1160 9146 Akvarell Alexander Beggrov, Skepp, motivet: 25x40
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:32)
1160 7063 Akvarell Carl Wilhelm Jaensson (1853-1931), Sverige. Kor vid strand, motivet: 15x22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:56)
1160 9597 Akvarell Herman Müller, kvinna på bro, 30x20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:10)
1160 9515 Akvarell Hiroko Kimura (f. 1930), Sverige. 1990. 23x16
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:00)
1160 9522 Akvarell Hiroko Kimura (f. 1930), Sverige. Signerad och daterad 1985. 54x45 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:06)
1160 9599 Akvarell Oidentifierad konstnär, Skärgårdslandskap, 27x47
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:14)
1160 9598 Akvarell Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. Barn vid gård, motivet: 26x46
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:12)
1160 7588 Akvareller 7 st, Allan Egnell (1884-1960), Sverige. 24x17
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:39)
1160 9604 Ampel Gustaviansk stil, blått glas, diameter: ca 50
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:23)
1160 9378 Appliquer ett par, mässing, 1890-tal, höjd: ca 25
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:46)
1160 9327 Appliquer Ett par, mässing, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:27)
1160 9127 Askfat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg, 15x15
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:42)
1160 9275 Assietter 12 st. Gustavsberg, handmålade
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:24)
1160 9211 Assietter 6 st, Gustavsberg, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:06)
1160 9188 Babushka The Beatles, 4 delar
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:43)
1160 9583 Bägare silver, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:55)
1160 9179 Baktråg Allmoge, längd: 71 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:22)
1160 9412 Bålskål med lock Theresienthal, höjd: 27 + slev
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:24)
1160 9215 Bänk design: Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Längd: 70 cm, djup: 35 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:22)
1160 9577 Barnsoffa 1800-tal, Grönmålad, längd: 65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:48)
1160 9067 Bellmanstolar ett par
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:09)
1160 7043 Bergèrer Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:18)
1160 9297 Bestick 8 delar, silver
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:39)
1160 9591 Bestick silver, diverse, 16 del
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:08)
1160 9531 Bestickuppsättning nysilver, Franska liljan, 105 del
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:21)
1160 9420 Bestickuppsättning nysilver, Spetsmodell
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:47)
1160 9093 Bläckhorn mässing
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:33)
1160 9488 Blandteknik 2 st, Thea Ekström (1920-1988), Sverige. Motivet: 9x6,5 & 7x12, Numrerade 18/66 & 20/66
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:18)
1160 9402 Blandteknik A Lidqvist, Fågelungar", 28x20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:57)
1160 8068 Blandteknik akvarellerad litografi, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Med dedikation till "Wilhelm Josephson", 28x36 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:56)
1160 7390 Blandteknik Maryan Ribas (f. 1925), Spanien. Häxorna, 50x68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:52)
1160 9198 Blandteknik Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. Le Moulin Rouge, Signerad, motivet: 24x32
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:11)
1160 7337 Blandteknik Oidentifierad konstnär, 40x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:58)
1160 9025 Blandteknik Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1967, motivet: 42x52
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:19)
1160 9118 Blomlådor 4 st, zink, längd: 53 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:45)
1160 9396 Blomsterbord jugend, zinkinsats, längd: 82 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:41)
1160 9150 Blyerts Greta Erhardt (1905-1905), Sverige. Modell, 44x20
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:13)
1160 7449 Bokhylla Gustaviansk stil, längd: 68 cm, djup: 28 cm, höjd: 138 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:08)
1160 9004 Bokskåp 30-tal, skjutdörrar, bemålat, längd: 90 cm, djup: 29 cm, höjd: 118 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:40)
1160 9167 Bokstöd 4 st, Järn, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:32)
1160 9545 Bokstöd ett par, Konstmassa, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:50)
1160 8086 Bokverk Michael von Zichy, Liebe, 40 st. Heliogravyrer, Erotiska Motiv, Privatdruck Leipzig 1911, nr 3 av 300 tryckta exemplar. Motivens mått ca 13x19. Bokens mått 31,5x40.
S�ldes f�r 20.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:40)
1160 9585 Bordsfotogenlampa
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:56)
1160 9592 Bordsfotogenlampa glas och mässing, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:10)
1160 9238 Bordslampa mässing
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:40)
1160 9514 Bordslampa mässing, EWÅ
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:05)
1160 9216 Bordslampa Strindbergsmodell, mässing / glaskupa
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:47)
1160 9163 Bordslampfot Keramik
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:25)
1160 9456 Bordslampfot Porslin / mässing, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:04)
1160 9247 Bordslampor ett par, Keramik
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:03)
1160 9415 Bordslyster höjd: 37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:27)
1160 9071 Brevkniv Metall och trä, "Sauer & Sohn, Suhl I Thür", längd: 19,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:07)
1160 9195 Brickbord metall, bemålat, diameter: 67 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:58)
1160 9078 Byrå 1950/60-tal, mahogny, längd: 86 cm, djup: 42 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:23)
1160 9192 Byrå Bemålad, längd: 93 cm, djup: 40 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:47)
1160 9217 Byrå Gustaviansk stil, längd: 86 cm, djup: 41H. 73
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:49)
1160 9272 Byrå Gustaviansk stil, längd: 88 D, 40, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:22)
1160 7450 Byrå med stenskiva, längd: 62 cm, djup: 35 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:02)
1160 9331 Byrå med stenskiva, längd: 66 cm, djup: 37 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:00)
1160 9309 Byrå med stenskiva, längd: 72 cm, djup: 35 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:54)
1160 9119 Byrå rödbetsad, längd: 99 cm, djup: 49 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:46)
1160 8014 Byrå sengustaviansk stil, 1800-tal, mahogny, med stenskiva, längd: 83 cm, djup: 43 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:56)
1160 9271 Byrå sengustaviansk stil, längd: 84 cm, djup: 47 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:28)
1160 7417 Byrå Stenskiva, Gustaviansk stil, längd: 80 cm, djup: 43 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:25)
1160 9571 Byrå Tallboy, Valnöt, 1880-tal, längd: 88 cm, djup: 57 cm, höjd: 158 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:38)
1160 9410 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. 18/75, bladets mått: 69x51
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:31)
1160 9446 Chiffonjé Valnöt, 1800-tal, längd: 74 cm, djup: 51 cm, höjd: 145 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:39)
1160 9129 Dalahästar 2 st, höjd: 15-21
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:43)
1160 9569 Damarmbandsur 2 st. En med boett 14k. Diameter: 2 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:33)
1160 7538 Damarmbandsur Baum Mercier
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:33)
