1424 6005 Akryl Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Poison dart frog". Signerad a tergo, daterad -20, duk, 40x50cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:57)
1424 5015 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Havet", monogramsignatur, 20x35cm, yttermått inklusive ram: 37x22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:04)
1424 5296 Akvarell Arvid Hägg. Fiskebåt. Signerad, daterad 1909. Akvarell, bildmått: 22x13cm, yttermått inklusive ram: 39x31cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:52)
1424 6112 Akvarell Carlo Montesi (f. 1920), Italien. Tempel. Signerad C Montesi. Akvarell, 23x29 cm, yttermått inklusive ram: 36x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:43)
1424 5563 Akvarell Edward Hald (1883-1980), Sverige. "Dicken". Signerad, daterad 1921, med dedikation, bladets mått: 50x35, yttermått inklusive ram: 70x54, akvarell
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:10)
1424 6517 Akvarell Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Stockholms Stadshus. Akvarell, bildmått: 10x18cm, yttermått inklusive ram: 23x29cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:59)
1424 6014 Akvarell Lilija Marcenkiene, "Sprätt". Signerad. Akvarell, bildmått: ca 21x30cm, yttermått inklusive ram: 24x32 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:48)
1424 6095 Akvarell Mayenne, kvinna. Signerad -68. Akvarell, bildmått: 17x12, yttermått inklusive ram: 61x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:31)
1424 6524 Akvarell Nicky Sahlström (1853-1932), Sverige. Signerad, daterad 1901. Akvarell, bildmått: 18x27cm, yttermått inklusive ram: 20x30cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:03)
1424 6573 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 55 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:39)
1424 6070 Ampel kupa av glas. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:10)
1424 6069 Ampel kupa av glas. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:57)
1424 6105 Ampel porslin, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Gefle. Diameter: 23, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:48)
1424 6276 Apoteksburkar 4 st. Glas. Höjd: 10 - 19 cm
1424 6607 Appliquer Ett par, mässing. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:23)
1424 6152 Appliquer Ett par, med prismor. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:45)
1424 6104 Arkivskåp ek, tidigt 1900-tal. Bredd: 37, djup: 55 cm, höjd: 163 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:50)
1424 5462 Armbandsur 1950-tal, manuell, läderband. Längd: 22cm, diameter: 30mm cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:04)
1424 5465 Armbandsur Citizen, stål, bicolor. Quartz, WR50. Diameter: 40mm, viklås
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:07)
1424 6219 Armlänk med berlocker, 18. + halskedja, 18k guld. Längd: 18 cm, halskedja längd: 40cm. Vikt: 8 g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:37)
1424 6259 Assietter 12 st. Maria Rörstrand. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:06)
1424 5554 Bålskål + fat & lock, 1920-tal, Slipad kristall. Diameter: 39, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:55)
1424 6460 Bänk Ek. Längd: 58 cm. Djup: 40 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:31)
1424 5495 Bänk Konstrotting. Längd: 203cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:53)
1424 6096 Barskåp Louis XV-stil, mahogny, intarsia, spegelglas och belysning. Bredd: 88. Djup: 38 cm. Höjd: 143 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:45)
1424 6154 Bestickuppsättning ca 80 delar, Opus, design: Tias Eckhoff, Danmark. Rostfritt, plasthandtag
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:32)
1424 6304 Bestickuppsättning nysilver, ca 50 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:21)
1424 6250 Biblioteksstege bemålad. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:17)
1424 6186 Bijouterier parti diverse
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:14)
1424 6013 Blandteknik Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. "Est". Signerad. Blandteknik, bildmått: 18x14cm, yttermått inklusive ram: 34x29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:29)
1424 6295 Blandteknik Collage, Alf Linder (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad A tergo, 1990, yttermått inklusive ram: 44x3,1 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:19)
1424 6265 Blandteknik De Paola. Signerad, blandteknik, duk, 49x69cm, yttermått inklusive ram: 52x72cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:56)
1424 5013 Blandteknik Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Berry very smooth". Signerad, daterad 2021. Mixed media akryl/epoxy, 20x20cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:00)
1424 6547 Blandteknik Helena Sellergren (f. 1957), Sverige. Monogramsignerad, blandteknik, 30x30cm, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:26)
1424 6270 Blandteknik Leif Thagesson. Signerad, komposition. Blandteknik, bildmått: 17x16cm, yttermått inklusive ram: 32x32cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:50)
1424 6003 Blandteknik Veronica Sofie (f. 1985), Sverige. "The box". Monogramsignerad. Blandteknik, fotoprint på canvas, 40x50cm, yttermått inklusive ram: 44x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:34)
1424 6502 Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Drömmar om Edens lustgård". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 102x65 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:02)
1424 6505 Blandteknik / collage Thomas Prytz (1944-2020), Sverige. "Utan fotfäste i det blå". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 86x62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:03)
1424 6344 Blomsterbord Ek, Åke Fribryter, Aktuell form. Bredd: 100, djup: 42 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:04)
1424 6560 Blyerts 2 st, Johan Leksell (1874-1932), Sverige. Signerade, porträtt, yttermått inklusive ram: 26x20-32x25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:08)
1424 6571 Blyerts Johan Leksell (1874-1932), Sverige. Signerad, kvinnoporträtt. Bildmått: 29x21cm, yttermått inklusive ram: 44x35cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:19)
1424 6527 Bokhylla 1940-tal. Bredd: 130 D, 31, höjd: 95 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:49)
1424 6319 Bokhylla Bemålad. Bredd: 144 cm. Djup: 26 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:43)
1424 6254 Bokhylla Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Vardag, 1944. Bredd: 105, djup: 42 cm, höjd: 196 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:55)
1424 6562 Bokhylla mahogny. Bredd: 100 cm. Djup: 25 cm, höjd: 110 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:46)
1424 5157 Bokhylla mahogny. Bredd: 178 cm. Djup: 27 cm. Höjd: 110 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:17)
1424 6534 Bokhylleskåp mahogny, Tidigt 1900-tal, Intarsia. Bredd: 128, djup: 36 cm, höjd: 165 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:26)
1424 6533 Bokhylleskåp omkring 1900. Bredd: 70, djup: 28 cm, höjd: 151 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:26)
1424 6317 Bokhyllor Ett par, Ek. Bredd: 100 cm. Djup: 26 cm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:07)
1424 4340 Bokstöd ett par, Kina, Trä, Fohundar. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:09)
1424 6156 Bokstöd höjd: 19cm. Längd: 19cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:28)
1424 6236 Bokvagga Bodafors, Ek, 1958. Längd: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:02)
1424 6493 Bokverk 3 band, Suecia Antiqua et Hodierna, omkring 1900
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:31)
1424 6194 Bokverk 3 delar, Stockholmsbilder från fem århundraden, halvfranska band
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:01)
1424 6463 Bonad Ramad, 67x128, yttermått inklusive ram: 90x150 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:04)
1424 6484 Bonander 2 st, 88x120cm, korsstygn
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:53)
1424 5045 Bord Med kakelplattor. Bredd: 80 cm. Djup: 49 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:02)
1424 6456 Bord Sengustaviansk, mahogny. Bredd: 80 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 67 cm, + 4 utdragsskivor
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:48)
1424 6352 Bord Teak/Björk. Bredd: 73, djup: 73 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:26)
1424 5091 Bordsdekorationer 2 st, fåglar. Längd: 24cm, metall
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:28)
1424 6150 Bordslampa Fohund, glaserat porslin. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:50)
1424 6413 Bordslampa Luxus Glas. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:54)
1424 6367 Bordslampa metall. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:27)
1424 6237 Bordslampfot keramik, Gustavsberg. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:48)
1424 5390 Bordslampfot kolonn, mässing. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:51)
1424 6334 Bordslampfötter Ett par, mässing. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:22)
1424 6297 Bordslampor ett par, Henrik Lund-Larsen, Danmark. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:42)
1424 6116 Bordslampor Ett par, porslin, Italien. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:01)
1424 6159 Bordslampor Ett par, teak, kupa av glas. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:46)
1424 6331 Bordslampor Ett par. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:56)
1424 6040 Bordsspegel höjd: 40cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:39)
