1462 4236 Akryl Nutida konstnär. Segelbåtar. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x50cm, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:03)
1462 4402 Akvarell Gösta Söderholm, Cykel. Signerad, daterad -92, bladets mått: 76x57, yttermått inklusive ram: 93x73, akvarell
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:17)
1462 4055 Akvarell Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Marin. Signerad, akvarell, 29x19, yttermått inklusive ram: 41x32
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:19)
1462 4043 Akvarell Kina, Motiv med landskap. Akvarell, bildmått: 22x25, yttermått inklusive ram: 29x29 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:20)
1462 4380 Akvarell Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, hus. Akvarell, bildmått: 19x27cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:54)
1462 4014 Altartavla rokokostil, 1800-tal, kristusmotiv på läder. Yttermått inklusive ram: 35x25 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:11)
1462 4002 Armband 18k guld, med pärlor. Längd: 19cm, vikt: 2,5g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:21)
1462 9395 Armbandsur Certina Blue Ribbon, automatic. Diameter: 35mm, läderband
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:33)
1462 4352 Armring 14k. Vikt: 11g ca, diameter: 7 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:49)
1462 4085 Assietter 4 + 2 st. "Spets", Rörstrand. Flintgods. Diameter: 21-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:26)
1462 4194 Assietter 7 st, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:04)
1462 4251 Bägare silver, 5+ 1 st. Höjd: 5-5,5, Vikt: ca 260 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:07)
1462 4256 Bajonetter 3+ 1 st. Längd: 36-59 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:11)
1462 4240 Bergère 1920-tal. Höjd: 110 cm, längd: 80 cm, djup: 70 cm
S�ldes f�r 16.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:48)
1462 3320 Bestickuppsättning nysilver, Haga modell, ca 55 del i etui
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:40)
1462 3290 Blandteknik Einar Hylander (1913-1989), Sverige. Signerad, daterad 1959,51x17, yttermått inklusive ram: 59x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:06)
1462 3315 Blandteknik Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Rättvik. Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 17x24 cm, yttermått inklusive ram: 35x41 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:12)
1462 4377 Blandteknik Hans Osswald (f. 1919), Sverige. Signerad, komposition. Blandteknik, bildmått: 28x21cm, yttermått inklusive ram: 39x32cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:53)
1462 3207 Blandteknik Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Häst. Signerad, blandteknik. Bladets mått: 19x19, yttermått inklusive ram: 22x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:16)
1462 3209 Blandteknik Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Häst. Signerad, blandteknik. Bladets mått: 19x19, yttermått inklusive ram: 22x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:17)
1462 3159 Blandteknik Noormägi. Signerad, blandteknik, 40x30, yttermått inklusive ram: 59x49, yttermått inklusive ram:
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:08)
1462 4415 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Ej signerad, blandteknik, man i turban, yttermått inklusive ram: 33x33cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:27)
1462 3064 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad S. A, 120x80, yttermått inklusive ram: 125x85 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:39)
1462 4340 Bojaner Ett par, Kina. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:17)
1462 4222 Bokhylla 30-tal, björk. Bredd: 120, djup: 26 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:52)
1462 4235 Bordsbarometer omkring 1900. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:58)
1462 4234 Bordsfotogenlampa omkring 1900. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:49)
1462 4233 Bordsfotogenlampa omkring 1900. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:33)
1462 4080 Bordslampa Achille Castiglioni och Pier Giacomo Castiglioni, "Taccia Small", Flos. Aluminium, skärm av glas. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:54)
1462 4291 Bordslampa Kina. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:01)
1462 4370 Bordslampa mässing och glas. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:32)
1462 4134 Bordslampa Metall. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:03)
1462 4395 Bordslampa Petra Karsenberg, frostat glas / metallben. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:29)
1462 4252 Bordslampa Porslin. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:26)
1462 4141 Bordslampa Strindbergsmodell. Höjd: ca 38 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:14)
1462 4139 Bordslampa Tiffanystil. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:05)
1462 4140 Bordslampa Tiffanystil. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:26)
1462 4117 Bordslampfot Bergboms. Mässing. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:06)
1462 4037 Bordslampfot Owe Sandeberg (1922-1972), Sverige. Kosta. Signerad. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:26)
1462 4290 Bordslampfötter ett par, Porslin, Peterséns. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:32)
1462 4148 Bordslampor ett par, Kosta. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:33)
1462 3248 Bordspendyl Louis XVI-stil, sekelskifte 1900. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:15)
1462 4230 Bordsramar 3 st, Tenn. Höjd: 21-29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:26)
1462 4030 Bordsspegel rokokostil, 19x23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:33)
1462 4349 Braständare gjutjärn, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:36)
1462 4034 Brickbord Lös plåtbricka. Bredd: 56, djup: 45d. 59 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:48)
