1233 2403 Affisch Sovjet, tryckt i Moskva 1969, Löst blad, 100x68
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:18)
1233 2405 Affisch Sovjet, Tryckt i Moskva 1969, Löst blad, 58x95
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:34)
1233 2406 Affischer 2 st, Sovjet, Tryckta i Moskva 1968/69, Lösa blad, 68x105 & 66,5x102
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:32)
1233 2395 Aftonväska Silver (830) / textil. Längd: 17,5cm Vikt: 214g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:41)
1233 2066 Akvarell 1800-tal, Grand Tour souvenir, "Catacombe in Roma", 22x31
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:23)
1233 2377 Akvarell Advin Kindgren, "Julotta", signerad, EK. Motivet: 33x25
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:51)
1233 2119 Akvarell Bengt Wallander, Paris -67, Signerad, bladets mått: 23x25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:52)
1233 2104 Akvarell E R Olsson, södermotiv, Signerad. Motivet: 25x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:41)
1233 2415 Akvarell Oidentifierad konstnär. Värdshusexteriör. Motivet: 17x12
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:50)
1233 2537 Akvareller 3 st. Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockholmsmotiv, signerade, 17x24, ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:55)
1233 2551 Älgfäll 200x150 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:11)
1233 2435 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 48, metall
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:17)
1233 2452 Armband 18 k. Längd: 27,5 25 g
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:21)
1233 2457 Armband 18 k. Längd: ca 20,13 g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:33)
1233 2359 Bägare silver, CG Hallberg, 1953. Höjd: 10 cm. Vikt: 234g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:52)
1233 9242 Bälten Spännen, diverse Ryssland
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:04)
1233 2431 Barometer Jugend, H50. Längd: 50cm. Bredd: 22,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:15)
1233 2251 Barskåp Idegran, England. Bredd: 40. Djup: 46 cm. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:06)
1233 2353 Båtratt med fäste. Diameter: 50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:38)
1233 2138 Besman Märkt med kunglig krona 1682. Längd: 61
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:56)
1233 2493 Bestick 64 delar, Nysilver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:28)
1233 2003 Bestick diverse, silver, 10 delar, bruttovikt: ca 290 g (varav knivar ca 120 g)
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:08)
1233 2535 Bestickuppsättning 112 delar, nysilver, Svensk Spets
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:46)
1233 2245 Bestickuppsättning Rostfritt/bakelit
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:27)
1233 2541 Bijouterier parti diverse, bland annat silver
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:13)
1233 2337 Bijouterier parti diverse, bland annat silver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:22)
1233 2441 Bläckhorn brons, pojke. Längd: 16. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:22)
1233 2212 Blandteknik 3 st, Kina, 45x17
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:25)
1233 2020 Blandteknik 4 st, Ragnar Kempe (tillskrivna), förlagor till Julkort, 13x8, "God Jul / Gott Nytt År"
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 21:06)
1233 9417 Blandteknik Bengt Nyström, Körsångare. Signerad. Duk, ramens innermått: 62x88
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:02)
1233 9413 Blandteknik Bengt Nyström, Pojke med päron, signerad. Duk, ramens innermått: 62x62
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:59)
1233 9416 Blandteknik Bengt Nyström, Pojke, signerad. Duk, ramens innermått: 72x54
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:01)
1233 2306 Blandteknik Maud Fagerholm, "Oktober, Sveaborg II", signerad. Motivet: 19x25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:02)
1233 2019 Blandteknik Ragnar Kempe, Barn i rokokokläder, signerad, 17,5x27
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:59)
1233 2354 Block 4 st. Modell äldre, marina. Längd: 23 - 60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:39)
1233 2106 Blyerts Signerad C Huhgg, 1975, "Gröna Lund", 18x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:45)
1233 2500 Bokhylleskåp Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Karl Andersson & Söner. Bredd: 135, djup: 36 cm, höjd: 183 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:04)
1233 2202 Bokhyllesystem Öresund, Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Karl Andersson & Söner. Bredd: 206cm. Djup: 26-46cm Höjd: 237cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:51)
1233 2525 Bord med låda, bemålat. Bredd: 80, djup: 44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:56)
1233 2325 Bordsfotogenlampa mässingsplåt. Höjd: 40
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:54)
1233 2327 Bordslampa mässing. Höjd: 51
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:09)
1233 2345 Bordslampfot Bohemia, glas. Höjd: 34
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:17)
1233 2261 Bordslampfot glas och mässing. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:29)
1233 2328 Bordslampfot mässing / konstmaterial. Höjd: 55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:10)
1233 9160 Bordslampfot Orientalisk. Höjd: 38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:21)
1233 2343 Bordslampor 2 st, Alabaster. Höjd: 33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:11)
1233 2485 Bordslampor 2 st, Glasfot. Höjd: 58
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:16)
1233 2552 Bordslampor Ett par mässing, Örsjö Industri AB, nutida. Höjd: 60
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:36)
1233 2094 Bordslampor Ett par, Jennings. Höjd: 68cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:52)
1233 2262 Bordslampor Ett par, Kina, Fd penselvaser. Höjd: 55,5cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:31)
1233 2186 Bordsskärm Kina, trä / sten, 43x35
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:15)
1233 2321 Bordssurtout glas / nysilver. Höjd: 37
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:41)
1233 2074 Bordsur omkring 1900, Sten. Längd: 25, djup: 15 cm, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:44)
1233 2456 Bordsur rokokostil, Tidigt 1900-tal. Höjd: 31
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:36)
1233 2340 Brandspruta Hebra, modell äldre. Höjd: 75
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:02)
1233 2005 Brevkniv silver, England, London, Volvo, i etui. Längd: 16. Vikt: ca 55 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:36)
1233 2539 Bricka nysilver, England. Längd: 66
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:59)
1233 2373 Bricka Tulip, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Längd: 56
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:40)
1233 2034 Brickbord Rokoko, fajansplattor. Bredd: 69, djup: 53 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:43)
1233 2467 Burk med lock, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 7,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:57)
1233 2240 Byrå 1800-tal, Björk. Bredd: 104, djup: 49 cm, höjd: 84 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:15)
1233 2503 Byrå barockstil. Bredd: 55. Djup: 33 cm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:57)
1233 2201 Byrå bemålad. Bredd: 82. Djup: 43 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:47)
1233 2331 Byrå Louis XVI-stil. Bredd: 60. Djup: 30 H, 73
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:18)
1233 9447 Byrå med stenskiva, Rokokostil. Bredd: 87, djup: 48 cm, höjd: 84 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:53)
