1517 5241 Aftonväska Christian Dior. Längd: 29 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:30)
1517 5328 Aftonväska höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:56)
1517 5153 Akryl 2 st. Oidentifierad konstnär. "Adam och Eva". Monogramsignerade BT. Signerade -91. Akryl på pannå, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 65x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:42)
1517 5152 Akvarell Kina, man ridande på åsna. Signerad, akvarell, yttermått inklusive ram: 62x44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:23)
1517 5322 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -59, Sjöberg. Akvarell, bildmått: 22x10 cm, yttermått inklusive ram: 38x23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:38)
1517 5227 Akvarell Osvald Eslon (1895-1961), Venedig, Signerad. Akvarell, bildmått: 30x42 cm, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:24)
1517 4313 Akvarell Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. "Stuga vid Valdemarsvik". Signerad, 42x29 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 58x44 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:44)
1517 5205 Akvareller 2 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Saltmätargatan & Karlberg. Bladets mått: 17x23 cm, yttermått inklusive ram: 26x33, akvarell. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:35)
1517 5093 Akvareller 2 st. Oidentifierad konstnär. Bland annat Skokloster. Signerade C Gson. Akvarell, yttermått inklusive ram: 26x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:41)
1517 5181 Ampel Alabaster. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:33)
1517 5358 Armband 18k guld, 72,9 gr. Längd: 19 cm, bredd: 2 cm
S�ldes f�r 29.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:18)
1517 5329 Armring orientalisk. Diameter: 6,5-7 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:51)
1517 5022 Assietter 12 st, Rosenthal, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:58)
1517 5237 Assietter 6 st, Herend. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:45)
1517 5099 Bägare silver, 1879, Vikt: 93g. Höjd: 8,5 cm, diameter: 7 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:56)
1517 5283 Bålslev silver, CG Hallberg, monogram, T6. Längd: 35 cm. Vikt: 260g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:34)
1517 5223 Barometer + klocka + hydrometer mm, mässing, diameter: 10 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:49)
1517 5004 Bestick 6 delar, silver. Konge/Acorn, Georg Jensen, Danmark. Längd: 15-17 cm. Vikt: 250g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:59)
1517 4193 Blandteknik 6 st, Orientaliska, Folksagor, yttermått inklusive ram: 55x38 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:20)
1517 2041 Blandteknik Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, blandteknik, daterad 1956, Skärgårdsmotiv, 15x21 cm, yttermått inklusive ram: 32x38 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:23)
1517 3111 Blandteknik Milvia Maglione (1934-2010), Frankrike. "Fontona". Signerad. Blandteknik. Bladets mått: 9,5x14,5 cm, yttermått inklusive ram: 25x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:28)
1517 5315 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Komposition, ej signerad, ej glas, 34x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x42 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:46)
1517 5312 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, landskap, 47x35 cm, yttermått inklusive ram: 59x47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:23)
1517 5326 Blandteknik Sven-Arne Höken Hökenström (f. 1947), Sverige. Signerad, blandteknik, pannå, yttermått inklusive ram: 43x36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:30)
1517 5039 Bockbord 17/1800. Bredd: 156 cm, djup: 80 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:56)
1517 5294 Bojan omkring 1900, Kina, Porslin, Dekor med drake, trälock & sockel. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:51)
1517 5015 Bokhylla England. Bredd: 77 cm, djup: 28 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:16)
1517 5273 Bokhylla med skåpdel, 1920-tal, björk. Bredd: 135 cm. Djup: 37 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:38)
1517 5197 Bokskåp 1880-tal, Valnöt/Mahogny. Bredd: 115 cm, djup: 43 cm, höjd: 192 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:49)
1517 5109 Bokverk Fredrik Boye, "Målare - Lexikon", Carl Deleen, Stockholm, 1833, med utvikbara etsningar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:38)
1517 5337 Bonbonjär med metallmontering, omkr. 1900. Diameter: 9 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:19)
1517 5249 Bord ett par, fällpallar, sent 1800-tal. Bredd: 86 cm, djup: 50 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:59)
1517 5234 Bordslampa ASEA-SKANDIA, plåt. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:12)
1517 5024 Bordslampa Boréns. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:02)
1517 5222 Bordslampa kromad mässing, Örsjö. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:44)
1517 5113 Bordslampfot cloisonné, omarbetad. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:52)
1517 5112 Bordslampfot omkring 1900, porslin / metall, dekor med harar. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:26)