1160 9338 Damarmbandsur Certina, 18k
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:22)
1160 8109 Damarmbandsur Certina, vitt guld, 18 k. Diameter: 1,3 cm, bruttovikt 29 g
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:25)
1160 9296 Dessertskedar 8 st. Silver, Svensk Spets
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:37)
1160 9258 Duk Nobelduken, 160x360 + 6 servetter/handdukar, Klässbol
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:48)
1160 9329 Dukar & servetter linne, olika modeller
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:44)
1160 9354 Emmafåtölj Plysch
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:36)
1160 9077 Etagebord betsad björk, längd: 50 cm, djup: 32 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:22)
1160 7456 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Junotäppan", 18/140, bladets mått: 45x35 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:13)
1160 9395 Etsning signerad, 5/25/, Höstlandskap, motivet: 35x41 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:35)
1160 9448 Etsning Vladimir Velickovic (f. 1935), Serbien. Komposition, 43/100, motivet: 34x52
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:47)
1160 9351 Etsningar 4 st, Efter Zorn, motivet: 22x16
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:59)
1160 7102 Etsningar 8 st, Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Diverse
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:16)
1160 9401 Färgetsning Åsa Burman, "En Mara", 23/100, motivet: ca 33x51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:39)
1160 9510 Färgetsning Olav Christopher Jensen, 9/35, motivet: 30x15,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 21:11)
1160 9056 Färglitografi 2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Motivet: 40x64
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:38)
1160 9043 Färglitografi 2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Motivet: ca 40x50
1160 9512 Färglitografi 4 st, Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Ca 20x28
1160 9229 Färglitografi Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. -89,31x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:07)
1160 9044 Färglitografi Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stockholms slott, signerad och numrerad 142/250, motivet: 30x43
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:16)
1160 9022 Färglitografi Cajsa Holmstrand (f. 1951), Sverige. EA-upplaga, 11 ex, motivet: 18x40
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:13)
1160 9018 Färglitografi Camille Hilaire (1916-2004), Frankrike. Rom, signerad och numrerad 3/120, motivet: 40x54
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:05)
1160 9040 Färglitografi Claes Folcker (f. 1940), Sverige. Signerad och numrerad 34/450, motivet: 53x73
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:11)
1160 9012 Färglitografi Collomb, fruktträd, signerad och numrerad 31/100. 58x44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:49)
1160 9102 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. 2003, signerad och numrerad 53/170, figurscen, motivet: 32x23
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:14)
1160 9101 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. 2003, signerad och numrerad 54/170, figurscen, motivet: 32x23
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:13)
1160 9068 Färglitografi Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. HC-upplaga, 37x42
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:11)
1160 9505 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), Sverige. -77, signerad och numrerad 67/360, trädgård, motivet: 55x57
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:50)
1160 9183 Färglitografi Frank Kozik (f. 1962), USA. "Peirots", signerad och numrerad 441/600. Motivet: 42x51 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:32)
1160 9182 Färglitografi Frank Kozik (f. 1962), USA. "Ritual Device", signerad och numrerad 343/1425, motivet: 52x42
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:31)
1160 9404 Färglitografi Gudrun Key-Åberg (f. 1925), Sverige. Signerad och numrerad 169/260, motivet: 39x38
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:04)
1160 9403 Färglitografi Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. "Utsikt från Söder", signerad och numrerad 182/290, motivet: 26x37
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:59)
1160 9066 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad och numrerad 6/360, motivet: 38x43
1160 9504 Färglitografi Håkan Thorsén (f. 1928), signerad och numrerad 357/360, Växtlighet, 62x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:48)
1160 9042 Färglitografi Hans Andersson, signerad och numrerad 132/360, "Wästan", motivet: 32x44
1160 9007 Färglitografi Herbert Gentry (1919-2003), Sverige. Signerad och numrerad 87/150, motivet: 48x40
1160 7438 Färglitografi Ilkka Pärni (f. 1959), 1995, signerad och numrerad 20/110, bladets mått: 47x38
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:20)
1160 9537 Färglitografi Ira Batalow, EA-upplaga, bladets mått: 44x30, Löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 08:42)
1160 9062 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. 2 st, motivet: ca 40x55
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:46)
1160 9058 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. 3 st, motivet: ca 33x49
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:41)
1160 9029 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. 3 st, motivet: ca 35x60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:50)
1160 9063 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. 3 st, motivet: ca 37x55
1160 9026 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. 4 st, motivet: 29x40 - 36x50
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:45)
1160 9030 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. 4 st, motivet: ca 30x40
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:49)
1160 9061 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. 4 st, motivet: ca 40x55
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:44)
1160 9137 Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. Bin, signerad och numrerad 181/190, bladets mått: 62x60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:20)
1160 9539 Färglitografi Jonas Fredén (f. 1959), Sverige. EA-upplaga, bladets mått: 42x56, Löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 08:50)
1160 9041 Färglitografi Jorgo Krallis (f. 1937), Salabim, signerad och numrerad 23/310. 50x35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:12)
1160 9535 Färglitografi Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. Signerad och numrerad 19/20, bladets mått: 54x39, löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:24)
1160 9153 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad och numrerad 155/360, motivet: 71x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:25)
1160 9021 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. 1984, signerad och numrerad 54/120, bladets mått: 52x39
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:22)
1160 9107 Färglitografi Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad och numrerad 209/360, Rävjakt, motivet: 37x51
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:32)
1160 9017 Färglitografi Magritte, Tryckt signatur, 74x55
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:03)
1160 9455 Färglitografi Marion Belin (f. 1933), "Pensionat Duvan", signerad och numrerad 409/410, motivet: 64x47
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:02)
1160 9204 Färglitografi Marion Belin (f. 1933), HC-upplaga, 25/30, Motiv från Västerås, motivet: 33x40
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:30)
1160 9516 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Man i eka, signerad och numrerad 202/1400, motivet: 38x46
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:03)
1160 7343 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Motivet: 21x19
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:07)
1160 9108 Färglitografi Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Golfande troll, signerad och numrerad 251/360, motivet: 40x50
