1189 8121 Akvarell Louis Bastin (1912-1979), Sverige. "Tidningsläsning", Utställd Färg & Form 1992. Motivet: 14x18
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:41)
1189 7324 Ampel 1870/80-tal, mässing. Diameter: 50
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:06)
1189 8169 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 45, metall
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:43)
1189 7430 Armring silver, Bergkristall, Alton, 1968
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:46)
1189 8160 Armring silver, Georg Jensen
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:44)
1189 2186 Bägare silver, delvis förgylld, Olof H Bergström. 1810, Uppsala, Höjd: 22
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:13)
1189 8259 Båglampa 5-armad. Höjd: 205 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:38)
1189 8312 Bänk Fornnordisk modell. Längd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:49)
1189 8086 Bänk klädd med mönster "Elefant", Estrid Ericson för Svenskt Tenn. Längd: 100 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:51)
1189 8299 Barglob höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:07)
1189 8145 Barnvagn 1940-/50-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:39)
1189 7415 Barometer Modell Äldre. Höjd: 105
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:07)
1189 8291 Bestick 38 delar, nysilver
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:09)
1189 8300 Bestickuppsättning Gense, rostfritt
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:13)
1189 8257 Blandteknik Drivved/olja, Jan Grantorp (f. 1952), Sverige. Bregårn i Gåsvik. Längd: 65. Djup: 17 cm. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:36)
1189 8022 Blandteknik Olev Mikiver (1922-1994), Sverige. Signerad, daterad -82, Fiskar, "Kalad", Motivet: 27x37 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:12)
1189 7331 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. 30x40
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:14)
1189 8001 Blocklampa "Amber", design: Harri Koskinen. Längd: 16. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:30)
1189 8029 Blomlådor 4 st, Zink. Längd: 52. Djup: 28 cm, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:06)
1189 7188 Bokhylla 1950-tal, Teak
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:23)
1189 8192 Bokhylla 30-tal, Alm. Längd: 100, djup: 30 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:08)
1189 8144 Bokhylla betsad björk. Längd: 100, djup: 25 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:39)
1189 8151 Bokhylla String, Golvmodell
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:08)
1189 8148 Bokhyllor 2 st. Längd: 100, djup: 27 cm, höjd: 35 /st
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:05)
1189 8152 Bokhyllor String, Svarta, diverse
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:09)
1189 8153 Bokhyllor String, vita, diverse
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:10)
1189 7147 Bokskåp Sent 1800-tal. Längd: 120. Djup: 42 cm. Höjd: 213 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:22)
1189 8240 Bord Mosaik. Längd: 100. Djup: 31 cm. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:14)
1189 8043 Bordslampa 1940-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:32)
1189 8186 Bordslampa Figural
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:03)
1189 8102 Bordslampa mässing
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:25)
1189 8255 Bordslampfötter ett par, alabaster
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:32)
1189 8017 Bordsur Bulle
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:29)
1189 8166 Brickbord Gallerbricka, England. Nysilver, mahogny. Längd: 63. Djup: 41 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:41)
1189 7437 Brosch silver, 1950-tal. Höjd: 6,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:51)
1189 7428 Broscher 2 st, Silver Paste, 1800-tal & Art Déco, Längd: 4,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:51)
1189 7438 Broscher 3 st, 1930-tal, silver, stålgranater, turkoser och saltvattenpärlor
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:52)
1189 8233 Byrå bemålad, proveniens Medevi Brunn. Längd: 100. Djup: 50 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:02)
1189 7191 Byrå Furu, 1890-tal. Längd: 88. Djup: 47 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:35)
1189 8193 Byrå Furu. Längd: 76. Djup: 40 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:08)
1189 8104 Byrå Gustaviansk stil, Intarsia. Längd: 80 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:30)
1189 8228 Byrå mahogny, med skrivskiva. Längd: 54. Djup: 40 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:53)
1189 8016 Byrå med stenskiva. Längd: 61. Djup: 31 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:26)
1189 8191 Byrå Stenskiva. Längd: 60, djup: 35 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:07)
1189 8089 Byrå Tallboy, 1890-tal. Längd: 85, djup: 53 cm, höjd: 150 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:58)
1189 8049 Byst Marmor. Höjd: 32
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:58)
1189 8050 Byst Marmor. Höjd: 32
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:00)
1189 8250 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. 32/75, bladets mått: 66x50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:29)
1189 8248 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. 57/99, bladets mått: 75x57
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:26)
1189 8009 Champagneglas + starkvinsglas, 3 + 6 st, Boda
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:18)
1189 8044 Dolkar 2 st, Orientalisk. Längd: 33-44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:43)
1189 8059 Draperi Stig Lindberg + kökshandduk, Astrid Sampe (1909-2002), .
