1483 4156 Akvarell Bror Tellström (1891-1983), Sverige. Gammelgård på Kullaberg "Himmelsgård". Signerad B Tellström, akvarell, bildmått 27x37cm, yttermått inklusive ram: 54x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:34)
1483 4143 Akvarell Josef Öberg (1890-1967), Sverige. Signerad, akvarell, Stockholmsmotiv, 36x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:32)
1483 3063 Akvarell Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Signerad, akvarell, clown, 26x20 cm, yttermått inklusive ram: 36x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:11)
1483 4164 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad. Bergslandskap "Chochotowska dalen", alvarell, bildmått 29x39 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 48x55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:28)
1483 4049 Akvarell Winnie von Kantzow. Signerad 1944, träd framför hus, ca 32x40 cm, yttermått inklusive ram. 47x55 cm, akvarell
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:01)
1483 4109 Bajonetter 5 st. Längd: 52 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:13)
1483 4117 Barbiedocka längd: 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:14)
1483 4074 Blomsterlåda Metall. Längd: 66. Djup: 42 cm, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:54)
1483 4048 Bordslampa höjd: ca 47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:03)
1483 3230 Bordslampa jugendstil, nutida. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:55)
1483 4088 Bordslampfot Firma Svenskt Tenn, modell 2552-2. Mässing, på tre fötter. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:56)
1483 4050 Bordslampor 2 st. Höjd: ca 38-44,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:07)
1483 3013 Bordslampor Ett par, Ateljé Lyktan, No9921. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:52)
1483 3142 Byrå + spegel. Höjd: 87 cm + 70 cm, Bredd 50 cm, Djup 30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:04)
1483 4030 Byrå längd: ca 61 cm, djup: ca 35 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:41)
1483 4147 Caféstol sekelskiftet 1900, (Stockholms Bryggerier)
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:11)
1483 3054 Coasters diverse, 16 delar. Diameter: 6,5-18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:52)
1483 4060 Dalahästar 2 st. Höjd: 14-17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:02)
1483 4032 Dalahästar två stycken. Höjd: 9,5-16,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:47)
1483 4084 Etsning Björn Brusewitz (f. 1948), Sverige. Perrong. Signerad, daterad 1981. Bildmått: 25x22 cm, yttermått inklusive ram: 45x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:36)
1483 3229 Etsning Charles Oliver Murray (1842-1923), Storbritannien. Signerad, daterad 1883. Bildmått: 15,5x21 cm, yttermått inklusive ram: 28x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:53)
1483 4089 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. "Waxholm I". Signerad, numrerad 65/360. Färglitografi, bildmått: 35x41 cm, yttermått inklusive ram: 48x54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:13)
1483 4037 Färglitografi Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. "Torget Trosa", färglitografi. Signerad, numrerad 335/360, bildmått. 50x41 cm, yttermått inklusive ram. Ca 57,5x48,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:57)
1483 4159 Färglitografi Elisabeth Hellman, Sverige. "Handduk". Signerad, numrerad 4/190, Färglitografi, bildmått: 24x17 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:17)
1483 4007 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 69/320, daterad 1992. Färglitografi, bildmått: 28x35 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:29)
1483 4102 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 212/250. Färglitografi, bildmått: 68x50 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:07)
1483 3271 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 46/125, Landskap. Färglitografi, bildmått: 55x76 cm, yttermått inklusive ram: 67x88 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:03)
1483 4162 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 182/300. Färglitografi, bildmått: 49x36 cm, yttermått inklusive ram: 70x57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:50)
1483 4163 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 255/300. Färglitografi, bildmått: 36x47 cm, yttermått inklusive ram: 58x70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:13)
1483 3039 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 3/20. Färglitografi, bildmått: 42x30 cm, yttermått inklusive ram: 60x47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:24)
1483 4027 Fåtöljer ett par, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. 402
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:35)
1483 4075 Fåtöljer ett par, Louis XVI-stil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:21)
1483 4110 Flintstensyxa längd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:14)
