1461 3226 Afrikana 2 delar. Höjd: 33 - 47
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:59)
1461 7481 Akvarell Alfred Herbert (1818-1861), England. Signerad, 1800-tal. Akvarell, bildmått: 20x31cm, yttermått inklusive ram: 37x47cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:17)
1461 9526 Akvarell Roland Svensson (1910-2003), Sverige. St. Quen-laumone. Signerad. Akvarell, bildmått: 24x25 cm, yttermått inklusive ram: 48x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:48)
1461 9509 Album 6 st, Tove Jansson (1914-2001). Mumin 1-6, år 1977-1979. Längd: 21,5 cm. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:41)
1461 3446 Appliquer ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. Mässing. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:48)
1461 3009 Appliquer Ett par, mässing. Längd: 28cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:40)
1461 3204 Armband 18k guld, X-länk, 1960, MKS. Längd: 20cm, vikt: 18g.
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:52)
1461 3217 Armband silver. Längd: 18cm, med säkerhetskedja, med gravyr/inskription, vikt: 22g.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:33)
1461 3201 Armbandsur 18k guld, Omega De Ville, quartz. Diameter: 20mm, längd: 17cm, bruttovikt: 51,7g, med etui.
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:46)
1461 3208 Armring 18k guld, öppningsbar, HE, Stigbert. Diameter: 6cm, vikt: 6g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:31)
1461 3438 Assietter 9 st, Gefle, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:08)
1461 9259 Badrumsskåp "Stelvio Prodotti", Torino, plast, Italien. Bredd: 53, djup: 17 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:16)
1461 3097 Bägare 10 st, silver, 1965. Höjd: 4,5, vikt: 240 gr ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:06)
1461 3287 Bägare 5 st, silver. Höjd: 5-9 cm, Vikt: ca 220 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:26)
1461 3058 Bägare 6 st, silver, Råsström, 1974. Höjd: 5,5 cm, Vikt: ca 230 g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:08)
1461 3120 Balansvåg Med etui. Längd: 28cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:33)
1461 9144 Barnfiol med stråke. Längd: 52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:10)
1461 3455 Barnstol modell äldre, ställbar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:54)
1461 3113 Bestick 7+ 9st, skedar. Vikt: 180g, längd: 10-14cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:18)
1461 3285 Bestick silver, diverse, 10 delar. Längd: 12-22 cm, Bruttovikt: ca 240 g varav knivar 118 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:44)
1461 3105 Bestick silver, Udda, 16 delar. Längd: 9-21, Bruttovikt: ca 525 g varav knivar 115 g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:58)
1461 3241 Blandteknik 4 st, Lars Borenius (1942-2014), Sverige. Kompositioner. Signerad, blandteknik, daterad -95, yttermått inklusive ram: 35x33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:23)
1461 9375 Blandteknik Axel Olson (1899-1986), Sverige. Fiskeby. Signerad. Blandteknik, bildmått: 16x42 cm, yttermått inklusive ram: 34x58 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:39)
1461 3416 Blandteknik Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. "Lake Banaine". Signerad, daterad -78,17x24, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:16)
1461 9438 Blandteknik Kjell Strandqvist (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad 80. Blandteknik, bildmått: 12x19, yttermått inklusive ram: 31x36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:30)
1461 3353 Blandteknik Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, blandteknik, Perspective Japonaise 373. Blandteknik, 32x23 cm, yttermått inklusive ram: 48x37 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:33)
1461 3354 Blandteknik Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, blandteknik, Perspective Japonaise 448,26x20, yttermått inklusive ram: 49x37 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:43)
1461 3182 Blomsterbord Bemålat. Diameter: 50, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:36)
1461 3014 Blyertsteckning Carl Wahlbom (1810-1858), Sverige. Signerad a tergo. Blyerts, 23x17cm, yttermått inklusive ram: 27x21cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:23)
1461 3255 Bojan Kina, 1700-tal. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:13)
1461 3282 Bojan med lock, Kina, 1700-/1800-tal. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:58)
1461 3394 Bokskåp 1890-tal, Valnöt. Bredd: 80, djup: 40 cm, höjd: 199 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:03)
1461 3405 Bokskåp Betsad björk, glasade dörrar, 1930-tal. Bredd: 152 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 152 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:33)
1461 3398 Bokskåp Ek, med glasade dörrpar. Bredd: 115 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 159 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:02)
1461 3288 Bokskåp tudelat, överdel med glasade dörrpar. Beslag av mässing. Bredd: 105 cm. Djup: 49 cm. Höjd: 222 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:49)
1461 3225 Bordsdekorationer 8 delar, Lövsjö. Höjd: 9 - 22
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:48)
1461 9056 Bordslampa 1960-tal, Glasfot. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:08)
1461 3427 Bordslampa Ferruccio Laviani (f. 1960), Italien. "Bourgie", Kartell, Italien. Transparent plast. Tre ljuspunkter. Märkt Kartell. Höjd: 68cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:59)
1461 3277 Bordslampa mässing, Barockstil. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:45)
1461 3176 Bordslampfot Metall. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:48)
1461 9153 Bordslampfot Royal Copenhagen, Danmark. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:19)
1461 3069 Bordslampfötter ett par. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:11)
1461 9430 Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:16)
1461 3334 Bordslampor ett par, Porslin. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:53)
1461 3434 Bordslampor Ett par. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:55)
