1249 8085 Akvarell Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Nordafrika, 20x26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:59)
1249 8058 Akvarell Gideon Börje (1891-1965), Sverige. Stockholmsmotiv, 17x35
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:05)
1249 7499 Akvarell H English, kustby. Signerad, daterad 1916. Motivet: 29x43
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:05)
1249 8149 Akvarell Odd Kroglund, 1977, Carl X Gustav, mm;27x52
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:51)
1249 7107 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Gata. Signerad, daterad -96. Motivet: 25x12
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:17)
1249 8067 Akvarell Poser, signerad, Masthuggstorget, 27x64
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:19)
1249 8147 Akvareller 2 st, 1800-tal, ca 26x17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:44)
1249 8314 Akvareller 2 st, Kina, bladets mått: 37x63
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:01)
1249 8055 Altarljusstakar ett par. Höjd: 42
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:56)
1249 8142 Armbandsur 6 st, bland annat Tissot & Certina
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:13)
1249 8118 Armbandsur Raymond Weil, "Tango", i kartong. Bottens, diameter: 4cm, m. Armband 20cm.
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:00)
1249 8348 Assietter 14 st, Landskapsblommor, Rörstrand, Flora. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:57)
1249 8355 Bägare + kalker, 2+ 6, silver. Höjd: 5-13cm. Vikt ca 274g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:03)
1249 7344 Bägare 3 st, silver. Höjd: 6-17 cm. Vikt: ca 293g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:24)
1249 8360 Bägare silver, graverad, CG Hallberg, 1937. Höjd: 21,5cm. Vikt: ca 347g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:07)
1249 8265 Balansvåg Metall. Längd: 42cm. Djup: 42cm. Höjd: ca 80cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:12)
1249 8073 Bänk Bemålad. Längd: 114
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:30)
1249 8180 Bänk furu, allmogestil. Längd: 110 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:36)
1249 8287 Barnservisdelar 3 delar, Knorr och Pip, Rörstrand. Diameter: 17 - 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:06)
1249 8318 Båtratt nutida. Diameter: 92 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:41)
1249 8146 Beanbag Missoni. Längd: ca 70cm. Djup: ca 90cm. Höjd: ca 50cm.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:36)
1249 8408 Benmålning Orientalisk, Hästpolo, 15x29
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:03)
1249 8213 Bergère Louis XV stil. Längd: 70cm. Djup: 50cm. Höjd: 110cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:43)
1249 8211 Bergère Louis XVI-stil. Längd: 66cm. Djup: 50cm. Höjd: 100cm.
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:33)
1249 8477 Bestick silver, diverse, 12 delar. Bruttovikt: ca 395g (varav knivar 57g).
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:44)
1249 8478 Bestick silver, diverse, 9 delar, Danmark. Bruttovikt: ca 400 g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:50)
1249 8472 Bestickuppsättning 111 delar, Leckö, nysilver
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:54)
1249 8471 Bestickuppsättning 55 delar, nysilver, Vasa
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:47)
1249 8386 Bijouterier parti diverse, bland annat silver
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:47)
1249 8141 Bläckpennor 2 st, Mont Blanc, 14 ct. Längd: 12,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:11)
1249 7017 Bläckställ + fat + brödkorg, 3 delar, nysilver, omkring 1900. Längd: 18-28
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:08)
1249 8228 Blandteknik Georg Suttner (1922-2014), Sverige. St Tropez, monogramsignatur, duk. Motivet: 16x13
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:44)
1249 6124 Blandteknik Henrik Tikkanen (1924-1984), Finland. Helsingfors. Signerad. 31x41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:55)
1249 8242 Blandteknik Japan, Kvinna och man, 33x22
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:06)
1249 7106 Blandteknik Johan Pettersson, häst, signerad. Motivet: 19x19
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:14)
1249 7535 Blandteknik Kina, omkring 1900,86x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:54)
1249 7496 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Kofösare, 36x55
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:02)
1249 7497 Blandteknik Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, daterad 1905,27x42
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:03)
1249 8088 Blandteknik Tran Nguyet dan, Vietnamn, 42x48
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:02)
1249 8372 Blandteknik Wallander, Par, signerad. Motivet: 31x23
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:15)
1249 8241 Blyerts Einar Wallquist (1896-1985), Same. Signerad, daterad -81. Motivet: 35x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:04)
1249 8417 Bokhyllor 2 sektioner, England, Bredd: 84cm. Djup: 34cm, höjd: 169 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:21)
1249 8078 Bokstöd ett par, Parian/Kalksten, Heidenstam. Höjd: 23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:50)
1249 7542 Bokstöd Ett par, trä, Afrika. Höjd: 28
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:03)
1249 8424 Bokverk 6 band, världshistoria
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:29)
1249 8011 Bord björk, sent 1800-tal, bemålad. Bredd: 42. Djup: 49 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:09)
1249 8010 Bord sent 1800-tal, bonad björk. Bredd: 72, djup: 49 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:07)
1249 8293 Bordsfotogenlampa Höjd: 45cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:14)
1249 8486 Bordslampa 1950-tal, glasfiberskärm. Höjd (max) 38cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:38)
1249 8421 Bordslampa Bing & Grøndahl, modifierad vas. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:39)
1249 7414 Bordslampa fd fotogen. Höjd: 73
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:07)
1249 7416 Bordslampa Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 46
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:05)
1249 8422 Bordslampa Kina. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:30)
1249 8466 Bordslampa Kina. Höjd: 35 cm ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:41)
1249 8465 Bordslampa Kosta, design: Owe Sandeberg (1922-1972), Sverige. 1960/70-tal. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:39)
1249 8117 Bordslampa Plåtskärm. Höjd: 60cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:00)
1249 8138 Bordslampfot ASEA, trä och mässing. Höjd: 41, No: 1240
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:09)
1249 7412 Bordslampfot fd fotogen. Höjd: 32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:02)
1249 8070 Bordslampfot Holmegaard, glas. Höjd: 36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:20)
1249 8162 Bordslampfot keramik. Höjd: 35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:10)
1249 8345 Bordslampfot mässing, Kolonn. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:53)
1249 7718 Bordslampfot Nysilver, Christofle. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:34)
1249 8051 Bordslampfot Orientalisk. Höjd: 40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:52)
1249 8323 Bordslampfötter Ett par, Bergbom. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:04)
1249 8160 Bordslampor Ett par, porslin, Highlands. Höjd: 45
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:08)
1249 8428 Brevknivar diverse
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:38)
1249 7174 Brosch 18k, Camé, 7g brutto, 3x3 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:46)
1249 7178 Brosch / hänge 18k, kristall, 5,2g ca, GVH. 1955, Stockholm, 3x2,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:49)
1249 8385 Broscher + 2 par manschettknappar, silver. Bredd_ 1-6cm. Höjd: 1-6cm. Vikt: ca 73g.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:46)
1249 8432 Burk med lock Asien, Metall. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:42)
1249 8488 Byrå Asiatisk stil, Spanien, Bredd: 92cm. Djup: 35 cm. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:45)
