1148 2122 Afrikana med mera, 14 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:57)
1148 2674 Akvarell Björn Bernström (f. 1966), Sverige. Komposition, 14x27
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:32)
1148 2031 Akvarell Gottfrid Lård (1895-1981), Sverige. "Motiv från Kungsholmen, Stockholm 1930", bladets mått: 31x43
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:58)
1148 2178 Akvarell K Lindroth, Galärvarvet mot Kastellholmen, signerad och daterad -80. 35x49 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:25)
1148 2387 Akvarell Kina, bladets mått: 68x66
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:04)
1148 8164 Akvarell Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Blomsterstilleben, monogramsignerad OH -45, motivet: 25x28
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:36)
1148 2010 Akvareller 4 st, Japan, motivet: 40x25
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:10)
1148 2355 Appliquer Ett par, Gustaviansk stil, höjd: 34 cm, metall
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:26)
1148 2561 Armband 18k, bismarklänk, längd: 17 cm, vikt ca 10,1 g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:04)
1148 2559 Armband 18k, bismarklänk, längd: 18,5 cm, vikt ca 20,8
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:01)
1148 2533 Armband 18k, vikt ca 29,6
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:29)
1148 2409 Armbandsur Calvin Klein, K5D 2Ml, Stainless, Water resistant
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:34)
1148 8020 Armbandsur Gucci, utbytbara plastringar
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:43)
1148 8684 Armbandsur parti, 17 st
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:07)
1148 8146 Assietter mm 78 delar, Mullbär, Gefle
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:50)
1148 2401 Bägare 2 st, silver, graverade, höjd: 8-17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:18)
1148 2276 Bägare 5 st. Silver, höjd: 4,5 - 7,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:58)
1148 2268 Bålskål metall, höjd: 24 cm, diameter: 34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:38)
1148 2156 Bardisk med 2 st. Pallar, massiv ek, L E Gant, Italien, längd: 110 cm, djup: 55 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:52)
1148 2297 Barometer med termometer och hydrometer, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:34)
1148 2392 Barstolar 3 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:44)
1148 2720 Benställning gjutjärn
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:25)
1148 2719 Benställning gjutjärn, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:24)
1148 2397 Bestick 7 delar, silver, vikt ca 450 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:58)
1148 2343 Besticksdelar 11 delar, silver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:06)
1148 2152 Bestickuppsättning ca. 150 delar, nysilver, Franska Liljan
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:17)
1148 8446 Biblioteksbord Furu, längd: 200 cm, djup: 89 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:41)
1148 8204 Blandteknik Leif Knudsen (1928-1975), Sverige. Signerad och numrerad -52, Figur till häst, motivet: 31x31 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:32)
1148 2165 Blandteknik Martin Säflund (1894-1976), Sverige. Uppsala, signerad, 20x28
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:16)
1148 8398 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. "Efter badet", motivet: 27x21
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:37)
1148 5565 Blandteknik Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Landskap, signerad och daterad -86, akryl och akvarell, 67x93
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:27)
1148 2075 Blandteknik Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Kvinna, "Oaxaca", motivet: 67x47
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:14)
1148 2270 Blomsterbord längd: 90 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:40)
1148 2289 Blyerts Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad och daterad 1962, landskap med fåglar, 27x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:15)
1148 2182 Bokhylla avlutad furu, längd: 87,46, djup: cm, höjd: 190 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 21:06)
1148 2234 Bokskåp nyrenässans, mahogny, längd: 76 cm, djup: 45 cm, höjd: 220 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:05)
1148 2378 Bokskåp Sent 1800-tal, längd: 102 cm, djup: 46 cm, höjd: 250 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:54)
1148 2246 Bokstöd ett par, konstmassa, bemålade, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:40)
1148 6582 Bokstöd Olle Nyman (1909-1999), Ett par, brons, Modell: Lena Nyman, Märkt LN, H Bergman (Herman Bergmans Konstgjuteri) höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:58)
1148 2473 Bokverk 3 band, 'Histoire de la Peinture moderne'
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:18)
1148 8343 Bokverk 4 band, Svenska Fåglar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:21)
1148 6563 Bonad 267x363
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:31)
1148 2213 Bord Bemålat, längd: 60 cm, djup: 49 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:32)
1148 2418 Bord med låda, Stringmodell, längd: 52 cm, djup: 31 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:02)
1148 2416 Bordslampa plåtskärm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:56)
1148 2697 Bordslampfot 2 st. Marmor resp. Keramik, bland annat Rörstrand
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:42)
1148 2431 Bordslampfot Kristall
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:14)
1148 2089 Bordslampfot Lejontassar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:04)
1148 2131 Bordslampfot metall och sten, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:05)
1148 2160 Bordslampfot nysilver, sent 1800-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:05)
1148 8527 Bordslampfot Trä och mässing, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:38)
1148 2088 Bordslampfötter ett par, Mässing
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:05)
1148 2296 Bordslampor Ett par, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, modell nr. 2332
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:32)
1148 2714 Bordssurtout höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:59)
1148 2064 Bordstelefon Rikstelefon
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:01)
1148 2453 Brasskärm Ek, omkring sekelskiftet 1900, höjd: 95 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:49)
1148 2391 Brickor 2 st, nysilver, England, längd: 31-45
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:45)
1148 5105 Brosch Vitguld, Briljanter med saltvattenpärla, 7,1 gr
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:45)
1148 2050 Byrå 50/60-tal, längd: 52 cm, djup: 31 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:38)
1148 8496 Byrå Italien, 1900-talets mitt, intarsia, längd: 120 cm, djup: 53 cm, höjd: 91 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:15)
1148 8435 Byrå Rokokostil, längd: 90 cm, djup: 47 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:59)
1148 8358 Byrå Sent 1800-tal, Ådringsmålad, längd: 88 cm, djup: 55 cm, höjd: 113 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:47)
1148 2351 Byrå Stenskiva, längd: 47 cm, djup: 40 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:23)
1148 2039 Byrå Teak, 50/60-tal, längd: 82 cm, djup: 41 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:46)
1148 2577 Carborundumetsning 2 st, Signerade, 40 upplaga, motivet: 58x45 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:21)
1148 2574 Carborundumetsning H Krogh, 1987, 'Kattkaos', signerad och numrerad 2/100, motivet: 49x31
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:22)
1148 2027 Champagneglas 12 st, design: Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Line, Kosta Boda, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:47)
1148 3088 Cocktailglas 8 st, nysilver
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:41)
1148 2299 Cocktailshaker + skål, Silvia, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Orrefors, formgiven 1957, höjd: 7-23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:37)
1148 2436 Collage Signerat, komposition, 83x58
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:19)
1148 2480 Collier 18k, med pärlor, längd: 40 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:26)
1148 2585 Collier silver, med stenar och pärlor
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:30)
1148 2662 Dalahäst 1940-tal, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:36)
1148 2302 Dalahäst modell äldre, höjd: 18 cm, skadat ben
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:44)
1148 2685 Dalahästar 3 st. Höjd: 5 - 16
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:29)
1148 2260 Dekorelement trä, längd: 60 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:03)
1148 2114 Dosor 2 st. Cloissonné. + sked, längd: 30 cm, Kina
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:36)
1148 2220 Dragspel Hagström
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:38)
1148 2469 Dryckeshorn tenn, längd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:07)
1148 2575 Emaljtavla Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. Gustavsberg, 23x23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:18)
1148 2381 Emmafåtöljer Ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:57)
1148 2582 Etsning Christina Lindeberg, 'Paralleller', signerad och numrerad 3/20, motivet: 40x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:25)
1148 2233 Etsning Fullriggare, motivet: 27x39
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:06)
1148 8160 Etsning Gudmar Olovson (f. 1936), Sverige. Modell, signerad och numrerad 22/50, motivet: 23x17
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:53)
1148 2612 Etsning Lisa Andrén (f. 1950), Sverige. 'Samlarna', 1996, signerad och numrerad 183/220, motivet: 26x29
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:56)
1148 2588 Etsning motivet: 50x44 cm, signerad och numrerad 4/40
1148 2552 Etsning Olof Tappert, "Hoppsan", 5/18, motivet: 48x26
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:57)