1461 3056 Bordstabletter 4 st + ett underlägg, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Längd: 23-40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:49)
1461 3224 Bordstabletter 6 st. Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, 30x40 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:23)
1461 3199 Bricka "Barockbrickan", Spisani, Italien. Inköpt på Firma Svenskt Tenn. Grönfärgad plast. Längd: 52 cm. Djup: 39 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:11)
1461 3026 Bricka Alessi. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:46)
1461 3442 Bricka Med hänklar, nysilver. Längd: 64cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:55)
1461 3471 Bricka Plåt, 1800-tal, 68x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:04)
1461 3132 Broscher & hängen 5 delar, silver. Längd: 3,5-9cm, vikt: 48g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:33)
1461 3219 Burk med lock, Wedgwood. Diameter: 13. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:17)
1461 3400 Byrå 1700-tal, ek. Bredd: 93 cm. Djup: 56 cm. Höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:29)
1461 3463 Byrå 1800-tal, Furu. Bredd: 114, djup: 49 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:20)
1461 3406 Byrå 1890-tal. Bredd: 85 cm. Djup: 52 cm, höjd: 110 cm
1461 3306 Byrå Åmells möbler, 10-lådig. Bredd: 130 cm. Djup: 44 cm, höjd: 99 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 21:10)
1461 3307 Byrå Åmells möbler, 10-lådig. Bredd: 130 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 99 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:33)
1461 3473 Byrå Funkis, bemålad. Bredd: 88 cm. Djup: 45 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:08)
1461 3047 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 80 cm. Djup: 44 cm, höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:34)
1461 3220 Byrå rokokostil, Stenskiva. Bredd: 80, djup: 44 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:40)
1461 9425 Byrå Tallboy, 1890-tal, Mahogny/valnöt. Bredd: 76. Djup: 55 cm, höjd: 150 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:11)
1461 3187 Byrå/underdel Med stenskiva. Längd: 89 cm. Djup: 52 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:58)
1461 3477 Cello längd: 135 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:32)
1461 9057 Champagneglas 11st, Kosta Boda. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:34)
1461 3274 Champagneglas 9 st. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:37)
1461 3396 Chiffonjé Sengustaviansk, mahogny. Bredd: 115 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 136 cm, nyckel
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:49)
1461 3203 Collier 18k guld, doserat bismarck, GK, 1989. Längd: 40cm, vikt: 33,8g.
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:02)
1461 3206 Collier 18k guld, med pärlor, 1966. Längd: 36cm, vikt: 24,7g.
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:48)
1461 3459 Damarbetsbord Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 95, djup: 61 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:41)
1461 3024 Dockmöbler diverse
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:17)
1461 9556 Etagebord Med låda, 1800-tal. Bredd: 52 cm. Djup: 34 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:49)
1461 3300 Etsning Einar Persson (1918-2006), Sverige. Signerad, numrerad 4/40, daterad -59, Ölhall. Bildmått: 21x37, yttermått inklusive ram: 46x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:17)
1461 3197 Etsning interiör, England. Bildmått: 24x34, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:39)
1461 3156 Etsning Nils Johansson. Signerad, numrerad 1/50. Bildmått: 41x35cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:06)
1461 5008 Färgetsningar 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerade, numrerade 79/90, daterad -83. Oramade lösa blad. Bildmått: 12x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 april 2022 06:31)
1461 3062 Färglitografi 2 st, Nilsson & Knall. Signerad, numrerad 31/210, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
1461 3076 Färglitografi 2 st, Stockholm, yttermått inklusive ram: 33x40 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:26)
1461 9068 Färglitografi 4 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerade och numrerade. Färglitografi. Bladets mått: ca 48x60-65cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:34)
1461 3019 Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, numrerad 11/20, daterad 1971. Färglitografi, bildmått: 37x37cm, yttermått inklusive ram: 52x49cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:10)
1461 3154 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 87/80, katt. Färglitografi, bildmått: 41x40cm, yttermått inklusive ram: 67x61cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:10)
1461 9529 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Kinnvika, Spetsbergen". Signerad. Färglitografi, bildmått: 25x37 cm, yttermått inklusive ram: 47x62 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:59)
1461 9517 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, daterad Kallskär, 1942. Färglitografi, bildmått: 10x30, yttermått inklusive ram: 36x49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:26)
1461 3291 Färglitografi Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Signerad, numrerad 256/310, med dedikation. Färglitografi, bildmått: 46x58, yttermått inklusive ram: 60x71 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:01)
1461 3006 Färglitografier 5 st, i mapp, Jonny Forsström (1944-2017), Sverige. "Family Life". Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 66x50, oramade lösa blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:03)
1461 3099 Fat Silver 0,800. Längd: 22, vikt: 155 gr ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:01)
1461 9017 Fåtölj
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:39)
1461 3162 Fåtölj Olof Persson fåtöljindustri, Jönköping, Sitthöjd ca 35 cm
1461 8353 Fickur + ställ, silver. Lind Coudeley, Vikt; ca 180 g, 8,5x6,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:37)