1249 8389 Byrå England, Idegran, Mässingsdekor. Bredd: 71, djup: 30 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:40)
1249 8196 Byrå Gustaviansk stil, 1800-tal, intarsia. Bredd: 103. Djup: 53 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:10)
1249 8208 Byrå Louis XV-stil Stenskiva. Bredd: 120. Djup: 56 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:30)
1249 8204 Byrå mahogny, Gustaviansk stil, omkring 1900. Bredd: 105, djup: 46 cm, höjd: 81 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:25)
1249 8003 Byrå med stenskiva, rokokostil. Bredd: 68, djup: 32 cm, höjd: 65 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:37)
1249 8334 Byrå med stenskiva. Bredd: 55cm. Djup: 37 cm, höjd: 67 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:38)
1249 8387 Byrå Tidigt 1900-tal, bemålad. Bredd: 65, djup: 39 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:09)
1249 7705 Carborundumetsning Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, daterad 1989, "Svävande kvadrater", 4/50, bladets mått: 65x50
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:28)
1249 6301 Carborundumetsning Théo Tobiasse (f. 1927). Signerad, numrerad EA, 2/3, bladets mått: 82x63, Löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:18)
1249 8136 Champagneglas + likör, 8 + 6 st, Chateau, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 12-23
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:06)
1249 8497 Dockskåpsmöbler 2 lådor. Längd: ca 2-12cm. Höjd: ca 4-17cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:16)
1249 8496 Dockskåpsmöbler 3 lådor. Längd: ca 2-12cm. Höjd: ca 4-17cm.
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:19)
1249 8354 Doser 3 st, silver. Längd: 4-8,5 cm. Vikt: ca 200 g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:04)
1249 7464 Dosor + fat, 4 delar, porslin, bland annat Wien & Herend. Längd: 9-20
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:54)
1249 8419 Dukar Kina, 1920-/30-tal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:36)
1249 8420 Dukar Kina, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:31)
1249 8046 Elbas Epiphone, Gibson, SJ03021860. Längd: 110 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:45)
1249 8367 Elgitarr Eastone+ förstärkare + tillbehör
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:11)
1249 8072 Etagebord 1800-tal. Bredd: 51. Djup: 35 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:29)
1249 8376 Etsning Balif, Ariel, 24/40. Motivet: 30x23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:20)
1249 8093 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 29/90. Motivet: 34x26
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:19)
1249 8116 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 8/26. Motivet: 16x12
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:57)
1249 6238 Etsning Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Häst, EA-upplaga. Motivet: 32x24
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:57)
1249 8053 Etui silver, England, 10x7. Vikt: ca 59g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:54)
1249 8002 Fällbord Alrot, 1800-tal. Diameter: 73. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:35)
1249 8415 Färgetsning Oidentifierad konstnär. Fartyg, signerad. Motivet: 31x25
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:30)
1249 8404 Färgetsning Oidentifierad konstnär. Signerad, Hamburg. Motivet: 39x59
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:52)
1249 8185 Färgetsning Robert Benson (f. 1939), Storbritannien. Groda, 15 / 100 sign. Motivet: 20x12
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:43)
1249 7149 Färgetsning Ulrika Jevbratt (f. 1961), Sverige. Tulpaner. Signerad, daterad -97,194/240. Motivet: 24x30,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:34)
1249 8110 Färglitografi 5 st, Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Ur bok "Chagall", Jacques Lassaigne, utgiven av Maeght, Paris 1957. 23,5x20,5 cm respektive 23x39 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:17)
1249 8094 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 104/250. Motivet: 58x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:11)
1249 7264 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Waxholmsbåt. Signerad, numrerad 107/360. Motivet: 38x51
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:46)
1249 7289 Färglitografi Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Signerad, numrerad 167/360. Motivet: 35x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:18)
1249 7599 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Tuppar. Signerad, daterad 1953,102/260. Motivet: 50x61
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:07)
1249 8446 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelskuta, signerad, numrerad 31/250. Motivet: 38x43
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 21:00)
1249 7139 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. "Hemkomsten", 162/200. Signerad, daterad 2001. Motivet: 41x56
1249 8374 Färglitografi Knut Gruva (1902-1981), Sverige. Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 65/260. Motivet: 37x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:18)
1249 8243 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 214/250. Motivet: 30x21
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:07)
1249 7117 Färglitografi Michel Delacroix (f. 1933), Frankrike. Signerad, numrerad 132/150. Motivet: 50x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:52)
1249 7116 Färglitografi Michel Delacroix (f. 1933), Frankrike. Signerad, numrerad 52/150. Motivet: 50x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:51)
1249 8232 Färglitografi Per Julius (f. 1951), Sverige. Björkar. Signerad, numrerad 140/360. Motivet: 24x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:57)
1249 8102 Färglitografi Ralph Judell (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 73/300. Motivet: 34x51
1249 8298 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, Ramsmora-Möja. Motivet: 35x20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:18)
1249 7018 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 259/300. Motivet: 44x30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:17)
1249 8305 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Storskärgården. Signerad, numrerad 1/160. Motivet: 49x64
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:26)
1249 8056 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 115/250. Motivet: 54x40
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:56)
1249 8483 Färglitografi Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Gatubild. Signerad, numrerad 34/60. Motivet: 39x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:37)
1249 8157 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga. Motivet: 35x50
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:09)
1249 8156 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 164/250. Motivet: 80x60 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:06)
1249 8155 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad EA 21/25. Motivet: 56x43 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:03)
1249 8037 Fat 2 st + 6 assietter, Upsala-Ekeby. Diameter: 20-33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:30)
1249 8150 Fat 2 st, Kina. Diameter: 34-38
1249 8286 Fat 2 st. Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Karneval, Gustavsbergs Studio, 16x8 + 20x30
1249 8054 Fat Arabia. Diameter: 33
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:56)
1249 8115 Fat Orrefors, 41x43
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:56)
1249 8362 Fat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:13)
1249 8023 Fåtölj + fotpall, design: Jamie Hayon, för Fritz Hansen, "Ro"
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:52)
1249 8440 Fåtölj design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Häggbom
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:23)
1249 8262 Fåtölj design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Marino
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:54)
1249 8012 Fåtölj Gustaviansk stil
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:13)
1249 8256 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:40)
1249 8274 Fåtöljer ett par. Sylve Stenqvist för AB Olof Persson (OPE), 1960/70-tal
1249 8469 Fickur med klockställ, Sterlingsilver. Höjd: 11 cm. Bruttovikt: ca 71 g(klockställ).