1148 2324 Etsning Ulf Trotzig (1925-2013), Sverige. Komposition, signerad och numrerad 39/50. 35x27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:41)
1148 2539 Etsningar 2 st, Mats Svensson, motivet: 39x49
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:40)
1148 2084 Etsningar 3 st, Efter Bartozolli, ramens innermått: 35x52
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:22)
1148 2609 Etsningar 3 st, Oidentifierad konstnär, 110 upplaga, motivet: 29x24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:51)
1148 2591 Färgetsning Albert Johansson (1926-1998), Sverige. 1975, HC-upplaga, "konnexion 120", motivet: 52x68
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:33)
1148 2628 Färgetsning H Krogh, "Lammkarta", 9/25,2001, löst blad, bladets mått: 56x76
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:29)
1148 2544 Färgetsning Maria, 152/165, "Thebe", motivet: 31x25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:46)
1148 2536 Färgetsning Peder Josefsson (f. 1943), Sverige. Signerad och numrerad 14/40, 'Röd-Svart', motivet: 20x20
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:37)
1148 2535 Färgetsning Peder Josefsson (f. 1943), Sverige. Signerad och numrerad 2/3, 'Gul-violett', motivet: 20x19
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:37)
1148 2541 Färgetsning Sign Dahl, -98,67/150, "Flores", motivet: 23x32
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:43)
1148 2611 Färgetsning Svenerik Jakobsson (f. 1934), Sverige.. "Ikaros på Lissabon zoo", 8/170, motivet: 53x48 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:54)
1148 2562 Färgetsningar 2 st, Kersti Strandberg (f. 1945), Sverige. 150-upplaga, motivet: 22x22 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:05)
1148 2594 Färglitografi 3 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad och daterad 1974-75, motivet: ca 41x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:38)
1148 8628 Färglitografi 3 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Stockholmsmotiv, motivet: 33x44
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:56)
1148 8618 Färglitografi 3 St, Mattheus
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:42)
1148 2521 Färglitografi Anders Laurén, Skärgård, 1985, signerad och numrerad 29/150, svanar, motivet: 41x100
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:19)
1148 2556 Färglitografi Apolinary, 1988, PT, motivet: 69x49
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:01)
1148 2548 Färglitografi Barbro Runefelt-Taltavull (f. 1938), Sverige. Signerad och numrerad 280/290, Stilleben, motivet: 46x47
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:53)
1148 2595 Färglitografi Bengt Bolin (f. 1933), Sverige. Signerad och numrerad 68/100, motivet: 51x67
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:39)
1148 2446 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Figurer, signerad och numrerad 28/250, bladets mått: 54x77
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:38)
1148 2520 Färglitografi Björn Adegren (1931-2015), Sverige. 1986, 'Kall natt', signerad och numrerad 13/84, bladets mått: 70x56
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:16)
1148 2502 Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. "Så Skimrande. . . ", signerad och numrerad 71/280, motivet: 51x71
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:15)
1148 2592 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad och numrerad 146/150, motivet: 41x55
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:35)
1148 2607 Färglitografi Christina Knall (f. 1947), Sverige. Signerad och numrerad 200/290, motivet: 36x49
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:55)
1148 8368 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad och numrerad 211/360, bladets mått: 54x76
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:28)
1148 2669 Färglitografi Elisabeth Jansson (f. 1951), Sverige. Porträtt, signerad och numrerad 86/295, motivet: 28x21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:21)
1148 2557 Färglitografi Folke Lind (f. 1931), Sverige. 1977, Lunnefåglar, signerad och numrerad 46/210, motivet: 46x65
1148 2601 Färglitografi Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Signerad och numrerad 163/280, motivet: diameter: 30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:46)
1148 2567 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), Sverige. 1972, signerad och numrerad 214/260, motivet: 47x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:10)
1148 2509 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad och numrerad 175/260, motivet: 41x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:06)
1148 2511 Färglitografi Gunnar, Fågel & äpplen, signerad och numrerad 147/150, motivet: 31x41
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:07)
1148 2188 Färglitografi Henrik Sörensen (1882-1962), Norge. 'De som venter', signerad och numrerad 115/200, motivet: 45x56
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:11)
1148 2196 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. Lekande barn, signerad och numrerad 12/310, motivet: 36x45
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:45)
1148 2448 Färglitografi Ingvar Zackrisson, 1963, signerad och numrerad 67/150, motivet: 22x38
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:41)
1148 2516 Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. Signerad och numrerad 120/170, Pennor, motivet: 85x60
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:12)
1148 2597 Färglitografi Jørgen Nash (1920-2004), Danmark. Signerad och numrerad 112/250, 'Hill', motivet: 75x55
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:40)
1148 8712 Färglitografi Kristian Krokfors (f. 1952), Finland. Signerad och numrerad 5/60, 'Happy Factory 4', motivet: 48x48
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:42)
1148 2504 Färglitografi Lars Forsman, Waxholm I, signerad och numrerad 45/210, motivet: 35x45 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:01)
1148 2626 Färglitografi Leif Ericson, Löst blad, signerad och numrerad 64/210, 'Resan till Paris', Löst blad, bladets mått: 77x62
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:25)
1148 2443 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad och numrerad 27/225, Blommor i fönster, bladets mått: 74x55
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:33)
1148 2204 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Tillskriven, ej signerad eller numrerad, motivet: 46x65
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:32)
1148 2682 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. 2000, signerad och numrerad 218/250, motivet: 25x19
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:09)
1148 2621 Färglitografi Li Hertzman-Ericson (1933-2017), Sverige. 'Vid fönstret', signerad och numrerad 166/250, motivet: 66x54
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:03)
1148 2444 Färglitografi Mariana Manner (f. 1943), Sverige. "Gul ", signerad och numrerad 30/50,1998, motivet: 49x65
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:34)
1148 2608 Färglitografi Märtha Bolin-Clason (1902-1988), Sverige. Riddarholmen, signerad och numrerad Märta Bohlin 240/260, motivet: 38x53
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:52)
1148 2398 Färglitografi Märtha Bolin-Clason (1902-1988), Sverige. Signerad och numrerad 116/260, Kungsgatan, motivet: 40x53
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:03)
1148 8677 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Vasabron, Stockholm. Signerad och numrerad 5/180, motivet: 40x52
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:57)
1148 2524 Färglitografi Mona Söderberg, 1947. Signerad och numrerad 35/180, motivet: 60x80
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:19)
1148 2576 Färglitografi Oidentifierad konstnär, 1984, 'The Clown', signerad och numrerad 35/50, bladets mått: 63x47
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:17)
1148 2580 Färglitografi Oidentifierad konstnär, signerad och numrerad 24/35, motivet: 36x38
1148 2447 Färglitografi Oidentifierad konstnär, signerad och numrerad 25/90, ramens innermått: 77x56
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:39)
1148 2629 Färglitografi Oidentifierad konstnär, signerad, -88, kvinna, löst blad, bladets mått: 80x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:31)
1148 2389 Färglitografi Oidentifierad konstnär, surrealistisk komposition, signerad och numrerad 15/260, otydlig signatur, motivet: 48x56
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:09)
1148 2684 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Osignerad, motivet: 38x47
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:11)
1148 2589 Färglitografi Olle Langert (1924-2016), Sverige. Signerad och numrerad 85/125, motivet: 50x70
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:31)
1148 2016 Färglitografi Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Café, signerad, motivet: 38x40
1148 2654 Färglitografi Pablo Picasso (1881-1973), EFTER, Maternite, motivet: 50x39
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:25)
1148 2442 Färglitografi Paulus Ljungberg, 1974, Björkar, signerad och numrerad 69/360, motivet: 27x75
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:32)
1148 2538 Färglitografi Peder Josefsson (f. 1943), Sverige. Signerad och numrerad 52/150, 'Grön-Svart', motivet: 42x42
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:39)
1148 2537 Färglitografi Peder Josefsson (f. 1943), Sverige. Signerad och numrerad 6/40, 'Röd-Grön', motivet: 35x35
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:38)
1148 2673 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Komposition, motivet: 24x19
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:28)
1148 8367 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad och numrerad 212/250, motivet: 22x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:26)
1148 2560 Färglitografi signerad, signerad och numrerad 57/260, fjordlandskap, motivet: 51x62
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:05)
1148 2167 Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Hundar, 51/60, signerad och daterad -83, motivet: 58x44
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:19)
1148 2020 Färglitografi Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad och numrerad 322/360, motivet: 57x75
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:04)
