Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 31 maj 2010 16:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

643 4033  Abadeh Zil-i-sultan, semiantik, 155x212

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4010  Bao-tou-suiyan semiantik, 73x130

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4003  Beshir Antik, 134x263

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4024  Bidjar 114x165

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4008  Bidjar Antik, 99x207, en kortsida med mindre skada

S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4018  Bidjar semiantik, 143x222

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4019  Derbent semiantik, 115x155

643 4001  Ensi Tidigt 1900-tal, Yomut, 147x153

S�ldes f�r 4.500 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4017  Esfahan Parmattor, tidigt 1900-tal, 137x203, jämnt ställvis något hårdare slitage,

S�ldes f�r 22.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 8236  Gendje Antik, 163x88, jämnt ställvis ngnt hårdare slitage, korroderad

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4034  Gilim Antik Senneh, 166x243

S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4032  Hadji jalili Tidigt 1900-tal, 124x175

643 7043  Kerman Antik, figural, 80x62

643 4029  Khotan Antik, 140x290, jämnt ställvis hårt slitage, lagningar, blekt

S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4012  Kordi Khorasan, semiantik, 129x270

643 4016  Marocko High Atlas, Tidigt 1900-tal, 136x248, jämnt ställvis hårdare slitage

S�ldes f�r 5.500 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4015  Melayer Antik, 134x192

643 4030  Östturkestan semiantik, 124x257

643 4022  Paracas Fragment, 10x76

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4026  Sarough 105x150

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4023  Sarough semiantik, 128x203

643 4025  Sarough semiantik, 136x214

643 4009  Shirvan Tidigt 1900-tal, 157x286, jämnt ställvis hårdare slitage, mindre lagning, mindre färgblödningar, båda kortsidor saknar ngn knutrad

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)

643 4004  Täbriz Semiantik, silkeinslag, 58x95

643 4028  Teheran Tidigt 1900-tal, 132x206

643 4002  Tempelmatta Antik, Ningxia, 55x205

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)