Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 11 augusti 2003 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

258 6010  Byrå Intarsia, 1700-tal, L.132 D.69 H.85

S�ldes f�r 10.800 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 6024  Chiffonjé Karl Johan, mahogny/svart 125x58, H138

S�ldes f�r 9.800 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 2043  Färglitografi  Salvador Dalí, 156/160, 60x45

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 6005  Färglitografi  Stellan Mörner, 237/260, 1953, 60x42

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 6016  Golvur 1800-tal, sign, Alfta, H.225

S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 6022  Hörnskåp Allmoge, H154

S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 6004  Hörnväggskåp Allmoge, 1815, H.90

S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 4023  Kandelaber NS, H46, Hallberg

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 4033  Kandelabrar Ett par, Sent 1800-tal, H.70

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 4037  Ljusstake 1700-tal, malm, H.13

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 6018  Sekretär Bemålad, 1800-tal, L.118 D.42 H.122

258 6001  Sekretär rokokostil, L73 D50 H105

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 6011  Skänk Valnöt, 1800-tal, L.150 D.54 H.175

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 6002  Skåp Allmoge, L90 D60 H177

S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 6021  Sybord 1800-tal, valnöt H73

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 augusti 2003 18:00)

258 6017  Sybord Nyrokoko, (sk), H.76