1425 7454 Affisch "Marilyn Monroe". Bildmått: 91x61 cm, yttermått inklusive ram: 100x69 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:06)
1425 6016 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Blue Mist 3". Monogransignerad, duk, 20x50cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:00)
1425 7002 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Blue Mist 4", monogramsignerad FJ, duk, 20x50 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:23)
1425 6015 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Mossa", monogramsignatur, bladets mått: ca 34x19 cm, yttermått inklusive ram: 37x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:12)
1425 6006 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "River flow", duk, 50x40cm, oramad
1425 7012 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "The kings view". Signerad, duk, 40x40cm, oramad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:18)
1425 6089 Akvarell Kina. Signerad, akvarell, bambu, 75x30, yttermått inklusive ram: 87x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:21)
1425 6025 Akvarell Oidentifierad konstnär. Ej signerad, akvarell, Budisttempel, 23x14, yttermått inklusive ram: 38x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:47)
1425 7351 Akvareller 2 st, Signerade A Millar, Landskap, 18x34, yttermått inklusive ram: 32x47, akvarell
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:10)
1425 7547 Ampel Empirestil. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:24)
1425 7518 Appliquer Ett par, metall, 5-armade. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:46)
1425 7285 Appliquer ett par, Munka, metall. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:40)
1425 7400 Armband 18k guld, Bismarck med fem berlocker. Längd: 20cm, vikt: 16g.
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 21:01)
1425 7566 Armband 18k guld, Bismarck, med en berlock. Längd: 20cm, vikt: 14,9g.
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:07)
1425 7393 Armband 18k guld, Längd: 19cm. Bredd: 13,6mm, AGB, 1971, vikt: 21,8g
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:26)
1425 7391 Armband 18k guld, tvinnad, längd; 20cm, Balestra, Italien. Vikt: 3,1g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:12)
1425 6602 Armband 3 delar, med ringar, Pentti Sarpaneva (1925-1978), Finland. Silver. Längd: 20cm, storlek: 20 cm. Vikt: 105,6g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:01)
1425 6439 Armband silver (925), Efva Attling. Längd: 19cm. Läderband, med etui. Vikt: ca 15g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:47)
1425 7377 Armbandsur 14K, bakboett, Ebel. Diameter: 22mm, flexband i doublé, bruttovikt: 27g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:22)
1425 7435 Armbandsur 14K, Certina, med gravyr/inskription. Diameter: 35mm, quartz, datum, läderband, bruttovikt: 24,8g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:06)
1425 7378 Armbandsur Certina, doublé. Diameter: 20mm, med etui
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:58)
1425 7416 Armbandsur Helvetia Cosmotimer 75,1970-tal, automatisk. Diameter: 40mm, datum/dag, flexband
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:47)
1425 7422 Armbandsur Tissot, doublé. Diameter: 23mm. Längd: 18cm, med gravyr/inskription, viklås
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:22)
1425 7449 Askkoppar 2 st. Gunnar Larson (f. 1925), Sverige. Kulan, melamin, Gustavsberg. Diameter: 12,5. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:37)
1425 7521 Assietter 12 st, Gefle. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:22)
1425 7152 Assietter 9st, Rött glas. Diameter: 18cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:11)
1425 7560 Bägare 5 st, silver. Vikt: 180. Diameter: ca 5 cm, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:41)
1425 7159 Bägare silver, CG Hallberg, 1953. Höjd: 10cm. Vikt: 233g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:32)
1425 7036 Bägare silver, med gravyr/inskription. Vikt: 221g. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:04)
1425 7292 Bägare silver, Med handtag, England. Höjd: 9,5cm, vikt: 160g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:52)
1425 7540 Barnklädhängare metall. Höjd: 122
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:29)
1425 6204 Barskåp Orientalisk, relief, Bredd: 77 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 97 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:56)
1425 7558 Bestick 15 delar, Lundtofte, Danmark. Längd: 19-22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:21)
1425 7189 Bestick 32 delar, silver, Olga. Längd: 18-22, vikt: 1750g ca brutto
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:34)
1425 7323 Bestickuppsättning 61 delar, silver. Längd: 14-22cm, bruttovikt: ca 2400g
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:15)
1425 7114 Bestickuppsättning nysilver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:01)
1425 7097 Blandteknik 15 st, Bertil Damm (1887-1942), Sverige. Signerade, Skisser Till Operan Hassan, yttermått inklusive ram: 37x45-47x71 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:33)
1425 7584 Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Fågelskrämman". Signerad. Blandteknik, bildmått: 45x30,5 cm, yttermått inklusive ram: 58x43 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:14)
1425 7583 Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Grisryttare". Signerad. Blandteknik, bildmått: 17x17 cm, yttermått inklusive ram: 28x28 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:55)
1425 7067 Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Pysslingen reser söderut". Signerad. Blandteknik, bildmått: 15,5x13, yttermått inklusive ram: 25x22 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:49)
1425 6450 Blandteknik Kristina Grahn (f. 1967), Sverige. Signerad. Blandteknik på duk, 54x45cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:44)
1425 7072 Blandteknik Stefan Hedström (f. 1959), Sverige. "Den sköra individen". Signerad. Blandteknik, bildmått: 71x64, yttermått inklusive ram: 108x84 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 21:01)
1425 7231 Bokhylla idegran, Bredd: 151 cm. Djup: 30 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:28)
1425 6047 Bokhylla Teak. Bredd: 138+ 60+ 95, djup: 35 cm, höjd: 202 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:16)
1425 6404 Bokstöd Ett par, Elefanter, trä. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:20)
1425 7413 Bord Rokokostil, bemålat. Diameter: 60, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:36)
1425 7085 Bordsfotogenlampa höjd: 50cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:31)
1425 7119 Bordsfotogenlampa höjd: 52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:04)
1425 7112 Bordsfotogenlampa höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:52)
1425 7113 Bordskanon längd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:06)
1425 7171 Bordskanoner 2 st, replikor. Längd: 10-20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:07)
1425 7183 Bordslampa Asea. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:18)
1425 7255 Bordslampa Glas. Höjd: 56 cm
1425 7254 Bordslampa Luxus. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:51)
1425 7556 Bordslampa Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:27)
1425 7325 Bordslampa Nysilver. Höjd: 57cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:35)
1425 6415 Bordslampa Nysilver/ svärtat trä. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:54)
1425 7437 Bordslampfot Napoli, porslin. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:46)
1425 7360 Bordslampfot nysilver. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:02)
1425 7177 Bordslyster Gustaviansk stil. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:09)
1425 7361 Bordslystrar ett par. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:27)
1425 7522 Bordstabletter 4 st, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Tulpan, 30x40 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:41)
1425 7087 Brännvinshund Glas. Längd: 22cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:54)
1425 7379 Brasskydd höjd: 115cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:28)
1425 6459 Brasskydd Jugend. Höjd: 110cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:03)
1425 7218 Brevpressar 4 st, konstglas. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:51)
1425 7154 Bricka Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Längd: 56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:15)
1425 7215 Brickor 2 st, nysilver. Längd: 45-58cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:34)
1425 6491 Burkar med lock 9 st, Oscar & Clothilde, Porslin. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:33)
1425 7232 Byrå England, mahogny. Bredd: 90 cm. Djup: 40 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:51)
1425 7423 Byrå Furu, Avlutad. Bredd: 88, djup: 53 cm, höjd: 110 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:54)
1425 7237 Byrå Intarsia. Bredd: 38 cm. Djup: 30 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:19)
1425 7349 Byrå Rokokostil med stenskiva. Bredd: 90, djup: 50 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:19)
1425 7016 Byrå teak, 1960-tal. Bredd: 70. Djup: 45 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:48)
1425 7103 Carborundumetsning Karel Appel (1921-2006), Holland. Signerad, numrerad 17/130. Bladets mått: 88x66, yttermått inklusive ram: 97x74 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:12)
1425 7202 Champagneglas 5 st + 2 vinglas, Orrefors. Höjd: 19-23,5cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:37)
1425 7142 Champagneglas 6 st, Orrefors, Clown, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:32)
1425 7364 Coasters ett par, nysilver. Diameter: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:23)
1425 7313 Coasters Ett par. Diameter: 13,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:13)
1425 7210 Collage Lars Stenstad (f. 1921), Sverige. Signerad, 29x27 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
1425 7401 Collier 18k guld. Längd: 46cm, vikt: 23,4g.