1461 3121 Fickur 3 delar. Höjd: 8-15cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:26)
1461 3359 Figurin Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Pingvin, Rörstrand. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:10)
1461 3123 Figurin Italien. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:56)
1461 9028 Figuriner 10st, Hummel. Höjd: 10-18cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:08)
1461 3358 Figuriner 2 st, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Lommar, Gustavsberg. Längd: ca 19 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:02)
1461 3122 Figuriner 2 st, Schaubach, Tyskland. Höjd: 17-19cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:55)
1461 3264 Figuriner 3 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:20)
1461 3196 Flaska Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:38)
1461 3283 Flygeldukar 2 st, Paisley-mönstrade
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:21)
1461 3449 Fotogenlampa mässing och glas. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:20)
1461 3374 Fotografier parti fotografier, Kändisbilder en del signerade
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:22)
1461 3313 Frimärken parti diverse, hela världen
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:03)
1461 3012 Fruktservis 7 delar, Röd Rubin, Gefle. Diameter: 18-26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:09)
1461 3002 Gingerdocka + tillbehör. Höjd: 6-26 cm, längd: 8-26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:18)
1461 9355 Glasservisdelar 34 delar. Höjd: 9,5-14,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:12)
1461 3038 Golvlampa med skärm Svenskt Tenn. Höjd: 148
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:27)
1461 3088 Golvlampa Smide, höj- och sänkbar. Höjd: 140 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:24)
1461 3192 Golvljusstakar 3 st. "Cobra", Constantin Wortmann för Georg Jensen, Danmark. Roséguldpläterat rostfritt stål. Höjd: 40-60 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:26)
1461 3093 Golvspegel 173x45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:17)
1461 3270 Gräddkanna silver, 1830. Höjd: 10 cm, Vikt: ca 140 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:49)
1461 3275 Gräddkanna silver. Höjd: 6 cm, Vitk: ca 70 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:38)
1461 9069 Grafiska blad 6 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerade och numrerade, bladets mått: ca42x30-47x39cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:35)
1461 3413 Hallykta glas och mässing. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:41)
1461 9341 Hallykta Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. "Globus", modell T472, Markaryd. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:28)
1461 3417 Hallykta Saknar belysning. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:25)
1461 9269 Halskedjor med hängen, stenar + 2 st. Armlänkar, silver, Vikt: Ca 30 g. Längd: 20-43 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:34)
1461 9020 Hänge 18k guld, med en citrin. Längd: 3cm, vikt: 4g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:38)
1461 8355 Hänkelvas + skål, 2 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 30 Dia: 12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:46)
1461 8550 Herrbetjänt Italien. Höjd: 98cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:40)
1461 3242 Hög hatt i väska, HB Diplomat
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:49)
1461 9332 Hörnsoffa bonad björk, ca 130x115 cm. Höjd: 100,5 cm, sitthöjd: ca 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:03)
1461 3109 Ishink i form av ananas. Mässing. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:48)
1461 3423 Julgransfot Metall. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:02)
1461 3478 Kaffegods 12 + 7 delar, "Skogsblommor", Gefle
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:57)
1461 9179 Kaffekoppar & assietter ca 20 delar, Limoges & Lidköping
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:13)
1461 3227 Kaffeservis 27 delar, Rörstrand "Prince"
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:46)
1461 9053 Kaffeservisdelar 20 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928)
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:11)
1461 3102 Kaffeskedar 12 st, silver, Rosenholm. Längd: 12 cm, Vikt: ca 190 g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:27)
1461 3284 Kaffeskedar 13 st, + 1 par smörknivar, silver. Längd: 13-18 cm, Vikt: ca 255 g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:12)
1461 3115 Kaffeskedar 14st, silver. Längd: 12cm, vikt: 170g
1461 3101 Kaffeskedar silver, 11 st. Längd: 10 cm, Vikt: ca 85 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:10)
1461 3070 Karaffer + Bordslampfot, 3 delar, Saturnus, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Höjd: 18-24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:59)
1461 9461 Karaffer 3 st, Orrefors. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:52)
1461 3454 Karmstol 1800-tal, pinnmodell
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:52)
1461 3457 Karmstol 1920-tal, Intarsia
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:38)
1461 3145 Karmstol Gustaviansk stil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:30)
1461 9213 Karmstolar Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:02)
1461 9337 Karta Gravyr, Suite l histoire de Syracuse. Bildmått: 40x55, yttermått inklusive ram: 59x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:15)
1461 3044 Karta Världen, yttermått inklusive ram: 76x129 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:08)
1461 3112 Kassaskrin Koppar. Längd: 28cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:36)
1461 3205 Kedja 18k guld, Venezia, Balestra. Längd: 70cm, vikt: 22g
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:49)
1461 3239 Klaffbord furu. Bredd: 45 + 2x22, djup: 98 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:39)
1461 3399 Köksskåp omkring 1900, furu. Bredd: 99 cm. Djup: 50 cm, höjd: 206 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:05)
