1477 6460 Akvarell Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Växter. Signerad, daterad 1926,26x19 cm, yttermått inklusive ram: 34x25, akvarell
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:53)
1477 6242 Akvarell Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. "Ödegården". Signerad, akvarell, 1977 cm, yttermått inklusive ram: 16x23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:03)
1477 6246 Akvarell Gösta Gustavson, nattpromenad. Signerad, daterad 1989. Akvarell, bildmått: 20x14 cm, yttermått inklusive ram: 33x26 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:39)
1477 6097 Akvarell Lars A Persson (f. 1958), Sverige. Komposition. Signerad. Akvarell. Bladets mått: 38x14 cm, yttermått inklusive ram: 48x24
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:22)
1477 6076 Akvarell Oidentifierad konstnär. 1800-tal, stuga. Ej signerad. Akvarell, 16x23 cm, yttermått inklusive ram: 22x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:33)
1477 6116 Akvareller 2 st, Japan, yttermått inklusive ram: 62x27, akvarell. Ej signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:17)
1477 5066 Akvareller 3 st, Jan Ed (f. 1941), Sverige. Akvarell, bildmått: 18x12. Signerade, yttermått inklusive ram: 44. 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:29)
1477 6457 Armbandsur 18k guld, (bakstycke. Vikt: 5g ca) boettens, diameter: 3,5 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:32)
1477 6090 Armring 18k guld. Vikt: 20 g. Diameter: 6,5 cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:21)
1477 6179 Bänk längd: 180 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:33)
1477 5212 Barmöbel mahogny. Längd: 80, djup: 30 cm, höjd: 101 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:25)
1477 6130 Barnbyrå 1800-tal. Bredd: 53, djup: 27 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:36)
1477 6424 Barometer Jugend. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:59)
1477 6029 Batiktavla Oidentifierad konstnär. Signerad, tyg, yttermått inklusive ram: 87x152cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:00)
1477 4257 Bergère Louis XVI-stil, 1800-tal. Längd: 72 cm. Djup: 80 cm, höjd: 108 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:04)
1477 6052 Bestickuppsättning nysilver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:19)
1477 6374 Blandteknik 10 st, erotiska motiv, Orientaliska, yttermått inklusive ram: 21x14 - 25x20 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:13)
1477 6054 Blandteknik Dani Rauch (f. 1942), Drömlandskap. Signerad. Blandteknik, bildmått: 35x20 cm, yttermått inklusive ram: 59x37 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:05)
1477 6024 Blandteknik Fritz Hühnen. Signerad, blandteknik, duk, 54x56cm, yttermått inklusive ram: 49x63cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:32)
1477 6074 Blandteknik Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1973. Blandteknik, bildmått: 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:11)
1477 6465 Blandteknik Lennart Mörk (1932-2007), Sverige. "Figaros bröllop. Signerad, 1980. Blandteknik, bildmått: 51x73 cm, yttermått inklusive ram: 70x88:
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:20)
1477 2076 Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad. Blandteknik, 16x30 cm, yttermått inklusive ram: 27x40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:45)
1477 6283 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Cigarrökare, bildmått. 26x32 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 33x44 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:24)
1477 6300 Blandteknik Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Tre kvinnor. Signerad, daterad 1968, bladets mått: 51x36 cm, yttermått inklusive ram: 65x50 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:33)
1477 6112 Blandteknik Ylva Jakobsson (f. 1949), Sverige. "Skånevår". Textil. Signerad, blandteknik, daterad -92 cm, yttermått inklusive ram: 45x35 cm, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:29)
1477 6190 Bokhylla Alm. Bredd: 60, djup: 25 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:47)
1477 6398 Bokhylla England. Bredd: 94, djup: 38 cm, höjd: 183 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:09)
1477 6187 Bokhyllor ett par, mahogny. Bredd: 100, djup: 27 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:05)
1477 6128 Bord På hjul, nyrenässans. Bredd: 77. Djup: 50 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:29)
1477 6086 Bordsfotogenlampa omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:09)
1477 6136 Bordslampa Orrefors, glas och mässing. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:11)
1477 6140 Bordslampa Tenn. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:37)
1477 6440 Bordslampfot Jugend, modifierad vas, dekor med kvinna. Höjd: 37 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:09)
1477 6299 Bordslampfot Kina, modifierad vas, porslin/ mässing. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:53)
1477 6427 Bordslampfot Kina, omarbetad vas. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 9.800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:31)
1477 6167 Bordslampfot mässing och glas. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:36)
1477 6365 Bordslampfot Orrefors. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:15)
1477 6413 Bordslampor Ett par, mässing, glaskupa, (patronhylsor). Höjd: 97 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:29)
1477 6171 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:11)
1477 6041 Bordslampor Ett par, Porslin, Spanien, dekor med frukter. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:37)
1477 6366 Bordslystrar Ett par, prismor. Onyx, Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:34)
1477 6031 Bordspendyl Förgylld brons, 1800-talets mitt. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:33)