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:44)
1249 8449 Figurin 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 10-14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:07)
1249 8075 Figuriner 12 st, Beatrix Potter. Höjd: 6,5-9
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:45)
1249 8447 Figuriner 3 st, bland annat Paul Hoff och Lisa Larson, Gustavberg. Höjd: 4-7 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:04)
1249 8436 Figuriner 4 delar, bland annat Danmark. Höjd: 8-12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:41)
1249 8074 Figuriner 4 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 7-17
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:44)
1249 8370 Fiskespö + rulle Ambassadeur 6000 c + drag. Längd: ca 154cm. Djup: ca 13cm. Höjd: ca 9cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:17)
1249 8350 Fruktassietter 12 st, Gefle. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:58)
1249 8186 Gardiner 2+ 2 längderx3 m
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:51)
1249 8434 Gardinstångstillbehör diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:40)
1249 8365 Gitarr Akustisk, Ibanez. Längd: ca 103cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:09)
1249 8096 Gitarr Gibson, Epiphone, PR 200e vs. Längd: ca 106cm.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:22)
1249 8288 Glasskulpturer WWF, 14 st. Höjd: 6-18
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:06)
1249 7482 Golvfläkt höjd: 160 cm, diameter: 66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:34)
1249 8139 Golvlampa 3-armad, mässing, träfot. Tota. Höjd: ca 150cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:10)
1249 7662 Golvlampa Bergbom. Höjd: 146
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:33)
1249 8027 Golvlampa höjd: ca 125
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:02)
1249 8076 Golvlampa NK. Höjd: 145
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:50)
1249 8250 Golvlampa Uplight. Höjd: 183 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:28)
1249 5201 Gouache Petrus Ten Siethoff (f. 1946), Sverige. "Tunnelbana", Färg & Form 1990, Monogramsignerad PTS. Motivet: 28x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:12)
1249 7419 Gräddkanna silver, 1800-tal, 1861. Höjd: 10cm. Vikt: ca 111g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:07)
1249 8319 Grafiska blad 15 st. 1800-tal. 130x200mm. 300x370mm
1249 8109 Gravyrer 10 st, Jacob De Gheyn II, ca 16,2x14,1 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:15)
1249 8131 Gravyrer 4 st, efter Kaufmann, ramens yttermått: diameter. 35 respektive 44x38
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:24)
1249 7770 Guldvåg med vikter. Längd: 19cm. Djup: 8,5cm. Höjd: 3cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:31)
1249 8277 Gungstol Hans J Wegner (1914-2007), Danmark. Modell "J16" för Fredericia Furniture, Danmark. Stomme i målad bok, flätad snörsits
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:50)
1249 8244 Hallbord Mosaik, 1950-tal. Bredd: 77, djup: 29 cm, höjd: 67 cm
1249 6280 Handspegel silver, 1917. Längd: 37 cm. Vikt: 260 g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:14)
1249 8148 Hänge med miniatyrmålning. 4x3cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:51)
1249 8018 Hängen + brosch, 3 delar, silver. Vikt: ca 31g. 6x4cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:50)
1249 8341 Hästar 10 st, trä, Leksand. Höjd: 10-17
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:49)
1249 8342 Hästar 6 st, Trä, bland annat Ulrica Hydman Vallien. Höjd: 17-26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:49)
1249 8020 Heliogravyr Akseli Gallen-Kallela (1865-1931), Finland. Porträtt av konstnärens mor, signerad. Motivet: 24x21,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:56)
1249 8393 Hörnskrivbord England. Djup: 80, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:44)
1249 7093 Hörnvitrinskåp Idegran. Höjd: 183, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:54)
1249 8164 Ishink / termos Italien. Höjd: 23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:15)
1249 8353 Kaffekoppar 4 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Spisa Ribb, Gustavsberg 1955-1974, brun och svart streck- och kantdekor
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:04)
1249 8029 Kaffekoppar 8 delar, + extra koppfat, Blå Blomst, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:22)
1249 8347 Kaffeservis 25 del ca, Paragon, England
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:55)
1249 8028 Kaffeskedar 12 st, silver, Etui. Längd: 11cm. Vikt: ca 137g.
