden, Bavaria. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:40)
1441 3145 Förvaringsskåp Längd: 136 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 178 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:53)
1441 3133 Fruktservis 5+ 1 delar, Gefle. Diameter: 20-34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:07)
1441 3599 Gallerskål silver. Längd: 28. Vikt: ca 300 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:55)
1441 3315 Garderobsskåp Idegran, England. Bredd: 129, djup: 59 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:57)
1441 3076 Garderobsskåp Med spegel. Bredd: 157 cm. Djup: 60 cm, höjd: 183 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:22)
1441 3462 Glas 11st. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:48)
1441 9066 Golvlampa Einar Bäckström, mässing / läder. Höjd: 149
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:03)
1441 3113 Golvlampa Malm. Höjd: 140cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:19)
1441 3123 Golvlampa mässing. Höjd: 140cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:45)
1441 3561 Golvlampa mässing. Höjd: 148cm, höj- och sänkbar
1441 3444 Golvlampa mässing. Höjd: 160cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:06)
1441 3443 Golvlampa Mässing/läder. Höjd: 132cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:07)
1441 9210 Golvlampfot trä och mässing, IKEA, "Stockholm", design, Karin Mobring och Tomas Jelinek. Höjd: 140
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:37)
1441 8243 Golvlampor Ett par, Ateljé Lyktan, Höj / sänkbara skärmar. Höjd: 145
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:08)
1441 9448 Golvvas Bo Fajans, Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. Höjd: 44cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:42)
1441 8277 Gouache Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 1984, man med hundar, yttermått inklusive ram: 62x82 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:55)
1441 3230 Grafiskt blad Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Ibiza Evening". Signerad, numrerad 20/50, Giclee fine art. Bildmått: 87. 5x59. 5 cm, yttermått inklusive ram: 90x61 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:31)
1441 9439 Grogglas 13st. Höjd: 13-15cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:49)
1441 3305 Halsband 18k guld, länkdekor. Längd: ca 40 cm. Vikt: 19g
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:06)
1441 3159 Hängskåp Längd: 48 cm. Djup: 23 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:10)
1441 3470 Hängskåp Vitrin. Bredd: 70 cm. Djup: 16 cm. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:10)
1441 3327 Horn + matlåda, 2 delar, mässing, Tidigt 1900-tal. Längd: 19-72, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:13)
1441 9506 Hörnvitrinskåp Louis XV-stil. Bredd: 72, djup: 56 cm, höjd: 102 cm, nyckel
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:40)
1441 8471 Hörnvitrinskåp Louis XVI-stil. Höjd: 158, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:24)
1441 3477 Hurts England, Längd: 45 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:14)
1441 3558 Jardiniere silver (800), Wilkens, Tyskland, monogram, Längd: 47cm. Höjd: 17cm. Vikt: 1430g
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:10)
1441 9218 Julgransfot Smide. Höjd: 35, diameter: 64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:39)
1441 3407 Kaffegods Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått, 21 del + 3 extra fat
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:49)
1441 3581 Kaffekoppar 6 st, Blå Blom, Gustavsberg, höjd: 6cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:38)
1441 3134 Kaffekoppar med fat 6 st, porslin, försilvrade, London. Höjd: 5,5 cm. Diameter: 5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:03)
1441 3089 Kaffeservis Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått, ca 30 del
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:45)
1441 3583 Kakfat på fot, Royal Copenhagen, Musselmalet, helblond, ia. 21, höjd: 14. 5 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:52)
1441 3590 Kam silver, Ryssland. Längd: 15 cm. Vikt: 40 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:09)
1441 9067 Kamin Husqvarna, Modell 151, Järn. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:22)
1441 3425 Kandelabrar Ett par, mässing. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:03)
1441 3299 Kanna Bourne Denby, Denesby Ware, 1920-/30-tal, glaserad keramik / tennlock. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:30)
1441 9476 Kanna Nittsjö. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:11)
1441 3595 Kanna silver, England, Birmingham. Höjd: 14 cm, bruttovikt: 400 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:52)
1441 3594 Karaff med propp, Böhmen, silvermonterad. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:06)
1441 3351 Karaffer 2 st, Kristall. Höjd: 35-37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:21)
1441 3065 Karaffer 3 st, kluckaflaska med mera, bland annat: Orrefors. Höjd: 22 - 28
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:24)
1441 3454 Karmstolar + stolar, 2 + 2 delar, Karl Johanstil
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:07)
1441 3368 Karott + fat, 2 delar, Eldorado respektive Viola, Gustavsberg respektive Rörstrand. Längd: 24-35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:34)
1441 3245 Klockställ Jugend, Metall. Höjd: 12,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:57)
1441 3370 Kluckaflaska + snapsglas, 11 delar, Holmegaard, höjd: 10-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:09)
1441 3378 Kluckaflaskor + karaff, 3 delar. Höjd: 17-29cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:14)
1441 3466 Koffert Längd: 80cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:36)
1441 3316 Kökssoffa Avlutad, Furu. Längd: 190
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:23)
1441 3449 Kolonljusstakar Ett par, metall, Höjd: 20cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:51)
1441 3421 Kolonljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:04)
1441 3253 Konsolbord England, Stenskiva, Skrivskiva med läderklädsel, hylla med gallerkant. Bredd: 67, djup: 34 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:40)