1462 4097 Buljongkoppar 5 delar, Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. "Swedish Grace", Rörstrand, 5 st buljongkppar med fat. Diameter: 12-17 cm, höjd: 2-5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:47)
1462 4189 Burk med lock, Porslin. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:43)
1462 4408 Burkar 3 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Rörstrand. Höjd: 12-14cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:50)
1462 4173 Byrå 1920-tal, Betsad Björk. Bredd: 100, djup: 49 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:42)
1462 3451 Byrå Asien. Bredd: 83 cm. Djup: 44 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:49)
1462 4106 Byrå bemålad. Bredd: 90, djup: 45 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:57)
1462 4170 Byrå Funkis, Björk. Bredd: 64, djup: 30 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:48)
1462 4108 Byrå med stenskiva, rokokostil. Bredd: 88, djup: 46 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:07)
1462 4239 Byrå rokokostil, Stenskiva. Bredd: 62, djup: 32 cm, höjd: 68 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:22)
1462 4238 Byrå rokokostil, Stenskiva. Bredd: 72, djup: 36 cm, höjd: 68 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:16)
1462 4074 Champagneglas 5 st, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. "Line", Kosta Boda. Höjd: 24,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:14)
1462 4088 Champagneglas 9 st. Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Intermezzo, Orrefors. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:56)
1462 4019 Chokladkoppar + gräddkanna & sockerskål, 8 delar, (6 + 2), Staffordshire. Diameter: 7-13 cm, höjd: 2-8 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:26)
1462 4334 Collier Längd: 51cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:31)
1462 4098 Crèmekoppar 3+ 2 st + mugg. England, 1800-tal, höjd: 7-9 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:13)
1462 3367 Dekorelement Indien. Längd: 22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:37)
1462 3260 Dryckeskanna Tenn, 1828. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:34)
1462 3293 Etsning Stig Olson (1936-2016), Sverige. Signerad, numrerad 2/3. Bildmått: 19x11 cm, yttermått inklusive ram: 40x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:32)
1462 3063 Färglitografi 4 st. Signerad, daterad Clark, 1990, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:35)
1462 4010 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Liggande kvinna. Signerad, numrerad 118/310, daterad -51. Färglitografi, bildmått: 53x71, yttermått inklusive ram: 68x85 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:13)
1462 4304 Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad 217/260. Färglitografi, bildmått: 37x30, yttermått inklusive ram: 58x49 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:23)
1462 4017 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Stockholm, Utsikt från Katarinahissen, slussen. Signerad, numrerad 61/250. Färglitografi, bildmått: 51x59, yttermått inklusive ram: 70x78 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:46)
1462 4032 Färglitografi Curt Fors (f. 1935), Sverige. "Blommor i vas från Strövelstorp". Signerad, numrerad 27/133. Färglitografi, bildmått: 55x45, yttermått inklusive ram: 81x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:28)
1462 3408 Färglitografi Efter Carl Larsson, På Vikingatåg i Dalom, 61x91cm, färglitografi, yttermått inklusive ram: 67x98cm. Ej signerad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:43)
1462 3407 Färglitografi Efter Carl Larsson, Tittut, 38x55cm, färglitografi, yttermått inklusive ram: 84x64cm. Ej signerad
1462 4404 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Björnar på fjället. Signerad, numrerad hc. Färglitografi, bildmått: 28x36, yttermått inklusive ram: 45x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:10)
1462 4136 Färglitografi Gustav Bolin (1920-1999), Sverige. Signerad, numrerad 11/180, daterad -89. Färglitografi, bildmått: 50x50, yttermått inklusive ram: 73x71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:26)
1462 4208 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Sydländsk stad. Signerad, daterad -68. Färglitografi, bildmått: 58x40, yttermått inklusive ram: 72x52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:32)
1462 4302 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 274/300. Färglitografi. Bladets mått: 45x64, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:54)
1462 4249 Faskinknivar 2 st. Längd: 56-60 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:33)
1462 4042 Fat Kina. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:01)
1462 4315 Fat & gräddkanna Nysilver, 6 delar. Längd: 8-29cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:51)
1462 4335 Fåtölj
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:56)
1462 4087 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Pernilla, brunt skinn
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:07)
1462 4113 Fåtölj Skinn
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:01)
1462 4278 Fåtölj Skinn, "Bellus"
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:19)
1462 4279 Fåtölj Ställbar, Bakerstyg
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:44)
1462 3331 Fåtöljer ett par, 1930-tal, Plysch
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:15)
1462 9187 Fiskbestick 12+ 12, England, nysilver, i schatull
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:33)
1462 4064 Formar + uppläggningsfat, 13 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor, diameter: 18-30. Längd: 21-37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:21)
1462 4063 Formar 12 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor. Längd: 20-29, diameter: 16-25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:23)
1462 4332 Fotografi Italiensk landskap, ej signerad. Bildmått: 20x20cm, yttermått inklusive ram: 55x55cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:09)
