Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 18 april 2022 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1461 3226  Afrikana 2 delar. Höjd: 33 - 47

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:59)

1461 7481  Akvarell Alfred Herbert (1818-1861), England. Signerad, 1800-tal. Akvarell, bildmått: 20x31cm, yttermått inklusive ram: 37x47cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:17)

1461 9526  Akvarell Roland Svensson (1910-2003), Sverige. St. Quen-laumone. Signerad. Akvarell, bildmått: 24x25 cm, yttermått inklusive ram: 48x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:48)

1461 9509  Album 6 st, Tove Jansson (1914-2001). Mumin 1-6, år 1977-1979. Längd: 21,5 cm. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:41)

1461 3446  Appliquer ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. Mässing. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:48)

1461 3009  Appliquer Ett par, mässing. Längd: 28cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:40)

1461 3204  Armband 18k guld, X-länk, 1960, MKS. Längd: 20cm, vikt: 18g.

S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:52)

1461 3217  Armband silver. Längd: 18cm, med säkerhetskedja, med gravyr/inskription, vikt: 22g.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:33)

1461 3201  Armbandsur 18k guld, Omega De Ville, quartz. Diameter: 20mm, längd: 17cm, bruttovikt: 51,7g, med etui.

S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:46)

1461 3208  Armring 18k guld, öppningsbar, HE, Stigbert. Diameter: 6cm, vikt: 6g.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:31)

1461 3438  Assietter 9 st, Gefle, diameter: 20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:08)

1461 9259  Badrumsskåp "Stelvio Prodotti", Torino, plast, Italien. Bredd: 53, djup: 17 cm, höjd: 37 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:16)

1461 3097  Bägare 10 st, silver, 1965. Höjd: 4,5, vikt: 240 gr ca

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:06)

1461 3287  Bägare 5 st, silver. Höjd: 5-9 cm, Vikt: ca 220 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:26)

1461 3058  Bägare 6 st, silver, Råsström, 1974. Höjd: 5,5 cm, Vikt: ca 230 g.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:08)

1461 3120  Balansvåg Med etui. Längd: 28cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:33)

1461 9144  Barnfiol med stråke. Längd: 52 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:10)

1461 3455  Barnstol modell äldre, ställbar

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:54)

1461 3113  Bestick 7+ 9st, skedar. Vikt: 180g, längd: 10-14cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:18)

1461 3285  Bestick silver, diverse, 10 delar. Längd: 12-22 cm, Bruttovikt: ca 240 g varav knivar 118 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:44)

1461 3105  Bestick silver, Udda, 16 delar. Längd: 9-21, Bruttovikt: ca 525 g varav knivar 115 g

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:58)

1461 3241  Blandteknik 4 st, Lars Borenius (1942-2014), Sverige. Kompositioner. Signerad, blandteknik, daterad -95, yttermått inklusive ram: 35x33 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:23)

1461 9375  Blandteknik Axel Olson (1899-1986), Sverige. Fiskeby. Signerad. Blandteknik, bildmått: 16x42 cm, yttermått inklusive ram: 34x58 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:39)

1461 3416  Blandteknik Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. "Lake Banaine". Signerad, daterad -78,17x24, yttermått inklusive ram: 35x43 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:16)

1461 9438  Blandteknik Kjell Strandqvist (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad 80. Blandteknik, bildmått: 12x19, yttermått inklusive ram: 31x36 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:30)

1461 3353  Blandteknik Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, blandteknik, Perspective Japonaise 373. Blandteknik, 32x23 cm, yttermått inklusive ram: 48x37 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:33)

1461 3354  Blandteknik Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, blandteknik, Perspective Japonaise 448,26x20, yttermått inklusive ram: 49x37 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:43)

1461 3182  Blomsterbord Bemålat. Diameter: 50, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:36)

1461 3014  Blyertsteckning Carl Wahlbom (1810-1858), Sverige. Signerad a tergo. Blyerts, 23x17cm, yttermått inklusive ram: 27x21cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:23)

1461 3255  Bojan Kina, 1700-tal. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:13)

1461 3282  Bojan med lock, Kina, 1700-/1800-tal. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:58)

1461 3394  Bokskåp 1890-tal, Valnöt. Bredd: 80, djup: 40 cm, höjd: 199 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:03)

1461 3405  Bokskåp Betsad björk, glasade dörrar, 1930-tal. Bredd: 152 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 152 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:33)

1461 3398  Bokskåp Ek, med glasade dörrpar. Bredd: 115 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 159 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:02)

1461 3288  Bokskåp tudelat, överdel med glasade dörrpar. Beslag av mässing. Bredd: 105 cm. Djup: 49 cm. Höjd: 222 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:49)

1461 3225  Bordsdekorationer 8 delar, Lövsjö. Höjd: 9 - 22

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:48)

1461 9056  Bordslampa 1960-tal, Glasfot. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:08)

1461 3427  Bordslampa Ferruccio Laviani (f. 1960), Italien. "Bourgie", Kartell, Italien. Transparent plast. Tre ljuspunkter. Märkt Kartell. Höjd: 68cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:59)

1461 3277  Bordslampa mässing, Barockstil. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:45)

1461 3176  Bordslampfot Metall. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:48)

1461 9153  Bordslampfot Royal Copenhagen, Danmark. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:19)

1461 3069  Bordslampfötter ett par. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:11)