1148 2508 Färglitografi Tjernberg, Kust, signerad och numrerad 130/130,46x59
1148 2133 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad och numrerad 110/210, motivet: 32x35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:20)
1148 2555 Färglitografi Urban Sjöberg (f. 1945), Sverige. 1990. Signerad och numrerad 428/1000, motivet: 58x43
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:59)
1148 2671 Färglitografi Wassily Kandinsky, efter, komposition, signerad och numrerad 79/300, motivet: 47x24, (tryckt signatur)
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:23)
1148 2618 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad och numrerad 87/150. 61x85 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:03)
1148 2515 Färglitografi / collage Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. EA-upplaga, Pennor, motivet: 60x83
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:10)
1148 2449 Färglitografier 2 st, 80-upplaga, bladets mått: 71x58 & 58x71
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:46)
1148 2624 Färglitografier 2 st, Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. "Tärnan", motivet: 40x56 &35x51
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:22)
1148 8653 Färglitografier 2 st, Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Kust, motivet: 40x30 & 30x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:31)
1148 8680 Färglitografier 2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. 290- respektive 350-upplaga, Stockholm, motivet. 40x50 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:00)
1148 2414 Fat + vas + skulpturer, 5 delar, diameter: 25-38, höjd: 13-21
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:48)
1148 8781 Fat 3 st. Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, längd: 11-15
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:33)
1148 2283 Fat Blå Eld, Rörstrand, diameter: 34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:09)
1148 2706 Fat Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. 1945, Rörstrand, diameter: 37 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:29)
1148 2707 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, längd: 27 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:32)
1148 2127 Fåtölj 1950-tal, nyomklädd med tyg från Hermès + kudde
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:48)
1148 2053 Fåtölj 50/60-tal, Galon
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:43)
1148 2244 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Hemmakväll
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:44)
1148 9061 Fåtölj design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Farmor
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:49)
1148 7126 Fåtölj Karin, design: Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:00)
1148 2422 Fåtölj Rokokostil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:13)
1148 2243 Fåtölj tygklädsel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:35)
1148 2604 Fickur 14k
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:48)
1148 2602 Fickur 14k, 1800-tal, skada
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:44)
1148 2606 Fickur 2 st, silver och gulddoublé
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:55)
1148 8678 Fickur Bytime, guldpläterad, diameter: 4,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:58)
1148 2424 Figuriner 4 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:10)
1148 8792 Fisk stengods, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:43)
1148 2065 Flaskor 2 st, höjd: 15-22
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:01)
1148 8492 Fohundar ett par, keramik, Kina, höjd. 25
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:12)
1148 8162 Fotoalbum Fotografier av Jan Delden, Olle Wester & Jacob Forsell, kungafamiljen
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:25)
1148 2367 Fotoramar 3 st, Mässing, höjd: 19-32
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:59)
1148 2151 Fotpall längd: 64 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:15)
1148 2620 Fotpallar 2 st, omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:05)
1148 2257 Gabbeh 140x200
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:16)
1148 2018 Garderobsskåp längd: 125 cm, djup: 59 cm, höjd: 195 cm, liten skada
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:01)
1148 2176 Glas 5 delar, Tyskland, höjd: 11-25
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:11)
1148 8065 Glas 8+ 3 delar, höjd: 7-13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:40)
1148 2024 Glas Kristall, 10+ 8 delar, höjd: 9-11,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:36)
1148 2360 Glasservis 90 del ca, 1940-tal, dekor med svan
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:30)
1148 2406 Glasskulpturer 2 st, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta Boda, på träsockel, höjd: 16-20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:24)
1148 2157 Glasskulpturer 5 st. Fiskar, höjd: 10-21, en med skada
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:57)
1148 2334 Glögglas + 2 karaffer, 15 delar, höjd: ca 6 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:04)
1148 2094 Glöggservis lergods, 7 delar, på ställning
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:09)
1148 2359 Golvlampa + bordslampa, metall, barockstil
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:35)
1148 8499 Golvlampa 1950-tal. Höjd: 150 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:17)
1148 2690 Golvlampa industrimodell
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:34)
1148 2195 Golvlampa mässing, höjd inkl skärm 160 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:39)
1148 2259 Golvlampa smide, höjd: 133 cm, höj- och sänkbar
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:02)
1148 2227 Golvlampfot trä
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:56)
1148 2119 Golvlampor Ett par, metall
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:34)
1148 2278 Golvlampor i par, mässing
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:05)
1148 2371 Gotlandsstake 5-armad, trä, höjd: 43 cm, längd: 52 cm
1148 8532 Gouache Oidentifierad Konstnär, Ryssland, Träd och Kyrka, signerad och daterad 1977. 58x39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:53)
1148 3079 Gräddkannor + sockerskålar, 4 delar, bland annat Ryssland, höjd: 3 - 8
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:30)
1148 2362 Grafiska blad 3 st. Efter Anders Zorn, motivet: 30x20 resp. 24,5x 27,5, resp. 30x20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:51)
1148 2315 Grafiskt blad Altti Mattila, signerad och numrerad 22/220. 44,5x31,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:35)
1148 2312 Grafiskt blad Andreas Lundberg (f. 1973), Sverige. Signerad och daterad 13/75. 50x40 cm
1148 2313 Grafiskt blad Catharina Edlund (f. 1974), Sverige. Signerad och numrerad 38/240. 44x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:34)
1148 2325 Grafiskt blad Frank Björklund, 'Kufiskt stilleben', signerad och numrerad 107/150. 22x26,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:41)
1148 2187 Grafiskt blad Gicléetryck, Bo Ek (f. 1954), Sverige. 'Fula Gubbar', signerad och numrerad 37/45, motivet: 50x37 ca, Köpt på Liljevalchs vårsalong 2017
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:07)
1148 2328 Grafiskt blad Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Blommor, EA-upplaga, 54x54
1148 2316 Grafiskt blad Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Signerad och numrerad 3/90, kvinna, 36x36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:36)
1148 2323 Grafiskt blad Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Signerad och numrerad 48/90, racerbil, 36x32
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:51)
1148 2627 Grafiskt blad Löst blad, signerad och numrerad Copp, 7/50, motivet: 37x49
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:27)
1148 9041 Grafiskt blad Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Célimène - dräktskiss till Misantropen. Akvarellerat och metallpräglat samt textil, signerat Max Walter S. 17/50,93x63
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:03)
1148 2309 Grafiskt blad Sara Åberg, signerad och numrerad 47/90. 36x30 cm
1148 2326 Grafiskt blad Sofia Linde (f. 1980), Sverige. Dörrfasad, signerad och numrerad 20/50. 48x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:43)
1148 2318 Grafiskt blad Sofia Linde (f. 1980), Sverige. Vy från Balkong, signerad och numrerad 15/50. 44,5x62,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:37)
1148 2338 Gunghäst Svan, märkt, längd: 85 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:02)
1148 2598 Halsband + armband, silver med stenar, totalvikt ca 19,4 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:43)
1148 2579 Halsband 18k, med kula, vikt ca 13,3 g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:20)
1148 2581 Halskedja 18k, längd: 41 cm, vikt ca 8,7 g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:24)
1148 2583 Halskedja 18k, längd: 43 cm, vikt ca 5,1 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:25)
1148 2120 Handduksväv parti diverse, hellinne, SLF, oklippt
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:39)
1148 2487 Hänge + örhängen 2 par, med granater
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:35)
1148 2633 Hänge 18k, med emalj och pärlor, totalvikt ca 4,0 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:58)
1148 2501 Hängen 2 st, med ametister
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:58)
1148 2395 Herrbetjänt
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:51)
1148 2452 Herrbetjänt trä, med trissor
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:49)
1148 2403 Hink trä / smide, Antik, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:23)
1148 2643 Jardiniere nysilver, längd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:02)
1148 8357 Jultallrikar 16 st, Royal Copenhagen, diameter: 18
1148 8531 Kaffe-/ teservis Rosenthal, Tyskland, ca 35 delar
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:51)
1148 2698 Kaffekanna Blå Eld, Rörstrand, höjd: 19 cm
1148 2713 Kaffekanna emalj, Kockums, 5 längd: cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:40)
1148 2258 Kaffekoppar 7 delar, "Golden Sun, Bing & Grøndahl, design: Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige.
