1221 3177 Affischer 4 st, Reproduktioner. Motivet: 53,5x33
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:05)
1221 3550 Ägg 6 st, sten. Höjd: 5-9 cm ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:42)
1221 3622 Akvarell Harry Holmberg (1895-1977), Sverige. Södermalm, signerad H Holmberg. 45x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:51)
1221 1264 Akvarell Jenny Nyström (1854-1946), Sverige. Flicka, signerad. 14x11
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:35)
1221 1448 Akvarell Johan Fredrik Isberg (1846-1904), Gröna Lund, monogramsignatur. 16x10 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:28)
1221 3115 Akvarell Väinö Nyqvist, "Båtar vid varv, Göteborg". Signerad. Motivet: 33x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:15)
1221 3644 Akvareller 2 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockholm, 21x17
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:01)
1221 3192 Armband + halsband, silver. Vikt: 69 + 55 g. Längd: ca 20 & 55cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:47)
1221 3417 Armband 18k med berlocker. Vikt: 15 g. Längd: ca 21cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:32)
1221 3415 Armband 18k, x-länk. Vikt: 8 g ca. Längd: ca 18cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:30)
1221 3420 Armband 18k, X-länk. Vikt: 9,8 g ca. Längd: ca 20cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:35)
1221 3419 Armband med berlocker, 18k. Vikt: 8,5 g ca. Längd: ca 17cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:38)
1221 3364 Armbandsur 10 st, Swatch. Längd: ca 23-24cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:05)
1221 3134 Bergère louis xv-stil. Längd: ca 65cm, djup: ca 52cm, höjd: ca 83cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:53)
1221 3220 Bestick 48 delar, Frankrike, nysilver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:15)
1221 1400 Bestick diverse, silver, bruttovikt: 244 g (varav knivar: 46 g)
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:02)
1221 1114 Bestickuppsättning Diverse, nysilver
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:41)
1221 3202 Bestickuppsättning i väska, Solingen, 72 delar
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:45)
1221 3556 Bestickuppsättning nysilver, Vasamodell, 102 del
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:56)
1221 3613 Biblioteksbord 1940-tal, Ek. Längd: 155. Djup: 86 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:39)
1221 3292 Bijouterier parti diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:42)
1221 3670 Blandteknik 4 st, Signerade "Ben -75". Figurer, 95x62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:39)
1221 1125 Blandteknik Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Signerad, daterad 1962, Kvinna, 64x50
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:11)
1221 3228 Blandteknik Gudrun Hagman (f. 1928), Sverige. Solnedgång, signerad. 39x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:39)
1221 8490 Blandteknik Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Komposition, Signerad -78. Motivet: 31x23
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:47)
1221 3620 Blandteknik Henri Guibal (f. 1947), Frankrike. Kvinna, signerad. Ramens innermått: 47x39 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:49)
1221 1343 Blandteknik Ulf Larsson, Trollungar på andflotte, 1975,46x42
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:39)
1221 3155 Blomsterbord trä och plåt. Längd: 50. Djup: 38 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:25)
1221 3287 Bokhylla teak. Längd: 95, djup: 22 cm, höjd: 180 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:33)
1221 3585 Bokhylleskåp Björk. Längd: 150, djup: 27 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:04)
1221 3584 Bokomslag 10 st, "pop&papper" 1967,28x45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:54)
1221 3140 Boksnurra bemålad. Höjd: 130
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:25)
1221 8674 Bokverk Suecia Antiqua et Hodierna, Erik Dahlbergh, Wahlström & Widstrand. Planschverk
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:10)
1221 3219 Bonad signerad. 130x370
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:00)
1221 3381 Bord + 3 ilägg. Diameter: 125 cm, höjd: 76 cm, längd: 3x50 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:30)
1221 3524 Bord med lådor, Längd: 112cm. Djup: 46 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:59)
1221 3119 Bordsfotbollsspel modell äldre, Tipp-Kick, Tyskland. Längd: 49
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:42)
1221 3083 Bordsfotogenlampa glas /metall. Höjd: 51
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:36)
1221 3672 Bordsfotogenlampa höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:15)
1221 3109 Bordsknivar + dessertknivar, 12 + 11 st. Jernbolaget, Eskilstuna, träskaft. Längd: ca 21-27cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:44)
1221 3018 Bordslampa 1940-/50-tal, metall. Höjd: 35
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:14)
1221 3162 Bordslampa Bergboms. Mässing, Höjd: 65
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:56)
1221 3492 Bordslampa Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus, mässing. Höjd: ca 65cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:44)
1221 3017 Bordslampa EWÅ, 1950-tal, grå. Höjd: 32
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:13)
1221 3016 Bordslampa Fd fotogen. Höjd: 53
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:12)
1221 3648 Bordslampa fd fotogen. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:37)
1221 3637 Bordslampa Italien, design: Marco Colombo. Höjd: 70
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:57)
1221 3511 Bordslampa Strindbergsmodell. Höjd: 43 cm ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:37)
1221 3446 Bordslampfötter ett par, metall. Höjd: 62
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:18)
1221 3154 Bordslampor Ett par, Bergboms. Höjd: 67
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:26)
1221 3161 Bordslampor Ett par, Bergboms. Mässing, Höjd: 65
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:56)
1221 3026 Bordslampor Ett par, Tyndale. Höjd: 67 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:30)
1221 1137 Bordslyster glas/kristall. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:29)
1221 3389 Brick nysilver. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:46)
1221 3012 Bricka + terrin med lock, + karott med lock, nysilver. Längd: 24-54
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:44)
1221 3144 Bricka + uppläggningsfat med handtag, nysilver / porslin, Villeroy & Boch. Längd: 50 + , diameter: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:08)
1221 1428 Bricka 1800-tal, Längd: 75 cm. Djup: 55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:32)
1221 3384 Bricka plåt. Längd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:35)
1221 3269 Bricka silver, 800, ca 227 g. 24x16. Vikt: 227 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:01)
1221 3422 Brosch 18 k. Vikt: 7,5 g ca. Bredd: ca 4,5cm, höjd: ca 1,5cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:36)
1221 1401 Broscher 2 st, silver, Förgyllda, omkring 1900. Vikt: 10 g. Längd: 3 cm. Höjd: 4,5-8,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:03)
1221 3167 Byrå 1800-tal, Ådringsmålad, 6 lådor. Längd: 117. Djup: 55 cm, höjd: 107 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:46)
1221 3552 Byrå mahogny, Jugend, Längd: 85cm. Djup: 47 cm, höjd: 174 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:57)
1221 3238 Byrå med 3 lådor, rokokostil. Längd: 63, djup: 41 cm, höjd: 95 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:09)
1221 3421 Byrå Rokokostil intarsia, med stenskiva. Längd: 77, djup: 43 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:34)
1221 3302 Byrå Rokokostil, Längd: 88 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 83cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:50)
1221 3454 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Längd: 62, djup: 35 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:26)
1221 3455 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Längd: 62, djup: 35 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:28)
1221 8534 Byrå Rokokostil, Stenskiva, intarsia. Längd: 90, djup: 55 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:31)
1221 2046 Byrå Senbarock, Längd: 100 cm. Djup: 58cm. Höjd: 75cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:45)
1221 3237 Byrå Sent 1800-tal. Längd: 63. Djup: 41 cm, höjd: 95 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:23)
1221 3002 Caféstolar ett par, omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:03)
1221 3234 Chiffonjé 1880-tal, lejondekor. Längd: 108. Djup: 57 cm, höjd: 144 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:12)
1221 3554 Chiffonjé masurbjörk, Längd: 110 cm. Djup: 53 cm. Höjd: 136 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:04)
1221 3571 Cittra Längd: ca 56,5 cm. Djup: ca 10 cm. Höjd: ca 37 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:11)
1221 3293 Dalahäst modell äldre, slitage. Höjd: 15 längd: 15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:39)
1221 3646 Dalahästar 7 st. Höjd: 2-10 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:05)
1221 1236 Djupa tallrikar 6 st, "Sundborn", Nordiska museet, diameter: 19,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:45)
1221 3560 Dockor diverse, porslin
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:03)
1221 3274 Dockskåp + diverse inredning
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:03)
1221 3089 Draperi Allmoge, 230x150
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:11)