1160 9038 Färglitografi Mats Norryd (1944-1989), Sverige. Signerad och numrerad 296/300, motivet: 44x55
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:07)
1160 9202 Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. 1977, signerad och numrerad 301/360, motivet: 27x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:20)
1160 9064 Färglitografi Oidentifierad konstnär, EA-upplaga, motivet: 40x56
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:48)
1160 9013 Färglitografi Paul Guiramand (1926-2007), Frankrike. EA-upplaga, 2/6, motivet: 56x44
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:51)
1160 9130 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. HC-upplaga, Eksjö, motivet: 30x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:59)
1160 9355 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad och numrerad 102/310, motivet: 35x48
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:36)
1160 9501 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad och numrerad 81/250, Blommande träd, 45x30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:41)
1160 7062 Färglitografi Reutersvärd, signerad och numrerad 118/200, motivet: 40x40
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:55)
1160 9036 Färglitografi Signerad OA, numrerad 8/75, motivet: 64x54
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:03)
1160 9392 Färglitografi Staffan Hansson, Uggla, 1991, signerad och numrerad 152/250, motivet: 51x38
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:22)
1160 9099 Färglitografi Stig Andersen, "Polaris", 1997, signerad och numrerad 52/190, motivet: 83x45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:06)
1160 9049 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1979, Interiör, signerad och numrerad 109/270, motivet: 74x55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:23)
1160 9052 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1979, signerad och numrerad 114/270, motivet: 40x49
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:35)
1160 9055 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1979, signerad och numrerad 93/270, motivet: 40x49
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:37)
1160 9053 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad och numrerad 109/270, motivet: 40x49
1160 9033 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Motivet: 35x42
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:55)
1160 9037 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad och numrerad 341/360, motivet: 50x60
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:05)
1160 7016 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad och numrerad 13/199, bladets mått: 63x85 ca, löst blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:40)
1160 9409 Färglitografier 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Arkad & interiör, 360-upplaga, motivet: 35x30 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:18)
1160 9407 Färglitografier 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad och numrerad 186/310, Djurgården 5 & af Chapman, motivet: 30x42 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:09)
1160 9252 Färglitografier 2 st. Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Numrerade och signerade, motivet: 40x30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:27)
1160 9408 Färglitografier 3 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Stockholm, 310-upplaga, motivet: 40x30 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:17)
1160 7099 Färglitografier 6 st, i mapp, Hyllning till Taube, Mats Norryd (1944-1989), Sverige. Bladets mått: 73x55
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:11)
1160 9220 Färglitografier Oidentifierad konstnär, 2 st, daterade -77. 39x39 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:04)
1160 9070 Fat 3 st, mässing, 1934, Signerade "E Erickson" Handarbete, 28 Dia: 24
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:59)
1160 9596 Fat Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Karneval, 15,5x15,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:09)
1160 9466 Fat mm Kina, diameter: 7-14 cm, höjd: 2-10 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:33)
1160 9286 Fåtöljer Ett par, Jetson, design: Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Skinn, slitage och skador
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:19)
1160 9090 Fåtöljer Ett par, OH Sjögren Tranås, Metallbricka
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:15)
1160 9347 Fickur + klockställ, 3 delar, bland annat Longines
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:27)
1160 9567 Figuriner 3 st, Arabia/Gustavsberg, höjd: 10-12
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:27)
1160 9506 Figuriner 4 st, Royal Copenhagen, djur, porslin, 4-8 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 21:04)
1160 9565 Fiskerulle Ambassadör 5000 + dragväska
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:27)
1160 9081 Fotoramar 2 st, mässing, höjd: 27-30
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:49)
1160 9174 Gafflar + kaffeskedar, 24 del silver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:15)
1160 9180 Gafflar 10 st, Nobel, design: Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:25)
1160 9365 Garderobsskåp omkring 1900, Ek, längd: 81 cm, djup: 51 cm, höjd: 178 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:29)
1160 9324 Glas + karaff, 22 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 14-26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:04)
1160 9493 Glas 8 delar, Iittala, Dia 8-32
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:27)
1160 9122 Glas 8 st, Arabia, höjd: 9 cm
1160 9360 Glas Gröna, 9+ 6 + 1 st
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:27)
1160 9176 Glasmålningar 2 st, Stilleben, ca 20x25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:16)
1160 5285 Glasservis ca 75 delar, Kosta city, höjd: 6-16 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:24)
1160 7601 Glasservisdelar 25 delar, 12 + 10 + 3 st
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:18)
1160 7138 Glasservisdelar 45 del ca, "Blåklocka", DUKA
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:51)
1160 9563 Glasservisdelar ca 20 delar, 12-13,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:17)
1160 7425 Glasservisdelar Ca 50 delar, höjd: 9,5-15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:38)
1160 9557 Glasservisdelar Iittala, ca 35 del
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:05)
1160 9225 Glasservisdelar Orrefors, Optica, design: Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. 42 del
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:02)
1160 9194 Golvlampa Belid, Nutida
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:56)
1160 9373 Golvlampa mässing
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:37)
1160 7110 Golvlampor Ett par, Mauro Marzotto, Reico Italy, metall / terrakotta
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:34)
1160 9572 Golvljusstake Bajonetter, höjd: 187 cm
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:59)
1160 9433 Golvur Bemålat, höjd: ca 215
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:21)
1160 7537 Golvur teak, höjd: 178 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:08)
1160 9084 Golvvas Kina, Nutida, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:27)
1160 5249 Golvvas Kina, omkring 1900, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:33)
1160 9115 Gouache Atle Lenner, 1954, stilleben, 65x49
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:06)
1160 9525 Grafiskt blad Andreas Lundberg (f. 1973), Sverige. Bladets mått: 50x40, signerad och numrerad 13/75, löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:27)
1160 9532 Grafiskt blad Catrine Näsmark (f. 1970), Sverige. Signerad och numrerad 11/99, bladets mått: 45x45, löst blad
1160 9014 Grafiskt blad efter Joan Miró, bladets mått: 55x76
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:58)
1160 9526 Grafiskt blad Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Signerad och numrerad 10/90, bladets mått: 54x54, löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:18)