1517 5224 Bordslampfötter ett par, mässing, NAFA. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:03)
1517 5149 Bordspingla Metall. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:35)
1517 5150 Brevpress lejon i metall på stensockel. Bär inskription. Proveniens den svenska rallyföraren Ewy Rosqvist. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:51)
1517 5151 Bricka silver. Graverad. Proveniens: har tillhört den svenska rallyföraren Ewy Rosqvist. Längd: 29 cm. Vikt: ca 400 g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:56)
1517 5331 Brosch förgyllt sterlingsilver, med pärla. Höjd: inkl. Hänge 10 cm, bruttovikt: 10 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:20)
1517 5026 Broscher 2 st, silver. Längd: 4,5-6,5 cm, vikt: 30g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:44)
1517 5086 Buljongkopp Meissen, 2: a sortering. Diameter: 12,5-16,5 cm, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:17)
1517 5214 Byrå bemålad. Bredd: 82 cm, djup: 44 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:09)
1517 5257 Byrå Furu, 1890-tal. Bredd: 100 cm, djup: 47 cm, höjd: 115 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:31)
1517 5180 Byrå Gustaviansk stil, bemålad. Bredd: 85 cm, djup: 46 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:18)
1517 5213 Byrå Med stenskiva, Rokokostil. Bredd: 73 cm, djup: 33 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:21)
1517 5251 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 87 cm, djup: 44 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:12)
1517 5071 Byrå sengustaviansk stil, 1800-tal, mahogny. Bredd: 92 cm. Djup: 50 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:22)
1517 4350 Byrå sengustaviansk stil, bemålad träskiva. Bredd: 100 cm. Djup: 51 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:05)
1517 5073 Byrå teak, 1950-tal. Bredd: 61 cm. Djup: 34 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:23)
1517 4073 Byrå/skåp Björk. Bredd: 88 cm, djup: 46 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:30)
1517 2043 Caféstolar 4 st, Thonet/Kohn, Wien
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:16)
1517 4316 Cigarettetui silver, CG Hallberg, 1954. Längd: 15 cm. Bruttovikt: 540g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:55)
1517 5292 Cigarettskrin silver, Importstämplar, cederträ. Längd: 9 cm. Djup: 9 cm, höjd: 2 cm, Vikt: ca 170 g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:49)
1517 4290 Coupeglas 2 st, Kosta Boda. Höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:57)
1517 5230 Coupeglas Orrefors, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Höjd: 12,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:41)
1517 5098 Dosa silver, emalj, 1847. Längd: 11 cm, bruttovikt: 60g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:47)
1517 5045 Duk + 6 servetter, 155x320 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:03)
1517 5288 Etsning Christina Ringsberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 12/25, daterad -66, "Nilsson på Väster". Bildmått: 34x42 cm, yttermått inklusive ram: 51x57 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:20)
1517 2040 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 8/50, daterad 1957, Gatumotiv. Bildmått: 17x12 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:25)
1517 4190 Etsning Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 14/250, mm17x13 cm, yttermått inklusive ram: 56x42 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:28)
1517 5069 Fällbord England, mahogny. Diameter: 76 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:31)
1517 5200 Färgetsning Arvo Luik (f. 1949), Estland, "Pelare" signerad, numrerad 44/50 cm, yttermått inklusive ram: 88,5x68,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:24)
1517 5201 Färgetsning Arvo Luik (f. 1949), Estland. "Pyramider". Signerad, numrerad 41/50 cm, yttermått inklusive ram: 88,5x68,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:40)
1517 5035 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Komposition, "Puss". Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), daterad -76. Bildmått: 29x24 cm, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:20)
1517 4189 Färgetsning Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 14/250, mm17x13 cm, yttermått inklusive ram: 56x42 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:18)
1517 4195 Färgetsning Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 14/250, mm17x13 cm, yttermått inklusive ram: 56x42 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:26)
1517 4246 Färgetsningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade, 1989. Bildmått: 30x30 ca, yttermått inklusive ram: 65x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:15)
1517 4247 Färgetsningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade, 1989. Bildmått: 30x30 ca, yttermått inklusive ram: 65x55 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:16)
1517 4245 Färgetsningar 3 st, Jacec Sowicki. Signerade, yttermått inklusive ram: 28x25 - 49x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:11)
1517 4194 Färgetsningar 4 st, Jerzy Grabowski (1933-2004), Polen. Signerade. Yttermått inklusive ram: 25x25 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:23)
