1069 5133 Bänk Teak, längd: 84 cm, djup: 38 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:26)
1069 5123 Barnvagn 1950-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:42)
1069 5122 Bärstol 1950-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:36)
1069 6607 Bestick 50/60-tal, bland annat Gense, diverse
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:31)
1069 6017 Bestick 6+ 6 delar, Gense, Focus De Lux
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:06)
1069 5101 Blandteknik Åke Lagerborg, -69, "Framåt tågar vi", motivet: 14x14
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:27)
1069 9398 Bokhylla Ek, 1960-tal, längd: 80 cm, djup: 40 cm, höjd: 190 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:06)
1069 5008 Bokhylleserie 3 delar, 1960-tal, teak, längd: 84 cm, djup: 43 cm, höjd: 183 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:10)
1069 5086 Bordslampa 50/60-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:03)
1069 5088 Bordslampa 50/60-tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:07)
1069 5089 Bordslampor Ett par, 50/60-tal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:05)
1069 5010 Bordstelefon Ericofon/Cobra, Hugo Blomberg, Ralph Lysell och Gösta Thames för LM Ericson, Sverige
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:20)
1069 5025 Bordsur Britt-Louise Sundell (1928-2011), Gustavsbergs Studio, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:40)
1069 3283 Byrå 1950-tal, betsad teak, längd: 75 cm, djup: 34 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:46)
1069 5114 Byrå 1950-tal, Teak, längd: 58 cm, djup: 27 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:28)
1069 5134 Byrå 6 lådor, Teak, längd: 75 cm, djup: 37 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:39)
1069 5132 Byrå Teak, längd: 70 cm, djup: 38 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:24)
1069 5100 Byrå Teak, längd: 78 cm, djup: 43 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:22)
1069 5027 Dubbelkanna Stig Lindberg (1916-1982), Colorado, Gustavsberg (1955-1962), svart
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:30)
1069 5065 Duk 1950-tal, 137x230
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:45)
1069 4394 Elljusstake 1950-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:27)
1069 5070 Färglitografi Svenolov Ehrén (1927-2004), 16/25, signerad. - 58, motivet: 31x71
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:49)
1069 5020 Fat Bo Fajans, längd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:24)
1069 5029 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, längd: 20 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:21)
1069 5013 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Löv, Gustavsberg, längd: 27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:51)
1069 5057 Fåtölj 50/60-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:13)
1069 5005 Fåtölj design: Arkitekt Carl Cederholm, Firma Stil & Form, omklädd
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:54)
1069 5064 Gardiner 2 delar, Mölnlycke "Piazza", design: Ingegerd Ekström, 125x215
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:41)
1069 5124 Glas 10 st. "Stripe", Bengt Orup (1916-1996), Johansfors Glasbruk
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:27)
1069 5045 Glas i ställning 1950-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:50)
1069 5072 Golvlampa 50/60-tal, teak / björk / glasdekorationer
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:40)
1069 5028 Hurts 'BOBY' Joe Colombo, Italy, ABS-plast, längd: 43 cm, djup: 43 cm, höjd: 73 cm, (Lanserades 1970)
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:52)
1069 5059 Julljusstake 1950-tal, Osram
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:34)
1069 5021 Kaffe-/ teservis Rosenthal, ca 35 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:00)
1069 3382 Kaffegods 24 delar, 'Pencil', Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg 1954-1965
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:49)
1069 5023 Kaffeservis 18 delar, Rosenthal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:37)
1069 5052 Kaffeservis Stig Lindberg (1916-1982), Spisa Ribb, Gustavsberg 1955-1974, brun och svart streck- och kantdekor, 13 delar, 7 koppar med fat + extra kopp, 4 assietter, sockerskål, gräddkanna
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:38)
1069 5112 Kakburk 1950-tal, 3-delad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:06)
1069 5001 Kanna + 4 st. muggar, plast, Gustavsberg, 1950-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:48)
1069 5058 Kanna + ask, Stig Lindberg (1916-1982), Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten, samt, Marianne Westman (f. 1928), Picknick, Rörstrand, höjd: 19 cm, längd: 10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:25)
1069 9594 Kanna + fat, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Rörstrand, flintgods
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:24)
1069 5036 Kanna + fat, Triangla, Rörstrand, 1950-tal, höjd: 2 - 25
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:29)
1069 5081 Kanna + ströare, 1950-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:13)
1069 5030 Kanna Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), höjd: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:25)
1069 5095 Karmstol 50/60-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:11)
1069 5042 Klänning Marimekko, storlek: 38