1160 9534 Grafiskt blad Sara Åberg, 36x30, signerad och numrerad 48/90, löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:23)
1160 9178 Gruvlykta mässing, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:23)
1160 9260 Gunghäst längd: ca 65
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:51)
1160 9550 Hatthylla längd: 100 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:57)
1160 9076 Hatthylla längd: 99 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:21)
1160 9383 Herrbetjänt
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:58)
1160 9333 Hurts Anna Catelli-Ferrieri för Kartell. Plast, på hjul, 2-delad. Längd: 38 cm, djup: 38 cm, höjd: 50 cm. Tillverkade av Husqvarna Borstfabrik som hade licens på att tillverka dessa från italienska Kartell
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:11)
1160 9197 Ikon Ryssland, Emaljarbete, 32x28
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:09)
1160 9384 Jordglob plastställning, "National Geographic Globe", 1961, höjd: 35 cm
1160 7569 Kaffefat 9 st. Röd Aster, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:13)
1160 9340 Kaffegods 19 delar, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:27)
1160 9270 Kaffekoppar 6 st. Rörstrand
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:20)
1160 9391 Kaffeservisdelar 20 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:14)
1160 9291 Kaffeskedar 6 + 9 st. Silver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:29)
1160 9143 Kandelaber Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Boda, Smide, för tre ljus, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:28)
1160 3136 Kanna Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Berså", Gustavsberg, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:15)
1160 9190 Kannor 4 st, Karaff + 3 st termosar
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:44)
1160 7094 Kannor 4 st, tekannor + kaffekannor 2 par, Rörstrand, Blå Blom
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:59)
1160 9177 Karaffer 2 st, Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:20)
1160 9341 Karaffer 2 st. Höjd: ca. 30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:32)
1160 9602 Karaffer 3 delar, kristall, höjd: ca 23,5-32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:24)
1160 9359 Karaffer med glas i propp, 6 st, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:22)
1160 9083 Karmstol Gustavianskt provinsarbete, bemålad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:25)
1160 9478 Karmstol Nyrokoko
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:00)
1160 9453 Karmstolar Ett Par, Etikettmärkt NK
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:02)
1160 9578 Karusellbokhylla 1800-tal, Bemålad, längd: 54 cm, djup: 54 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:47)
1160 7445 Kataloger 2 st, Olle Baertling (1911-1981), Sverige. 1970-tal, grafiska tryck, Teddy Brunius och Oscar Reutersvärd
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:50)
1160 9546 Keramik 3 delar, Arabia/Rörstrand
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:51)
1160 9254 Klotlampa glas och metall, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:37)
1160 9332 Kökssoffa 1960-tal, Pinnmodell, längd: 116 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:01)
1160 9285 Koppar parti diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:08)
1160 7153 Kopparstick Carl X Gustav, på stegrande häst, motivet: 41x39
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:59)
1160 9282 Kristallskål båtformad + vas, kristall, rutslipade, höjd: 11-21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:39)
1160 9487 Lampetter + pennställ, Skultuna, bland annat Pierre Forsell
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:16)
1160 9356 Lampetter ett par, Orrefors, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:16)
1160 9325 Lampskärmar 11 st, Firma Svenskt Tenn, bland annat Josef Frank, 3 st, metallramar
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:56)
1160 9326 Lampskärmar & lampskärmstyger, ca 20 st, diverse
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:14)
1160 9551 Läsbord
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:02)
1160 9128 Leksaksbilar 2 st, Dinky Toys
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:42)
1160 9576 Leksakshäst höjd: 50 längd: 60 cm
1160 9259 Linnehanddukar 12+ 6 st
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:50)
1160 9187 Litografi John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Modell, Monogramsign JEF, 1990, signerad och numrerad 56/70, motivet: 65x44
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:37)
1160 9186 Litografi John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Skärgård, monogramsignatur, PT, motivet: 27x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:36)
1160 7323 Litografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad och numrerad 33/310, motivet: 30x25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:03)
1160 7082 Litografier 5 st, Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Stockholmsmotiv, 1988, lösa blad, 44x30, signerad och numrerad 163/360
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:16)
1160 9362 Litografier & akvareller mm oramade
1160 9589 Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:01)
1160 9095 Ljuskrona gustaviansk stil, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:44)
1160 9240 Ljuskrona höjd: ca 60
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:42)
1160 9337 Ljuskrona Maria Theresia, höjd: 60 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:13)
1160 7364 Ljuskrona sengustaviansk stil, blå iläggskål, höjd: ca 70
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:55)
1160 7059 Ljusplåtar Ett par, mässing, två ljusarmar var, höjd: 42 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:50)
1160 9553 Ljusplåtar ett par, tenn, rokokostil, höjd: 29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:59)
1160 9290 Ljusstakar 3 st, Illums Bolingshus, höjd: 7-10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:35)
1160 9558 Ljusstakar 4 st, bland annat Festivo, höjd: 7-18 cm
1160 9121 Ljusstakar 8 st, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Festivo, Iittala, höjd: 8-31 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:50)
1160 9581 Ljusstakar ett par, sengustaviansk stil, 1900-tal, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:52)
1160 9138 Ljusstake Asea, järn, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:37)
1160 9490 Ljuster + brandhake, modell äldre, metall, längd: 36-40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:22)
1160 9486 Lockurna + ett par ljusstakar, Delft, höjd: 11 - 23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:15)
1160 5252 Lockurna + tekanna, Kina, sent 1800, höjd: 14-19
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:36)
1160 9590 Lockurna Kina, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:03)
1160 9261 Lockurna Kinba, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:15)
1160 9548 Målarstege trä
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:54)
1160 9159 Mat & kaffeservis 65 del ca, Fasan, Old Gustavsberg
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:13)
1160 9142 Mat- och kaffeservis ca 70 delar, Upsala-Ekeby, Karlskrona
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:27)
1160 7229 Matbord Teak, längd: 126 cm, djup: 80 cm, höjd: 72 cm, + 1 st ilägg a 40 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 21:12)
1160 9334 Matsalsgrupp 5 delar, Bord + 4 stolar + 2 st iläggsskivor, längd: 140 cm, djup: 100 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:09)
1160 9449 Matsalsgrupp 7 delar, gustaviansk stil, matbord + 4 + 2 st stolar, 1 iläggsskiva 50 cm, diameter: 110 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:45)
1160 9307 Matsalsskåp med vitrinöverdel, Idegran, England, längd: 107 cm, djup: 402 cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:52)
1160 9400 Matservis 23 delar, Aluminia, Danmark, "Tranquebar"
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:51)
1160 9149 Matservis ca 100 delar, Gustafsberg