1461 9430  Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 68 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:16)

1461 3334  Bordslampor ett par, Porslin. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:53)

1461 3434  Bordslampor Ett par. Höjd: 35cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:55)

1461 3056  Bordstabletter 4 st + ett underlägg, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Längd: 23-40 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:49)

1461 3224  Bordstabletter 6 st. Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, 30x40 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:23)

1461 3199  Bricka "Barockbrickan", Spisani, Italien. Inköpt på Firma Svenskt Tenn. Grönfärgad plast. Längd: 52 cm. Djup: 39 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:11)

1461 3026  Bricka Alessi. Diameter: 48 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:46)

1461 3442  Bricka Med hänklar, nysilver. Längd: 64cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:55)

1461 3471  Bricka Plåt, 1800-tal, 68x54 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:04)

1461 3132  Broscher & hängen 5 delar, silver. Längd: 3,5-9cm, vikt: 48g

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:33)

1461 3219  Burk med lock, Wedgwood. Diameter: 13. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:17)

1461 3400  Byrå 1700-tal, ek. Bredd: 93 cm. Djup: 56 cm. Höjd: 80 cm, nyckel

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:29)

1461 3463  Byrå 1800-tal, Furu. Bredd: 114, djup: 49 cm, höjd: 81 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:20)

1461 3406  Byrå 1890-tal. Bredd: 85 cm. Djup: 52 cm, höjd: 110 cm

1461 3306  Byrå Åmells möbler, 10-lådig. Bredd: 130 cm. Djup: 44 cm, höjd: 99 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 21:10)

1461 3307  Byrå Åmells möbler, 10-lådig. Bredd: 130 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 99 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:33)

1461 3473  Byrå Funkis, bemålad. Bredd: 88 cm. Djup: 45 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:08)

1461 3047  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 80 cm. Djup: 44 cm, höjd: 74 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:34)

1461 3220  Byrå rokokostil, Stenskiva. Bredd: 80, djup: 44 cm, höjd: 77 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:40)

1461 9425  Byrå Tallboy, 1890-tal, Mahogny/valnöt. Bredd: 76. Djup: 55 cm, höjd: 150 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:11)

1461 3187  Byrå/underdel Med stenskiva. Längd: 89 cm. Djup: 52 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:58)

1461 3477  Cello längd: 135 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:32)

1461 9057  Champagneglas 11st, Kosta Boda. Höjd: 24cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:34)

1461 3274  Champagneglas 9 st. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:37)

1461 3396  Chiffonjé Sengustaviansk, mahogny. Bredd: 115 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 136 cm, nyckel

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:49)

1461 3203  Collier 18k guld, doserat bismarck, GK, 1989. Längd: 40cm, vikt: 33,8g.

S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:02)

1461 3206  Collier 18k guld, med pärlor, 1966. Längd: 36cm, vikt: 24,7g.

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:48)

1461 3459  Damarbetsbord Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 95, djup: 61 cm, höjd: 98 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:41)

1461 3024  Dockmöbler diverse

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:17)

1461 9556  Etagebord Med låda, 1800-tal. Bredd: 52 cm. Djup: 34 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:49)

1461 3300  Etsning Einar Persson (1918-2006), Sverige. Signerad, numrerad 4/40, daterad -59, Ölhall. Bildmått: 21x37, yttermått inklusive ram: 46x61 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:17)

1461 3197  Etsning interiör, England. Bildmått: 24x34, yttermått inklusive ram: 37x47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:39)

1461 3156  Etsning Nils Johansson. Signerad, numrerad 1/50. Bildmått: 41x35cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:06)

1461 5008  Färgetsningar 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerade, numrerade 79/90, daterad -83. Oramade lösa blad. Bildmått: 12x10 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2022 06:31)

1461 3062  Färglitografi 2 st, Nilsson & Knall. Signerad, numrerad 31/210, yttermått inklusive ram: 43x51 cm

1461 3076  Färglitografi 2 st, Stockholm, yttermått inklusive ram: 33x40 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:26)

1461 9068  Färglitografi 4 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerade och numrerade. Färglitografi. Bladets mått: ca 48x60-65cm, oramade lösa blad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:34)

1461 3019  Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, numrerad 11/20, daterad 1971. Färglitografi, bildmått: 37x37cm, yttermått inklusive ram: 52x49cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:10)

1461 3154  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 87/80, katt. Färglitografi, bildmått: 41x40cm, yttermått inklusive ram: 67x61cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:10)

1461 9529  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Kinnvika, Spetsbergen". Signerad. Färglitografi, bildmått: 25x37 cm, yttermått inklusive ram: 47x62 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:59)

1461 9517  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, daterad Kallskär, 1942. Färglitografi, bildmått: 10x30, yttermått inklusive ram: 36x49 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:26)

1461 3291  Färglitografi Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Signerad, numrerad 256/310, med dedikation. Färglitografi, bildmått: 46x58, yttermått inklusive ram: 60x71 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:01)

1461 3006  Färglitografier 5 st, i mapp, Jonny Forsström (1944-2017), Sverige. "Family Life". Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 66x50, oramade lösa blad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:03)

1461 3099  Fat Silver 0,800. Längd: 22, vikt: 155 gr ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:01)

1461 9017  Fåtölj

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:39)

