248 4049 Akvarell 1800-tal, Sign R C, Pie de Penameda, (Eaux Bonnes), 46x33
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4002 Applikation (d) Isaac Grünewald, utförd 1923. sign. 400x550. Proviniens Tekniska Museet.
S�ldes f�r 45.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4041 Assietter 8 st, Kunglig Dansk
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4024 Blandteknik Thure Wallner, 19 x 15, Rådjur
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4043 Bok "Konsten" H W Jansson
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4017 Bordspendyl Empir, Dahlström, Stockholm, (sk)
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4032 Champagneglas 12 st, kristall,
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4015 Damskrivbord Louis XV-stil, L.84 D.50 H.113
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4052 Fåtöljer 1 par, Funkis
S�ldes f�r 7.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4031 Figurin Sign Schliepstein, H.23
248 4021 Flygel Steinway & Sons New York, L.178
S�ldes f�r 24.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4022 Fruktskål på fot, 1800-tal, H.41
248 4013 Golvur 1800-tal, H.230
S�ldes f�r 3.900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4046 Hängskåp Allmoge, L.64 D.33 H.79
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4042 Kaffe/tegods Kunglig Dansk
S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4025 Kakfat på fot, Meissen, H.16
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4019 Kandelabrar Ett par, mässing, H.40
S�ldes f�r 6.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4012 Ljuskrona Rokokostil, H.80
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4011 Ljuskrona Rokokostil, H.85
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4051 Ljusstakar 1 par, Empire, H.33
S�ldes f�r 20.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4040 Ljusstakar 1 par, Mässing, Skultuna, H.28
S�ldes f�r 3.700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4047 Matsalsskåp Rokoko, L.112 D.50 H.201
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4007 Matta Orientalisk, 355 x 218
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4020 Oljemålning 1800-tal, Bär sign, landskap med figurer, 82x109
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4010 Oljemålning 1800-tal, Man på skottkärra, 31 x 39
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 3490 Oljemålning Bataljscen, 16-1700-tal 96x126
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4009 Oljemålning Sign A.Knoop, Triptykstudie, 23 x 34
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 8039 Oljemålning sign. O. Arborelius, Sorrento Capo di Monte. Gåva av Olof Arborelius till Sophie Jederholm 11/3 1888. 58x88
S�ldes inte (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4056 Pottskåp Rokoko, H77
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 8024 Ram barock, innermått 75x94
248 8022 Ram barock, innermått 75x94
248 4033 Ram med spegelglas, innermått 63x50
248 4036 Salongsbord Empire, Intarsia, (Skador), L.91 D.72 H.78
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4014 Salongsgrupp Louis XVI-stil, 5 del
S�ldes f�r 6.300 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4035 Såsslevar 1 par, Silver, 1850-tal
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4003 Sekretär 1700-tal, L.113 D.46 H.103
248 2013 Skål Stig Lindberg, Gustavsberg Studio, Dia 40
248 4001 Skålfat Ett par, 1800-tal, Kina
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4004 Skrivbyrå Björk, Intarsia, 1800-tal, L.102 D.46 H.95
S�ldes f�r 5.700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4018 Spegel + konsol, Förgylld 1800-tal
248 4023 Spegel av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758 - 1799) sign. IÅ. Sthlms Hallstämpel. Gustaviansk. H. 130
S�ldes f�r 30.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4048 Spegel Empire, H.140
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4053 Spegel gustaviansk stil, nytt glas, H137
S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4037 Statyett Gustavsberg, Parian, sk, H.55
248 4029 Stekfat Kina, blåvitt, L.30
248 4028 Stekfat Kina, Blåvitt, L.36
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4016 Taburetter 1 par, karl johan
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4039 Tallrikar 4 st, Kina, 1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4038 Tallrikar 5 st, Kina ca 1800
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4030 Tekanna Silver, London, H.11
248 4026 Tekök England, 1800-tal
248 4027 Terrin mede lock, Kina, O 1800, L.36, (lagad)
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 8067 Trädgårdsurnor 1 par, gjutjärn, H48
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 juni 2003 18:30)
248 4044 Värja Ambassadörsvärja ?