1221 3027 Dubbelkarotter 2 st, nysilver, CG Hallberg. Längd: 23-26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:31)
1221 3349 Elbas Vester. Längd: 110, i väska
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:54)
1221 3614 Emmafåtöljer ett par, 1890-tal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:41)
1221 3211 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Byggnader, signerad. Motivet: 19,5x14
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:32)
1221 1539 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Kvinna i fönster, 14/35. Motivet: 16,5x12,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:26)
1221 3209 Etsning Hans Norsbo (1897-1955), Sverige. 1954. Motivet: 12x10
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:26)
1221 3223 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Strömparterren, signerad. Motivet: 13x18
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:34)
1221 3597 Etsning Lennart Iverus (1930-2012), Sverige. Komposition med Kasetter. Signerad, daterad 1960, numrerad 11/30, motivet: 34x26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:49)
1221 3599 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad. 32/100, figurer. Motivet: 48x33
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:52)
1221 3638 Etsning Ulf Johansson (1912-1978), Sverige. Gamla Stan, signerad, 1938. Motivet: 31x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:00)
1221 3479 Färgetsning Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. 19/30,1968. Motivet: 37x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:17)
1221 3114 Färgetsning Kristina Munklinde (f. 1936), Sverige. Vattenblänk, 53/220, signerad. Motivet: 30x38
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:14)
1221 1456 Färgkrita Birgit Broms (1924-2008), tillskriven. Får och krabba, ej signerad. 31x24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:51)
1221 3355 Färglitografi 2 st, Torbjörn Svensson. Signerad, numrerad 101/350. Motivet: 22x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:30)
1221 3005 Färglitografi Antoni Clavé (1913-2005), Signerad, numrerad 9/9. Motivet: 76x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:57)
1221 3200 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "Souvenir from Venice". Signerad, numrerad 57/100, bladets mått: 22x24 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:16)
1221 3175 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. "Välkommen härliga Sjösalavår". Signerad, numrerad 77/750, bladets mått: 47x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:02)
1221 3332 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. "T-centralen". Signerad, numrerad 97/290. Motivet: 22x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:01)
1221 1140 Färglitografi C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Kompositioner. Signerad, numrerad 75/200. Bladets mått: 60x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:02)
1221 3176 Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Varg. Signerad, numrerad 58/200. Motivet: 36x36 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:03)
1221 3173 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Fjällgatan. Signerad, numrerad 182/325. Motivet: 38x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:59)
1221 3104 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, daterad -67, numrerad 285/310. Motivet: 42x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:31)
1221 3001 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, daterad 1956, numrerad 206/310, motivet: 51x39 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:43)
1221 3631 Färglitografi Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 255/375, bladets mått: 44x60 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:48)
1221 3482 Färglitografi Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Bromma Kyrka. Signerad, numrerad 358/700. Motivet: 33x41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:20)
1221 3058 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Marin. Signerad, numrerad 13/350. Motivet: 35x45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:44)
1221 8102 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, daterad -62, numrerad 54/150. Motivet: 36x56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:00)
1221 3589 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Flicka med papegoja. Signerad, numrerad 219/360. Motivet: 64x41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:29)
1221 3056 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), EA-upplaga, Söder Mälarstrand, vinter, Signerad. Motivet: 27x33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:36)
1221 3645 Färglitografi Marie Palmgren (f. 1962), Sverige. "Natthäst". Signerad, numrerad 29/350. Motivet: 19x18 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:05)
1221 3174 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Man i eka. Signerad, numrerad 1110/1400, Motivet: 38x46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:00)
1221 3328 Färglitografi Martin Wickström (f. 1957), Signerad, daterad 1999, numrerad 61/90. Motivet: 24x19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:41)
1221 3342 Färglitografi Martina Clason (f. 1938), Sverige. "Domenica". Signerad, numrerad 167/170. Motivet: 72x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:14)
1221 1233 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Signerad, numrerad 161/310. Motivet: 64x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:43)
1221 3217 Färglitografi Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, daterad 1987, numrerad 11/100. Motivet: 44x72 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:54)
1221 3206 Färglitografi Örjan Sätre (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 102/395. Motivet: 32x41 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:25)
1221 1176 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Svart magi", 1951, PT, signerad. Motivet: 43x34
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:12)
1221 3587 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Kvinna i arkad. Signerad, numrerad 110/360. Motivet: 38x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:25)
1221 3438 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 306/360. Motivet: 31x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:00)
1221 1028 Färglitografi Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Schack i blått, Intygas av Marika Bengtsson född Hallström. Motivet: 35x45
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:58)
1221 3598 Färglitografi Stefano Beccari (f. 1944), Sverige. Opus XX. Signerad, EA-upplaga. Motivet: 49x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:51)
1221 3543 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad 1954, numrerad 45/150. Motivet: 48x64 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:37)
1221 3544 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad 1984, numrerad 45/150. Motivet: 48x64 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:38)
1221 3545 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad 1984, numrerad 45/150. Motivet: 48x64 cm
1221 3136 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholms slott. Signerad, numrerad 34/100. Motivet: 43x55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:59)
1221 1354 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 85/125. Motivet: 44x58 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:29)
1221 3463 Färglitografi Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmotiv, PT, signerad, 93. Motivet: 48x45
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:38)
1221 3462 Färglitografi Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, daterad -91, numrerad 315/330, signerad. Motivet: 42x43, saknar glas
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:41)
1221 1353 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927). Signerad, numrerad 111/135, bladets mått: 29x29 cm
1221 3126 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Komposition. Signerad, numrerad 3/250, bladets mått: 58x55 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:08)
1221 3128 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Komposition. Signerad, numrerad 83/175. Bladets mått: 64x63 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:21)
1221 3129 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad, numrerad 183/250. Motivet: 80x70 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:23)
1221 3127 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad, numrerad 186/250, bladets mått: 58x55 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:19)
1221 3066 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 235/360. Motivet: 35x52 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:42)
1221 3055 Färglitografier 2 st, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stockholmsmotiv, Signerade -89 / 91,360-upplaga. Motivet: 33x50
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:35)
1221 1041 Färglitografier 2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Djurgårdsbron och Slussen, 250 & 290. Motivet: 41x52 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:56)
1221 3116 Färglitografier 2 st. Björn Linroth. Signerad, numrerad 56/360. Motivet: 36x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:17)
1221 3573 Fat + skål, bland annat Åhus. Diameter: 37, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:09)
1221 3300 Fat + skål, Tenn, 5 delar, 1700-/1800-tal. Diameter: 16-33,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:46)
1221 3246 Fat 3 st, Keramik, Ekeby, diameter: 22-33, bland annat Atterberg
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:26)
1221 3307 Fat 5 st, Tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 39-44
