Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 11 december 2017 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1152 5325  Affischer 2 st, Picasso 6 Matisse, motivet: 70x50 ca

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:50)

1152 5165  Akvarell A Lidqvist, Fåglar, 40x15

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:50)

1152 5108  Akvarell Anna Törnqvist, "Med ålderns Rätt". 2010, motivet: 53x36

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:50)

1152 5060  Akvarell Göran Hultén, Porträtt av Erland Cullberg, 1998, motivet: 40x30 ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:01)

1152 5017  Akvarell Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. " Arnhem Land 10000 möh", 9/11 -74, motivet: 19x27

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:11)

1152 5033  Akvarell Heiner Peter Norberg (f. 1939), Sverige. "Trummaren av Venezia"1992, motivet: 21,5x17,5

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:05)

1152 3176  Akvarell Kina, bladets mått: 68x66

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:23)

1152 5281  Akvarell Rosa Corelli , Italien. Vesuvius, 22x43 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:00)

1152 5502  Akvarell Sign Boll, Stockholmsmotiv, motivet: 40x49

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:41)

1152 5002  Akvareller 3 st, Mai Britt Palmroth (f. 1930), Sverige. "Rose&Tim", motivet: 6x4 & 15x7, Total 32x12

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:20)

1152 3172  Ampel Karl Johanstil, diameter: 47 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:42)

1152 5216  Arbetsstol höj- och sänkbar, Björk

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:06)

1152 5240  Arkivskåp höjd: 120 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:07)

1152 6504  Armband 18 k. Längd: 18,12,4 g

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:33)

1152 6509  Armband 18 k. Längd: 6,5. Vikt: 23,2 g

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:43)

1152 2483  Armband med granater, längd: 18 cm, + extra längd

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:23)

1152 5357  Armbandsur silver, 1978

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:58)

1152 5622  Assietter 11 st, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sverige. "Cyklamen", diameter: 17 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:22)

1152 5115  Båglampa mässing

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:05)

1152 5449  Baktråg längd: 105 cm, Modell äldre

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:17)

1152 5251  Bålskål med 8 koppar + slev, Pläter, Sheffield, diameter: 32 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:53)

1152 5242  Barometer diameter: 20 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:32)

1152 5170  Bestick silver, diverse, 14 del

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:45)

1152 5182  Biblioteksbord Ek, omkring sekelskiftet 1900, längd: 170 cm, djup: 100 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:46)

1152 5207  Bläckhorn omkring sekelskiftet 1900, Württembergische Metallwarenfabrik WMF, längd: 21 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:45)

1152 5593  Blandteknik 2 st, Oidentifierad konstnär, otydligt signerad, 96x69

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:21)

1152 5118  Blandteknik 2 st, Oidentifierad konstnär, Ryssland, 1990, familj & jonglerare, 60x85

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:12)

1152 5227  Blandteknik Anna von Gersdorff-Obolensky (1898-1973), Sverige. Stilleben, 32x25 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:12)

1152 5011  Blandteknik Axel Olson (1899-1986), Strand, motivet: 13x17

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:59)

1152 8506  Blandteknik collage, signerad och daterad Lipi - 77. 110x80 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:23)

1152 5096  Blandteknik Curt Clemens (1911-1947), Sverige. 1945, figurer, motivet: 43x57

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:32)

1152 5065  Blandteknik Dorina Mocan (f. 1954), Sverige. Flicka, motivet: 32x22

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:38)

1152 2197  Blandteknik Enno Hallek (f. 1931), Sverige. Komposition, "Omtagning, 100x71

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:32)

1152 5116  Blandteknik Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. 1961, komposition, motivet: 54x80

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:04)

1152 2164  Blandteknik Halvor Gunheim Torstensen (1909-1977), häst, signerad, 63x48

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:07)

1152 5472  Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. 1965,33x37

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:43)

1152 5267  Blandteknik Oidentifierad konstnär, Porträtt av baron Cederström, 29x23

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:24)

1152 5571  Blandteknik Oidentifierad konstnär, signerad, Komposition, bladets mått: 55x83

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:48)

1152 5008  Blandteknik Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård, Sign RS, motivet: 7x12 ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:48)

1152 5228  Blandteknik Ryssland, Signerad, 19x26

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:14)

1152 5590  Blandteknik Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Komposition, signerad och daterad -86, bladets mått: 60x46

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:26)

1152 5117  Blandteknik Vyatcheslav Shmagin (f. 1951), Ryssland. 1994,90x75, masker

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:27)

1152 5092  Blandteknik Vyatcheslav Shmagin (f. 1951), Ryssland. Komposition, 50x60

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:23)

1152 5105  Blandteknik Vyatcheslav Shmagin (f. 1951), Ryssland. Kvinnofigur, 2009,62x28, pannå

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:44)

1152 2702  Blandteknik / collage 3 delar, Sign Paris 1963,22x19

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:31)

1152 2451  Blandteknik / collage Bo E Lundquist (f. 1937), Sverige. -83, motivet: 44x60 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:40)

1152 2454  Blandteknik / collage Bo E Lundquist (f. 1937), Sverige. 1984, motivet: 59x39

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:49)

1152 5492  Blomlåda koppar, längd: 87 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:27)

1152 5343  Bokhylla Pira, 8 hyllplan, höjd: 255 ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:01)

1152 5391  Bokhylleskåp Ett par, 60/60-tal, längd: 80 cm, djup: 39 cm, höjd: 168 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:26)

1152 5613  Bokverk 24 st, Selma Lagerlöf

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:49)

1152 5308  Bokverk Strindbergs samlade verk, 45 band

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:06)

1152 5390  Bonad Inger Sarin, 140x250

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:39)

1152 8473  Bonad Jan Kath, 33x149

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:51)

1152 5304  Bord längd: 69 cm, djup: 42 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:01)

1152 5146  Bord med låda, bemålat, Rokokostil, längd: 55 cm, djup: 44 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:17)

1152 5193  Bordslampa 1940-tal

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:06)

1152 5249  Bordslampa Anders Pehrson, Ateljé Lyktan

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:43)

1152 5296  Bordslampa Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, märkt med modellnummer 2434. Mässing och grönlackerad plåt. Ställbar arm. Höjd i högsta läge 95 cm inklusive skärm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:33)

1152 5611  Bordslampa Per Sundstedt, "Mars", Ateljé Lyktan

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:47)

1152 5152  Bordslampfot Frankrike Gérard Danton

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:56)

1152 2142  Bordslampfot Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 27 cm

1152 5436  Bordslampfötter ett par, Glas

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:59)

1152 5435  Bordslampfötter porslin, i form av tuppar, Italien, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:57)

1152 5346  Bordslampor Ett par mässing, fd patronhylsor

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:10)

1152 2102  Bordslampor ett par, Roberto Galli, Italien, höjd ca 55 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:55)

1152 2354  Bordslyster med prismor, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:17)