1249 8273 Kamferkista längd: 87 cm, djup: 43 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:33)
1249 8260 Kanapé längd: 170 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:45)
1249 8101 Karaff + 4 glas. Höjd: 7-22
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:41)
1249 8474 Karaffproppar 25 st. Höjd: 5-10cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:53)
1249 8154 Karmstol Jugend
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:03)
1249 8335 Karmstolar Ett par, Chippendale stil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:39)
1249 8021 Karmstolar Ett par, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Stolab
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:09)
1249 8210 Karmstolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:31)
1249 8270 Kelim 125x300
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:13)
1249 8271 Kelim 3 st, 98x146 respektive 61x88
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:15)
1249 8361 Knivar 2 st, 20-24cm. Längd: 18-23,5cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:12)
1249 8359 Knivar 4 st, 14-22cm. Längd: 12-19cm.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:11)
1249 8388 Konsolbord Gustaviansk stil. Bredd: 66, djup: 33 cm, höjd: 71 cm
1249 8414 Kopparstick Slagfält, "Conflictus apud Tarnovam et Wouniciant", "1688". Motivet: 29x37
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:22)
1249 7375 Kornischer 2 st. Mässingsplåt, 1800-tal. Längd: 136-140 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:56)
1249 8045 Kruka med fat, Porslin. Höjd: 34
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:54)
1249 8285 Kryddburkar Pyro, 2+ 5 st. Höjd: 10-15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:04)
1249 8315 Kuriosa 2 delar, Kina. Längd: 6 cm ca
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:50)
1249 8218 Kuriosa 6 delar, Samearbeten. Längd: 11 - 43
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:54)
1249 8203 Lampbord Intarsia, Tidigt 1900-tal. Bredd: 50, djup: 35 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:25)
1249 7715 Lampbord Orientaliskt. Diameter: 50, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:32)
1249 8425 Lampetter Ett par, med prismor. Höjd: 40 cm ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:31)
1249 8363 Leksaker 4 delar. Längd (lägsta till högsta): 8-15cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:08)
1249 8349 Leksaker 6 st. Längd (lägsta till högsta) 8-11cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:58)
1249 7121 Litografi Otto Goetze (1868-1931), Tyskland. Kvinna med skulptur, Signerad, 25x19
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:47)
1249 8375 Litografier Utsikt af Stockholm, handkolorerade, 1836, bladets mått: 21x28
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:20)
1249 8194 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 50
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:09)
1249 8482 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:28)
1249 8475 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 70
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:01)
1249 8473 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 70
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:35)
1249 8200 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 85
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:14)
1249 7338 Ljusplåtar Ett par, mässing. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:20)
1249 8121 Ljusstakar Ett par, mässing, barockstil. Höjd: 18
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:05)
1249 7047 Ljusstakar Ett par, silver, 1961. Höjd: 16cm. Bruttovikt: ca 475g.
1249 8167 Ljusstakar Ett par, tenn, Santesson, Stockholm, 1920. Höjd: 34
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:21)
1249 8264 Ljusstakar ett par, Ystad-Metall. Höjd: 12
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:08)
1249 8047 Ljusstakar Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. 5 st. Höjd: 8-18
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:03)
1249 8467 Ljusstake Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:41)
1249 8041 Lockurna Kina. Höjd: 32
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:46)
1249 7164 Lockurna Royal Copenhagen. Höjd: 30
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:33)
1249 8280 Lodur höjd: ca 110
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:56)
1249 7478 Matbord diameter: 96 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:21)
1249 8215 Matbord Gustaviansk stil, mahogny. Diameter: 121. Höjd: 76 + 1 ilägg. Bredd: 79
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:40)
1249 8253 Matservis 89 delar, Hagtorn, Gustavsberg
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:34)
1249 7029 Matservisdelar 24 delar, Jackie Lynd (f. 1948), Sverige. "Isolde", Rörstrand. Dekor av bruna band med svarta ränder. Diameter: 18-24 cm
1249 8127 Matservisdelar 56 delar, Lidköping, + extra buljongkoppsfat
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:56)
1249 8062 Matservisdelar design: Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. 30 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:22)
1249 8006 Matta Afghan, 95x118
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:49)
1249 7724 Matta Beluch, Orientalisk, 105x178
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:45)
1249 8005 Matta Bochara, 98x152
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:42)
1249 7772 Matta Boshalou, 100x150
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:00)
1249 7187 Matta Galleri, Pakistansk Bochara, 90x265
1249 8254 Matta Kina, 82x155
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:38)
1249 7566 Matta orientalisk, 110x295
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:12)
1249 8261 Matta orientalisk, 121x210
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:48)
1249 8060 Matta orientalisk, 200x150
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:02)
1249 7765 Matta Orientalisk, 205x295
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:41)
1249 7205 Matta orientalisk, Afshar, 163x224
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:00)
1249 7563 Matta orientalisk, Galleri, 100x306
1249 8494 Matta orientalisk, galleri, 73x300
1249 7207 Matta Orientalisk, Galleri, 80x252
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:06)
1249 8016 Matta orientalisk, Kerman, 119x186
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:34)
1249 6636 Matta orientalisk, Mud, 295x209
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:25)
1249 8275 Matta Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 170x240
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:49)
1249 8001 Mattor 2 st, orientaliska, 130x150
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:38)
1249 8132 Medaljer i schatull Sverige och dess regenter 1000 år. Diameter: 4cm.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:47)
1249 8042 Miniatyrer 2 st. Längd: 12cm. Djup: 1cm. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:44)
1249 8456 Miniatyrer 3 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 3-7 cm ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:10)
1249 7393 Mockaskedar 12+ 6 st, silver. Längd: 9-10cm. Vikt: ca 171g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:27)
1249 7369 Mockaskedar 6 st, silver. Längd: 10 cm. Vikt: ca 61g.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:26)
1249 7009 Modellbil Bugatti. Längd: 66
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:53)
1249 8126 Modellbilar 11 delar, Tintin. Längd: 15cm. Djup: 7cm. Höjd: 7cm (lådan).