1441 3446 Konsolbord Med låda. Bredd: 65 cm. Djup: 33 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:32)
1441 3439 Konsolbord Med stenskiva. Bredd: 82 cm. Djup: 34 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:48)
1441 3496 Kudde broderad, katt, 40x40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:33)
1441 3002 Kuverttallrikar 7 st. Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:27)
1441 3290 Lampbord ett par, mässing, med glasskiva. Bredd: 60, djup: 45 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:41)
1441 3337 Lampett mässing, prismor. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:18)
1441 3579 Lampetter Ett par, mässing. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 21:02)
1441 3336 Lampetter Ett par, rokokostil, prismor. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:06)
1441 3273 Litografi Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Signerad, numrerad 42/50, pojke och grodor. Bildmått: 22x15, yttermått inklusive ram: 31x24 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:30)
1441 3520 Litografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad. Bildmått: 37x51cm, yttermått inklusive ram: 52x66cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:10)
1441 3324 Litografi Friedrich III. Bildmått: 55x35, yttermått inklusive ram: 73x61 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:24)
1441 3338 Litografi Wolfgang Gäfgen (f. 1936), Tyskland. Signerad, numrerad 13/50, oramat löst blad, 70x100 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:38)
1441 9367 Litografier 20 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 600/700/750 upplaga. Bladets mått: 30x21, oramade lösa blad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:27)
1441 9261 Ljuskrona Barockstil. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:21)
1441 9263 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 110 ca
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:22)
1441 9264 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 110 ca
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:23)
1441 9445 Ljuskrona Hagamodell. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:38)
1441 3107 Ljuskrona höjd: 50cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:43)
1441 3106 Ljuskrona Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Modell 2586. Stomme av mässing och målat trä. Ljuskrona för åtta ljus. Höjd: 45 cm. Höjd: 48. Diameter: 58 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:40)
1441 3060 Ljuskrona Markslöjd. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:59)
1441 3298 Ljusstakar 3 st, trä, Tidigt 1900-tal. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:03)
1441 3077 Ljusstakar Ett par, barockstil. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:48)
1441 9048 Ljusstakar ett par, Keruber, 1800-tal. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:20)
1441 3149 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:39)
1441 3461 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:30)
1441 3509 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:22)
1441 3014 Ljusstakar Ett par, Orrefors, glas. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:08)
1441 3344 Ljusstakar ett par, silver, Löfman, 1980. Höjd: 19 cm, bruttovikt: 541 g
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:32)
1441 3467 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 16cm. Vikt: ca 665 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:51)
1441 9103 Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 8 cm, Vikt: ca 330 g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:50)
1441 3507 Lockurna Kina. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:11)
1441 3093 Lodur 1800-tal, urtavla mässing / emalj, 28x25 ( lod & pendel)
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:56)
1441 3312 Lounge chair Thomas Bentzen, "Cover Lounge Chair", Muuto, Danmark, ekfanér, lädersits. Längd: 60 cm, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:11)
1441 3028 Målarstege höjd: 130cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:44)
1441 3288 Malmkrona 1700-/1800-tal. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:52)
1441 3136 Månbord Ett par, med ilägg, bemålat. Diameter: 119. Höjd: 73 cm, 3 st ilägg a 60 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:48)
1441 3046 Mappar 2 st, Med Stockholmsbilder från början af 1900-talet, efter Ferdinand Boberg, ur tredje och femte serien, oramade lösa blad. Bildmått: 25x19cm. Bladets mått: 40x31cm, P. A. Norstedt & Söner förlag
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:26)
1441 3313 Matbord Bemålat. Bredd: 133, djup: 98 cm, höjd: 77 + 1iläggx31 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:50)
1441 9380 Matbord Bok, på pelarfot. Bredd: 144, djup: 100 cm, höjd: 73 + 1 iläggx48 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:40)
1441 3436 Matbord Gustaviansk stil. Bredd: 140 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 75 cm, 2st iläggsskivor, 2x48cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:24)
1441 3494 Matbord mahogny, Engelsk stil, längd. 121, Djup: 117 cm. Höjd: 75 + 1 ilägg, 55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:21)
1441 9314 Matsalsgrupp 7 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 115cm. Höjd: 74cm, 4st iläggsskivor a 51 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:19)
1441 8168 Matsalsgrupp 7 delar, Rokokostil. Längd: 143 cm. Djup: 114 cm. Höjd: 77 cm, 2st iläggsskivor, 2x54cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:12)
1441 8385 Matsalsgrupp 9 delar. Ikea "Lena", design: Erik Wörtz, 1970-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:39)
1441 3141 Matsalsskåp rokokostil, mahogny. Bredd: 125, djup: 52 cm, höjd: 160 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:47)
1441 3075 Matsalsstolar 7 st + 3 karmstolar, Engelsk stil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:17)
1441 9435 Matservis Ca 40 delar, Schönwald, Tyskland.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:29)
1441 3584 Matservisdelar 17 delar, Rörstrand "Gröna Anna"
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:32)
1441 3255 Matservisdelar 21 delar, Provence, Ramatuelle, glaserat lergods
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:48)
1441 3376 Matservisdelar 53 delar, Spode "Indian Tree", England.