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:13)
1160 9436 Matservis Lidköping, ca 40 del
1160 9277 Matservisdelar Grön Anna, ca 55
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:26)
1160 9295 Matskedar 8 + st. Silver
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:35)
1160 9423 Matta Kina, 170x240
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:51)
1160 9314 Matta Kina, 183x274
1160 9460 Matta Kina, 94x133
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:27)
1160 7504 Matta orientalisk, 108x237
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:18)
1160 7255 Matta Orientalisk, 110x214
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:12)
1160 9001 Matta orientalisk, 120x215
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:53)
1160 7348 Matta orientalisk, 125x208
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:29)
1160 7481 Matta orientalisk, 125x215
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:30)
1160 7199 Matta Orientalisk, 126x194
1160 9467 Matta Orientalisk, 155x162
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:00)
1160 9468 Matta orientalisk, 160x246
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:02)
1160 9002 Matta orientalisk, 165x242
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:55)
1160 9422 Matta Orientalisk, 240x350
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:50)
1160 9421 Matta Orientalisk, 253x325
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 21:08)
1160 9169 Matta orientalisk, 53x77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:01)
1160 9418 Matta Orientalisk, 94x161
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:40)
1160 9316 Matta orientalisk, Afghan, 207x264
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:48)
1160 9126 Matta orientalisk, bochara, 156x245
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:11)
1160 7529 Matta orientalisk, Galleri, 102x315
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:17)
1160 9267 Matta orientalisk, Galleri, 342x81
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:17)
1160 9414 Matta Orientalisk, Indopersisk, silke, 155x201
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:26)
1160 9419 Matta Orientalisk, Karadje, 83x412
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:46)
1160 9459 Matta Orientalisk, Kayseri, 85x206
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:24)
1160 7506 Matta orientalisk, Lhori, 148x309
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:19)
1160 7510 Matta orientalisk, Lhori, 154x380
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:23)
1160 7295 Matta orientalisk, med silkesinslag, 63x95
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:35)
1160 9417 Matta Orientalisk, Silke, livets träd, 90x140
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:30)
1160 9330 Matta Orientalisk, Täbriz, 150x200 ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:55)
1160 9513 Matta Röllakan, ej signerad, 168x215
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:01)
1160 9416 Matta Röllakan, Sign IS Ingegerd Silow, 195x280
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:28)
1160 9462 Matta Röllakan, Sign S, Brita Svefors, 170x230, "Opal"
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:22)
1160 9170 Mattor Ett par, Pakistanska Bocharor, 50x34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:55)
1160 9469 Militaria bl a benläder
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:07)
1160 9472 Mockakoppar 12 st (10 fat), Eschenbach
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:14)
1160 9346 Modellbilar 14 st, i originalförpackningar, Tekno & Dinky Toys
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:35)
1160 9342 Modellbilar 32 st, bland annat Brooklin
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:20)
1160 9343 Modellbilar diverse
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:25)
1160 9344 Modellbilar Diverse
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:23)
1160 9345 Modellbilar Diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:19)
1160 9131 Modeplanscher 2 st, motivet: 25x22 respektive 24x15
1160 9288 Nattljusstakar 5 st. Skultuna, mässing, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:24)
1160 9385 Nattygsbord Ett par, längd: 48 cm, djup: 36 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:01)
1160 9114 Oljemålning A Lindblom, motiv från Venedig, 74x100
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:06)
1160 9289 Oljemålning Anders Ber, Hagalund, 62x50, Pannå
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:30)
1160 9499 Oljemålning Anna Kalinitchenko Jalpachik (f. 1954), Ukraina/Sverige. Porträtt av Prinsessan Madeleine. Signerad och daterad 1995. 80x67 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:16)
1160 9498 Oljemålning Anna Kalinitchenko Jalpachik (f. 1954), Ukraina/Sverige. Porträtt, HKH Prins Carl Philip, 65x50 cm
1160 9500 Oljemålning Anna Kalinitchenko Jalpachik (f. 1954), Ukraina/Sverige. Venedig, monogramsignatur -98. 30x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:24)
1160 9110 Oljemålning Axel Lind (1907-2011), Sverige. Vinterlandskap, 33x39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:47)
1160 5213 Oljemålning Axel Sjöberg (1866-1950), Sverige. "Kraka", 130x175
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:39)
1160 9243 Oljemålning Bengt Riton (1945-1994), Sverige. "Akvarium", 70x60
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:50)
1160 9388 Oljemålning Bengt Tandberg (1874-1948), Sverige. 1926, Löpartävling, 66x96
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:03)
1160 7330 Oljemålning Carl Ivar Gilbert, Fiskare Nordamerika, 23x29
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:52)
1160 5117 Oljemålning Carl Luthander (1879-1967), Sverige. Skärgård, 45x54
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:36)
1160 7415 Oljemålning Carl Oscar Larsson, -54, Kåseberga, pannå, 24x33
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:23)
1160 8058 Oljemålning Christer Sandelin (f. 1961), Sverige. "Bollar", sign Sandelin, duk, 85x115
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:29)
1160 9519 Oljemålning Danka Jaworska (f. 1951), Sverige. 46x38
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:12)
1160 9109 Oljemålning Denise Findlay (f. 1973), Storbritannien. Hästporträtt, 60x50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:36)
1160 9586 Oljemålning Edlef ter Haar Romeny (f. 1926), 1964, "Rymdkomposition F" 65x81
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:05)
1160 9106 Oljemålning Eija Salo, motiv med kor, 82x100
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:33)
1160 5113 Oljemålning Elsa Mårtensson, Rosor, 80x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:23)
1160 9113 Oljemålning Emil Carlson, 1927, Vinterlandskap med rådjur, 74x95
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:57)
1160 9245 Oljemålning England, Oidentifierad konstnär, signerad, 50x60
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:01)
1160 9584 Oljemålning G Anjou, marin, signerad, 1917,70x100
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:56)
1160 8054 Oljemålning Gustaf Rydberg (1835-1933), Sverige. Sydländskt gårdsmotiv, signerad och daterad 1870, omnämnd i boken om Rydberg, 40x62 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:06)
1160 9112 Oljemålning Gustav Adon Johansson (1922-1998), Sverige. "Gulsparv", 38x45
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:55)
1160 9011 Oljemålning H V Sundberg, "Entrén till min ateljé" 1966,65x95
1160 9375 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Katt i fönster, 40x30
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:38)
1160 9389 Oljemålning Harry Kampf (1926-1989), Sverige. 1981, Stockholmsmotiv, 73x150
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:14)
1160 9600 Oljemålning Hilda Heyman, Läsande man, 23x19
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:16)
1160 9461 Oljemålning Johan Laurentz Jensen (1800-1856), Danmark. Stilleben med rosor, olja på pannå, signerad, 28x37
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:08)
1160 9445 Oljemålning Knut Janson (1882-1966), "Blå Skärgård", ej signerad, motivet: 17x25