1462 4211 Fotografier parti fotografier, Kändisbilder en del signerade
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:01)
1462 4412 Gallerskål med fat, Kina, 1800-tal. Längd: 18, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:14)
1462 4127 Glas 11+ 12 st, Boda. Höjd: 12-14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:20)
1462 4152 Glas diverse, 10 del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:50)
1462 4388 Glasservisdelar 10 + 9 st. Etsad dekor, 1920-tal
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:04)
1462 9058 Glasservisdelar 57 delar, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "City", Kosta. Höjd: 11-16cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:39)
1462 3042 Glasservisdelar ca 45 delar. Höjd: 7-14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:08)
1462 4308 Golvlampa Bergbom, mässing. Höjd: 125
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:58)
1462 4309 Golvlampa Eskilstuna Elektrofabirk AB, 3-armad. Höjd: 145
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:35)
1462 4172 Golvlampa mässing. Höjd: 152
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:48)
1462 4280 Golvlampa PH. Höjd: 130
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:45)
1462 3249 Golvlampa Relco, kromad fot och stomme, skärm av trälameller. Höjd: 233cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:31)
1462 4061 Golvlampa Smide, Höj / sänkbar. Höjd: 143
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:05)
1462 4311 Golvspegel Furu. Höjd: 156x52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:26)
1462 4405 Gräddkanna och sockerskål, silver. Höjd: 5 - 8. Vikt: 169g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:18)
1462 4351 Halsband + hängen + örhängen + ring, 9-18h. Vikt: 9g, (ring & örhängen 14k), (hängen 18k), (halsband 9k). Längd: 62 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:53)
1462 4245 Hörnbokhylla 1940-tal, mahogny. "Möbelbolaget Tranås", N0 651, Bredd: 121x121 d30. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:50)
1462 4205 Hurtsar Ett par, England, läderskiva. Längd: 46. Djup: 40 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:17)
1462 4138 Ingefärskruka med lock, Kina. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:53)
1462 4165 Jardinjärer ett par. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:47)
1462 9178 Kaffekoppar 10st, + 1st, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:11)
1462 4018 Kaffekoppar 13 st, 1800-tal, porslin, snarlika
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:03)
1462 4248 Kaffepanna Koppar. Höjd: 23, diameter: 33 cm
1462 4191 Kaffeservis Hackefors, 24 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:39)
1462 4168 Kaffeservis Rosenthal, Sanssouci, 27 del
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:18)
1462 4190 Kaffeservis Tyskland, 25 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:54)
1462 4123 Kaffeskedar 6 st, silver. Längd: 10 cm, Vikt: 40 g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:22)
1462 4227 Kamin modell äldre, Fotogen. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:42)
1462 4323 Kanapé Längd: 174cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:19)
1462 4025 Kanna Kristall, "Moser". Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:45)
1462 4200 Käpp Silverkrycka, 1917. Längd: 90, graverad
1462 4147 Karaff + Bonbonjär, Kristall. Höjd: 21-31 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:33)
1462 3458 Karmstol Nyrokoko
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:58)
1462 3233 Karmstolar ett par, barockstil. Proveniens Västerås slott
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:40)
1462 4086 Karott med lock, Upsala-Ekeby, Karlskrona. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:54)
1462 3107 Keramik 2 delar, Gustavsberg. Bland annat "Veckla", Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, Sverige 1950-tal, carraragods, två sidor uppvikta till spets, med blomdekor i guld. Längd: 27-33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:01)
1462 3061 Keramik 3 delar, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Längd: 8-20 cm, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:28)
1462 4026 Klädställning Skyltdocka, metall. Höjd: 150
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:31)
1462 4124 Klaffbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 50+ 2x14. Djup: 89 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:21)
1462 4411 Konstglas 3 delar, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 11-17cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:33)
1462 3071 Konstglas 3 delar, Kosta Boda, Orrefors, Iittala. Höjd: 4-26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:59)
1462 4102 Koppar 2 delar, bland annat kakform Frankrike. Höjd: 6-18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:40)
1462 4413 Kopparstick 4 st, Suecia antiqua et hodierna. Bildmått: 16x24cm, yttermått inklusive ram: 26x33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:32)
1462 4158 Korgstolar 2 st, vita
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:32)
1462 4163 Korgstolar ett par, Vita
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:03)
1462 4175 Korgstolar ett par, vita
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:38)
1462 4150 Krycka silver. Längd: 11 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:18)
1462 4103 Kuverttallrikar 10 st. Johann Haviland, Bavaria, Tyskland. Blomsterdekor. Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:22)
1462 4336 Lampbord med tidningshylla, Ett par, teak. Bredd: 76, djup: 45 h52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:43)
1462 4176 Lampbord Teak. Bredd: 69, djup: 53 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:44)
1462 4322 Läsbord Teak. Bredd: 60, djup: 37 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:02)
1462 4016 Leksaksbil Chevrolet, Cabriolet, plåt / plast, Japan, Batteri. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:42)