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:30)
1441 3040 Matservisdelar ca 100 delar, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Upsala Ekeby
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:08)
1441 3130 Matta 140x234cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:23)
1441 3289 Matta Kelim, 80x114 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:49)
1441 3369 Matta Kina, 137x198 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:36)
1441 3157 Matta Kina, 247x337cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:44)
1441 3557 Matta Kina, diameter: 155 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:44)
1441 3531 Matta orientalisk, 112x174 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:31)
1441 9249 Matta orientalisk, 120x212 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:05)
1441 3483 Matta Orientalisk, 122x218cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:27)
1441 3122 Matta Orientalisk, 135x217cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:42)
1441 3562 Matta Orientalisk, 154x200cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:57)
1441 3128 Matta Orientalisk, 164x250cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 21:05)
1441 9305 Matta orientalisk, 200x297 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:01)
1441 8432 Matta orientalisk, Beluch, Antik, 98x192 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:18)
1441 9254 Matta orientalisk, Galleri, Hamadan, 110x305 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:12)
1441 3330 Matta orientalisk, Pakistan, Bochara, 186x270 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:31)
1441 3079 Matta Orientalisk, Semiantik, 138x2101
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:03)
1441 9114 Minkjacka "Mainz", storlek: 38 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:20)
1441 3304 Minkpäls Saga Mink, storlek: 38 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:26)
1441 3294 Minkpäls storlek 36 - 38. Längd: 113
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:06)
1441 3296 Minkpäls storlek: 40-42
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:22)
1441 3257 Minneskoppar 2 st, Glas/emalj, Oscar II/Stockholmsutställningen 1897. Höjd: 9-11 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:47)
1441 3393 Mockakoppar 8st, Falco, Finland. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:25)
1441 9123 Mockaskedar 12 st, silver. Längd: 10 cm, Vikt: ca 130g
1441 3342 Mynt 4 daler Silf mynt 1723,24x24 cm, bruttovikt: 3,4 kg
S�ldes f�r 13.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:37)
1441 3073 Nattygsbord Ett par, rokokostil, med glasskiva. Bredd: 48 cm. Djup: 38 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:59)
1441 3268 Nyckelharpa i väska. Längd: 94 cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:02)
1441 3054 Ölglas 10 st, Kosta, Svenska regenter. Höjd: 14,5
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:55)
1441 3019 Oljemålning Albert Buikema (1949-1994), Nederländerna. Sjö. Signerad. Olja på duk, 60x90cm, yttermått inklusive ram: 78x109cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:06)
1441 9030 Oljemålning Anders Loman (1879-1953), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 38x62, oramad
1441 3248 Oljemålning Apatfalvi Czene, Signerad, interiör, 40x50, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:24)
1441 9517 Oljemålning Arvid Nilsson (1914-1981), Sverige. Signerad, Blomsterstilleben. Olja på pannå, 40x32, yttermått inklusive ram: 54x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:19)
1441 3103 Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Signerad, daterad 1973, porträtt. Olja på duk, 64x31, yttermått inklusive ram: 66x33 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:07)
1441 3251 Oljemålning Axel A Kulle, Signerad, figurer. Olja på duk, 85x65, yttermått inklusive ram: 88x68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:13)
1441 3486 Oljemålning B Lunt. Signerad, stilleben. Olja på duk, 57x87cm, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:19)
1441 3438 Oljemålning Berndt Wennström (f. 1945), Signerad, Cyklist. Olja på duk, 27. 5x22,5, yttermått inklusive ram: 30x25 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:40)
1441 3035 Oljemålning Bror Ljunggren (1884-1939), Signerad, daterad 1937, gård. Olja på pannå, 21x32cm, yttermått inklusive ram: 34x45cm
1441 3039 Oljemålning Bror Ljunggren (1884-1939), Signerad, daterad 1937, hus. Olja på pannå, 15x22cm, yttermått inklusive ram: 31x37cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:52)
1441 3038 Oljemålning Bror Ljunggren (1884-1939), Signerad, gårdsmotiv. Olja på pannå, 18x23cm, yttermått inklusive ram: 29x34cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:52)
1441 3492 Oljemålning Carl Brandt, vintermotiv. Signerad, daterad 1911. Olja på duk, 66x89, yttermått inklusive ram: 75x98 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:47)
1441 7079 Oljemålning Carl Brandt. Signerad. Olja på duk, 54x65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:34)
1441 3399 Oljemålning Carl Delden (f. 1906), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 23x31cm, yttermått inklusive ram: 27x36cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:14)
1441 3484 Oljemålning Charles Bylander. Signerad, hus vid sjö. Olja på duk, 56x80cm, yttermått inklusive ram: 69x94cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:26)
1441 3105 Oljemålning Dalamålning, Leksand, Signerad, yttermått inklusive ram: 50x47 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:55)
1441 1037 Oljemålning Elena Micheew, Näckrosor. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 55x49, yttermått inklusive ram: 79x73 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:21)