1483 4020 Glas 2 st, U H Vallien/Bertil Vallien, Kosta Boda, Rendevouz. Höjd: ca 21 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:39)
1483 4055 Glas 7 st, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. "Ruben", Kosta Boda. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:05)
1483 3018 Golvlampa Ateljé Lyktan, Åhus, No 9920. Höjd: 135
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:04)
1483 3310 Golvlampa Fagerhult. Höjd: 133
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:41)
1483 4106 Golvlampa Nya ÖIA, mässing. Höjd: 137
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:38)
1483 4121 Golvlampa Smide, höj- och sänkbar. Höjd: 130 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:32)
1483 3012 Golvlampor Ett par, Ateljé Lyktan, Åhus, No 9920. Höjd: 135
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:50)
1483 4100 Golvur höjd: ca 230
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:56)
1483 3027 Grafiska blad 2 st, Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Signerade, oramade lösa blad, bm23x31 - 36x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:55)
1483 4051 Grafiskt blad "Heur Et Malheur" 30x24,5 cm, yttermått inklusive ram. Ca 49x36 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:23)
1483 4069 Halsband 18k guld. Vikt: 11. 9 g, längd: 40 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:25)
1483 4068 Halsband 18k guld. Vikt: 5,5 g, längd: 44 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:16)
1483 3280 Herrbetjänt höjd: 96 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:30)
1483 3188 Hörnskåp nutida. Höjd: 171 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:04)
1483 3187 Hörnvitrinskåp Louis XVI-stil. Höjd: 153, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:13)
1483 4111 Huggare 2 st. Längd: 55-60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:04)
1483 4034 Kaffeservis ca 30 delar, Royal Albert Bone China
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:40)
1483 4161 Kakelplattor 32 st, ca 13x13 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:48)
1483 4072 Karmstol Ek, Jugend
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:16)
1483 9056 Karmstolar Ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:10)
1483 4124 Knivar diverse, 15 st, 21-41 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:07)
1483 4123 Knivar Jakt/Fiske, 10 st. Längd: 25-34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:13)
1483 4131 Konstglas 2 delar, Tillbringare+ vas. Höjd: 23-29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:48)
1483 4082 Lampbord mahogny. Bredd: 46, djup: 46 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:56)
1483 4138 Lampetter ett par, Maria Theresia. Höjd: ca 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:39)
1483 3213 Ljuskrona Gustaviansk stil, med glaskupa. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:27)
1483 3210 Ljuskrona höjd: ca 70 cm
1483 4035 Ljusstakar 2 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, pressglas. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:46)
1483 3021 Ljusstakar Ett par, omkring 1800, Tenn. Höjd: 21 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:39)
1483 3061 Ljusstake + knivställ, samearbete. Höjd: 14-23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:05)
1483 4008 Ljusstake Kubus 4, ByLassen, Danmark. Nickel. Höjd: 2 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:20)
1483 3311 Ljusstake Tenn, Funkis. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:42)
1483 4148 Månbord Betsad furu. Diameter: 130, höjd: 74 + 2iläggx48 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:38)
1483 3182 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar. Diameter: 110, höjd: 73 + 2 iläggx48 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:08)
1483 3354 Matta Indien, 90x167 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:18)
1483 4133 Matta orientalisk, 162x218 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:54)
1483 4134 Matta orientalisk, 200x303 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:05)
1483 4152 Matta orientalisk, 353x391 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:46)
1483 4098 Matta orientalisk, Patchwork, 240x340 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:50)
1483 3023 Mockaskedar 12 st, silver, Norge. Längd: 10 cm, Vikt: ca 95 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:41)
1483 4031 Nattygsbord ett par, med låda, bemålade. Bredd: ca 48 cm, djup: 33 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:17)
1483 4053 Notskåp längd: 48 cm, djup: 37 cm, höjd: 103 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:52)
1483 4090 Oljemålning Bengt Pettersson (1929-2010), Sverige. "Skridskobana på Lillån II". Signerad. Olja på pannå, 36x45 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:48)