1424 4217 Bricka nysilver, Nyrokoko, 66x40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:44)
1424 6325 Brickbord Med metallskiva. Diameter: 67cm, höjd: 64cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:16)
1424 6220 Brosch 14K, med vita stenar och grön sten. Längd: 6cm, vikt: 7,4g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:37)
1424 6309 Byrå 1940-tal, Björk. Bredd: 110, djup: 45 cm, höjd: 67 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:57)
1424 6473 Byrå Bemålad, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 105, djup: 52 cm, höjd: 89 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:34)
1424 6202 Byrå Björk. Bredd: 110 cm. Djup: 50 cm, höjd: 81 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:09)
1424 6212 Byrå Furu, avlutat, Bredd: 100 cm. Djup: 46 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:08)
1424 6318 Byrå mahogny, med skrivskiva. Bredd: 63 cm. Djup: 42 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:53)
1424 5488 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 101cm. Djup: 55 cm. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:38)
1424 6217 Byrå Sengustaviansk, stenskiva. Bredd: 74. Djup: 44 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:51)
1424 6241 Byrå västsvensk, ca 1800, mahogny. Bredd: 114. Djup: 50 cm, höjd: 93 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:22)
1424 6099 Cabaret 9 delar, Rörstrand, flytande blått. Diameter: 50ca.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:43)
1424 6417 Cake stand och tidningsställ. Höjd: 32-49cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:49)
1424 6552 Champagneglas 10st, slipade, med dekor. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:58)
1424 5293 Champagnekupor 12st. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:51)
1424 6551 Champagnekupor 9st, Helga. Höjd: 12,5cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:23)
1424 6366 Champagnekylare mässing, diameter: 22, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:02)
1424 6522 Coasters 5 + 1 delar, Silver / Bakelit, GAB & Perstorp, diameter: 7,5-8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:00)
1424 6065 Crèmekoppar 9 st, Rörstrand, Jubileumsutgåva
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:39)
1424 6369 Daladjur 5 st. Höjd: 3-15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:05)
1424 6485 Dantestolar Ett par, omklädda
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:37)
1424 6494 Dekorelement Oscar & Clothilde, nutida. Höjd: 45 cm
1424 5512 Dekorelement väggkrokar, 7 st, metall. Längd: 19,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:05)
1424 6354 Dessertskålar 6 st, Italien, glas. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:58)
1424 6585 Dockserviser 2 st. 15 + 10 delar, Gustafsberg. Längd: ca 7,5-17,5 cm, djup: ca 5-16 cm, höjd: ca 4-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:16)
1424 6206 Dosa silver, emaljlock. Längd: 8. Höjd: 4 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:17)
1424 6422 Dosor 3 delar, Keramik. Längd: ca 8-9 cm, djup: ca 8-9 cm, höjd: ca 10-11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:21)
1424 6052 Dräkt + textil, 2 delar, Asien, bland annat 86x52 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:17)
1424 5537 Emmafåtöljer Ett par, nyrokoko
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:29)
1424 6027 Etsning Ole Rosén (f. 1958), Sverige. "Fångad"". Signerad, numrerad 24/40, daterad -79. Bildmått: 16,5x12,5 cm, yttermått inklusive ram: 34x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:52)
1424 6343 Etsning signerad, porträtt, bland annat Anders Zorn, Carl Larsson (1853-1919), Sverige. Bildmått: 25x19, yttermått inklusive ram: 43x34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:38)
1424 6487 Fågelbur nutida. Längd: 35, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:54)
1424 5286 Fällbord England, 1800-tal, mahogny. Diameter: 77cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:36)
1424 6151 Fällstol tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:07)
1424 3001 Färgetsningar 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerade, numrerade 77/90, daterad -83. Oramade lösa blad. Bildmått: 12x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:05)
1424 6107 Färglitografi Åke Norlander (1943-1991), Sverige. Interiör. Signerad, numrerad 28/100. Färglitografi, bildmått: 48x61, yttermått inklusive ram: 65x78 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:06)
1424 6311 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrerad 152/260. Färglitografi, bildmått: 26x32, yttermått inklusive ram: 41x46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:27)
1424 6067 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 15/360, daterad -79. Bildmått: 34x45 cm, yttermått inklusive ram: 52X65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:46)
1424 6424 Färglitografi Birgit Skiöld (1923-1982), Sverige. Signerad, numrerad 1/25, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 30x47cm, yttermått inklusive ram: 40x59cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:54)
1424 6597 Färglitografi Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 90/150. Färglitografi, bildmått: 26x18, yttermått inklusive ram: 43x33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:55)
1424 6397 Färglitografi Cecilia B Gröning (f. 1954), Sverige. "Confetti di primavera". Signerad, numrerad 126/150. Färglitografi, bildmått: 60x82, yttermått inklusive ram: 81x101 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:36)
1424 6427 Färglitografi Frankrike. Färglitografi, bildmått: 15x22cm, yttermått inklusive ram: 26x34cm. Signerad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:51)
1424 5429 Färglitografi John Christoforou (1921-2014), Storbritannien. Signerad, numrerad 123/200. Färglitografi, bildmått: 63x45, yttermått inklusive ram: 79x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:16)
1424 6310 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 213/295, daterad 1997. Färglitografi, bildmått: 30x30, yttermått inklusive ram: 45x44 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:18)
1424 6059 Färglitografi Kristian Krokfors (f. 1952), Finland. Signerad, numrerad 71/100, daterad 1980, "Deja vu". Färglitografi, bildmått: 67x49, yttermått inklusive ram: 87x66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:07)
1424 6084 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 18/40, daterad 1971. Färglitografi, bildmått: 70x53, yttermått inklusive ram: 91x72 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:17)
1424 6108 Färglitografi Malena Ivarsson. Signerad, numrerad 218/250, daterad -88. Färglitografi, bildmått: 37x45, yttermått inklusive ram: 43x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:26)
1424 6111 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Röda vinbär, daterad . Signerad, numrerad 48/280. Färglitografi, bildmått: 32x35, yttermått inklusive ram: 55x56 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:45)
1424 5191 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 112/325. Färglitografi, bildmått: 55x61cm, yttermått inklusive ram: 67x73cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:50)
1424 5583 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 116/200. Färglitografi, bildmått: 43x59cm, yttermått inklusive ram: 56x72cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:24)
1424 6094 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Färglitografi, bildmått: 32x44, yttermått inklusive ram: 47x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:49)
1424 6584 Färglitografi Per Adalbert von Rosen (f. 1953), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 271/299, daterad 1991. Bildmått: 55x43cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:49)
1424 6139 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 247/250. Färglitografi, bildmått: 26x33cm, yttermått inklusive ram: 40x45cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:52)
1424 6138 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 338/360. Färglitografi, bildmått: 27x37cm, yttermått inklusive ram: 41x51cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:28)
1424 6030 Färglitografi Siv-Britt Allvar (1949-2010), Sverige. Signerad, daterad 86. Färglitografi, bildmått: 26x26, yttermått inklusive ram: 41x41 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:03)
1424 6085 Färglitografi Staffan Snidare (f. 1939), Sverige. "Vilda Tulpaner". Signerad, numrerad 4/325, daterad -95. Färglitografi, bildmått: 67x50, yttermått inklusive ram: 87x66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:51)
1424 5192 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad. Färglitografi, bildmått: 29x41cm, yttermått inklusive ram: 52x62cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:58)
1424 6057 Färglitografi Teresa Wennberg (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 73/99. Färglitografi, bildmått: 64x48, yttermått inklusive ram: 83x66 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:06)
1424 4075 Färglitografier 13 st, Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 2/360. Färglitografi. Bladets mått: 14x19 & 19x14, yttermått inklusive ram: 22x31 & 31x22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:27)
1424 6064 Färglitografier 4 st, Åke Arenhill (1920-2018), Sverige. Signerad. Färglitografi, bildmått: 26x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:29)
1424 6031 Fat silver, Graverat, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1950, diameter: 30. Vikt: 420g ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:04)
1424 6306 Fåtölj "Jetson", Nubuk, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Dux
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:26)
1424 6448 Fåtölj Arne Norell, Pilot, svart skinn.