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:58)
1221 3156 Fat Jugend, metall, relief, 38x22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:29)
1221 3244 Fat silver. Diameter: 21, DA, 1919, vikt: 209 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:21)
1221 3170 Fat Tenn. Diameter: ca 43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:51)
1221 3345 Fåtölj + fotpall, "Zorba"
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:18)
1221 9081 Fåtölj Marcel Breuer (1902-1981), Ungern/USA. Freischwinger Sessel, Modell B 35 R, Thonet. Konstruktion av förkromat stålrör, överdrag av naturfärgat flätverk. Etikettmärkt Thonet
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:35)
1221 3619 Fåtölj plysch
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:45)
1221 3436 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:08)
1221 3507 Fåtöljer Ett par, 1960-tal
1221 3542 Figurin Royal Copenhagen. Höjd: 14
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:34)
1221 3092 Figurin Sitzendorff, Tyskland, blomsterflicka. Höjd: 13
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:30)
1221 3464 Figuriner 2 st. Höjd: 15 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:37)
1221 3549 Figuriner 3 st, Arabia. Höjd: 12-15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:41)
1221 3171 Figuriner 3 st, Goebel, Bing & Grøndahl, & Rex Spanien. Höjd: 9-26
1221 3465 Figuriner 6 st. Höjd: 8-17 cm ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:56)
1221 3248 Fiskservis 9 delar, Rörstrand. Längd: ca 14-27cm, djup: ca 20-40cm, höjd: ca 3-10cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:39)
1221 1262 Flaska Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Rio, Kosta Boda. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:05)
1221 1332 Flaskschatull 1800-tal. Längd: 29. Djup: 15 cm. Höjd: 26 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:15)
1221 3570 Fodral för basfiol. Höjd: 189
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:08)
1221 3138 Fotokonst 3 st. Affischer, Beken of Cowes, 58x79
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:11)
1221 3263 Fotoram Sent 1800-tal, mässing och glas, 19x10
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:43)
1221 3579 Fotoramar 18 st, Plast & trä, 11x10 - 28x22
1221 3025 Fotoramar 4 st, Modell äldre, ramens innermått: 8,5x5 & 14x9
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:26)
1221 3214 Glas 22 delar, Kosta. Höjd: 8-10 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:36)
1221 3213 Glas 6 st, Prince, design: Göran Wärff (f. 1933), Kosta, slipad dekor Höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:32)
1221 3312 Glas 6+ 6 st. Höjd: 12
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:11)
1221 3339 Glas 9 + 8 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: 11-23
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:12)
1221 3250 Glaskupa Till månskensampel. Höjd: 24
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:35)
1221 3281 Glasservis 23 delar, Ultima Thule, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Serien formgiven 1968. Höjd: 4-22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:16)
1221 3280 Glasservis 24 delar, Pippi, Walter Hickman, Kosta Boda, cylinderformade glas med luftbubbla. Höjd: 7-17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:13)
1221 3007 Glasservis 30 delar, Johansfors Glasbruk, Uarda. Höjd: ca 6,5-13cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:57)
1221 3409 Glasservis 48 delar, Orrefors. Höjd: 9-15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:16)
1221 3369 Glasservisdelar 11 + 10, Karlberg, Kosta. Höjd: 10-12
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:17)
1221 3529 Glasservisdelar 31 delar, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. "Flagg" för Boda
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:13)
1221 3193 Glasservisdelar 37 delar, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Chateau, Kosta Boda, höjd: 8-28 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:50)
1221 3311 Glasservisdelar 37 delar. Höjd: 10-15
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:06)
1221 3093 Glasservisdelar 43 st. Modell Helga. Höjd: 8 - 18
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:33)
1221 1577 Golvlampa Arteluce, Italien, Ezio Didone, Corolle, Höjd: 193
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:30)
1221 3160 Golvlampa Bergbom, 1900-talets andra hälft. Orangelackerad metall. Vridbar skärm. Höjd: 125 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:50)
1221 3168 Golvlampa Lamp Gustav. Höjd: 140
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:45)
1221 3483 Golvlampa Skulptur, O Schalin 1933, signerad. Alabaster/trä. Höjd: 178 cm ca
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:19)
1221 3334 Golvlampa teak och mässing, 2-armad. Tota. Höjd: ca 142cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:08)
1221 3521 Golvlampa trä. Tota. Höjd: ca 163cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:59)
1221 3435 Golvlampfot Tota. Höjd: ca 144cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:54)
1221 3275 Golvvas lergods, Kina. Höjd: 90, nagg
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:06)
1221 3210 Gouache Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Porträtt, signerad. 48x35
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:29)
1221 3111 Gouache Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Interiör med sittande kvinna, signerad. Motivet: 62x49
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:00)
1221 3639 Grafiska blad 2 st. Efter Cézanne och Renoir. Motivet: 16x12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:07)
1221 3563 Grafiska blad 9 st. Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901), Frankrike, efter. Motivet: 32x24
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:04)
1221 3131 Grafiskt blad England, Steeple chase. Motivet: 30x47
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:42)
1221 3270 Grafiskt blad Joan Miró (1893-1983), Spanien. "No 1683", Suisse, Stehli Freres SA, aditeurs, löst blad, ej signerat, 49x66
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:40)
1221 3448 Hallbyrå med stenskiva, Intarsia. Längd: 32, djup: 24 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:29)
1221 3003 Hallmöbel Jugend Ek, 192x70
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:11)
1221 3470 Halsband 18k, 13,5g. Längd: 47
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:40)
1221 3416 Halsband med hänge, 23 k. Vikt: 18,5 g. Längd: ca 76cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:27)
1221 3061 Handspegel silver. Höjd: 21, bruttovikt: 147 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:07)
1221 3429 Herrarmbandsur Certina, Quartz, stämplad. Längd: ca 25cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:45)
1221 3642 Herrarmbandsur Longines. Längd: ca 21cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:46)
1221 3489 Herrarmbandsur Piaget, Kronograf, 38 mm. Vitmetall/förgyllning, manuell, plexiglas, läderband, box. Ca 1950. 3,8 cm, längd (med armband): ca 25 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:41)
1221 3047 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy, Höjd: 96
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:08)
1221 3306 Herrbetjänt höjd: ca 109cm, bredd: ca 41cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:57)
1221 3508 Hörnskåp Gustaviansk stil. Höjd: 177 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:33)
1221 3444 Hörnstolar ett par
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:30)
1221 3141 Jordglob med belysning. Höjd: 43
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:27)
1221 3505 Jordglob med belysning. Höjd: ca 43cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:30)
1221 3458 Julservis 35 delar, Christineholm. Höjd: ca 8,5-21cm. Diameter: ca 17-25cm, fat mått: ca 32x21 cm & 25x39cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:34)
1221 3242 Kaffe / mockaservis 24 delar, Rosenthal, olika modeller
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:15)
1221 3509 Kaffe-/ teservis Arabia, Finland. Ca 40 del
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:35)
1221 3063 Kaffekoppar + assietter, 6 + 6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:25)
1221 3020 Kaffekoppar + gräddkanna & sockerskål, 4 delar, Alessi. Höjd: 5-7
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:20)
1221 3159 Kaffekoppar 21 st. + 18 fat, Gefle
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:46)
1221 3024 Kaffekoppar mm 10 delar, Spisa Ribb, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, + 2 extra kaffefat
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:25)
1221 3124 Kaffeservis 23 de. Rosenthal, Sanssouci
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:58)
1221 3279 Kaffeservis 26 delar, Bavaria
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:12)
1221 3186 Kaffeservis 26 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:57)
1221 3278 Kaffeservis 28 delar, Hackefors
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:10)
1221 1073 Kaffeservis 3 delar, CG Hallberg, nysilver
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:52)
1221 3121 Kaffeservis 3 delar, nysilver. Höjd: 12 - 30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:53)
1221 3397 Kaffeskedar 12 st, silver. Vikt: ca 117 g. Längd: ca 11cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:57)
1221 3272 Kallskålar 2 st, Tenn, 1700-tal. Längd: ca 31
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:57)
1221 2016 Kandelaber Emy Wahlström, Herman Bergman. Jugend, mörkpatinerad brons, för fyra ljus. Reliefdekor av granris och kottar. Signerad E Wahlström samt Herman Bergmans Konstgjuteri. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:38)