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:45)
1069 5037 Litografi Jürgen von Konow (1915-1959), 36/100, näten torkas, motivet: 22x47
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:55)
1069 5061 Ljusstakar + dekoration, 3 delar, Smide / konstglas, 1950-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:37)
1069 5062 Ljusstakar 2 st, 1950-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:39)
1069 9206 Ljusstakar Ett par, 50/60-tal, smide / glas, höjd: 33 ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:45)
1069 5111 Ljusstake 1950-tal, Smide / glas, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:19)
1069 5046 Mat / kaffeservisdelar 13 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:49)
1069 5015 Mat / kaffeservisdelar 35 del ca, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Rörstrand, porslin
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:18)
1069 5074 Matbord 1950-tal, Teak, + 2 st iläggsskivor, diameter: 110 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 21:03)
1069 5047 Matservisdelar 11 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Rörstrand, flintgods
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:51)
1069 5049 Nattygsbord 1950-tal, Teak, längd: 60 cm, djup: 45 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:38)
1069 5016 Nattygsbord Ett par, Halvdan Pettersson, diameter: 37 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:36)
1069 5050 Nattygsbord Teak, 1950-tal, längd: 63 cm, djup: 31 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:39)
1069 5019 Oljemålning Oidentifierad konstnär, bär signatur, 1954, 89x140
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:50)
1069 5060 Ostkupor 2 st, Syco (1 fat), längd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:35)
1069 5083 Pall läder
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:53)
1069 5009 Pallar Ett par, 50/60-tal, teak
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:14)
1069 5053 Papperskorgar 2 st, 1950-tal, metall
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:38)
1069 5096 Pinnsoffa Bröderna Wigells, 'Florida', längd: 130 cm, djup: 42 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:13)
1069 4470 Plädar 2 st, Viola Gråsten (f. 1910)
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:16)
1069 5104 Plädar Ett par, Viola Gråsten (f. 1910)
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:48)
1069 5066 Porslin 9 delar, Rörstrand, uppläggningsfat /karotter, m. m
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:38)
1069 5097 Röllakan GK; 138x202
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:20)
1069 5116 Ryamatta 1960-tal, 200x138
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:32)
1069 5115 Ryamatta 1960-tal, 245x148
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:31)
1069 5125 Ryamatta 50/60-tal, 95x140
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:25)
1069 5113 Saltkar 3 st, Stig Lindberg (1916-1982), Colorado, Gustavsberg (1955-1962), höjd: 9-15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:16)
1069 5087 Serveringsvagn 1950-tal, teak
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:58)
1069 5079 Servisdelar 8 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:11)
1069 5117 Servisdelar Rörstrand, Anemon, 11 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:59)
1069 9430 Sideboard 50/60-tal, längd: 82 cm, djup: 35 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:40)
1069 5022 Sideboard teak, 1950-tal, längd: 3x80 cm, djup: 42 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 21:06)
1069 5002 Sideboard Teak, 50/60-tal, längd: 140 cm, djup: 43 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:59)
1069 5076 Silkscreen John Ivar Berg (1916-2003), 1951, Komposition, 9/15, motivet: 31x48
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:52)
1069 5080 Skål + fat, bland annat Stig Lindberg, Gustavsberg
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:12)
1069 5032 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Reptil, Gustavsberg, längd: 31 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:50)
1069 5105 Skålar + bricka, Teak
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:19)
1069 5014 Skålfat Stig Lindberg (1916-1982), Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster, längd: 32 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:27)
1069 5098 Skåp Teak, 50-/60-tal, längd: 122 cm, djup: 43 cm, höjd: 108 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:27)
1069 5003 Skrivbord 1950-tal, Teak, Med barskåpsdel, 137, djup: 61 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:51)
1069 5091 Skrivbordslampa 50/60-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:08)
1069 5106 Skrivbordslampa 50/60-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:13)
1069 5092 Skrivbordslampa Mässing
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:06)
1069 5090 Skrivbordslampor Ett par, Mässing, 50/60-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:05)
1069 5082 Skrivmaskin Olivetti, Valentine
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:52)
1069 3195 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:18)
1069 3066 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:03)
1069 3065 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Kalle ur Larsons ungar, Gustavsberg 1964-1980. Brun stengodslera, delvis glaserad och målad, sign Lisa, höjd 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:02)