1152 5158  Brännvinsbehållare på stativ, Höganäs, höjd: 43 cm inkl stativ

1152 2019  Bufféskåp Jugend, ek, längd: 123 cm, djup: 47 cm, höjd: 196 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:55)

1152 5506  Burk med lock Gustavsberg, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:49)

1152 5294  Byrå bemålad, längd: 105 cm, djup: 49 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:31)

1152 5291  Byrå bemålad, längd: 81 cm, djup: 42 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:27)

1152 2082  Byrå mahogny, längd: 104 cm, djup: 47 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:04)

1152 5599  Byrå teak, 1950-tal, längd: 77 cm, djup: 40 cm, höjd: 83 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:16)

1152 5536  Carborundumetsning Oidentifierad konstnär, signerad, 13/15, bladets mått: 75x56

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:53)

1152 5424  Chiffonjé 1800-tal, mahogny, längd: 108 cm, djup: 46 cm, höjd: 139 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:23)

1152 2634  Damarmbandsur 18k, Vasa, totalvikt ca 21,4 g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:54)

1152 5605  Dessertskålar med fat, 11 delar, glas, ett fat saknas

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:29)

1152 5437  Dörrskyltar mässing, längd: 39 cm. Proveniens Svenska Handelsbanken

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:57)

1152 5548  Draperier jugend, ett par

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:18)

1152 5355  Eldset smide, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:36)

1152 2153  Emmafåtöljer Ett par, nyrokoko

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:13)

1152 5087  Espressobryggare Alessi, höjd: 30 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:11)

1152 5499  Etsning Carlbergs slott, motivet: 22x34

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:36)

1152 5493  Etsning Curt Burström, -52,246/310, motivet: 33x20

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:35)

1152 5542  Etsning Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Vårljus, 27/125, motivet: 25x19

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:01)

1152 5415  Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. 1932, "Utsikt från Katarinahissen", motivet: 23x29

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 21:00)

1152 5416  Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Utsikt mot Riddarholmen och Södermalm, motivet: 29x20

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:55)

1152 5178  Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Djurgårdsfärjor", 7/50, motivet: 21x31

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:00)

1152 5179  Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från Börsen", 106/150, motivet: 3x37

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:57)

1152 5181  Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Slussen", signerad och daterad 1978, EA-upplaga, torrnål, motivet: 29x39

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:03)

1152 5180  Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Kolorerad, Paris, motivet: 27x34

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:58)

1152 2540  Etsning Jukka Vänttinen (f. 1954), 1999,4/120, "Primo", motivet: 27x59

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:36)

1152 5511  Etsning Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Marknad, 28/70, motivet: 70x70x50

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:02)

1152 5588  Etsning Signerad Hecht, Rovfågel, EA-upplaga, motivet: 10x23

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:24)

1152 5316  Etsning Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. 1998,21/150, motivet: 14,5x20

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:52)

1152 5370  Fällbord mahogny, diameter: 42 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:40)

1152 5052  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Monkey business, signerad och numrerad 61/75, motivet: 38x49, saknar glas

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:46)

1152 2617  Färgetsning Päivikki Kallio, 1998, signerad och numrerad 3/15, motivet: 20x29

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:56)

1152 8131  Färgetsning Wilhelm Tupy (1875-1972), Österrike. Kornhamnstorg, signerad och daterad 1920,54x48

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:44)

1152 5616  Färgkrita Johan Peter Molin, lutspelande, 18x18

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:59)

1152 5560  Färglitografi 2 st, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. 245 upplaga, motivet: 79x56

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:33)

1152 5358  Färglitografi 2 st, Oidentifierad konstnär, 19x19

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:04)

1152 5466  Färglitografi 2 st, Paul Voss (f. 1957), 175 upplagor, bladets mått: 45x64

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:25)

1152 5559  Färglitografi 3 st, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. 28x19

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:32)

1152 5574  Färglitografi 4 st, Franco Costa (f. 1934), Italien. Segelbåtar, 1987, motivet: 80x60

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:52)

1152 5583  Färglitografi Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. PT, motivet: 60x50

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:05)

1152 8754  Färglitografi Alexandre Fassianos (f. 1935), signerad och numrerad 71/90, löst blad, bladets mått: 58x65

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:41)

1152 5569  Färglitografi Anders Hultman (f. 1945), Sverige. Signerad och numrerad 258/500, motivet: 40x45

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:46)

1152 5568  Färglitografi Anders Hultman (f. 1945), Sverige. Signerad och numrerad 78/500, motivet: 40x45

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:45)

1152 5581  Färglitografi André Basilier (f. 1929), Frankrike. EA-upplaga, motivet: 54x42

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:01)

1152 5020  Färglitografi Antoni Clavé (1913-2005), signerad och numrerad 4/8, motivet: 75x56

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:22)

1152 2045  Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. 1970, signerad och numrerad 37/85, 'Try and kiss the moon', motivet: 40x55

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:42)

1152 2044  Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. EA-upplaga, delvis bemålad, bladets mått: 85x60

1152 5534  Färglitografi Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad och numrerad 89/199, träd, motivet: 18x14

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:55)

1152 8129  Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Leda och svanen, signerad och daterad -73, motivet: 28x40

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:46)

1152 8196  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmshallen, EA-upplaga, motivet: 38x53

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:34)

1152 5204  Färglitografi Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Signerad och numrerad 10/200, motivet: 59x44

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:33)

1152 2668  Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Skogslandskap, signerad och numrerad 233/260, motivet: 40x56

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:20)

1152 5085  Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Visby ringmur, signerad och numrerad 131/250, motivet: 28x39

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:08)

1152 8378  Färglitografi Enzo Ellero , Italien. Signerad och numrerad 302/320, motivet: 49x58

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:49)

1152 5048  Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. 1960, signerad och numrerad 16/45, motivet: 31x38

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:39)

1152 2021  Färglitografi Evy Låås (1923-1999), Sverige. Interiör, signerad och numrerad 287/360, motivet: 62x77

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 21:02)

1152 5585  Färglitografi Gittan Jönsson (f. 1948), Sverige. 1983, signerad och numrerad 198/210, "Äventyret", motivet: 36x50

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:12)

1152 5575  Färglitografi Grau-Sala, Deauville, signerad och numrerad 124/200, motivet: 45x66

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:03)

1152 5523  Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Fåglar, signerad och numrerad 91/280, motivet: 25x35

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:20)

1152 2599  Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. HC-upplaga, motivet: 28x36

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:36)

1152 2667  Färglitografi Hans Belin (1936-2007), Sverige. Stadsmotiv, signerad och numrerad 79/285, bladets mått: 75x52

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:11)

1152 5540  Färglitografi Hans Wigert (1932-2015), Sverige. EA-upplaga, Hus, motivet: 65x49

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:57)

1152 5104  Färglitografi Ilkka Pärni (f. 1959), signerad och numrerad 107/250, komposition, motivet: 21x21

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:48)

1152 5482  Färglitografi Inger Rydén (f. 1944), Sverige. Signerad och numrerad 26/360, Stockholmsmotiv, motivet: 35x50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:12)

