1481 9078 Adventsljusstake luciatåg, Star Trading. Längd: 48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:47)
1481 8193 Akvarell Javier Maximino (f. 1948), Mexiko. Signerad, daterad -76. Akvarell, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:12)
1481 8414 Akvareller / blandteknik 5 st, Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Monogramsignerade. Akvarell, bildmått: 8x19 - 10x16 cm, yttermått inklusive ram: 21x26 - 24x29 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:04)
1481 9242 Appliquer Ett par, Louis XVI-stil. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:36)
1481 9069 Assietter 11 st, majolika, Rörstrand. Diameter: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:18)
1481 9014 Balansvåg i etui. Längd: 18,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:55)
1481 9312 Bålskål + koppar, 8 delar, växtmotiv, Slipad dekor. Höjd: 6,5-25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:55)
1481 9245 Barngungstol bemålad. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:18)
1481 9320 Bestick 58 delar, Ideal, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Designad 1952, Rostfritt. Längd: 12-19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:24)
1481 9080 Bijouterier diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:57)
1481 9184 Bijouterier och pins diverse
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:39)
1481 9382 Blandteknik Erik Prytz (1914-1993), Sverige. Kvinna. Signerad, daterad 53. Blandteknik, bildmått: 33x12 cm, yttermått inklusive ram: 44x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:28)
1481 9067 Blandteknik Francisco Blanco (f. 1943), Sverige. "Strange days". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 53x73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:10)
1481 9226 Blandteknik Helmer Avasalu (1908-2000), Sverige. Signerad. Blandteknik, bildmått: 23x21 cm, yttermått inklusive ram: 43x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:36)
1481 8219 Blandteknik Kévork Zabounian (f. 1933). Signerad, daterad 96,30x23 cm, yttermått inklusive ram: 52x46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:25)
1481 9223 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Ej signerad, blandteknik, stilleben, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:01)
1481 9357 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Rökpaus. Signerad, blandteknik, 34x25 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:44)
1481 9153 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad. Blandteknik, bildmått: 34x29 cm, yttermått inklusive ram: 64x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:02)
1481 7399 Blandteknik / collage 2 st. Dan Nygård (f. 1943), Sverige. Signerad -93, Bladets mått: 20x27 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:24)
1481 9281 Blomsterbord Funkis, 1930-tal, bemålat trä. Bredd: 90, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:23)
1481 9178 Blomsterbord Gustaviansk stil, plåtinsats, bemålat. Bredd: 83, djup: 54 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:41)
1481 9117 Blomstervas med ljushållare + skål, nysilver. Höjd: 6 - 12
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:14)
1481 8308 Blyerts Oidentifierad konstnär. Signerad Lundmark, 1845, Hästar. Bildmått: 24x38, yttermått inklusive ram. 41x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:15)
1481 9089 Bojan Kina, 1900-tal, trälock. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:55)
1481 9107 Bokhylla mahogny, 120, djup: 28 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:47)
1481 9165 Bord Gustaviansk stil, marmorskiva och gallerkant. Diameter: 65, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:51)
1481 8521 Bord omkring sekelskiftet 1900, med lådor. Bredd: 134 cm. Djup: 92 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:25)
1481 9053 Bords / vägglampa 1920-tal, mässing glaskupa. Höjd: 20 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:04)
1481 9171 Bordsdekoration silver, fågel. Längd: 26, vikt 320g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:34)
1481 9191 Bordsfotogenlampa höjd: 56 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:44)
1481 9330 Bordslampa 1930-tal, diameter: 28, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:30)
1481 9378 Bordslampa A&E Design. Höjd: 55, ställbar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:04)
1481 9210 Bordslampa fd fotogen, glas. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:20)
1481 9229 Bordslampa glas och mässing. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:52)
1481 9305 Bordslampa Kanin. Nutida, Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:30)
1481 9244 Bordslampa Kosta, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:28)
1481 9219 Bordslampa metall, man med lykta. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:52)
1481 8196 Bordslampor Ett par, Porcelaine de Paris. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:35)
1481 9079 Broscher 5 st, bland annat Silver / emalj. Bredd: 3-4 cm, höjd: 2-5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:36)
1481 7243 Byrå 1800-tal, rokokostil, intarsia. Bredd: 85. Djup: 50 cm, höjd: 79 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:20)
1481 9110 Byrå med stenskiva. Bredd: 57, djup: 36 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:48)
1481 9073 Byrå omkring sekelskiftet 1900, mahogny. Bredd: 73, djup: 45 cm, höjd: 107 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:20)
1481 9201 Byrå stenskiva, intarsia, Hauptstil, 1900-tal. Signerad Löfmark, 1916,110. Djup: 50. Höjd: 94 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:46)
1481 8043 Byrå tidigt 1900-tal, fyra lådor, mässingsbeslag. Bredd: 112 cm. Djup: 50 cm, höjd: 103 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:17)
1481 9284 Cabaret Illums Bolinghus, Danmark. Diameter: 38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:28)
1481 9329 Champagneglas 8 st, "Essence", Alfredo Höberli, Iittala, 2001. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:11)
1481 8329 Dekorelement 6 st, Kina, trä, bemålade, Genombruten dekor, modell äldre, 13x27 - 17x35 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:05)
1481 9027 Dessertskålar 5 st, Ekeberga, slipat glas. Diameter: 11 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:40)