1221 3370 Kandelabrar Ett par, nysilver. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:21)
1221 3019 Kanna + glas, 6 + 1 delar, 1950-tal, Johansfors Glasbruk. Höjd: 7-26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:15)
1221 3662 Kanna + skål + äggkoppar, 8 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg. Höjd: 4 - 13
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:59)
1221 3375 Kanna med lock, porslin / tenn, England. Höjd: 25
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:23)
1221 3336 Kannor + kopp, 3 delar, julmotiv, Kanna Göteborg. Höjd: 7-19
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:13)
1221 3335 Kannor 2 st, Tomtar, porslin. Höjd: 12, modell äldre
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:07)
1221 3313 Karaffer 3 st. Höjd: 21-27
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:09)
1221 3603 Karaffer Ett par. Höjd: 26
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:09)
1221 3634 Karaffer Ett par. Höjd: 31
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:17)
1221 3314 Karmstol Barockstil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:10)
1221 3046 Karmstol Markaryd, 1960-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:03)
1221 9100 Karmstolar 2 st, Ekselius, JOC
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:28)
1221 1228 Karmstolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:29)
1221 1580 Karmstolar Ett par, rokokotyp, 1700-/1800-tal, senare bemålning
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:43)
1221 8026 Karmstolar ett par. Ghost, design: Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. Kartell. Formgjuten transparent färgad polykarbonat
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:28)
1221 3021 Karott med lock Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand. Längd: 27, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:21)
1221 3110 Karotter 2 st. Kina, en saknar lock. Längd: 23 - 27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:49)
1221 3442 Keramik 4 delar, Anita Nylund (f. 1931), Sverige. "Vår lilla stad". Höjd: 7-13
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:14)
1221 3081 Kniv + knivfodral, Samearbeten. Längd: 20 - 27
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:26)
1221 1404 Knivar silver, 10+ 3 st. Längd: 25 cm, bruttovikt: 801 g + 117 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:05)
1221 3299 Koffert + resväska. Längd: 64-75
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:43)
1221 3146 Kolonnljusstakar Ett par, mässing, Skultuna Bruk, No. 72. Höjd: 19
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:25)
1221 3261 Konstglas 6 delar, Orrefors & Skruf bla. Höjd: 7-14
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:41)
1221 3540 Koppar 5 st, Ryssland, udda. Höjd: ca 6-8,5cm. Diameter: ca 12-14,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:33)
1221 3245 Koppardaler 14,5x13, Slitage, vikt: 800g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:25)
1221 1430 Kopparstick 1700-tal, Anthonius Waterloo inventi et fecit, ramens innermått: 25x30
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:43)
1221 3142 Kuriosa 5 delar, bla, bläckställ och skrin. Höjd: 2 - 18
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:44)
1221 1291 Kuriosa Orientaliskt, 4 delar. Höjd: 13-33
1221 3120 Labyrintspel 2 st. BRIO, 35x30
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:52)
1221 3531 Lampbord ett par, England. Längd: 45, djup: 45 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:33)
1221 3557 Lampbord Ett par, Kakelplattor, ek, Längd: 68 cm. Djup: 46cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:55)
1221 3289 Lampbord ett par, mahogny. Längd: 49, djup: 36 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:34)
1221 1501 Lanternor Ett par, Lucas, King of the road. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:40)
1221 3118 Leksaker 5 delar, bla. Dinky Toys + Corgy Toys. Höjd: 3 - 12
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:41)
1221 3451 Leksakshäst Trä. Längd: 65, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:23)
1221 1308 Litografi Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Kines. Signerad, numrerad 1/100. Motivet: 37x26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:34)
1221 3207 Litografi Monica Haglund, Man. Signerad, numrerad 1/15. Motivet: 52x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:28)
1221 3593 Litografi Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Oaxaca, ramens innermått: 65x49 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:42)
1221 3490 Litografier 2 st, Hasse Hasselgren (1933-2002), Signerade -76,250-upplaga. Motivet: 42x28
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:41)
1221 2036 Ljuskrona empirestil, 1800-tal. Höjd: 100. Korgen. Diameter: 60 cm. Diameter: med ljusarmar ca 85
S�ldes f�r 15.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:42)
1221 3630 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 55 cm ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:32)
1221 3566 Ljuskrona glas. Höjd: 60 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:05)
1221 3477 Ljuskrona Korgmodell, med prismor, tidigt 1900-tal. Höjd: 70 cm ca
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:19)
1221 3218 Ljuskrona Orrefors. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:59)
1221 3180 Ljuslyktor 8 st, Royal Krona. Höjd: 9
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:27)
1221 3229 Ljuslyktor 8 st, Snowball, Kosta Boda. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:42)
1221 3361 Ljusstakar 2 par, nysilver, England. Höjd: 4 cm. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:58)
1221 3164 Ljusstakar Ett par, trä, bemålade. Höjd: 63
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:18)
1221 3439 Ljusstake + vattenkanna, mässing, Sverige /Danmark. Höjd: 13 - 23
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:14)
1221 3172 Ljusstake mässing, Skultuna. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:55)
1221 3383 Malmkrona höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:47)
1221 3430 Manschettknappar Ett par, 18k. Vikt: 5,5 g ca: längd: ca 1,5cm, djup: ca 1cm, höjd: ca 2,5cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:47)
1221 3596 Martiniglas 3 st, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors. Höjd: 12
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:46)
1221 3133 Mat/kaffeservis 24 delar, Rosenthal, Studio Line
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:47)
1221 1005 Matsalsgrupp 4 stolar, 1 par karmstolar samt matbord+ iläggsskiva, idegran, England. Bordet. Längd: 172+ iläg. Längd: 57 cm, bredd: 107, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:51)
1221 1531 Matsalsgrupp 9 delar, Englesson, bord+ 8 stolar. Längd: 200 cm, djup: 100 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:32)
1221 3277 Matservis 40 delar, Vasa, Hackefors
1221 3624 Matservis 45 del ca, Villeroy & Boch, "Bergenland"
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:48)
1221 3087 Matservis 49 delar, Tyskland / Hackefors
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:08)
1221 3633 Matservis ca. 55 delar, Lidköping
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:13)
1221 3532 Matta Gabbeh, 177x236
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:35)
1221 3032 Matta orientalisk, 125x320
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:55)
1221 3499 Matta orientalisk, 135x220 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:51)
1221 3319 Matta orientalisk, 167x252
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:15)
1221 3467 Matta orientalisk, 170x234
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:45)
1221 3496 Matta orientalisk, 60x90, Nain Tabas
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:49)
1221 3033 Matta orientalisk, 82x106
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:56)
1221 3474 Matta orientalisk, 90x166
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:19)
1221 3387 Matta Orientalisk, 90x180
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:40)
1221 3366 Matta Orientalisk, 95x153
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:11)
1221 3390 Matta orientalisk, Afghan, 220x312
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:46)
1221 3321 Matta orientalisk, Afghan, 287x460
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:18)
1221 3251 Matta Orientalisk, Djurmotiv, 141x230
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:33)
1221 3031 Matta orientalisk, Kasgai, 97x317
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:58)
1221 3437 Matta orientalisk, Mikarch, 144x215
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:55)
1221 3533 Matta orientalisk, Mir typ, 312x382
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:36)
1221 3498 Matta Orientalisk, Nain Tabas, 193x315
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:51)
1221 3604 Matta Röllakan, 112x187
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:14)
1221 3502 Matta Röllakan, Signerad RT, 82x155
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:26)
1221 3097 Matta Rosenkelim, 174x278
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:07)
1221 1493 Mattor 3 st. Orientaliska, Täbriz, Kerman, Bidjar, 75x55 + 125x60 + 105x70
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:27)
1221 3267 Miniatyrer 3 st, Porträtt, 8x6 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:55)
1221 3266 Miniatyrer 7 st, Porträtt, signerad. 9x7 cm ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:53)
1221 3647 Minkpäls Körsnär: Liljebergs efterträdare, storlek: 42 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:05)
