689 2155 Etsning Anders Zorn (1860-1920), -1916, "De två", 19, 8x14, 9
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:44)
689 2037 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Kronprinsessan Margareta, 1914, 24, 9x17, 9
S�ldes f�r 5.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:00)
689 2030 Etsning Axel Fridell (1894-1935), -1934, "På utflykt", signerad i tryck, 30x24
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:45)
689 2113 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Liggande modell, 1919, 19 x 28
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:14)
689 2127 Etsning Axel Fridell (1894-1935), mansporträtt, 29x19
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:05)
689 2105 Etsning Bertil Bull Hedlund (1893-1950), "Bergslagsbal", 16x24
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:22)
689 2029 Etsning Bertil Bull Hedlund (1893-1950), 'Västkustminne', 22x28
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:42)
689 2044 Etsning Hans Wigert (f. 1932), 13/165 oramad, 7x10
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:55)
689 2028 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), -1933, "Från södra bergen", 28x42
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:41)
689 2098 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), 11/50, 1952, 28x28
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 20:04)
689 2024 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), 1929, Motiv från England, 12x21
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:35)
689 2026 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), 63/310, Restaurang Victoria, 30x34
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:39)
689 2032 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), -77, "Mariabergen", 156/250, 29x33
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:47)
689 2073 Etsning Madeleine Pyk (f. 1934), 37/72, 12, 5x19, 5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:35)
689 2031 Etsning Stig Borglind (1892-1965), 'Gamla dalagårdar, Svärdsjö', 31/50, 23x51
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:46)
689 2058 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), E A, 79x98
S�ldes f�r 10.600 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:43)
689 2149 Färglitografi + färgetsning + bok, Skrotbilar, numrerade och signerade Ulf Wahlberg
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:33)
689 2077 Färglitografi Acke Oldenburg (1923-2005), 1986, 189/325, Flicka på matta, 45 x 65
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:58)
689 2034 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), 132/200, 1945, 90x64
S�ldes f�r 6.300 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:25)
689 2019 Färglitografi Ann Makander (f. 1954), 24/170, 1988, 'Elegé' 54 x 54
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:55)
689 2021 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), 161/200, "La Coupole", 42 x 30
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:49)
689 6406 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), 101/120, Leda & Svanen, 29x41
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:50)
689 2074 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), 189/390, 45x36
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:09)
689 2043 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), 39/150, Konstnären och hans gynnare, 43x50
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:55)
689 6405 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), höjd: C, 60x79
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:50)
689 2039 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 125/150, 75x56
S�ldes f�r 10.600 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 20:08)
689 2067 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 128/150, 79x57
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:40)
689 2017 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 187/200, 30x24
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:59)
689 2016 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Komposition, 62/200, 30x24
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:58)
689 2071 Färglitografi Bo E Lundquist (f. 1937), 174/400, 57x45
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:53)
689 2084 Färglitografi Einar Nerman (1888-1983), 51/340, 37x35
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:33)
689 2095 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), -64, 23/75, 32x39
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:13)
689 2052 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), PT, 59x76
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:14)
689 2069 Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), Båt, 100/360, 57x41
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:43)
689 2042 Färglitografi Gunilla Mann (f. 1947), "Fröken Huseby", 287/290, 36x55
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:57)
689 2139 Färglitografi Gunnar Larsson, 198/360, Landskap, 54x63
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:44)
689 2133 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), 4/360, "Bakom Lagårn" Hven, 34x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:35)
689 2151 Färglitografi Jan Stenvinkel (1933-1989), 77 x 57
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:50)
689 2033 Färglitografi Johan Billmark (1804-1870), 'Erik XIV i fängelse', 40x56
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:49)
689 2108 Färglitografi John Wierth (1920-2003), "Stenar - Moln", 24/150, 55 x 43
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:48)
689 2148 Färglitografi John-Erik Franzén (f. 1942), 164/360, Hells Angels, 41x53
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:46)
689 2001 Färglitografi K G Nilsson, 1983, 82/100, 50x100
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:09)
689 6046 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), + Bok, signerad, 22x24
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:40)
689 2153 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1975, Pt, 21 x 27
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:17)
689 2152 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1976, 142/350, 20 x 28
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:23)
689 2012 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), 285/290, Cabaret, 41 x 55
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:54)
689 2008 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), EA, flicka på cykel, 52x41
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:30)
689 2048 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), 152/310, oramad, 56x35
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:02)
689 2004 Färglitografi Leida Rives-Elfwen (1915-1989), 'Lek på ytan, 1960, 97/300, 35x42
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:59)
689 2100 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), 204/225, 16x10
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:27)
689 2099 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 239/250, 29x21
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:26)
689 2089 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), 138/360, 24x23
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:17)
689 2090 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Södermälarstrand, EA, 27x34
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:19)
689 2081 Färglitografi Marit Törnqvist, 16/300, Lekande barn, 32 x 32
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:05)
689 2046 Färglitografi Mårten Andersson, 1384/1400, Oramad, 44x54
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:59)
689 2047 Färglitografi Mats Norryd (1944-1989), 1976, 44/300, Oramad, Ur mappen H C Andersen, 48x64
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:01)
689 4624 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 136/325, 51x47
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:13)
689 2049 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 1978, 332/450, oramad
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:04)
689 2041 Färglitografi Nils G Stenqvist (1934-2005), 54/180, 28x39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:58)