1461 3162  Fåtölj Olof Persson fåtöljindustri, Jönköping, Sitthöjd ca 35 cm

1461 8353  Fickur + ställ, silver. Lind Coudeley, Vikt; ca 180 g, 8,5x6,5 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:37)

1461 3121  Fickur 3 delar. Höjd: 8-15cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:26)

1461 3359  Figurin Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Pingvin, Rörstrand. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:10)

1461 3123  Figurin Italien. Höjd: 27cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:56)

1461 9028  Figuriner 10st, Hummel. Höjd: 10-18cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:08)

1461 3358  Figuriner 2 st, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Lommar, Gustavsberg. Längd: ca 19 cm. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:02)

1461 3122  Figuriner 2 st, Schaubach, Tyskland. Höjd: 17-19cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:55)

1461 3264  Figuriner 3 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:20)

1461 3196  Flaska Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:38)

1461 3283  Flygeldukar 2 st, Paisley-mönstrade

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:21)

1461 3449  Fotogenlampa mässing och glas. Höjd: 31cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:20)

1461 3374  Fotografier parti fotografier, Kändisbilder en del signerade

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:22)

1461 3313  Frimärken parti diverse, hela världen

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:03)

1461 3012  Fruktservis 7 delar, Röd Rubin, Gefle. Diameter: 18-26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:09)

1461 3002  Gingerdocka + tillbehör. Höjd: 6-26 cm, längd: 8-26 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:18)

1461 9355  Glasservisdelar 34 delar. Höjd: 9,5-14,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:12)

1461 3038  Golvlampa med skärm Svenskt Tenn. Höjd: 148

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:27)

1461 3088  Golvlampa Smide, höj- och sänkbar. Höjd: 140 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:24)

1461 3192  Golvljusstakar 3 st. "Cobra", Constantin Wortmann för Georg Jensen, Danmark. Roséguldpläterat rostfritt stål. Höjd: 40-60 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:26)

1461 3093  Golvspegel 173x45 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:17)

1461 3270  Gräddkanna silver, 1830. Höjd: 10 cm, Vikt: ca 140 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:49)

1461 3275  Gräddkanna silver. Höjd: 6 cm, Vitk: ca 70 g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:38)

1461 9069  Grafiska blad 6 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerade och numrerade, bladets mått: ca42x30-47x39cm, oramade lösa blad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:35)

1461 3413  Hallykta glas och mässing. Höjd: 35cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:41)

1461 9341  Hallykta Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. "Globus", modell T472, Markaryd. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:28)

1461 3417  Hallykta Saknar belysning. Höjd: 53cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:25)

1461 9269  Halskedjor med hängen, stenar + 2 st. Armlänkar, silver, Vikt: Ca 30 g. Längd: 20-43 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:34)

1461 9020  Hänge 18k guld, med en citrin. Längd: 3cm, vikt: 4g.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:38)

1461 8355  Hänkelvas + skål, 2 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 30 Dia: 12 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:46)

1461 8550  Herrbetjänt Italien. Höjd: 98cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:40)

1461 3242  Hög hatt i väska, HB Diplomat

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:49)

1461 9332  Hörnsoffa bonad björk, ca 130x115 cm. Höjd: 100,5 cm, sitthöjd: ca 48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:03)

1461 3109  Ishink i form av ananas. Mässing. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:48)

1461 3423  Julgransfot Metall. Höjd: 21cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:02)

1461 3478  Kaffegods 12 + 7 delar, "Skogsblommor", Gefle

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:57)

1461 9179  Kaffekoppar & assietter ca 20 delar, Limoges & Lidköping

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:13)

1461 3227  Kaffeservis 27 delar, Rörstrand "Prince"

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:46)

1461 9053  Kaffeservisdelar 20 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928)

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:11)

1461 3102  Kaffeskedar 12 st, silver, Rosenholm. Längd: 12 cm, Vikt: ca 190 g.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:27)

1461 3284  Kaffeskedar 13 st, + 1 par smörknivar, silver. Längd: 13-18 cm, Vikt: ca 255 g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:12)

1461 3115  Kaffeskedar 14st, silver. Längd: 12cm, vikt: 170g

1461 3101  Kaffeskedar silver, 11 st. Längd: 10 cm, Vikt: ca 85 g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:10)

1461 3070  Karaffer + Bordslampfot, 3 delar, Saturnus, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Höjd: 18-24 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:59)

1461 9461  Karaffer 3 st, Orrefors. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:52)

1461 3454  Karmstol 1800-tal, pinnmodell

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:52)

1461 3457  Karmstol 1920-tal, Intarsia

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:38)

1461 3145  Karmstol Gustaviansk stil

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:30)

1461 9213  Karmstolar Ett par, Rokokostil

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:02)

1461 9337  Karta Gravyr, Suite l histoire de Syracuse. Bildmått: 40x55, yttermått inklusive ram: 59x73 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:15)

1461 3044  Karta Världen, yttermått inklusive ram: 76x129 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:08)

1461 3112  Kassaskrin Koppar. Längd: 28cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:36)

1461 3205  Kedja 18k guld, Venezia, Balestra. Längd: 70cm, vikt: 22g

S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:49)

1461 3239  Klaffbord furu. Bredd: 45 + 2x22, djup: 98 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:39)

1461 3399  Köksskåp omkring 1900, furu. Bredd: 99 cm. Djup: 50 cm, höjd: 206 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:05)

