Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 2 juli 2018 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1177 1008  Färglitografi Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Osignerad, med dedikation, Lapporten. Motivet: 58x77 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:30)

1177 1011  Färglitografi Helmut Mantel, osignerad med dedikation, Lapporten. Motivet: 56x80

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:34)

1177 1009  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Fiskebåtar. Olja på pannå, 65x44 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:31)

1177 1002  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Fjällandskap. Olja på duk, 76x110 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:27)

1177 1016  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Regatta. Olja på duk, 97x154

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:44)

1177 1003  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på duk, 101x71 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:17)

1177 1014  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på duk, 107x134

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:40)

1177 1010  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på duk, 60x55 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:34)

1177 1007  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på pannå, 44x64 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:28)

1177 1004  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på pannå, 45x65 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:18)

1177 1001  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Signerad. Olja på duk, Segelbåtar, 71x65 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:13)

1177 1018  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Stockholmsmotiv. Olja på duk, 135x96 cm

S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:56)

1177 1020  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Stockholmsmotiv. Olja på duk, 71x135

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:54)

1177 1006  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Sydländsk kuststad. Olja på duk, 100x90 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:27)

1177 1012  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland., Travhästar. Olja på duk, 90x90

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:36)