1517 5060 Färglitografi Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. Träd. Signerad, numrerad 39/90. Färglitografi, bildmått: 46x37 cm, yttermått inklusive ram: 66x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:24)
1517 5199 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 2/260, Färglitografi, bildmått: 68x52 cm, yttermått inklusive ram: 89x73 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:45)
1517 5285 Färglitografi Gamla Stan. Signerad, färglitografi, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Numrerad 241/290 cm, yttermått inklusive ram: 57x65
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:25)
1517 5313 Färglitografi Lars Holm (f. 1956), Sverige. Signerad, numrerad 14/290, daterad -89, sträckande svanar. Färglitografi, bildmått: 34x50 cm, yttermått inklusive ram: 53x68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:45)
1517 5198 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 231/300, bildmått 40x60 cm, yttermått inklusive ram: 58x78 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:09)
1517 5190 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 412/460, daterad 1978. Färglitografi, bildmått: 36x27 cm, yttermått inklusive ram: 53x42 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:17)
1517 5047 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Sommarafton i storskärgårn". Signerad, numrerad 99/360. Färglitografi, bildmått: 25x36 cm, yttermått inklusive ram: 40x51
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:57)
1517 5245 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 284/300. Färglitografi, bildmått: 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 54x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:59)
1517 4327 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), figurer. Signerad, numrerad 44/75. Färglitografi. Bladets mått: 45x57 cm, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:55)
1517 5189 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 376/1500, "Blått paket med guldband". Färglitografi, bildmått: 37x53 cm, yttermått inklusive ram: 53x68 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:18)
1517 5107 Färglitografier 7 st, militära motiv. Ej signerade. Yttermått inklusive ram: 43x32 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:21)
1517 5108 Fat + vas + lockurna, 7 delar, Japan / Kina, bland annat Imari. Diameter: 20-38. Höjd: 17-30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:37)
1517 4110 Fat Kina. Diameter: 41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:48)
1517 4111 Fat Stengods, Lasse Östman. Diameter: 29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:49)
1517 4008 Fåtölj Fast stoppad rygg, stomme i trä, tygklädsel, sent 1900-tal
1517 5303 Fåtölj Snurrmodell, nutida
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:10)
1517 5188 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedese, Skiktlimmat och formpressat trä, fårskinn i grått, Brännstämplad Swedese. Höjd: cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:38)
1517 5121 Fåtölj med fotpall Pernilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Dux, Tygklädsel, 1980-tal
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:45)
1517 1036 Fåtöljer Ett par, "Tinto", Design: Claesson, Koivisto, Rune, för Offecct
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:39)
1517 3008 Fåtöljer Ett par, "Tinto", Design: Claesson, Koivisto, Rune, för Offecct
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:40)
1517 5309 Fotoalbum omkring 1900,30x23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:39)
1517 5264 Fotogenlampfot Grönt glas. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:28)
1517 5038 Frimärken 4 album
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:05)
1517 5269 Fyrfat Orientaliskt mässing, diameter: 60, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:53)
1517 5179 Garderobsskåp omkring sekelskiftet 1900, bemålat. Bredd: 95 cm, djup: 52 cm, höjd: 186 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:36)
1517 5157 Gardinomtag 2 st, Rosetter, mässing. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:59)
1517 5013 Gjutjärnsgrytor 2 st, (4-8 L). Längd: 31-47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:34)
1517 5110 Glasservis 34 delar, Leonardo, Rödvin, Vitvin & Champagne. 11 + 11 + 12 delar, Höjd: 20-23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:38)
1517 5250 Glasservis ca. 70 delar, Kosta, bergkristall. Höjd: 8 - 13
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:53)
1517 4115 Glasservisdelar pressglas, 14 delar. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:59)
1517 5353 Golvlampa 1940-tals stil. Höjd: 160 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:27)
1517 5247 Golvlampa 2-armad. Höjd: 155 ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:06)
1517 5134 Golvlampa Höjd: 142 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:14)
1517 5062 Golvlampa krom, Vice Versa, ställbar. Höjd: 130ca
1517 5063 Golvlampa metall. Höjd: 142 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:34)
1517 5342 Golvlampa Relux, Italien. Höjd: ca 165
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:24)
1517 5167 Golvlampa Smide, höj- och sänkbar, total, höjd: 155 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:15)
