1546 3031 Aboriginkonst 2 delar, Skulpterat trä, bemålad / brännmärkt. Längd: 87-132
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:04)
1546 4385 Ägghöna Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg. Längd: 25 cm. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:28)
1546 3009 Akryl Jonas Widen (f. 1978), Sverige. "Drömlandskap 3". Signerad. Akryl på duk, 50x50 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:00)
1546 8010 Akryl Jonas Widen (f. 1978), Sverige. "Light/dark". Signerad. Akryl på duk, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:00)
1546 3011 Akryl Nikolai Walordy. "Meditation". Signerad. Akryl på duk. Bildmått: 70x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:00)
1546 3306 Akvarell 2 st, blommor, Kina, 24x23 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 31x24 respektive 24x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:16)
1546 3299 Akvarell Jonny Forsström (1944-2017), Sverige. Signerad, akvarell, stilleben, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 83x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:00)
1546 3303 Akvarell Oidentifierad konstnär. Kvinna med barn, 33x24 cm, yttermått inklusive ram: 37x28 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:11)
1546 3021 Akvareller 4 st, Kina. Signerade. Akvarell, bildmått: 56x21 cm, yttermått inklusive ram: 68x32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:36)
1546 3293 Akvatint J. B Greutze, Nupital Blessing, 50x62 cm, yttermått inklusive ram: 54x69 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:40)
1546 4106 Alfabetstavla offsettryck, eftertryck, 61x49 cm, yttermått inklusive ram: 67x55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:19)
1546 4375 Apoteksvåg längd: 40 cm, djup: 25. Cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:35)
1546 4278 Appliquer Ett par, Glaserad keramik, "Fajance", Berte Jessen, Royal Copenhagen, 30x13,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:20)
1546 4289 Balja Märkt 1791. Koppar, med kontrollstämplar, Längd: 77 cm. Djup: 49 cm. Höjd: 36 cm. Senare benställning, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:36)
1546 4395 Bålskål Imaridekor, Japan, 1900-tal. Diameter: 28 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:31)
1546 4178 Båtljusstakar ett par. Mässing. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:37)
1546 4322 Besman 4 st. Längd: 72-94 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:50)
1546 4224 Bestick 24 delar. Silver (800), Württembergische Metallwarenfabrik WMF, Tyskland, Längd: 14-20cm, bruttovikt: 1195g varav knivar 280g
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:20)
1546 4082 Bestick 28 delar, Marcel Cotte, Melron, Frankrike. Längd: 14,5 - 21,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:56)
1546 4236 Bestick diverse, silver, 27 delar. Vikt: 300 gr ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:45)
1546 4150 Bestick nysilver, Württembergische Metallwarenfabrik WMF. Längd: 18-26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:33)
1546 3008 Bläck Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Kinetic telescope". Signerad. Bläck på papper. Bildmått: 38x25 cm, yttermått inklusive ram: 48x35 cm
1546 3043 Blandteknik 2 st, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerade, Stilleben & bymotiv, yttermått inklusive ram: 25x22 - 35x28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:41)
1546 4461 Blandteknik Albert Engström (1869-1940), Sverige. Signerad a tergo, Landskap. Blandteknik, bildmått: 8,5x23,5, yttermått inklusive ram: 42x27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:09)
1546 4171 Blandteknik Eric Hallström (1893-1946), Sverige. Kvinna vid bord. Signerad, daterad -35. Blandteknik, bildmått: 49x42 cm, yttermått inklusive ram: 64x58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:32)
1546 3013 Blandteknik Ingela Dahlgren. "Strange fruit". Signerad. Blandteknik, 65x65 cm, oramad
1546 4312 Blandteknik Kjell Sörensen Ringi (1939-2010), Sverige. Sittande dam. Signerad, blandteknik, daterad -68 cm, yttermått inklusive ram: 63x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:14)
1546 1043 Blandteknik Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, daterad 1921, "Skogsskär". Blandteknik, bildmått: 28x39 cm, yttermått inklusive ram: 47x57 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:15)
1546 4274 Blyertsteckning Le Moine (tillskriven). Teckning föreställande Emelie Högquist. Blyerts på papper, 13x10 cm, yttermått inklusive ram: 17x13,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:28)
1546 4432 Bojan + vas, 2 delar, Kina. Höjd: 11,5-13 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:01)
1546 4446 Bokhyllor 2 st, Ek, omkring 1900. Bredd: 148 + 106, djup: 32 cm, höjd: 171 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:35)
1546 4121 Bokhyllor Ett par, Nirvan Richter (f. 1954), Sverige. Norrgavel, 19/2000-tal, Bredd: 55. Djup: 26 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:55)
1546 4484 Bordsdekorationer 4 st, frukter, sten, glas och metall, 5-15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:27)
1546 3367 Bordsfotogenlampa höjd: 47 cm, omkring 1900
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:53)
1546 4356 Bordslampa 1920-tal, brons. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:24)
1546 4093 Bordslampa Atremide, Tolomeo Mini, ställbar. Höjd: 106 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:47)
1546 3024 Bordslampa ÖIA, Örsjö. Höjd: 49 cm, plåtskärm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:37)
1546 4164 Bordslampfötter Ett par, Laura Ashley, glas / metall. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:32)
1546 4439 Bordslampfötter Ett par, mässing. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:55)
1546 4044 Bordslampor Ett par, änglar. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:38)
1546 3364 Bordslampor Ett par, mässing, oljelampor. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:50)
1546 2070 Borstar + spegel, 3 delar, silver, Georg Jensen. Längd: 17-22 cm, bruttovikt: 645g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:36)
1546 4029 Brasset Metall. Höjd: 89cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:47)
1546 4431 Bricka + kanna, 2 delar, Jugend. Längd: 48 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:58)