1461 9129 Kolteckning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1900-tal, Porträtt av August Strindberg. Bladets mått: 13x13cm, oramad, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:30)
1461 3140 Konsolbord Längd: 55 cm. Djup: 37 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:56)
1461 3372 Kopparstick Oxenstierna. Bildmått: 31x20cm, yttermått inklusive ram: 43x31cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:49)
1461 3237 Koppartunna diameter: 40 cm, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:14)
1461 3183 Korgstol rotting
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:43)
1461 3153 Krus 5 st, Rörstrand. Höjd: 16-24cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:26)
1461 3439 Kryddburkar 5+ 2 st, Gustavsberg. Höjd: 12-17cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:44)
1461 3111 Kuverttallrikar 8st. Diameter: 29cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:48)
1461 9295 Lampa + lampskärm, Le Klint. Höjd: 32-55 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:20)
1461 3395 Lavoar marmor insats, 1890-tal. Bredd: 84. Djup: 50 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:54)
1461 3325 Leksaksbilar modell äldre, i Originalkartonger. Längd: 10-13 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:03)
1461 3035 Liggfåtölj Superspider, design: Kenneth Bergendal för Dux
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:21)
1461 3236 Linneskåp Teak, 1940-tal. Bredd: 110. Djup: 45 cm, höjd: 147 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:33)
1461 3298 Litografi + Etsning, Einar Persson (1918-2006), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 41x52-45x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:39)
1461 9554 Litografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Sällskap, Stämpelsignerad a tergo, 1993. Bildmått: 22x30, yttermått inklusive ram: 46x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:32)
1461 9528 Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, bär dedikation. Bildmått: 9x14 cm, yttermått inklusive ram: 24x27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:56)
1461 9518 Litografier 2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerade, Nätlagning/sovande pojke. Bildmått: 29x22, yttermått inklusive ram: 48x38 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:28)
1461 3412 Ljuskrona Barockstil, med prismor. Höjd: 75cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:20)
1461 3355 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:05)
1461 3126 Ljuskrona sengustaviansk stil. Höjd: 80cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:39)
1461 3108 Ljusstakar 2 st, "Margaretestaken", Sverige. Mässing, för elva ljus vardera. Längd: 39-14 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:48)
1461 3382 Masker 2 st, Indonesien, trä. Höjd: 17-19cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:21)
1461 3386 Masker 2 st, Indonesien. Höjd: 15-23cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:12)
1461 3163 Mat / kaffeservis "Classic Rose", Rosenthal, ca 100 delar
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:59)
1461 3030 Matbestickuppsättning ca 62 delar, Gense, rostfritt stål
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:28)
1461 3234 Matbord Barockstil, 1800-tal. Proveniens Västerås slott. Bredd: 158 cm. Djup: 110 cm, höjd: 77 cm. 2 st utdragsskivor a 70 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:14)
1461 3345 Matbord mahogny. Diameter: 115, höjd: 75 + 3 iläggx45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:10)
1461 3152 Matbord Superellips, design: Bruno Mathsson / Piet Hein, Fritz Hansen, Danmark. Aluminiumkant. Bredd: 150 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:04)
1461 3272 Matsalsgrupp 7 delar, Åmells möbler, Gustaviansk stil. Längd: 160 cm. Djup: 94 cm. Höjd: 73 cm, 3st iläggsskivor 2x47cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:18)
1461 9373 Matsalsskåp Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. "Sörgården", AB Carlsson & Co, Bengtsfors, 1960/1970-tal. Mahogny. Bredd: 115. Djup: 47 cm. Höjd: 190 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:29)
1461 3096 Matservis ca 50 delar, "Toronto", Rörstrand
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:40)
1461 3151 Matservisdelar ca 40 delar, Villeroy & Boch
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:39)
1461 8279 Matsked silver, 1700-/1800-tal. Längd: 21cm. Vikt: ca 30g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 21:02)
1461 9329 Matskedar + kaffeskedar, silver, 10 + 2 st, 1700-/1800-tal, bland annat Ulrik Grönberg. Längd: ca 12-16 cm. Vikt: 138 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:35)
1461 3312 Matta Indien, 250x349 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:30)
1461 3068 Matta Orientalisk, 108x157cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:34)
1461 9282 Matta Orientalisk, 150x207cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:56)
1461 9075 Matta Orientalisk, 155x235 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:19)
1461 3314 Matta orientalisk, 160x259 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:51)
1461 3475 Matta orientalisk, 196x298 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:44)
1461 9494 Matta Orientalisk, 218x316 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:14)
1461 9233 Matta orientalisk, 65x100cm
1461 3483 Matta orientalisk, Afghan, 212x320 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:06)
1461 3466 Matta orientalisk, Galleri, 121x518 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:21)
1461 3469 Mattallrikar 11 st, Gustavsberg. Flintgods med dekor i flytande blått. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:01)
1461 3171 Medaljonger 3 st, bland annat Napoleon. Diameter: 7 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:47)
1461 3273 Mockagods 20 delar, Royal Copenhagen, Blå Blomst
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:33)
1461 3039 Nattygsbord bemålat. Bredd: 44, djup: 43 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:08)
1461 3025 Notställ Svartlack. Längd: 48, djup: 30 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:36)
1461 3004 Ölglas 11 st. Höjd: 12,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:20)