1461 9129  Kolteckning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1900-tal, Porträtt av August Strindberg. Bladets mått: 13x13cm, oramad, oramat löst blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:30)

1461 3140  Konsolbord Längd: 55 cm. Djup: 37 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:56)

1461 3372  Kopparstick Oxenstierna. Bildmått: 31x20cm, yttermått inklusive ram: 43x31cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:49)

1461 3237  Koppartunna diameter: 40 cm, höjd: 27 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:14)

1461 3183  Korgstol rotting

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:43)

1461 3153  Krus 5 st, Rörstrand. Höjd: 16-24cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:26)

1461 3439  Kryddburkar 5+ 2 st, Gustavsberg. Höjd: 12-17cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:44)

1461 3111  Kuverttallrikar 8st. Diameter: 29cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:48)

1461 9295  Lampa + lampskärm, Le Klint. Höjd: 32-55 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:20)

1461 3395  Lavoar marmor insats, 1890-tal. Bredd: 84. Djup: 50 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:54)

1461 3325  Leksaksbilar modell äldre, i Originalkartonger. Längd: 10-13 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:03)

1461 3035  Liggfåtölj Superspider, design: Kenneth Bergendal för Dux

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:21)

1461 3236  Linneskåp Teak, 1940-tal. Bredd: 110. Djup: 45 cm, höjd: 147 cm, nyckel

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:33)

1461 3298  Litografi + Etsning, Einar Persson (1918-2006), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 41x52-45x62 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:39)

1461 9554  Litografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Sällskap, Stämpelsignerad a tergo, 1993. Bildmått: 22x30, yttermått inklusive ram: 46x53 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:32)

1461 9528  Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, bär dedikation. Bildmått: 9x14 cm, yttermått inklusive ram: 24x27 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:56)

1461 9518  Litografier 2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerade, Nätlagning/sovande pojke. Bildmått: 29x22, yttermått inklusive ram: 48x38 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:28)

1461 3412  Ljuskrona Barockstil, med prismor. Höjd: 75cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:20)

1461 3355  Ljuskrona Med prismor. Höjd: 45cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:05)

1461 3126  Ljuskrona sengustaviansk stil. Höjd: 80cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:39)

1461 3108  Ljusstakar 2 st, "Margaretestaken", Sverige. Mässing, för elva ljus vardera. Längd: 39-14 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:48)

1461 3382  Masker 2 st, Indonesien, trä. Höjd: 17-19cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:21)

1461 3386  Masker 2 st, Indonesien. Höjd: 15-23cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:12)

1461 3163  Mat / kaffeservis "Classic Rose", Rosenthal, ca 100 delar

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:59)

1461 3030  Matbestickuppsättning ca 62 delar, Gense, rostfritt stål

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:28)

1461 3234  Matbord Barockstil, 1800-tal. Proveniens Västerås slott. Bredd: 158 cm. Djup: 110 cm, höjd: 77 cm. 2 st utdragsskivor a 70 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:14)

1461 3345  Matbord mahogny. Diameter: 115, höjd: 75 + 3 iläggx45 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:10)

1461 3152  Matbord Superellips, design: Bruno Mathsson / Piet Hein, Fritz Hansen, Danmark. Aluminiumkant. Bredd: 150 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 71 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:04)

1461 3272  Matsalsgrupp 7 delar, Åmells möbler, Gustaviansk stil. Längd: 160 cm. Djup: 94 cm. Höjd: 73 cm, 3st iläggsskivor 2x47cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:18)

1461 9373  Matsalsskåp Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. "Sörgården", AB Carlsson & Co, Bengtsfors, 1960/1970-tal. Mahogny. Bredd: 115. Djup: 47 cm. Höjd: 190 cm, nyckel

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:29)

1461 3096  Matservis ca 50 delar, "Toronto", Rörstrand

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:40)

1461 3151  Matservisdelar ca 40 delar, Villeroy & Boch

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:39)

1461 8279  Matsked silver, 1700-/1800-tal. Längd: 21cm. Vikt: ca 30g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 21:02)

1461 9329  Matskedar + kaffeskedar, silver, 10 + 2 st, 1700-/1800-tal, bland annat Ulrik Grönberg. Längd: ca 12-16 cm. Vikt: 138 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:35)

1461 3312  Matta Indien, 250x349 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:30)

1461 3068  Matta Orientalisk, 108x157cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:34)

1461 9282  Matta Orientalisk, 150x207cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:56)

1461 9075  Matta Orientalisk, 155x235 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:19)

1461 3314  Matta orientalisk, 160x259 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:51)

1461 3475  Matta orientalisk, 196x298 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:44)

1461 9494  Matta Orientalisk, 218x316 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:14)

1461 9233  Matta orientalisk, 65x100cm

1461 3483  Matta orientalisk, Afghan, 212x320 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:06)

1461 3466  Matta orientalisk, Galleri, 121x518 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:21)

1461 3469  Mattallrikar 11 st, Gustavsberg. Flintgods med dekor i flytande blått. Diameter: 25 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:01)

1461 3171  Medaljonger 3 st, bland annat Napoleon. Diameter: 7 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:47)

1461 3273  Mockagods 20 delar, Royal Copenhagen, Blå Blomst

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:33)

1461 3039  Nattygsbord bemålat. Bredd: 44, djup: 43 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:08)

1461 3025  Notställ Svartlack. Längd: 48, djup: 30 cm, höjd: 105 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:36)