1233 2443 Cigarrskrin silver, CG Hallberg, 1923. Längd: 17, bruttovikt: 854 g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:25)
1233 2333 Crèmekoppar 27 st, Rörstrand, CG XVI
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:27)
1233 2440 Dalahäst Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 17
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:20)
1233 2035 Damarbetsbord med uppsats Tidigt 1900-tal. Längd: 98, djup: 60 cm, höjd: 75-103, mahogny, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:38)
1233 2538 Damarmbandsur Tissot, länk 18k. Diameter: 2. Vikt: ca 22 g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:59)
1233 2512 Draghandtag 4+ 5+ 6 st. Längd: 13,5 - 21
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:04)
1233 2556 Draperi design: Josef Frank, 240x120 cm, fodrad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:37)
1233 2304 Dukar 6 st, Linne
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:49)
1233 2369 Elddon 2 delar, Tibet, metall / skinn, diameter: . Längd: 12,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:15)
1233 2351 Emaljskyltar 2 st. Carlsberg, 44x34 + Rizzla, 13x40
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:32)
1233 2107 Etsning Bertram Schmiterlöw (1920-2002). Signerad, daterad -43,15/200, Beckholmen. Motivet: 16x22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:50)
1233 2121 Etsning Dagmar Norell, 10/15, konstnären. Signerad, daterad -75. Motivet: 18x15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:56)
1233 2298 Etsning Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Getter, signerad, 1918. Motivet: 14,5x11
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:33)
1233 2132 Etsning Lionello Balestrieri, efter, omkring 1900, "Beethoven", Motivet: 23,5x66 cm, Jugendram
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:41)
1233 2120 Etsning Thelma Aulio Paananen (f. 1931), Finland. "Pappa sover", 4/10. Signerad, daterad 1967. Motivet: 26x15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:54)
1233 2065 Etsning Torsten Schonberg (1882-1970), Sverige. Självporträtt, skridskosegling. Motivet: 30x24
1233 2105 Etsning Yngve Svedlund (f. 1925), Sverige. "Auktion i Skogstibble". Signerad, daterad -73,7/30. Motivet: 32x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:43)
1233 2133 Färgakvatint Jacques Villon, signerad i tryckplåt, 1927, "Composition". Motivet: 49,5x34
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:52)
1233 2387 Färgetsning Kristina Munklinde (f. 1936), Sverige. "Det finstilta", signerad. Motivet: 11x16,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:15)
1233 2536 Färgetsningar 2 st. Staffan Kronberg (f. 1902), Sverige. Numrerade och signerade. Motivet: 30x21
1233 2547 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. EA-upplaga, "Rorschachs dream". Signerad, daterad 1970. Motivet: 40x56
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:47)
1233 2517 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 40/150, bladets mått: 65x49 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:29)
1233 2518 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 69/150, bladets mått: 75x56 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:30)
1233 2071 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 181/360, saknar glas, Signerad. 74x82cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:26)
1233 9011 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Rådjur. Signerad, numrerad 180/220. Motivet: 26x36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:32)
1233 2045 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. "Dalarö skans". Signerad, numrerad 208/330. Motivet: 36x49
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:59)
1233 2042 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. "Dansande barn". Signerad, numrerad 209/330. Motivet: 36x48
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:56)
1233 2044 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. "Haapsalu stad". Signerad, numrerad 9/150. Motivet: 40x54
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:58)
1233 2037 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 206/330, "Dalarö skans". Motivet: 36x49
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:51)
1233 2038 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 9/150, "Mitt hem i Haapsalu", 41x56
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:52)
1233 2527 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, daterad 2012, numrerad 96/175, bladets mått: 43x43, löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:59)
1233 2063 Färglitografi Lars Huck Hultgren (f. 1931), Sverige. Signerad, numrerad 34/280, Stilleben, 43x36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:12)
1233 2160 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Provencalskt landskap. Signerad, numrerad 40/200, löst blad, bladets mått: 42x55
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:43)
1233 2159 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 48/290, Strandbukett, Löst blad, bladets mått: 59x44
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:42)
1233 2145 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 74/175, Blå kannan, löst blad, bladets mått: 80x59
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:17)
1233 2161 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Skördetid. Signerad, numrerad 33/190, Löst blad, bladets mått: 62x47
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:50)
1233 2147 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Gula hatten. Signerad, numrerad EA 13/25, ca 58x43 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:20)
1233 2146 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Morgon i Ateljén. Signerad, numrerad Hc 17/25, löst blad, bladets mått: 76x56
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:18)
1233 2158 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Promenaden. Signerad, numrerad EA 13/25, löst blad, bladets mått: 58x44
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:40)
1233 2087 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 169/275. Motivet: 31x21 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:29)
1233 2088 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad Hc 5/25. Motivet: 26x20
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:30)
1233 2157 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Vänner i Ateljén. Signerad, numrerad 102/190, löst blad, bladets mått: 76x56
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:39)
1233 2208 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 100/460. Motivet: 60x44 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:21)
1233 2169 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 162/450, bladets mått: 68x52, löst blad
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:07)
1233 2070 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Utsikt. Signerad, numrerad 59/450, löst blad, bladets mått: 61x66
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:24)
1233 2060 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, daterad -71, numrerad 46/90, löst blad, bladets mått: 28x37
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:03)
1233 2090 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad -80, PT. Motivet: 42x55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:37)
1233 7174 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. "Tidningar". Signerad, numrerad 303/350. Motivet: 32x42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:16)
1233 2041 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 184/260, Vintermotiv. Motivet: 56x43
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:55)
1233 7176 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Fasader. Signerad, numrerad 56/260, ramens innermått: 34x54
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:17)