1517 5357 Grafik Mejans Grafikportfölj, 1993 cm, yttermått inklusive ram: 52x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:27)
1517 5279 Halskedja Bismarck, 18k guld. Vikt: 18,7 g. Längd: 44 cm
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:37)
1517 5266 Hänge Camé, 18k guld. Vikt: 5,2 g, 2x3,8 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:06)
1517 5259 Hängskåp omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 59 cm, djup: 18 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:13)
1517 5302 Hatthylla Metall, Bredd: 430 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:30)
1517 5052 Kaffeservis 25 delar, Rörstrand, Swedish Grace, med blomsterdekor
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:03)
1517 5229 Kaffeservis 3 delar, nysilver, C G Hallbergs. Höjd: 23 cm
1517 5246 Kaffeservis 40 del ca, Krautheim
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:35)
1517 4040 Kakemono Asien, Lejon. Längd: 147x104
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:14)
1517 4199 Kanna Crown Devon, 1930-tal. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:40)
1517 5182 Karmstol Gustaviansk stil, bemålad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:40)
1517 5138 Karmstol mahogny
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:23)
1517 5173 Karmstolar 3 st, Edsbyverken, genombruten rygg med spjälor
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:18)
1517 5165 Karmstolar 4 st, alm, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Sjölevad
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:21)
1517 3012 Karmstolar 6 st, Gastone Rinaldi, "Flynn", 1970-tal, krom
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:47)
1517 5175 Karmstolar ett par, 1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:25)
1517 5185 Kelim 220x275 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:36)
1517 5293 Klockarmband 2 st, Omega, stainless / läder. Längd: 16-18 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:55)
1517 5291 Konstglas Kosta Boda, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:02)
1517 5057 Lampbord 2 st. Vitmålade, omkring 1900. Höjd: 67 -74 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:52)
1517 5058 Lampbord bemålat, Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 45 cm, d 32. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:38)
1517 5254 Lampbord ett par, rotting och glas. Bredd: 53 cm, djup: 53 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:19)
1517 5032 Litografi Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 42/200. Bildmått: 31x40 cm, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:17)
1517 5183 Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad Rydberg, numrerad 4/90, daterad 1961. Bildmått: 28x24 cm, yttermått inklusive ram: 49x40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:38)
1517 5323 Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 128/150. Bildmått: 23x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:28)
1517 5163 Ljusmanschett. silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1876. Diameter: 6,5 cm, diameter: ljushållaren 2,2, vikt: 21 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:52)
1517 5083 Ljusplåtar Ett par, mässing, omkring 1800. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:21)
1517 5116 Ljusstakar 4 st, Englesson, I originalförpackning. Höjd: 3,5-18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:48)
1517 5338 Ljusstake metall, skulptural. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:32)
1517 4013 Ljusstake Nordic Light, vit. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:36)
1517 4031 Lockurna Rosenthal. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:56)
1517 5336 Manschettknappar ett par, silver. Längd: 3,6 cm. Vikt: 10 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:06)
1517 5002 Månskensampel 1800-tal, glas och mässing. Höjd: ca. 35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:27)
1517 5065 Mat-/teservis 45 delar, ca. Johnson Bros, England, 12 delar, utan dekor
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:16)
1517 5171 Matbord 3 st iläggsskivor om 53 cm. Bredd: 108 + 53x3 cm, djup: 110 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:03)
1517 4353 Matbord Rokokostil. Bredd: 150 cm, djup: 105 cm, djup: 74 + 1 iläggx48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:08)
1517 5074 Matsalsskåp 1950-tal, mahogny. Bredd: 110 cm. Djup: 42 cm, höjd: 146 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:29)
1517 5252 Matservis 49 delar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:21)
1517 5124 Matta gallerimodell, Kasthall, 84x235 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:01)
1517 5123 Matta gallerimodell, Kasthall, 90x337 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:23)
1517 5207 Matta gallerimodell, Pakistan, 68x193 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:10)
1517 5125 Matta Kasthall, 170x240 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:37)
1517 5126 Matta Kasthall, 170x240 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:55)
1517 4324 Matta Orientalisk, 130x198 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:41)
1517 5059 Matta Orientalisk, 130x203 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:30)
