1563 6110 Akvareller 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, Höns. Akvarell, bildmått: 15x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:35)
1563 6044 Akvareller 3 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Höns. Signerade. Akvarell, bildmått: 15x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:04)
1563 6095 Akvareller 3 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, Bryggor & Pollare, akvarell, yttermått inklusive ram: 52x67
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:16)
1563 6045 Akvareller 3 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade. Akvarell, bildmått: 15x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:05)
1563 6120 Akvareller 4 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, kust & sjömotiv, yttermått inklusive ram: 37x47 - 52x42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:42)
1563 6109 Akvareller 4 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, Marin. Akvarell, bildmått: 42x56 cm, yttermått inklusive ram: 59x72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:30)
1563 6083 Blandteknik Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerad, Bemålat sjökort. Blandteknik, bildmått: 30x22 cm, yttermått inklusive ram: 47x36 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:04)
1563 6007 Diorama Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Får. Signerad. Diorama med skulptur och etsning. Yttermått inklusive ram: 26x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:09)
1563 6008 Diorama Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerad. Diorama med skulptur och etsning. Yttermått inklusive ram: 34x30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:12)
1563 6111 Etsningar 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Getter, Signerade, 7-upplaga, yttermått inklusive ram: 26x31 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:32)
1563 6114 Etsningar 3 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, höns, numrerade 1-2/7, yttermått inklusive ram: 25x31 - 31x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:35)
1563 6113 Etsningar 3 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, Numrerade 1-2/7, yttermått inklusive ram: 40x40 - 42x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:34)
1563 6123 Färglitografier 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, segelbåtar, yttermått inklusive ram: 50x60 - 55x70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:55)
1563 6107 Nätrelief Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Monogramsignerad, tupp, metall, oramad, 75x57 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:28)
1563 6124 Oljemålning Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Ej signerad, "Koster II", oramad. Olja på duk, 54x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:55)
1563 6088 Oljemålning Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Oramad, Signerad, Höns. Olja på duk, 75x101 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:09)
1563 6122 Oljemålning Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerad a tergo, kust. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:45)
1563 6121 Oljemålning Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerad a tergo, oramad, Kustmotiv, 65x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:43)
1563 6108 Oljemålning Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerad, Hustak. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:29)
1563 6098 Oljemålning Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerad, i hönshuset. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 69x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:19)
1563 6097 Oljemålning Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerad, Måsar. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:18)
1563 6087 Oljemålning Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerad, oramad, Hönsgård. Olja på duk, 75x101 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:08)
1563 6102 Oljemålning Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerad, Skärgård. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x82 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:24)
1563 6085 Oljemålning Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Skärgård. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x78 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:06)
1563 6072 Oljemålningar 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Landskap med får. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 33x36 - 35x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:32)
1563 6094 Oljemålningar 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, Barn på brygga, duk, yttermått inklusive ram: 60x54 - 72x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:15)
1563 6103 Oljemålningar 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, Hav, duk, yttermått inklusive ram: 50x53 - 59x68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:24)
1563 6101 Oljemålningar 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, Kustmotiv, duk, yttermått inklusive ram: 50x61 - 57x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:22)
1563 6080 Oljemålningar 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, pollare, duk, yttermått inklusive ram: 70x100 - 102x72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:01)
1563 6086 Oljemålningar 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, Skärgård, duk, yttermått inklusive ram: 58x68 - 63x82 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:07)
1563 6061 Oljemålningar 3 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Höns. Signerade. Duk. Yttermått inklusive ram: 30x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:21)
1563 6104 Oljemålningar 3 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, Kust & Skärgård, duk, 50x54 - 57x67 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:25)
1563 6081 Oljemålningar 3 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, Portar & lucka, oramade, duk, 100x70 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:04)
1563 6092 Oljemålningar 3 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, Skärgårdsmotiv, duk, yttermått inklusive ram: 43x56 - 48x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:13)
1563 6082 Oljemålningar 3 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, Skärgårdsmotiv, duk, yttermått inklusive ram: 46x52 - 45x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:03)
1563 6077 Oljemålningar 4 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Fjällandskap. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 29x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:49)
1563 6091 Oljemålningar 4 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, portar & dörrar, oramade. Olja på duk, 40x55 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:13)
1563 6075 Oljemålningar 4 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Skärgårdslandskap. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 24x33 - 36x41 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:40)
1563 6074 Oljemålningar 5 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Dörrar. Signerade. Olja på duk, 31x23 - 34x34 cm, oramade
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:35)
1563 6073 Oljemålningar 5 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, oramade, duk, 30x24 - 33x28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:33)
1563 6076 Oljemålningar 5 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Skärgårdslandskap. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 20x27 - 33x33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:46)
1563 6018 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Björn. Signerad, numrerad 4/6. Lergods. Längd: 30 cm. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:18)
1563 6054 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Björn. Signerad. Lergods. Längd: 30 cm. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:14)