1546 4219 Bricka med handtag Pläterad. Längd: 64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:47)
1546 4328 Brickbord bemålad bricka. Diameter: 46 cm. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:11)
1546 4243 Brosch 18k guld, jugend. Vikt: 4,6 g. Bredd: 3,5 cm, höjd: 1,5 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:22)
1546 4041 Brosch 18k guld. Längd: 3cm, med gröna stenar. Vikt: 3,5g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:18)
1546 4133 Byrå Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 97 cm, djup: 46 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:41)
1546 4012 Byrå Rustik. Bredd: 75 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:10)
1546 3360 Byrå Tallboy, Sent 1800-tal. Bredd: 81 cm, djup: 52 cm, höjd: 147 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:42)
1546 4039 Cafébord diameter: 60cm. Höjd: 75cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:29)
1546 2106 Cigarrskrin silver, 1941. Längd: 17,5 cm, djup: 11,5 cm, höjd: 4,5 cm, vikt: 500 gr brutto
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:10)
1546 4400 Coasters 6 st, bakelit med dekor i silver, Perstorp. Diameter: 9 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:11)
1546 4226 Cocktailglas 3 st, silver. Höjd: 10,5 cm. Vikt: 180g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:22)
1546 4156 Dosa Sevrésmärke. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:47)
1546 4275 Dosor 3 st, 1700-/1800-tal, bland annat Holland, mässing / silver. Diameter: . Längd: 8-14 cm, bruttovikt: 215 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:45)
1546 4117 Dubbelkarott Pläterad. Diameter: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:57)
1546 4037 Eldgaffel Längd: 121cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:19)
1546 4129 Emmafåtöljer ett par
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:32)
1546 4445 Etagehylla Sent 1800-tal. Bredd: 54 cm, djup: 28 cm, höjd: 150 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:32)
1546 4492 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad PT, Familjen. Bildmått: 22x18 cm, yttermått inklusive ram: 52x41 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:54)
1546 4472 Etsning Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. "Strut". Signerad, numrerad 74/135, daterad -81. Bildmått: 66x50 cm, yttermått inklusive ram: 94x75 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:53)
1546 4036 Etsning Signerad A. Rydley. Bildmått: 17x22cm, yttermått inklusive ram: 29x35cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:40)
1546 4386 Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Årstabron. Bildmått: 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 54x61 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:36)
1546 4426 Fågelbad metall. Längd: 48 cm, djup: 27 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:38)
1546 4108 Färgetsning hundar, Ducher & Mathieu. Bildmått: 14x43 cm, yttermått inklusive ram: 32x61 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:31)
1546 4212 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 130/200. Färglitografi, bildmått: 25x28 cm, yttermått inklusive ram: 46x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:49)
1546 3311 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 124/360. Färglitografi, bildmått: 44x54 cm, yttermått inklusive ram: 63x71 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:38)
1546 4466 Färglitografi Gunnar Larson (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 8/25 EA, Bränneriet. Färglitografi, bildmått: 43x59 cm, yttermått inklusive ram: 59x74 cm
1546 4295 Färglitografi Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Sommaräng. Signerad, numrerad 164350,51x52 cm, yttermått inklusive ram: 66x65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:16)
1546 3144 Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Signerad, numrerad 249/325, "Rengärdet". Färglitografi, bildmått: 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 70x89 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:43)
1546 4286 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad Ea, interiör. Färglitografi, bildmått: 32x26 cm, yttermått inklusive ram: 51x43 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:05)
1546 4450 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad Takahashi, Japan. Signerad, numrerad 90/100. Färglitografi, bildmått: 16x11 cm, yttermått inklusive ram: 25x20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:09)
1546 4248 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 96/150. Färglitografi, bildmått: 31x38 cm, yttermått inklusive ram: 52x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:06)
1546 4266 Färglitografi Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Signerad, numrerad 136/350,63x48 cm, yttermått inklusive ram: 80x60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:35)
1546 3083 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 17/360. Färglitografi, bildmått: 28x47 cm, yttermått inklusive ram: 39x58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:54)
1546 4359 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrerad 266/270. Färglitografi, bildmått: 44x66 cm, yttermått inklusive ram: 65x86 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:04)
1546 4190 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Kvinna. Signerad, numrerad 81/295, yttermått inklusive ram. 30x22 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:38)
1546 4252 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 81/90, daterad 90. Färglitografi, bildmått: 48x40 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:54)
1546 4145 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad HC. Färglitografi, bildmått: 59x48 cm, yttermått inklusive ram: 82x61 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:58)
1546 3150 Färgserigrafi C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Komposition. Signerad CGK, daterad 82. Färgserigrafi, bladstorlek 20,5x29,5 cm, yttermått inklusive ram: ca 33x41 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:20)
1546 4146 Fat + skål, Kina, Kanton. Diameter: 8-29 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:36)
1546 4399 Fat 2 st, Gefle. Diameter: 27-34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:45)
1546 4079 Fat 4 st, Orrefors, glas. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:51)