1152 6194  Färglitografi Jesper Waldersten (f. 1969), Sverige. Figurer, signerad och numrerad 180/190, motivet: 40x28

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:39)

1152 5516  Färglitografi Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Signerad och numrerad 127/150, Frida Kahlos nattvandring, motivet: 44x25

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:14)

1152 2530  Färglitografi Jukka Vänttinen (f. 1954), 'I Väntan', 1998, signerad och numrerad 3/70, motivet: 82x25

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:23)

1152 2531  Färglitografi Jukka Vänttinen (f. 1954), 'Under tiden', 1998, signerad och numrerad 3/70, motivet: 82x25

1152 5098  Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. EA-upplaga, motivet: 35x56

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:35)

1152 5561  Färglitografi Kework Zabounian, signerad och numrerad 27/190, motivet: 38x46

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:34)

1152 5469  Färglitografi Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. EA-upplaga, 22/25, bladets mått: 53x39

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2018 08:09)

1152 5054  Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Kobtah, PT, motivet: 38x27,1998

1152 5097  Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Signerad och numrerad 297/320, Fjällandskap med renar, 48x60

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:33)

1152 5023  Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Signerad och numrerad 119/380, motivet: 46x55

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:20)

1152 5285  Färglitografi Monica Andersson, signerad och numrerad 58/200, med dedikation, motivet: 48x38

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:36)

1152 5279  Färglitografi Nalle Werner (1913-1991), Sverige. 1973, fågel, signerad och numrerad 2/7, motivet: 82x61

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:57)

1152 5567  Färglitografi Nilsson & Knall, signerad och numrerad 76/360, Stockholmsmotiv, 47/62

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:44)

1152 5566  Färglitografi Nilsson & Knall, Stortorget, signerad och numrerad 183/360, bladets mått: 47x63

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:46)

1152 2586  Färglitografi Noe Canjura (1922-1970), signerad och numrerad 116/125, motivet: 56x44

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:21)

1152 5577  Färglitografi Oidentifierad konstnär, 1979, signerad och numrerad 9/60, Katedralen, motivet: 45x65

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:57)

1152 5582  Färglitografi Oidentifierad konstnär, 29/90, signerad och daterad 1976, motivet: 57x45

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:03)

1152 5558  Färglitografi Oidentifierad konstnär, EA-upplaga, "Wind in the forest", motivet: 80x50

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:34)

1152 5522  Färglitografi Oidentifierad konstnär, signerad och numrerad 42/85, bladets mått: 56x76

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:16)

1152 5477  Färglitografi Paul Gauguin, efter, numrerad 295/500, motivet: 41x53

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:55)

1152 5517  Färglitografi Per Andersson, signerad och numrerad 68/200, Vinterlandskap, motivet: 55x38

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:18)

1152 2015  Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Ansikte, motivet: 30x22, saknar signatur

1152 5166  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård, signerad och numrerad 80/500, motivet: 29x43

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:53)

1152 5072  Färglitografi Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. -82, signerad och numrerad 165/250, Dedikation a tergo, motivet: 44x36

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:45)

1152 5524  Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Marknad, signerad och numrerad 18/150, bladets mått: 48x63

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:22)

1152 5518  Färglitografi Stig Olson (1936-2016), Sverige. Signerad och numrerad 92/260, Stadsmotiv, motivet: 45x57

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:14)

1152 5203  Färglitografi Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 75/150, motivet: 28x41

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:38)

1152 5533  Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad och numrerad 80/150, motivet: 43x31

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:49)

1152 5519  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad och numrerad 98/260, Scendekor, motivet: 40x46

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:15)

1152 5314  Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. PT, motivet: 36x44

1152 5529  Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Sverige. PT, motivet: 36x48

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:44)

1152 5095  Färglitografi Vera Nilsson (1888-1979), Sverige. PT, motivet: 50x39

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:39)

1152 5565  Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad och numrerad 26/250, motivet: 50x50

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:40)

1152 5532  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad och numrerad 18/150, motivet: 59x86

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:56)

1152 2625  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad och numrerad 83/150. 61x85 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:17)

1152 2517  Färglitografi / collage Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. Signerad och numrerad 41/170, motivet: 85x60

1152 5539  Färglitografier 2 st, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. 245-upplaga, flaskor, motivet: 79x55

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:56)

1152 5555  Färglitografier 2 st, Endre Sziraki (1944-2017), Sverige. Signerad och numrerad 7/40, bladets mått: ca 66x57

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:31)

1152 5463  Färglitografier 2 st, Lena Andersson, 300-upplaga, motivet: 28x23, Barnboksmotiv

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:21)

1152 5514  Färglitografier 2 st, Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Horisont, 125-130 upplaga, motivet: 49x69

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:11)

1152 5617  Färglitografier 2 st. Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Cirkus och Bellmansgatan, EA och signerade, motivet: 60x40

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:00)

1152 5131  Färglitografier 3 st, Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Stilleben, motivet: 22x28 - 38x52

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:04)

1152 5130  Färglitografier 3 st, Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Stilleben, motivet: 38x56 ca

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:58)

1152 5638  Fat Lackat, diameter: 55

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:06)

1152 5273  Fat på Fot, Gustavsbergs Studio, Farsta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Diameter: 17 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:47)

1152 5156  Fat Upsala Ekeby, diameter: 38 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:43)

1152 5332  Fåtölj "Circle chair", Hans Olsen, diameter: 76,1950-tal

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:43)

1152 5340  Fåtölj Alf Svensson, Dux, Bemålad

1152 5603  Fåtöljer ett par, 1930-/40-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:18)

1152 5471  Fickur 14k

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:42)

1152 5470  Fickur 18 k, Viking

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:40)

1152 5315  Figuriner 6 st. Porslinsänglar, Georg Jensen, höjd: 9 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:48)

1152 5323  Fiskservis ca. 20 delar, Rosenthal, Tyskland, Madeleine

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:26)

1152 5627  Fyllehund Erotisk, Etsad dekor, längd: 29 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:41)

1152 5628  Fyllehund Erotisk, längd: 29 cm

1152 5458  Galgar 16 st, plast, Karhumuovi, Finland

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:20)

1152 2241  Garderobsskåp Ek, Jugend, längd: 100 cm, djup: 45 cm, höjd: 203 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:28)

1152 5243  Glasservis 8 st, höjd: 6-19,5

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:33)

1152 5083  Glasservisdelar Orrefors, Nils Landgren, Bohem, 20 delar

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:59)

1152 5422  Glasskål på fot, höjd: 28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:09)

1152 5457  Glasskålar 5 st

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:18)

1152 5209  Glöggservis 5 delar, Upsala-Ekeby

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:13)

1152 5177  Golvlampa 1940-tal, höj- och sänkbar

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:56)

1152 5256  Golvlampa 1940-tal, höj- och sänkbar, höjd ca 160, skärm i originaltyg

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:44)