1477 6138 Bordsram omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:18)
1477 5199 Bordsur Alabaster, 1800-tal, med glaskupa. Höjd: 46 utan kupa brutto: 60 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:26)
1477 6434 Bordsur Sent 1800-tal, figural, förgylld zink. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:02)
1477 6439 Brevpressar 8 st, glas. Höjd: 7-11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:23)
1477 6297 Bricka 1800-tal, plåt, bemålad, 76x59 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:14)
1477 6279 Bricka Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. Arabia, Finland. 22x24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:27)
1477 6137 Brickor 2 st, mässing. Längd: 73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:33)
1477 6394 Byrå 1800-tal, mahogny, senare ben. Höjd: 27 cm, djup: 26 cm, höjd: 72 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:20)
1477 6389 Byrå 1800-tal, mahogny. Bredd: 94 cm, djup: 46 cm, höjd: 81 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:29)
1477 6295 Byrå bredd: 99 cm. Djup: 47 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:44)
1477 5223 Byrå England. Bredd: 48, djup: 40 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:42)
1477 6289 Byrå nutida. Bredd: 80 cm, djup: 34 cm, höjd, 81 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:22)
1477 6160 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 68, djup: 34 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:20)
1477 6100 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 9. Djup: 53. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:32)
1477 6143 Champagnekylare Moet. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:25)
1477 6353 Dockor 2 st, Porslin. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:03)
1477 6347 Dosor 4 st, metall. Längd: 3-7 cm, höjd: 2-4 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:38)
1477 6037 Druvsax + servettring, silver. Vikt: 53,5g. Längd: 10, diameter: 5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:05)
1477 6145 Emaljskylt St Nygatan, 20x50 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:32)
1477 6244 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. "Guldsmeden", Kopia efter Rembrandt. Signerad, daterad 1915. Bildmått: 7,5x5, yttermått inklusive ram: 42x31
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:09)
1477 4322 Fällstolar 3 st, Uno Åhrén, för Gemla, "Bern"
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:28)
1477 6247 Färgetsning Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. "Tres Amigos". Signerad, numrerad 43/60, ET. Bildmått: 30x25 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:09)
1477 6254 Färgkrita Carin Ax (1915-2006), Sverige. Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått: 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 63x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:41)
1477 6286 Färglitografi Åke Westin (f. 1939), Sverige, "Fjällgatan Stockholm", Signerad och numrerad 31/360, Färglitografi, bildmått: 25x56 cm, yttermått inkl. Ram 40x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:12)
1477 6001 Färglitografi C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 59/125. Färglitografi. Bladets mått: 106x76 cm, yttermått inklusive ram: 112x82 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:12)
1477 6252 Färglitografi Christina Knall (f. 1947), Sverige. Utsikt från Södermalm, Signerad, numrerad 111/290. Färglitografi, bildmått: 32x41 cm, yttermått inklusive ram: 50x59 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:49)
1477 6243 Färglitografi Dan Nygård (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerad, färglitografi, yttermått inklusive ram: 82x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:13)
1477 5204 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad pt, Mosebacke torg. Färglitografi, bildmått: 44x54 cm, yttermått inklusive ram: 61x70 cm
1477 6096 Färglitografi Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Signerad, numrerad 53/2050, daterad 97. Färglitografi, bildmått: 20x18 cm, yttermått inklusive ram: 39x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:58)
1477 6225 Färglitografi Kristian Krokfors (f. 1952). Signerad, numrerad 40/60, "Happy Factory 3". Färglitografi, bildmått: 48x48 cm, yttermått inklusive ram: 63x63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:30)
1477 6248 Färglitografi Lars Hofsjö (f. 1931), Sverige. "Flaggdag". Signerad, numrerad 173/210. Färglitografi, bildmått: 36x48 cm, yttermått inklusive ram: 50x70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:14)
1477 5187 Färglitografi Lars Melander (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 4/55, "floden". Färglitografi, bildmått: 17x30 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:18)
1477 2125 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 123/275. Färglitografi, bildmått: 31x23 cm, yttermått inklusive ram: 45x33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:22)
1477 5293 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 108/300. Färglitografi, bildmått: 40x27 cm, yttermått inklusive ram: 58x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:26)
1477 5150 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 133/150. Färglitografi, bildmått: 20x33 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:30)
1477 5109 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 335/360. Färglitografi, bildmått: 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 75x83 cm. Signerad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:13)
1477 6409 Färglitografier 4 st. Bengt Nordenborg (f. 1938), Sverige. Cirkus. Signerade, 200-upplaga, oramade. Färglitografi. Bladets mått: 60x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:56)
1477 6443 Fat + sockerskål, 3 delar, Musselmalet halvblond, Royal Copenhagen. Diameter: 10-22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:53)