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:10)
1424 6118 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, stomme av kromad metall, brunt läder
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:26)
1424 6231 Fåtölj Gustaf Allert, 1930-40-tal
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:07)
1424 6507 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:19)
1424 6278 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:03)
1424 6086 Fåtöljer Ett par + en fotpall, Höjd: 100 cm, Sitthöjd: 40 cm, Bredd: 80 cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:37)
1424 6043 Filbunksskålar 5 st, diameter: 14-16 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:39)
1424 6412 Filbunksskålar 5+ 2+ 1 st. Diameter: 15-26cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:24)
1424 6476 Fiskspade + tårtspade. Silver. Längd: 22-29 cm, Vikt: 175 g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:56)
1424 6341 Flakonger 6 st + 2 st dosor. Höjd: 4-15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:29)
1424 6570 Flaskställ 1960-tal, skinn/mässing, Längd: 22cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:38)
1424 6264 Foto August Strindberg, yttermått inklusive ram: 36x25cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:38)
1424 5012 Foto Mark Stenbäck, "Fotografi 2", Signerad, numrerad 1/25. Bildmått: 26x26cm, yttermått inklusive ram: 42x42 cm
1424 4139 Fotokonst Erik Berglin (f. 1980), Sverige. "Bird #55" Alavda Arvensis. Signerad, numrerad 1/30,2010. Bildmått: 60x80, yttermått inklusive ram: 83x23, + intyg
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:54)
1424 6564 Fotoram Nysilver, gustaviansk stil, 23x26cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:05)
1424 6046 Frimärken sedlar, brevkort i 3 album, Norden
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:21)
1424 6028 Frimärksalbum Schaubek, Viktoria-Ausgabe
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:17)
1424 6072 Fruktfat + skål, 2 delar, Orrefors. Diameter: 13-37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:20)
1424 6384 Fruktservis Upsala-Ekeby, 16+ 1 delar. Diameter: ca 18-25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:58)
1424 6362 Glas 12 delar, Finland, bland annat Kastehelmi, Iittala. Pressglas. Diameter: 9-16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:43)
1424 6073 Glas 19 delar, Blåklocka, Karaff, Vin, Champagne & Selter. Höjd: 9-19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:03)
1424 6376 Glas 6 delar, bland annat Kosta Boda. Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:26)
1424 6359 Glas Fuga, Orrefors, 13 delar. Diameter: ca 6-20 cm, höjd: ca 6-11 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:27)
1424 6020 Glasfrukter 3 st, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Kosta Boda. Längd: 10-22, höjd: 4-12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:07)
1424 6061 Glasservisdelar 22 delar, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Höjd: 15-29cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:03)
1424 6356 Glasservisdelar 22 delar. "Niva", Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Klart formblåst glas. Höjd: 7-14 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:20)
1424 5331 Glasservisdelar ca 50 delar, 1920-tal. Höjd: 7,5-11cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:32)
1424 6162 Golvlampa 3-armad. 1950-tal. Höjd: 150
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:52)
1424 6274 Golvlampa Boréns, mässing. Höjd: 138cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:59)
1424 6464 Golvlampa höjd: ca 145
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:24)
1424 6227 Golvlampa Lack/Mässing. Höjd: 160
1424 6530 Golvlampa mässing och trä. Höjd: 156
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:07)
1424 6468 Golvlampa Metall/glasskärm. Höjd: 175
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:53)
1424 6587 Golvlampa Simris/Olympia, Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Förkromad metall, lackerad, höj och sänkbar. Höjd: 100cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:39)
1424 6470 Golvlampbord Funkis, Höj/sänkbart. Höjd: 145 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:28)
1424 6368 Golvljusstake Smide. Höjd: 114
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:20)
1424 6158 Golvur D Johnston, Edinburgh. Höjd:
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:33)
1424 5413 Golvur England, mahogny, urtavlan märkt Hickman, Stamford, höjd: 215 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:54)
1424 6546 Gräddkanna + sockerskål, silver, K Anderson, 1936. Höjd: 7-10 cm, Vikt: 407g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:16)
1424 6010 Grafiskt blad Gicléetryck, Carl Linderoth, "Uppträde". Signerad, numrerad 83/100. Bildmått: 28x3Bcm, oramat löst blad
1424 5010 Grafiskt blad Gicléetryck, Catrin Johansson, "Zebraz". Signerad, numrerad 18/50. Bildmått: 28x38cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:00)
1424 5001 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Levels". Signerad, numrerad 6/50. Bildmått: 60x42cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:00)
1424 5007 Grafiskt blad Gicléetryck, Monica Sahlin (1948-2014), Sverige. "Kärlek". Signerad, numrerad 14/20, bladets mått: ca 50x40cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:00)
1424 6002 Grafiskt blad Gicléetryck, Niclas Jönsson, Komposition. Signerad, numrerad 35/100, daterad: -16. Bildmått: 28x38, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:23)
1424 5008 Grafiskt blad Gicléetryck, Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Medelhav". Signerad, numrerad 32/50. Bildmått: 60x38cm, oramat löst blad
1424 6289 Gravyr Wilhelm Nutter, "The Moralist", yttermått inklusive ram: 58x49 cm
1424 5487 Gunghäst Modell äldre, Längd: 150cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:36)
1424 6336 Hallampa mässing och glas. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:16)
1424 6245 Hallbyrå Björk, Bemålad skiva. Bredd: 67, djup: 36 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:25)
1424 6449 Hallbyrå Längd: 64 cm. Djup: 31 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:05)
1424 6581 Hängskåp 1940-tal. Bredd: 50 cm. Djup: 22 cm, höjd: 50 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:06)
1424 6258 Hattaskar 2 st. Diameter: 30-44 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:55)
1424 6575 Hatthylla längd: 95 cm, djup: 20 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:59)
1424 6452 Högtalare OA5 Carlson. Längd: 43 cm. Djup: 24 cm, höjd: 62cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:38)
1424 6314 Hörnskåp Längd: 101 cm. Djup: 64 cm. Höjd: 191 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:17)
1424 6050 Jardiniere Asien, nutida. Längd: 43 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:13)
1424 6596 Jordglob mässing. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:57)
1424 6114 Jordglob modell äldre. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:59)
1424 6567 Juldekorationer 14 delar, metall, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 6-16cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:28)
1424 6041 Kaffe / teservisdelar 35 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:58)
1424 6189 Kaffekanna + gräddkanna, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 12 - 23. 730g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:24)
1424 6267 Kaffekoppar med fat, assietter och kakfat, m. M. Musselmalet. Royal Copenhagen
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:08)
1424 6519 Kaffeservis 32 delar, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:06)
1424 6161 Kaffeservisdelar 17 delar, Risporslin, Arabia
1424 5137 Kaffeservisdelar 28 delar, Rörstrand.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:49)
1424 6479 Kaffeskedar 12 st, Silver/Emalj i etui, Vikt: 160 g ca. Längd: 11 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:55)
1424 5324 Kaffeskedar med mera, silver. 17 delar, Finland /Norge. Längd: 12 cm, Vikt: 185 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:23)
1424 6128 Kakfat + 12 assietter, Rosenthal. Diameter: 20 - 32
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:06)
1424 6385 Kandelaber Smide, Boda. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:12)
1424 5118 Kandelabrar Ett par, marmor och mässing. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:47)
1424 6390 Kandelabrar ett par, Ystad-Metall, Sonat. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:52)
