1271 3062 Akvarell Bengt Carlberg (1897-1967), Sverige. Utsikt mot Södermalm, Stockholm. Signerad, daterad -36, ca 32x42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:18)
1271 3049 Akvarell Mikael von Essen (1895-1975), Sverige. Åhlén & Holm, Ringvägen/Götgatan, Stockholm. Signerad, daterad 1956, ca 39x53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:52)
1271 3002 Akvarell Pietro Dalla Santa (1931-2002), Sverige. Slussen, signerad, 1977,51x72 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:26)
1271 3059 Akvarell R Reisner. Signerad, daterad 61, Gamla Stan, 30x23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:52)
1271 3066 Akvarell Saltmätargaran, Stockholm. Signerad, daterad F Lindvall 1864, ca 23x26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:24)
1271 3118 Akvarell Stig Larsson-St Clair (f. 1918), Sverige. Skeppsholmsbron. Signerad, daterad 1985. Motivet: 28x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:25)
1271 3115 Akvarell Stig Larsson-St Clair (f. 1918), Sverige. Slussen, Stockholm. Signerad. Motivet: 22x31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:26)
1271 3029 Akvareller 3 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockholm. Repslagargatan, Gamla Kungsholmsbron, Värdshuset Eken, ca 14x24 cm. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:46)
1271 9265 Akvareller 7 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockholmsmotiv, 14x24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:49)
1271 3024 Blyerts Dieter Kunz (f. 1942), Sverige. "Fjällgatan 16". Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signerad, daterad -74, ca 49x69 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:47)
1271 3023 Blyerts Dieter Kunz (f. 1942), Sverige. "Mäster Mikaels Gata10-6A". Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signerad, daterad -74, ca 49x69 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:45)
1271 3020 Blyerts Dieter Kunz (f. 1942), Sverige. "Söderkåkar", Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signerad, daterad -74. Motivet: ca 35x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:41)
1271 3010 Etsning Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Sverige, Stockholm, signerad. -44. Motivet: 24x32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:56)
1271 3080 Etsning Emil Åberg (1864-1940), Sverige. Kungsholmsbron. Motivet: 60x50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:57)
1271 3065 Etsning Lennart Glemme (f. 1927), Sverige. Motiv från Söder. Signerad, numrerad 263/310. Motivet: 20x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:22)
1271 3009 Etsning Oidentifierad konstnär. Engelbrektskyrkan. Motivet: 15x12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:31)
1271 9090 Etsning Oidentifierad konstnär. Vid Rosendal, Kgl. Djurgården. Signerad H Lindqvist. Motivet: 33x48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:33)
1271 3093 Etsning Staffan Snidare, "Åsöberget", Akvarellerad. Signerad, daterad -89. Motivet: 6x9
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:44)
1271 3094 Etsningar 2 st, Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. 150 upplaga, slussen samt storkyrkan. Motivet: 23x15 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:56)
1271 3075 Etsningar 3 st. Lennart Glemme (f. 1927), Sverige. Stockholmsmotiv, 19x32,20x48,28x48 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:19)
1271 3048 Färgetsning Artur Bengtsson, Hötorget. Motivet: 23x31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:47)
1271 3124 Färggravyr efter C von Schele, Stockholms slott. Motivet: 13x22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:42)
1271 3015 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmshallen, EA-upplaga, signerad, 37x52 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:43)
1271 3074 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Skärgårdsbåt. Signerad, numrerad 175/360. Motivet: 36x50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:58)
1271 3128 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Waxholm I. Signerad, numrerad 289/360 cm. Motivet: 34x44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:49)
1271 3126 Färglitografi Carl Anton (f. 1933), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 8/300. Motivet: 35x46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:09)
1271 3088 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Gamla Stan, Stockholm. Signerad, numrerad 113/310, ca 57x41 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:44)
1271 3082 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 19/260, Stockholmsmotiv. Motivet: 28x38 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:04)
1271 3073 Färglitografi Dénes Perger (1934-2015), Sverige. "Sommar vid Norr Mälarstrand". Signerad, daterad 1985, numrerad 299/375. Motivet: 27x41 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:57)
1271 3072 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Södermalm, signerad, HC-upplaga. Motivet: 38x46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 augusti 2019 02:03)
1271 4361 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 256/300. Motivet: 46x55 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:13)
1271 4014 Färglitografi Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Stockholm. Signerad, numrerad 52/225. Motivet: 37x52 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:52)
1271 3101 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Cyklist på Slussen". Signerad, numrerad 2/250, bladets mått: 66x55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:10)
1271 3100 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Stockholm". Signerad, numrerad 201/250. Bladets mått: 57x53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:07)