1477 6342 Fat Imaridekor, antikt, diameter: 47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:52)
1477 6163 Fat på fot, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Diameter: 22, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:57)
1477 6311 Fåtölj 1940 / 50-tal
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:30)
1477 6103 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Hemmakväll, Sverige. O H Sjögren
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:02)
1477 6322 Fåtöljer Ett par, Chesterfield, skinn, petroleumblå. Längd: 104, djup: 95 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:48)
1477 6487 Fåtöljer Ett par, Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:21)
1477 6385 Fåtöljer ett par, rokokostil, plysch
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:10)
1477 6445 Figurin Kaniner, Rörstrand. Längd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:04)
1477 6345 Flaskschatull 2 st, trä, 1800-tal, En med tennflaskor. Längd: 22-32, höjd: 19-23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:23)
1477 6428 Flaskskepp på ställning. Längd: 32, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:04)
1477 5158 Fotoramar ett par, sent 1800-tal, mässing och glas, yttermått inklusive ram: 27X15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:45)
1477 6122 Gardiner 4 längder, ca 280x136 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:59)
1477 6007 Gitarr Yamaha C45, i fodral. Längd: 100 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:16)
1477 6083 Glas 12+ 10 st. Höjd: 9,5-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:54)
1477 6456 Glasservis 45 delar, slipade. Höjd: 10-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:42)
1477 6493 Glasservisdelar 45 del ca, pressad dekor. Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:25)
1477 5017 Golvfotogenlampa omkring 1900, mässing. Höjd: 155 (höj / sänkbar)
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:30)
1477 6488 Golvlampa mässing och glas. Höjd: 155
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:45)
1477 6453 Gräddkanna + skål, 2 delar, silver. Höjd: 9-15, vikt: 250g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:28)
1477 6450 Grötskål + fat + stop, 3 delar, Tenn, diameter: 20-28. Höjd: 10 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:36)
1477 6091 Halsband 18k guld, Italien. Vikt: 10 gr. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:58)
1477 6333 Halskedja AD Design Jens Andersson och Erik Dennung Köpenhamn, Halskedja i nysilver med hänge i agat, Diameter: 6 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:43)
1477 5272 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 105
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:57)
1477 6101 Hörnskåp Vitrin. Höjd: 204, nyckel
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:46)
1477 6204 Ikon med silverrizza, (tryck), 22x16 cm
1477 6275 Ikon Ryssland, rizza i silver, 9x7,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:39)
1477 1040 Ikoner Ett par, 1800-tal, Ryssland, olja på pannå, 48x50 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:38)
1477 6050 Jardiniere + skål. Längd: 26-36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:10)
1477 6006 Jardiniere + vas, Sevresmärke/Limoges. Längd: 21. Höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:12)
1477 6454 Kaffe / teskedar 20 st. Längd: 10-15, vikt: 270g ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:59)
1477 6481 Kaffegods 12 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått, grönt och svart
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:50)
1477 6478 Kaffegods 24 delar, Pierre Joseph Redouté, "Fyrklövern"
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:53)
1477 6326 Kaffegods 27 delar, Svaneholm, assietter med genombruten dekor
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:57)
1477 6339 Kaffekoppar med fat, 16 delar + extra fat, "Aurora" Helmer Ringström, Gefle, Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:37)
1477 6085 Kaffeservis 3 delar, silver, 1959, Sterling. Höjd: 12-27, vikt: 1200
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:21)
1477 6423 Kanna majolika, Rörstrand, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:50)
1477 6435 Käppar 2 st. Silverkrycka. Längd: 66 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:01)
1477 6436 Karaffer 2 st. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:44)
1477 6220 Karaffer 5 st. Höjd: 23-32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:06)
1477 4264 Karmstol Louis XVI-stil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:07)
1477 6486 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:24)
1477 6377 Karmstol rokokostil, 1900-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:18)
1477 6184 Karmstolar ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:39)
1477 6178 Karta + blyglasfönster, "Westermanland & Västmanlandsvapnet", bland annat 1800-tal, yttermått inklusive ram: 29x23 & 68x75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:39)
1477 6268 Kassaskrin metall, omkring 1900. Bredd: 45. Djup: 34 cm, höjd: 16 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:39)
1477 6071 Kista Allmoge, 1821. Bredd: 64, djup: 38 cm, höjd: 35 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:58)
1477 6099 Kista flätad näver, modell äldre. Bredd: 70, djup: 43 cm, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:30)
1477 6257 Kolteckning Oidentifierad konstnär. Signerad, Porträtt av Strindberg, yttermått inklusive ram: 56x45 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:43)
1477 6437 Konstglas 3 delar, bland annat Kosta Boda & Skansen. Höjd: 10 - 24
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:08)
1477 6203 Koppar med fat 2 st, Meissen. Höjd: 5 cm, diameter: 6,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:24)