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:05)
1425 7312 Dalahäst höjd: 19cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:48)
1425 7335 Dantestol omklädd
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:46)
1425 7182 Doktorsväska Längd: 40cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:18)
1425 7561 Etagebord Längd: 50 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:51)
1425 7207 Etsning Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bildmått: 24,5x18,5cm, yttermått inklusive ram: 45x37cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:54)
1425 7080 Etsningar 2 st, 1800-tal, motiv med ljusstakar. Ej signerade. Yttermått inklusive ram: 58x45cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:17)
1425 7048 Färgetsning Henry Unger (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 4/65. Bildmått: 69x108cm, yttermått inklusive ram: 87x127cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:21)
1425 7160 Färgetsningar 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerade, numrerade 80/90, daterad -83. Oramade lösa blad. Bildmått: 12x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:45)
1425 7386 Färglitografi "Det inre af Öfverståthållarhuset i Stockholm". Färglitografi, bildmått: 10x17, yttermått inklusive ram: 24x27 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:02)
1425 7063 Färglitografi 2 st, Carin Ax (1915-2006), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), yttermått inklusive ram: 52x66 ca. Signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:05)
1425 7209 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 172/260. Färglitografi, bildmått: 40x58cm, yttermått inklusive ram: 52x68cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:39)
1425 7273 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 9/150, Ansikte. Färglitografi. Bladets mått: 75x55, yttermått inklusive ram: 82x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:38)
1425 7359 Färglitografi Birgit Skiöld (1923-1982), Sverige. Signerad, numrerad 1/25, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 30x47cm, yttermått inklusive ram: 40x59cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:28)
1425 7092 Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad 1/170. Färglitografi, bildmått: 42x35, yttermått inklusive ram: 63x46 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:49)
1425 7298 Färglitografi Efter Georges Braque, ej signerad. Färglitografi, bildmått: 91x63, yttermått inklusive ram: 104x75 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:53)
1425 7194 Färglitografi Eva Boström (f. 1954), Sverige. Signerad, numrerad 74/250, tulpaner. Färglitografi, bildmått: 59x84cm, yttermått inklusive ram: 79x103cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:08)
1425 7267 Färglitografi Gerda Åkesson (1909-1992), Sverige. Balett. Signerad, numrerad 272/370. Färglitografi, bildmått: 46x40, yttermått inklusive ram: 66x58 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:33)
1425 6137 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), "snösparvar". Färglitografi, bildmått: 32x47cm, yttermått inklusive ram: 47x61cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:11)
1425 7024 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 28/280. Färglitografi, bildmått: 23x32cm, yttermått inklusive ram: 38x45cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:03)
1425 7123 Färglitografi Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Färglitografi, bildmått: 34x50, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:18)
1425 7436 Färglitografi Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Signerad, numrerad 322/360. Färglitografi, bildmått: 53x37, yttermått inklusive ram: 69x52 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:21)
1425 7575 Färglitografi Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 17/150, daterad -77. Färglitografi. Bladets mått: 63x76, yttermått inklusive ram: 71x84 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:24)
1425 7192 Färglitografi Sivert Johansson. Segelbåt. Signerad, numrerad 158/300, daterad 1977. Färglitografi, bildmått: 37x28cm, yttermått inklusive ram: 55x44cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:11)
1425 7269 Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Vedhög. Signerad, numrerad 224/290, daterad 1997. Färglitografi, bildmått: 40x55, yttermått inklusive ram: 58x73 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:04)
1425 7598 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, PT, Scendekor till Carmen. Färglitografi, bildmått: 36x46 cm, yttermått inklusive ram: 48x55
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:11)
1425 7224 Färglitografier 2 st, Lars-Erik Ström (1929-2017), Sverige. Signerade, färglitografi, yttermått inklusive ram: 37x50cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:51)
1425 7332 Färglitografier 2 st, Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, färglitografi, 295-upplaga, yttermått inklusive ram: 31x21cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:47)
1425 7446 Färglitografier 3 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. 310-upplaga. Signerade, yttermått inklusive ram: 66x49 & 49x66 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:33)
1425 7161 Fat 2 st, silver, 1977 och 1949, Längd: 20cm. Vikt: 356g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:55)
1425 7162 Fat 2 st, silver. Längd: 22-28cm, vikt: 340g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:33)
1425 7084 Fat 6 delar, Kina
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:03)
1425 7146 Fat Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Diameter: 29cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:31)
1425 7216 Fat silver, Längd: 53cm. Vikt: 1120g
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:20)
1425 7158 Fat silver, Sterling. Wallace USA, "The N. C. R School house, Dayton OH". Längd: 30cm. Vikt: 641g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:53)
1425 7252 Fåtölj
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:01)
1425 7541 Fåtölj 1940-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:12)
1425 6087 Fåtölj 1950 / 60-tal, Fällbar, metall / rotting
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:38)
1425 7264 Fåtölj Bakertyg
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:42)
1425 7371 Fåtölj Skrindan-modell