1462 4114 Litografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrerad 8/75. Bildmått: 33x24 cm, yttermått inklusive ram: 48x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:07)
1462 4207 Litografi Nils Bringfelt (1903-1985), Sverige. "Friaren". Signerad, numrerad 101/310. Bildmått: 40x57, yttermått inklusive ram: 54x73 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:30)
1462 3005 Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 62/310. Bildmått: 40x26, yttermått inklusive ram: 55x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:46)
1462 4156 Ljuskrona empirestil. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:48)
1462 4223 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:02)
1462 4253 Ljusplåtar ett par, Holm Sörensen, Danmark. Mässing. Höjd: 39 cm
1462 3445 Ljusstakar Två par, mässing/nysilver. Höjd: 26-33cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:43)
1462 4254 Lockurna Kina. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:30)
1462 4020 Lockurnor Ett par. Boch for Royal Sphinx Delfts. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:24)
1462 4035 Målarstege höjd: 120 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:54)
1462 4294 Manschettknappar ett par, 18k guld, med stenar. Vikt: 10,5 g brutto
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:36)
1462 3144 Mappar 4 st, Grafiska blad, Föreningen för Grafisk kons, 1956-1959. Längd: 32-50 cm, höjd: 25-40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:03)
1462 4073 Martiniglas 4 st, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. "Line", Kosta Boda. Diameter: 11,5 cm. Höjd: 16 cm
1462 3381 Mask brons, Indonesien. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:00)
1462 3388 Mask Indonesien, trä. Höjd: 57cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:10)
1462 3379 Masker 2 st, Indonesien, trä. Höjd: 20-21cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:58)
1462 3377 Masker 2 st, Indonesien. Höjd: 20-23cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:55)
1462 4027 Mässing 4 delar, Dosor + kanna + mortel. Höjd: 8-17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:06)
1462 3186 Matbord 1880-tal. Bredd: 138 cm. Djup: 112 cm. Höjd: 77 cm, 6st iläggsskivor, 6x50cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:56)
1462 4397 Matbord Superellips, design: Bruno Mathsson / Piet Hein, Bredd: 242. Djup: 120 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:14)
1462 3190 Matsalgrupp 5 delar, Carl Malmsten (1888-1972), "Brunnsviken", brännmärkt CM, Rokokostil, Sverige. Längd: 136 cm. Djup: 84 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:09)
1462 4247 Matsalsgrupp 5 delar, Göran Malmvall, "Svensk Fur"
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:14)
1462 9050 Matservis 45 del ca, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928)
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:02)
1462 4101 Matservisdelar Kina, ca 50 delar
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:20)
1462 4255 Matservisdelar Rörstrand, Grön Anna, ca 45 del
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:32)
1462 4045 Matta Bochara, 76x200 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:58)
1462 4295 Matta Kina, 166x242 cm
1462 4296 Matta Kina, 212x305 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:45)
1462 3476 Matta Kina, 237x335 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:44)
1462 3316 Matta nutida, Carpetvista, 173x238 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:13)
1462 3481 Matta orientalisk, 101x150 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:03)
1462 4297 Matta orientalisk, 117x190 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:08)
1462 4298 Matta orientalisk, 95x163 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:32)
1462 4345 Mattallrikar 11 st, Gustavsberg. Flintgods med dekor i flytande blått. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:41)
1462 4410 Mockaservis 15 delar, England, Enoch Woods
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:52)
1462 4213 Offerkärl brons, Zun. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:42)
1462 4214 Offerkärl Kina, brons, Jue. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:30)
1462 3077 Oljemålning Alexander Roos (1895-1973), Sverige. Signerad, landskap. Olja på pannå, 27X36, yttermått inklusive ram: 40X50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:15)
1462 4314 Oljemålning Alexander Roos (1895-1973), Sverige. Signerad, landskap. Olja på pannå, 50x60, yttermått inklusive ram: 59x71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:27)
1462 4262 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad, Fiskmånglerska. Olja på pannå, 29x43, yttermått inklusive ram: 40x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:36)
1462 3223 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Sydländsk kustby. Signerad. Olja på duk, 100x70, yttermått inklusive ram: 110x80 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:43)
1462 4379 Oljemålning Bo von Zweigbergk (1897-1940), Sverige. "En olivodlargård". Monogramsignerad. Olja på pannå, 33x43cm, yttermått inklusive ram: 41x51cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:57)
1462 3338 Oljemålning CJ Lindström. Signerad, kustmotiv. Olja på duk, 25x44cm, yttermått inklusive ram: 48x66cm
1462 4417 Oljemålning Dimitry Kalinin, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 110x82 cm, oramad
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:38)
1462 4269 Oljemålning Eigil Schwab (1882-1952), Sverige. Signerad, stilleben. Olja på pannå, 59x49, yttermått inklusive ram: 77x68 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:42)
1462 4363 Oljemålning Georgij Fetcó (1923-2001), Sverige. Stol. Signerad, daterad -59. Olja på duk, 68x47, yttermått inklusive ram: 72x51 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:38)
1462 4265 Oljemålning Gerhard Nordström (f. 1925), Sverige. Gata. Signerad. Olja på pannå, 52x64, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:32)