1477 6230 Kopparstick 4 st, 1800-tal, yttermått inklusive ram: 62x77 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:10)
1477 6036 Kräftbestick 12st, Nysilver. Längd: 19cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:09)
1477 6040 Kuddar ett par, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. 48x27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:54)
1477 6172 Lampbord Bemålat. Diameter: 58, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:18)
1477 6177 Lampbord Bemålat. Diameter: 60, höjd: 67 cm
1477 6485 Lampbord Ett par, Engelsk stil. Diameter: 35, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:58)
1477 6108 Linnedukar + servetter, 10 + 15 del
1477 6102 Linnedukar + servetter, 8 + 20 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:20)
1477 6066 Linnedukar + servetter, 9 + 30 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:34)
1477 6110 Linneservetter 16 st, 45x45 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:02)
1477 6109 Linneservetter 50 st, 45x45 & 58x58 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:44)
1477 6269 Litografi Picasso. Signerad i tryckplåt. Bildmått: 52x65 cm, yttermått inklusive ram: 67x79 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:28)
1477 6195 Litografi Stig Åke Lund. Signerad, numrerad 36/100, Mariaberget, Stockholm. Bildmått: 33x30 cm, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:18)
1477 6315 Ljuskrona empirestil. Höjd: 100 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:22)
1477 6020 Ljusstakar 1 par + vas, Kosta Boda, Olle Brozén (f. 1963), Sverige. Glas. Höjd: 15-33cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:46)
1477 6206 Ljusstakar 3 st, Glas, Iittala. Höjd: 8-22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:32)
1477 6448 Ljusstakar 3 st, lyrformad fot, Ns & mässing. Höjd: 16-17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:56)
1477 6021 Ljusstakar 4 st, "Celeste", Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, glas. Höjd: 31-42cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:51)
1477 6449 Ljusstakar 5 delar, mässing, modell äldre. Höjd: 12-14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:33)
1477 6336 Ljusstakar Ett par, Metall, barockstil. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:45)
1477 6422 Ljusstakar Ett par, Tenn, 1929. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:14)
1477 6334 Luktdosor 2 st, på kedja, dekor med stenar. Längd: 45 cm, diameter: 4,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:13)
1477 6146 Månskensampel höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:08)
1477 6277 Mat / kaffeservis 42 delar, Bohemia, "Henriette"
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:39)
1477 6133 Matbord Jugend, Ek. Bredd: 150, djup: 101 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:10)
1477 6262 Matsalsgrupp 5 delar, Nils Jonsson, Troeds, teak, klaffbord + 4 stolar, Stolar modell "Garmi", Brännstämplad, Bra Bohag. Längd: 185 + 40. Djup: 95 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:22)
1477 6161 Matsalsgrupp 7 delar, Rokoko-stil Bord + 5 stolar + 1 karmstol, Marmorerad, diameter: 120, höjd: 74 cm, en ilägg 50 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:23)
1477 6200 Matservis 1950-tal ca 50 delar
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:45)
1477 6338 Matservis 40 del ca, Brun Fasan, Rörstrand / Gustavsberg & Egersund
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:54)
1477 6476 Matservis 42 delar, Pierre Joseph Redouté, Fyrklövern
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:10)
1477 5112 Matservis Rosenthal, Chippendale. 55 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:30)
1477 4351 Matta Annapuna, Nepal, 170x234 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:30)
1477 6117 Matta Gabbeh, 175x234 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:38)
1477 6473 Matta gallerimodell, 84x305 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:08)
1477 6471 Matta gallerimodell, orientalisk, 72x267 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:15)
1477 6470 Matta Kina, 135x198 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:59)
1477 6472 Matta Kina, 62x92 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:23)
1477 6045 Matta Kina, 80x80 ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:53)
1477 6474 Matta Kina, 90x200 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:49)
1477 6371 Matta Kina, Bautou, Tidigt 1900-tal, 78x149 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:18)
1477 6369 Matta Kina, Tidigt 1900-tal, 101x207 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:00)
1477 6373 Matta Kina, tidigt 1900-tal, 114x162 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:52)
1477 6372 Matta Kina, Tidigt 1900-tal, 88x175 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:07)
1477 6280 Matta orientalisk, 100x148 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:23)
1477 5259 Matta orientalisk, 104x160 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:19)
1477 6075 Matta orientalisk, 120x196 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:09)
1477 6120 Matta orientalisk, 131x220 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:02)
1477 6469 Matta Orientalisk, 133x194 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:50)
1477 5263 Matta orientalisk, 137x215 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:25)
1477 5153 Matta orientalisk, 140x260 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:38)
1477 5152 Matta orientalisk, 184x155 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:35)
1477 6111 Matta Orientalisk, 200x303 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:18)
1477 6193 Matta orientalisk, 84x130 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:54)
1477 4124 Matta orientalisk, Hereke, 60x43 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:43)