1517 5133 Matta orientalisk, 165x304 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:17)
1517 5041 Matta orientalisk, Afghan, 127x200 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:34)
1517 5132 Matta orientalisk, Kerman, Indien. Proveniens: har tillhört den svenska rallyföraren Ewy Rosqvist. 3x4 m
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:03)
1517 5296 Matta orientalisk, Livets träd, 140x222 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:20)
1517 5290 Miniatyrer 7 st, porträtt, yttermått inklusive ram: 10x9 - 14x12 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:30)
1517 5225 Minkpäls SAGA-mink, storlek: 38 ca
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:22)
1517 4339 Mockaservis Staffordshire, 15 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:12)
1517 5023 Nattygsbord ett par, Teak. Bredd: 33 cm, djup: 41 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:04)
1517 5345 Oblatskål silver, på fot med lock. Stämplad Firenze. Vikt: 98g. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:02)
1517 5011 Ölglas 6 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:28)
1517 4328 Oljemålning Åke Corshammar (1904-1974), Sverige. Stilleben med rosor. Signerad, daterad 1957. Olja på pannå, 53x44 cm, yttermått inklusive ram: 70x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:58)
1517 5304 Oljemålning Åke Schmägers (1905-1970), Sverige. Signerad, daterad 1931. Olja på duk, 37x43 cm, yttermått inklusive ram: 49x56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:29)
1517 4311 Oljemålning Arthur Gelin, Signerad. Olja på duk, 50x65 cm, yttermått inklusive ram: 62x77 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:41)
1517 4309 Oljemålning Burt Olsson (f. 1964), Sverige. "Herrar i vinterskrud". Signerad. Olja på duk, 72x60 cm, yttermått inklusive ram: 80x68 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:37)
1517 5094 Oljemålning Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på pannå, 36x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:41)
1517 4273 Oljemålning Caroline Lindberg, Monogramsignerad, "en syn". Olja på duk, 65x56 cm, yttermått inklusive ram: 67x59 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:20)
1517 5131 Oljemålning Elof Ulaner (1905-1992), Sverige. "Interiör 2", Signerad. Olja på duk, 32x21 cm, yttermått inklusive ram: 36x25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:36)
1517 5129 Oljemålning Elof Ulaner (1905-1992), Sverige. Signerad och daterad -57. Olja på pannå, 17x24 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:36)
1517 5140 Oljemålning Elof Ulaner (1905-1992), Sverige. Signerad. Olja på duk, 37x48 cm, yttermått inklusive ram: 48x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:16)
1517 5130 Oljemålning Elof Ulaner (1905-1992), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 26x16 cm, yttermått inklusive ram: 29x19,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:36)
1517 5287 Oljemålning Evald Kallstenius (1898-1957), Sverige. "Stenig hage". Signerad, daterad 1938. Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 51x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:57)
1517 5196 Oljemålning Guy Nochet. Signerad, Parisgata. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 29x34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:26)
1517 4317 Oljemålning Kjell Strömsmoen (f. 1940), Sverige. "Orrtuppar", Signerad. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:58)
1517 4216 Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Landskap med konstnär. Signerad. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 72x84 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:54)
1517 5055 Oljemålning Martin Emond (1895-1965), Sverige. Saxtorp. Signerad. Olja på pannå, 60x92 cm, yttermått inklusive ram: 74x104 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:33)
1517 2045 Oljemålning Max Hänel (1863-1921), Sverige. Månskenslandskap. Signerad. Olja på duk, 62x85 cm, yttermått inklusive ram: 98x115 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:53)
1517 5090 Oljemålning Mia Sandegård, stilleben. Signerad. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 53x46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:13)
1517 5265 Oljemålning Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. "Stadens innevånare". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 29x24 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:01)
1517 5076 Oljemålning Mruta, Tanzania, fåglar. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 61x63 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:23)
1517 5078 Oljemålning Oidentifierad konstnär, alpmotiv. Signerad. Olja på pannå, 24x40 cm, yttermått inklusive ram: 34x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:56)
1517 5019 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Karolin till häst. Monogramsignerad AK, Olja på pannå, 23x18 cm, yttermått inklusive ram: 37x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:16)
1517 5080 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marin. Signerad W Olson. Olja på duk, 59x79 cm, yttermått inklusive ram: 74x94 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:59)