1249 8269 Modellskepp 2 st. Längd: 70-85 cm ca
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:14)
1249 7048 Modetavlor 2 st, 1800-tal, Frankrike, kolorerade litografier, 23x16 & 29x24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:10)
1249 8128 Mosaiktavla Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. "Ung Madonna". Signerad, daterad -58. Motivet: 48x42
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:11)
1249 7646 Nattygsbord Anna Castelli Ferrieri (f. 1920), Italien. Plast, "Componibili", Kartell. Diameter: 32. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:55)
1249 8498 Nothäften Modell äldre. Längd: 30cm. Djup: 1-3cm. Höjd: 26cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:16)
1249 8278 Nothylla Med lådor, mahogny. Längd: 81. Djup: 50 cm, höjd: 112 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:51)
1249 8412 Oljemålning 1700-/1800-tal, uppfodrad duk, Byscen. Olja på duk, 36x45
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:21)
1249 8403 Oljemålning 1800-tal, Landskap med figurer. Olja på duk, 45x80
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:50)
1249 7225 Oljemålning Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Motiv från Dalarna. Signerad. Olja på duk, 54x63 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:50)
1249 8230 Oljemålning Axel Lind (1907-2011), Sverige. Landskap, signerad. Olja på duk, 31x43
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:43)
1249 7190 Oljemålning Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Fiskare med nät "Kalvandö" Värmdö. Signerad, daterad -37. Olja på duk, 32x48
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:23)
1249 8188 Oljemålning Birger Öberg, stadsbild, signerad. Olja på duk 37x53
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:49)
1249 6032 Oljemålning Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 2013, kvinnor & sko. Olja på duk, 40x40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:01)
1249 6033 Oljemålning Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Signerad, kvinnor & sko. Olja på duk, 40x40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:02)
1249 8184 Oljemålning Boys, marin, signerad. Olja på duk, 39x29
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:42)
1249 8459 Oljemålning Bror Edvin Persson (1884-1953), Sverige. Skånegård, signerad. Olja på duk, 50x81
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:05)
1249 8183 Oljemålning C Isaksson, marin, signerad. Olja på duk, 40x38
1249 7488 Oljemålning E Braithwaite. Signerad, daterad 1884, fors. Olja på duk, 60x39
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:54)
1249 8411 Oljemålning E Persson, Kronenborgs slott, Öresund, signerad, 29x44
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:15)
1249 5330 Oljemålning Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Djurgårdsbron mot Narvavägen. Signerad, daterad -55. Olja på duk, 49x60
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:01)
1249 8212 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Sydländskt landskap. Signerad, daterad 51. Olja på duk, 46x85
1249 6019 Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Insjö, signerad. Olja på duk, 50x60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:15)
1249 6021 Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Signerad, daterad -47. Olja på duk, väggtelefon Vattendrag, 67x83
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:22)
1249 8100 Oljemålning Elin Svipdag (1905-1987), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad 49. Olja på duk, 39x33
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:23)
1249 6691 Oljemålning Ella Raymond (f. 1960), Sverige. Komposition. Olja på duk, signerad. 60x120
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:40)
1249 8084 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Stadshusparken. Olja på duk, 45x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:59)
1249 8192 Oljemålning Erik Juselius (1891-1948), Finland. Signerad, daterad 35, Juobmotjokko. Olja på duk, 45x54
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:59)
1249 5056 Oljemålning Ernst Smith (1868-1945), Sverige. "En brittsommardag på Östersjön", signerad, 1938. Olja på duk, 33x41
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:19)
1249 7271 Oljemålning Fazekas Levente (f. 1985), Ungern. "Black angel". Olja på duk, sign 2018, ca 153x129 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:35)
1249 8373 Oljemålning Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Läsande flicka. Signerad. Olja på duk, 47x51 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:17)
1249 8307 Oljemålning G Kühn, Vintergård. Olja på pannå, 29x39
1249 8190 Oljemålning Gunela Åhrberg (1930-2008), Sverige. "Ragnarök", signerad. Olja på duk, 74x93 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:53)
1249 7498 Oljemålning Halvar Halvorsen, Lofoten, signerad. Olja på duk, 47x64
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:14)
1249 7594 Oljemålning Hans Ångsäter (f. 1935), Sverige. Monogramsignatur. Sommarmorgon. Olja på pannå, 22x19
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 21:00)
1249 7283 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholm, signerad. Olja på pannå, 43x66
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:55)
1249 8231 Oljemålning Hjalmar Trafvenfelt (1851-1937), Borgholms slottsruin. Signerad. Olja på duk. 42x48 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:54)
1249 8233 Oljemålning Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -61. Olja på duk, 50x72 cm
1249 7035 Oljemålning Johan Leksell (1874-1932), Sverige. 1922. Olja på duk, 54x61
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:14)
1249 8239 Oljemålning Kjell Leander Engström (1914-1979), Sverige. Silverfallet. Olja på pannå, signerad. 40x32
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:08)
1249 8312 Oljemålning M Alisov, Ryssland, marin, signerad, 1905. Olja på pannå, 28x21cm
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:45)
1249 8324 Oljemålning Mario Duzel (1938-2019), Sverige. Fiskar, signerad. 37x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:13)
1249 8325 Oljemålning Mario Duzel (1938-2019), Sverige. Komposition, signerad, 47x41 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:15)
1249 8328 Oljemålning Mario Duzel (1938-2019), Sverige. Signerad. Olja på duk, 135x90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:17)
1249 8326 Oljemålning Mario Duzel (1938-2019), Sverige. Signerad. Olja på duk. 38x46 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:16)
1249 8189 Oljemålning Martin Lindberg (f. 1923), gråväder, monogramsignatur. Olja på duk, 28x34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:52)
1249 7077 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med byggnad. Olja på duk, 62x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:00)
1249 8195 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ryssland, Fantasi. Signerad, daterad -91. Olja på duk, 60x80 cm
1249 8066 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad 1948, skutor. Olja på pannå, 60x75
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:14)
1249 8086 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad A Van Gilst, interiör. Olja på duk, 49x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:01)
1249 8405 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Flicka med hund. Olja på duk, 50x60
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:55)
1249 8068 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 58x47
1249 7727 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Compton, 1800-tal, Landskap. Olja på duk, 25x39
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:48)
1249 7425 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Skärgård, omkring 1900. Olja på duk, 32x46
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:14)
1249 8087 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben, 30x43