1441 9366 Oljemålning Elfi Levy. "Kirche im Dorf". Signerad. Olja på duk, 48x75 cm, yttermått inklusive ram: 51x78 cm
1441 3552 Oljemålning Fritz Rosenthal (1870-1939), Tyskland. Skogsmotiv. Signerad F Rosenthal. Olja på duk, 63x92cm, yttermått inklusive ram: 75x104cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:12)
1441 3566 Oljemålning Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, hus. Olja på pannå, 30x55cm, yttermått inklusive ram: 39x64cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:39)
1441 1041 Oljemålning Hans Grosch (f. 1953), Österrike. Komposition, Signerad, daterad -94. Duk på pannå, 60x50cm, oramad
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:11)
1441 8301 Oljemålning Harry Henriksson (1907-1981), Finland. Motiv från Åbo. Signerad, daterad -45, Åbo. Olja på duk, 60x70cm, yttermått inklusive ram: 78x87cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:38)
1441 3490 Oljemålning Heikki Suvanto (1888-1929), Finland. Bränningar. Signerad. Olja på pannå, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 60x71cm
1441 3319 Oljemålning Inga Bagge (1916-1988), Sverige. Man. Signerad, daterad -35. Olja på pannå, 40x34, yttermått inklusive ram: 52x45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:51)
1441 9049 Oljemålning James Herbert Snell (1861-1935), Landskap. Signerad, verso a verso. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 41x48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:32)
1441 3036 Oljemålning Jan Inge Hall. Signerad, daterad 68, komposition. Olja på pannå, 41x33cm, yttermått inklusive ram: 45x36cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:36)
1441 3256 Oljemålning Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Figur. Signerad, daterad -68. Olja på pannå, 54x41, yttermått inklusive ram: 58x46 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:45)
1441 9033 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, daterad 56, skogsfåglar. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 70x80 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:27)
1441 1039 Oljemålning Josep Vallribera (f. 1937), Spanien. Signerad, daterad 1991, komposition. Olja på duk, 158x118cm, yttermått inklusive ram: 165x125cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:04)
1441 9031 Oljemålning Karl Örbo (1890-1958), Sverige. Signerad, daterad 44. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:20)
1441 3278 Oljemålning Lars Agger (f. 1944), Sverige. "Sinnenas landskap". Signerad, daterad 1988. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 37x42 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:42)
1441 9029 Oljemålning Martin Säflund (1894-1976), Sverige. Signerad, stadsmotiv. Olja på pannå, 53x64, yttermått inklusive ram: 64x75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:22)
1441 3575 Oljemålning Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ballerina. Olja på duk, 60x74cm, oramad
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:05)
1441 3546 Oljemålning Nutida konstnär. Signerad Linnea Larsson, Ballerina. Signerad. Olja på duk, 50x50, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:21)
1441 3542 Oljemålning Nutida konstnär. Signerad Linnea Larsson, Gamla Stan. Signerad. Olja på duk, 46x55, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:46)
1441 3543 Oljemålning Nutida konstnär. Signerad Linnea Larsson, Gamla Stan. Signerad. Olja på duk, 55x46, oramad
1441 3544 Oljemålning Nutida konstnär. Signerad Linnea Larsson, New York. Signerad. Olja på duk, 55x46, oramad
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 21:04)
1441 3540 Oljemålning Nutida konstnär. Signerad Linnea Larsson, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:26)
1441 3547 Oljemålning Nutida konstnär. Signerad Linnea Larsson, vallmo. Signerad. Olja på duk, 46x55, oramad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:45)
1441 3286 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Mull Morning", ej signerad, omkring 1900. Olja på pannå, 18x23, yttermått inklusive ram: 31x35 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:40)
1441 9032 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, gårdsmotiv, duk på pannå, 38x54, yttermått inklusive ram: 52x67 cm. Ej signerad
1441 3282 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal. Signerad, Kustmotiv. Olja på duk, 34x24, yttermått inklusive ram: 48x37 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:46)
1441 3571 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, porträtt. Olja på duk, 121x101cm, yttermått inklusive ram: 147x123cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:01)
1441 3503 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, flicka. Olja på duk, 17x11cm, yttermått inklusive ram: 35x30cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:22)
1441 3489 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, interiör. Olja på duk, 23x28cm, yttermått inklusive ram: 42x48cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:22)
1441 3505 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Olja på pannå, 32x26cm, yttermått inklusive ram: 42x37cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:34)
1441 3109 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, 33x67cm, yttermått inklusive ram: 48x82cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:02)
1441 9441 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med Kvinna & hund. Signerad, daterad 1918. Olja på duk, 55x43, yttermått inklusive ram: 63x52 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:52)