1461 3351 Oljemålning Anders Hol (1867-1959), Sverige. Signerad, Dalkullor. Olja på duk, 73x84, yttermått inklusive ram: 95x105 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:14)
1461 3049 Oljemålning Anders Sköld (f. 1968), Sverige. Signerad, daterad 1993, yttermått inklusive ram: 91x118 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:34)
1461 3299 Oljemålning Bengt Hamrén (1898-1985), Signerad. Olja på pannå, 45x37, yttermått inklusive ram: 61x53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:46)
1461 3078 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Dansande par. Signerad. Olja på pannå, 28x35 cm, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:36)
1461 3085 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad, Flicka. Olja på duk, 67x33, yttermått inklusive ram: 84x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:04)
1461 3075 Oljemålning E Viktorsson. Signerad, daterad 1979, sydländskt landskap. Olja på duk, 54x65, yttermått inklusive ram: 58x68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:59)
1461 3080 Oljemålning Einar Palme (1901-1993), Sverige. Signerad, daterad 1968, kust. Olja på pannå, 21x43, yttermått inklusive ram: 35x57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:59)
1461 3037 Oljemålning Einar Ploug (1914-1983), Danmark. Signerad, marin. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:56)
1461 8183 Oljemålning Emil Johanson-Thor (1889-1958), Sverige. Tillskriven ( Intyg från sonen medföljer), ej signerad, gårdsmotiv från Hven. Olja på duk, 44x54cm, yttermått inklusive ram: 54x63cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:17)
1461 3158 Oljemålning Erich Leps. Signerad, daterad -40, stilleben. Olja på pannå, 40x48, yttermått inklusive ram: 55x63 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:45)
1461 3072 Oljemålning Göte Long (f. 1914), Sverige. Signerad, strand. Olja på duk, 33x47, yttermått inklusive ram: 41x55 cm
1461 3087 Oljemålning Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Signerad, Kust. Olja på duk, 60x73, yttermått inklusive ram: 77x90 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:28)
1461 3091 Oljemålning Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Signerad, strandparti Fårö. Olja på pannå, 24x34, yttermått inklusive ram: 33x43 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:19)
1461 3168 Oljemålning Gunnar Spendrup (1900-1985), Sverige. "Efter regnet". Signerad Spendrup. Olja på pannå, 12x17 cm, yttermått inklusive ram: 23x28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:50)
1461 3409 Oljemålning Halvor Halvorsen. Fjällandskap. Signerad. Olja på duk, 20x33cm, yttermått inklusive ram: 44x59cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:03)
1461 3157 Oljemålning Hans Mets. Caféexteriör. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 40x48 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:34)
1461 3018 Oljemålning Henrik Bager (f. 1948), Sverige. Pojke och flicka på strand. Signerad, daterad 1984. Olja på duk: 29x32 cm, yttermått inklusive ram: 32x35 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:55)
1461 3084 Oljemålning Henry d'Anty (1910-1998), Frankrike. Landskap med byar. Signerad. Olja på pannå, 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 66x56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:51)
1461 3082 Oljemålning Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 42x58 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:14)
1461 3243 Oljemålning Johan Mauritzson (f. 1959), Sverige. "Familjefar". Signerad a tergo. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x58 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:51)
1461 3007 Oljemålning Jonny Forsström (1944-2017), Sverige. Signerad. Olja på duk, 68x88, yttermått inklusive ram: 73x93 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:48)
1461 3292 Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 62x74 cm
1461 3180 Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, 11x19 cm, yttermått inklusive ram: 26x34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:56)
1461 3094 Oljemålning Lee Reynolds (f. 1936), USA. Fåglar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 104x141 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:20)
1461 3050 Oljemålning Mats Nörle (f. 1946), Sverige. Björkbacke. Signerad. Olja på pannå, 54x74 cm, yttermått inklusive ram: 68x88 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:17)
1461 9132 Oljemålning Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Vinter i Bohuslän. Signerad. Olja på duk, 59x72, yttermått inklusive ram: 69x72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:50)
1461 9442 Oljemålning Nutida konstnär. Blomster. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:32)
1461 3448 Oljemålning Nutida konstnär. Blomsterstilleben. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:57)
1461 3444 Oljemålning Nutida konstnär. Gamla Stan. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x50cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:06)
1461 9439 Oljemålning Nutida konstnär. Segelbåtar. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:30)
1461 9440 Oljemålning Nutida konstnär. Segelbåtar. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:31)
1461 2185 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Ladan från vägen". Signerad, daterad -78. Olja på duk, 32x42cm, yttermått inklusive ram: 35x44cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:40)
1461 3016 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinnoporträtt. Signerad, daterad -83. Olja på pannå, 54x44, yttermått inklusive ram: 67x58 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:56)
1461 3339 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1800-tal. Olja på duk, 78x100cm, yttermått inklusive ram: 100x126cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:09)
1461 9401 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, hus vid damm. Olja på duk, 29x37, yttermått inklusive ram: 45x56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:44)
1461 9135 Oljemålning Ralph Björklund, Sverige. "Drömmar om bortomlandet", interiör. Signerad, daterad -91. Olja på duk, 57x67 cm, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:27)