1546 4389 Fat Kina, Blåvitt kompaniporslin. Diameter: 31x25 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:37)
1546 4010 Fat Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Diameter: 32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:32)
1546 4033 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. "Mina", Bruno Mathsson International, Värnamo. Lackad bok. Brännstämplad
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:50)
1546 4448 Fåtölj England
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:28)
1546 4067 Fåtölj Rokokostil
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:26)
1546 4005 Fåtöljer Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:25)
1546 4070 Fåtöljer Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:16)
1546 4071 Fåtöljer Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:32)
1546 4229 Fåtöljer ett par, ställbara, 1970-tal
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:01)
1546 4337 Fiskbassäng nutida. Diameter: 42 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:55)
1546 4410 Fiskbestick i schatull, 12+ 12, Silver och Nysilver. Längd: 15-18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:51)
1546 4046 Flaskgömma 2 st, träskulpturer. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:47)
1546 3394 Florett Frankrike. Längd: 93 cm
1546 4155 Gallerskål + fat, Royal Copenhagen. Längd: 27-30 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:58)
1546 4140 Glasservisdelar 30 delar, Iittala, olika modeller
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:59)
1546 4370 Glasservisdelar ca 50 delar, slipat glas. Höjd: 9-18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:03)
1546 4320 Glasskivor 4 st, dekorerade / blästrat, 134x68 - 160x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:06)
1546 8117 Golvlampa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Staken. Höjd: 132 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:04)
1546 4269 Golvlampa mässing. Höjd: 145 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:54)
1546 4134 Golvlampa mässing. Höjd: 148 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:59)
1546 3225 Golvlampa metall. Höjd: 142 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:28)
1546 3004 Grafiskt blad Bengt Bengtsson. "Comic girl". Signerad, numrerad 29/50. Giclee fine art. Bildmått: 38x28 cm, oramat löst blad. Bladets mått: 43x30 cm
1546 3209 Gravyrer 3 st, 1700-tal, yttermått inklusive ram: 60x80 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:38)
1546 4343 Gripsholmsfåtöljer ett par, omklädda. Höjd: 94 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:53)
1546 4465 Gungstol Verner Panton (1926-1998), Danmark. "Relaxer", dyna med dragkedjor i konstläder, Designad för Rosenthal Studio-Linel. 63, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:22)
1546 4094 Halsband Sterlingsilver, Ankarlänk. Längd: 55 cm, vikt: 290g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:14)
1546 4096 Halsband Sterlingsilver, Ankarlänk. Längd: 55 cm. Vikt: 152g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:52)
1546 4095 Halsband Sterlingsilver, Ankarlänk. Längd: 55 cm. Vikt: 205g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:15)
1546 4054 Hänge 14K. Diameter: 2,2cm, vikt: 3,8g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:07)
1546 4242 Hängen 2 sr, 14-18 k. Vikt: 5,2 gr. Diameter: 1,5 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:15)
1546 4042 Hängskåp Allmoge, 1812. Bredd: 28 cm. Djup: 18 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:37)
1546 4032 Hängskåp Nyckelskåp, Bredd: 36 cm. Djup: 10 cm. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:32)
1546 4478 Herrarmbandsur Certina, 1950/60-tal, diameter: 3,5
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:50)
1546 3376 Hörnskåp 1800-tal, bemålat. Höjd: 137 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:16)
1546 4371 Hurtsar 2 st, Bisley, plåt. Längd: 28 cm, djup: 41 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:31)
1546 4453 Hylla design: Niels Gammelgaard, för IKEA 1980-tal, "Moment". Bredd: 170 cm, djup: 30 cm, höjd: 158 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:22)
1546 4018 Kaffe / te /frukostkoppar 35 delar, (18 + 7 + 3 koppar), Pia Rönndahl (f. 1953), Sverige. Sundborn, Rörstrand. Längd: 10,5-26 cm, djup: 6-20 cm, höjd: 2-18 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:18)
1546 4235 Kaffe/teskedar silver, 12+ 12 st i etui. Längd: 10,5-12, vikt: 270 gr ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:34)
1546 4479 Kaffeservis 17 delar, Hackefors
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:37)
1546 4340 Kaffeservis ca 45 delar, Classic Rose, Rosenthal
1546 4272 Kaffeskedar 10 st, silver, Svensk spets, monogram, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1933. Längd: 13,5 cm, vikt: 175g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:22)
1546 4366 Kandelabrar ett par, nysilver, Nyrokoko, Dufva. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:49)
1546 4407 Kanna + skålar + dosa, 7 delar, nutida. Diameter: 9-36 cm, 26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:25)
1546 4249 Karikatyrer 2 st, bland annat Sonny Liston, yttermått inklusive ram: 40x33-43x39 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:23)
1546 4357 Karmstol + pall, nutida
1546 1049 Karmstolar 6 st, design: Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Sjuan, för Fritz Hansen
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:30)
1546 4052 Kedja 18k guld, bismarck. Längd: 44cm, vikt: 8,1g
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:15)
1546 4051 Kedja med hänge 18k guld. Längd: 60cm, med en rosa sten, bruttovikt: 22,3g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:54)
1546 4489 Kelim Galleri, 79x290 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:13)
1546 4138 Kista på benställning. Bredd: 50 cm, djup: 43 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:14)
1546 4128 Klaffbord Karl Johanstil, mahogny. Bredd: 85 + 2x22, djup: 63 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:31)
1546 4383 Kolonnljusstake Skultuna, No. 73. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:20)
1546 4476 Konstglas 2 delar, Skruf & Strömbergshyttan. Höjd: 15-38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:04)
1546 4125 Kontorsstol ICF
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:44)
1546 4126 Kontorsstol ICF, svart