1441 3284 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, Landskap. Ej signerad. Olja på duk, 22x27, yttermått inklusive ram: 30x39 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:26)
1441 3131 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad 1947, Stockholm. Olja på pannå, 45x53, yttermått inklusive ram: 56x66 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:56)
1441 3132 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad F Karlberg, 1947. Olja på pannå, Stockholmsmotiv, yttermått inklusive ram: 63x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:09)
1441 3488 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 45x34cm, yttermått inklusive ram: 61x52cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:46)
1441 3553 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 66, Olja på duk, 115x135cm, yttermått inklusive ram: 127x145cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 januari 2022 07:34)
1441 9356 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, fåraherde. Olja på duk, 40x31, yttermått inklusive ram: 49x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:14)
1441 9027 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Fjordlandskap. Olja på duk, 65x99, yttermått inklusive ram: 82x116 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:31)
1441 3052 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Liggande modell. Olja på duk, 78x91, yttermått inklusive ram: 86x99 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:28)
1441 3020 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, 45x37cm, yttermått inklusive ram: 52x45cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:24)
1441 3041 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Stockholm. Olja på duk, 62x90cm, yttermått inklusive ram: 78x105 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:05)
1441 3522 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 32x40cm, yttermått inklusive ram: 49x57cm
1441 3521 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 36x46cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:21)
1441 3056 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 60x81cm, yttermått inklusive ram: 74x95cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:23)
1441 3155 Oljemålning Olof Bernander, Kornhamnstorg. Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 54x40, yttermått inklusive ram: 70x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:50)
1441 7109 Oljemålning Oscar Hullgren (1869-1948), Sverige. "Vägen till hafvet", motiv från Bornholm. Signerad. Olja på pannå, 50x62, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:14)
1441 9489 Oljemålning Otto Lindberg (1880-1955), Sverige. Signerad, daterad 1946, kust. Olja på duk, 58x98cm, yttermått inklusive ram: 69x110 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:34)
1441 3022 Oljemålning Ove Lennart Svedin. Signerad, sjömotiv. Olja på duk, 4x64cm, yttermått inklusive ram: 61x81cm
1441 3051 Oljemålning Poul Nielsen (1920-1998), Danmark. Syende flicka. Signerad, daterad -55. Olja på duk, 89x60 cm, yttermått inklusive ram: 106x77
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:57)
1441 3265 Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad. Olja på duk, 20x14m, yttermått inklusive ram: 36x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:47)
1441 3388 Oljemålning Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Signerad, daterad 1965, Fjäril. Olja på duk, 145x115, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:51)
1441 3463 Oljemålning S Schützer-branzén. Signerad. Olja på pannå, landskap, 45x41cm, yttermått inklusive ram: 52x47cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:48)
1441 3021 Oljemålning S. Hertzberg. Skogsglänta. Signerad. Olja på duk, 34x44cm, yttermått inklusive ram: 43x51cm
1441 3491 Oljemålning Sergei Wlasoff. Signerad, kust. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 21x65cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:22)
1441 3504 Oljemålning Signerad, björkar. Olja på pannå, 19x14cm, yttermått inklusive ram: 37x33cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:07)
1441 3400 Oljemålning Signerad, sjömotiv. Olja på duk, 24x29cm, yttermått inklusive ram: 37x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:43)
1441 3524 Oljemålning Signerad. Olja på pannå, 23x32cm, yttermått inklusive ram: 36x45cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:19)
1441 9095 Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Modell, Signerad. Olja på duk, 56x44, yttermått inklusive ram: 75x63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:28)
1441 9514 Oljemålning Thure Wahlström (1908-1998), Sverige. Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, 56x67cm, yttermått inklusive ram: 58x69cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:54)
1441 3049 Oljemålning Waldemar Nyström. Signerad, daterad 42. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 66x72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:31)
1441 3317 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben, yttermått inklusive ram: 19x19 - 22x27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:58)
1441 3047 Oramade lösa blad ca 250st, insekter i bild, bladets mått: 27x19cm, Kronen-Verlag
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:04)
1441 3478 Öronlappsfåtöljer Ett par, ställbara
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:07)
1441 3071 Pall Rokokostil. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:20)
1441 3453 Pallar 2 st. Längd: 28-34 cm, djup: 28-34 cm, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:19)
1441 3061 Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:27)
1441 3448 Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:37)