1517 5314 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad B Lydh. Signerad, daterad -81, vinter. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:57)
1517 5005 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Lindgren, kvinnoporträtt. Omkring 1900, Olja på duk, 55x40 cm, yttermått inklusive ram: 79x64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:50)
1517 5049 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Två Tanter. Signerad. Olja på pannå 26x15 cm, yttermått inklusive ram: 41x30 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:55)
1517 4308 Oljemålning Peter Rona, "december vid Runnabäcken". Signerad, daterad 90,54x65 cm, yttermått inklusive ram: 67x77 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:35)
1517 4314 Oljemålning Peter Rona, "Midsommarblomster", Signerad. Olja på duk, 45x33 cm, yttermått inklusive ram: 58x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:46)
1517 4129 Oljemålning Rikard Lindström (1882-1943), Sverige. Signerad, daterad 1936, Lofoten. Olja på pannå, 40x44 cm, yttermått inklusive ram: 55x59 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:36)
1517 6135 Oljemålning Rudolf Jelinek (1880-1958), Österrike. Man med pipa. Signerad. Olja på duk: 88x67 cm, yttermått inklusive ram: 105x83 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:31)
1517 5204 Oljemålning Sten Jansson, "Solglitter". Signerad, daterad 89. Olja på pannå, 34x31 cm, yttermått inklusive ram: 39x37 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:46)
1517 4306 Oljemålning Stig Jakobsson (f. 1935), Sverige. Signerad, daterad -88. Olja på duk, 32x64 cm, yttermått inklusive ram: 40x72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:31)
1517 5300 Oljemålning Sven Göran Svensson. Signerad S-G-Son, 430715-5079, figurer. Olja på duk, 65x52 cm, yttermått inklusive ram: 80x68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:35)
1517 5017 Oljemålning Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Signerad. Olja på duk, 55x80 cm, yttermått inklusive ram: 68x93 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:54)
1517 5348 Orkidévaser ett par, silver. Höjd: 14 cm. Vikt: 160 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:03)
1517 5092 Pälskappa Mink
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:22)
1517 5105 Paradvärja i balja, Sverige. Längd: 88 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:37)
1517 5341 Parasollhandtag silver. Längd: 11,5 cm, Vikt: ca 36 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:09)
1517 5016 Pastell Sven Lignell (f. 1927), Sverige. 38x13 cm, yttermått inklusive ram: 55x42 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:11)
1517 4240 Pasteller 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade Dariuz, figurer. Bildmått: 48x68 cm, yttermått inklusive ram: 68x86 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:07)
1517 5306 Pasteller 3 st, Oidentifierad konstnär. Signerade Fallgren, -74 cm, yttermått inklusive ram: 70x50 cm, 2 st oramade
1517 5168 Piedestal bemålad. Höjd: 100 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:52)
1517 5242 Piedestal Bemålad. Höjd: 86 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:37)
1517 5253 Piedestal med stenskivor. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:42)
1517 5012 Plaketter 7 st, Nymölle, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:07)
1517 5155 Pokal Sterlingsilver. Proveniens den svenska rallyföraren Ewy Rosqvist. Höjd: 15 cm. Vikt: ca 330g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:14)
1517 5010 Prydnadshundar ett par, Staffordshire. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:43)
1517 5284 Relieftavlor 3 st. Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Brons på Ölandssten. Signerad, numrerad 68/240, daterad 77, ca 30x30 cm, yttermått inklusive ram: 45x45 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:58)
1517 5334 Ring 14k guld. Med blå sten och smådiamanter. Vikt: 6,3 g. Storlek: 19. Längd: 2 cm (stenen)
1517 5276 Ring 18k guld, Vikt: 3,30 g, ringmått: 14,5
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:58)
1517 5277 Ring 18k guld, Vikt: 3,30 g, ringmått: 14,5
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:46)
1517 5275 Ring 18k guld. Vikt: 5,90 g, ringmått: 34
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:18)
1517 5281 Ring 18k vitt guld, med briljant 0,16 ct. Vikt: 1,7 g, ringmått: 15
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:13)
1517 5280 Ring med kristall, 23k. Vikt: 6,9 g, ringmått: 18
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:50)
1517 5267 Ring med stenar, 18k guld. Vikt: 2,3 g, ringmått: 14
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:50)
1517 5228 Rödkrita Oidentifierad konstnär. Signerad, Morgontoilette, 29x16 cm, yttermått inklusive ram: 35x23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:11)
1517 5170 Rökbord 1920-tal. Diameter: 60 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:16)
1517 5001 Salongsbord + bordsspegel, Sent 1800-tal. Höjd: 75 + 84
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:59)
1517 4082 Salongsgrupp 4 delar, nyrokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:37)
1517 5003 Salongsgrupp 5 delar, omkring 1900, bemålad, soffa Längd: 122 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:31)