1271 3102 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Roslagsgatan "Brother Marx". Signerad, numrerad 240/250. Bladets mått: 69x52 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:11)
1271 3025 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. "Skutvinter på Djurgården". Signerad, numrerad 115/360. Motivet: 34x26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:04)
1271 3032 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. "Riddarhuset", signerad. Motivet: 35x43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:15)
1271 3103 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Slussen, Stockholm. Signerad, numrerad 290/450. Bladets mått: 68x51 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:12)
1271 3104 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Södermannagatan, Stockholm. Signerad, daterad 1980, numrerad 105/460. Bladets mått: 74x53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:13)
1271 3056 Färglitografi Olle Martinsson (f. 1932), Sverige. "Röda Stugan II", Gamla skolan i Mälarhöjden, Stockholm. Signerad, daterad 1983, numrerad 179/300. Motivet: 37x29 cm, löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:28)
1271 2305 Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 29/350. Motivet: 36x50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:33)
1271 3026 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. "af Chapman". Signerad, numrerad 158/310. Motivet: 53x35 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:03)
1271 3108 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 29/360, stortorget. Motivet: 35x38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:17)
1271 3111 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 88/125. Motivet: 43x57 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 21:00)
1271 3033 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stadsgården. Signerad, numrerad 303/375, daterad -80, motivet: 39x59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:47)
1271 4058 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm. Signerad. Motivet: 41x52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:16)
1271 3034 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Uppförandet av Globen. Signerad, numrerad 60/300, ca 47x62 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:41)
1271 3045 Färglitografier 2 st. Christina Knall (f. 1947), Sverige och Ingrid Nilsson. Kornhamnstorg respektive Stortorget, Gamla Stan, Stockholm. Numrerad 161/360 respektive PT, signerade Knall och Nilsson, ca 45x49 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:57)
1271 3070 Grafiskt blad Hasse Eriksson, vy över Stockholm. Signerad, numrerad 14/150, daterad -88. Löst blad, bladets mått: 52x72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:26)
1271 3095 Grafiskt blad Johan Fredrik Martin (efter), Stockholmsmotiv. Motivet: 46x73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:48)
1271 3014 Grafiskt blad Knut Lindholm, Stockholm under Wasatiden, 58x97 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:28)
1271 3123 Grafiskt blad Stockholmia, 25x77 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:45)
1271 3069 Gravyr Gustaf Isander (1863-1929), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1920. Torrnål. Motivet: 20x15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:56)
1271 2251 Gravyr Stockholm, 21x31 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:25)
1271 3040 Litografi Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. N Mälarstrand, EA-upplaga, signerad, 1981. Motivet: 44x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:35)
1271 3078 Litografi Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Restaurant Victoria, Kungsträdgården. Signerad, numrerad 226/310. Motivet: 28x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:53)
1271 3121 Litografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Hammarby, Stockholm. Signerad, numrerad 161/300. Motivet: 40x51 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:39)
1271 3001 Litografier Oidentifierad konstnär. 2 st, Stockholm. Signerad R Haglund i tryckplåt, 8x22,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:40)
1271 3098 Mapp med färgträsnitt 5 st, Georg Galmin (1915-1970), Sverige. "Gamla Stan", 305/325. Bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:04)
1271 3061 Oljemålning Aisa Michaljova, Af Chapman in the night, signerad, 2001. Olja på duk, 40x60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:17)
1271 3114 Oljemålning Bengt Fransson (f. 1935), "Kvällsstämning, mot stadshuset", Stockholm, Signerad. Olja på duk, 33x24 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:19)
1271 3113 Oljemålning Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. "På väg ut", Stockholm, signerad. Olja på duk, 21x26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:06)
1271 3057 Oljemålning Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Kornhamnstorg, Gamla Stan, Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 22x31 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:42)
1271 3008 Oljemålning Carl Sandström. Signerad. Kornhamnstorg Gamla Stan. Olja på pannå, 27x22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:28)
1271 3063 Oljemålning Einar Eriksson, Stadsgården, signerad. Olja på pannå, 55x46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:17)
1271 4040 Oljemålning Einar Rosén (1910-1998), Sverige. Stockholm, signerad. 1951. Olja på pannå, 53x41 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:57)
1271 3052 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 33x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:26)
1271 3053 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 44x37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:27)
1271 3055 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 45x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:29)
