1177 1008 Färglitografi Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Osignerad, med dedikation, Lapporten. Motivet: 58x77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:30)
1177 1011 Färglitografi Helmut Mantel, osignerad med dedikation, Lapporten. Motivet: 56x80
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:34)
1177 1009 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Fiskebåtar. Olja på pannå, 65x44 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:31)
1177 1002 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Fjällandskap. Olja på duk, 76x110 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:27)
1177 1016 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Regatta. Olja på duk, 97x154
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:44)
1177 1003 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på duk, 101x71 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:17)
1177 1014 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på duk, 107x134
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:40)
1177 1010 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på duk, 60x55 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:34)
1177 1007 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på pannå, 44x64 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:28)
1177 1004 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på pannå, 45x65 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:18)
1177 1001 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Signerad. Olja på duk, Segelbåtar, 71x65 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:13)
1177 1018 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Stockholmsmotiv. Olja på duk, 135x96 cm
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:56)
1177 1020 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Stockholmsmotiv. Olja på duk, 71x135
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:54)
1177 1006 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Sydländsk kuststad. Olja på duk, 100x90 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:27)
1177 1012 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland., Travhästar. Olja på duk, 90x90
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 2 juli 2018 18:36)