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:42)
1160 9440 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Kust med båt, 44x57
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:32)
1160 9301 Oljemålning Kopia efter Chagall, 60x45
1160 9439 Oljemålning Kurt Jungstedt (1894-1963), Sverige. Man på åsna, 37x45
1160 9117 Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Naken kvinna, 70x24
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:43)
1160 9227 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. 2016, Grand Coronas, 42x32
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:08)
1160 9283 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Röda vinbär, 2017,56x76
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:04)
1160 9008 Oljemålning Lasse Rosenberg, Kottlasjön, 1977,90x100
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:40)
1160 9005 Oljemålning Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Landskap, 60x63
1160 9447 Oljemålning monogramsignatur, komposition, målad på korkplatta, 21x26
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:41)
1160 9191 Oljemålning Nick Alm (f. 1985), Monogramsign 2012, Flicka på stol, 60x40 ca
S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:56)
1160 8084 Oljemålning Nils Nilsson, Stilleben, Monogramsignerad, 60x72
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:41)
1160 9096 Oljemålning Nina Samuelsson, "Ekblom", signerad och daterad 1896. 80x100 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:57)
1160 9196 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Flickporträtt, 44x36
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:00)
1160 9300 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Köksstilleben, 99x66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:48)
1160 9091 Oljemålning Oidentifierad konstnär, landskapsmotiv, på pannå, 121x135
1160 9010 Oljemålning Oidentifierad konstnär, monogramsignerad, FJ, 1973,117x73
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:48)
1160 9125 Oljemålning Oidentifierad konstnär, osignerad, stilleben, 75x55
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:11)
1160 7366 Oljemålning Oidentifierad konstnär, otydligt signerad, Stockholmsmotiv, 51x77
1160 9302 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Sign THB, kvinna, 89x50
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:46)
1160 9016 Oljemålning Oidentifierad konstnär, signerad Björklund 1943. 53x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:01)
1160 5555 Oljemålning Oidentifierad konstnär, signerad J. Crozers, -33, Hamnmotiv, olja på pannå, 38x60
1160 9305 Oljemålning Oidentifierad konstnär, signerad, 95x55
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:51)
1160 9450 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Vintermotiv Stockholm, 32x40
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:42)
1160 9135 Oljemålning Oscar Bergquist, "Storm i fjällen", vinterlandskap, olja på pannå, 45x53
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:12)
1160 8062 Oljemålning Ragnar Alyre (1894-1975), Sverige. Gotland, signerad, olja på pannå, 44x60
1160 9465 Oljemålning Ragnar Swahn (1882-1964), Sverige. Bygata, 108x97
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:11)
1160 9441 Oljemålning Ramsiö, -51, Sydländsk gata, 59x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:34)
1160 9199 Oljemålning Randi Fisher (1920-1997), Sverige. Bron, monogramsignerad RF, 39x30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:27)
1160 9372 Oljemålning Sign Hedlund, Amaryllis, 37x45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:34)
1160 9444 Oljemålning Signerad 1929, Sydländsk bykyrka, 32x32, pannå
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:37)
1160 9442 Oljemålning signerad, Kust, 18x24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:35)
1160 7066 Oljemålning signerad, Rietti 1903, Pojke med flöjt, 32x23
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:03)
1160 9165 Oljemålning Sigrid De Rougemont -Wahlström, stilleben, 36x44
1160 9166 Oljemålning Sigrid de Rougemont-Wahlström (1888-1984), Sverige. Ballerina, 50x40
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:26)
1160 9111 Oljemålning Simeon Öquist (1868-1955), Sverige. Modell, 1951,49x32
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:47)
1160 7408 Oljemålning Valter Elvin Persson (1918-1987), Sverige. Eka på strand, 67x80
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:14)
1160 9502 Oljemålningar 2 st, Axel Hamborn (1892-1987), Sverige. Stockholmsmotiv, pannå, 33x26 & 32x40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:55)
1160 9242 Oljemålningar 2 st, Religiösa motiv, olja på pannå, motivet: 68x42
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:49)
1160 9366 Oljetyck 3 st, efter Zorn, 30x22 50x30, kullor
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:31)
1160 9335 Öppen spis för spisbränsle, längd: 110 cm, djup: 38 cm, höjd: 101 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:10)
1160 7552 Örhängen ett par, 18 k. Ca. 3 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:00)
1160 9607 Pall Rokokostil
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:30)
1160 9072 Pallar 3 st, skador
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:19)
1160 9473 Päls mink, storlek: 40 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:19)
1160 9232 Paraplyställ Järn, Nutida, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:16)
1160 7619 Paraplyställ Järn, Nutida, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:06)
1160 9069 Parti David Marshall, 13 delar, mässing och tenn
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:51)
1160 7297 Parti diverse militaria
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:39)
1160 9124 Parti med diverse grafik och akvarell
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:07)
1160 9494 Parti bijouterier diverse, bland annat Doublé
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:31)
1160 9549 Parti dukar linne
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:56)
1160 9251 Parti kina 5 delar, Vaser & ask, höjd: 13-26 längd: 26 cm
S�ldes f�r 15.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:20)
1160 9556 Parti koppar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:01)
1160 9528 Parti linne
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:37)
1160 9173 Parti medaljer diverse
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:14)
1160 9458 Parti spets diverse
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:23)
1160 9323 Passglas 11 st, Älghults glasbruk, Replikor efter glas från skeppet Vasa. Höjd ca 21,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:52)
1160 9048 Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 40x50
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:21)
1160 9023 Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Danvikstull, 1985,40x51
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:15)
1160 9051 Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv, 40x50
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:28)
1160 9050 Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv, motivet: 40x50
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:27)
1160 9024 Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Strand, 39x48
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:17)
1160 9054 Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Sveavägen, 40x50
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:41)
1160 9074 Pianopall + pall
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:20)
1160 9454 Piedestal stenskivor, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:00)
1160 9073 Piedestaler ett par, nutida, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:19)
1160 9175 Plaketter 10 st, silver, (Tio stora Upptäckare)
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:19)
1160 9399 Pokalglas signerad, bemålat glas, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:51)
1160 9428 Porslin 5 delar, Suvi, Arabia, höjd: 9-14,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:06)
1160 9601 Porslin 7 delar, bland annat Gournet & Lancett, diameter: 24 längd: 25-32