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:04)
1249 8090 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Olja på duk, 50x70 cm
1249 8311 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Tyskland, Rügen. Olja på pannå, 20x31
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:34)
1249 7485 Oljemålning Ola J Sundström (f. 1957), Sverige. "Clownen Luriman", signerad. Olja på duk, 106x98
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:37)
1249 8103 Oljemålning Ralph Judell (f. 1935), Sverige. Signerad, daterad 2000, "Stenbron". Olja på duk, 27x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:48)
1249 8237 Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Björkar. Olja på pannå, signerad. 37x45
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:01)
1249 8036 Oljemålning Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Stilleben. Olja på duk, 52x35, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:21)
1249 7399 Oljemålning Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Ek. Signerad. Olja på pannå, 22x31
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:49)
1249 8191 Oljemålning Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Mykonos. Olja på pannå, 87x115
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 21:03)
1249 8236 Oljemålning Sture Svenson, Hamn, signerad. Olja på duk, 37x45
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:00)
1249 8247 Oljemålning Sven Svensson (1906-1999), Sverige. Sommaren över alvaret, signerad. Olja på pannå, 35x50
1249 7596 Oljemålning T Dahl, Skogsglänta, signerad. Olja på pannå, 41x32
1249 6824 Oljemålning Valerij Chirkov, "Have a nice summer II", signerad. Olja på pannå, 77x58
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:32)
1249 7005 Oljemålning Valerij Chirkov, "I look for you", signerad. Olja på pannå, 58x36
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:26)
1249 8320 Oljemålningar 2 st, Philippe de Rougemont (1891-1965), Frankrike. Porträtt. Olja på duk, signerad. 73x55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:58)
1249 8135 Oljemålningar 2 st, Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Dans & Buteljer. Signerade. Olja på pannå, 26x18 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:05)
1249 8187 Oljemålningar 2 st. Uno Baldestål (1913-1981), Sverige. Gamla Stan, signerad. Olja på pannå, 15x11 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:46)
1249 8329 Oljemålningar 4 st, Mario Duzel (1938-2019), Sverige. Signerade. Olja på duk, 115x90 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:21)
1249 8033 Örhängen Clips, bland annat Nina Ricci
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:56)
1249 8295 Pall Industrimodell. Längd: 35cm. Djup: 35cm. Höjd: 49cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:16)
1249 7706 Paraplyställ Byarum, höjd: 70 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:28)
1249 8396 Paraplyställ mässing. Höjd: 70
1249 7242 Paraplyställ Norrahammar, järn. Höjd: 69
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:26)
1249 8143 Pärlcollier 6 st, Silverlås. Längd: 42-50cm.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:15)
1249 8379 Parti bijouterier bland annat en brosch 18k
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:23)
1249 8140 Parti glas 12 delar, blått
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:11)
1249 8480 Parti kuriosa 3 delar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:59)
1249 8377 Parti silver diverse
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:21)
1249 8069 Pasteller 2 st, Carl-henrik Ljungström, fåglar, 29x22
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:17)
1249 8401 Piedestal Bemålad, barockstil. Höjd: 87
1249 8339 Piedestal med stenskiva. Höjd: 66
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:50)
1249 8114 Piedestal omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 102
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:44)
1249 8384 Pins silver diverse. Vikt: ca 171 g.
1249 8083 Pipstånka Allmoge, 1800-tal. Höjd: 28
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:58)
1249 8431 Pistol dubbelpipa, 1800-tal. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:35)
1249 8048 Plafond mässing / tyg. Diameter: 60
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:40)
1249 8125 Plunta + 8 supkoppar, Skultuna, Pierre Forssell. Längd: 6-11,5cm. Djup: 6cm. Höjd: 3,5-17,5cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:27)
1249 8050 Porslin 6 delar, Orientaliskt. Längd: 12-18
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:48)
1249 8296 Porslin 9 delar, Percy, Upsala-Ekeby. Höjd: 1 - 9
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:17)
1249 8207 Pottskåp Gustaviansk stil. Bredd: 39, djup: 37 cm, höjd: 68 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:28)
1249 8357 Prispokaler 12 st, silver. Höjd: 5-13,5 cm. Vikt: ca 700g.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:05)
1249 8122 Prydnadskanoner 2 st. Längd: 18-20
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:10)
1249 7767 Reseikoner 2 st brons. Höjd: 6-6,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:22)
1249 7038 Sabel infanteriet, M. 1834, Danmark, Klinga graverad med Frederik den 7: s monogram. Längd: 74
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:42)
1249 8202 Salongsbord Gustaviansk stil, Kakelplattor. Bredd: 78, djup: 47 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:24)
1249 7336 Salongsbord Karl Johan, Bredd: 125cm. Djup: 92cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:09)
1249 7046 Saltkar Ett par, kristall, omkring 1900. Längd: 9, höjd: 5,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:06)
1249 7252 Sameskedar + Jämtlandsskedar, 6 + 6 delar. Längd: 11 - 11,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:47)
1249 7167 Sameskedar + sockertång, 10 delar, silver. Längd: 10,5-11cm. Vikt: ca 130g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:38)
1249 8152 Sängstol Furu, Tidigt 1900-tal
1249 8433 Såskanna Kina, 1700-tal. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:38)
1249 8397 Satsbord 4 delar, Asien. Höjd: 45-68
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:51)
1249 8193 Sekretär Gustaviansk stil. Bredd:90. Djup: 50 cm, höjd: 106 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:00)
1249 8394 Sekretär Italien, intarsia. Bredd:83, djup: 35 cm, höjd: 88 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:44)
1249 8251 Serigrafi Efter Andy Warhol, Marilyn Monroe, 91x91 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:29)
1249 8249 Serigrafi Simon Andrews (f. 1968), Australien. "A bucket full". Signerad, numrerad 29/30, bladets mått: 28x28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:34)
1249 8400 Serveringsvagn glas / mässing / krom. Längd: 75, djup: 50 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:48)
1249 8399 Serveringsvagn glas och mässing. Längd: 71. Djup: 43 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:48)
1249 8300 Servisdelar 20 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Pynta, Gustavsberg
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:21)
1249 8435 Servisdelar 24 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:42)
1249 8390 Sideboard England, Idegran. Längd: 115, djup: 34 cm, höjd: 77 cm
1249 7251 Silver 3 delar, Strösockersked + bägare + fat, diameter: 1. Längd: 22, höjd: 7 cm
1249 8453 Skål + miniatyrer, 3+ 1 delar, Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 5,5-8,5
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:05)
1249 8317 Skål + vas, Kina. Höjd: 4-9 cm ca
S�ldes f�r 22.500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:15)
1249 8040 Skål Blås & Knåda, Fiskmås. Längd: 30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:47)
1249 8438 Skål figural, KPM. Längd: 19 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:42)
1249 7441 Skål på fot, kristall. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:51)
1249 8044 Skål Porslin. Diameter: 37, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:49)