1517 5029 Saltkar 2 st, kristall, Silver/emalj. Höjd: 4 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:43)
1517 5340 Saltkar 3 st. Metall och glas. Längd: 8. Cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:49)
1517 4123 Saltkar silver, London, 1893, med glasinsats. Längd: 13,5 cm. Höjd: 8 cm, nettovikt: 130 g (exklusive glasinsats)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:08)
1517 5161 Sam0var mässing, Ryssland. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:50)
1517 5255 Sängbord ett par, orientaliska. Bredd: 55 cm. Djup: 35 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:52)
1517 5067 Serveringsvagn rotting. Längd: 77 cm, djup: 45 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:07)
1517 5187 Servisdelar 9 delar, 4 koppar+ 4 assietter, sockerskål, Nittsjö. Höjd: 6 cm, diameter. 11,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:11)
1517 5344 Sigillstämplar 3 st. Bl. A Silver. Höjd: 7-7,5, bruttovikt: 90 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:01)
1517 4288 Skål + VAS, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Diameter: 21 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:57)
1517 5221 Skål Goldscheider, Österrike. Polykrom dekor. Längd: 32 cm. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:43)
1517 4281 Skål Kristall, Orrefors. Längd: 26 cm, bredd: 19 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:39)
1517 5146 Skål Sterlingsilver. Skål med hänkel, "Automobil Club Argentino". Proveniens den svenska rallyföraren Ewy Rosqvist. Längd: 18 cm. Höjd: 21 cm. Vikt: 280g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:21)
1517 5160 Skålar 2 st, silver, Tyskland. Längd: 10-12 cm. Vikt: ca 180g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:55)
1517 4282 Skålar 5 st, kristall. Höjd: 8-13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:40)
1517 5262 Skålar England, 8+ 6 st. Diameter: 16 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:19)
1517 4035 Skålfat ett par, 1700-/1800-tal, Kina, diameter: 15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:05)
1517 5072 Skåp 17-/1800-tal, bemålat. Bredd: 115 cm. Djup: 48 cm, höjd: 241 cm, två delar, nyckel
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:18)
1517 4336 Skåp nutida, trätopp. Bredd: 43 cm, djup: 34 cm, höjd: 141 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:37)
1517 5068 Skåp teak, 1950/-tal. Bredd: 123 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 110 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:13)
1517 5075 Skrivbordshylla lackad furu. Etikettmärkt: "Svenska Radioaktiebolaget", Bredd: 51 cm. Djup: 21 cm. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:37)
1517 5178 Skrivskåp 1700-tal. Bredd: 106 cm. Djup: 56 cm, höjd: 210 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:18)
1517 5006 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Båt, Kosta Boda, Signerad. Längd: 17,5 cm, på träställning
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:30)
1517 5048 Skulptur Glashuvud, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Med tillhörande belysning. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:51)
1517 5349 Skulptur Ingvar Westling, Tjur, konstsmide. Längd: 21 cm, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:50)
1517 5316 Skulptur Jonas Fröding (1905-1959), Sverige. Brons. Signerad, 1900-ta. Höjd: 14 vm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:45)
1517 4287 Skulptur Katt, Porslin. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:50)
1517 4341 Skulptur Konstmassa, 3 Gracer. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:14)
1517 5007 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Dromedar ur serien Menageri. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:43)
1517 5115 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Häst ur serien Lilla Zoo. Längd: 12,5 cm. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:41)
1517 5117 Skulptur Murano, Fågel i glas. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:01)
1517 5219 Skulptur Stephan Dakon (1904-1997), Österrike. Kvinna, Signerad, metall / stensockel. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:22)
1517 5206 Skulptur Tupp, Skåne, modell äldre. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:03)
1517 5021 Skulpturer 2 st, terrakotta. Höjd: 20-23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:51)
1517 5263 Skulpturer 4 st, Gustavsberg, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Längd: 16-23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:26)
1517 5220 Skulpturgrupp porslin, Tettau. Längd: 20 cm, höjd: 19 cm
1517 5064 Slagbord vitt, IKEA, med lådor. Bredd: 26 + 2x63, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:34)
1517 4298 Soffa Chesterfield. Längd: 210 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:10)
1517 5044 Soffa Karl Johan. Bredd: ca 265 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:50)
1517 5297 Soffbord 1960-tal, mahogny, Rottinghylla. Bredd: 70 cm. Djup: 57 cm. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:16)
1517 5085 Soppslev silver, träskaft. Längd: 45 cm, bruttovikt: 120g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:59)
1517 5256 Spegel + konsolbord, Jugend, Ek. Höjd: 157+ 63