1461 3004  Ölglas 11 st. Höjd: 12,5

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:20)

1461 3351  Oljemålning Anders Hol (1867-1959), Sverige. Signerad, Dalkullor. Olja på duk, 73x84, yttermått inklusive ram: 95x105 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:14)

1461 3049  Oljemålning Anders Sköld (f. 1968), Sverige. Signerad, daterad 1993, yttermått inklusive ram: 91x118 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:34)

1461 3299  Oljemålning Bengt Hamrén (1898-1985), Signerad. Olja på pannå, 45x37, yttermått inklusive ram: 61x53 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:46)

1461 3078  Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Dansande par. Signerad. Olja på pannå, 28x35 cm, yttermått inklusive ram: 33x41 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:36)

1461 3085  Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad, Flicka. Olja på duk, 67x33, yttermått inklusive ram: 84x51 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:04)

1461 3075  Oljemålning E Viktorsson. Signerad, daterad 1979, sydländskt landskap. Olja på duk, 54x65, yttermått inklusive ram: 58x68 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:59)

1461 3080  Oljemålning Einar Palme (1901-1993), Sverige. Signerad, daterad 1968, kust. Olja på pannå, 21x43, yttermått inklusive ram: 35x57 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:59)

1461 3037  Oljemålning Einar Ploug (1914-1983), Danmark. Signerad, marin. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 63x74 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:56)

1461 8183  Oljemålning Emil Johanson-Thor (1889-1958), Sverige. Tillskriven ( Intyg från sonen medföljer), ej signerad, gårdsmotiv från Hven. Olja på duk, 44x54cm, yttermått inklusive ram: 54x63cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:17)

1461 3158  Oljemålning Erich Leps. Signerad, daterad -40, stilleben. Olja på pannå, 40x48, yttermått inklusive ram: 55x63 cm

S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:45)

1461 3072  Oljemålning Göte Long (f. 1914), Sverige. Signerad, strand. Olja på duk, 33x47, yttermått inklusive ram: 41x55 cm

1461 3087  Oljemålning Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Signerad, Kust. Olja på duk, 60x73, yttermått inklusive ram: 77x90 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:28)

1461 3091  Oljemålning Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Signerad, strandparti Fårö. Olja på pannå, 24x34, yttermått inklusive ram: 33x43 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:19)

1461 3168  Oljemålning Gunnar Spendrup (1900-1985), Sverige. "Efter regnet". Signerad Spendrup. Olja på pannå, 12x17 cm, yttermått inklusive ram: 23x28 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:50)

1461 3409  Oljemålning Halvor Halvorsen. Fjällandskap. Signerad. Olja på duk, 20x33cm, yttermått inklusive ram: 44x59cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:03)

1461 3157  Oljemålning Hans Mets. Caféexteriör. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 40x48 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:34)

1461 3018  Oljemålning Henrik Bager (f. 1948), Sverige. Pojke och flicka på strand. Signerad, daterad 1984. Olja på duk: 29x32 cm, yttermått inklusive ram: 32x35 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:55)

1461 3084  Oljemålning Henry d'Anty (1910-1998), Frankrike. Landskap med byar. Signerad. Olja på pannå, 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 66x56 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:51)

1461 3082  Oljemålning Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 42x58 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:14)

1461 3243  Oljemålning Johan Mauritzson (f. 1959), Sverige. "Familjefar". Signerad a tergo. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x58 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:51)

1461 3007  Oljemålning Jonny Forsström (1944-2017), Sverige. Signerad. Olja på duk, 68x88, yttermått inklusive ram: 73x93 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:48)

1461 3292  Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 62x74 cm

1461 3180  Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, 11x19 cm, yttermått inklusive ram: 26x34 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:56)

1461 3094  Oljemålning Lee Reynolds (f. 1936), USA. Fåglar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 104x141 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:20)

1461 3050  Oljemålning Mats Nörle (f. 1946), Sverige. Björkbacke. Signerad. Olja på pannå, 54x74 cm, yttermått inklusive ram: 68x88 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:17)

1461 9132  Oljemålning Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Vinter i Bohuslän. Signerad. Olja på duk, 59x72, yttermått inklusive ram: 69x72 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:50)

1461 9442  Oljemålning Nutida konstnär. Blomster. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:32)

1461 3448  Oljemålning Nutida konstnär. Blomsterstilleben. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:57)

1461 3444  Oljemålning Nutida konstnär. Gamla Stan. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x50cm, oramad

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:06)

1461 9439  Oljemålning Nutida konstnär. Segelbåtar. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:30)

1461 9440  Oljemålning Nutida konstnär. Segelbåtar. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:31)

1461 2185  Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Ladan från vägen". Signerad, daterad -78. Olja på duk, 32x42cm, yttermått inklusive ram: 35x44cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:40)

1461 3016  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinnoporträtt. Signerad, daterad -83. Olja på pannå, 54x44, yttermått inklusive ram: 67x58 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:56)

1461 3339  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1800-tal. Olja på duk, 78x100cm, yttermått inklusive ram: 100x126cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:09)

1461 9401  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, hus vid damm. Olja på duk, 29x37, yttermått inklusive ram: 45x56 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:44)

1461 9135  Oljemålning Ralph Björklund, Sverige. "Drömmar om bortomlandet", interiör. Signerad, daterad -91. Olja på duk, 57x67 cm, yttermått inklusive ram: 61x71 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:27)