1271 3054 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:28)
1271 4028 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Stockholm, signerad. Olja på duk, 40x27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:56)
1271 4027 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Stockholm, signerad. Olja på pannå, 45x37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:55)
1271 3036 Oljemålning Gideon Börje (1891-1965), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad. Olja på duk, 53x64 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:39)
1271 3005 Oljemålning Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. Maria Prästgårdsgata, Stockholm. Signerad, daterad 1995. Olja på duk, 19x23 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:38)
1271 3030 Oljemålning Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. Motiv från Slussen. Olja på duk, 17x20 cm. Signerad
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:33)
1271 3068 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad, utsikt mot Södermalm. Olja på pannå, 25x32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:24)
1271 3083 Oljemålning Harald Klinckowström (1897-1973), Sverige. Utsikt från Kungsklippan, Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 19x24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:18)
1271 3006 Oljemålning Jan Runefelt (f. 1946), Sverige. Stadsgården III. Signerad, daterad -03. Olja på pannå, 21x35 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:54)
1271 3042 Oljemålning Johan Malm, Gamla Stan, Stockholm. Signerad J Malm. Olja på pannå, 19x23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:52)
1271 3058 Oljemålning Johan Malm, Stockholmsmotiv, signerad. Olja på pannå, 22x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:49)
1271 3120 Oljemålning Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Gröna Lund, Stockholm. Olja på duk, signerad, 47x57, oramad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:25)
1271 3003 Oljemålning Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Hammarby sjö, signerad. Olja på pannå, 32x22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:28)
1271 3067 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Gamla Brogatan 28, Stockholm. Signerad Eklund. Olja på duk, 21x26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:27)
1271 3079 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Ruthagen, 1981, signerad, Gamla Stan. Olja på duk, 50x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:11)
1271 3050 Oljemålning Olle Tandberg (1885-1952), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1931. Olja på pannå, 34x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:25)
1271 3047 Oljemålning Pära Bjurström , Sverige. Mariaberget, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 26x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:47)
1271 3077 Oljemålning Skeppar Olofs gränd, Gamla Stan, Stockholm. Signerad Lindon, daterad 1952. Olja på duk, 59x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:00)
1271 3007 Oljemålning Sven Ahlgren (1922-1997), Sverige. Östermalmstorg, Signerad. Olja på pannå, 59x88 cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:16)
1271 2002 Oljemålning Sven Ahlgren (1922-1997), Sverige. Utsikt från Södermalm. Olja på pannå, signerad, 17x39 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:19)
1271 3112 Oljemålning Victor Axelsson (1883-1954), Sverige. Slussen, Stockholm. Signerad, daterad 1931. Olja på pannå, 47x54 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:25)
1271 3016 Reproduktion Lars S Johansson (f. 1944), Sverige. Katarinahissen. Signerad i trycket. Motivet: 45x34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:45)
1271 3046 Textiltavla Vy mot Strömmen, Stockholm. 37x103 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:35)
1271 4116 Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 199/360. Motivet: 58x44 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:24)
1271 4117 Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 199/360. Motivet: 58x44 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:31)
1271 4118 Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 199/360. Motivet: 58x44 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:27)
1271 3011 Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholm, 150-upplaga. Signerad, daterad -61. Motivet: 38x38,31x46 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:57)
1271 3018 Träsnitt 2 st, Waldemar Bernhard (1890-1965), Stockholmsmotiv, motivet: 22x16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:06)
1271 3119 Träsnitt Lennart Roupe (f. 1918), Sverige. Söder Mälarstrand, 44/175, signerad. Motivet: 36x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:26)
1271 3081 Träsnitt Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Hötorgsskrapa. Signerad, numrerad 52/360. Motivet: 65x26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 20:46)
1271 3107 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, daterad -76,321/360, "Framför Berzelii park". Motivet: 36x58 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:16)
1271 3086 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, daterad 79, Årstabron. Motivet: 40x54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:07)
1271 3085 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, daterad 83, bladets mått: 22x32 cm
1271 3037 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 86/360, daterad -77, ca 34x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 18:34)
1271 3028 Träsnitt Waldemar Bernhard (1890-1965), Sverige. Stockholms Stadshus. Signerad, numrerad W Bernhard 194/200, ca 20x17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 26 augusti 2019 19:44)