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:08)
1546 4323 Kopparbalja på ställning. Diameter: 64,5 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:16)
1546 4035 Kopparstick 3 st, Aoust La Pesche, Accident de Voiage, yttermått inklusive ram: 29x36-47x56cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:46)
1546 4142 Kuddar 6 st. Längd: 40-44 cm, djup: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:25)
1546 4225 Kuddfodral 2 st, design: House, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Lustgården", 40x46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:51)
1546 4387 Kuverttallrikar 8 st, Skultuna, mässing. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:19)
1546 1061 Låda 1800-tal, Allmoge, Originalmålning. Längd: 51 cm, djup: 34 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:06)
1546 4380 Lampbord England, idegran, med utdragsskiva. Bredd: 43 cm. Djup: 43 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:13)
1546 4141 Lampbord med handtag. Bredd: 48 cm, djup: 61 cm, höjd: 55 cm
1546 4344 Lampbord med låda, mahogny, 37x37. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:06)
1546 4124 Lampbord Svartlackat. Diameter: 50 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:41)
1546 4402 Leksaker 2 st, mekaniska, modell äldre. Höjd: 10,5 - 11,5 cm
1546 4255 Leksaker Star Wars, diverse
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:46)
1546 4163 Leksaksbil Schuco. Längd: 17 cm
1546 4444 Linneduk Drakmönstret, design: Signe Sohlman, 145x490 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:11)
1546 4464 Linoleumsnitt Per Olov Ultvedt (1927-2006), Sverige. Signerad, numrerad 42/65, Myra, 27x33 cm, yttermått inklusive ram: 41x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:03)
1546 3101 Ljuskrona + ampel, Oscariansk, kupa av glas. Diameter: 65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:00)
1546 4064 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:14)
1546 4068 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:31)
1546 4409 Ljusstakar 3 par, mässing. Höjd: 19-34 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:36)
1546 4317 Ljusstakar Ett par, Barockstil, mässing, 1700-/1800-tal. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:10)
1546 2036 Ljusstakar Ett par, silver, Finland, Kolonn. Höjd: 12 cm, bruttovikt: 310g
1546 4192 Ljusstakar Ett par, silver, Tore Eldh, fylld fot. Höjd: 8 cm, vikt: 255g brutto
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:52)
1546 4351 Ljusstakar Gusum. "kula". Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:16)
1546 4256 Ljusstake för 5 ljus, 1900-talets andra hälft, bronserad metall. Enligt uppgift inköpt på Firma Svenskt Tenn. Diameter: 42 cm. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:48)
1546 7449 Ljusstake mässing, Drangsgaard, Oslo. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:13)
1546 4261 Ljusstake metall, fågel och blommor i keramik, "Bluebird", G&C. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:33)
1546 4173 Ljusstake Rörstrand, Daldansen. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:54)
1546 4456 Lockskål Kina. Diameter: 6,5 cm. Höjd: 5,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:22)
1546 3234 Lockurnor ett par, Kina. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:38)
1546 4482 Luktflakonger 13 st, Asien, sten, metall, glas. Höjd: 4-7 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:33)
1546 4270 Månskensampel Sent 1800-tal, rund glaskupa, höj / sänkbar, ljuspipa i mässing. Höjd: 50 ca
1546 4130 Matbord diameter: 115 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:39)
1546 4347 Matbord England, mahogny. Diameter: 120 cm. Höjd: 75,3 st iläggsskivor om 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:28)
1546 4151 Matbord vitlackerad, nutida. Bredd: ca 118-230 cm. Djup: 121 cm. Höjd: 77 cm. 2 st iläggsskivor a 63 cm, 2 st skyddande glasskivor medföljer
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:11)
1546 4268 Matkärl Kina, lack. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:18)
1546 4204 Matservisdelar 22 delar, Kryss, Gefle, Upsala-Ekeby
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:45)
1546 4019 Matservisdelar 26 delar, Pia Rönndahl (f. 1953), Sverige. Sundborn, Rörstrand
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:22)
1546 4061 Matservisdelar ca 40 delar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:46)
1546 4392 Matservisdelar ca 40 delar, KPM
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:19)
1546 4391 Matservisdelar ca 60 delar, Arabia, bl. A Harlequin
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:31)
1546 4221 Matskedar 12 st, silver. Längd: 18,5 cm. Vikt: 470 gr ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:25)
1546 4048 Matta 31x36cm
1546 3361 Matta Afghan, 210x295 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:42)
1546 4113 Matta orientalisk, 113x305 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:46)
1546 4310 Matta orientalisk, 118x153 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:01)
1546 4428 Matta Orientalisk, 140x207 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:38)
1546 4072 Matta Orientalisk, 210x310 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:15)
1546 4313 Matta orientalisk, 71x123 cm
1546 4182 Matta orientalisk, 76x124 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:30)
1546 4422 Matta Orientalisk, 83x126 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:39)
1546 4030 Matta orientalisk, 85x142cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:37)
1546 3372 Matta orientalisk, Afghan, 196x270 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:01)
1546 3173 Matta orientalisk, Afghan, 256x345 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:44)
1546 4430 Matta Orientalisk, Bachtiar, 212x290 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:31)
1546 4423 Matta Orientalisk, Figural, Bachtiar, 112x156 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:45)
1546 3028 Matta Orientalisk, Galleri, 107x453 cm
1546 4075 Matta orientalisk, galleri. Bredd: 74 cm, längd: 320 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:27)
1546 4218 Matta Orientalisk, Khorjin, 210x298 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:59)
1546 4073 Matta Orientalisk, Meshed, 200x300cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:23)