1160 9485 Reliefer 2 st, brons, Erotiska motiv, längd: 10-15
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:15)
1160 9158 Remmare 12 st, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:01)
1160 9281 Remmare 8 st. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:37)
1160 9312 Ring 18 k, med briljanter, 3,5 gr, 0,46 ct
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:10)
1160 9313 Ring 18 k, med briljanter, 5 gr, 0,38 ct
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:11)
1160 9248 Rökbord 1930-tal, diameter: 65 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:04)
1160 9132 Saltkar Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. I originalkartong, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:02)
1160 9543 Samekniv signerad, 1920, längd: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:43)
1160 7437 Sameskedar 6 st, silver, längd: 11 cm, F Olsson, 1956
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:23)
1160 9580 Satsbord 3 delar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:56)
1160 9541 Serigrafi Erik H Olson (1909-1995), Sverige. Signerad och numrerad 81/100, bladets mått: 59x66, löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:28)
1160 9065 Serigrafi Friedensreich Hundertwasser (1928-2000), Österrike. 1972, signerad och numrerad 1541/3000. Bladets mått: 50x67 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:50)
1160 9564 Serveringsvagn längd: 82 cm, djup: 46 cm, höjd: 66 cm
1160 9552 Serveringsvagn Teak, längd: 74 cm, djup: 41 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:58)
1160 9139 Servis ca 50 delar, Nittsjö
1160 9094 Servisdelar 40 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:40)
1160 9105 Servisdelar 6 delar, "Thebe", Folke Arström (1907-1997), Sverige. Gense
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:19)
1160 9315 Servisdelar Rainbow, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Rörstrand. 14+ 14 del
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:40)
1160 9205 Sextant England, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:35)
1160 7146 Sideboard Bemålat, nutida, längd: 81 cm, djup: 41 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:17)
1160 9092 Silver 25 delar, teskedar + sockertång
1160 9496 Silver 4 delar, 200g brutto
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:41)
1160 9160 Skål + fat, Keramik, monogramsignatur, diameter: 24-25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:03)
1160 9080 Skålar 2 st + tillbringare, Flora, Iittala. Diameter: 19-24 resp, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:16)
1160 9479 Skålar 8 st, Kina, 1800-tal, diameter: 13
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:57)
1160 9164 Skålar med lock, 4 st, Kina, höjd: 5-22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:24)
1160 9566 Skålar/vaser 9 delar, design: Aldo Londi, 3-30
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:19)
1160 9497 Skålfat Ett par, Rörstrand, Med vapensköld, diameter: 21, omkring 1900
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:42)
1160 9594 Skålfat Kina, 4 st, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:10)
1160 9212 Skålfat Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:06)
1160 7477 Skrivbord England, längd: 98 cm, djup: 55 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:15)
1160 7617 Skrivbord Gustaviansk stil, omkring 1900, bemålat, längd: 90 cm, djup: 87 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:35)
1160 9075 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900, bemålat, längd: 105 cm, djup: 50 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:20)
1160 9262 Skrivbordsstol Aeron, design: Herman Miller
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:09)
1160 8102 Skulptur Alabaster, Erotiskt motiv, omkring 1900, längd: 43 cm, höjd: 36 cm, lagningar
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:50)
1160 7211 Skulptur Axel Wallenberg (1898-1996), Sverige. Terrakotta, Mor & Barn, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:18)
1160 9213 Skulptur Bemålad Brons, på stensockel, "Sittande Hermes", längd: 24 cm, höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:12)
1160 9319 Skulptur brons, Efter Chiparus, Kvinna på stol, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:10)
1160 9318 Skulptur brons, Efter Milo, Dansös, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:17)
1160 9317 Skulptur brons, Efter Milo, Örn, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:09)
1160 7126 Skulptur Edvard Eriksen (1876-1959), Danmark. Royal Copenhagen, Den lille havfrue, porslin, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:13)
1160 7331 Skulptur efter Milo, kvinna med örn, brons, nutida, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:51)
1160 9155 Skulptur Ekeby, Elefant, höjd: 27 cm
1160 9154 Skulptur Elefant, Ekeby, höjd: 31 cm
1160 9200 Skulptur Gris med kultingar, Sten, längd: 25 cm, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:14)
1160 9398 Skulptur Gustaf V, parian, mässing och marmor. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:44)
1160 9595 Skulptur Häst & vagn, längd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:09)
1160 8073 Skulptur Jean Chauchard (1945). Erotiskt motiv, brons, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:12)
1160 8072 Skulptur Jean Chauchard (f. 1945), Frankrike. Erotiskt motiv, brons, höjd: 18 längd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:11)
1160 9293 Skulptur Kvinna, höjd: 40 cm, konstmassa
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:34)
1160 7210 Skulptur Raimo Heino (1932-1995), Finland. 1984, Manshuvud. Numrerad 1/3, brons, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:10)
1160 9156 Skulpturer 2 st, Elefanter, Ekeby, höjd: 13-27
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:24)
1160 7532 Skulpturer 2 st, Orientaliska, höjd: 18-25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:02)
1160 9287 Skulpturer 2 st. Goebel, barn, höjd: ca. 15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:23)
1160 9507 Skulpturer 3 st, en Oiva Toikka, Nuutajärvi. Längd: 9-14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:55)
1160 9560 Skulpturer 5 st, Keramik, design: Aldo Londi, 17-19
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:09)
1160 9574 Slagbord Furu, längd: 21 + 2x 67, djup: 112 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:41)
1160 7349 Soffa bankettsoffa längd: 215 cm, bemålad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:31)
1160 9431 Soffa längd: 130 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:10)
1160 9424 Soffa Pinn, längd: 135 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 21:00)
1160 9145 Soffbord Kina, steninläggningar, längd: 100 cm, djup: 56 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:17)
1160 7391 Soffbord Svante Skogh, Seffle Möbelfabrik, längd: 155 cm, djup: 51 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:09)
1160 9517 Solspegel Nutida, diameter: 42
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:09)
1160 9231 Solspegel Nutida, diameter: 85
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:13)
1160 9582 Soppslev silver, (h3) längd: 43 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:54)
1160 9181 Soppslev silver, längd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:25)
1160 9257 Spegel 146x110
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:57)
1160 9451 Spegel Gustaf V, "1858-1948", 90x42
1160 9369 Spegel Gustaviansk stil, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:33)
1160 9603 Spegel Gustaviansk stil. 138x74
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:21)
1160 7616 Spegel Karl Johanstil, intarsia, 100x45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:26)
1160 9438 Spegellampett höjd: 78 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:28)
1160 9250 Spelbord 1890-tal, mahogny, längd: 90 cm, djup: 43 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:07)
1160 7147 Spelbord Intarsia, Glasskiva, längd: 91 cm, djup: 45 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:17)
1160 9086 Starkvinsglas 15 st. Höjd: 12,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:30)