1477 5267 Matta orientalisk, Kashmir, 125x187 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:31)
1477 6154 Matta orientalisk, Meshed, 254x345 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:47)
1477 6479 Medaljer 2 st, Pro Patria & Memoria Dulcis. Diameter: 4 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:33)
1477 6442 Mockaservis 5 delar, Musselmalet, Helblond, Royal Copenhagen. Höjd: 5-23 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:12)
1477 6173 Munstycke till Brandspruta, koppar & mässing. Längd: 64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:57)
1477 6107 Oljemålning Arthur Heickell (1873-1958), Finland. Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 58x98 cm, yttermått inklusive ram: 78x118 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:16)
1477 6118 Oljemålning Bengt Crantz (1916-2001), Sverige. Signerad Tivoli. Olja på duk, 37x45 cm
1477 6249 Oljemålning Bengt Wignell, Marin, Monogramsignerad, -02. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 39x48 cm
1477 6240 Oljemålning Bertil Fredholm (1941), Fjäder. Signerad. Bladets mått: 15x10 cm, yttermått inklusive ram: 20x15 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:28)
1477 6411 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Barn. Signerad. Olja på pannå, 120x60 cm, yttermått inklusive ram: 127x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:13)
1477 2074 Oljemålning Brita Nordencreutz (1899-1982), Signerad, stilleben. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:30)
1477 6235 Oljemålning Carin Ax (1915-2006), Sverige. Dahlior. Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:07)
1477 6236 Oljemålning Carin Ax (1915-2006), Sverige. Signerad, Uppsala. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:43)
1477 6237 Oljemålning Carin Ax (1915-2006), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:23)
1477 5045 Oljemålning Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Signerad. Olja på duk, 50x70 cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:04)
1477 2045 Oljemålning Caroline Grinda Christensen (1925-2014), Sverige. Stockholmsmotiv, Karlaplan. Signerad. Olja på duk, 78x120 cm, yttermått inklusive ram: 83x125 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:05)
1477 6210 Oljemålning Doroty Ruhne Sempinski. Signerad, daterad 57, stilleben. Olja på duk, 33x54 cm, yttermått inklusive ram: 43x64 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:39)
1477 5246 Oljemålning Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, Madeira. Olja på pannå, 29x38 cm, yttermått inklusive ram: 35x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:49)
1477 6183 Oljemålning Elsa Schultz-Moberger (1879-1978), Sverige. Sommarblomster vid fäbod. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:04)
1477 6264 Oljemålning Eva Cederström (1909-1995), Finland. Byggnader. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 43x54 cm, yttermått inklusive ram: 56x66 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:13)
1477 1021 Oljemålning Georg Fischhof (1859-1914), Österrike. Hamnmotiv. Signerad med pseudonym H Wagner. Olja på duk, 68x105 cm, yttermått inklusive ram: 102x145 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:23)
1477 6292 Oljemålning Georges Spiro, surrealistiskt landskap. Signerad och daterad -60. Olja på duk. Bildmått. 46x55 cm, oramad
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:59)
1477 2069 Oljemålning Ingegerd Entoft, "Solregn, Harstena". Signerad, daterad -82. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:33)
1477 6010 Oljemålning K Steffensen, Gårdsmotiv. Signerad. Olja på duk, 70x100 cm, yttermått inklusive ram: 81x118 cm
1477 6003 Oljemålning Kjell Löwenadler (1905-1993), Sverige. Signerad, daterad 1946, skolarbete. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 74x96 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:32)
1477 6416 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Venedig. Signerad. Olja på pannå, 47x60 cm, yttermått inklusive ram: 60x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:45)
1477 5257 Oljemålning Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Signerad. Olja på duk, 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:15)
1477 2104 Oljemålning Lill-Anne Kull, Sverige. Trädgård. Signerad, daterad -92. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 58x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:11)
1477 6042 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Madonna, osignerad. Olja på duk, 33x26 cm, yttermått inklusive ram: 38x31 cm
1477 6232 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Mytologiskt motiv, empire-ram. Ej signerad. Olja på duk, 52x44 cm, yttermått inklusive ram: 66x58 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:43)
1477 6358 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kopia. Olja på duk, 39x29 cm, yttermått inklusive ram: 48x38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:22)
1477 5063 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition med figurer. Signerad HT - 65. Olja på duk, 67x77 cm, oramad
1477 6408 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, oramad, 41x33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:43)
1477 6015 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ryssland. Signerad, Motiv Från St Petersburg. Olja på duk, 84x107 cm, yttermått inklusive ram: 90x114 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:25)
1477 3249 Oljemålning Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Landskap med hus och vålmar. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:22)
1477 5207 Oljemålning signerad Lundh, 1962, strandbild. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 45x118 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:17)
1477 6272 Oljemålning Stefan Alexis (f. 1970), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -01. Olja på pannå, 122x61 cm, oramad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:25)