1152 5414  Golvlampa 1950-tal

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:52)

1152 5475  Golvlampa 1950-tal, bemålad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:54)

1152 5608  Golvlampa mässing

1152 5601  Golvlampa mässing

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:17)

1152 5481  Golvlampa smide, höjd: 130 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:05)

1152 5602  Golvlampa trä

1152 5371  Golvlampfot trä, barockstil

1152 5396  Golvur 1800-tal, höjd: 2058 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:38)

1152 5160  Golvurna koppar, delvis bemålad, höjd: 45 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:54)

1152 8429  Golvvas Keramik, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:03)

1152 5147  Golvvas Kina, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:18)

1152 5100  Gouache Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Landskap med boskap, motivet: 46x61

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:36)

1152 5150  Grafiska blad 2 st, efter von Wright, Fiskar, 33x26

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:53)

1152 5468  Grafiska blad 2 st, Sofia Linde (f. 1980), Sverige. Signerad och numrerad 24/50, bladets mått: 44x66

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:27)

1152 5461  Grafiskt blad David Åberg, signerad och numrerad 3/20, bladets mått: 36x30

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:22)

1152 5231  Grafiskt blad Efter Matisse, Apollon, motivet: 23x30

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:15)

1152 2001  Grafiskt blad Ilze Clark (f. 1976), Lettland. Motivet: 155x115

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:27)

1152 5467  Grafiskt blad Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Signerad och numrerad 27/90, bladets mått: 44x32

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:33)

1152 5459  Grafiskt blad Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Signerad och numrerad 28/90, bladets mått: 44x32

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:33)

1152 5615  Grafiskt blad Rosersbergs slott, motivet: 28x32

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:55)

1152 5464  Grafiskt blad Sara Åberg, signerad och numrerad 58/90, bladets mått: 36x30

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:24)

1152 5462  Grafiskt blad Sara Åberg, signerad och numrerad 9/90, bladets mått: 30x36

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:23)

1152 5448  Grafiskt blad Sofia Linde (f. 1980), Sverige. Signerad och numrerad 17/50, bladets mått: 48x36

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:17)

1152 5633  Gravyr Pierre Auguste Renoir, "Baigneuses sechautes" signerad i trycket, motivet: 24x19

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:48)

1152 5024  Gravyr torrnål, Gustaf Isander (1863-1929), Sverige. 1921, Stortorget i Gamla stan, motivet: 19x23

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:22)

1152 2049  Gravyrer 3 st, Kolorerade, Berlin, Rom & Amsterdam, motivet: 28x40

1152 6501  Halsband 18 k. Med 22 st. Sötvattenspärlor, 14 g

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:28)

1152 6508  Hänge 18 k. I form av kors med röd sten, 1,8 g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:38)

1152 5205  Hurts 1890-tal, senare stenskiva, längd: 54 cm, djup: 43 cm, höjd: 58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:34)

1152 5485  Jaktkäpp Hubertus

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:21)

1152 5598  Jordglob höjd: 50 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:18)

1152 5319  Julpynt 15 delar, Georg Jensen

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:50)

1152 5288  Kaffe- /teservisdelar Karlskrona, ca 35 del

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:51)

1152 5084  Kaffe/tegods 6+ 6 delar, Altwasser

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:01)

1152 5140  Kaffegods 10 delar, Cobalt net, Lomonosov, Sovjet, porslin, märkt Made in USSR

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:21)

1152 8284  Kaffegods 19 delar, + 4 extra fat

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:17)

1152 5354  Kaffegods Bing & Grøndahl, stengods, 11 del

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:26)

1152 5450  Kaffeservis 25 delar, Rosenholm samt Schumann

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:12)

1152 5253  Kaffeservis 3 delar, nysilver

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:58)

1152 5507  Kaffeservisdelar Bing & Grøndahl, Måsen, 8 del + 2 extra fat

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:52)

1152 5162  Kaffeskedar 12 st, silver

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:59)

1152 5624  Kakfat Gustafsberg, Gunnar Wennerberg (1863-1914), Sverige. "Blåsippa", diameter: 23 cm, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:24)

1152 5199  Kandelabrar ett par, Mässing/Onyx, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:25)

1152 2705  Kanna Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:08)

1152 5427  Kanna Pall, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, höjd: 20 cm

1152 5255  Kannor 2 st, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. "Strikt", Johansfors Glasbruk, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:32)

1152 5547  Käpp med stickvapen, längd. 60

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:15)

1152 5335  Karmstolar Ett par, barockstil

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:50)

1152 5252  Karta Stockholm, 71x86

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:55)

1152 2034  Kelim 190x280, missfärgningar

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:20)

1152 5612  Kelim 210x285

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:48)

1152 5430  Keramik 3 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. (ströare+ ljusstake+ skål)

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:57)

1152 5554  Keramik 3 st, Ekeby

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:23)

1152 5338  Kista 1800tal, längd: 90 cm, djup: 56 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:52)

1152 5143  Klockradio 1960-tal, "Europhon h30"

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:44)

1152 5088  Klotlampa höjd: 40 cm

1152 5345  Kökspall 1950-tal

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:04)

1152 5607  Kökspall 1950-tal

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:39)

1152 5637  Konsolbord med stenskiva, 66, djup: 33 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:00)

1152 3152  Konstglas 2 delar, Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 15 + cm, diameter: 19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:14)

1152 5451  Koppar 5 delar

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:20)

1152 5215  Kudde ca 115x75

1152 2484  Lackstämplar 5 st, Modell äldre, bland annat med adligt vapen, höjd: 6-8 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:24)

1152 5369  Lampbord mahogny, med lådor, längd: 33d. 31, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:42)

1152 5263  Lampett mässing, höjd: ca 60

1152 5443  Lampetter Ett par, Gustaviansk stil, mässing, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:14)

1152 5379  Lanternor 2 st, höjd: 20 cm, modell äldre

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:19)

1152 5208  Likörservis 6 del

1152 5579  Litografi Cecilia Frisendahl (1922-2014), Sverige. Signerad och numrerad 8/20, Akvedukt, motivet: 63x44

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:02)

1152 5007  Litografi Einar Nerman (1888-1983), Sverige. 1915, Gåva från Jan Krister Nerman 1917, motivet: 4,5x3

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:42)

1152 2357  Litografi Eric Hallström (1893-1946), Sverige. Flicka, motivet: 31x43

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:20)

1152 5049  Litografi László Bornemisza, Stad, motivet: 35x45

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:45)

1152 8177  Litografi Oidentifierad konstnär, otydligt signerad, kvinnofigur, bladets mått: 77x53

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:05)

1152 5079  Litografier 2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. -70, Stadsmotiv, bladets mått: 46x60

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:07)

1152 5395  Ljuskrona empirestil, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:39)

1152 5200  Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd, ca 50

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:27)

1152 5201  Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd: ca 50

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:28)

1152 2231  Ljuskrona höjd: ca 60

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:54)