1441 3306 Pärlcollier silverlås med bakstycke i 18 k guld och pärla. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:29)
1441 3117 Parti koppar Diverse i låda.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:33)
1441 3295 Parti prismor diverse
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:40)
1441 3472 Pelarbord Med stenskiva. Diameter: 42cm. Höjd: 73cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:09)
1441 3074 Piedestal med stenskivor. Höjd: 73cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:44)
1441 3450 Pinnstolar 3 st, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:32)
1441 3445 Pinnstolar 5 st
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:34)
1441 3300 Puff Björk Stool, design: Lena Bergström. Höjd: 35 cm, diameter: 47 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:16)
1441 3301 Puff Björk Stool, design: Lena Bergström. Höjd: 35 cm, diameter: 47 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:08)
1441 3292 Rökbord omkring sekelskiftet 1900, mässingsskiva. Diameter: 59, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:58)
1441 3096 Ryamatta 102x158cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:20)
1441 9193 Sabel med Balja, AC. Längd: 91 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:03)
1441 9191 Sabel Sabre, Saknar balja. Längd: 83,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:00)
1441 3353 Salladsbestick 2 delar, Silver/Rostfritt. Längd: 22 cm, bruttovikt: 145 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:06)
1441 3115 Satsbord 3 delar, kakelplattor. Höjd: 49-55cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:43)
1441 3287 Schackbord + pjäser, 1920-tal, barockstil. Bredd: 53, djup: 38 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:59)
1441 3440 Schatull Med benställning. Längd: 64 cm. Djup: 47 cm, höjd: 89 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:03)
1441 3137 Sekretär rokokostil, mahogny. Bredd: 85. Djup: 43 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:14)
1441 3249 Serigrafi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. "Vildhundens hjärta". Signerad, numrerad 68/125, daterad -89. Bildmått: 48x34 cm, yttermått inklusive ram: 51x38 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:50)
1441 3053 Servisdelar "Amherst", Wedgwood, England. Mat- och kaffeservis, 34 delar. Diameter: 15-27 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:12)
1441 3008 Servisdelar Arabia, Arctica, 9+ 9+ 1 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:42)
1441 3087 Servisdelar Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått, 26 delar
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:14)
1441 3088 Servisdelar Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått, 35 delar
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:29)
1441 3259 Servisdelar Mat- och kaffeservis, 49 delar, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:26)
1441 3432 Sideboard Bemålad, 1930-tal. Längd: 165 cm. Djup: 55 cm, höjd: 95 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:45)
1441 9401 Sideboard Betsad björk. Besticklådor. Längd: 150 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 87 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:59)
1441 3140 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 175 cm, djup: 48 cm, höjd: 73 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:11)
1441 3095 Sideboard IKEA, Ek, 1960-tal, Ulvö, Erik Wörts. Längd: 183. Djup: 44 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:22)
1441 9520 Skål + fat, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Diameter: 22-33 cm. Höjd: 2-14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:26)
1441 3328 Skål + kanna + stop, 3 delar, Tenn & mässing. Höjd: 8-20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:44)
1441 3395 Skål Guangxu, Kina. Längd: 21cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:46)
1441 3348 Skål med lock, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Ur Nobelservisen, Rörstrand. Diameter: 15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:49)
1441 3411 Skål Orrefors. Diameter: 18, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:14)
1441 3148 Skål Plast, Frieline, Båstad. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:20)
1441 3598 Skål silver. Diameter: 23. Vikt: ca 320 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:35)
1441 3012 Skål Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Diameter: 20cm, höjd: 16cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:50)
1441 3379 Skål & ljusstakar 3 delar, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Signerad. Diameter: 21cm, höjd: 10cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:26)
1441 3418 Skål med lock silver, CG Hallberg, 1946. Höjd: 8cm. Vikt: 263g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:15)
1441 3080 Skål på fot Genombruten dekor, Bemålad, märkt Helene Holck 1895, "Flora Suecica", Dua25, höjd: 20,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:10)
1441 3550 Skänk Längd: 151 cm. Djup: 41 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:08)
1441 3139 Skåp 1920-tal, Bemålat. Bredd: 90, djup: 54 cm, höjd: 190 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:47)
1441 3119 Skåp Eugen Höglund, Valnöt. Skuren reliefdekor av figurer. Bredd: 90 cm. Djup: 43 cm, höjd: 160 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:54)
1441 3426 Skedar 3 st, silver, + 2st kar. Längd: 5-21cm, vikt: 186g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:06)
1441 3310 Skedar 33 st, silver. 16st MATSKEDAR + 17st KAFFESKEDAR, modell Fransk Lilja. Med gravyr/inskription. Längd: 10-23cm. Vikt: 828g
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:48)