1233 9549 Färglitografi Vladimir Beck (f. 1943), "Drömprinsen". Signerad, numrerad 12/360, ca 54x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:58)
1233 2174 Färglitografier 2 st, Jan Rhodin (f. 1938), Hackspett & Uv, Signerade, 360-upplaga. Motivet: 46x33
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:24)
1233 9439 Färglitografier 2 st. Ch Berend, signerade, mm;43x35
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:35)
1233 8025 Färglitografier 3 st, Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Stockholmsmotiv. Signerade, bladets mått: 47x38 respektive 61x70 cm, lösa blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:39)
1233 2289 Färglitografier 3 st. Reinhold Ljunggren signerade. Motivet: 31x49 + 31x46 + 21x32
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:25)
1233 2335 Färglitografier 4 st. Ur Svenska fåglar, von Wright. Motivet: ramens innermått: 40x30
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:58)
1233 2336 Färgtryck 5 st. Chromolito, Meyer. Motivet: 20x26
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:59)
1233 2368 Fat + karaff, 2 delar, Kristall, Målerås, Mats Jonasson & Orrefors, diameter: 24, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:14)
1233 2482 Fat Ett par, Kina, Kanton. Diameter: 23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:13)
1233 2392 Fat keramik, signerat, 20x20
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:24)
1233 2307 Fåtölj 1940-tal, DUX, plysch
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:04)
1233 2197 Fåtölj Alf Svensson, "DOMUS"
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:27)
1233 2528 Fåtölj Profil, DUX, design: Folke Olsson, renoveringsobjekt
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:59)
1233 2426 Fåtölj Rotting, sits i Bakertyg "Stensöta"
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:17)
1233 2478 Fickur Jaeger le Coultre. Diameter: 4,2
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:09)
1233 9421 Figurin soapstone. Kina, Höjd: 34
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:08)
1233 2311 Figuriner 4 st, barn, Bing & Grøndahl. Höjd: 12
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:20)
1233 2258 Fisktallrikar 12 st, Johnson Bros, England. Längd: 24
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:24)
1233 2473 Fotoramar + fickursställ, 3 delar, mässing och glas. Höjd: 7,5-28
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:04)
1233 2221 Fotpall 1800-tal. Längd: 30cm. Djup: 29cm. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:27)
1233 2543 Gallerskål med assietter, benporslin. Diameter: 16 - 18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:06)
1233 2555 Gardiner 2 längder, design: Josef Frank, 200x120
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:28)
1233 2484 Glas 15 delar, Reijmyre Glasbruk, 7 + 6 + 4 delar. Höjd: 7-20
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:19)
1233 2141 Glas 1700-tal, med monogram. Diameter: 8,5, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:01)
1233 9110 Glasservisdelar Reijmyre Glasbruk. Höjd: 10. 5-22. 5cm
1233 9553 Glastavla med belysning, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. 16x15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:20)
1233 2243 Golvlampa barockstil. Höjd: 160
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:17)
1233 2519 Golvlampa Mässing / näverdekor, höj- och sänkbar. Höjd: 148,5cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:41)
1233 2199 Golvlampa mässing, Belid. Höjd: 129cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:43)
1233 9441 Golvlampa mässing, Höjd: 157
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:48)
1233 2450 Golvlampa mässing. Höjd: 127
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:29)
1233 2424 Golvlampa mässing. Höjd: 128
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:10)
1233 2200 Golvlampa mässing. Höjd: 137cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:42)
1233 2287 Golvlampa smide. Höjd: 149cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:22)
1233 2347 Golvspegel metall, 1970-tal. Höjd: 187
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:21)
1233 2002 Gräddkanna + sockerskål, silver. Höjd: 5-8. Vikt: ca 150 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 21:05)
1233 2085 Gravyrer 3 st, 1700-/1800-tal. Diameter: 35, Motivet: 43x57 cm & 40x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:16)
1233 2218 Gryta Emaljerad. Längd: 39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:07)
1233 2052 Gunghäst Bali, Bemålad. Längd: 92, höjd: 91 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:11)
1233 2112 Gungstol Göran Malmvall, för Svensk Fur, 1900-tal, Furu, Stämplad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:13)
1233 2430 Halsband 18 k. Längd: 44cm. Vikt: 27g
S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:14)
1233 2404 Herrarmbandsur 9 st. Samt damarmbandsur, 4 st
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:21)
1233 2356 Herrarmbandsur Omega. Diameter: 3,5
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:49)
1233 9292 Hörnbord 1800-tal. Bredd: 96, djup: 51 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:34)
1233 2449 Ikon Grekland, Johannes Döparens avrättning, 1927, ca 46x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:29)
1233 2374 Ikon koppar, Spanien, 1800-tal, 24x19
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:44)
1233 9355 Ishink England. Höjd: 14
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:56)
1233 2209 Jakthorn Fürst-Pless, mässing. Längd: 39
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:06)
1233 2483 Kaffe / matservis 35 delar, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:19)
1233 2012 Kaffeservis Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått, 12 koppar med fat + 1 skål
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:10)
1233 2195 Kaffeservis Ca 30 delar, Gefle, Vinranka, Arthur Percy (1886-1976), Sverige
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:24)
1233 2511 Kaffeservisdelar Rosenthal, Sanssouci, ca 30 delar
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:56)
1233 2236 Kaffeskedar 10 st, silver, 1898. Längd: 11cm Vikt: 120g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:13)
1233 2418 Kamferkista längd: 105 cm, djup: 53 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:03)
1233 2255 Kandelabrar Ett par, nysilver. Höjd: 50
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:21)
1233 9281 Kanna + såll + form, 3 delar, Modell äldre. Diameter: 24-25, kanna signerad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:18)
1233 2164 Kannor 3 st, England, bland annat Ridgeway & Son. Höjd: 14-24 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:51)
1233 2448 Karaff glas, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 31
1233 2549 Karaff Iittala, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Signerad TW. Höjd: 26,5. M
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:40)
1233 2217 Karaffer 4 st. Höjd: 22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:06)
1233 9232 Karmstol Barockstil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:33)
1233 2242 Karmstol Gustaviansk stil
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:16)
1233 2554 Karmstolar Ett par, Karl Andersson & Söner
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:30)
1233 2515 Kastvapen så kallad boleadoras. Benkulor med silverbeslag, Argentina 1900-talets början. Diameter: ca 6 cm (kulorna). Vikt: 732g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:28)
1233 9216 Koffert Frankrike. Längd: 61, djup: 35 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:33)
1233 2393 Konstglas 3 delar, bl. A 2del Flygsfors, Coquille. Längd: 14 resp. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:36)
1233 2428 Konstglas 4 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 19 - 33
1233 2438 Konstglas 4 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 8 - 22