1152 3146  Ljuskrona Maria Teresiastil, höjd: ca 40

1152 2336  Ljuskrona Maria Theresiastil, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:52)

1152 2337  Ljuskrona Rokokostil, höjd: ca 55

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:56)

1152 3138  Ljusstakar 2 st, Englesson, höjd: 13-19

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:09)

1152 5494  Ljusstakar 4 st, Staffan Englesson. Rostfritt stål samt mässing, cylindrisk form. Fotring samt ring vid mynningen i mässing. Höjd: 3,5-19

1152 5188  Ljusstakar 5 st, Smide, höjd: 23-40

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:50)

1152 5139  Ljusstakar ett par, Gustavsberg

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:16)

1152 5259  Ljusstakar ett par, höjd: 24 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:58)

1152 5264  Ljusstakar ett par, mässing, 1800-tal, höjd: 22 cm

1152 5258  Ljusstakar ett par, mässing, höjd: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:57)

1152 5192  Ljusstakar ett par, mässing, Skultuna, höjd: 17,5-19

1152 5218  Ljusstakar ett par, nysilver, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:05)

1152 5528  Ljusstakar / skulpturer 4 st, Lisa Larson (f. 1931), Luciatåg ur Advent, Gustavsberg. Målade och delvis glaserade ljusstakar av brun stengodslera, höjd: 10-13 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:40)

1152 5311  Ljusstake mässing, Sengustaviansk, höjd: 12 cm

1152 5187  Ljusstake Ystad-Metall, Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:46)

1152 8485  Lockurna Herend, höjd: 31 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:01)

1152 5293  Matbord längd: 118 cm, djup: 85 cm, höjd: 73,2 iläggsskivor

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:30)

1152 5409  Matsalsgrupp 5 delar, gustaviansk stil, bemålat, diameter: 110 cm, höjd: 74 cm, 2 iläggsskivor á 30 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:26)

1152 5594  Matsalsgrupp Art Déco, 6 delar, Bord 5 st stolar

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:46)

1152 8497  Matsalsgrupp England, 9 delar. 8 Stolar + bord + 2 st iläggsskivor

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:20)

1152 2235  Matservis Rosenthal, Tyskland, Tyskland, Tyskland, ca 40 del

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:05)

1152 5625  Matservisdelar ca 24 delar, Tarent, Rörstrand

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:28)

1152 2047  Matservisdelar Gustavsberg, 35 del

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:47)

1152 2639  Matservisdelar Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928), ca 70

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:32)

1152 5174  Matservisdelar Rörstrand, Finess, 46 del

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:09)

1152 5289  Matservisdelar Tyskland, ca 50 del

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:53)

1152 2199  Matta orientalisk, 128x133

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:52)

1152 5412  Matta orientalisk, 146x220

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:36)

1152 5353  Matta orientalisk, 164x227

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:23)

1152 3154  Matta orientalisk, 282x327

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:09)

1152 5352  Matta orientalisk, Afghan, 198x260

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:20)

1152 8557  Matta orientalisk, Kerman, 200x310 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:19)

1152 5283  Minkpäls + mössa, storlek ca 38-40

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:25)

1152 5596  Minkpäls Saga Mink

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:01)

1152 5284  Minkpäls storlek ca 36

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:27)

1152 5641  Mockaskedar 17 st. Silver

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:22)

1152 3136  Modellbilar 20 st, bland annat Ixo

1152 5320  Modellbilar 22 st, bland annat Brooklin

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:30)

1152 5321  Modellbilar 22 st, bland annat Brooklin

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:22)

1152 5322  Modellbilar 24 st, bland annat Brooklin

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:26)

1152 2659  Modellbilar 26 st, diverse

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:22)

1152 5387  Modelltåg vagnar, 15 kartonger, Märklin

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:18)

1152 5388  Modelltåg vagnar, 17 kartonger, Märklin

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:24)

1152 5386  Modelltåg vagnar, 20 kartonger, Märklin + transformator

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:17)

1152 5389  Modelltåg vagnar, Rocco, med mera

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:26)

1152 5383  Modelltåg vagnset, 20 förpackningar, Märklin

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:09)

1152 5384  Modelltåg vagnset, 7 kartonger, Märklin, Nr: 42990,42991,42993,42942,42758,42994 samt 42996

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:16)

1152 5385  Modelltåg vagnset, 9 st kartonger, Märklin

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:16)

1152 5212  Mössbord 1800-tal, längd: 75 cm, djup: 52 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:50)

1152 5636  Nattygsbord Ett par, bemålade, längd: 50 cm, djup: 37 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:56)

1152 2207  Offsettryck Lovisa Burfitt (f. 1973), Sverige. Signerad och numrerad 440/598, ramens innermått: 98x68

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:48)

1152 5029  Oljemålning + akvarell, 2 st, Aina Larsson (f. 1935), Sverige. "Masten blommar", motivet: 17x25 & 26x21

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:37)

1152 5226  Oljemålning 1800-tal, Kustmotiv, 12x27

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:17)

1152 5600  Oljemålning Axel Eriksson, figur, 35x55

1152 5614  Oljemålning Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Par med solparasoll, signerad, 35x26

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:54)

1152 5222  Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. "Café Montparnasse", 41x33

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:12)

1152 5126  Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Barn, 72x59

1152 1007  Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Blomsterstilleben, signerad, duk, 50x61 cm. Proveniens familjen Deelsbo

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:14)

1152 1020  Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Bymotiv med kyrka, signerad, duk, 46x55 cm. Proveniens familjen Deelsbo

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:34)

1152 1047  Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Gårdshus, signerad 1918-19, duk, 45x50 cm. Proveniens familjen Deelsbo

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:13)

1152 1046  Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Lapplandsmotiv, signerad, 45x37 cm. Proveniens familjen Deelsbo

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:11)

1152 1038  Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Mallorca, signerad 1909, 38x46 cm. Proveniens familjen Deelsbo

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:58)

1152 1018  Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Marknadsplats, signerad 1936, duk, 65x54 cm. Proveniens familjen Deelsbo

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:30)

1152 1051  Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Moské Sarajevo, signerad, 46x38 cm. Proveniens familjen Deelsbo

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:19)

1152 1014  Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Salita san Bernardo, Lavagna, signerad, olja på pannå, 55x46 cm. Proveniens familjen Deelsbo

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:22)

1152 1017  Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Stadsmotiv, signerad 1915, uppf. Duk, 73x72 cm. Proveniens familjen Deelsbo

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:28)

1152 1060  Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Vinter Stockholm, Osignerad, Pannå, 38x46 cm. Proveniens familjen Deelsbo

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:33)

1152 5102  Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Kustlandskap med fåglar, 64x53

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:40)

1152 5113  Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Man i hög hatt, 53x65

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:01)

1152 5225  Oljemålning Constanzi, Capri, 21x27

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:11)

1152 5099  Oljemålning efter Tamara de Lempicka, "Nan de herrera", 92x59 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:43)

