643 4033 Abadeh Zil-i-sultan, semiantik, 155x212
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4010 Bao-tou-suiyan semiantik, 73x130
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4003 Beshir Antik, 134x263
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4024 Bidjar 114x165
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4008 Bidjar Antik, 99x207, en kortsida med mindre skada
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4018 Bidjar semiantik, 143x222
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4019 Derbent semiantik, 115x155
643 4001 Ensi Tidigt 1900-tal, Yomut, 147x153
S�ldes f�r 4.500 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4017 Esfahan Parmattor, tidigt 1900-tal, 137x203, jämnt ställvis något hårdare slitage,
S�ldes f�r 22.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 8236 Gendje Antik, 163x88, jämnt ställvis ngnt hårdare slitage, korroderad
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4034 Gilim Antik Senneh, 166x243
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4032 Hadji jalili Tidigt 1900-tal, 124x175
643 7043 Kerman Antik, figural, 80x62
643 4029 Khotan Antik, 140x290, jämnt ställvis hårt slitage, lagningar, blekt
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4012 Kordi Khorasan, semiantik, 129x270
643 4016 Marocko High Atlas, Tidigt 1900-tal, 136x248, jämnt ställvis hårdare slitage
S�ldes f�r 5.500 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4015 Melayer Antik, 134x192
643 4030 Östturkestan semiantik, 124x257
643 4022 Paracas Fragment, 10x76
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4026 Sarough 105x150
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4023 Sarough semiantik, 128x203
643 4025 Sarough semiantik, 136x214
643 4009 Shirvan Tidigt 1900-tal, 157x286, jämnt ställvis hårdare slitage, mindre lagning, mindre färgblödningar, båda kortsidor saknar ngn knutrad
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)
643 4004 Täbriz Semiantik, silkeinslag, 58x95
643 4028 Teheran Tidigt 1900-tal, 132x206
643 4002 Tempelmatta Antik, Ningxia, 55x205
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 maj 2010 16:00)