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:47)
1189 8155 Eldset mässing och trä, nutida
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:13)
1189 8271 Etsning Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Aux Caves des Gourmets. Stämpelsignerad, daterad 1957. Motivet: 24x23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:22)
1189 8236 Etsning Jean Louis Forain 1852-1931, signerad i plåten. Motivet: 15x10
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:11)
1189 8238 Etsning Lasse Söderberg (f. 1941), Sverige. "Etat dormand", 28/135. Motivet: 23x30
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:15)
1189 8273 Etsning Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Wuppertal". Signerad, daterad 1979, numrerad 108/150, Motivet: 64x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:26)
1189 7298 Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. "Hamnen", Motivet: 18,5x23
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:15)
1189 8002 Fällbord omkring 1900. Diameter: 71 cm. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:22)
1189 8034 Färgetsning Francoise Deberdt (f. 1934), Frankrike. Signerad, numrerad 120/120, Motivet: 42x63
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:22)
1189 5116 Färgetsning Herbert Sedcole (1864-1920), Storbritannien. "The close of day". Motivet: 60x88 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:52)
1189 8252 Färgetsning Signerad, 1971,52/100. Motivet: 11x64
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:31)
1189 8162 Färglitografi 2 st, Anthony Strüwer (f. 1942), 53x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:30)
1189 8131 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, numrerad 245/260
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:51)
1189 8035 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 1448/1750. . Motivet: 73x55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:24)
1189 8036 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 1448/1750. Motivet: 55x73 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:25)
1189 8037 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 1448/1750. Motivet: 73x55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:26)
1189 8038 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 1356/5000. Motivet: 57x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:28)
1189 8032 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 1356/5000. Motivet: 57x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:20)
1189 8033 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 1356/5000. Motivet: 57x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:21)
1189 8040 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 699/5000, Motivet: 57x40 cm
1189 8039 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 699/5000. Motivet: 57x40 cm
1189 7296 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Bilvrak. Signerad, daterad -01, numrerad 52/295. Motivet: 22,5x32,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:12)
1189 8096 Färglitografier 2 st. Lösa blad, Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Hos tandläkaren". Signerad, numrerad 181/200, bladets mått: 52x32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:15)
1189 8115 Fat + skål, Konstglas. Eva Englund (1937-1998), Sverige respektive Ann Wärff (f. 1937), Sverige. Diameter: 22-46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:37)
1189 8117 Fat + vas, Meissen, II-sortering. Längd: 15. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2018 08:07)
1189 8078 Fat 4 st, Tenn, 1762. Diameter: 21
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:42)
1189 8171 Fåtölj nyrokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:45)
1189 7032 Fåtölj Oxford Chair, Firma Svenskt Tenn, kretong
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:30)
1189 8198 Fåtöljer Ett par, nutida
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:05)
1189 8018 Figurin Lladro. Höjd: 25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:30)
1189 8082 Figurin Royal Dux. Höjd: 22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:16)
1189 8227 Figuriner 5 st, Efter Jenny Nyström. Höjd: 8-10
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:51)
1189 8303 Glasfrukter 5 st
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:25)
1189 7230 Glasservis ca. 90 delar, etsad dekor. Höjd: 7 - 15
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:06)
1189 8289 Glasservisdelar 28 st, Iittala. Höjd: 5-8
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:10)
1189 8105 Glasservisdelar ca 35 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:27)
1189 8087 Gobeläng Jaktmotiv, 210x160
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:53)
1189 8100 Golvlampa Smide
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:23)
1189 7172 Golvlampbord mässing
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:37)
1189 8138 Golvlampor 2 st, Smide, Höj- / sänkbara
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:10)
1189 8320 Golvur Johan Almgren, Örebro. Höjd: 223
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:49)
1189 8178 Golvvas Kina, nutida. Höjd: 44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:54)
1189 7283 Golvvas Kina, Tidigt 1900-tal. Höjd: 46
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:51)
1189 8113 Grafiskt blad Beck & Jung, 1981, PT, "Computer ink plot", löst blad, bladets mått: 50x63
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:30)
1189 8111 Grammofonmöbel Ek. Längd: 55, djup: 57 cm, höjd: 102 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:10)
1189 8321 Gravyrer 4 st, Svenska slott, Efter Thersner. Motivet: 28x38
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:04)
1189 8107 Grogglas 5 st, modell Helga. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:35)
1189 8328 Gryta med lock, på ben. Längd: 43
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:14)
1189 8221 Gunghäst tidigt 1900-tal. Höjd: 74. Längd: 75 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:34)
1189 8154 Halslänk 18k. Vikt: ca. 28g.