1069 5039 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Pippi Långstrump, 1967 (1969-71), Brun stengodslera, målad delvis glaserad, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:02)
1069 5040 Skulptur Sivert Lindblom (f. 1931), Febr 1968, plast, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:03)
1069 5035 Skulptur Stora Eva, Stig Lindberg (1916-1982), 1960-tal, Gustavsberg, höjd: 30 ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:59)
1069 5024 Skulpturer 2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Katt/Sköldpadda, längd: 8-10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:38)
1069 5038 Skulpturer Sivert Lindblom (f. 1931), Febr 1968, Plast, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:02)
1069 5017 Sminkbord Halvdan Pettersson, 50/60-tal, längd: 104 cm, djup: 35 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:38)
1069 5121 Sminkbord teak, 1950-tal, längd: 99 cm, djup: 38 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:17)
1069 5011 Soffa Ekornes, 1960-tal, längd: 192 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:14)
1069 5006 Soffa Hans J Wegner, Cigarren, Getama, Nyomklädd i skinn
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:57)
1069 5007 Soffa OPE, 50/60-tal, Skinn, längd: 220 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:01)
1069 3282 Soffbord 1950-tal, hylla i rotting, 'KT No14', längd: 99 cm, djup: 51 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:42)
1069 5075 Soffbord 1950-tal, längd: 149 cm, djup: 59 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:07)
1069 5073 Soffbord 1950-tal, Teak, längd: 100 cm, djup: 74 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:57)
1069 5078 Soffbord Folke Ohlson, "Dollar", Tingströms, längd: 157 cm, djup: 55 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:06)
1069 5130 Soffbord Teak, längd: 80 cm, djup: 80 cm, höjd: 58, 50/60-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:16)
1069 5119 Spegel Mässing, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:36)
1069 5004 Stol 1950-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:52)
1069 5055 Stol Mademoiselle, design: Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Edsbyverken, gräddvit, 1958
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:06)
1069 5071 Stolar 4 st, 1950-tal, Teak / björk
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:43)
1069 5012 Stolar 4 st, Teak / galon, 50/60-tall
1069 5126 Stolar 4 st, Teak/Bok, 'Eva', design: Sven-Erik Fryklund, 1957
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:50)
1069 5026 Stolar 5 st, 1950-tal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:56)
1069 5128 Stolar Ett par, 50/60-tal, Design: Sven-Erik Fryklund, 'Eva' Bra Bohag
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:15)
1069 5135 Stringhylla 3 hyllplan + vägghylla, längd: 59 cm, djup: 22 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:24)
1069 5041 Syskrin på hjul, Teak, 1950-tal
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:10)
1069 6690 Takarmatur 50/60-tal, teak, höjd: 117 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:57)
1069 3556 Tallrikar 6+ 1, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Rörstrand, flintgods
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:24)
1069 3335 Tekoppar + tekanna, 5 delar, Marianne Westman (f. 1928), Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:20)
1069 5107 Telefon Kobra
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:25)
1069 5063 Textiltavla 1950-tal, "Kalorier", 32x32
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:40)
1069 5031 Tidningsställ Rodolfo Bonetto, 1968, plast, Bilumen Portariveste, Italy, längd: 38 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:35)
1069 5067 Väckarklocka "Kuco", Ryssland
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:44)
1069 5129 Väggarmaturer 4 st, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009)
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:54)
1069 5136 Vägglampa 1950-tal, metall
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:51)
1069 5094 Vägglampa mässing och glas, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:10)
1069 5054 Väggskulptur keramik, ansikte, 1950-tal, Tyskland, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:17)
1069 5099 Vas + 2 skålar, Inger Persson, Rörstrand, höjd: 7 - 21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:51)
1069 5068 Vas 1960-tal, Johnny de Rooden, Gustavsberg, höjd: 10 längd: 13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:52)
1069 3384 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Gustavsbergs Studio, höjd: 9 cm cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:56)
1069 5109 Vas Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), höjd: 24 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:18)
1069 5127 Vas Gerd Bögelund (1923-1987), Royal Copenhagen, höjd: 28 cm. Glaserad keramik, signerad gb
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:56)
1069 5034 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:54)
1069 5108 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Reptil, Gustavsberg, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 19:21)
1069 3456 Vaser 2 st. Chamotte, Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, höjd: 15 - 20
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 20:48)
1069 5120 Vitrinskåp Teak, 1950-tal, längd: 105 cm, djup: 35 cm, höjd: 130 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 november 2016 18:13)