1546 4109 Matta Orientalisk, semiantik, 130x170 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:10)
1546 4425 Matta Orientalisk, Semiantik. Signerad, 150x266 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:37)
1546 4078 Matta Orientalisk. Bredd: 102 cm, längd: 530 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:46)
1546 4311 Matta The Rug company, "Paysley 1", design: Paul Smith, 178x282 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:32)
1546 4222 Miniatyr Stol, Verner Panton (1926-1998), Danmark. Heart shaped cone chair, Vitra Design Museum. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:37)
1546 4334 Mugg Kina, blåvitt porslin. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:57)
1546 4462 Muggar Ett par, Frimurare, 1920-/30-tal, Karlskrona. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:51)
1546 4017 Ölglas / sejdlar 10 st, Grönt glas, 1960-tal. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:24)
1546 4161 Oljemålning 1800-tal, Landskap med hus, "Forssa". Ej signerad. Olja på duk, 23x28 cm, yttermått inklusive ram: 30x35 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:05)
1546 3014 Oljemålning Anette Englund (f. 1954), Sverige. "No name". Signerad. Olja på papper. Bildmått: 35x29 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
1546 4185 Oljemålning Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Signerad, daterad 1994, olja på papper, oramad, 65x54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:02)
1546 4306 Oljemålning Arne Norberg. Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 29x22 cm, yttermått inklusive ram: 35x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:57)
1546 3134 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Fjällmotiv. Signerad, daterad 1956. Olja på duk, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:24)
1546 4115 Oljemålning Carl Duxa (1871-1937), Österrike. Erotisk scen. Signerad. Olja på pannå, 23x24 cm, yttermått inklusive ram: 49x51 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:49)
1546 3227 Oljemålning David Wallin (1876-1957), Sverige. Strandbild. Signerad. Olja på duk, 59x71 cm, yttermått inklusive ram: 77x90 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:25)
1546 4264 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Utsikt från Kornhamnstorg. Signerad. Olja på duk, 49x35 cm, yttermått inklusive ram: 55x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:35)
1546 3015 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Rapsfält". Signerad. Olja på duk. Bildmått: 40x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:00)
1546 4247 Oljemålning Gösta Asp. Signerad, daterad 62, abstrakt. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:38)
1546 4208 Oljemålning Henry d'Anty (1910-1998), Frankrike. Landskap med hus. Signerad. Olja på pannå, 27x33 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:33)
1546 4378 Oljemålning Hugo Linér (1900-1981), Sverige. Signerad, modell. Olja på duk, 92x72 cm, yttermått inklusive ram: 113x93 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:29)
1546 6414 Oljemålning Ivar Ekelund (1908-2002), Sverige. "Reflexer i blankis". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x82 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:20)
1546 4468 Oljemålning Jan Quant (1937), Signerad, "Strandäng". Olja på duk, 59x72 cm, yttermått inklusive ram: 66x78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:03)
1546 3204 Oljemålning Jan Runefeldt, Signerad, "Fyrverkeri II". Olja på pannå, 43x55, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:19)
1546 3055 Oljemålning Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Häst. Olja på papper, signerad, bladets mått: 20x19 cm, yttermått inklusive ram: 22x22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:27)
1546 4321 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, Tranor. Olja på duk, 43x65 cm, yttermått inklusive ram: 61x84 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:16)
1546 4298 Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, daterad 59, vinterlandskap. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:09)
1546 1033 Oljemålning Laszlo Bornemisza (1916-1995), Ungern. Stadsbild. Signerad. Olja på duk, 49x69 cm, yttermått inklusive ram: 58x79 cm
S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:42)
1546 4118 Oljemålning Meisner, ej signerad, Helgerum. Olja på duk, 19x22 cm, yttermått inklusive ram: 28x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:54)
1546 4285 Oljemålning Nathan Gutman (1914-1990), By med träd. Signerad. Olja på duk, 53x63 cm, yttermått inklusive ram: 68x77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:29)
1546 4254 Oljemålning Nisjers. Signerad, daterad 47, Norrmalmstorg. Olja på pannå, 63x80 cm, yttermått inklusive ram: 74x91 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:56)
1546 4188 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Klostergård, ej signerad, oramad. Olja på pannå, 78x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:48)
1546 4491 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad. V Hc -99 (1999), Grand Hotel Stockholm. Olja på duk, bildmått: 66x99 cm, yttermått inklusive ram: 81x112
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:39)
1546 3032 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ryssland, Signerad Kohohob, monogramsignatur. Olja på duk, 49x40 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:09)
1546 4257 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Paul -58, "Galeasen". Olja på duk, 20x25 cm, yttermått inklusive ram: 30x35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:46)
1546 3379 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "Fyra män", daterad -69. Olja på duk, 84x99 cm, yttermått inklusive ram: 92x107 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:15)
1546 4302 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition, 31x24 cm, yttermått inklusive ram: 34x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:42)
1546 4107 Oljemålning Sune Paulsen. Signerad, daterad 63, marin. Olja på pannå, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 34x42 cm
1546 3136 Oljemålningar 2 st, Gösta Sundvall (1900-1957), Sverige. "Siesta Ronda". Signerad, daterad -54. Olja på pannå, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 - 43x51 cm
1546 4193 Oljemålningar 4 st, Claes Henning, Hus. Signerade, yttermått inklusive ram: 12x12 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:28)