1461 3432  Oljemålning Rona Elba, komposition. Signerad, daterad 1990. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 120x101 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:28)

1461 3081  Oljemålning Signerad Sandelin. Klippor. Olja på duk, 31x43 cm, yttermått inklusive ram: 41x53 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:50)

1461 3262  Oljemålning William Gislander (1890-1937), Sverige. Signerad, fåglar. Olja på pannå, 37x47cm, yttermått inklusive ram: 46x56cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:19)

1461 3343  Oljemålningar 2 st, Olle Tandberg (1885-1952), Sverige. Gamla Stan. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: ca 50x30 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:11)

1461 8122  Oljemålningar 2 st, Per Sjöblom, Signerad, Stockholmsmotiv, pannå, 27x60, yttermått inklusive ram: 40x73 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:03)

1461 3015  Oljetryck 3 st, Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Stockholmsmotiv, yttermått inklusive ram: 52x51 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:51)

1461 3211  Örhängen 18k guld, ett par, med pärlor. Längd: 2cm, vikt: 3,4g.

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:26)

1461 3238  Pallar Ett par, furu. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:07)

1461 3177  Paraplyställ Metall. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:57)

1461 3174  Paraplyställ Porslin. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:19)

1461 3280  Parti Brickor/Såsskålar, nysilver. Längd: 15-32 cm, djup: 15-48 cm, höjd: 2-10 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:41)

1461 3278  Parti div Dockor mm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:51)

1461 3100  Parti silver diverse 5 delar, Bägare + servettringar, ca 290 gr

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:54)

1461 3131  Parti silver diverse. Vikt: 72,5g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:22)

1461 9496  Pastell Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad a tergo, 10,5x7,5, yttermått inklusive ram: 21x19 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:16)

1461 9220  Pigtittare bemålad. Längd: 53. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:23)

1461 3052  Pipställ med pipor. Längd: 38 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:24)

1461 3337  Plafond glas och mässing. Diameter: 33cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 21:00)

1461 3215  Plåtbricka 1800-tal, 68x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:39)

1461 3456  Plåtleksaker diverse

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:52)

1461 3045  Plåtskylt Texaco, 38x62 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:35)

1461 3173  Prydnadsurnor ett par, Metall, 1800-tal. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:41)

1461 3447  Punschkoppar 6 st, silver. Höjd: 5 cm, Vikt: ca 215 g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:56)

1461 3256  Punschmuggar 2 st, silver. Höjd: 7 cm, Vikt: ca 40 g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:48)

1461 3103  Ragusked silver, 1854. Längd: 29, vikt: 135 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:07)

1461 3213  Ring 18k guld, och kravattnål. Längd: 7cm, storlek: 19. Vikt: 9,5g

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:39)

1461 3212  Ringar 23K, med gravyrer/inskriptioner, storlek: 20-22½. Vikt: 21,8g.

S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:32)

1461 3210  Ringar 3 st, 18k guld, med gravyrer/inskriptioner, storlek: 16½-19½. Vikt: 10,4g

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:29)

1461 3390  Rökbord Orientalisk stil. Diameter: 60, höjd: 49 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:51)

1461 3142  Sabel längd: 96 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:50)

1461 3479  Sadel Luc Childéric DI (2012), med stigläder + originalöverdrag. Höjd: ca 47 cm

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:07)

1461 3465  Salongsbord Karl Johanstil, mahogny. Bredd: 89+ 2x27. Djup: 70 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:28)

1461 3327  Salongsbord omkring sekelskiftet 1900. Diameter: 83, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:07)

1461 3430  Serigrafier 3 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 64/1500. Bildmått: 53x41cm, yttermått inklusive ram: 72x58cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:32)

1461 3218  Serveringsvagn längd: 77 cm, djup: 43 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:37)

1461 3166  Servisdelar 14 delar, Villeroy & Boch. Diameter: 20 - 23

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:21)

1461 3229  Servisdelar 17 delar, Gefle, "Gyllen"

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:51)

1461 3010  Servisdelar 9 delar, Arabia, Risporslin.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:39)

1461 9564  Servisdelar Mat- och kaffeservis, ca 60delar Arabia, Arctica

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:05)

1461 3029  Servisdelar Royal Copenhagen, ca 45 delar, II-sortering

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:33)

1461 9197  Sideboard 1950/60-tal, teak. Längd: 155 cm. Djup: 42 cm, höjd: 105 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:35)

1461 3286  Sideboard Åmells möbler. Längd: 103 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 89 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:36)

1461 3048  Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 104, djup: 46 cm, höjd: 76 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:24)

1461 3363  Sideboard Intarsia, Längd: 152 cm. Djup: 44-54 cm. Höjd: 91 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:52)

1461 9152  Sideboard med hylla, metall / spegelglas. Längd: 140, djup: 30 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:07)

1461 3470  Sideboard Rokokostil. Längd: 80, djup: 44 cm, höjd: 85 cm, nyckel

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:09)

1461 3179  Sidenmålning Orientalisk. Bildmått: 27x14, yttermått inklusive ram: 37x23 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:17)

1461 3106  Silver 3 del udda. Längd: 10-15 cm. Vikt: 300 gr ca

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:38)

1461 3031  Skål Carlos R Pebaque, Gullaskrufs glasbruk. Längd: 22, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:57)