1481 9277 Dockmöbler 4 delar, modell äldre. Höjd: 18-38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:09)
1481 9164 Drum table England. Diameter: 50, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:13)
1481 9299 Eldgaffel och gnistskydd, 3 delar. Längd: 12,5-104 cm, höjd: 9-41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:32)
1481 9121 Eldset smide. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:28)
1481 9296 Emmafåtölj 1940-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:06)
1481 9076 Emmafåtöljer Ett par, röd plysch. Bredd: 62 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 80 cm, sitthöjd: ca 36 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:46)
1481 9340 Etsning Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 302/335, daterad -86, oramat löst blad, bladets mått: 23x28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:13)
1481 4001 Etsning Uno Stallarholm (1894-1974), Sverige. Liljeholmsbron. Signerad, numrerad 76/150. Bildmått: 19x63 cm, yttermått inklusive ram: 36x79 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:06)
1481 7048 Färgetsning Arik Brauer (1929-2021), Österrike. Tanz um den Kern. Signerad, numrerad 26/100. Bildmått: 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 54x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:40)
1481 9341 Färgetsning Björg Thorhallsdottir (f. 1974), Island. "Reaching". Signerad, numrerad 1047/1550. Bildmått: 20x14 cm, yttermått inklusive ram: 37x30 ca
1481 7504 Färgetsning Helmtrud Nyström (f. 1939), Sverige. "vild vatten". Signerad, numrerad 72/75, daterad 1976. Bildmått: 49x49 cm, bladets mått: 60x58 cm, yttermått inklusive ram: 64x62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:27)
1481 8082 Färgetsning James McCreary (f. 1944), Irland. Signerad, numrerad 29/250. Bildmått: 16x18 cm, yttermått inklusive ram: 46x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:54)
1481 8342 Färgetsning Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Kvinna. Signerad, numrerad 4/55,13x12 cm, yttermått inklusive ram: 35x30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:18)
1481 9040 Färglitografi Aja Murray-Thorén (1947-2015), Sverige. "Life". Signerad, numrerad 126/220, daterad -89 cm, yttermått inklusive ram: 49x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:53)
1481 8124 Färglitografi David Bracken (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 130/290, Stockholmsmotiv. Färglitografi, bildmått: 33x53 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:54)
1481 9374 Färglitografi Dimitris Mytaras (1934-2017), Kvinnor. Signerad, numrerad ea, yttermått inklusive ram: 71x100 + bok
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:10)
1481 8002 Färglitografi Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, numrerad 109/110. Färglitografi. Bildmått: ca 64x47 cm, yttermått inklusive ram: 76x61 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:54)
1481 9342 Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Räv. Signerad, numrerad 195/330. Färglitografi, bildmått: 27x33 cm, yttermått inklusive ram: 43x47 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:59)
1481 8197 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 26/29, HC-upplaga (hors de commerce). Färglitografi. Bladets mått: 28x36cm, yttermått inklusive ram: 47x54cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:17)
1481 8198 Färglitografi Jöran Nyberg (1937-2012), Sverige. Signerad, numrerad 165/200, handkolorerad. Färglitografi, bildmått: 42x56 cm, yttermått inklusive ram: 68x79 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:00)
1481 8005 Färglitografi Kulo Green (1913-1972), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 170/25. Färglitografi, bildmått: 38x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:16)
1481 9006 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad pt, bm83x61 cm, yttermått inklusive ram: 93x70 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:40)
1481 8216 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 121/450. Färglitografi, bildmått: 54x38 cm, yttermått inklusive ram: 69x52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:22)
1481 9369 Färglitografi Peter Wever, par. Signerad, numrerad 74/150. Färglitografi, bildmått: 30x48 cm, yttermått inklusive ram: 52x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:38)
1481 8154 Färglitografi Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. "Tidningsläsaren". Signerad, numrerad 72/250, -71, monogramsignatur. Färglitografi, bildmått: ca 48x39 cm, yttermått inklusive ram: 72x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:14)
1481 8439 Färglitografier 2 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerade. Färglitografi, bildmått: 35x48 cm, yttermått inklusive ram: 53x63 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:23)
1481 9248 Färglitografier 2 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinnor. Signerade, färglitografi, yttermått inklusive ram: 44x58 -42x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:06)
1481 9238 Färglitografier 5 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Tjurfäktning. Signerad, 260-upplaga. Färglitografi, bildmått: 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 39x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:15)
1481 9049 Fat + dosa, 3 delar, bland annat Kunglig dansk musselmalet, Argenta. Diameter: 7-9 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:53)
1481 9279 Fat 2 st, Firma Svenskt Tenn, mässing. Längd: 22-31 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:43)
1481 9033 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 20x20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:14)
1481 9094 Fat på fot 7 delar, Kina, nutida, diameter: 9-13. Höjd: 4-6 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:30)
1481 9162 Fåtölj furu, lös dyna, 1970-tal
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:21)
1481 7524 Fåtölj Kai Kristiansen (f. 1929), Danmark. Lounge chair modell 121 "Paper Knife", Magnus Olesen för Domus Danica, Danmark. Teak, med plymåer. Etikettmärkt. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 40 cm. Bredd: 64 cm. Djup: ca 70 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:35)
1481 9333 Fåtölj Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. Paradisserien, "Lilla Adam"