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:43)
1148 2677 Kaffeservis 24 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:47)
1148 2497 Kaffeservis 3 del + bricka, nysilver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:55)
1148 2666 Kaffeservisdelar 15 delar, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:43)
1148 8002 Kaffeskedar 11 st, silver(835), Spanien
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:48)
1148 2108 Kaffeskedar 17 delar, silver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:12)
1148 8199 Kaffeskedar silver, 8 st
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:24)
1148 2186 Kaffeskedar silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1957
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:00)
1148 2237 Kanapé längd: ca 160
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:19)
1148 2465 Kanna + burk med lock, God Jul, Gustavsberg, höjd: 10-15 cm
1148 2143 Kanna + sjungande sil, Alessi, höjd: 14 - 19
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:36)
1148 2264 Kanna + skål, tenn, höjd: 25 + längd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:13)
1148 2413 Kanna + vas, 2 delar, Konstglas, bland annat orrefors, höjd: 21x28
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:43)
1148 2482 Kanna Keramik, Kina, Kendi, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:29)
1148 2363 Käppar 5 st, bland annat silverkryckor
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:57)
1148 2292 Kapsylöppnare 2 st, ankor, längd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:21)
1148 2663 Karaffer 4 st. Kristall
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:37)
1148 2054 Karmstol 1940-/50-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:44)
1148 2272 Karmstol empirestil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:48)
1148 8355 Karmstol Senempire, 1800-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:40)
1148 2107 Karmstolar Ett par, 1950-tal
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:45)
1148 2277 Karmstolar ett par, rokokostil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:05)
1148 8649 Karmstolar Ett par, sekelskifte 1900, bemålade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:24)
1148 2345 Kista 1800-tal, längd: 96 cm, djup: 58 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:14)
1148 2212 Klaffbord Furu, längd: 40+ 2x22, djup: 86 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:35)
1148 2217 Koppar 4 delar
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:34)
1148 2061 Kopparhinkar ett par
1148 8156 Kopparstick Wrangelska palatset, Gustav I, 23x38
1148 2383 Kornisch rokokostil, längd: 295 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:58)
1148 2058 Kruka Gustavsberg, Björkstubbe, höjd: 24 cm
1148 2675 Krus 2 st, Höganäs, höjd: 23-38
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:34)
1148 2111 Kryddset på bricka, silver, 4 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:19)
1148 2032 Kryddställ 'Orrefors', 65, djup: 19 cm, höjd: 34 cm 2 st extra glasskeppor
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:03)
1148 2466 Lackask Ryssland, signerad, Motiv med björnar, 15x10
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:06)
1148 2467 Lackaskar + armring, Lackarbete, Ryssland, längd: 8-16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:14)
1148 2099 Lampbord Art Déco, Intarsia, längd: 85 cm, djup: 48 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:32)
1148 2125 Lampbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 58 cm, djup: 40 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:23)
1148 2148 Lampbord intarsia, glasskiva, Italien, diameter: 39 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:10)
1148 2051 Lampbord med hylla, teak, längd: 58 cm, djup: 38 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:39)
1148 2687 Lampbord på trissor, längd: 59 cm, djup: 45 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:32)
1148 2346 Lampetter Ett par, Snöskor, höjd: 143 cm
1148 2573 Laserprint Beck&Ljung, komposition, 23765,1970,20x20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:16)
1148 2130 Leksak lyftkran, DBGM, Tyskland, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:02)
1148 2147 Leksaksbil Postbil, 373, Packard + motorcykel, 373, Tekno Danmark, längd: 7 - 10,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:04)
1148 2407 Linnedukar + servetter, duk 200x460 & 145x190
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:29)
1148 2408 Linnedukar + servetter, duk bla 150x240
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:30)
1148 2683 Litografi André Beaudin (1895-1979), Frankrike. 1961, signerad och numrerad 11/50, motivet: 32x25
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:10)
1148 2605 Litografi Erik Wessel-Fougstedt (1915-1990), Sverige. Signerad och numrerad 13/40, motivet: 28x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:48)
1148 2681 Litografi Stellan Mörner (1896-1979), Sverige. Signerad och numrerad 26/125, motivet: 20x28
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:08)
1148 2206 Litografi Trine Folmoe (f. 1964), Norge. 'Korpus', kvinnofigur, signerad och numrerad 27/45, motivet: 64x48
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:42)
1148 2631 Litografier 4 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholm, motivet: 40x55 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:36)
1148 2132 Litografiska tryck 7 st. Värmlandsmotiv, Abraham Lundquist och Salmson, motivet: 22x30
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:11)
1148 8393 Ljuskrona empirestil, höjd: 60 ca
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:31)
1148 2638 Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd: ca 70
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:36)
1148 2417 Ljuskrona Hagamodell, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:02)
1148 2253 Ljuskrona Prismor, rokokostil, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:54)
1148 8731 Ljuskrona Rokokostil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:58)
1148 2284 Ljuskrona rokokostil, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:14)
1148 2247 Ljusplåtar mässing, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:41)
1148 8560 Ljusstakar 3 st, Ett par + 1 st, silver, MGAB, 1956, höjd: 8,5 - 15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:20)
1148 2263 Ljusstakar 4 st. Tenn, Gustaviansk stil, höjd: 25 cm, en med skada, Lös fotkula finns
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:15)
1148 2185 Ljusstakar Ett par, "Festivita" Pierre Forsell, Skultuna, no 20, diameter: 10
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:46)
1148 2423 Ljusstakar ett par, + skål, Iittala, höjd: 6-18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:09)
1148 2692 Ljusstakar Ett par, grönt glas, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:39)
1148 2004 Ljusstakar Ett par, nysilver, barockstil, För 1-3 ljus, höjd: 17-29
1148 2665 Ljusstakar Ett par, nysilver, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:42)
1148 2498 Ljusstakar ett par, nysilver, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:04)
1148 2262 Ljusstakar Ett par, nysilver, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:08)
1148 2109 Ljusstakar Ett par, silver, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:14)
1148 2245 Ljusstakar ett par, tenn, 1933, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:38)
1148 2462 Ljusstake Hutschenreuther, höjd: 24 cm
1148 2372 Ljusstake Ystad-Metall, Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. 1950-tal, metall / koppar, höjd: 29 längd: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:33)
1148 8425 Lockurna majolika, 'Ivory', höjd: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:12)
1148 8794 Lockurnor ett par, Rörstrand, jugend, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:44)
1148 2222 Malmkronor 2 st, mässing, höjd: ca 20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:45)
1148 2543 Manschettknappar ett par, 18k, vikt ca 12,8
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:35)
1148 2660 Månskensampel glas, 1800-tal, höjd: 27 cm
1148 2305 Mat / kaffeservis ca. 50 delar, Kolibri, Gustavsberg
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:54)
1148 2172 Mat / kaffeservis ca. 80 delar, Polen
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:53)
1148 2100 Matsalsskåp med vitrin, Gustaviansk stil, längd: 120 cm, djup: 46 cm, höjd: 175 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:33)
1148 6400 Matservis 46 delar, delar, Villeroy & Boch
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:56)
1148 2139 Matservis ca. 35 delar, Krautheim, Tyskland
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:58)
1148 2661 Matservis ca. 50 delar, Karlskrona
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:35)
1148 2138 Matservis ca. 60 delar, Rosenthal, Tyskland, Maria Björnbär
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:56)
1148 2256 Matta Bocchara, 96x148