1249 8352 Skål Sent 1800-tal, Mässing/snäcka. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:11)
1249 8282 Skål silver. Diameter: 20. Höjd: 11,5 cm, Vikt: ca 245g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:00)
1249 7058 Skålar 2 st, Kina, diameter: 1. Längd: 12
1249 7619 Skänk laserad. Bredd: 93 cm. Djup: 38cm, höjd: 100cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:42)
1249 7443 Sked + kaktång, silver. Längd: ca. 15cm. Vikt: ca 71g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:09)
1249 8439 Sked silver. Längd: 23 cm. Vikt: ca 124g.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:46)
1249 8024 Skedar 4+ 6, silver. Längd: 11-22 cm. Vikt: 290 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:50)
1249 7008 Skrivbord 1800-tal, björk, 98x60. Höjd: 77
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:57)
1249 8338 Skrivbord 1890-tal, Bredd: 110 cm. Djup: 59 cm, höjd: 75cm
1249 7281 Skrivbord 1920-tal. Bredd: 120. Djup: 58 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:46)
1249 8332 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900, Bredd: 120 cm. Djup: 65cm. Höjd: 77cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:32)
1249 8206 Skrivbord Severin Hansen, för Haslev, formgivet 1961, Etikett, Bredd: 143. Djup: 75 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 21.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:28)
1249 7202 Skrivmaskin Olivetti. "Valentine", formgiven av Ettore Sottsass och Perry A King 1969, plast. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:32)
1249 8174 Skulptur Beswick, katt. Höjd: 25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:32)
1249 7541 Skulptur brons, Pojke med sticka. Höjd: 20
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:03)
1249 8108 Skulptur brons, Stående, Buddha, baksida med inskription, Kina, Tang dynastin (618-906 e kr). Höjd: 8,5
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:53)
1249 8468 Skulptur Buddha, sten. Höjd: 55 inkl. Sockel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:43)
1249 8039 Skulptur Fågel, Keramik, Martin Hansson. Höjd: 24
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:50)
1249 7163 Skulptur fisk, Beswick, England. Höjd: 16
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:32)
1249 8030 Skulptur Franklin Mint, "The 1886 Benz Patent Motorwagen". Höjd: 18cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:31)
1249 7367 Skulptur Gips, Bemålad. Höjd: 114 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:21)
1249 8052 Skulptur Glas, Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Längd: 26
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:53)
1249 7045 Skulptur glaserat lergods, 1800-tal, Flicka med solfjäder. Höjd: 17
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:05)
1249 8301 Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 8
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:23)
1249 8124 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Charlotta ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:22)
1249 8448 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Charlotta ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:01)
1249 7546 Skulptur mässing, L Rasmusen, Köpenhamn, Faraon. Höjd: 24
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:39)
1249 6028 Skulptur Metall, Thailand, Danserska, träsockel. Höjd: 67
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:53)
1249 8351 Skulptur Militär, Småland, trä. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 21:03)
1249 7053 Skulptur Porslin, Ko med kalv, omkring 1900. Längd: 19. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:55)
1249 8358 Skulptur Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Eskimå, Upsala-Ekeby. Längd: 23, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:06)
1249 7524 Skulpturer 2 st, Trä, Afrika. Höjd: 32-34
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:43)
1249 8166 Skulpturer 2 st. Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Fåglar. Längd: 21
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:24)
1249 7550 Skulpturer 6 st, Orientaliska. Höjd: 7-15
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:46)
1249 7548 Skulpturer 6 st, Trä Elefanter. Höjd: 6-16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:43)
1249 7057 Skulpturer Ett par, Aror, glaserad stengodslera. Höjd: 16
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:01)
1249 7618 Slagbord furu, betsad, Bredd: 90 cm. Djup: 62+ 2x64 cm, höjd: 74cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:43)
1249 8022 Slagbord Stolab, Björka. Bredd: 15+ 2x60, djup: 90 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:31)
1249 7471 Soffa Engelsk stil, 1800-tal. Längd: ca 190 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:13)
1249 8489 Soffbord Asien, Bredd: 90 cm. Djup: 51 cm, höjd: 45 cm
1249 8458 Soffbord Glas, Bredd: 114 cm. Djup: 62cm, höjd: 42cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:14)
1249 8490 Soffbord mässing och glas, Bredd: 98 cm. Djup: 54 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:52)
1249 8181 Soffbord med klaffar och låda, teak. Bredd: 66 + 2x 34,58, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:37)
1249 8082 Sparur Ek, 1930-tal. Höjd: 21
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:56)
1249 7629 Spegel + Konsol, Karl Johan, mahogny. Höjd: 160+ 80
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:22)
1249 8017 Spegel Förgylld, 130x50
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:48)
1249 8225 Spegel Gustaviansk stil, omkring 1900, ca 73x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:40)
1249 8059 Spegel Nyrokoko, 52x60
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:05)
1249 8402 Spegel Rektangulär, nutida, 150x46
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:50)
1249 8331 Spegellampetter Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 35
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:30)
1249 7113 Spelbord 1800-tal. Bredd: 103 cm, djup: 2x53 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:32)
1249 8340 Spelbord 1890-tal, Ek, Bredd: 88 cm. Djup: 2x44cm, höjd: 75cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:47)
1249 8171 Speldosa sent 1800tal. Längd: 31
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:31)
1249 8346 Spiselhundar 6 st, England. Höjd: 9-20
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:54)
1249 6806 Statyetter 3 st, (pris). Höjd: 16-25
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:05)
1249 8008 Stol Sengustaviansk, 1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:02)
1249 8398 Stolar 10 st, rokokostil, tidigt 1900-tal, bemålade
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:47)
1249 8321 Stolar 4 st
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:00)
1249 8205 Stolar 8 st, Bellmanmodell
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:28)
1249 8479 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:59)
1249 8009 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:06)
1249 8080 Stolpdekoration Gjutjärn, Skoglund & Olsson, No 4. Höjd: 37
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:52)
1249 7201 Taburetter Ett par, Nyrokoko, handgjorda, 42x42. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:36)
1249 7272 Tågbana + tåg och vagnar, Märklin, diverse
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:32)
1249 7428 Takarmatur glas koppar. Diameter: 60, höjd: 70 ca.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:17)
1249 7685 Takarmatur mässing/krom. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:46)
1249 8106 Takarmatur med prismor. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:20)
1249 8267 Takarmatur med prismor. Diameter: 46 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:12)
1249 7125 Takarmatur med prismor. Diameter: 55, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:35)