1483 3113 Oljemålning Carl Hallström (1850-1929), Sverige. Insjölandskap med hus. Signerad. Olja på duk, 64x95, oramad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:39)
1483 4101 Oljemålning Danka Jaworska (f. 1951), Sverige. Signerad, Komposition. Olja på duk, 61x50, oramad
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:23)
1483 4056 Oljemålning Irena Dzisewska. Signerad, hus. Olja på duk, 46x57 cm, yttermått inklusive ram: 65x77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:17)
1483 4137 Oljemålning John Carlson, Signerad, stadsmotiv. Olja på pannå, 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:22)
1483 3269 Oljemålning John Nyström (1888-1945), Sverige. Signerad, daterad 1914. Olja på pannå, 20x39 cm, yttermått inklusive ram: 29x48, ängsblommor
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:58)
1483 9368 Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Ekipage. Signerad, oramad, kartong, 70x100 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:03)
1483 4043 Oljemålningar 2 st, Bengt Pettersson. Signerade, olja på pannå, "I handelsboden", bildmått: ca 9x6 respektive 17x12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:24)
1483 4065 Örhängen ett par, 18k guld. Vikt: 1,9 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:10)
1483 4141 Pallar 2 st. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:23)
1483 4081 Pallar 2 st. Höjd: 60-70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:13)
1483 4113 Paradbajonett Österrike. Längd: 71 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:11)
1483 4154 Parti konstglas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. 6 delar, Höjd: 7-33 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:35)
1483 4153 Parti prismor en kartong
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:48)
1483 4083 Pelarbord mahogny. Diameter: 50, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:14)
1483 4078 Prydnadskanna omkring sekelskiftet 1900, metall. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:43)
1483 4165 Resegarderob Taylor-made, Taylor trunk works Chikago / New York. Höjd: 107
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:20)
1483 4132 Revolver 1800-tal. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:46)
1483 4071 Ring 18 k med pärla. Vikt: 2 g brutto, ringmått: 17,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:27)
1483 4067 Ringar 2 st, 18k guld. Vikt: 3,3 g, ringmått: 17-18,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:57)
1483 4070 Ritbord + stol. Bredd: 90, djup: 80 cm, höjd: 113-150
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:38)
1483 4135 Ryamattor 2 st, 80x130 100x145 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:15)
1483 4112 Sablar 4 st. Längd: 88-102
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:37)
1483 3274 Salongsbord mahogny. Diameter: 64, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:15)
1483 4029 Scarf Hermès, "La Promenade de Longchamps", ca 84x86 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:52)
1483 4028 Scarf Hermès, "Le Débuché", ca 85x88 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:36)
1483 3304 Servisdelar Gustavsberg, Pyro, 14 del
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:33)
1483 3208 Sigill 5 st, brons. Höjd: 5-7 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:02)
1483 4022 Skål fjärilsmotiv, Mats Jonasson, Målerås glasbruk. Diameter: ca 17,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:55)
1483 3002 Skål Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors. Oval form, glas, slipad dekor. GC6436034. Längd: 33cm. Djup: 24 cm. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:58)
1483 3059 Skål Kåge Verkstad. Längd: 18. Djup: 18 cm, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:02)
1483 4021 Skål Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Signerad, "Satellite". Diameter: ca 22 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:46)
1483 3166 Skåp Allmoge. Bredd: 115, djup: 55 cm, höjd: 186 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:54)
1483 4145 Skåp omkring sekelskiftet 1900, senare bemålning. Bredd: 71 cm. Djup: 45 cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:17)
1483 4061 Skåp Orientalisk stil. Bredd: 97, djup: 53 cm, höjd: 181 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:20)
1483 4006 Skeppsur 2 st, Smiths/Schatz. Diameter: 18-20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:36)
1483 4045 Skeppsur diameter: ca 20 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:17)
1483 4097 Skrivbord Gustaviansk stil, Bemålat. Bredd: 99, djup: 56 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:22)
1483 3277 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 119 cm. Djup: 60 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:19)
1483 4059 Skulptur Keramik, Elefant. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:28)
1483 4130 Skulptur Kina. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:24)