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:10)
1189 7343 Hängskåp Furu, 1800-tal. Längd: 78, djup: 28 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:06)
1189 7449 Hängsmycke + brosch, 1920-/30-tal, Silver / paste
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:01)
1189 7434 Hängsmycke på kedja silver, stålgranater och blodsten, 1930-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:48)
1189 8004 Ikon 1800-tal, Ryssland, Den Helige Myron & Juliania, 36x28
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:28)
1189 8005 Ikon 1800-tal, Ryssland, Fader vår, 27x22
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:31)
1189 8007 Ikon Modell äldre, 17x12
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:35)
1189 8281 Ishink med lock, glas /mässing. Höjd: 17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:41)
1189 8135 Kaffegods 6 delar, Blå Blom, + extra fat
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:55)
1189 8264 Kaffeservis 18 delar, Rosenthal, Isolde
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:01)
1189 7112 Kaffeservis 28 delar, Rosenthal, Studio-linie
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:42)
1189 8112 Kamin Näverqvarn, No 15 a. Höjd: ca 55
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:11)
1189 8010 Kannor + skål, 4 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Höjd: 8-19
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:29)
1189 8079 Karmstolar ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:08)
1189 8172 Kista 1800-tal. Längd: 87. Djup: 52 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:46)
1189 8159 Konstglas 2 delar, bland annat Kosta. Höjd: 17 - 25
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:30)
1189 8208 Konstglas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta. Höjd: 24
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:36)
1189 8310 Kruka glaserad stengodslera. Höjd: 43
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:40)
1189 8247 Lampbord 1950-tal, Bröderna Miller, 58x57. Höjd: 50
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:25)
1189 8223 Lampbord 3 st. Diameter: 50. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:52)
1189 8242 Lampbord ett par, glas och mässing. Längd: 60. Djup: 44 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:27)
1189 7350 Lampbord omkring sekelskiftet 1900. Längd: 46. Djup: 46 cm. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:12)
1189 8251 Lampbord teak. Längd: 65, djup: 45 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:27)
1189 7156 Lavoar 1890-tal, mahogny. Längd: 601. Djup: 42 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:48)
1189 8062 Leksaksbilar 8 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:59)
1189 8272 Litografi Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, daterad 1968, numrerad 3/5. Motivet: 31x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:25)
1189 8274 Litografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 24/30, bladets mått: 57x43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:29)
1189 8182 Ljuskrona Gustaviansk stil, blå skål. Höjd: 65
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:57)
1189 8293 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 90 ca
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:31)
1189 8077 Ljuskrona höjd, ca 50
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:31)
1189 7221 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 60
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:53)
1189 7141 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 70 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:28)
1189 5191 Ljuskrona rokokostil. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:19)
1189 8011 Ljuslykta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. -99, Lusthus, glaserad keramik. Höjd: 19
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:10)
1189 8118 Ljusstakar 4 st, Gusum, mässing. Höjd: 9
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:38)
1189 8058 Ljusstakar ett par, Gustavsberg, Blå Blom. Höjd: 10
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:46)
1189 8003 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 22,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:27)
1189 5541 Ljusstakar Ett par, nysilver, rokokostil. Höjd: 22
1189 8116 Ljusstakar Ett par, Orrefors. Höjd: 27
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:37)
1189 8020 Ljusstake + takarmatur, mässing
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:45)
1189 8019 Ljusstake 3-armad. Höjd: 40
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:30)
1189 8179 Ljusstake metall, nutida. Längd: 50. Höjd: 24, sjuarmad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:55)
1189 8177 Lockurna nutida. Höjd: 33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:53)
1189 8139 Målarstege höjd: 79 cm, modell äldre
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:16)
1189 8140 Månbord ett par, 1890-tal. Diameter: 125 cm. Höjd: 73 cm, en ilägg Bredd: 61 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:27)
1189 8197 Matbord + 7 stolar, Gustaviansk stil, + 3 ilägg. Diameter: 109 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:48)