1424 6172 Kannor 5 delar, Vandor Import, Pelzman Design. Höjd: 9-25 cm, längd: ca 12-22 cm, djup: ca 4,5-13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:05)
1424 6447 Karmstol Åtvidaberg
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:33)
1424 6243 Karmstol Barockstil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:21)
1424 6037 Karmstol rokokostil, senare bemålning, omklädd
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:46)
1424 6063 Karmstolar Ett par, Barockstil, Bast
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:44)
1424 5280 Karmstolar ett par, mahogny, intarsia
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:29)
1424 6321 Karmstolar Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:06)
1424 6051 Karmstolar Ett par, rokokostil.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:01)
1424 6414 Karott + kastrull, Catrineholm Norway, Grete Prytz. Längd: 30-38cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:45)
1424 6106 Karotter 2 st. Nysilver, med lock och trähandtag. Diameter: 18 - 21
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:49)
1424 6556 Karta Skåne Blekinge och Halland, 50x57, yttermått inklusive ram: 67x74 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:57)
1424 6284 Karta Stockholm, B Neuhaus, 57x73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:46)
1424 5290 Karusellbord England. Diameter: 51cm, höjd: 68cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:42)
1424 6230 Kåsa silver, samearbete. Längd: 9. Höjd: 3 cm, Vikt: 25g ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:58)
1424 5254 Kista Allmoge, bemålat. Bredd: 68 cm. Djup: 50 cm, höjd: 40 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:48)
1424 6023 Kista på benställning mässing. Längd: 48, djup: 42 cm, höjd: 60+ 20, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 21:02)
1424 6121 Klotlampa metall, tyg. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:47)
1424 6122 Klotlampa TYG, METALL. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:39)
1424 5485 Konsolbord Bemålat. Bredd: 94 cm. Djup: 46 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:32)
1424 5493 Konsolbord Sent 1800-tal. Bredd: 90 cm. Djup: 43 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:51)
1424 6252 Konsoler 2 st. Längd: 37 - 74
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:32)
1424 6293 Konsolhylla omkring sekelskiftet 1900. Marmorerad. Bredd: 53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:17)
1424 6358 Konstglas 8 delar, bland annat U H Vallien. Höjd: 3-14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:24)
1424 6428 Koppar med fat, 2 delar, Kina, 1700-tal. Längd: ca 12-14 cm, djup: ca 9-14 cm, höjd: ca 3-7 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:21)
1424 6577 Kopparstick 2 st, "Die Fuchse & The Beaver", yttermått inklusive ram: 41x48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:14)
1424 6594 Kopparstick Chardin pinx 1754. Bildmått: 39x27cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:08)
1424 6279 Kopparstick Kung Karl X Gustaf, 1600-tal, oramad. Bildmått: ca 17,5x13,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:48)
1424 6262 Korgar 5 st flätade korgar. Längd: ca 32-43 cm. Djup: ca 32-38 cm, höjd: ca 29-54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:11)
1424 6129 Kristallskål Längd: 38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:14)
1424 6036 Kuddar 2 st, 35x40-40x50cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:07)
1424 6195 Kuverttallrikar 12 st. Mässing. Diameter: 29 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:28)
1424 6256 Lampbord ett par, omkring sekelskiftet 1900, bemålade. Bredd: 50, djup: 34 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:46)
1424 6350 Lampbord ett par. Bredd: 35, djup: 35 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:32)
1424 6320 Lampbord Längd: 60 cm. Djup: 40 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:47)
1424 6117 Lampbord med hylla, med hjul, 55x55 cm. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:36)
1424 6498 Lampetter Ett par, mässing, jugend. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:01)
1424 6136 Läsbord Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Höj / sänkbart. Bredd: 55,5 cm, djup: 53 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:53)
1424 6123 Lejaur 48x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:01)
1424 4102 Litografier 14 st, Porträtt av kungligheter och adel. Ej signerade. Yttermått inklusive ram: 32x21 cm
1424 5593 Litografier 3 st. Efter Anders Zorn, Bengtssons Lito AB, yttermått inklusive ram: 46x31 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:49)
1424 5515 Litografiskt blad Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. Tryckt signatur. Bildmått: 25x32, yttermått inklusive ram: 44x50 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:08)
1424 6347 Litografiskt tryck marin, England. Bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 61x79 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:18)
1424 5415 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:59)
1424 3227 Ljuskrona Hagamodell. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:10)
1424 6574 Ljuskrona rokokostil, prismor. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:49)
1424 6021 Ljuslyktor 5 st, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. "Atoll", Kosta Boda, diameter: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:43)
1424 6022 Ljuslyktor paradis Verkstaden, Öland, diameter: 12-13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:30)
1424 6391 Ljusstakar 2 par, Tenn. Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:41)
1424 6400 Ljusstakar 4 par, mässing. Höjd: 14-24cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:21)
1424 6176 Ljusstakar Ett par, aluminium, nutida. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:33)
1424 6595 Ljusstakar Ett par, glas. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:25)
1424 6049 Ljusstakar Ett par, mässing, i form av ankare. Längd: 14. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:44)
1424 6338 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:50)
1424 6097 Ljusstakar Ett par, porslin, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Gefle. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:24)
1424 5026 Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 12 cm, Bruttovikt: ca 591 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:06)
1424 6416 Ljusstakar Ett par. Längd: 35cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:46)
1424 6497 Ljusstake modell äldre, Tomte. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:52)
1424 6380 Ljusstake Trana, metall, Höjd: 40 cm
1424 6039 Lockurna Kina. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:42)
1424 6481 Martiniglas 6 st, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:39)
1424 6205 Matbord Björk. Bredd: 135 cm. Djup: 78 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:10)
1424 6263 Matbord mahogny, Swedish Modern. Bredd: 142, djup: 76 cm, höjd: 74 cm
1424 6327 Matbord mahogny. Diameter: 115 cm. Höjd: 74 cm, 3st iläggsskivor, 3x45cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:03)
1424 6175 Matkärl med handtag Trä / lack, Asien. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:45)
1424 6492 Matsalsgrupp 11 delar, Gustaviansk stil. Längd inkl. 6 iläggsskivor: 422 cm. Bredd: 115 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:36)
1424 6198 Matsalsgrupp Bord + 6 stolar + 2 karmstolar. Rokokostil. 9 delar. Diameter: 100cm. Höjd: 73cm, 2st iläggsskivorx50cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:39)
1424 6090 Matsalsskåp mahogny, Herrgården Carl Malmsten. Bredd: 111, djup: 40 cm, höjd: 186 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:51)
1424 6033 Matservisdelar 58 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:21)
1424 6509 Matta Nöthår, 136x206 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:40)
1424 6504 Matta Ogeborg Design, 170x237 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:42)
1424 6324 Matta Orientalisk, 134x188cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:37)
1424 6055 Matta Orientalisk, 142x210cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:42)
1424 6184 Matta orientalisk, 158x308 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:14)
1424 6323 Matta Orientalisk, 163x213cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:41)
1424 6214 Matta Orientalisk, 300x400 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:08)
1424 6185 Matta orientalisk, 78x196 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:14)