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:09)
1481 9124 Fåtöljer Ett par, rokokostil, skinn
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:51)
1481 9346 Fåtöljer Ett par, Rotting, Brafab
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:25)
1481 9207 Fiskbestick 4 + 4 delar, silver, Rosenholm, Jacob Ängman, 1946. Graverade med monogram "Z". Längd: 18-20,5 cm. Vikt: 343g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:37)
1481 9188 Fiskservis 7 delar, Johnson Bros. England
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:23)
1481 8230 Flaskor modell äldre, Benedict. Höjd: 11 - 25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:48)
1481 9256 Flintlåspistol modell äldre, "EIG". Längd: 35 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:42)
1481 9255 Flintlåspistol modell äldre, dekorerad kolv. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:23)
1481 9267 Flintlåspistol modell äldre, dekorerad kolv. Längd: 40 ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:42)
1481 9146 Flintlåspistol modell äldre, dekorerad. Längd: 14 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:08)
1481 9257 Flintlåspistol modell äldre. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:26)
1481 9139 Flintlåspistoler 2 st. Längd: 40-45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:56)
1481 9273 Flintlåspistoler 2 st. Längd: 44-48 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:07)
1481 9138 Flintlåspistoler 2 st. Längd: 46 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:00)
1481 8205 Flintlåspistoler 2 st. Längd: ca. 55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:44)
1481 9270 Flintlåspistoler 3 st. Längd: 32-38 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:42)
1481 8168 Floretter 2 st. Längd: 87-102
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:46)
1481 9278 Glas Ett par, konstglas. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:11)
1481 9308 Glasservis 62 delar, Tallrikar + blad & kräftmönster. Höjd: 3-14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:22)
1481 8140 Glasservis 73 delar, LR, Tjeckoslovakien, etsad dekor. Höjd: 9 - 19 vissa glas med slitage
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:29)
1481 9190 Glasservisdelar 20 delar, 8 - 20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:34)
1481 7245 Gouache Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Kvinna. Signerad, daterad 1953,60x43 cm, yttermått inklusive ram: 78x60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:23)
1481 9011 Herrbetjänt MEC, Italien. Höjd: 105 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:39)
1481 8178 Hjälm + Harnesk, Replika. Höjd: 13-18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:55)
1481 9272 Horn 3 st, mässing & koppar. Längd: 26-27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:07)
1481 9174 Hörnvitrinskåp England. Höjd: 182
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:05)
1481 8169 Huggare längd: 60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:50)
1481 9228 Kaffe & mockakoppar 40 delar, Rosenthal, Sanssousi
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:33)
1481 8250 Kaffegods Rörstrand, 11 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:29)
1481 9010 Kaffeservisdelar 14 delar, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:57)
1481 8062 Kaffeservisdelar 24 delar, Raymond Loewy, Rosenthal, 1950-tal, "blad". 9 koppar med fat + 4 extra fat, 12 assietter, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna
1481 8095 Kandelaber mässing, för fem ljus. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:23)
1481 9322 Kanna Saltglaserad. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:41)
1481 9055 Karaff Berit Johansson (1945-2021), Sverige. "Svenska saker", Älghults glasbruk. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:16)
1481 9185 Karaffer 2 st. Höjd: 20 - 30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:21)
1481 9072 Kista på benställning skuren dekor. Längd: 59, djup: 42 cm, höjd: 90 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:54)
1481 9111 Kökspall metall. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:54)
1481 9321 Konstglas 7 delar, Iittala, bland annat Alvar Aalto. Höjd: 6-22 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:52)
1481 9101 Kopparkittel diameter: 55 cm. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:24)
1481 9289 Lampbord 1950/60-tal, teak. Bredd: 46, djup: 31 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:27)
1481 9081 Lampbord 2 st, intarsia, med speldosa. Bredd: 50, djup: 37 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:16)
1481 9338 Lampbord med schackbräde, England, med låda. Bredd: 78. Djup: 41 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:27)
1481 9047 Linnedukar + servetter, 8 + 11 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:05)
1481 7019 Litografi James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 17/30, fågel, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 44x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:10)
1481 9206 Litografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Sjunkande pråm. Signerad. Bildmått: 21x54 cm, yttermått inklusive ram: 39x71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:54)
1481 9344 Litografier 2 st, Peter Borotinsky, bland annat Dollargrinet, yttermått inklusive ram: 44x37 - 44x37 cm. Signerad. Signerad. Signerad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:46)
1481 9083 Litografier 2 st, Stig Rousk. Signerad i tryckplåt, Stockholmsvyer, yttermått inklusive ram: 38x100 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:08)
1481 9247 Litografier Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 47x38 -42x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:05)
1481 9030 Ljuskrona empirestil. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:05)
1481 9233 Ljuskrona Smide, diameter: 50 cm
1481 9020 Ljuslyktor Göran Wärff (1933-2022), Sverige. 5 sti, "Sunflower", Kosta Boda. Höjd: 8. 5-18cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:02)
1481 9021 Ljusstakar 2 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967). Pressglas. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:38)
1481 9283 Ljusstake Järn, "ASEA-Gjute". Längd: 36, höjd: 27 cm
1481 9189 Mat- / kaffeservis ca. 65 delar, Hackefors