1189 8207 Matbord Barockstil, Ek. Längd: 140 + 2x60. Djup: 110 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:32)
1189 8090 Matbord diameter: 110 + 2 iläggx54, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:59)
1189 8083 Matsalsgrupp 11 delar, Bord + 10 stolar, Newport + 3 ilägg. Diameter: 120 + 3x53, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:49)
1189 8150 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, + 3 ilägg, bordet: . Diameter: 110 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:59)
1189 7255 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 105 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:31)
1189 7452 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 110 cm. Höjd: 73 cm + 2 st iläggsskivor
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:17)
1189 8125 Matsalsskåp "Malmgården", design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bodafors. Bonad björk, Längd: 101. Djup: 35 cm. Höjd: 185 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:41)
1189 5546 Matsalsskåp Rokokostil. Längd: 124. Djup: 51 cm. Höjd: 204 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:29)
1189 8133 Matservis 35 del ca, Rosenthal, bland annat terrin
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:18)
1189 8267 Matservis ca. 30 delar, Rörstrand, omkring 1900
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:11)
1189 8214 Matservisdelar 25 delar, Bavaria
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:57)
1189 8106 Matservisdelar Gefle, Vinranka, ca 50 del
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:46)
1189 7248 Matskedar Ett par, HH, 1811. Längd: 22
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:44)
1189 7117 Matta orientalisk, 137x205
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:52)
1189 8120 Matta Orientalisk, 137x210
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:40)
1189 8254 Matta Orientalisk, 200x300 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:31)
1189 5202 Matta orientalisk, 300x200
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:43)
1189 8235 Matta orientalisk, 69x126 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:12)
1189 8234 Matta orientalisk, 97x152
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:10)
1189 7325 Matta orientalisk, Bochara, 110x131
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:06)
1189 8232 Matta orientalisk, Galleri, 78x320
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:08)
1189 8237 Matta orientalisk, galleri, 80x285 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:13)
1189 5002 Matta orientalisk, Lori, 410x109
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:52)
1189 5003 Matta orientalisk, Västpersisk, 250x149
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:49)
1189 7116 Matta Röllakan, Anna-Johanna Ångström, 135x220 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:53)
1189 8181 Nattygsbord rokokostil. Längd: 27, djup: 21 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:57)
1189 8170 Nothylla längd: 50 cm, djup: 30 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:44)
1189 8024 Oljemålning A Blomqvist, Fågelbo, 50x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:33)
1189 8021 Oljemålning Brissmyr, Sydländskt motiv, 54x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:55)
1189 8023 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Komposition. Olja på pannå, 48x63 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:59)
1189 8308 Oljemålning fåglar. Olja på duk, 90x160 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:30)
1189 8015 Oljemålning G Pozzuolo, Man. Olja på pannå, 31x21
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:43)
1189 8055 Oljemålning Håkan Brunberg (1905-1978), Finland. Signerad, daterad 1947. Olja på pannå, 32x46 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:35)
1189 8046 Oljemålning Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Vårlandskap, 40x45
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:45)
1189 8220 Oljemålning Ivan Constantin, motiv från Dalarna, 45x64
1189 8201 Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Sjöbod, signerad, 32x39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:13)
1189 8200 Oljemålning Ludvig Richarde (1862-1929), båtar vid strand, signerad, 30x41
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:10)
1189 8127 Oljemålning Nicolaes Berchem, hans efterföljare. Pastoral figurscen, Omkring 1800. Olja på duk, ca 38,5x43 cm, uppfodrad duk
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:54)
1189 8014 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Man i eka, Signerad, 44x64
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:43)
1189 8047 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad "EJ", 60x70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:46)
1189 8210 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Plog, signerad, 60x90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:48)
1189 8222 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben, 30x36
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:31)
1189 8063 Oljemålning på plåt, Porträtt, 35x23
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:04)
1189 8269 Oljemålning Pär-Hilding Perjons, kvinna vid spisen, signerad, -48,78x65
