158 8030 Bokskåp 1890-tal, L113 D58 H252
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2013 Bordssurtout Ns, (1 flaska skadad)
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 6104 Bordsur Empire-stil, H35
S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2003 Brödkorg silver, gustaviansk stil, L28,5, 1901
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 8033 Byrå Empire, Mahogny, L105 D48 H89
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2008 Byrå Mahogny,1800-tal, L72 D45 H82
158 1227 Fågeltavlor 2 st
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 8035 Golvlampa Mässing
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2025 Kandelabrar Ett par, 1800-tal, figuriner
158 2009 Klaffbord Karl Johan, Mahogny, H75
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2004 Konsolbord Empir, stenskiva, L96 D40 H83
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2014 Litografi Roland Svensson, 137/250
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2012 Matservis Copeland, England, ca 100 del
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 1157 Matta Täbriz 148x100
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2005 Oljemålning 1800-tal, Landskap med figurer, 52x67
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2022 Oljemålning 1800-tal, Landskap med fiskande man, 72 x 86
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2020 Oljemålning 1800-tal, Salomos huvud, 83 x66
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2006 Oljemålning England, 1800-tal, Fiskarfamilj, 30x41
S�ldes f�r 7.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2007 Oljemålning England, 1800-tal, interiör, 31x41
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 1046 Oljemålning H Neppel, sk, Landskap med kor, 72x100
158 8015 Oljemålning Nils Tirén, Hundporträtt, 1913, 30x40
158 2001 Oljemålning Okänd konstnär, 1800-tal, Dilligens, 60 x 89
158 2027 Piedestal 1800-tal, H150
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2026 Salongsbord nyrokoko, mahogny, H74
158 2021 Soffa senempire, mahogny, L320
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2015 Spegel Nyrokoko, H217
158 2016 Spegel+ konsol, Mahogny, Karl johan, H216
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 8028 Spegel+ konsol, senempire, H248
S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2028 Spegellampett 1700-tal, sign IÅ, Johan Åkerblad, H75, ljusarm saknas
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 5008 Stenlejon 1 par, med socklar, H117
158 2029 Stolar 6 st, Empire
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 8038 Takarmatur Jugend, H75
158 8031 Toalettebord Valnöt, 1800-tal,
S�ldes f�r 2.900 kr (Sista budtid är den 17 juni 2002 18:00)
158 2011 Vas Tobo, H23