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:17)
1233 2542 Konstglas 5 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 9 - 24
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:26)
1233 2421 Konstglas 6 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 5 - 25
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:06)
1233 2434 Konstglas 9 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 9 - 26
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:25)
1233 2315 Koppar parti diverse, 11 delar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:26)
1233 2437 Krucifix omkring 1900, bordsmodell, nysilver, koppar, mässing. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:19)
1233 2557 Kuddar 4 st, Kelim. Längd: 49cm. Djup: 9cm. Höjd: 49cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:33)
1233 2130 Kuriosa 6 delar, Asien. Längd: 4-13
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:36)
1233 2073 Lackask + pennställ, Kina, nutida. Längd: 13, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:53)
1233 7352 Lampbord Asien. Diameter: 60, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:12)
1233 2433 Lampbord Glas / krom. Bredd: 60, djup: 45 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:16)
1233 2219 Leksaker diverse
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:11)
1233 2131 Leksaksvagn plåt, England, "Happynak Toy". Längd: 24,5, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:37)
1233 2303 Linnedukar + servetter, 3 + 12 delar, Monogram
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:41)
1233 2067 Linnedukar 8 st, bland annat Drakmotivet
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:19)
1233 2305 Linneservetter 34 st. Längd: 48,5-63cm. Bredd: 48,5-62cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:51)
1233 2055 Litografi "Karta öfver staden Stockholm", Utgiven 1864, Handkolorerad. Motivet: 43x54
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:32)
1233 2540 Litografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjdhoppare, EA-upplaga, signerad. Motivet: 29x41
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:05)
1233 2334 Litografier 111 st. "Svenska Fåglar", von Wright, bladets mått: 37x27, lösa blad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:55)
1233 2059 Litografier 3 st, Christian Berg, Paris 1928, lösa blad, PT, bladets mått: 55x45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:02)
1233 2025 Litografier 4 st, Signerade, Youval, 500-upplaga, Israel, 49x34
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:07)
1233 2282 Ljuskrona Empire stil 1800-tal. Höjd: 85, ej elektrifierad
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:55)
1233 9510 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 55
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:40)
1233 9010 Ljuskrona Venetiansk. Höjd: ca 60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:25)
1233 2350 Ljusplåtar Ett par, mässing, 44x29
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:30)
1233 2408 Ljusplåtar Ett par, tenn / mässing. Höjd: 39
1233 2235 Ljusstakar + burk med lock, Tenn, Ljusstakarna Edvin Ollers. Höjd: 7-11,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:15)
1233 9349 Ljusstakar 3 st, silver. Höjd: 6-9,5, bruttovikt: ca 345 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:50)
1233 2462 Ljusstakar Ett par, "Nationalmuseum Stockholm", mässing. Höjd: 13
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:39)
1233 2099 Ljusstakar Ett par, Järn. Höjd: 17
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:33)
1233 2464 Ljusstakar Ett par, mässing, + manschetter. Höjd: 24,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:54)
1233 2494 Ljusstakar Ett par, mässing, Sent 1800-tal. Höjd: 10
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:31)
1233 9342 Ljusstakar ett par, Mässing/emalj. Höjd: 19
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:39)
1233 2177 Ljusstakar Ett par, Silver (830). Höjd: 10,5, bruttovikt: 715 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:30)
1233 9095 Ljusstakar ett par, silver, 1950. Höjd: 19 cm. Vikt: 286g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:10)
1233 2520 Ljusstakar Ett par, silver, CG Hallberg, 1941. Höjd: 17cm. Vikt: 1053gram (528g+ 525g)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:42)
1233 2463 Ljusstakar Ett par, silver, GD, 1862. Höjd: 8, bruttovikt: 359 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:53)
1233 9526 Ljusstakar Ett par, silver, Graverade. Höjd: 9,5, bruttovikt: ca 700 g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:32)
1233 2267 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 19,1964, bruttovikt: 965 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:42)
1233 2178 Ljusstake silver, CG Hallberg, 1954. Höjd: 15,5, bruttovikt: 340 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:32)
1233 2268 Lockurna Drakmotiv. Höjd: 52
1233 2526 Lockurna Keramik. Höjd: 39
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:59)
1233 2188 Luktdosor 5 st, Asien. Höjd: 6-8
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:22)
1233 2455 Målarväska Skinn, Modell äldre, "B. U. A. C. ", 36x25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:34)
1233 2001 Malmgryta höjd: 25 cm, diameter: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 21:00)
1233 9458 Malmgryta på gjutjärnsställning. Höjd: 28
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:34)
1233 2522 Manschettknappar ett par, 18 K. ALTON, 1964,2,4 X 1,7 cm, 14 g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:37)
1233 2004 Mapp Etsningar 6 st, Carl Larsson Efter, Hjert&Hjert
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:14)
1233 2330 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 110. Höjd: 75 cm. 2 st ilägg 110x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:59)
1233 2225 Matbord Teak. Bredd: 122, djup: 80 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:34)
1233 2308 Matsalsgrupp 5 delar, Teak. Diameter: 108. Höjd: 73 cm, 2 st iläggsskivor a 40 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:08)
1233 9463 Matsalsgrupp Rokokostil, 9 delar, 6 stolar + 2 karmstolar + bord. Diameter: 114. Höjd: 73 + 3 ilägg, 30 7 del
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:58)
1233 9443 Matsalsstolar 6 st. Barockstil
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:44)
1233 2481 Matservis 34 delar, Wedgwood, Santa Clara, Murgröna
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:12)
1233 2365 Matservis 38 delar, Svenska Slott, Rörstrand
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:09)
1233 2257 Matservis 50 del ca, Huangho, Rörstrand
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:26)
1233 2318 Matservis 56 delar, KPM
1233 2196 Matservis 60 del ca, Lidköping
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:26)
1233 2205 Matservis 65 del ca, JTC (Jaeger, Thomas & Co. ) Tyskland, bland annat 30 mattallrikar. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:03)
1233 2100 Matservisdelar 25 del ca, grå Rand, Gustavsberg, Dia 17-25
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:34)
1233 2227 Matservisdelar Gustavsberg, ca 25 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:44)
1233 2492 Matta 158x235
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:37)
1233 2064 Matta Kasthall, "Häggå 911", 90x170
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:17)
1233 9351 Matta orientalisk, 105x205
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:56)
1233 2224 Matta orientalisk, 130x205
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:30)
1233 2530 Matta Orientalisk, 130x207
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:09)
1233 9353 Matta orientalisk, 141x204
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:57)
1233 2533 Matta Orientalisk, 156x310
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:13)