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:12)
1189 6043 Oljemålning Ralph Rilton (1907-2006), Sverige. Signerad, Hand, 60x49
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:40)
1189 8219 Oljemålning Staffan Liljefors, Sträckande svanar, 26x34 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:27)
1189 5155 Oljemålning Sven Hempel (1896-1944), Sverige. "Murcia", 50x61
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:03)
1189 7303 Oljemålning T Lindberg, Västerås, 70x57
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:28)
1189 7332 Oljemålning Ulf Ålund (f. 1948), Sverige. Pojke med hatt, 55x45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:15)
1189 8196 Oljemålning Wouwermans art, Rastande sällskap. Olja på duk, 29,5x34 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:50)
1189 8195 Oljemålning Wouwermans art, Sällskap med hästar och hund. Olja på duk, 30x34 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:40)
1189 8298 Oljemålningar 4 st, Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Olja på papper, oramade, bladets mått: 70x92 & 92x70
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:02)
1189 8167 Pallar 3 st. Höjd: 43
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:41)
1189 8225 Paraplyställ Metall. Höjd: 52
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:49)
1189 8285 Parasoll 3 st, modell äldre. Längd: 89
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:56)
1189 7267 Parti bijouterier diverse, bland annat Malakit & silver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:18)
1189 8053 Parti silver Kuriosa, 7 del
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:21)
1189 8149 Parti teckningar Claes Bäckström, diverse
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:02)
1189 8051 Pastell Carl Brandt, eka vid kust, 1895, motivet: 34x55
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:32)
1189 7290 Pastell Kjell Leander Engström (1914-1979), Sverige. Abisko, Motivet: 30x42
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:04)
1189 7074 Piedestal trä, NK, 1910. Höjd: 90
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:11)
1189 7254 Pinnstolar 4 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:29)
1189 8012 Pinnstolar 4 st
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:37)
1189 8114 Plättlagg för 16 plättar. Längd: 57, järn
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:24)
1189 8296 Porslin 5 delar, Korea. Diameter: 5-10 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:25)
1189 8229 Porslinsägg 4 st. Höjd: 9-16
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:59)
1189 8156 Ring 1/8k. Smaragd och briljanter
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:15)
1189 8042 Ryamatta Trollskog, 1967. 191x140 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:31)
1189 8094 Salongsbord Jugend, Mahogny / intarsia, glasskiva. Diameter: 64, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:08)
1189 8292 Sänggavlar Ett par, mässing, Tidigt 1900-tal. Bredd: 100
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:16)
1189 8091 Sänghimmel Gustaviansk stil, 1800-tal. Längd: 95, djup: 55 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:04)
1189 7342 Satsbord 3 delar, Teak
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:05)
1189 8142 Serigrafi Göran Ivarsson, HC-upplaga, Stilleben, bladets mått: 57x39
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:37)
1189 8128 Serigrafier 2 st. Aare, fiskar. Motivet: 21x63
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:46)
1189 8027 Servisdelar Arabia, Fennica, ca 50 del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:38)
1189 8026 Servisdelar Glas, Iittala, 48 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:37)
1189 8158 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 202, djup: 50 cm, höjd: 80 cm
1189 8084 Sideboard Newport. Längd: 160. Djup: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:50)
1189 8130 Skål + fat, Öresund, Gustavsberg, diameter: 24-37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:52)
1189 7306 Skål Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Längd: 19. Djup: 16 cm, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:33)
1189 8101 Skål Orrefors. Längd: 30. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:29)
1189 7234 Skål på fot, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:10)
1189 8258 Skänk med 9 lådor, bemålat. Längd: 97. Djup: 39 cm, höjd: 116 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:37)
1189 8093 Skåp Kina, Lackarbete. Längd: 96, djup: 50 cm, höjd: 163 cm
S�ldes f�r 16.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:31)
1189 8110 Skåp senjugend, ek. Längd: 90. Djup: 52 cm. Höjd: 200 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:09)
1189 7347 Skrivbord England. Längd: 122, djup: 61 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:08)
1189 7233 Skrivbord mahogny. Längd: 108, djup: 69 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:09)
1189 8189 Skulptur fd bordstermometer, "Mount Everest okt-nov 1938. Höjd: 17
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:11)
1189 8141 Skyltdocka Sittande, bemålad. Höjd: 160 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:27)