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:05)
1481 9177 Matbord Pelarfot. Diameter: 110, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:42)
1481 6404 Matbord Superellips, Piet Hein / Bruno Mathsson, Fritz Hansen, Danmark. Bredd: 160. Djup: 116 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:19)
1481 8451 Matsalsgrupp 7 delar, rokokostil, Valnöt, Dia 110. Höjd: 75,3 st iläggsskivor a 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:38)
1481 9216 Matservis 60-del, Rörstrand
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:15)
1481 9203 Matservis r59 delar, Rörstrand, Parad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:34)
1481 9015 Matservisdelar 19 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928). 4 mattallrikar (diameter 24,5 cm), 8 förrättstallrikar (diameter 21,5 cm)
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:49)
1481 8224 Matta gallerimodell, Gabbeh, 100x290 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:35)
1481 9052 Matta Hamadan, 107x197 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:14)
1481 8525 Matta Isfahan, 86x141 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:41)
1481 9231 Matta Kelim, 101x195 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:03)
1481 7111 Matta Kina, Tidigt 1900-tal, 101x207 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:46)
1481 9031 Matta orientalisk, 135x200 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:02)
1481 8107 Matta Orientalisk, 145x208 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:54)
1481 8106 Matta orientalisk, 173x230 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:57)
1481 8411 Matta Orientalisk, 202x295 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:46)
1481 9001 Matta orientalisk, 205x240 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:27)
1481 8076 Matta orientalisk, 64x180 cm
1481 8483 Matta orientalisk, Afshar, 152x210 cm
1481 8553 Matta orientalisk, Nahavand, 163x250 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:59)
1481 9303 Matta Röllakan, ej signerad, 138x183 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:29)
1481 9232 Matta Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 143x193 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:05)
1481 9032 Mattallrikar + assietter, 4 + 8 + 6 st, Arctica, design: Inkeri Leivo (1944-2010), Finland. Arabia, Finland, diameter: 16,5-23,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:52)
1481 9156 Medaljer 2 st, Höjd: 4,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:20)
1481 7279 Mockakoppar med fat, 7 st. Kina. Höjd: 5,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:47)
1481 9182 Modellmotorcykel US Army. Plåt. Längd: längd: 28 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:31)
1481 9197 Modellskepp längd: 70 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:57)
1481 9196 Modellskepp längd: 70 cm, höjd: 70 cm, Regina
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:28)
1481 8206 Musköt flintlås. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:42)
1481 9377 Nattygsbord Ett par, rokokostil. Bredd: 62 cm. Djup: 42 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:15)
1481 9268 Oljemålning A. Dahl, kustmotiv. Signerad, daterad 1920. Olja på duk, 63x89cm. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 79x104 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:32)
1481 8299 Oljemålning Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. Skördelandskap. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:49)
1481 9266 Oljemålning Arne Krasse (1917-1994), Sverige. Fruktstilleben. Signerad, daterad -48. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x81 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:54)
1481 8025 Oljemålning Carl Delden (f. 1906), Sverige. Kust. Signerad. Olja på pannå, 24x33 cm, yttermått inklusive ram: 39x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:50)
1481 9214 Oljemålning Carlos Klanke, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 37x48 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:10)
1481 9065 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Landskap med martiniglas, monogramsignerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 32x46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:45)
1481 9063 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Landskap med stege. Signerad, daterad -90. Olja på duk, 60x71 cm, yttermått inklusive ram: 72x85 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:13)
1481 9064 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Martiniglas. Signerad. Olja på pannå, oramad, 46x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:43)
1481 9265 Oljemålning Curt-Olof Öhrby, lekande pojkar. Monogramsignerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 53x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:58)
1481 8020 Oljemålning Else Uhlmann (f. 1949), Sverige. "Silhuett", studie. Signerad. Olja på papper. Bildmått: ca 20x30 cm, yttermått inklusive ram: 44x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:29)
1481 8122 Oljemålning Frans Gard (1892-1978), Sverige. Signerad. Olja på duk, Tallar. Olja på duk, 63x100 cm, yttermått inklusive ram: 84x120 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:50)
1481 9198 Oljemålning Fred Müller (f. 1933). Fartygsporträtt av fyrmastaren Potosi. Signerad. Olja på duk, 58x88 cm, yttermått inklusive ram: 80x110 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:11)
1481 8418 Oljemålning Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Marin. Signerad, daterad -63. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 30x44 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:36)
1481 8302 Oljemålning Gideon Börje (1891-1965), Sverige. "Gladiolus i krus". Signerad. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 80x70 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:56)
1481 9331 Oljemålning Gunborg Ramstad-Almqvist (1903-1972), Sverige. "Den gula kjolen". Monogramsignerad gua. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 95x67 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:18)
1481 9105 Oljemålning Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. "I Sulitälma". Signerad. Olja på duk, 47x55 cm, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:39)