1441 3015 Skeppsljusstake mässing. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:59)
1441 9408 Skrivbord Idegran, Bredd: 124 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:10)
1441 3460 Skrivbord mahogny. Karl Andersson & Söner, Huskvarna, Bredd: 150. Djup: 90 cm. Höjd: 75 cm, etikettmärkt, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:46)
1441 3013 Skulptur Inkeri Toikka (1931-2009), Finland. Katt. Glas. Signerad, Toikka Nuutajärvi. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:33)
1441 3434 Skulptur Kai Nielsen (1882-1924), Danmark. Danmark. Höjd: 22 cm
1441 9241 Skulptur kvinna, Thailand. Höjd: 39cm
1441 3408 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:59)
1441 3577 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Räv, Gustavsberg. Längd: 13cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:30)
1441 3410 Skulptur Lladro. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:14)
1441 3433 Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:17)
1441 3334 Skulpturer 3 st. Bonny Svensson, ansikten, stengods. Signerade BS -79, Höjd: 7 - 9
1441 3513 Skyslev & sockersked silver, 2 delar, Finland. Längd: 17-18,25cm, med gravyr/inskription. Vikt: 70 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:36)
1441 3129 Slagbord omkring 1900. Bredd: 40 + 2x57. Djup: 87 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:23)
1441 8560 Slaglåsgevär 1800-tal, mynningsladdare. Längd: 131 cm, laddstake saknas
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:22)
1441 3554 Smyckeskrin 2 st, Asien. Längd: 21-28cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:54)
1441 3016 Soffa Anna Kraitz, "Beatrix", Källemo 2010. Limiterad upplaga. För utställningen Rubens & van Dyck, Nationalmuseum 2010. Längd: 145 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:51)
1441 3573 Soffa Längd: 155cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:06)
1441 3097 Soffa mahogny, Karl Johan. Längd: 170
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:27)
1441 3442 Soffbord Björk, rokokostil. Diameter: 74cm, höjd: 59cm
1441 3430 Soffbord mahogny, rokokostil, Bredd: 130 cm. Djup: 62 cm. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:27)
1441 3419 Soffbord mahogny. Bredd: 113, djup: 66 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:30)
1441 3431 Soffgrupp 3 delar, fåtöljer + soffa. Björk, klädsel i blå velour. Längd: 185cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:40)
1441 9412 Soffor Ett par, Chesterfieldmodell. Längd: 195cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:07)
1441 3518 Solspegel diameter: 35cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:39)
1441 3110 Spegel 104x48cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:06)
1441 3482 Spegel 1960-tal, 86x75 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:38)
1441 3293 Spegel 3-delad. Höjd: 81 längd: 40+ 2x20 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:41)
1441 3529 Spegel 57x44cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:27)
1441 3525 Spegel Nyrokoko, 93x50cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:14)
1441 3254 Spegel rokokostil, 118x53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:44)
1441 8239 Spegel träram, bemålad, 122x91, inköpt på Rialto Living, Mallorca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:56)
1441 3091 Stekfat Kina, Blåvitt. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:40)
1441 3260 Stol "Alchemia", Calligaris, Italien. Transparent röd hårdplast, sitthöjd: 46cm
1441 3124 Stolar 4 st, Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. "Charlotte"
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:08)
1441 3548 Stolar 4 st, nyrokoko
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:50)
1441 3447 Stolar 4 st, nyrokoko
1441 9385 Stolar 4 st, Rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:42)
1441 8343 Stolar 6 st, England
1441 3455 Stolar 6 st, Göteborgstil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:09)
1441 3429 Stolar 6 st, Leksandsmodell, 1800-tal
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:50)
1441 3437 Stolar 6 st, nyrokoko
1441 3027 Stolar 6 st, Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:08)
1441 3549 Stolar 6st nyrokoko
1441 3160 Stolar Ett par, biedermeir. Björk
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:51)
1441 3006 Sybord 180-tal. Bredd: 55. Djup: 38 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:26)
1441 3481 Sybord mahogny. Bredd: 56 cm. Djup: 42 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:12)
1441 3413 Takarmatur Arne Jacobsen för Louis Poulsen, AJ Royal. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:37)
1441 3045 Takarmatur Josef Frank skärm. Höjd: 30cm
1441 3001 Takarmatur jugendstil. Höjd: ca 50, nutida
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:16)
1441 9096 Takarmatur mässing / glaskupor. Höjd: 50 ca
1441 3335 Takarmatur med prismor, empirestil. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:25)
1441 9260 Takarmatur med prismor. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:17)
1441 3297 Takarmatur med prismor. Diameter: 62 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:35)
1441 3058 Takarmatur Med prismor. Höjd: 82cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:35)
1441 3331 Takarmatur metall, med prismor, 1930-tal. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:44)
1441 3428 Tallrikar 11st, Dresden, Gustavsberg. Diameter: 24cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:44)
1441 3588 Tallrikar 6+ 2 st, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Diameter: 19-23 cm
1441 3556 Tamburmajor höjd: 170 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:24)