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:12)
1425 7527 Fåtöljer ett par, skinn, 1960-tal
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:24)
1425 7354 Figuriner 2 st, Kina. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:14)
1425 7300 Figuriner 3 st, Goebel. Höjd: 10-15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:27)
1425 7299 Figuriner ett par, Royal Dux. Höjd: 24 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:50)
1425 7301 Figuriner Goebel, 10 delar. Höjd: 3,5-19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:17)
1425 7111 Fiol med 2 stråkar i väska. Längd: 61 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:16)
1425 6418 Fiskfat Rörstrand. Längd: 59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:58)
1425 6004 Foto Mark Stenbäck, "Fotografi 2", Signerad, numrerad 1/25. Bildmått: 26x26cm, yttermått inklusive ram: 42x42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:12)
1425 7078 Fotogenlampa glas och metall, 1900-talets första hälft. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:42)
1425 7272 Frimärksalbum 3 st, Norden
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:37)
1425 7408 Fruktservis Gabriel, 8 delar. Längd: ca 16-29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:05)
1425 7277 Garderobsskåp nutida, blåmålad, Bredd: 134 cm. Djup: 67 cm, höjd: 194 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:52)
1425 7537 Gardin/tyg Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. "Vegetable Tree", 224x130cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:46)
1425 7035 Glas 10 delar, med karaff, Silvia, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Orrefors, formgiven 1957. Höjd: 12-25cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 21:00)
1425 7179 Glas 20 delar, Iittala. Höjd: 7-14cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:46)
1425 7034 Glas 45 delar, Karlsbergsmodell, olika storlekar. Höjd: 8-17cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:45)
1425 7141 Glas 6 st + karaff, Hovmantorp + ishink. Höjd: 13-24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:39)
1425 7256 Golvlampa mässing. Höjd: 122
1425 7257 Golvlampa Porslin. Höjd: 88 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:26)
1425 7148 Golvlampa Teak. Höjd: 151cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:53)
1425 7451 Golvlampa trä och metall. Höjd: 156
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:28)
1425 7315 Golvlampfot 1950-tal, metall. Höjd: ca 80 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:53)
1425 6521 Golvvas Tilgman Keramik. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:05)
1425 7251 Gouache Kvinna på släde. Signerad Jegorov. Gouache på kartong, 23x27 cm, yttermått inklusive ram: 40x42 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:10)
1425 7010 Grafiskt blad Gicléetryck, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. "Tänkaren". Signerad, numrerad 1/100. Bildmått: 28x38 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:55)
1425 6009 Grafiskt blad Gicléetryck, Jonas Lundh (f. 1965), Sverige. "Kvällsfrid". Signerad, numrerad 71/100. Bildmått: 28x38cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:12)
1425 7009 Grafiskt blad Gicléetryck, Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. "Räv". Signerad, numrerad 138/180. Bildmått: 28x38cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:43)
1425 5606 Grafiskt blad Ola Åstrand (f. 1959), Sverige. "Om jag visste vägen skulle vi gå hem". Signerad, numrerad 9/295. Bildmått: 25x35cm, yttermått inklusive ram: 43x51cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:20)
1425 7211 Gravyrer 2 st, 1700-tal, yttermått inklusive ram: 41x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:46)
1425 7314 Grötterrin Rörstrand. Juldekor med tomtar. Flintgods, bemålad. Diameter: 21cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:36)
1425 7402 Hängen 4 st, 18k guld. Längd: 2-4cm. Vikt: 3,1g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:13)
1425 7083 Hängskåp Längd: 45 cm. Djup: 24 cm, höjd: 69 cm
1425 7151 Hattask Ryssland. Diameter: 52cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:37)
1425 7344 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 107
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:17)
1425 7246 Högtalare Ett par, B&O Bang & Olufsen, + stereo, Beosound 3000, Beolab 6000. Höjd: 111cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:39)
1425 6255 Högtalare ett par, Sonab V1. Längd: 30, djup: 30 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:12)
1425 6333 Hörnskåp 1700-tal, bemålat. Höjd: 170, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:40)
1425 7265 Jalusiskåp Betsad ek, Ashi. Bredd: 81, djup: 42 cm, höjd: 61 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:34)
1425 6181 Jardiniere Kina, Motiv från Kanton, nutida. Längd: 44. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:22)
1425 7193 Kaffeservis 25 delar, Rörstrand, "Platina"
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:02)
1425 7307 Kaffeservis ca 50 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:55)
1425 7025 Kaffeservisdelar 16 delar, Blå Blom, Gustavsberg.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:42)
1425 7191 Kaffeservisdelar 20 delar, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:45)
1425 6478 Kapsylöppnare + brevkniv, silver. Längd: 17-25 cm, Vikt: 150 g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:10)
1425 7328 Karaff Med silvermontering. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:23)
1425 7198 Karaff Orrefors, Clown Anne Nilsson. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:02)
1425 7050 Karaffer 3 st, Orrefors. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:09)
1425 6475 Karmstolar 3 st, rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:50)
1425 7223 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:44)
1425 6165 Karmstolar ett par, Per Öberg. "Confidencen", 1986.
1425 7595 Karmstolar Ett par, sengustavianska, provinsarbete
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:21)
1425 7535 Karta bildmått: 38x50cm, yttermått inklusive ram: 48x59cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:45)
1425 7139 Karta Östersjön, bredd: 137
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:25)
1425 7396 Kedja 18k guld, Bismarck, doserat. Längd: 44cm, vikt: 6,1g.