1563 6035 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Får på knä. Signerad. Längd: 17 cm. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:35)
1563 6031 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Får, Signerad. Lergods. Längd: 17 cm. Höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:31)
1563 6006 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Får. Ej signerad. Hönsnät. Längd: 60 cm. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:06)
1563 6038 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Får. Etikettmärkt. Bemålad gips. Längd: 41 cm. Djup: 20 cm. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:48)
1563 6033 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Får. Signerad. Lergods. Längd: 15 cm. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:33)
1563 6030 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Får. Signerad. Lergods. Längd: 18 cm. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:30)
1563 6002 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Fåraherde. Ej signerad. Trä, papper och gips. Längd: 40 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:04)
1563 6021 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Fårhuvud. Signerad. Lergods, träsockel. Längd: 19 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:23)
1563 6023 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Fårskock. Ej signerad. Lergods, träplatta. Längd: 25 cm. Djup: 18 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:23)
1563 6056 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Fårskock. Ej signerad. Lergods, träplatta. Längd: 40 cm. Djup: 22 cm, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:20)
1563 6036 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Fårskock. Signerad. Lergods, träplatta. Längd: 30 cm. Djup: 21 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:40)
1563 6039 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Gethuvud. Signerad. Lergods, träplatta. Längd: 20 cm. Djup: 12 cm, höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:50)
1563 6063 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Gris. Ej signerad. Lergods, träsockel. Längd: 22 cm. Djup: 19 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:23)
1563 6019 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Huvud. Signerad. Lergods. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:19)
1563 6029 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Kanin. Signerad. Lergods, träsockel. Längd: 16 cm. Djup: 10 cm, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:29)
1563 6048 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Kanin. Signerad. Lergods. Längd: 26 cm. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:08)
1563 6060 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Lammhuvud, Signerad, lergods, träsockel. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:20)
1563 6011 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Liggande får. Ej signerad. Gips och lergods. Längd: 14 cm. Höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:11)
1563 6003 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Liggande får. Ej signerad. Gips, på träsockel. Längd: 31 cm. Djup: 18 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:05)
1563 6059 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Liggande får. Signerad. Lergods, träsockel. Längd: 22 cm. Djup: 12 cm, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:22)
1563 6010 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Liggande får. Signerad. Terrakotta, sockel av gips. Längd: 17 cm. Djup: 6,5 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:10)
1563 6046 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Liggande får. Signerade. Glaserat lergods. Längd: 40 cm. Djup: 35 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:06)
1563 6049 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Liggande kanin. Signerad. Lergods, träsockel. Längd: 29 cm. Djup: 9 cm, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:09)
1563 6055 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Modell. Ej signerad. Lergods. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:18)
1563 6050 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Modell. Signerad. Gips. Höjd: 42,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:10)
1563 6001 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Pickande höna. Ej signerad. Gips, på träsockel. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:10)
1563 6004 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Pingvin. Ej signerad. Papier-maché och gips. Höjd: 53 cm
1563 6047 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Pingviner. Signerad. Lergods, träsockel. Längd: 26 cm. Djup: 14 cm, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:09)
1563 6051 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Ser inte, hör inte. Tre apor. Ej signerad. Lergods, träsockel. Längd: 34 cm. Djup: 9 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:11)
1563 6117 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerad, gips, fårhuvud. Längd: 8 cm. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 20:38)
1563 6014 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Sittande kvinna. Signerad. Lergods. Längd: 24 cm. Djup: 14 cm, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:17)
1563 6052 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Sittande modell. Signerad. Lergods. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:12)
1563 6013 Skulptur Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Uggla. Ej signerad. Lergods. Höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:13)
1563 6040 Skulpturer 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Björnar. Signerade. Lergods. Höjd: 4,5-6 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:59)
1563 6064 Skulpturer 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. En signerad, lergods. Längd: 20-30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:26)
1563 6043 Skulpturer 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Fåglar. Ej signerade. Lergods. Längd: 18-26 cm. Höjd: 10-16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:03)
1563 6053 Skulpturer 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Får, Signerade. Lergods. Längd: 13-14 cm. Höjd: 6,5-7,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:13)
1563 6037 Skulpturer 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Kaniner. Ej signerade. Lergods, den stora med träsockel. Längd: 13-21 cm. Höjd: 5-13 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:47)
1563 6020 Skulpturer 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Katter. Ej signerade. Gips. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:20)
1563 6069 Skulpturer 2 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Pingvin och björn. Ej signerade. Gips. Höjd: 13-20,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:29)
1563 6068 Skulpturer 4 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Fårhuvuden. Ej signerade. Lergods respektive gips. Höjd: 7-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:28)
1563 6057 Skulpturer Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Pingviner. Signerade. Lergods, träplatta. Längd: 19 cm. Djup: 9,5 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:18)
1563 6041 Väggplatta Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Får. Ej signerad. 36x26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:01)
1563 6026 Väggplatta Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Pingviner. Signerad. 16x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 18:26)
1563 6025 Väggplatta Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerad, lergods, 16x13 cm
1563 6042 Väggplattor 3 st, Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige. Signerade, lergods, 16x17 - 19x16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 september 2023 19:05)