872 6029 Akvarell Lars Lerin (f. 1954), 'Deception island', 1989, signerad, mått: 100x149 cm
S�ldes f�r 159.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:53)
872 6042 Akvarell Stina Sunesson (1925-1998), Gullvivor, signerad. 1968, motivet: 21x18
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:12)
872 6011 Brickbord 1800-tal, mahogny / bemålad plåtbricka, längd: 78, djup: 57, höjd: 75
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:38)
872 6033 Byrå Karl johan, mahogny, längd: 103, djup: 54, höjd: 94
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 21:00)
872 6009 Etsning Anders Zorn (1860-1920), 'Strindberg', 1910, Signerad, 29, 8 x 19, 8, Hjert & Hjert 149, Asplund 231
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 18:02)
872 1452 Etsning Anders Zorn (1860-1920), 'Tre systrar', signerad, 1913, 24, 8 x 17, 8. Hjert & Hjert 268, Asplund 258
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 18:04)
872 6008 Etsning Evert Lundquist (1904-1994), 1/ 20, Figurer under solen, signerad, motivet: 24, 5 x 16
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 20:44)
872 6016 Fällbord mahogny, omkring 1800, dia 98, höjd: 74
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:58)
872 3270 Fåtölj 'Eva', design Bruno Mathsson, sadelgjord
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 18:08)
872 6024 Fåtölj 'Eva', design Bruno Mathsson, sadelgjord
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 18:06)
872 6025 Fåtölj med fotpall, 'Miranda', design Bruno Mathsson, sadelgjord
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:22)
872 3275 Fåtölj med fotpall, 'Miranda', design Bruno Mathsson, sadelgjord
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:09)
872 6019 Fåtölj Philip Arctander (1916-1994), Muslingestolen, Formgiven 1944, omklädd
S�ldes f�r 23.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 18:36)
872 6004 Flaska Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsbergs Studio, höjd: 25
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 18:53)
872 6020 Fruktfat på fot Silver, H Karefelt, 1921, diameter: 32, höjd: 30, 1350g ca
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:46)
872 6007 Kandelabrar Ett par, Sent 1800-tal, mässing, höjd: 53
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 20:38)
872 6006 Karmstol Philip Arctander (1916-1994), Muslinge-stolen, formgiven 1944
S�ldes f�r 26.500 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:01)
872 6028 Keramiktavla Rut Bryk, Äpple, diameter: 36
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:28)
872 6036 Konsolbord Empire-stil, längd: 70, djup: 40, höjd: 85
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:28)
872 6003 Kuverttallrikar 8 st, Silver, diameter: 25 ca 2600 gr
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 18:02)
872 6044 Oljemålning Axel Lind (1907-2011), Gula Rosor, 82 x 65
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 20:02)
872 6045 Oljemålning Axel Lind (1907-2011), Hav, 80 x 100
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 20:03)
872 6037 Oljemålning Motiv från Rom, 113xca430, signerad, duk, rulle
S�ldes f�r 44.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:35)
872 6005 Oljemålning Peter Dahl (f. 1934), Modell, signerad, duk. 63x52
S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:01)
872 6013 Pilar i koger modell äldre, trä / metallspetsar
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 20:11)
872 6032 Ring 18 k med baguettslipade diamanter, totalt 1, 75 ct, från 2000-talet
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 18:05)
872 6052 Skrivbord Funkis, trä med intarsia, längd: 187, djup: 97, höjd: 75
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:53)
872 6039 Soffa Carl Malmsten, 'Samsas', längd: 180 ca
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 18:13)
872 6043 Spegellampett 1800-tal, höjd: 71
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 19:35)
872 6049 Stolar 4 st, Myran, Design Arne Jacobsen, för Fritz Hansen
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 18:06)
872 6048 Stolar 6 st, Myran, Design Arne Jacobsen, för Fritz Hansen (3 svarta+ 3 gröna)
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 18:07)
872 6021 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Gustavsbergs Studio, höjd: 12
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 20:20)
872 6001 Vas Émile Gallé (1846-1904), överfång, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 januari 2014 18:22)