39 3035 BAROCKSTOL Ek, 1700-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 5049 BESTICKUPPSÄTTNING Silver, Finland, 40 del
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3028 BOKHYLLOR 1 par, Jugend, ek, Anno 1904 & 1920, repor, L120 D40 H220
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 7071 BORDSPENDYL Paris, Alabaster, 1800tal, H66 , skador
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3026 BYRÅ Gustaviansk stil, 1800-tal, intarsia, L111 D48 H85
S�ldes f�r 6.100 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3056 BYRÅ Mahogny L71 D44 H83
S�ldes f�r 4.100 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3049 CEREMONIYXA Persien, försilvrad, L76
39 3006 CHIFFONJÉ 1800-tal, L117 D54 H126
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 1031 Etsning Jacques Villon, 26/50, 28, 5X18, 5
39 1021 FÄRGLITOGRAFI Claes Oldenburg 30/100, 1968, 57x40
39 3007 Färglitografi Endré Nemes, 1977, 21/150 Tvillingnunnor, 75x55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3002 FAT Kina, 1800-tal, Dia 42
S�ldes f�r 3.300 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3008 FIGURIN Bing & Grøndahl, Pierrot, H23
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3029 Kanapé Karl Johan, mahogny
S�ldes f�r 8.700 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3055 KARMSTOL Gustaviansk, vitmålad
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3016 KARMSTOLAR 2st, Empirestil
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3032 KONSOLBORD Empire, Etikettsign HC Hammarstrand, Lidköping, mahogny
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3004 Litografi Antoni Tapies, Jambe sur ovale, 1976, 44/50, 75 x 56
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3018 LOCKURNOR 1 par, H33,
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 7081 Oljemålning "Höken" Hökenström 115x89
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3031 Oljemålning Ejnar Kohlmann, Tjäderspel, -56, 49 x 60
S�ldes f�r 5.100 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3053 Oljemålning Emillie van Hallavanya, Damporträtt, 80 x 76
39 1027 OLJEMÅLNING Lelys art, mansporträtt, restaurerad, 1700-tal, 92 x 76
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 5058 OLJEMÅLNING Per Gummesson, 1903, 27 x 36
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 1043 OLJEMÅLNING Tozer, 35x45
39 3057 PARAPLYSTÄLL Koppar, H73
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 1007 PIGTITTARE 1800-tal, H52
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3042 SALONGSBORD Nyrokoko, mahogny, L107 D71 H75
S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 1009 SEKRETÄR 1700-tal, L81 D46 H105
S�ldes f�r 3.700 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3024 SKÅL Argenta, 1094 III E, Dia 16
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3023 SKÅL Argenta, 1094 III, Dia 16
39 3005 SKÅL Glas, Vibrato, Strömbergshyttan, 3/50, H11
39 3011 SKYKANNA Silver, 1913, D. A. C,
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3025 SMYCKESKRIN 1800-tal, intarsia, L25 D18 H13
39 3015 SOFFA Empirestil, L160
39 3017 SOPPSLEV Silver, 1839, L42
39 3033 SPEGEL Empire, Mahogny, H 176
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3040 STOLAR 4 st, senempire, mahogny
39 5041 STOLAR 3 ST Mahogny, Karl Johan
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 1026 TAVLA Broderad, Petit Point, 1800-tal , 73 x 83
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3014 TERRIN Kina, kompaniporslin, ca 1800, L34 H25
S�ldes f�r 7.300 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3019 Vas Argenta, 1029 IV , H22
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3022 Vas Argenta, 1076 II, H20
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 3020 Vas Argenta, 1139 I, H15
39 3010 Vas Kina, lila glasyr, 1800-tal, H14
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)
39 1014 Vaser Fajans, 1 par, 1800-tal
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 12 mars 2001 17:00)