1483 4126 Skulptur Konstglas. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:15)
1483 4116 Skulptur Rörstrand, Kerstin Hörnlund (f. 1940), Sverige. Päron. Längd: 18, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:44)
1483 4118 Skulpturer 2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. All Världens Barn. Höjd: 10-13,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:45)
1483 4058 Skulpturer 2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 10-17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:42)
1483 4004 Skulpturer 2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 12 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:34)
1483 4108 Slaglåspistol med gevärskolv. Längd: 68 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:10)
1483 4103 Soffa längd: ca 200 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:25)
1483 4062 Soffa Sammet. Längd: ca 200
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:04)
1483 4063 Soffbord formgjuten transparent akrylplast. Bredd: 60 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:41)
1483 3069 Soffbord Rokokostil, med kakelplattor. Bredd: 78, djup: 48 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:40)
1483 4127 Spegel 104x56 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:52)
1483 3176 Spegel 123x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:02)
1483 4041 Spegel Tenn, ca 49x27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:22)
1483 3242 Spelbord Ek, 1890-tal. Bredd: 90, djup: 2x45 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:49)
1483 4092 Spetsglas på hög fot, 6 st. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:05)
1483 4114 Stickvapen diverse, 4 delar. Längd: 55-92 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:02)
1483 4136 Stol Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. Eros, Kartell. Formgjuten sits i röd plast, benställning av förkromad metall. Märkt "ERO/S/ by Kartell with Starck, Made in Italy". Sitthöjd ca 46 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:33)
1483 3215 Stolar 4 st. Svensk rokokostil, ek
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:37)
1483 9221 Stolar Ett par, rokoko, provinsarbete, bemålade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:22)
1483 4013 Takarmatur 1930-tal. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:07)
1483 3341 Takarmatur höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:40)
1483 4149 Takarmatur kupa av glas. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:20)
1483 4003 Takarmatur Prismor. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:40)
1483 4150 Takarmaturer ett par, Bsweden Belysningsbolaget, "Manhattan", pendel. Glas. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:42)
1483 4076 Tallrikar Svenska Regenter, 22 st. Diameter: 24,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:08)
1483 4095 Teservis Arabia. 13 del
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:56)
1483 4047 Textiltavla Oidentifierad konstnär, havsutsikt, 39x29 cm, yttermått inklusive ram. 42,5x32,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:14)
1483 8310 Textiltavla Wibeke Beck-Friis (1916-2008), Sverige. Monogramsignerad, tupp, yttermått inklusive ram: 51x43 cm
1483 3263 Tillbringare 2 st, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. 1992. Höjd: 17-29 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:48)
1483 4157 Trätavla Erland Laurin, "Månskenskväll" träskuren tavla. Signerad, mått: 66x16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:47)
1483 4086 Tusch Amanda Ooms (f. 1964), Sverige. Signerad, daterad -97, oramat löst blad. Bildmått: 35x47 cm. Bladets mått: 38x54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:22)
1483 4054 Väggljusstake brons. Längd: ca 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:17)
1483 4080 Väggpendyl Förgylld. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:48)
1483 4023 Vas + blad skulptur, glas, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 19-33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:20)
1483 4119 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 12 längd: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:02)
1483 3308 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:38)
1483 4025 Vas Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Rörstrand. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:29)
1483 4036 Vas Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Orrefors. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:47)
1483 4096 Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg. II-sortering. Vitglaserat stengods. Diameter: 21-26 cm. Höjd: 13-20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 20:22)
1483 4091 Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde. Höjd: 9,5-19,5
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 18:20)
1483 4140 Ytterfoder mässing. Längd: 35, djup: 13 cm, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 augusti 2022 19:56)