1481 9239 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Stadsmotiv. Signerad, daterad -58. Olja på duk, 25x48 cm, yttermått inklusive ram: 35x55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:13)
1481 9243 Oljemålning Helmer Avasalu (1908-2000), Sverige. Signerad, daterad -48, Motiv från Tallin. Olja på duk, 44x39 cm, yttermått inklusive ram: 54x49 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:19)
1481 9230 Oljemålning Helmer Avasalu (1908-2000), Sverige. Stadsmotiv. Signerad, daterad -48. Olja på pannå, 31x26 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:30)
1481 9103 Oljemålning Henning Hougaard (1922-1995), Vinterhare. Signerad. Olja på duk, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:39)
1481 9060 Oljemålning Inga-May Cederquist-Mayer, Imacema. "Marlon Brando". Signerad. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 69x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:32)
1481 9075 Oljemålning Ion Radu, "Marina", akryl. Signerad, daterad -02. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 71x71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:18)
1481 8083 Oljemålning Irena Dzisewska. Signerad, hus. Olja på duk, 46x57 cm, yttermått inklusive ram: 65x77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:57)
1481 9114 Oljemålning Ivar Ekelund (1908-2002), Sverige. Fiskeläge. Signerad. Olja på pannå, 20x80 cm, yttermått inklusive ram: 32x93 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:33)
1481 9115 Oljemålning Ivar Ekelund (1908-2002), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 92x42 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:30)
1481 7305 Oljemålning Jan Liljeqvist (1932-2003), Sverige. Komposition. Ej signerad, intyg à tergo av brorsdotter Sissela Liljeqvist. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:45)
1481 9009 Oljemålning Lennart Börje Vestberg (f. 1934), Sverige. Stockholm. Signerad. Olja på duk, oramad, 40x70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:28)
1481 9209 Oljemålning monogramsignerad, figurer. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:37)
1481 9097 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Ryssland. Signerad HK. Olja på duk, 68x54 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:20)
1481 7185 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Båtar. Signerad, daterad 2015. Olja på duk, ca 30x41 cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 augusti 2022 03:52)
1481 9043 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Stilleben, 1900-tal, ram 1800-tal, plåtpannå, 30x26 cm, yttermått inklusive ram: 55x49 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:50)
1481 9235 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad Clk, Vintermotiv, 45x65 cm, yttermått inklusive ram: 57x76 cm
1481 9384 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Pelargon. Olja på duk, 40x25 cm, yttermått inklusive ram: 53x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:47)
1481 9215 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, landskap med figurer. Ej signerad. Olja på duk, 35x53 cm, yttermått inklusive ram: 55x72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:54)
1481 9367 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Crantz, vårvinter. Olja på duk, 36x46 cm, yttermått inklusive ram: 44x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:44)
1481 9370 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Gunilla, 1970-tal. Olja på pannå, 68x48 cm, yttermått inklusive ram: 76x56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:34)
1481 8461 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad J Norgren -71, ansikten. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 97x106 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:57)
1481 9381 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Lundell, Ljugarn Gotland, oramad. Olja på duk, 47x33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:57)
1481 9217 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Rabous. Olja på duk, blomsterstilleben. Olja på duk, 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 63x53 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:53)
1481 8089 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 33x23 cm, yttermått inklusive ram: 47x36 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:27)
1481 9220 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vintermotiv, omkring 1900. Ej signerad. Olja på pannå, 48x38 cm, yttermått inklusive ram: 67x57 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:53)
1481 9012 Oljemålning Olavi Laine (f. 1922), "Målning som mitt liv". Signerad, daterad 1977, oramad. Olja på duk, 60x81 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:44)
1481 9169 Oljemålning Oscar Lycke (1877-1927), Sverige. Motiv från Norrland. Signerad. Olja på duk, 83x113 cm, yttermått inklusive ram: 98x127 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:24)
1481 7537 Oljemålning Per Eli (f. 1957), Danmark. Figurer. Signerad. Olja på duk, oramad, 80x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:06)
1481 8185 Oljemålning Per Sundberg (1887-1968), Sverige. Landskap i vårvinterskrud. Signerad. Olja på duk, 49x66 cm, yttermått inklusive ram: 67x83 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:36)
1481 9199 Oljemålning Roald Hansen (f. 1938), Danmark. Flickor på blomsteräng. Monogramsignerad. Olja på duk, 78x59 cm, yttermått inklusive ram: 84x65 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:51)
1481 9202 Oljemålning signerad, stadsbild. Olja på pannå, 40x57 cm, yttermått inklusive ram: 63x79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:47)
1481 9166 Oljemålning vintermotiv, troligen Oscar Lycke, saknar signatur. Olja på duk, 73x94 cm, yttermått inklusive ram: 97x118
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:02)
1481 9109 Pall barockstil, rottingsits. Längd: 60cm. Djup: 40cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:22)
1481 9113 Pallar Ett par, bemålade, 35x35. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:23)
1481 9127 Paradvärja i balja, med portepé. Längd: 106
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:02)
1481 9130 Paradvärja I Balja. Längd: 96 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:10)
1481 9294 Paraplyställ porslin. Höjd: 44 cm
1481 9057 Parti dukar & servetter linne