1462 3021 Oljemålning Henrik Bager (f. 1948), Sverige. Gestalter. Signerad, daterad 1982. Olja på duk: 32x30 cm, yttermått inklusive ram: 34x32 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:49)
1462 3001 Oljemålning Henrik Bager (f. 1948), Sverige. Pojke och flicka på strand. Signerad, daterad 1987. Olja på duk: 33x31 cm, yttermått inklusive ram: 36x34 cm
1462 3073 Oljemålning Henry d'Anty (1910-1998), Frankrike. Mor och barn. Signerad. Olja på duk, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 67x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:07)
1462 9403 Oljemålning Hjalmar Grahn (1882-1949), Sverige. "Vinterkväll". Signerad, Utställd Färg & Form 1942. Olja på duk, 80x62, yttermått inklusive ram: 94x80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:45)
1462 4373 Oljemålning Jan Olofsson, "Mikrokosmos", komposition. Signerad. Olja på pannå, 27x35cm, yttermått inklusive ram: 38x46cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:09)
1462 3008 Oljemålning Jonny Forsström (1944-2017), Sverige. Signerad. Olja på duk, 88x68, yttermått inklusive ram: 93x73 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:53)
1462 4366 Oljemålning Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Hustak, Pannå. Signerad, 19x23, yttermått inklusive ram: 23x27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:28)
1462 4403 Oljemålning Nils Johansson, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 32x39, yttermått inklusive ram: 36x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:42)
1462 4038 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinna i krage, omkring 1900. Ej signerad. Olja på duk, 54x45, yttermått inklusive ram: 68x59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:16)
1462 4400 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Yman, hästar. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 73x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:50)
1462 4065 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -66, "Orfeus". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:25)
1462 4204 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Månsken. Olja på duk, 54x41, yttermått inklusive ram: 74x61 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:49)
1462 4012 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:45)
1462 4054 Oljemålning Oscar Lycke (1877-1927), Sverige. Bergslandskap. Signerad. Olja på pannå, 21x27, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:09)
1462 4263 Oljemålning Per Sundberg (1887-1968), Sverige. Signerad, Gärdesgård. Olja på pannå, 18x23, yttermått inklusive ram: 37x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:37)
1462 3244 Oljemålning R Abrahamsson. Signerad, daterad 1945, Interiör, Ateljé. Olja på pannå, 55x45, yttermått inklusive ram: 76x64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:06)
1462 3296 Oljemålning Rudolf Flink (1906-1988), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:21)
1462 3054 Oljemålning Rune Sigvard (1907-1943), Sverige, tillskriven. "Höstmotiv från Ljusnan". Ej signerad, intyg a tergo. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 65x75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:13)
1462 4301 Oljemålning signerad AHJ, 1980, sommaräng. Olja på duk, 79x89, yttermått inklusive ram: 91x101 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:32)
1462 4095 Oljemålning Tom Hold. Signerad, daterad 1887, Fågelbo. Olja på duk, 26x30, oramad
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:21)
1462 4270 Oljemålning Ulf Kylberg, Monogramsignerad. Olja på pannå, 39x43, yttermått inklusive ram: 53x58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:36)
1462 4272 Oljemålning Ulf Kylberg. Signerad, daterad 37. Olja på pannå, 62x54, yttermått inklusive ram: 81x76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:35)
1462 4155 Oljemålning Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Signerad. Olja på duk, 60x50, yttermått inklusive ram: 69x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:14)
1462 4153 Oljemålningar 2 st, Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Signerad. Olja på duk, 25x20, yttermått inklusive ram: 33x28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:21)
1462 4077 Oljemålningar Oidentifierad konstnär. 3 st, Apostlar, oramade, ej signerade, duk, 69x31 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:18)
1462 4198 Örhängen Ett par, 18k vitguld, pärlor & briljanter, 3g ca
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:19)
1462 4164 Paraplyställ Porslin. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:20)
1462 4199 Pärlcollier Silverlås. Längd: 52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:36)
1462 4059 Parti koppar 11 delar, diverse, modell äldre, bland annat formar. Diameter: 24-34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:41)
1462 4186 Parti linne
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:12)
1462 4068 Parti pyro Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955. Kukor med lock med mera, 11 delar. Eldfast gods med brun dekor. Diameter: 8-18 cm. Längd: 10-18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:33)
1462 4372 Pastell Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. Signerad, 30x51cm, yttermått inklusive ram: 42x63cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:25)
1462 4316 Pastell Mats Mason (1894-1983), Sverige. Vitsippor. Signerad, 39x31, yttermått inklusive ram: 52x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:19)
1462 4044 Piedestal Stenskiva. Längd: 29, djup: 29 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:48)
1462 3184 Pinnstolar 4 st
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:50)
1462 4096 Porslin 3 delar, Rörstrand/JIE. Längd: 18, höjd: 11-14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:10)
1462 4325 Porslin 4 delar, Kina, diameter: 7 - 12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:18)
1462 4120 Pottskåp Ett par, rokokostil, en avlutad. Bredd: 41, djup: 40 cm, höjd: 71 cm
1462 3133 Puderdosa silver, CG Hallberg, 1947. Diameter: 8cm, bruttovikt: 96g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:30)