1221 3330 Mixed media Sten Etling (f. 1947), Sverige. Kuvert. Signerad, numrerad 25/50. Mixed media litografi/collage. Motivet: 26x28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:52)
1221 3526 Modellskepp 2 st. Längd: 65 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:06)
1221 3525 Modellskepp längd: 72 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:01)
1221 3506 Modellskepp längd: 90 cm ca, höjd: 104 cm ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:32)
1221 3360 Monterbord 1800-tal, bemålat. Längd: 120. Djup: 33 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:58)
1221 3623 Nattygsbord Ett par, bemålade, Längd: 44cm. Djup: 33 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:10)
1221 3286 Nattygsbord ett par, mahogny, 1940-tal. Längd: 45, djup: 38 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:37)
1221 1422 Nattygsbord ett par, mässing och glas. Längd: 41, djup: 41 cm, djup: , höjd: 59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:21)
1221 3294 Nattygsbord ett par, med stenskiva, 1920-tal. Längd: 40. Djup: 40 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:43)
1221 3503 Nattygsbord med claw-and-ballfötter, Queen Anne-stil. Bemålad. Längd: 65 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:29)
1221 3583 Ölglas 5 st, Catti Åsélius Lidbeck (f. 1941), Sverige. "Mitt i prick". Höjd: 14,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:53)
1221 3616 Oljemålning "Kaj på höjden", Sverige. Flicka. Signerad, daterad 1988. Olja på duk, 117x78 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:48)
1221 3067 Oljemålning Alf Johansson, jägare med hund, signerad. Olja på duk, 60x49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:43)
1221 3447 Oljemålning Anita Arvidsson Åkerblom (f. 1945), Sverige. Vintergata. Signerad, daterad 2009. Olja på duk, 50x40 cm, oramad
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:17)
1221 3350 Oljemålning Ann Erikson, Cyklamen, signerad, 1940. Olja på duk, 41x31
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:22)
1221 1440 Oljemålning Anna Kalinitchenko Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Olja på pannå, 22x26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:58)
1221 2018 Oljemålning Arvid Mauritz Lindström (1849-1923), Sverige. Björkar. Olja på duk, signerad. 72x43
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:19)
1221 2012 Oljemålning Arvid Mauritz Lindström (1849-1923), Sverige. Sommarlandskap. Signerad, daterad 1920. Olja på duk, 63x80 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:52)
1221 2017 Oljemålning Arvid Mauritz Lindström (1849-1923), Sverige. Vinter tallar. Olja på duk, signerad. 71x40
1221 8072 Oljemålning Bengt Arne Bolin (1933-1996), Sverige. Komposition med gitarr. Signerad. Olja på duk, 63x63 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:49)
1221 3494 Oljemålning Bengtolle Oldinger (1911-1988), Sverige. Signerad. Olja på duk, Smygehuk, 67x80
1221 2013 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. "Skiss från Vigos Fiskehamn. Signerad, daterad 1921. Olja på duk, 61x102 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:54)
1221 2019 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Fiskare. Signerad, daterad 1928. Olja på pannå, 24x19 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:23)
1221 2020 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Fiskare. Signerad, daterad 1928. Olja på pannå, 24x19 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:24)
1221 2021 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Soller Hamn. Signerad, daterad 1934. Olja på pannå, 43x51
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:36)
1221 1486 Oljemålning Bertel Bertel-Nordström (1884-1967), Sverige. Signerad. 1933, kust. Olja på pannå, 36x40
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:08)
1221 3405 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. "Saftkalaset". Signerad. Olja på duk, 100x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:10)
1221 8512 Oljemålning Björn Adegren (1931-2015), Sverige. Människor i stad. Signerad, daterad 1968. Olja på duk, 57x65
1221 3064 Oljemålning Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Herrgård, signerad. Olja på pannå, 26x31, oramad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:53)
1221 3065 Oljemålning Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Vårvinter, signerad, -46. Olja på pannå, 20x28, oramad
1221 3393 Oljemålning Bror Karl Albert Kronstrand, porträtt av Landshövding O R Themptander, Olja på duk, 1800-tal, Signerad, 53x66
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:53)
1221 3188 Oljemålning Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Vinter motiv, Stockholm. Olja på duk, 1969,51x63
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:17)
1221 3344 Oljemålning Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Berglandskap, monogramsignerad. Olja på pannå, 9x11
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:17)
1221 3096 Oljemålning Erik Osslund (1913-1982), Sverige. Skärgårdsmotiv, signerad. Olja på pannå, 32x39
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 21:03)
1221 2005 Oljemålning Ester Almqvist (1869-1934), Sverige. Landskap Småland, Monogramsignerad. Olja på duk på pannå, 34x53 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:28)
1221 3203 Oljemålning Francisco Blanco (f. 1943), Sverige. "Att börja en vacker dag". Signerad. Olja på duk, 66x84 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:54)
1221 3607 Oljemålning Frans Timén (1883-1968), Sverige. Dansande kvinnor, signerad. Paris 1912. Olja på duk, 36x40
S�ldes f�r 13.500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:32)
1221 3617 Oljemålning Frans Timén (1883-1968), Sverige. Vattendrag, signerad. Olja på duk, 66x56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:45)
1221 3222 Oljemålning Gudrun Hagman (f. 1928), Sverige. Signerad. Sammanträde. Olja på duk, 62x50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:32)
1221 3049 Oljemålning Gunnar Romdahl (1907-1975), Sverige. Signerad 1965. Olja på pannå, 15x20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:08)
1221 3407 Oljemålning Hugo Karlsson, Landskap, signerad. Olja på pannå, 60x83
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:13)
1221 3627 Oljemålning Ishan Aydin, "tvätterskor", signerad. 1964. Olja på duk, 34x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:11)
1221 3098 Oljemålning Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Blommor i vas, signerad. Olja på duk, 49x64
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:06)
1221 3225 Oljemålning Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Blomsterstilleben, signerad. Olja på duk, 54x38
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:36)
1221 3099 Oljemålning Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Blomsterstilleben, signerad. Olja på duk, 67x38
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:09)
1221 3101 Oljemålning Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Regatta, signerad. Olja på duk, 81x60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:11)
1221 3102 Oljemålning Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Skyskrapor, signerad. Olja på duk, 60x103
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:13)
1221 3100 Oljemålning Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Stilleben, signerad. Olja på duk, 64x49
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:08)
1221 3075 Oljemålning Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. "Kärlekspar", signerad. Olja på pannå, 70x80
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:09)
1221 1472 Oljemålning Jan Dahlin (f. 1933), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1963. Olja på duk, 88x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:25)
1221 3226 Oljemålning Jarneryd, träd, signerad. Olja på pannå, 50x61
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:37)
1221 3412 Oljemålning Jerry Roupe (1919-2005), Sverige. "blå-blå". Olja på duk, 24x27
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:27)
1221 1439 Oljemålning Johan August Bång (1831-1912), Sverige, tillskriven. Hus. Olja på pannå, 26x39 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:52)
1221 2010 Oljemålning Johan Ericson, 1919, fiskeläge, Bohuslän, Olja på duk, 60x93
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:38)
1221 3095 Oljemålning Jonas Lindkvist (1889-1955), Sverige. Vy mot Uppsala, signerad. 1943, Olja på pannå, 104x162
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:55)
1221 3668 Oljemålning K Megyessi, modell. Olja på pannå, signerad, 70x57
1221 3340 Oljemålning Karin hedberg, Skärgård, monogramsignerad. Olja på duk, 80x68
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:13)
1221 3227 Oljemålning KJ, signerad. Flickan och havet. Olja på duk, 46x80
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:38)
1221 3671 Oljemålning Kvinna med ros. Signerad Duer. Olja på pannå, 91x68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:39)
1221 3044 Oljemålning Kyösti Krekula, komposition, 1969. Olja på duk, 70x66
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:55)
1221 1522 Oljemålning Lars Hoffsten (f. 1956), Sverige. Signerad -90, Saxofonist. Olja på duk, 61x46 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:13)
1221 3013 Oljemålning Lauritz Sörensen (1882-1968), Danmark. Marin, Signerad. Olja på duk, 51x71 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:45)
1221 8618 Oljemålning Lennart Lannfjäll (1933-2005), Sverige. Isberg, Signerad. Olja på duk, 20x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:13)
1221 3347 Oljemålning Oidentifierad konstnär, modell. Olja på pannå, 40x30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:18)
1221 3363 Oljemålning Oidentifierad konstnär, tulpaner i vas. Olja på pannå, 98x98