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:28)
1481 9048 Parti frimärken diverse
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:11)
1481 9140 Parti jaktknivar bildmått, 7 st. Längd: 23-32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:49)
1481 9143 Parti kruthorn modell äldre, diverse
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:01)
1481 9003 Pastell Johan Johansson (1879-1951), Sverige. Kvinna. Signerad. Bildmått: 43x38 cm, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:38)
1481 9359 Pastell Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Fågel. Signerad, daterad 1956. Bildmått: 63x49 cm, yttermått inklusive ram: 82x67 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:33)
1481 9173 Pelarbord Bemålat, diameter: 58, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:12)
1481 8150 Pelarbord Laminat/Metall. Diameter: 120, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:49)
1481 9327 Pianolampetter Ett par, sent 1800-tal, mässing. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:21)
1481 9116 Pianoljusstakar Ett par, mässing, Jugend. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:04)
1481 9077 Piedestal Tidigt 1900-tal, ek. Längd: 26, djup: 26 cm, höjd: 106 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:05)
1481 9120 Piedestal trä. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:19)
1481 9297 Piedestal med hylla trä. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:49)
1481 9161 Pinnstolar 5 st. Genombruten rygg med spjälor, kopplade ben, bemålade
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:40)
1481 9050 Plafond kupa av glas, diameter: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:14)
1481 9363 Plåtbricka 1800-tal, 54x74 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:15)
1481 8192 Plunta med propp, etsad dekor. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:52)
1481 9100 Porslin 7 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Längd: 12 - 33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:26)
1481 9352 Revolver 1800-tal. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:25)
1481 9349 Revolver 1800-tal. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:57)
1481 9355 Revolver 1800-tal. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:31)
1481 9353 Revolver 1800-tal. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:14)
1481 9354 Revolver 1800-tal. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:32)
1481 9351 Revolver 1800-tal. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:32)
1481 9350 Revolver Colt, 1800-tal. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 17.500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:47)
1481 9343 Ring 14k guld, med pärlor. Storlek: 16½. Bruttovikt: 7,8g
1481 9361 Rockhängare med hatthängare modell äldre. Längd: 124
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:07)
1481 8526 Röd rubin 10 delar, Gefle. Höjd: 15 - 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:44)
1481 9347 Rottinggrupp 3 delar, soffa + fåtölj + bord, Brafab. Längd: 70-119 cm, djup: 57-68 cm, höjd: 56-76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:26)
1481 9132 Sabel + värja. Längd: 87-102
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:07)
1481 9142 Sabel modell äldre, i balja. Längd: 87 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:48)
1481 9129 Sablar 2 st, Indien. Längd: 92-97 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:54)
1481 9131 Sablar 2 st, modell äldre, i balja. Längd: 94 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:28)
1481 9125 Sablar 3 st, Indien, i balja. Längd: 99 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:32)
1481 9134 Sablar 3 st, modell äldre. Längd: 82-98 cm
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:33)
1481 9306 Salongsbord barockstil, skåpdel, diameter 71, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:58)
1481 9175 Salongsbord nyrokoko, bemålat. Bredd: 97, djup: 62 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:09)
1481 9119 Satsbord 2 delar, mahogny, rokokostil. Bredd: 53, djup, 40, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:13)
1481 8268 Servisdelar Gabriel Fajans, 15 delar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:01)
1481 9307 Shonaskulptur Luxemore Hwenda, Sten. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:32)
1481 9034 Shonaskulptur Zimbabwe, Signerad Benson, sten. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:45)
1481 9086 Skål 1700-tal, Kina, diameter: 29, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:56)
1481 9152 Skål Eva Englund (1937-1998), Sverige. Målerås. Diameter: 27. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:19)
1481 9074 Skål Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Kristall, Orrefors, "För nit och redlighet i rikets tjänst". Diameter: 23,5. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:29)
1481 9260 Skål med lock. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:53)
1481 9319 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, diameter: 15, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:59)
1481 9280 Skål trä, Snäcka. Längd: 28, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:41)
1481 8432 Skålar + brevpress + karaff, 6 delar, bland annat Simon Gate. Höjd: 7,5-26,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:07)
1481 9093 Skålar + skålfat, 3 delar, Kina, nutida, diameter: 24-31. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:03)
1481 9328 Skålar 6 st, Mon amie, Rörstrand, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Diameter: 12, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:04)
1481 9317 Skålar 7 delar, Fuga, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Diameter: 10-21. Höjd: 4-12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:35)
1481 9102 Skåp 2 delar, överdel med glasade dörrar. Bredd: 89 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 187 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:25)
1481 4262 Skåp Frankrike, 1700-/1800-tal. Bredd: 87. Djup: 50 cm, höjd: 202 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:04)
1481 8405 Skåp Sent 1800-tal, björk. Bredd: 94 cm. Djup: 46 cm, höjd: 160 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:26)
1481 9334 Skrivbord Jugend, Bemålad skiva. Bredd: 126, djup: 67 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:35)