1461 9562  Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, Flambé. Diameter: 21cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:01)

1461 3436  Skål Johansfors Glasbruk, Karl-Oskar & Kristina, diameter: 21, höjd: 22 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:56)

1461 3269  Skål silver. Diameter: 11. Höjd: 3 cm, Vikt: ca 55 g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:04)

1461 9014  Skål& coupeglas 12+ 1st, glas, "Miranda". Höjd: 11-20cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:40)

1461 3160  Skålar 3 st. Kristall, Orrefors. "Tulpan" Höjd: 8 - 10

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:42)

1461 3397  Skåp Bemålad, omkring 1900. Bredd: 49 cm. Djup: 33 cm, höjd: 140 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:42)

1461 3346  Skåp tudelat, överdel med glasade dörrpar. Inköpt på NK. Bredd: 102 cm. Djup: 49 cm, höjd: 195 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:45)

1461 3393  Skåp Tygklätt. Bredd: 113, djup: 44 cm, höjd: 105 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:21)

1461 3116  Skedar 8st, diverse. Längd: 12-18cm, vikt: 240g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:53)

1461 9459  Skrin 2 st, silver och glas. Längd: 6-7 cm, bruttovikt: ca 180 g

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:48)

1461 3146  Skrivbord Bemålat. Bredd: 166, djup: 65 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:25)

1461 3441  Skrivbordslampa 2 st. Höjd: 35-37cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:32)

1461 3040  Skrivschatull Jalusi. Längd: 34 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:44)

1461 3119  Skulptur 2 st, porslin. Höjd: 16cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:16)

1461 9561  Skulptur Beethoven, gips. Höjd: 31cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:59)

1461 9011  Skulptur Ego Lidköping. Isbjörn i glaserat stengods. Längd: 28cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:29)

1461 3319  Skulptur Hästhuvud, Rosenthal, Albert Hussman. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:13)

1461 3366  Skulptur Indien, gudom, mässing. Höjd: 18,5cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:44)

1461 3281  Skulptur Joseph Jurca (1925 - 2005). "La Femme". Skulptur på stensockel. Höjd: 34cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:29)

1461 9560  Skulptur Keramik, par. Höjd: 34cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:58)

1461 3057  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur Stora Zoo, Gustavsberg 1958-1979. Målad och glaserad stengodslera. Längd: 32 cm

1461 3059  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ko ur Stora Zoo, Gustavsberg 1960-1968. Längd: 15 cm. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:09)

1461 3175  Skulptur mässing, försilvrad. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:08)

1461 9142  Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Säl, Gustavsberg. Längd: 23 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:54)

1461 8150  Skulptur Voldemar Balutis (1914-1984), brons, monterad på väggplatta, skulpturens, höjd: 19 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:19)

1461 3370  Skulpturer 2 st, Indien, trä, Längd: 33-34cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:20)

1461 3060  Skulpturer 3 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Längd: 9-12 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:36)

1461 3368  Skulpturer 3 st, Indien, sten. Höjd: 27-32cm, längd: 18cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:57)

1461 3228  Skulpturer 9 st, Fåglar, Kina, Sten. Längd: 4 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:41)

1461 3464  Slagbord 1800-tal. Bredd: 71+ 66, djup: 102 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:13)

1461 3385  Slagbord IKEAs 1700-talsserie, "Bergslagen". Bredd: 22 + 2x70 längd: 117 cm, höjd: 77 cm, (rak & rund klaff)

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:40)

1461 3462  Slagbord omkring 1900. Bredd: 24+ 2x69, djup: 114 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:59)

1461 3067  Smycken silver, 6 delar, Vikt: ca 55 g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:30)

1461 3216  Smyckesgarnityr 4delar, silver, 925, Danmark, 9-40cm. Vikt: 77g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:56)

1461 3318  Snapsglas 15 st, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, Clown. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:48)

1461 3419  Soff / matbord Höj / sänkbart. Bredd: 115. Djup: 57 h, 56 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:25)

1461 3129  Soffa + 2st fåtöljer, rokokostil. Bredd: 70-185 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:26)

1461 3230  Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, OH Sjögren, Tranås. Märkt med bricka. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä. Längd: 180 cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:49)

1461 3258  Soffa Eilersen, Längd: 220cm

S�ldes f�r 16.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:42)

1461 3310  Soffa Eilersen. Längd: 310

S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:58)

1461 3347  Soffa Längd: 180cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:26)

1461 3326  Soffa sengustaviansk stil, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 177

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:10)

1461 3437  Soffbord + lampbord. Diameter: 45cm- 90cm, höjd: 46-56cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:43)

1461 3349  Soffbord Butlers tray. Bredd: 122 cm. Djup: 80 cm, höjd: 49 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:53)

1461 3170  Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Furu, brännstämplad CM. Bredd: 110 cm. Djup: 57 cm, höjd: 59 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:02)

1461 3033  Soffbord furu, med glasskiva och belysning, möjligen Glössner. 1940-tal. Diameter: 80 cm. Höjd: 57 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:40)

1461 3323  Soffbord Krom/glas. Bredd: 90 cm. Djup: 90 cm, höjd: 46 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:16)

1461 3139  Spegel 106x49cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:02)

1461 3425  Spegel 163x70cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:30)