1477 4139 Oljemålning Stephen Kaye, paviljong. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 123x153 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:38)
1477 6238 Oljemålningar 3 st, Carin Ax (1915-2006), Sverige. Signerade, Stilleben. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 34x36 - 48x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:02)
1477 6022 Örhängen 18k guld, Ett par, med stenar. Längd: 5cm, vikt: 6,4g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:58)
1477 6425 Paraplyställ dekor med drake. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:48)
1477 5291 Paraplyställ metall. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:25)
1477 6028 Paraplyställ plåt. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:33)
1477 6094 Pärlcollier med guldlås. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:57)
1477 6151 Pärlcollier Odlade pärlor, silverlås. Längd: 44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:23)
1477 6343 Parti Knivar, diverse
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:21)
1477 6072 Parti koppar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:33)
1477 6361 Parti kopparföremål Traktörpannor & fiskgrytor
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:49)
1477 6087 Parti silver diverse 13 del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:10)
1477 2046 Pastell Annamaria Forsberg (f. 1955), Sverige. "Anden i flaskan". Monogramsignerad -96. Pastell, ram av drivved. Bildmått: 36x38 cm, yttermått inklusive ram: 67x71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:08)
1477 6012 Pastell Sergei Oussik, Monogramsignerad, motiv från Riga, 41x45 cm, yttermått inklusive ram: 51x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:42)
1477 6376 Pelarbord sent 1800-tal. Diameter: 39 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:49)
1477 6382 Piedestal Asien, elefanter. Höjd: 75 cm
1477 6057 Piedestal höjd: 86 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:14)
1477 6185 Piedestal med stenskivor. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:54)
1477 6359 Piedestal / pall Asien. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:35)
1477 6056 Pinnstolar 2+ 1 st, genombruten rygg med spjälor, (2 st Edsbyverken)
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:30)
1477 5159 Pluntor 4 st, bland annat G III. Höjd: 18-25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:48)
1477 6069 Promotionaffisch Elton John (relief), 74x99 cm, oramad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:42)
1477 6188 Rökbord med mässingskiva. Diameter: 58, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:26)
1477 6149 Rökelsekar Asien, brons. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:55)
1477 6194 Röllakan Galleri, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 78x240 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:48)
1477 5180 Salongsbord mahogny. Diameter: 87, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:59)
1477 6055 Satsbord 3 delar, Kakel. Bredd: 54, djup: 367 cm, höjd: 54 cm
1477 6324 Seltersglas 11 st, "Istanbul". Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:01)
1477 6189 Serveringsvagn glas och mässing. Längd: 55, djup: 37 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:09)
1477 6063 Servisdelar 9 delar, Gustavsberg, Anna. Diameter: 20-25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:07)
1477 6354 Servisdelar 9 delar, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Koka Blå, Rörstrand. Diameter: 18,5 - 21, Längd: 23-33,5
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:40)
1477 6228 Servisdelar Arabia, ca 40 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:08)
1477 6319 Servisdelar Gustavsberg, Ritz + Atena, ca 18 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:06)
1477 6270 Servisdelar Mat- och kaffeservis, 38 delar, Arabia, Harlekin
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:54)
1477 6337 Servisdelar Rörstrand "Dala", 17 delar, diameter 9-16 cm, längd 25-35 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:05)
1477 6218 Sideboard Lackat. Längd: 200. Djup: 50 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:56)
1477 6438 Skål + fat, kristall. Diameter: 24 - 30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:46)
1477 6221 Skål + vas+ skål med lock, Kina. Höjd: 15-23 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:35)
1477 6144 Skål med hänkel, Arabia/Notsjö. Längd: 26, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:17)
1477 6080 Skål Tenn, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. 1936. Längd: 20, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:43)
1477 6421 Skål på fot porslin, Figural. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:51)
1477 5155 Skålar och vaser, 5 delar, Wedgwood. Längd: 10 cm. Diameter: 9-20 cm, höjd: 5-13 cm
1477 6222 Skålfat + 4 tallrikar, Kina. Diameter: 24-41 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:09)
1477 6046 Skålfat + Fat, Kina. Diameter: 28 längd: 35,5 cm
1477 6459 Skålfat 1700-/1800-tal, Tenn, "Stockholm", diameter: 44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:35)
1477 5154 Skålfat Kina, 1900-tal. Diameter: 37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:57)
1477 6285 Skålfat lergods, Upsala Ekeby, Pepita, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Diameter: 28,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:59)
1477 6039 Skänk avlutad. Bredd: 144. Djup: 53 cm. Höjd: 97 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:25)
1477 6419 Skåp 1880-tal, mahogny. Bredd: 65, djup: 46 cm, höjd: 130 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:29)
1477 6387 Skåp 1890-tal, Valnöt/mahogny. Bredd: 90 cm, djup: 41 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:05)