1462 4040 Reseur tidigt 1900-tal, 12, djup: 8 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:14)
1462 3134 Ring & örhängen 18K vitguld, med diamanter1xca0,10ct, 2xca0,01ct, storlek: 16. Vikt: 2,1g, med etui.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:33)
1462 3089 Rödkrita Sören Viberg. Modell. Signerad, daterad -89. Bildmått: 21x14 cm, yttermått inklusive ram: 33x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:44)
1462 3365 Rökelsekar Indien, mässing. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:27)
1462 4212 Rökelsekar Orientalisk, lergods. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:42)
1462 4338 Salongsbord nyrokoko, bemålat. Bredd: 90, djup: 54 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:51)
1462 3271 Saltkar ett par, silver, med glasinsats. Längd: 5 cm, Vikt: ca 150 g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:45)
1462 4221 Satsbord 3 delar, rokokostil, glasskivor. Bredd: 52, djup: 37 cm, höjd: 50-56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:39)
1462 4386 Sekretär 1800-tal, bemålad. Bredd: 108 cm. Djup: 44 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:43)
1462 4052 Serveringsbord Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Teak, Övre hyllplan med skjutbar skiva och fällbar klaff, hjul, 1950/60-tal, Bredd: 70 cm+ 30 cm. Djup: 42cm. Höjd: 61cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:51)
1462 4142 Servisdelar Arabia, ca 75 del
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:39)
1462 4192 Servisdelar Rörstrand, ca 20 del
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:53)
1462 3267 Sideboard Ek, Barockstil. Proveniens Västerås slott. Längd: 118. Djup: 50 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:40)
1462 3332 Sideboard Ek. Längd: 97, djup: 54 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:20)
1462 4285 Sideboard England, mahogny. Längd: 116, djup: 50 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:15)
1462 4128 Skål Eva Englund (1937-1998), Sverige. "Maja", Orrefors. Målad dekor. Diameter: 18,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:27)
1462 4057 Skål Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 1930, diameter: 12, höjd: 5,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:33)
1462 4339 Skål Kina. Höjd: 8cm, längd: 18cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:51)
1462 4075 Skål Kurt Nilsson, "Grönvipa", Jie Gantofta, 1950-tal. Längd: 33 cm. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:29)
1462 4056 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten, diameter: 17, höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 21:01)
1462 4210 Skål med lock Ekeby. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:20)
1462 4058 Skål på fot rutslipad kristall, tidigt 1900-tal. Längd: 26. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:01)
1462 4368 Skålar + fat, 3 delar, Upsala-Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Snäckor. Längd: 12-15,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:48)
1462 4333 Skålar 2 st, Kina. Höjd: 5,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:24)
1462 4146 Skålar 3 st, Glas/Porslin, Iittala/Rörstrand. Längd: 10-12,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:56)
1462 3195 Skålar 3 st, Kina, porslin, diameter: 12, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:16)
1462 4130 Skålar/vaser Orrefors, 6 st. Höjd: 8-18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:32)
1462 3247 Skålfat Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta. Grönt glas. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:14)
1462 3252 Skålfat Iittala, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:19)
1462 3257 Skålfat Kina, Famille Rose. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:30)
1462 4112 Skålfat på fötter, glas, Nybro. Diameter: 33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:53)
1462 4122 Skänk avlutad, 1890-tal. Bredd: 101D. 47, höjd: 121 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:52)
1462 3128 Skåp Idegran. Bredd: 78 cm. Djup: 44 cm, höjd: 149 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:21)
1462 3344 Skåp serveringsskåp, mahogny. Bredd: 80 cm. Djup: 45 cm, höjd: 117 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:26)
1462 3268 Sked silver. Längd: 19 cm, Vikt: ca 50 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:41)
1462 3098 Skedar 6 st, silver. Längd: 12 cm, Vikt: ca 65 g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:07)
1462 3266 Skedar 7 st, Samearbete. Längd: 11 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:38)
1462 3461 Skrivbord mahogny, England, 1800-tal. Bredd: 91, djup: 55 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:07)
1462 3350 Skrivbord Rokokostil. Bredd: 135 cm. Djup: 71 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:36)
1462 4371 Skulptur Asien, Buddha, porslin, tidigt 1900-tal. Höjd: 15 cm
1462 4004 Skulptur Asien, trä. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:50)
1462 4005 Skulptur Asien, trä. Höjd: 51cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:20)
1462 4215 Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tiger. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:42)
1462 4184 Skulptur Häst, Keramik. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:17)
1462 3364 Skulptur Indien. Höjd: 39cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:28)
1462 4341 Skulptur Lea von Mickwitz, Arabia, Rådjur med kid. Glaserad stengodslera, Längd: 17. Höjd: 10,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:34)
1462 4348 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lotta ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1979. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:17)
1462 4216 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Utter ur Utrotningshotade djur, limiterad upplaga om 2500 exemplar för Världsnaturfonden WWF och NK, Gustavsberg 1980. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:05)