689 2002 Färglitografi Olle Bonniér (f. 1925), 237/310, Komposition, 45x60
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:50)
689 2075 Färglitografi Oscar Bergman, 164/260, Äppelblom, 36 x 39
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:58)
689 2014 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), 245/260, 32x44 Höstlandskap
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:01)
689 2096 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), landskap, 38/260
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:50)
689 2007 Färglitografi Peder Duke (1938-2003), 1984, Komposition, 77/150, 48 x 66
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:44)
689 2120 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 1979, 89/250, 41x28
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:28)
689 2059 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 307/375, 58x84
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:32)
689 2110 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 42x29
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:11)
689 2062 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, 42x57
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:16)
689 2020 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), 1988, 20/87, Komposition, 66 x 50
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:44)
689 2115 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Vaser, 1987, 40 x 50, 7/50
S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:05)
689 2111 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 278/310, 36x43
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:16)
689 2088 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), HC 3/25, 24x34
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:17)
689 2092 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), HC 8/40, Stortorget, 34x38
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:38)
689 2066 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), interiör, 33x50
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:09)
689 2093 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Motiv från Gamla stan, 35/360, 51x25
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:40)
689 2097 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), utsikt mot Gamla Sta`n, 40x31
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:52)
689 2035 Färglitografi Roj Friberg (f. 1934), 'Kulturskymning', -80. 82 x 57, 100/250
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:58)
689 2136 Färglitografi Roj Friberg (f. 1934), -77, 54x74
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:44)
689 2055 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), "Aftonsol" samt "Karlssons bro Storskärgårn", 306/310, 27x43
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:00)
689 2056 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), "utskär stora Nassa", 86/500, 30x44
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:01)
689 2117 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 'kalskärgård', 283/350, 51x40
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:22)
689 2022 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), -1970, pt, Skärgårdsmotiv, 44x57
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:51)
689 2579 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 185/200, 34x44
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:32)
689 2015 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 188/250, 20x64
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:10)
689 2580 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 49/350, 33x50
S�ldes f�r 5.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:33)
689 2057 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 5/225, 30x23
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:29)
689 2106 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Mås, 267/310, 35x46
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:42)
689 4790 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sandhamn, ur Den gamla ångbåten, 46/360, 60x45
S�ldes f�r 4.300 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:52)
689 2119 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Skärgård, 108/360, 42x31
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:28)
689 2102 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Skärgårdsmotiv, 202/225, 30x37
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:30)
689 2107 Färglitografi Rune jansson, 10/150, Kust, 45 x 60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:45)
689 2087 Färglitografi Staffan Kronberg (f. 1902), "Tussilago", 192/360, 36x25
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:08)
689 2094 Färglitografi Staffan Kronberg (f. 1902), PT, 13x9
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:42)
689 2134 Färglitografi Stellan Mörner (1896-1979), 328/360, 36x44
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:14)
689 2063 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), "Slas", 84/100, 43x58
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:41)
689 2137 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), 13/60, 60x86
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:55)
689 4066 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), 72/150, 48x37
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:23)
689 2143 Färglitografi Sven Lidberg (1929-1985), 111/290, 38x30
689 2142 Färglitografi Sven Lidberg (1929-1985), E. A, 40x30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:57)
689 2101 Färglitografi Sven Ljungberg (1913-2010), 230/260, 21x23
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:28)
689 2005 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 157/300, 46x28,
S�ldes f�r 850 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:05)
689 2086 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 205/260, 50x61,
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:07)
689 2053 Färglitografi Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 32x46
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:12)
689 2140 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), -78, Bilskrot, 265/290, 24x26
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:54)
689 2068 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Figurer, 34/300, 39x50
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:41)
689 2109 Färglitografier 2 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), 358/360 + 149/360
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:10)
689 7454 Färglitografier 4 st, Roland Svensson (1910-2003), ' Den Gamla Ångbåten" I mapp, edition Grafioteket
S�ldes f�r 24.700 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:48)
689 2009 Färglitografier 6 st. Lasse Åberg (f. 1940), ca 35x50, oramade
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:27)
689 2078 Litografi Barbro Bäckström (1939-1990), Händer, 1977, 128/160, 56 x 54
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:59)
689 2083 Litografi Ola Billgren (1940-2001), -66, 8/450, 40x54
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:35)
689 2076 Litografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), 224/360, 40 x 52
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:55)
689 2011 Litografi Peter Dahl (f. 1934), Pt, krogscen, 30 x 40
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 18:30)
689 2129 Litografi Peter Dahl (f. 1934), Ur Fredmans epistlar, 42 x 29
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:06)
689 6247 Litografi Roland Svensson (1910-2003), September 1939, 36x22
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:55)
689 2123 Litografi Roland Svensson (1910-2003). Halssundet Gryt 1956. Sign. PT 21x41
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:34)
689 2122 Litografi Roland Svensson (1910-2003). Marsvinter Möja 1958. Sign. PT 39x32. Något gulnad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:32)
689 2010 Litografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Kvinna, 25x25
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 17:45)
689 2128 Träsnitt 2 pcs, Sven X:et Erixson (1899-1970), HandkoloreradeMotiv från Ivar Lo Johanssons böcker, Fattigstugan & Dansbanan, 30 x 21-23,
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 mars 2011 19:05)