1424 6058 Matta Orientalisk, 91x133cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:52)
1424 6437 Matta orientalisk, 98x277cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:01)
1424 6056 Matta orientalisk, Bakhtiari, 139x210cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:45)
1424 6322 Matta Orientalisk, Galleri, 87x314cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:18)
1424 6578 Matta orientalisk, Zeigler, 250x333 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:40)
1424 6579 Matta orientalisk, Ziegler, 260x350 cm
S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:27)
1424 5449 Matta Patchwork, 201x302cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:23)
1424 6035 Mattor 2 st, Orientalisk, Saoruk, Taspinar, 60x55cm, 45x50cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:12)
1424 6539 Metallställning Höjd: 160cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:07)
1424 6586 Miniatyrer 15 delar, Höganäs, Rörstrand, m. M. Höjd: 2-7 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:07)
1424 6193 Mockaskedar + kakbestick, m. M. Silver, 15 delar. Längd: 9 - 16, Vikt: ca 190 g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:35)
1424 5323 Mockaskedar 12st, silver, 1972. Längd: 10cm, vikt: ca 110g. Med etui.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:23)
1424 6482 Monterskåp "Opera", nutida. Bredd: 50, djup: 50 cm, höjd: 180 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:58)
1424 6603 Mynt parti, äldre mynt. Diameter: ca 1,5-3 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:54)
1424 6242 Nattygsbord Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 39, djup: 59 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:59)
1424 6329 Nattygsbord Ett par, rokokostil. Bredd: 48 cm. Djup: 32 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 21:02)
1424 6345 Nattygsbord Teak. Bredd: 45, djup: 36 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:09)
1424 6520 Oljemålning 2 st, Lennart Söderberg. Signerad. Bildmått: 10x10cm, yttermått inklusive ram: 23x20cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:25)
1424 6421 Oljemålning Åke Johansson. Signerad. Olja på pannå, 28x23cm, yttermått inklusive ram: 37x33cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:27)
1424 3059 Oljemålning Alma Öhrström (1897-1987), Sverige. Monogramsignerad, daterad -59, Mölle. Olja på pannå, 41x56 cm, yttermått inklusive ram: 48x63 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:24)
1424 6565 Oljemålning Andreas Gruner. Signerad, daterad 1978, kuber, yttermått inklusive ram: 31x44cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:46)
1424 6109 Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja på duk, 45x65, yttermått inklusive ram: 63x83 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:37)
1424 6100 Oljemålning Arnold Eres (1917-1986), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1963. Olja på pannå, 32x40, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:12)
1424 6102 Oljemålning Arnold Eres (1917-1986), Sverige. Olja på pannå, Signerad, daterad 1963,38x44, yttermått inklusive ram: 52x57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:24)
1424 6101 Oljemålning Arnold Eres (1917-1986), Sverige. Signerad, daterad 1963. Olja på pannå, 30x38, yttermått inklusive ram: 43x52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:35)
1424 6103 Oljemålning Arnold Eres (1917-1986), Sverige. Signerad, daterad 1963. Olja på pannå, 32x23, yttermått inklusive ram: 45x36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:25)
1424 6133 Oljemålning Arthur Heickell (1873-1958), Finland. Tallar. Signerad. Olja på duk, 60x99 cm, yttermått inklusive ram: 63x102 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:16)
1424 5326 Oljemålning Asta Witkowsky (1905-1968), Sverige. Signerad, daterad 47, hus. Olja på pannå, 45x38cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm
1424 6134 Oljemålning Axel Hjelm (1868-1944), Sverige. Kvinna. Signerad A Hjelm. Olja på duk, 48x77 cm, yttermått inklusive ram: 65x95 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:26)
1424 6508 Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Signerad, fåglar. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 64x74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:32)
1424 6405 Oljemålning Börje Frykenstam (f. 1936), Sverige. Signerad, "Tennstopet". Olja på duk, 59x72, yttermått inklusive ram: 62x75 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:43)
1424 6550 Oljemålning Britta Barr. Signerad, daterad 1950, solstol. Olja på pannå, 57x45cm, yttermått inklusive ram: 68x58cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:36)
1424 6266 Oljemålning Christina Greger (f. 1953), Sverige. Signerad. Olja på duk, 18x15cm, yttermått inklusive ram: 27x24cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 oktober 2021 10:09)
1424 6403 Oljemålning Dimitri Uvarov, Signerad, "Mälarbåt". Olja på duk, 49x63 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:48)
1424 6515 Oljemålning Doris Hennix (1908-1997), Sverige. Signerad, "Hus vid medelhavet". Olja på pannå, 22x18cm, yttermått inklusive ram: 34x31cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:50)
1424 6298 Oljemålning Edvin Eriksson. Signerad, daterad 1946, kust. Olja på duk, 31x44, yttermått inklusive ram, 37x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:13)
1424 5562 Oljemålning Edward Hald (1883-1980), Sverige. (Tillskriven), kust, ej signerad. Olja på pannå, 25x46, yttermått inklusive ram: 33x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:08)
1424 2053 Oljemålning Einar Rosén (1910-1998), Sverige. "Vinterkväll Bromma". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 73x102 cm, yttermått inklusive ram: 74x102 cm
1424 5585 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Stadsbild. Signerad. Olja på pannå, 45x37, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:04)
1424 5348 Oljemålning Emile Zoir (1867-1936), Sverige. Signerad, daterad 1954, Fiskeläge. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 85x103 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:58)
1424 5014 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Blossom". Signerad. Olja på duk, oramad, 40x50cm
1424 6290 Oljemålning Göran Andersson, Signerad, kubistiskt motiv. Olja på pannå, 50x29, yttermått inklusive ram: 54x33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:41)
1424 6143 Oljemålning Gösta Ydström (1861-1952). Signerad, daterad 1915, Landskapsmotiv. Olja på duk, 34x90cm, yttermått inklusive ram: 45x100cm, färgbortfall
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:28)
1424 6510 Oljemålning Grigar. Signerad, kvinna. Olja på duk, 63x53cm, yttermått inklusive ram: 82x72cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:14)
1424 6177 Oljemålning Gustaf Böklin (1879-1961), Sverige. Man. Signerad. Olja på pannå, 35x29cm, yttermått inklusive ram: 41x35cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:52)
1424 6110 Oljemålning Gustaf Höglund (1910-1994), Sverige. Bornholms klippor. Signerad. Olja på duk, 61x50, yttermått inklusive ram: 64x54 cm
1424 5229 Oljemålning Hans Ångsäter (f. 1935), Sverige. Signerad, "Brölloppsklockor". Olja på pannå, 50x70, yttermått inklusive ram: 69x89 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:29)
1424 6458 Oljemålning Heino Tammet. Signerad. Olja på duk, 51x76cm, yttermått inklusive ram: 70x93cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:46)
1424 5176 Oljemålning Heinrich Gollob (1886-1917), Österrike. Landskap. Signerad. Olja på duk, 41x31cm, yttermått inklusive ram: 60x51cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:48)
1424 6548 Oljemålning Helena Sellergren (f. 1957), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 80x40cm, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:21)
1424 6269 Oljemålning Helmuth Wickström. Signerad. Olja på duk, 22x27cm, yttermått inklusive ram: 24x29cm
1424 4511 Oljemålning Janos Lajos Tihanyi (1892-1957), Ungern. Signerad. Olja på pannå, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 60x71cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:15)
1424 4510 Oljemålning Janos Lajos Tihanyi (1892-1957), Ungern. Signerad. Olja på pannå, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 60x72cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:13)
1424 6291 Oljemålning Jens Mathisen (1926-2003), Norge. Signerad, daterad 71. Olja på pannå, 16x21, yttermått inklusive ram: 22x28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:50)