1461 3432 Oljemålning Rona Elba, komposition. Signerad, daterad 1990. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 120x101 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:28)
1461 3081 Oljemålning Signerad Sandelin. Klippor. Olja på duk, 31x43 cm, yttermått inklusive ram: 41x53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:50)
1461 3262 Oljemålning William Gislander (1890-1937), Sverige. Signerad, fåglar. Olja på pannå, 37x47cm, yttermått inklusive ram: 46x56cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:19)
1461 3343 Oljemålningar 2 st, Olle Tandberg (1885-1952), Sverige. Gamla Stan. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: ca 50x30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:11)
1461 8122 Oljemålningar 2 st, Per Sjöblom, Signerad, Stockholmsmotiv, pannå, 27x60, yttermått inklusive ram: 40x73 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:03)
1461 3015 Oljetryck 3 st, Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Stockholmsmotiv, yttermått inklusive ram: 52x51 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:51)
1461 3211 Örhängen 18k guld, ett par, med pärlor. Längd: 2cm, vikt: 3,4g.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:26)
1461 3238 Pallar Ett par, furu. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:07)
1461 3177 Paraplyställ Metall. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:57)
1461 3174 Paraplyställ Porslin. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:19)
1461 3280 Parti Brickor/Såsskålar, nysilver. Längd: 15-32 cm, djup: 15-48 cm, höjd: 2-10 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:41)
1461 3278 Parti div Dockor mm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:51)
1461 3100 Parti silver diverse 5 delar, Bägare + servettringar, ca 290 gr
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:54)
1461 3131 Parti silver diverse. Vikt: 72,5g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:22)
1461 9496 Pastell Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad a tergo, 10,5x7,5, yttermått inklusive ram: 21x19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:16)
1461 9220 Pigtittare bemålad. Längd: 53. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:23)
1461 3052 Pipställ med pipor. Längd: 38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:24)
1461 3337 Plafond glas och mässing. Diameter: 33cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 21:00)
1461 3215 Plåtbricka 1800-tal, 68x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:39)
1461 3456 Plåtleksaker diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:52)
1461 3045 Plåtskylt Texaco, 38x62 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:35)
1461 3173 Prydnadsurnor ett par, Metall, 1800-tal. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:41)
1461 3447 Punschkoppar 6 st, silver. Höjd: 5 cm, Vikt: ca 215 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:56)
1461 3256 Punschmuggar 2 st, silver. Höjd: 7 cm, Vikt: ca 40 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:48)
1461 3103 Ragusked silver, 1854. Längd: 29, vikt: 135 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:07)
1461 3213 Ring 18k guld, och kravattnål. Längd: 7cm, storlek: 19. Vikt: 9,5g
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:39)
1461 3212 Ringar 23K, med gravyrer/inskriptioner, storlek: 20-22½. Vikt: 21,8g.
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:32)
1461 3210 Ringar 3 st, 18k guld, med gravyrer/inskriptioner, storlek: 16½-19½. Vikt: 10,4g
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:29)
1461 3390 Rökbord Orientalisk stil. Diameter: 60, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:51)
1461 3142 Sabel längd: 96 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:50)
1461 3479 Sadel Luc Childéric DI (2012), med stigläder + originalöverdrag. Höjd: ca 47 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:07)
1461 3465 Salongsbord Karl Johanstil, mahogny. Bredd: 89+ 2x27. Djup: 70 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:28)
1461 3327 Salongsbord omkring sekelskiftet 1900. Diameter: 83, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:07)
1461 3430 Serigrafier 3 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 64/1500. Bildmått: 53x41cm, yttermått inklusive ram: 72x58cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:32)
1461 3218 Serveringsvagn längd: 77 cm, djup: 43 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:37)
1461 3166 Servisdelar 14 delar, Villeroy & Boch. Diameter: 20 - 23
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:21)
1461 3229 Servisdelar 17 delar, Gefle, "Gyllen"
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:51)
1461 3010 Servisdelar 9 delar, Arabia, Risporslin.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:39)
1461 9564 Servisdelar Mat- och kaffeservis, ca 60delar Arabia, Arctica
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:05)
1461 3029 Servisdelar Royal Copenhagen, ca 45 delar, II-sortering
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:33)
1461 9197 Sideboard 1950/60-tal, teak. Längd: 155 cm. Djup: 42 cm, höjd: 105 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:35)
1461 3286 Sideboard Åmells möbler. Längd: 103 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 89 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:36)
1461 3048 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 104, djup: 46 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:24)
1461 3363 Sideboard Intarsia, Längd: 152 cm. Djup: 44-54 cm. Höjd: 91 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:52)
1461 9152 Sideboard med hylla, metall / spegelglas. Längd: 140, djup: 30 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:07)
1461 3470 Sideboard Rokokostil. Längd: 80, djup: 44 cm, höjd: 85 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:09)
1461 3179 Sidenmålning Orientalisk. Bildmått: 27x14, yttermått inklusive ram: 37x23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:17)
1461 3106 Silver 3 del udda. Längd: 10-15 cm. Vikt: 300 gr ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:38)