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:25)
1148 2489 Matta Inga-Mi Varneus Rydgren , Sverige. Sverige. För Jönköpings Läns hemslöjd, 111x193
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:40)
1148 2534 Matta Kajsa Aronsson (f. 1963), Sverige. Kasthall, Apelsin, 88x130
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:33)
1148 2033 Matta orientalisk, 120x200
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:04)
1148 2118 Matta orientalisk, 150x210
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:34)
1148 8235 Matta orientalisk, 164x200
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:13)
1148 2208 Matta orientalisk, 225x275
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:13)
1148 2701 Matta orientalisk, 78x130
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:31)
1148 2476 Matta orientalisk, 92x150
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:18)
1148 8547 Matta orientalisk, 92x217
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:03)
1148 2226 Matta orientalisk, Afghan, 210x293
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:53)
1148 2475 Matta Tibetansk stil, 93x179
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:16)
1148 2596 Medaljong 18k, totalvikt ca 9,3 g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:35)
1148 2486 Meny + askkopp, Meny från "Restaurant Metropol" 1909, Askkopp från Berns 1930-tal, 42x28 Dia 10, Vinlista på baksida av meny, inramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:32)
1148 2388 Miniatyr 1800-tal, 10x8
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:07)
1148 2304 Miniatyr sent 1800-tal, föreställer Fältmarskalk Michel Ney
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:48)
1148 2115 Minkpäls Saga Mink, storlek: 40 - 42
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:20)
1148 2655 Modellbilar 17 st, Dinky Toys, i originalförpackningar
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:31)
1148 2656 Modellbilar 21 delar, bland annat lastbilar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:27)
1148 2652 Modellbilar 23 st, bland annat Brooklin
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:29)
1148 2658 Modellbilar 24 st, diverse, bland annat Brooklin
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:29)
1148 2657 Modellbilar 27 st, lastbilar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:28)
1148 2647 Modelltågstillbehör diverse, en kartong, bland annat räls & byggnader
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:15)
1148 2126 Mössbord 1800-tal, längd: 105 d, 68, höjd: 71 cm, lös skiva
1148 2390 Nyckelharpa i väska
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:09)
1148 8006 Ölglas + starkvinsglas, 4 + 4 st, Ölglas "Ruben" Signe Person Melin, starkvinsglas annan modell, höjd: cm, höjd: 12-15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:56)
1148 2228 Oljemålning Acke Fornander (1908-1990), Sverige. Teneriffa, 64x98
1148 2249 Oljemålning Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. "Gammal dörr", signerad, 50x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:45)
1148 2057 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Stuginteriör, 53x64
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:32)
1148 2438 Oljemålning Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Landskap med smedja, signerad och daterad 1948, på pannå, 23x44
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:23)
1148 2141 Oljemålning Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Fors, signerad, 91x64
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:27)
1148 8486 Oljemålning C Strömbäck, Fontänen 'Tors fiske', 100x70
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:02)
1148 4501 Oljemålning Cari E Watson, Signerad C E Watson, 1924, 'Highland Calves', 32x48
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:36)
1148 8089 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Gatumusikanter, olja på pannå, 45x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:41)
1148 8189 Oljemålning Carsten Hvistendahl (1901-1972), Sverige. 1948, Hustak, 42x54
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:33)
1148 2103 Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Kvinna, signerad, 80x64
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:16)
1148 2104 Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Kvinna, signerad, 80x64, liten dukskada
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:17)
1148 8757 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Stockholm Ström, 54x66
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:44)
1148 2725 Oljemålning Dan Lindstrand (1904-1983), Sverige. Blomsterstilleben, 38x26
1148 2726 Oljemålning Dan Lindstrand (1904-1983), Sverige. Blomsterstilleben, 40x32
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:06)
1148 8127 Oljemålning E Franzén, Kornhamnstorg, Gamla Stan, 36x53
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:39)
1148 2052 Oljemålning Einar Fougstedt, Höstdag i Ålsten, 1940,44x35
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:42)
1148 2038 Oljemålning Ella Wanner (1887-1962), Sverige. Stilleben, signerad, 20x25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:43)
1148 2192 Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Uppsala Slott, 71x55
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:22)
1148 2194 Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Vinterlandskap, signerad och daterad, 46x55
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:37)
1148 2180 Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Skogslandskap, 23x12
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:29)
1148 2105 Oljemålning flicka med broderi, 90x60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:20)
1148 8556 Oljemålning Gerty Axelsson, stilleben, signerad, 1947,60x48
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:17)
1148 2170 Oljemålning Gösta Geerd (1907-1982), Sverige. "Vill du ha en krona", signerad, 60x34
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:27)
1148 2134 Oljemålning H Richter, solnedgång i skärgården, signerad, 45x70
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:22)
1148 2173 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Stilleben, signerad, -72,45x37
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:59)
1148 2140 Oljemålning Helena Larsson, Minnenas gränd, signerad och daterad 1984. 60x49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:21)
1148 2341 Oljemålning Hildegard Thorell (1850-1930), Sverige. Barnporträtt, 76x55
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:52)
1148 2011 Oljemålning Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. Signerad och daterad -59. 53x64 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:36)
1148 8061 Oljemålning Jean Rosengren (1894-1965), Sverige. Motiv från Skåne, 49x68
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:28)
1148 8179 Oljemålning Jean-Pierre Risos (1934-1992), Frankrike. Komposition, 1967,60x40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:12)
1148 4268 Oljemålning Johan Kindborg (1861-1907), Landsväg, 28x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:14)
1148 2380 Oljemålning Josef Emil Lémon (1895-1968), Sverige. Solrosor, 60x50
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:56)
1148 2288 Oljemålning Kai Nielsen (1882-1924), Danmark. Stuga med eka, 50x61
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:14)
1148 2287 Oljemålning Kai Nielsen (1882-1924), Danmark. Stuga vid havet, 44x54
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:13)
1148 8243 Oljemålning Kurt Beckman, Flicka med hund, 90x50
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:24)
1148 2494 Oljemålning Kurt Lindon (1910-1986), Sverige. "Cyklisten, Årsta", 31x33
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:48)
1148 2320 Oljemålning Leis Schjelderup (1856-1933), Norge. Tillskriven, 42x65
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:39)
1148 2694 Oljemålning Lundmark, fiskeläge, 57x65
1148 2230 Oljemålning Matsola Burman (1925-2008), Sverige. Signerad och daterad 1957, ”Alla tiders blomster', 89x116
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:58)
1148 2370 Oljemålning Nils af Ström (1903-1971), Sverige. Signerad och daterad 1947, "Berg och dalar", 50x66
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:28)
1148 2201 Oljemålning Oidentifierad konstnär, figurer i landskap, 33x47
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:07)
1148 2191 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Figurer i orientalisk trädgård, på pannå, 32x48
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:30)
1148 2286 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Kajmotiv, 32x36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:11)
1148 8535 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Landskap, signerad, olja på pannå, 40x49
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:54)
1148 2432 Oljemålning Oidentifierad konstnär, signerad, 51x58
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:19)