1546 4050 Örhängen 18k guld, ett par. Längd: 5cm, vikt: 4,1g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:12)
1546 4239 Örhängen 2 par, 18k guld. Vikt: 4,7 gr
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:26)
1546 4057 Pall bemålad. Längd: 45 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:44)
1546 4123 Pall senare sits. Diameter: 37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:45)
1546 4006 Pall Skinnklädsel, 1940-/50-tal. Längd: 50 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:10)
1546 4418 Paraplyställ Porslin. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:56)
1546 4413 Parti bestick silver, 37 delar. Längd: 10-13,5 cm, vikt: 400g ca
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:53)
1546 4416 Parti silver 14 delar, bland annat ströare, brevkniv, Bruttovikt: 300 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:13)
1546 4084 Parti smycken 7 delar, silver, bruttovikt: 90 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:30)
1546 3195 Piedestal med stenskiva. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:31)
1546 4003 Piedestal Tidigt 1900-tal, Ek & furu. Höjd: 106 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:58)
1546 4384 Pinnstolar 4 st, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben, 1800-tal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:28)
1546 2045 Pokal silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1897. Höjd: 15,5 cm. Vikt: ca 150g
1546 3026 Pottskåp Betsad Furu. Bredd: 61 cm. Djup: 41 cm, höjd: 93 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:27)
1546 4189 Pottskåp Gustaviansk stil, bemåla. Bredd: 52 cm, djup: 33 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:26)
1546 4263 Provdocka Byst, för sömnad, svenska Provdocksfrabriken. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:37)
1546 4414 Punschkoppar 8 st, silver, MG AB (c10) Löfman. Diameter: 5,5 cm, Vikt: 340 g ca.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:37)
1546 4158 Ramar ett par, Gustaviansk stil, yttermått inklusive ram: 55x28 cm
1546 4240 Ring 18 k rött/vitt guld. Vikt: 3,1 gr, ringmått: 18
1546 4038 Ring 18k guld, med grön sten, storlek: Vikt: 2,9g, ringmått: 17,5
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:34)
1546 3231 Sabel/pallasch längd: 100 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:33)
1546 8130 Salongsgrupp Jugend, 6 delar, mahogny. Diameter: 89 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:38)
1546 4335 Salt/pepparkar 3 delar + bricka, Tenn, Danmark. Längd: 180cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:43)
1546 2046 Saltkar 2 st, Gustaf Folcker, 1827, Silver / glasinsats. Diameter: 7 cm. Höjd: 3,5 cm, vikt: 285g brutto
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:42)
1546 4220 Schackbord på pelarfot + pjäser, modell äldre. Längd: 59 cm, höjd: 78 cm, djup: 60 cm
1546 3082 Seltersglas 11 st, Slipade. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:53)
1546 4087 Serigrafi Efter Matisse, "Blue nude". Signerad i tryckplåt, Daterad -52. Bildmått: 50x37,5, yttermått inklusive ram: 68x54 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:45)
1546 4253 Serigrafi M Göransson. Signerad, numrerad 200/250, daterad 91. Färglitografi, bildmått: 56x39 cm, yttermått inklusive ram: 75x55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:58)
1546 4028 Serveringsvagn Längd: 50 cm. Djup: 36 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:39)
1546 4327 Servisdelar 24 delar, Irma Claessson, Rörstrand, Sweet Blue Bird
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:05)
1546 4276 Servisdelar 9 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:37)
1546 4237 Silver 5 delar. Höjd: 4,5-6,5, vikt: ca 215 gr
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:50)
1546 4238 Silver souvenirskedar mm, 15 delar. Vikt: 250 gr ca. Längd: 6,5-17 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:42)
1546 4025 Skål + fat, 2 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, diameter: 11-12,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:15)
1546 3076 Skål + fat, Orrefors, Edward Hald (1883-1980), Sverige. Signerad OF. Höjd: 213 cm, diameter, 28, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:29)
1546 4011 Skål Ekeby, med räv. Längd: 21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:06)
1546 4284 Skål Glaserat lergods, Frankrike, diameter: 39. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:56)
1546 4090 Skål Ruth&Boaz, Maastricht, diameter: 20, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:30)
1546 4149 Skål silver, MGAB, 1969. Diameter: 19 cm, höjd: 6 cm, vikt: 430g ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:27)
1546 4194 Skålar + terrin, 6 + 1 st, Pillivuyt, diameter: 11-26. Höjd: 9-27 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:58)
1546 4377 Skålar 2 st, Kina. Diameter: 15-16 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:03)
1546 4408 Skålfat Kina, 1900-tal. Diameter: 38 cm, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:37)
1546 4483 Skålfat Kosta Boda, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:41)
1546 4363 Skåp 1700-/1800-tal, Bemålat, Senare bemålning & sockel. Bredd: 87 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 148 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:08)
1546 4346 Skåp Jugend, ek. Bredd: 89 cm, djup: 50 cm, höjd: 153 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:16)
1546 2063 Sked Paul Stoor (verksam 1784-1838), London, 1832, förgyllt silver. Längd: 10 cm, vikt: 50 g
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:11)
1546 4184 Skrivbord + stol, England. Bredd: 120 cm, djup: 60 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:52)
1546 4333 Skrivbord Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 120 cm, bredd: 60 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:16)
1546 4308 Skrivskåp grönlaserat, överdel med glasade pardörrar. Bredd: 97 cm. Djup: 53 cm, höjd: 198 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:57)
1546 2103 Skrivställ silver, Danmark, Evald Nielsen, 1919. Saknar glasinsats. Längd: 34 cm. Vikt: ca 475 g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:02)
1546 4170 Skulptur Arabia, Howard Smith, fågel. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:15)