1424 1028 Oljemålning Johan Kindborg (1861-1907), Sverige. Signerad, hus vid sjö. Olja på pannå, 24x34cm, yttermått inklusive ram: 32x41cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:53)
1424 6277 Oljemålning Kerstin Wermelin. Nybroviken. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 43x59cm, yttermått inklusive ram: 46x63cm
1424 6591 Oljemålning Lennart Börje Vestberg (f. 1934), Sverige. Södermalm. Signerad. Olja på duk, 40x70cm, oramad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:25)
1424 6429 Oljemålning Linnea Larsson, näckrosor. Signerad, 2020. Olja på duk, 60x60 cm. Oramad
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:40)
1424 6432 Oljemålning Linnea Larsson. Signerad, daterad 2020, segelbåtar. Olja på duk, 60x60cm, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:36)
1424 6431 Oljemålning Linnea Larsson. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, 50x50cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:44)
1424 6339 Oljemålning marin. Signerad. Olja på duk, 29x23, yttermått inklusive ram: 41x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:54)
1424 6082 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, By i vinterskrud, ej signerad. Olja på duk, 30x39, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
1424 6435 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på pannå, 21x28cm, yttermått inklusive ram: 36x43cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:25)
1424 5124 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på pannå, 50x30cm, yttermått inklusive ram: 63x44cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:22)
1424 6426 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 27x32cm, yttermått inklusive ram: 34x40cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:11)
1424 6088 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, HT, Paris. Olja på pannå, 23x31, yttermått inklusive ram: 31x39 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:15)
1424 6401 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad a tergo, Stortorget. Olja på duk, 53x57, yttermått inklusive ram: 60x65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:43)
1424 6272 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 43x34cm, yttermått inklusive ram: 48x38cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:46)
1424 6292 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Hundt, Skogsstjärna. Olja på pannå, 22x17, yttermått inklusive ram: 37x32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:29)
1424 6592 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 40x59cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:58)
1424 5608 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, vintermotiv. Olja på pannå, 49x68cm, yttermått inklusive ram: 58x77cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:25)
1424 6275 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 21x15cm, yttermått inklusive ram: 31x26cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:33)
1424 6183 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad SH Claesson -28. Olja på duk, 51x76 cm, yttermått inklusive ram: 60x86 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:12)
1424 6081 Oljemålning Olle Rhönnstad (1931-1988), Sverige. Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 46x54, yttermått inklusive ram: 50x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:26)
1424 5374 Oljemålning Paul Mikola, Stämpelsignerad. Bildmått: 30x20, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:41)
1424 1014 Oljemålning Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Signerad, Folkvimmel. Olja på pannå, 27x21, yttermått inklusive ram: 47x42 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:35)
1424 4371 Oljemålning Per Falk (1924-1982), Sverige. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 59x67 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:57)
1424 6438 Oljemålning Petri B. Signerad. Olja på duk, 110x111cm, oramad.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:33)
1424 6196 Oljemålning signerad, 1800-tal, familj på strand, oramad. Olja på pannå, 18x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:26)
1424 5180 Oljemålning Simon Gauguin. Signerad, landskap. Olja på pannå, 22x29cm, yttermått inklusive ram: 38x45cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:59)
1424 5428 Oljemålning Spiros Xenos (1881-1963), Sverige. Fiskeläge västkusten. Signerad. Olja på pannå, 44x52, yttermått inklusive ram: 64x71 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:08)
1424 5351 Oljemålning Ture Dahlö (1895-1970), Sverige. "Livslust". Signerad. Olja på duk, 46x32, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:08)
1424 6402 Oljemålning Ulf Ålund (f. 1948), Sverige. "Höfjäril". Signerad. Olja på duk, 37x40 cm, yttermått inklusive ram: 45x48 cm
1424 5023 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Tillskriven, ej signerad. Olja på duk, 47x55 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:36)
1424 6406 Oljemålning Vladimir Kuznetzov, Signerad, Strandvägen. Olja på duk, 60x80, yttermått inklusive ram: 68x90 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:38)
1424 6301 Ölsejdlar 5 st, Reijmyre glasbruk. Höjd: 17,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:25)
1424 6218 Örhängen 18k guld. Längd: 4cm, vikt: 6,4g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:41)
1424 6288 Pall Björk, G A Berg. Längd: 40 cm, djup: 40 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:16)
1424 6537 Pall Med stenskiva. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:35)
1424 6486 Pall nutida. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:41)
1424 6229 Pallar 2 st, 1960-tal. Höjd: 33-45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:52)
1424 6240 Pallar 2 st, Ek. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:02)
1424 6171 Parfymbrännare glaserad stengodslera. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:48)
1424 5320 Pärlcollier 18K vitguld, lås. Längd: 47cm, med etui
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:17)
1424 6223 Pärlcollier 2 st, varav ett treradigt. Längd: 40cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:35)
1424 6224 Pärlcollier 2 st. Längd: 40-50cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:54)
1424 6222 Pärlcollier 2 st. Längd: 40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:27)
1424 6225 Pärlcollier 3-radigt. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:39)
1424 6294 Parti koppar
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:37)
1424 5560 Pastell Edward Hald (1883-1980), Sverige. Studie till glaskomposition. Signerad, daterad 1962. Bildmått: 25x31, yttermått inklusive ram: 45x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:04)
1424 6516 Pastell Oidentifierad konstnär. Gräsand. Signerad. Yttermått inklusive ram: 31x27cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:24)
1424 6053 Pelarbord Diameter: 54cm, höjd: 60cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:14)
1424 6147 Pelarbord höjd: 74c cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:07)
1424 6601 Penselvas Kina. Höjd: 51cm, omgjord till bordslampa
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:37)
1424 6543 Pianopall mahogny. Längd: 54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:25)
1424 6474 Piedestal nyrokoko. Höjd: 114 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:10)
1424 6536 Piedestal rokokostil, bemålad. Längd: 35 cm. Djup: 35 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:47)
1424 6528 Pinnstol
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:10)
1424 6209 Pinnstolar 5 st
1424 6410 Pluntor + spetsglas, 19 delar. Höjd: 10-25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:30)
1424 6253 Pottskåp björk, 1940-tal. 40x40. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:53)
1424 6210 Provdocka modell äldre, höj / sänkbar. Höjd: 150 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:22)
1424 6544 Punschkylare med tapp, Tenn. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:04)
1424 5310 Ragusked silver, Finland. Längd: 26 cm, Vikt: 85 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:08)
1424 6268 Remmare 12 st. Johansfors Glasbruk. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:20)
1424 5079 Remmare 6 st. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:47)
1424 6221 Ring 14K vitguld, med diamanter 8xca0,01ct och pärla, storlek: 18½. Vikt: 2,7g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:58)
1424 5057 Ring 14K, med Camé, storlek: 19½. Vikt: 3,1g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:29)
1424 5068 Ring 18K vitguld/guld, storlek: 18. Vikt: 6g.