1148 2434 Oljemålning Oidentifierad konstnär, signerad, Stilleben, 51x62
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:17)
1148 2193 Oljemålning Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vinterlandskap, signerad, olja på pannå, 32x45
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:35)
1148 2200 Oljemålning Reino Partanen (1889-1972), Finland. Porträtt, signerad och numrerad 1922. 44x46
1148 9028 Oljemålning Rune Jansson (1918-2014), Sverige. 'Solens ridå till hälften', signerad och daterad 1960,57x84
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:55)
1148 2087 Oljemålning Rysk Konstnär, 94x80
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:24)
1148 2670 Oljemålning Svea Nyman (1902-1986), Sverige. Interiör, 30x39
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:26)
1148 2190 Oljemålning Thomas Hafström (f. 1954), rökande kvinna, 73x90
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:15)
1148 8586 Oljemålning Torg, signerad och daterad Helli -76,73x65
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:55)
1148 2137 Oljemålning W Wilhelm, resande sällskap, 1800-tal, signerad, 15x30
1148 2076 Oljemålningar 2 st, Helmi Sjöstrand (1864-1957), Finland. Stadsmotiv & bymotiv, 50x60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:17)
1148 8060 Oljemålningar 2 st, Konrad Simonsson (1843-1911), Sverige. Landskap, 12x15
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:26)
1148 2546 Örhängen 1 par + halskedja, 18k, totalvikt ca 3,1
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:49)
1148 6497 Örhängen creoler, ett par, 18k, 1,4 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:43)
1148 2496 Örhängen ett par, 18K, med ametister och pärlor
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:53)
1148 2587 Örhängen ett par, 18k, med pärla, totalvikt ca 4,3 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:28)
1148 2569 Örhängen ett par, 18k, vikt ca 2,4 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:10)
1148 2506 Örhängen ett par, med grön sten
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:02)
1148 2068 Ostkupor + kannor, 4 delar, Rörstrand, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Höjd: 10-15
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:09)
1148 2293 Ostrontallrikar 4 st, Frankrike, diameter: 23 cm
1148 2704 Pall 2 st, bland annat Hugo Lundahl
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:27)
1148 2171 Pall Englesson, längd: 98 cm, trissor
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:40)
1148 2085 Päls Saga Mink, pastell, Amoress, storlek: 40 - 42
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:24)
1148 2117 Päls Saga Mink, storlek: 38, skadat foder
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:27)
1148 8774 Paradbälten 4+ 2 st
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:24)
1148 2221 Paraplyställ höjd: 53 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:38)
1148 2175 Parti diverse koppar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:11)
1148 2339 Parti diverse silver
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:23)
1148 2399 Parti silver, 13 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:58)
1148 2291 Parti smycken, diverse
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:27)
1148 2368 Parti saltskedar bland annat Silver
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:00)
1148 2635 Parti smycken 7 delar, delvis 18k, ostämplat, brosch med briljant, totalvikt ca 12,7 g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:03)
1148 2077 Pastell Curt Clemens (1911-1947), Sverige. Träd, motivet: 41x58
1148 2040 Pastell Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Flicka med docka, signerad, 49x30
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:46)
1148 6202 Pasteller 2 st. J Henry Schäf, Damporträtt, signerad och daterad 1921,38x29
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:24)
1148 8780 Pennor 2 st, Cross, 10K
1148 2149 Pianopall
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:13)
1148 2239 Piedestal omkring sekelskiftet 1900, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:21)
1148 2419 Piedestal Sten, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:54)
1148 2214 Plåtburkar 4 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:31)
1148 2460 Prydnadsfåglar ett par, Metall, längd: 27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:57)
1148 8410 Ragusked + slev, silver
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:11)
1148 2029 Ram Bladguld, omkring 1900,34x28
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:50)
1148 2080 Ram med tryck, 20x30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:23)
1148 2513 Ring + 1 par örhängen, 18k, med opaler, total vikt ca 7,7 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:07)
1148 2500 Ring 18k, med ametist
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:57)
1148 2518 Ring 18k, med blå sten, totalvikt ca 7,6 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:10)
1148 2503 Ring 18k, med grön sten
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:59)
1148 2510 Ring 18k, med pärla, + 1 par örhängen med pärlor
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:06)
1148 2613 Ring 18k, vikt 6,6 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:55)
1148 2614 Ring 18k, vikt ca 4,4 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:57)
1148 2610 Ring 18k, vikt ca 4,4 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:49)
1148 2525 Ring 18k, vikt ca 6,2
1148 8419 Ring 18k. Med stenar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:24)
1148 2616 Ring 23k, vikt ca 3,2 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:58)
1148 2529 Ring med sten, 18k, total vikt ca 2,4
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:28)
1148 2485 Ring silver, med granater
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:32)
1148 2522 Ring slät, 18k, vikt ca 3,6
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:14)
1148 2619 Ringar 2 st, 20k, vikt ca 5,9 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:00)
1148 2121 Rödvinsglas 10 st. Snarlika, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:45)
1148 2238 Rödvinsglas 7 st. Rutslipade, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:20)
1148 2013 Röllakan Kerstin Persson, signerad KP, 240x168
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:41)
1148 2396 Röllakan sign ILS, 143x195
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:52)
1148 2404 Sabel 2 st, längd: 97-110
S�ldes f�r 28.500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:39)
1148 8466 Salongsbord Nyrokoko, diameter: 110 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:42)
1148 2035 Salongsbord Nyrokoko, Intarsia, diameter: 85 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:37)
1148 2271 Sängbord teak, 1950-tal, längd: 50 cm, djup: 30 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:42)
1148 2327 Såssked + sked, silver, England, längd: ca. 20
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:39)
1148 2703 Saxofon Yamaha, med tillbehör, visst renoveringsbehov, i väska, Softpak
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:18)
1148 2250 Sekretär Asien, längd: 100 cm, djup: 48 cm, höjd: 106 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:52)
1148 2550 Serigrafi Ann-Margret Olson, signerad och numrerad 61/220, motivet: 35x30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:57)
1148 2330 Serveringsvagn med kakelplattor, längd: 61 cm, djup: 51 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:47)
1148 2686 Serveringsvagn med lådor, teak, längd: 76 cm, djup: 44 cm, höjd: 56 cm
1148 2095 Servisdelar 18 delar, Rörstrand, Fjäril
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:10)
1148 8148 Servisdelar 43 delar, Röd Rubin, Gefle
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:59)
1148 2495 Servisdelar Gustavsberg, Nyponblomma, 16 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:51)
1148 2003 Shaker Alessi, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:54)
1148 2464 Shaker Orrefors, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:02)
1148 2198 Sideboard mahognyfaner, längd: 123 cm, djup: 40 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 21:24)
1148 2026 Silver 4 delar, snäckfat + bestick
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:42)
1148 2340 Silverparti 5 delar
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:22)
1148 2055 Silverplaketter De 100 förnämsta bilarna, Franklin Mint, med Introduktionsbok
1148 2672 Sjal Hermès, Paris, 90x85
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:26)
1148 2472 Skål cloissonné, längd: 31 cm, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:26)
1148 2461 Skål Gefle, diameter: 22 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:59)
1148 2116 Skål Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta, diameter: 26 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:23)