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:24)
1425 7571 Kedja med hänge 18k guld. Längd: 46cm, vikt: 2,3g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:35)
1425 7569 Kedja med hänge 18k guld. Längd: 50cm, vikt: 6,8g.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:41)
1425 7407 Kedja med hänge silver. Salovaara, Finland, Längd: 50. Diameter: 3cm, med rökkvarts. Vikt: 15,7g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:15)
1425 7429 Kedjor med hängen silver, 5 delar, agater och kors, + manschettknappar. Längd: 40cm. Vikt: 27g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:24)
1425 7126 Keramik Kina, 6 delar, bland annat Celadon. Diameter: 13-27 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:59)
1425 7426 Kista 1800-tal. Bredd: 58, djup: 40 cm, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:52)
1425 7235 Kista på benställning. Bredd: 50. Djup: 34cm, höjd: 94cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:50)
1425 7392 Klackring 18k guld, med onyxsten, 1962, storlek: 19½. Vikt: 3g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:32)
1425 7425 Koffert längd: 53 cm, djup: 42 cm, höjd: 67 cm
1425 7199 Konjakskupor 4 st, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Intermezzo, Orrefors, Fot med underfång i blått. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:05)
1425 7140 Konstglas 3 delar, Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Höjd: 16,5-22,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:39)
1425 6166 Kopparföremål parti diverse, bland annat formar, kastruller och kannor
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:22)
1425 7047 Kopparstick Allais Sculp. Bildmått: 41x51cm, yttermått inklusive ram: 63x68cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:26)
1425 7075 Korgar 5 st, flätade korgar, 1900-tal. Längd: ca 28-48 cm, höjd: ca 12-30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:21)
1425 7589 Kruka + fat, Kina, Sent 1900-tal, diameter: 47, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:10)
1425 7375 Kuriosa silver, 4 delar, ca. Vikt: 85g ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:41)
1425 6207 Kuvertbord Bemålat. Bredd: 53 cm. Djup: 53 cm, 4x27cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:00)
1425 6127 Kuverttallrikar 12 st. Tenn. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:22)
1425 7600 Kuverttallrikar 7 st, Rosenthal. Diameter: 27,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:15)
1425 7227 Lampbord England, idegran. Bredd: 44 cm. Djup: 44 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:00)
1425 7352 Lampbord ett par, mässing och glas. Bredd: 59, djup: 45 cm, höjd: 64 cm
1425 7415 Lampbord ett par, Teak. Bredd: 60, djup: 45 cm, höjd: 50 cm
1425 7531 Lampbord Längd: 50 cm. Djup: 33 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:35)
1425 7538 Lampbord Med låda, Asien. Bredd: 25 cm. Djup: 25 cm, höjd: 25 cm
1425 7453 Lampbord mosaik, 1950-tal, 51x40. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:34)
1425 7306 Linne Servetter/Handdukar, ca 48x65 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:29)
1425 7040 Linnedukar 18+ 12+ 4 st, bland annat Drakmönstret, Design: Signe Sohlman, 50x50cm-180x132cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:27)
1425 7108 Linnetyg 2 st ca 10x0,8 m
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:37)
1425 7440 Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 184/350. Bildmått: 49x64, yttermått inklusive ram: 59x73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:25)
1425 6302 Litografier 5 st, Fågelmotiv, von Wright, oramade lösa blad. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:08)
1425 6568 Litografiskt blad Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901), Frankrike. Ej signerad, yttermått inklusive ram: 39x29cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:44)
1425 7520 Ljuskrona Barockstil. Höjd: 75 cm. Diameter: ca 60 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:44)
1425 6125 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:15)
1425 7578 Ljuskrona mässing, Oscariansk. Höjd: 65 cm. Diameter: ca 62 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:38)
1425 7551 Ljuskrona Med blå iläggsskål, Gustaviansk stil. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:46)
1425 7515 Ljuskrona metall, 12 ljushållare. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:13)
1425 6182 Ljuskrona Venetiansk. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:24)
1425 7366 Ljusplåtar ett par, mässing, 49x24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:50)
1425 7049 Ljusstakar 2 par, Smide. Höjd: 7-33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:49)
1425 6160 Ljusstakar 3 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8-18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:28)
1425 6077 Ljusstakar 3 st, glas. Höjd: 11-35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:36)
1425 6588 Ljusstakar Ett par, mässing, Karl Johanstil. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:17)
1425 7384 Ljusstakar ett par, mässing, Nyrokoko. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:08)
1425 7029 Ljusstakar ett par, mässing, Nyrokoko. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 21:07)
1425 7365 Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:03)
1425 7163 Ljusstakar Ett par, nysilver, nyrokoko. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:03)
1425 7602 Ljusstake mässing, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:37)
1425 7297 Ljusstake Ystad-Metall. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:09)
1425 7562 Lockurna Delft. Höjd: 32, skadat lock + bojaner, ett par, Asien, h 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:18)
1425 7523 Lockurna Kina. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:41)
1425 7052 Månskensampel höj- och sänkbar. Djup: ca 17 cm
1425 7167 Matbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 140 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:28)
1425 7448 Matbord teak, 125x85, utdragbart
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:19)
1425 7381 Matsalsgrupp 11 delar. Sengustaviansk stil. Bord + 8 stolar + 2 karmstolar + 1 iläggsskiva. Längd: 140 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 73 cm. 1 iläggsskiva a 48 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:55)
1425 7383 Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 107, djup: 44 cm, höjd: 179 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:16)
1425 7536 Matsalsskåp Omkring 1800, Intarsia, Rak form med svängt krön. Draghantag i form av bitande lejonmmaskaroner Bredd: 119 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 213 cm, nyckel finns
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:11)
1425 7519 Matsalsstolar 6 st. Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Kerstin, Dux, rottingrygg
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:10)
1425 7185 Matservis ca 55 delar, Tyskland, Hackefors
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:53)
1425 7145 Matservisdelar 22 delar, Fasan Gustavsberg
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:17)
1425 7582 Matservisdelar 22 delar, Rörstrand, 18-24cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 21:03)
1425 6032 Matta Kina, 200x94cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:35)
1425 7309 Matta Orientalisk, 105x162cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:11)
1425 7555 Matta orientalisk, 130x205 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:02)
1425 7311 Matta Orientalisk, 140x200cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:03)
1425 7387 Matta orientalisk, 150x260cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:45)
1425 7348 Matta orientalisk, 158x203cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:18)
1425 7388 Matta Orientalisk, 183x283cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:59)
1425 7308 Matta orientalisk, 242x297cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:51)
1425 7380 Matta Orientalisk, 58x84cm
1425 7369 Matta orientalisk, Afghan, 230x380 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:19)
1425 7338 Matta Orientalisk, Galleri, 87x314cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:14)
1425 7370 Matta orientalisk, Pakistan, 191x266 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:39)
1425 7287 Miniatyrbyråar 2 st, Längd: 12 cm. Djup: 5 cm. Höjd: 9cm respektive. Längd: 26 cm, djup: 12 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:02)
1425 7539 Monterskåp bemålat, hyllbelysning, låsbart. Bredd: 71. Djup: 40 cm, höjd: 188 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:32)
1425 7238 Nattygsbord Ett par. Bredd: 42 cm. Djup: 36 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:37)
1425 6083 Oljelampa mässing, Asien, förgylld metall. Höjd: 14-100 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:12)
1425 2909 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Afrikansk by", monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 58x62
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:27)
1425 2945 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Aftonrött", monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x64
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:16)
1425 2956 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Bergsbyn Confrides Alicante", Monogramsignerad. Olja på pannå, 36x38, yttermått inklusive ram: 43x51
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:49)