1233 2532 Matta orientalisk, 162x256
1233 2529 Matta orientalisk, 163x300 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:08)
1233 2233 Matta orientalisk, 165x210
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:49)
1233 2049 Matta orientalisk, 58x129
1233 2232 Matta orientalisk, 88x168
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:48)
1233 2231 Matta orientalisk, Afghan, 142x201
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:47)
1233 2531 Matta Orientalisk, Galleri, 105x270
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:15)
1233 2400 Medaljer 4 st, Italien, Tyskland, Sverige och Frankrike. Diameter: 3-7cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:48)
1233 2142 Miniatyrvas Gerda Strömberg, Strömbergshyttan. Höjd: 7,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:04)
1233 2544 Minkpäls Saga mink, storlek: 40-115
1233 2513 Möbelbeslag diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:05)
1233 2496 Mockaskedar + sockertång & sked, 12 + 2 delar, silver, importstämplar. Längd: 10-14. Vikt: ca 140 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:34)
1233 2346 Modellflygplan 17 st. + 1 bil. Längd: 8 - 20
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:19)
1233 2241 Nattygsbord Ett par, England. Bredd: 47, djup: 32 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:16)
1233 2139 Nonien Marint instrument för avläsning av avstånd vid skjutning, i trälåda, 18,5cm. Längd: 30cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:57)
1233 2466 Nysilver 5 delar, kaffeservis + bricka + skål kristall/ns. Längd: 11-44cm. Bredd: 6-23cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:58)
1233 2214 Ölglas 6 st, Orrefors. Höjd: 20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:45)
1233 2323 Oljelampa mässing. 1800-tal, Höjd: 45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:43)
1233 2294 Oljemålning 1800-tal, Korgosse. Olja på pannå, 30x21,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:31)
1233 2317 Oljemålning A Linderholm, motiv från Öland, signerad -45. Olja på pannå, 42x54
1233 2417 Oljemålning A Wilhelms, hav med fiskmås, signerad. Olja på duk, 47x65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:51)
1233 2081 Oljemålning Åke Berg, signerad -55, Karlbergskanalen. Olja på duk, 34x52
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:09)
1233 2092 Oljemålning Arvid Öström (1889-1955), Fors, signerad. Olja på pannå, 37x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:08)
1233 9178 Oljemålning Axel Borg, tillskriven, signerad A Borg. Olja på pannå, 26x34 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:59)
1233 2292 Oljemålning Bernt Olof Sjöwall (f. 1936), Sverige. Motiv från Öland, signerad. Olja på pannå, 25x23
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:30)
1233 2083 Oljemålning Calle Nyland (f. 1907), Sverige. 1931, Seine, Signerad. Olja på duk, 30x45
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:13)
1233 2376 Oljemålning Clown, signerad a tergo. Olja på pannå, 50x40
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:52)
1233 9238 Oljemålning Clown, signerad Figge. Olja på duk, 91x34
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:15)
1233 9088 Oljemålning Curt A Landwehr (1920-1988), Tyskland. Äldre man. Olja på duk, 30x23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:41)
1233 2310 Oljemålning David Engström, "Davids Fågel No2", signerad. Olja på duk, 40x30 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:12)
1233 2285 Oljemålning Edit Gustafson (1886-1968), Sverige. Blomsterstilleben, signerad. Olja på duk, 46x56 cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:13)
1233 2192 Oljemålning Elke Leischen Andersson, Figur. Signerad, daterad -90. Olja på duk, 37x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:21)
1233 2193 Oljemålning Elke Leischen Andersson. Signerad, daterad -90, figur. Olja på duk, 37x37
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:22)
1233 2194 Oljemålning Elke Leischen Andersson. Signerad, daterad -90, kvinna, 37x37. Olja på duk
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:23)
1233 2189 Oljemålning Elke Leischen-Andersson (f. 1961), Sverige. Fisk, Signerad, daterad -88. Olja på duk, 52x90 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:17)
1233 2190 Oljemålning Elke Leischen-Andersson (f. 1961), Sverige. Vinflaska. Signerad, daterad -88. Olja på duk, 98x34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:28)
1233 2082 Oljemålning Elsie Stenström (1919-2003), Sverige. Man vid fors, Signerad. Olja på duk, 50x70 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:30)
1233 2355 Oljemålning Emil Nordberger (1889-1942), signerad, 1920, Olja på pannå, 67x98
1233 2249 Oljemålning Enoch Ringnér (1870-1967), Sverige. Tvätterskor, signerad. Olja på duk, 1929,34x61
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:59)
1233 8092 Oljemålning Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. "Stockholm Solnavägen", Signerad, daterad 9/7 1924. Olja på pannå, 25x33
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:46)
1233 1021 Oljemålning Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, daterad 17/10 1953, "Vadstena". Olja på pannå, 27x34
1233 2116 Oljemålning Eva Hallström (1942-1997), monogramsignerad, Segelbåt. Olja på duk, 33x41
1233 9399 Oljemålning F Svendsen, Sydländsk by, Signerad. Olja på duk, 37x43
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:23)
1233 2384 Oljemålning Fågelskrämma, signerad. Olja på duk, 13x17
1233 2389 Oljemålning G Södergren, Sensommar, signerad 1965. Olja på duk, 22x42
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:15)
1233 2381 Oljemålning Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Segelbåt, signerad. Olja på pannå, 27x35
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:05)
1233 9060 Oljemålning Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -61. Olja på duk, 54x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:20)
1233 2206 Oljemålning Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Utsikt Tegelvikshamnen. Signerad, daterad -50. Olja på duk, 63x87
1233 2154 Oljemålning Gotthard Widing, Husryggarna Gotland. Signerad, daterad -38. Olja på duk, 37x44
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:32)
1233 8096 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad. Olja på duk, 48x56
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:44)
1233 2091 Oljemålning Gusten Widerbäck (1879-1970), Sverige. Signerad, daterad 1946, Uppsalaslätten. Olja på pannå, 40x46
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:06)
1233 2024 Oljemålning H Erdmann, Rådjursbock, Signerad, 60x50. Olja på duk
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:06)
1233 2390 Oljemålning H Lindmark, blomsterstilleben, signerad. Olja på pannå, 27x22
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:18)
1233 2113 Oljemålning Hampe Svanberg (1883-1961), Sverige. Signerad, daterad -47, blomsterstilleben. Olja på duk, 60x49
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:17)
1233 5513 Oljemålning Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad a tergo, 1967. Olja på duk, 55x46
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:38)
1233 2505 Oljemålning Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. "vid sälberget, Simpnäs". Olja på pannå, 30x53
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:13)
1233 2150 Oljemålning Hjalmar Strååt (1885-1971), Sverige. Verso a verso, Fiskeläge, 27x37, signerad. Olja på pannå
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:25)
1233 2040 Oljemålning Inger Gustavsson, "Stora Bodane Dalsland", Signerad. Olja på duk, 45x55
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:53)
1233 2324 Oljemålning Ivanno, Stilleben. Olja på pannå, 100x70
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:44)
1233 2102 Oljemålning Jan Dahlin (f. 1933), Interiör. Signerad, daterad -78. Olja på duk, 66x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:37)