1160 9471 Stege modell äldre, trä
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:48)
1160 9088 Stekfat 2 st, längd: 47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:10)
1160 9387 Stol Mademoiselle, Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Edsbyverken, vit
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:09)
1160 9554 Stolar 4 st
1160 9098 Stolar 4 st + 2 karmstolar, gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:05)
1160 7615 Stolar 4 st, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. "Sjuan", Fritz Hansen, 1984
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:24)
1160 9089 Stolar 6 st, Albin Johansson, Hyssna, 1950-tal
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:22)
1160 9246 Stolar ett par, Senempirestil
1160 8015 Stolar ett par, Sengustavianska provinsarbeten, Lindome
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:01)
1160 9511 Strykjärn + syltkruka, 3 delar, höjd: 9-26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 21:01)
1160 9082 Svärd Charlottenburg, "Erik", 1900-tal, längd: 105 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:59)
1160 9425 Sybord Bemålat, längd: 50 cm, djup: 24 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:58)
1160 9432 Sybord På hjul, Funkis, längd: 42 längd: 42, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:13)
1160 7058 Sybord sent 1800-tal, intarsia, längd: 54 cm, djup: 38 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:40)
1160 9588 Syltkrukor + krus, 7 delar, Höganäs, höjd: 14-24
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:52)
1160 9474 Takarmatur + lampetter 2 st, 3 delar, rökfärgat glas
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:35)
1160 9470 Takarmatur Funkis, höjd: 50 cm, glaskupor / krom
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:02)
1160 9605 Takarmatur mässing och glas, höjd: ca 60
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:27)
1160 9463 Takarmatur metall, porslinsblommor, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:24)
1160 9239 Takarmatur Prismor, höjd: ca 30
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:40)
1160 9276 Tallrikar 12 st. Gustavsberg, handmålade, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:35)
1160 9477 Tallrikar 8 + 1 st, Meissen, Dia 24
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:54)
1160 7389 Tavla Bemålat tryck, efter Degas, Ballerinor, motivet: 33x25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:35)
1160 8085 Teckning Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Erotiskt motiv, signerad, motivet: 18x24
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:43)
1160 9284 Tekannor 2 st. Gjutjärn, Japan, höjd: 8 - 10
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:06)
1160 9321 Tekopp "Fiesta", Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:48)
1160 9120 Terrin i form av gris, längd: 25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:52)
1160 7132 Terrin Musselmalet, Royal Copenhagen, längd: 31 cm, höjd: 23 ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:22)
1160 9322 Teservisdelar 14 delar, Birka, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, 6 koppar + 6 assietter + gräddkanna + sockerskål
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:50)
1160 9294 Teskedar 12 + 9 st. Silver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:33)
1160 9292 Textil 2 st våder, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Bolbous, Ljungbergs textiltryck Floda, 148x225
1160 9349 Tidningar 28 st. Pinup
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:35)
1160 9222 Tillbringare + skål, kristall, höjd: 24 respektive längd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:01)
1160 9201 Toilettebord 1950-tal, teak, längd: 84 cm, djup: 40 cm, höjd: 117 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:22)
1160 9503 Träsnitt Torbjörn Zetterholm (f. 1921), Sverige. "Sommarbris", 84/360, motivet: 38x60,1978
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:46)
1160 9492 Trissor 4 st, till soffa, mässing, modell äldre
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:28)
1160 9368 Tryck 2 st, Barn, 38x28
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:31)
1160 7057 Tryck 3 st, Signerade Och numrerade, Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Skårgård, motivet: 37x44
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:14)
1160 8097 Tusch Baltasar Lobo Casuero (1910-1993), Spanien. "Campesino Espanol", 59x42
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:43)
1160 9308 Uppläggningsfat 2 st, Rörstrand, Picknick, 25x29
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:53)
1160 9264 Vägghylla "Pilaster", John Kandell (1925-1991), Sverige. Källemo, brännmärkt, höjd: 205 cm, bredd: 20 cm, djup: 23 cm, björk, höjd: 205 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:11)
1160 7574 Väggpendyl Gustaviansk stil, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:34)
1160 7572 Väggpendyl Rokokostil, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:22)
1160 9457 Väggur Bakelit, "Smiths sectric", Great Britain, diameter: 37, elektriskt
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:05)
1160 9210 Väggvas Åke Holm (1900-1980), Sverige. Höganäs, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:05)
1160 9230 Vällingklocka Nutida, mässing
1160 9593 Vas + skål, Argenta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Diameter: 11-12, höjd: 4-14 cm
1160 9547 Vas Jugend, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:52)
1160 9427 Vas keramik, Kjell N, -06, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:08)
1160 9172 Vas Konstglas, signerad, -00, höjd: 23 längd: 30 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:02)
1160 9426 Vas Kristall, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Nuutajärvi, 1962, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:05)
1160 9123 Vas Munk, Enköping, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 21:00)
1160 7505 Vas silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, höjd: 14,5 cm, diameter: 14,5 cm
1160 9207 Vas UE/Karlskrona, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:02)
1160 9509 Vaser + glas, 6 delar, Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 9-25 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:56)
1160 9162 Vaser 2 st + figurin, Royal Copenhagen, höjd: 8-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:26)
1160 9104 Vaser 2 st, 1960-tal, höjd: 27-31
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:17)
1160 9268 Vaser 5 st. Kina, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:18)
1160 9561 Vaser 6 st, design: Aldo Londi, höjd: 13-23
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:14)
1160 7530 Vaser ett par, Japan, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:00)
1160 9087 Vinglas + starkvinsglas, 9 + 12 delar, kristall, höjd: 12,5-16
1160 9555 Vinglas 4 st, Orrefors, Intermezzo, höjd 23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:01)
1160 9193 Vitrinskåp 1800-tal, bemålat, längd: 115 cm, djup: 47 cm, höjd: 205 ca
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:53)
1160 8009 Vitrinskåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Undantaget", längd: 96 cm, djup: 38 cm, höjd: 177 cm
S�ldes f�r 9.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:48)
1160 9562 Vitvinsglas 10 st, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:16)
1160 9361 Vitvinsglas 12 st, Böhmen, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 18:32)
1160 9189 Vykort 3 album, "Brefkortsalbum", Hästar & Hundar
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:40)
1160 9209 Ytterfoder 3 st, Gustavsberg, Oktavius/Plantina, höjd, 12-14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:04)
1160 9234 Ytterfoder ett par, Koppar, diameter: 30 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:26)
1160 9413 Ytterfoder Rörstrand, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:26)
1160 9079 Ytterfoder tenn, längd: 25 cm, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 20:06)
1160 9310 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, diameter: 25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 februari 2018 19:57)