1425 2919 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "By med stugor", monogramsignerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 53x75
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:57)
1425 2915 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Den första semesterdagen", monogramsignerad, -69. Olja på pannå, 51x59, yttermått inklusive ram: 63x71
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:45)
1425 2931 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Dopet", monogramsignerad. -73, Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 63x73
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:33)
1425 2937 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Fabrik i bakgrunden", monogramsignerad. Olja på duk, 63x51, yttermått inklusive ram: 7360
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:53)
1425 2904 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Hur jag tänkt mig". Signerad, daterad -64. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 42x62
1425 2924 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Hus i bergslandskap", monogramsignerad. Olja på duk, 56x45, yttermått inklusive ram: 66x56
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:14)
1425 2930 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Huvudbyggnad med uthus", monogramsignerad, -70. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 75x56
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:30)
1425 2947 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "I kvällsbelysning", monogramsignerad, -70. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x63
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:24)
1425 2906 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Intresserade herrar, Mallorca Spanien". Signerad, daterad -70. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x72
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:18)
1425 2918 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Kvällsstund i grönt", monogramsignerad. Olja på pannå, 48x69, yttermått inklusive ram: 55x75
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:54)
1425 2954 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Motiv från Sundsvall". Signerad a tergo. Olja på pannå, 39x47, yttermått inklusive ram: 44x52
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:43)
1425 2952 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Rå väg". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x57
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:37)
1425 2925 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Ryttare", Monogramsignerad. Olja på pannå, 39x38, yttermått inklusive ram: 43x43
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:15)
1425 2928 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Vid Hotellet, Italien 1964", Signerad a tergo. Olja på pannå, 43x45, yttermått inklusive ram: 63x65
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:24)
1425 2950 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Vördnad i naturen", monogramsignerad, -70. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x62
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:34)
1425 2921 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. By i bergen, monogramsignerad, -68. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 72x76
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:03)
1425 2913 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. By i bergen, Monogramsignerad. Olja på pannå, 56x69, yttermått inklusive ram: 65x78
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:39)
1425 2943 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Bymotiv, Monogramsignerad, -69. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 67x66
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:10)
1425 2927 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Bymotiv, monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x67
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:21)
1425 2911 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Figurer i landskap. Monogramsignerad. Olja på pannå, 43x44 cm, yttermått inklusive ram: 47x49
1425 2908 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Flyguppvisning, Monogramsignerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 59x51
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:24)
1425 2940 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Höst i byn, monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x67
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:01)
1425 2914 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus i bergen. Signerad. Olja på pannå, 48x58, yttermått inklusive ram: 62x72
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:42)
1425 2938 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus i landskap, monogramsignerad, -70. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 61x67
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:55)
1425 2922 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus i landskap. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 58x47
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:06)
1425 2951 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus i landskap. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 58x62
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:34)
1425 2905 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus palmer, monogramsignerad. Olja på pannå, 60x40, yttermått inklusive ram: 65x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:15)
1425 2907 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus, monogramsignera. Olja på pannå, 45x48, yttermått inklusive ram: 55x59
1425 2942 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus, Monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 28x32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:08)
1425 2946 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus, monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 32x35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:19)
1425 2941 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. I Stilla bön", Monogramsignerad. Olja på pannå, 40x50, yttermått inklusive ram
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:04)
1425 2902 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Kyrka, Monogramsignerad. Olja på pannå, 45x48, yttermått inklusive ram: 50x52
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:06)
1425 2953 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Landskap med hus, Monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 55x65
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:40)
1425 2912 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Landskap med hus, monogramsignerad. Olja på pannå, 38x45, yttermått inklusive ram: 48x57
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:36)
1425 2916 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Landskap med hus, Monogramsignerad. Olja på pannå, 67x57, yttermått inklusive ram: 77x67
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:48)
1425 2933 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Landskap, monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 58x65
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:40)
1425 2957 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Monogramsignerad AA, Hus i landskap. Olja på pannå, 32x37, yttermått inklusive ram: 41x47
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:52)
1425 2929 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Parklandskap, Signerad, oramad. Olja på duk, 58x65
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:27)
1425 2903 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Stad, Monogramsignerad, -66. Olja på pannå, 48x54, yttermått inklusive ram: 53x59
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:11)
1425 2917 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Stuga i landskap, monogramsignerad, oramad. Olja på duk, 52x68
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:54)
1425 2910 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Sydländsk by. Signerad, daterad -67. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 58x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:30)
1425 2923 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Sydländskt hus, monogramsignerad, -70. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x49
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:09)
1425 2934 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Träd, monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x66
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:49)
1425 2935 Oljemålning Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Träd, monogramsignerad. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:46)
1425 7136 Oljemålning Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, daterad 1941, fiskestuga. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 29x38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:22)
1425 7066 Oljemålning Arvid Nilsson (1914-1981), Sverige. Fiskare. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 64x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:45)
1425 7065 Oljemålning Arvid Nilsson (1914-1981), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:27)
1425 7021 Oljemålning Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Signerad. Olja på duk, 45x55, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:45)