1233 2101 Oljemålning Jan Dahlin (f. 1933). Signerad, daterad -81, Stilleben. Olja på duk, 50x61
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:35)
1233 2117 Oljemålning Jan Quant, Öland, Signerad. Olja på duk, 32x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:34)
1233 2504 Oljemålning Jarqald Lindberg, "på mellanskär". Olja på pannå, 21x56
1233 9053 Oljemålning Jens Christian Bennedsen (1893-1967), Vinterlandskap, signerad. Olja på duk, 69x98 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:24)
1233 2338 Oljemålning Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Orust, signerad. Olja på duk, 31x98
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 21:04)
1233 2388 Oljemålning landskap, signerad K Fontaine. Olja på duk, 44x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:12)
1233 2301 Oljemålning Lauritz Falk, Matador, Signerad, 41x32. Olja på pannå
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:39)
1233 2080 Oljemålning Naemi Eriksson (1920-2002), Sverige. Stol & träd. Signerad. Olja på duk, 15x21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:56)
1233 2386 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Brygge, signerad. Olja på duk, 60x50
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:24)
1233 2379 Oljemålning Oidentifierad konstnär, kust, Signerad, HS. Olja på pannå, 32x43
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:00)
1233 2378 Oljemålning Oidentifierad konstnär, pojke med pilbåge. Olja på pannå, 51x33
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:03)
1233 2383 Oljemålning oidentifierad konstnär, stadsmotiv, signerad. Bech. Olja på duk, 46x37
1233 2385 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Stockholm. Olja på pannå, 32x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:10)
1233 2423 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, 57x74, Marin. Olja på duk, ej ram
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:07)
1233 2022 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marin. Monogramsignerad 1962. Olja på duk, 32x21 cm
1233 2211 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1940. Tidö Slott. Olja på duk, 43x60
1233 2072 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ögon. Olja på duk, 90x119
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:27)
1233 9031 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Ch Noel, "Matrosens hemkomst". Olja på duk, 68x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:16)
1233 2069 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Damer, 49x60, signerad. Olja på duk
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:28)
1233 2079 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben med kastrull. Signerad. Olja på duk, motivet: 26x21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:56)
1233 2339 Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Tranor, signerad OL. Olja på duk, 51x54
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:00)
1233 1039 Oljemålning Olof Hermelin (1827-1913), Sverige. Monogramsignerad, 1874, "i Trädgården". Olja på pannå, 22x31
S�ldes f�r 9.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:45)
1233 2510 Oljemålning persiskt motiv, 70x40
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:50)
1233 2149 Oljemålning Rune Persson, Landskap, signerad. Olja på duk, 42x55
1233 2175 Oljemålning Signerad Kylberg. Signerad, daterad -46, Marin. Olja på pannå, 50x60 ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:22)
1233 2135 Oljemålning Signerad R Olsson, -62, stol, 73x55. Olja på duk
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:45)
1233 2375 Oljemålning signerad, EH. Olja på duk, 50x35
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:45)
1233 2153 Oljemålning Simon Sörman (1905-1963). Signerad, daterad -43, "Sommardag vid havet". Olja på pannå, 32 X 40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:29)
1233 2093 Oljemålning Siv Rosendahl, Landskap, Signerad. Olja på duk, 40x54
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:11)
1233 2098 Oljemålning Stig Södersten (1906-1979), Sverige. Konstnären, signerad. Olja på pannå, 45x45
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:29)
1233 2380 Oljemålning stilleben, signerad, -52. Olja på pannå, 50x57
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:56)
1233 2048 Oljemålning Svend Nielsen (1908-1993), Danmark. Gårdsauktion. Signerad. Olja på duk, 62x97 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:02)
1233 2056 Oljemålning Tonny Sellén. Signerad, daterad -90, Stilleben. Olja på duk, 54x60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:44)
1233 9396 Oljemålning Valerij Chirkov (1943), Komposition. Olja på pannå, 53x43
1233 2078 Oljemålningar 2 st, Kristina Jöred (1913-2003), Sverige. "En liten Ikaros & Skymningslek, signerad. Olja på pannå, 11x8
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:50)
1233 2458 Örhängen 1 par med krokar, 5 g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:41)
1233 9044 Öronlappsfåtölj
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:25)
1233 2342 Pallar 6 st. Metall, bemålade. Höjd: 56
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:08)
1233 2030 Paradvärja "Fabrica de Toledo". Längd: 88cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:53)
1233 2329 Paraplyställ plåt / järn. Höjd: 77
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:37)
1233 2076 Pärlhalsband Odlade pärlor. Längd: 42
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:46)
1233 2276 Parti silver / ns diverse
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:52)
1233 2126 Parti vykort 600 ca, Svensk topografi mm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:32)
1233 2029 Pelarbord 1800-tal. Diameter: 48, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:28)
1233 2253 Pelarbord bemålat, 1800-tal. Bredd: 52, djup: 42 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:15)
1233 2487 Pianopall omkring 1900. Längd: 78cm, Sitthöjd: 45cm, Bredd sittyta: 28cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:18)
1233 2239 Piedestal Björk. Höjd: 75
1233 2223 Piedestal höjd: 82 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:29)
1233 2322 Piedestal med porslinstallrik, intarsia. Höjd: 79. Diameter: 44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:43)
1233 2156 Piedestal Morian, trä, bemålad. Höjd: 72
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:37)
1233 2198 Pinnstolar 4 st, 1800-tal, snarlika, bland annat märkta "OSS & Wester Böle"
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:28)
1233 2128 Porslin 4 delar, Asien. Höjd: 5-13
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:41)
1233 2136 Ramar 5 st, 1800-tal. Längd: 37-64cm. Djup: 3-5cm. Höjd: 52-73,5cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:50)
1233 2234 Remmare 6 st, gröna. Höjd: 21
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:11)
1233 9410 Ringklockor 2 st. Brons. Höjd: 15 - 26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:47)
1233 2274 Rödvinsglas 10 st. Höjd: 18
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:49)
1233 2516 Sablar 2 st. Längd: 97
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:28)
1233 9491 Salongsbord Gustaviansk stil. Diameter: 75, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:59)
1233 2332 Salongsbord Nyrokoko, Valnöt. Diameter: 121. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:24)
1233 2461 Saltkar med sked, emalj, jugend. Glasinsats, Diameter: 6,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:48)
1233 2420 Sängram Rokokostil, innermått 200x109
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:25)
1233 2407 Såskanna Firma Svenskt Tenn, 1950, trähandtag. Längd: 20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:41)
1233 2534 Sekretär 1800-tal, alm. Bredd 104 cm, djup: 47 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 augusti 2019 09:52)