1546 3114 Skulptur Asmo Uutela, Taikayön Lasipaja, Finland. Signerad. Längd: 32 cm. Höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:07)
1546 4231 Skulptur Cowparade. Längd: 32 cm, höjd: 21 cm
1546 4092 Skulptur Fågel, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. "Ruby Bird", Nuutajärvi, Iittala. Längd: 20 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:34)
1546 4091 Skulptur Fågel, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Nuutajärvi, Iittala. Längd: 31 cm, höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:02)
1546 4168 Skulptur Ingrid Herrlin (f. 1932), Sverige. Äpple, Keramik. Signerad. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:53)
1546 8145 Skulptur Karl-Olov Björk (1936-2013), Sverige. Träd. Signerad, daterad 1993. Höjd: 160 cm
1546 4175 Skulptur Keramik, Häst. Höjd: 17 längd: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:09)
1546 4160 Skulptur Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Med sockel i sten. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:59)
1546 4159 Skulptur Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:59)
1546 4049 Skulptur Putto, gjutjärn med stensockel. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:18)
1546 4172 Skulptur silver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. Fågel på ställning. Höjd: 34 cm, bruttovikt: 195 g (varav fågel 20g)
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:46)
1546 3115 Skulpturer 2 st, Fåglar, Asmo Uutela. Signerade. Längd: 19-23, höjd: 10-11,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:09)
1546 4216 Skulpturer 3 st, Royal Copenhagen samt B&G. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:02)
1546 4281 Skulpturer 4 st troll, keramik, efter John Bauer, Rosa Ljung (1917-1983), Sverige. Höjd: 14-21 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:43)
1546 4273 Smörknivar + gräddkanna, 4 + 1 delar, silver, rokokostil, Kanna 1871, Knivar med silverblad 1956. Längd: 16,5 cm, höjd: 15 cm, vikt: 245g brutto
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:22)
1546 4233 Smyckesask England, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 18 cm, djup: 17 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:18)
1546 4202 Sockerskål + gräddkanna & fat, 3 delar, silver. Längd: 21 cm, höjd: 7 cm, vikt: 310g ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:57)
1546 2088 Sockerströare + skyslev, silver, 1835,1861. Längd: 17,5-19, vikt: 95 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:32)
1546 4341 Soffbord Butlers tray, England. Bredd: 91+ 15x2, djup: 60+ 14x2, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:22)
1546 2058 Soppslev silver, 1837, med träskaft. Längd: 40 cm, bruttovikt: 125g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:05)
1546 4200 Spegel + spegellampetter, 2 delar, Tenn, 1920-/30-tal. Höjd: 32-60 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:23)
1546 4045 Spegel Barock med liten klocka, 41x23cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:37)
1546 4244 Spegel Funkis, 98x44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:04)
1546 1051 Spegel Sengustaviansk, 96x44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:22)
1546 4191 Spegellampetter ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgylld, avlång med uppsvängt genombrutet krön. Svängd ljusarm av mässing, 58x16 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:18)
1546 4315 Spegellampetter Ett par, Gustaviansk stil, 47x29 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:40)
1546 4102 Spegellampetter Ett par, Venetianska, 25x21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:11)
1546 4324 Spelbord Gustaviansk stil, 1800-tal. Bredd: 86 cm, djup, 39x2, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:33)
1546 4459 Spelbord mahogny. Bredd: 89 cm. Bredd: 44,5x2, höjd: 65,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:01)
1546 4316 Spindelur John Ward, England, silver. Diameter: 7 cm, höjd, 9 cm, bruttovikt: 120 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:24)
1546 4481 Stege design: Design House Stockholm. Höjd: 130 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:39)
1546 4362 Stekfat Kina, Blåvitt Kompaniporslin. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:42)
1546 4354 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:17)
1546 8140 Stolar 8 st, Gustaviansk stil, 1800-tal, snarlika
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:58)
1546 3169 Stolar ett par, 1800-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:26)
1546 4382 Stolar ett par, Karl Johan, intarsia
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:24)
1546 3378 Stolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:29)
1546 4415 Supkoppar 6+ 4 st, silver. Höjd: 4,5 cm, Vikt: 390 g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:09)
1546 4458 Sybord Gustaviansk stil, låda invändigt med fack, björk. Bredd: 52 cm. Bredd: 37 cm. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:58)
1546 4139 Sybord mahogny. Bredd: 41 cm, djup: 42 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:59)
1546 4271 Taburetter Ett par, Karl Johan, bemålade. Längd: 45 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:02)
1546 8165 Taburetter ett par, Karl Johan, bemålade. Längd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:21)
1546 4097 Takarmatur 1960-tal, Mässing / glaskupor. Höjd: 65 cm, diameter: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:42)
1546 4319 Takarmatur Druvklase, glas / metall. Höjd: 30 ca
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:40)
1546 4059 Takarmatur mässing och glas. Höjd: 49cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:15)
1546 4353 Takarmatur mässing. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:29)
1546 4063 Takarmatur Med prismor, diameter: 47cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:12)
1546 4062 Takarmatur med prismor. Diameter: 35cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:22)
1546 3113 Takarmatur Prismor, Blå glasskål. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:05)
1546 3365 Takarmatur Prismor, Dia 45 cm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:52)
1546 4318 Takarmatur Tiffanystil, diameter: 40 cm
1546 4260 Takarmatur/lampskärm metallringar med pärlor. Diameter: 60 cm, höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:58)
1546 3284 Tallrik 1700-tal, Wien. Handmålat porslin. Diameter: 23,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:35)