1148 2300 Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. ALP, diameter: 26 cm, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:39)
1148 2067 Skål Gustavsbergs Studio, fajans, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Längd: 16 cm, höjd: 8,5 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:03)
1148 2113 Skål mässing / emalj, Ryssland, diameter: 15 cm, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:31)
1148 2090 Skål Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:05)
1148 2549 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster, längd: 32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:59)
1148 2721 Skål Württembergische Metallwarenfabrik WMF, i form av löv, nysilver, längd: 22 cm
1148 2078 Skålar 6 st, Orrefors, Colora, diameter: 21 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:18)
1148 2079 Skålar 8 st, Orrefors, Colora, höjd: 4-6,5
1148 2252 Skåp Asien, längd: 109 cm, djup: 44 cm, höjd: 131 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 21:04)
1148 2069 Skärbräda + skålfat, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand, längd: 28x31
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:12)
1148 2723 Skärbräda i form av gris, längd: 55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:34)
1148 2070 Skärbrädor 2 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand, längd: 28x37
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:13)
1148 2066 Skrin Mässing, 1800-tal, längd: 26 cm, djup: 20 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:02)
1148 2722 Skrin nysilver, jugend, Württembergische Metallwarenfabrik WMF
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:32)
1148 2072 Skulptur Beswick, England, längd: 31 cm
1148 2306 Skulptur Brons Efter Barrias, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:48)
1148 8620 Skulptur brons, efter A Gennarelli, kvinna med duva, nutida, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:44)
1148 8619 Skulptur brons, efter Milo, kvinna med lejon, nutida, längd: 38 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:42)
1148 2159 Skulptur efter C Heine, romersk krigare, brons, höjd: 23 cm + sockel, höjd: 6
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:00)
1148 2468 Skulptur Elefant, Royal Dux, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:06)
1148 2086 Skulptur Keramik, Orientalisk, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:23)
1148 2189 Skulptur Lasse Nilsson, Velamsund, 'Madonna', Trä, Signerad, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:15)
1148 9054 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lejon Gigant ur serien Afrika, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), höjd: 38 cm, målad och delvis glaserad brun stengodslera
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:22)
1148 2290 Skulptur möjligen Lisa Larson, Bamse, Gustavsberg, ej signerad, höjd: 17 cm, längd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:21)
1148 2036 Skulptur trä, Matts Eriksson, ( Matts i Taserud), signerad 1940, höjd: 37 längd: 29 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:38)
1148 2063 Skulptur trä, Sign EG, Erotiskt motiv, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:59)
1148 2712 Skulptur / ljusstake mässing, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:39)
1148 2202 Skulptur i glas Björn Ekegren (f. 1955), Sverige. 4/100, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:20)
1148 2265 Skulpturer 2 st. Brons, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:15)
1148 2158 Skulpturer 2 st. Gips, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:59)
1148 2177 Skulpturer 4 st, fåglar
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:13)
1148 2420 Skulpturer 4 st, Spanien, Porslin, höjd: 20-24
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:04)
1148 2335 Skylt gjutjärn, Kajplats 24,37x57
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:06)
1148 2060 Skyltar 3 st varav 2 stävmärken KSSS. Höjd: 12 cm respektive 29 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:58)
1148 2211 Slagbord Furu, längd: 26 + 2x48, djup: 70 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:28)
1148 2490 Smycken 5 delar, Brons/Silver, Kalevala
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:43)
1148 8416 Smycken silver, diverse
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:20)
1148 2218 Snapsglas 10 delar, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:34)
1148 2382 Snurrfåtölj Nutida
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:57)
1148 2394 Snurrstol 1920-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:55)
1148 2455 Sockerskål nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Nyrokokostil, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:50)
1148 2274 Soffa björk, rotting, 1800-talets slut, längd: 160 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:45)
1148 8305 Soffa Chesterfield, Dux, längd: ca 215
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:51)
1148 8681 Soffa Howardmodell, svängd, längd: 240 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:02)
1148 2421 Soffbord Glasskiva, längd: 105 cm, djup: 60 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:04)
1148 2279 Soffbord rokokostil, längd: 74 cm, djup: 51 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:06)
1148 2273 Soffbord Tingströms, längd: 80 cm, djup: 62 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:44)
1148 8480 Solspegel diameter: 70 cm
1148 2210 Solur höjd: 90 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:30)
1148 8718 Soppslev silver, 1899, med trähandtag, längd: 44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:00)
1148 8297 Spegel 44x44
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:35)
1148 2282 Spegel diameter: 49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:08)
1148 2281 Spegel gustaviansk stil, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:12)
1148 2083 Spegel mahogny, 82x53
1148 2718 Spegel med konsolbord med stenskiva, spegelns mått: 132x45
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:23)
1148 2375 Spegel Nutida, 190x90
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:59)
1148 2184 Spegellampetter ett par, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:37)
1148 8632 Speglar ett par, förgyllda, gustaviansk stil, höjd: 55 cm
1148 2225 Spelbord 1890-tal, längd: 95 cm, djup: 47 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:52)
1148 2402 Spjut 2 st, längd: 97-197
1148 2688 Stegpall
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:33)
1148 2294 Stegpall metall
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:23)
1148 2710 Stekfat 3 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand
1148 2373 Stekfat Kina, blåvitt kompaniporslin, 25x16
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:35)
1148 8153 Stengods 9 delar, Einar Lynge-Ahlberg (1913-1980), Sverige. Rörstrand
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:28)
1148 2162 Stol Verner Panton (1926-1998), Danmark. 'Panton System 123', nyomklädd
1148 2163 Stol Verner Panton (1926-1998), Danmark. 'Panton, System 123', nyomklädd
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:23)
1148 2240 Stolar 3 st, 1890-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:24)
1148 2042 Stolar 4 st, Teak
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:18)
1148 2415 Stolar 6 st, gustaviansk stil, spjälad genombruten rygg
1148 2215 Stolar ett par, omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:32)
1148 8152 Stop Tenn, Santesson, Riksvapnet, 20(l6). Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:23)
1148 2091 Stringhylla 3 hyllplan
1148 2348 Svanstol 1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:20)
1148 2347 Sybord lyrformad fot, längd: 69 cm, djup: 37 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:19)
1148 2006 Symaskin Frejas, Stockholm, höjd: 27 cm, modell äldre
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:01)
1148 2150 Taburetter Ett par, Karl Johan
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:16)
1148 2632 Tåglitteratur diverse Märklin, två kartonger
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:22)
1148 2642 Tåglitteratur två kartonger, Märklin, Roco mm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:59)
1148 2640 Tågset 4 förpackningar, Märklin, No: 2839,42992,2870 & 28703
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:56)
1148 2017 Takarmatur 1930-tal, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:00)
1148 2708 Takarmatur 1950-tal, Luxus, Vittsjö, glas och teak, diameter: 50 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:28)
1148 2428 Takarmatur glas, diameter, ca 30
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:12)
1148 2429 Takarmatur Glas, diameter: ca 30
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:18)
1148 2430 Takarmatur Glas, diameter: ca 30
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:19)
1148 2232 Takarmatur Mässing, med prismor, jugend, höjd: ca 65
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:02)