1233 2486 Sekretär Gustaviansk stil. Bredd:83, djup: 33 cm, höjd: 103 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:17)
1233 2006 Sekretär Intarsia. Bredd:88, djup: 47 cm, höjd: 98 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:03)
1233 9440 Serveringsvagn mahogny, 71, djup: 44 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:37)
1233 2371 Serveringsvagn mässing och glas. Längd: 65, djup: 45 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:48)
1233 2228 Servisdelar Royal Tuscan, ca 35 del
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:50)
1233 2397 Sextant Bendix, i låda. Längd: 21. Djup: 30 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:46)
1233 2498 Silver 10 delar, bestick mm. Längd: 10cm-22cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:40)
1233 2429 Skål Glaserad Keramik, diameter: 30, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:14)
1233 2366 Skål konstglas, Nuutajärvi, Notsjö, -31, diameter: 11, höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:14)
1233 2207 Skål silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 2011. Diameter: 13, höjd: 8 cm, vikt: ca 300 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:15)
1233 2491 Skålar 2 st, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 10-18
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:22)
1233 2480 Skålfat + vas, Kosta Boda. Diameter: 36. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:13)
1233 2111 Skålfat 3 st, Kina, diameter: 23-25
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:12)
1233 2312 Skrivbord 1890-tal. Bredd: 95, djup: 56 cm, höjd: 76 cm, nyckel
1233 2326 Skrivbordslampa mässing, Bergbom, 1970-tal. Höjd: 51
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:58)
1233 2344 Skrivbordslampor Ett par, Eglo, metall / glasskärm. Höjd: 43
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:13)
1233 7125 Skrivskåp 1700-/1800-tal. Bredd: 105. Djup: 62 cm, höjd: 205 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:05)
1233 2185 Skulptur + bordsdekoration, sten. Längd: 7-18 cm
1233 2411 Skulptur Asien, Metall, pojke. Höjd: 26
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:46)
1233 7363 Skulptur brons, Alice Nordin (1871-1948), Sverige. Viking. Höjd: 17
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:29)
1233 2028 Skulptur Buddha, brons. Höjd: 10,5
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:48)
1233 2124 Skulptur Carin Nilsson, Gips, stående flicka. Höjd: 36
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:05)
1233 9321 Skulptur fisk, Italien, 1960-tal. Längd: 21. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:12)
1233 2352 Skulptur huvud, konstmaterial, på sockel. Höjd: 34
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:35)
1233 2348 Skulptur järn, bemålad, kvinna till häst. Höjd: 20
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:25)
1233 2316 Skulptur keramik, Elefant, Gabriel, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:30)
1233 2506 Skulptur Keramik, Säl, Monogramsignerad, PJ. Längd: 18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:26)
1233 2183 Skulptur Konstglas, Kosta Boda, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Höjd: 30
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:48)
1233 1055 Skulptur Kvinna, Italien, signerad, alabaster. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:29)
1233 2465 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, räv. Längd: 13
1233 1003 Skulptur Liss Eriksson (1919-2000), Sverige. Huvud. EA III/IV, Gjutarstämpel E Godard. Brons. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:15)
1233 9521 Skulptur Patinerad Zink, Pojke. Höjd: 35
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:20)
1233 2016 Skulptur Rörstrand, Kråkor. Höjd: 25
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:25)
1233 2125 Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips. Höjd: 30
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:14)
1233 2479 Skulpturer 2 st, Asien, på sockel, metall / sten. Höjd: 9-10cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:11)
1233 2453 Skulpturer 2 st. Järn, Amoriner. Höjd: 16
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:32)
1233 2460 Skulpturer 2 st. Örnar, marmor. Höjd: 44 - 51 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:43)
1233 2410 Smyckeskrin Asien. Längd: 23, djup: 12 cm, höjd: 30 cm
1233 2250 Smyckeskrin Kina. Längd: 29, djup: 15 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:00)
1233 2341 Snurrpall metall. Höjd: 54
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:05)
1233 2180 Soffa Englesson, Kretong, Dunplymåer. Längd: 200
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:00)
1233 7109 Soffa Rokokostil. Längd: 160 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:17)
1233 2416 Soffbord Butlers tray, England. Bredd: 76. Djup: 61 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:51)
1233 2068 Soffbord Glas / trä, diameter: 90, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:20)
1233 2118 Sparbössa Gris med vingar, Järn. Längd: 26, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:39)
1233 9430 Spegel förgylld, 93x48
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:32)
1233 9423 Spegel Gustaviansk stil, 77x38
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:15)
1233 2095 Spegel Gustaviansk stil, oval, 77x55
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:23)
1233 2230 Spegel mässing. Diameter: 30
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:46)
1233 1056 Spegel Sengustaviansk, 102x44
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:06)
1233 2226 Spegelbyrå 1800-tal. Bredd: 108, djup: 50 cm, höjd: 202 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:44)
1233 2203 Spelbord nyrenässans. Bredd: 89. Djup: 43 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:45)
1233 2054 Spelbord nyrenässans. Bredd: 90. Djup: 43 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:21)
1233 2279 Spottkopp Gustavsberg, SJ, 1a klass, 18, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:53)
1233 2524 Stegpall björk, 1950-tal. Höjd: 60
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:51)
1233 2216 Stekfat 2 st, Gustafsberg. Längd: 35-30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:03)
1233 2364 Stekfat 2 st. Kina, 17/ 1800. Tal. Längd: 27 - 29
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:09)
1233 2363 Stekfat Kina, 1700-/1800-tal. Längd: 30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:04)
1233 2362 Stekfat Kina, 1700-/1800-tal. Längd: 34
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:06)
1233 2283 Stol Josef Frank, Firma Svenskt Tenn
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:20)
1233 2425 Stol renässansstil, 1880-90-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:12)
1233 2488 Stolar 4 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:27)
1233 2372 Stolar 4 st. Swedish Grace
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:38)
1233 2032 Stolar 6 st, Flätad rotting, chivarimodell
1233 9490 Stolar 6 st, nyrenässans, ek
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:55)
1233 2222 Stolar 6 st, Senempire, Björk
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:28)
1233 2523 Stolar Ett par, 1800-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:49)
1233 2017 Stolar Ett par, 1800-tal, björk
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:38)
1233 2053 Stolar Ett par, Karl Johan, mahogny
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:12)
1233 2143 Stolar Ett par, West-Germany, "Thur-op-seat", 1953
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:08)
1233 2252 Taburetter Ett par, Karl Johan, björk. Längd: 46. Djup: 37 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:16)
1233 9007 Takarmatur "Diabolo", Achille Castiglioni för FLOS. Italy, Höjd: 100 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:14)