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:59)
1221 3358 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fåglar. Olja på duk, 60x80
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:53)
1221 3665 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Figur. Signerad Bakke. Olja på pannå, motivet 24x18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:27)
1221 3538 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Indian. Signerad. Olja på duk, 55x44 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:14)
1221 3037 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Olja på pannå, 70x100
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:50)
1221 3565 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Modell. Signerad OK. Olja på pannå, 49x39 cm
1221 3359 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignatur. Skator. Olja på duk, 60x80
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:55)
1221 1473 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad EM. Olja på pannå, 80x155 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:27)
1221 3039 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Olja på duk, 77x58
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:50)
1221 3610 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sign E Klein, Kustlandskap med hus & båtar. Olja på pannå, 40x60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:34)
1221 1001 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Smith, Barn på strand. Olja på duk, 43x59
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 21:01)
1221 3285 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Stackelberg, Porträtt av Justitierådet N W Stråle af Ekna, 1800-tal. Olja på duk, 66x54
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:30)
1221 3041 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1963. Olja på pannå, 23x43
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:53)
1221 3006 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1991,40x33
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:56)
1221 1443 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad Nikolajev 1992. Olja på duk, 60x78 cm
1221 3666 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna vid hamn. Olja på duk, 54x79
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:31)
1221 3658 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. 1922, blomsterstilleben. Olja på duk, 49x35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:42)
1221 3042 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stadsmotiv. Signerad Rubina, -92. Olja på pannå, 46x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:57)
1221 3179 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 50x39 cm
1221 8495 Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Gunghäst, monogramsignatur. Olja på pannå, 26x34
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:55)
1221 8485 Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Monogramsignerad -71, Kalas. Olja på pannå, 34x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:41)
1221 3051 Oljemålning Oskar Person (1912-1980), Uppsalamotiv, Signerad. Olja på pannå, 36x43
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:12)
1221 3394 Oljemålning R Pettersson, komposition, signerad. Olja på duk, 150x80
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:47)
1221 3669 Oljemålning restaurang. Signerad Elbendari. Olja på pannå, 91x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:35)
1221 8514 Oljemålning Ruben Heleander (f. 1931), Sverige. Landskap med fåglar, signerad. Olja på duk, 32x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:23)
1221 8509 Oljemålning Ruben Heleander (f. 1931), Sverige. Landskap. Olja på duk, signerad. 52x65
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:16)
1221 3195 Oljemålning S Kandell, 1918, Vågor. Olja på duk, signerad. 26x36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:08)
1221 3054 Oljemålning Sascha Bolin (1889-1967), Sverige. Signerad 1944, "Strandmotiv från Mälaren". Olja på pannå, 37x45
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:33)
1221 3608 Oljemålning Signerad C Strömberg, 1893, Kustlandskap med kor. Olja på duk, 92x130
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:27)
1221 3343 Oljemålning signerad K Bonnevier. Skärgård. Signerad, daterad 1990. Olja på duk, 50x61 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:25)
1221 3667 Oljemålning Signerad Larruy -74, blomsterstilleben, oramad. Olja på pannå, 61x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:32)
1221 3137 Oljemålning signerad, pojkporträtt. Olja på pannå, 34x29 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:10)
1221 3654 Oljemålning Stig EH Rousk (f. 1934), Sverige. Gotland, signerad. Olja på duk, 113x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:38)
1221 3052 Oljemålning Sven Linder (f. 1919), Sverige. Uppsala, Signerad. Olja på duk, 32x40
1221 3130 Oljemålning Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. Landskap med vatten, signerad. Olja på pannå, 25x32
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:42)
1221 8153 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Kust, Signerad. Olja på duk, 32x40
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:53)
1221 3396 Oljemålningar 2 st, Eduard Kutsar (1902-1970), Estland. Bemålat på vykort, 10x15 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:53)
1221 3425 Örhängen 2 par+ 1,18k med pärla
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:39)
1221 3427 Örhängen 2 par, silver, bland annat Ray Urban. Vikt: ca 10g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:41)
1221 3426 Örhängen Ett par, 18k, vikt. 4,5 g ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:40)
1221 3145 Ostkupor 2 st. Porslin. Längd: 29, höjd: ca. 20
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:21)
1221 3457 Pall Björk. Längd: 50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:32)
1221 3357 Pall Gemla. Rotting. Längd: ca 59cm, ´D: ca 34,6cm, höjd: ca 49cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:34)
1221 3653 Paraplyställ metall. Nutida. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:41)
1221 8171 Pärlhalsband 18k lås med stenar, tvåradigt. Längd: 43
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:51)
1221 3469 Parti 6 delar, diverse, Längd: ca 12-14cm, bland annat: Saltkar silver. Vikt: 67 g mått: ca 8x2,5cm
1221 3038 Parti bestick 70 del ca, nysilver, Haga
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:43)
1221 3215 Parti kuriosa 5 delar
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:45)
1221 3473 Parti linne
1221 3575 Parti linne diverse
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:11)
1221 3070 Pastell Carl Brandt, Fjällandskap. Signerad, daterad 1891. 30x47 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:48)
1221 3395 Pastell Carl Brandt, Insjölandskap. Signerad, daterad 1902. 102x65 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:50)
1221 3073 Pastell Stig Månsson (f. 1912), Sverige. Ett par, signerad, 1959,30x24
1221 3071 Pastell Stig Månsson (f. 1912), Sverige. Interiör med mor och barn. Signerad. 69x98 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:52)
1221 3048 Pastell Svea Säflund, 20x27, Signerad, Fält
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:06)
1221 3434 Pelarbord diameter: 77 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:53)
1221 3135 Pelarbord med låda, rotfanér, 1800-tal. Längd: 64, djup: 40 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:53)
1221 3555 Piedestal bemålad. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:58)
1221 3433 Piedestal med stenskivor. Höjd: 77 cm
1221 3537 Piedestaler ett par. Höjd: 103
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:09)
1221 3076 Plädar 2 st. Viola Gråsten (f. 1910), Sverige. Tidstrands. Mått: ca 182-254x132-172cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:11)
1221 3661 Porslin 10 delar, Swedish Grace, Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. För Rörstrand. Höjd: 2 - 17
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:57)
1221 3400 Punschkoppar 11 st, silver. Vikt: 378 g. Höjd: ca 5,5cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:59)
1221 3199 Ramar + spegellampetter, Tenn. Höjd: 21-33 cm ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:13)
1221 1313 Regissörsstolar ett par, Lindau & Lindecrantz, för Lammhult
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:50)
1221 1314 Regissörsstolar Lindau & Lindecrantz, ett par, För Lammhult
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:47)
1221 1315 Regissörsstolar Lindau & Lindecrantz, ett par, För Lammhult
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:57)
1221 3276 Remmare 15 st. Höjd: 22
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:03)
1221 3487 Remmare 6 st, Johansfors Glasbruk, grönt glas. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:38)
1221 3428 Ring 18k, med två diamanter. Bruttovikt: 2,2 g. Ringstorlek: ca 17
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:42)
1221 3424 Ringar 2 st, 23k, 18k v. 8,5 g ca. Ringstorlek: ca 17,5 & 18,5
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:38)
1221 3072 Rödkrita 2 st. Stig Månsson (f. 1912), Sverige. Flickporträtt, signerad, 11x8 + 16x10
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:54)
1221 3659 Röllakan 190x300
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:43)
1221 3090 Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 207x133
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:12)
1221 1256 Salongsbord Louis XV-stil, Längd: 75 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 71 cm
1221 3553 Salongsgrupp 2 stolar+ bord, Rokokostil. Diameter: 60 cm, höjd: 57 cm
1221 3169 Sameknivar 2 st + extra slida, Signerade KF. Längd: 20-23