1461 3031 Skål Carlos R Pebaque, Gullaskrufs glasbruk. Längd: 22, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:57)
1461 9562 Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, Flambé. Diameter: 21cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:01)
1461 3436 Skål Johansfors Glasbruk, Karl-Oskar & Kristina, diameter: 21, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:56)
1461 3269 Skål silver. Diameter: 11. Höjd: 3 cm, Vikt: ca 55 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:04)
1461 9014 Skål& coupeglas 12+ 1st, glas, "Miranda". Höjd: 11-20cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:40)
1461 3160 Skålar 3 st. Kristall, Orrefors. "Tulpan" Höjd: 8 - 10
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:42)
1461 3397 Skåp Bemålad, omkring 1900. Bredd: 49 cm. Djup: 33 cm, höjd: 140 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:42)
1461 3346 Skåp tudelat, överdel med glasade dörrpar. Inköpt på NK. Bredd: 102 cm. Djup: 49 cm, höjd: 195 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:45)
1461 3393 Skåp Tygklätt. Bredd: 113, djup: 44 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:21)
1461 3116 Skedar 8st, diverse. Längd: 12-18cm, vikt: 240g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:53)
1461 9459 Skrin 2 st, silver och glas. Längd: 6-7 cm, bruttovikt: ca 180 g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:48)
1461 3146 Skrivbord Bemålat. Bredd: 166, djup: 65 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:25)
1461 3441 Skrivbordslampa 2 st. Höjd: 35-37cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:32)
1461 3040 Skrivschatull Jalusi. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:44)
1461 3119 Skulptur 2 st, porslin. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:16)
1461 9561 Skulptur Beethoven, gips. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:59)
1461 9011 Skulptur Ego Lidköping. Isbjörn i glaserat stengods. Längd: 28cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:29)
1461 3319 Skulptur Hästhuvud, Rosenthal, Albert Hussman. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:13)
1461 3366 Skulptur Indien, gudom, mässing. Höjd: 18,5cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:44)
1461 3281 Skulptur Joseph Jurca (1925 - 2005). "La Femme". Skulptur på stensockel. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:29)
1461 9560 Skulptur Keramik, par. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:58)
1461 3057 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur Stora Zoo, Gustavsberg 1958-1979. Målad och glaserad stengodslera. Längd: 32 cm
1461 3059 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ko ur Stora Zoo, Gustavsberg 1960-1968. Längd: 15 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:09)
1461 3175 Skulptur mässing, försilvrad. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:08)
1461 9142 Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Säl, Gustavsberg. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:54)
1461 8150 Skulptur Voldemar Balutis (1914-1984), brons, monterad på väggplatta, skulpturens, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:19)
1461 3370 Skulpturer 2 st, Indien, trä, Längd: 33-34cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:20)
1461 3060 Skulpturer 3 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Längd: 9-12 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:36)
1461 3368 Skulpturer 3 st, Indien, sten. Höjd: 27-32cm, längd: 18cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:57)
1461 3228 Skulpturer 9 st, Fåglar, Kina, Sten. Längd: 4 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:41)
1461 3464 Slagbord 1800-tal. Bredd: 71+ 66, djup: 102 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:13)
1461 3385 Slagbord IKEAs 1700-talsserie, "Bergslagen". Bredd: 22 + 2x70 längd: 117 cm, höjd: 77 cm, (rak & rund klaff)
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:40)
1461 3462 Slagbord omkring 1900. Bredd: 24+ 2x69, djup: 114 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:59)
1461 3067 Smycken silver, 6 delar, Vikt: ca 55 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:30)
1461 3216 Smyckesgarnityr 4delar, silver, 925, Danmark, 9-40cm. Vikt: 77g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:56)
1461 3318 Snapsglas 15 st, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, Clown. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:48)
1461 3419 Soff / matbord Höj / sänkbart. Bredd: 115. Djup: 57 h, 56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:25)
1461 3129 Soffa + 2st fåtöljer, rokokostil. Bredd: 70-185 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:26)
1461 3230 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, OH Sjögren, Tranås. Märkt med bricka. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä. Längd: 180 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:49)
1461 3258 Soffa Eilersen, Längd: 220cm
S�ldes f�r 16.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:42)
1461 3310 Soffa Eilersen. Längd: 310
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:58)
1461 3347 Soffa Längd: 180cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:26)
1461 3326 Soffa sengustaviansk stil, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 177
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:10)
1461 3437 Soffbord + lampbord. Diameter: 45cm- 90cm, höjd: 46-56cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:43)
1461 3349 Soffbord Butlers tray. Bredd: 122 cm. Djup: 80 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:53)
1461 3170 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Furu, brännstämplad CM. Bredd: 110 cm. Djup: 57 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:02)
1461 3033 Soffbord furu, med glasskiva och belysning, möjligen Glössner. 1940-tal. Diameter: 80 cm. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:40)
1461 3323 Soffbord Krom/glas. Bredd: 90 cm. Djup: 90 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:16)
1461 3139 Spegel 106x49cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:02)
1461 3425 Spegel 163x70cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:30)