1477 6153 Skåp 1900-tal, glasade dörrar, senare bemålning. Bredd: 107 cm. Djup: 36 cm. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:09)
1477 6291 Skeppsklocka + barometer, diameter. 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:49)
1477 6346 Skor + benskydd & vapen, Sameslöjd. Längd: 29 cm, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:22)
1477 6451 Skrin nysilver, tygklädd. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:08)
1477 6176 Skrivbord + stol, Bemålade. Bredd: 137. Djup: 60 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:54)
1477 6180 Skrivbord + stol, Bemålat. Bredd: 180 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:35)
1477 6379 Skrivbord England, idegran. Bredd: 122 cm, djup: 61 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:47)
1477 6290 Skrivbord Gustaviansk stil, omkring 1900, bemålat. Bredd: 110 cm. Djup: 63 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:46)
1477 6388 Skrivbyrå empire, intarsia. Bredd: 74 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 84 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:59)
1477 5036 Skulptur efter Antiken. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:48)
1477 6205 Skulptur Huvud, efter antiken. Höjd: 38 cm
1477 5167 Skulptur Inuit kajak, trä/läder/ben. Längd: 56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:05)
1477 5113 Skulptur Parian, Gustavsberg, "pojke med strumpa". Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:28)
1477 6067 Skulptur trä, Pinnochio. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:27)
1477 6310 Skulptur Venus de Milo, Gips, efter antiken. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:24)
1477 6142 Skulptur Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Elefant. Längd: 33, höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:50)
1477 6482 Skulpturer 2 st, Eero Aarnio (f. 1932), Finland. Hundar, "Me too", Magis, plast. Längd: 40-70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:04)
1477 4306 Skulpturer ett par, fd dekorelement, mässing. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:54)
1477 6017 Smörgåslåda plåt. Längd: 27. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:42)
1477 6093 Smycken silver, 11 delar, Vikt: ca 95 g
1477 6166 Snäckskål Rörstrand, Harald Salomon (1900-1990), Danmark. 26x24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:51)
1477 6105 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Hemmakväll. Längd: 210 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:30)
1477 6329 Soffa Chesterfield, skinn, petroleumblå. Längd: 210. Djup: 90 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:16)
1477 6380 Soffbord England, mahogny. Bredd: 120, djup: 62 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:38)
1477 6402 Soffbord Ett par, Elsa Stackelberg, aluminium. Bredd: 55. Djup: 60 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:40)
1477 6060 Solspegel Plast. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:49)
1477 6399 Solstol Elsa Stackelberg, aluminium, ställbar rygg, Hjul. Längd: 170
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:32)
1477 6400 Solstol Elsa Stackelberg, aluminium, ställbar rygg, Hjul. Längd: 170
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:27)
1477 6455 Soppslev Silver / träskaft, 1796. Längd: 43 cm, bruttovikt: 140 g
1477 6368 Soppterrin Flintgods. Bredd: 31 cm. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:23)
1477 6304 Spegel "Deknudt", slipat glas, nutida, Belgien, 163x96 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:58)
1477 6058 Spegel 1950-tal, 81x49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:17)
1477 6217 Spegel 47x41 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:17)
1477 5051 Spegel Empirestil, omkring sekelskiftet 1900,86x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:24)
1477 6477 Spegel nutida, slipat glas, 176x76
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:50)
1477 6395 Spegel nyrokoko, 95x116 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:30)
1477 6267 Spegel omkring 1900 cm, yttermått inklusive ram: 57x70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:47)
1477 6134 Spegelbyrå 1800-tal, Valnöt. Bredd: 100, djup: 49 cm, höjd: 178 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:04)
1477 6139 Spegellampetter ett par, 1920-tal. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:49)
1477 6044 Spegellampetter ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 53 cm
1477 4428 Spegeltrymå sent 1800-tal. Höjd: ca 263 cm. Djup: ca 45 cm, bredd: 80 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:40)
1477 6307 Spelbord 1880-tal, bemålat. Bredd: 88 cm, djup: 45 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:03)
1477 6129 Spelbord mahogny, 1890-tal. Bredd: 85 D2x40, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:16)
1477 6430 Stekfat Kina, Blåvitt kompaniporslin. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:34)
1477 5093 Stekhuv Sent 1800-tal, Silver on Copper, "Watch Well". Längd: 48, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:09)
1477 6296 Stol Gustaviansk stil, bemålad, 1800-tal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:50)
1477 6386 Stol omkring 1900, Götisk
1477 6219 Stolar 2 st, Barockstil, omkring sekelskiftet 1900, snarlika
1477 6403 Stolar 8 st. Bauhausmodell, rotting
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:40)
1477 4119 Stolar ett par, Gustaviansk stil, 1800-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:31)
1477 6104 Stolar Ett par, Otto Wretling (1876-1971), Sverige. Etikettmärkt Otto Wretling Konst och Hantverk, Umeå.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:32)
1477 6265 Takarmatur 1960-tal, Mässing / glaskupor. Höjd: 100
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:20)
1477 5195 Takarmatur Frama Design, Koppar, "Large". Diameter: 52 cm. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:04)