1462 4104 Skulptur Metall, bemålat, Orientalisk. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:43)
1462 4092 Skulptur Oidentifierad konstnär. Kvinna, metall. Signerad, daterad 1/2, träsockel. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:06)
1462 4050 Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg, fågel. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:33)
1462 4292 Skulptur Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Konstglas, Kosta Boda. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:36)
1462 4409 Skulpturer 3+ 2 st, Bland annat Spanien. Höjd: 19-25cm
1462 3369 Skulpturer 4 st, bland annat Indien, trä. Längd: 17-31cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:39)
1462 9557 Slagbord 1800-tal, bemålat. Bredd: 115 cm. Djup: 61,2x66 cm. Höjd: 77 cm, 1st iläggsskiva med benställning. Bredd: 165cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:52)
1462 4392 Slagbord Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Björka", STOLAB. Bredd: 77 + 2x60, djup: 90 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:29)
1462 4293 Slaglåspistol längd: 46 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:03)
1462 4185 Snurrpall omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:17)
1462 4303 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, OH Sjögren, Tranås. Märkt med bricka. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä. Längd: 180 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:15)
1462 4105 Soffa Gustaviansk still. Längd: 133 cm
1462 4277 Soffa Howard modell, svängd. Längd: 250 ca
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:26)
1462 4383 Soffa Tvåsitsig. Längd: 100cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:29)
1462 3415 Soffbord Ett par, Efter Eileen Gray 1927. Kromad fot metallram, planglas. Höjd: 61 cm, höj- och sänkbar. Diameter: 51 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:03)
1462 4283 Soffbord SÖREN NISSEN & EBBE GEHL, "AK 2560", Naver Collection, Danmark, valnöt. Bredd: 90, djup: 69 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:02)
1462 4284 Soffbord SÖREN NISSEN & EBBE GEHL, "AK 2560", Naver Collection, Danmark, valnöt. Bredd: 90. Djup: 69 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:01)
1462 4160 Soffbord Teak, Danmark. Bredd: 150, djup: 50 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:52)
1462 3231 Soffbord Valnöt. Bredd: 135, djup: 85 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:38)
1462 3253 Soppslev silver, med träskaft. Längd: 45 cm, Vikt: ca 145 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:20)
1462 4347 Sparbössa Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, "Gunnar Sträng". Höjd: 15,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:47)
1462 4197 Sparbössa Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Gunnar Sträng. Höjd: 15 cm
1462 4232 Spegel + spegellampetter, 3 st, Tenn, 1931, GAB Guldsmedsaktiebolaget, dekor av Stadshuset. Höjd: 34-51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:01)
1462 4169 Spegel 125x92, nutida
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:13)
1462 4180 Spegel 90x71 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:14)
1462 4022 Spegel Blyglas, / smide, 88x41 cm
1462 4337 Spegel delat glas, 161x70, slitage
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:03)
1462 4110 Spegel Gustaviansk stil, 100x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:24)
1462 4179 Spegel nutida, 171x71 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:40)
1462 3222 Spegel rokokostil, 116x53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:45)
1462 4321 Spegel Teak, 105x44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:40)
1462 4181 Spegel Teak, 123x33 cm
1462 4231 Spegellampetter ett par, tenn. Höjd: 32 cm
1462 4382 Starkvinsglas 6 st. Höjd: 5,5 cm
1462 4099 Stenägg bland annat Malakit. 6 st. Längd: 3,5-7 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:51)
1462 3235 Stol Bonad ek, 1800-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:47)
1462 3403 Stol rokoko
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:31)
1462 3467 Stol Senbarock, Bemålad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:16)
1462 4051 Stol snurrmodell, smide / skinnklädsel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:53)
1462 4001 Stolar + karmstolar, 2 + 2 st. Shakermodell. Höjd: 130
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:27)
1462 4031 Stolar 2 par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:50)
1462 4159 Stolar 4 st, 1950/60-tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:38)
1462 4390 Stolar 4 st, Myran, design: Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen. Skiktlimmat trä och stålrörsben, 1999
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:11)
1462 4391 Stolar 4 st, Myran, design: Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen. Skiktlimmat trä och stålrörsben, 1999
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:28)
1462 3404 Stolar 4+ 2 st, mahogny.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:26)
1462 3181 Stolar 6 st, Rokokostil, Ek
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:45)
1462 3250 Stop Koppar, 1800-tal. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:16)
1462 3261 Stop Tenn, 1800-tal. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:36)
1462 4406 Ströskedar 3 st. Silver. Längd: 16 - 20. Vikt: 143,6g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:13)
1462 4267 Studiolampa på ställning. Höjd: 167, höj / sänkbar, medföljande reflektor
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:24)
1462 4219 Sybord Karl Johanstil, 1800-tal, mahogny. Bredd: 50, djup: 42 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:35)
1462 4107 Sypuff längd: 43 cm, djup: 34 cm, höjd: 50 cm
1462 4036 Taburett rokokostil. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:37)
1462 4162 Taburett/pianopall längd: 58 cm, höjd: 50 cm, djup: 34 cm
1462 4013 Takarmatur 1920-tal, 8 st kupor i alabaster. Höjd: 95 cm, diameter: 86