1461 3340 Spegel 1880-tal, 130x78cm
1461 3125 Spegel Förgyllt ram, 140x81cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:31)
1461 3164 Spegel Nyrokoko, 95x63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:28)
1461 3138 Spegel Rokokostil, 84x50cm
1461 3017 Spegellampetter ett par, mässing. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:47)
1461 3357 Spelbord mahogny. Bredd: 89 cm. Djup: 2x43 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:58)
1461 3276 Stekfat Kina, Blåvit. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:25)
1461 3468 Stol Rokoko, bemålad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:48)
1461 3402 Stolar 2 st, snarlika, Senbarock
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:34)
1461 3311 Stolar 4 st, Åmells möbler
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:40)
1461 3333 Stolar 4 st, Fanett, Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Finland. Edsbyverken. Spjälade ryggar, sitsar i formpressat trä
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:17)
1461 3022 Stolar 6 st, Vico Magistretti, Italien, modell: Maui, kromad benstomme i stål, med klädsel i textilen "Trevira"
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:15)
1461 3245 Stolar ett par, Björk, 1920-tal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:52)
1461 3246 Stolar ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:20)
1461 9209 Stop GAB TENN, med relief av Karl XII. Tenn. Med gravyr/inskription. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:17)
1461 3474 Sybord lyrformad fot, björk. Bredd: 57 cm. Djup: 38 cm, höjd: 74 cm
1461 3136 Taburett Karl Johanstil, Björk. Längd: 39 cm, djup: 49 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:45)
1461 3165 Takarmatur med prismor. Diameter: 42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:11)
1461 3324 Takarmatur med prismor. Diameter: 45 cm. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:52)
1461 3322 Takarmatur omkring sekelskiftet 1900, höj- och sänkbar. Diameter: 30 cm, nagg
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:28)
1461 3127 Takarmatur Oscariansk. Höjd: 75cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:03)
1461 3137 Takarmatur Uno & Östen Kristiansson, Luxus, Vittsjö. Cylindrisk form i glas samt teak. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:24)
1461 3185 Takarmaturer ett par, Formgivare: Seppo Koho, Secto Design. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:48)
1461 3259 Tallrik Kina. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:34)
1461 3265 Tårtgafflar 12 st, silver. Längd: 14 cm, Vikt: ca 300 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:13)
1461 3426 Tekoppar 7 delar, Rosenthal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:56)
1461 3117 Terrin med lock + terrin, Gustavsberg. Diameter: 27-36cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:45)
1461 9262 Teservis 5 + 6 delar, Uppsala Ekeby / Gefle, "Valhall"
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:20)
1461 3003 Teservis Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. "Kosmos", Arabia, Finland, 1960/70-tal. 18 del
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:10)
1461 3141 Toilettbordsuppsats 8 delar, Glas
1461 3410 Trädgårdsgrupp 5 delar, Metall
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:23)
1461 3104 Uppläggningssked + 2 st skyslevar, silver, Vikt: ca 190 g. Längd: 18-28 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:54)
1461 3440 Väggarmaturer 3+ 3 st, Foresti & Suardi. Längd: 23cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:44)
1461 3328 Väggpendyl 1890-tal. Höjd: 104
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:12)
1461 9362 Väggpendyl Förgylld. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:15)
1461 3279 Väggrelief Johan Mauritzson (f. 1959), Sverige. "Skogsstjärna". Signerad, daterad 1997. Oramad väggrelief, 84x72 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:42)
1461 3066 Väggrelief terrakotta. Signerad, daterad 1945, ca 25x37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:33)
1461 3032 Väggskulptur Konstglas, Oidentifierad konstnär. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:24)
1461 3401 Väggur 1880-tal, valnöt. Höjd: 115cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:28)
1461 3443 Vas + relief, 2 delar, 1950-tal, glaserad keramik. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:06)
1461 3251 Vas Karin Björquist (1927-2018), Sverige. "Konvex". Gustavsberg. Glaserad stengodslera. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:18)
1461 9261 Vas Sonja Katzin (f. 1919), Sverige. Brons. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:17)
1461 3036 Vaser 2 st, glas. Höjd: 29-30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:30)
1461 9051 Vaser 4 st, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928). Höjd: 10-22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:02)
1461 9013 Vaser Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 8-19cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:31)
1461 3391 Vitrinskåp England. Bredd: 73, djup: 40 cm, höjd: 176 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:20)
1461 3424 Ytterfoder 2 + 1 st, bland annat Sylvia Leuchovius, Rörstrand. Höjd: 11-11,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 20:21)
1461 3161 Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde, Blågrå. Diameter: 16-25, höjd: 13-16 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:27)
1461 3149 Ytterfoder 6 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 14cm, höjd: 13cm-17cm, höjd: 16cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:14)
1461 3150 Ytterfoder 8st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26cm. Höjd: 13cm, 21cm, höjd: 19cm
1461 9367 Ytterfoder ett par, Metall. Höjd: 24, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 18:21)
1461 3178 Ytterfoder ett par. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:54)
1461 3200 Ytterfoder Josef Frank (1885-1967), Österrike. "Hortus", Firma Svenskt Tenn, Reijmyre Glasbruk. Klarglas. Höjd: 16 cm. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 18 april 2022 19:57)