1481 9366 Skrivbord mahogny, "Continental", Järnforsens möbler, 1950/60tal. Bredd: 200, djup: 100 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:15)
1481 9310 Skrivbord Tidigt 1900-tal, ek. Bredd: 133, djup: 73 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:32)
1481 9163 Skrivbyrå Idegran. Bredd: 64, djup: 432 cm, höjd: 138 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:35)
1481 9379 Skrivmaskin Olivetti, plast
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:14)
1481 8137 Skrivpulpet omkring sekelskiftet 1900, Bemålad. Bredd: 81. Djup: 35 cm, höjd: 112 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:29)
1481 9211 Skulptur "Engelbrekt", Parian, Rörstrand, omkring 1900. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:25)
1481 9282 Skulptur Ann Wärff (f. 1937), Sverige. Kosta Unik, "1973/17". Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:51)
1481 9059 Skulptur Buddha, trä, 1900-tal. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:24)
1481 9300 Skulptur Dagmar Ljungquist (1888-1951), Sverige. Byst, "Carl Th Molander". Bemålad gips. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:49)
1481 8431 Skulptur Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, Fisk, på träsockel. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:04)
1481 8365 Skulptur Henry Gustafsson (1943-2005), Sverige. Lyftet, sten / tenn. Höjd: 3 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:43)
1481 9180 Skulptur järn, sittande man, stensockel. Höjd: 24 + 4
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:11)
1481 9375 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 21 cm
1481 9316 Skulptur Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. "Tatti". Signerad. Höjd: 9 Dia: 13 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:53)
1481 9212 Skulptur Terrakotta, ansikte, på träsockel. Signerad. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:21)
1481 9158 Slagbord delvis bemålat. Bredd: 35 + 2x57, djup: 75 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:42)
1481 9160 Slagbord med skåp och lådor, bemålat, 35 + 2x57. Djup: 75. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:51)
1481 9144 Slaglås & flintlåspistoler 3 st, modell äldre. Längd: 18-20 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:06)
1481 5012 Slaglås & flintlåspistoler 3 st, modell äldre. Längd: 18-20 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 augusti 2022 06:23)
1481 9136 Slaglåsgevär modell äldre, mynningsladdare, reliefdekor. Längd: 116 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:13)
1481 9135 Slaglåsgevär Mynningsladdat, modell äldre. Längd: 116
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:20)
1481 9137 Slaglåsgevär Mynningsladdat. Längd: 86 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:10)
1481 9126 Slaglåsgevär Orientaliskt, Mynningsladdat, inläggningar av ben. Längd: 155
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:50)
1481 9251 Slaglåspistol 6-pipig, märkt "Johan 1871". Längd: 22 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:44)
1481 9253 Slaglåspistol modell äldre, "K Wurt Fabrik". Längd: 39 ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:45)
1481 9250 Slaglåspistol modell äldre, 4-pipig, (sk Smålänning) "IEH". Längd: 22 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:26)
1481 9145 Slaglåspistol modell äldre. Längd: 19, "ELG", dekorerad
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:56)
1481 9252 Slaglåspistol modell äldre. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:15)
1481 9259 Slaglåspistol modell äldre. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:13)
1481 9254 Slaglåspistol modell äldre. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:07)
1481 9258 Slaglåspistol modell äldre. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:43)
1481 9271 Slaglåspistoler 3 st. Längd: 30-42 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:56)
1481 9026 Snapsglas 6 st, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "City", Kosta. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:46)
1481 9157 Snedklaff avlutad furu, 1800-tal. Längd: 108, djup: 45 cm, höjd: 110 cm, renoverad, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:43)
1481 9293 Snurrpall höj / sänkbar, modell äldre. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:10)
1481 9345 Soffa kretong, nutida. Längd: 215
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 21:00)
1481 9290 Soffbord 1960-tal, teak. Bredd: 64, djup: 42 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:56)
1481 8058 Soffbord Haslev Möbelsnickeri, Danmark. Oval bordsskiva, spännben, märkt med mässingsbricka. Bredd: 120, djup: 75 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:22)
1481 8227 Spegel 112x84 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:41)
1481 8282 Spegel 79x68 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:26)
1481 9108 Spegel mahogny, slipat glas, 78x41 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:06)
1481 8232 Spegel mässingsram. Diameter: 73, fd kajutafönster
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:53)
1481 8408 Spegel nutida, 115x115 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:32)
1481 8315 Spegel Nyrokoko, bemålad, 63x51 cm
1481 8046 Spegel ram i ek med inslag av glas, 60/70-tal, möjligen Eriksmålaglas, 115x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:22)
1481 9106 Spegel rokokostil, 110x78 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:17)
1481 5139 Spegel Senempire, 158x98 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:05)
1481 9234 Spegellampett Karl Johan, mahogny, 56x40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:31)
1481 9187 Spegellampetter Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:22)
1481 8355 Spegelskänk Sent 1800-tal, Valnöt. Bredd: 128, djup: 51 cm, höjd: 125 + 65, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:02)
1481 9311 Spelbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 87, djup: 43 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:22)
1481 9028 Starkvinsglas 6 + 2 st, Silvia, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Orrefors, formgiven 1957. Höjd: 6-6,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:02)
1481 9036 Starkvinsglas / vaser 8 st, grönt glas, 1960 / 1970-tal. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:41)