1152 5045  Oljemålning Ellen Norbeck, "Liten kustby", 15x15

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:30)

1152 5418  Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Nordiska Museet, 22x15

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:04)

1152 5059  Oljemålning Elvi Tondén (1886-1971), Väg, 31x40

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:02)

1152 5526  Oljemålning Engelskt landskap, 1800-tal, 25x33

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:24)

1152 5058  Oljemålning Eva Svennergård, "Den vita hatten", 1991,41x33

1152 5121  Oljemålning Evgenij Orlov, Kvinna, 90x80,1996

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:17)

1152 5122  Oljemålning Evgenij Orlov, Modell, 85x85, signerad och daterad 1996

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:49)

1152 9031  Oljemålning Fartygsporträtt, Signerad H Petersen och P C Holm 1873, 'Capt P. A. Horn', 56x85

S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:26)

1152 5223  Oljemålning G Dahlin, Stilleben, 46x38

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:09)

1152 9055  Oljemålning Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Lusten och döden, monogramsignerad GP, 57x39, pannå

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:31)

1152 5071  Oljemålning Gideon Börje (1891-1965), Sverige. Fiskare, 45x54

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:51)

1152 9020  Oljemålning Giuseppe Pitto (1857-1928), Italien. Signerad, marknadsscen, 50x70

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:44)

1152 5503  Oljemålning Gunnar Nordström (f. 1921), Sverige. Stadsmotiv, 38x45

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:42)

1152 5484  Oljemålning Gunnar Nordström (f. 1921), Sverige. Stadsmotiv, 62x27

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:16)

1152 8352  Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Stockholmsmotiv, utsikt mot Riddarholmen, 44x56

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:43)

1152 5068  Oljemålning Inger Rydén (f. 1944), Sverige. Flicka vid torp, 32x23

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:42)

1152 5419  Oljemålning Karl Abel, Stockholmsmotiv, utsikt mot skeppsbron, 21x29 cm

1152 5238  Oljemålning Kjell Leander Engström (1914-1979), Sverige. Landskapsmotiv, 1942,90x102

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:50)

1152 5497  Oljemålning Kopia efter Giancome da Ponte, religiöst motiv, 73x102

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:34)

1152 5046  Oljemålning Kristina Jöred (1913-2003), Sverige. 1983, "Prova hattar", 15x14

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:32)

1152 5043  Oljemålning Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Stilleben med citron & kalkar, 19x24

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:25)

1152 5036  Oljemålning Mac Hamilton (f. 1952), Sverige. Stilleben med körsbär, motivet: 19x25

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:10)

1152 5176  Oljemålning Mats Hådell (f. 1958), Sverige. 1992, Landskap, 80x65

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:47)

1152 5053  Oljemålning Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Troll, motivet: 32x40

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:49)

1152 2478  Oljemålning Naemi Eriksson (1920-2002), Sverige. Signerad och daterad 1976, Näcken, 46x60

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:14)

1152 5219  Oljemålning Nicolai Schmakoff, 1934, Motiv Från Cagnes, 53x51

1152 5326  Oljemålning Oidentifierad konstnär, 1800-tal, flamländskt motiv, olja på pannå, 19x13

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:49)

1152 5107  Oljemålning Oidentifierad konstnär, landskap, 30x38

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:48)

1152 5487  Oljemålning Oidentifierad konstnär, Monogramsign S, Mörka moln, 70x31

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:38)

1152 5515  Oljemålning Oidentifierad konstnär, Motiv med katter, 31x38

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:14)

1152 5041  Oljemålning Oidentifierad konstnär, sign Asien, Folksamling med paraplyer, 24x34

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:21)

1152 5496  Oljemålning Oidentifierad konstnär, Stilleben, 39x59

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:33)

1152 5642  Oljemålning Oidentifierad konstnär, stilleben, 50x70

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:50)

1152 5094  Oljemålning Peter Kurbatov, 1948,52x93

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:29)

1152 2002  Oljemålning Ragnar Swahn (1882-1964), Sverige. Solnedgång vid kust, 97x121

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:38)

1152 5525  Oljemålning Religiöst motiv, 26x33

1152 5501  Oljemålning Rolf Erling, -50, Flaggspel, 38x29

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 december 2017 02:40)

1152 2471  Oljemålning Ryssland, Skördemotiv, signerad och daterad 1947,31x39

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:03)

1152 5021  Oljemålning S Möller, träd, signerad, 53x63

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:19)

1152 5080  Oljemålning Sign Gadd, Nät på tork -55. 46x54

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:06)

1152 5055  Oljemålning Sign GR Högfeldt, på barrikaden, 25x23

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:54)

1152 5236  Oljemålning Signerad E Theander, Kust, 45x54

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:58)

1152 5197  Oljemålning Signerad Jantsch, Stadsmotiv, 34x25

1152 5504  Oljemålning Simon Sörman (1905-1963), Sverige. -47, Hamn, 32x40

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:49)

1152 5261  Oljemålning Skånegård, 47x64

1152 2499  Oljemålning Stefan Tunedal (f. 1959), 'Helgmod' 2015, signerad, olja på duk, 55x34 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:51)

1152 5086  Oljemålning Svea Nyman (1902-1986), Sverige. "Servis", 24x38

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:09)

1152 5220  Oljemålning Sven-Arne Höken Hökenström (f. 1947), Sverige. "Man of War", 36x59

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:10)

1152 8184  Oljemålning Tapio Kinnunen (f. 1934), Finland. 1968, komposition med figur, 64x48

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:23)

1152 5272  Oljemålning Thomas Frang (1889-1968), Norge. Bondhustru, 45x30 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:36)

1152 5278  Oljemålning Thure Malmberg (1894-1968), Åland. "Viking", marinmotiv, signerad och daterad 1945. 70x61 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:54)

1152 5027  Oljemålning Tiina Tammetalu (f. 1961), Estland. 1992, "The suburban madonna", 22x7

1152 5009  Oljemålning Tiina Tammetalu (f. 1961), Estland. Signerad och daterad 1991, "Udune Maastik", 4x9 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:48)

1152 5483  Oljemålning Torun Munthe-Brate (1891-1993), Sverige. Blomsterstilleben, 67x51

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:14)

1152 2405  Oljemålning Vladimir Petrov, "Kingdom Soap. Bubbles", 2001,49,5x70

1152 5010  Oljemålningar 3 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. 10x18 - 16x28

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:53)

1152 5439  Ordensregalier diverse

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:00)

1152 5498  Overnighter skinn, längd: 61 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:39)

1152 5597  Pall 1950-tal, höjd: 40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:13)

1152 5619  Päls Saga Mink, storlek: 38-40

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:19)

1152 5426  Pärlcollier Guldlås 18k, längd: 47 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:46)

1152 5413  Parti diverse jultomtar

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:51)

1152 5286  Parti diverse linnedukar

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:29)

1152 5595  Parti korgar

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:41)

1152 5189  Parti bijouterier

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:51)