1425 7057 Oljemålning Birger Welander (f. 1916), Sverige. "Sigtuna". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 49x47 cm
1425 7058 Oljemålning Birger Welander (f. 1916), Sverige. Signerad, "Uppsala från söder". Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 42x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:49)
1425 7130 Oljemålning Börje Hedlund (1909-2005), Sverige. Signerad, båtar. Olja på pannå, 19x26, yttermått inklusive ram: 29x36 cm
1425 7070 Oljemålning Caroline Grinda Christensen (1925-2014), Sverige. Signerad, stilleben. Olja på duk, 55x46, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
1425 7019 Oljemålning Celina Runeborg (1878-1977), Sverige. Signerad, daterad 48, stilleben. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 63x72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:50)
1425 7020 Oljemålning Celina Runeborg (1878-1977), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 56x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:03)
1425 7196 Oljemålning Ditti Hood (1921-1998), Sverige. "Meditation". Signerad Hood -63. Olja på duk, 90x130cm, yttermått inklusive ram: 93x133cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:28)
1425 7134 Oljemålning Ercole Magrotti (1890-1967), Italien. Lago di Como. Signerad. Olja på duk, 38x46, yttermått inklusive ram: 56x61 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:01)
1425 7597 Oljemålning Erik Jensen (1908-1986), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:44)
1425 7212 Oljemålning Florence Arven (f. 1952), Frankrike. Gata. Signerad. Olja på duk, 32x23cm, yttermått inklusive ram: 51x41cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:31)
1425 7129 Oljemålning Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Signerad. Olja på duk, 53x64, yttermått inklusive ram: 69x80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:18)
1425 7208 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Kornhamnstorg, Stockholm. Signerad, daterad 1948, Olja på pannå, 64x53cm, yttermått inklusive ram: 67x56cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:07)
1425 7563 Oljemålning Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Vinterbild, Lundagatan, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: m61x69 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:24)
1425 7122 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 27x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:40)
1425 7124 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 63x73 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:57)
1425 7125 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Utsikt. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 54x64 cm
1425 7334 Oljemålning Harry Harryan (1895-1948), Sverige. Signerad, daterad 47, interiör. Olja på pannå, 65x44, yttermått inklusive ram: 74x52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:16)
1425 7333 Oljemålning Harry Harryan (1895-1948), Sverige. Träd. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:06)
1425 7181 Oljemålning Helge Lindholm (1922-1996), Sverige. Fåglar. Signerad. Olja på pannå, 15x17cm, yttermått inklusive ram: 24x26cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:08)
1425 7153 Oljemålning Henning Hougaard (1922-1995), Räv i vinterlandskap, Signerad. Olja på duk, 41x65, yttermått inklusive ram: 68x88 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:54)
1425 7353 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, daterad 61, "stiltjemorgon". Olja på duk, 64x81, yttermått inklusive ram: 71x88 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:13)
1425 7222 Oljemålning Lars-Erik Ström (1929-2017), Sverige. Signerad, daterad -71. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x40cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:22)
1425 6430 Oljemålning Linnea Larsson. Signerad, daterad 2020, blomsterstilleben. Olja på duk, 60x60cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:28)
1425 6434 Oljemålning Linnea Larsson. Signerad, daterad 2020, segelbåtar. Olja på duk, 60x60cm, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:33)
1425 6433 Oljemålning Linnea Larsson. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, 60x60cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:27)
1425 7574 Oljemålning Maj Tydén-Jerndahl (1895-1921), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 46x38, yttermått inklusive ram: 59x51 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:45)
1425 7372 Oljemålning Max Marcus (1879-1955), Sverige. Kvinna med broderi. Signerad. Olja på duk, 66x73, yttermått inklusive ram: 80x88 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 21:03)
1425 7221 Oljemålning Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Monosignerad, liljekonvaljer. Olja på duk, 29x25cm, yttermått inklusive ram: 40x36cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:17)
1425 7528 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, 1700-/1800-tal, Fiskargubbe. Olja på pappannå, 25x22 cm, yttermått inklusive ram: 29x26 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:48)
1425 7157 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad Paris. Olja på duk, 61x50 cm, oramad
1425 7133 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, bibliskt motiv. Olja på pannå, 38x31, yttermått inklusive ram: 53x46 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:04)
1425 7093 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Brittiska högländerna, duk på pannå, 30x40, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:57)
1425 7546 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad EF, Fåraherde. Olja på duk, 89x148, yttermått inklusive ram: 111x175 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:01)
1425 7022 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1949, Skörd, 66x96, yttermått inklusive ram: 78x109 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:09)
1425 7356 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad F Pongolini, hästar. Olja på duk, 48x64, yttermått inklusive ram: 71x86 cm
1425 7271 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, interiör med par. Olja på duk, 72x60, yttermått inklusive ram: 93x80 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:21)
1425 7592 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition. Olja på duk, 74x74, yttermått inklusive ram: 79x79 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:33)
1425 7374 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, P Söderström, nattliga väsen. Olja på duk, 57x80cm, yttermått inklusive ram: 74x95cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:54)
1425 5607 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, 48x57cm, yttermått inklusive ram: 53x63cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:22)
1425 7023 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Skördetid. Olja på duk, 66x96, yttermått inklusive ram: 78x110 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:14)
1425 7565 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad SH Claesson -28. Olja på duk, 51x76 cm, yttermått inklusive ram: 60x86 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:04)
1425 6120 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Närheten". Olja på duk. Signerad, yttermått inklusive ram: 80x57 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:53)
1425 6119 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Spanien, två kvinnor. Olja på duk, oramad signerad, 75x52 cm
1425 7529 Oljemålning Per Sundberg (1887-1968), Sverige. Skog vid vatten. Signerad. Olja på pannå, 20x24, yttermått inklusive ram: 35x39 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:08)
1425 7064 Oljemålning Per Tärnström. Signerad, daterad 1995, "Utsikt från St Olofsborn, Uppsala". Olja på duk, 65x81, yttermått inklusive ram: 70x86 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:09)
1425 7116 Oljemålning Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Studie. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 74x31 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 21:00)
1425 7165 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Fruktplockare. Signerad. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 65x57 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:38)
1425 7250 Oljemålning Woldemar Tank (1903-1997), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad -59. Olja på duk, 48x30, yttermått inklusive ram: 58x41 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:10)
1425 6425 Oljemålningar 5 st, Kina. Signerade. Olja på duk, 36x46cm, oramade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:14)
1425 7243 Öronlappsfåtölj + fotpall
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:41)
1425 6163 Pall 1950-tal, trä / galon. Längd: 52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:40)
1425 7278 Pall metall, justerbar höjd, 34x38 cm. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:24)
1425 7253 Päls Saga Mink
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:00)
1425 8412 Päls Saga Mink
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 oktober 2021 10:10)
1425 7427 Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:46)
1425 7376 Pärlcollier silver. Längd: 56cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:48)
1425 7524 Parti prismor 3 lådor
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:56)
1425 7557 Parti silver 11 delar, fat + pokaler + kaffeskedar. Längd: 12, diameter: 12, höjd: 4,5-5, vikt: 260g ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:41)