1477 6051 Takarmatur höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:12)
1477 6432 Takarmatur med prismor. Diameter: 43 cm
1477 6079 Takarmatur med prismor. Höjd: ca 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:47)
1477 6169 Takarmatur Oscariansk, prismor. Höjd: 30 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:12)
1477 6023 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:07)
1477 6323 Takarmatur Venetiansk modell. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:33)
1477 5296 Tallrik Kina, 1800-tal. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:03)
1477 6065 Tallrikar 24 delar, Royal Copenhagen, Nucella blue, fajans, Dekordesign: Ellen Malmer, 12 + 12 delar, Diameter: 19-24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:34)
1477 6429 Tallrikar 4 st, Kina, diameter: 18-24 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:38)
1477 6356 Tallrikar 41 delar, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Koka Blå, Rörstrand. Diameter: 17-24 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:21)
1477 6344 Tallrikar Ett par, Imaridekor, 1900-tal, diameter: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:04)
1477 6035 Tandborste silver. Längd: 15cm, bruttovikt: 19g
1477 4174 Tavla Emalj, André Zurawski, 32x28, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:37)
1477 6239 Teckningar + litografi, 3 + 1 st, Ryno Frieberg (1920-2018), Sverige. Signerade, oramade, oramade lösa blad, bladets mått: 18x11 - 23x32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:40)
1477 5047 Teservis Japan, 15 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:18)
1477 2040 Textiltavla Tuula Järvinen, "Puluset", Sylvi Salonen, Finland. Yttermått inklusive ram: 55x55cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:38)
1477 6026 Tidningsställ Krom/skinn. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:26)
1477 6150 Trädgårdsbänk Järn / träribbor. Längd: 110
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:01)
1477 6030 Trädgårdsbelysning Ett par, mässing och glas. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:40)
1477 6282 Trädgårdsgrupp 3 delar, aluminium. Djup: 66 cm, höjd: 65-88 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:42)
1477 6159 Trädgårdsgrupp 3 delar, trä, bemålad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:04)
1477 6281 Trädgårdssoffa gavlar i aluminium. Längd: 134 cm. Djup: 60 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:30)
1477 1106 Trädgårdssoffa gavlar i järn, träribbor. Längd: 180 cm. Djup: 62 cm. Höjd: 90 cm. Proveniens Maj-Britt Nilssons och Per Gerhards sommarnöje i Stockholms skärgård
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:52)
1477 6328 Trädgårdssoffa Metall / träribbor. Längd: 122
1477 6259 Träskulptur Monogramsignerad VB, Dansande par. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:01)
1477 6332 Träskulpturer 2 st, hästar, 1900-tal, Indien. Längd: 62 cm. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:05)
1477 6447 Tumlare Ett par, silver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. Höjd: 5 cm. Vikt: 190 g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:32)
1477 6412 Tvättfat på ställning diameter: 40, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:32)
1477 6383 Urna Majolika, Rörstrand. Diameter: 40 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:26)
1477 6162 Väggarmaturer ett par, mässing, Ledade. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:01)
1477 6288 Väggbord Halvmåneformat, bemålat. Höjd: 76 cm. Djup: 40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:52)
1477 6164 Väggfotogenlampa höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:40)
1477 6266 Vägghörnskåp med klädsel, Höjd: 55 cm, Djup: 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:47)
1477 6227 Väggskulptur Lars Hofsjö (f. 1931), Sverige. 30x30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:41)
1477 6125 Väggtelefon höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:12)
1477 6131 Vagnskoffert 1800-tal. Längd: 91 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:36)
1477 6446 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:40)
1477 6004 Vas Gallé, överfångsglas. Höjd: 9,5
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 19:23)
1477 6005 Vas Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. 1928. Höjd: 15,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:02)
1477 5235 Vas Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 10 cm
1477 6165 Vas Johansfors Glasbruk, Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. Höjd: 14,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:19)
1477 6364 Vas Jugend, tenn och glas, Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:20)
1477 6426 Vas omkring 1900, glas. Höjd: 36 cm
1477 6088 Vas Sterling. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:53)
1477 6181 Vaser 3 st, Wien, Napoli & Rosenthal. Höjd: 18-28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:42)
1477 6053 Vaser 4 st, Konstglas, bland annat Lindshammars glasbruk. Längd: 5-13 cm. Höjd: 16-21,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:22)
1477 6420 Vaser Ett par, nysilver, glasinsats. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:32)
1477 6175 Vattentunna koppar. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:39)
1477 6362 Växtpress omkring 1900. Längd: 60. Djup: 36 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:15)
1477 6082 Vitvinsglas 11 delar. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:58)
1477 6325 Vitvinsglas 12 st. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:02)
1477 6341 Vitvinsglas 9 st. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 20:02)
1477 6049 Ytterfoder ett par, metall/Porslin. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:58)
1477 5285 Ytterfoder ett par, Porslin. Diameter: 20, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 juli 2022 18:21)