1152 5006  Pastell Curt Clemens (1911-1947), Sverige. (tillskriven), motivet: 26x20, höst

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:35)

1152 5403  Pasteller 2 st, Oidentifierad konstnär, Monogramsignerade, HK -07, insjölandskap, 19x27

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:09)

1152 5324  Pennskrin + dosa med lock, längd: 16-20

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:34)

1152 5341  Pianopall Bemålad, med låda, längd: 60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:59)

1152 5159  Piedestal marmor, höjd: 100 cm

1152 5399  Pigtittare höjd: 72 cm, Björkrot

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:50)

1152 5336  Pinnstolar 4 st, bemålade

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:54)

1152 5454  Porslin 16 delar, Tallrikar mm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:18)

1152 5401  Porslinsmålning syerska, 25x19

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:09)

1152 5269  Ram förgylld, med litografi, 41x31

1152 2590  Ring 18k, med stenar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:26)

1152 3149  Ring 18k, vikt ca 4,4 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:11)

1152 2523  Ring med briljanter, vitt guld, 18k, totalvikt ca 3,1

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:14)

1152 5378  Ringar 2 st. 18k. + stenar

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:17)

1152 6396  Rökelsekar Kina

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:50)

1152 5306  Röllakan Anna Johanna Ångström, 168x230

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:03)

1152 2505  Salongsbord Intarsia, diameter: 100 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:54)

1152 5397  Satsbord 3 delar, mahogny, höjd: 50-53

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:44)

1152 5400  Sekretär 1800-tal, björk, längd: 107 cm, djup: 48 cm, höjd: 104 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:51)

1152 9056  Selbåge 1600-tal. 28, höjd. 23

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:12)

1152 2255  Serigrafi Efter Andy Warhol, Sunday B Morning, 90x90

1152 5452  Serigrafi Kewak Zabuosian, signerad och numrerad 158/160, bladets mått: 52x38

1152 5444  Serigrafi Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), EA-upplaga, bladets mått: 68x48

1152 5232  Serigrafi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. 1982, signerad och numrerad 57/100, motivet: 32x48

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:16)

1152 5453  Serigrafi Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Signerad och numrerad 126/250, bladets mått: 48x34

1152 5239  Serveringsskåp gustaviansk stil, längd: 110 cm, höjd: 150 cm, djup: 42 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:04)

1152 5250  Serveringsvagn laminatskiva

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:55)

1152 5620  Servisdelar 20 delar, Gustavsberg, Gunnar Wennerberg (1863-1914), Sverige. Gullviva

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:27)

1152 5211  Servisdelar 6 delar, Rörstrand, Entré

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:16)

1152 2097  Sideboard Art Déco, Björk & intarsia, längd: 145 cm, djup: 50 cm, höjd: 94 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:30)

1152 5217  Sifon + kolsyrepatron

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:05)

1152 3114  Silverparti 10 delar, bland annat sockertång och tesil, totalvikt ca 330g

1152 5161  Silverparti 5 delar, diverse silver, 320 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:58)

1152 5128  Silverparti diverse gafflar och skedar, totalvikt ca 540 g

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:48)

1152 5374  Silverparti diverse silver, besticksdelar, 9 delar

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:17)

1152 2457  Skäkteträ 1854, längd: 58 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:46)

1152 5135  Skål + askfat, Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Rörstrand

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:16)

1152 3139  Skål + brevpress, diameter: 24 cm, höjd: 13 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:10)

1152 5508  Skål + fat, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Sverige. Diameter: 22-25

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:54)

1152 2146  Skål Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, höjd: 12 cm, diameter: 20 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:36)

1152 5210  Skål Eva Bengtsson, diameter: 27 cm, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:15)

1152 5266  Skål på fot + flaskcoaster, nysilver, höjd: 9-28 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:17)

1152 5629  Skål Rörstrand, Picknick, längd: 23 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:36)

1152 5631  Skål Stengods, Sign Åberg, diameter: 25 cm, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:39)

1152 5431  Skål Upsala-Ekeby. Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Höjd: 6 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:55)

1152 5382  Skål med fat + assietter 7 st. Gustafsberg, bland annat Liljekonvalj Gunnar Wennerberg, diameter: 22-30

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:25)

1152 5287  Skålar 3 st, Kina, diameter: 11 cm

1152 2074  Skålar 4 st, Rörstrand, diameter: 8-18,5

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:04)

1152 5290  Skänk furu, omkring sekelskiftet 1900, längd: 106 cm, djup: 47 cm, höjd: 118 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:28)

1152 6330  Skåp allmoge, omarbetat, delar 1700-tal, senare bemålning, längd: 125 cm, djup: 58 cm, höjd: 205 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:06)

1152 5425  Skåpsunderdel valnöt, 1880-tal, längd: 106 cm, djup: 51 cm, höjd: 85 cm, saknar backstycke

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:21)

1152 5333  Skrivbord David Rosén, Bemålat, längd: 130 + 2x45, djup: 80 cm, höjd: 74 cm

1152 5302  Skrivbord England, Idegran, 123, djup: 60 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:58)

1152 5145  Skrivbord Sent 1800-tal, längd: 135 cm, djup: 79 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:06)

1152 5580  Skrivbordslampa två skärmar, höjd: 40 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:01)

1152 5144  Skrivbordsstol Tidigt 1900-tal, Snurr

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:05)

1152 5635  Skrivbyrå Gustaviansk stil, bemålad, längd: 100 cm, djup: 47 cm, höjd: 93 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:54)

1152 2303  Skulptur Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. "Styckmästaren", Kallbrons, höjd: 27 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:39)

1152 5455  Skulptur häst, metall, Nutida, höjd: 16 cm

1152 5630  Skulptur Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby, Röd Fågel. Delvis glaserad stengodslera, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:38)

1152 5153  Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Lergods, längd: 15 cm

1152 8428  Skulptur orientalisk, höjd: 150 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:01)

1152 5623  Skulptur porslin, Fyrklövern, Tomte på julbock, höjd: 40 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:30)

1152 5537  Skulptur stegrande häst, järn, höjd: 33 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:51)

1152 5550  Skulpturer 2 st, bland annat MC-kossan, längd: 22-24

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:14)

1152 5372  Skulpturer Ett par fohundar, brons, Kina, höjd: 33 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:54)

1152 5234  Smycken 6 st, (5 Kalevala 1 Sarpaneva)

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:18)

1152 5190  Smycken silver, 8 del

1152 5168  Soffa Ny-Louis seize, längd: 178 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:21)

1152 5195  Soffbord 1930-tal, diameter: 95 cm, höjd: 59 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:36)

1152 5303  Soffbord Butlers tray, längd: 110 cm, djup: 80 cm, djup: 50

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:00)

1152 5305  Soffbord Butlers Tray, längd: 74 cm, djup: 60 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:02)

1152 5621  Soffbord Hunters table, mahogny, längd: 151 cm, djup: 42+ 2x24, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:20)