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:04)
1424 5097 Ringar 2 st, 18K vitguld, gravyrer, storlek: 17½. Vikt: 6,5g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:47)
1424 6135 Rockhängare plast, Planta, design GC Piretti för Castelli. Italien. Höjd: 170
1424 6080 Rödvinsglas + karaffer, 8 + 2 delar, Oktav, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 16-24 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:33)
1424 6273 Rödvinsglas 6 st. Elvira Madigan, Kost Boda. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:52)
1424 6244 Rökbord Funkis. Bredd: 60, djup: 60 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:35)
1424 6315 Rökbord Med kopparskiva. Diameter: 60cm, höjd: 64cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:44)
1424 6232 Sängbord ett par, Teak. Bredd: 45, djup: 33 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:27)
1424 5230 Sängram Gustaviansk stil. Längd: 194cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:32)
1424 6167 Satsbord 2 delar, krom / glasskivor, nutida. Höjd: 44-50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:50)
1424 5203 Satsbord 2 delar, Trä / glasskiva, djurmotiv. Bredd: 54-57. Höjd: 50-54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:17)
1424 6247 Satsbord 3 delar, teak. Bredd: 55, djup: 36 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:23)
1424 6351 Satsbord 3 delar, Teak. Höjd: 42-50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:55)
1424 6328 Sekretär Björk. Bredd: 80 cm. Djup: 51 cm, höjd: 102 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:29)
1424 6283 Serigrafi Marilyn Monroe, efter Andy Warhol, Sunday B Morning, yttermått inklusive ram: 94x94 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:46)
1424 6281 Serigrafi Marilyn Monroe, efter Andy Warhol, Sunday B Morning, yttermått inklusive ram: 94x94 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:40)
1424 6346 Serveringsvagn Björk. Längd: 69, djup: 39 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 21:03)
1424 6226 Serveringsvagn glas och mässing. Längd: 56, djup: 37 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:34)
1424 6076 Serveringsvagn krom / glasskivor, diameter: 51, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:03)
1424 6199 Serveringsvagn Längd: 68 cm. Djup: 39 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:54)
1424 6589 Serveringsvagn mässing och glas. Bredd: 47 cm. Längd: 85 cm. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:31)
1424 6348 Serveringsvagn Teak/laminat. Längd: 80, djup: 55 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:08)
1424 5279 Servisdelar 60 delar, ca. Davenport, Willow, Booths, England
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:28)
1424 6480 Servisdelar Rörstrand, Flytande blått, 10 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:53)
1424 6420 Shaker + underlägg och 3st glas. Längd: 16cm. Höjd: 8-28cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:49)
1424 6251 Sideboard England, mahogny. Längd: 61, djup: 35 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:14)
1424 6307 Sideboard Teak, 1950 / 1960-tal. Längd: 150. Djup: 40 cm. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:38)
1424 6558 Siluettavlor 4 st, Johan Leksell (1874-1932), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 24x28-32x37cm
1424 6477 Silver 6 del + bland annat druvsax. Längd: 13-15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:36)
1424 6078 Skål + vas, 2 delar, Konstglas. Längd: 47, höjd: 24-74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:06)
1424 6440 Skål Edward Hald (1883-1980), Sverige. Höjd: 21cm, diameter: 24cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:13)
1424 5243 Skål Flygsfors, Coquille. Längd: 30, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:42)
1424 6566 Skål Glaserad, Simon Didel. Diameter: 35cm, höjd: 16cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:45)
1424 5313 Skål silver, 3 delar, med sockersked, JESKREJ, 1932. Diameter: 15cm, längd: 20cm, höjd: 9cm, vikt: ca 350g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:09)
1424 6389 Skålar /Vaser, Edgar Böckman, 3 delar, Höganäs. Höjd: 4-22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:50)
1424 6379 Skålar 3 st, bland annat Emalox. Diameter: 13-25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:47)
1424 6388 Skålar 4 st, Upsala-Ekeby. Diameter: 12-25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:30)
1424 6178 Skänkskåp Bemålat. Bredd: 125. Djup: 43 cm, höjd: 188 cm
1424 6192 Skåp Allmoge, Daterat 1789. Bredd: 122. Djup: 52 cm, höjd: 198 cm
1424 6260 Skåp Jugend, Bemålat. Bredd: 94, djup: 50 cm, höjd: 188 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:49)
1424 6532 Skåp Jugend, mahogny. Bredd: 80, djup: 52 cm, höjd: 145 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:41)
1424 6211 Skåp Med vitrindörr. 1890-tal, Bredd: 78 cm. Djup: 47 cm, höjd: 170 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:53)
1424 6467 Skåp Orientaliskt. Bredd: 120, djup: 58 cm, höjd: 188 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:21)
1424 6337 Skeppsur + barometer, Schatz. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:51)
1424 6500 Skrivbord omkring 1900, bemålat. Bredd: 108, djup: 63 cm, höjd: 72 cm
1424 6353 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900, Björk. Bredd: 121. Djup: 67 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:14)
1424 6054 Skulptur Art Déco-stil, A Danel, Austin, 1990, konstmaterial. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:03)
1424 5328 Skulptur Boda, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Ansikte. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:27)
1424 6071 Skulptur Keramas, Österrike, madonna. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:23)
1424 5464 Skulpturer 2 st, "Svenskt Glas", WWF, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Höjd: 8-16,5 cm
1424 6572 Skulpturer 2 st, Asien, trä och metall. Höjd: 6,5-7,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:56)
1424 6371 Skulpturer 4 st, Konstglas. Höjd: 16-30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:29)
1424 6604 Skulpturgrupper 2 st. Porslin. Rokokostil. Höjd: ca. 15 cm
1424 6132 Slagbord Ett par, IKEA 1700-talsserie, "Bergslagen". Bredd: 117, djup: 22x2x70, höjd, 75 cm
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:35)
1424 6188 Smycken diverse, silver, stenar, ringar, broscher, bildmått. Vikt: 115 g ca.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:02)
1424 6466 Smyckeskrin Orientaliskt. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:18)
1424 6465 Sockerhacka omkring sekelskiftet 1900. Längd: 38, djup: 26 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:17)
1424 6180 Soffa Chesterfieldmodell. Längd: 200cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:50)
1424 6215 Soffa Furu, avlutat, omkring 1900-tal. Längd: 190cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 21:00)
1424 6282 Soffa Längd: 178cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:35)
1424 5444 Soffbord Glas med stenskiva. Bredd: 130 cm. Djup: 65 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:42)
1424 6540 Soffbord mahogny. Bredd: 93. Djup: 67 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:47)
1424 5032 Soffbord på pelarfot, vitlackerat, diameter: 60, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:10)
1424 6191 Soppslev silver, med träskaft, 1800-tal. Längd: 40 cm, Vikt: 125 g ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:57)
1424 5029 Spegel 1800-tal, med kungligt krön, 82x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:56)
1424 6593 Spegel 30-tal, rund. Diameter: 59cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:50)
1424 5110 Spegel 73x45cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:17)
1424 6124 Spegel Empire, bemålad, 76x38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:13)
1424 6503 Spegel höjd: 117 cm
1424 6164 Spegel nutida. Diameter: 48-90 cm
1424 6131 Spegel Nyrokoko, 140x65 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:50)
1424 6155 Spegel rokokostil, 65x30cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:15)
1424 6469 Spegel sengustaviansk stil, 76x36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:21)
1424 6168 Spegellampetter Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:29)
1424 6286 Speglar ett par, Fd Lampetter, 47x20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:36)