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:56)
1221 3264 Schatull Intarsia, Längd: 79cm. Djup: 43cm, höjd: 74 cm, nyckel
1221 1541 Sekretär 1800-tal, Längd: 98 cm. Djup: 48 cm, höjd: 104 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:28)
1221 2023 Sekretär Rokoko. Längd: 96, djup: 50 cm, höjd: 107 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:09)
1221 2033 Sekretär senbarock. Längd: 83, djup: 50 cm, höjd: 102 kompletterad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:22)
1221 3591 Serigrafi Donald Duck, Circle Fine Art Chicago. "Donalds golf game", Motivet: 72x52 ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:32)
1221 3091 Serveringsvagn 1950-tal. Längd: 68, djup: 45 cm, höjd: 64 cm, brickorna bemålade
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:15)
1221 3558 Serveringsvagn skiva i laminat. Längd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:57)
1221 3663 Servisdelar 17 delar, glas, bland annat Simon Gate (1883-1945), Sverige. Färgat glas. Höjd: 4 - 21
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:03)
1221 3197 Servisdelar 8 delar, Allmoge, Gustavsberg
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:10)
1221 3664 Servisdelar ca. 40 delar, Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. Rörstrand
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:06)
1221 3309 Servisdelar Hutschenreuther, ca 80 del
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:05)
1221 3513 Sideboard Gustaviansk stil, Längd: 140 cm. Djup: cm, 40 höjd: 80cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:39)
1221 3380 Silver 5 delar, bla. Vas. Höjd: 4 - 19, vikt 560g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:28)
1221 3651 Sjömansklocka mässing. Höjd: 20 cm ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:40)
1221 3108 Skål + 2 st. Vaser, Orrefors + Iittala. Höjd: 8 - 14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:42)
1221 3123 Skål + vas, kristall, Orrefors. Höjd: 12 + längd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:55)
1221 3086 Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Stengods. Höjd: 9
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:01)
1221 3148 Skål Kina. Höjd: 10, diameter: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:09)
1221 3327 Skål Marie Beckman (f. 1960), Sverige. Stengods. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:39)
1221 3190 Skål Pertti Santalahti (1941-2015), Finland. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:45)
1221 3150 Skål porslin. Höjd: 9, diameter: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:07)
1221 1213 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Pungo, Gustavsberg 1950-1960, stengods med vit carraraglasyr. Längd: 35
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:42)
1221 3112 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Veckla, Gustavsberg. Längd: 18
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:00)
1221 3516 Skål Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Längd: 16,5
1221 3149 Skålfat i ställning med hänkel. Imaridekor, Kina, 1800-tal. Diameter: 25. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:02)
1221 3561 Skänk Furu, Längd: 110 cm. Djup: 50 cm, höjd: 116cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:02)
1221 3371 Skänk Gustaviansk stil, 1800-tal, Längd: 109cm. Djup: 45 cm, höjd: 122cm, nyckel
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:19)
1221 3290 Skänk valnöt, 1890-tal. Längd: 126d. 55. Höjd: 110 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:35)
1221 3376 Skåp Bemålad, Längd: 117 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 171 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:24)
1221 3517 Skåp Ek, Reliefdekor. Längd: 105cm. Djup: 45 cm, höjd: 138cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:41)
1221 3600 Skåp Längd: 140cm. Djup: 70 cm, höjd: 210 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:34)
1221 3377 Skåp på benställning, 1700-tal, Längd: 118 cm. Djup: 39 cm, höjd: 77+ 117cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:30)
1221 1524 Skåp Sent 1800-tal, inredning med lådor, kompletterad med spegel. Längd: 103. Djup: 63 cm, höjd: 238 cm.
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:40)
1221 3546 Skedar 12+ 6, silver, monogram. Längd: 11-17 cm, vikt 153 + 215 g
1221 3431 Skedar 7 delar, silver. Längd: 11-21 cm. Vikt: 142 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:48)
1221 3404 Skedar 8 st, silver. Längd: 22 cm. Vikt: 521 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:05)
1221 3373 Skrivbord England, Längd: 136 cm. Djup: 64 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:20)
1221 3478 Skrivbord rokokostil, mässingsdekor, intarsia. Längd: 92 cm. Djup: 66cm. Höjd: 78-98 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:18)
1221 3117 Skrivbordsuppsats tenn, 3 delar, 1936
1221 3650 Skrivbordsuppsatts 3 delar. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:35)
1221 1467 Skulptur Afrikanska, Austria. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:19)
1221 1016 Skulptur Bengt Martin Eriksson, Kyssen, signerad 1976, papier-maché. Höjd: 43
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:11)
1221 3572 Skulptur Gips, Vår, stämplad. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:11)
1221 3221 Skulptur Gips. Höjd: 26 cm ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:31)
1221 3257 Skulptur Huvud, Sten, Kvinna. Höjd: 14
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:38)
1221 1187 Skulptur Made in USSR. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:01)
1221 3488 Skulptur porslin, Kvinna & hind. Längd: 21, höjd: 23 cm, Tyskland
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:45)
1221 3191 Skulptur Sten, Indien. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:46)
1221 1034 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lejon, Gustavsberg. Höjd: 6-15
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:13)
1221 3139 Slagbord ek / furu. Längd: 34 + 69x2, djup: 95 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:15)
1221 1135 Snäckfat Järn, försilvrad. Längd: 24,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:18)
1221 1482 Sockerskål silver, Finska stämplar, med hänklar och tassfötter, ca 156 g. Längd: 14. Höjd: 7 cm. Vikt: 156 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:56)
1221 3011 Soffbord 1950-tal, teak, utdragbart. Längd: 120-170. Djup: 60 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:26)
1221 3205 Soffbord 1950-tal, Teak. Längd: 140, djup: 56 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:56)
1221 1370 Soffbord Edsbyverken, Stämplad 1959. Längd: 59, djup: 59 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:37)
1221 3374 Soffbord Hunters table, mahogny. Längd: 150 cm. Djup: 40+ 2x22 cm, höjd: 54cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:21)
1221 3495 Soffbord med utdragsskivor. Längd: 160, djup: 60 cm, höjd: 50 cm
1221 3522 Soffbord Rokokostil, Längd: 130cm. Djup: 73 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:50)
1221 3094 Specerivåg järn / marmor, modell äldre. Höjd: 52
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:48)
1221 3484 Spegel 166x67
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:50)
1221 1565 Spegel 1800-tal, gustaviansk stil, 57x30
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:14)
1221 3348 Spegel 1920-tal, J A Edenholm, 124x47
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:19)
1221 3574 Spegel 63x63
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 december 2018 06:24)
1221 3324 Spegel Blyinfattad, 98x48
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:30)
1221 1503 Spegel Gustaviansk stil, 100x64
1221 3232 Spegel Gustaviansk stil, 124x53
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:04)
1221 1603 Spegel Karl Johan, mahogny, 85x180
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:29)
1221 3105 Spegel med hylla, 73x56
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:32)
1221 3445 Spegel Rokokostil, 100x45
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:17)
1221 3636 Spegel Rokokostil, 90x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:40)
1221 3182 Spegellampetter Ett par, "Gamla Sverige", Åmells möbler. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:36)
1221 3365 Spelbord Längd: 88 cm. Djup: 44cm. Höjd: 79 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:09)
1221 3611 Spelbord nyrenässans. Längd: 90. Djup: 44 cm, höjd: 69 cm, med spelmarker
1221 3143 Spelbord på pelarfot, schackbräde. Glasskiva. Längd: 59 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 74 cm
1221 3183 Spritskåp "Gamla Sverige", Åmells Möbler. Längd: 34, djup: 20 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:33)
1221 1533 Spritskåp Allmoge, Längd: 52cm. Djup: 26 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:19)
1221 3157 Stol + bord, metall. Längd: 61, djup: 31 cm, höjd: 41 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:31)
1221 3564 Stol Rokoko, bemålad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:08)
1221 8673 Stolar 3 st, sengustavianska. Renoverade
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:16)
1221 3530 Stolar 4 st, 1950-tal
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:32)
1221 3034 Stolar 4 st, design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:56)
1221 3356 Stolar 4 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:31)
1221 3029 Stolar 5 st, Göteborgsmodell, Brasilien
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:05)
1221 3612 Stolar 6 st, 1890-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:37)
1221 3288 Stolar 6 st. 1950-tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:34)
1221 3379 Stolar 8 st, 1800-tal, bemålad
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:31)