1441 3252 Tavelram Förgylld, 1800-tal, yttermått inklusive ram: 96x125 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:12)
1441 9041 Tavelram Förgylld, yttermått inklusive ram: 44x32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:48)
1441 3501 Tavla Broderad, omkring 1900 rym: 70x55cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:35)
1441 3094 Tavlor 4 st, Orientaliska, 23x31, yttermått inklusive ram: 27x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:38)
1441 3276 Teckning Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, daterad 69. Bildmått: 21x35, yttermått inklusive ram: 36x50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:49)
1441 3502 Teckning Oidentifierad konstnär. Signerad, Rödkrita, yttermått inklusive ram: 67x51cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:41)
1441 3487 Teckningar 2 st, Arvid Ek. Signerade. Bildmått: 39x27cm, yttermått inklusive ram: 59x47cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:34)
1441 9171 Teglas 12 st, Iittala, Tsaikka, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:26)
1441 3082 Terrin med fat + såskannor, 3 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Längd: 21-45 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:20)
1441 8286 Textil Anita Ullerstam (f. 1945), Sverige. "Yin". Bemålad. Signerad, daterad 1988. Längd: 155cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 21:03)
1441 3011 Tidningsställ höjd: 40cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:32)
1441 3506 Tobaksburk Järn. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:54)
1441 3005 Toilettebord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 91, djup: 48 cm, höjd: 139 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:55)
1441 3357 Träsnitt efter Hiroshige, Japan. Bladets mått: 26x39 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:21)
1441 3352 Träsnitt Kina, 25x17, oramat löst blad
1441 3341 Trehjuling + gunghäst, 50-/60-tal. Längd: ca 58 cm, djup: ca 40 cm, höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:50)
1441 3086 Uppläggningsfat + skålar, 4 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Diameter: 21,5-32,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:39)
1441 3085 Uppläggningsfat 4 st, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått. Längd: 25-48 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:21)
1441 3375 Vägglystrar Ett par, med prismor. Höjd: 43cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:28)
1441 3459 Väggpendyl Empirestil. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:20)
1441 3578 Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Fåglar, 20x20cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:52)
1441 3272 Väggrelief Sten, Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Yttermått inklusive ram: 19x26 cm
1441 9465 Väggrelief Thure Hadd. Signerad, daterad 1974, ca 25x31cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:28)
1441 3389 Väggreliefer 2 st, Falco, keramik. Längd: 22cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:40)
1441 9354 Väggtallrikar 2 st, Meissen, Marin dekor, diameter: 30 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:21)
1441 3261 Väggur Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:38)
1441 3345 Väggur empirestil, Robert Engström, Stockholm. Höjd: 45 cm
1441 3325 Vällingklocka I ställning. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:01)
1441 9422 Värja 1700-tal. Längd: 99 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:18)
1441 9202 Värjor 2 st. Längd: 77-97 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:15)
1441 3458 Vas Eva Englund (1937-1998), Sverige. Signerad. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:46)
1441 3381 Vas Gabriel keramik, P2 i serien Palma. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:44)
1441 3423 Vas silver, C. F. Careman, 1935, med gravyr/inskription, Höjd: 13cm. Vikt: 220g
1441 3424 Vas silver, CG Hallberg, 1923. Höjd: 14cm. Vikt: 129g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:44)
1441 3596 Vas silver. Höjd: 16 cm. Vikt: 315 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:06)
1441 9062 Vas Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Gustavsberg. Signerad, daterad -80, Harpälsglasyr. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:54)
1441 3498 Vaser + glas, 8 delar, Reijmyre Glasbruk, rött glas. Höjd: 7 - 20
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:57)
1441 3391 Vaser 2 st, Arabia. Höjd: 7-12cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:29)
1441 3582 Vaser 2 st, Kosta Boda & Orrefors, gravyr. Höjd: 18-25cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:35)
1441 3416 Vincoasters Ett par, Nysilver. Diameter: 10cm. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 20:51)
1441 3026 Vinglas 8st, Med grönt glas. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:55)
1441 3125 Vinkylare Metall, Christofle, med en tång. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:48)
1441 9403 Vitrinskåp Längd: 80 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 184 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:01)
1441 3135 Vitrinskåp Senempire, mahogny, 140. Djup: 55 cm, höjd: 190 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:59)
1441 9388 Whiskyglas 10st. Höjd: 8,5cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:45)
1441 3591 Ymnighetshorn silvermonterad, Danmark. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:01)
1441 3409 Ytterfoder 2+ 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13-15,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 18:17)
1441 3585 Ytterfoder 4 st, bland annat Liljekonvalj. Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 januari 2022 19:06)