1424 6553 Starkvinsglas 9+ 15st. Höjd: 12-15cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:33)
1424 6598 Stekgryta emaljerad, Husqvarna, 9L. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:03)
1424 6308 Stol efter Macintosh, hög rygg, 140 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:15)
1424 6153 Stol Med rottingsits, Thonet
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:33)
1424 6179 Stolar 3 st, 1800-tal
1424 6287 Stolar 3 st, Gustaviansk stil, Höjd: 93 cm, sitthöjd 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:52)
1424 6526 Stolar 4 st
1424 6525 Stolar 4 st, Luterma, Estland
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:33)
1424 6316 Stolar 8st, sengustaviansk stil
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:25)
1424 6296 Stolar Ett par, Gustaviansk stil, skinnklädda sitsar
1424 6518 Stolar mahogny, 4 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:15)
1424 6370 Stop 5 st, Tenn, 1700-/1800-tal. Höjd: 18-21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:27)
1424 6559 Stuvbitar Bland annat Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Längd: ca 20-320 cm, djup: ca 25-60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:23)
1424 6561 Taburett omkring 1900-tal. Diameter: 43cm, höjd: 45cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:27)
1424 6246 Taburetter ett par, Gustaviansk stil. Längd: 48 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:57)
1424 6066 Takarmatur "ROOMlight", plåt. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:19)
1424 6442 Takarmatur 1930-tal. Höjd: 50cm
1424 6583 Takarmatur 1940-tal. Diameter: 49cm
1424 5549 Takarmatur 1960-tal, plast. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:42)
1424 6157 Takarmatur Empirestil. Diameter: 33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:37)
1424 6146 Takarmatur höjd: 62cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:31)
1424 6235 Takarmatur klot, blått glas. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:05)
1424 6312 Takarmatur mässing / prismor / glaskupor. Höjd: 45 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:06)
1424 6115 Takarmatur med prismor. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:24)
1424 5291 Takarmatur med prismor. Höjd: ca. 40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:47)
1424 6062 Takarmaturer 2 st, "Aurora", Perry King & Santiago Miranda för Arteluce, diameter: 60 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:16)
1424 6340 Takarmaturer ett par, glas. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:29)
1424 6130 Tallrikar 2 st. Kina. Diameter: 23, skador
1424 6045 Tallrikar 6 st, Gustavsberg, Flytande blått, diameter: 24 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:57)
1424 6048 Teglas 6 st, Tsaikka, design: Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, Finland. Glas med hållare i rostfritt stål. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:57)
1424 6238 Tekoppar 7 st. + 1 kaffekopp + 7 st. Kaffefat, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:04)
1424 6392 Tenn 4 delar. Höjd: 11-20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:26)
1424 6332 Teservis 14 delar, Hackefors.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:22)
1424 5167 Teservis 15 delar, Rosenthal, Maria
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:21)
1424 6365 Tidningsställ 2 st. Höjd: 37-50 cm
1424 6563 Tidningsställ England, med låda. Längd: 55 cm. Djup: 35 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:01)
1424 6471 Tidningsställ mahogny. Längd: 55, djup: 33 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:16)
1424 6374 Tillbringare 5 st, Glas. Höjd: 13-28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:51)
1424 6074 Tobaksburk Sent 1800-tal, metall, relief. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:34)
1424 6513 Traktörpannor 6 delar, Frankrike. Längd: 20-43cm
1424 6092 Träsnitt Kazuyo Johansson Hoshino (f. 1943), Sverige. Djur. Signerad, numrerad 2/50. Bildmått: 20x20, yttermått inklusive ram: 43x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:24)
1424 6342 Väggarmatur mässing. Längd: 20 cm
1424 6600 Väggarmaturer Ett par, Karlskrona, mässing. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:32)
1424 6145 Väggarmaturer Ett par, metall. Höjd: 16cm
1424 6599 Väggfotogenlampor Ett par, Köpenhamn. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:56)
1424 6531 Vägglystrar Ett par, med prismor. Nutida, Höjd: 40h
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:19)
1424 5177 Väggrelief Max Gregor Carlsson (1914-1996), Sverige. Signerad, daterad 67, yttermått inklusive ram: 45x50cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:50)
1424 6019 Vas + figuriner, 3 delar. Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl. Höjd: 6-17 cm
1424 6075 Vas + ljusstakar, 3 delar, Ulrica HV & Holmegaard. Höjd: 8-13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:46)
1424 6303 Vas + skål, Orrefors, Design, Jan Johansson. Höjd: 13-22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:20)
1424 6042 Vas + skulptur + platta, 3 delar, Kina, Porslin. Längd: 26, höjd: 12-31 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:50)
1424 6394 Vas Alessi, glas / metall. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:56)
1424 6044 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Ej signerad. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:59)
1424 5304 Vas Gabriel, fajans. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:00)
1424 6233 Vas keramik, Rörstrand. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:22)
1424 6378 Vas Kosta Boda. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:56)
1424 6305 Vas Ludvig Löfgren, "Vivienne", Artists Choice, Kosta Boda. Höjd: 40,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:54)
1424 6375 Vas Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Nuutajärvi/Notsjö. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:22)
1424 6017 Vas Överfångsglas med dekor, ej signerad. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:54)
1424 6496 Vas Reijmyre Glasbruk. Höjd: 12 cm
1424 6377 Vas Skruf, Edenfalk. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:32)
1424 6141 Vaser 2 st, bland annat, Gullaskrufs glasbruk. Höjd: 29-33cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:57)
1424 6373 Vaser 2 st, Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 16-23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:47)
1424 6386 Vaser 3 st, bland annat Gustavsberg. Höjd: 16-21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:55)
1424 6174 Vaser 3 st, konstglas. Höjd: 17-18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:12)
1424 6383 Vaser 3 st, Rörstrand, Jugend. Höjd: 12-24 cm
1424 6609 Vaser 4 delar, bland annat M Fischer. Höjd: 3-15cm
1424 6393 Vaser 4 st. Oscar & Clothilde. Keramik. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:51)
1424 6514 Vaser 5 st, 1950 / 1960-tal. Höjd: 20-34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 19:12)
1424 6360 Vaser 5 st, Glas. Höjd: 12-19 cm
1424 6512 Vaser 6 st, bland annat Lilla Fyrtornet, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Höjd: 22-26 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:20)
1424 5337 Vaser Ett par, Asien. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:07)
1424 6024 Vaser & skål Bland annat Saxbo Danmark. Höjd: 3-8cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:53)
1424 6357 Vaser/skålar 6 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Längd: 10-16 cm
1424 6411 Vinglas 5+ 4 st, Orrefors och Reimyre, Sverige. Höjd: 15-18cm
1424 6355 Vinglas 8 st. Höjd: 15 cm
1424 5274 Vinglas Orrefors, 7 st. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:13)
1424 6285 Vitrinskåp Längd: 132 cm. Djup: 41 cm, höjd: 211 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:31)
1424 6280 Vitrinskåp Längd: 97 cm. Djup: 36 cm, höjd: 187 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:53)
1424 6382 Ytterfoder 5 delar, Rörstrand och Gustavsberg. Höjd: 8-20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 20:07)
1424 6489 Ytterfoder ett par, Oscar & Clothilde. Höjd: 26 cm
1424 6499 Ytterfoder glaserad, Habitat. Nutida, Diameter: 35. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 oktober 2021 18:18)
1424 6396 Ytterfoder keramik, Oscar & Clothilde. Höjd: 20 cm