1546 4403 Tallrikar + assietter, 10+ 12 st, nutida. Diameter: 23-30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:56)
1546 4405 Tallrikar 3 st, Imaridekor, Kina, sent 1700-tal. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:36)
1546 4080 Tallrikar 8+ 6 st, glas. Pukeberg, Korall, design. : Uno Westerberg. Diameter: 21-26cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:52)
1546 4250 Teckningar Politiska, 7 st, yttermått inklusive ram: 37x30-29-79 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:31)
1546 4376 Tekanna Kina. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:37)
1546 4116 Tennburk + fat, För spelmarker, Royal Nippon & KE&C, tenn 1941, diameter: 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:59)
1546 4013 Teservis 28 delar, Berit Ternell (f. 1929), Sverige. "Kosmos", Gefle, 1960/70-tal. Blank glasyr i blått och brunt
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:53)
1546 4404 Tobaksburk Järn. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:52)
1546 4002 Toilettebord Louis XVI-stil. Bredd: 78 cm, djup: 48 cm, höjd: 75-125
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:43)
1546 4122 Trädgårdsmöbel 3 delar, Fermob. Längd: 57 cm. Djup: 57 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:25)
1546 4277 Trädgårdsstolar 4 st, trä och metall, modell äldre
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:02)
1546 4480 Trähäst längd: 54 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:59)
1546 4373 Trälådor äldre fruktlådor. Längd: 57 cm. Djup: 37 cm, höjd: 41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:34)
1546 2005 Uppläggningssked silver, London, 1904. Längd: 24 cm. Vikt: 90 gr ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:21)
1546 4228 Urmakarverktyg diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:37)
1546 4099 Väggarmatur "Bellmansmiljö"", mässing och glas, 27x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:43)
1546 4024 Väggarmaturer 2 st, Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Orrefors. Höjd: 25-28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:40)
1546 4022 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Solros ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986, delvis glaserad och målad vit stengodslera, 22,5x22,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:56)
1546 8151 Väggrelief Wladyslaw Popielarczyk (1925-1987), Polen. Signerad, daterad 1960,96x32, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:17)
1546 4047 Väggreliefer 2 st, Gjutjärn, bland annat, Gustaf den III. Diameter: 11cm
1546 4174 Vas "paradisverkstan", Öland. Höjd: 26 cm
1546 4436 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:59)
1546 4454 Vas Gabriel fajans Gefle, 1900-talets första hälft, Glaserad, Dekor med fåglar. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:31)
1546 3260 Vas Glaserat lergods, Jugend. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:03)
1546 4434 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:27)
1546 4452 Vas Jugend, Iriserande glas. Höjd: 22,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:44)
1546 4043 Vas Kina. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:06)
1546 4451 Vas omkring 1900, Rörstrand. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:10)
1546 4199 Vas Rörstrand, Druva. Höjd: 33 cm
1546 4217 Vas Ulrika Hydman Wallien, Kosta Boda, "Caramba". Höjd: 34. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:42)
1546 4457 Vas Wiktor Berndt (1919-1998), Flygsfors, Signerad. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:18)
1546 3137 Vaser 2 st, Bertil Vallien & Vicke Lindstrand, Kosta. Höjd: 26-31 cm, bland annat Artists Choice Kosta Boda
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:01)
1546 4440 Vaser 2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 6-9 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:02)
1546 4437 Vaser 2 st, Gunnar Nylund & Söholm. Höjd: 11-13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:48)
1546 4230 Vinglas 12 st, Kosta Boda Chateau. Höjd: 19-21 cm. Diameter: ca 8,3-9,4 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:57)
1546 4157 Vinglas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:40)
1546 1054 Vinkylare mahogny, England, 1800-tal. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:45)
1546 4411 Vitrinskåp 1800-tal, England, intarsia, mahogny. Bredd: 123 cm, djup: 31 cm, höjd: 190 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:30)
1546 4314 Vs Maija Carlson, Oy Kumela, Finland. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:32)
1546 4438 Ytterfoder + vas, 2 delar, mässing. Höjd: 12-22 cm
1546 4350 Ytterfoder 4+ 2, Waldemarsudde, diameter, 17- 19,5 cm. Höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:33)
1546 4349 Ytterfoder 7 st, Waldemarsudde. Diameter: 17-20 cm. Höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:25)
1546 4417 Ytterfoder ett par, Porslin. Höjd: 18 cm, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:01)
1546 4435 Ytterfoder Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. "Tellus", Bo Fajans. Grön glasyr, storlek 10. Stämplad undertill. Diameter: 23 cm. Höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:33)
1546 4198 Ytterfoder Josef Frank (1885-1967), Österrike. "Hortus", Firma Svenskt Tenn, Reijmyre Glasbruk. Blått glas. Höjd: 16 cm. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 19:24)
1546 4195 Ytterfoder Josef Frank (1885-1967), Österrike. "Hortus", Firma Svenskt Tenn, Reijmyre Glasbruk. Grönt glas. Höjd: 16 cm. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:35)
1546 4196 Ytterfoder Josef Frank (1885-1967), Österrike. "Hortus", Firma Svenskt Tenn, Reijmyre Glasbruk. Klarglas. Höjd: 16 cm. Diameter: 22 cm
1546 4197 Ytterfoder Josef Frank (1885-1967), Österrike. "Hortus", Firma Svenskt Tenn, Reijmyre Glasbruk. Klarglas. Höjd: 16 cm. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:57)
1546 4293 Ytterfoder Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Signerad, daterad -86. Längd: 25 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:52)
1546 4374 Ytterfoder Keramik. Diameter: 31 cm. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 18:47)
1546 4211 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26 cm. Höjd: 13 cm (storlek 1)
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 juni 2023 20:15)