1249 8107 Takarmatur med prismor. Diameter: ca 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:20)
1249 7032 Takarmatur Orrefors, Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Höjd: 42
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:06)
1249 7407 Takarmatur Oscariansk, mässing. Diameter: 75 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:59)
1249 8038 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:31)
1249 8313 Tallrikar 2 st, Kina. Diameter: 24-26 cm
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:25)
1249 8169 Tallrikar 2 st. Kina / Japan. Diameter: 22,5 - 23
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:23)
1249 8364 Tallrikar 20 st, England. Diameter: 17-24 cm
1249 7397 Tänger Motivet. 7 delar, silver. Vikt: ca 317g. Längd: 9-21cm. Djup: 1-8cm. Höjd: 1-5cm.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:34)
1249 7192 Te / matservisdelar 18 delar, Rosenthal, Studio-Line
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:34)
1249 8178 Teckningar 2 st, Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Marina, signerad, ca 26x40
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:38)
1249 8098 Tekanna med rechaud, Mappin & Webb, London, nysilver. Höjd: 29
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:27)
1249 8491 Tekoppar 6 st, Pomona, England
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:58)
1249 7158 Tekoppar med fat 13 st, Rosenthal, + 1 extra kopp. Höjd: 8
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:03)
1249 8336 Tidningsställ England. Längd: 50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:45)
1249 8392 Tidningsställ glas och mässing. Längd: 48, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:43)
1249 7360 Toalettset 4 delar, silver. Längd: 6-21cm. Djup: 4-7cm. Höjd: 3-4cm. Bruttovikt: ca 418g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:45)
1249 8240 Trädgårdsbänk trä. Bemålad. Längd: 158 cm. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:14)
1249 8255 Trädgårdssoffa + bord, "Louisiane", Fermob. Ribbor i lackerat stål. Längd: 150 cm. Längd: 77 cm. Djup: 57cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:39)
1249 8161 Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn. Höjd: 24
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:09)
1249 8492 Träsnitt 2 st, Utagawa Kunisada (1786-1865), Japan. Motivet: 33x21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:02)
1249 8493 Träsnitt 2 st, Utagawa Kunisada (1786-1865), Japan. Motivet: 34x22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:03)
1249 8263 Träsnitt 3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Motivet: 19x20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:08)
1249 8246 Träsnitt Hodaka Yoshida (1926-1995), Japan. Signerad, daterad 1959, numrerad 36/50. Motivet: 50x28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:11)
1249 8452 Träsnitt Monica Ernström, "Vingen", signerad 1979 och numrerad 3/30. Motivet: 25x33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:00)
1249 8182 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Hamn. Signerad, numrerad 238/360, daterad 79. Motivet: 39x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:39)
1249 8283 Tubkikare 1800-tal. Längd: 41,5cm. Djup: 3,5cm. Höjd: 3,5cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:01)
1249 8089 Tusch Kina, signerad, 34x34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:04)
1249 8163 Tvärflöjt Bundy, USA, i fodral. Längd: 66cm. Djup: ca 3cm. Höjd: ca 3cm. Låd. Längd: 40cm. Låda djup: 12cm. Låda höjd: 8cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:15)
1249 8061 Väggarmatur 1950-tal, 2-armad. Längd: 55cm. Djup: 10cm. Höjd: 41cm.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:19)
1249 8159 Väggarmatur Funkis, Metall, dekor med pojke, glasskärm. Höjd: 20
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:15)
1249 8079 Vägghylla längd: 32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:56)
1249 8294 Vägglampa Plåt, Utdragbar. Längd: 30-100cm. Djup: 15cm. Höjd: 30-40cm
1249 8259 Vägglykta + vindspel. Höjd: 58 cm ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:43)
1249 7654 Väggpendyl Junghans, Tyskland. Höjd: 85
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:25)
1249 8450 Väggplatta Gustavsberg. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:03)
1249 8219 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, 19x19
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:58)
1249 8151 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Solros ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986. Delvis glaserad och målad vit stengodslera, 22x22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:56)
1249 8303 Väggrelief keramik, fågel, osignerad, 26x29
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:24)
1249 7185 Väggur 1800-tal, med lod, Urtavla 39x28
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:06)
1249 8111 Väggur Gustaviansk stil. Höjd: 60, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:11)
1249 7196 Väggur Sent 1800-tal, Ek. Höjd: 90
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:13)
1249 8095 Värja sjöofficer + skärp. Längd: 105cm. Djup: 13cm. Höjd: 6,5cm.
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:15)
1249 7735 Vas "Zaza", design: Helen Krantz, Orrefors. Kristall. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:55)
1249 8043 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Längd: 21
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:47)
1249 7060 Vas Arts & Crafts. Glaserat lergods. Höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:09)
1249 8470 Vas Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Johansfors Glasbruk. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:46)
1249 8177 Vas brons, 1930-tal. Höjd: 18
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:34)
1249 7527 Vas Glas, Edition Simonet Fres. Höjd: 28
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:45)
1249 8217 Vas keramik, Kina. Höjd: 23,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:47)
1249 7559 Vas Kina, Blåvit. Höjd: 38
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:04)
1249 7381 Vas Orrefors, Edward Hald (1883-1980), Sverige. 20-tal. Höjd: 14
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:14)
1249 7028 Vas Orrefors, Palmquist. Höjd: 25
1249 8442 Vas porslin, Kina. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:42)
1249 6065 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 37
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:09)
1249 8426 Vaser + fat, 3 delar, Danmark. Höjd: 18, diameter: 12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:31)
1249 8123 Vaser 2 st, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 17-23
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:12)
1249 8284 Vaser 2 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 10-15 cm
1249 8437 Vaser 2 st. Höjd: 11 cm ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 19:42)
1249 8026 Vattenbehållare Väggmodell, tenn / trä. Höjd: 75
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:39)
1249 8281 Vaxstapelställ 2 st, 18-1900-tal. Längd: 18-34cm. Djup: 10cm. Höjd: 15-19cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:57)
1249 8081 Vettar 2 st. Längd: 34-42 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:56)
1249 8179 Vikskärm trä. Höjd: 183
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:35)
1249 7340 Vinglas 13 st. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 18:17)
1249 8356 Vinglas på got, 14 st, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 13 cm
1249 8172 Vinkanna Christofle, ca 1850. Höjd: 21
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:31)
1249 8071 Vitrinskåp Bredd: 79 cm, djup: 32 cm, höjd: 140 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:25)
1249 8176 Ytterfoder Ett par, nutida. Längd: 24, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:33)
1249 8165 Ytterfoder porslin, nutida. Längd: 51, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 april 2019 20:18)