1148 2353 Takarmatur med prismor, diameter: 35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:24)
1148 2379 Takarmatur nysilver, ej el, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:55)
1148 2266 Takarmatur PH-lampa, No. 16557, diameter: 45 cm
1148 2023 Takarmatur PH-lampa, PH4, diameter: 50
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:16)
1148 2062 Takarmatur prismor, diameter: 60 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:00)
1148 2154 Takarmatur prismor, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:33)
1148 2251 Takarmatur Tiffanystil, diameter: 42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:56)
1148 7111 Takarmatur Vilhelm Wohlert, "Satellit pendant lamp", för Louis Poulsen, 1950/60-tal, vit glaskupa
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:05)
1148 8471 Takarmaturer 2 st, Fagerhult
1148 2128 Takfotogenlampa mässing, Jugend, el indragen, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:56)
1148 2236 Tallrikar + skål, Kina
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:16)
1148 2046 Tallrikar 2 st, Porslin, diameter: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:49)
1148 2005 Tallrikar Ett par, Firma Svenskt Tenn, diameter: 22,1964
1148 2459 Tallrikar Gustavsberg, Regina/Venus, 8+ 6 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:55)
1148 8126 Teckning Daniel Carlsson, 1892, ljusstake, 47x35
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:38)
1148 2301 Tekanna + skål + vas, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, höjd: 6 - 28
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:42)
1148 8657 Tekanna Württembergische Metallwarenfabrik WMF, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:36)
1148 2477 Tenn 3 delar, fat+ kanna+ tekök
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:20)
1148 2479 Tennstop 2 st, 1800-tal, höjd: ca 20
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:30)
1148 2161 Teservis 14 delar, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Litorina, Rörstrand
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:19)
1148 2331 Teservis 7 delar, Cottageware, Price England
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:58)
1148 2110 Teskedar 12 st. Silver
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:18)
1148 2386 Textil Sven Markelius, "Prisma", 220x280 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:11)
1148 2636 Textilier 5 st, design: Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Sverige. Ca 190x140
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:18)
1148 2106 Toilettebord 1950-tal, teak, längd: 84 cm, djup: 40 cm, höjd: 117 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:44)
1148 2365 Tomtar 4 st, höjd: 12-19
1148 2043 Tomteglas Tidigt 1900-tal, God Jul, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:47)
1148 2009 Torrnålsetsning Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Stege, signerad och numrerad 10/50, motivet: 14x13
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:04)
1148 2254 Trädgårdsgrupp 5 delar, metall / trä, Dia 100, höjd: 65 cm, Bord + 4 st stolar
1148 2349 Trädgårdsstolar Ett par, Aluminium, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:21)
1148 2216 Trälådor 2 st, längd: 69-72
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:35)
1148 2344 Träskulptur Axel J Persson, 1934, höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:26)
1148 2593 Träsnitt 3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1978,410 upplaga, motivet: 61x60
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:36)
1148 8545 Träsnitt 6 st. Yurimoto Kelko, Japan, Lekande barn, 22x16,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:01)
1148 2568 Träsnitt Cecilia Frisendahl (f. 1922), Sverige. 1975, signerad och numrerad 13/25, motivet: 47x40
1148 2615 Träsnitt finländsk konstnär, 1956, motivet: 27x34
1148 2679 Träsnitt Tamami Shima (1937-1999), Japan. 1961, signerad och numrerad 52/100, motivet: 38x25
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:08)
1148 8542 Tusch Kina, Bergslandskap, 50x23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:58)
1148 9034 Tusch Robert Storm Petersen (1882-1949), Danmark. Officersänka, med dedikation, 23x31
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:07)
1148 8188 Utställningsaffisch efter Marc Chagall (1887-1985), 75x50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:31)
1148 2179 Utställningsaffisch Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Härnösands konsthall, signerad, 69x49
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:27)
1148 2073 Väggbelysning ett par, Falkenberg, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:11)
1148 2224 Vägghylla omkring sekelskiftet 1900, längd: 180 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:50)
1148 2711 Vägglampa
1148 2709 Vägglampa ett par, Luxus Nittsjö, teak, skärmar i plexiglas, 1950-tal
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:31)
1148 2123 Vägglampa Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, modell 2143
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:14)
1148 2426 Vägglystrar ett par, med prismor, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:11)
1148 2553 Väggpendyl höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:58)
1148 2242 Väggpendyl omkring sekelskiftet 1900, höjd: 95 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:31)
1148 2369 Väggplåtar ett par, försilvrad metall, 39x29
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:59)
1148 2081 Väggrelief brons, diameter: 26 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:25)
1148 2439 Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Elefant ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986, delvis glaserad och målad vit stengodslera, 22x23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:29)
1148 2205 Väggspegel metall & pastellage, relief, 71x46
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:39)
1148 2014 Väggtextil Kina, 69x136
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:43)
1148 2724 Väggur 2 st. Georg Jensen, diameter: 15 cm
1148 2007 Väggur Gustaviansk stil, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:02)
1148 2641 Vagnset 14 förpackningar, Märklin, bland annat jubileumsutgåvor
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:58)
1148 2644 Vagnset 20 Förpackningar, Märklin + transformator
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:00)
1148 2646 Vagnset 24 delar, + transformator
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:09)
1148 2645 Vagnset 24 förpackningar, Märklin
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:08)
1148 9023 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Gustavsbergs Studio, Sverige. höjd: 19 cm
1148 5477 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:27)
1148 8445 Vas Goebel, Efter Klimt, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:46)
1148 2385 Vas Gustavsberg, Cararra, bemålad, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:01)
1148 2025 Vas Gustavsberg, Pia Rönndahl (f. 1953), Sverige. Höjd: 15 cm
1148 2056 Vas Helen Tapper, Johansfors Glasbruk, konstglas, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:19)
1148 2096 Vas Imari, höjd, 30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:21)
1148 2092 Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Osignerad, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:15)
1148 2691 Vas Rörstrand, 1943, höjd: 23 cm
1148 2071 Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:09)
1148 2384 Vaser 2 st, Rörstrand, Jugend, höjd: ca 15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:02)
1148 2144 Vaser 3 st. Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Figurer, höjd: 8 - 13
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:34)
1148 2059 Vaser Ett par, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Upsala-Ekeby. Dekor av fiskar och sjöväxter i relief, lergods, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:54)
1148 2129 Vaser Ett par, frostat glas med dekoration, höjd: 42 cm
1148 2261 Vevgrammofon His masters voice, + stenkakor
1148 2356 Vitrinskåp Asien, Nutida, längd: 81 cm, djup: 35 cm, höjd: 193 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:27)
1148 2101 Vitrinskåp längd: 70 cm, djup: 34 cm, höjd: 143 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:34)
1148 2410 Vitvinsglas 6 st, Kristall, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:36)
1148 2174 Vykort ca 360 st, Stockholm motiv, 1900-talets första hälft
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:21)
1148 2358 Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, höjd: 16-20
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:28)
1148 2248 Ytterfoder ett par, Gustavsberg, björkstam, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:42)
1148 2269 Ytterfoder ett par, höjd: 22 cm
1148 8455 Ytterfoder ett par, höjd: 26 cm, diameter: 35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:29)
1148 2374 Ytterfoder Gustafsberg, 1910-tal, Solrosor, höjd: 17 Dia: 23
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:38)