1221 3333 Stolar ett par, 1820-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:08)
1221 3296 Stolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:41)
1221 3009 Stolar ett par, Gustaviansk stil, 1800-tal
1221 1249 Stolar ett par, Hans J Wegner (1914-2007), Danmark. "Kastrupstolen"
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:34)
1221 3305 Stolar Rokokostil, Björk, 12 stolar + 2 st Karmstolar, 1920-tal
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:59)
1221 3301 Stop + kanna+ bägare, 4 delar, Tenn, 1700-/1800-tal. Höjd: 14-22
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:47)
1221 3113 Strindbergslampa koppar /glasskärm. Höjd: 43
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:09)
1221 3652 Stringhylla 3 hyllplan. Längd: ca 78cm, djup: ca 30cm, höjd: ca 71cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:36)
1221 3122 Strösockerskål nysilver, Dufva. Höjd: 32
1221 3456 Sybord Björk. Längd: 59, djup: 36 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:27)
1221 3519 Sybord Rokokostil, Längd: 55 cm. Djup: 48cm, höjd: 68cm
1221 3382 Sybord Sent 1800-tal, Längd: 48+ 2x21 cm. Djup: 48 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:32)
1221 1283 Taburett Gustaviansk stil. Längd: 65 cm. Djup: 58 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:06)
1221 3241 Tågbana Motivet, BUB. Längd: ca 8-16,5cm, djup: ca 4,5cm, höjd: ca 6,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:14)
1221 3318 Takarmatur 1950-tal, olikfärgade kupor. Höjd: 55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:15)
1221 3317 Takarmatur 1950-tal. Höjd: 60
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:22)
1221 3640 Takarmatur Firma Svenskt Tenn, modell 2306. Diameter: 46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:30)
1221 3282 Takarmatur Fotogen / el. Höjd: ca 105
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:20)
1221 3497 Takarmatur höjd: ca 75, nutida
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:57)
1221 3010 Takarmatur mässing, FD Fotogen. Längd: ca 45cm, höjd: ca 121cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:25)
1221 3577 Takarmatur oscariansk, inkomplett. Höjd: 75
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:14)
1221 3576 Takarmatur Tiffanystil, nutida. Diameter: 42, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:12)
1221 1032 Takarmaturer 2 st, Tom Dixon, signerad. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:11)
1221 1108 Takarmaturer 3 st, Danmark. Höjd: 18-40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:30)
1221 3158 Takarmaturer 3 st. Orangelackerade, "Flowerpot", Verner Panton (1926-1998), Danmark. Louis Poulsen. List. Längd: 136 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:33)
1221 3628 Takarmaturer Ett par, med prismor. Höjd: 30 cm ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:27)
1221 3459 Takfotogenlampa omkring sekelskiftet 1900. Höjd: ca 100cm
1221 3315 Tallrikar Kina, 1700-tal, 7 delar. Diameter: 18-23
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:10)
1221 3510 Tamburmajor Trä. Höjd: 190
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:37)
1221 3147 Tårtfat + assietter, 12 delar, Rörstrand. Diameter: 21 - 33
1221 3243 Teaterkikare 2 st, bland annat Josef Leja, modell äldre. Längd: ca 9-10cm. Djup: ca 7-9cm, höjd: ca 3,5-5cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:19)
1221 1572 Tekoppar + assietter, 15 delar, Richmond Rose, Crown Essex, Staffordshire England
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:23)
1221 3023 Tekoppar + assietter, Blå Blom, Gustavsberg, 4 + 6 delar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:24)
1221 3252 Terrin Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932. Längd: 24 cm
1221 1252 Teskedar 14 st, silver, 1800-tal. Längd: 14,5 cm. Vikt: 276 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:41)
1221 3337 Textiltavla Bengt Elde (1939-2015), Sverige. (tryck), Stockholmsmotiv, 86x140
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:15)
1221 1420 Tidningshylla Magasin, Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Källemo. Höjd: 140
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:17)
1221 3449 Toilettebord Björk, senjugend. Längd: 115, djup: 46 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:21)
1221 3004 Toilettebordsuppsats 6 delar, Copeland, England
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:48)
1221 2043 Träskulpturer 5 st, Torborg Lindberg-Karlsson (1908-1980), Sverige. Samefamilj, Monogramsignerade TL. Höjd: 3-14 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:17)
1221 3080 Träskulpturer Samepar, Torborg Lindberg-Karlsson (1908-1980), Sverige. Monogramsignerade. Höjd: 17
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:23)
1221 1024 Träsnitt 3 st, Japan, lösa blad, bladets mått: 35x69
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:29)
1221 3050 Träsnitt Annie Geijer, Kungslilja. Motivet: 12x8
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:09)
1221 3329 Träsnitt kolorerad, Ur Dodonaemi, Päron. Motivet: 15x9,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:44)
1221 3362 Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. "Vårlandskap". Signerad, daterad 1917. Motivet: 23x30 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:04)
1221 3198 Träsnitt Palle Nielsen (1920-2000), Danmark. PT, signerad. -62. Motivet: 15x19
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:12)
1221 3069 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 299/410, landskap, signerad, -78. Motivet: 62x60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:46)
1221 3068 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Motiv från Söder, Stockholm. Signerad, numrerad 322/360, daterad -76. Motivet: 69x62 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:47)
1221 1309 Tryck Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Fågel, signerad, -75. Motivet: 31x20
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:36)
1221 3536 Uppläggningsskedar 3 st, silver, Danmark. Vikt: 160 g. Längd: ca 17,5-20,5cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:50)
1221 3493 Våg + vikter, Lindells, modell äldre. Längd: ca 38cm, djup: ca 12cm, höjd: ca 12cm, vikt mått: ca 0,5-5x0,5-3cm
1221 3450 Vägglampa Teak, 1960-tal, utdragbar. Längd: ca 23,5-58cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:22)
1221 3303 Väggpendyl 1892. Höjd: 71
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:54)
1221 3008 Väggpendyl Ek, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 90
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:04)
1221 3268 Väggpendyl Rob Engström, Rokokostil. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:55)
1221 3568 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986, delvis glaserad och målad vit stengodslera, 23x23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:06)
1221 3185 Väggreflief Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Flickan och svan. Gjutjärn, 34x26 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:11)
1221 3035 Väggskulptur Birgitta Stenberg, Signerad 2007, lergods, 26x28
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:01)
1221 3297 Väggur Jugend. Höjd: 82
1221 3249 Vagnslykta Modell äldre. Höjd: 44
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:31)
1221 3085 Vas + skål, kristall, Kosta / Orrefors. Höjd: 12 + 27
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:53)
1221 3441 Vas + sparbössa. Höjd: 14-18
1221 3626 Vas Kina. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:15)
1221 1223 Vas Kina. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:57)
1221 3338 Vas Konstglas, Steninge slott. Höjd: 30
1221 3541 Vas Konstglas. Höjd: 51
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 18:33)
1221 3440 Vas Kosta, Royal art, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 14
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:11)
1221 3079 Vas med hänklar, Tenn, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1936. Höjd: 22
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:20)
1221 3165 Vas Nils Fougstedt (1881-1954), Sverige. Brons, signerad. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:10)
1221 3088 Vas på fot, Kosta. Höjd: 20
1221 3273 Vas Royal Copenhagen. Höjd: 22
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:07)
1221 1510 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Vitrin", Gustavsberg. Höjd: 17,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:04)
1221 1447 Vaser 2 st, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 21-28 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:21)
1221 3078 Vaser 3 st, bland annat Orrefors. Höjd: 7 - 18
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:15)
1221 3022 Vaser 4 st, glas och proslin, bland annat Flygsfors och Rörstrand. Höjd: 14-28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:21)
1221 1076 Vedspis Husqvarna vapenfabrik, modell nr 227. Nyrenoverad, toppmontage, Längd: 63 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:02)
1221 3253 Vettar 2 st, Trä. Längd: 30 ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:38)
1221 3260 Vikter & mått Metall, Modell Äldre. Längd: ca 0,5-6cm, djup: ca 0,5-7cm, höjd: ca 0,5-7cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:40)
1221 3271 Vilstol + fotpall, mahohny och rotting
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:59)
1221 3283 Vinglas + likörglas, 11+ 12. Höjd: 11-18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 20:26)
1221 3453 Vinglas 9 st. Royal Krona, Kosta. Höjd: 18
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:23)
1221 3346 Violin i väska, + stråke. Längd: 59
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 december 2018 19:18)
1221 3569 Ytterfoder Majolika. Höjd: 26 cm, diameter: 22 cm