1481 9071 Stol Orientalisk, genombruten dekor
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:18)
1481 8134 Stol rokoko, Bemålad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:22)
1481 8448 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
1481 8482 Stolar 4 st, Windsormodell, "Fauld"
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:49)
1481 9276 Stolar Et par, Nyrokoko, omklädda
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:17)
1481 9325 Syltkruka + burkar, 4 delar, Rörstrand & UE Gefle. Höjd: 10-13 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:24)
1481 8241 Takarmatur med prismor. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:17)
1481 9200 Takfotogenlampa mässing, Jugend. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:06)
1481 9038 Tallrikar 11 st, grönt glas. Diameter: 25,1960-tal
1481 8010 Tallrikar 3 st, Imaridekor, Japan. Porslin. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:57)
1481 9088 Tallrikar 4 st, Kina. Diameter: 23 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:21)
1481 9096 Tallrikar 6 st, "Stjärnholm", Rörstrand, diameter: 24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:14)
1481 9095 Tallrikar 6 st, Napoleon, Belgien, "Boch la Louviere". Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:30)
1481 8429 Tallrikar 7 st, Johnson Brothers, "Game Bird". Längd: 26
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:59)
1481 9058 Tallrikshylla trä, modell äldre, 72x96 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:53)
1481 9336 Tamburmajor Bambu, modell äldre. Höjd: 200
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:00)
1481 9042 Tavelram omkring 1900, Gustaviansk stil, ramens innermått: 117x78 cm, yttermått inklusive ram: 151x101 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:13)
1481 9041 Tavlor 2 st, Grafiska blad, Asien, Lotusblommor & Korgbärare, yttermått inklusive ram: 70x49 - 81x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:35)
1481 9155 Teckning Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Modell. Signerad, daterad 1920, mm; 41x32 cm, yttermått inklusive ram: 55x46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:12)
1481 9227 Teservis 17 delar, Rosenthal, Sanssouci
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:07)
1481 9112 Tidningsställ mahogny / rotting. Längd: 47, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:31)
1481 9291 Trädgårdssoffa metall / träribbor. Längd: 123
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:13)
1481 9295 Trädgårdsstolar ett par, Grythyttan. Stomme i metall, sitt- och ryggbrädor i trä. Etikettmärkta
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:29)
1481 9122 Trappstege metall / trä. Höjd: 158
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:10)
1481 9186 Träskulpturer 3 st. Signerade, 1943 /-49. Höjd: 14 - 19
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:01)
1481 9066 Träsnitt Gerry Eckhardt (1902-1984), Lettland. Signerad, numrerad 7/115, daterad -54, port. Bildmått: 53x19 cm, yttermått inklusive ram: 67x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:52)
1481 9246 Träsnitt Maj Hemberg (1906-1992), Sverige. Flicka & katt. Signerad, numrerad 12/115. Bildmått: 59x26 cm, yttermått inklusive ram: 73x40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:36)
1481 8345 Tusch Roger Risberg (1956-2011), Sverige. Flickor & katt. Bildmått: 32x26 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:24)
1481 9141 Tuta + horn, modell äldre, mässing. Längd: 36-43 cm
1481 9365 Vägghylla String, 6 hyllplan. Bredd: 78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:35)
1481 9019 Vägglystrar ett par. Höjd: 27 cm
1481 9082 Väggrelief Almar Arwidson (f. 1913), Sverige. "Mellan himmel o jord", metall, pannå. Signerad, yttermått inklusive ram: 51x51 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:39)
1481 9128 Värja Svalling, Eskilstuna. Längd: 123, med balja, No 185, K5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:49)
1481 9362 Varpaspel 6 delar, modell äldre, i låda. Diameter: 11, längd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:54)
1481 9236 Vas Kina, sent 1800-tal. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:46)
1481 8263 Vas Kina. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:55)
1481 9318 Vas Maija Carlsson, Kumela OY. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:18)
1481 7264 Vas Orrefors, Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Diameter: 15, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:56)
1481 9315 Vas Per Lütken (1916-1998), Danmark. "Droppen", Holmegaard. Signerad. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:18)
1481 9018 Vas Royal Copenhagen, dekor med uggla. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:56)
1481 9151 Vas skulpterad, soapstone. Höjd: 32 cm
1481 8038 Väska Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Textil, mönster Tulpaner. Längd: 40 cm. Djup: 13 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:45)
1481 8542 Vinglas 12 st, Villeroy & Boch, vitvinsglas. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:54)
1481 9029 Vinglas 6 st, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Orrefors. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:28)
1481 9326 Vinkylare jugend, koppar och mässing. Diameter: 18 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 20:42)
1481 9179 Vitrinskåp nyrenässans. Bredd: 85. Djup: 50 cm, höjd: 225 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:24)
1481 9150 Vitrinskåp Rokokostil. Bredd: 69 cm. Djup: 33 cm, höjd: 142 cm
1481 8394 Vril 2 st. Björk, lackerade. Längd: 28 - 50, höjd: 12 - 23
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:28)
1481 9023 Whiskyglas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Modell "Chateau", Kosta Boda. 6 st. Höjd: 9 cm
1481 9287 Ytterfoder 3 st, Liljekonvalj, Gustavsberg, diameter: 18-20. Höjd: 14-16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 18:14)
1481 9195 Ytterfoder 4 st. + ett fat. Keramik. Höjd: 11 - 23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:31)
1481 9339 Ytterfoder Gustavsberg. Diameter: 22, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:12)
1481 9364 Ytterfoder mässing, Hong Kong, diameter: 37, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2022 19:07)