1517 5141 Spegel 1800-tal, bemålad, 98x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:34)
1517 4331 Spegel Karl Johan -stil, slipat glas, 1900-tal, 83x52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:04)
1517 4004 Spegel oval, bemålad, Gustaviansk stil, 92x72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:08)
1517 5243 Spegel Rund. Diameter: 68 cm, nutida
1517 5018 Spegel Smide, 105x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:09)
1517 5082 Spegel trä, Rokokostil, 57x34 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:59)
1517 5127 Spegel Vikbar. Höjd: 60 cm. Bredd: 40 + 19x2 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:06)
1517 5081 Spegellampett Nyrokoko, 64x65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:18)
1517 5020 Speglar 2 st, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 50-62 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:19)
1517 5154 Ställning för Mate-sked, Trä med silvermontering. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:44)
1517 6320 Stol Louis XV
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:00)
1517 5095 Stol / kontorsstol Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. Lammhult, "Atlas". Naturfärgat läder och stål
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:08)
1517 5186 Stolar 1 par + karmstol, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:47)
1517 4186 Stolar 4 st, 1920-tal, björk
1517 5139 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:08)
1517 5042 Stolar ett par, Karl Johanstil
1517 5043 Stolar ett par, vitmålade
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:48)
1517 1050 Sybord Sent 1800-tal, Intarsia. Bredd: 55 cm, djup: 45 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:15)
1517 5248 Takarmatur Alabaster. Diameter: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:31)
1517 5354 Takarmatur industrimodell. Höjd: 55 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:56)
1517 4254 Takarmatur med prismor. Diameter: 43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:39)
1517 5217 Takarmatur med prismor. Höjd: ca 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:04)
1517 5193 Takarmatur prismor, blå iläggsskål. Höjd: 45 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:10)
1517 4173 Takarmatur Prismor. Höjd: 60 cm
1517 5162 Tallrikar 6 st. Italien. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:58)
1517 5239 Tallrikar ett par, Tenn, Rokokostil. Diameter: 23,5 cm
1517 5096 Tavla Gratulationskort. Signerad, daterad 1828, "Gifet af jungfrun Maria Lundholm, Vårfrukörka", Kirigami-teknik, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:43)
1517 3285 Tavla Relief, Persien, 61x123, oramad
1517 3289 Tavlor 3 st, Kina, yttermått inklusive ram: 48x37-55x38 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:32)
1517 5036 Teckningar 2 st, Landskap, varav 1 st signerad Karl Nordström, + 2 st fotografier tagna av Karl Nordström, Tjörn
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:07)
1517 4296 Teglas + whiskyglas, 4+ 6+ 6 delar. Höjd: 7-11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:05)
1517 5051 Träsnitt Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, numrerad 245/360, daterad -70. Bildmått: 28x39 cm, yttermått inklusive ram: 44x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:52)
1517 5208 Tryck 4 + 2 st, fjärilar & frukt, yttermått inklusive ram: 30x25 - 42x34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:50)
1517 4198 Uppläggningsfat Meissen, omkring 1900. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:32)
1517 4362 Väggarmatur Endon, metall. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:51)
1517 5202 Väggbonad Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. "Promenad", 87x57 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:16)
1517 5203 Väggfotogenlykta mässing, AV. Chapman. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:37)
1517 5106 Värja i balja, 1912, Sverige. Längd: 104 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 21:01)
1517 5156 Vas "Laufer", Osnabruck, mässing. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:14)
1517 5118 Vas glas, Christer Sjögren (1926-2008), Sverige. Lindshammar. Signerad. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:51)
1517 5346 Vas Jugend, metall, med putto. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:44)
1517 4200 Vas Kristall, Kosta, 1937. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:35)
1517 5084 Vas metall. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:42)
1517 4205 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:41)
1517 4044 Vaser 3 st, cloisonné. Höjd: 18-23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:18)
1517 4207 Vaser 3 st, Rosenthal. Höjd: 17-24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 18:41)
1517 5066 Vaser 3 st. Stejn, marmor. Höjd: 22 cm, ca. 2 st. Borrade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 20:55)
1517 4280 Vaser Kristall. Höjd: 14-20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:37)
1517 5240 Väska Mulberry. Längd: 37 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:47)
1517 4003 Vinglas 5 st, Orrefors, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. "Alice". Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 23 januari 2023 19:05)