1189 8054 Sockerskål silver. Längd: 16
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:27)
1189 8028 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Fästfolk. Längd: 140
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:42)
1189 7322 Soffbord 1950-tal. Längd: 120. Djup: 61 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:04)
1189 8213 Soffgrupp 4 delar, Rokokostil
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:55)
1189 8209 Spegel 100x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:47)
1189 7062 Spegel 90x72 cm
1189 8072 Spegel Bronserad, 135x55
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:18)
1189 8311 Spegel omkring 1900, nyare glas, 87x54
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:42)
1189 6031 Spegel Rokoko. Höjd: ca 170 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:30)
1189 8180 Spegel rokokostil, 98x44
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:56)
1189 8288 Starkvinsglas 11 st, Orrefors, med bubbla. Höjd: 12
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:01)
1189 5350 Stol Gustavianskt provinsarbete
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:22)
1189 7095 Stolar 4 st. Bemålade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:53)
1189 8306 Stolar 5 st, proveniens Erik Penser AB, direktionsrummet, Monogram EP
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:07)
1189 5187 Stolar 6 st, Air Chair, design: Jasper Morrison För Magis, Italien. För inom- och utomhusbruk
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:03)
1189 7393 Stolar 6 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:00)
1189 8305 Stolar 6 st, proveniens Erik Penser AB, direktionsrummet
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:06)
1189 8071 Stolar ett par, Nyrokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:13)
1189 8109 Strykjärnskamin Husqvarna No 2. Höjd: ca 35
1189 8277 Syltkrukor 5 st. Höjd: 21 - 29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:35)
1189 8204 Takarmatur 1950-tal, glaskupor. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:57)
1189 8013 Takarmatur 1960-tal, trearmad, glaskupor. Höjd: 48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:33)
1189 5008 Takarmatur Glimpt för Potters Workshop, porslin & trä. Höjd: 50
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:44)
1189 8065 Takarmatur mässing och glas. Höjd: 32
1189 8069 Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm
1189 8173 Takarmatur prismor. Höjd: 40
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:47)
1189 7407 Takarmatur Prismor. Höjd: ca 60
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:20)
1189 8008 Tallrik Kina, Millefiori. Diameter: 23
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:44)
1189 8295 Tekanna Kina. Höjd: 12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:23)
1189 8327 Terrin med fat & lock, Rörstrand, Skånska slott. Längd: 37
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:56)
1189 8057 Terrin med lock, Rörstrand
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:46)
1189 8103 Terrin Meissen. Längd: 29
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:30)
1189 8315 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), från Kornhamnstorg. Signerad, daterad -80. Numrerad 276/360. Löst blad, bladets mått: 46x65 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:17)
1189 8314 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Gamla Stan. Signerad, numrerad 6/360, daterad -80. Löst blad, bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:15)
1189 8317 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Skeppsbron. Signerad, numrerad -80, numrerad 6/360, löst blad, bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:23)
1189 7069 Tusch Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Perspective japonaise, no 326 hbfa. Bär dedikerationn Motivet: 15,5x11,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:47)
1189 8187 Vägglystrar Ett par, prismor. Höjd: 35
1189 8068 Väggpendyl höjd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:14)
1189 8025 Väggpendyl höjd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:37)
1189 8231 Väggpendyl Rokokostil. Höjd: 60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:07)
1189 8276 Vandringsstavar 3 st. "Björnfällan"
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:33)
1189 7494 Vas + burk, 2 delar, Gustavsberg, Stig Lindberg & BB. Höjd: 8-13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:56)
1189 8119 Vas + skål, Sekelskifte 1900. Höjd: 12-35, glas och nysilver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:39)
1189 8080 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Chamotte. Höjd: 13
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:07)
1189 7305 Vas Kina, 1800-tal. Höjd: 31
1189 8302 Vinprovarglas 10 st. Orrefors. Höjd: 18
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:22)
1189 5192 Vitrinskåp England. Längd: 155. Djup: 34 cm. Höjd: 195 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 20:23)
1189 8174 Vitrinskåp Intarsia. Längd: 71. Djup: 36 cm. Höjd: 142 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 18:48)
1189 8286 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 juni 2018 19:57)