1152 2350  Soffbord rokokostil, Valnöt, diameter: 83, höjd: 60 cm

1152 5367  Solspegel diameter: 52 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:43)

1152 5368  Solspegel diameter: 52 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:39)

1152 5476  Solspegel nutida, diameter: 70 cm

1152 5640  Spegel 138x80, slitage

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:38)

1152 5480  Spegel 1970-tal, Cantu, "Salc", Italien, 48x48

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:01)

1152 5417  Spegel 51x60

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:57)

1152 5339  Spegel 60-tak, ek, 107x45

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:54)

1152 5244  Spegel 61x44

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:30)

1152 5299  Spegel Oktagonal, diameter: 57 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:55)

1152 5392  Spegel Sent 1800-tal, bemålad, 102x52 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:27)

1152 5307  Spegellampetter ett par, Metall, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:05)

1152 5342  Spelbord nyrenässans, ek, längd: 89 cm, djup: 43 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:00)

1152 5609  Stegpall

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:49)

1152 5206  Stegstol

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:40)

1152 3174  Stolar 10 st, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:20)

1152 5183  Stolar 4 st, Ek, 1890-tal

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:47)

1152 5410  Stolar 4 st, jugendstil, bemålade

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:37)

1152 5169  Stolar 5 st, Ny-Louis seize

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:22)

1152 5301  Stolar 6 st, Ek, Tibro

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:57)

1152 5442  Stolar 8 st, omkring sekelskiftet 1900, Ek

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:08)

1152 5213  Stolar ett par, Allmoge

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:52)

1152 5398  Sybord lyrformad fot, omkring 1900, längd: 63 cm, djup: 42 cm, höjd: 77 cm

1152 5175  Sybord mahogny, intarsia, höjd: 70 cm, diameter: 42 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:32)

1152 5591  Tågset 3 delar, Märklin

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:38)

1152 3137  Takarmatur 1950-tal, höjd: 65,8 armar

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:41)

1152 5328  Takarmatur Ateljé lyktan Anders Persson, diameter: 38

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:41)

1152 5329  Takarmatur Ateljé Lyktan, Anders Persson, Dia 40

1152 5393  Takarmatur droppformade prismor, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:37)

1152 5545  Takarmatur Konstglas, 1960-tal, höjd: ca 55

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:14)

1152 5473  Takarmatur Koppar, tidigt 1900-tal, diameter: 50

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:50)

1152 5543  Takarmatur Luxus, Glas, diameter: ca 50

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:11)

1152 5202  Takarmatur mässing, med glaskupor, höjd: ca 55

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:29)

1152 2352  Takarmatur med prismor / glaskupa, diameter: 30 cm

1152 2145  Takarmatur metall, vit, Italien, höjd: ca. 60

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:31)

1152 5428  Takarmatur plåt, diameter: 45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:52)

1152 2155  Takarmatur prismor, diameter: 37 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:28)

1152 5337  Takarmatur Translandia, trä, diameter: 40

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:51)

1152 5151  Tavlor 3 st, Fiske

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:54)

1152 5229  Teckningar 2 st, Tusch, Japan, 44x13

1152 5142  Tekanna Bodum, design: Carsten Jörgensen

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:34)

1152 5604  Termoskanna Stelton + askkopp, Melamin, Gustavsberg

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:28)

1152 5347  Textil "Stockholmia", STOBO (Stockholms Bomullsspinneri), Al Eklund, 215x130

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:11)

1152 5610  Tidningshylla höjd: 40 cm, längd: 42 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:46)

1152 5125  Tomteterrin + kanna, Göteborg, omkring 1900, längd: 25 cm, höjd: 16 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:35)

1152 5292  Trädgårdspump Leion, höjd: 125 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:34)

1152 5479  Trädgårdssoffa längd: 126 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:00)

1152 5546  Träsnitt 3 st, Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. Ca19x13

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:13)

1152 5573  Träsnitt 3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 70x60 ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:51)

1152 5572  Träsnitt 3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Ca 60x60

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:49)

1152 5276  Träsnitt Japan, 35x24

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:52)

1152 5038  Tusch Albert Engström (1869-1940), Sverige. "Predikanten", text a tergo, motivet: 18x21

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:16)

1152 5003  Tusch Fritz Sjöström (1923-1996), Sverige. "Resan II", motivet: 13x18 ca

1152 2181  Urnor ett par, höjd: 33 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:27)

1152 5237  Utställningsaffisch Chagall, ramens innermått: 71x50

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:08)

1152 5432  Väggarmatur Danmark, 1970-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:55)

1152 5191  Väggarmatur höjd: 38 cm

1152 5248  Väggpendyl höjd: 50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:42)

1152 5300  Väggur Ek, omkring sekelskiftet 1900, höjd: 100 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:56)

1152 5404  Väggvaser ett par, Porslin, Ostindiska, Figur/kaligrafidekor, höjd: 19,5 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:11)

1152 5149  Vas + fat, Imari, höjd: 26 längd: 25 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:19)

1152 5402  Vas 2 st, Meissen, höjd: 24 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:10)

1152 5254  Vas Ardy Strüwer (f. 1939), Johansfors Glasbruk, höjd: 29 cm, Sign Ardy S 83

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:30)

1152 5381  Vas Gefle UE, 1950-tal, höjd: 33 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:21)

1152 5626  Vas Glas, höjd: 22 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:42)

1152 5155  Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:42)

1152 5639  Vas Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Orrefors, "Sommerso", nr 3538/1, höjd: 23 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:21)

1152 5429  Vas Rörstrand, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Höjd: 14 cm, diameter: 22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:58)

1152 5421  Vas Royal Copenhagen, motiv med segelbåt, höjd: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:09)

1152 5265  Vas Sandvik, 1934, höjd: 20 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:17)

1152 5148  Vas Satsuma, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:18)

1152 5405  Vas Stengods, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Designhuset Lidköping (1973-88), höjd: 14 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:13)

1152 5246  Vas Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "zebra", höjd: 33 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:35)

1152 5136  Vaser 3 st, Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Rörstrand

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:14)

1152 5377  Vaser Ett par, Lena Bergström, Orrefors, Squeeze, höjd: 28 cm

1152 5510  Väska The Bridge, läder

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:05)

1152 3120  Väskor 2 st. Josef Frank, Firma Svenskt Tenn

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:10)

1152 5295  Vedspis Husqvarna, nr 728, gjutjärn, längd: 54 cm, djup: 47 cm, höjd: 30 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:32)

1152 5090  Vinglas 12, Orrefors, Fyrklövern, höjd: 16 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 18:15)

1152 5124  Vykort 30 st ca, bland annat Gratulationskort

1152 5257  Ytterfoder brabrant, höjd: 28 cm, diameter: 35 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 19:56)

1152 5407  Ytterfoder Märkt Ekeby 66, Upsala-Ekeby, 1930-tal, keramik, längd: 18 cm, djup: 10 cm, höjd: 6,5 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 december 2017 20:17)