1425 7367 Parti silver 13 delar, ca 350 gr
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:54)
1425 7331 Pastell Carl Brandt. Signerad, daterad 1902. Pastell, 51x33cm, yttermått inklusive ram: 70x52cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:25)
1425 7513 Pastell Irma Lindqvist (f. 1963), Sverige. "Blekinge-stugan". Signerad, 36x40 cm, yttermått inklusive ram: 40x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:09)
1425 7554 Pelarbord mahogny. Diameter: 41, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:33)
1425 7542 Piedestal omkring sekelskiftet 1900, mahogny. Diameter: 36, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:01)
1425 7076 Piedestaler 2 st, rotting och glas, 1900-tal. Höjd: 40-55cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:30)
1425 7411 Pinnstolar 4 st, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Pinnockio", spjälad rygg, märkta "Made in Sweden"
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:53)
1425 7270 Porslin 3 delar, Kina. Höjd: 9-12 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:38)
1425 7319 Punschkoppar 9st, silver. Höjd: 5cm, vikt: 286g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:28)
1425 7086 Punschkoppar silver, 8st. Höjd: 4cm, vikt: 260g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:24)
1425 7143 Ram förgylld, ramens innermått: 57x71 cm, yttermått inklusive ram: 72x56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:13)
1425 7403 Ring 18k guld, Camé, storlek: 19½. Vikt: 1,4g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:57)
1425 7398 Ring 18k guld, med lila sten, 1962, storlek: 16½. Vikt: 1,7g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:33)
1425 7567 Ring 18k guld, med onyxsten, storlek: 17½. Vikt: 3,6g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:38)
1425 7406 Ringar 2 st, 18k guld, med gravyrer/inskriptioner, storlek: 19-20. Vikt: 9g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:03)
1425 7389 Ringar 2 st, 18k guld, storlek: 18½, med gravyrer/inskriptioner. Vikt: 11,5g
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:34)
1425 7568 Ringar 3 st, med gravyrer/inskriptioner, storlek: 18-19. Vikt: 8,8g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:53)
1425 7553 Rökbord 1930-tal, Björk. Diameter: 64, höjd: 65 cm, nyckel
1425 7368 Rökbord 1930-tal. Diameter: 56, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:25)
1425 7326 Rökelsekar 4 st, metall. Höjd: 15-17cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:45)
1425 7038 Sabel Längd: 94cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:18)
1425 7395 Samearbete 9 delar. Längd: ca 3-19 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:22)
1425 6234 Sängbord För Hantverket, Stockholm, Teak. Bredd: 60. Djup: 42 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:42)
1425 7234 Sängram 140x200 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:51)
1425 7581 Såsslev silver, med träskaft. Längd: 30cm, bruttovikt: 98g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:32)
1425 6549 Satsbord 3 delar, mahogny. Bredd: 56. Djup: 34 cm. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:14)
1425 6239 Satsbord 3 delar, Orientaliskt. Höjd: 64-69 cm
1425 7526 Satsbord 3 delar, Teak. Höjd: 42-50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:58)
1425 7346 Serveringsvagn Längd: 70. Djup: 47 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:38)
1425 7079 Servisdelar 49 delar. Churchill, England, 1900-tal, blåvit dekor
1425 7205 Sideboard Asien, Längd: 154 cm. Djup: 20 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:36)
1425 7517 Sideboard med hylla, glas / metall. Längd: 121 cm. Djup: 35 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:56)
1425 7382 Sideboard sengustaviansk stil. Längd: 183 cm. Djup: 44 cm, höjd: 81 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:24)
1425 7330 Sigill + 2 delar. Höjd: 5cm, längd: 9cm, vikt: 118g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:13)
1425 7363 Silver 2 del bland annat handspegel. Längd: 23-29 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:43)
1425 7164 Silver diverse, 9 delar, bla, dosor. Höjd: 1 - 8 cm, Vikt: 285 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:43)
1425 7291 Silverdosa England, 8,5x7,8cm. Höjd: 3,4cm bruttovikt: 206g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:58)
1425 7170 Skål + karaff, 2 delar, Kristall, Orrefors, diameter: 20. Höjd: 10-27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:47)
1425 7042 Skål + Skulptur. Höjd: 8-11cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:56)
1425 5315 Skål Orrefors, Kraka, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Nr 2128. Höjd: 9cm, diameter: 10cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:11)
1425 7442 Skålfat Mats Jonasson, Målerås. Diameter: 44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:23)
1425 7168 Skänk Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bodafors. Bredd: 100 cm. Djup: 38 cm, höjd: 96 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:22)
1425 6535 Skåp Tidigt 1900-tal, mahogny. Bredd: 59 cm. Djup: 41 cm, höjd: 112 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:29)
1425 5499 Skåp trä, England. Bredd: 121 cm. Djup: 33 cm, höjd: 115 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:57)
1425 7217 Skedar 12st, silver, 1905. Längd: 18cm, vikt: 550g, med etui
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:38)
1425 7037 Skedar 6 st, silver. Längd: 13cm, med etui. Vikt: 89,7g.
1425 7317 Skrin 4delar, bland annat, sockerhacka. Höjd: 12-26cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:07)
1425 7236 Skrivbord Bemålad. Bredd: 125 cm. Djup: 64 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:02)
1425 7342 Skrivbord England. + stol Bredd: 121. Djup: 61 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:44)
1425 7340 Skrivbord England. + stol, Bredd: 139. Djup: 77 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:09)
1425 7450 Skrivbord Jugend, ek. Bredd: 109d. 58, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:52)
1425 6349 Skrivbord Lelångs möbelfabrik, A10, Betsad Teak. Bredd: 137. Djup: 80 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:05)
1425 7452 Skrivbord mahogny, senjugend. Bredd: 123, bredd: 63, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:37)
1425 7430 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900, Furu. Bredd: 118. Djup: 56 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:58)
1425 7262 Skrivbordslampa 1930-/40-tal. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:28)
1425 6576 Skrivbyrå 1800-tal. Bredd: 103, djup: 47 cm, höjd: 101 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:24)
1425 7445 Skrivställ metall, jugend. Längd: 22, djup: 22 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:26)
1425 7564 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Glas, i form av båt. Längd: ca 17 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:58)
1425 6169 Skulptur Buddha, metall. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:29)
1425 6419 Skulptur England, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:02)
1425 7350 Skulptur Gips, Flicka. Höjd: 142cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:19)
1425 7362 Skulptur Glas, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Nuutajärvi/Notsjö. Längd: 24, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:04)
1425 7283 Skulptur häst. Terrakotta. Längd: 45 cm. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:43)
1425 7026 Skulptur Kanevad, 1976, gjutjärn. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:05)
1425 7577 Skulptur Kosta Boda. Längd: 17,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:30)
1425 7120 Skulptur metall. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:13)
1425 7051 Skulptur Orientalisk, Gudinna. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:20)
1425 6555 Skulptur trä, Korea. Längd: 28cm. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:25)
1425 6423 Skulpturer 2 st, Asien. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:09)
1425 7303 Skulpturer 2 st, Torsten Fridh, terrakotta. Höjd: 16-26 cm
1425 7443 Skulpturer 3 st. Konstmassa, kompositörer. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:17)
1425 6606 Skulpturer 4 st. Keramik, kvinnor. Höjd: 21 - 24
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:55)
1425 7316 Skulpturer Ett par. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:14)
1425 7279 Slagbord bemålad, Bredd: 35-130cm. Djup: 70 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:58)
1425 7240 Slagbord Valnötsrot. Bredd: 17,2x55 cm. Djup: 73 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:50)
1425 7027 Smörask 4 delar och karotter, Rörstrand. Längd: 14-22cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:12)
1425 7247 Smörask Oscar & Clothilde. Höjd: 12. Diameter: 15 cm
1425 7296 Snapsglas 10st + 1 st karaff, Gustav III-monogram. Höjd: 16,5cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:08)
1425 7073 Snurrpall ek, omkring sekelskiftet 1900, justerbar höjd ca 56 cm. Djup: ca 38 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:33)
1425 6372 Soffa Howardmodell. Längd: 220cm. Djup: ca 108 cm, sittdjup ca 60 cm. Höjd: ca 77 cm, sitthöjd ca 38 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:36)
1425 5492 Soffa Howardmodell. Längd: 220cm. Djup: ca 108 cm, sittdjup ca 60 cm. Höjd: ca 77 cm, sitthöjd ca 38 cm
1425 7245 Soffbord Butlers tray. Bredd: 94 cm. Djup: 72 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:44)