1461 3340  Spegel 1880-tal, 130x78cm

1461 3125  Spegel Förgyllt ram, 140x81cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:31)

1461 3164  Spegel Nyrokoko, 95x63 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:28)

1461 3138  Spegel Rokokostil, 84x50cm

1461 3017  Spegellampetter ett par, mässing. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:47)

1461 3357  Spelbord mahogny. Bredd: 89 cm. Djup: 2x43 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:58)

1461 3276  Stekfat Kina, Blåvit. Längd: 25 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:25)

1461 3468  Stol Rokoko, bemålad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:48)

1461 3402  Stolar 2 st, snarlika, Senbarock

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:34)

1461 3311  Stolar 4 st, Åmells möbler

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:40)

1461 3333  Stolar 4 st, Fanett, Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Finland. Edsbyverken. Spjälade ryggar, sitsar i formpressat trä

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:17)

1461 3022  Stolar 6 st, Vico Magistretti, Italien, modell: Maui, kromad benstomme i stål, med klädsel i textilen "Trevira"

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:15)

1461 3245  Stolar ett par, Björk, 1920-tal

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:52)

1461 3246  Stolar ett par, Nyrokoko

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:20)

1461 9209  Stop GAB TENN, med relief av Karl XII. Tenn. Med gravyr/inskription. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:17)

1461 3474  Sybord lyrformad fot, björk. Bredd: 57 cm. Djup: 38 cm, höjd: 74 cm

1461 3136  Taburett Karl Johanstil, Björk. Längd: 39 cm, djup: 49 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:45)

1461 3165  Takarmatur med prismor. Diameter: 42 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:11)

1461 3324  Takarmatur med prismor. Diameter: 45 cm. Höjd: ca 45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:52)

1461 3322  Takarmatur omkring sekelskiftet 1900, höj- och sänkbar. Diameter: 30 cm, nagg

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:28)

1461 3127  Takarmatur Oscariansk. Höjd: 75cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:03)

1461 3137  Takarmatur Uno & Östen Kristiansson, Luxus, Vittsjö. Cylindrisk form i glas samt teak. Höjd: ca 50 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:24)

1461 3185  Takarmaturer ett par, Formgivare: Seppo Koho, Secto Design. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:48)

1461 3259  Tallrik Kina. Diameter: 21 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:34)

1461 3265  Tårtgafflar 12 st, silver. Längd: 14 cm, Vikt: ca 300 g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:13)

1461 3426  Tekoppar 7 delar, Rosenthal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:56)

1461 3117  Terrin med lock + terrin, Gustavsberg. Diameter: 27-36cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:45)

1461 9262  Teservis 5 + 6 delar, Uppsala Ekeby / Gefle, "Valhall"

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:20)

1461 3003  Teservis Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. "Kosmos", Arabia, Finland, 1960/70-tal. 18 del

S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:10)

1461 3141  Toilettbordsuppsats 8 delar, Glas

1461 3410  Trädgårdsgrupp 5 delar, Metall

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:23)

1461 3104  Uppläggningssked + 2 st skyslevar, silver, Vikt: ca 190 g. Längd: 18-28 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:54)

1461 3440  Väggarmaturer 3+ 3 st, Foresti & Suardi. Längd: 23cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:44)

1461 3328  Väggpendyl 1890-tal. Höjd: 104

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:12)

1461 9362  Väggpendyl Förgylld. Höjd: 67 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:15)

1461 3279  Väggrelief Johan Mauritzson (f. 1959), Sverige. "Skogsstjärna". Signerad, daterad 1997. Oramad väggrelief, 84x72 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:42)

1461 3066  Väggrelief terrakotta. Signerad, daterad 1945, ca 25x37 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:33)

1461 3032  Väggskulptur Konstglas, Oidentifierad konstnär. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:24)

1461 3401  Väggur 1880-tal, valnöt. Höjd: 115cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:28)

1461 3443  Vas + relief, 2 delar, 1950-tal, glaserad keramik. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:06)

1461 3251  Vas Karin Björquist (1927-2018), Sverige. "Konvex". Gustavsberg. Glaserad stengodslera. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:18)

1461 9261  Vas Sonja Katzin (f. 1919), Sverige. Brons. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:17)

1461 3036  Vaser 2 st, glas. Höjd: 29-30 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:30)

1461 9051  Vaser 4 st, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928). Höjd: 10-22 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:02)

1461 9013  Vaser Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 8-19cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:31)

1461 3391  Vitrinskåp England. Bredd: 73, djup: 40 cm, höjd: 176 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:20)

1461 3424  Ytterfoder 2 + 1 st, bland annat Sylvia Leuchovius, Rörstrand. Höjd: 11-11,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:21)

1461 3161  Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde, Blågrå. Diameter: 16-25, höjd: 13-16 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:27)

1461 3149  Ytterfoder 6 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 14cm, höjd: 13cm-17cm, höjd: 16cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:14)

1461 3150  Ytterfoder 8st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26cm. Höjd: 13cm, 21cm, höjd: 19cm

1461 9367  Ytterfoder ett par, Metall. Höjd: 24, diameter: 20 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:21)

1461 3178  Ytterfoder ett par. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:54)

1461 3200  Ytterfoder Josef Frank (1885-1967), Österrike. "Hortus", Firma Svenskt Tenn, Reijmyre Glasbruk. Klarglas. Höjd: 16 cm. Diameter: 22 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:57)