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:32)
1462 4229 Takarmatur 1920-tal, lövformade prismor. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:07)
1462 3435 Takarmatur Ett par, Rydéns. Längd: 34cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:32)
1462 4157 Takarmatur Foscarini. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:36)
1462 3356 Takarmatur glas och mässing. Höjd: ca 37cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:06)
1462 3480 Takarmatur höjd: 75 cm, nutida
1462 4394 Takarmatur kupa av glas, frostat glas, 1940-tal. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:34)
1462 4288 Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:53)
1462 4144 Takarmatur med prismor. Diameter: 44 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:52)
1462 3336 Takarmatur Med prismor. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:22)
1462 4183 Takarmatur med prismor. Höjd: ca 40 cm
1462 4393 Takarmatur PH-lampa, PH-5, Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:50)
1462 3428 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:16)
1462 4398 Takarmatur plåt / plastkupa, diameter: 71, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:47)
1462 4126 Takarmatur Tiffanystil. Diameter: 30 ca
1462 4067 Tallrik + vas, Emalj, cloisonné, Kina. Diameter: 23 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:52)
1462 4193 Tallrikar Rörstrand, 14 delar. Diameter: 24
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:19)
1462 4320 Tamburmajor metall, förgylld. Höjd: 181
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:19)
1462 4281 Tamburmajor nutida. Höjd: 174
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:08)
1462 4350 Tändsticksask tenn, "kapten Erikssons panamahatt", design: Estrid Ericsson, Firma Svenskt Tenn. Längd: 12, djup: 7 cm, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:54)
1462 4081 Teaterkikare tidigt 1900-tal. Mässing och pärlemo. Djup: ca 6 cm. Bredd: ca 10 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:51)
1462 4129 Terriner 3 st, Porslin. Längd: 30-37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:39)
1462 4151 Teservis Rörstrand, 27 delar
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:39)
1462 3384 Tidskriftshylla Scherlin Form. Bredd: 70 cm. Djup: 6,5 cm. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:05)
1462 4062 Tillbringare 6 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor. Höjd: 11-17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:46)
1462 4033 Toiletteväska Skinn, med utensilier, glas och nysilver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:56)
1462 4174 Trädgårdsstolar 4 st
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:45)
1462 4187 Trädgårdsurnor ett par, Metall. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:01)
1462 4362 Träsnitt Oidentifierad konstnär. Signerad Torsten, -55,36/100, komposition. Bildmått: 32x50, yttermått inklusive ram: 53x67 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:14)
1462 3421 Tusch Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Skator. Signerad. Bildmått: _11x13, yttermått inklusive ram: 30x25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:05)
1462 4090 Utdragssoffa 1800-tal, bemålad. Längd: 200
1462 4118 Väggarmaturer Ett par, ledade, mässing. Längd: 25-62 cm
1462 4028 Väggbord NK Nordiska Kompaniet, 1920-tal, barockstil. Etikettmärkt. Bredd: 70. Djup: 32 cm. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:57)
1462 4121 Vägghylla 7 hyllplan. Bredd: 90 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:08)
1462 4250 Väggpendyl Förgylld. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:58)
1462 4287 Väggskulptur Signerad CEB, -65, Trä. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:30)
1462 4228 Väggur Junghans, 1920-tal, patinerad koppar, 49x28 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:42)
1462 4241 Värja 1800-tal, i balja. Längd: 117
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:29)
1462 4131 Vas Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Chribska, Tjeckien. Polykrom glasmassa. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:04)
1462 4011 Vas Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur serien Granada, Gustavsberg 1960-1970. Delvis med mörkblå glasyr glaserad brun stengodslera med reliefdekor. Höjd: 15 cm
1462 4319 Vas med hänkel + fat, Jerk Werkmäster (1896-1978), Sverige. Nittsjö. Höjd: 19 + . Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:05)
1462 4273 Vas/pennställ bildmått, 4 delar, Kina, Porslin. Höjd: 8-13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:44)
1462 3221 Vaser 2 st. Paul Kedelv (1917-1990), Sverige. Coquille, Flygsfors. Höjd: 22 - 32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:40)
1462 4029 Vikskärm Bordsmodell, Japan, tryckt dekor. Längd: 6x10, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:59)
1462 4072 Vinglas 11 st, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. "Vintage", Orrefors. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:45)
1462 4133 Vinglas 12 st. Etsad dekor. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:35)
1462 4167 Vinglas 4 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:09)
1462 4418 Vinkylare 2 st. Metall, Jean Couzon. Höjd: 11 - 20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:07)
1462 4143 Vinkylare Emaljerad. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:53)
1462 4196 Vitrinskåp England. Bredd: 1498, djup: 47 cm, höjd: 190 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:58)
1462 4021 Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 21-26. Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:59)
1462 4306 Ytterfoder 4 st. Upsala-Ekeby, bland annat Vicke Lindstrand. Höjd: 12 - 17
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 18:12)
1462 4416 Ytterfoder 7st, plåt, nutida. Längd: 27-34cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 20:24)
1462 4188 Ytterfoder ett par, Keramik. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 april 2022 19:41)