1425 6364 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Ovalen", Etiketterad. Bredd: 145, djup: 89 cm, djup: 62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:29)
1425 6455 Soffbord Längd: 115 cm. Djup: 56 cm, höjd: 59 cm
1425 7056 Solspeglar ett par. Diameter: 42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:53)
1425 7188 Soppslev silver, Olga, C Hammer, 1850. Längd: 37, vikt: 310g ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:16)
1425 6454 Spegel 130x50cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:49)
1425 7305 Spegel 58x25cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:25)
1425 6453 Spegel 79x59cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:48)
1425 7135 Spegel AB Nybodafabriken, Fröseke för NK Bo. Omkring 1900-talets mitt. EK. Stämplad NK-Bo, 60x48 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:46)
1425 7428 Spegel Alm, 87x59 cm
1425 7434 Spegel bemålad, 78x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:16)
1425 7432 Spegel bemålad, 98x44 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:35)
1425 7187 Spegel läderklädd ram, 91x45cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:35)
1425 7219 Spegel nutida, 50x47cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:22)
1425 7220 Spegel nutida, 50x47cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:42)
1425 7385 Spegellampett Gustaviansk stil, 42x21 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:11)
1425 7055 Spelbord Björk, 1800-tal. Bredd: 100, djup: 49x2 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:02)
1425 7233 Spelbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 88 cm. Djup: 2x43 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:31)
1425 7147 Staffli Trä. Höjd: 94cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:13)
1425 7455 Stegar 2 st. Höjd: 114 - 180
1425 7412 Stegpall 1950/60-tal. Höjd: 62 cm
1425 7514 Stenrelief Asien, 38x43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:54)
1425 6490 Stol Rokoko, bemålad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:32)
1425 7263 Stol Teak
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:33)
1425 7345 Stolar 4 st, Rokokostil, läder med monogram
1425 5571 Stolar 6 st, "Ibis", Francesco Geraci
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:39)
1425 6407 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:06)
1425 6408 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:38)
1425 6538 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:32)
1425 7169 Stolar Rokokostil, björk
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:56)
1425 6203 Strösockelsked silver, 1826. Längd: 20 cm, Vikt: 35g ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:55)
1425 7018 Svärd Orientaliskt. Längd: 88 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:58)
1425 6248 Sybord Jugend, mahogny. Bredd: 55, djup: 45 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:59)
1425 7102 Syltkrukor 2 st, Rörstrand och Gustavsberg. Diameter: 18-24 cm
1425 7302 Syltkrukor 3 st, Rörstrand. Höjd: 12-16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:05)
1425 7420 Taburett Bemålad. Längd: 71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:48)
1425 6542 Taburett Sengustaviansk, 1800-tal. Längd: 40, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:37)
1425 6541 Taburetter Ett par, Karl Johan. Längd: 53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:35)
1425 7373 Tågset Märklin, diverse
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:50)
1425 7106 Takarmatur 1920-tal, smide. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:40)
1425 7260 Takarmatur 1960-tal, plast. Höjd: 27, diameter: 32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:53)
1425 7259 Takarmatur Bumling. Diameter: 24,5, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:59)
1425 7258 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Diameter: 28, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:22)
1425 7144 Takarmatur höjd: 58cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:44)
1425 7077 Takarmatur kupa i klarglas, metallfattning. Höjd: ca 40cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:43)
1425 6126 Takarmatur mässing och prismor. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:18)
1425 7585 Takarmatur mässing, prismor. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:17)
1425 7261 Takarmatur Mässing/Akryl. Höjd: 20, diameter: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:09)
1425 6149 Takarmatur Oscariansk, fd gas, diameter: 80, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:41)
1425 7054 Takarmatur Prismor. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:49)
1425 7053 Takarmaturer ett par. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:30)
1425 7028 Tallrikar 4 st, Kina. Diameter: 17-23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:26)
1425 7090 Tallrikar 6 st, Rörstrand. Tidigt 1900-tal. Djupa tallrikar. Flintgods, blåvit dekor. Diameter: 22,5 cm
1425 7329 Tallrikar & fat Kina. Diameter: 23-27cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:44)
1425 7186 Tamburmajor höjd: 180cm
1425 7089 Teglas 6 st. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:49)
1425 7288 Telegraf i schatull. Längd: 17 cm. Djup: 16 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:27)
1425 6098 Terrin med lock, Copeland, England. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:15)
1425 7276 Tidningsställ Grange. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:36)
1425 7150 Tidningsställ Rotting. Längd: 47, höjd: 51cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:18)
1425 6257 Toilettebord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 86. Djup: 48 cm, höjd: 120 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:08)
1425 7424 Toilettebord längd: 79 cm, djup: 44 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:20)
1425 7180 Toiletteset 3delar, Nysilver. Längd: 16-28cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:50)
1425 7525 Traktörpannor 2 st. Koppar med mässingshandtag. Längd: 35-36. Diameter: 16-21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:13)
1425 7033 Trappstol höjd: 100cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:28)
1425 7213 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 18/310, daterad -55. Bildmått: 38x32 cm, yttermått inklusive ram: 55x46 cm
1425 7149 Tryck Marilyn Monroe, pannå, yttermått inklusive ram: 30x30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:33)
1425 6173 Urna med lock brons, Gustaviansk stil, omkring 2000. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:43)
1425 7414 Väggarmatur Teak, utdragbar. Längd: 40 cm, djup: 35 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:09)
1425 7570 Väggarmaturer Ett par, Italien, glas, Höjd: 33cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:51)
1425 7107 Väggklocka höjd: 35 cm
1425 7320 Vas + 2 delar, silver. Höjd: 8-12,5cm, bruttovikt: 250g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:51)
1425 7068 Vas + Skål, Rörstrand, Daldansen. Höjd: 18-22 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:59)
1425 7318 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Längd: 20cm, höjd: 16cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:21)
1425 6300 Vas Arabia, Senjugend, Iriserande dekor. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:06)
1425 7447 Vas blått glas. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:42)
1425 7175 Vas glaserad keramik. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:56)
1425 7399 Vas Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:39)
1425 7397 Vas Kosta Vicke Lindstrand. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:50)
1425 7533 Vas Kosta, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:33)
1425 7358 Vas Nittsjö. Höjd: 40 cm
1425 7173 Vas Satsuma, Japan. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:16)
1425 7290 Vas silver, Peru. Höjd: 13cm, vikt: 160g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:25)
1425 7289 Vas silver. Höjd: 21,5cm, bruttovikt: 190g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:56)
1425 7534 Vas & skål Kina, 1800-tal. Höjd: 5-12cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:43)
1425 6142 Vaser 2 st, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda, och Anna Ehrner. Höjd: 23-25cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:22)
1425 6170 Vaser Ett par, Kina, en med spricka. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:31)
1425 7601 Väska Näverkont. Höjd: 52cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:55)
1425 7324 Vikskärm 4-delad. Längd: 4x41, höjd: 184 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:54)
1425 7530 Vinglas 3 + 8, bland annat Orrefors. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:57)
1425 7295 Vitvinsglas 11st. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:11)
1425 7327 Vril längd: 40cm, höjd: 15cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:34)
1425 7587 Ytterfoder 2 st. Upsala-Ekeby. Höjd: 11 - 15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:11)
1425 7248 Ytterfoder 4 st. Höjd: 12,5. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 20:05)
1425 6488 Ytterfoder 8 st. Höjd: 20 cm
1425 7304 Ytterfoder Ett par, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 19:08)
1425 7419 Ytterfoder ett par. Höjd: 19, diameter: 25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 oktober 2021 18:59)
1425 7418 Ytterfoder ett par. Höjd: 21, diameter: 23 cm