1233 2490 Takarmatur Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Diameter: 40
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:23)
1233 2009 Takarmatur ett par, pendel, Arteluce, Italien. Längd: 24cm
1233 2546 Takarmatur glaspärlor. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:29)
1233 9453 Takarmatur Maria Teresia. Höjd: 55
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:59)
1233 2290 Takarmatur mässing, med glasskärmar. Längd: 85, höjd: 75 cm
1233 2422 Takarmatur metall / glas. Höjd: 53
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:06)
1233 9223 Takarmatur metall, grålackerad, Bremmer. Diameter: 52, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 21:06)
1233 9224 Takarmatur metall, grålackerad, Bremmer. Diameter: 52, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:59)
1233 2476 Takarmatur PH5, design: Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:10)
1233 2247 Takarmatur tenn, med glaskupor. Höjd: ca 80
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:38)
1233 2360 Tavlor 2 st. Tryck, Bali. Motivet: 47x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:54)
1233 2179 Te / kaffeservis 20 delar, Rörstrand, 12 kaffekoppar + 6 tekoppar, + kanna & sockerskål
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:53)
1233 2472 Te / kaffeservis 35 del ca, Maria Rosenthal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:00)
1233 2432 Teaterkikare med skaft pärlemo. Höjd: 20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:16)
1233 2439 Tekanna Asien, Järn. Längd: 20, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:25)
1233 9552 Terrin med lock, hänklar, mässing. Höjd: 32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:07)
1233 2270 Terriner 2 st + 1 st fat, Minton. Längd: 27-29, England
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:41)
1233 2254 Teservis 20 delar, Lomonosov, Sovjet. Diameter assietter: 15,5cm. Diameter koppar: 10cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:22)
1233 2497 Teskedar 22 st, silver, olika modeller. Längd: 13-15. Vikt: 440 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:39)
1233 2123 Textiltavla Gocken Jobs, "Skåpet", Jobs Handtryck, 105x70
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:00)
1233 2412 Tobaksburk Järn. Höjd: 18
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:47)
1233 2014 Toilettebordsgarnityr 6 delar, Kristall. Höjd: l4-17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:17)
1233 2172 Torrnål 4 st, Staffan Snidare, "Före regn, Linje 18, Gamla Stan, Storeka". Motivet: 16x12 - 20x15 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:13)
1233 2313 Trädgårdsgrupp 3 delar, Aluminium. Diameter: 80, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:29)
1233 2499 Träleksaker 2 st, efter Kay Bojesen, (ej signerade), lösa delar. Längd: 13-19cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:46)
1233 2122 Träsnitt Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. 15/20. Signerad, daterad 1959, modell. Motivet: 27x45
1233 2238 Träsnitt Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Mor & barn, 47/100, Signerad. Motivet: 34x45
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:14)
1233 2046 Träsnitt Paul René Gauguin (1911-1976), Danmark. Kvinna, Signerad, 1962,74/260. Motivet: 66x42
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:00)
1233 9131 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 29/360, signerade, -76. Motivet: 34x64
1233 2170 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, 268/360. Löst blad. Signerad, daterad -84, bladets mått: 70x60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:09)
1233 2171 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen mot Skeppsbron. Signerad, daterad -80, Löst blad, hc 2/30, bladets mått: 65x50
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:12)
1233 2191 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholms Slott. Signerad, daterad -71, numrerad 341/360, ca 23x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:19)
1233 2391 Tryck Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Höst" mm: 58x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:20)
1233 2398 Väckarur + speldosor, 12 delar. Längd: 5,5cm-8cm Höjd: 6-11cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:42)
1233 9448 Vägghörnskåp 1800-tal, betsad furu. Höjd: 118
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:54)
1233 2256 Vägglykta Utomhusbelysning, smide / glas. Höjd: 38
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:20)
1233 9047 Väggplatta signerad. Schildmeyer, Tupp. Höjd: 40 cm ca
1233 2187 Väggplattor Ett par, porslin, Kina, diameter: 16,1900-tal
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:21)
1233 9343 Väggrelief silver, 1975. Motivet: 10x9 cm Vikt: 127g
1233 2213 Väggskulpturer 3+ 3 st, England. Längd: 10-22
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:26)
1233 2263 Väggur Kartellur, Mässing / brons. Höjd: 80
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:34)
1233 2396 Väggur sent 1800-tal, valnöt. Höjd: 80
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:44)
1233 2129 Vas + skål med lock, Asien. Höjd: 9-16, porslin
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:35)
1233 2495 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 13
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:33)
1233 2127 Vas Imaridekor, Japan. Höjd: 18
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:33)
1233 2266 Vas Kina, 1800-tal. Höjd: 21
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:41)
1233 2075 Vas Kina, replika. Höjd: 22,5
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:56)
1233 9093 Vas Konstglas, Wilkowski. Höjd: 29
1233 2007 Vas Meissen. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:46)
1233 2110 Vas Satsuma. Höjd: 31, Japan
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:08)
1233 2521 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Pungo, Gustavsberg 1953-1964, stengods. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:44)
1233 2176 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Boda Ateljé. Höjd: 15
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:29)
1233 2167 Vas med hänklar Kina, Drakmotiv, nutida. Höjd: 16
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:05)
1233 2477 Vaser + skål, 3 delar, Rörstrand, Nylund & Stålhane. Höjd: 6-11
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:10)
1233 2550 Vaser 2 st, Kina. Höjd: 12-20
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:14)
1233 2468 Vaser 2 st. Glas, Bertil Vallien och Ulrica Hydman Vallien. Höjd: 16 - 16
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:54)
1233 2442 Vaser 2 st. Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 10-19
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:23)
1233 2470 Vaser 3 st, Rörstrand, omkring 1900. Höjd: 19-28
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:06)
1233 2013 Vaser Ett par, Orrefors, kristall. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:13)
1233 2165 Vävnad Barbro Nilsson, Monogramsign BN, Blomduk, 24x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:53)
1233 2166 Vävnad Märta Måås Fjetterström, ABMMF, Blomduk, 33x49 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:55)
1233 2474 Vinglas 13 st. + 2 karaffer, grönt glas. Höjd: 12 - 43
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:04)
1233 2501 Vitrinskåp 2 st, Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Karl Andersson & Söner. Bredd: 135x2. Djup: 36 cm. Höjd: 183 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 20:04)
1233 2309 Vitrinskåp Tidigt 1900-tal, blyglas. Bredd: 110. Djup: 49 cm. Höjd: 196 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 18:07)
1233 2427 Ytterfoder 4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13-20. Diameter: 19-25
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 februari 2019 19:13)